PDA

View Full Version : STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI



Pages : [1] 2

EDMOND_
5th December 2003, 13:43
Deschid acest subforum si va invit sa va spuneti parerea asupra a trei antrenori , care se pare ca sunt in carti pentru a antrena Universitatea in returul campionatului...
As vrea sa priviti totul obiectiv sa lasati la o parte sentimentele si sa va ganditi la ceea ce este mai bine pentru Stiinta...
Eu , in oricare alta situatie decat cea actuala l-as dori pe Badea antrenor secund...

Îi voi enumera in ordinea in care cred eu ca au sanse si cred ca ar fi bine sa subliniem partile pozitive cat si negative ale fiecaruia...
Badea
Alexanco
Rednic

the lion king
5th December 2003, 16:03
Alexanco!!!!!!!!!!!!!!!!!1

qristi
5th December 2003, 18:25
Eu il vreau in continuare pe Badea, echipa se misca bine, este apropiat de jucatori, par o adevarata familie.Cred ca trebuie sa i se dea in continuare credit.
In ce-l priveste pe Alesanco, ca tot e duminica meciul cu National, imi aduc aminte de acea victorie a noastra tot cu bancarii 4-1 sau 5-1 nu mai retin bine, dar ce retin este ca a fost unul dintre cele mai bune jocuri ale Stiintei din ultimii ani.Alesanco ar putea fi totusi o solutie, dar poate ca director tehnic, iar Badita ca principal.
De Rednic nu stiu ce sa zic, nu cred ca va parasi Rapidul pentru Craiova.

EDMOND_
5th December 2003, 22:42
Si eu l-as dori pe Badea , dar iau in calcul si alta varianta,
Badea oricum antreneaza cu dispensa de la liga...mai are pana va deveni antrenor cu licenta... maine am sa incerc sa fac o scurta caracterizare celor trei....

Blue
6th December 2003, 02:27
Eu nu sint de acord DIN PRINCIPIU CU SCHIMBARILE DE ANTRENORI DESE.
Niciodata nu mai facem echipa daca ii tot schimbam.

Alexanco, a prins si echipa buna, a avut si noroc dar este omul lui fecali. Il prefer pe Baditza.

Rednic nu-i antrenor bun s-a vazut asta in prea multe meciuri.Plus ca n-are nici o taina cu Craiova.Asta la primul pas gresit, va avea probleme mari cu suporterii, de asta cred ca toata lumea isi da seama. Oricum este mult sub Cartu. A luat titlul datorita lui Copos

Badea trebuie sa ramana antrenor. Trebuie incercat pana la capat.

Albastreata
6th December 2003, 02:39
Oricum nu credeam ca lui Badea sa i se ofere altceva decat startul in cariera de antrenor la Universitatea. Desi eu am citit despre alte nume propuse, (Stefanescu, Maturana, etc.), dintre cei trei amintiti aici l-as prefera pe Alesanco, care are deja experienta Craiovei (desi tocmai experienta asta in Romania ma face sa cred ca nu va reveni!) si in plus mie mi-au placut seriozitatea si profesionalismul etalate. Iar pe ultimul loc ar fi Rednic!!! Nu contest calitatile sale, dar nu il vad murind pe banca pentru Universitatea ca pe Teasca, Otet, Oblemenco, Balaci, Sandoi sau Cirtu. Vom vedea ce vor spune Dinel si Mititelu' si mai ales cit sunt dispusi sa taie "felia" de mare in dreptul antrenorului, ca nici Badea daca ramane nu va mai face munca patriotica, nu?!

EDMOND_
6th December 2003, 03:11
Propunerea pentru Badea ar fi pe doi ani si cu un salariu destul de bun! Culmea este alta , cu toate ca îi reprosam lui Staicu ca tine punga stransa suntem practic singura formatie care nu a aparut in presa cu datorii la jucatori , pana si Steaua a avut unele probleme in acest sens..

klm
6th December 2003, 16:40
Vreau sa postam aici mesajele legate de subiectul asta .
Avezi pana acum vreo reactie a lui HAGI la mesajul suporterilor de a veni la Craiova ?

inter
6th December 2003, 16:44
Ce sa caute Hagi la Craiova?
Nu cumva a avut nenumarate succese in cariera lui de antrenor si vrea cumva sa-si adauge la impresionanta panoplie si pe Stiinta? :mad:

Sa-si vada de ale lui si sa ne lase in pace :drak: :drak:

klm
6th December 2003, 17:00
Cred ca chestia cu Hagi are bate spre Popescu .

Ieri Popescu a zis " Hagi nu cred ca va merge la Craiova , fara mine nu se duce el acolo " .....deci cam s-au aprins beculetele ...sper sa iasa ceva din treaba asta , nu vreau sa ajungem pepiniera pt ISM , dar vreau mai multa putere , poate ca Dinel a pus caramida cu caramida dar la Craiova e nevoie de mult mai mult , suporterii imbatranesc , si acolo nu se intampla nimic

EDMOND_
6th December 2003, 17:46
klm , este subiect postat aiurea , exista deja deschisa de mine o pagina cu antrenorii in care se discuta si subiectul Hagi! Am sa-l rog pe Inter sa lipeasca , daca poate cele doua subiecte , daca nu am sa-l sterg pe cel initiat de mine , este aiurea sa deschidem doua pagini cu acelasi subiect numai de dragul de a avea mai multe subiecte deschise!
Deci , Inter , daca ai posibilitatile tehnice , ar fi bine sa lipesti cele doua subiecte!

klm
6th December 2003, 17:49
okay , numai sa aflam odata cum stau lucrurile .

Se zvonesc plecari importante din pacate

EDMOND_
6th December 2003, 17:50
Si inca ceva , ne prostim inutil , pe Hagi il refuza toti am ajuns sa ne rugam noi de el::: De ce nu a venit Hagi cand eram in situatie proasta ...vine acum , cand stam bine si avem un lot promitator... Asculta-ma bine , va pkleca cand ne va fi lumea mai draga si s-a zis si cu independenta noastra..a durat numai un an:..
CARE SUNT PERFORMANTELE LUI HAGI CA ANTRENOR !???

klm
6th December 2003, 17:55
si eu zic ca Hagi va tranti si meciuri , numai sa il ia jiji la el la stana , acolo unde isi are marea iubire ....
Pe de alta parte , nu se stie , Hagi nu cred ca poate iubi o echipa , in speta Steaua , pt ca el se iubeste prea mult pe sine , vrea sa fie in frunte cu orice pret , poate ca putem coloabora .....crede-ma ca cu atatea

EDMOND_
6th December 2003, 17:58
Care Sunt Performantele Lui Hagi Ca Antrenor !????

klm
6th December 2003, 17:59
cu atatea sezoane esuate , mi-am pierdut rabdarea , vreau sa vina Hagi sa jucam cu Roma ,Barca , Galatasaray, Brescia , Inter ....si cu oricare echipa , macar amicale , anu asta m-am bucurat mai mult decat in ultimii 3 ani la un loc , pt egalurile cu Marseille si Monaco , chiar daca meciurile au fost amicale , un fel de antrenamente , dar am vazut ca au fost si acolo spectatori si chiar galeri ..........

inter
6th December 2003, 18:00
cu Inter in nici un caz :p

klm
6th December 2003, 18:01
Mie mi-a placut meciul cu Slovenia de acolo , poate prea indresnet , il consider un antrenor nu cu foarte multe idei , dar dornic de a se perfectiona

klm
6th December 2003, 18:01
Ba da , Moratti a vrut sa-l ia de la Brescia

inter
6th December 2003, 18:04
asta e la fel de buna cum a fost acum vreo luna cu transferul catelului de zicu la INTER :happy :happy :happy

klm
6th December 2003, 18:14
:D , dar ce Moratti nu era in 94 la Inter ? :D , inseamna ca asta e explicatia .


Massimo Moratti the son of Angelo Moratti becomes the 18th President of the Club

inter
6th December 2003, 18:19
nu la Moratti ma refeream ci la "transferul lui Hagi la Inter"

pai daca il vroia Moratti, punea banul jos si venea hagi la Inter, dar probabil ca "maradona din Carpati" a refuzat salariul, preferand sa ramana la Brescia :cool:

klm
6th December 2003, 18:46
pai , stai , Moratti a venit la Inter in 95 , Brescia , nu era 93-94 ? eu asta ziceam , eu zic ca il lua pe Hagi daca era el Boss in 94

bluescorpion
6th December 2003, 19:30
... nu stiu daca parerile lui Gabi Blondu' sunt reprezentative pentru starea de spirit si opinia majoritatii suporterilor Universitatii....
... cat despre Gica Hagi ce sa spun ... ? ....este aceeasi persoana care nu cu mult timp in urma declara pe toate posturile (in polemica avuta cu jiji) ca el este si va ramane stelist, chestii despre blazonul stelei, etc... a refuzat oferta lui dinamo si a Farului declarand ca el are sange de stelist... de au vrut cei de la Constanta sa schimbe numele stadionului...
... iar urmatorul lant al slabiciunilor nu-mi cade deloc bine... Hagi (cumnat cu GP) -> fratii becali -> (asociati) <- Gica Popescu (cumnat cu Hagi) -> (vincon - asociati) <- gigi netoiu :O
... cat despre faptul de a-l inlocui pe Badita care are rezultate (palmares) mai bune ca antrenor in doua luni decat Hagi in trei ani, mi se pare o prostie... scriam si acum cateva zile ca peste cateva luni, Badita va implini 20 de ani (!!!) de cand a debutat in Divizia A la Universitatea Craiova. Nici nu stiu daca exista un precedent la Universitatea, ca un jucator ce juca in urma cu 20 de ani pt. club sa o faca si in prezent...Cred ca merita mai mult respect si incredere din partea clubului si a suporterilor. Sa nu uitam ca el a acceptat sa joace de placere, pe un salariu simbolic... la fel si cu antrenoratul...

Blue
6th December 2003, 19:34
acum intzeleg motivele "rastignirii" lui Baditza de aceasta presa aservita mafiei. SE INCEARCA ADUCEREA LUI HAGI ANTRENOR LA CRAIOVA DE CATRE MAFIE.
VOR SA PUNA GHEARA PE ACEASTA ECHIPA PENTRU A FURA JUCATORII

klm
6th December 2003, 19:38
Blue , ai dreptate . Eu de cand a plecat hagi de la Bursa , am scris ca ii se pregateste locul de la Craiova .
Eu zic ca Baditza nu se va supara , lumea va stii ca el e primul om care a facut Craiova sa creada in puterile ei , i-a recapatat increderea .

inter
6th December 2003, 19:48
ia sa o lase Blondu asta mai moale cu declaratiile lui, ca deja ma calca pe bataturi :ciocan: , daca continua asa sa nu mai calce prin bucuresti :mad: :rosu:

Blue
6th December 2003, 20:06
Eu am o parere buna despre blondu. Nu stiu exact cat e realitate si cat e exagerare cand se spune ca el a fost acolo.Poate l-a luat valul pe moment , totul este sa nu persiste in greseala
SI MAI CRED CA GRESEALA MARE O ARE TOT CONDUCEREA ADMINISTRATIVA, DINEL SI MITITELU.

CAND A FOST NUMAI BADITZA ANTRENOR, NU TREBUIA PUS CU TITLUL PROVIZORIU, INDIFERENT CE GANDURI DE VIITOR AVEAU.

RAMAN LA PAREREA CA SCHIMBARILE DE ANTRENOR FAC MULT RAU LA CRAIOVA.
SINT PENTRU PASTRAREA LUI BADEA ,INDIFERENT DE REZULTATUL CU NATZIONAL SAU DE CATZI DUSMANI AU INCEPUT SA DEA TARCOALE ECHIPEI CA SA FURE JUCATORII

AU TOT VANDUT JUCATORII DE LA RAPID SI DINAMO APROAPE PE DEGEABA (pentru cluburi) , la Steaua nu pot intra de Gigi becali, asa ca si-au zis ca aici e mina de aur. Hagi este sluga lui fecali , trimis sa deschida poarta.
Sa vedetzi manevre cu semnaturi de contracte cu ISM , sa vedetzi blaturi si evolutzii stranii.

EU CRED CA DINEL ESTE INTELIGENT SI NU-SI VA BAGA SINGUR HOTZII IN CASA.

EDMOND_
6th December 2003, 21:00
Aveam senzatia ca avem suporteri destepti , incep sa ma indoiesc! De cand naiba a inceput sa fie pentru voi litera de lege ce apare in gazeta de sud si gazeta sporturilor , cum naiba de puteti fi asa naivi... de acum incolo eu personal refuz sa mai discut cu un suporter care face jocul lui Morcov si a lui Ioanitoaia!?
klm , tu de unde ai stirea!? Sa stii ca incep sa cred ca nu tii cu Universitatea , mai ales ca toate pronosticurile pe care le faci inainte de etapa se lasa cu goluri in poarta Universitatii... tu esti chiar orb , nu vezi ca toti se feresc sa-l ia pe hagi ... te-ai saturat! ? de ce te-ai saturat tu !? de anul asta in care am fost cu adevarat independenti..il vrei pe hagi sa fim iar calcati in picioare , sa se plimbe pe aici tot felul de mafioti gen Becali... Eu sunt convins ca daca rezistam vine si vremea noastra chiar foarte curand...

EDMOND_
6th December 2003, 21:19
Lasati povestile cu Hagi ! Parerea mea ca este doar o diversiune....
Este o stire care a aparut doar in cele doua gazete , care in fiecare zi propun un alt nume ..a fost Stefanescu , apoi Rednic, astazi Hagi....pai atunci hai sa facem mai bine pronosticuri care este antrenorul de maine!!?

inter
6th December 2003, 22:05
da Edmond, de acord cu tine , maine poate apare ca vine Zaccheroni la Stiinta :cool:

inter
6th December 2003, 22:14
Daca e adevarat ce a declarat Blondu, Blue da-mi voie sa nu-l sustin :ciocan: , nu e posibil ca o asemenea declaratie sa vina din partea unui lider al galeriei :headbang:

EDMOND_
6th December 2003, 22:55
Inter , nu cred , parerea mea este ca maine ni-l vor propune pe Piturca si poimaine pe Andone... :)...

klm
7th December 2003, 00:50
klm , nu stiu ce vrei sa zici de pronosticurile mele , eu imi imaginez de fiecare data ca vom juca asa cum am jucat cu Bihorul ultima jumate de ora , sa fie iures , de asta dau pronosticuri mari . Am observat ca daca mai dau pronosticuri din astea , Craiova primeste goluri , pt un timp nu am mai dat , doar in Ghencea am facut-o pt ca vroiam sa traiesc momentul , nu sa imi fie frica si daca se termina tot prost ....macar asa m-iam facut niste iluzi , care erau intemeiate dealtfel .

tin cu Craiova de la 3, 4 ani , stiam de Craiova si Dinamo , nu realizam diferenta atunci :) imi amintesc doar de un meci Craiova -Dinamo la radio transmis in perioada Craiovei Maxima e prima amintire legata de fotbal


ODATA VENIT HAGI VOM PASTRA JUCATORII , ALTFEL BADEA NU POATE RIDICA VOCEA .

bluescorpion
7th December 2003, 11:38
In urma cu un an si jumatate....

Gheorghe Hagi :


... “am dreptul, ca persoana civila, sa-mi dau o parere, o opinie, asta in primul rind. In al doilea, pentru ca am jucat la Steaua, acolo unde am cistigat trofee, titluri si o Supercupa a Europei”....

...O conducere care-si bate propriii suporteri, si nu e prima data cind se intimpla asa ceva, a mai fost si cazul fostului sef de galerie, care acum nu mai e acolo”, a spus Hagi, referindu-se la Jean Pavel....

…Steaua e o firma mare si are o cota pe care n-o poate cumpara nimeni…

…Nimeni n-are voie sa cumpere acest club si apoi sa dicteze. Steaua e prea mare...”

