PDA

View Full Version : Semifinala Cupa Cupelor: HCM Constanta - CBM Valladolid



andreiush
7th March 2006, 13:21
Īn semifinalele Cupei Cupelor la handbal masculin, HCM Constanţa va īntālni formaţia spaniolă CBM Valladolid, īn urma tragerii la sorţi desfăşurată marţi la Viena, la sediul Federaţiei Europene de Handbal (EHF).

Primul meci (25/26 martie) este programat să se desfăşoară la Constanţa, returul urmānd să aibă loc īn Spania (1/2 aprilie).

Discutii despre aceasta dubla, aici.

danikunyak
7th March 2006, 14:21
e pacat ca se joaca prima mansa la constanta!!!dar cu o mobilizare exemplara se poate...

Nicotin3
7th March 2006, 15:49
Este probabil, cea mai accesibila echipa care o puteam intalni dintre cele 3 (Valladolid se afla in acest moment pe locul 7 in Spania). Dar oricum Spania este o super forta in handball-ul masculin.
Eu am o presimtire ca, Constanta va fi una dintre finaliste.
Pentru echipa nu cred ca conteaza asa mult unde se desfasoara prima mansa, amintiti-va acum 2 ani(sau anul trecut?), tot in semifinale in Challenge Cup, dupa un meci ceva mai slab la Constanta, au reusit sa faca un meci superb in Franta si chiar au castigat, dar diferenta nu a fost indeajuns.

Asa ca urez succes Constantei dar si Stelei in cupele europene.

Darkslowstar
7th March 2006, 17:35
Bine ca au evitat Nordhorn, o echipa tare de tot. Spaniolii astia sunt probabil la nivelul Skiern-ului. Deci, se poate, cu conditia sa le-o traga HCM zdravan la Constanta, ca am vazut ca stiu sa gestioneze bine un rezultat bun :ok:

alejandro
7th March 2006, 17:43
Daca ati ajuns pana aici,se poate si de-aici incolo!!!
Mult succes,va vrem in finala!!!

k474laNu_2006
7th March 2006, 18:56
Bine ca au evitat Nordhorn, o echipa tare de tot. Spaniolii astia sunt probabil la nivelul Skiern-ului. Deci, se poate, cu conditia sa le-o traga HCM zdravan la Constanta, ca am vazut ca stiu sa gestioneze bine un rezultat bun :ok:
Om fi evitato acum pe Nordhorn (din cate stiu vine din Bundesliga) dar daca Ne Ajuta Dumnezeu sa trecem de spaniolii astia nu o mai evitam :drak:

alex-hcm
7th March 2006, 19:46
Va Zic Eu Ca Daca Ajungem In Finala Jucam Cu Rusii.. Sunt Peste Nemti.. Va Fi Greu Cu Valladolid(locul 5 In Spania, Dupa Cele 4 Mari Galactice) Dar Nu Imposibil. Ne Trebuie Cel Putin 5 Goluri Diferenta La Constanta. Sala Va Fi Ca Deobicei Neincapatoare. Dar Daca Am Batut Barcelona ;la 2 Goluri De Ce Nu Am Bate Mai Rau Pe Valladolid? Am Intrat Pe Site-ul Lui Valladolid Si 90% Dintre Suporteri Au Votat Ca Vor In Semifinala Pe Constanta Si Surprinzator Cel Care Scria Pe Site Spunea Ca Toate Celelalte 3 Echipe Sunt Mai Slabe Ca In Anii Trecuti. Asta Inseamna Ca Au Forta Nu Gluma Daca Isi Permit Sa Spuna Asa Ceva. Oricum Au Castigat Cupa Cupelor In 2003 Si 2004. Nu Au Decat Un Strain In Echipa, Un Croat Sau Sarb In Rest Toti Spanioli Din Care 2 Sunt La Nationala. Cel Mai Tare Jucator Al Lor Este Pivotul.

SORENSEN
8th March 2006, 00:59
Nordhorn e mai buna ca rusii aia...dar nu conteaza...spaniolii sunt extrem de buni ..
Hai Constanta !

dragosh_vl
8th March 2006, 11:49
se califica :)

tchibos
8th March 2006, 20:28
asa sa fie :ok:

alex-hcm
19th March 2006, 20:03
Mai mult ca sigur pana in ziua partidei se vor vinde toate biletele. PRobabil ca se vor pune in vanzare la chioscurile telegraf cel tarziu miercuri , insa doar pana vineri cred. Si restul se vor vinde duminica, dar vor ramane foarte putine mai ales ca acum se vand exact cate locuri sunt in sala ca au pe bilete locul si randu. Ceea ce nu inteleg eu e ca pretul va fi acelasi indiferent unde stai ceea ce nu e corect. Mai ales ca iti dau ei biletele si nu alegi tu unde vrei sa stai. Pretul va fi cel mai probabil 10 RON.
Meciul va incepe duminica, 26 martie, ora 17.15 si va fi transmis in direct de PRO TV. Probabil ca multe din biletele puse duminica la vanzare se vor termina de dimineata. In mod normal ca sa fii sigur ca vei ocupa locul de pe bilet trebuie sa vii la 15.30( cand cred ca se va da drumul in sala), pt ca mai mult ca sigur multa lume nu va respecta locul si randul si se va recurge la jandarmi. Oricum nu cred ca e cineva inconstient sa vina cu 30 min inainte. Trebuie sa se vina cu c.p 1h.

Bute_Farul
20th March 2006, 21:40
alex-hcm..........zi si mie te rog un sector si un rand bun in sala, mai pe mijloc asa , K sa stiu unde imi iau bilet

alex-hcm
20th March 2006, 21:46
daca nu ma insel tribuna b este pe centru. fata in fata cu tribuna unde sta galeria deobicei in campionat, ca in cupele europene sta la peluza. Cred ca la b vreau sa iau si eu dar nu stiu daca iti da unde vrei tu. Ai yahoo meessenger? mai vb acolo.

Bute_Farul
20th March 2006, 23:17
lasa id tau aici sau lasa mi un mesaj pe privat.Mie imi ia cineva k la telegraf n-o sa gasesc sigur, k le pastreaza vanzatoarele k le au promis deja.

Emilian
22nd March 2006, 16:07
Spaniolii au 3 jucatori foarte periculosi: Garabaya, Chema si Muratovic. Plus argentinianul Gull. Va fi foarte greu pentru HCM, dar sper sa bata duminica.

alex-hcm
22nd March 2006, 21:52
Pretul unui bilet la meci este de 200.000. Asadar pret de meci de champions league. Oricum e un meci peste multe altele din grupele champions league. Poate ne intalnim si la anul in grupe daca Valladolid va termina pe 4.

Nicotin3
22nd March 2006, 22:39
Pretul unui bilet la meci este de 200.000. Asadar pret de meci de champions league. Oricum e un meci peste multe altele din grupele champions league. Poate ne intalnim si la anul in grupe daca Valladolid va termina pe 4.

Lieshin, 20 lei. Intr-adevar nu e mult pentru o semifinala de Cupa Cupelor, dar cand vor veni meciurile din Champions League, atunci cat va mai fi beletul. :headbang: Trebuie sa fac economii mari.

alex-hcm
24th March 2006, 19:56
Bilete se vor vinde si duminica la sala. Nu e adevarat ca se va juca cu casa inchisa ca asa s-a spus si la meciul cu Skjern si cei mai multi spectatori si-au luat bilet in ziua meciului. In plus ganditi-va .. miercuri s-au pus in vanzare, joi am fost sa cumpar si nu mai erau.. iar vanzatoarea m-a asigurat ca nu mai are nicaieri in oras si se vor vinde duminica la sala. Si apropo cum era sa se vanda 1600 bilete intr-o zi? hai sa fim seriosi. Nu stiu de ce spun asa ceva la televizor( tv neptun, asa au spus si la meciul cu skjern, si in ziare) pt ca mai mult deruteaza po****tia. Oricum nu cred mai sunt multe de vanzare asa ca o sa ma duc de dimineata duminica sa iau.

leo.mocanu
24th March 2006, 22:51
Cele o mie cinci sute de bilete s-au epuizat intr-o zi si jumatate.
Nu se mai pune in vanzare niciun bilet. Vor mai intra elevii scolilor si cluburilor sportive si galeria. Sunt precizarile organizatorilor de la conferinta de presa.

ady51a
24th March 2006, 23:54
Am si eu o intrebare. Biletele sunt cu locuri sau nu? fiecare om care are bilet are locul lui in sala sau trebuie sa mergem devreme ca sa prindem locuri?

leo.mocanu
25th March 2006, 00:02
Imi pare rau, nu m-a dus mintea sa intreb. Accesul este permis incepand cu ora 09.30

15.30 am vrut sa spun

desdemona
25th March 2006, 01:53
Cele o mie cinci sute de bilete s-au epuizat intr-o zi si jumatate.
Nu se mai pune in vanzare niciun bilet.
Deci sa nu mai incerc duminica? Sa stau acasa si sa-l vad la ProTV? :mda:
Am vrut sa-mi iau si n-am mai gasit si dupa aia auzit si la Neptun ca intr-adevar cica s-au vandut toate...

HCM! :yeah:

leo.mocanu
25th March 2006, 04:37
Asta a fost ce au declarat cei din conducerea DSJ si a echipei. Au spus ca de data asta nu vor sa mai incalce in niciun fel vreo regula.

ady51a
25th March 2006, 09:12
Revin cu intrebarea mea pt cine a luat bilet? Sunt trecute locurile pe bilete?

leo.mocanu
25th March 2006, 09:45
488605 este numarul de telefon de la club. Intreaba acolo. Ei stiu sigur.

ady51a
25th March 2006, 14:37
Dar nu e nimeni pe aici care are deja bilet cumparat??? :o:



Marius Stavrositu si Silviu Baiceanu, marii absenti ai lui HCM Constanta la ultimele partide, vor evolua impotriva lui CBM Valladolid, in semifinalele Cupei Cupelor. Primul dintre ei considera ca dobrogenii se intilnesc cu sansa vietii. Pro Tv va transmite in direct, de la 17:15, confruntarea romano-iberica
Reprezentanta Rom<niei in Cupa Cupelor, HCM Constan- ta, va intilni miine, de la ora 17:15, in direct la Pro TV, pe CBM Valladolid, intr-un meci contind pentru prima mansa din cadrul semifinalelor competitiei. Pentru liderul din Liga Nationala, vestea cea mai buna o reprezinta faptul ca internat ionalii Marius Stavrositu si Silviu Baiceanu vor putea evolua impotriva ibericilor, dupa doua saptamini in care au fost indisponibili.

