PDA

View Full Version : pacific life open-indian wells 2006



a_ndrada
9th March 2006, 17:42
e un turneu mare si cred ca se cuvine sa aiba un thread numai al lui.aici sunt tablourile:
http://www.pacificlifeopen.com/assets/scripts/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/posting/2006/404/MDS.pdf

http://www.pacificlifeopen.com/en/players/draws/draws/06_WTA_MDS.pdf

Cneazul
9th March 2006, 20:02
andrei pavel va juca cu un nene din calificari .in turul 2 il asteapta monfils , care are tur liber , iar cel mai probabil , in turul 3 ljubicic

myreila
10th March 2006, 21:50
Greu traseu are !

Cneazul
11th March 2006, 18:21
tu zici la misto ?
e clar ca are traseu greu

krydo
11th March 2006, 22:42
Mai umpic si isi joaca si Pavel primul meci de la Indian Wells. N-ar trebui sa aiba probleme cu J Morrison.
Pana acum in primul tur Safin a reusit sa-l bata 6-3 6-4 pe Delic si o sa joace un meci fain in turul 2 cu Moya.
Si Henman l-a invins 6-1 6-4 pe Donald Young. Nu stiu de ce tot insista americanii cu acest Young. O fi el tanar (e nascut in 1989), dar mi se pare exagerat ca ii americanii dau wild-card-uri de vreo 2 ani incoace la turneele din America si pana acum nu cred ca a luat vreun set. E un jucator foarte bun la juniori dar la fel ca majoritatea romanilor nu face fata la seniori, spre deosebire de Murray care l-a invins pe un tip din Grecia 6-1 6-2 in doar 43 de minute.

P.S. Ce k-lumea arata Safin cu par lung :P

Andreea
12th March 2006, 00:37
Pavel conduce in primul set cu 3-0!

relansat
12th March 2006, 00:47
Daca e adevarat ce zice Don Daroczi si o sa`l intalneasca pe Monfils in turul , atunci o sa fie foarte greu ... e bun tare Gael :)

myreila
12th March 2006, 12:05
N-am spus-o la misto ! Si dupa cum vezi s-a adeverit !Pavel a pierdut la Morinsson! Nu cred ca n-a jucat bine dar in general trebuie si putin noroc si cred ca tocmai asta i-a lipsit !

Cneazul
12th March 2006, 13:07
slab andrei . desi e idolul meu , este dezamagirea lunii .

dianette_d
12th March 2006, 13:23
Daroczi, ai mai zis chestia asta si pe alte doua threaduri!

Si ce vise imi faceam eu ca defileaza Andrei in fata lui Morrison ala, trece si de Monfils, si-si ia revansa si-n fata lui Ljubicic .. iar tinem cu strainii si la turneul asta! :sleep:

Cneazul
13th March 2006, 16:19
ce sa facem ? las`ca poate pe zgura isi va reveni . avea de aparat turul 3 , dar cum a pierdut in turul 1 va cadea mult . nu abia se va mai mentine in top 100. nu stiu de ce nu s-a inscris si la dublu . anul asta a avut rezultate extraordinare . si anul trecut . este un mare jucator de dublu . daca ar juca cu un singur partener ar intra sigur in master la dublu.

a_ndrada
13th March 2006, 19:36
safin se va intalni iar cu davidenko in turul 3 si james blake cu tommy robredo va fi un meci destul de interesant,gaudio cu baghdatis,agassi-haas,srichapan cu j.c. ferrero,federer-rochus....
la fete in turul 4 se stie ca vor juca davenport cu hingis,safina cu myskina si shahar peer cu sharapova....restul se vor juca in seara asta:henin-aiko nakamura,safarova-sugyiama,golovin-dulko,emmalaine-flavia penetta,dementieva-mirza,na li-vania king,maria kirilenko-Anna Chakvetadze,ana ivanovic-Shanay Perry,anna lena gronefeld-ana smashnova si bartoli cu maret ani.

Cneazul
13th March 2006, 19:57
meciuri tari

DJ Klaus
14th March 2006, 04:11
Iata ultima patzanie a lui Agassi la Pacific Open :yeah:
http://img.photobucket.com/albums/v242/Snoopy1291/57064300.jpg

relansat
14th March 2006, 07:33
Sincer, ma asteptam sa fie a lu` Roddick :D

adriana18p
14th March 2006, 14:52
eu ma asteptam sa fie a lui safin, ma mir ca nu e a lui

Cneazul
14th March 2006, 14:53
nu-i rau . era clar ca pierde la haas .

Cneazul
14th March 2006, 14:54
desi mi-as fi dorit sa se intalneasca in the final . asta e .

adriana18p
14th March 2006, 22:07
ce fericita sunt!!! a castigat safina!!!!! sa dea domnul sa castige si ea macar un grand slam!!!
chiar s-a intamplat vreodata ca in tenis sora si frate sa aibe turnee de grand slam?

dianette_d
14th March 2006, 22:33
Numa` Safina o castigat? De Safin nu zici nimic? :P

Boon, atunci zic io: Safin l-a invins din nou luna asta pe Davydenko, scor 7-6 3-6 6-4. In continuare el se va intalni cu Nieminen. Acceptabil zic eu, avand in vedere ca Nieminen n-a avut meciuri asa de grele ca Safin (la adversarii finlandezului ma refer).

Dupa ce ieri a indoit o racheta, Agassi a pierdut azi la Hass. Pacat.

Romanca noastra, Corina Morariu, care joaca la dublu cu Emilie Loit, a trecut in turul urmator. :yeah:

adriana18p
14th March 2006, 22:58
hmm de safin spun cam multe sa mai zic si de altcineva ca devine prea plictisitor si enervant nu?
imi pare asa rau de agassi sper sa faca o figura mai buna la miami
de safin nu se stie, joaca binisor nieminen sper sa avem un sfert safin-nalbandian, ar fi superb
pacat ca nu pot vedea meciurile de la masculin

a_ndrada
15th March 2006, 18:19
hingis a batut-o pe davenport...:Dsunt curioasa cum va fi meciul cu safina,care a aratat o forma f buna...:)

adriana18p
15th March 2006, 19:05
imi pare rau ca a mancat bataie davenport , ea e favorita mea si nu accept sa nu fie iar no1,sper sa o bata safina pe hingis, sa o razbune pe davenport
astazi joaca si safin cu nieminem, sper sa se intalneasca cu nalbandian

relansat
15th March 2006, 19:54
Asta chiar ar fi ceva, dar cred ca Safina a ajuns deja prea departe ... sau poate ca nu :)

adriana18p
15th March 2006, 20:23
nu a ajuns deloc departe, tb sa castige, la cum a jucat ieri merita, ce super ar fi sa castige si safin si ea turneul, ar fi perfect, dar stiu ca imi doresc prea mult

dianette_d
15th March 2006, 23:11
Hingis a batut-o si pe Safina acush. /hello Meciul n-a fost prea spectaculos in sine, Martinutza o jucat inteligent ca de obicei si o batut-o pe asta mica a lu` Safin! :P

Yay! Urmatorul hop: Sharapova. Asta daca rusoaica reuseste sa treaca de Groenefeld. :evil: Oricum nu-i bai, ca Hingis o mai batut-o pe Sharapova si la Tokio, de ce n-ar bate-o si aici? :D

Hai cu finala Martina! /hello

relansat
16th March 2006, 09:56
Safina asta nush cum a putut sa ajunga pana aici ... eu o stiam ca fiind o jucatoare mai slaba ... :D

pinky
16th March 2006, 14:54
Si-a imbunatatit mult jocul de cand am vazut-o ultima oara... pe langa forta cu care loveste, acum a adaugat si precizie si parca nu se mai misca asa greu ca inainte! Plus ce scurte prinde, foarte bine mascate si perfect executate, cred ca ii plac foarte mult! Daca-si va mai lucra si serviciul si reverul, ar putea ajunge destul de departe! :ok:

Cneazul
16th March 2006, 15:38
Iar Ie Pe Coaja Sharapova

a_ndrada
16th March 2006, 20:55
roddick a pierdut de la andreev,imi pare f rau:(
baghdatis va juca cu nadal,ce meci interesant....dar si federer cu ljubicic

dianette_d
17th March 2006, 12:40
Federer a jucat cu Ljubicic si l-a terminat usor in 2 seturi, scor: 6/2 6/3.

Nu s-a spus nicaieri mai sus ca Safin a pierdut la Nieminen zilele trecute. :P Ei bine si Nieminen a iesit in turneu, eliminat de Srichaphan (7/6 3/6 7/5)

Deci Federer si Srichapan prima semifinala.

Apropo, nu pot sa inteleg de ce nu se mai joaca 3 seturi din 5. Parca la turneele Masters Series asta era regulamentul.:rolleyes:

a_ndrada
17th March 2006, 13:14
cred ca in finala se va juca 3 din 5.

dianette_d
17th March 2006, 13:38
La cat tenis (masculin) vad in ultima vreme la televizor poa` sa joace oricum ca tot livescores e baza. :mda: La naiba cu Telesportul care ia toate turneele de Masters Series, in conditiile in care se prinde foarte rar si ici colo, doar in cateva judete.

Cred ca da, 3 seturi din 5 in finala, asta era regula de fapt. Nici nu mai stiu. :hmm:

relansat
17th March 2006, 13:55
Ashe e normal ... de obicei ashe se joaca , sper sa nu ma inshel :)

scythe19pro
17th March 2006, 14:07
La cat tenis (masculin) vad in ultima vreme la televizor poa` sa joace oricum ca tot livescores e baza. :mda: La naiba cu Telesportul care ia toate turneele de Masters Series, in conditiile in care se prinde foarte rar si ici colo, doar in cateva judete.
Telesportul nu mai transmite Mastersurile (sau cel putin IW)
Iar cu privire la seturile care se joaca: Doar finala va fi 3 din 5. Au fost si cateva exceptii (2002, 2003 si 2004) cand finala s-a jucat 2 din 3

dianette_d
17th March 2006, 14:50
Si atunci de ce apare in program? http://www.port.ro/pls/tv/tv.prog?i_days=1&i_ch_nr=4&i_ch=65

scythe19pro
17th March 2006, 16:12
Pai eu am Telesport si nu dau nimic de la IW

dianette_d
17th March 2006, 18:47
Pai te-ai uitat intre orele alea de zic ei in program? :D

In fine, daca nici astia nu mai dau tenis e clar. O sa vedem live doar turneele de Grand Slam pe Eurosport. Asta in cazul in care nu se gandeste TvSportul sa mai ia ca anul trecut Wimbledonul si sa-l desfiiteze prin comentariile lor de 2 lei. :mda:

scythe19pro
17th March 2006, 21:19
Pai te-ai uitat intre orele alea de zic ei in program? :D
evident http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/tongue.gif Dupa cum vezi, nici pe site-ul oficial nu e trecut nimic http://www.telesport.ro/www/index.html/program?weekDay=5&x=11&y=15


In fine, daca nici astia nu mai dau tenis e clar. O sa vedem live doar turneele de Grand Slam pe Eurosport. Asta in cazul in care nu se gandeste TvSportul sa mai ia ca anul trecut Wimbledonul si sa-l desfiiteze prin comentariile lor de 2 lei. :mda:
mie-mi spui de comentariile lor retardate? http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/rolleyes.gif I am soooooooo sick & tired of them http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/explode.gif

dianette_d
17th March 2006, 22:06
Macar nu-mi mai fac draci ca e transmis si io nu pot sa-l vad. :P Oricum e trist, interes zero pentru tenis. :mda:

relansat
17th March 2006, 22:31
In aceste momente, Sharapova o ridiculizeaza pe Hingis 6-3, 4-1 ... un rezultat neasteptat ... de mine :(

relansat
17th March 2006, 22:57
Scor simetric la capatul celor 2 seturi 6-3 , 6-3 ... un final cu Sharapova castigatoare :ok:

Cum spunea diannette, interes zero pentru tenis... si aici pe forum :(

dianette_d
17th March 2006, 23:16
Doamne cata ura a avut Sharapova in ea in seara asta. Ce-a mai tipat, ce-a mai strans pumnul la fiecare minge castigatoare...:hmm: Hingis a fost incoltita, seviciul nu prea i-a mai intrat ca in celelalte meciuri, a gresit si cateva scurte. Aste e, a fost mai buna rusoaica. De data asta. :D

Finala cel mai probabil o va juca cu Henin-Hardenne. Macar ca sa mai aud zgomotul mingii sa ma mai uit de acum la televizor pt ca de castigat nu prea imi mai pasa cine castiga. :P

pinky
18th March 2006, 10:02
Finala, cel mai probabil se va disputa intre Dementieva si Sharapova! :P Ati auzit bine, a batut-o barbie pe Henin si ce meci se anunta in finala... un meci in care pot sa spun ca voi fi fericita oricare din cele 2 va pierde! :drak:
Oricum, daca Sharapova joaca cum a facut-o aseara, va castiga cu siguranta primul ei titlu de anul asta! Si, sincer, mi-a placut cum a jucat aseara, perfect de la un capat la altul, cu o dorinta de a castiga si un spirit de lupta remarcabil! :ok:
Hingis, din pacate, nici nu s-a vazut! :(

Deci inarmati-va cu multa vata de pus in urechi pentru ca va urma Razboiul urletelor, cu cele 2 prime tipatoare ale circuitului, dezlantuite! :ciocan: :jerk:

Cneazul
18th March 2006, 10:03
alo alo ? voi nu ati auzit de noile programe de sport ? indian wells este transmis de sport klub . cred ca acel post de tv va transmite toate turneele de masters series . pacat . eu nu am nici telesport nici sport klub

relansat
18th March 2006, 11:10
Las` daroczi ca te vei uita la eternul livescore :D

Astazi finala : Dementieva - Sharapova .... haide Elena :ok:

scythe19pro
18th March 2006, 15:52
alo alo ? voi nu ati auzit de noile programe de sport ? indian wells este transmis de sport klub . cred ca acel post de tv va transmite toate turneele de masters series . pacat . eu nu am nici telesport nici sport klub
wtf is sport klub? http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/confused.gif Ca n-am auzit de el. E romanesc?

madridIZA
18th March 2006, 16:06
ce ii sport klub???????????????? suna unguresc

Ady
18th March 2006, 16:12
http://programetv.program24.ro/program-tv-list.php vedeti aici mai multe , pana azi nici eu nu auzisem de prog asta ...

scythe19pro
18th March 2006, 16:22
there's no such thing as IW on sport klub http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/shrug.gif

relansat
18th March 2006, 22:26
Exista programul asta ... s`a discutat pe Planet IT mai de mult timp , vedeti acolo :ok:

css2
19th March 2006, 05:32
finala federer-blake.reverul cu o mina incepe sa domine din nou.

a_ndrada
19th March 2006, 16:21
sharapova a batut-o pe dementieva 62 61...

pinky
19th March 2006, 16:55
In ce forma e Sharapova, rupe tot! Nush cine ar putea s-o bata cand joaca asa! :ok:

relansat
19th March 2006, 17:22
Ana Ivanovic :D

Bravo Sharapova, a meritat sa castige :ok:

Cneazul
19th March 2006, 21:55
ba ce bun is . io am fost singuru care a auzit de programu ala ? sa-i raspund izei . nu stiu . cred ca e romanesc . bravo pentru relansat .o replica de senzatie . <<eternul livescore >> . nu am mai ras asa de bine de mult timp . da ..........io ....oricum nu ma uit pe livescore. nu prea am timp . de obicei ma uit pe teletext ( chiar daca sunt in urma cu vreo o ora ) . nu prea am timp de stat pe internet . is ocupat cu liceul . sambata am olimpiada la geografie .faza judeteana . anu trecut am fost la nationala la deva . o zis profu ca de nu ma calific si anu asta ma taie .la brasov e anu asta faza nationala . e cineva din brasov ? darkslowstar ? mai e cineva ?

dianette_d
19th March 2006, 23:30
Uau, a castigat Federer meciul cu Blake (7/5 6/3 6/0). :D

Sharapova si Federer. Fix preferatii mei au castigat. /hello :P

relansat
19th March 2006, 23:53
Ce pot zice dianette ... esti o fata foarte norocoasa :D

Cneazul
20th March 2006, 14:26
ce aveti ma cu oli ? mai slab e razvan lucescu