…''Regele'' a dezvaluit ca in visele sale se gindeste la ziua cind Steaua il va solicita: “Daca voi fi capabil, daca se va dori, desigur”. Pina atunci, Hagi asteapta alte oferte, “de la orice club, din tara sau din strainatate….

…“Am luat apararea Stelei si in 1998, cind Lucescu a zis ca acest club a facut blaturi. Sunt un fan al Stelei si nu pot sa asist la denigrarea ei”...

.... ''Steaua a produs 15 milioane de dolari pentru ca are un nume, un palmares de invidiat: Cupa Campionilor Europeni, 20 de campionate, o Supercupa a Europei''…..

... ''Cei trei - Paunescu, Gigi Becali si Piturca - vor sa puna mana pe o mina de aur''....

..... Eu sper ca timpul sa le rezolve pe toate si sa se faca dreptate. Altfel, Steaua este pindita de un pericol foarte mare…..

Reporter : Steaua intra in vederile tale?
Asta nu se poate. Ar fi lucrul pe care mi-l doresc foarte mult. Ar fi fost o mare onoare sa ma intorc ca antrenor la echipa favorita. Din pacate acolo s-a ales un antrenor pe viata. Asa ca acest caz este inchis, de-acum intr-o mie de ani. Regret, dar incerc sa ma impac cu aceasta idee.

:happy :nah: :no:

ady_azzuro
7th December 2003, 18:32
Nu sunt de acord cu venirea lui Hagi , daca si numai daca GP va veni impreuna cu el si vor prelua echipa , adica Hagi si GP sa fie finantatorii echipei noastre, ca antrenor in nici un caz :rosu:

ady_azzuro
7th December 2003, 18:37
Pavel Badea trebuie sa ramana antrenorul STIINTEI :ok:
Dinel nu cred ca il va schimba , cred ca va avea de suferit daca ar indrazni sa-l schimbe pe Baditza :mad:

klm
7th December 2003, 19:21
Badea e usor de fraierit , asteapta sa vezi cine pleaca si cine ramane ..

EDMOND_
7th December 2003, 20:30
klm , aici nu este vorba de fraierit , lui Badea i s-a oferit un interimat ... a acceptat , a fost o mare provocare pentru el dar si o mare onoare! Chiar daca nu va ramane antrenorul Stiintei el a castigat enorm in ceea ce priveste activitatea lui viitoare , ca antrenor! Si , din fericire , a avut si rezultate... Poate ca Badea va fi schimbat , eu nu-mi doresc dar nici nu pot impiedica schimbarea lui daca Staicu va dori acest lucru... Pe de alta parte este posibil ca liga sa fie de acord sa-i dea in continuare dispensa pentru a antrena in divizia A...si atunci va trebui adus un antrenor cu licenta pentru aceast nivel .... ramane sa asteptam , in saptamana urmatoare se pare ca se vor cristaliza lucrurile... inclin sa cred ca va ramane Badea!

EDMOND_
7th December 2003, 20:47
Azzuro , nu am sa inteleg niciodata modul tau de a gandi.... Te mai intreb inca odata , si pe tine , si pe klm , CARE SUNT PERFORMANTELE LUI HAGI CA ANTRENOR !? Parerea mea este ca daca va veni Hagi , in scurta vreme îl veti regreta pe Badea ! Iar chestia cu Popescu finantator este demna de gradinita ..pai Popescu are o avere de zece ori mai mica decat a lui Staicu , si totul bagat in hoteluri , fabrici , scoala de fotbal.... nu cred ca are un milion de euro cash... Ce finantator , ganditi si voi , ce naiba , ce o sa faca , cum il da la o parte pe Staicu ...va trebui sa-i plateasca astuia toti banii cheltuiti din momentul in care a cumparat locul si apoi sa-i cumpere si jucatorii care au contracte cu o societate a lui Staicu ..tu chiar il crezi prost pe Staicu ?
Eu zic sa nu va mai agitati atat , asta este un subiect pe care l-ati postat aiurea , am fost astazi la meci , nu am auzit pe nimeni vorbind de varianta asta , nici macar un suporter din cei mentionati ... v-a fraierit morcov care a lansat stirea... nu inteleg cum puteti inghiti morcovismele astea...

ady_azzuro
7th December 2003, 20:54
Nu stiu ce ai inteles tu , dar eu sunt IMPOTRIVA aducerii lui Hagi antrenor la CRAIOVA!
GP poate atrage finantatori puternici si poate face performanta la echipa noastra!
Uite ca sa va fac pe plac il lasam pe hagi pe dinafara eu nu am crezut niciodata in aducerea lui la Craiova...

ady_azzuro
7th December 2003, 20:57
v-a fraierit morcov care a lansat stirea... nu inteleg cum puteti inghiti morcovismele astea...
Nu a fraierit morcov pe nimeni, dar din lipsa de informatii el scrie bazaconii , lumea stie ca este un nimic si vrea raul Univ Craiova!

EDMOND_
7th December 2003, 21:37
Pai si voi de ce inghititi galustele si îi faceti jocul ? Stirea cu Hagi provine de la el ...si este numai la nivel de ziare , astazi nu am auzit nici un suporter sa aminteasca de hagi...

EDMOND_
7th December 2003, 22:55
Din pacate evenimentele ma obliga sa reconsider sansa lui Rednic de a veni antrenor la Universitatea... Se pare ca de astazi Becali este presedinte la Rapid si posibil ca Dan Petrescu sa vina antrenor..... Rednic ramane liber sa aleaga alta echipa.....

klm
7th December 2003, 23:08
Nu imi place Rednic , e arogant , dar poate ca a venit si timpul nostru sa ne putam cu aceleasi arme ca si bukaletii , nu stiu eu as merge tot cu Badea dar poate ca Rednic i-ar remotiva inca odata pe jucatori .Varianta Hagi cade acum definitiv , numai daca a inebunit Popescu si vine cu sacu de bani si cumpara Craiova , evident cu tot cu galerie , pana la urma tot trece prin stomac ...eu cred ca galeria l-a iertat , de uitat asa ceva nu se va putea uita ..

qristi
8th December 2003, 12:41
pana la urma, asa cum era de asteptat, s-a dovedit ca toata aceasta tevatura cu dorinta liderilor galeriei oltene de a-l avea ca antrenor pe Hagi la Universitatea nu este decat inca una din inventiile "binevoitorilor gazetari" de la GDS si GS.

O dezmintire aparuta in ESO:

Liderii galeriei craiovene au infirmat, la finalul meciului cu FC Naţional, cele scrise de o parte a presei, cum că ei l-ar dori pe Gică Hagi antrenor. Aceştia au ţinut să dezmintă cele apărute: "Galeria Universităţii nu l-a vrut niciodată ca antrenor pe Hagi. El este stelist şi nu are nimic în comun cu aspiraţiile actuale ale Universităţii. Nu ştim ce valoare are, dar nu prea a făcut mare lucru la cele două echipe pe care le-a antrenat până acum. Cele apărute în unele ziare nu reprezintă părerea galeriei, ci speculaţiile unor rău-voitori. Nu este adevărat că noi am fost să discutăm cu conducerea Universităţii pe marginea acestui subiect". Pentru a evita pe viitor asemenea speculaţii, conducătorii galeriei "alb-albastre" au hotărât ca părerea susţinătorilor să fie prezentată presei într-un mod oficial. "Vom trimite publicaţiilor comunicate de presă, semnate de către «Peluza Sud», care să reprezinte părerea noastră, conformă cu realitatea. Astfel, rău-voitorii nu o să ne mai pună nouă în cârcă o declaraţie a unuia dintre miile de componenţi ai galeriei", au conchis aceştia.

EDMOND_
8th December 2003, 12:56
Corect! Ceea ce banuiam de fapt , le-am si spus amicilor nostri de pe forum . se pare insa ca azzuro si klm sunt fani "morcov "...altfel nu-mi explic!! :)

rasheedkpenny
8th December 2003, 12:59
Se mai vehicula ca Rednic s-ar putea sa ajunga la Craiova, desi acesta spunea ca de la Rapid pleaca doar afara!

EDMOND_
8th December 2003, 13:21
rasheedkpenny ( ce nick lung ai , cred ca daca mai vorbim o sa-ti zic rashee - te superi? ) asta cu Rednic la Craiova este o problema mai veche , am mai dezbatut-o , Rednic este oarecum prieten cu Mititelu ...totul este posibil , insa suporterii il doresc in majoritate covarsitoare pe Badea! Rednic , ca fost dinamovist , probabil sa aiba viata grea la Craiova , desi ca om mie personal , la prima vedere cred ca nu-mi displace! Parerea mea este ca aici Rapidul pierde ..nu-l vad pe Dan Petrescu un antrenor pentru Rapid..oricat l-ar plusa Becali....
Poate poti sa faci o caracterizare a lui Rednic , ca antrenor..care ar fi plusurile si care minusurile lui!??

vasile314tzurka
8th December 2003, 13:44
Se mai vehicula ca Rednic s-ar putea sa ajunga la Craiova, desi acesta spunea ca de la Rapid pleaca doar afara!

"Rednic va pleca, după toate probabilităţile, la Universitatea Craiova, acolo unde este dorit de preşedintele Mititelu."

http://www.prosport.ro/eKontentFiles/home/home/Dan-Petrescu-in-locul-lui-Rednic-la-Rapid.html

vasile314tzurka
8th December 2003, 13:48
http://www.prosport.ro/eKontentFiles/home/divizia%20a/divizia%20a/Sa-ramina-Badea-0712.html

vasile314tzurka
8th December 2003, 13:51
"Intr-un moment in care parerile suporterilor craioveni sunt imparti-te, unii si-l doresc pe Hagi pe banca tehnica a echipei, iar altii vor sa ra-mana in continuare Badea"

http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z08122003&idx=56

vasile314tzurka
8th December 2003, 13:59
"Meciul de ieri a fost ultimul pentru Pavel Badea in calitate de antrenor interimar al Universitatii. Intelegerea lui “Badita” cu Dinel Staicu, patronul oltenilor, a expirat pe 7 decembrie. “Nu stiu daca voi continua ca antrenor al Craiovei. In acest moment, eu nu mai sint decit jucator al “Stiintei”. Ramine de vazut daca in zilele urmatoare mi se va oferi un nou contract”, a declarat Badea "

http://www.expres.ro/sport/?news_id=139646

EDMOND_
8th December 2003, 14:00
Nu cred ca este normal sa postezi pe un forum unde nu esti dorit de nimeni ...
asta doar daca nu cauti scandalul cu orice pret... O zi buna.

EDMOND_
8th December 2003, 14:22
Pe mine personal nu ma intereseaza conflictele tele cu alti suporteri craioveni , insa nu port sa port o discutie cu tine , deoarece tu si gigel_bucur ati fost singurii oameni de pe acest forum care m-ati jignit folosind cuvinte indecente , desi va adresasem un mesaj in limitele bunului simt. Si dupa cum vezi am o activitate destul de intensa pe onlinesport postand pe diverse forumuri... Puteam sa cer banarea voastra , dar nu am facut-o. M-am retras de pe Sportul unde postasem incepand cu prima pagina , mi-am sters toate mesajele de pe forumul respectiv si doua saptamani am postat numai pe "Craiova" . M-am rezumat la aceasta forma de protest , pentru ca nu am considerat necesar sa cer banarea voastra. Intr-o alta situatie similara am sa o fac insa. Deocamdata te rog sa nu mai postezi aici , prezenta ta ar dauna bunului mers al activitatii pe forumul nostru. Daca ai sa citesti forumurile deschise aici ai sa gasesti raspunsurile care te intereseaza. Iti doresc toate cele bune!

Vietnam
8th December 2003, 14:41
Si asi vrea sa ramina Badita, macar este oltean... Hagi nici nu vreau sa ma gindesc. Rednic a fost " la dusmani" prea mult....Alexanco ar fi o solutie dar intrebarea este de ce a plecat de la Craiova ( varianta neoficiala )? Avem nevoie de olteni (macar cu sufletul) care sa ajute echipa si spiritual si material. Trebuie sa ajungem sa jucam in Cupele Europene. Mai cistiga si Staicu un ban si echipa renume. Apropo credeti ca exista Craiova Maxima daca pe vremea lui ceasca puteau pleca jucatorii in strainatate? Nu prea cred...

Vietnam
8th December 2003, 14:46
... nu stiu daca parerile lui Gabi Blondu' sunt reprezentative pentru starea de spirit si opinia majoritatii suporterilor Universitatii....
Drace luminati-ma si pe mine ce a declarat Gabi Blondu'?

EDMOND_
8th December 2003, 15:13
Vietnam , se pare ca pana la urma nu a declarat nimic ... a aparut prin ziare o stire avand la origine un ziarist obscur de la Gazeta de Sud ( si corespondent la Gazeta Sporturilor ) cum ca vreo cincizeci de suporteri in frunte cu Gabi Blondu au mers peste Staicu si au batut cu pumnul in masa ca ei il vor pe Hagi la Craiova... se pare ca a fost o stire aiurea cei in cauza infirmand categoric o astfel de actiune!

inter
8th December 2003, 15:43
cam tarziu vine infirmarea aia de parca au fost la vanatoare in Africa si nu puteau fi contactati :evil:

rasheedkpenny
8th December 2003, 16:13
rasheedkpenny ( ce nick lung ai , cred ca daca mai vorbim o sa-ti zic rashee - te superi? )

Rasheed e ok!


Poate poti sa faci o caracterizare a lui Rednic , ca antrenor..care ar fi plusurile si care minusurile lui!??

E tipul de antrenor care cere totul de la jucatorii lui. Ceea ce apreciam eu la el e ca acorda jucatoilor incredere: Bratu, Niculae. Nu tot timpul e deschis comunicarii: vezi Nita.
Câteodata lua vina unui meci pierdut sau al unui egal asupra sa, chiar daca vina nu era a lui! Asta l-a apropiat de jucatori! Alteori acuza prea mult! Oricum era destul de ponderat!
Imi placea de el deoarece NU era tipul de antrenor care sa isi impuna cu forta punctul de vedere!

Cam atat!

ieppy
8th December 2003, 16:16
Unul dintre plusurile lui Rednic care ar trebuii sa dea bine la olteni este ca a batut Dinamo pe unde ia prins. Cred ca asta ar trebuii sa fie motivul principal ca sa il luati ca ne-am plictisit sa tot batem Craiova. Poate cu Rednic o sa aveti o sansa.

EDMOND_
8th December 2003, 16:17
OK , multumesc , o sa o revad daca il vor aduce la Universitatea...

inter
8th December 2003, 16:20
ieppy te-ai incalzit?
nu vrei sa ai o iarna linistita?

ieppy
8th December 2003, 16:22
unde e umorul ala vestit de oltean intere? adevaru ca stau bine cu caldura, deh, termostate si din acelea, dar vorbeam cat se poate de serios, Rednic este un antrenor care este in stare sa bata Dinamo, implicit pe cel Mare si Falcos. Dar daca voi nu il vreti, nu va pot obliga, si din punctul meu de vedere mai bine nu il luati si ramaneti asa acolo unde sunteti.

EDMOND_
8th December 2003, 16:36
Ieppy , bucura-te de iarna asta , ca in retur s-ar putea sa ai surprize nu prea placute ( varul Becali deja coace cateva! )...Oricum s-ar putea ca dorinta sa ti se implineasca.... Rednic este una din posibilitati...

nemuritor
8th December 2003, 16:40
Regretul meu cel mai mare privind Craiova este ca noi ne faultam singuri prosteste.
Au gasit in Badea un antrenor foarte bun care a dus Craiova pe 4 ,un loc pe care de 8 ani nu-l mai ocupase Craiova. Badea este oltean ,este fost jucator al echipei, este iubit de toti suporterii. Echipa are nevoie de liniste , daca nu se cearta intre ei acolo la club si nu dau drumul nici la jucatorii importanti ,nici la antrenor si mai aduc unul sau doi jucatori buni , Craiova se va bate cu granzii din capitala.

ieppy
8th December 2003, 16:41
personajul cu porecla de "Scare"face nu ma sperie. Ce ma sperie este faptul ca prostii de la noi din conducere o sa asculte tot de el ceea ce intr-adevar ne-ar termina. Dar nu stiu voi de ce sunteti asa relaxati ca are influente si la voi. Si daca nu are isi face "Rapid" cateva.

nemuritor
8th December 2003, 16:45
daca Dinel Staicu si Mititelu nu-si bat joc de lot si de Badea si lasa echipa linistita, Craiova va avea echipa. Ar fi mare pacat sa-l aduca pe rednic care va tulbura apele aici.Este antrenor slab ,un caracter indoielnic, va avea numai dusmani in tribuna. Imi amintesc de reactia lui dupa meciul de la Norcia cand a refuzat sa mai joace urmatorul meci si la declaratiile lui pline de ura inaintea fiecarui meci dintre craiova si Rapid.

nemuritor
8th December 2003, 16:52
Drace luminati-ma si pe mine ce a declarat Gabi Blondu'?
Nu a cerut venirea lui Hagi sau altui antrenor. Dimpotriva
A declarat ca zvonul a fost o ticalosie a unui ziarist,posibil platit de oamenii lui Becali . a mai spus ca de acum , galeria va oferi comunicate de presa ziarelor serioase cand va simti nevoia sa-si precizeze pozitia in lkegatura cu anumite evenimente.

nr.zece
8th December 2003, 17:38
nici sa nu se gandeasca rednic la Stiinta el este caine

Ravelly
8th December 2003, 17:44
Din pacate Frozen se pare ca Rednic este cu un picior in Banie.

EDMOND_
8th December 2003, 19:26
La actualitatile de pe prima Mititelu a apreciat ca exista sanse doar de 20 -30% sa vina REDNIC antrenor la Stiinta ... REDNIC a dovedit bun simt si onestitate spunand ca nu poate face altuia ce i s-a facut lui! Ca Stiinta are un antrenor care a avut rezultate si nu se gandeste sa-i ia locul....
Ar insemna ca Badea ramane favorit , nu stiu insa ce se coace cu varianta Alexanco- cu care s-a discutat! ...

EDMOND_
8th December 2003, 21:46
Pe 3 TV a fost o emisiune intitulata BADEA sau REDNIC , nu am apucat decat finalul , am sa incerc sa o urmaresc in reluare la noapte.... oricum in incheiere un oarecine din galerie ( poate stie cineva cine a fost ! ) ... a concluzionat ca el ar dori un antrenor mai plin de personalitate care sa stie sa se impuna in fata jucatorilor si a lui Staicu!
Nu inteleg prea bine ce a vrut sa spuna... oare Badea nu s-a impus in fata jucatorilor ? Poate trebuia sa urle la ei , sa-i ia la bataie sa arate ca are personalitate..
Sa se impuna in fata lui Staicu !??? Nu vad cum , atat timp cat Staicu este patronul... Sa fim seriosi , va aduce un antrenor care sa urmeze politica stabilita la nivel de conducere , ar fi culmea sa traga unul hais si altul cea....
Nu stiu ce s-a discutat , declaratia lui Mititelu de astazi spunea ca Rednic are doar 20-30 % sanse sa vina la Universitatea , iar Rednic a spus la stirile sportive de pe prima ca el nu-i poate face lui Badea ce i-au facut altii lui..( sau poate stie ca nu este in carti )....Sper sa stim cat mai repede , eu apreciez sansele lui Badita la 60%.
( insa pot exista manevre subterane pe care eu nu le stiu si nici nu le banuiesc! )...

ady_azzuro
8th December 2003, 22:11
Ar fi cea mai mare greseala a lui Staicu daca il va schimba pe Badea.
A gresit oare Baditza cu ceva ca sa fie schimbat?
A avut rezultate destul de bune la echipa si suporterii il apreciaza pt asta,nu cred ca va fi inlocuit!
Rednic ar face bine sa se ia de mina cu Del Bosque sau sa se duca in Belgia de unde am auzit ca ar avea oferte...

EDMOND_
8th December 2003, 22:30
Azzuro , cred ca Rednic nu ar fi un antrenor asa rau cum ar parea la prima vedere ( plus ca are conexiuni bune pe relatia Belgia ..) , oricum in momentul de fata Badea a urcat la 70% si cred ca asta este solutia definitiva , daca nu vom avea vreo surpriza de ultima ora... oricum Badea va conduce echipa la Cupa de la Valcea , fotbal de sala... vor lipsi stranierii si cei mai batrani ( Stanga , Papura ... ).. Se pare ca Badea ar fi declarat ca nu va mai activa ca jucator , ceea ce-mi intareste ideea ca s-a inteles deja cu conducerea...

ady_azzuro
8th December 2003, 22:36
Rednic este intr-adevar un antrenor bun , dar nu cred ca va reusi la alta echipa in afara de Rapid , in Romania , aduti aminte de experienta nefericita de la Bacau...a plecat cu coada intre picioare de acolo.
Oricum Badea merita sa fie antrenor in continuare , poate face o echipa mare la Craiova!
Sa vedem ce contract va avea.

EDMOND_
8th December 2003, 23:25
In emisiunea 3TV din aceasta seara moderatorul Spanu a spus ca exista sanse sa avem la Craiova un cuplu Rednic - Badea !!!
Beldeanu spune ca Badea va ramanev in orice conditii la club!

nemuritor
8th December 2003, 23:57
Daca vor sa-l schimbe pe Badea ,indiferent pe cine aduc, sint prosti si inconstienti.S-a dus atmosfera din lot si cu suporterii. Continuitatea in pregatire si joc nu mai este.

EDMOND_
9th December 2003, 00:17
Nemuritor , Mititelu , in urma cu zece minute , in direct pe 3TV a declarat ca lui Badea i s-a propus un cointract la care sa dea un raspuns intr-o saptamana!
Badea este prima optiune a Universitatii , dar are optiune si pentru alta functie , daca nu doreste sa semneze ca antrenor!
Abia atunci se poate discuta varianta Rednic care are si el o varianta de contract , in cazul in care nu accepta Badea!

klm
9th December 2003, 01:04
În această seară, la hotelul "Crystal Palace" din Capitală, conducătorii Craiovei au încercat să-l convingă pe Mircea Rednic, fostul antrenor rapidist, să preia Universitatea...o fi bine o fi rau , Mancini al nostru (Baditza ) e mai bun , dar Staicu(care a bagat banii ) vrea acum atacarea locurilor 1, 2 din aceasta primavara 9 puncte nu e foarte foarte mult

EDMOND_
9th December 2003, 01:11
klm , informatiile mele sunt ca de fapt la hotelul respectiv s-au intalnit Mititelu ( fara Staicu ) cu Rednic ..s-a discutat in primul rand revenirea lui Lutu la Craiova... si apoi un eventual contract cu Rednic in eventualitatea ca Badea va refuza functia de antrenor...Mititelu a declarat aceste lucruri pe postul 3Tv unde a mai declarat ca Badea este prima optiune , daca va accepta contractul...
dar ca lui Badea i s-a oferit si o alta optiune , o alta functie daca nu vrea sa continue ca antrenor..
Eu zic sa mai asteptam vreo trei zile , vom avea probabil raspunsurile dorite!

nr.zece
9th December 2003, 08:57
cica i s-a propus lui Badea functia de presedinte,
rednic- antrenor

EDMOND_
9th December 2003, 13:22
deocamdata Badea este inca o prima optiune are un contract pe trei ani propus si trei zile sa dea un raspuns... contractul implica si niste obligatii legate de clasarea echipei.... Este adevarat ca Badea are propusa si varianta de presedinte al clubului , in locul lui Mititelu care ar trece presedinte al consiliului de administratie... Badea a declarat ca i-ar face placere sa lucreze cu Rednic si ar putea arata cam asa Badea presedinte Rednic antrenor ..nu sunt convins ca este o formula foarte proasta tinand cont de setea de razbunare a acestuia...
Mi-ar place doi jucatori de la Rapid care ar intari lotul chiar rezerve fiind! Un marocan si un belgian!

MATRIX98
9th December 2003, 18:44
Sunt aproape sigur ca Rednic o sa vina antrenor din retur. O sa se faca o mare greseala , deja galeria e pregatita sa riposteze. Nu-l vrem . O sa se faca presiuni si sper ca sa ramana Badea in continuare . A dovedit ca are stofa de mare antrenor. Rezultatele si atmosfera de la club spun totul. In acest moment , nici pe lucescu nu-l consider ami potrivit la craiova. Nu e de ajuns sa fii un antrenor mare , tre sa se si adapteze la imprejurari., si la noi... nu prea rezista oricine . Badita e oltean si stie sa o faca foarte bine. Cel putin pana acum a facut-o !

ady_azzuro
9th December 2003, 19:43
Rednic a fost numit antrenorul Stiintei , Badea s-a retras , sa-i uram succes lui Mircea , poate face performanta la Craiova , eu unul ma bucur ca a venit la echipa , dar l-ash preferat mai mult pe Badita , asta este
CRAIOVA FORZA CRAIOVA /hello /hello /hello

klm
9th December 2003, 19:46
:( naspa !

ady_azzuro
9th December 2003, 19:52
Trebuie sa privim si partea buna a lucrurilor , Rednic este un antrenor reputat care are valoare , poate face treaba buna la Craiova!

klm
9th December 2003, 19:58
Preferam un antrenor mai valoros de afara !
INSA , SA-I URAM SUCCES LUI MIRCEA !
dar sa nu uitam ca Rednic a mai facut posibila reintoarcerea in iarba a altui presedinte lucescu razv.

Sper ca Rednic sa fie calauzitorul Olteniei spre mari viictorii , sper sa putem peste ani sa-l supranumim Mircea cel Batran , ca sa il mai oltenizam putin , am inteles ca ar fi ardelean , isn't it ?

klm
9th December 2003, 20:02
Nu e nimic sigur , Rednic declara ca doar dupa 5 ianuarie va spune ca va veni sau nu la Craiova ....

EDMOND_
9th December 2003, 20:04
Azzuro , erau deschise doua subforumuri cu antrenorul posibil , trebuia sa postezi acolo, nu sa deschizi un nou subiect! Plus ca nu cred in stirea asta in maniera pe care ai prezentat-o! Chiar in aceste momente il aud pe Rednic pe Antena 1 spunand: " Sunt in tratative cu Universitatea , dar nu voi lua o hotarare pana la inceputul anului urmator ". Tot acum declara si Mititelu .. se va lua o hotarare la inceputul saptamanii urmatoare! Te intreb : tu de unde ai stirea asta de maniera in care ai prezentat-o... ca numirea s-a oficializat deja!??

MATRIX98
9th December 2003, 20:34
Inca nu e antrenor la Universitatea , si nu o sa fie.

ady_azzuro
9th December 2003, 20:53
Stirile de la PRO TV au anuntat ca Badea s-a retras si cel mai probabil Rednic ii va lua locul , eu il prefer pe el , va da dovada de un caracter foarte puternic daca va reusii in Banie ,sper sa ne aduca steaua dinamo si rapid la picioare
FORZA STIINTA :yeah: :yeah: :yeah:

klm
9th December 2003, 21:08
ADY AZZURRO EU TOT MAI SPER CA VA ADUCE UN ANTRENOR , NU UN DINAMOVIST ! sunt 10 dintr-astia in divizia A care isi zic antrenori .

BERGOMI , NAPOLI , oricine numai REDNIC NUUUUU!!!!!!

klm
9th December 2003, 21:10
intrati pe MIRC underground #stiinta sa vedeti ce zice galeria : " MU-IE DINAMOVISTULUI !"

ady_azzuro
9th December 2003, 21:13
Nu sunt de acord cu asta!

nr.zece
9th December 2003, 22:55
ady, ai luat-o razna , dupa ce ca avem o pressa numai de zvonuri, mai bagi si tu sarpele.
rednic nu a fost numit , din contra adeclarat ca toate persoanele cu care astat de vorba i-au spus sa nu se gandeasca sa vina la Craiova, Toata lumea stie ca suntem "ultra nationalisti" in ce priveste oamenii lui dinamo si steaua.

EDMOND_
9th December 2003, 23:04
Ady , ti-am spus eu sa nu te grabesti , Rednic este doar una din piste! Admite ca a negociat cu Universitatea , dar daca va semna o va face dupa sarbatori , dupa ce isi va regla o serie de probleme.... Pe de alta parte Badea ramane in carti , se pare ca optiunea lui Staicu ar fi pentru el....asa ca vezi , deocamdata nimic nu este sigur. Vom sti in cel mult o saptamana!

ady_azzuro
9th December 2003, 23:07
Se pare ca balanta s-a inclinat spre Rednic , sa vedem ce surprize vor mai aparea

Gigel Sportul
9th December 2003, 23:19
ADY AZZURRO EU TOT MAI SPER CA VA ADUCE UN ANTRENOR , NU UN DINAMOVIST ! sunt 10 dintr-astia in divizia A care isi zic antrenori .

BERGOMI , NAPOLI , oricine numai REDNIC NUUUUU!!!!!!

Salut, nu vreau sa intram in polemica. Te intreb insa un singur lucru: daca a fost atat de dinamovist, de ce a avut atatea succese la Rapid? De ce nu a avut si Andone, alt dinamovist, aceleasi performante la Sportul sau la Oradea? Chiar vrei un raspuns? Parerea mea este ca, in primul rand, Rednic este un profesionist, fii sigur ca daca va ajunge antrenor la Craiova, va face treaba foarte buna. Totul este sa ajunga la o intelegere cu conducerea clubului. Daca il veti avea pe Rednic antrenor in retur, va garantez o calificare in Cupa UEFA (nu mai mult, ca nu cred ca veti putea trece de familia Beee!!!, deh... grupuri de "enterese"). Bafta!!!

EDMOND_
9th December 2003, 23:28
Azzuro , Rednic daca va veni va avea viata grea... Badea a adus echipa pe locul patru..daca Rednic nu va obtine in retur o clasare mai buna iti garantez ca va fi foarte contestat de suporteri... Iar daca se vor face transferurile preconizate apreciez ca vom ajunge in Europa si cu Badita .. ( nu vreau sa ma gandesc la cele 6 puncte pierdute acasa cu Bacaul , Brasovul si Poli ! )...

Gerson
9th December 2003, 23:31
Rednic nu poate fi antrenor la Craiova iar majoritatea suporterilor il vor huidui chiar inainte de a intra pe stadion. Staicu este inconstient daca-l schimba pe Badea ,indiferent cine ar fi inlocuitorul. Faptul ca aduce un dinamovist va aprinde flacara scandalui si toata munca si eforturile de pana acum se vor duce pe apa sambetei

P.S.: gigel,nu esti bine venit aici,avand in vedere antecedentele, caracterul de care ai dat dovada si limbajul tau . Locul tau este cel mult in arena sa te balacaresti si sa jignesti un copil .Cat de jalnic

EDMOND_
9th December 2003, 23:34
Gerson , ai si optiunea "Ignore".... :)

Gigel Sportul
10th December 2003, 01:06
Pentru Gerson si EDMOND_:daca asta aveti de spus despre mine, va priveste, inseamna ca atata ganditi (adica, inca mai credeti ca scriu sub 10 nick-uri, ma intreb daca voi credeti ca as putea fi calare pe forum non-stop, eu sunt convins ca nu), si nu voi avea vreodata pretentia sa ne intelegem. M-am legat numai de o stire ce vizeaza Universitatea, care chiar suna bine pentru voi. Daca nu veti putea pricepe ca la Craiova poate veni si Rednic pe post de antrtenor, va priveste. Daca nu va avea rezultate, corect: aveti tot dreptul sa il contestati. Dar daca va veni si va face treaba mai buna decat Badea? Veti proceda la fel ca suporterii dinamovisti, care il injurau pe Danciulescu intr-un moment in care echipa se chema "agentul 007" si el era singurul care mai reusea sa dea goluri?

In final, astept injuraturile voastre, daca numai la asta va pricepeti (totusi nu asteptati sa va dau si replica). Daca vreti totusi sa discutam pe teme de fotbal, sunt oricand dispus. De voi depinde.

Pacala
10th December 2003, 01:35
Gerson , ai si optiunea "Ignore".... :) Toti o avem si trebuie s-o folosim cu adevarat la adresa alora,nu doar sa spunem.

Ady, cred ca te-ai grabit cu aceasta veste, eu nu cred ca Rednic vine la Craiova. Badea trebuie sa ramana.Asa votai

Ravelly
10th December 2003, 01:39
Sa ne aducem insa aminte ce a facut rednic la bacau...

Blue
10th December 2003, 01:57
alarma falsa sper. Desi astia cum sint obisnuiti sa se lege la cap daca nu-i doare .... :D nu mai tzinetzi minte faza cu emblema? cred ca astia stau mult pana gasesc o idee din asta aberanta. NU TREBUIE SCHIMBAT BADEA
A FACUT TREABA, ECHIPA E PE 4 , NICI EI NU MAI STIU DE CAND N-A MAI FOST ECHIPA ACOLO

Cred ca il flutura pe rednic ca sa-l plateasca f putzin pe Badea, alta explicatzie logica nu e.

Dar faza cu Caramarin ar fi tare. E cam ce ne trebuie noua

Blue
10th December 2003, 02:01
Sa ne aducem insa aminte ce a facut rednic la bacau...
corect!
:D :D :D

diego
10th December 2003, 04:06
ADY AZZURRO EU TOT MAI SPER CA VA ADUCE UN ANTRENOR , NU UN DINAMOVIST ! sunt 10 dintr-astia in divizia A care isi zic antrenori .

BERGOMI , NAPOLI , oricine numai REDNIC NUUUUU!!!!!!
[FONT=Arial]



Nu ma omor eu prea tare cu fotbalul intern dar cred ca Rednic va face treaba si cu Craiova
Forza napoli sempre al mio cuore[COLOR=RoyalBlue]

gsm
10th December 2003, 08:48
nu cred ca rednic ar face treaba la craiova. eu prefer un antrenor oltean. rednic a avut si noroc la rapid. copos i-a facut pe plac. plus ca rapidul anul trecut era singura care se batea ptr titlu. aducetiva aminte ca anul trecut in tur aveau ceva puncte avans fata de steaua si dinamo. oricum pe timpul lui raposatu aveam 2 echipe steaua si dinamo, iar acum cu becali vom avea iarasi 2 rapid si steaua. parera mea ca geovani trebuia sa-si vada de impresariat. ma doare sufletul de echipa mea de suflet STIINTA. vreau un antrenor oltean care sa-i curca sange alb -albastru.

nr.zece
10th December 2003, 08:57
Am citit azi in prosport, pe prima pagina , a intrat in carti Ilie Balaci.
Ar trebui sa-l sustinem, pentru ca este unul din putinii care ar putea avea succes cu echipa asta.

gsm
10th December 2003, 11:06
hagi ar fi bun ptr craiova in momentul de fata, ptr ca lui nu-i place sa piarda. numai asa putem da piept cu fam becali. plus ca o sa-i fie de ajutor si gica popescu. mai bine cu hagi decat cu altcineva. dupa cele 2 nereusite ca antrenor este insetat de succese. eu sunt pro hagi. decat un dinamovist mai bine un stelist. rednic nu-i de craiova, e prea bland, la craiova trebuie sa ai tupeu ca sa lucrezi cu oltenii. si-un piturca ar fi fost bun, cu el am obtinut ultima clasare pe podium locul 3 in 94 sau 95 daca nu-mi aduc bine aminte. cel ami indicat ar fi hagi. indiferent cine-ar veni ca antronor tot in spatele bucurestenilor ne vom afla. ptr campania de achizitii din pauza competitie, ar fi bun un caramarin, un gabi popescu, un varf si-un fundas central adica miu.

ady_azzuro
10th December 2003, 15:08
Miu??? :O

ady_azzuro
10th December 2003, 15:15
Ar fii o varianta, mai ales ca ar atrage si arabii sa investeasca la CRAIOVA :cool: :) :yeah:

EDMOND_
10th December 2003, 15:45
Azzuro , dupa cum vezi te-ai inselat! Nu te mai grabi sa dai stiri "100%" sigure , cum ai facut cu numirea lui Rednic! In ceea ce priveste Balaci , am senzatia ca este o intoxicare..... reactiile legate de numirea lui Rednic au starnit si reactii de respingere ( si la unii fotbalisti) si Mititelu incearca sa abata atentia..
In carti raman Badea ( care are sanse destul de mari , desi unii au crezut ca a iesit din carti! )... si Rednic. Din punctul meu de vedere amandoi sunt buni , nu stiu de ce cred ca s-ar descurca mai bine decat Balaci... care se adapteaza destul de greu la campionatul nostru..

ady_azzuro
10th December 2003, 15:49
Atunci a fost alta situatie , jucatorii erau impotriva lui Balaci , faceau numai blaturi , il ascultau doar pe netoiu , acum CRAIOVA are jucatori mai buni si Balaci poate sa faca treaba!

EDMOND_
10th December 2003, 15:53
gsm , cum nu-i place sa piarda lui Hagi , cand el numai asta face de o vreme...nu mai vorbesc de caracter ...gandeste-te cum a plecat de la Bursa si i-a lasat pe romani ai nimanui... l-a adus pe Ganea din Germania , ai auzit ce-a declarat acesta despre caracterul lui Hagi ?
Cum nu-i va conveni ceva te va lasa cu fundul in balata si va pleca la Steaua sau in alta parte! Sa fim seriosi...

ady_azzuro
10th December 2003, 16:44
Sa va vad reactiile cand se va sti sigur cine este antrenorul Craiovei...faza cu bacaul chiar eu am spus-o , saptamana trecuta parca , il aparam pe Badea si il preferam mai mult , dar cand am vazut ca renunta la pozitia de antrenor , nu prea mi-a picat bine , Rednic totusi este o solutie, insa daca nu va acea rezultate mi se pare normal sa il fuieram si sa-l facem sa-si dea demisia , daca va ramane Badea , sunt sigur ca ne vom clasa intre locurile 1-4...
Oricum parerea mea este ca Baditza trebuie sa ramana in continuare antrenorul Unv. Craiova!

Blue
11th December 2003, 06:32
1.ANTRENORII NU TREBUIE SCHIMBATZI TOATA ZIUA , DIN PRINCIPIU.PUR SI SIMPLU SCHIMBARILE DE STIL ALE ANTRENORILOR, CERINTZE, TACTICI, JUCATORI ETC. LA FIECARE JUMATE DE AN, NU ADUC NIMIC BUN. DOAR DISCONTINUITATE IN PREGATIRE SI INSTABILITATE

2.SE PUTEAU GASI O MIE DE VARIANTE CA BADEA SA ANTRENEZE , CIUREA ANTRENOR PRINCIPAL DE FORMA DAR BADEA DIN UMBRA. IN ORICE CAZ , ESTE SOLUTZIA CEA MAI IEFTINA SI MAI INTELIGENTA

3. NU MAI VORBIM DE MORALITATEA GESTULUI. BADEA CARE PRACTIC A VENIT SI A JUCAT SI A ANTRENAT PE GRATIS, DIN SUFLET

4. CHIAR A DEBUTAT FOARTE BINE CA ANTRENOR, ECHIPA A AJUNS PE 4 SI DOVEDESTE CALITATZI DEOSEBITE DE ANTRENOR. STIE FOARTE MULT FOTBAL SI A VAZUT FOARTE FOARTE MULTE. MAI MULTE CHIAR DECAT CARTU CARE A STAT DOAR IN ROMANIA SI GRECIA.
BADEA ESTE UN TIP INTELIGENT SI FIN CUNOSCATOR AL FENOMENULUI

5. BADEA ESTE OLTEAN, ORICUM NE-AM FACE CA NU RECUNOASTEM , ESTE MAI APROAPE DE INIMA NOASTRA.
SUPORTERII IL IUBESC, JUCATORII IL IUBESC. pUR SI SIMPLU ESTE ILOGIC(mai ales cand inlocuitorul este un fost dinamovist).E absurd SA STRICE ATMOSFERA PRIN ADUCEREA UNUI ANTRENOR CARE VA INTAMPINA OSTILITATEA SUPORTERILOR SI A JUCATORILOR

6. INSASI ACEASTA SITUATZIE NECLARA , FACE RAU ECHIPEI. SE INCEARCA ADUCEREA UNOR JUCATORI DAR ECHIPA NU STIE DACA ARE ANTRENOR. Unde se mai procedeaza asa? poate in tzarile aficane ,in nici un caz in tzarile normale. Antrenorul ar trebui sa decida care sint posturile deficitare si chiar o ordine a prioritatzilor. Asta chiar daca totzi avem impresia ca le stim noi mai bine.Antrenorul ar trebui sa fie cel care decide si raspunde in aceste probleme.

7. PACAT CA NU SE PLEACA IN VACANTZA INTR-O ATMOSFERA DE LINISTE SI
BUNA DISPOZITZIE. Ma deranjeaza si aceasta accidentare de final a lui I.Stancu.
NU pot sa nu remarc aceste accidentari ciudate ale lui Daouda si I.Stancu la antrenamente , de catre doi pilosi care fara proptele n-ar fi ajuns niciodata sa participe la un antrenament al Universitatzii Craiova din teren. Fatza de L.Preda si Radulea nu am decat scarba.

P.s.: ADY,FAZA ASTA CU RENUNTZAREA ESTE FOARTE AMBIGUA, NU E CLAR DE CE A ZIS BADEA ASTA, CE S-A INTAMPLAT ACOLO INTRE EI.
CONDUCATORII CRAIOVEI TREBUIA SA-I PROPUNA UN CONTRACT FERM LUI BADEA CAT MAI REPEDE CU PUTINTZA. EU ASA ASI FI FACUT IN LOCUL LOR. ASA ERA NORMAL SI LOGIC SI MORAL, SI D.P.D.V. AL RENTABILITATZII(RAPORT CALITATE-COST LA BADEA ESTE FANTASTIC IN FAVOAREA LUI) SI MAI ARE SI
SPRIJINUL JUCATORILOR SI SUPORTERILOR.
E O NEBUNIE ,FELUL IN CARE GANDESC CONDUCATORII CRAIOVEI. IMI TOT VINE IN MINTE FAZA CU EMBLEMA CAND VAD ACEASTA DISCUTZIE CU ANTRENORII.

nr.zece
11th December 2003, 09:02
Badea nu est eomul care sa accepte jocul de glezne pe care l-au incercat ai de mititelu, daca nu vrea cainele, sa fie Badea de rezerva.

vlad.mar
11th December 2003, 18:05
Hagi e un nume mare dar nu are rezultate ca antrenor.
L-a mai dat si afara de la nationala pe Piti. Nu cred ca ar avea ce sa caute la UNIV. CRAIOVA cel putin ca si antrenor. Poate ca jucator. Da nu despre asta era vorba. Eu sunt pt Badea, cat timp are rezultate(si are rezultate bune). Nu trebuie sa schimbam ceva doar de dragul schimbatului sau al numelui.

vlad.mar
11th December 2003, 18:09
Mai nou se aude ca vine Balaci. E adevarat?

vlad.mar
11th December 2003, 18:11
decat hagi mai bine rednic mai gsm.

EDMOND_
11th December 2003, 19:13
Pe prima , la stirile de seara Dumitru Dumitriu si-a aratat disponibilitatea si dorinta de a antrena Universitatea , pe care o considera una din cele mai importante echipe din fotbalul romanesc ..
Presedintele Mititelu a declarat ca in acest moment ca sunt antrenori care ar veni pe jos la Craiova numai pentru a antrena Universitatea....

ady_azzuro
11th December 2003, 19:29
Eu cred ca va revenii Cartu!

inter
11th December 2003, 19:30
ce visezi tu Ady, mai revino-ti odata :p

ady_azzuro
11th December 2003, 19:37
Esti suparat acum ca irriducibili aia ai tai nu s-au calificat, oricum pe cuper sau zaccheroni nu-i primim. :nah:

ady_azzuro
11th December 2003, 19:46
Craiova isi ia antrenor italian pe Napoli!

inter
11th December 2003, 19:49
:D :D ce glumet esti Ady, pai crezi ca, Cuper e tampit sa renunte la postura de somer de lux cu 6 mil.$ pe an ca sa vina la Craiova unde n-ar rezista mai mult de 2 luni :happy

EDMOND_
11th December 2003, 19:54
Pe Protv s-ar fi anuntat ca noul antrenor al echipei ar fi un italian!! Stie cineva ceva, a auzit stirea!??

ady_azzuro
11th December 2003, 19:56
Da am auzit eu!

inter
11th December 2003, 19:57
ce? sau ne lasi sa fierbem la foc mic?

ady_azzuro
11th December 2003, 19:59
Pai am auzt ca Napoli va veni la Craiova ca antrenor principal, am postat stirea asta pe 2 forumuri deja!
SIGUR

EDMOND_
11th December 2003, 20:02
Inter , tu esti specialist pe externe! Ce ne spui despre el!?

inter
11th December 2003, 20:04
Napoli , de sa spun ? parca era un jucator di Napoli care a strans vreo 15 selectii in squadra azzura, dar nu stiu daca e vorba de el........

ady_azzuro
11th December 2003, 20:07
Da este vb exact de el , a facut parte din echipa Italiei!

inter
11th December 2003, 20:07
oricum am dat acum un "search" pe site-urile italiene si nu apare inca nici o stire in acest moment :cool:

EDMOND_
11th December 2003, 20:12
Nu stiu de ce , nu cred in aceasta stire!! Cred ca este iarasi o intoxicare...
Informatiile mele spun ca Balaci ar fi in carti....nici Badea nu a iesit definitiv din calcule! Cert este ca Pe Terra Sat Mititelu a anuntat ca REDNIC A IESIT DIN CALCULE PENTRU CA A EZITAT ATUNCI CAND UNIVERSITATEA L-A DORIT ".

EDMOND_
11th December 2003, 20:27
L-am ascultat pe Mititelu in urma cu cateva minute!
Nu a spus decat ca se va orienta la un antrenor strain , in cateva zile va comunica numele lui!!

MATRIX98
11th December 2003, 20:40
E adevarat ca semna` Napoli cu Universitatea??? Sper sa nu... prefer antrenor roman sau macar spaniol ... m-am saturat de joc defensiv.Stiti careva ceva concret??

EDMOND_
11th December 2003, 20:46
Ti-am zis ! In urma cu zece minute Mititelu nu a spus decat ca antrenorul va fi strain! Nu a dat numele lui, a spus ca-l vom afla in cateva zile!

gabilove
11th December 2003, 21:50
Vadim nu are nici un amestec! Eu m-am saturat de aiurelile tele, personal nu te vreau pe forumul unde sunt eu moderator! Poti intra aici daca exista un suporter oltean care este de acord cu prezenta ta!

EDMOND_
11th December 2003, 21:57
Sper ca este limpede acum, da ?

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:00
Sper ca este limpede acum, da ?

dinainte:)))

vasile314tzurka
11th December 2003, 22:01
pina la urma are cineva stire sigura cine va fi antrenor la craiova?

EDMOND_
11th December 2003, 22:06
Vei afla probabil odata cu noi , peste doua trei zile..Se stie , in principiu , ca nu va fi roman. Nu am idei preconcepute , te rog insa sa nu mai postezi aici . Multumesc ! Am sa sterg aceste postari, si a ta , si a mea.

Vadim
11th December 2003, 22:07
Nu inteleg, Gabilove poti sa spui exact la ce te referi?

EDMOND_
11th December 2003, 22:09
Gabilove oricum este in pericol sa fie banat definitiv pe online , nici nu mai are importanta ce gandesc eu despre el....

gabilove
11th December 2003, 22:11
Vadim Eu Sunt Fan Al Craiovei Maxima, Nu mai tin cu nici o alta echipa! De Acum. De Aceea Am Vrut Sa Va Ajut Cu O Stire In Premiera. Daca Nu Este Adevarata Sa Ma Dai Afara Din Forum. Daca Se Adevereste Dal Afara Pe Edmond. Iti Jur Ca Nicolo Napoli A Semnat Cu Craiova . Jur Pe Sufletul Meu

EDMOND_
11th December 2003, 22:15
gabilove , esti bolnav... ti-am spus clar sa nu mai deschizi subiecte pe forumul Craiovei.... tu nu esti suporterul nimanui...poti posta aici doar daca te accepta macr un singur suporter din cei care posteaza aici...rezolva cu oricare si nu este nici o problema...unul singur ,da ?

EDMOND_
11th December 2003, 22:58
"Italianul Nicolo Napoli îi va avea ca secunzi pe Doru Isac şi Aurică Beldeanu, urmând ca de pregătirea portarilor să se ocupe în continuare Silviu Lung. Gigi Ciurea şi Silviu Stănescu vor fi tehnicienii formaţiei Primăvara Craiova, divizionara C, UFC Electro, urmând să devină "satelitul" Universităţii. Gruparea din Bănie începe să se organizeze într-o structură puternică, aşa cum o doresc cei care iubesc culorile alb-albastre, capabilă de a realiza proiectul de redresare a echipei"
Stirea va aparea in Editie Speciala de maine.
Se pare ca de asta data Stirile Protv au fost corecte!
Si Azzuro a reusit , in sfarsit ( :) ) sa dea o stire in premiera , pe forumul Universitatii. La mai multe!

Pacala
11th December 2003, 23:12
Cred ca este cea mai aberanta decizie care s-a luat vreodata la Craiova. :O
dinel si mititelu,ori sint retardati ,ori vor sa distruga totul deliberat.
Este cea mai proasta alegere posibile, si femeia de servici de la club era o varianta mai buna.Parca se temeau ca va urca Stiinta in clasament. Sint stupefiat de aceasta decizie, mi-e scarba de tot ce se intampla la acest club

Pacala
11th December 2003, 23:15
sint atat de scarbit si dezamagit ca am postat mesajul meu la stiri de ultima ora. dinel si mititelu si-au batut joc de club cu acesta alegere, de toti suporterii, au sfidat insasi notiunea de fotbal si omenie. Este incredibil.
Trebuie sa-i facem sa plece pe acesti doi oligofreni

klm
11th December 2003, 23:21
FOARTE BINE ! alegerea cea mai inteleapta !
Doamne ajuta ! Era momentul sa aducem un antrenor strain ,care va creste odata cu echipa !

SUCCES CRAIOVA si Nicola Napoli !

qristi
11th December 2003, 23:23
Tocmai ce auzi si eu lucrul asta pe 3tv, unde Mititelu fu in direct.Totusi un contract pe 4 ani oferit unui antrenor strain fara prea multa experienta(se pare ca a mai antrenat pe undeva prin serie C ),fie el chiar detinator al unei licente obtinuta la Coverciano, mi se pare un pariu foarte riscant. Si asta cind aveam, zic eu, o solutie mult mai buna chiar aici : PAVEL BADEA. Inca mai speram ca lui Badita sa i se acorde sansa de a-si continua munca inceputa, dar se pare ca nu mai poate fi vorba de asa ceva. :(

EDMOND_
11th December 2003, 23:26
Pacala nu este nici o problema , am sa mut mesajul de acolo. Nici mie nu-mi place...dar nu avem deocamdata ce face....si nici nu stim ce este dincolo de aceasta numire....sunt convins ca urmeaza si alte surprize poate placute , poate neplacute.. . revin dupa ce vad ce pot sa gasesc despre el..

qristi
11th December 2003, 23:28
Inca nu inteleg motivele acestei alegeri, dar cred ca trebuie sa mai fie ceva in spatele acestei numiri a lui Napoli ca antrenor la Craiova. Altfel chiar nu vad logica si ratiunile pentru care este luata decizia.

Pacala
11th December 2003, 23:29
klm, nu-ti bate si tu joc. Ala nu e antrenor ,nu a antrenat decat prin serie C si nu a jucat pentru juventus. A fost in lot si atat, este un bijnitar de strada ala. Aveam si noi destui

klm
11th December 2003, 23:30
Pana la urma tot cum am zis eu s-a intamplat .
Am fost aproape singurul care a strigat (scris) FRA REDNIC ! SA VINA UN ANTRENOR STRAIN , UN ITALIAN , BERGOMI , NAPOLI , chiar si Zenga , NUMAI REDNIC NUUU!!!

Bravo Dinele ! Bravo Mititelule !
Nu vom fi lipsiti de griji insa vom spera la mai bine !

qristi
11th December 2003, 23:38
Puteam spera la mai bine daca ar fi ramas Badea, cit a fost antrenor ne-a dat motive sa speram...In privinta italianului eu sunt circumspect, nu prea imi inspira prea multa incredere.

Vadim
11th December 2003, 23:41
Eu nu sunt de acord cu mesajele aberante ale lui Gabilove, dar daca omul are stiri in exclusivitate, nu vad de ce ar fi sterse. Oricum, din cate imi dau seama, a fost sters mesajul lui?

Pacala
11th December 2003, 23:44
parerea mea ca va urma o cadere toatala, vom ajunge la retrogradare, suporterii vor lua foc la fiecare meci, dinel va pleca dar inainte va vinde toti jucatorii buni si o vom lua iar de la capat cu alt hot ,la fel de prost si retardat mental.Ca doar astia au pus mana pe putere in Romania dupa 89.
Si niciodata craiova nu va ajunge sa se bata macar pentru titlu.Miscarea asta a dezvaluit intentiile lor , este un refuz clar de a merge inainte. le-a fost frica ca merge echipa si au facut exact ce trebuia sa opreasca ascensiunea.

klm
11th December 2003, 23:46
Frate , cred ca nici Badea nu a impresionat la antrenamente , nu stie multa carte cum se spune , adica nu prea e scoli in antrenorat poate in economie ..

Nu a avut antrenorii lui Napoli ,dar asta e mai putin important .

Asa cum au jucat pentru a-i castiga increderea lui Baditza asa vor juca si pt a-l impresiona pe Napoli , sa sperem ca le va iesi .

klm
11th December 2003, 23:48
Sunteti ...........????? , ati inceput sa cobiti si sa vaicariti ca niste babe .


Pai daca venea crecana ala de Rednic , ce credeati ca se lua la bataie cu arbitrii ????

Napoli e peste Rednic , in primul rand din privire , se vede care e inteligent si care nu

qristi
11th December 2003, 23:50
Vad ca voi doi sunteti la cele 2 extreme, deocamdata cred ca este prea devreme sa spunem ne vom duce in jos sau in sus.Sa vedem ce alte mutari se mai fac in zilele urmatoare...

Pacala
11th December 2003, 23:54
qristi, sint foarte bun la pariuri, am castigat bani buni din asta. Ar fi prima data in viata cand ma insel.Ar fi bine dar sint sigur ca nu ma insel.Asta nu e antrenor deloc. Nu exista, nu a fost fotbalist adevarat, nu e antrenor adevarat, lucreaza probabil pentru mafie , dedesupturile cred ca sint extrem de oneroase. Aici nu e vorba de fotbal.Aceasta numire nu are nici o legatura cu fotbalul.

EDMOND_
11th December 2003, 23:55
Pacala ...posibil sa ai dreptate , ar fi insa regretabil.. dar exista si posibilitatea sa te inseli. Napoli nu este in mod sigur cea mai fericita optiune ( eu personal as fi mers pe mana lui Badea ) este totusi absolventul unei scoli de antrenori destul de bine cotata , a jucat intr-un campionat foarte puternic, si a facut-o la un nivel ridicat, a jucat la una din echipele mari ale Europei .. stie ce se cere pentru obtinerea performantei...ramane sa vedem ... plus ca Universitatea va fi in mod sigur sub lupa ziaristilor italieni , mai ales ca va participa din nou la turneul de la Norcia pe care l-a castigat anul trecut!
Si cand l-au pus pe Badea reactiile suporterilor au fost negative... sa nu uitam ca Badea antrena cu dispenas de la liga neavand licenta pentru a antrena si oricand liga putea sa-i retraga dreptul de a antrena...eram oarecum expusi..
Eu zic sa asteptam... si daca nu va fi bun..il gonim una-doua si-l repunem pe Badea in drepturi....

klm
11th December 2003, 23:59
poate peste 4 ani sa-l goniti dupa ce va va face sa umblati prin toata Europa , toamna , iarna si primavara dupa Stiinta . :))

klm
12th December 2003, 00:00
probabil , veti considera ca aduce atingere grava bugetului

Pacala
12th December 2003, 00:03
mai vorbim dupa primele 5 etape ale returului
sa-mi spuneti atunci daca am avut dreptate sau nu.
ce facem klm? prin Europa ne plimbam dar nu pentru fotbal,poate ne plimbam ca turisti cu compania aeriana KLM

EDMOND_
12th December 2003, 00:09
Vadim , stirea nu a fost in exclusivitate ! A postat-o Azzuro in jurul orei 19.50 , preluata de la Stirile Protv... Gabilove putea sa posteze si el la topicul deschis de noi despre antrenori , nu sa deschida un subiect nou , plus ca a numit Universitatea de acum " un jeg" sau cam asa ceva , i-am modificat eu mesajul si nu mai apare acest lucru... Nu este prima oara , i-am mai sters mesaje aiurea..
Daca doresti îi dau verde , stiu insa ca nu va iesi nimic bun..decat eventual sa privim si sa ne amuzam de ce va fi pe aici...

qristi
12th December 2003, 00:09
qristi, sint foarte bun la pariuri, am castigat bani buni din asta. Ar fi prima data in viata cand ma insel.Ar fi bine dar sint sigur ca nu ma insel.Asta nu e antrenor deloc. Nu exista, nu a fost fotbalist adevarat, nu e antrenor adevarat, lucreaza probabil pentru mafie , dedesupturile cred ca sint extrem de oneroase. Aici nu e vorba de fotbal.Aceasta numire nu are nici o legatura cu fotbalul.

Nici eu nu cred ca numirea italianului are legatura numai cu fotbalul,calitatile lui nu-l recomandau pentru functia de antrenor al Craiovei, dar acum avem prea putine date pentru a face afirmatii categorice.

La pariul asta sper sa nu ai dreptate.Cred ca si tu sperii asta, pina la urma este un inceput pentru toate :)

klm
12th December 2003, 00:21
Va zic eu ca ne plimbam dupa echipa , Napoli asta stie cararile , Rednic ne ducea odata si apoi nu mai apucam sa ne intoarcem de rusine

EDMOND_
12th December 2003, 00:21
Pacala , nu sunt de acord cu afirmatia ta : "nu a fost fotbalist adevarat " .. Am gasit cate ceva . am sa mai verific : A jucat la Juventus Torino 1987-1991 . In 1990 a castigat cu Juventus Cupa Italiei si Cupa UEFA. A fost fundas lateral , a jucat 220 partide in serie A si a inscris 15 goluri. I-a avut antrenori pe Dino Zoff si pe Giovanni Trapatoni. A terminat scoala de la Coverciano , obtinand categorie maxima. Cam atat am gasit , l-am rugat pe Inter sa caute el , ca este specialist la "Extern"

Blue
12th December 2003, 00:27
Doamneeeeeeeeeeeeee :O asa ceva nu e adevarat.
Eu zic sa lasam :drak: echipa asta si sa infiintzam alta , sa o luam de jos, si sa-i imprimam spiritul catre trebuie. Sa-mi spunetzi mie ca Napoli ala e antrenor si e pus la echipa sa antreneze, haidetzi sa fim seriosi , ce :drak:

Edmond, nu-i ma apara degeaba ca n-ai de ce. crezi ca daca e antrenor italian, reusesc sa vanda pe careva la pretz bun in Italia? Aiurea, fu ditamai Zenga antrenor , facu valuri cu Ralucua Sandu, fu in lupta pentru titlu si tot nu ^pleca nimeni datorita reclamei ziarelor ca e un italian aici. Poate daca-i vinzi aproape gratis, atunci potzi sa vinzi oriunde si in Bangladesh.
MUTAREA ASTA ESTE CLAR IMPOTRIVA CLUBULUI, ECHIPEI, SUPORTERILOR
NU ESTE MUTARE FOTBALISTICA O MIE DE ANI.
nu fitzi copii ca n-are treaba cu fotbalul miscarea, iar ala nu e De Napoli sau altzi jucatori cunoscutzi, ala e vanzator de droguri si traficant de copii
AM EU ASA O PRESIMTZIRE CA INCEPE RAZOI URAT DE TOT IN CRAIOVA , SI DE DATA ASTA NU AU NICI O LEGATURA BUCURESTENII , cred ca mititelu sapa pe totzi ,inclusiv pe dinel.

lasatzi-o dreac cu fotbalul ca mi-e scarba. Asta nu e fotbal, astia sint ultimii oameni.

EDMOND_
12th December 2003, 00:47
Blue , nu apar pe nimeni , e doar parerea mea ! Am invatat in viata sa nu atac inutil , fara sa am un motiv concret... Deocamdata astept si nu fac presupuneri.
Cu Dinel si cu Mititelu ne putem astepta la orice , inclusiv ca toata aceasta poveste sa fie doar o intoxicare... Si daca ma agit acum , ce rezolv ?! Doar sa par caraghios mai tarziu , daca se obtin rezultate...
Chestia cu vanzator de droguri si traficant de copii insa depaseste limitele intelegerii mele ... este o postare aiurea ! In ce-l priveste pe italian il cheama Nicolo Napoli si am postat intr-un mesaj anterior ce am gasit despre activitatea lui fotbalistica.
Oricum defectele lui ( si daca e fostul fotbalist a lui Juventus sau nu ! ) le vom afla cu siguranta..Gazeta de Sud si ce a Sporturilor abia asteapta...vom afla mai multe maine...
Nu trebuie sa-ti amintesc ca astfel de mesaje au aprut si dupa numirea lui Badea!

ion-1
12th December 2003, 00:49
Mai intai doresc sa va salut pe toti cei care patimiti alaturi de Universitatea Craiova.

Incerc sa imi exprim si eu un punct de vedere, din postura de incepator in ale acestui forum.

In acest moment, cred ca este mult mai important modul in care se organizeaza clubul deat numele antrenorului. Daca Badea va fi un vicepresedinte profesionist, Geolgau in director sportiv eficient, daca se va reusi reorganizarea clubului de la temelii (mai ales la nivelul copiilor si juniorilor), daca se va reusi emanciparea de influentele mafiei locale si bucurestene.

Nu stiu mare lucru despre Napoli, mai ales ca antrenor. Dar are o cariera de jucator in Italia (a jucat la Juventus, Cagliari si Reggina pana in 1997). Sa nu punem raul inainte (ma scuzati Pacala si Blue). Este secundar fata de persepctivele pe termen lung ale clubului.

Numai bine va doresc tuturor.

ion-1
12th December 2003, 00:55
Serie A 1995/96


Nicolo' NAPOLI



Squadra: CAGLIARI

Ruolo: Difensore
Numero: 5

Nato il: 07/02/62

Cittŕ: Palermo

Goals: 1
Autogoals: 1



Reti in Campionato


1. giornata n. 5 rit [Cagliari -Sampdoria ] 3-0 37'pt
2. giornata n. 9 rit [Cagliari -Milan ] 1-2 (a) 30'pt



Scheda Personale

Anno Squadra serie pres. goals
------- ----------------- ----- ----- -----
1980-81 Messina C2 15 4
1981-82 Messina C2 22 -
1982-83 Messina C2 34 -
1983-84 Cavese B 2 -
Ott. 83 Benevento C1 27 3
1984-85 Messina C1 34 2
1985-86 Messina C1 34 8
1986-87 Messina B 36 6
1987-88 Messina B - -
Sett.87 Juventus A 11 -
1988-89 Juventus A 12 2
1989-90 Juventus A 19 3
1990-91 Juventus A 20 1
1991-92 Cagliari A 33 5
1992-93 Cagliari A 31 2
1993-94 Cagliari A 25 1
1994-95 Cagliari A 30 -
1995-96 Cagliari A 29 1
1996-97 Reggina B





RAI Testata Giornalistica Sportiva
Commenti e Suggerimenti a: mcalcio@tin.it
Realizzato da NetLine

gsm
12th December 2003, 09:13
edmond, sper sa fie intr-un ceas bun. vreau sa-mi rada si mie fata ca m-am saturat de atatea incertitudini care au loc la stiinta. eu as prefera tot un olten. ce sa facem acum mergem pe mana unu-i italian. si l-as mai vrea pe gabi popescu, caramarin si mircovici. :)

gsm
12th December 2003, 09:14
nu mircovici si mitrovici, imi cer scuze

gsm
12th December 2003, 09:39
blue ai perfecta dreptate in privinta sortii craiovei.

EDMOND_
12th December 2003, 10:51
gsm , pe "noutati " se posteaza doar stirile ... comentariile se fac pe celelalte subforumuri deschise aici. am sa mut cele doua mesaje la subiectul despre antrenor!

EDMOND_
12th December 2003, 12:44
Deschid acest topic pentru ca vor fi comentarii multiple pe marginea numirii noului antrenor ( se pare ca nu este inca semnat contractul si cum este vorba de Craiova pot aparea surprize de ultima ora !! ) .
Vor fi reactii sentimentale sau lucide ...patimase .asta este . nu am fi noi daca nu ar fi asa..

NICOLO NAPOLI va semna , se pare un contract pe patru ani , dar cu obiective precise , putand fi demis din primul an daca nu indeplineste obiectivul.
Salariul - undeva in jur de 60 000 de dolari cu prime de obiectiv ( pentru titlu
de campioana 150 000 de dolari! ).
Obiective - 2003-2004 - obiectiv locul 3 ( performanta minima locul 4 )
- 2004-2005 - obiectiv - titlul de campioana (obiectiv minim loc 3)

Plusuri - a fost un mare jucator ( 10 ani serie A , 4 - Juventus, 6 - Cagliari)
- obisnuit cu marea performanta ( castigarea Cupei UEFA )
- absolvent al celebrei scoli de antrenori de la Coverciano , 2001
- la curent cu metodele moderne de antrenament si recuperare ,
activand intr-unul din cele mai tari campionate din lume
- 42 ani , deci relativ tanar pentru un antrenor si probabil ambitios
dornic de performanta.

Minusuri - antrenor numai de doi ani , lucrand cu doua echipe de amatori .
- posibil sa aiba probleme cu adaptarea la "problemele" fotbalului
romanesc

Concluzia mea: poate fi o mare sansa pentru Craiova ( sunt convins ca vine
cu o mare dorinta de a se impune si a face apoi pasul spre
fotbalul italian ) dar poate fi si o mare problema ( un mare
jucator poate sa nu fie un mare antrenor sau poate sa aiba
probleme de adaptare.
Nu trebuie sa uitam ca aceeasi situatie ( lipsa de experienta )
au fost si in cazurile Alecsanco , Badea , Zenga......
Nu putem judeca numai in baza lipsei de experienta si oricum
sunt obiective precise , poate fi demis chiar la sfarsitul
acestui campionat. Iar Badea poate prelua oricand echipa
a si declarat " Sufletul meu este alb albastru si voi fi oricand
acolo unde va fi nevoie de mine."

ady_azzuro
12th December 2003, 13:06
Si uitati-va cum Craiova ajunge din nou la mana unui antrenor defensiv....Napoli are exact stilul lui Cartu de a antrena, sa vedem, eu zic ca am castigat la capitolul mentalitate!

EDMOND_
12th December 2003, 14:31
Azzuro , ma surprinzi mereu ! De unde stii tu cum antreneaza ala ca a antrenat doar in ultimii doi ani , in Italia la amatori (abia a terminat scoala de antrenori in 2001 ).... Si a fost un fundas destul de ofensiv , 38 de goluri marcate in A si B
( 15 in divizia A , 6 pentru Juventus )...
Parca iti placea cum antrena Cartu !

bluescorpion
12th December 2003, 14:35
Pro Sport


Napoli a venit la Craiova

http://www.prosport.ro/eKontentFiles/home/divizia%20a/images/03_manase.jpg

Ieri, la ora 15, pe aeroportul Otopeni a aterizat italianul care de astăzi este noul antrenor principal la Universitatea Craiova. Nicolo Napoli are 41 de ani, este născut la Palermo şi a mai pregătit echipele Cagliari şi Cosenza. Italianul a sosit la Bucureşti în mare secret, fiind aşteptat la aeroport doar de directorul sportiv Gheorghiţă Geolgău şi de echipa ProSport. Foarte deschis, comunicativ şi binedispus, Napoli a acceptat fără nici o reţinere să se fotografieze cu fularul Universităţii şi să vorbească despre sosirea sa în România. De la Otopeni, Napoli a plecat cu un jeep negru direct spre Craiova, unde spre seară s-a întîlnit cu preşedintele Adrian Mititelu şi cu Dinel Staicu. Înainte de a părăsi capitala, Napoli a acordat un interviu exclusiv pentru ProSport.

-Benvenuto a Bucarest, signor Napoli!
-Nu mă aşteptam să fie presa la aeroport. Cum de aţi aflat de venirea mea, care s-a vrut discretă?

-Sîntem ziarişti... Vă aflaţi pentru prima dată în România?
-Nu, am mai fost de două ori. O dată prin 1988 şi ultima dată acum două luni, cînd am avut primele contacte cu cei din conducerea clubului.

-Şi de ce au durat atît de mult negocierile?
-Păi n-au durat mult, m-am înţeles repede cu domnul Mititelu, dar amîndoi am preferat să aşteptăm pauza de campionat. Noi, practic, ne-am pus de acord asupra contractului încă din octombrie.

-Ce ştiţi despre Universitatea?
-Am văzut în ultimele zile vreo cinci casete cu jocurile recente ale echipei şi am realizat că este una solidă, cu jucători buni. Avem însă şi multe lucruri de îmbunătăţit.

-Veţi lucra cu români sau cu un staff din Italia?
-Voi avea secunzi români, doar preparatorul fizic îl voi aduce din Italia.

L-a marcat pe Hagi
-Ce v-a făcut să alegeţi România?
-Am considerat că este o experienţă nouă, o provocare.

-V-aţi fixat deja obiectivele?
-Deocamdată pot să vă spun că aş vrea să ne clasăm printre primele trei echipe din campionat.

-Ce ştiaţi despre fotbalul românesc?
-A avut mari campioni, cu care am şi jucat, precum Gică Popescu, Dan Petrescu sau Hagi. Pe Hagi chiar l-am marcat, cînd juca la Brescia.

-Din generaţia actuală?
-Din păcate, acum nu prea mai joacă mulţi români în Serie A. Îl urmăresc pe Chivu, la AS Roma, şi ştiu că este un jucător care a plecat de la Universitatea.

EDMOND_
12th December 2003, 14:35
As putea sa mai adaug ca a fost fundas , destul de ofensiv: 38 de goluri marcate in seriile A si B ( 15 in A ,dintre care 6 pentru Juventus ).

ady_azzuro
12th December 2003, 14:51
Azzuro , ma surprinzi mereu ! De unde stii tu cum antreneaza ala ca a antrenat doar in ultimii doi ani , in Italia la amatori (abia a terminat scoala de antrenori in 2001 ).... Si a fost un fundas destul de ofensiv , 38 de goluri marcate in A si B
( 15 in divizia A , 6 pentru Juventus )...
Parca iti placea cum antrena Cartu !

Pai a facut scoala la Covercciano, acolo a facut-o si Cartu, automat inseamna ca au acelasi stil de joc :cool:
Cartu antrena foarte bine, desi echipa nu juca spectaculos, daca nu era lucrat acum eram pe podium :evil:

bluescorpion
12th December 2003, 15:12
http://www.forza-juventus.com/joueurs/bios/napoli.htm

http://www2.raisport.rai.it/mcalcio/956a/c00042.htm

http://www.miticocagliari.it/cagliari1992_93/napoli.htm

http://www2.raisport.rai.it/mcalcio/956a/r09r/000421.htm

http://www.miticocagliari.it/cagliari9293.htm

http://www.cagliaristory.it/1991/rosa.htm

http://rh.calciatori.com:8080/calciatori/players.php3?Giocatori=2718




19 -04 - 1998

SERIE C2:
L'addio dopo solo settanta giorni

Napoli se ne va
''Al Tempio non servo piů''

http://www.unionesarda.it/unione/1998/18-04-98/18-04-98_SPO02_F02.jpg
TEMPIO Č durata appena settanta giorni l'avventura in azzurro di Nicolň Napoli, costretto anzitempo a chiudere quasi sicuramente anche la sua carriera. Un'esperienza breve soprattutto sfortunata quella vissuta dall'ex rossoblů nel centro gallurese, conclusasi giovedě con la rescissione consensuale del contratto.
A determinare la decisione del giocatore č stato l'ultimo infortunio durante la trasferta di Arezzo del 22 marzo scorso. Un guaio muscolare che necessita di tempi lunghi per un recupero completo. Non a caso Zecchini durante l'ultimo incontro, la vigilia di Pasqua, a causa del fondo scivoloso preferě non schierare il difensore per evitargli ulteriori ricadute lasciandolo in panchina. E chi sa se nell'occasione del gol subito di testa su calcio da fermo la sua esperienza in area sarebbe stata sufficiente per evitare la rete. Nonostante la prudenza del tecnico nell'occasione, in settimana Napoli ha maturato la sua decisione. Evidentemente lui per primo si č reso conto dell'impossibilitŕ di poter fornire appieno il suo contributo alla causa della sua squadra, e ha deciso di togliere "il disturbo".
Un epilogo amarissimo e malinconico quindi che non facilita certo il compito del Tempio. La parentesi gallurese di Napoli si conclude con tre apparizioni, ad Arezzo e Pisa in trasferta, e una interna contro il Tolentino, piů una presenza in panchina contro il San Pietro. Decisamente poco per fare un bilancio, anche se nell'unica occasione in cui si č esibito al "Manconi" la sua prestazione č andata ben al di lŕ della sufficienza. Nell'occasione della rete di Tribuna determinante la sua sponda di testa, in pratica un assist.
Nella ripresa sfiorň anche la segnatura, quando solo per un attimo mancň la deviazione a rete su suggerimento di Varchetta. Ma forse quel che piů ha colpito del trentaseienne ex giocatore del Cagliari č stata l'estrema umiltŕ mostrata con i compagni, il tecnico e con tutti i colleghi. Chiamato a fare da chioccia a una difesa di ventunenni non ha mai alzato la voce, né accennato a un rimprovero.

FRANCESCO COSSU

EDMOND_
12th December 2003, 16:15
Esti cumva gabilove ( :) ) si noi nu stim!?... Nu-mi aduc aminte sa fi facut Sorin scoala asta , dar ma bucura acest lucru ( mai ales ca anul urmator doreste sa ia licenta PRO .. ) . De unde ai informatia asta ? Eu stiam ca nici un antrenor roman nu a absolvit scoala aia ?

ion-1
12th December 2003, 17:05
Avantajul lui Napoli ar fi dorinta de afimare bazata si pe o mentalitate de fost fotbalist calit in cel mai tare campionat (nu neaprat si cel mai frumos). Italienii au un stil pragmatic dus pana la limita suportabilului in vederea obtinerii rezultatului dorit.
Din acest punct de vedere personal am certitudinea ca se vor dori cu adevarat rezultate si trebuie sa-i acordam credit.
Ramane de vazut cum va rezista in climatul de la noi.
Erau opinii despre legaturi cu mafia prin aducerea acestui antrenor..sa fim seriosi..mafia de pretutindeni ar putea lua lectii pe ici-colo (pe la punctele esentiale) de la ce se intampla pe la noi...uneori chiar la vedere (bani in sacose de plastic, etc etc..).

Cred ca este un momet important pentru Stiinta, dar in planul organizarii..daca reusim sa asezam temelia unui club cu adevarat profesionist lucrurile vor merge mult mai usor apoi (indiferent de antrenor, ce jucatori aducem sau pleaca, etc..).

ion-1
12th December 2003, 17:24
Nu cred ca se va juca defensiv doar pentru ca antrenorul a fost fundas sau italian. Cartu si Lucescu sunt doar doi fosti atacanti care, din cate am observat eu, imprima echipelor antreate de ei adeseori un stil ultradefensiv. Chiar Lucescu spunea cu multi ani in urma ca lui ii este mereu mai frica de un scor catastrofal decat de o infrangere la limita.
Si din cate stiu eu, fotbalul implica si o faza defensiva..deci, care ar fi problema daca echipa va face aceasta latura a jocului impecabil? Macar sa vedem o aparare impenetrabila 7-8 meciuri la rand..

ion-1
12th December 2003, 17:26
Ca o completare:
Juventus-Olympiakos 7-0
Milan-Barcelona 4-0
Milan-steaua 4-0

inter
12th December 2003, 19:06
de abia azi la 17.45 calciomercato da stirea cu Niccolo Napoli (41 ani), care a semnat un contract cu Stiinta pe 4 ani :)


cam tarziu :(

ion-1
12th December 2003, 19:13
CALCIO

16.33
Romania, l'Universitŕ di Craiova sceglie Napoli
L'ex difensore della Juve sarŕ il nuovo allenatore

BUCAREST - Sarŕ Niccolň Napoli, 41 anni, il nuovo allenatore dell'Universitŕ di Craiova, club che milita nella serie A romena (ha concluso l'ultimo campionato al quarto posto). Il neo allenatore ha firmato un contratto di 4 anni. Napoli ha giocato con la maglia della Juventus, Napoli, Cagliari, Cosenza e Messina. E' il secondo allenatore italiano che sceglie di andare in Romania dopo l'esperienza di Walter Zenga alla guida del National di Bucarest nella stagione 2002-2003.

ion-1
12th December 2003, 19:15
CALCIO

16.33
Romania, l'Universitŕ di Craiova sceglie Napoli
L'ex difensore della Juve sarŕ il nuovo allenatore

BUCAREST - Sarŕ Niccolň Napoli, 41 anni, il nuovo allenatore dell'Universitŕ di Craiova, club che milita nella serie A romena (ha concluso l'ultimo campionato al quarto posto). Il neo allenatore ha firmato un contratto di 4 anni. Napoli ha giocato con la maglia della Juventus, Napoli, Cagliari, Cosenza e Messina. E' il secondo allenatore italiano che sceglie di andare in Romania dopo l'esperienza di Walter Zenga alla guida del National di Bucarest nella stagione 2002-2003.

Pacala
12th December 2003, 22:14
Daca pana la 41 de ani ,asta n-a reusit sa-si gaseasca niciodata o echipa sa antreneze inseamna ca ceva este in nergula cu el. A aparut in ziare acum cateva luni un articol despre el ca era acuzat ca nu a respectat niste proceduri si juca la acea echipa de amatori pe care o antrena, copii fara acte in regula din Africa care veneau si plecau, a avut probleme cu drogurile, asta este un nenorocit.
voi il comparati cu Alexanco care fusese secundul Lui Cruyff la Varcelona sau pe Zenga care antrenase pe America in Mexic , echipe bune? Cum reusiti sa faceti comparatiile astea? :O

ady_azzuro
12th December 2003, 22:19
Editie Speciala:
Editorial de Andrei Bălan:
A jucat în Serie A, deci ştie, îl cheamă Napoli, deci merită, a venit în Bănie, deci are curaj. Restul, atmosferă, şansă şi inspraţie, sunt convins că vor veni cu timpul, ţinându-se prieteneşte de mână.
:happy :happy :happy

ion-1
12th December 2003, 22:50
Pacala, italianul a jucat fotbal pana pe la 36-37 de ani.
In ce masura te bazezi pe stirile de care spui (copii din Africa, droguri..). Numeste ziarele sau pune articolele cu pricina..

EDMOND_
12th December 2003, 23:07
Pacala , suntem oameni liberi , poate avem alt mod de a gandi decat tine.
Poate vrem sa vedem ce poate inainte de a-l acuza. Daca este traficant de copii si se drogheaza probabil il vor aresta si vom scapa de el! Nu putea sa-si gaseasca o echipa pentru simplu motiv ca in 2001 , la 38 de ani abia a absolvit scoala de la Coverciano , care este consiserata o scoala de antrenori de foarte bun nivel...
Pana in 1997 a jucat jucat fotbal , in 2001 a absolvit scoala , marturisesc ca nu stiu ce a facut in cei patru ani care lipsesc aici... s-o fi odihnit si el !
Nu stiu ce a aparut in ziare acum cateva luni , nu-mi aduc aminte ,fii si tu mai concret , in ce ziare...?
La prima vedere nu pare un nenorocit! Singurele lucruri care sunt sigure la ora actuala este ca a fost un mare fotbalist si ca este ( daca a semnat ! ) antrenorul Craiovei... Si pana la proba contrarie , eu , avand si singele si sufletul albastru nu pot spune despre antrenorul echipei pe care o iubesc ca este un nenorocit... Asta o poate spune un dinamovist sau un stelist....
Sper, din tot sufletul sa nu ai dreptate.... te-ai mai inselat tu si cu alte imprejurari...

EDMOND_
12th December 2003, 23:59
Cred ca este o confuzie! Italianul nu traieste in Sicilia , vestita prin mafie si droguri , ci in Sardinia , o insula linistita si o destinatie turistica de prim ordin!
Este casatorit , are doi copii , unul de 20 de ani - student , si altul de 15 ani !

Pacala
13th December 2003, 00:45
toata lumea se mai inseala Edmond dar sint curios la ce te referi tu cand imi spui ca m-am mai inselat eu. Nu retin numele ziarului,parca Prosport, era si o poza
Dar cum poti sa spui ca a fost mare fotbalist? E o enormitate, tipul a jucat cateva meciuri in serie A pentru ca e italian ,nu s-a remarcat prin nimic. Pe langa el un Badea sau Cartu sint niste giganti. dar aia ca doar dinamovistii sau stelistii pot sa critice situatia de la club m-a uluit. Sint foarte dezamagit de aceasta mutare.Timpul
va dovedi daca m-am inselat sau nu. Eu va spun ca este cea mai proasta alegere posibila si nu pot fi decat doua cauze.Ori dinel si mititelu sint prosti, ori sint rau intentionati. Daca tot vroiau sa-si bata joc pana si de emblema , sacrilegiu :O
macar sa puna pe umblema spitalul de la podari,stiti voi care

EDMOND_
13th December 2003, 02:09
Pacala , pe mine nu ma deranjeaza daca un suporter critica clubul Universitatea Craiova , problema este ca tu o faci aproape tot timpul si de multe ori fara obiectivitate.... In cazul de fata procedezi chiar incorect ..incerci sa ne faci sa credem ca este vorba de un "nenorocit" , un fost jucator de mana doua.... ori nu este deloc asa ... Am pierdut oarece timp cautand prin colectia prosport fara nici un rezultat ...nu am gasit nimic despre el, care sa ma faca sa cred ca tu si Blue aveti dreptate cand il numiti un nenorocit , un drogat si un traficant de copii ...daca ar fi fost asa sunt convins ca prietenii de la Gazeta de sud si gazeta sporturilor ar fi descoperit...vom vedea si in zilele urmatoare...
Am cautat si pe diverse pagini italiene... si am descoperit ca nu este chiar un oarecine.... in seria A a jucat 220 de partide , cu ce a jucat la Mesina aduna un total de 424 de partide in care a inscris 38 goluri , zic eu destul de mult pentru un fundas... Mai mult , are la activ castigarea cupei UEFA , cu Juventus...
Cautand pe paginile cu Juventus l-am descoperit si pe Napoli , pe o pagina intitulata " Les grands joueurs du passe' "..
Nu vreau sa o mai lungesc , pot sa accept ca va fi un prost antrenor si va fi gonit chiar la sfarsitul returului , nu accept insa modul in care tu si Blue vreti sa ne convingeti ca Napoli este doar un nenorocit , drogat si traficant de copii... iar ca fost jucator de fotbal un nimeni.... O faceti fara sa ne oferiti nimic concret , doar niste aluzii la niste articole care ar fi aparut in nu stiu ce ziar. Regret , nu este cel mai cinstit mod de a purta o discutie...

ion-1
13th December 2003, 02:56
Pacala, esti un pic prea patimas si prea categoric in afirmatii pe care nu le sustii cu nimic deocamdata.
Din cate imi amintesc in Italia a fost o perioada dura numita 'Mani pulite' (maini curate) in care au fost scuturati o gramada de fosti demnitari, oameni de afaceri, etc ceea ce nu s-a petercut si in Romania..daca era asa de mafiot 'neica-nimeni' (cum il numeste pe italian pseudoziaristul neica-morcov) fii convins ca era la racoare de mult.
Oricum, eu cred ca mai importanta reorganizarea clubului..sunt curios daca vom fi independenti sau aserviti altora ca in ultima vreme.
Antrenorii vin si pleaca clubul si performantele sale raman (mai stie cineva ca steaua nu a tras un sut pe poarta in finala-considerata cea mai urata din istoria competitiei- cu barcelona in 120 de min de joc?)

Pacala
13th December 2003, 04:24
Pacala , pe mine nu ma deranjeaza daca un suporter critica clubul Universitatea Craiova , problema este ca tu o faci aproape tot timpul si de multe ori fara obiectivitate....
Poate fusei cam dur,o fi stresul examenelor, apropierea sarbatorilor si departarea de casa la mine.
N-am interes sa critic echipa care-o iubesc.Tu insa ai aparat exact punctul de vedere al clubului de parca ai lua bani de acolo.Nu merit sa fie acuzat de rea-credinta ,mai ales de suporterii Stiintei.
N-ai raspuns cand m-am inselat pe forum.
Raman la parerea mea , am vazut acel articol, va mai apare, cand va merge Craiova bine,sa ne dea la cap.
Lasa ca vedem cine a avut dreptate. Eu vreau sa ma insel.
Napoli :no:

Pacala
13th December 2003, 04:29
Pacala, esti un pic prea patimas
sint, ca nu vru mama sa ma faca neamt.


Antrenorii vin si pleaca clubul si performantele sale raman (mai stie cineva ca steaua nu a tras un sut pe poarta in finala-considerata cea mai urata din istoria competitiei- cu barcelona in 120 de min de joc?)
am vazut caseta video a meciului , au tras si Barbulescu pe final :evil:
Dar a ramas si performanta si antrenorul in amintire.
Vrei sa insinuezi ca daca vine Napoli echipa va juca urat dar o sa aiba performante?
:D Ce legatura are napoli cu steaua cand ne jucam cu puta in tarana. Ce comparatie? :D

Pacala
13th December 2003, 04:31
Ba Ioane, daca eram neamt nu te mai bagam in seama :D

Blue
13th December 2003, 08:08
Am cautat si pe diverse pagini italiene... si am descoperit ca nu este chiar un oarecine....
De ce nu-l vreau pe Napoli:
1. intre mare jucator si mare antrenor nu e o relatzie biunuivoca. Punct
2. Nu compara pe zenga (no 1 in lume la un moment dat) sau Alexanco , capitanul Spaniei si Barcelonei cu O REZERVA la o echipa de club(fie ea si Juve)
3. NU A ANTRENAT DECAT AMATORI.
4. Tipul are unele "bube. Nu mai insist, vei vedea.
5. Nu stiu ABSOLUT NIMIC despre situtatzia de la noi
6. Din nou nu avem continuitate la antrenori si asta bulverseaza jocul unei echipe.
7. nu are acea legatura sentimentala cu publicul. Ai sa vezi ca eu sint bland, vor fi mult suporteri care vor avea reactzii mult mai nasoale :D :D :D

De ce-l preferam pe Badea:
1. gestul de nerecunostintza va face multzi exjucatori mari sa ezite cand aleg sa se intoarca. Adica vine joaca pe nasturi din suflet, antreneaza la fel si tu il dai la o parte. NU se face
2. Echipa avea continuitate
3. suporterii il simpatizeaza.Stii de ce nu au facut scandal suporterii cand a fost dat afara Cartzu? PENTRU CA A VENIT BADEA
4. CUNOASTE PERFECT CE SE INATAMPLA PE PLAIURILE MIORITICE SI IN PLUS SI.... OLTENESTI. Stii foarte bine ca in Romania se intampla tot felul de lucruri stranii si...irepetabile iar in craiova si mai si.
5. Cand echipa merge (tipul chiar a dovedit calitatzi reale, echipa a urcat cel mai sus in ultimii 8 ani) NU SCHIMBI ANTRENORUL. CAND ITZI MERGE BINE, NU TE LEGI LA CAP DACA NU TE DOARE
6. Nu trebuia sa o luam iar de la zero cu pregatirile cu lotul etc. Stia exact ce poate fiecare jucator , jucase chiar alaturi de ei. Jucatorii aveau alta incredere in el. Legatura asta intre jucatori si antrenor este foarte importanta si DELICATA
7. Lui i se iarta multe pentru ca este pur si simplu BADITZA si stii foarte bine ce inseamna asta. Una este cand greseste Balaci,Cartzu, Badea ,Sandoi si alta este cand greseste un sulea spataru .Stim amandoi chestia asta , si o stiu totzi desi unii nu vor s-o recunoasca. :D :D :D

P.S.: vezi ca zilele astea lumea e nervoasa rau de tot in Montréal, unii cu examene, altzii incurcatzi cu grevele de tot felul din ultimele zile pe aici.Drumuri blocate, circ. Lumea e nervoasa si-si varsa nervii pe napoli ala al tau care chiar este un gut . TOATE CA TOATE , DAR MITITELU ALA NU NUMAI CA ESTE UN RETARDAT DAR MAI ARE SI O INFLUENTZA PREA MARE ASUPRA LUI DINEL.

IN CONCLUZIE EDMOND:
1.A INNEBUNIT LUMEA DE TOT. :D :D :D
2.napoli ala e o panarama, considera ca tzi-am dat in scris.
3.e necurata treaba la Craiova cu aducerea lui, cred ca altele sint afacerile, mi se pare ridicola si reclama pe care se chinuie s-o faca clubul la protv, prin ziare. Rad dusmanii in barba ca l-am dat jos pe Badea (asta au si vrut in acea campanie impotriva lui, le era frica de ce putea ajunge Craiova) si am adus un mascarici.

Blue
13th December 2003, 08:11
Ba Ioane, daca eram neamt nu te mai bagam in seama :D
:D :D :D mah,tu poate oi fi chiar neamtz si nu stii tu. Esti exagerat de blond pentru un oltean :D :D :D mah hitleristule mah :D :D :D

Lion
13th December 2003, 09:07
Pt Pacala:
Faci O Confuzie In Legatura Cu Acel Articol Ce A Aparut In Urma Cu Aproximativ 3-4 Luni In Prosport.
In Acel Articol Era Vorba De Antrenorul Italian Ce A Fost Adus De Dinel Sa Antreneze Csm Resita...
Italianul Nu A Stat Decat 3 Saptamani La Resita Dupa Care A Plecat...
Dupa Aceea Vreo 2-3 Ziare Au Inceput Sa Sara La Gatul Italianului Care Adusese Si Vreo 6 Argentinieni Sa Joace Pt Csm Resita Dar De Fapt Ei Fusesera Adusi De Dinel Si De Impresarul Lui Guso,daouda Si Bengondo Pt Universitatea...
Deci Nu E Vorba De Nicolo Napoli...
Deocamdata Eu Nu Pot Sa Ma Pronunt In Privintza Lui Napoli...
Greseala Mare A Lui Dinel A Fost Nu Acum Cand L-a Facut Pe Badea Sa Renunte Ci In Luna Octombrie Cand I-a Acceptat Demisia Lui Sorin...cirtu Nu Trebuia Sa Plece...cu El Aveam Cele Mai Mari Sanse Daca Era Liniste La Echipa...
Cam Atat Pt Azi...
Weekend Placut Pt Toata Lumea...
Forzza Stiinta

Blue
13th December 2003, 09:18
leule, acu' daca tot mai dadushi si tu pe aici si te chinuishi sa incepi fiecare cuvant cu majuscula :D :D :D trebuie sa recunoasc ca ai dreptate. Traficantul de copii si droguri era celalat italian.Dinel asta are o preferintza stranir pentru italieni de mana a 14-a.

P.S. : Tot mai plangi mah dupa Sorin. Am "plans" atunci dupa Sorin, acu' se plange dupa Badea . :D :D :D

Lion
13th December 2003, 09:23
eu am scris cu litere mari dar nu stiu de ce a aparut asa...aspectul asta nu prea ma intereseaza...
tu stii ca nu poate nimeni sa-mi scoata din cap faza cu sorin :headbang: ...si mai ales ca e scula de antrenor...
FORZZA STIINTA

Blue
13th December 2003, 09:27
stiu ca Sorin e antrenor mare . Si eu il preferam pe Sorin. Dar mi-a placut si de Badea. Dar ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult este ca astia isi bat joc de totzi antrenorii pe care noi i-am fi considerat buni. Nu a fost loc pentru sandoi, pentru Cartzu, pentru Badea, se pare ca nici pentru Balaci dar se facu loc pentru un coate-goale, matze-fripte numai pentru ca vine din Italia.

Blue
13th December 2003, 09:35
Poanta este ca m-am convins ca Dinel asta, este un prostovan. A facut bani dar a facut cum se fac banii in Romania.
A fost atat de prostovan incat sa recunoasca ca el este in spatele Editziei Speciale , ziarul care-l ataca zi de zi pe Sorin iar Dinel se face ca ploua si declara ca el pe Sorin il vrea. Am crezut ca este o scapare faptul ca a recunoscut chestia aia si ca nu-l inghitzea el personal pe Sorin.Dar dupa ce a dat vrabia(Badea) din mana pentru cioara(napoli) din sicilia .....
nu mai zic nimic. Gata

Lion
13th December 2003, 09:35
eu ti-am mai spus ca nu sunt de acord cu schimbarile de antrenori...nu se poate face performanta...la craiova se intampla acest lucru din 1992 dupa ce l-au dat afara pe sorin dupa meciul de cupa cu steaua...asa ca nimic nu ma mai surprinde...stii care e parerea mea despre actuala conducere a universitatzii...
FORZZA STIINTA

EDMOND_
13th December 2003, 12:40
Vreau sa stiti ca optiunea mea este clar pentru BADEA! Chiar am scris o scrisoare clubului în acest sens.
Blue , este adevarat ca asta este un nimeni ca antrenor , si nu-mi place asta.
Trebuie sa te contrazic insa , ca jucator are adunate peste 420 de partide , din care 220 in serie A , a marcat 38 de goluri ( ca fundas ) intr-un campionat destul de puternic si a disputat o finala de Cupa UEFA pe care a castigat-o , jucand la Juventus. Am mai spus , am cautat pe diverse pagini italiene si am gasit o pagina cu fostii jucatorii ai lui Juventus , unde se vorbeste frumos de el...
I-am dat cateva puncte in plus pentru ca traieste in Sardinia , unul din cele mai frumoase locuri de vacanta...o zona linistita si cu plaje minunate ( :) )... Eu asa sunt obisnuit , sa vad intai parte buna a lucrurilor : )..
Sunt oarecum linistit deoarece am vazut ca deja Badea este umbra lui , italianul are ca obiectiv pentru retur locul 3 ( performanta minima loc 4 )...nu le obtine , se duce de unde a venit..Badea poate prelua oricand din mers echipa , îi cunoaste pe jucatori si va fi tot timpul langa ei...
Nu stiu de ce , cred ca este o manevra a lui Staicu , pana cand Badea isi va lua licenta de antrenor... nici nu stiu daca au semnat contractul , sau il vor semna in ianuarie...
In ceea ce-l priveste pe Staicu , eu zic sa-l lasam deocamdata in pace deoarece pana acum a avut carti castigatoare (inclusiv cu Badea )...daca îi reuseste si schimbarea gazonului ( am inteles ca returul se va juca pe Extensiv )
si va aduce si cativa jucatori buni chiar ma voi declara multumit...nu stiu ce naiba aveti cu el , vad ca nu se gandeste sa vanda jucatori , ba chiar se straduieste sa-i pastreze pe cei care sunt ( vezi marirea substantiala a contractului lui Daouda si propunerea pentru Rada - nou contract cu salariu mult mai mare )..,.
Apropo , chestia cu comunismul este la Staicu o mare vraja , el este cel mai mare dintre rechinii de pe aici , iar ce face la Scornicesti , este un fel de Dracula park , de pe urma caruia , sunt convins va castiga multi bani....

EDMOND_
13th December 2003, 13:31
Dupa ce voi sti ca ati vizualizat acest mesaj , il voi inchide sau il voi muta la subiectul cu antrenorul....

Blue
13th December 2003, 18:05
eu l-am citit Edmond. Nu stiu, despre subiectul Napoli nu-mi mai place sa discut.Poate il tzine pana isi ia Badea carnet sau mai stiu eu ce. desi Badea putea sta pe banca cu titlul de antrenor secund, director tehnic, orice, si conducea echipa fara probleme. Nu era o problema.
Cu muzeul ala intradevar regrat ca n-am avut eu idee. Nu mai am chef azi de discutzia aia de aseara.

inter
13th December 2003, 18:57
Blue a spus:

Poanta este ca m-am convins ca Dinel asta, este un prostovan. A facut bani dar a facut cum se fac banii in Romania.

dar ce Blue in Canada banii se fac altfel? :cool:

EDMOND_
13th December 2003, 19:20
O parte din noi stiam ca Editie a aparut cu banii lui Dinel,
te asigur eu insa ca nici macar nu-l citeste zi de zi , il intereseaza numai in masura in care il poate folosi in interesul afacerilor lui..sau in ce priveste politica...
Nici cu echipa nu se omoara prea mult ,are el probleme mult mai mari.... Crezi ca este usor sa gestionezi o avere spre 80 milioane de dolari , aici , in Romania ?
Bun , rau , prostovan ...Dinel s-a achitat totusi onorabil
de responsabilitati...vad ca echipele de top bucurestene mai achita si acum din primele de joc...nu am auzit sa fie probleme la Craiova...

Blue
13th December 2003, 19:41
dar ce Blue in Canada banii se fac altfel? :cool:
las-o balta Inter ca toti marii bogatasi de aici au fost nu tari, foarte tari. Sint totusi niste reguli.
Bombardier, vorbesc de batranul care a inffintzat compania a fost un superinginer, la fel si Whitney .
Sau Jean Coutu un farmacist de geniu cu simt al afacerilor , au avut idei , au fost vizionari.Ca mostenitorii lor nu sint ca ei e o alta chestie. Ala care a fondat trustul de presa Quebecor i-a invatat inclusiv pe americani cum se face tv si presa. A murit, era rus tipul la origini. A aparut acum un chinez care era gata sa cumpere Air Canada la fel ,foarte tare. Sigur ca si ei merg la limita intre legal si ilegal.Dar majoritatea dintre ei chiar au fost ori profesionisti deosebit ori vizionari. Nu s-au imbogatzit ca a dat mita unui general al armatei , a luat pamanutul armatei si il vinde mai scump sau ca fac imprumuturi din banci si nu le dau inapoi. Chiar crezi ca merge asa?

inter
13th December 2003, 19:45
Blue, dar de baietii cu ochi albastrii veniti din Hong-Kong nu zici nimic? :cool:

n-am vrut sa-mi spui despre Bombardier si Jean Coutu , ci de astia care s-au facut "cetateni canadieni" dupa 95 ;)

Blue
13th December 2003, 19:56
O parte din noi stiam ca Editie a aparut cu banii lui Dinel,
te asigur eu insa ca nici macar nu-l citeste zi de zi , il intereseaza numai in masura in care il poate folosi in interesul afacerilor lui..sau in ce priveste politica...
Nici cu echipa nu se omoara prea mult ,are el probleme mult mai mari.... Crezi ca este usor sa gestionezi o avere spre 80 milioane de dolari , aici , in Romania ?
Bun , rau , prostovan ...Dinel s-a achitat totusi onorabil
de responsabilitati...vad ca echipele de top bucurestene mai achita si acum din primele de joc...nu am auzit sa fie probleme la Craiova...
camapania de presa impotriva lui cartzu nu avea cum sa n-o stie.Edmond, hai sa fim seriosi. Nu are cum, au fost prea multe discutzii,interviuri tv despre tema asta, toata lumea vorbea ,asta e imposibil.
Intradevar a platit salariile, a facut si lucruri bune , a strans un grup bunicel de jucatori. Dar Edmond, asa e normal , sa platesti banii angajatzilor. Eu stiu ca asta e o performantza prin Divizia A dar oricum, asta se inscrie in limitele firescului, normalului. Sint de acord ca Dinel Staicu a facut si multe lucruri bune la echipa .Dar si atitudinea suporterilor fatza de el este alta ca cea fatza de cainetzoiu de exemplu.

Blue
13th December 2003, 20:01
Blue, dar de baietii cu ochi albastrii veniti din Hong-Kong nu zici nimic? :cool:

n-am ce sa zic de aia prea mult, aici nu sint asa multzi. Cea mai mare parte dintre ei s-au oprit in Vancouver . S-au dus multzi si in Toronta, de acolo li se trage alora epidemia aia de sars , ca i-au innebunit pe torontoazi dar habar n-am ce-i cu aia.
Nu e niciunul dintre aia granzii pe aici. Sint in partea engleza, cum or fi facut ei bani in Hong Kong ? probabil ca si in Romania. Sa vedem aici cum ii fac.

P.S.: statui degeaba sa vad telejurnalul, nu spuse rezultatul de la Eso, eram curios. Care il aflatzi mai repede,punetzi-l pe aici pe undeva rezultatul.
Am plecat.Numai bine

ion-1
13th December 2003, 20:06
Pacala, trec peste 'bahurile' pe care mi le-ai trimis cu generoziatet, dar nu pot trece peste faptul ca ma citezi pe sarite si comentezi bucatzele din ce am scris..
Nu faceam nici o comparatie cu steaua sau cu mai stiu eu cine, mai citeste o data ce am postat..
Nimic rau in a fi patimas atat timp cat iti pastrezi mintea limpede.

EDMOND_
13th December 2003, 20:20
Blue , ai un fix cu Sorin , cum ca a fost persecutat si fortat sa plece..Nu stiu cum naiba aproape tot timpul vedeti mai bine de acolo de unde sunteti ,decat noi care stam aici si mergem de multe ori si la antrenamentele din cursul saptamanii... Eu cred ca ai ramas cu nostalgia lui Cartu cel de la castigarea ultimului campionat al Universitatii... Sorin a pierdut pe mana lui , a urmarit prea mult alte probleme si a uitat ca mai trebuie sa si antreneze... A uitat ca fotbalistii nostri , mai ales cei olteni sunt orgoliosi si nu suporta sa fie injurati la antrenamente si nici sa fie date saptamanal interviuri care sa arate ce slabi sunt si ce prost joaca...
M-am saturat pana peste cap de subiectul asta .. daca vrei sa-l dezvoltam risti sa afli si lucruri neplacute , pe care nu ai vrea sa le auzi despre idolul tau , de exemplul despre transferul lui Murgan si a lui Borbely... sau cum a incercat sa-l faca pe Staicu... Sunt destule lucruri neclare ,iar daca Staicu si Cartu au convenit sa nu faca nimic public si sa dea o anumita varianta oficiala sa o luam in consideratia pe aceea si sa inchidem subiectul Cartu ..pana cand ne va da ocazia sa vorbim din nou despre el ! In acest sfarsit de tur se schimba antrenorii pe banda rulanta ... pe Sorin , din motive diverse , nu-l oferteaza nimeni... Si eu il iubesc pe Sorin dar nu-l pot transforma intr-o icoana la la care sa ma inchin! Este om , ca noi toti si , pe langa calitati are si destule defecte...

ion-1
13th December 2003, 20:29
Inter, senzatia mea este ca banii se fac in tara cum se faceau in strainatate acum mai bine de o suta de ani (la limita legii....de fapt dincolo de aceasta limita)..nici un avantaj in folosul nostru, din pacate in toate aceasta 'facere de bani' din tara...dimpotriva..

ion-1
13th December 2003, 20:32
Edmond, senzatia mea este ca ai devenit prea sever cu Cartu chiar inainte de a pleca si prea intelegator cu Dinel..e ceva normal sa ai achiti macar contractele si primele la zi si nu un merit special, indiferent de ce s eintampla la altii..

ion-1
13th December 2003, 20:40
Pe de alta parte, cred ca discutiile despre Cartu nu mai sunt de actualitate, sa-l lasam sa-si traga sufletul in liniste, daca reuseste (am inteles ca a comentat nefavorabil aducerea macaronarului).

Pacala
13th December 2003, 23:16
Pacala, trec peste 'bahurile' pe care mi le-ai trimis cu generoziatet, dar nu pot trece peste faptul ca ma citezi pe sarite si comentezi bucatzele din ce am scris..

bine ai venit pe forum Ioane. Peste un timp vei vedea ca se folosesc si se admit lucrurile astea. Nu ma mai luat la rost ca nu vrei sa ne certam
Tinem cu stiinta amandoi dar putem avea opinii diferite asupra unor lucruri.

Pacala
13th December 2003, 23:17
Edmond, senzatia mea este ca ai devenit prea sever cu Cartu chiar inainte de a pleca si prea intelegator cu Dinel..e ceva normal sa ai achiti macar contractele si primele la zi si nu un merit special, indiferent de ce s eintampla la altii.. Iata o afirmatie cu care sint total de acord. Incep sa ma inteleg cu ion :D

Pacala
13th December 2003, 23:23
s-a spus cam tot despre subiectul asta
vedem si cine a avut dreptate.

EDMOND_
13th December 2003, 23:39
Sever !? Normal , pentru ca il iubesc pe Sorin... asa cum l-am aparat alta data asa l-am si criticat! O sa-i vina randul si lui Staicu :) , fiti fara grija...

ion-1
14th December 2003, 00:34
Pacala, sigur o sa ne intelegem daca tinem cu aceeasi echipa (totusi tu cu cine tii mai mult? pandurii sau stiinta?).
Daca nu din acest motiv macar din acela ca tatal meu a fost tot gorjean..

ion-1
14th December 2003, 00:37
Edmond, Cartu a facut greseli (din pacate majore zic eu) dar nici Dinel nu l-a sprijinit asa cum ar fi fost normal. Mai ales daca el finanteaza ES, atacurile murdare impotriva lui Cartu sunt cu atat mai regretabile.
In esenta, Sorin a fost un jucator sclipitor dar si foarte capricios si se pare ca a ramas consecvent cu el insusi de-a lungul timpului.

ion-1
14th December 2003, 00:39
Si oricum, deoarece doresc binele Stiintei nu sunt dornic sa-i vina randul lui Dinel la critici prea repede (desi am un parere foarte..relativa despre tagma imbogatitilor de dupa revolutie).

Pacala
14th December 2003, 03:43
Pacala, sigur o sa ne intelegem daca tinem cu aceeasi echipa (totusi tu cu cine tii mai mult? pandurii sau stiinta?).
Daca nu din acest motiv macar din acela ca tatal meu a fost tot gorjean..
cu amandoua

EDMOND_
14th December 2003, 13:24
Ioane , daca mai sapam putin poate descoperim ca ne cunoastem... am copilarit tot in Brazda ...si am facut liceul tot prin Brazda... o sa te contactez mai tarziu pe pm....

nr.zece
15th December 2003, 19:01
daca imi permiteti sa va intrerup arborele genealogic, glumeam, vreau sa-mi spun si eu parerea despre noul nostru allenatore.
Este cea mai proasta solutie pe care o puteau gasi al de Dinel si Mititelu.
Pacat, m-as fi multumit si cu Rednic in locul lui Napoli.
Pana se dumireste cum este pe aici dureaza, si cand se dumireste se jura ca este mai rau ca la el in Sicilia.
Sa-l vedem si sa speram.

EDMOND_
15th December 2003, 19:44
frozen , cam asa vad si eu lucrurile , dar naiba stie ..lui Dinel i-au cam iesit pasentele... nu-mi ramane decat sa sper ca are mana buna si acum !
Sunt linistit cat de cat pentru ca Badea este umbra italianului.... sa vedem ce urmeaza ! Cred ca mai sunt niste aspecte pe care nu le stim...am eu asa o presimtire...

nr.zece
15th December 2003, 19:48
Pai de ce crezi ca Dinel declara ca el nu renunta la Badea? stie foarte bine ca el si cu Mititelu sunt afoni de fotbal, dar macar la creat imagine prin circ sunt asi.
N-ai vazut ce stil au la transferuri?
Ce crezi Ganea aterizeaza in giulesti?

EDMOND_
15th December 2003, 19:56
Mai mult ca sigur ! Am inteles ca si Frasineanu si Miu... Oricum va fi destul de problematic sa transferam jucatori sub contract cu Becali...!
Am senzatia insa ca ar putea sa apara cateva surprize placute pentru noi priviind transferarile...

EDMOND_
15th December 2003, 20:00
Apropo! Trimite-mi pe pm un numar de telefon , poate ajung miercuri prin Bucuresti si bem o bere impreuna !
,Mi-am propus sa aranjez lucrurile astfel incat sa ajung la turneul de la Norcia..daca se rezolva , am sa trimit corespondente pe forumul "maxima" si aici pe pagina noastra.:)

nr.zece
17th December 2003, 10:23
edmond daca nu ai primit pm-ul meu il are inter numarul meu.
mie nu mi-a functionat pm-ul in ultimul timp.

EDMOND_
4th January 2004, 12:47
Emil Sandoi a petrecut o perioada in preajma echipei A S Roma pentru pregatirea in vederea obtinerii licentei PRO. A declarat ca perioada petrecuta acolo va insemna destul de mult pentru activitatea lui ulterioara , ca antrenor!

ady_azzuro
4th January 2004, 13:52
Edmond, sondajul acela cu Rednic poti sa il scoti, nu mai e de actualitate... ;)

Blue
21st January 2004, 03:34
si sa punem unul cu Napoli, adica cat ramane :D :D :D Asta ar trebui sa fie subiect lipicios doar sa schimbam numele antrenorului ca vad ca niciunul nu rezista mult .Pacat
Se zicea ca Badea are dezavantajul ca antreneaza cu dispensa, uita ca si Napoli tot asa antreneaza doar ca nu stie jucatorii.

nr.zece
21st January 2004, 09:49
se pare ca nu numai eu sunt sceptic in ce-l priveste pe napoli
ne-am cam obisnuit sa traim din sperante si o cam furam.
acum este prea tarziu sa mai protestam si sa cerem ANTRENOR .......... ii acordam credit si lui asta si sa vedem ce iese.

EDMOND_
21st January 2004, 12:20
Culmea este ca in ultima vreme am cam avut noroc cu cei carora trebuia sa le acordam credit... Alecsanco , Badea si am " furat-o" cu ai care erau "meseriasi" cu acte la mana...

Netscape
22nd January 2004, 02:01
il preferam pe Badea dar sa speram ca e bun si Napoli.

EDMOND_
25th February 2004, 08:40
Netscape , dupa cum probabil ai vazut , se pare ca Staicu iti indeplineste dorinta! Posibil ca Badea sa fie anuntat astazi ca noul antrenor al echipei si uite ca acest thread revine in actualitate!