PDA

View Full Version : Siman rasist?



iuli
6th March 2006, 19:24
Asta e siman un mare rasist, a dat afara de la sportul, de la juniori toti tiganii...vi se pare normal asta?????rasist imputit

ultras_sportul
6th March 2006, 19:42
Nu stiam ca e fraier sa-si dea cu stangul in dreptul daca jucatorii respectivi sunt valorosi...

Paul
6th March 2006, 19:45
Asta e siman un mare rasist, a dat afara de la sportul, de la juniori toti tiganii...vi se pare normal asta?????rasist imputit

Da , am auzir ca juniorii aia furat din vestiare , si simulau mult in joc.

Ultras
7th March 2006, 02:40
A existat un episod acum cativa ani, cand a iesit un pic de iures... Acum pot sa iti arat 5 jucatori carora nu li se poate confunda etnia... De altfel au fost dati afara si romani... De la o anumita varsta trebuie sa faci juniorilor contracte de semi-profesionisti. De ce sa ii platesti daca nu se tin de treaba si nu sunt seriosi...?

iuli
7th March 2006, 11:56
mah baieti aia de la mine din grupa erau titulari amandoi...hai sa fim seriosi...doar pe tigani i-a dat afara...rasist asta e...un rasist

Paul nu au furat nimic...iti zic eu sigur

Paul
7th March 2006, 11:57
da tu ce functie aia ?
esti antrenor la sportul?

iuli
7th March 2006, 12:48
eu sunt jucator la sportul

relansat
7th March 2006, 13:22
Fraier mare Shiman asta, dac`ar sti ce sume de transfer obtineau p`aia cand mai cresteau un pik :D

iuli
7th March 2006, 16:57
vreau si eu o adresa de mail la astia care se ocupa cu rasismul...

P.S. jucatorii chiar erau buni, titulari si vechi. era un fundas si un atacant.fundasul era al doilea capitan si atacantul era cel mai tehnic de la noi din echipa

Paul
7th March 2006, 16:58
vreau si eu o adresa de mail la astia care se ocupa cu rasismul...

P.S. jucatorii chiar erau buni, titulari si vechi. era un fundas si un atacant.fundasul era al doilea capitan si atacantul era cel mai tehnic de la noi din echipa

Da`mi numerele lor de telefon , sa`l sun pe Memelu si ii recomand acesti jucatori :ok:

Ultras
7th March 2006, 19:12
eu sunt jucator la sportul

La ce grupa esti? Ca sa pot sa ma interesez... Pentru ca exista un semn de intrebare destul de mare, deoarece este absurd ca Siman sa ii dea afara dupa ce i-a primit. Daca era rasist putea sa ii respinga inca de la selectie...
Daca chiar au fost dati afara motivele pot fi diverse. Stiu jucatori care au fost dati afara pentru ca parintii au venit cu pretentii la Siman (sa fie titulari, contract, etc), fumat sau erau neseriosi, chiar daca erau talentati si de perspectiva. Siman cunoaste tot ce are in ograda, pentru ca isi petrece cateva ore pe zi la stadion, asista la antrenamente si daca ar fi avut o problema ar fi actionat mai demult. Nu ar fi tinut doua locuri ocupate si nu ar mai fi cheltuit bani pe care acum sa ii arunce pe fereastra. E prea zgarcit pentru a face asa ceva...

iuli
7th March 2006, 19:40
unde ai vazut tu ca asisa la antrenamente??? doar la echipa mare vine...la meciuri da, l-am vazut si la grupa si la D si la C...nu conteaza grupa..au fost dati afara toti tiganii de la toate grupele...

Ultras
7th March 2006, 19:45
Deja o dai in dude... De exemplu la echipa a doua sunt minoritari romi? Da sau nu...? Dar la prima?

PS. Nu am spus ca asista la toate antrenamentele, dar a fost la toate grupele de-a lungul timpului (mai ales in ultimul an)
Intr-adevar, Siman acorda mai multa atentie celor de la grupele mici, de unde Jurca se pregateste sa scoata iar campioni...

iuli
7th March 2006, 20:08
spune-mi mie la echipa a doua un tigan...ca tot vad ca zici ca stii...la echipa mare nu stiu...nu ii cunosc :D

Ultras
7th March 2006, 20:12
Nu stiu exact cum ii cheama, dar e un mijlocas Stan parca... Daniel...(?) L-am vazut la doua meciuri de Cupa Romaniei. Personal mi-a placut cu joaca. Daca nu ii stii pe aia de la prima echipa incep sa am indoieli ca joci fotbal. Macar de la TV, daca nu te intalnesti cu ei in Regie...

iuli
7th March 2006, 20:23
da corect....stan ionut...a plecat si el... :)

Ultras
7th March 2006, 20:26
Cand a plecat?
OK! Inca unu... "Djorkaef"...

iuli
7th March 2006, 20:40
mah tu chiar ii stii...de unde ii stii???? pe asta l-a luat la echipa mare multescu...dar spune-mi ai jucat acolo????

Ultras
7th March 2006, 20:46
As fi vrut eu... Fata de altii care sunt suporteri numai pentru ca da bine, eu chiar sunt. Stiu cate ceva din ceea ce se intampla la echipa. De exemplu, ca s-au marit contractele si cu cat... Nu prea stiu multi asta.

iuli
7th March 2006, 20:47
dar stii ca siman ne-a facut contracte la unii si nu ne-a dat banii ??? :P

Ultras
7th March 2006, 20:48
posibil, nu zic nu... de care contract ai? de ala de 50$? sau de 250?

iuli
7th March 2006, 20:50
aha...ne-a facut la 6 insi...mah dar sincer de unde stii toate astea???

Ultras
7th March 2006, 20:51
ti-am spus... nimic mai mult.
o sa ii dea pana la urma. plateste cu intarziere, da' plateste. macar la prima echipa nu mai sunt probleme de genul asta...
Contract la a doua ar avea Bara, Butoi, Ilie, Alberto si inca vreo 2-3... fara sa ii pun pe aia de la prima care mai joaca pe acolo...
Esti coleg cu Dedu?

iuli
7th March 2006, 20:57
sunt mai multi la a doua...mah dar sincer ia zi...ii cunosti pe astia de la a doua????

P.S.
alberto asta nu imi place deloc de el

Ultras
7th March 2006, 21:09
I-am vazut la meciurile din Cupa Romaniei si la antrenamente...
Esti '88?

iuli
7th March 2006, 21:18
hahahaha...astia sunt 88 :P la cupa romaniei am jucat si eu...:)

Ultras
7th March 2006, 21:26
Am intrebat doar... Atunci '87?
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7816

iuli
7th March 2006, 21:27
89 mah...gata am spus-o

Ultras
7th March 2006, 21:37
Si ai jucat in Cupa?

iuli
7th March 2006, 21:42
hehehee...nu eram aici cand a fost poza asta...dar sa ti-i zic pe aia 2...ala din dreapta sus de langa portar si al doilea diin dreapta jos

Ultras
7th March 2006, 21:47
Ala de jos parca e mijlocas. Daca imi aduc aminte bine o are cu mingea. Inca o data iti spun, nu cred ca ii dadea afara datorita etniei. Poate ca le-a oferit si lor contract si o fi avut alte pretentii. Oricum aflu in cateva zile care e treaba...

PS Ala de langa el mai e la echipa?
Pe cat ati terminat turul? Pe 8?

iuli
7th March 2006, 22:06
6...jucam la 87 desi suntem 89 :)

iuli
7th March 2006, 22:07
tu ai jucat la sportul????

Ultras
7th March 2006, 22:38
nu, doar in tribuna :drak:

Darkslowstar
8th March 2006, 18:26
Iuli, tu esti sportist cu acte in regula si tii cu Dinamo? Sau esti numai pasager pe acolo si echipa ta de suflet e dinamo? :)

iuli
9th March 2006, 13:33
da...joc la sportul si tin cu Dinamo... ce e asa greu???

Darkslowstar
9th March 2006, 13:35
Ma rog, fiecare face cum doreste. Si cand joci impotriva lui Dinamo ce faci? :)

gigel_bucur
9th March 2006, 13:47
Dark, ai pus punctul pe I :D O sa ma duc la meciul cu Dinamo sa vad cine e Iuda:D

alejandro
9th March 2006, 13:50
blat,ce sa faca?:P

Ultras
9th March 2006, 13:57
Nu conteaza cu cine tine, important e ca pe teren sa se comporte ca un profesionist, mai ales acum cand are contract... Ia spune-mi... ai cumva o sora? Intrebarea este serioasa, sa nu cumva sa crezi ca vreau sa iti devin cumnat...:ok:

gigel_bucur
9th March 2006, 15:53
blat,ce sa faca?:P
Alejandro, daca face blat ii dau o bere dupa meci (in cap):drak:
Glumesc, nu cred ca face el asa ceva, nu trebuie sa judecam omul doar dupa faptul ca e dinamovist:drak:

alejandro
9th March 2006, 16:25
Alejandro, daca face blat ii dau o bere dupa meci (in cap):drak:

Lol,sa nu-l doara capul de atatea beri,banuiesc ca "simpatizeaza" multe echipe:drak:

iuli
23rd March 2006, 19:16
deci pana acum am avut ban :D si nu am putut sa raspund... 1 nu am sora 2 nu am facut si nu voi face blat in viata mea 3 nu sunt asa vechi aici abia am venit in vara

Darkslowstar
23rd March 2006, 19:22
Noi glumisem cu blatul, stai linistit ca nu vorbeam serios. De ce ai avut ban? :)

iuli
23rd March 2006, 19:23
eeee...vadim a gasit un motiv...am contestat regulamentul de la concurs la pariuri si... ban 2 weeks :D

alejandro
24th March 2006, 10:15
2 weeks?:o: bine ca nu ti-a dat definitiv:D

iuli
28th March 2006, 12:33
dap....am mai avut inca 3 zile ban si nu am avut cum sa pun un articol din Libertatea...

http://img394.imageshack.us/img394/5476/rasism7wi.png

Ultras
28th March 2006, 19:20
Deci ii tine 8 sezoane si cand mai are un pic sa ii faca numai buni de "maritat" se rascoala rasismul in el... Nu prea tine teoria. Din cate stiu la grupele mici sunt destui tigani. N-ar trebui sa scape si de ei? Problema este de ordin pecuniar. Evident, Siman nu poate face contracte la toti juniorii, asa cum cere federatia. Asa ca le face contracte unora de perspectiva si la care considera ca exista sanse sa isi recupereze investitia, iar altii sunt liberi sa isi caute echipe. Daca sunt valori, nu vor avea nici o problema din acest punct de vedere si atunci Siman e Popa-Prostu'...

King of Hell
28th March 2006, 19:23
nu vreau sa ma bag eu in problemele organizatorice ale Sportului Studentesc...dar vroiam sa spun ca un astfel de comportament..sa dai afara oameni doar ca is rromi...apai si cfru din gruia daca ar aplica tehnica "dam afara toti betivii din echipa" ar ramane fara lot de jucatori :D

Mr Smith
30th April 2006, 10:32
Si care e problema daca nu ii plac tiganii.......e clubul lui face ce vrea. Daca acei jucatori au valoare sa mearga in alta parte si sa ajunga fotbalisti si sa vina dupa aceea la Siman si sa ii arate cine a avut dreptate