PDA

View Full Version : Dusmanii nostri ....

Pages : 1 2 3 [4]

Leo
6th August 2010, 10:09
Sila?Imi este sila de toata situatia asta de pe OLS, inclusiv de postarile tale, in care repeti la infinit acelasi lucru, ca o placa stricata.Daca ti-ai vedea de treaba ta, nu ai fi sanctionat.
Ai umplut Suporter DINAMO, cu obsesia ta (Ulysses).

Si cu asta PUNCT.

LoLoLo
6th August 2010, 14:20
chiar nu inteleg de ce va certati :)

Lexus.
7th August 2010, 07:08
Sila?Imi este sila de toata situatia asta de pe OLS, inclusiv de postarile tale, in care repeti la infinit acelasi lucru, ca o placa stricata.Daca ti-ai vedea de treaba ta, nu ai fi sanctionat.

Aaaaa, sunt sanctionat "ca nu-mi vad de treaba mea"?...cam cum e aia? cu capul in nisip ca altii?:rolleyes:
hingheru, sluga complexatului ala batut de soarta, are mesaje cel putin la fel ca ale mele (de fapt cu marlanii grave si insulte pe care eu daca le postam eram banned de mult)...da' el nu are 108 puncte penalizare, ba e chiar moderator...ca asa e la romanica, si voi va complaceti in...situatia asta.

Ai umplut Suporter DINAMO, cu obsesia ta (Ulysses).

Si cu asta PUNCT.
Daca asta te face nefericita PROMIT sa fac eforturi si sa nu mai postez aici (sigurul loc unde complexatul nu ma poate sanctiona...desi si sub nasul vostru mi-a dat direct ban acum cateva luni pentru un mesaj postat pe sectiunea dinamovista:rolleyes:)

Ce nu ai inteles tu din mesajul meu (sau mai exact te faci ca nu intelegi) este ca "tactica strutului" nu este OK pentru voi oamenii normali din tara aia.
Ai folosit o expresia ca eu repet ca "o placa stricata", nu o fac degeaba, ci incerca sa va ajut sa va treziti...in cazul unora insa, ca sa folosesc si eu o expresie batraneasca, se pare ca "degeaba bate toaca pentru o baba surda"...nu o lua personal, este 100% la modul general, o expresie veche din batrani.

Dar fiecare cum isi asterne asa doarme...ce ma agit eu, in definitiv mie, sincer, mi se rupe, e treaba vostra, enjoy.:ok:

Ulysses
7th August 2010, 16:42
Leodacin, felicitari, esti un moderator ADEVARAT! :ok:
Risti insa mult, apatridul va dispera si va bali si mai tare, a mai auzit placa asta in care i s-a spus adevarul in fata si a fost trimis la plimbare (ca sa fiu elegant):sleep:
Asta-i razbunarea lui, unii ca noi l-au expulzat si orice va face de acum inainte va fi contra. Pacat ca nu si-a dat inca seama ca nu mai ia nimeni demult in considerare ce mananca el zi si noapte pe forumurile romanesti:(

Hingherul
7th August 2010, 16:45
incepe sa miste treaba pe aici. felicitari, in ideea ca nu e doar un foc de paie!

Leo
7th August 2010, 17:01
In mare masura depinde si de atitudinea voastra de acum incolo.

Hingherul
7th August 2010, 17:04
in ceea ce ma priveste vezi bine cine se baga in seama. ai dovada chiar pe aici. ma citeaza si vorbeste cu mine de nebun :)
raspunsurile mele dure nu au fost decat ca urmare a nemoderarii lui.
faptul ca l-am ignorat (macar aici) ar trebui sa fie dovada ca nu ma intereseaza persoana lui.

Leo
7th August 2010, 17:06
Deci recunosti ca ai dat raspunsuri dure.

Hingherul
7th August 2010, 17:08
"dure" e un cuvant bland dar ai inteles ideea. modereaza-ti-l si e destul!

Leo
7th August 2010, 17:17
Nu e destul. Mai este avatarul ala care trebuie sa-l schimbi.

Hingherul
7th August 2010, 17:19
o zi buna.

Leo
7th August 2010, 17:23
E un pas mare, cand vrei stii sa fii si politicos.

Rossi
16th August 2010, 12:45
Ce i-am mai jumulit pe ... rapidisti
http://www.youtube.com/watch?v=urk7SPDapUU

Melcyah
16th August 2010, 12:51
@Rossi: Bravo felicitari...dar de ce se cheama sectiunea "Dusmanii nostri"?

Rossi
16th August 2010, 12:53
@Rossi: Bravo felicitari...dar de ce se cheama sectiunea "Dusmanii nostri"?

e mult spus dusmani ... rivalii traditionali ...

Aurel.D
16th August 2010, 16:38
Ma, de unde rivalitate intre Dinamo si Rapid/ Timisoara/ U Craiova?? Asa zisele rivalitati sunt nascute din niste idei preconcepute, ca sa nu zic frustrari ale lor....Singura noastra rivala este steaua, in rest....

Rossi
22nd August 2010, 12:12
Singura noastra rivala este steaua, in rest....

http://img84.imageshack.us/img84/5258/steauabucuresti.th.jpg (http://img84.imageshack.us/i/steauabucuresti.jpg/)

Aurel.D
22nd August 2010, 14:41
astia sunt proaspat intorsi din Franta? :D

Aurel.D
31st August 2010, 16:44
auzi la Dorel Stoica: "steaua este doar un simplu loc de munca" :happy :cry:

Leo
17th September 2010, 00:39
Un inceput perfect pt echipa prostii prostilor. 4-1, spune tot.

valiono
18th September 2010, 03:33
Zicu intra titular la Poli pentru prima data. http://www.sportuldevest.ro/fotbal-intern/336-336

Rossi
26th September 2010, 00:41
Daca aveam echipa, luam la pas campionatul ...

CFR, Steaua, Vaslui sunt muci ... de Urziceni nu ma e nimic de zis ...

Rossi
18th October 2010, 02:15
stelism in Romania = noroc porcesc, servilism, manelism, incultura, cocalarie, aroganta, furaciune, interlopi etc. Pe scurt – becalism.

Astazi, dinamovistii au dat stelismului din Romania ceea ce tocmai s-a pantetat drept:

P E R V E R S A - D I N - G R O A P A
( cu instructiuni de aplicare incluse )

http://dinamomania.net/articol.php?aid=20483

Leo
18th October 2010, 13:28
Exact, PERVERSA CAINEASCA.
Dupa acest meci, steaua e titulara de drept a ''PROSTII PROSTILOR''

DJ_ME
18th October 2010, 14:33
De ce, vi se parea ca pana acum titulatura nu i se potrivea ca o manusa?

Aurel.D
28th October 2010, 20:34
Ma....Stati sa rad!:happy Cum dracu' sa fie mai importanta pentru gigi becali varza cu carne de miel decat steaua??:cry: Daca pana si cei din interior isi bat joc de echipa aia, e clar...

Aurel.D
15th January 2011, 20:04
Caraghios, scara magarului: http://images.gsp.ro/usr/thumbs/thumb_300_x_300_1404-326075-valeriu_argaseala_mihai_stoica_valeriu_argaseala.j pg

Pacat de Duckadam...

Aurel.D
3rd May 2011, 09:41
Moment de glorie dupa meciul steaua-Gloria Bistrita: gigi becali la iesirea din loja sarbatorea in uralele suporterilor mareata victorie!! :happy
Sa mai zica cineva ca nu sunt ei unici!:D

jonsnow
11th June 2011, 05:33
Uite un stelistoltean care nu ma deranjeaza si nici nu imi e antipatic :D

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/prepelita-s-a-sucit-toata-viata-dinamovist-de-ieri-stelist-243617.html

http://img696.imageshack.us/img696/1384/368392andreiprepelita.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/696/368392andreiprepelita.jpg/)

Poza cu Prepeliță în tricoul lui Dinamo a apărut pe site-ul 365.ro în 2007, la scurt timp după transferul lui la Craiova

Prepeliță are un trecut în alb-roșu, echipă pe care o simpatiza și la care a fost la un pas să ajungă în ianuarie 2006.

Prepeliță a semnat ieri cu Steaua, deși s-a declarat mereu un suporter al lui Dinamo. De fapt, atașamentul și dragostea față de trupa din Ștefan cel Mare le-a dovedit în mod vizibil pe perioada junioratului.

Născut la Slatina, Prepeliță a copilărit în Slobozia, acolo unde, de fiecare dată cînd se antrena la juniorii clubului CSȘ Slobozia, îmbrăca un tricou al lui Dinamo, cu numărul 13, primit de la Adrian Mihalcea.

La vremea respectivă, colegii îl știau ca un suporter înfocat al alb-roșiilor, echipă la care a fost foarte aproape să ajungă în urmă cu 5 ani și jumătate. În ianuarie 2006, cînd evolua încă la FC Argeș, a fost în discuții extrem de avansate cu Dinamo, însă transferul a picat în ultima clipă, iar peste un an și jumătate avea să plece la Universitatea Craiova.

Și Dan Petrescu a avut de suferit
Unul dintre simbolurile Stelei, Dan Petrescu, a avut de suferit de pe urma unui gest pe care suporterii roș-albaștrilor nu l-au trecut cu vederea. "Bursucul" a sărutat steagul Rapidului (foto) atunci cînd a preluat, în 2004, trupa din Giulești. Dan Petrescu a fost huiduit de galeria roș-albaștrilor chiar și după mulți ani de la acel gest, atunci cînd el a venit pe Ghencea cu Unirea Urziceni.

Gazeta a anunțat în premieră transferul
16 februarie 2011
GSP a anunțat pentru prima dată interesul Stelei pentru Prepeliță, însă la vremea respectivă Adrian Mititelu i-a achitat mijlocașului restanțele salariale, după care l-a convins să mai continue și în retur
23 mai 2011
GSP a anunțat că, după Mihai Costea, și Prepeliță va ajunge în Ghencea, lucru care s-a confirmat ieri, cînd Becali a dezvăluit că mijlocașul a semnat deja cu Steaua

500.000 de euro va plăti Steaua în schimbul lui Prepeliță, care are 25 de ani și jumătate

8 ani au trecut de cînd Prepeliță a debutat în Liga 1, pe 7 mai 2003, în meciul Gloria Bistrița - FC Argeș 1-0

232 meciuri a jucat Prepeliță în Liga 1, pentru două cluburi: FC Argeș și U Craiova

Aurel.D
11th June 2011, 10:37
Pai tocmai ce am auzit ca va merge la steaua...Sa postam poza asta pe site-urile steliste :D

Mig21LanceR
11th June 2011, 17:45
eu daca as fi in locul lui nu m-as duce ...da' daca stau bine sa ma gandesc el fotbalist fiind cu maxim 2 clase si asta fiind singura lui sursa de venit il inteleg :|

Aurel.D
11th June 2011, 21:06
Lasa sa se duca...amaratul asta va forma impreuna cu Tanase mascota echipei...:D

Prepelita: "Am semnat cu steaua pe 5 ani" http://www.********.ro/Prepelita_confirma_ca_va_juca_la_Steaua___Am_semna t_pe_cinci_ani_-n139759.html De fapt, cred ca i-a spus altcineva ca a semnat...:D

Leo
15th June 2011, 14:13
Ups........
Concordia Chiajna va juca in templul lor. Oare vor prelua si palmaresul stelei?

laurdog
16th June 2011, 13:52
Am un prieten care are o tarla la Chirnogi, boboc de peisaj, nu e nimic de jur imprejur pe o raza de fo 6 km. O sa vorbesc eu cu el sa le faca un pret bun producatorilor de cacareze.

Leo
19th June 2011, 08:30
http://www.prosport.ro/sport-life/special/cea-mai-mare-hotie-din-istoria-stelei-cum-a-furat-o-victorie-la-oradea-in-1988-8357147

Incet, incet, ies la iveala magariile rivalei.

delaoltenia
19th June 2011, 22:31
http://www.prosport.ro/sport-life/special/cea-mai-mare-hotie-din-istoria-stelei-cum-a-furat-o-victorie-la-oradea-in-1988-8357147

Incet, incet, ies la iveala magariile rivalei.
haules baules,rade ciob de oala sparta :happy:happy

Mig21LanceR
19th June 2011, 22:50
de parca numai 1 au facut :))

Lexus.
24th August 2011, 19:28
@Leodacin

Daca nu vrei mesaje care sa-i supere pe "prietenii" tai hingheru' dario si restul alora multi si...majoritari, atunci macar sterge mesajele care-ti este frica ca-i vor deranja...nu le edita sa iasa din ce ramana postat tocmai pe dos fata de ceea ce am vrut eu sa spun.

Te rog sa-mi stregi tot mesajul de mai sus (#788) pentru ca asa cum l-ai editat, nu are nimic comun cu ce am vrut eu sa spun....

P.S. Stiu ca nu esti prietena cu specimenele astea d'al de dario, hingheru' etc, mai ales dupa tot ce au mancat cu gura plina despre tine...dar ti-e atat de frica de ei incat faci orice ca sa le castigi prietenia si sa le intri in gratii...:o:

Leo
24th August 2011, 21:02
Lexus, nu este adevarat. M-am saturat sa tot vad postari cu puiuti si cocalari si facut fratiori si multe tampenii fara pic de logica. Daca intelegi ce vreau sa spun, bine.........daca nu, iara bine.
Pe Suporter Dinamo, vreau sa se vorbeasca mai mult de fotbal si alte sporturi, nu balacarii si polite platite unora si altora. Pt asta este Internul.

Lexus.
24th August 2011, 21:07
Lexus, nu este adevarat. M-am saturat sa tot vad postari cu puiuti si cocalari si facut fratiori si multe tampenii fara pic de logica. Daca intelegi ce vreau sa spun, bine.........daca nu, iara bine.
Pe Suporter Dinamo, vreau sa se vorbeasca mai mult de fotbal si alte sporturi, nu balacarii si polite platite unora si altora. Pt asta este Internul.

Nu am chef de comentarii si de dispute, mai ales cu tine, dar te rog sa-mi respecti dorinta si daca mi-ai editat mesajul schimbandu-i cu totul sensul, atunci sterge-l de tot.

As face-o eu, dar stii ca nu se mai poate edita dupa o ora sau o jumatate de ora...

Leo
24th August 2011, 21:09
Gandeste-te la ce am spus mai sus.

petea
27th September 2011, 16:40
Noi n-avem dusmani, doar persoane frustrate care ne invidiaza!!

Hingherul
27th September 2011, 16:44
gasesti si vreo explicatie logica pentru care v-ar invidia cineva? :)

Uncle Ben
27th September 2011, 16:52
gasesti si vreo explicatie logica pentru care v-ar invidia cineva? :)
Imi permiti sa raspund eu?
Din ce reiese de pe topicuri, pentru faptul ca noi am avut bani sa le dam de-o inghetata lui Ghinga si Beța, iar voi nu! :D

Hingherul
27th September 2011, 16:55
asa da. e cam singura explicatie care are sens :)

petea
27th September 2011, 21:16
asa da. e cam singura explicatie care are sens :)

Numai un om frustrat ca tine vede intr-un suporter a unei echipe rivale, un dusman. Esti bolnav, omule!!

Hingherul
27th September 2011, 21:35
liviut, ti-ai dat singur cu ****nul in cap sau ce ai?
unde vezi tu dusmanii in discutiile mele cu dinamovistii?
te-am intrebat cat se poate de serios daca ai vreo explicatie logica pentru care cineva v-ar invidia pe voi.

Shinnok
27th September 2011, 21:36
liviut, ti-ai dat singur cu ****nul in cap

sa vezi ce sanctiuni iti iei :D

on-topic: :sneaky:

Hingherul
27th September 2011, 21:38
stai ca incerc sa o repar :D

Leo, ****N e instrumentul militienilor de batut cetatenii!!!! nici vorba sa fie ceea ce gandesti tu :D

si are dreptate liviut. trebuie sa fii bolnav rau de tot sa ii invidiezi pe dinamovisti :)

laurdog
28th September 2011, 13:09
Azi a vorbit gigi cu voi?

petea
28th September 2011, 16:37
Azi a vorbit gigi cu voi?

