PDA

View Full Version : Duckadam?



RedBaron
3rd March 2006, 20:54
Îmi menţin poziţia iar în următoarele zile mă voi hotărî cu privire la viitorul meu la UTA. Nu vreau să spun, deja, că am luat o decizie, deoarece este oarecum devreme, de-abia am ajuns acasă. O să am o discuţie cu Gigi Borugă, după care îmi voi exprima punctul de vedere - Helmuth Duckadam.

Ce parere aveti despre omul de fotbal Duckadam?
Ajuns in postura de manager la UTA in prima faza, Duckadam a fost un castig de imagine. Dar... a reusit Duckadam sa faca ceva pentru UTA din aceasta postura? E clar, bani nu sunt, conditii grele, etc, insa totusi, odata ce acceptat rolul sau in cadrul clubului stia ca nu va avea viata usoara.

Parerea mea, un om cu numele lui si relatia sa cu Becali si o presupusa simpatie (macar) pentru UTA, daca nu datorie avand in vedere postura sa in cadrul UTA, putea sa faca mai mult. Eu unul as fi incercat aducerea 1-2 juniori de perspectiva ai Stelei la UTA, cu un contract avantajos de ambele parti. E binecunoscut faptul (pentru cei ce au trecut de etapa naiva a vietii) ca in RO totul merge pe relatii si prietenii. Duckadam consider ca avea argumentele unor rezultate mai bune ale muncii sale. Inclusiv in cazul primarului Halcă, un om determinat si cu altii pe langa el, Boruga, Dekani, etc si o campanie media ar fi iesit mai multe... :rosu:

Sunt multe presupuneri, dar asa consider.

Pacifier
3rd March 2006, 21:12
Baroane, lasa-i pe astia si vino pe fcuta.zoom.ro/forum suntem multi acolo.
Dukadam sa ne mai lase cu steaua lui. A venit din America si e cu gandul la deplasarea la Sevillia. Jet!!! Daca era ceva de el , macar de aranja un amical cu Steaua...

RedBaron
24th March 2006, 01:09
Duckadam a deschis un fan club Steaua

Începând de ieri, suporterii Stelei Bucuresti au un motiv de bucurie. În cartierul Aradul Nou (vizavi de terenul Motorul), Helmut Duckadam a inaugurat primul fan club Steaua. „Am venit în sprijinul numerosilor suporteri pe care-i are Steaua Bucuresti. De fapt, Steaua are cei mai multi suporteri în tara si nu numai”, a declarat Duckadam. Eroul de la Sevilla a mai declarat ca initiativa de a înfiinta un fan club îi apartine si nu a venit de la Gigi Becali. „As fi vrut sa deschid acest local pentru suporterii Stelei de mai de multa vreme, dar am fost prins cu alte activitati. Acum, cei care tin cu Steaua pot sa-mi calce cu încredere pragul”, a mai afirmat fostul portar al gruparii patronate de Gigi Becali. La inaugurarea de ieri de la Arad a fost prezent si vicepresedintele organizatiei locale a PNG, Doru Bozga, care este un fan înrait al Politehnicii Timisoara. Acesta a venit din respect fata de presedintele filialei aradene a PNG, Duckadam, si fata de seful sau de la Bucuresti, Gigi Becali. Altfel, Eroul de la Sevilla crede în calificarea Stelei în semifinalele Cupei UEFA. „Nu ne va fi usor, dar ne vom califica în semifinale. Voi fi prezent doar la meciul retur, pentru ca nu am curaj sa merg în Giulesti”, a spus Helmut Duckadam.

Asa ceva este absolut inacceptabil. Este o palma data suporterilor utisti (de orice tip) si asa greu incercati... Pentru mine nu exista Eroul de la Sevilla, ci doar Gunoiul de la Sevilla, cu tot respectul ce il am fata de stelisti sau fanii dansului fata de care imi cer scuze daca se simt lezati.
Problema este incompatibilitatea actiunilor lui Helmuth D. cu postul ocupat la UTA.
Ar fi bine sa faca pasi spre fan-clubu lui si sa ne lase naibii de ipocrit.
Sambata batem.

Tempo UTA!

micutzu
24th March 2006, 09:25
In locul lui m-as retrage singur de la UTA.
Un lingau si un pupincurist de prima clasa.
Mai zic si eu sa ai un fan club al unui club de afara pentru ca multi nu-si permit sa mearga in alte tari, dar un fan club al unui club din tara nu as accepta.

RED&WHITE
24th March 2006, 18:27
Demisia! Demisia! Demisia! :rosu: :ciocan:

micutzu
28th March 2006, 10:48
„Să nu mă judece suporterii”

Leo Sfâra
Marti 28 Martie 2006

Galeria UTA-ei, „Spetza Ultra Rossa” a fost foarte vehementă la adresa lui Helmuth Duckadam, după deschiderea „Fan Steaua”, iar la meciul de sâmbătă, cu Liberty, cei aproximativ 25 de tineri au scandat împotriva managerului general de la UTA, dar au şi afişat două bannere care făceau referire la activitatea lui Duckadam la clubul „alb-roşu”.

Ieri, după ce a stat şi a „rumegat” situaţia, Helmuth Duckadam ne-a declarat: „ Suporterii sunt împotriva mea de când l-am votat pe Mircea Sandu, pentru preşedinţia FRF, ei dorind să-l aleg pe Gică Popescu. S-a dovedit că eu am avut dreptate. Să nu mă judece suporterii. După ce-mi ating scopul, acela de a face vestiarele pentru Centrul de copii şi juniori, mă retrag singur, nu trebuie să mă dea afară nici conducerea, nici galeria.”

Duckadam a fost foarte afectat în timpul partidei şi chiar a vrut să plece de la stadion, înainte de final.


Cine l-a pus sa faca propaganda altui club atata vreme cat este manager al altui club.
Niciodata nu am vazut sa scrie la TV, cand aparea, la titulatura "manager UTA" si dupa cate stiu eu titulaturile si le aleg singuri invitatii "de seama"

sa-si termine treaba de care zice si sa se duca la Steaua daca ii e asa de draga dar atat timp cat e la UTA sa-si faca treaba foarte bine si sa se ocupe preponderent de ea. Daca are timp de fan-cluburile altor echipe inseamna ca UTA are juniori de "Shampion Lig".
Duckadam, imi pare rau de tine dar te vinzi prea usor, inteleg ca esti subalternul lui Jiji dar ce are politica cu fotbalul ?

six
1st April 2006, 23:38
La multi ani Helmut si te rugam sa aduci UTA inapoi in A pt ca noi Timisorenii avem nevoie de UTA.....sincer:ok: /hello :yeah: :)

za_horse
2nd April 2006, 14:14
Cum altfel se numeste sa platesti un salar degeaba? Helmut respekt pentru ce ai facut pentru Steaua si Romania, dar la UTA de 25 de ani nu ai mai facut nimic! :no: :rosu:

Kidu
3rd April 2006, 19:46
Sa plece, si sa nu mai auzim in veci de el.