PDA

View Full Version : adidasi pentru afara



Victorash
6th March 2006, 15:18
stiu ca mai exista un topic pe tema asta DAR aici vreau sa va rog altceva.
daca puteti sa`mi recomandati un model de adidasi pentru outdoor in special ( prea putin indoor ).
acuam ma vazut ca nike shox vince carter V alea alea super bestial , dar nu stiu cum s`ar comporta afara..ma gandeam la ceva and1..
astept sugestii.
mersi

virtual
6th March 2006, 17:49
Pentru afara, sugerez Adidas. Eu mai am ink o pereche din era Kobe si ink mai tin... Talpa e super rezistenta, glezna foarte inalta si aderentza grozava.

Datenshi
6th March 2006, 18:27
Da, alea si zoom-urile erau super rezistente si comode.

Victorash
6th March 2006, 18:57
mai eu optez in mom asta intre t-mac 5 , nike shox vince carter V si reebok iverson answer IV DMX Mid .ar fi o optiue si jordan dar nu stiu care cum is ptr afara...
ideal ar fi sa iau o pereche sa mearga si in sala si afara , dar avand in vedere ca joc mai mult afara ...
in fine astept in continuare sugestii despre perechile de mai sus mentionate si nu numai.

Ancutza_me
6th March 2006, 21:11
nush ce sa zic, dar cred ca t-mac 5 ar trebui scosi din start din lista ta din cauza materialului din care sunt confectionati(asa-zisa piele de caprioara) care e foarte sensibil la praf, stropi de apa si alte cele, plus ca exista o probabilitate foarte mare sa nu mai poti scoate aceste pete. ti-asi recomanda pt outdoor adidas team mac 1 sau 2 sau jordan work'em - sau pt vara, model special pt outdoor - lebron 20.5.5, dar pt vara

Victorash
6th March 2006, 22:24
de vince carter V nu ziceti nimic :D
is buni ptr afara ?

Sharkie
6th March 2006, 22:37
hai ma ce dreq va kktzi pe voi cu enshpe mii de adidasi...poti sa joci baschet si in papuci....ia-ti mah o pereche de adiasi cu 300 de mii si te tin toata vara...
sari mai mult cu o pereche de t-mac 6.2(3) ca asa vrei tu sa crezi...

smiley19
6th March 2006, 22:50
Eu am VC IV si am jucat cu ei afara lejer mult timp. Ii am de 1 an si nu au nici o problema.

Raptor
7th March 2006, 15:11
Eu afara joc cu running shoes... Nike Air Windrunner. Cei mai buni pentru sarit.

virtual
7th March 2006, 18:01
Ai grija la glezna Raptore cu runnig aia.

Eu am bagat vreo 6 luni cu Reebok Zerun cu talpa adiprene.... A fost ok, atat ca mi=am luxat glezna din cauza lipsei suportului!

MadSkillz
7th March 2006, 19:58
Eu am jucat NBA Live cāţiva ani buni.Apoi m-am īncordat prea tare la o fază (de nervi) şi mi-am luxat degetul mare de la picior.De atunci am luat o mare pauză de NBA Live.

Raptor
8th March 2006, 15:14
Spuse el si mai lua o gura de fan.

virtual
8th March 2006, 15:55
KG sucks...:D

Victorash
12th March 2006, 01:13
ok . am mai cautat pe net .
iar optiunile mi s`au limitat , am ajuns la 2 perechi , tin sa mentionez ca intre timp a dat norocu peste mine si voi juca si in sala destul de frecvent .
ar fi jordan XXI - astept oricum o ieftinire :)
sau nike shox vince carter V
care din ei ati prefera / care sunt mia valabili ?
e clar ca jordanii arata mai bine .. dare oare shoxurile sunt mai performante ?
astept raspunsuri . mersi.

SixeR
12th March 2006, 01:50
Dar Adidas Garnett 3 nu iti place? Sunt si o multime de culori asa ca ai de unde sa alegi.
Edit: Am incercat zilele trecute o pereche de Nike-uri Shox pentru running. Nu prea mi-a placut cum m-am simtit in ei. Mi se par mult mai comozi Nike-urile pe perna de aer, spre exemplu. Personal, nu iti recomand sa iti cumperi VC Shox.:)

StephonTrue 15
12th March 2006, 12:10
Ia-ti frate odata niste adidasi, intre J21 si VC5 alegi orice si nu o sa iti para rau cand o sa joci in ei. Daca ii ai o sa te bucuri either way.

AO
12th March 2006, 13:26
Eu as prefera niste Zoom LeBron 20.5.5 Cica is facuti exclusiv pentru outdoor.

Marchel
21st March 2006, 17:00
Mah pentru afara And 1 tin foarte bine ... yo joc cu o perche adusa din UK de tata din 2004 prin Iunie ... Si ii mai am si akum si tin , sa tocit putin talpa dar nesemnificativ ... Daca vrei uite intra pe site-ul asta www.finishline.com gasersti tot ce vrei , transportul costa ceva ceva ... dar daca ai comanda mai mare de 75 de $ e moaca !!! See ya later !!!

rasheedkpenny
21st March 2006, 17:04
De pe finishline.com mi se pare ca nu poti sa comanzi in Romania... :(

fast_as_sound
22nd March 2006, 02:00
Can items be shipped outside of the United States?
We now ship internationally to the following countries:

* Bermuda
* Canada
* Chile
* China
* Costa Rica
* Dominican Republic



* Guam
* Guatemala
* Hong Kong
* Lebanon
* Mexico
* New Zealand



* Panama
* Puerto Rico
* Singapore
* Switzerland
* Turkey
* Japan

LostAngel
22nd March 2006, 22:05
or fi omis sa scrie Romania..ca sigur trimit shi la noi...cred ca era dupa Japan...sigur Guam nu e prin Romania??!!!!

SixeR
22nd March 2006, 22:12
Ba da...e prin Maramures :rolleyes: