PDA

View Full Version : Întăriri din Portugalia pentru Rapid!!!



GruppoApparte
23rd June 2007, 15:40
Întăriri din Portugalia pentru Rapid: mijlocașul Davide Alexandre și atacantul brazilian Cesinha!

Vești bune pentru Cristiano Bergodi! Aflat în Portugalia, Viorel Moldovan a ajuns la un acord cu șefii de la Sporting Braga pentru transferul a doi jucători doriți de antrenorul italian: mijlocașul Davide Alexandre și atacantul brazilian Cesinha!

Participant la o regată de iahturi, patronul Copos a primit vești bune din Portugalia de directorul sportiv, Viorel Moldovan. Încântat de legiunea lusitană de la Cluj, Copos va aduce în Giulești doi fotbaliști din prima ligă portugheză, conform RTV.



ce parere aveti ?

darkchild89
23rd June 2007, 15:42
:mda: :mda:

CFR1907
23rd June 2007, 16:12
Copos asta incearca sa ne copieze pe noi, dar tare ma tem ca ce o sa aduca el de acolo nu o sa fie altceva decat niste jucatori de mana a 2-a. Nu are Copos simtul pentru jucatori valorosi dezvoltat, asa cum il are Muresan.:)

Andreea17
23rd June 2007, 16:35
Copos asta incearca sa ne copieze pe noi, dar tare ma tem ca ce o sa aduca el de acolo nu o sa fie altceva decat niste jucatori de mana a 2-a. Nu are Copos simtul pentru jucatori valorosi dezvoltat, asa cum il are Muresan.:)

uite ca vorbeste gura sparta! rapidul a adus jucatori din prima liga fata de cluj care a adus jucatori si din liga secunda din portugalia. :P

sfatul meu este sa nu va considerati superiori... :sleep:

CFR1907
23rd June 2007, 16:45
uite ca vorbeste gura sparta! rapidul a adus jucatori din prima liga fata de cluj care a adus jucatori si din liga secunda din portugalia. :P

...si rezultatele s-au vazut sezonul trecut cand noi am avut cu 10 puncte peste rapid...


sfatul meu este sa nu va considerati superiori... :sleep:

Aici e se vede diferenta dintre noi si restul suporterilor. Toti se cred superiori, dar noi chiar suntem:P

Paul
23rd June 2007, 18:10
eu am o singura intrebare: e asa mare foamea asta in Portugalia de vin "supervalorile" lor la noi ?

Din cate stiu eu campionatul portughez e peste cel romanesc ... inca cu multe clase...

Nico21
23rd June 2007, 18:14
...si rezultatele s-au vazut sezonul trecut cand noi am avut cu 10 puncte peste rapid...



Aici e se vede diferenta dintre noi si restul suporterilor. Toti se cred superiori, dar noi chiar suntem:P


Poate sunteti superiori la voi in Bozgoria...

Paule,nici chiar...in afara de fortele campionatului,si in Portugalia este foamea de bani mare...de exemplu,brazilienii ca sa scape de saracia din tara lor,accepta imediat sa semneze in campionatul lusitan pe contracte de cate 30.000-40.000 de euro...iar Braga nu este chiar o echipa slaba...ba din contra,as spune...

Paul
24th June 2007, 00:07
Pai presupun ca astia vin in Romania pe bani mai multi ca in Portugalia (sau pe bani mai putini ca altfel erau dati afara de acolo).

matei_viola
24th June 2007, 08:17
Vrea zgarie branza sa faca treaba cu lusitanii,mare mirare ca da peste 1 mil.$ pe un jucator.

m8k
24th June 2007, 09:15
Muresan i-a luat deja pe cei buni! Au ramas ciurucurile, buni si aia pentru Rapid!

Datenshi
24th June 2007, 09:25
Asta e, daca ne-am trezit tarziu... :rolleyes:
Mai discutam dupa primele etape.

Ted
24th June 2007, 09:37
Muresan i-a luat deja pe cei buni! Au ramas ciurucurile, buni si aia pentru Rapid!

Iti dai seama ce super-jucatori sunt aia daca dau Portugalia pe Romania...

CFR1907
24th June 2007, 09:44
Iti dai seama ce super-jucatori sunt aia daca dau Portugalia pe Romania...

Jucatori ca Oliveira, Tony sau Semedo dau clasa tuturor jucatorilor romani... chestia e ca si in Portugalia (exceptand echipele mari) e foamete si jucatorii au un salariu de 20.000-30.000 de euro pe sezon. E si normal ca vin in Romania pentru un salariu mai bun... numai ca trebuie sa vezi care sunt jucatorii valorosi sa nu aduci trompete.:)

Datenshi
24th June 2007, 09:49
Si de ce automat aia 20 de la voi nu sunt trompete si astia 2 sunt?

Ted
24th June 2007, 09:50
Jucatorii mentionati de tine sunt buni pt Romania....Problema noastra e ca un jucator semi-mediocru de afara poate face furori in campionatul nostru...

CFR1907
24th June 2007, 09:56
Jucatorii mentionati de tine sunt buni pt Romania....Problema noastra e ca un jucator semi-mediocru de afara poate face furori in campionatul nostru...

Ideea e ca noi avem in Romania jucatori cu o mentalitate foarte proasta. Portughezii astia cand vin in Romania crezi ca se multumesc cu locul 4-5? Normal ca ei se lupta sa fie cat mai sus. Am fost la un antrenament al CFR-ului recent si am ramas impresionat de unele din noile achizitii. Jucatori precum Ogbonna pot sa faca singuri diferenta intr-un meci. Deabia astept inceputul noului campionat sa-i vad mai bine pe toti la treaba.:ok:

Ted
24th June 2007, 10:14
Mda...e adevarat ce spui,cred ca diferenta dintre jucatorii romani si cei care tot vin din Portugalia nu e data atat de valoare cat de diferenta de mentalitate...S-ar putea ca lui Muresan sa ii iasa pasienta,dar nu cred ca locul 1 e un obiectiv realist,imi pare rau.Anul trecut(competitional) CFR a profitat de forma de cacao a Rapidului si au reusit un loc 3 istoric,as spune....

Si eu abia astept sa vad cum joaca Steaua cu tot lotul valid si cu niste jucatori care sa joace fotbal macar de rusinea lui Hagi,daca de altceva nu...

Bafta

Paul
24th June 2007, 10:35
Si de ce automat aia 20 de la voi nu sunt trompete si astia 2 sunt?

Stai linistit. Ei nu au trompete. Au fanfara de trompetisti.

Trompetistii nu vor intelege veci ce e ala un derby cu U. Cluj, sau se inseamna un meci cu SDR.

Charon
24th June 2007, 10:36
Muresan i-a luat deja pe cei buni! Au ramas ciurucurile, buni si aia pentru Rapid!

stai ma asa,i-ati luat pe Nani,Almeida,Quaresma si nu stiu eu?:happy

Ferko
24th June 2007, 11:16
La Rapid e bun ce este ieftin sau gratis.

Cappone
24th June 2007, 14:08
cine stie ce au adus rapidistii....poate sunt niste expirati de pe acolo!
totusi poate au nimerit bine ca si cfr cluj

Datenshi
24th June 2007, 14:35
La Rapid e bun ce este ieftin sau gratis.

Nu te-ai saturat sa faci afirmatii gratuite pe toate topicurile?

BBB
24th June 2007, 14:51
Ideea e ca noi avem in Romania jucatori cu o mentalitate foarte proasta. Portughezii astia cand vin in Romania crezi ca se multumesc cu locul 4-5? Normal ca ei se lupta sa fie cat mai sus. Am fost la un antrenament al CFR-ului recent si am ramas impresionat de unele din noile achizitii. Jucatori precum Ogbonna pot sa faca singuri diferenta intr-un meci. Deabia astept inceputul noului campionat sa-i vad mai bine pe toti la treaba.:ok:

hai ma lasa-ma. o ajuns portughezii sa aiba 3 perechi de c**** sau ce? chiar nu stiu de ce mentalitate vorbesti tu, ca din toti strainii astia ce au venit in Romania, 90% ii gasesti noaptea prin cluburi. Crema Portugaliei o gasesti prin campionate puternice, aia medii ii gasesti pe la ei acasa sau prin campionate europene de mana a 2 a gen Belgia sau stiu eu ce, si apoi vin aia in Romania, ciurucurile. tu sa fii fotbalist in Romania la Unirea Urziceni, ca sa ajungi sa accepti oferta de la FC Sarajevo nu ar trebui sa stai prost de tot cu situatia fotbalistica? Adica sa fii omu ploii

Tyler Durden
25th June 2007, 13:18
pana nu-i vedem la joc e prematur sa dam verdicte.