PDA

View Full Version : Discutii Generale



Pages : [1] 2 3

Alex15
6th March 2006, 23:02
:happy :happy Ce parere aveti despre aceasta divizie si cu cine tineti????

Paul
6th March 2006, 23:08
cu Steaua II :D

Alex15
6th March 2006, 23:31
Alprom Slatina si Oltul Slatina! :)

micutzu
7th March 2006, 10:53
Victoria Nadlac, ACU Arad :D

be@
7th March 2006, 11:02
cu cine tineti????

Bineinteles ca tin cu Poli Iasi II , care se afla pe primul loc in serie , cu un avantaj de 4 puncte in fata echipei secunde a lui FCM Bacau , si sigur va promova in divizia B . /hello

t.b.
7th March 2006, 15:00
Ma tot uit prin clasamentul seriilor de C si nu gasesc o echipa cu mare traditie prin divizia aia - cfr gruia :o: de obicei tot pe la locurile 8-9 ii gaseam, imediat in urma Progresului Somcuta-Mare :drak:

Dintre echipele din C numa` de Stiinta Cluj imi place, cunosc cativa jucatori de p-acolo nu de alta :)

Bancaru
7th March 2006, 15:07
Be@, ar trebui sa tii si cu AFC Clinceni.

Cneazul
7th March 2006, 16:31
rapid jibou . echipa cea mai tare . s-au intarit in iarna si va scapa de retrogradare

Bancaru
7th March 2006, 17:17
Adica dupa ce ca tii cu o echipa de divizia C, mai e si la retrogradare?! Am mai cunoscut cazuri... :D

Hipgnosis
7th March 2006, 17:46
acum nu am nici o preferata in C
dar peste cativa ani promit ca o sa tin cu dinamo :happy :happy

RED&WHITE
7th March 2006, 18:55
Cu poli timisoara :happy :happy :happy /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

be@
7th March 2006, 19:24
Be@, ar trebui sa tii si cu AFC Clinceni.

Lamureste-ma si pe mine , daca stii . Clinceniul joaca in C , sau in D ? Fiindca am auzit ambele variante . Sorry , dar eu , pana la scandalul cu Thwaite , nici n-auzisem de ei . Stiam ca satelitul nostru este la Mogosoaia.

RED&WHITE :ok:

omul
7th March 2006, 19:44
Ma tot uit prin clasamentul seriilor de C si nu gasesc o echipa cu mare traditie

Cu poli timisoara

uite t.b. un contraexemplu :D
Poate se supara banatzanii ca nu le recunosti traditia :D

Forza Lotus Baile Felix :D

t.b.
7th March 2006, 19:47
am zis echipa cu mare traditie in C :D adica o echipa care de obicei juca prin C, asta am vrut sa zic...

Swisstec
7th March 2006, 23:56
CS Vulcan!!!(JIUL II)/hello /hello /hello
/OLE/

ronaldinho
8th March 2006, 00:14
acum nu am nici o preferata in C
dar peste cativa ani promit ca o sa tin cu dinamo :happy :happy
subscriu + Tricotaje Ineu( care a vandut locul celor de la Liberty Salonta, la inceputul sezonului de B ) si Crisul Alesd ( daca mai sunt in C :D )

t.b.
8th March 2006, 00:16
Tricotaje Ineu( care a vandut locul celor de la Liberty Salonta

Resita a cumparat locul de le Tricotaje, Liberty a fost si anul trecut tot in B

omul
8th March 2006, 01:06
subscriu + Tricotaje Ineu( care a vandut locul celor de la Liberty Salonta, la inceputul sezonului de B ) si Crisul Alesd ( daca mai sunt in C :D )

nu mai sunt, da' sunt Lotus Baile Felix si Bihorul Beius :D

andreiush
8th March 2006, 01:22
Hai ca aici ma bag si eu cu FC Baia Mare :cool:

Cneazul
8th March 2006, 15:22
ce ai zis ma-i bancarule ? nu am voie sa tin cu echipa locala ? io ce sa fac daca este la retrogradare

Alex15
13th March 2006, 15:32
S-a amanat divizia c!! :(

micutzu
17th March 2006, 09:57
Nu mai am rabdare sa astept :D :

Corvinul 2005 - ISCT
UTA - Liberty
Minerul L - Gaz Metan
Alba Iulia - Oradea (in cazul in care ii programeaza FRF-ul pe alba-iulieni)
Gloria-II - Resita
Sanicolau - Dej
CFR Timisoara - Olimpia SM
"U" Cluj sta

shnaps##
17th March 2006, 13:09
Corvinul 2005 - ISCT 1
UTA - Liberty x
Minerul L - Gaz Metan 1 ca shi noi am pierdut la lupeni
Alba Iulia - Oradea 2 (3-0)shi daca se joaca shi daca nu:D
Gloria-II - Resita 2
Sanicolau - Dej x
CFR Timisoara - Olimpia SM 2

King of Hell
17th March 2006, 13:46
Corvinul 2005 - ISCT 1
UTA - Liberty 1
Minerul L - Gaz Metan 1
Alba Iulia - Oradea 1
Gloria-II - Resita x
Sanicolau - Dej x
CFR Timisoara - Olimpia SM 1
"U" Cluj sta

jorgensen
17th March 2006, 14:01
Corvinul - ISCT x - deoarece hunedorenii nu au meciuri in picioare
UTA - Liberty 1 - desi sunt bihoreni, trebuie sa ia bataie de la rivalii de moarte
Minerul - Gaz Metan x - gazarii au echipa doar pe teren propriu
Alba Iulia - Oradea 2 - chiar daca sa programeaza
Gloria-II - Resita 1 - ca sa le iasa din cap resitenilor ca ar putea ocupa unul din primele doua locuri
Sanicolau - Dej 1 - SOLIST
CFR Timisoara - Olimpia SM 1 - nu depinde de satmareni daca se prezinta sau nu la meci
"U" Cluj sta - ZERO

omul
17th March 2006, 14:43
Corvinul - ISCT 1X ISCT nu mai are echipa
UTA - Liberty 1X2 sincer, eu nu mai inteleg ce vor "fratii" de la Salonta
Minerul L - Gaz Metan X pt ca apoi Minerul sa poata pierde linistit la Oradea
Alba Iulia - Oradea 2
Gloria-II - Resita 1X eu zic ca Resita nu lupta pt baraj
Sanicolau - Dej 1 pt ca in etapa 3 sa fie zmei :drak:
CFR Timisoara - Olimpia SM X2 Oli se antreneaza pt meciurile cu U si Gazu'

"U" Cluj - continua cu acelasi succes campionatul

micutzu
17th March 2006, 15:22
Liberty nu prea are sanse cu noi. Foamea de puncte ne obliga, in tur cu o echipa mult mai slaba am reusit un 0-0.
Corvinul nu cred sa aibe probleme cu ISCT-ul. Mult vor cadea astia in retur, s-ar putea sa intre in hora retrogradarii.
Minerii cu Mediasi v-a fi cu scantei, bineinteles depinde de relatiile dintre cluburi (ii cred in stare pe mineri sa vanda meciul.
La Bistrita v-a fi meci echilibrat.
Dej-ul daca nu primeste jucatori de la cfr-isti nu prea ii vad bine la Sinicolau.
CFR-ul e pe duca fara sustinerea lui Poli. oli are sanse mari sa plece cu toate punctele.

RedBaron
21st March 2006, 19:42
nu mai are CFR-ul sustinerea celor de la Poli? de ce?

Liberty... fotbalistii UTA-ei sa nu intre invingatori pe teren ca o sa iasa prin tunelul din gazon.

Corvinul - ISCT... greu

Mineru - Gazu ... 2 sper

Gloria - Resita... sa iasa in asa fel incat sa avantajeze UTA :)

la fel si restu meciurilor... aaa si sa piarda CFR-ul :D

giginamol
21st March 2006, 21:12
sursa gsp

"Conducerea divizionarei B a decis concedierea a 10 jucători, după ce aceştia au refuzat să se mai antreneze cu tehnicianul Gabi Stan. "Este un tiran! Ne rupe la antrenamente şi urlă tot timpul la noi", s-au plīns fotbaliştii, īn mare parte titulari. După răzmeriţa provocată īmpotriva antrenoruluif Ciprian Luca, Boroncoi, Iorga, Bălău, Neagu, Mihai Niculescu, Moga, Urai şi Pitu vor fi suspendaţi pīnă la īnchierea contractelor pe care le au cu Minerul Lupeni."

:D :D deci prin concluzie logica minerul-gazu 2 clar ca buna ziua.
Norocul tzine cu cei tari

King of Hell
21st March 2006, 22:28
Gigi macar recunosti mancatzash ca aveti noroc :D

omul
21st March 2006, 23:15
si parca vad ca dupa meciul cu gazu' se impaca aia cu antrenoru' si vin sa moara pe teren la noi... dupa cel cu Alba, asta-i al doilea "blat indirect"... bine mah! se pare ca totusi gazu vrea in A

King of Hell
21st March 2006, 23:38
daca teoretic in primele 3 etape...trebuia sa scoata Gazu maxim 1 punct cu Alba acasa, Mineru depalsare, UTA acasa...amu pana me...la Lupeni bat ca o sa joace aia cu rezervele sau juniorii, UTA o sa piarda la masa verde ca o sa joace boruga fundas, dupaia deplasare la Corvinu care se retrage din campionat ptr o etapa ca nush ce...dupaia cu SARMA 3 pct ca ii blat ...faina viata . ramane deschisa lupta ptr locu 2.

bihoreanul
22nd March 2006, 02:08
Daca si caterinca asta din Vest se mai numeste fotbal,atunci ar trebui sa ne apucam si noi de oina.Asa ceva doar in Romania se poate.De 5 ani incoace amanam cu cate o saptamana returul.Cand a inceput,dupa prima etapa il mai amanam cu o saptamana ,pt a se putea face calculele k-lumea in privinta promovarii si de ce nu si a retrogradarii.Ca la noi,la nimeni.Eu de pe acuma vreau sa 'felicit' Mediasul pt promovarea 'meritata' pe care o vor obtine.Si ne plangeam de Jiul in campionatul trecut,dar CH4 le da clasa minerilor.Nici daca Bihoru cu Uta si Clujul isi fac echipa impreuna nu-i mai ajungem pe astia din urma,iar asta nu din cauza jocului prestat de medieseni.Sunt sigur ca atat noi cat si Clujul ii vom bate pe gozeri,dar cum zicea cineva din A ,cu echipele mici se castiga campionatul.
PS: sau in B3 cu echipele care nu joaca o etapa sau urmatorii isi concediaza 10 jucatori,se promoveaza.

King of Hell
22nd March 2006, 09:19
mediasu...nici dracu nu ii asteapta pe aia in A...cum poti astepta sa vina in A o echipa care apartine de un sat din suburbiile Sibiului, cu 10 000 locuitori...o sa fie ciuca batailor la anu in A. inca mai sunt sanse, daca intra boaru sau vili stoica in coma alcoolica, sau se lovesc cu tacu in bile cand joaca biliard, si rateaza restul returului...cel mai penal fotbal...ala romanesc seria B

micutzu
22nd March 2006, 15:13
Pai daca si Lupeniul se trage din fata lor (desi nu e sigur daca nu sunt cu adevarat probleme fara a tine cont de faptul ca joaca cu Gaz-ul) nu prea vad cine ii opreste. Nu stiu ce meciuri au afara.

jorgensen
22nd March 2006, 18:12
Afara la Lupeni, Hunedoara, Liberty, Satu Mare, Resita, Dej, Sannicolau si Gloria 2.
Asta ca asta, dar si acasa joaca cu UTA, FC Bihor, U Cluj, ISCT, si CFR Timisoara.
Acum ce pot sa spun: in deplasare pot face puncte cu usurinta la Hunedoara, Sannicoalu si Bistrita 2, iar acasa usor le va fi doar cu CFR. Parerea mea, dar daca se continua in stilul smuls, vezi jiul anul trecut, ar cam trebui sa ne gandim doar la locul 2. Daca arbitri isi fac de cap in divizia lu' Mitica, nu ma mai mira nimic in B.

giginamol
22nd March 2006, 22:18
mediasu...nici dracu nu ii asteapta pe aia in A...cum poti astepta sa vina in A o echipa care apartine de un sat din suburbiile Sibiului, cu 10 000 locuitori...o sa fie ciuca batailor la anu in A. inca mai sunt sanse, daca intra boaru sau vili stoica in coma alcoolica, sau se lovesc cu tacu in bile cand joaca biliard, si rateaza restul returului...cel mai penal fotbal...ala romanesc seria B
Mdaa, iar incepi mah cu apropourile astea fara stil. Cunostintele tale geografice sunt limitata la ce inseamna marasti si manastur adica buricu universului. Ce sa faci bai kingule, vremurile de gloria a "U" au apus ar trebui sa accepti si tu asta. Divizia A va ramane ptr. voi un fel de fata morgana, intre timp un sat de 10000 de locuitori din suburbiile Sibiului va juca la anu in Divizia A iar voi o sa ne vedeti frumosul sat in direct la Tv cand jucam su Steaua si CFR

King of Hell
22nd March 2006, 22:49
nu o sa vedem la TV ca meciurile mediasului vor fi a 8 a optiune, adica alea care nu-s transmise. :D
PS IO INCA SPER CA NU PROMOVATI

giginamol
22nd March 2006, 22:57
Sper mata dar speri degeaba.
Lasa bah ca ne facem Tv Gaz Metan si o sa transmitem numai in Cluj si Medias. Iti ofer de pe acum un post de moderator. Si iti voi permite sa-i injuri pe CFR-isti in direct

King of Hell
23rd March 2006, 08:35
Apai de la anu clar nu ma mai joc...cfr tre sa piarda etapa de etapa...:D

RedBaron
24th March 2006, 01:27
daca teoretic in primele 3 etape...trebuia sa scoata Gazu maxim 1 punct cu Alba acasa, Mineru depalsare, UTA acasa...amu pana me...la Lupeni bat ca o sa joace aia cu rezervele sau juniorii, UTA o sa piarda la masa verde ca o sa joace boruga fundas, dupaia deplasare la Corvinu care se retrage din campionat ptr o etapa ca nush ce...dupaia cu SARMA 3 pct ca ii blat ...faina viata . ramane deschisa lupta ptr locu 2.boruga nu e legitimat, dar si-a cumparat un lanţ cu ţepi si nu indraznesc jucatorii sa piarda in atare conditii ;) nici macar cu Mediasul... asta e strategia.

jorgensen
24th March 2006, 06:29
Pauza asta lunga ma secatuit de idei. Abia astept sa merg maine spre alba sa vad din nou o victorie a bihorenilor. In rest, daca panglicarii cu metanu' isi castiga toate meciurile la masa verde, ar cam trebui sa ne retragem din campionat. Cine pune pariu ca si corbii se vor da accidentati, nu au bani de deplasare, sufera de 12 boli diferite, le-a murit pisica si au inceput disponibilizarile la castel sau fac greva in fata combinatului. 3 etape = 9 puncte castigate fara sa joace un minut cu o echipa adevarata !!!

Angelina Jolie
24th March 2006, 08:48
Pai faceti si voi la fel. Sa fiu sigur ca locurile 1 si 2 is ocupate.:D

jorgensen
24th March 2006, 10:22
Numai ca noi vrem locul 1. Si nu avem bani negri pentru incurajarea descurajarii adversarelor.

Angelina Jolie
24th March 2006, 10:40
Las ca are Arpi.:lol:

micutzu
24th March 2006, 12:51
Acuma sa nu ne hazardam in declaratii. S-ar putea sa fie si coincidente in toata treaba asta cu meciurile Gazului. Uite la Lupeni au revenit dintre grvisti (8 am inteles, deci aproape o echipa). Pe urma Gazul mai trebuie sa joace si cu Salonta, cu Bihoru, Clujul, cu noi, Resita si nu cred ca vreuna dintre astea se da la o parte. Pentru noi, Oradea si Cluj bag mana in foc ca se v-a juca pe teren, Resita si Salonta parca trag si ele la locul 2 deci nu au interes sa se dea la o parte.
Las ca vedeti voi cum scoate macar un egal Lupeniul maine. :D

jorgensen
24th March 2006, 13:02
Fie-ti gura de aur. Dar parca mai bine ar fi o victorie a minerilor. E bine ca nu i-a primit de bulangii de Iorga si Boroncoi inapoi in lot, ca atunci chiar era blat.

mblue
24th March 2006, 13:03
Corvinul 2005 - ISCT
UTA - Liberty 0 - 0
Minerul L - Gaz Metan 1 -2
Alba Iulia - Oradea 2-1
Gloria-II - Resita 0 - 1
Sanicolau - Dej 2 - 0
CFR Timisoara - Olimpia SM 0 -2
"U" Cluj sta

King of Hell
24th March 2006, 13:42
Fie-ti gura de aur. Dar parca mai bine ar fi o victorie a minerilor. E bine ca nu i-a primit de bulangii de Iorga si Boroncoi inapoi in lot, ca atunci chiar era blat.

borontesticul ala mare caracter...:headbang:

omul
24th March 2006, 15:25
U pregateste derby-ul de la dej in fortza : 0-3 in amical cu ISCT :D

King of Hell
24th March 2006, 17:50
bine ma lasa-ma ca si voi ati furat-o cu 1-3 de la OSM acasa, asa ca wotever.

t.b.
24th March 2006, 17:52
:D :D deci prin concluzie logica minerul-gazu 2 clar ca buna ziua.
Norocul tzine cu cei tari
Auzi cica "noroc"... mie mi-ar fi rusine daca clubul pe care-l sustin ar face an de an atatea manevre murdare cum face ch4

zuzubuoy
24th March 2006, 20:31
bine ma lasa-ma ca si voi ati furat-o cu 1-3 de la OSM acasa, asa ca wotever.

Tinere! Meciul ala o fo' inaintea inceperii returului!!! Nu in "plin" campionat!!!

Angelina Jolie
24th March 2006, 20:32
Las ma sa se bucure si ei de ceva, ca-s amarati destul. Yutong, imagine that.:D

t.b.
24th March 2006, 20:48
U pregateste derby-ul de la dej in fortza : 0-3 in amical cu ISCT :D

Asa si? a fost un meci amical, fara miza. ce-i asa mare tragedie ca am pierdut un amical. Cu meciul de la Resita si asta ne-am facut plinul de infrangeri pentru returul asta si de-acuma batem tot :D

Angelina Jolie
24th March 2006, 20:51
Poate va bateti coasa, ca altceva mai greu.:)

t.b.
24th March 2006, 20:59
un indiciu: :)
tabela cu minunatul scor de 5-1, pe care o poti vedea in avatarul meu nu-i de la vreun meci de-a lui "U" e de la meciul altora :drak: si tare am impresia ca maine o sa-mi schimb avatarul si o sa pun chiar tabela de pe stadionul regionalei de trenuri pe care o sa fie trecut ceva de genul 0 - 3 :evil:

Angelina Jolie
24th March 2006, 21:30
Asa si? Noi daca pierdem tot ramanem in A, voi daca mai pierdeti vreo 2 ramaneti in B. Care-i mai tare?:lol::lol:

giginamol
24th March 2006, 21:52
Auzi cica "noroc"... mie mi-ar fi rusine daca clubul pe care-l sustin ar face an de an atatea manevre murdare cum face ch4

Poate n-ai auzit ca Gavrila al nostru e un fel de Mourinho carpatin. Sa vezi ce manevre murdare va asteapta cand jucati la Medias. Am aflat din surse sigure ca vor astia sa schimbe cursul Tarnavei, sa treaca direct peste gazon si apoi vor planta orez. In acest fel technicii jucatori ai Clujului vor avea mari dificultati in a-si etala calitatile braziliene.
P.S. This just in - Se pare ca orezul care va fi recoltat de pe gazon va fi folosit in stimularea Clujenilor in meciul cu Oradea, stiut find faptul ca Yutongul clujenilor consuma 10kile de orez la suta de km:D

Angelina Jolie
24th March 2006, 22:01
Se pare ca orezul care va fi recoltat de pe gazon va fi folosit in stimularea Clujenilor in meciul cu Oradea, stiut find faptul ca Yutongul clujenilor consuma 10kile de orez la suta de km:D
Jos palaria. :happy :happy Nici eu n-as fi putut sa o formulez mai bine.
HAI GAZU'! HAI BIHORU'! Si bineinteles FORZA UNIREA!

t.b.
24th March 2006, 22:15
HAHAHA, ce amuzant esti ma gigi, incerci tu sa te scoti da` stim cu totii cum umblau anul trecut conducatorii vostri cu valizele pe la negocieri cu adversarii si ai vostri si ai Jiului. Si de Yutogul nostru leaga-te dupa ce o sa aveti voi ceva mai bun


Noi daca pierdem tot ramanem in A
eu n-as fi asa sigur, Otelul, Vasluiul si Jiul joaca bine, bistrita are mijloace specifice, asa ca va bateti cu Pandurii pentru locul 15 :D si avand in vedere rezultatul direct :drak:

giginamol
24th March 2006, 22:39
@ Si de Yutogul nostru leaga-te dupa ce o sa aveti voi ceva mai bun

Gata t.b nu ma mai leg de Yutogul vostru. O las pe Anjelica ca ea este analist oficial pe probleme de Yutong. Oricum cred ca e cea mai buna achizitie pe care a-ti facut-o in ultimul sezon. Va mai luati la anu inca un Yutong si promovati garantat. Cu 2 Yutonge in lot bateti Steaua si Dinamo.:)

Angelina Jolie
25th March 2006, 02:42
Da ma da daca zic aici de yutong ma rade micutzu. Zice ca-s off-topic. Dar va invit pe toti admiratorii de Yutong pe threadul Unirea Dej-universitatea Cluj, ca acolo suntem sub protectia lui Darkslowstar.:D
HAI GAZU'! HAI BIHORU'!

t.b.
25th March 2006, 02:56
@ Si de Yutogul nostru leaga-te dupa ce o sa aveti voi ceva mai bun

Gata t.b nu ma mai leg de Yutogul vostru. O las pe Anjelica ca ea este analist oficial pe probleme de Yutong. Oricum cred ca e cea mai buna achizitie pe care a-ti facut-o in ultimul sezon. Va mai luati la anu inca un Yutong si promovati garantat. Cu 2 Yutonge in lot bateti Steaua si Dinamo.:)

ati se scrie fara cratima, da` in fine, poate faci si tu vreo achizitie buna, anume un Idreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.

Asa de curiozitate am cautat meciurile dintre "U" si CH4 din divizia A :D nu mica mi-a fost mirarea cand am gasit doar 4 meciuri :o: probabil 50 de sezoane pe care le-am jucat in A sunt prea putine pentru a avea onoarea sa jucam mai multe meciuri cu marea echipa din marea metropola de pe Tarnava Mare :D

Si acum meciurile: :evil:
1 1947-1948 30 Noi 1947 Universitatea Cluj 5(3-1)2 CSM Medias
2 1947-1948 29 Apr 1948 CSM Medias 1(0-0)1 Universitatea Cluj
3 1948-1949 3 Oct 1948 Universitatea Cluj 4(2-1)2 Zorile Rosii
4 1948-1949 29 Mai 1949 Vitrometan Medias 2(1-1)3 CSU Cluj

Zorile Rosii :D asta-i mai tare si decat aia cu Steaua-cfr :happy

Angelina Jolie
25th March 2006, 12:01
HAI BIHORU', HAIDA GAZU'! Hai baietii ca se poate.

t.b.
25th March 2006, 13:34
Rezultate in caz ca nu le stiti:

CORVINUL Hunedoara - IS Cīmpia Turzii 5-0
UTA Arad - LIBERTY Oradea 0-0
MINERUL Lupeni - GAZ METAN Mediaş 0-0 :)
UNIREA Alba Iulia - FC BIHOR Oradea 2-1 :)
GLORIA II Bistriţa - FCM Reşiţa 2-2
UNIREA Sīnnicolau Mare - UNIREA Dej 1-2
CFR Timişoara - OLIMPIA Satu Mare 1-2

Astept sa ne zica bihorenii sa auzim cum au jucat superstarurile lor :) si CH4-le, nu pot sa cred ca nu si-au rezolvat meciul pe alte cai, inca se mai poate FORZA "U"

ADelPiero
25th March 2006, 14:29
ce echipa am io vere :D unde sunt dusmanii mei?! iesiti la suprafata :D:D

zuzubuoy
25th March 2006, 14:59
Te-ai trezit si tu??!! :happy

ADelPiero
25th March 2006, 15:15
uite unu :lol: .... ma bucur ca ai caracter si iei situatia actuala ca atare:D

apparte
25th March 2006, 15:38
Bihorul(din cate am inteles)a jucat in 10 din min 17,reusind sa egaleze aproape imediat,dar a pierdut in ultimele minute.

King of Hell
25th March 2006, 15:59
si inca se mai supara pe mine oradenii cand le tot explic ca n-au cum sa promoveze...victoria Unirii era mai clara decat faptul ca cfrul o fura cu vasluiul.

omul
25th March 2006, 20:48
in continuare, nu cred ca Liberty vrea locul 2, ISCT e in cadere libera (da, aia cu care ati avut amical) => barajul tot il prindem, deci avem sanse pt A, doar n-o sa-l prindeti voi... n-aveti ce cauta pe-acolo.

t.b.
25th March 2006, 21:00
si ce daca am avut amical cu ei ma? aia si-au dat sufletul in meciul ala amical (deh n-au in fiecare zi onoarea sa joace contra unei echipe de calibrul lui "U") si s-a vazut ca n-au mai fost in stare de nimic la Hunedoara. Noi am jucat relaxat in amicalul ala si peste o saptmana mancam de vii fosilele alea trimise de caile ferate sa joace la Dej. Abia astept sa-i vad pe aia in visiniu iesind unul dupa altul pe targa cu picioarele rupte :drak:

Angelina Jolie
25th March 2006, 21:47
Mda vise vise. Saptamana viitoare o sa fii bun de internare ma. Atatia kilometri pe sosele degeaba. Ioi ioi, mi frica sa nu faci un gest necugetat mai baiete. As zice sa cauti un psihiatru ieftin de pe acuma ca o sa ai nevoie.

omul
25th March 2006, 21:55
deh n-au in fiecare zi onoarea sa joace contra unei echipe de calibrul lui "U"

acuma io vad doua situatii:

1. Esti super obiectiv si iti ironizezi propria echipa, ceea ce poate fi inteles avand in vedere ultimele rezultate, fapt care insa denota o oarecare dezamagire fata de favoriti

2. Tu chiar traiesti pe alta planeta, unde U este o "echipa de calibru" sau poate chiar nu ti-ai dat seama ce zici

:D

Angelina Jolie
25th March 2006, 21:57
Pai China e ca si cum ar fi alta planeta. Eu zic varianta 2.
Iti dai seama Omule ca o echipa care a pierdut cu 3-0 cu sarma care la randul ei a pierdut 5-0 cu corvinul vrea sa bata la Dej? Pai sa nu te apuce rasul?

King of Hell
26th March 2006, 12:09
No ce sa zic, blegi echipe in serie domle...da totusi oradea etapa asta poate lua premiul "mucul de aur" pentru cea mai varza echipa a etapei.
PS Ma bucur ca omul da dovada de bun simt si nu mai posteaza pe forum de cateva zile, nici eu n-as face-o daca echipa mea ar lua bataie de la Ultima clasata. :D

t.b.
26th March 2006, 17:02
Io cred ca bihorenii de cand o auzit ca noi am pierdut in amicalul cu Sarma tot intr-un chef o tzinut-o si de-aia nu o mai fost in stare de nimic la meciul oficial cu ultima clasata :D

Dadoman
26th March 2006, 20:15
In sfarsit o victorie concludenta pe Michael Klein din Hunedoara.Se vede clar ca s`au facut transferuri foarte bune, care ne dau sperantze la un retur bun.Mergem la sm si la salonta pentru puncte!(sper eu 6).Important e sa ramanem cu picioarele pe pamant, e cale lunga pana la mult ravnita salvare.Pacat canu ne`au ajutat rezultatele etapa asta.
Forza Corvinul!

omul
26th March 2006, 20:25
ISCT si-a cam vandut echipa in iarna, si nu prea au carpit-o. Numa' noi le-am luat trei. Asta nu-i impiedica insa sa faca instructie in amicale.

King of Hell
26th March 2006, 21:04
In sfarsit o victorie concludenta pe Michael Klein din Hunedoara.Se vede clar ca s`au facut transferuri foarte bune, care ne dau sperantze la un retur bun.Mergem la sm si la salonta pentru puncte!(sper eu 6).Important e sa ramanem cu picioarele pe pamant, e cale lunga pana la mult ravnita salvare.Pacat canu ne`au ajutat rezultatele etapa asta.
Forza Corvinul!

de retrogradat bag mana in foc ca doar Unirea Sanicolau Mare va retrograda 100% in rest lupta e deschisa...bine ar fi sa ia drumul diviziei B echipe fantoma gen gloria 2, unirea dej..desi nici echipa asta a voastra nu prea stiu ce e...ca nu e Corvinul, e ceva hibrid cu loc cumparat si tra la la. voi stiti.

bihoreanul
27th March 2006, 01:18
Pai noi am pierdut cum am pierdut la Alba.Daca in minutul 17 arbitrul te fura,da penalty si iti mai si elimina portarul la un fault in atac,atunci ce pretentii sa mai ai. Plus ca am continuat cu un portar de 17 sau 18 ani (Dobre) aflat la primul sau meci in div B,a mai gafat si el si Oprea (fundas dreapta) in min 92, atunci chiar inseamna ca Alba a 'meritat' victoria. Doamne.....unii chiar nu au nici o treaba cu fenomenul.:headbang:

Angelina Jolie
27th March 2006, 01:43
Bihorene sper sa fie cum zici tu, ca numa in voi mi speranta de locul 2.

sax
27th March 2006, 08:35
da chiar nu stiu de ce se complexeaza bihorenii astia de Gaz metan Medias .prima oara ei tre sa joace ceva fotbal sau macar miuta ,si dupa aceea sa aspire la promovare.vine ala de Unirea ,face caterinca cu patru oradeni ,il rupe portarul in doua si dupa aia se apuca de plans ca le elimina portarul si nu ploua cu victorie pentru ca ei vor sa intre in A.ati avut ocazia dar ati vandut locul ,mai acum ceva ani si acum veniti sa acuzati pe unii si pe altii ca fac jocurile .la treaba baieti nu la cersit puncte.succes la locul doi ca salonta-i tot la voi.apropo ..mediasul are ceva mai multi locuitori ,iar fotbalul se numeste sportul pe care incercati sa-l practicati

Dadoman
27th March 2006, 14:43
Da, asa este, nu este adevarata Corvinul, dar ne reprezinta pe noi, reprezinta orasul Hunedoara, si daca stam sa ne gandim cine este Corvinul?Nu noi, hunedorenii?Suporterii adevaratzi?

micutzu
27th March 2006, 14:54
Si la voi ceva in genul ce s-a intamplat la Timisoara.
Nu mai stiu, cu cine v-ati unit?
Oricum dupa ce ne-ati batut in ultima etapa pe noi cu 3-0 i-ati mai batut bine pe Sarma sambata. Oricum in ultima etapa acasa la noi va luati golurile date in tur :D

micutzu
27th March 2006, 15:00
Olimpia SM - ISCT
Liberty - Corvinul 2005
Gaz Metan - UTA
FC Bihor - Minerul L
Resita - Alba Iulia
Dej - U. Cluj
Gloria II sta

Asta asa sa nu pierdem timpul. :D

I-a vedeti cum apare Angi si demolam thread-ul :drak:

P.S. Va rup urechile la off-topic-ari :evil:

King of Hell
27th March 2006, 15:36
Da, asa este, nu este adevarata Corvinul, dar ne reprezinta pe noi, reprezinta orasul Hunedoara, si daca stam sa ne gandim cine este Corvinul?Nu noi, hunedorenii?Suporterii adevaratzi?

Frumos spus...Hunedoara sunteti voi :ok:

King of Hell
27th March 2006, 15:38
Olimpia SM - ISCT un egal prevad, de toata frumusetea...X
Liberty - Corvinul 2005 inca un egal, ce sa-i faci...X
Gaz Metan - UTA un egal cel putin, desi se poate un 2...
FC Bihor - Minerul L aici e 2 solist clar ca lumina zilei
Resita - Alba Iulia egal sau 2 ...
Dej - U. Cluj ....:D mai are rost sa spun?
Gloria II sta

micutzu
27th March 2006, 15:46
Daca se adevereste ce zici tu te iert de vreo 2 off-topicuri :D
Nu m-ar supara o victorie a noastra dar v-a fi foooaaarte greu.
Dar cum nimic nu e imposibil (visele noastre din tur de la Oradea s-au adeverit :D) asa ca speranta moare ultima.
Sarma nu v-a face fata la Satu Mare.
Liberty acasa - traiasca arbitrii.
De noi am zis.
Daca nici pe astia nu-i bate Oradea (noi le-am dat-o in tur) atunci poate sa-si i-a adio de la promovare.
Resita cred ca v-a face un joc bun.
"U" nu o sa aibe viata usoara la Dej.
Gloria II sigur 3 pct-e pierdute :D

jorgensen
27th March 2006, 16:04
Olimpia SM - ISCT 1 - satmarenii sunt pe drumul cel bun
Liberty - Corvinul 2005 1 - salontanii joaca tot timpul in 14, aradenii stiu de ce...
Gaz Metan - UTA x - sa stea boruga, cu dukadam cu tot neamul in poarta, ca numai in voi avem incredere :drak:
FC Bihor - Minerul L 1 - No Comment
Resita - Alba Iulia 1 - albanezii pica sigur, echipa de doi lei batranei
Dej - U. Cluj x - echipa din burikul universului isi ia la revedere de la A
Gloria II sta - pacat

King of Hell
27th March 2006, 16:08
no apelez la primu offtopic....bihor-Minerul 1 =)) =)) apai chiar ca no comment, halatu halatu cat ii halatu

omul
27th March 2006, 16:53
Olimpia SM - ISCT 1
Liberty - Corvinul 2005 1X
Gaz Metan - UTA X foza uta, ioi ce-am putut scoate din mine :D
FC Bihor - Minerul L 1
Resita - Alba Iulia 1 nu le mai da nimeni 11 m acum
Dej - U. Cluj 1 U nu-i echipa care sa se impuna in vreo deplasare, cu atat mai mult la dej

again:

King of Hell
27th March 2006, 17:10
Tabela asa arata corect:

jorgensen
27th March 2006, 18:18
Al doilea off-topic... @ rege - da te pricepi bine la Photoshop.

Angelina Jolie
27th March 2006, 22:35
Iooooi cica 1 la 7. Intaiule sofer al tarii du-te la beclean ca au acolo un spital special pt tine. Io zic 7-1.
PS Micutzule nu ma sterge ca de acum ma abtin. Scriu aiureli numa pe ala cu Unirea Dej.

Dadoman
27th March 2006, 23:24
Corvinul 2005 este o echipa nou infiintata, nu s`a unit cu nimeni.Corvinul 1921 exista in continuare, insa nu evolueaza niciunde.Sunt semne ca s`ar vrea cumpararea palmaresului, insa numai dupa ce se termina procesul cu rapid pentru lobont.
P.S.Aradeanule, m`ash bucura sa va luatzi golurile inapoi, daca suntem deja salvatzi, iar voi avetzi nevoie de victorie cu noi pentru a va salva la randul vostru:ok:

Dadoman
27th March 2006, 23:28
Pana la etapa a 18-a, unde sper un X2, mai avem o restanta la satu mare, miercuri.Acolo neaparat trebuie sa batem, sa`i infundam pe olimpia.
Forza Corvinul!

Cosmin Salajan
27th March 2006, 23:54
oricum corvinul are echipa faina, au jucat fain in tur in meciul cu noi si la 2+1 pt noi ei trageau la egalare.

omul
28th March 2006, 00:30
@ rege - da te pricepi bine la Photoshop.

n-as zice, nu vezi ce aiurea i-o mers mouse-ul ala, de o iesit scorul ala :D

bah kingule, vezi ca-mi cer drepturile de autor :D

King of Hell
28th March 2006, 01:02
lasa ma ca dau o bere si-ti trece :D

giginamol
28th March 2006, 02:54
Olimpia SM - ISCT 1
Liberty - Corvinul 2005 1
Gaz Metan - UTA 1 - stiu si scorul 1-0 - va sugerez sa pariati
FC Bihor - Minerul L 1X - minerii fac numai act de prezenta in deplasari
Resita - Alba Iulia 1X -cred ca va fi un meci frumos
Dej - U. Cluj 1 - vro 4 cartonase rosii garantat
Gloria II sta

Dupa etapa asta bihorenii si clujenii isi vor lua adio de la locul 1

Angelina Jolie
28th March 2006, 06:51
Olimpia SM - ISCT - 1 clar. ISCT sunt in perioada de mercato cu puncte
Liberty - Corvinul 2005 - apoi cre ca 1, sau poate 2, si daca nu sigur X
Gaz Metan - UTA 1 - asa vreau eu sa fie si asa e ca asa e bine :lol:
FC Bihor - Minerul L - Evident 1. Bihorenii tre sa profite de etapa asta si sa se distanteze
Resita - Alba Iulia 1 -cel mai probabil
Dej - u Cluj - 1 mare cat casa. Prima e de 40 de milioane + ce da Gazu' si Bihoru', si se pare ca de la CFR vin vreo 6 jucatori.

micutzu
28th March 2006, 09:37
Nu cred ca v-om avea nevoie de punctele alea sa ne salvam, Dadoman. Tine cont ca deocamdata am jucat cu echipe mai bine situate in clasament decat noi, iar sambata cred ca am avut cel mai negru ghinion din actuala editie de campionat.

micutzu
28th March 2006, 09:48
King-ule vezi ca oferta e dupa ce e gata etapa si am obtinut macar un egal. :D
Angi vezi ca daca luam bataie sunt cu ochii pe tine ca pe butelie :drak: :evil:

Eu zic ca ar fi frumos sa batem noi la Gaz, Bihorul si Clujul sa bata si corvinul sa scoata un X la Liberty si sa vezi ce interesan v-a fi si campionatul si aici pe forum. Am dreptate sau nu ? :D :drak: :evil:

Angelina Jolie
28th March 2006, 10:14
Nu, fir-ar sa fie. Ca dupa aia mai am de suferit inca cine stie cate saptamani pana la implinirea visului.
Cel mai bine ii asa cum am zis io. Nu ca am ceva cu UTA ca mi-s dragi dar acum e pt o cauza nobila.

micutzu
28th March 2006, 10:27
lasa Angi ca si suferinta (ta :D) ca si suspansul (propus de mine) fac parte din viata si o fac mai frumoasa pe undeva.
Las' ca asa e frumos sa se uite oamenii la seria noastra ca la urs :D

Angelina Jolie
28th March 2006, 10:30
Of ma lasa-ma ca deja tatatat tremur pt meciul de la Dej. Nu mai rezist in asa tensiune. Oricum o sa fie suspans ca Bihoru o ia tare acum si ajunge Mediasu' simt eu.

micutzu
28th March 2006, 10:36
Yo zic ca o sa facem figura frumoasa la Medias. Avem aparare mult mai buna ca si in tur si poate scapam de vreo 2 ori si facem surpriza.
Bihorul nu cred ca o sa aibe probleme, iar "U" la dej ... ????? nu stiu ce sa zic ca nu stiu ce joaca sau ce vreau de la viata, parca nu-s hotarati sa intre.
La Liberty, desi asi vrea sa sacoata macar un egal oaspetii, ma abtin din cauza "necunoscute" :D

scorpiuta
28th March 2006, 16:36
Sambata va avea loc un meci destul de interesant intre doua echipe care au reusit in acest retur evolutii f.bune!Discutiile despre acest meci le putem creiona aici.

Darkslowstar
28th March 2006, 18:13
Va fi probabil un blat, dar sa vedem pt cine :drak:

tudoor
28th March 2006, 18:36
Pai chiar ca o sa fie intereseant.. dupa blatul din tur sunt curios ce se va intampla. adica vor schimba sholdovenii macazu si in retur vor merge pe mana botosanului, ca sa-i inpinga spre baraj? hmm... nush ce sa zic. blat va fi aproape sigur... dar personal cred ca e bine sa ne vedem de cioarba noastra si sa-i lasam pe moldoveni in durerea lor :P

scorpiuta
28th March 2006, 18:56
looserilor..vedeti-va de treaba voastra!!!

alejandro
28th March 2006, 18:59
Ceahlaul face ce stie mai bine:blat!:rosu:

scorpiuta
28th March 2006, 19:09
asa cum a facut si cu Brasov (1-1,3-0):yeah: :yeah:

Darkslowstar
28th March 2006, 19:22
Cum a facut cu Midia, Laminorul, Botosani, Suceava, etc. Ce sa faca daca altceva nu stie Stefan?

scorpiuta
28th March 2006, 19:25
Midia?!!?!Dupa cum stii acest club s-a desfiintat,iar tu crezi ca o echipa care e pe primul loc nu poate sa bata pe cei din navodari.:o: ,

Darkslowstar
28th March 2006, 19:27
In tur stimabile, daca ai fi citit presa ai fi aflat ca "Parintele" si-a dat demisia tocmai din cauza blatului facut. In mod sigur ca ii putea bate si pe bune, dar deh, naravul!

t.b.
28th March 2006, 20:18
Of ma lasa-ma ca deja tatatat tremur pt meciul de la Dej.

Tremura ca ai motive, si la vara asa o sa tremuri de zic americanii aia c-ai dat in Parkinson si te repatriaza.

Angelina Jolie
28th March 2006, 21:14
Trec peste limbajul tau demn de un adevarat "student" si zic:
DEJULE DEJULE, RUPE-LE PICIOARELE!

ultra_alba
28th March 2006, 22:26
Olimpia SM - ISCT 1
Liberty - Corvinul 2005 1
Gaz Metan - UTA 1
FC Bihor - Minerul L x
Resita - Alba Iulia x
Dej - U. Cluj x

zuzubuoy
28th March 2006, 23:45
.... deocamdata am jucat cu echipe mai bine situate in clasament decat noi, iar sambata cred ca am avut cel mai negru ghinion din actuala editie de campionat.
Pai voi numa' cu echipe mai bine situate puteti juca!!! :drak: [iar noi numa' cu echipe mai slab cotate pierdem:headbang: cu mici exceptii (de ex. clooju':happy )

Angelina Jolie
29th March 2006, 02:50
Adica Cluju' nu va bate, nu ca nu ar fi mai slab cotata. Exprima-te clar dom'le sa nu intereaga lumea altceva.:D

alejandro
29th March 2006, 10:48
Cum a facut cu Midia, Laminorul, Botosani, Suceava, etc. Ce sa faca daca altceva nu stie Stefan?
de cele din Divizia A nu zici?Las' ca revin ei si acolo si din nou vor fi scandaluri:happy

Darkslowstar
29th March 2006, 12:05
Vorbeam numai de cele din tur, pt ca pt cele din cei 10 ani de A mi-ar trebui un roman ca sa le enumar pe toate. :)

matei_viola
29th March 2006, 12:37
Olimpia SM - ISCT x
Liberty - Corvinul 2005 1
Gaz Metan - UTA 1 (2-0) daca nu pasi mari spre DIVIZIA "C" ;)
FC Bihor - Minerul L 1
Resita - Alba Iulia 1
Dej - U. Cluj 2
Gloria II sta

scorpiuta
29th March 2006, 13:08
iti spune ceva jocul FC Brasov-FCM BACAU?!?!Cred ca a fost cel mai evident blat din istoria fotbalului romananesc,pacat ca nu pea a fost mediatizat.:headbang:

Darkslowstar
29th March 2006, 13:17
Cred ca ai o varsta cam frageda, pt ca a fost un meci supermediatizat. Si nu a fost blat, a fost o tentativa inabusita de spectatorii brasoveni si de 2 jucatori cu coloana vertebrala. Ceea ce la voi nu se va intampla nicioadata pt voi sunteti obisnuiti sa stai cu funduleturile in sus.
Meciul Brasov-Bacau s-a terminat 2-0 pt noi, daca nu stiai (erai probabil prea mic atunci)
Ce mai evident blat a fost ceahlaul - dinamo, de asta iti amintesti?

micutzu
29th March 2006, 13:22
Gaz Metan - UTA 1 (2-0) daca nu pasi mari spre DIVIZIA "C" ;)


Poate cu pronosticul o nimeresti dar cu retrogradarea ai cam dat-o in bara.

