PDA

View Full Version : Rusine CONNEX - Vodafone!!!



fia
8th March 2006, 12:02
Incepand cu data de 24.04.2006 serviciul Web2SMS nu va mai fi disponibil. Connex-Vodafone vine in intampinarea nevoilor tale si iti ofera Mail2SMS, serviciul dedicat trimiterii de mesaje sms de pe calculator. Detalii la adresa www.connex.ro/mail2sms.

================================================== ======

Nesimtire curata! RUSINE CONNEX! Ne iau si alea 3SMS/zi gratuite! HUO!


Cu serviciul Connex mail2sms ai următoarele opţiuni:

* Poţi să trimiţi mesaje text la fel de uşor ca prin e-mail, prin adăugarea unui nou buton - "New SMS" - în Microsoft® Outlook, similar cu cel de trimitere a unui e-mail.
* Poţi să trimiţi mesaje text către mai multe numere odată şi către liste de distribuţie. Poţi folosi chiar listele de distribuţie din Microsoft® Outlook, cu condiţia ca destinaţiile mesajelor să conţină numărul de telefon mobil.
* Mesajele text pot fi mai lungi de 160 de caractere.
* Poţi primi notificări prin SMS pentru întâlnirile stabilite în Calendar-Microsoft® Outlook.
* Poţi primi notificări prin SMS pentru mesajele e-mail cu prioritate maximă.


DESTINAŢII Tarif indiferent de ora trimiterii (USD/mesaj)
Connex - Connex 0,07
Connex - altă reţea naţională 0,07
Internaţionale 0,15

Tarifele nu includ TVA.

Nu se percepe nici o taxă lunară pentru folosirea serviciului Connex mail2sms.

Pentru a folosi serviciul mail2sms trebuie să descarci şi să instalezi aplicaţia mail2sms. Mail2sms foloseşte Internetul pentru a trimite mesajele, de aceea, are nevoie de conexiune Internet (directă sau prin proxy HTTP, capabil SSL). Nu există vreo restricţie în ceea ce priveşte viteza conexiunii.

Înainte de a descarca aplicaţia, citeste cu atenţie cerinţele tehnice de mai jos, precum şi termenii şi conditiile de folosire a acesteia.

Pentru a putea instala mail2sms trebuie să ai instalat pe computer Microsoft® Outlook şi acesta trebuie să fie clientul tău de e-mail. Versiunile de Microsoft® Outlook acceptate sunt Microsoft® Outlook 2000, Microsoft® Outlook XP şi Microsoft® Outlook 2003. Cea mai veche versiune de Windows® acceptată este Windows98, iar cea mai veche versiune de Internet Explorer® acceptată este Internet Explorer 6.0.De asemenea, trebuie să ai drepturi de instalare a unei aplicaţii

Eligibilitate

Serviciul poate fi folosit de orice abonat Connex (mai puţin posesorii unui abonament tip 2in1), atât timp cât nu există o restricţie de utilizare aplicată de către titular sau de către MobiFon S.A.
termeni si conditii aici:

http://www.connex.ro/business/servicii-si-tarife/mesagerie/mail2sms/termeni-si-conditii.html

don_denver
8th March 2006, 12:09
bun ase....stiam eu...de ce am plecat de la ei..de mult..timp..pt ca nu s-au tinut niciodata de cuvant....

fia
8th March 2006, 12:11
E un text pe site pe care nu-l pricep poate mi-l explica cineva:

Orice abonat are dreptul de a denunta unilateral serviciul Web2SMS in cazul in care nu este de acord cu modificarile propuse, fara a plati nici o despagubire.

aliss
8th March 2006, 12:40
Fraza asta ar avea vreo trei sensuri, mai ales partea cu "fara a plati nici o despagubire".

Eu personal nu folosesc serviciul asta...dar oricum mi se pare foarte urat din partea lor. incep sa se prosteasca pe zi ce trece. Scot de pe piatza tot ce i-a propulsat in varf.
Idioti! :mda:

rasheedkpenny
8th March 2006, 12:53
Sa tinem cont totusi ca nu mai e vb. de Connex acum... ci e vorba de Vodafone. It's not the same thing... :(
In ultima vreme oricum ma asalteaza pe telefon cu jocurile disponibile spre a fi descarcate... chiar daca nu ma intereseaza! :ciocan:

relansat
8th March 2006, 16:02
Si mie`mi pare rau ca aveam vreo 5 conturi de myx :(

Darkslowstar
8th March 2006, 16:36
Aproape in fiecare zi primesc spam de la connex cu jocuri desi am u abonament de firma destul de tare si de vechi. Nu-mi place treaba asta chiar deloc.

interfan
8th March 2006, 19:38
:( Sa le fie rusine!!

volare
8th March 2006, 22:22
e o prostie ceea ce fac....rusineeeeeeeee!!!!!!!!!!!:no:

Tess
9th March 2006, 00:47
mah...nu inteleg...orange are/a avut un astfel de serviciu? si totusi nu se revolta nimeni...
asta fu si se du :D..c`est la vie...erau de asteptat schimbari in detrimentul serviciilor gratuite din partea vodafone...
ce mare chestie? am devenit dependenti de acest serviciu? e drept ca era super usor sa trimiti mesaje de pe net, dar asta e...

relansat
9th March 2006, 04:06
Mey Tess, decat sa trimit un msj de pe tel mai bene trimiteam de pe myx si asta nu din cauza ca era gratuit ... era mai comod :)

fia
9th March 2006, 08:21
Pentru comoditate iti ramane mail2sms, serviciul nou care se introduce.
Evident ca si ascesta are o problema majora: merge doar in outlook, deci Windows.

bogho
9th March 2006, 09:48
daca il instalati, sa va uitati la autori
:evil: :evil: :evil:

Tess
9th March 2006, 12:47
@relansat: pai da, asta am zis si io...era mult mai usor sa trimiti mesajele de pe net, decat sa te chinui cu mobilu` :mda:

alejandro
9th March 2006, 13:11
Mey,nu stiu cum functioneaza la voi,da la noi exista deocamdata doar 2 companii de telefonie mobila,si ambele ofera posibilitatea de a trimite sms via net...intri pe site-ul lor si te duci la send sms...nu trebuie sa fii abonat,nimik,simplu ca buna ziua...

aliss
9th March 2006, 13:14
moldcell?:D
da..dar nu e numai pentru moldova?:P...adik daca pot sa trimit si pe connex de pe site-ul ala, de exemplu..:)?

Tess
9th March 2006, 13:16
...nu trebuie sa fii abonat,nimik,simplu ca buna ziua...
cum vine asta? pai de pe ce nr se trimite semeseu`:D?

alejandro
9th March 2006, 13:26
exact,aliss,moldcell si voxtel,eu sunt la prima...
nu,nu poti.

uite un link,vezi ca acolo sunt prefixele stabilite,adica codul moldovei si operatorului,nu poti trimite nici la concurenta,dap' in romania!!!
http://www.moldcell.md/sendsms

@tess,nu prea inteleg ce vrei sa zici:P
banuiesc doar!!!
eu am vrut sa trimit odata un sms unei persoane din romania prin net,si acolo m-a intrebat numarul meu si trenuia sa mai fac nu stiu ce acolo...in fine,am renuntat si am trimis sms de pe telefon!!!
banuiesc ca tu ma intrebi asta,ca atunci cand apare sms-ul de pe net,poate apare si nr. de telefon de la cine-i trimis...la noi nu-i asa...
primesti sms de pe web,si daca in sms-ul ala persoana nu se prezinta nu prea stii de la cine a venit,poti sa ghicesti doar!!!:D
ti-am zis,nu tre' sa scrii nimik,si nici abonat sa nu fii...doar intrei la send sms si atat...la voi se pare ca e mai complicat...

eu primesc sms-uri de pe net din america,irlanda,italia si romania...

aliss
9th March 2006, 13:31
trebuia sa imi dau seama, ca am trimis cateva sms-uri prin serviciul ala :P

Tess
9th March 2006, 13:33
@alejandro: ai banuit bine, mah :ok:

ce restrictiva chestia cu prefixele...misto site`ul, are culorile lui orange...voxtelu` ce culori are?

alejandro
9th March 2006, 13:35
ai trimis sms la moldcell?????
hmmmm...si eu de ce n-am primit????:(

alejandro
9th March 2006, 13:37
tess,mai mult verzi...
uite si site-ul lor:
http://www.voxtel.md/

Am auzit ca Orange Romania doreste sa cumpere Voxtel,da' nu stiu cat de adevarata e stirea...

aliss
9th March 2006, 13:38
pai ar trebui si un numar de telefon ca sa am cui trimite, nu?:P
oricum e destul de folositor..plus ca nu are sms-uri limitate.:D

alejandro
9th March 2006, 13:44
daca nu te-ai interesat,de unde sa-l ai?:P
mey,nu stiu cum e la votxel,cred ca la voxtel sunt nelimitate...presupun...in schimb la moldcell stiu ca erau limitate,doar 10 sms-uri pe zi de la o adresa ip,cel putin asa era mai inainte,acuma nu mai stiu...o fi vazut ca la voxtel e fara numar si poate fac si ei fara numar:P

aliss
9th March 2006, 13:57
adevarul e ca nu stiu sigur...asa am avut impresia ca e nelimitat :P
oricum ..la noi...cam greu sa faca vreo companie de telefonie mobila, asta...mai ales connexul care scoate si alea trei sms-uri ..:D

alejandro
9th March 2006, 14:06
macar la ceva sa fim mai buni ca voi:D

stefanm14
9th March 2006, 18:07
Da, dar in Moldova nu prea ai cui sa trimiti :D

realmadrid.com
10th March 2006, 00:06
Aplicatia asta cu mailul are cativa ani buni, stiu ca si fratimiu o folosea anul trecut de sarbatori :D

Si...


Numarul de caractere ce pot fi trimise printr-un mesaj scris utilizand serviciul este de 480 de caractere. Pentru fiecare destinatie in parte si pentru fiecare 160 caractere din mesaj se considera un SMS distinct transmis si taxat.

Am avantajul ca nu mai stau o ora sa scriu, ca tot atat platesc :D

Cainele
10th March 2006, 14:17
era comod myx-ul...in fine...sunt multumit ca nu am abonament la connex-vodafone... nu sunt seriosi...

stefanm14
10th March 2006, 16:12
Gata, au scos 3 smsuri gratuite si nu sunt seriosi. Oricum de bani nu cred ca era vorba, cat despre comoditate ...fiti seriosi :P

alejandro
10th March 2006, 16:18
cum nu era vorba de bani?pai erau gratuite:happy

stefanm14
10th March 2006, 20:32
Daca calculezi vine vreo 6 USD pe luna, daca te gandesti e ceva, dar totusi majoritatea erau trimise de dragul de a fi trimise, daca ai nevoie sa trimiti SMS dai si de pe tel cu 7 centi, mie personal nu mi se parea cine stie ce myx-ul asta.

Paul
10th March 2006, 23:09
orange e baza;
Abonament 4 $
180 min Orange 5 $
30 SMS-uri 1 $
20 min Nationale 0
-----------------
Total : 10 $
TVA : 1,9 $
--------------
Total 11,9 $

Super ieftin , ai minute de tot felul , SMS-uri , si costa sub 400.000 :D

Mentionez ca din cele 260 de contacte din agenda telefonica , 250 au Orange , 4 Zapp si 2 Connex (nu am numere de romtelecom)

Cei 2 Connex sunt ... iulica si popica :happy

Asa ca bye bye cu Connexul vostru , traiasca nordul portocaliu /hello /hello

fia
11th March 2006, 05:15
Intradevar depinde si distrbutia oamenilor cu care vorbesti in alegerea retelei, majoritatea de la mine din lista sunt connex, d-aia am ales asa. In general connexul sta mult mai bine in Bucuresti iar Orange-ul in vestul si nordul tarii.

Paul
11th March 2006, 15:00
Intradevar depinde si distrbutia oamenilor cu care vorbesti in alegerea retelei, majoritatea de la mine din lista sunt connex, d-aia am ales asa. In general connexul sta mult mai bine in Bucuresti iar Orange-ul in vestul si nordul tarii.

Auzi , da in Bucuresti au unii si Orange , sau e ca in nord cu orase cu procente de >95 % Orange.

Adica in Bistrita sunt 6-7 magazine Orange , si o amarate de bomba cu Connex.
La pol-ul celelalt , in Constanta am cautat un Orange shop de mi s-a acrit :headbang:

andreiush
11th March 2006, 16:07
orange e baza;
Abonament 4 $
180 min Orange 5 $
30 SMS-uri 1 $
20 min Nationale 0
Acum 180 min Orange = 7 $ :mda:

Paul
11th March 2006, 16:34
ntz , ntz , asta e avantajul ...

odata semnat contractul , iti pastrez optiunile la pretul initial ...
am obanamentul de prin 10 aprilie 2003 , la doar 1 saptamana dupa ce s-a "desfiintat" abonamentul ala Orange Free , care era de 7 $ - fara alte optiuni , si tot asa aveai minute pana nu mai puteai ...

andreiush
11th March 2006, 17:11
Singura diferenta cred ca e ora de la cat ai minutele Orange. La tine sunt de la 19, nu? Iar la cel vechi erau de la 20 parca. Eu am de la 18.

Paul
11th March 2006, 19:19
Deci:

- abonamentul de 7 $ (free) - ai minutele de la 20.00 la 07.00 (adica 11 ore )
- abonamentul de 9 $ (4+5) - de la 19.00 la 08.00 (13 ore)
- abonamentul de 11 $ (4+5) - de la 18.00 la 08.00 (14 ore)

volare
11th March 2006, 21:08
da ma lasati....ce vati apucat voi sa vorbiti despre avantajele portocalei cand noi de fapt eram nemultumiti ca nu ne mai dau astia de la vodafone alea 3 sms uri gratis zilnic.........faceti-va subiect separat si lasatine pe noi astia mai verzi cu nemultumirile noastre..pax

Tess
11th March 2006, 21:11
mare dreptate, ai volare :ok:

pai se poate....ce, ne faceti in ciuda? :D

Paul
11th March 2006, 21:30
suparare mare , da pun pariu ca nimeni nu folosea alea 3 SMS-uri gratuite

Insa daca o gandim logic: (7 centi /mesaj) * (3mesaje / zi) * (30 zile /luna) ==>6.30 dolari / luna , pe care Connex ii poate castiga de la fiecare dintre cei care foloseau acel serviciu !

fia
11th March 2006, 21:47
Eu le foloseam. si stiu multa lume care dadea sms-uri de pe 4-5 conturi :)

volare
11th March 2006, 21:50
suparare mare , da pun pariu ca nimeni nu folosea alea 3 SMS-uri gratuite

Insa daca o gandim logic: (7 centi /mesaj) * (3mesaje / zi) * (30 zile /luna) ==>6.30 dolari / luna , pe care Connex ii poate castiga de la fiecare dintre cei care foloseau acel serviciu !
cum adik nimeni nu le folosea?:ciocan: nu vezi cat de agitati suntem ca nu o sa le mai avem? era foarte multa lume care le folosea si ink le folosim atat timp cat le mai primim

Paul
11th March 2006, 22:00
Eu le foloseam. si stiu multa lume care dadea sms-uri de pe 4-5 conturi :)

ok , fiecare cu alea lui
Eu am dat maxim 100 de mesaje in 3 ani de cand am mobil...
cred ca imi scot optiunea aia cu 30 SMS-uri ... :rosu:

andreiush
11th March 2006, 22:35
Si eu le foloseam desi am Orange :D Aveam un cont facut... si erau bune 3 sms-uri pe zi :)

Tess
11th March 2006, 23:14
suparare mare , da pun pariu ca nimeni nu folosea alea 3 SMS-uri gratuite
i`auzi mah...io cred ca esti cam invidios ca voi n`ati avut niciodata asa facilitati :P

Paul
11th March 2006, 23:24
hehe , am si eu cont de myX , aveam o cartela Connex de pe care comandam tonuri de apel & etc (pe vremea cand nu existau cablu de date , port infrarosu , etc) fiindca pe Orange te furau la factura in ultimu hal...

da nu`l folosesc , ca nu scriu mesaje ...prefer sa sun

Datenshi
15th March 2006, 23:03
Nu mai deschid alt thread:

Alt operator, acelasi numar de telefon

Radio MixFM, 15 Martie 2006

In curand vom putea schimba operatorul de telefonie mobila si chiar fixa, fara a ne pierde numarul de telefon. Taxa perceputa pentru schimbarea operatorului va fi in jurul a 12 euro, dar probabil operatorii vor subventiona aceasta suma, ei avand de castigat un abonat nou

Romania va finaliza pana la sfarsitul acestui an sistemul privind portabilitatea numerelor de telefon, conform angajamentelor asumate fata de UE, primele rezultate in aceasta privinta urmand sa apara in anul 2008, a anuntat marti presedintele Autoritatii Nationale de Reglementare in Comunicatii, Dan Cristian Georgescu.

Introducerea serviciului privind portabilitatea numerelor va permite utilizatorilor sa treaca de la un furnizor de telefonie la altul, pastrand acelasi numar de telefon. "Orice utilizator de telefon fix sau mobil nemultumit de un operator poate sa plece la altul, separat in retele mobile si separat in retele fixe, portarea numerelor de telefonie fixa catre telefonia mobila nefiind posibila", a precizat Georgescu, citat de Rompres.

Introducerea acestui serviciu presupune, in primul rand, implementarea unui sistem, a unei baze de date, finantata in totalitate de catre ANRC . "Aceasta baza de date va fi administrata de un operator independent stabilit in urma unei licitatii organizate tot de ANRC", a mai spus presedintele ANRC.

Acest serviciu, in opinia presedintelui ANRC, este o metoda de stimulare a concurentei, in tarile membre unde a fost deja aplicat, procentele de portare la telefonia mobila se situeaza intre 10 si 30 la suta.

ANRC va infiinta, pana la sfarsitul anului 2006, un grup de lucru care va propune pachetul necesar de conditii tehnice si comerciale pentru furnizarea acestui serviciu. Potrivit ANRC, portabilitatea numerelor va deveni functionala la noua luni de la adoptarea de catre ANRC a acestor conditii. Din grupul de lucru vor face parte si reprezentanti ai furnizorilor de servicii de telefonie, titulari de licente de numerotatie.

In ceea ce priveste taxele percepute pentru acest serviciu, acestea vor exista numai la nivelul pietei de gros, adica intre operatori, intre cel care ia si cel care doneaza numarul. Potrivit ANRC, se vor plati circa 11 euro pentru numarul portat in retele mobile si 13 euro pentru numarul portat in retele fixe. Tarifele pentru utilizatorii finali vor fi practic subventionate de operatorul care preia numarul, utilizatorul avand in mod normal un tarif mai mic decat cel stabilit de ANRC pe piata de gros.

Tess
16th March 2006, 01:34
In curand vom putea schimba operatorul de telefonie mobila si chiar fixa, fara a ne pierde numarul de telefon.

Introducerea serviciului privind portabilitatea numerelor va permite utilizatorilor sa treaca de la un furnizor de telefonie la altul, pastrand acelasi numar de telefon.


dap...prin franta ii zice preselectie...si prermite ca toate apelurile formate de la linia telefonica respectiva sa fie facturate de catre operatorul ales, cu exceptia nr speciale, politie, salvare etc, facturate in continuare de france telecom :rolleyes:

Cainele
16th March 2006, 08:59
orange e baza;
Abonament 4 $
180 min Orange 5 $
30 SMS-uri 1 $
20 min Nationale 0
-----------------
Total : 10 $
TVA : 1,9 $
--------------
Total 11,9 $



Orange:
abonament 7$ :P contine
260 min in retea ( 180 + fidelizarea)
700 de minute in retea cu 5 centi

Tess
23rd March 2006, 19:06
mah, stiti ceva de serviciul `cumpara valabilitate` de la connex?
Cica poti folosi in continuare creditul ramas, chiar daca valabilitatea cartelei expira.
Si culmea absurditatii...tre` sa suni la *120#, de unde te trimite tot la *120# :mda:
cum vine asta? :thinkso:

fia
24th March 2006, 12:06
MOMENTE VESELE DE LA CONNEX
de Iulius Constantinescu

De ceva vreme, ii suspectez pe cei de la Connex-Vodafone ca i-au angajat pe Tociu si Palade, fiindca altfel nu-mi pot explica mesajele din ce in ce mai haioase pe care le trimit abonatilor (sper din tot sufletul ca Axinte de la Vacanta Mare n-are telefon pe Connex, ca in cateva luni se curata de invidie ca el nu poate face poante atat de bune).
Saptamana trecuta de pilda, taman cand eram mai suparat decat calul Imparatului Rosu, ala pe care nu-l putea nimeni face sa rada, ma trezesc cu un sms de la Connex absolut fabulos, o mica bijuterie de logica: "Dorim sa-ti oferim mereu cea mai buna experienta. De aceea Magazinele Connex Vodafone Mosilor &Unirii Bucuresti vor fi inchise timp de o luna pentru reamenajare". Totusi, cred ca se poate si mai bine; o experienta si mai placuta ar fi sa inchida toate magazinele din Bucuresti, iar factura sa se poata plati doar la Husi.
De 8 martie, aparent fara nici o legatura cu Ziua Femeii, ca nu se mentioneaza, primesc urmatorul mesaj: "Vei fi invidiat! Esti VIP: Vodafone Important Person! La concertul Depeche Mode poti fi primul care isi cumpara bilet! Trimite SMS la 1855 si intra pe www.connex.ro (http://www.connex.ro/)". In primul rand, as preciza ca nu tin neaparat sa ma invidieze cineva, asa ca, daca ar fi vrut sa se incadreze in target, mesajul ar fi trebuit sa inceapa ceva de genul: "Sa moara dusmanii tai, manca-ti-as, daca nu te facem Leo!" (Leo: personaj mitic al lumii manelelor, caracterizat prin faptul ca arunca cu banii si are nevasta de valoare, iar dusmanii sai mor de oftica - n.r.). Cat despre cea de-a doua parte, e logic: se stie ca VIP-urile intra la concerte cu bilet, spre deosebire de tipii mai putin cunoscuti, care intra cu invitatie.
Dar, de departe, preferatul meu e un mesaj din luna august: "In cazul in care nu ati reusit sa apelati destinatiile dorite pe 8 august seara, va asiguram ca nu veti plati pentru acele apeluri. Va multumim pentru intelegere!". Restul zilei mi l-am petrecut inchipuindu-mi ca sun la diverse destinatii si vorbesc non-stop, iar noaptea am adormit fericit ca am economisit vreo 400 de dolari, pentru ca n-am sunat pe nimeni.

Tess
28th March 2006, 23:53
SMS-ul gratuit, suspendat pina la noi ordine
Connex-Vodafone va elimina serviciul prin care orice posesor de numar din aceasta retea putea trimite trei SMS-uri gratuite. Oficialii companiei spun ca vor lansa insa noi servicii care sa-i multumeasca pe consumatori.

Site-ul Myx.ro nu va mai oferi, de la sfirsitul lunii aprilie, posibilitatea de a trimite trei SMS-uri gratuite in fiecare zi, in orice retea nationala. Evident, utilizatorii sint nemultumiti de aceasta decizie. Ei au lansat chiar o petitie online pentru mentinerea site-ului cu toate facilitatile. Pina ieri, la ora 16.00, isi spusesera opiniile pe site-ul respectiv peste 18.900 de persoane care afirmau ca sint clienti ai companiei de telefonie mobila. Aproape toti criticau aceasta decizie.

Contraatacul Vodafone live!
Oficialii Connex-Vodafone spun ca, cel putin pentru unele servicii de pe acest portal, suspendarea este doar o masura temporara. „Retragerea serviciilor Web2SMS, Album MMS si SMS e-mail face parte din procesul de fuziune a portalurilor MyX si Play. O parte dintre aceste servicii se vor regasi in portofoliul nostru, dupa lansarea ofertei Vodafone live!. In acelasi timp, Vodafone live! va aduce o multitudine de noi servicii inovatoare“, spune Andreea Stanescu, Senior Director Consumer Market la Connex-Vodafone. Portalul Vodafone live! este prezentat ca o combinatie intre servicii de informatie si de divertisment. Utilizatorii vor putea sa-si aleaga servicii precum informatii de bursa, sport, mobile TV, serviciul radio dj, dar si jocuri.
(Cotidianul, 28 Martie 2006)

hmmm...pe bune? :D
@fia: tare articol :ok:

Darkslowstar
29th March 2006, 12:25
Singurul lucru care ma enerveaza constant la Connex sunt sms spam pe care le trimit destul de des, mai ales sa-mi spuna ce jocuri noi au bagat la play. Parca ar interesa pe mai mult de 1% din abonati. Eu mi-am luat mobil ca sa vb pe el nu sa ma joc, fca poze si alte tampenii cvasi-inutile!

GoPens
29th March 2006, 14:09
pe vremuri, eram la "dialog" si mi-au trimis, pe linga spamuri un "club membership card", care o trebuit sa ma duc pina la posta sa-l iau ca-l facusera pachet de pachet.
mind you, nu ca as fi cerut sa fiu membru.
sun la ei si cica tipa de la customer support "pai e gratis". i-am zis ca si membershipul in ku-klux-klan e gratis, dar d-aia tot nu vreau sa fiu membru.
cica sa trimit o cerere pe fax ca nu mai vreau reclame.
le-am trimis. am folosit font size 72 pentru asta, ca sa fie pagini multe, si l-am inversat culorile, adica background negru si scris alb. adio toner.

ce-i adevarat, n-am mai primit nimic de la ei, in afara de factura.

gicu
29th March 2006, 15:00
GoPens, tare! :happy

Ce vremuri, cand se luptau pt. "primii 500 000 clienti" :)

dancu
30th March 2006, 02:11
Stiri din presa legate de subiectul asta de Vodafone mi s-au parut interesante si reactiile lor:

http://www.smartfinancial.ro/smart/Tehnologie+-+IT+%26+C/Retragerea+Web2SMS+anticipeaza+lansarea+Vodafone+L ive%2C+explica+Connex

http://www.bloombiz.ro/articol_60744.html

http://www.smartfinancial.ro/smart/Tehnologie+-+IT+%26+C/Connex+Vodafone+elimina+free+SMS+online%2C+clienti i+protesteaza+cu+petitie

Angelina Jolie
31st March 2006, 07:34
Orange:
abonament 7$ :P contine
260 min in retea ( 180 + fidelizarea)
700 de minute in retea cu 5 centi
Asa si eu, abonament de $7 dolari cu 240 de minute in retea, sau poate 260 acum (habar n-am) dat imprumut pana una alta.:D

mblue
12th April 2006, 13:07
bine ca se duc , asa rupt total legatura cu vodafane care nu a adus nimic bun.

georgemp
16th April 2006, 23:54
Pentru comoditate iti ramane mail2sms, serviciul nou care se introduce.
Evident ca si ascesta are o problema majora: merge doar in outlook, deci Windows.
Si doar la abonamente,am impresia!

mblue
10th May 2006, 14:31
adica, mai pe romaneste adio free sms on myx din cate vad

GruppoApparte
28th August 2006, 04:19
as vrea sa stiu si eu mai exista ceva in varianta lui myx de trimis sms-uri , bineinteles free ?:)

vlad1607
28th August 2006, 13:43
voi nu stiati ma ca : ORANGE RRUUUULLLLLLLLLZZZZZZZZ :D :D :D :D :D :D

realmadrid.com
28th August 2006, 16:15
as vrea sa stiu si eu mai exista ceva in varianta lui myx de trimis sms-uri , bineinteles free ?:)

Nu mai exista, decat mail2sms, care costa :D. Pana la urma, chestia cu cele 3 sms, era un act de buna vointa din partea Connexului, in schimb Vodafone nu are chef sa piarda bani din cauza asta :D

vlad1607
29th August 2006, 08:24
mai nou in Vodafone shop se pot cumpara si telefoane in rate...ceea ce mi se pare penibil

georgemp
31st August 2006, 02:27
voi nu stiati ma ca : ORANGE RRUUUULLLLLLLLLZZZZZZZZ :D :D :D :D :D :D
Chiar e bun Orange;)