PDA

View Full Version : Accidente



fia
7th March 2006, 18:12
Personale, prinse pe viu sau macar cu poze de pe net.

O sa incep eu cu:

http://www.wreckedexotics.com/

Cel mai dureros cred ca este capitolul : http://www.wreckedexotics.com/newphotos/exotics/

Deasemenea asteptam si povesti de la oameni de pe forum implicati in accidente (de preferinta soferi). Prin ce ati trecut, politie, etc

One-Man Show
7th March 2006, 18:50
Ma intorceam de la Constanta...un turc m-a agatat cu remorca...m-a scos in parapet...vopseaua praf,ushile spate la fel shi o sperietura zdravana.GRIJA MARE CAND AVETI CAMIOANE IN SPATE !!!

fia
8th March 2006, 11:40
http://www.lambounfall.de/indexe.html

Lamborghini Murciélago

Or: - A dream becomes a nightmare –

Driving mistake or material defect on a straight Autobahn at about 68% of maximum speed and a skilled driver on board?
Be your own judge!
- The manufacturer Lamborghini is silent... -

Vadim
8th March 2006, 13:21
Soferul cu Lamborghini Murcielago omite sa spuna un amanunt: cu cat mergea la ora.

fia
8th March 2006, 14:07
Era pe Autobahn, deci legal nu avea nici o limita de viteza impusa.
La orice viteza ar fi avut masina nu trebuie sa aiba defectiuni tehnice care sa puna in pericol viata pasagerilor.

The car suddenly turns right on the Autobahn which is straight, dry and in quite good condition with hardly any traffic, and after a very fast 90 degree turn goes through the guard rail and then lands with the top down in a forest about 150 meters from the place where the guard rail was broken through. The possiblity of a tire failure is being eliminated by experts, also the road was in good condition and no hindrance, like animals or anything like that, was no the road.

mie imi suna destul de clar a defectiune tehnica...

Ayrton
8th March 2006, 14:34
Ati fost implicat in vreun accident de circulatie?

Doamne-fereste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

----------------------------------------------------------------

Am un pps primit pe mail la care m-am distrat copios: e cu un accident, un Peugeot alb cade intr-o apa, iar ca sa-l scoate se aduce o macara; din cauza greutatii, macaraua se prabuseste si ea de pe mal in apa; se aduce o alta macara mai mare, sa soata Peugeotul si prima macara, si surprize-surprize, inevitabilul se produce: se prabuseste si a doua macara peste cealalta in apa! :D ; Vine a treia, si incepe munca de la capat... si se termina pps-ul, nu mai stiu sfarsitul!
Daca-mi dati pe privat o adresa de mail vi-l trimit sa-l vedeti.

fia
8th March 2006, 14:56
A fost pus si pe forum, se vede clar ca doar primul camion a cazut in apa, restul pozelor sunt in photoshop.

De ce Doamne fereste cu accidentele? Se poate intampla oricui, mie nu mi se pare chiar asa un capat de tara sa faci un accident, mai ales daca tu te stii fara nici o vina. Cu cat ai mai multi km la bord cu atat mai mult creste probabilitatea de a avea un accident. Intr-adevar nu e deloc placut sa le ai, nimeni nu vrea sa fie implicat in asa ceva, dar oricui i se poate intampla, odata ce luam carnetul de conducere trebuie sa fim constienti ca exista si varianta asta. Evident daca nu suntem inconstienti, nu suntem sub influenta bauturilor alcoolice sau a substantelor stupefiante si daca adapatam viteza la conditiile de drum si de trafic sansele de a avea un accident scad drastic, dar o mica posibilitate ramane acolo, pentru ca nu suntem singuri pe sosea.

Ayrton
8th March 2006, 15:56
De-asta zic Doamne-fereste, tocmai ca exista aceasta posibilitate... La cati nebuni au carnet nici nu zici ca au dat toti examen pentru permis... zici ca unii l-au castigat la "Loz in plic"...
Eu am de 8 ani carnet, si singura chestie ce mi s-a intamplat, e ca mi-a sters unul cu botul portierele de pe dreapta, dar exact pe ornamentul ala de pe usa pe care scrie "Confort", si mi l-a desfacut din clamele ce il tin fixat pe usa, insa nu mi-a zgariat vopseaua, am avut bafta... dar mi-a dat 100 de dolari, am cumparat eu oranmentele (ca se rupsesera clamele), si le-am montat, si am iesit cu vreo 500.000 de lei in profit ca nu am mai fost la sectie sa reclamam chestia asta.
Sper ca asta sa ramana cea mai nefericita chestie ce mi s-a intamplat.

realmadrid.com
9th March 2006, 22:53
Un sofer de 41 de ani din Italia, a "arat" pamantul cu un Ferrari Enzo avand viteza de 250 km/h. Acul vitezometrului s-a blocat la 250 de km/h, soferul n-a supravietuit :D. Accidentul a avut loc pe 30 octombrie 2005

Asta da accident :D

Ayrton
10th March 2006, 09:49
Din pacate trebuie sa completez topicul cu o veste proasta: aseara in urma unui grav accident de circulatie si-a pierdut viata cantareata Laura Stoica... :(

Dumnzeu sa o odihneasca in pace!

volare
10th March 2006, 09:54
in accident si-au pierdut viata:laura stoica logodnicul ei si copilul cu care era insarcinata :-(
Dumnezeu sa-i odineasca!

Andy1987
13th April 2006, 17:09
Accident oribil.....doamne fereste de asa ceva...

Datenshi
13th April 2006, 20:06
Daa, mai ales ca nici nu a trecut o luna si ceva de atunci.

As vrea sa fac o precizare, ca vad ca sunt singurul care a votat accidente grave. Am lovit o persoana pe trecere, dar ranile au fost minore. Legal insa se incadreaza la accidente grave, nu puteam sa votez accident usor.

Ady
14th April 2006, 19:10
la mine e o combinatie intre :
DA, dar fara urmari (nu a fost chemata politia)
DA, cu urmari minore (daune materiale)

pentru ca au fost daune materiale , dar nu am chemat politia ...
a oprit troleul in statie , nu puteam sa il depasesc asa k am oprit si eu in spatele lui si o toanta in mine :P ... eu aveam protap din ala pentru remorca si nu am patit nimic in schimb ea si-a facut praf bara , masca aia metalica din spatele barii (la dacie) si a facut zob radiatorul ...
a dat repede telefon si a venit barba'su care se pare ca era deja obisnuit , si-a cerut omu' scuze si m-a rugat ca din moment ce eu nu am avut pagube sa nu mai chemam politia ca isi repara el singur masina ...

fia
16th April 2006, 13:10
Eu am reusit ca pe masina mea noua sa am 3 "incidente" (minore) in 4 luni:

- o zgarietura mica pe bara din fara (asa am gasit-o in parcare)
- una mica pe bara din spate (facuta de mine pentru ca n-am vazut un stalp cand dadeam cu spatele :D)
- parbrizul crapat (o piatrica luata pe Bucuresti - Pitesti)

Nu m-a dus la CASCO pentru nici una din ele deoarece inca nu-s deranjane.

Datenshi
16th April 2006, 19:07
Teoretic n-ai voie cu parbrizul crapat, eu am fost respins la ITP din cauza asta.

fia
24th April 2006, 12:17
Intre timp mi-am facut ieri, in duminica de Pasti un mic "face-lift" la masina....
Dupa cum zice procesul verbal: capota indoita, far stanga spart, spalator far stanga spart, grila fata rupta, spoiler fata zgariat....
Motivul: pentru conoscatori: art 157 alin 2 din HGR 85/2003 sau pentru necunoscatori: nerepectarea distantei corespunzatoare intre autoturisme :D

Am avut o dumnica seara de Paste minunata in "Candiano Popescu".

Ayrton
25th April 2006, 15:28
E, macar acum iti poti repara parbrizul... Oricum, naspa sarbatori pt tine... :(

fia
27th April 2006, 17:28
Eh n-au fost chiar asa nasoale, am scapat ca timp foarte bine, 1h-1h30min la politie, 30 min la asigurare si probabil 4-5 zile o sa stea masina in service. Eu ma bucur ca nu a fost ceva mai rau, am condus in ziua aia 500 de km, puteam sa o comit pe drum, nu la 20km/h cum am facut-o ci la 140km/h :)

BornWild
29th April 2006, 02:09
Era pe Autobahn, deci legal nu avea nici o limita de viteza impusa.

Ce vorbesti tu Fia?
Ia mai gandeste-te:cool:

Angelina Jolie
29th April 2006, 06:25
Pai asa e, pe Autobahn unde nu sunt restrictii nu este limita de viteza dar se recomanda viteza de 130 km/h. Eu cel putin asa stiu.

Vadim
29th April 2006, 14:02
Un prieten a ramas fara un motor de 16.000 de euro, Kawasaki Ninja, cumparat de nici o luna de zile. Partea buna e ca nu era el pe sa, pentru ca i-l imprumutase unui cunoscut. Un Tico nu s-a asigurat si i-a iesit in fata. Rezultatul e mai jos.

realmadrid.com
29th April 2006, 14:13
Si cunoscutul ala a supravietuit ?...ca motorul s-a facut cam varza.

Vadim
29th April 2006, 14:17
A supravietuit, dar e in spital cu probleme mari, nu stiu exact: stomac perforat, splina scoasa si nu am mai retinut ce.

Vadim
29th April 2006, 17:56
Se pare ca unul din baietii lui Onoriu au facut accident cu motorul prietenului meu: http://www.onlinesport.ro/sport/motor/auto/index.php?meniuId=25&viewCat=257&viewItem=10389

realmadrid.com
29th April 2006, 23:26
De abia l-a vandut si n-a rezistat, l-a imprumutat si a patit-o :(. Soferi idioti, din cauza lor multi motociclisti sufera accidente destul grave, daca nu si mortale...

Datenshi
30th April 2006, 12:33
Il luase ca sa faca actele a doua zi.

Angelina Jolie
1st May 2006, 06:50
Oare mergea el pe Kawasaki Ninja ala cu 50 km/h?:rolleyes:

RajaF
1st May 2006, 07:40
La cum arata Tico ala... probabil ca in jur de 50 avea :D

Vadim
2nd May 2006, 13:10
Eu am vazut o poza cu un motor infipt intr-o masina. Nu cred ca pe acel motor se mergea repede. 50 e mult la un impact ca ala si fara protectie ca lumea.

realmadrid.com
2nd May 2006, 20:53
Mai este o faza...zici ca n-a acordat cu prioritate :D

Pai...daca cel pe motor venea cu 100 km/h, normal ca ala cu Tico nu l-a vazut....apoi s-a trezit cu el infipt in masina :D

Paul
2nd May 2006, 21:08
cred ca sunt primul sofer care face accident pe masina scolii de soferi ... :D
Accident e mult spus , de fapt e un mini tampon la semafor ... am calcat acceleratia in loc de frana cand sa ma opresc la stop , si poc :D

fia
2nd May 2006, 21:23
e vina instructorului, ala ce pazea, el de ce are pedale? :)

realmadrid.com
2nd May 2006, 21:44
Masinile de la scoala de soferi au pedale si la pasagerul din dreapta :D ?...asta nu stiam :D

Paul
2nd May 2006, 22:21
Masinile de la scoala de soferi au pedale si la pasagerul din dreapta :D ?...asta nu stiam :D

evident bre , altfel de ce mai e instructor :D
pai io pot sa te calc mah .com , ca de vina e instructoru

Apropo , daca pe mine ma prinde radaru , instructoru e de vina !
Daca eu nu port centura , instructoru plateste amenda.

BTW. .com ... instructoru nu are acceleratie :P

e vina instructorului, ala ce pazea, el de ce are pedale?
Aveam destule ore de condus , si ma descurcam bine ca pana am facut eu gafa nu si-a mai putut misca picioru pe pedala...

Doar nu crezi ca sta cu piciorul pe frana , gata gata sa o calce
---
Oricum cel mai mult ma streseaza linia de cale ferata , ca stiu ca circula un singur tren ... ala de 18.30 , si cum in viata mea nu am stat la tren nici cu bicicleta , mi-e greu sa stau cu masina :P

realmadrid.com
2nd May 2006, 22:56
BTW. .com ... instructoru nu are acceleratie

Ghinionul tau, asa aveai acoperire :P

Cat despre statul la calea ferata, nu mori o luna cat tine scoala si proba cu gaborul :D...pe urma, poti sa uiti faza aia :P

fia
2nd May 2006, 22:58
Apropo , daca pe mine ma prinde radaru , instructoru e de vina !
Daca eu nu port centura , instructoru plateste amenda.

Dar daca bei sunteti amandoi ;)
Daca omori pe cineva sunteti amandoi :D

Paul
2nd May 2006, 23:08
Cat despre statul la calea ferata, nu mori o luna cat tine scoala si proba cu gaborul :D...pe urma, poti sa uiti faza aia :P

NU bre. Problema e ca mi-a iesit din reflex sa opresc.Am senzatia ca linia ferata e iesirea de la mine din curte, ca la fel suna masina cand conduce mama :happy , si de aia nu dau importanta caii ferate

Oricum sunt un dezastru la volan ... folosesc claxonul mai des decat semnalizarea , nu opresc la stop ... ma asigur din mers , oglinzile sunt limbi straine pentru mine , si toata gama

rasheedkpenny
2nd May 2006, 23:27
Paulica, esti numa' bun de condus prin Bucuresti, ca gura mare si tupeul nu-ti lipsesc...

Ce bine ca nu m-a prins mania cu motocicletele, ca o patesti mai repede decat cu masina, sau cel putin mai grav! :)

Paul
2nd May 2006, 23:54
Paulica, esti numa' bun de condus prin Bucuresti, ca gura mare si tupeul nu-ti lipsesc...

Clar. Mai ales ca am o orientare de nota 20. Daca o sa ajung student in Bucuresti , ma gandesc serios sa`mi aduc la de Bistrita bicicleta. Scooter nu stiu conduce ... sunt antitalent asa ca bicicleta e baza ...

Pe aia o conduc de 9 ani , nu ma facut decat 2 accidente ... m`am bagat intr-un trabant la un semafor , ca aveam viteza mare si ala a franat brusc si eu aveam frane naspa :D

Apoi cu vehiculul cel nou pe care am dat mai mult decat pe un Oltcit (am vazut Oltcit de vanzare cu 5.500.000) :evil: am rupt o oglinda la o masinutza intr-o parcare , ca eram preocupat ca citesc ziaru in timp ce mergeam pe bicicleta :evil:

Am fugit de la locu accidentului :D

fia
3rd May 2006, 10:08
Paul, in Bucuresti cu bicicleta in 2 ani te imbolnavesti de plamani, e plin de noxe, nu se poate respira, si eu am cochetat cu ideea de a merge cu bicicleta la servici, dar in afara de inconstientii din trafic pentru care motociclistii si biciclistii nu exista, ajungi la destinatie plin de praf si te ustura gatul de inebunesti de la praf si gaze de esapament.

Vadim
3rd May 2006, 11:46
Paule, as vrea sa te intalnesc in intersectie cand faci stanga de pe linia de tramvai... :D Ce zici de situatia asta?

alejandro
3rd May 2006, 12:09
Mie nu-mi place la Bucuresti ca tramvaiul merge prin mijlocul strazii (cel putin asa stiu eu,daca nu e asa,cer scuze),si tot timpul tre' sa ai grija.
Imi place mai mult in Odesa,de exemplu,acolo tramvaiul merge pe marginea drumului,n-are treaba cu masinile din trafic.Cred ca asa e mult mai sigur.Desi si acolo se intampla multe accidente,dar sunt implicati mai mult calatorii decat masinile de pe strada.

realmadrid.com
3rd May 2006, 12:25
Tramvaiul nu prea este implicat in accidente, mai ales acum ca linia lui este delimitata cu niste caramizi si bare, peste care masinile nu au cum sa treaca :D. Unde nu sunt linile speciale, masinile merg pe linia de tramvai, si cand sunt ambuteiaje (in fiecare zi, difera ora) stai o ora in tramvai pt ca idiotii cu masina i-au blocat accesul :D. Iar, acolo unde tramvaiul are linia lui speciala, se fac iar ambuteiaje pt ca sunt decat 2 benzi :D

Ayrton
3rd May 2006, 13:07
idiotii cu masina

Auzi, tu vrei sa-ti iei injuraturi??? Ia metroul daca esti asa de suparat! :evil:

alejandro
3rd May 2006, 13:17
Unde nu sunt linile speciale, masinile merg pe linia de tramvai, si cand sunt ambuteiaje (in fiecare zi, difera ora) stai o ora in tramvai pt ca idiotii cu masina i-au blocat accesul :D. Iar, acolo unde tramvaiul are linia lui speciala, se fac iar ambuteiaje pt ca sunt decat 2 benzi :D
Vezi,e buna si asta:D
Ca sa ajungi unde iti trebuie tre' sa faci o ora (asta stiu din surse sigure:D ), pe cand la ucraineni tramvaiul se deplaseaza pe margine,nu sunt sanse de ambuteiaje,doar in locurile unde traverseaza strada ca sa treaca de partea cealalta.
totusi e cam periculos...cand apasa pe accelaratie ala (sau aia,am vazut ca si femeile conduc tramvaiul:D ) ai toate sansele sa te intinzi pe jos,daca nu dai de nici o bara in fata ta:D e drept ca ajungi foarte repede la destinatie,da' riscurile sunt si ele prezente:P

realmadrid.com
3rd May 2006, 13:29
Pai mai avem si metroul...cu care ajungi in 5-10-30 de minute in locul dorit :D

@Ayrton

Pai atunci cand te afli in tramvai si sunt 20 de masini in fata lui, stai linistit, ca injuri soferii aia pana treci de semafor :P

rasheedkpenny
3rd May 2006, 13:51
Iar, acolo unde tramvaiul are linia lui speciala, se fac iar ambuteiaje pt ca sunt decat 2 benzi :D

Da... decat doua benzi! :headbang: Imi vine sa urlu cand aud o astfel de exprimare!

Da, e mai aglomerat acolo unde sunt DOAR doua benzi... dar n-ai ce face, asta e traficul din Bucuresti! :(

fia
4th May 2006, 10:15
Revenind la topicul threadului: am reusit azi dupa stat o ora jumate la sectia 12 sa-mi iau dovada de parbriz crapat. URA! Next stop: CASCO!

Datenshi
12th May 2006, 15:06
Nu stiu prea multe detalii, doar ca avea vit. mare. Aveam si poze cu ce a mai ramas din ocupanti, nu doreati sa le vedeti.

grande
12th May 2006, 23:02
Unde a avut loc accidentul asta ?
vai de capul lor !!!