PDA

View Full Version : Casillas, cel mai tare portar din Spania ?



peter_casi
3rd March 2006, 17:29
si eu sunt portar la Dunarea Galati si stiu cum e viata de portar
sa fii titular la 17 ani in echipa de seniori a realului nu este la indemana oricui
si nu cred ca cineva a mai castigat atatea trofee intr-un timp atat de scurt
ca el
pt mine este si va fi cel mai bun portar dintotdeauna

uti2102
3rd March 2006, 18:29
Dar de Akinfeev ce zici ?!

b3bito
3rd March 2006, 18:51
si yo sunt de aceasi parere...k casillas este cel mai bun portar din lume....toata lumea stie ce miracole a facut in finala cu leverkusen...si nu numai..meci de meci chiar...

Paul
3rd March 2006, 18:56
io sant de parere ca trebuie sa`l luati in considerare in topurile voastre si pe costel campeanu !

k474laNu_2006
3rd March 2006, 19:24
never :drak: ... cel mai bun gk din lume e cu siguranta buffon :yeah:

Madrid4EVER
3rd March 2006, 20:05
Dar dak Buffon ar avea in fata "apararea: Realului cum ar fi>nu cred k s-ar descurca :mda:

realmadrid.com
4th March 2006, 00:35
Majoritatea lumii spune ca cel mai bun portar din Spania este Casillias, statisticile o spun ca este Valdes :D
Casillias, la Real Madrid n-are nici o sansa sa castige titlul de cel mai bun portar din Europa, tocmai din cauza apararii :(

Sasuke Uchiha
4th March 2006, 01:13
din spania este, dar din lume nu, sunt 3 inaintea lui

relansat
4th March 2006, 02:32
Ma enerveaza discutiile astea cu " daca si ... " ... Casilias e la Real si cu asta basta , nu ma intereseaza ce aparare are ...

ca se incep iar discutii ipotetice fara de sfarsit ... Raspunsu`meu : nu cred ca e cel mai bun din lume , mai sunt peste el : Buffon , Kahn si inca unu` pe care il uit mereu si nu e Costel Campeanu :P

realmadrid.com
4th March 2006, 11:27
Daca si Kahn este peste Casillias...e clar :D..poate era odata, dar acum s-a cam dus :D
Buffon pana una alta a cam stat pe bara, asa ca voi ziceti ca este cel mai bun pt ce a facut acum 10 ani :D

Madrid4EVER
4th March 2006, 11:41
Oricum Casillas este exact portarul de care are nevoie Realul :ok:

Catalanul
4th March 2006, 14:21
ce coincidenta, peter_casi si Madrid4EVER au acelasi avatar :drak: :D

Thanya
4th March 2006, 22:59
@alpopa,Paul si relansat
Avetzi probleme cu vederea?
"Casillas cel mai bun portar din Spania?"...deci din Spania nu din lume!!
Da...este clar cel mai bun portar din Spania!!
@relansat
pai poate nu te intereseaza pe tine ce aparare au dar apararea puncteaza decisiv la numirea celui mai bun portar din Spania sau din lume.....si pe mine nu ma intereseaza ca pe tine nu te intereseaza...da?Probabil ca ar sta altfel treburile cu un Puyol sau un Ferdinand,altfel ar sta treburile!!!
Si s-a mai discutat pe tema asta de 100 de ori.....cine e cel mai bun portar din Spania...Valdes?

Nixx
4th March 2006, 23:06
1. Valdes
2. Canizares
3. Casillas :evil:

realmadrid.com
4th March 2006, 23:08
Dupa mesajul tau...clasamentu cu cei mai buni mijlocasi ar arata cam asa: 1. Zidane, 2. Beckham, 3. Ronaldinho :evil: :D

Nixx
5th March 2006, 00:01
Deci s-a schimbat clasamentul dupa prima repriza din Barca-Depor

1. Canizares
2. Valdes
3. Casillas :evil:

realmadrid.com
5th March 2006, 00:29
Deci Ronaldinho dupa clasamentul tau...tot al 3lea mijlocas din Primera este :D
Intai sa-l vedem la nationala pe Valdes, pana atunci...sa mai manance...ca nu prea are putere cand paseaza...si mingea ajunge tot la adversar :D

Thanya
5th March 2006, 01:11
@Nixx
.....asha eshti tu sambata:cel mai glumetz forumist?Ar trebui sa se faca un clasament si tu ai fi invingator...poti sa te abtii!!Valdes nu este nici macar al3-lea portar din Primera...parerea mea

Nixx
5th March 2006, 01:17
Uite ca nu pot :D Atata s-a discutat de Casillas al vostru, numai un thread de asta mai lipsea :rolleyes:

Thanya
5th March 2006, 01:21
Exact....asta am zis si eu!!Nu era nevoie sa i se dedice un thread,shtie toata lumea cat de bun este :D!!Dar daca asta a fost dorintza unora...trebuie respectata!!Voi nu vorbiti mereu de Ronaldinho?Noi vorbim de cine putem :P......

Nixx
5th March 2006, 01:23
Eu cred ca voi vorbiti mai mult de Ronaldinho :D

Thanya
5th March 2006, 01:27
Nu mai crede tuh.....si ca sa-ti dai seama ca nu te prea pricepi la clasamente te-ash ruga sa urmaresti evolutiile lui Canizares,Valdes si Casillas.....si iti garantez ca vei face mari modificari in clasamentul tau!!Vi-l dam pentru 2 etape pe Helguera...sa vedeti cum e....

Nixx
5th March 2006, 01:38
Da nu e clasamentul meu... ;)

Thanya
5th March 2006, 01:59
Nu?Dar al cui e?Ca din cate shtiam eu,un clasament nu se schimba dupa prestatia dintr-un meci :P

relansat
5th March 2006, 02:10
@alpopa,Paul si relansat
Avetzi probleme cu vederea?
"Casillas cel mai bun portar din Spania?"...deci din Spania nu din lume!!
Da...este clar cel mai bun portar din Spania!!
@relansat
pai poate nu te intereseaza pe tine ce aparare au dar apararea puncteaza decisiv la numirea celui mai bun portar din Spania sau din lume.....si pe mine nu ma intereseaza ca pe tine nu te intereseaza...da?Probabil ca ar sta altfel treburile cu un Puyol sau un Ferdinand,altfel ar sta treburile!!!
Si s-a mai discutat pe tema asta de 100 de ori.....cine e cel mai bun portar din Spania...Valdes?

In legatura cu prima chestie : cu butonu` EDIT moderatoru` poate face minuni , aseara era titlul cu cel mai mare postar din lume :ok:

Cat despre punctu` 2 a reprosului , de unde stii tu cum ar apara Casillias la AC Milan sau la o echipa italiana

cu o aparare beton ... ? Nu vad sensu` discutiilor pe supozitii ... daca si parca ... sa vb despre ce avem , Real cu o aparare varza

si cu cel mai bun portar ... din Spania ! :happy

Thanya
5th March 2006, 02:17
Nu iti pot spune dreak...doar iti pot spune.Nu am zis ca ar apara mai bine,am zis ca ar lua mai putine goluri => ar urca in clasamentul national si mondial....sau cel putin asta trebuia sa intelegi!!Dar probabil ca nu ai vrut sa intelegi.Sau ai o problema cu Iker Casillas...asha se intampla daca te agiti,poate ti se face rau...ai grija la puls!!
Cat despre punctul 2.....nu poti vorbi despre aparare beton a italienilor pt. ca intr-o echipa italiana sunt cam....7,8 fundashi :D....
Controleaza-te dear....

relansat
5th March 2006, 02:22
Gata m`am calmat :happy

Da` eu te intreb , poa` sa ajunga un portar de la Real no. 1 in lume, in conditiile date ?

Thanya
5th March 2006, 02:25
Da...daca nu ne luam dupa clasamentele FIFA care se bazeaza pe principiul golurilor luate!!Daca interventiile decisive ar fi mai importante ca numarul de goluri...ar putea fi Casillas NO 1 in lume!!!
PS_foarte bine ai facut

relansat
5th March 2006, 02:29
Poi haide sa ne facem propriile clasamente si rezolvam problema ;)

Daca faci 5 interventii in`extremis pe parcursul unei partide , dupe care primesti 2 goluri si echipa ta pierde , s`au dus de rapa toate :)

P.S : Haide pe pariuri pe threadu` cafenea sa discutam mai detaliat :)

Thanya
5th March 2006, 02:34
Nu prea pot...ca ma ratacesc.
Casillas poate avea intr-un meci mai mult de 5 interventii decisive(in cazul in care joaca Helguera) si intr-un meci poate avea 1 sau 2!!Nu ma intereseaza clasamentele...nu dau 2 bani pe ele(ma refer la astea facute dupa fiecare sezon).....Daca ia 2 goluri pt. ca Helguera cade-n fund in fata portarului sau nu nimereshte mingea.....ce inseamna?Pana la urma in poarta fiecarei reprezentative Nationale sta cel mai bun portar din tara respectiva,nu?