Apropos, cine vorbea de frustati?

scorpiuta
29th March 2006, 13:24
Cred ca ai o varsta cam frageda, pt ca a fost un meci supermediatizat. Si nu a fost blat, a fost o tentativa inabusita de spectatorii brasoveni si de 2 jucatori cu coloana vertebrala. Ceea ce la voi nu se va intampla nicioadata pt voi sunteti obisnuiti sa stai cu funduleturile in sus.
Meciul Brasov-Bacau s-a terminat 2-0 pt noi, daca nu stiai (erai probabil prea mic atunci)


ce parere ai despre declaratia cu Dossey de dupa meci?:jerk:

alejandro
29th March 2006, 15:03
Ce mai evident blat a fost ceahlaul - dinamo, de asta iti amintesti?
E posibil sa-l uite cineva?:evil:

tudoor
29th March 2006, 15:53
hahahaha... adica vrei sa comparam cate baturi a facut shahalalul si cate Steagu?? loooooolz pe cuvantul meu ca imi esti foarte simpatic la faza asta :D
oricum meciul asta nu ma intereseaza, se stie ca va fi blat.... noi ne vedem de moldovenii de la Suceava sambata asta :P

Kasus
29th March 2006, 19:26
Asa e tudoor, voi va vedeti de noi si noi de voi :)..mda va urez bafta! ...nush ce va face Cetatea la voi dar sper sa iasa din perioada asta rea in care se afla iar meciul cu voi este un moment important.....cat despre meciul cu Botosani-Ceahlaul nu ma intereseaza daca e blat. Desi nu simpatizez deloc nici una din cele 2 echipa deaorece sunt inamicii nostri vrea foarte mult ca Ceahlaul sa bata la scor mare pe Botosani...ca in rest vom avea noi grija ca Botosaniul sa fie pus la punct ca prea si-au luat-o in cap, cica vor sa promoveze:ciocan: Deci FORZA SUCEAVA!!! :P

Darkslowstar
29th March 2006, 20:05
La voi mai joaca Palimaru Kasus? Stiu ca apartine de Iasi si ca nu a rezistata acolo in intersezon, dar s-a intors la Suceava?
E foc de paie treaba cu Botosaniul, au batut si ei super-norocos la constanta, in min 94 si se si vad la baraj. Uita ca mai joaca cu noi, blatistii, Forex, Braila, Precizia. Ii mai vedem dupa cateva etape, daca sunt la fel de tari :)

scorpiuta
29th March 2006, 21:22
Darkslowstar ;inca nu mi-ai raspuns la intrebare!!!S-au te ferest???:D

Kasus
29th March 2006, 21:26
Nu, Palimaru nu mai joaca la noi, s-a intors la Iasi desi acolo nu joaca;oricum aceasta a fost decizia clubului iesean. Va dau un sfat :). Nu-i lasati pe botosaneni sa ia locul 2, de vreo o saptamana ne certam cu ei pe forumurile ziarelor Monitorul si am zis ca dak noi nu vom mai ajunge prea rpd prin div A sau poate niciodata nici Botosaniu sa nu ajunga acolo, si-au luat-o in cap si se cred deja in A :)...oricum pt noi sucevenii cel mai important din sezonul asta ramane meciul de la Botosani, acolo In Tara Paielor (scuze de exprimare) vom face prapad, nu ma mai intereseaza daca Cetatea retrogradeaza, desi nu prea cred, cel mai important este sa le dam o lectie botosanenilor...Multa Bafta! Forza Suceava!

RajaF
29th March 2006, 21:31
ce parere ai despre declaratia cu Dossey de dupa meci?

Ce e cu declaratia lui Dossey? Se stie ce a spus si a fost mediatizat la culme, s-au scris pagini intrgi despre asta si? Ce legatura are asta cu blaturile de sub Pietricica de anul asta?
Da se stie ca a vrut sa se faca blat. Asta e diferenta intre meciul cu Bacau si ce face Pinalti, la Brasov se mai gasesc oameni cu coloana care sa se impotriveasca. A facut si Brasovul partea lui de blaturi. Problema e ca Pinalti le face in mod constant si grosolan. Dinamo - Ceahlaul iti spune ceva? Sau te faci ca treci cu vederea.

my_bogdan
29th March 2006, 21:42
nici vorba de blat la meciu asta.....o sa fie meci corect...mi-a spus un prieten care e fotbalist la Fc Botosani !

sa nu va mirati daca bate Fc Botosani....ca trage la locu 2 :D /hello

scorpiuta
29th March 2006, 21:42
eu am fost la meciul acela..si sincer nu mi s-a parut blat....doar declaratia lui Piturca a declansat acest scandal.oricum..oricum cel mai important lucru este ca ceahlaul va juca de la anul in A iar voi ve-ti ramane in B:yeah: :yeah: :yeah:

tudoor
29th March 2006, 21:59
Bafta si voua Kasus! desi mi-e teama ca si voi o sa veniti si o sa va bagati "autobuzul in poarta", cum au facut toti pana acum :( dar asta e... intr-un fel e de inteles! dar din cate stiu eu sunt mai multi brasoveni, fost stegari la voi, chiar si antrenorul... gresesc?
cat despre botosani, par intr-adevar sa aibe ambitii mari! eu i-am vazut la meciul cu forex din Brasov, cand au jucat slab dar a castigat pe final dintr-un penalty iar la meciul cu FC Brasov nu cred ca au tras vre-un sut la poarta, si la final se bucurau de acel 0-0 de zici ei a castigat campionatul :D deci n-as zice ca au echipa de promovat, dar daca e in finantator care baga bani.. totul e posibil!

Darkslowstar
29th March 2006, 23:07
eu am fost la meciul acela..si sincer nu mi s-a parut blat....doar declaratia lui Piturca a declansat acest scandal.oricum..oricum cel mai important lucru este ca ceahlaul va juca de la anul in A iar voi ve-ti ramane in B:yeah: :yeah: :yeah:

Sincer, tie ti s-a parut vreodata ca a facut ceahlaul blat?
La ce intrebare nu ti-am raspuns? Am recunoscut toti ca a fost tentativa de blat, urma sa dam meciul bacaului dar din cauza a2 jucatori si a publicului nu a reusit. Se va face la voi asa ceva? Nu pt ca nu aveti coloana vertebrala, demnitatea, istoria si traditia noastra.

giginamol
30th March 2006, 05:23
Of ma lasa-ma ca deja tatatat tremur pt meciul de la Dej. Nu mai rezist in asa tensiune. Oricum o sa fie suspans ca Bihoru o ia tare acum si ajunge Mediasu' simt eu.

da-ti peste gura fato. Unde ai mai simtit-o si pe asta:jerk: ??

King of Hell
30th March 2006, 09:21
Egzact, cum sa ajunga bihoru mai sus de 7? :)))))))))))))

Darkslowstar
30th March 2006, 13:06
Hai sa incercam sa vedem daca sunt destui oameni interesati de etapa din B1.
Pronosticurile mele:

Dunarea Gl - Callatis 1X

Gloria Bz - Petrolul M X

FC Brasov - Cetate Sv 1

Precizia - Midia 1

FC Botosani - Ceahlaul 1X (blat)

Dacia Unirea - Portul Ct 2

FCM Tirgoviste - Forex 2

Laminorul - Altay Ct X

scorpiuta
30th March 2006, 13:27
Dunarea Gl - Callatis 1

Gloria Bz - Petrolul M 2

FC Brasov - Cetate Sv 2(daca va castiga Brasovul sigur va fi blat!La valoare care o au nu ar merita nic sa fie in B :ok: )

Precizia - Midia 1

FC Botosani - Ceahlaul X

Dacia Unirea - Portul Ct 2

FCM Tirgoviste - Forex 2

Laminorul - Altay Ct X
__________________

tudoor
30th March 2006, 13:30
buna idee :ok:
Dunarea - Callatis 1
Gloria - Moinesti 2
FC Brasov - Ceteatea 1 solist ;)
Precizia - Midia 1 (loooool)
Botosani - Ceahlaul 1 (blat evident)
Braila - Portul X
Targoviste - Forex X (ma astept la un 0-0 )
Laminorul - Altay X

nu bagati in seama toti sholdovenii complexati si care manaca si respira numa blaturi :no:

Kan
30th March 2006, 14:12
ba care stiti cate locuri are stadionu din botosani?

omul
30th March 2006, 16:09
corect, cum bechieshig sa ajunga mai sus de 7, ca deja e acolo !?

scorpiuta
30th March 2006, 16:37
70.000:jerk:

Darkslowstar
30th March 2006, 16:42
Fara un 0 te-ai mai apropia de adevar. Sub 10.000 de locuri, cam 6-7 mii probabil.

omul
30th March 2006, 17:23
se complica treaba...
Olimpia - Corvinul 3-0
Acuma aradenii au *****zelu' inghetzat... au revenit sub linie... pe cotloanele intunecate care duc spre C...
Mah nici nu stiu ce sa zic: e bine sau nu ca e chiar inainte de meciul cu gazu'... eu nu le doresc decat sa revina peste linie etapa asta, ca oricum dupa urmatoarea vor fi sigur sub ea :drak:

RED&WHITE
30th March 2006, 17:50
Daca astea te framanta pe tine esti de "corhaz". O luati scurt nu mai te baga in seama :ciocan: :rosu:

t.b.
30th March 2006, 19:55
King zicea de sf. campionatului :D
Totusi ma King da data asta tre` sa te contrazic, pe 6 o sa termine Bihorul ca in tur i-au batut serios pe aia care o sa termine pe 7, cu 5-1 parca, o fo` primu meci a lui Sapa acolo, si cum o sa fie egalitate de puncte se ia rezultatul direct :cool:

micutzu
31st March 2006, 09:27
Omule visezi frumos. Nu vedeti nici un punctulet de la Arad. Dau berea dupa meci sa o beti de necaz. :ok:

six
31st March 2006, 12:32
Acuma aradenii au *****zelu' inghetzat... au revenit sub linie... pe cotloanele intunecate care duc spre C...
Mah nici nu stiu ce sa zic: e bine sau nu ca e chiar inainte de meciul cu gazu'... eu nu le doresc decat sa revina peste linie etapa asta, ca oricum dupa urmatoarea vor fi sigur sub ea :drak::o: nici nu am vazut clasamentu la B...chiar asa!!??...totusi nu cred ca UTA are fata de C :scared: :thinkso: ;)

omul
31st March 2006, 14:29
4-1 am facut cu aia care termina pe 2 dupa noi... vad ca te-ai apucat si tu de sportu' preferat al Kingului : visele SF... ba nu mah, Kingu' parca era cu visele umede :D

omul
31st March 2006, 14:31
Daca astea te framanta pe tine esti de "corhaz". O luati scurt nu mai te baga in seama :ciocan: :rosu:
Ole ole ole oleeeeeeee
uta eeeeeee sub linieeeeeee

:D

King of Hell
31st March 2006, 17:35
ole ole ole, bihorul merge in C! :D

bihoreanul
31st March 2006, 18:55
Ole ole ole,.....pana una alta suntem pe 4 si voi pe 5 :D
PS: nu am gasit alta rima :P

King of Hell
31st March 2006, 19:18
:)))))))) lasa ma, noi sa fim sanatosi. suntem suporteri, nu pui de Eminescu.

RED&WHITE
31st March 2006, 21:31
ole ole ole, bihorul merge in C! :D
Ei au fost in C :happy :happy
P.S. Noi macar daca nu promovam anul acesta macar sa avem parte de suspans. Nu ca ei nici promovare, nici retrogradare doar bani tocati :rosu: :headbang:

giginamol
31st March 2006, 23:12
4-1 am facut cu aia care termina pe 2 dupa noi... :D

Si 1-2 cu aia sunt pe ultimul loc :D
Lasa bai aluziile astea subtile ca pana la urma sunteti la 8 puncte de AIA care termina pe 1. Voi traiti din amintiri la fel ca aia care sunt in spatele vostru la 2 puncte.

@on-topic
dupa umilinta pe care o vor suferi la dej, clujenii vor fi out definitiv. Mie sincer Resita mi se pare mai periculoasa la ora actuala decat U si Bihor la un loc. Cred ca pana la final iau fatza bihorenilor si merg la baraj.

t.b.
31st March 2006, 23:33
Ce glume de Medias are asta :D
tare ma tem ca mega-antrenorul ala al vostru repeta isprava de anul trecut :evil: s-o vazut in meciurile directe cu contracandidatele la promovare cat sunteti de valorosi, la Oradea ati vrut sa castigati si v-ati furat-o urat de tot, la noi ca sa nu mai patiti ca la Oradea v-ati bagat cu fundul in poarta si ati bubuit toate mingile :mda:
in rest se stie care-i cea mai blatista echipa din serie :no: si de-aia sunteti voi pe primul loc.

giginamol
31st March 2006, 23:55
Pana cand nu poti sa demonstrezi cu argumente valide blaturile nu stiu ce vb?
Din moment ce suntem pe primul loc suntem cei mai valorosi. Voi inca nu aveti nici macar valoare de baraj ca suntei pe 5 din cate stiu :) dar in curand veti avea valoare de C dupa ce pierdeti la dej
Fac pariu cu tine ca Resita termina inainte voastra campionatul.

Hai Unirea

King of Hell
1st April 2006, 00:09
ba, voi sunteti tari, ca pana amu ati jucat 2 meciuri, ati luat 3 pct din primu pe NV, care putea fi max 1, si inca 1 la Lupeni, avand in vedere ca borontesticul si alte caractere infecte, ex mediesene, o pus de un puci, care l-au facut si pe Gabi Stan sa creada ca ii blat....CORECTILOR :D

t.b.
1st April 2006, 00:10
Faptul ca Alba-Iulia nu o gasit bani sa-si plateasca datoriile si astfel voi ati castigat cu 3-0 iar dupa o saptamana prin nu stiu ce minune o gasit bani ca sa-si plateasca datoriile e suficient ca sa ne dam seama de manevrele echipei din metropola de pe Tarnava Mare

RedBaron
1st April 2006, 00:26
Gaz - UTA: 0-3, deci pronostic 2. Ori castigam la 3 goluri ori... pierdem la 3 goluri... dar batem :D

Marcheaza Bad. Joaca si Boruga maine. Sa vedem daca am pronosticat bine. Bate si Clujul maine, "U" adica. La fel si Bihoru... sper. Hai Bihoru! =))

bihoreanul
1st April 2006, 01:01
Ce-i freaca pe unii de 'tocatura' noastra :D Pai ati toca si voi cate ceva,dar nu aveti ce :D.....asta este .....poate la anul (sau poate nu) :)

Angelina Jolie
1st April 2006, 01:07
Baroane n-ai nimerit-o tzucu-te. La DEJ este 1 solist. Asta e mai sigur decat victoria noastra la Pitesti/Mioveni.

giginamol
1st April 2006, 03:19
ba, voi sunteti tari, ca pana amu ati jucat 2 meciuri, ati luat 3 pct din primu pe NV, care putea fi max 1, si inca 1 la Lupeni, avand in vedere ca borontesticul si alte caractere infecte, ex mediesene, o pus de un puci, care l-au facut si pe Gabi Stan sa creada ca ii blat....CORECTILOR :D
Kingule mai citeste si tu presa din afara clujului. Borotesticul cum i zici tu si Iorga au fost singurii care nu au jucat, in rest toti jucatorii sau intors la antrenamente. Sunt curios ce faceti voi la lupeni

@ t.b.-Faptul ca Alba-Iulia nu o gasit bani sa-si plateasca datoriile si astfel voi ati castigat cu 3-0 iar dupa o saptamana prin nu stiu ce minune o gasit bani ca sa-si plateasca datoriile e suficient ca sa ne dam seama de manevrele echipei din metropola de pe Tarnava Mare

Inca o mostra de logica rationala din partea logico-filozofolui tb. Dupa demonstratie asta o sa cer conducerii gaziste sa se retraga din campionat.:no:
Poate revii la realitate dupa meciul pierdut cu deju

Angelina Jolie
1st April 2006, 03:33
Revine, revine nu-ti fa griji. 3-0 le dau dejenii.

andrei1921tm
1st April 2006, 10:18
Olimpia SM - ISCT 2
Liberty - Corvinul 2005 x
Gaz Metan - UTA 1
FC Bihor - Minerul L 1
Resita - Alba Iulia 1
Dej - U. Cluj 2

a doua echipa clujului ia bataie azi la Piesti.Fortza U!!!!

Angelina Jolie
1st April 2006, 10:20
A doua echipa a Clujului ia bataie azi la Dej, dar ma rog. Confundasi tu.

andrei1921tm
1st April 2006, 10:31
A doua echipa a Clujului ia bataie azi la Dej, dar ma rog. Confundasi tu.
Sti prea bine k am dreptate dar nu vrei sa recunosti.Nu o sa domintati clujul asha cum spui u nici dak se desfiinteaza U.

Angelina Jolie
1st April 2006, 10:33
Bine. Vorbim dupa meci.

King of Hell
1st April 2006, 15:09
@ Valy, baturam...hahaha :D ce bine ma simt...
@ Gigi..am facut 0-0 la ei....

PS FORZA FC ARGES!!!

my_bogdan
1st April 2006, 17:53
Fc Botosani - Ceahlaul 0-0 /hello

BrasovFans
1st April 2006, 19:01
Bah "fan moldova" abia astept pe ceahlaul in A si sa piarda pe linie cu a pierdut FC Vaslui in tur. Si aia au fost la fel de infumurati ca si voi cand erau in B !!! Stati sa vedeti atunci ce o sa ma rad eu. Daca seria I nu avea atatea echipe de prin moldova voastra, ceahlaul nu era pe primul loc!!! Oricum dak FC Brasov nu ar promova, as putea sa zic ca nu e asa de grav, de ce? pt k o sa se doreasca mai mult promovarea iar jucatori se vor omogieniza. SA VEDETI ATUNCI CE ECHIPA VA AVEA FC BRASOV !!!

BrasovFans
1st April 2006, 19:03
FC Botosani a facut si ea blaturi de a ajuns asa de sus in clasamnet ! Sigur e mana cuiva de la ceahlaul si pe acolo.

Moldoveni vor sa faca rocada de echipe acu! Pai FCM Bacau o sa pice sigur si va intra ceahlaul(chiar nu vreau), poate pica si FC Vaslui si ca sa aiba cui sa ii lase locul s-au gandit ca trebuie sa ii lase locul Botosaniului dak prinde baraju'. Cam asa ar suna smecheria moldovenilor!!!

cred ca o sa deschid un topic cu cine a facut cele mai multe blaturi!!! Pe bune!

BrasovFans
1st April 2006, 19:09
Gloria si ceahlaul sint cap de afis!

King of Hell
1st April 2006, 20:03
pai depinde...cam toata lumea a facut blaturi, mai multe sau mai putine. :) daca vrei ceva mai recente..uita-te cum a promovat cfr.

my_bogdan
1st April 2006, 20:26
Moldoveni vor sa faca rocada de echipe acu! Pai FCM Bacau o sa pice sigur si va intra ceahlaul(chiar nu vreau), poate pica si FC Vaslui si ca sa aiba cui sa ii lase locul s-au gandit ca trebuie sa ii lase locul Botosaniului dak prinde baraju'. Cam asa ar suna smecheria moldovenilor!!!

mai da vad ca esti bine informat.....te-ai prins repede
la cati bani are Botosaniu' sigur ar da la alte echipe ca sa castige....

boshcUtza
1st April 2006, 22:16
pai depinde...cam toata lumea a facut blaturi, mai multe sau mai putine. :) daca vrei ceva mai recente..uita-te cum a promovat cfr.
si uitate cum mai nou cashtiga gozu meci de meci
daleash pamant
:rosu:

DIXX
1st April 2006, 22:49
Macar acum cu Fc Arges n-a fost 11m niciodata.

BrasovFans
1st April 2006, 23:49
Nu dau bani, dau si ei ce au: porumb, grau etc. ce-au si ei pe acolo pe la ei.

A marcat Karamyan azi, in meciul cu Cetatea Suceava un EUROGOL!!! Pacat ca sa terminat 3-2 pentru FC Brasov. Nu trebuia sa i-a gol acasa, dar conteaza ca FC Brasov a castigat 3 puncte. Forza FC Brasov. Abia astept meciul urmator dintre Petrolul Moinesti si FC Brasov. In tur a fost 3-0 pt "stegari", sper sa fie la fel si in retur!. Forza Steagu & Rapid.

DIXX
2nd April 2006, 01:34
Ce mai conteaza acum daca e blat sau nu,adevarul e ca echipa aia de copii a noastra oricum nu e de div A,dar daca vine Tiriac cum scrie in ziar face echipa de CL ca la Timisoara.

KpaC
2nd April 2006, 15:27
Ceahlaul face ce stie mai bine:blat!:rosu:
bai colegule .. stai in banca ta unde iti e locul .. tine si tu cu o echipa din republica moldova si nu tine partea la bulanguii astia care isi bat joc de moldoveni

of .. asa imi place de astia cere se bucura de necazul altora.. pt "internetistii" din brasov care nu au nici o ocupatie decat sa stea non stop pe net si sa acuze pe altii si sa rada de ei .. iesiti fratilor din casa ca o sa va deshidratati si o sa ajungeti ca nuiste smochine pe scaun in fata monitorului ,, vedetiva de treaba voastra nu de a altora .. sunteti penibile de acum :no:

scorpiuta
2nd April 2006, 19:10
FC Brasov-FCM Bacau este cel mai evident blat din istoria fotbalului romanesc:rosu:

DIXX
3rd April 2006, 00:32
Nu meriti nici macar sa fi bagata-n zeama.

scorpiuta
3rd April 2006, 08:24
atata vreme cat spun lucurilor pe nume...este normal sa te deranjeze.:no:

alejandro
3rd April 2006, 11:26
bai colegule .. stai in banca ta unde iti e locul .. tine si tu cu o echipa din republica moldova si nu tine partea la bulanguii astia care isi bat joc de moldoveni
mey,eu stau in banca mea,si tin cu cine vreau eu:ok:
tin cu toate echipele din moldova:otelul,iasi,bacau,vaslui, foresta etc...
tineam si cu Ceahlalul,pana cand m-am plictisit sa tot aud cum nea pinalty o tine dintr-un blat in altul,acum Div A s-a mai curatat,a mai ramas doar Bistrita si Dinamo,cand revine Ceahlaul,totul reincepe...

DIXX
3rd April 2006, 12:34
Alejandro e 50% brasovean,se vede ca e om cu capul pe umeri.

Darkslowstar
3rd April 2006, 12:36
Alejandro, nota 10 la fair play! Este de al nostru se vede :ok:
Nu stiu dca a fost blat sau nu, a fost cineva la meci?

PS terminati cu mesajele consecutive ca voi fi nevoit sa dau si niste avertismente si chiar nu as vrea!

tudoor
3rd April 2006, 12:52
of .. asa imi place de astia cere se bucura de necazul altora.. pt "internetistii" din brasov care nu au nici o ocupatie decat sa stea non stop pe net si sa acuze pe altii si sa rada de ei .. iesiti fratilor din casa ca o sa va deshidratati si o sa ajungeti ca nuiste smochine pe scaun in fata monitorului ,, vedetiva de treaba voastra nu de a altora .. sunteti penibile de acum :no:

no vezi-ti tu de treaba ta mai bine! stai toate ziua pe camp, dai la sapa si mai treci pe aici ca sa aberezi intr-una.... no bine ca o venit in sfarsit primavara de tre sa pleci pe camp la cules si am scapat si de tine :jerk:
btw s-o terminat blatul.. cred ca puteti inchide threadu.

Darkslowstar
3rd April 2006, 12:54
Ala nu a fost blat copile, a fost o tentativa dejucata de suporteri si de 2 jucatori. Tu esti bun de pus ca exemplu la ia cu barna in ochi. Ce varsta ai, ai primit deja buletin?

Mai blatista ca Ceahlaul nu exista, poate doar Gloria!

alejandro
3rd April 2006, 12:57
ar fi fost bine sa fie si un poll,asa vedem ce parere au oamenii de pe forum...

KpaC
3rd April 2006, 13:02
no vezi-ti tu de treaba ta mai bine! stai toate ziua pe camp, dai la sapa si mai treci pe aici ca sa aberezi intr-una.... no bine ca o venit in sfarsit primavara de tre sa pleci pe camp la cules si am scapat si de tine :jerk:
btw s-o terminat blatul.. cred ca puteti inchide threadu.
.. oricum cred ca a fost totul o mare greseala ..

P.S. pt moldoveanul di pisti prut .. ba baiatule tu nu te lau dupa "unguri" ca astia nu stiu ce vorbesc .. vino la meci sau uitate din toamna la tv la meciuri in A si o sa vezi ca ceahlaul nu mai e ce a fost pe vremuri .. daca o tinea numa in blaturi mai batea cu 3-0 p uinguri in pn si 1-1 acasa la ei ? nu fi genul de om, care asculta ce zic altii si crede .. convingete tu singur

[MOD] Fara jigniri ca se lasa cu avertismente!

Darkslowstar
3rd April 2006, 13:19
Si ce echipe punem, numai din divizia B? Ca altfel am fi mai on-topic la intern.

micutzu
3rd April 2006, 13:21
Cum a zis cineva, nu cred sa fie cineva care sa nu fi facut blaturi.
Nu spui cand :D, dar si noi am mai facut cateva candva :P.
Treaba e ca nu suporterii fac blaturi ci conducatorii de cluburi. Suporterii nu sunt de vina in aceasta problema.

alejandro
3rd April 2006, 13:27
@Kpac,multumesc pentru invitatie,dar nu cred ca pot sa vin la meciurile voastre.Am fost odata la Piatra Neamt,si mi-a placut.Taica'meu vine mai des pe la voi,ca are treaba cu ceva intreprinderi din Piatra Neamt, eu nu stiu daca am sa mai ajung vreodata in Neamt.
Normal ca acum,de cand sunt in B nu prea mai stiu ce fac cei de la Ceahlaul,eu am ramas cu imaginea pe care si-au facut-o cand erau in A,ce fac acum nu stiu,sper sa ai dreptate si sa nu mai fie asa,insa daca seful e tot ala,e mai greu...lupul isi schimba parul dar naravul ba...

ps: Dixx si Dark,normal ca sunt de al vostru,m-ati blatuit:drak:

Darkslowstar
3rd April 2006, 13:30
Chiar crede cineva ca Stefan se mai poate schimba dupa atatia ani de potlogarii? Imi pare rau de suporterii nemteni, dar asa naivitate mai rar!

alejandro
3rd April 2006, 13:31
Si ce echipe punem, numai din divizia B? Ca altfel am fi mai on-topic la intern.
aici nu-i la intern?:D
vreau sa fie un poll,dar fara Dinamo,ca iar voteaza toti cu aia:drak:

tudoor
3rd April 2006, 13:35
Chiar crede cineva ca Stefan se mai poate schimba dupa atatia ani de potlogarii? Imi pare rau de suporterii nemteni, dar asa naivitate mai rar!

mey Dark sa fim seriosi... sti bine ca nu exista asa ceva! poate suporteri stelisti/dinamovisti/rapidisti etc care sunt din Piatra-Neamt...:rosu:

omul
3rd April 2006, 14:16
Ei au fost in C :happy :happy
P.S. Noi macar daca nu promovam anul acesta macar sa avem parte de suspans. Nu ca ei nici promovare, nici retrogradare doar bani tocati :rosu: :headbang:
lol... rabdare numa'... pe 8 aprilie se stinge ultima stea de pe cerul vestului salbatic care n-a gustat licoarea amara a C-ului...

micutzu
4th April 2006, 09:24
Sanicolau - Olimpia SM
U. Cluj - CFR Timisoara
Gloria-II - Dej
Minerul L - Resita
UTA - FC Bihor
Corvinul 2005 - Gaz Metan
ISCT - Liberty
Alba Iulia - sta

No, dati aici cu presupusu :D

jorgensen
4th April 2006, 09:35
Sanicolau - Olimpia SM 2 - revirimentul continua :happy
U. Cluj - CFR Timisoara x - unde ar putea scoate puncte timisorenii daca nu la clooj ?! :yeah:
Gloria-II - Dej - indiferent :sleep:
Minerul L - Resita 1 - minerii sunt rai acasa :mda:
UTA - FC Bihor 2 - C-ul ii mananca pe aradeni... dar poate ii bat pe cloojeni si se scot :drak:
Corvinul 2005 - Gaz Metan 1 - daca nu bat corbii, si ei se scufunda :yeah:
ISCT - Liberty x - echipa care joaca doar la Salonta, afara 0 :evil:
Alba Iulia - sta - mai sta putin prin B, ca dupa aia, in mlastina :ciocan:

micutule, daca tot ai deschis threadul, de ce nu iti dai si tu cu parerea ?!

micutzu
4th April 2006, 10:04
Nu vroiam sa fiu primil, dar fie :D :

Sannicolaul e cam de aceeasi valoare cu Oli, asa ca vad un meci de 1X2

Gloria-Dej cam aceeasi situatie ca mai sus, desi cred ca Munti v-a da cava jucatori ca Dej-ul sa nu cada, X2

Or fi minerii rai acasa dar parca s-au mai dezumflat fata de entuziasmul din tur, 1X

Am incredere ca ne vom da drumul, si meciul asta e o ocazie buna, cel putin din subiectivism zic 1

Corvinul e in apa daca pierde dar totusi nici Gazul nu sunt chiar ciuri-buri, 1X2

Sarma poate spera doar la un egal, Liberty cred ca v-a merge si cu arbitrii, X2

jotge prietene multzumit ? :D

jorgensen
4th April 2006, 10:42
Sanicolau - Olimpia SM 2 - revirimentul continua :happy
U. Cluj - CFR Timisoara x - unde ar putea scoate puncte timisorenii daca nu la clooj ?! :yeah:
Gloria-II - Dej - indiferent :sleep:
Minerul L - Resita 1 - minerii sunt rai acasa :mda:
UTA - FC Bihor 2 - C-ul ii mananca pe aradeni... dar poate ii bat pe cloojeni si se scot :drak:
Corvinul 2005 - Gaz Metan 1 - daca nu bat corbii, si ei se scufunda :yeah:
ISCT - Liberty x - echipa care joaca doar la Salonta, afara 0 :evil:
Alba Iulia - sta - mai sta putin prin B, ca dupa aia, in mlastina :ciocan:

micutule, daca tot ai deschis threadul, de ce nu iti dai si tu cu parerea ?!12825

micutzu
4th April 2006, 11:45
Mai mai pe asta de unde ai scos-o ? :D
Ala din poza e Nostradamus? :P

King of Hell
4th April 2006, 13:42
Sanicolau - Olimpia SM X
U. Cluj - CFR Timisoara 1--->GOTT MIT UNS
Gloria-II - Dej 1 solist *(cfr 2 in C!)
Minerul L - Resita 1 ca prea se cred Resitenii cu sanse la promovare
UTA - FC Bihor 1 solist fara dubii
Corvinul 2005 - Gaz Metan 2 teoretic, posibil 1 sau X
ISCT - Liberty X egal
Alba Iulia - sta

t.b.
4th April 2006, 14:25
Sanicolau - Olimpia SM 2, Sannicolaul e condamnata
U. Cluj - CFR Timisoara 1, la ei acasa le-am dat 3-0 ar fi culmea sa nu-i batem pe Moina, si ar mai fi si relatiile bune dintre conducerile lui "U" si Poli :evil:
Gloria-II - Dej 1, Dejul nu si-a indeplinit obiectivul, acela de a ne incurca pe noi, si acum o sa fie abandonati de catre conducerea echipei din deal, ii asteapta divizia C
Minerul L - Resita 1X, Resita nu o sa inscrie, in cel mai fericit caz pentru ei o sa se termine 0-0
UTA - FC Bihor 1, UTA nu-si perimite sa piarda meciul asta, iar Bihorul si-a demonstrat forta in meciul de la Alba-Iulia :evil:
Corvinul 2005 - Gaz Metan X, daca se joaca corect Mediasul nu castiga
ISCT - Liberty - X, 0-0

omul
4th April 2006, 20:51
Sanicolau - Olimpia SM X2
U. Cluj - CFR Timisoara X - poate ca-s 109uistii prieteni cu Poli, da' cfr nu prea mai sunt
Gloria-II - Dej 1X =>uta pe 12
Minerul L - Resita 1 - daca au facut egal cu gazu'...
UTA - FC Bihor 2 - indubitabil
Corvinul 2005 - Gaz Metan 1 - astia-s zmei acasa (ultimele 2 meciuri acasa golaveraj 8-0)
ISCT - Liberty 1 - ISCT-ul scārtāie, da' nu si in meciul asta

t.b.
4th April 2006, 21:02
Last edited by micutzu11 : Today at 15:12.

Ce-mi editasi din postul ala? :o: ca sa mor daca vad vreo diferenta :o::o::o:

best_lazialul
4th April 2006, 22:41
Eu tin cu Hidro-Metalcord Buzau

giginamol
5th April 2006, 02:03
Sparta Medias
Locul 2 in C7. Vor promova in B anul asta. De la anul Mediasul va avea o echipa in A si inca una in B.
/hello /hello /hello /hello /hello

micutzu
5th April 2006, 09:54
"U" si Poli :evil;

Asa a fost initial.
Am schimbat la evil din ; in : sa-ti apara :evil: . :D :D :D

on-topic



UTA - FC Bihor 2 - indubitabil


Mah, asta o s-a mai vedem cat de indubitabil are sa fie.

King of Hell
5th April 2006, 10:30
UTA - FC Bihor 2 - indubitabil

mai bine ai inceta sa folosesti cuvinte din DEX si ai scrie "putin probabil"

Darkslowstar
5th April 2006, 11:20
Metalul Aiud si echipele brasovene, Tractorul, FC Ghimbav (satelitul nostru), FC Predeal :ok:

omul
5th April 2006, 11:29
mah, da' ce cuvinte ai vrea sa folosesc? In engleza? :o:

Angelina Jolie
5th April 2006, 11:59
In ungureste ca ii place tare la purcelush. Ighen victory sau cum dreaq s-o fi zicand.

omul
5th April 2006, 12:09
Ok, m-am adaptat:

UTA - FC Bihor 2 - ez bisztos :D

noah, astea sigur nu-s in DEX kingule

Cosmin Salajan
5th April 2006, 13:20
Sanicolau - Olimpia SM 2 sigur
U. Cluj - CFR Timisoara 1 sigur
Gloria-II - Dej x2
Minerul L - Resita 1x2
UTA - FC Bihor x2 (din pacate) (fiti relisti)
Corvinul 2005 - Gaz Metan 1 (cat ziua de mare)
ISCT - Liberty 1 (ca daca nu il da afara pe coca)
Alba Iulia - sta (c ul se apropie)

micutzu
5th April 2006, 13:33
cosminU frate pe ce te bazezi tu cu X2-ul ala la noi cu oradenii?. Nu de alta dar am ramas blocat. Iti spun numai atat : Liberty nu a avut nici un sut pe spatiul portii acum 2 etape.
Realism? Adica cum? Din ce punct de vedere?

Apropos : in semnatura la tine ai uitat cel putin 2 centre feroviare destul de mari ca sa treci peste ele (de ex. de ultimele 2 de la tine din semnatura nici nu am auzit) : Curtici si Filiasi .

Darkslowstar
5th April 2006, 14:01
Si mai langa tine Teius :ok:

Meciul de la Arad e de 1X2!

King of Hell
5th April 2006, 14:30
Probabil de referi la ACU ARad cu nush cine...daca ii vorba de UTA-FC Bihor...e de 1 solist.

omul
5th April 2006, 14:50
cosminU frate pe ce te bazezi tu cu X2-ul ala la noi cu oradenii?

pe ratiune :D desi se vede si o urma de subiectivism in X-ul ala.
Acum serios, Dark are dreptate. Orice se poate intampla in meciurile astea. Tot timpul a fost asa.

razvu
5th April 2006, 15:13
Sanicolau -Olimpia X2
U Cluj -CFR Timisoara 1 (Doamne ajuta)
Gloria II -Dej X
Minerul- Resita 12
UTA -FC Bihor x2 (X ar fi bun)
Corvinul - Gaz Metan 2 (As vra X sau 1 dar nu cred)
ISCT- Liberty 2 (sarma o ia in jos)
Alba iulia - in C (desi n-as vrea)

boshcUtza
5th April 2006, 15:15
Sanicolau - Olimpia SM 2 clar
U. Cluj - CFR Timisoara 1 solist
Gloria-II - Dej x
Minerul L - Resita 1x
UTA - FC Bihor 1x
Corvinul 2005 - Gaz Metan 1 (corvinu joaca super acasa)
ISCT - Liberty 1x
Alba Iulia - sta

Cosmin Salajan
5th April 2006, 21:06
@micutzu11 din pacate NU pot sa pun toate nodurile de fier pe forum, tandarei e cum se merge la constantza, dupa buzau e faurei, tzandarei, iar ilva mica e cum mergi spre suceava de la cluj
si nu cred ca UTA poate bate oRADEA desi mi-o doresc foarte mult !

BrasovFans
6th April 2006, 17:21
FC Brasov II sau mai bine zis FC GHimbav 2000. Pot sa zic ca tzin si cu Tractorul Brasov. Dar eu sunt suporteru' lui FC Brasov si FC Rapid Bucuresti!!!

dragosh_vl
6th April 2006, 19:42
Sparta Medias
Locul 2 in C7. Vor promova in B anul asta. De la anul Mediasul va avea o echipa in A si inca una in B.
/hello /hello /hello /hello /hello

C6 dar imi pare rau va fi asa CSM RM.Valcea in A si Oltchimul in B/hello /hello /hello

petschovschi
7th April 2006, 00:01
Sanicolau - Olimpia SM X2....gazdele au abandonat lupta deja
U. Cluj - CFR Timisoara 1....oaspetii vor retrograda la final
Gloria-II - Dej 1x2....meci ciudat intre sateliti
Minerul L - Resita x2....cred ca Resita mai spera
UTA - FC Bihor 1x.....fara comentarii
Corvinul 2005 - Gaz Metan X2....Gazul e totusi o echipa solida
ISCT - Liberty 2.....daca Salonta vrea promovare sare cu banul....
Alba Iulia - sta

BrasovFans
7th April 2006, 14:56
Sa nu incep sa vb de Steaua pe timpul lu' Ceasca. Luau jucatori cu forta de la alte chipe doar ca sa-i aduca la Steaua. De ce credeti ca steaua are atatea titluri de campioana???

Darkslowstar
7th April 2006, 14:58
Si nu numai Steaua, si Dinamo etc. dar pt asta sunt mai multe threaduri pe intern :)

alejandro
7th April 2006, 15:06
in ritmul asta nu ajungem nicaieri fratilor...ce-a fost a fost,fiecare isi vede de drum acum...asa cum Romania a semnat tratatul prin care renunta la Bucovina si Basarabia de Sud pentru a-si face un viitor mai bun si sa uite de trecut,asa tre' sa facem si noi,sa uitam de toate titlurile de atunci si sa ne vedem de viitor...

Angelina Jolie
8th April 2006, 01:35
Haida CFR Timisoara. O echipa mica dar voinica.:D

boshcUtza
8th April 2006, 09:14
mah vezi ca exact asa ai facut si inainte de meciu de la dej si dupaia ii injurai pe aia de numa
asa ca..........

Angelina Jolie
8th April 2006, 10:11
HAI CFR-ul loloololololo, HAI CFR-ul llolololololo.
HAI CFR TIMISOARA! Astia-s ai mei. Unirea nu exista.

Angelina Jolie
8th April 2006, 12:46
Ba, inainte sa-mi iau iara ban mentionez ca-mi bag picioru' in ceferistii timisoreni.
HAI CFR-istii CLUJENI!

ginu
8th April 2006, 13:07
"U" 4-1 CFR Timisoara :yeah:

Celelate rezultate ale etapei:
ISCT - Liberty 1-2
Corvinul - Gaz Metan 2-1
UTA - FC Bihor 0-0
Minerul - FCM Resita 2-0
Gloria II - Unirea Dej 1-0
Sanicolau Mare - Olimpia 1-0
Alba Iulia sta.

Bravo Corvinul! Bravo UTA! Meritati sa castigati!

Hai "U"!!!

King of Hell
8th April 2006, 14:21
Respect Corvinul! Imi pare rau de UTA ca nu au reusit sa bata o echipa pe care au dominat-o.

t.b.
8th April 2006, 14:30
No bun, hai ca am batut cu 4-1 a doua echipa feroviara a tarii (cea mai buna clasare locul 2, in timp ce altii care se cred mari si tari nu o urcat mai sus de locul 5 in toata istoria lor centenara :D ). Am jucat bine, Szekely era sa nu-l recunosc asa bine o jucat :) o vrut sa le arate timisorenilor lui cat ii de bun, Talvan o jucat iara bine cam toti, daca am fi jucat asa in toate meciurile nu ne mai chinuiam acuma sa-i ajungem pe CH4.
In rest o fost de toate, din nou umilinta pentru adunatura pe care cei din deal o numesc galerie :evil: , i-am si "felicitat" pe stelisti pentru calificarea in nu stiu ce semifinala :D
Felicitari Corvinului ca nu s-o lasat cumparati, pacat ca UTA nu a reusit sa castige. Miercuri batem la Sannicolau :yeah:

Dadoman
8th April 2006, 15:51
Fericit,entuziasmat,plin de sperantze!Lupta continua!Forza Corvinul!

omul
8th April 2006, 19:30
Felicitari corbilor! Pacat ca sunt idioti care nu stiu sa profite...

King of Hell
8th April 2006, 19:32
Anyway...CORBII LU TATA, facetzi-mi o bucurie si miercuri :D Un egal e destul...desi presimt ca Irina mai baga vreo 2. :D

Lup_Galben
8th April 2006, 19:40
bv "U" .....

King of Hell
8th April 2006, 20:09
apai imi pare rau de voi...ca v-o batut valcea...

boshcUtza
8th April 2006, 20:37
Ba, inainte sa-mi iau iara ban mentionez ca-mi bag picioru' in ceferistii timisoreni.
HAI CFR-istii CLUJENI!
mah io ti-am zis sa nu te intinzi cu vorba ca asa o sa patesti

Cosmin Salajan
9th April 2006, 01:24
anjelica draga.
ai grija ca peste 2 luni tre sa fetzi puradelu lui bradu si inca nu iatzi gasit nash pt puradel, oare nu merge pletosu?
si stai linistita ca pana la meciu cu ch4 nu mai are "U"nica echipa unde sa se impiedice.

Angelina Jolie
9th April 2006, 02:49
Dar Sanicolaul Mare ce pazeste nuntasu' lui tata?