PDA

View Full Version : Imn de echipă mare



andreiush
4th March 2006, 01:52
Imn de echipă mare

După modelul lansat de Juventus şi Inter, realizatorii Ştirilor Sportive ale Antenei 1 au propus rapidiştilor să īnregistreze un clip īn care jucătorii giuleşteni să cīnte imnul echipei pe care o reprezintă. "Ne-am inspirat după faptul că marile echipe din Europa īşi cīntă imnul, iar acum, după performanţele din Cupa UEFA, Rapidul poate fi numită o mare echipă", a declarat Cristi Creţu, redactorul-şef al Ştirilor Sportive ale Antenei 1.

Filmările, care s-au realizat īn studioul solistului trupei Viţa de Vie, Adrian Despot, au durat două zile şi la ele au participat toţi jucătorii Rapidului. Primele imagini de la filmări au fost deja difuzate joi şi ieri īn cadrul Ştirilor Sportive ale Antenei 1, iar duminică, īn buletinul de la ora 20:00, toţi telespectatorii pot urmări integral imnul Rapidului īn interpretarea jucătorilor vişinii.


"Acest gen de materiale reprezintă o alternativă la cele trei-cinci minute cu Gigi Becali cu care unii īşi deschid īn fiecare seară ştirile din sport"
Cristi Creţu, redactor-şef al Ştirilor Sportive ale Antenei 1

Povestea imnului

Īn revista clubului giuleştean, realizată editorial de către directorul de imagine Cristi Costache, Victor Socaciu a povestit cum a ajuns acest imn să fie difuzat la fiecare meci al giuleştenilor de pe teren propriu: "Funcţionam pe-atunci la Cenaclul Flacăra, iar Adrian Păunescu, care era un mare simpatizant al echipei din Giuleşti, a scris versurile şi m-a ales pe mine pentru muzica şi interpretarea lor. Acest imn l-am cīntat pentru prima dată īn urmă cu 25 de ani, din mijlocul galeriei, la un meci cu Progresul pentru promovarea īn Divizia A. Acum cīţiva ani, l-am interpretat la un meci cu Universitatea Craiova, iar după ce la īnceput oltenii au mai şi fluierat, au sfīrşit prin a aplauda, ceea ce a īnsemnat enorm".
(gsp)
http://www.gsp.ro/index.php?a=36205&shift=1

-------------------------------------
Superb cum canta tot stadionul la meciuri imnul Rapidului /hello Am avut si eu ocazia sa vad /hello

relansat
4th March 2006, 01:58
Jos palaria ! Atunci cand aud imnul Rapidului mi se zbarleste parul de pe picioare :happy

Un imn foarte frumos si suporteri de nota 10 . Bravo !

Sunchase
4th March 2006, 03:47
Emotionant de fiecare data cand este cantat / ascultat !

andreiush
5th March 2006, 02:55
Relansat, tu ai face mai bine daca nu te-ai baga in toate discutiile, de pe toate subforumurile. Cu atat mai putin aici! Vezi-ti de cafeneaua ta, de offtopicurile tale.

Asa, cand faceti rost de filmulet sau de fisierul audio, sa dati de veste pe aici :P

relansat
5th March 2006, 03:13
Te asigur eu ca am ascultat imnu` si am vazut filmuletzu` ... mi`a placut de Buga :happy

Mi`a placut si dupe meciu` retur cu Hertha la montaju` de dupe meci la Stirile Antenei 1 , super tare :)

@andreiush ma bag peste tot pt ca vreau sa fiu un om informat si urmaresc concurenta :ok:

Thanya
5th March 2006, 03:13
Este o initiativa de nota 10 tinand cont ca dor o echipa din Europa a mai facut asha ceva...si nu orice echipa ci Juventus Torino.E foarte frumos si eficient pt. comunicarea/relatia dintre jucatori si suporteri....parerea mea!!!.....imi pare rau ca-s epilata :lol:

relansat
5th March 2006, 03:17
Scuzele mele , s`a interpretat gresit tot ce am spus yo .... deci mii de scuze , probabil nu am gasit eu cel mai

bun mod de a`mi exprima starea pe care o aveam atunci cand am ascultat imnul ... deci scuze , daca asta ai inteles andreiush

andreiush
5th March 2006, 03:24
Da, a fost o interventie pe care mai bine nu o aveai :no: Si hai gata cu offtopicul. Ala il faci pe cafenea.

fia
5th March 2006, 11:32
Aici gasiti varianta MP3 (http://www.aicon.ro/fia/imn_oficial.mp3)

Imnul Rapidului:

Suntem peste tot acasa,
Portile ni se deschid.
Nu-i echipa mai frumoasa
Si iubita ca Rapid !


Rapid, Rapid
Lupta daca ne iubesti
Rapid, Rapid
Haide, hai, Rapid Giulesti !

Nu va dati batuti o clipa
Invatati acest refren,
Imnul nostru de echipa
Glasul rotilor de tren



Rapid, Rapid
Lupta daca ne iubesti
Rapid, Rapid
Haide, hai, Rapid Giulesti!


Ne sunt prieteni adversarii,
Sportul - tinta noastra e
Cu mai mic si cu mai mare,
Lupta, lupta, CFR!

Rapid, Rapid
Lupta daca ne iubesti
Rapid, Rapid
Haide, hai, Rapid Giulesti !


Inima ce-n piept ne bate,
La nevoie e un tun,
Pentr-o singura dreptate:
Sa invinga cel mai bun !

Rapid, Rapid
Lupta daca ne iubesti
Rapid, Rapid
Haide, hai, Rapid Giulesti

Aici e varianta MP3 cantata de Socaciu.

andreiush
6th March 2006, 00:49
Frumos :ok:
Am inregistrarea video:ok:

pytzy
14th September 2006, 17:54
Imn de echipă mare

După modelul lansat de Juventus şi Inter, realizatorii Ştirilor Sportive ale Antenei 1 au propus rapidiştilor să īnregistreze un clip īn care jucătorii giuleşteni să cīnte imnul echipei pe care o reprezintă. "Ne-am inspirat după faptul că marile echipe din Europa īşi cīntă imnul, iar acum, după performanţele din Cupa UEFA, Rapidul poate fi numită o mare echipă", a declarat Cristi Creţu, redactorul-şef al Ştirilor Sportive ale Antenei 1.

Filmările, care s-au realizat īn studioul solistului trupei Viţa de Vie, Adrian Despot, au durat două zile şi la ele au participat toţi jucătorii Rapidului. Primele imagini de la filmări au fost deja difuzate joi şi ieri īn cadrul Ştirilor Sportive ale Antenei 1, iar duminică, īn buletinul de la ora 20:00, toţi telespectatorii pot urmări integral imnul Rapidului īn interpretarea jucătorilor vişinii.


"Acest gen de materiale reprezintă o alternativă la cele trei-cinci minute cu Gigi Becali cu care unii īşi deschid īn fiecare seară ştirile din sport"
Cristi Creţu, redactor-şef al Ştirilor Sportive ale Antenei 1

Povestea imnului

Īn revista clubului giuleştean, realizată editorial de către directorul de imagine Cristi Costache, Victor Socaciu a povestit cum a ajuns acest imn să fie difuzat la fiecare meci al giuleştenilor de pe teren propriu: "Funcţionam pe-atunci la Cenaclul Flacăra, iar Adrian Păunescu, care era un mare simpatizant al echipei din Giuleşti, a scris versurile şi m-a ales pe mine pentru muzica şi interpretarea lor. Acest imn l-am cīntat pentru prima dată īn urmă cu 25 de ani, din mijlocul galeriei, la un meci cu Progresul pentru promovarea īn Divizia A. Acum cīţiva ani, l-am interpretat la un meci cu Universitatea Craiova, iar după ce la īnceput oltenii au mai şi fluierat, au sfīrşit prin a aplauda, ceea ce a īnsemnat enorm".
(gsp)
http://www.gsp.ro/index.php?a=36205&shift=1

-------------------------------------
Superb cum canta tot stadionul la meciuri imnul Rapidului /hello Am avut si eu ocazia sa vad /hello
Sa vezi cand o sa se cante si imnul Champions League pe GIULESTI /hello

pytzy
21st September 2006, 15:02
Mi-am facut un CD cu Imn-ul in cele doua variante + alte cantece pe care le ascult zi de zi in masina. Astept imnul Champions League pe GIULESTI.

Paul
21st September 2006, 15:10
Mi-am facut un CD cu Imn-ul in cele doua variante + alte cantece pe care le ascult zi de zi in masina. Astept imnul Champions League pe GIULESTI.

Sanse ca Rapid sa joace in Champions League (in grupe) in urmatorii 10-15 ani sunt.
Sanse ca stadionul Giulesti sa fie omologat de UEFA , nu sunt.

In rest puteti sa va puneti imnul Champions League si in Divizia A .

starsteel
21st September 2006, 15:11
Cu mijloacele specifice ale lui Dinamo si cu traditia lui Steaua e greu, trebuie sa te inarmezi cu rabdare.

pytzy
22nd September 2006, 10:49
Fiecare cu sansele lui. Oricat de mica ar fi o are, iar daca stie sa o speculeze este bine. In privinta stadionului om vedea. In privinta 'mijloacelor' ii lasam pe alti care sunt obijnuiti cu astfel de practici sa le faca. Si in privinta traditiei sunt multe de discutat si fiecare suporter le stie pe ale lui asa ca nu am ajunge la nici un rezultat, una peste alata avem un IMN super tare in comparatie cu alti...

denysaaa
29th November 2006, 19:01
Imnul este cel mai tare:yeah: Degeaba comneteaza stelistii si dinamovistii&Co,acum trebuie sa recunoasca ca i-am intrecut:evil:

the lion king
29th November 2006, 19:37
te inseli,imnul vostru nici nu se compara cu al CRAIOVEI!!!! si cand ma gandesc ca vi l-a compus un oltean...ce-o fi avand in cap?

grande
29th November 2006, 19:44
imnul vostru nici nu se compara cu al CRAIOVEI!!!!

Aici ai mare dreptate ,nu sufera comparatie ,cu asta o sa facetzi mult tamtam la anul la matineu !
Drum bun catre Liga 2 !:ok:

Kainsashiki
29th November 2006, 19:48
intr-adevar, Rapid are un imn frumos

Vadim
29th November 2006, 22:36
Cred ca e cel mai frumos imn, se vede ca au fost oameni de valoare care l-au creat.

grande
28th December 2006, 16:30
Melodia anului 2006 !http://www.rapidisti.ro/index/Imnul_Rapidului_c226ntat_de_juca.html


Cand ascult asta ,nu mai am nevoie de nimic :ok:

Parazitu'1919
28th December 2006, 16:44
foarte frumos imnul !!! cel mai frumos din tzara
multi stelisti recunosc asta,....

chipy_1923
23rd January 2007, 12:07
foarte frumos imnul !!! cel mai frumos din tzara
multi stelisti recunosc asta,....

pai ce sa recunoasca ?ca nici macar nu au un imn...oricum,oltenii ce mai au un imn frumusel...dar cred k al nostru e si mai si...:yeah: