PDA

View Full Version : Adio si n-am cuvinte



Adrian
5th December 2003, 19:55
Cehia si Olanda!
Printre cele mai ghinioniste variante!

uti2102
5th December 2003, 20:01
:O
GRUPA 1
Cehia
Olanda
Romania
Finlanda
Macedonia
Armenia
Andorra

E clar. Vom avea 4 meciuri de foc (asta in cazul in care nu calcam stramb cu Finlanda, Macedonia sau Armenia). Parerea mea e ca n-avem nici o shansa dak nu schimbam ceva repede in jocul natzionalei. Dar trebuie sa fim optimishti! HAI ROMANIA!!! :yeah:

JOOD
5th December 2003, 21:22
mai kcsorpio..
vad ca nu prea stii prea multe despre olanda....
Olanda nu mai este vechea echipa cu "vedetele' ca kluivert si cocu.. sunt infine si ei pusi de o parte.... noua echipa olandei excista din jucatori ca... Gentenaar, Vd Vaart, Heitinga, Robben, Hofland, Sneijder, V Bommel, V Persie, de Jong, Bouma etc.

Mai frate, sunt mult mai buni jucatori decat talentele din Romania... Yo singur, Roman nascut in Olanda, sper din tot sufletul ca sa castiga Romania... dar imi este frica... Advocaat, selectionerul olandei a schimbat mentalitatea... infine se lupta iarasi pe teren.... uite la Olana-Scotia... 6-0
Fotbalul spectaculos olandei iarasi revine...

BIANCO_NERO
5th December 2003, 21:24
Nu zic ca este o grupa facila, chiar este mai echilibrata valoric decat cea in care am fost pentru EURO 2004. Sanse sunt destul de mari de calificare de pe primul loc, dar totul este ca echipa sa fie facuta in primul rand cu creierul..... nu cum a fost cea din meciul cu Danemarca de la Bucuresti... Sper ca Iordanescu a invatat ceva din acea experienta.... Nu dau vina numai pe echipa pentru pierderea calificarii la euro, dar au avut si ei o vina...
Pana la urma Romania are 23 de milioane de antrenori pentru nationala..... Oricum vom castiga aceasta grupa, asa cred eu si sper sa nu ma insel


HAI ROMANIA!!!

JOOD
5th December 2003, 21:24
P.S van Gaal nu mai revine.... chiar nu stii deloc nimic frate... este deja director technic la Ajax...

JOOD
7th December 2003, 19:39
haah, eu nu citesc GS, eu sunt venit din olanda dude... si nu prea iti inteleg timpenile care le scots... chiar ii cunosti pe jucatori ca vd vaart, nigel de jong sau sneijder asa de bine in momentul cind tu ii vezi doar 10 minute inr-o reluara la eurosport... si toate timpenile despre van gaal... chiar asa de prosti ii crezi pe olandezii... nu suntem ca spaniolii, daca nu merge o data bine ne-am lamurit...Si totusi putin respect ptr. Louis, el nea facut campioni europeni...Dar oameni ca Koeman, Gullit sau poata chiar Hiddink vor fii din nou selectioneri... si despre indoiala ta despre noule talente a olandei.... numai te indoii prea mult de iei... poata ca nu totzii vor fii mari jucator dar sigur 8 din ei vor fii... adica destui...

deep purple
7th December 2003, 19:40
Important e sa nu intre tripleta Van Basten, Gulit si Rajkard ca vom face sigur ce-a facut si Steaua la Barcelona.

JOOD
7th December 2003, 19:45
Rijkaard dude

JOOD
7th December 2003, 20:06
hahahaha, frate... n-am facut scoala in romania(in olanda)... scriu cum cred eu... dar cind vad rajkard sau gulit... rad cu lacriimi... ptr. nume nu trebui sa invetz o limba... si inca o intrebare... dece asa de supartat... n-am deloc nervi.... doar ma deranjeaza cum te uiti tu pe fotbalul olandez si imi dau parerea mea pe ia.... find-ca o stiu pur si simplu mai bine... tu stii mai mult despre fotbalul romanesc find-ca vii de-acolo... dar te rog nu mai te preface ca expert despre fotbalul Olandez... ca m-am lamurit deja cu tine...
Parca stii tu cine e Gentennaar...

alejandro
7th December 2003, 20:18
important este sa castigam toate meciurile de acasa ca sa nu patim ce-am patit cu Norvegia si Danemarca,daca reusim sa scoatem maximum de puncte acasa iar in Cehia si Olanda nu cedam nu vad cum am rata calificarea!Dar asta e ceva foarte greu de realizat asa ca...

deep purple
7th December 2003, 21:01
Jood, nu crezi ca am altele pe cap decat sa-i tin minte numele lui? :D Intelegi sper la ce jucator m-am referit.

kscorpio
7th December 2003, 21:02
Offfff, JOOD, daca si eu ma cred expert in fotbalul olandez... Spun doar ca nu e Olanda nici pe departe ce zic d'alde Mircea Sandu, Iordanescu sau Titi Dumitriu. Numai daca i-ai auzi! Pe fotbalistii aia ii cunosc si eu din Ch. League, vad majoritatea meciurilor lui Ajax, sunt acolo Mitea si Lobont doar! Nu stiu ce-ar trebui sa mai stiu despre ei ca sa am diploma de "expert". In general nu-s foarte fascinat de "pusti teribili", atata tot. Nu-nteleg de ce ar trebui sa mi se para si mie fantastici ca sa fiu "expert" in fotbalul olandez; cum o fi asta nu stiu, poate ai tu vreo diploma, ceva. Pana la urma vad cam toate meciurile pe care le vezi si tu, nu stiu care e diferenta. O sa sterg postarile mele, e clar ca ai raspuns la ele din "complex de superioritate", pentru ca argumente nu prea ai. Macar sa ramai fara... obiectul muncii.

JOOD
8th December 2003, 17:46
pfff, hai mai dute... ce am vrut sa zic este ca nu mai excista guarda veche la olandezi... campionatul european va fii sfirsitul lor... si in rest am vrut sa zic ca van gaal nu mai va fii nici o data in viata lui selectioner... doar ma surprins cum vorbeai tu despre olanda parca ari fii o echipa de nivelul B... cu de Boer, Cocu, Kluivert sau Seedorf chiar ar fii dar au trecut timpuriile cu iei.... nu ma, olanda e superioara peste Romania... chiar daca sunt roman, tre sa recunosc ca totul e mai bine la iei... numai cind intru pe stadion (ArenA) si vad cit de professional este totul in comparatie cu Ghencea pe care am fost de cite-va ori se vede diferenta.. mai frate, daca avem sanse... le avem doar cu cehii... nu stiu dece, dar asa o presimtire am eu...

kscorpio
9th December 2003, 19:25
Stai linistit JOOD, sunt aproape sigur ca se cam schimba generatia la olandezi si ca e de bun augur pentru ei. Oricum sunt peste noi, tot ce vreau sa spun e ca "pustii teribili" (limba de lemn; a mea!) nu-s chiar valori sigure, ca putea fi mult mai rau si ca nu trebuie sa ne vaitam atata. Iordanescu isi pregateste deja scuze. Eu sper sa mai fie Frank de Boer sanatos inca 2-3 ani :p , poate intra titular cu noi. Si faza cu Van Gaal e tot in categoria marilor sperante. M-ai cam enervat cu tinerii valorosi ai Olandei, pur si simplu nu cred ca o sa confirme in masa, poate doar 1-2. Fii serios, sa apara 8 super-jucatori odata e cam SF. Iar schimbul de generatii nu l-au facut inca, ce, n-ai vazut cu cine au intrat in preliminarii si in baraj? Eu sper (aiurea, recunosc) ca o sa mai dureze un pic... inca o campanie de calificare, adica. Mi-am dat seama ca m-ai inteles gresit, eu vorbeam de echipa Olandei din preliminariile ASTEA, nu din alea care o sa fie cu noi. Aproape sigur o sa se schimbe cam toata echipa, dar nimic nu ma-mpiedica sa sper. Macar sa ramana un "stalp al apararii" (de Boer), vreun mijlocas ca Seedorf, vreun Kluivert si tot e bine.

Uite la ce ma refeream-de exemplu Olanda vs Cehia din preliminariile ASTEA, subliniez:
Waterreus-Ricksen, Stam, De Boer, V Bronckhorst(V der Vaart) -Seedorf, V Bommel, Davids, Zenden-Kluivert, V Nistelrooij (Makaay)

JOOD
9th December 2003, 21:00
allright buddy :ok: :cool: :cool: ...

P.S. vd vaart in aparare...haha NO WAY!!

Mariusmadmax
9th December 2003, 21:02
Grupa Grea ,
acum sa vedem vedetele noastre la treaba , ca gura au destul de mare .
Totusi , nici celelalte ( Macedonia , Armenia , Finlanda ) nu sunt de auncat ...

alejandro
10th December 2003, 21:48
Fratilor nu mi-o luati in nume de rau da' cred ca calificarea e deja pierduta,asta daca vedetele noastre nu vor demonstra in sfarsit ca sunt vedete cu adevarat...

Mortification
10th December 2003, 23:05
Apropos Alejandro.... Cum este vazuta nationala noastra de cei din Chisinau? Nu-mi spune ca la TV... Exista vreun interes pentru fotbalul romanesc pe acolo? Care-s parerile despre grupa noastra?

riva
11th December 2003, 14:39
JOOD mai du-te tu si in curu meu ... le stii tu pe toate

JOOD
11th December 2003, 19:53
ce naiba ai ma riva... ce e problema ta????? si sa ma duc in curul tau... sa mearga taicatu'... boule

ady_azzuro
11th December 2003, 20:31
Gay fight :rosu:

vasile314tzurka
11th December 2003, 21:01
va fi greu, dar nu imposibil. in fotbal nu-ti trebuie perspicaciatte ca sa stii ca se pot multe.

in primul rind trebuie schimbata mentalitatea. ori cu "adio" nu prea vad asa ceva.

ady_azzuro
11th December 2003, 21:51
Romania se va califica, sunt sigur ca baietii vor bate atat Olanda cat si Cehia, ghinionul va disparea si ne vom califica!
ROMANIA /OLE/

vasile314tzurka
11th December 2003, 21:57
Romania se va califica, sunt sigur ca baietii vor bate atat Olanda cat si Cehia, ghinionul va disparea si ne vom califica!
ROMANIA /OLE/

nu e vorba de ghinion ci de mentalitate, ady. fav un efort si incearca sa intelegi. si eu vreau sa fie romani al mondiale.

ady_azzuro
11th December 2003, 22:02
Si asta, dar cred ca si ghinionul a cantarit mult...

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:21
Si asta, dar cred ca si ghinionul a cantarit mult...

draca ghinionul o sa tot il invocam vom tot avea. dupa parerea mea nu e ghinioon ci neprregatire

ady_azzuro
11th December 2003, 22:26
Lasa naiba ca m-am dat destul cu :headbang: dupa meciul cu danemarca, inca sunt :shock:

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:39
Lasa naiba ca m-am dat destul cu :headbang: dupa meciul cu danemarca, inca sunt :shock:

ady, ghinionul e faptul ca nu am dat gol din tre ocazii formidabile

ady_azzuro
11th December 2003, 22:42
Exact despre asta vb, si despre faptul ca am luat gol in prelungiri....frustrant...

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:48
Exact despre asta vb, si despre faptul ca am luat gol in prelungiri....frustrant...

e a noastra
asrta nu e ghinion
ci *******enie

ady_azzuro
11th December 2003, 22:51
Prostie mare, dar hai mai degraba sa ne gandim cum am putea bate olanda si cehia...

Mortification
12th December 2003, 23:07
ok, hai sa ne gandim, de parca noi am fi in stare sa decidem soarta unui meci. N-am putut noi sa-l mazilim pe Sandu imediat dupa meciul cu Danemarca cand se ivise un moment mai mult decat prielnic, daramite sa gandim tactica unei intalniri.
Astept cu mare interes propunerile "castigatoare"!!!

alejandro
12th December 2003, 23:25
Apropos Alejandro.... Cum este vazuta nationala noastra de cei din Chisinau? Nu-mi spune ca la TV... Exista vreun interes pentru fotbalul romanesc pe acolo? Care-s parerile despre grupa noastra?
Thanks pentru intrebare!La Chisinau nationala Romaniei este vazuta ca una din cele mai tari echipe din Europa,dar care din pacate,din anumite motive, nu prea reuseste sa repete performantele din anii 90.Cred ca responsabili pentru o astfel de situatie sunt in primul rand cei de la conducere:M.Sandu & Mitica,dar tre' sa recunoastem ca si jucatorii poate nu dau intotdeauna ce au mai bun in ei,in fine un mare aport pentru dezastrul din aceasta ultima campanie l-au avut si arbitrii,care au fi putut sa fie mai corecti atunci cand arbitrau Romania.Cat despre interesul celor de aici pentru fotbalul romanesc cred ca este in proportie de cam 65-75%(dintre acei care se intereseaza de fotbal desigur!).
Referitor la grupa!mai rau nici ca se putea!va fi o performanta daca vom iesi pe locul doi intr-o grupa cu Olanda si Cehia!cred ca echipa mai ghinionista ca Romania nu exista,ceea ce nu pot spune despre cea a Rusiei care are noroc cu caru' si tot nu face prea multe ca e vai si amar de ea! :drak:
Romania is THE BEST fratilor! :yeah:

Mortification
13th December 2003, 00:44
Merci pentru raspuns, Alejandro. Consider ca tot raul spre bine. Este mult mai bine ca am picat intr-o astfel de grupa. Decat o calificare la un turneu final, indiferent ca e european sau mondial, dintr-o grupa usoara, dupa care am tot tanguit inainte de trageri,ce ar fi trezit in noi vise desarte de maretie, ce urmau sa fie spulberate cu primul adversar serios, mai bine o grupa de foc. Se pare ca asta va fi examenul generatiei noi. Daca reusim sa ne calificam, insemna ca intr-adevar baietii sunt in stare de performanta adevarata. Daca nu, nu iar noua nu ne mai ramane decat sa ne refugiem in trecutul nu prea indepartat al nationalei.

