PDA

View Full Version : Atacantii Stelei



Luis Garcia10
22nd June 2007, 11:42
De ceva timp ma tot gandesc eu care ar fi cea mai potrivita solutie pentru posturile de atacant in echipa, si am decis sa aud si cum gandesc Stelistii :D

Variantele ar fi Dica, Iacob, Neaga, Badea, Thereau si Gurita! Care ar fi formula in care ar trebui sa atacam noul sezon? .... sau de fapt care ar fi formula cu care ar trebui sa atacam meciurile din preliminariile Ligii Campionilor?

E o intrebare dificila :rolleyes: Astept raspunsurile voastre :ok:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 11:52
Mie imi place...dar lui Oli? :mda: Totusi sa ne gandim la ceva care sa aiba ceva sanse sa se realizeze :D

dede
22nd June 2007, 11:59
Dica si Neaga neaparat :D si inca unul, care va fi mai in forma dintre ceilalti :D

Ioca10
22nd June 2007, 12:00
Dica e singurul titular cert;)

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:04
Sunt foarte curios cum va face Oli...fiindca din 6 vor juca numai 2 :D :groggy: Cum ii va impaca pe ceilalti ? :rolleyes:

Ioca10
22nd June 2007, 12:06
O sa joace probabil neaga pe stanga sau dreapta..
si inca un atacant in fatza;)

dede
22nd June 2007, 12:09
looool am uitat de Oli :headbang: eu ma si gandeam deja ce furori vom face cu cate 3 atacanti... da' cu Oli antrenor facem o lae :headbang:

oricum, e cam ciudat ca avem o suta de atacanti, desi Oli nu-i prea foloseste, iar mijlocasi si fundasi mai putin :thinkso:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:09
---------Iacob---------
Neaga-----------Dica
:D :rolleyes: Arata foarte bine :P
Dar nu mai au loc inchizatorii!? :headbang:

steauasv
22nd June 2007, 12:14
Dica -- Thereau -- Neaga...si urmatoare rezerva ar fi V. Badea

sun
22nd June 2007, 12:23
Neaga nu va juca din prima, are nevoie de timp de integrare. Si nici Thereau nu il vad chiar titular. Gurita in nici un caz

Va fi Dica - Iacob, sau Dica-Badea.

Desi pun pariu ca cel putin 2 din ei se vor accidenta foarte repede :(

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:24
Chiar asa ...sa o tinem din ghinioane in ghinioane :headbang: :headbang:

YoYoyOi
22nd June 2007, 12:40
---------Neaga ---------Dica-------------

-------Badea------------Thereau---------

merge? :D

merge, dar in spatele lui Neaga si Dica l-as pune pe Gurita si in fata lor pe Iacob :D

asa merge? :happy

Adica ori la bal, ori la spital :cry:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:46
Parca vad ca va fi exact invers decat zici tu Yoyo :( Si vor juca Dica impreuna cu inca un atacant..iar 4 pe banca! :happy :cry:

Gontel
22nd June 2007, 12:52
Eu as zice asa: Dica, Neaga - Badea. Acestia sunt cei 3 care ar trebui sa fie titulari la Steaua.
Daca Thereau nu vrea sa mai stea, asta s-ar putea sa ii afecteze randamentul pe teren. Asa ca mai bine sta rezerva. Daca insa ii vine mintea la cap, il prefer pe el ca atacant in locul lui Badea.
Iacob ma enerveaza cand incearca sa protejeze mingea si o pierde mereu. In rest, ar merita si el niste sanse ca mi-a placut pe finalul de campionat.
Gurita e bun pt Liga 1, dar nu stiu daca e ceea ce ne trebuie pt CL chiar daca alearga f mult. Insa daruirea si experienta sa vor ajuta f mult echipa.

YoYoyOi
22nd June 2007, 12:53
Gurita poate fi si reprofilat, adica retras putintel asa mai pe centru stanga :rolleyes:
Are destula experienta ca sa se poata adapta...

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:56
Intotdeauna mi s-a parut ca Gurita ar putea fi foarte bine un jucator de banda...mai ales ca are viteza , tehnica....nu stiu cu pasa cum sta...dar are perspectiva :D

eventHorizon
22nd June 2007, 13:38
Cred ca va schimba sistemu Oli odata cu venirea lui Neaga...
Cum nu renunta la sistemu cu 2 inchizatori, cred ca va trece la un 4-2-3-1
Mie unul mi-ar placea sa arate asa:

-------------Cernea------------

-Nicolita - GHionea-Goian-P.Marin

--------Radoi---Paraschiv-------

-Badoi ------Dica---------Neaga

------------Badea--------------

Acum, ca va juca Nicolitza fundas dreapta sau Badoi, sau Gurita mijlocas dreapta, ori Iacob atacantu impins in locul lui Badea mi-e indiferent :ok:

Snake_21
22nd June 2007, 13:53
Pai daca Neaga o sa joace din prima ma gandesc ca o sa fie folosit pe post de mijlocas stanga si in fata Dica si Badea/Thereau cu rezerve: Gurita si Iacob

Liviu
22nd June 2007, 16:58
Variantele ar fi Dica, Iacob, Neaga, Badea, Thereau si Gurita!
Posibil si Tristan . :thinkso:

Din aia 6 nu or sa joace in acelasi timp mai mult de 2 , doar daca suntem condusi de o echipa mica vom juca cu 3 sau cu 2 si un varf retras .
La inceputul campionatul probabil ca va fi Dica-Neaga .

YoYoyOi
22nd June 2007, 18:05
cine buricul meu e Tristan? :shocked:

Snake_21
22nd June 2007, 18:08
Diego Tristan fost jucator sau actual ca nu mai stiu sigur la Deportivo la Coruna super jucator :P

YoYoyOi
22nd June 2007, 18:10
asa si? :o:

ce cauta el langa stelisti? :thinkso:

dede
22nd June 2007, 18:13
ia uite aici Yoyo :D

Foarte probabilul divort dintre Steaua si Thereau ar putea lansa bomba verii in Liga I. Fostul atacant al lui SuperDepor si al nationalei Spaniei, Diego Tristan ar putea ajunge in Ghencea. Potrivit Libertatea, Tristan, ajuns la 31 de ani si liber de contract, a fost propus Stelei de un impresar iberic.

Atacantul cere un salariu de 500 de mii de euro pe sezon, iar aducerea sa nu i-ar costa nimic pe ros-albastri. Tristan a jucat ultima oara pentru Mallorca, echipa care i-a facut pe "galactici" campioni ai Spaniei si a fost si in vizorul lui Dinamo in aceasta iarna. Venirea lui Diego Tristan la Steaua depinde de rezolvarea cazului Thereau.
sport.ro

:cry:

SORENSEN
22nd June 2007, 18:55
Tristan la Steaua ..cam la fel cu gluma Vieri...sa fim seriosi...;)

YoYoyOi
22nd June 2007, 18:56
alt tinerel :headbang:

Vladek
22nd June 2007, 20:22
Lasand la o parte gluma Tristan, cred ca macar in meciurile cu echipele sub locul 10, sau cand chiar trebuie sa castigam, nea Oli ar putea sa gaseasca niste resturi de curaj si sa joace 4-3-3.

Cum as vedea eu echipa :


------------------------Dica/Iacob

Badea/Ochirosii/Cristocea-----------------------Neaga/Banel

------------Radoi/Paraschiv Croitoru Ov.Petre/Lovin

Emegara/Nesu Goian Ghionea Badoi/Petre Marin

-------------------------Cernea


Pe faza de atac, urca si fundasii laterali, ceea ce ne asigura 6 jucatori ofensivi in jumatatea adversa, plus Radoi si Ov. Petre. Daca astia doi imobilizeaza fiecare macar 1 adversar, presupunand ca ramane unul singur in fata, avem 6 jucatori de-ai nostri contra 7 adversari. Mult mai bine decat raportul obisnuit de 4 la 8. In functie de partea pe care se desfasoara atacul, atacantul de pe partea opusa se duce in careu, in asa fel incat sa existe mereu acolo macar 2 oameni. Din linia a doua pot aparea oricare din cei 3 mijlocasi fie la finalizare fie sa incerce sutul din afara careului.

