PDA

View Full Version : Perle marca Miki "Mitoman" Alexandrescu



Travis Daye
22nd June 2007, 12:44
Postati aici orice perla retineti debitata de catre Miki pe parcursul unei transmisiuni de F1. :D

Lordul
22nd June 2007, 12:54
,,e departe Fernando de Alonso"

Travis Daye
22nd June 2007, 12:56
As vrea sa incep tot eu... prin a aduce aminte de ceva ce a zis in timpul cursei din Canada sau SUA, nu mai tin minte exact in care. A reamintit de pilotii romani care au participat la cursele de la Bucuresti......de terminarea cursei de FIA GT3 de catre echipajul Mihai Marinescu/Claudiu David, desi..... cu ceva timp inainte de eveniment el o tinea una si buna ca Mihai Marinescu va participa la clasa regina FIA GT, iar de Claudiu David nici nu amintea. Probabil nu e din pilotii lui, ca dupa cum bine stiti, Miki nu vorbeste de tinerii piloti romani din prea mult patriotism, ci doar de cei de care are interes s-o faca, el avand cativa preferati si din cate am inteles, are si oaresce beneficii din mediatizarea lor. tot in acelasti timp, dupa ce luni la rand ne-a inebunit cu Doru Sechelariu, ca e in formula 3 britanica, si ca o sa participe la bucuresti, dupa ce in cursa de la bucuresti nu l-am vazut, miki a spus "sechelariu n-a mai participat.... nici nu vreau sa mai reamintesc motivele." ce-i drept, nici macar nu le-a enuntat vreodata. Adevarul adevarat este ca Doru Sechelariu nu a participat vreodata in Formula 3 britanica cum sustine miki de vreun an incoace. Pe perioada cursei de la bucuresti, am fost un vizitator frecvent al site-ului oficial Formula 3 britanica, ca sa iau poze de la cursa de la noi. Am ajuns evident si pe la rezultate de cursa, si nicaieri de la inceputul sezonului 2006 si pana acum nu am vazut vreun roman, inca o dovada ca miki bate campii......

Travis Daye
22nd June 2007, 13:41
alta perla: "Fernando Alonso incearca sa-l depaseasca pe compatriotul sau Lewis Hamilton" :)))

silversky
24th June 2007, 15:15
Cred că ar trebui adusă o completare la titlul topicului - "Marca Miki Alexandrescu și Victor Bonifaciu". Cel din urmă după părerea mea n-are egal în istoria comentatorilor sportivi din România. Pe Miki eu suncer îl înțeleg și îi iert gafele pe care le mai face. E clar că are formula 1 în sânge și simplul fapt că reușește să fie prezent la majoritatea curselor reprezintă un stimulent destul de puternic, încât mai scapă câte un porumbel-doi.
Dar Victor Bonifaciu...cred că stabilește recorduri la fiecare cursă la numărul de aberații și idioțenii spuse pe transmisiune sportivă. Ultima dată din câte îmi amintesc, la cursa din Canada, a comparat derapajele dese ale lui Alonso cu derapajele din cluburile de striptease. Miki i-a dat o replică pe măsură : el nu știe de ce derapaje vorbește pt că el nu frecventează astfel de locuri. Lol.

Travis Daye
24th June 2007, 16:38
ce te face sa crezi ca miki chiar e prezent la fatza locului? am citit de curand pe alt forum cum cineva care a lucrat la pro tv zicea ca pe vremea cand formula 1 se transmitea acolo, Miki statea la vreo 3 metri departare de ceilalti comentatori cu microfonu in gura si ochii in monitor si mintzea cu nerusinare ca e la fatza locului.

silversky
24th June 2007, 21:25
Eh, nu cred că s-ar ajunge până acolo încât să susțină că e prezent în centrul de presă și să fie defapt pe undeva prin studioul TVR, n-ar avea motive s-o facă. De fiecare dată când nu a putut fi pe circuit și era în studio a spus-o fără nici un pic de jenă. L-am și văzut odată pe RTL, alerga prin mulțime :)

Travis Daye
8th July 2007, 16:52
interesant cum confunda Miki.... de exemplu azi in tp cursei erau afisati timpii pe ultimele 3 tururi ai lui Alonso.. si mai jos diferenta timpilor lui Raikkonen... si Miki spunea ca "Raikkonen e mai rapid pe primele 2 sectoare dar mai lent pe ultimul" :)

aphelyon
8th July 2007, 17:31
sau ca Hamilton e la 7 secunde in fata lui Lewis Hamilton :D