FORZA RAPID!!!!!!!1

alejandro
13th December 2003, 17:33
Sorry Mortification da' in privinta Rapidului nu te pot sustzine si cred ca stii de ce! :ok:
Referitor la grupa: cred ca ai dreptate daca reusim sa "supravietzuim" inseamna ca valoram si noi ceva mai mult decat cred altii, cat despre faptul sa ne retragem in trecut si sa visam nu sunt de acord ca asta ar insemna resemnare,ceea ce nu arata bine la o chipa de valoare,nu?!
Forza Divizia A!E mai bine asa,nu crezi?! /hello

Mortification
13th December 2003, 20:41
Ha, ha! MI-a placut faza cu sustinerea Rapidului. Te inteleg, si-ti respect optiunile. Esti stelist convins. Foarte bine si frumos! N-am nimic impotriva. IN schimb pe mine ma irita la culme cei ce poarta ochelari de cai, au pareri preconcepute si sufera de "obtuzitate" in gandirii.
In alta ordine de idei te sustin eu in schimb, vezi forza Divizia A!
Reintorcandu-ma la subiectul principal, adica nationala, eu am pomenit despre o refugiere in trecut numai in cazul unui esec, caci, recunoaste, daca nu ne calificam acum, cand se presupune ca baietii ar fi la varsta cea mai potrivita pentru performanta adevarata, atunci cand sa o mai facem? IN ceea ce priveste resemnarea, apoi am impresia ca ne-a cuprins de multa vreme, din moment ce de ani buni de zile pestele este imputit la cap (sandu & dragomir) iar noi nu facem nimic pentru a-l decapita.

Romania & Basarabia, unul si acelasi sange

Forza visinii!!!!

alejandro
13th December 2003, 22:07
Forza...!nu stii prin divizia B nu-i nici un loc vacant? :D
ca parca as avea de trimis o echipa acolo la progresare!
ce zici imi spui?!

Mortification
13th December 2003, 23:57
dar daca ai incerca mataluta sa aflii singurel... presupun ca nu te-ar deranja prea mult, nu?

ricky
14th December 2003, 07:27
Parerea mea este ca nici LUCESCU n-ar putea face mare lucru la NATIONALA !
In sensul calificarii la MONDIALE 2006 !
E prea...tirziu !
Noi inca mai cautam !

Oricare NOU antrenor trebuie sa-si formeze o noua echipa.

IORDANESCU s-a dus la greci, a preluat echipa si...a facut-o VARZA !
RECHAGEL, atunci cind a preluat-o, a format un lot largit si, incet-incet, a ales spuma !
Rezultatele se vad !

ASA cred ca trebuie procedat si in cazul NATIONALEI noastre !
Ori, din acest punct de vedere, cred ca am pierdut si ultimul tren !
Ce se mai poate face ACUM este doar o...fardare !

As vrea sa ma insel !
As vrea sa-i vad pe AI NOSTRI LIVE AICI !
Dar... :rolleyes:

alejandro
14th December 2003, 19:38
Ce e Mortification?te-ai enervat?
In nici un caz nu ma refeream la visinii, ci la o echipa de prin CL care castiga toate meciurile cu 1:5 & 0:3!Te-ai prins?Cica ei is cei mai buni!Ar trebui sa vada cum se joaca in divizia B pentru a spera la ceva mai mult,nu crezi?! :sleep:

Mortification
14th December 2003, 22:07
Stai linistit Alejandro ca nu ma enervez asa de usor si in nici un caz din astfel de chestii. Sincer am crezut ca faci misto de Rapid, desi nu vedeam motivul si mai ales legatura cu B-ul.
Daca te referi la Inter, apoi sa-mi fie cu iertare, insa numai la ei nu ma gandem din felul in care pusesei tu problema prima oara. Oricum, pana sa ajunga Interul in B, asta daca are sa se intample vreodata, multi ani vor trece. Au sa-si rezolve ei destul de repede problemele ca nu sunt un club oarecare.
Sa auzim numai de bine!

the lion king
17th December 2003, 15:56
Ce-aveti,mah? :rosu:

Mortification
17th December 2003, 22:53
si pe cat suntem suspendati?

alejandro
19th December 2003, 11:10
pana la inceperea returului!
cred ca le este frica de o alianta intre cele mai tari echipe ale campionatului:Rapid & Steaua! :cool: