PDA

View Full Version : Franta - Ligue 1



Dudubetwin
7th March 2006, 17:33
Deschid acest thread deoarece cred ca se pot face bani frumosi in acest campionat chiar daca nu prea il "indragiti" !!

iuli
7th March 2006, 19:16
Metz-Nancy

Acesta este un "must win" pentru gazde, un meci in care trebuie cu orice pret sa castige in fata unei echipe cu 3 absenti importanti.
Nancy este o echipa care se afla foarte bine in clasament fara probleme de retrogradare.

Terenul propriu este inca un avantaj in alegerea pronosticului meu, iar cota este foarte atragatoare.

Metz se afla intr-o forma foarte buna, in ultimele 4 meciuri are 2 victorii si 2 egaluri.Victoriile au fost in meciurile de acasa dar in fata a 2 adversari foarte valorosi, Marseille si Monaco, iar egalurile tot in fata unor adversari redutabili, Bordeaux si Auxerre.

Pronostic 1 cota 2.45 5/10

razwan_vs
7th March 2006, 19:28
eu am jucat TG 1 ..........sa vedem 1-0 sper sa se termine :P

razwan_vs
17th April 2006, 09:58
/OLE/ LYON CAMPIOANA /OLE/




Imaginaţi-vă! Īnainte de 2002, Lyon nu cīştigase niciodată titlul. Şi trecuseră 52 de ani de istorie. Apoi, dintr-o dată, Olympique a năvălit peste campionatul francez, nimicindu-l. De atunci, nimic nu i-a mai stat īn cale. Cinci trofee la rīnd. Nou record īn Hexagon! Santini, Le Guen, victorios de trei ori, şi Houllier sīnt antrenorii laureaţi.

Ultimul l-au cucerit sīmbătă lyonezii. Şi nici măcar nu jucaseră. Erau la hotelul Radisson din Paris, īn faţa televizorului, cīnd au fost declaraţi campioni. Bordeaux, locul 2, pierduse cu 3-2 la Lille, rămīneau 4 etape şi 14 puncte diferenţă. Terminat! Meciul PSG - OL, de aseară, nu mai conta.
Nebuni de fericire, Juninho şi ceilalţi "lei" au sărbătorit la fel de spectaculos ca şi jocul lor. Au făcut baie īn şampanie, au dansat celebrul haka neozeelandez şi au ieşit pe stradă la bustul gol, transformīndu-şi tricourile īn turbane sau steaguri. Au blocat circulaţia, dar nu s-a supărat nimeni. Şi automobiliştii parizieni au participat la bucuria lor.





„Am intrat īn istoria Franţei! Noi am bătut recordul, le dau īntīlnire adversarilor peste cel puţin cinci ani”
Gregory Coupet, portar Lyon



„La īnceputul sezonului eram conştient că voi conduce o maşină de Formula 1. Cred că am fost un bun pilot”
Gerard Houllier, antrenor Lyon



4 jucători au cucerit toate cele 5 titluri la Lyon, īncepīnd din 2002: portarul Coupet, fundaşul Cacapa, mijlocaşul Juninho şi atacantul Govou

0 īnfrīngeri are Lyon īn cele 16 meciuri din deplasare; campioana a fost īnvinsă de două ori acasă, 1-4 cu Rennes şi 1-3 cu Lille

75 de puncte a adunat Lyon īn 33 de etape, la 4 puncte de propriul record; anul trecut a avut 12 puncte avans faţă de locul 2; acum are 14

59 de goluri a īnscris Lyon īn 33 de partide, o medie de 1,7 reuşite pe meci; sezonul precedent marcase 56 de goluri īn 38 de īntīlniri

gabi94
19th April 2006, 01:33
Da ,Lyon este o echipa cu adevarat extraordinara,care a dominat fotbalul francez in ultimii ani....
Pacat ca a avut ghinion in fata celor de la Milan in sferturile Ligii Campionilor ,desi au fost mai buni...
Dar nu este timpul pierdut,ii asteptam pe Lyon si intr-o finala de LC....