Pe faza de aparare, atat de draga lui nea Oli, atacantii laterali strang la fundasii laterali adversi, iar fundasii de banda la mijlocasii adversi corespunzatori. Mijlocasul defensiv mai aproape de faza dubleaza unde este nevoie, lasand alti doi mijlocasi liberi la combinatii cand se recupereaza balonul.

Cum vi se pare ?

YoYoyOi
22nd June 2007, 20:41
e buna ideea ta, dar vad ca toti il omiteti din ecipa pe Ochirosii, ceea ce e cam aiurea pt ca o sa apara destul de des in echipa :rolleyes:
am inteles ca ieri a fost sufletul antrenamentului stelistilor si Oli e foarte multumit de el...

eventHorizon
22nd June 2007, 20:43
Dica atacant impins? hmm..greu de crezut ;) Sistemul cu 3 mijlocasi de care spui arata bine teoretic, dar Radoi , Lovin sau Paraschiv au aratat la inceputul returului, cand a schimbat Oli sistemu, ca nu se descurca... Exemplu de la Oradea cu Arad cu Radoi luand rosu fiind ridiculizat de adversari, sau din meciul cu Sevilla cand Paraschiv era aproape mijlocas stanga si nu era in apele lui, apoi meciul cu Real cand practic n-am avut consistenta la mijloc... Parca pentru un sistem cu 3 mijocasi ne-ar trebui altfel de oameni, care sa poata face ambele faze bine. Probabil ca de asta a si cautat Oli jucatori ca Stankevicius sau Belluschi :o: Sa vedem totusi daca vor mai veni jucatori sau ce sistem va folosi pana la urma Oli :)

Gontel
22nd June 2007, 20:46
Aia cu Tristan e gogoasa la fel de mare ca cea cu Vieri. Voi chiar credeti ce spun astia la stiri? Nici 30% nu e adevarat din ce zic aia.

dede
22nd June 2007, 20:46
e buna ideea ta, dar vad ca toti il omiteti din ecipa pe Ochirosii, ceea ce e cam aiurea pt ca o sa apara destul de des in echipa :rolleyes:
am inteles ca ieri a fost sufletul antrenamentului stelistilor si Oli e foarte multumit de el...
inca mai are de crescut :D titular nu prea va fi, poate pe final de meci va juca vreo cateva minute :o:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 20:49
Tristan ar veni ..dar nu mai e ce era! S-a plafonat :( Si acum imi amintesc cu placere de meciurile lui Diego Tristan in tricoul lui SUPER DEPOR :D :rolleyes: Un varf de clasa a fost...acum :sleep: :(

YoYoyOi
22nd June 2007, 20:51
vom vedea, ca dusmanii nu dorm si accidentari vor apare din prima etapa ;)

Luis Garcia10
22nd June 2007, 20:53
:o: :o: :o: Cum :drak:u` sa apara din prima etapa ?? :| :groggy:

Vladek
22nd June 2007, 20:53
Yoyo, nu l-am omis pe Ochirosii ci l-am pus varianta a 2-a. Deocamdata nu cred ca poate emite pretentii la mai mult. Si de altfel, daca Badea e obosit dupa meciul din CL de miercuri, sambata contra lu' Fc Cucuietii din Deal se poate incepe foarte bine cu Ochirosii.

M-am gandit la 4-3-3 pentru ca nu vedeam alta solutie de a aduce mai multi jucatori in terenul advers pe faza de atac. Daca in sezonul care urmeaza nu rezolvam problema asta, o sa revedem episoadele Craiova, Pandurii, Ceahlaul, Vaslui, etc.

YoYoyOi
22nd June 2007, 20:56
mai treaba e cat se poate de clara... daca Doamne fereste ne calificam in CL, iar ne taram in campionat. Nu avem lot in acest moment care sa castige campionatul. O spun cu cea mai mare sinceritate. Si nu avem lot cu care sa facem fata pe 3 fronturi...
Pentru ca vor fi eliminari si accidentari. Asta e strategia acum....

Luis Garcia10
22nd June 2007, 20:59
La capitolu` atacanti..mai bine de atat nu se poate spun eu .... :rolleyes:
La portari ..ne descurcam cu cei 2 daca va confirma si Vatca :D
Fundasi...ne mai trebuie un central si e bine :D
Mijlocasi...mai trebuie unul pe dreapta si unul pe stanga :D

Ma refer la numar...la valoare mereu e loc de mai bine :D

eventHorizon
22nd June 2007, 21:00
Cred ca se poate si altfel sa aducem jucatori mai multi in atac sau sa cream mai multe faze de poarta... Ma gandesc ca poate daca ar urca mai mult fundasii laterali si mai ales daca ar centra bine (ex. Dan Petrescu prin 90 cand practic a iesit golgeter jucand ca fundas dreapta) ar fi cu totul altceva! Si parca aici e vina atrenorului actual...caci pe vremea lu' Protasov asa se juca:mda:

steauasv
22nd June 2007, 22:35
Eu as zice asa: Dica, Neaga - Badea. Acestia sunt cei 3 care ar trebui sa fie titulari la Steaua.
Daca Thereau nu vrea sa mai stea, asta s-ar putea sa ii afecteze randamentul pe teren. Asa ca mai bine sta rezerva. Daca insa ii vine mintea la cap, il prefer pe el ca atacant in locul lui Badea.
Iacob ma enerveaza cand incearca sa protejeze mingea si o pierde mereu. In rest, ar merita si el niste sanse ca mi-a placut pe finalul de campionat.
Gurita e bun pt Liga 1, dar nu stiu daca e ceea ce ne trebuie pt CL chiar daca alearga f mult. Insa daruirea si experienta sa vor ajuta f mult echipa.

lui Thereau sa ii vina mintea la cap? sau lui super GG? :))

becaligr
1st July 2007, 22:23
ochirosii??? e mijlocas stanga sau aripa stanga cand joci 4-3-2-1 sau3-4-2-1 cu 2 retrasi in benzi e om de banda solutia e dica in spatele a 2 varfuri badea si iacob varfuri inalte si neaga la schimb cu dica poate chiar dica face tusa!! ori neaga impins cu badea din 10 variante 1 greu de spus thereau nu mai este

Geografu
1st July 2007, 22:28
Dica NU e om de stat pe banca prietene ! :no:

dede
1st July 2007, 22:31
daca becali zice, va sta si pe banca :happy becali ala adevarat... :cry:

acum serios, e bine ca avem de unde alege :ok: daca vor mai fi accidentari, suspendari, macar sa avem pe cine baga :D

YoYoyOi
1st July 2007, 22:34
daca nu, il bagam pe GG's greatest fan :D

dede
1st July 2007, 22:47
:happy mdea...

sau mai bine il bagam direct pe jiji, ca se pare ca a inceput sa-i placa sa dea goluri :happy mare jucator, mare golgheter... :cry:

YoYoyOi
1st July 2007, 22:50
de intra GG in teren nu mai avem nici o grija :D

dede
1st July 2007, 22:52
Gigi Becali a spus că în ultimele zile s-a antrenat alături de jucători pentru a fi pregătit la partida cu ziariștii. "Joc și eu și voi avea și antrenor. Să joc în Liga Campionilor? Da, intru și eu vreo cinci minute, mă legitimez", a glumit patronul Stelei.
stelisti.ro

poate chiar ii trece prin cap :shocked: :happy

Liviu
1st July 2007, 23:18
UEFA nu accepta sa fie legitimate hahalere... :rolleyes:

Desi anul trecut alt Jijel... :confused:

YoYoyOi
1st July 2007, 23:21
mno, shit happens :D

Luis Garcia10
1st July 2007, 23:34
A dat 4 goluri ciobanu` :happy Could we ask for more? :confused: :happy

Snake_21
1st July 2007, 23:37
Daaa cat sa mai poate si el o sa si aduca aminte toata viata :P

dede
2nd July 2007, 11:38
o sa-si aduca el aminte toata viata dar va avea grija sa ne aduca si noua aminte :happy parca si vad ca dupa un meci mai slab facut de vreun atacant jiji imediat va sari si va zice ca "si io as fi dat mai multe goluri" :lol: deh, mare atacant... :groggy: :happy

Luis Garcia10
2nd July 2007, 13:27
:happy :cry: :cry:

otinho
2nd July 2007, 14:27
JIJI JIJI JIJI .. DUTE .. JIJI JIJI :groggy:

Nico21
2nd July 2007, 14:34
Interesant echipament a avut Jiji la acel meci...:lol:lol:lol:

becaligr
2nd July 2007, 23:57
prietene neaga nu e on om de stat pe banca am zis ori dica ori neaga sau dak o luam asa sunt dica neaga badea iacob niciunu nu e de stat pe banca ce e asta nu cu fite se face treaba concurenta cate o reptiza intra unu mai proaspat ceee nu le convine sa plece ce inseamna asta nu e de stat pe banca si ronaldinho poate sa stea pe banca k a venit hennry ce nimeni nu e de neinlocuit si toti pot face tusa ce sa spun

da asta asa lu becali ii trebuiai un traning da asta e a facut furori acolo dak se accidenteaza vreunu e gata sa intre sasi castige locu in fata :D si hagi ilie soluti sa nu ne mai plangem :)))))))))))

sa vezi cand so da la ei cu zdrentelor care sunteti zdrente hahaleleo dami penalti sa vezi ce 2-3 11 m pe meci avem k le zice cand oi fi eu presedinte te arestez interesant nu? frumoasa imaginatie am asa e

effect
3rd July 2007, 00:11
1.Dica
2.Neaga
3.Badea
4.Iacob
5.Gurita

Vom juca un 4-4-2 , iar cei doi atacanti vor fi Dica si Neaga . ;)
Impreuna vor marca cel putin 40 de goluri sezonul asta .

becaligr
4th July 2007, 02:42
dica si neaga??? neaga sa reprofilat cam de cand a plecat acolo are tendinta de a se retrage iar dica mereu se retrage trebuie sa stea unu si in fata asta coboara la mijloc nu nene dica sau neaga unu din iei cu iacob sau badea si gurita prin cupa final ceva sau dak comfirma ar trebui titular pt k e vulpoi batran stie sa apeculeze sa tina mingea e sirett va aduceti aminte de moldovan??? ce le mai facea mosulica ala?? asa poate fi gurita

Ioca10
16th October 2007, 15:16
1.Dica
2.Neaga
3.Badea
4.Iacob
5.Gurita

Vom juca un 4-4-2 , iar cei doi atacanti vor fi Dica si Neaga . ;)
Impreuna vor marca cel putin 40 de goluri sezonul asta .

40 ...inca nu e timpul trecut:D

YoYoyOi
16th October 2007, 15:19
lasa ca mai e vreme :cry:

dede
16th October 2007, 17:55
ha ha :mda: nu mai pot de ras :sleep:

nu vor da ei 40 de goluri, dar vine Goian in ajutor :cheer: :D

YoYoyOi
16th October 2007, 18:18
da, dar aici e vorba de atacantii Stelei, nu de fundasi :drak:

dede
16th October 2007, 18:23
pai si Goian ce e? :D
Goian are mai multe goluri decat orice atacant al Stelei :groggy:

Universal
17th October 2007, 16:08
pai si Goian ce e? :D
Goian are mai multe goluri decat orice atacant al Stelei :groggy:

Fundas :D ? Are mai multe goluri, dar are un cap un picut mai mare :D :D :D