PDA

View Full Version : Carlo Nocerino acuză AC Milan și Inter Milano de falsificare în bilanțuri ...



Universal
21st June 2007, 14:58
Un nou scandal se abate asupra Italiei, mai bines spus, asupra celor 2 cluburi italiene, Ac Milano si Inter Milano, care vor fi acuzate penal de falsifiacarea bilanturilor financiare.

Cel mai grav rezultat ar fi retrogradarea in Serie B pt ambele echipe....

Sursa: Reuters, sport.de

Mario Di Lazi
21st June 2007, 15:03
păcat ... :(
fotbalul italian nu mai scapă de probleme ... :(

Lordul
21st June 2007, 15:04
asta e ...daca milanul si interul sunt retrogradate atunci echipele orasului roma se vor clasa pe 1 si 2

Mario Di Lazi
21st June 2007, 15:06
chiar nu îmi mai doresc retrogradări și puncte de penalizare ...
vreau un campionat puternic și toate echipele să plece cu același număr de puncte ... :(

Lordul
21st June 2007, 15:08
pai daca e asa Lazio nu prea are sanse ... gandeste-te la binele echipe tale favorite din Italia

Mario Di Lazi
21st June 2007, 15:10
:D ... poate trebuie să încep să gândesc așa ...
dar ... știu prin ce am trecut noi vara trecută când am ajuns în Serie B ... nu doresc nimănui ...

Andreiy
21st June 2007, 17:01
Un nou scandal se abate asupra Italiei, mai bines spus, asupra celor 2 cluburi italiene, Ac Milano si Inter Milano, care vor fi acuzate penal de falsifiacarea bilanturilor financiare.

Cel mai grav rezultat ar fi retrogradarea in Serie B pt ambele echipe....

Sursa: Reuters, sport.de

m-ai socat...cand credeam ca am scapat de asa ceva...
ei vorbeau de juve, dar nu se uitau in curtea lor .

delaparis
21st June 2007, 21:06
"Internazionale Milano ar putea fi retrogradata in Serie B, in urma unui nou scandal aparut in Italia. Dupa ce in urma cu un sezon am asistat la scandalul Calciopoli, in aceasta vara se pare ca au iesit la iveala documente prin care Internazionale Milano a falsificat anumite bilanturi financiare si a putut evolua in sezonul 2005\2006. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/italia/19666/inter-in-serie-b.htm


ceva comentarii ? :D

Luis Garcia10
21st June 2007, 21:12
Cred ca d-aia ezita Cristi sa plece la Inter :rolleyes:

delaparis
21st June 2007, 21:17
Probabil ... dar cred ca nu este cauza principala ...

Oricum nu prea cred ca Inter este in pericol :cool:

Luis Garcia10
21st June 2007, 21:20
Da...probabil vrea la Barca :rolleyes: :ok:

delaparis
21st June 2007, 21:24
... mai ales la bani mai multi ;) ... in comparatie cu bani putini si in serie B :lol:

resita
21st June 2007, 21:28
ce naiba la astia cine castiga campionatul merge in B :evil:

delaparis
21st June 2007, 21:30
Nu e asta faza ... Berlusconi ii elimina incet incet pe toti :rolleyes:

:evil:

resita
21st June 2007, 21:31
pai si de Milan parca era vorba :D

Universal
21st June 2007, 21:32
ce bine :drak:

Chivu merita un club mare..ca Barcelona..care castiga tiluri ...si are multa glorie....mi-l si imaginez..este un jucator exceptional...

pacat daca ar retrograda totusi campioana... :(

Jerry20cm
21st June 2007, 21:54
Pariziene, iti arde de glume?:confused:
Cand oi vedea tu Interul retrogradat, inseamna ca s-a sfarsit lumea:ok:

BTW: In scandalul asta mai sunt implicate inca cateva cluburi, bineinteles si verisorii.

terminati cu prostiile si lasati-ne sa ne pregatim de al treilea titlu consecutiv:cool:

YoNuTzz
21st June 2007, 21:58
parerea mea k aceasta informatie va ramane la statutul de zvon...nu se va intampla absolut nimik...anul trecut juve o merita cu varf si indesat...in schimb verishorii erau ei perdantzi, dar macar corecti...

Lordul
21st June 2007, 22:23
sa se faca dreptate stiam eu ca Morratti a facut si el manarii , cu arbitrii falsificari alea alea ...sa retrogradeze si Inter sa se duca acolo unde este locul ..

Universal
21st June 2007, 22:24
...si As Roma lui Chivu sa devina campiona :D

tchibos
21st June 2007, 22:41
si asa inter nu era echipa :D

Jerry20cm
21st June 2007, 23:11
moa, constantene ...:mda:

dardar_3
21st June 2007, 23:58
Chestiile astea sunt de umplutura.... Se plictisesc cei de la juve si cauta nod in papura:D...

In 2005 am demonstrat ca avem valoare si am jucat finala UCL si am iesit pe locul 2 in Serie A... dupa un meci dubios la Torino... in care juve a avut prima ocazie in min87... Scorul s-a terminat 0-0 si juve a luat titlul...:mda:... ulterior descoperindu-se ca Moggi vorbise cateva ore inainte cu arbitrul meciului...

In 2007 am demonstrat tuturor ca suntem campionii Europei...


Galliani a declarat ca Milan e nevinovata...:ok:.. Pentru Milan s-a discutat si anul trecut pblema asta si nu au fost gasite probe...:ok:

Lordul
21st June 2007, 23:59
probele se pot creea , se pot falsifica

Jerry20cm
22nd June 2007, 00:00
pai, ce sa faca si zebrele
si asa n-au nicio sansa anul asta, s-au gandit sa nu fie umiliti:D
Cuplul Berlusconi-Moratti nu poate fi invins:happy

dardar_3
22nd June 2007, 00:08
Mai baieti...

Haideti sa va spun doua motive pentru care fazele cu bilanturile false nu vor avea nici o urmare:

1. Inter are centenarul anu viitor...:D.... nu spun ca nu mi-as dor sa il sarbatoreasca cu Brescia:D
2. Berlusconi nu ar mai cumpara un Suazo... un Eto'o sau Ronaldino... un Emerson sau Carlos Eduardo... plus ca acest caz a fost discutat si anul trecut....:ok:...


PS: Daca ar fi fost asa... s-ar fi stiut si ar fi acceptat pe loc cedarea lui Kaka pt 75 de milioane la real. Insa azi Milan a dat in judecata cotidianul AS pentru informatii eronate despre Kaka...:D

YoNuTzz
22nd June 2007, 01:01
articolul cu retrogradarea, sau pedepsirea este o pura inventie, o aberatie...
stati linistiti k nu se va intampla asha ceva...
anul trecut a fost revolutie in fotbalul italian, si s-a eliminat cancerul "moggi"...si nimeni nu-si doreste si anul acesta alt scandal
+ k dak ar retrograda pe cele mai bune 2 echipe din italia, pe campioana europei, ambasadoarea italiei in europa (Milan) si pe campioana italiei (Inter) s-ar alege praful de fotbalul italian anul viitor...

YoNuTzz
22nd June 2007, 01:06
si asa inter nu era echipa :D

bai, nici eu nu-s fan inter, se vede asta :happy , dar cum poi spune k inter nu are echipa...
ce draq...

delaparis
22nd June 2007, 01:10
asha asha ... :D


Cine sunt "astia" care tot zic prostii pe aici ... :evil:

Inter este ECHIPA ... adica aia reper din serie A :drak:

dardar_3
22nd June 2007, 01:17
Nu e asta faza ... Berlusconi ii elimina incet incet pe toti :rolleyes:

:evil:

Tu citesti ce scrii?....:)....
Cum poti sa zici asta...:)....


sa se faca dreptate stiam eu ca Morratti a facut si el manarii , cu arbitrii falsificari alea alea ...sa retrogradeze si Inter sa se duca acolo unde este locul ..

Alt cunoscator de prosport si gps...:sleep:


asha asha ... :D


Cine sunt "astia" care tot zic prostii pe aici ... :evil:

Inter este ECHIPA ... adica aia reper din serie A :drak:

Vezi ca te contrazici in declaratii mestere....;)...

Mario Di Lazi
22nd June 2007, 08:11
vreau un campionat curat anul ăsta în Serie A ... fără penalizări și retrogradări ...

razwan_vs
22nd June 2007, 08:29
in fiecare an cate un scandal :(

Andreiy
22nd June 2007, 08:58
"Internazionale Milano ar putea fi retrogradata in Serie B, in urma unui nou scandal aparut in Italia. Dupa ce in urma cu un sezon am asistat la scandalul Calciopoli, in aceasta vara se pare ca au iesit la iveala documente prin care Internazionale Milano a falsificat anumite bilanturi financiare si a putut evolua in sezonul 2005\2006. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/italia/19666/inter-in-serie-b.htm


ceva comentarii ? :D


ce veste buna ai putut sa-mi dai...sper doar sa se si concretize, pt. ca prea au vb. urat de juve. roata s-a intors

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 09:12
sper ca cele 2 formatii sa scape fara probleme din acest scandal

Andreiy
22nd June 2007, 09:16
sper sa retrogradeze Inter, pt. rautatea la adresa lui Juve, pt. aroganta de care au dat dovada, pt. bucuria nemeritata a castigarii titlului, deoarece cu Juve in A, Inter n-are nicio sansa.

zeze
22nd June 2007, 14:26
... nu se mai poate intampla ce s-a intamplat anul trecut cu Juve
nu conteaza daca au falsificat ceva sau nu, ideea e ca echipele sa joace fotbal iar eu sa le urmaresc...e cel mai important ... de unde fac ei rost de bani ...Nu ma intereseazaaa

YoNuTzz
22nd June 2007, 14:37
au vr. urat de juve ptr k juve a meritat-o

delaparis
22nd June 2007, 14:46
Vezi ca te contrazici in declaratii mestere....;)...

Am facut special ... lasa :D

Andreiy
22nd June 2007, 17:00
au vr. urat de juve ptr k juve a meritat-o

acum si noi vom vb. urat de inter dak va fi retrogradata

Andreiy
22nd June 2007, 17:02
nici eu nu cred ca se poate intampla asta, dar totusi speram...

Mario Di Lazi
23rd June 2007, 11:08
de unde fac ei rost de bani ...Nu ma intereseazaaa
eu nu cred că se pune problema să fie banii mafiei ... dacă la asta te gândești ...
Poate cel mult să fie bani de la un sponsor care are probleme cu justiția (gen Poli Timișoara-Iancu-BKP) ...


sper sa retrogradeze Inter... deoarece cu Juve in A, Inter n-are nicio sansa.

Ți-am mai zis ... poate Juventus are un lot bun de jucători, dar să vedem dacă are și o echipă bună ...
rămâne de văzut pe teren ...