Nixx
5th March 2006, 02:47
Doar n-o sa schimbe portarul la fiecare meci al nationalei. In momentul de fata sunt 5 ekipe care au mai putine goluri primite decat real, deci 5 portari care au scapat mai putine goluri decat Casillas. Vrei sa spui ca Casillas are mai multe interventii salvatoare decat oricare dintre cei 5? Si daca n-ar fi fost Casillas cate goluri ar fi scapat real?
Discutia asta nu are sens.. Sunt convins ca nu-ti skimbi parerea oricate argumente nu ti-as aduce...

relansat
5th March 2006, 02:52
Sunt convins ca nu-ti skimbi parerea oricate argumente nu ti-as aduce...

Poi cum sa`i schimbi parerea daca nu ii aduci argumente ? :D

Subiectu` threadului este foarte complex si discutabil , oricum Casillas e no.1 in Spania , Victor Valdes de la Barca l`am vazut

in cateva meciuri si nu mi`a placut :) ... cat despre Canizares , zic PAS

Thanya
5th March 2006, 02:56
@Nixx
Daca n-ar fi fost Casillas ar fi fost vai de Real...daca n-ar fi fost Casillas meciul din CL s-ar fi terminat 0-3 cel putin si Real nu ar mai fi avut nici o shansa!!!Nu aveti ce sa-i reprosati lui Casillas....ca va racaie ceva,e problema voastra!!!!Pai nu mi-ai adus nici un argiment pana acum!!Tu ai vazut cum joaca Helguera,Pavon sau Raul Bravo?L-ai auzit vreodata pe Casillas vorbind despre fundashii Realului?Ai vazut care este parerea suporterilor(aia care merg la fiecare meci al Realului),despre Iker Casillas?
Nu se schimba portarul la fiecare meci.....dar cum sa spui ca cel mai bun portar este Canizares,cand tocmai el a fost inlocuit de Casillas la Nationala?...
@relansat
Bine punctat......

Nixx
5th March 2006, 03:28
Cinci portari care au scapat mai putine goluri decat Casillas nu e un argument?

Thanya
5th March 2006, 03:56
Nu....chiar nu e un argument!!

Nixx
5th March 2006, 03:59
Deci real are cea mai proasta aparare si cel mai bun portar...

relansat
5th March 2006, 04:03
Se poate si chestia asta , desi multora li se pare greu de crezut :)

Madrid4EVER
5th March 2006, 11:07
Daca nu l-am avea pe Casillas si am avea orice alt portar din lume.....echipa ar lua minim 3 goluri pe meci!:ok:

SORENSEN
5th March 2006, 12:03
Casillas este cel mai bun din Spania.
Valdes e bun dar uneori gafeaza inexplicabil.
Canizares are o varsta .
Concurent pt Casillas este doar Reina de la Liverpool.

Thanya
7th March 2006, 01:20
@Nixx .....mai bine nici eu n-o puteam spune!!Oricum apararea Realului se va inbunatati odata cu plecarea lui Helguera(care va placa...nu in 2009 cum era vorba)iar de cand a venit Ramos e mai bine!!
Reina?..........cum spui tu :P. Nu cred ca am zis vreodata ca iker e cel mai bun din lume si daca am zis-o a fost pt. ca am fost presata :D....dar este exact ceea ce trebuie acolo unde trebuie iar in Spania nu are rival!! CLAR

Nixx
7th March 2006, 02:19
Thanya, nu spun ca Casillas nu e un portar bun dar sa afirmi ca e cel mai bun si orice argument incepe cu "daca" nu e prea convingator...