Cum sa vorbeasca!!??!! Are si ala cat e de prost mandria lui!!!!:))
Numai Zmarandescu le mai "sopteste" din cand in cand , cate una!!!!!:ciocan::)):)):))

Hingherul
28th September 2011, 16:39
liviut, ca militian esti extraordinar de prost....informat :D
laur se referea la altceva dar ma fac ca nu inteleg :D

petea
28th September 2011, 16:47

Crezi ca daca arunci "pisica" la laur scapi!!!:headbang:
N-ai inteles nimic!! Normal dupa atatea corectii!!!:))

Lexus.
1st October 2011, 04:55
uuups, au ajuns coalarii din breasla "meseria bratara de aur" (hingherii, gunoierii, *******ii) sa dea lectii de "informare" politistilor...da' e normal la romanika unde colalarii e majoritari...e doar ghetto-ul lor, nu?:happy

Lexus.
1st October 2011, 05:00
Portretul robot al cocalarului majoritar de la romanika:
Asa cum am invat la scoala: cocalarii majoritari e de doau feluri: femeiesc (coana mitza plangacioasa) si barbatesc (mache-laba-de-fier):happy:happy:happy:happy

laurdog
4th October 2011, 11:16
Vezi ma daca te iei de lab................uristi, iti iei ban!
Aici nu ai voie sa te iei de rasii de servici, de umilitii de profesie(5-0, 4-2, 7-0!!!!).

Fedayn
4th October 2011, 12:56
nici aici nu putem discuta din cauza viermelui???

Leo
4th October 2011, 13:16
Vierme? Cine-i asta?

Fedayn
4th October 2011, 14:00
unu' care tot se baga in vorba ca tanga.....are si un frate....la fel de "inteligent"...sunt adeptii ciobanului suprem

Leo
4th October 2011, 15:27
Eu am auzit de Vierme, Soparla si Hiena.

7Ox-wRgkttQ

cip
4th October 2011, 15:40
o intrebare,daca am postat deja pe "discutii intre dinamovisti si prieteni",mai am voie sa postez si aici? :o:
ca aici ma simt ca acasa :D

Fedayn
4th October 2011, 15:43
certo ca da...abia asteptam un motan intre noi :evil:

laurdog
5th October 2011, 13:13
o intrebare,daca am postat deja pe "discutii intre dinamovisti si prieteni",mai am voie sa postez si aici? :o:
ca aici ma simt ca acasa :D

Aici NU!
Tu nu esti dusmanul nostru, de fapt niciunul dintre voi, pe altii ii uram noi.;)

Leo
5th October 2011, 13:53
Cipone, daca ne consideri dusmani, esti invitatul meu sa scrii aici.

Lexus.
12th October 2011, 05:17
@Leodacin

A propos de mesajul meu sters mai sus si comentariul tau: ce are sula cu prefectura?...si fie vorba intre noi, nici nu-mi place nici nu-mi displace...ma lasa rece...

...dar vazand lista de la "Friends" de la profilul taranului din teleorman, incep sa-ti inteleg zelul sa stergi tot ce l-ar putea supara:ok:

Oricum am mutat articolul pe thread-ul "made in romania"...sper ca acolo nu poti sa-l stergi:D

Lexus.
12th October 2011, 05:27
Si ca tot veni vorba de dario, iata o frantura de articol despre dusmanii nostri (@leodacin sunt 100% on topic...sper:D) care prin continutul lui ne duce imediat cu gandul la amicu' din teleorman:

Ilie Stan-Edi Iordănescu au tras concluziile în privința "IQ-ului" echipei.

Ilie Stan și ceilalți oameni din staff s-au convins însă și de faptul că au în lot cîțiva fotbaliști pentru care aproape orice indicație sau cerință tactică e extrem de dificil de înțeles, indiferent de modul în care le e transmisă. Primul la acest capitol e, de departe, Cristi Tănase, cel care i-a șocat și pe antrenorii din precedentul mandat, pe care îi întreba aproape în fiecare săptămînă "eu de ce nu reușesc să dau goluri?". La mare bătaie cu "Dodel" pentru primul loc în topul repetenților e Mihai Costea, a cărui poreclă e "Nilă". El nu înțelege multe dintre indicații și are nevoie de discuții suplimentare pentru a pricepe exact ce trebuie să facă.

Episoade în care Tănase și Costea jr. s-au făcut de rîs la Steaua

1. N-a fost în stare să ia un "galben"
În toamna anului trecut, Lăcătuș i-a solicitat să încaseze în finalul unui meci încă un cartonaș galben, pentru a fi eliminat și pentru a fi suspendat la un meci de Cupa României, și nu la următorul de campionat. Au urmat 10 minute comice în care Dodel s-a chinuit să ia un avertisment, însă gesturile sale au produs disperare și mult zîmbet pe banca Stelei, dar și în tribune, iar partida s-a terminat fără să mai vadă "galben".:))

2. A fugit după fotoreporteri pe Anfield Road
În septembrie 2010, înaintea startului meciului Liverpool - Steaua 4-1, echipele s-au așezat la pozele de dinaintea partidei, fiecare în terenul ei. Tănase, văzînd majoritatea fotoreporterilor în dreptul lui Liverpool, s-a îndreptat înspre acea zonă și le-a făcut semn și coechipierilor: "Haideți, mă, acolo, că sînt mai mulți fotografi". :happy:happy:happy

3. Emergency ball și gura căscată
Cînd Ilie Dumitrescu era antrenor la Steaua, le-a spus în vestiar jucătorilor: "Dacă intrăm în criză de timp, apelăm la emergency ball pe Kapetanos. Ok?". Tănase a rămas cu gura căscată, privindu-l.:headbang:

4. "Țin cu Barcelona?" De ce? "De mic!"
Mihai Costea a acordat un interviu pentru Pro TV în cantonamentul de vară al Stelei. A fost întrebat cu ce echipă simpatizează din străinătate și a răspuns FC Barcelona. Reportul a continuat: "De ce cu Barcelona?", la care răspunsul lui Mihai Costea a fost: "De mic!"

Întîmplările comice care îl au în prim-plan pe Claudiu Răducanu pe vremea cînd era la Steaua:

1. După un meci de campionat Apulum Alba Iulia - Steaua 0-0, în septembrie 2003, în care Rădoi a luat cartonaș roșu, Răducanu a avut o "ieșire" în vestiar: "Va fi vai de noi în Cupa UEFA cu Southampton că ne va lipsi Mirel. A luat roșu și va fi suspendat, va fi rău de tot". Colegii, dar și antrenorii au izbucnit în rîs.

2. În vara lui 2002, televiziunile anunțau aproape în fiecare zi: "canicula continuă să facă victime în București, dar și în alte orașe din țară". Claudiu Răducanu a venit în vestiarul din Ghencea și și-a întrebat colegii: "Băi, dar cine dracu' e canicula ăsta, de omoară atîția oameni și nu-l prinde nimeni?".:happy:happy:happy

Gurile rele zice ca dario e alintat cu nick-ul "dodel"...prietenii stiu de ce:))

laurdog
12th October 2011, 09:51
Nu e nimic de mirare in acest rezultat, asta e nivelul de inteligenta al homelessilor. Baietii cu privirea tampa, cu doua cuvinte in vocabular si care cred ca onania salveaza Romania sunt portretul robot perfect al perifericilor.:happy:happy
Asadar domnilor sa-i.................udam bine.:yes:

Aurel.D
12th October 2011, 10:41
Cum dracu cei mai bauti in cap se strang la astia? :D Cred ca iq-ul lui becali are proprietati magnetice.

Lexus.
13th October 2011, 04:16
Cred ca iq-ul lui becali are proprietati magnetice.
Becali???...ala e de departe cel mai inteligent dintre toti stelistii:))

Cum dracu cei mai batuti in cap se strang la astia? :D

Eu cred ca la astia este conditie eliminatorie ca sa fie primiti la club.:evil:

Nu intamplator majoritatatea alora multi si...majoritari il urasc pe Cornel Dinu, de obicei "omul simplu":headbang: ori se teme ori uraste ceea ce nu e capabil sa inteleaga...cred ca cifrele de IQ insumate ale tuturor din clubul majoritarilor abia ajung la nivelul lui Dinu...iar in ce priveste educatia...acolo e si mai groasa, si daca insumezi 1/2 din galerie pe langa "geniile" din club tot nu ajung la nivelul lui:happy

Lexus.
14th October 2011, 05:52
Cornel Dinu zâmbește din nou! Și-a găsit cățeaua în cel mai neaștepat mod!

Cornel Dinu a trecut miercuri seara printr-un alt moment de cumpănă, după ce cățeaua sa de care este foarte atașat n-a mai găsit drumul spre casă. Imediat după meciul Albania - România, legenda lui Dinamo și-a dat seama că Prinți, cum o alintă, este de negăsit.

Timp de patru ore, ajutat de prieteni și de fiul său, "Procurorul" a încercat să dea de urma patrupedului, însă fără succes. Fața i s-a luminat din nou însă când a primit un telefon de la fostul acționar dionamovist Vasile Turcu, care l-a înștiințat că i-a găsit cățeaua.

Fiul său cel mic al lui Vasile Turcu a fost eroul întâmplării, acesta observând animalul în compania unor persoane de etnie rromă, în timp ce stătea la o cafea în zona Dorobanți. Turcu jr. a răscumpărat cățeaua cu 100 de lei, înștiințându-l apoi pe tatăl său, care la rândul lui a trimis mesajul mai departe la Cornel Dinu.

Stiam eu ca stelistii i-au furat cateaua lui Dinu...invidosii ca e mai inteligenta ca pitzi:happy:happy:happy

Leo
15th October 2011, 23:46
O prima dovada

"Becali George: Auzi?! MITICA?
Dragomir: I?
Becali George: Ba , baiatule!
Dragomir: M?
Becali George: Ei sunt *******i… Intelegi?! Pentru ca…iti spun de ce.
Dragomir: M!
Becali George: Eu la o adica , daca vreau eu: "Dom’le faceam sponsorizare la club, official, si clubul le dadea prime, nu mita ” M-ai inteles?! Si e depunctarea Stelei ca nu aveai voie sa afci sponsorizare. Atat! Ma intelegi?!
Dragomir: Bai, fratele meu, a … daca mai mult de jumatate de echipa spune ca …a … nu stiau de banii astia, te pupa in c… si Federatia.

Mai mult, se pare ca Gigi Becali s-a folosit si de antrenorul Stelei, Marius Lacatus, (atunci antrenor la UTA) pentru a discuta cu oficialii clubului aradean ca sa le propuna bani pentru ca in meciul direct cu CFR sa-si joace corect sansele.

BECALI GEORGE: Ma, MARIUS, da' vorbeste, ba, cu aia la UTA. Ai vorbit cu aia la UTA?
MARIUS: Am vorbit, am vorbit, Am vorbit si cu ADI, o sa trec eu pe la... pe la domnu' BARA cu ADI, maine, poimaine.
BECALI GEORGE: Vorbiti cu mine intai daca vrei sa treceti pe la domnu' BARA. M-ai inteles?
MARIUS: Pai... Nu vorb...
BECALI GEORGE: Da' tre' sa vorbiti si cu ju... si cu jucatorii direct.
Marius: Pai o sa vorbesc si cu ei care sunt, cu care am eu, asa, incredere sa vorbesc, da'...
BECALI GEORGE: Da! Da! Da!
MARIUS: Sa vorbim cu asta, cu ROLI, ca el a ramas antrenor. Eu am vorbit azi cu el.
BECALI GEORGE: Cine e ROLI?
MARIUS: ROLAND NAGY, ala care a jucat la noi la STEAUA si mi-a fost si mie secund cat am fost acolo.
BECALI GEORGE: A!... Pai da', ba, sa le spuna la jucatori, le dea treizeci de mii prima. M-ai inteles? De fiecare treizeci de mii."

treizeci de mii prima e bine? de fiecare .
intrebare fara raspuns.

Leo
15th October 2011, 23:58
http://www.onlinesport.ro/downloads/stenograme/1gigiblat.pdf

Stenograme aratand corectitudinea ciobanului.

Lexus.
18th October 2011, 07:43
Cum dracu cei mai bauti in cap se strang la astia? :D Cred ca iq-ul lui becali are proprietati magnetice.

Iata inca o dovada care vine sa sustina vorba aia din batrani, "prost ca oaia":

...steaua nu cîștigă meciuri, dar pierde jucători pe bandă rulantă. După ce că avea deja 9 jucători accidentați, la Vaslui s-au mai "rupt" Prepeliță și Tibi Bălan, ambii cu probleme musculare, accidentările fiind principalul motiv pentru care echipa are cel mai prost start de sezon din istorie.

Incredibil: toți se rup singuri
În acest sezon, pe lîngă recordul absolut de accidentări, grave sau mai puțin grave, steliștii au mai bifat o premieră: majoritatea dintre ei s-au rupt singuri!:happy:happy:happy

Jucător - Cum s-a accidentat singur
Tătărușanu » Entorsă la gleznă cînd a aterizat după o săritură
G. Matei » Ruptură a ligamentelor încrucișate după ce i-a "fugit" genunchiul
Galamaz » Leziune musculară suferită în timpul meciului cu Sportul
Gardoș » Și-a provocat o entorsă în timp ce a vrut să șuteze într-o minge
Emeghara » Îi reapar frecvent dureri mari la cei doi genunchi, deja operați
Prepeliță » A ieșit cu probleme musculare în minutul 60 cu FC Vaslui
Tibi Bălan » A suferit o leziune la mușchii aductori în minutul 30 cu Vaslui

...asa e cu berbecii astia castrati, totul de la cap se trage :headbang:

laurdog
18th October 2011, 09:45

Nu are legatura cu oierul, e doar o conditie obligatorie de a reprezenta echipa periferiei.
Hai sa ne pisam pe ei ca la -10 le ingheata pe ochi.

Tim
18th October 2011, 10:23
Laure,vad ca ti-ai schimbat semnatura.Si e doar etapa 10.Din ce etapa incepi sa lauzi conducerea?:D;)

Aurel.D
19th October 2011, 18:14
Auzi titlu: "steaua, o echipa hingherita":D :http://blogsport.gsp.ro/andries/2011/10/19/o-echipa-hingherita/
Or fi ajuns astia caini intre timp si nu stim noi...nu au ei fata sa fie "CAINI"!!

laurdog
20th October 2011, 09:45
Laure,vad ca ti-ai schimbat semnatura.Si e doar etapa 10.Din ce etapa incepi sa lauzi conducerea?:D;)

Nu dragule, semnatura e doar o palma peste botul onanistilor de profesie, cat despre laudat conducerea...................ce dracu ma, sunt DINAMOVIST BUCURESTEAN nu polist timisorean.:D

Tim
20th October 2011, 10:23
Nu dragule, semnatura e doar o palma peste botul onanistilor de profesie, cat despre laudat conducerea...................ce dracu ma, sunt DINAMOVIST BUCURESTEAN nu polist timisorean.:DEra suficient sa spui dinamovist, nu trebuia sa intri in detalii.:evil::)

Lexus.
21st October 2011, 02:33
Dupa umilinta cu Maccabi, mascaricii din ghencea au stabilit o noua premiera mondiala absoluta:

"Cum sa tragi de timp cand esti condus cu 5-0":happy:happy:happy

...da' e normal, la IQ-ul lor, dupa perla celui mai inteligent stelist al tarii "daca 5teaua da un gol, p'orma poa' sa joace si la 0-0"...acum inteligentii ros-albastrii au patentat: "daca 5teaua ia 5 goluri p'oram poa' sa joaca si la 0-0":happy:happy:happy

Aurel.D
25th October 2011, 13:52
Uite ca Dumnezeu nu bate cu parul.:ok: La sf sezonului trecut stelistii au ras aiurea de Torje si Barboianu dupa finala Cupei, iar acum incet, incet se alege praful de ei!
steaua a ramas fara stadion, se zbate la mijlocul clasamentului la n-spe puncte de Dinamo, in ultimele 10 meciuri oficiale nu a batut decat pe Sanatatea Cluj :happy si Otelul, evreii le-au dat scurt cinci, asa, din glezna, marele manager a fost dat afara pe usa din dos, si-au tras antrenor de Liga a II-a, la echipa zanzania este in toi...si inca nu s-a terminat!
LA MAI MARE!! :ok: