PDA

View Full Version : Cum apreciati noul format al Gazetei ?



Romeo
8th March 2006, 08:53
Gazeta Sporturilor a fost primul cotidian de sport longeviv din Romania. El a aparut in 1924 si a "decedat" in 1947. Din 1945 a aparut Sportul Po****r, devenit Sportul in noiem 1967, apoi Gazeta Sporturilor la 23 decembrie 1990. Aparitia Sportului Po****r, sustinut de conducatorii comunisti, a determinat disparitia gazetei vechi, ori prin faliment, ori prin lipsa de finantare. Marile ziare ale perioadei antebelice, Adevarul, Universul au disparut imediat dupa 1950, deci au supravietuit un pic mai mult decat Gazeta.
Seria noua a ziarului si-a schimbat de mai multe ori colectivul redactional si formatul, in speranta obtinerii locului 1 intre cotidienele de sport, fiind mai mereu intrecuta de Sportul Romanesc si de Pro Sport.
Inexplicabil, Gazeta si-a schimbat din nou formatul, incercand a treia oara formatul mic. Se spune ca succesul ziarului Libertatea este dorit de toate celelalte ziare si una din posibilitati este cea a schimbarii formatului, desi eu cred ca Libertatea are succes pentru ca nu se lungeste in politica, santaje, analize lungi si plictisitoare.
Pro Sport a pierdut mult din audienta de cand si-a schimbat echipa redactionala, dar a reusit sa depaseasca gazeta gratie graficii atragatoare din ultima perioada.
Acum Gazeta incearca un nou look pe care eu il consider pipernicit si sarac, nemaivorbind de fotografiile care incep pe o pagina si se continua pe cealalta, pierzand imens in calitate. Publicitatea este enervanta, dar cum ziarele de azi nu pot apare fara aceasta, va trebui sa o blestemam si sa o "inghitim". Va invit sa va spuneti parerea in legatura cu noul look al gazetei, eu am regretul ca nu pot renunta (din motive de colectie) sa mai cumpar acest ziar.

KLMN
8th March 2006, 09:04
Am luat si eu numarul din 6 martie, primul din seria cu format mic. Am fost dezamagit de acesta. Conform reclamelor asupra acestui format ma asteptam sa fie mai atragator. Nu sunt rautacios si nu am nimic asupra Gazetei, dimpotriva, consider ca sunt cei mai buni ziaristi sportivi din tara, dar asa cum se prezinta, pe mine nu m-au incantat, dimpotriva m-au dezamagit. Nu am sa-i mai cumpar.

jorgensen
8th March 2006, 09:04
Nu se compara cu vechiul format. Trecerea a fost prea brusca. Am acasa Gazetta dello sport, nici macar nu se compara ca ziar sportiv cu ceea ce avem noi, indiferent ca se numeste Prosport, GSP, Totalsport...

interfan
8th March 2006, 09:05
Parerea mea e ca schimbarile de orice natura aproape in orice domeniu vin in momentul cand cei care le fac stau cam prost ( in cazul nostru Prosportul le-a cam luat fata) Mie unul nu imi place formatul mic! Punct.

be@
8th March 2006, 10:55
Citesc ziarele de sport numai online , asa ca nu ma intereseaza noul format al Hazetei Sporturilor .

six
8th March 2006, 12:52
si eu la fel dar azi bas am vrut sa vad cum arata si dupa ce lam cumparat imediat mi-am........sters geamul de la masina cu el,ii "flegmatic"vorbind JENANT,la propriu si figurat...ceao ;) :evil: :D ;)

desdemona
8th March 2006, 13:15
Si eu le citesc pe net, dar si pe hartie, deoarece avem abonament la munca la ele si deh...
Nu imi place cum arata noul GSp, parca e Ziarul... :mda: prea incarcat si fara prestanta. Totusi, trebuie sa recunosc ca ma bucur mult de noul format dintr-un singur motiv: e mai usor de citit in tren :D unde il fosneam destul pana acum, cu teama sa nu deranjez calatorii :D Nu-i vorba, ca nu era greu de citit nici in vechiul format, dar cu siguranta acum e mai usor de mani****t :drak:

Sunchase
8th March 2006, 13:25
Jalnic.

Paul
8th March 2006, 13:33
Am luat si eu numarul din 6 martie, primul din seria cu format mic. Am fost dezamagit de acesta. Conform reclamelor asupra acestui format ma asteptam sa fie mai atragator. Nu sunt rautacios si nu am nimic asupra Gazetei, dimpotriva, consider ca sunt cei mai buni ziaristi sportivi din tara, dar asa cum se prezinta, pe mine nu m-au incantat, dimpotriva m-au dezamagit. Nu am sa-i mai cumpar.

Idem.
Am exact aceeasi parere.
Cand am inceput sa cumpar Gazeta pe vremuri , era tot in format mic , si era mult mai buna ca acum (ca si format).

In ziarele "lungi" gen Gazeta de pana de la schimbare sau ProSport, informatia era mult mai bine asezata , stiai ca Steaua are o pagina mare , stiai ca e o pagina de opinii.

Cred ca singurul "avantaj al noii Gazete" e ca elevii pot sa o tina in copertile caietelor in timpul orei.

Gazeta veche e mult mai tare.

Personal, prefer sa ma trezesc dimineata cu 20 de minute mai repde ca de obicei , citesc editiile online ,decat sa dau banii pe asa ceva.

Desi pe vremea cand ProSport + Gazeta costa 15.500 (7500+8000) - acum 2 ani , nu imi parea rau ca dau banii pe cele 2 ziare , acum cand ele costa 11.500 , imi dai seama ca nu merita nici un cent.

Personal , cred ca numarul din 6 martie e ultimul.
In nici un caz nu e un ziar pentru cititorii fideli , ci pentru cei de ocazie.

A , daca mergi cu trenu , si ai chef de citit , gazeta noua e excelenta.
Dar pentru cei (cazul meu) care isi creazera un adevarat tabiet (cititul ambelor ziare , ~1 ora pe zi) - acest fenomen a existat vre-o 5 ani de zile , desi la un moment aparusera editiile electronice , aceasta politica e falimentara.

Nu mai cumpar nimic :rosu:

Ayrton
8th March 2006, 13:40
Oribil.
Penibil.
Jenant.
10 pasi inapoi in trecut.
In concluzie: o gafa enorma.

King of Hell
8th March 2006, 13:48
raman la Prosport, mereu a fost mai bun. parerea mea. ce ma dispera formatu asta mic.

t.b.
10th March 2006, 12:37
Partea buna: - au renuntat la hartia aia roz care arata gretos
Partea proasta: - au gasit ceva mai oribil :D

remy
10th March 2006, 15:15
Odata ce exista editiile on-line, nu mai dau banii pe niste hartii pe care nici nu le poti folosi la W.C.
Or fi bune toate ziarele, dar n-are rost sa dai banii pe asa ceva.
Mai zic, ca inainte de '90, era singura distractie, sa stai la coada sa prinzi ziarul "Sportul". Eu stateam, copil fiind, inca de la ora 8,00, tinand randul, dar te trezeai ca nu a adus decat 50, sau 100 de bucati. Si ce tristete era, ca stateai vreo 5-6 ore la coada, si ramaneai cu buza umflata !

Vadim
10th March 2006, 17:00
Mie imi place acum dupa cateva zile. Au mai imbunatatit. Daca sint subiecte e ok, chiar e usor de citit.

Nici eu nu dau banii dar am ziarele gratis si mai dau un ochi pe ele. Normal ca netul ramane de baza pentru presa, indiferent care ar fi ea. Viitorul e acum mai clar ca niciodata. Cred ca in maxim 20 de ani nu o sa mai fie ziare decat pe net.

remy
10th March 2006, 17:16
Dar ce vor face ziarele, vor da faliment ?
Cum vor castiga, doar din sponsorizari pe NET ?

Paul
10th March 2006, 20:01
Mie imi place acum dupa cateva zile. Au mai imbunatatit. Daca sint subiecte e ok, chiar e usor de citit.


Aha , deci imi recomanzi sa le mai dau o sansa , si sa iau maine un numar sa vad cum arata?

Buuuuuuun , mizez pe tine , maine iau gazeta si apoi incerc sa observ imbunatatirile.


Dar ce vor face ziarele, vor da faliment ?
Cum vor castiga, doar din sponsorizari pe NET ?

Chestia asta e cu dus si cu intors.
Publicitatea pe net nu iti asigura bani pentru un sediu , pentru salarii , hosting la site , si in cele din urma profit.

Daca vor disparea ziarele scrise , vor aparea mai degraba agentii de presa cu tematica exclusiv sportiva.

Cum e acum "Mediafax" unde platesti ca sa ai stiri de ultima ora !

Asa va fi.
Articolele mici vor fi vizibile pentru tot romanu` , insa cine vrea sa aiba anumite privilegii (inclusiv o "arhiva electronica" )

Ok , platesti abonament 1 an , dar iti da un mic programel care descarca informatiile si le baga intr-o baza de date , organizata pe domenii (INtern , INternational , Alte Sporturi )si informatia impartita bine in categorii.

Eventual editii online in format *.pdf sau cine stie ce or mai aparea.

stefanm14
10th March 2006, 20:35
Asta cu disparutul ziarelor e o treaba care mai are de asteptat, cel putin la noi. In primul rand trebuie ca majoritatea po****tiei sa aiba acces la internet, iar daca se va intampla asta va disparea si imaginea omului ce se duce la munca si citeste ziarul in tramvai. Nu cred ca se va intampla prea curand asta, si cand a aparut teletext-ul tot asa s-a zis, si...

Romeo
10th March 2006, 20:44
hai sa nu ne gandim ce va fi peste 10 sau 30 de ani. Deocamdata Gazetta dello Sport exista, L'Equipe, Marca, World Soccer, Kicker, A Bola, Don Balon, etc, etc si acelea costa cam 1 euro (sau mai mult la saptamanale si bisaptamanale). Cum Romania e o copie modesta a occidentului, vom mai avea ziare inca cativa ani. Pe mine ma intereseaza formatiile din A si B, cupa, nationala, rezultatele din C. Oare cine ar putea sa mi le ofere in locul ziarelor ? Va fi un site atat de serios incat sa le iau de acolo ? Apoi ziarul este rasfoit de 150.000 de oameni (din care 140.000 injura publicitatea). Credeti ca va exista un site care va fi deschis de tot atatia microbisti ? Pe internet scrie cine vrea, ziarul are o redactie de o anumita valoare, ca nu poate tipari numai 100 de exemplare.
Apoi uefa.com are destul de multe omisiuni in formatii, pentru a inlocui ziarele aparute in Europa dupa meciuri. Din pacate romanul nu iubeste adevarul ci lauda, ziarul nu ofera in primul rand informatie ci acuzatii de tot felul. O statistica buna se poate vinde pe bani frumosi in occident, dar cele trei cotidiene de sport au un singur statistician "de meserie"

Vadim
10th March 2006, 21:06
Dar ce vor face ziarele, vor da faliment ?
Cum vor castiga, doar din sponsorizari pe NET ?
Ideea e ca din spate vine generatia noastra sau poate a voastra, a celor mai tineri. Cei care in urma 5 ani aveau sub 15 ani nu mai stiu ce e aia presa tiparita. Stiu numai de internet. Deci in 10-15 ani se va face tranzitul aproape in totalitate spre presa de internet, din dorinta oamenilor de a fi mult mai bine informati, mult mai rapid informati, mult mai elegant informati. Lumea va fi obisnuita sa citeasca de pe ecran, tehnologia va fi mult prea avansata. Se vor castiga bani din reclama, cum se castiga bani si acum pe net si cum castiga acum si ziarele tiparite. Poate nu toate mediile de informare vor mai fi fara cost. Cu siguranta vor fi servicii pe bani, daca nu intreg accesul pe bani. Sume mici, dar din care siteurile de top vor trai bine.

Paul
10th March 2006, 21:47
Vadime , nu uita ca cititul presei e un tabiet ...
Unii nu-si imagineaza mersul cu metrolul fara un ziar in mana ... :o:

Darius
11th March 2006, 14:50
Imi place noul format al Gazetei, fiindca este mult mai usor de citit.

Romeo
11th March 2006, 19:08
Se vor castiga bani din reclama, cum se castiga bani si acum pe net si cum castiga acum si ziarele tiparite. Poate nu toate mediile de informare vor mai fi fara cost. Cu siguranta vor fi servicii pe bani, daca nu intreg accesul pe bani. Sume mici, dar din care siteurile de top vor trai bine.

cel mai bun site de fotbal este www.rsssf.com, nu are parte de reclame si este gratuit. Urmeaza cele ale uefa si fifa cu informatiile respective, dar cine are timp sa citeasca pe mii de siteuri ? Nu vom mai alege din 3 ziare, dar in tren sau metrou tot va trebui sa luam un ziar. Si acum sunt siteuri platite, dar si destule gratuite. Ca sa obtii reclama trebuie ori sa ai o pila prin guvern sau parlament (versiunea romaneasca), ori sa oferi ceva timp de 2-3 ani in care sa gasesti destui interesati sa faca abonament (cum este www.soccerassociation.com, care da doar sa vezi ce poti gasi daca platesti. Totusi siteurile platite sunt un fel de agentii de stiri moderne, noi nu cred ca am ajuns la acest stadiu, ne preocupa mai mult cu cine s-a mai cuplat Mutu sau descoperim din capul nostru o suma de transfer de acum 16 ani, pentru ca avem ceva cu cel care a aranjat transferul.

relansat
11th March 2006, 23:37
Personal imi place foarte mult schimbarea gazetei ... adevaru` este ca imi placea mai mult fondul ROZ da ce sa`i faci ?

Nu le poti avea pe toate ... imi place de marimea gazetei, pe care reusesc sa o citesc pe bancile facultatii :D

Romeo
12th March 2006, 16:06
asa-i, Gazeta de azi este mult mai buna, spuneti-mi si mie cat s-a alocat meciului din A de vineri, sau este doar ziarul dinamovistilor, rapidistilor si stelistilor ? Sau poate va mai scoate o editie de Valahia, asa cum este editie de Moldova, de Transilvania si aceea pe care o cumparam care este editie de Bucuresti. A, pardon, campionatul este disputat doar de 4 echipe: Steaua, Dinamo, Rapid, Poli Timisoara, restul nu au de ce sa cumpere ziarul, nu-i asa ?

Vadim
13th March 2006, 14:06
Oricum parerea mea e ca ziarele de la noi de sport gresind publicand pe net articolele din ziar. Astfel isi scad vanzarile la ziar, lucrul cel mai important. Cred ca ProSport a castigat mult in aceste luni pentru ca nu pune tot pe net, ci numai o parte. Gazeta a pus tot continurul din ziar pe net, mai ales in ultima vreme, ceea ce cred ca a insemnat o mare pierdere a cititorilor care cumparau ziarul.

Romeo
13th March 2006, 16:10
Oricum parerea mea e ca ziarele de la noi de sport gresesc publicand pe net articolele din ziar. Astfel isi scad vanzarile la ziar, lucrul cel mai important. Cred ca ProSport a castigat mult in aceste luni pentru ca nu pune tot pe net, ci numai o parte. Gazeta a pus tot continurul din ziar pe net, mai ales in ultima vreme, ceea ce cred ca a insemnat o mare pierdere a cititorilor care cumparau ziarul.

hai sa ne uitam ce se intampla in Uniunea Europeana in care vom intra la anul. Cu siguranta internetul determina pe unii sa renunte la a mai da 6000 lei pe ziar, dar avantajati sunt cei din afara Romaniei care pot citi ce s-a intamplat in ultima duminica, altfel vor citi pe alt site, chiar si acest online fiind un site bun. Este in ziua de azi o concurenta intre TV, ziare si internet, cu cat esti peste tot, cu atat existi mai bine. Eu zic ca Pro Sport a castigat mult din grafica mai colorata si astept cu multa curiozitate evolutia Gazetei dupa schimbarea formatului.

Vadim
13th March 2006, 16:21
In afara ziarele de sport nu isi pun online continutul. Gazzetta dello Sport se poate citi online numai daca te abonezi la PDF. In rest, pe site sint firimituri si in mod cert nu articolele din ziar. La fel si in Marca. Asta este ideea, ca omul sa cumpere ziarul, nu sa il aiba free pe net. Sau sa il aiba pe net, dar platit.

Paul
13th March 2006, 19:13
Gazeta a pus tot continurul din ziar pe net, mai ales in ultima vreme, ceea ce cred ca a insemnat o mare pierdere a cititorilor care cumparau ziarul.
Subscriu.

Daca erau baieti intligenti lasau pe net ceva gros si subtilitatile ("caricatura zilei" , pastila lu georgescu de pe ultima pagina (ma rog acolo era inainte in format vechi) , articolo meseriasilor si toata artileria grea trebuie sa ramana exclusiv pe hartie sau sa fie date cu taraita.

Pe net sa ramana informatia stricta.

Acu nush ce sa zic. CUm am promis am mai luat Gazeta si sambata. Tot dezamagit. Cred ca la sf. anului , in acel chestionar se schimba treaba. DUpa ce timp de 6 ani m-am declarat cititor zilnic , acum trec al categoria 1-2 /saptamana :evil: . O sa mai iau gazeta marti si vineri pentru rubrica Pariloto. In rest adioooooooooooooooooooo.

Prima faza a fost acu 1 ani , cand dupa participari succesive la Divizia Fantastica si apoi Echipa Fantastica , am renuntat. Au tranformat jocul din unul inteligent si stabil care premia continuitatea , intr-unul comercial (te poti inscrie pe net , poti avea cate echipe vrei , etc). Sunt curios daca mai primesc celebra felicitare de sfarsit de an , semnata Tolo & nea Ovi. Am vre`o 5-6 astfel de felicitari :ok:

Cred ca intr-o zi , o sa`i telefonez lu Tolo sa-i cer socoteala , la modul cel mai direct posibil dintre cititor si redactor sef ;)

Vadim
14th March 2006, 01:00
Oricum ai TOT pe net, de ce sa mai cumperi ziarul? Am mai multi prieteni care nu mai cumpara Gazeta pentru ca baga tot online, in scihmb cumpara ProSport pentru ca multe kestii sint doar in ziar. Asta poate fi o explicatie pentru mai buna vanzare a ziarului ProSport, care prefera sa nu dezvaluit tot gratis, un lucru mult mai apropiat de strategia ziarelor straine de sport.

Elphax
24th March 2006, 22:23
Nu uitati de toate concursurile si jocurile menite sa te faca sa cumperi ziarul.
Oricum e chestie de obisnuinta.

Eu acum nu sunt in tara si stau 1-2 ore pe zi si citesc vreo 6 ziare din care 3 de sport. Daca ar fi sa dau bani, nu as lua decat 2 (evz si prosport) Gazeta nu imi place ca tot pun poza lui Ioanitoaia ...

byubay
28th March 2006, 15:16
Da.Praf.Cam asa mi se pare noua Gazeta.

Daca inainte o cumparam luni,miercuri si vineri,acum o cumpar numai sambata,ca sa am ce sa citesc in tren.Desi merg 40 de minute cu trenul,cred ca in 30 de min am citit tot ziarul.Niciodata nu am ajuns la destinatie cu ziarul necitit.

Schimbarea s-a facut pe sistemul "Lupul isi schimba parul,dar naravul ba".Au schimbat formatul,dar articolele si alte chestii la fel.Nici in ziua de azi nu am inteles ce treaba are divizia sexy cu sportul.

Vadim
28th March 2006, 17:09
Nu prea e clar de ce inainte o luati trei zile iar acum o iei numai o zi, dar alta decat cele 3. :)

Bancaru
31st March 2006, 12:56
In editorialul de ieri, Ioanitoaia, in dorinta lui de a-si impopotona articolele si a le face cat mai docte a folosit un cuvant pe care eu nu l-am gasit in Dictionarul Explicativ al Limbii Romanane, si anume: CIVILITATE. Zicea cam asa: fair play pe teren si civilitate in tribune. Ce naiba inseamna civilitate? Se referea ca sa nu mai vina oameni imbracati in uniforma, cum se obisnuia, si sa vina in civil? Sau... ?

mblue
12th April 2006, 13:31
sincer m-am saturat demult de gazeta, in loc sa lase in pace formatul , culoarea hartiei s-ar ocupa mai mult de continut. is o gramada de editorialisti care nu au ce cauta acolo, is slabi si foarte slabi, in afara sa faca misto nu stiu nimic. nu am gasit o cronica de meci, celelalte sporturi is foarte sumar prezentate. intr-un cuvant...superi slabi

Romeo
22nd April 2006, 22:32
Sambata 22 aprilie, gazeta a avut 16 pagini mici, in timp ce Pro Sport a avut, cu supliment cu tot, 16 pagini mari, adica dublu. De la o vreme Gazeta face economie de hartie, asta in timp ce aceleasi reclame pot fi gasite si in Pro Sport si in Gazeta, deci rezulta cativa bani care raman in conturile Gazetei, cat despre cumparatori, nu cred ca conteaza asa mult.

Vadim
24th April 2006, 13:30
In editorialul de ieri, Ioanitoaia, in dorinta lui de a-si impopotona articolele si a le face cat mai docte a folosit un cuvant pe care eu nu l-am gasit in Dictionarul Explicativ al Limbii Romanane, si anume: CIVILITATE. Zicea cam asa: fair play pe teren si civilitate in tribune. Ce naiba inseamna civilitate? Se referea ca sa nu mai vina oameni imbracati in uniforma, cum se obisnuia, si sa vina in civil? Sau... ?
Civilitate exista in DEX:

CIVILITÁTE s. v. amabilitate, manieră, politeţe.

CIVILITÁTE f. 1) pop. Caracter civil. 2) livr. rar Comportament politicos; atitudine amabilă; curtuazie; politeţe. /<lat. civilitas, ~atis, fr. civilité

CIVILITÁTE s.f. (Liv.) Comportare frumoasă, fel curtenitor de a vorbi, de a duce o conversaţie; curtenie. [Cf. lat. civilitas, fr. civilité].

Angelina Jolie
26th April 2006, 07:39
Eu imi amintesc cat ma chinuiam sa dau paginile la ziar in timpul cursurilor sau chiar si cand il citeam in timpul mesei deci sunt de acord cu formatul mic.:ok:

Vadim
26th April 2006, 12:45
Parca e mai frumos sa te chinui...

Romeo
26th April 2006, 15:37
Bravos ! Acum ambele ziare costa 60 de bani, de acum incepe adevarata concurenta. Cand vom avea cifrele adevarate de vanzari ?

Vadim
26th April 2006, 16:07
Nu stiu ce spui prin "cifre adevarate". Exista o singura sursa de cifre: www.brat.ro. Cred ca cifrele pe ianuarie-februarie-martie sunt pe punctul sa fie publicate.

Romeo
26th April 2006, 21:45
Nu stiu ce spui prin "cifre adevarate". Exista o singura sursa de cifre: www.brat.ro. Cred ca cifrele pe ianuarie-februarie-martie sunt pe punctul sa fie publicate.

tot asa cum Romania are economie de piata si concurenta, la fel cred si in cifrele brat, dar cel putin eu sunt curios sa le vad, mai ales ca nu ma costa nici un cent. Numai ca in conditiile in care cele doua cotidiene au avut preturi psihologic diferite, concurenta nu a fost perfecta. Eu am mai zis: cred ca Gazeta este in declin serios, sau vor sa faca economie, eventual dupa ce au cheltuit zdravan studiind binefacerile formatului mic, pe care sper sa nu-l vad niciodata la Pro Sport, ca sa nu primesc zilnic doua catastrofe in cutia postala.

Vadim
27th April 2006, 16:39
Poti sa crezi sau sa nu crezi, dar BRAT-ul nu face blaturi.

Ramane de vazut cum recepteaza romanii formatul mic, eu cred ca negativ. Legat de ceea ce spui tu, este corect, ziarul Gazeta a cheltuit mult cu ziarul roz, iar acum a pus punct cand a vazut ca ProSport nu moare si nici nu are evolutie preconizata de ei, ba din contra.

Romeo
28th April 2006, 10:45
Poti sa crezi sau sa nu crezi, dar BRAT-ul nu face blaturi.

Ramane de vazut cum recepteaza romanii formatul mic, eu cred ca negativ. Legat de ceea ce spui tu, este corect, ziarul Gazeta a cheltuit mult cu ziarul roz, iar acum a pus punct cand a vazut ca ProSport nu moare si nici nu are evolutie preconizata de ei, ba din contra.

eu ma refeream la o alta cheltuiala discreta, se pare ca au fost cativa pe la Barcelona sa studieze cum apare Marca in format mic, nu mai zic de banii aruncati pe publicitate pentru noul format si acum trebuie sa tina Gazeta cel putin pana la Craciun in format mic, ca altfel se fac de bâlci. Atunci vor studia cum apara La Gazetta dello Sport in format mare, daca intr-adevar ii intereseaza locul 1 in mass-media sportiva.
Pro Sportul ofera cateva suplimente, dar ghidul returului a fost o groaznica caricatura. Decat asa ceva, mai bine lipsa. Sa vezi ghidul bulgar si apoi iti vei da seama cât suntem in urma lor.

mblue
5th May 2006, 15:27
nu conteaza formatul , conteaza continutul si in afara de stiri mondene din fotbak nu apare mare lucru

lolo_grupa_c
15th June 2006, 23:31
raman la parerea ca vechiul format era mai bun...parerea mea....