Fara cei doi, HCM Constanta a inregistrat singurul sau esec pe plan intern, 26-29 cu HC Minaur, in sferturile Cupei Romaniei, si au remizat in campionat, 30-30, cu Universitatea Resita. Chiar si asa, conducatorii echipei de pe litoral sint constineti ca dubla cu Valladolid nu va fi usoara: "Va fi greu, chiar foarte dificil impotriva acestor spanioli, dar eu am convingerea ca vom ajunge in finala.

Calificarea se va decide, insa, in ultimul meci, care se va disputa la ei, iar eu, unul, cred ca deznodamintul va fi cunoscut abia in minutul 120", a punctat presedintele lui HCM, Nicusor Constantinescu. Acelasi optimism moderat il afi- seaza si coordonatorul de joc Marius Stavrositu, care este de parere ca ambele echipe au sanse egale. Internationalul dobrogean si-a vazut viitorii adversari, carora a acceptat sa le faca o scurta caracterizare: "Valladolid este o echipa excelenta, care evolueaza foarte bine, in special pe contraatac. Au un centru care devine letal daca este lasat sa-si faca jocul, iar cei doi interi arunca foarte bine din orice pozitie", sustine Stavrositu.

El este de parere ca apararea avansata practicata de HCM Constanta poate constitui antidotul la jocul rapid si plin de imaginatie al ibericilor: "In principiu, vom folosi o aparare avansata, dar sintem pregatiti sa schimbam sistemul de joc, poate chiar in linie, dar asta cu conditia ca Rudi Stanescu sa prinda o forma buna si sa-i scoata din minti pe spanioli", a fost de parere dobrogeanul, incheind intr-un mod optimist:

"Este sansa vietii noastre, putem sa ne califica m in finala, am prins incredere in fortele noastre, iar atunci cind sintem intr-o zi buna sintem foarte greu de contracarat. Ma gindesc la trofeu, iar o victorie in finala ar fi cel mai frumos lucru care ni s-ar putea intimpla".

Spaniolii sint rezervati
CBM Valladolid a ajuns ieri la Constanta, insotita fiind de 12 jurnalisti din presa scrisa, radio si televiziune. Baietii selectionerului Juan Carlos Pastor au fost destul de rezervati, la fel ca tehnicianul lor, care considera ca sansele celor doua formatii sint egale. Ibericii vin dupa victoria inregistrata miercuri seara, pe teren propriu, 36-23 cu formatia care ocupa ultimul loc in campionatul intern, Frigorificos de Morazo.

Vedetele echipei sint internationalii spanioli Antonio Ugalde Garcia, Ruben Gaarabaya si Siera Mendez, alaturi de sirbul Alen Muratovici, de portughezul Rui Silva si de argetiniano-elvetianul Eric Gull. Valladolid a ajuns in semifinalele Cupei Cupelor dupa ce a trecut, in sferturi, de conationalii de la Granollers. Gruparea din nordul Spaniei a pierdut in prima mansa cu 31-33, dar s-a calificat mai departe, gratie unui succes clar in mansa a doua, 31-26.
SPT

ady51a
25th March 2006, 15:51
HCM Constanta v BM. Valladolid (1)1.70 (X)11.00 (2)2.25

Cote sub/peste 60.5 goluri

HCM Constanta v BM. Valladolid (1- sub 60.5) 1.80 (2-peste 60.5) 1.80

Forza HCM!!!/hello

eforian
25th March 2006, 20:24
Biletele sunt fara locuri, singura regula este repectarea tribunei.
Nu mai sunt bilete deloc, sau dat prin sindicate.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI HCM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Steaua a batut cu 2 goluri diferenta, noi batem la cel putin 8.

Hai Farul pune zgarda la caini. 1-0!

tudoor
26th March 2006, 13:09
Bafta HCM :ok:

SORENSEN
26th March 2006, 14:08
Hai constantenilor !

krydo
26th March 2006, 14:49
In cealalta semifinala a Cupei Cupelor disputata ieri de la ora 18 la Moscova, Chehovski Medvedi - HSG Nordhorn 36:30 (19:18).
Sa speram ca si HCM va castiga macar la 6 goluri!
HAI HCM! /OLE/

Mister KO
26th March 2006, 16:51
Multa Bafta constantenilor !!!
fortza HCM !!!
Doamne Ajuta !

Valyboy
26th March 2006, 16:56
Pronostic 1 Solist :great:

desdemona
26th March 2006, 17:00
HCM! :yeah: Am incredere ca vom da tot din noi (si chiar mai mult) si o sa batem la o diferenta multumitoare :ok:

Paul
26th March 2006, 17:19
cum de nu ai mers la meci :o: ?

Mister KO
26th March 2006, 17:54
19 - 15 La Pauza !!!

Tot Asa Baieti Si Suntem Favoriti !!!
Fortza Hcm !!!

andreiush
26th March 2006, 17:55
19-15 la pauza
Nu-i rau. Daca mai punem inca 4 goluri, ajungem la 8, o diferenta bunicica :)

Paul, n-a mai gasit bilet :)

Mister KO
26th March 2006, 18:06
21-15 !!!!!!!!

Mister KO
26th March 2006, 18:36
28 -29 ...dupa ce am jucat cu 2 oameni mai putin ...pacat

Mister KO
26th March 2006, 18:38
dezastruos !!! jucam ca niste amatori

krydo
26th March 2006, 18:39
Pacat pt acea greseala cand aveam un om mai putin si totusi Aihan Omer a introdus 7 jucatori. Din cauza acelei faze Constanta si-a pierdut concentrarea, ibericii reusind sa profite de superioritatea lor numerica.
Pacat am pierdut calificarea...

DIXX
26th March 2006, 18:58
Asta e,totusi cinste lor,au facut spectacol sijoaca cel mai frumos handbal din cupa,bravo baieti.

Rossi
26th March 2006, 19:11
HCM Constanta - Valladolid 29-33


JUR ca am tinut pumnii stransi pt HCM pana in clipa in care am auzit ***E Dinamo .... dupa , m-am rugat la Dumnezeu ca HCM sa piarda acel meci ...si asa sa si intamplat

HCM e ca si eliminata din Cupa Cupelor :ok:

krysty_b1984
26th March 2006, 19:23
si totusi a fost si numele tarii in joc............ce bine v-au facut jandarmii ieri la ct!!!!!!!!!!!!!!

MARCEL55
26th March 2006, 19:28
Ati meritat-o, ati strigat contra lui Dinamo si ati luat-o. Daca jandarmii au facut bine azi atunci si spaniolii au facut bine azi.

leo.mocanu
26th March 2006, 19:50
Am jucat prost ultimele 15 minute si lucrul asta s-a vazut. Am inscris 10 goluri intr-o repriza, portarul lor s-a trezit din pumn, dar dincolo de toate am vazut de ce Juan Carlos Pastor este selectionerul nationalei Spaniei. A avut solutii pentru variantele noastre de atac. Ca sa folosesc un termen din bridge, a avut un atu in plus. A gasit solutii pentru apararea noastra. Nu a mers Garabaja, a intrat rezerva de pivot si ne-a facut franjuri.
Este adevarat, jocul era in favoarea noastra in minutul 52, minut de cosmar, aveam trei goluri diferenta. Am luat o eliminare, si 7 metri. Apoi pe atacul nostru Dragicevic a luat initiativa si ain trat in teren, vazand ca Baiceanu este pe banca (HCM in inferioritate joaca fara pivot). Greseala a fost semnalata, am mai primit o eliminare, am ramas in 4 si au venit peste noi. Finalul l-ati vazut. De cosmar. Pacat, toate echipele trec o data in viata prin asa ceva, azi a fost ziua Constantei. Nu sunt de acord cu scandarile galeriei vis-a-vis de Dinamo, dar cred ca nu e cazul sa pangarim acest thread cu prostiile altora.
In ce-i priveste pe Dinamo la handbal, ca la table: ei doar privesc, in timp ce HCM si Steaua dau cu zarul prin Europa. O sa-i mai bantuie mult si bine bara aia a lui Cozma la Presov, sau pasa la adversar din ultimele secunde cu HCM.
PS La conferinta de presa Pastor le-a spus jucatorilor romani pe nume, drept dovada ca nu vorbeste despre handbal din carti. Ii cam cunostea pe ai nostri cred ca si dupa numarul la pantof. Si apropos, au castigat anul trecut Cupa Spaniei, invingand in finala Barcelona.

alex-hcm
26th March 2006, 20:46
Ce nedrept poate fii handbalul. O echipa care joaca 50 min bine si 10 min prost poate pierde un meci. Incredibil ce s-a intamplat. Nu mai avem nici o replica. Nu credeam ca vom scapa victoria. De aceea e cu atat mai dureroasa infranferea.In mod normal daca jucam cum am facut-o in primele 45-50 minute nu avem cum sa fin sub valladolid. Trecbuie sa batrem la Valladolid si o vom face. Suntem profesionisti si vom lupta pana la capat. Asa sunt si suporterii , indiferent ce se va intampla va multumim mult si la anul in ch.league acesta experienta sa ne ajute si sa evitam asemenea greseli. Numai jucand cu echipe din Spania si Germania poti sa vezi ce iti mai trebuie ca sa devii ca ei, care sunt ce mai buni. SUNTEM MANDRII DE VOI!!!

andreiush
26th March 2006, 21:27
Incredibila cadere a avut Constanta de la acea eliminare :o:
Au cazut psihic pe final, n-au mai avut solutii, inspiratie, curaj, nimic, in ultimele 10 minute.

Si un lucru care cred eu ca a contat foarte mult azi. Stanescu si Popescu nu au prins prea multe, si se stie cat de important este aportul portarilor in handbal. Iti pot castiga un meci. Daca in alte meciuri Stanescu facea minuni, azi nu prea a prins mare lucru, iar lucrul acesta s-a vazut pe tabela la final.

Oricum, felicitari Constanta si... mai este si un meci retur! :ok:

leo.mocanu
26th March 2006, 21:33
A fost si aprecierea lui Omer ca portarii au facut diferenta pe final.

andreiush
26th March 2006, 21:34
N-am vazut ce a zis Omer, insa asta cred si eu, de aceea am tinut sa remarc.
Azi Ruud nu a prins o zi grozava :(
Cate interventii bune a avut Stanescu? Si cate a avut portarul spaniolilor? In caz ca ai statistica la dispozitie.

SORENSEN
26th March 2006, 23:28
Sunt dezamagit de finalul facut de constanteni ...nu portarul advers a scos multe ci baietii au ratat multe....

alex-hcm
26th March 2006, 23:40
Daca jucam cum am jucat in primele 50 minute batem in Spania. Eu zic ca putem sa ne calificam. Cunoastem echipa si ambitia jucatorilor. Isi doresc enorm finala. Si oricum Valladolid sigur nu e mai buna decat HCM. O infrangere nemeritata, dar asta e.. oricui i se poate intampla. Invatam din gereseli.

desdemona
27th March 2006, 02:39
Daca jucam cum am jucat in primele 50 minute batem in Spania.
Daca jucam mai bine decat am facut-o in primele 50 minute.. fara greseli copilaresti, fara sa ne grabim aiurea in unele momente... nu stiu, parca nu s-au concentrat destul (nu vreau sa-i acuz de nimic, ca doar imi dau seama ca n-au facut-o intentionat). Asa m-am mohorat cu meciul asta de nu am mai avut chef de nimic dupa aia :( Hai sa bag placa: "o sa fie greu, dar nu imposibil sa batem la 5 goluri in Spania"... Normal ca sper din tot sufletul sa dea tot din ei, sunt convinsa ca se poate... dar ramane de vazut daca vor fi "in mana" buna, daca vor avea si putin mai mult noroc pe langa stiinta jocului si dorinta de a castiga.
Nici mie nu mi s-au parut mai buni ca noi, e pacat ca noi nu am fost la fel de buni ca ...noi, azi ... Ce vreau sa spun este ca se putea si mai bine in primele 50 minute... iar de ultimele 10 n-are rost sa mai zic nimic... :(

Hai, baieti, suntem alaturi de voi!!!!

edit
P.S. Cat despre frustratii de pe paginile anterioare.... :no: Nu va dati seama cat sunteti de penibili? :D

leo.mocanu
27th March 2006, 04:15
Stanescu - 8 interventii, Popescu - 7. Spaniolul -18

DeathRipple
27th March 2006, 08:28
Ce nedrept poate fii handbalul. O echipa care joaca 50 min bine si 10 min prost poate pierde un meci. Incredibil ce s-a intamplat. Nu mai avem nici o replica. Nu credeam ca vom scapa victoria. De aceea e cu atat mai dureroasa infranferea.In mod normal daca jucam cum am facut-o in primele 45-50 minute nu avem cum sa fin sub valladolid. Trecbuie sa batrem la Valladolid si o vom face. Suntem profesionisti si vom lupta pana la capat. Asa sunt si suporterii , indiferent ce se va intampla va multumim mult si la anul in ch.league acesta experienta sa ne ajute si sa evitam asemenea greseli. Numai jucand cu echipe din Spania si Germania poti sa vezi ce iti mai trebuie ca sa devii ca ei, care sunt ce mai buni. SUNTEM MANDRII DE VOI!!!

care nedrept? un meci are 60 de minute. este tipic romanesc sa te ineci la mal. nu cred ca vreo natie pe lumea asta mai are un astfel de proverb. suntem unici. n-ai voie sa ai 6 goluri si sa pierzi la 4. stam f prost la capitolul inteligenta.

nu sunt chiar de acord ca portarii au facut diferenta. multa din golurile spaniolilor au fost date din situatii clare de 1 la 1. constanta a luat destul de mult la tinta portarul advers si d-aia l-a facut mare. pe final au inceput sa traga din ce in ce mai tare, mai sa le iasa bratul din umar. ceea ce inseamna lipsa intelientei.

este o parere personala.

leo.mocanu
27th March 2006, 12:03
N-am facut decat sa-l citez pe Omer. In realitate, dupa opinia mea, jocul a fost castigat in teren si pe banca. Echipa si antrenorul cu mai multa luciditate au avut castig de cauza. Se spune ca un om nu-si poate depasi conditia. Daca pentru multi antrenori de prima liga conditia inseamna un loc caldut, departe de retrogradare, pentru Omer si pentru echipa Constantei se pare ca ea inseamna o faza superioara intr-o competitie europeana. Culmile inalte se cuceresc greu.

tudoor
27th March 2006, 12:19
off ce m-am enervat aseara.... asa de frumos a jucat HCM pana sper sfarsit! iar apoi acelasi greseli de mentatilate tipic romanesti (sau balcanice, ca doar si sarbul a gresit). in orice caz felicitari HCM, au jucat super, nu meritau sa piarda dar si-au facut-o cu mana lor!

DeathRipple
27th March 2006, 12:39
cum adica nu meritau sa piarda? eu nu inteleg asemenea propozitii...de ce sa nu merite? i-a furat cineva? au jucat cu balauri? atunci? au castigat si au pierdut pe mana lor de fiecare data. un meci e gata cand fluiera arbitrul, nu in min 50, mai ales intr-o astfel de faza a unei competitii. sorry, nu le gasesc nici o scuza decat, vorba lu' leo, conditia lor.

tudoor
27th March 2006, 13:25
iar a venit berbecu sa ma contrazica repede :D ai si tuh dreptate aici, "meciul se termina cand fluiera arbitrul", "mingea e rotunda"... stiu si eu cliseele astea. dar, dupa parerea mea, au fost peste spanioli per-totalul meciului, ei au condus jocul. iar, dupa mine, cine joaca mai bine merita sa castige (am zis "merita", nu "trebuie".. mare diferenta!)! fara indoiala jucatorii n-au nici o scuza, dupa cum am mai zis si-au facut-o cu mana lor! spaniolii au fost mai lucizi, mai experimentati, au profitat.. si au invins! pot doar sa sper ca HCM sa invete din aceste infrangeri si pe viitor sa dobandeasca si ei mentalitea de invingatori care o au in general cei din vest, pentru ca talent au.. dar nu-i de ajuns!
astea sunt oricum discutii total neinteresante.. au meritat, n-au meritat etc conteaza rezultatul si ce urmeaza! bafta HCM!

DeathRipple
27th March 2006, 13:42
eu am numarat 3 greseli individuale ale lu' stavrositu in 5 atacuri consecutive. n-am numarat nici o greseala individuala a argentinianului ala. ASTA e diferenta.

leo.mocanu
27th March 2006, 13:58
A semanat (in oglinda fireste) cu meciul de la Skjern. Omer dixit: nu meritam sa pierdem la o asemenea diferenta. Asta e: la box cand lasi garda jos, iti umfla adversarul falca. Nu e vorba de mentalitate tipic romaneasca, pentru ca am vazut n situatii similare si la altii. Uitati-va in CL la feminin, unde niciuna dintre echipele calificate in semifinale nu avea vreo sansa dupa primul joc. Sau chiar dupa prima repriza din al doilea. Ce-a fost, s-a dus. A zburat puiul cu ata. Pacat ca era frumos si gras. Dragicevic plangea in vestiar dupa meci. Ce sa faci? sa-i scoti ochii? Maradona, Baresi si multi alti jucatori de exceptie au ratat penaltiuri in momente cheie. Nu ca oi fi eu de Coubertain, dar asta e. Ai castigat, continua! ai pierdut, continua!

alex-hcm
27th March 2006, 21:45
sunt prea montati jucatorii ca sa nu intorca rezultatul in spania. Vor prea mult sa castige trofeul . Le este la indemana calificarea. Daca joaca perfect , in primul rand aparerea foare buna si poartarul in forma excelenta Valladolid e victima sigura. Mai ales ca nu sunt mai buni ca noi. Sa le demonstram jurnalistilor spanioli ca sperietura din prima repriza va deveni un cosmar dupa meciul din sala Huerta del Rey( VALLADOLID). Bafta baieti! Toata Constanta spera intr-un miracol pe care voi il veti realiza cu multa munca si daruire!

alex-hcm
28th March 2006, 20:06
VALLADOLID-HCM CONSTANTA IN DIRECT PE TV SPORT DUMINICA(ora 13.30) Sa vedem o calificare fantastica a echipei noastre mult iubite.

alex-hcm
1st April 2006, 00:47
Au mai ramas 2 zile pana la o calificare (posibila) senzationala a Hcm-ului in finala Cupei Cupelor. Daca jucatorii au incredere in ei noi suporterii de ce n-am spera? Se pare ca e un optimism foarte mare in randul jucatorilor oficialilor si suporterilor ceea ce ma face sa cred ca ne vom califica . Sansele sunt in continuare de 50-50. Ce finala ar fii!!! Speram ca visul sa devina realitate duminica dupa-amiaza! Constantenii vor fii primiti asa cum merita acasa dupa ce vor veni cu calificarea in finala din Spania! Hai Hcm Constanta!

desdemona
1st April 2006, 01:14
Oricum vor fi primiti asa cum trebuie acasa, asa cum merita - pentru ca sunt niste luptatori!! :yeah: Hai cu calificarea!!! /hello /hello

leo.mocanu
1st April 2006, 01:25
Alex, da-mi si mie formula dupa care ai calculat sansele 50-50. Este firesc sa incerce sa fie optimisti. Cand iti propui putin, obtii nimic. Totusi, hai sa fim realisti. Nu jucam cu Bistrita.

alex-hcm
2nd April 2006, 01:03
HAI HCM CONSTANTA! SA DEMONSTRAM CA SUNTEM IN STARE SA SCOATEM DIN COMPETITIE ECHIPE MARI SI CU BUGETE ENORME! SE POATE BAIETI !
AR TREBUI SA-I MOTIVEZE CALIFICAREA STELEI!!!! BINE, ORICUM EI SUNT SUPER MOTIVATI LA ORICE MECI, SUNT NISTE ADEVARATI INVINGATORI. Refuz sa cred ca nu vom juca finala. Vrem trofeul pe litoral. Sa stopam suprematia spaniolilor si a nemtilor din ultimii 10 ani.

DIXX
2nd April 2006, 11:53
Un articol interesant azi in Prosport povesteste despre raceala spaniolilor care au refuzat banchetul de la Constanta si modul in care sunt tratati romanii in Spania.Chiar nu pot intelege care e motivul.

Emilian
2nd April 2006, 12:22
Un articol interesant azi in Prosport povesteste despre raceala spaniolilor care au refuzat banchetul de la Constanta si modul in care sunt tratati romanii in Spania.Chiar nu pot intelege care e motivul.

Motivul este simplu: Spania domina de cativa ani handbalul masculin. Din nou Liga Campionilor este o afacere suta la suta spaniola, in celelalte cupe mereu ajung in finale. Cand esti numarul 1, cazi usor in tentatia de a-i desconsidera pe ceilalti.

Pe deasupra mai este si mandria spaniolilor, o natie extrem de orgolioasa.

desdemona
2nd April 2006, 12:25
Eu n-am inteles din articolul ala - Trataţi ca huliganii (http://www.prosport.ro/index.php?c=13&a=101478) - o faza:

"Altfel, jucătorii lui Aihan Omer sunt īnsoţiţi īn Spania de soţii, neveste, sponsori, dar şi de vicepreşedintele FRH, Petru Paleu. Portarul Rudi Stănescu (foto) īl are ca susţinător şi pe fiul său, Ionuţ jr." :mda: :)

SORENSEN
2nd April 2006, 12:45
Merg la plimbare in Spania..cica e frumos acum in Spania..clima blanda ,oras frumos..:sneaky:
Hai Constanta ! trebuie sa se joace exemplar si cu o vointa peste normal...

andreiush
2nd April 2006, 12:49
Desde, ce n-ai inteles? :D
Las' ca stii tu :rolleyes:

desdemona
2nd April 2006, 13:15
Am glumit, in incercarea de a ma destinde putin, dar nodul din gat tot nu trece.

Hai baieti!!! Suntem alaturi de voi!!

DIXX
2nd April 2006, 13:17
Poate suntem tratati asa si din cauza si din cauza capsunarilor,dar asta e,nici nemtii nu uitau niciodata sa spuna ca au fost batuti de una cele mai sarace tari din Europa.Acum chiar ca-mi pare rau ca meciul tur nu s-a terminat cu cinci sau sase goluri avantaj noi dar niste sperante(e drept foarte mici) mai sunt totusi.
Hai Constanta!!!
Hai Romania!!!

Mara76
2nd April 2006, 13:59
Minutul 23, 13-05 pentru Valladolid. :headbang:

Rossi
2nd April 2006, 14:06
Refuz sa cred ca nu vom juca finala. Vrem trofeul pe litoral. Sa stopam suprematia spaniolilor si a nemtilor din ultimii 10 ani.

sau lasa ...
mai e si un Dumnezeu sus ...
in tur cand conduceati ce 4 goluri avans a-ti strigat m*** Dinamo ...

primiti cu ostilitate ?
hai nu ne inebuniti ....las sa simtiti si voi ce e aia ostilitate ...

ce ? tratati ca huliganii ?
aham ....ce ziceati de galeria lu' Dinamo ? Ca nu degeaba ne-au tratat jandarmii asa ?! ..
ASA ZIC SI EU ACUM ..CU SIGURANTA SPANIOLII SI-AU DAT SEAMA CA SUNTETI HULIGANI ....SA VA OMOARE ...LA PUSCARIE CU GALERI FARULUI !!!!

andreiush
2nd April 2006, 14:11
Tulaaaai, 9 goluri la pauza :(:(
Nu intra nimic Constantei :(


Bai BIANCO-ROSSI, pleaca mah de-aici!

leo.mocanu
2nd April 2006, 14:50
sau lasa ...
mai e si un Dumnezeu sus ...


Asa este. De-aia va uitati acum la televizor si luati notite de la Steaua si de la Constanta. La cate goluri ati pierdut cu Ciudad Real?
Cautati un sport (cu exceptia fotbalului - prietenii stiu de ce) in care sa fiti mai buni decat Constanta.

ADelPiero
2nd April 2006, 14:57
ai de viata mea.... slab de tot a jucat HCM`ul .... au ratat enorm de mult ... mai ales Dragicevic ... ramane sa ne bucuram de calificarea Stelei

andreiush
2nd April 2006, 14:58
Leo, lasa-l ca nu are el habar de sportul asta numit handbal. E doar un frustrat si el, care nu are ce lucra.

40-31
Ce sa mai zicem dupa un asa meci? :(
Asta e. Bravo HCM ca ati ajuns pana aici!
La anul in CL!

desdemona
2nd April 2006, 15:05
@Bianco-Rossi, mai bine ti-ai aminti in ce conditii ai fost acceptat/tolerat pe forum, in loc sa vorbesti prostii din lipsa de ocupatie.

DIXX
2nd April 2006, 16:01
Eu zic ca de la inceput n-au fost motivati,s-au doar in plimbare in Spania,era altceva daca aveau un avantaj de aparat si de ce sa nu recunoastem si meritul adversarilor care au fost mai buni ca noi.Asta e,bravo HCM care ne-au facut sa traim multe clipe frumoase si sa vedem mult handbal de calitate si la anul sper la ceva mai mult.
Hai Romania!!!

alex-hcm
2nd April 2006, 19:37
Prin infrangerea HCM-ului imi dau seama cat de slab e campionatul Romaniei. Valladolid joaca tot timpul macar 2 meciuri cu granzii lumii precum Barcelona, Ciudad Real, Portland sau Ademar pe cand HCM ( de departe cea mai buna echipa din Romania) se limiteaza la a juca meciuri cu Steaua sau Dinamo. Aici e diferenta , campioantul spaniol e mai tare decat orice cupoa europeana, mai tare ca Liga campionilor. Steaua mai are de invatat. Nu castigi nimic daca iei o cupa precum Challenge cup, acelasi lucru si pt Rulmentul daca va fi sa fie, pt ca elimini adversari care probabil ca in campionatul Romaniei ar fi fost invinsi de multe echipe. Singura placere e ca ridici deasupra capului un trofeu. Insa Cupa Challege nu e recunoscuta la nivel european , avand in vedere ca la Cupa Europei participa castigatoarea Cupei ehf, a cupei cupelor si a ligii campionilor. Victorii precum cele cu Barcelona, Skjern sau ZTR Zaporoje mai au mult de muncit ca o echipa din Romania sa le poata obtina. Insa suntem campioni si la anul vom juca in Liga campionilor, vom juca din nou cu echipe tari, PENTRU CA HCM CONSTANTA NU SE AMAGESTE NICIODATA INVAINGAND ECHIPE DE MANA A-2-A SI APOI SA SPUNA CA POATE BATE PE ORICINE DIN EUROPA.
Performanta Constantei este peste cea a Stelei. Nu trebuie sa luam trofeul ca sa dovedim ca suntem buni. Asteptam un nou meci cu Steaua ca sa dam lectii romanilor. Din pacate spaniolilor ne este greu sa le dam lectii, in special la ei acasa. Iar in privinta a ceea ce se striga in sala sporturilor din Constanta n-ar trebui sa intereseze pe nimeni. Strigam ce vrem e acasa la noi. Chestia cu iubirea noastra pentru Dinamo e ceva mai special si ne mai scapa din cand in cand, si apoi Galeria da tonul asa ca nu mai exagerati cu asemenea chestii. Deocamdata suntem invincibili... Campionatulm il luam , Cupa o luam( o mvictorie in finala cu Dinamo ar fi mai frumoasa decat insusi trofeul), deci o sa avem 2 trofee anul asta. Daca stau bine sa m-a gandesc la anul as prefera mai degraba sa terminam pe locul 3 in grupe( dar fara nicio problema) si sa mergem in Cupa Cupelor unde trebuie sa ne luam revansa. O calificare in faza a doua, ceea ce ne e la indemana ar fi ceva insa in optimi sunt prea tari echipele si nu prea am avea sanse. In plus nu am juca la Constanta ca nu putem juca meciuri din optimi in sala noastra. Ar trebui sa cautam sala si normal sa venim si cu suporteri, 2000-3000 ceea ce ar insemna multe chektuieli. Si in plus nuicaieri nu e mai bine ca acasa.
Puteti sa va bucurati cei care vreti de infrangerea constantei, insa pe jucatorii ii intereseaza doar ce cred suporterii adevarati ai lor si anume ca : SUNTEM MANDRII DE EI.

leo.mocanu
2nd April 2006, 20:12
Alex, mai usor cu criticile. Steaua joaca finala de cupa europeana, noi nu.
A eliminat pe Vardar, care ne-a batut acasa si o echipa din tara campioana olimpica. Hai sa nu ne ascundem dupa deget, Steaua este pe val si ne va crea mari probleme in cupa. Nu mai este echipa de la inceputul campionatului, cu care a maturat Dinamo pe jos.
Avem de strans din fund ca sa ne calificam
Bravo Steaua, succes in finala!

DIXX
2nd April 2006, 20:29
Steaua este pe val si datorita sedintelor cu psihologul,am vazutacum pe ProTV dar stiam ca toate cluburile mari au psiholog(in orice sport).

SORENSEN
3rd April 2006, 10:39
zic ca meciul cu Valladolid s-a si la nivel de antrenor (mult a contat si valoarea plus experienta ibericilor).PAstor este un antrenor foarte tar....la Constanta a tinut bine meciul si proprii jucatori si a speculat atunci cand s-a putut ..in tur atunci cand HCM era jos atunci impins ofensiv echipa si contrat bine...N-am vazut returul dar daca a facut ca-n tur atunci diferenta e facuta tot de el...am auzit ceva de 16 golrui diferenta ...incredibil.