One-Man Show
7th March 2006, 13:11
Nu inteleg ce se intampla cu Valdes...salveaza niste baloane imposibile shi apoi ii paseaza ca un natarau unui liliac shi in tur shi in retur:headbang: Casillas mi se pare cel mai bun in mom de fata...tb luat in considerare faptul ca are 4+1 petarde care tb sa-i asigure apararea:evil: :evil: :evil:

Darius
9th March 2006, 02:41
Cei mai buni portari din Spania:

1-Casillas
2-Canizares
3-Valdes

Madrid4EVER
13th March 2006, 19:24
La momentul de fata nu cred ca Valdes merita locul 3:rosu:

madridIZA
13th March 2006, 19:52
Iker este cel mai bun din Spania. Si nu in momentul de fata numai...de vreo 2-3 ani incoace. Valdes e bun si el, dar mai are de muncit mult pana sa ajunga la nivelul lui Iker. Si altul care mi se pare bun dar cateodata face greslei inexplicabile e Canizares.


Cinci portari care au scapat mai putine goluri decat Casillas nu e un argument?

Nu, deloc. Cand esti lasat singur cu atacantul strain nu ai ce face...nu e superman. Iar apararea Realului, desi sensibil mai buna, face in continuare niste greseli de te lasa cu gura cascata asa ca fara Iker Realul chiar ca ar fi pe nicaieri.

realmadrid.com
13th March 2006, 23:32
Valdes gafeaza prea mult :D...cu Valencia de 2 ori, acum, cu Chelsea parca a comis-o anul trecut...
Si Canizarez, de cand cu accidentararea aia inainte de CM 2002, si-a pierdut forrma...

Thanya
16th March 2006, 00:48
Valdes....nu are nimic special.Este un portar ca oricare altul...insa pe langa alti` el mai si gafeaza din cand in cand!!!E chiar inutil sa vb. despre el ca fiind cel mai bun portar din Spania!!!

One-Man Show
16th March 2006, 01:02
Valdes....nu are nimic special.Este un portar ca oricare altul...insa pe langa alti` el mai si gafeaza din cand in cand!!!E chiar inutil sa vb. despre el ca fiind cel mai bun portar din Spania!!!

din pricina asta a cashtigat trofeul "Zamorra" ???

Thanya
16th March 2006, 01:04
Datorita lui Puyol!!E asha de greu de inteles.....scutiti-ma cu rumegatorul asta!!

One-Man Show
16th March 2006, 01:07
puyol a scos nishte mingi imposibile sezonul trecut ? ca orice jukator,valdes, trece printr-o perioada mai slaba...nu vad o solutie in aducerea unui alt portar...ar tb insa lasat unu' - doua meciuri pe tusha sa se dezmeticeasca...

Thanya
16th March 2006, 01:14
Am inteles ca mie imi raspunzi.....nu tre` sa ma citezi!!
Valdes nu a impresionat niciodata,ca daca impresiona era titularul Nationalei Spaniei!!

One-Man Show
16th March 2006, 01:22
asta depinde doar de un singur om...un batranel morocanos care l-a numit pe henry cioara:no: deja incep sa ma simt ca pushtiu' ala din reklama cu branza topita...

Thanya
16th March 2006, 01:25
Crezi tu ca depinde de un singur om....hai sa-ti spun ceva :Barcelona vs. Real nu este Valdes vs Casillas pentru ca in a doua varianta,cel din urma este cu siguranta primul!!!NO1.....punct

One-Man Show
16th March 2006, 01:27
yo inteleg ca are ochi frumoshi shi privire cuceritoare :evil: da' te rog sa-ti amintesti meciurile din grupa cu Lyon shi Rosenborg:o:

Thanya
16th March 2006, 01:34
:)) da,mi le amintesc!!Il urasc pe Helguera...nu sunt singura!!si scuteshte-ma cu ochii...nici macar nu-i are frumosi :lol:

relansat
16th March 2006, 10:06
Am pus si eu un vot pentru Iker :ok:

Madrid4EVER
16th March 2006, 14:21
Mah...decat Valdes,care se crede fotomodel:D macar Iker gafeaza rar si din cauza fundasilor deobicei,dar Valdes:P

alejandro
23rd March 2006, 17:07
cum n-o dai iker tot ia mai multe goluri decat valdes:happy

Catalanul
23rd March 2006, 21:34
Casillas cel mai bun portar cand Cañizares n-a fost invins in acest sezon de la punctul de 11 m :) nici mai mult si nici mai putin de 5 penalty-uri aparare in acest campionat :ok:

Ieri a mai aparat unul. Riquelme ratand al 2-lea sau penalty din toata cariera sa de profesionist.

Sasuke Uchiha
23rd March 2006, 22:00
penaltyurile nu se apara se rateaza :D
casillas de cativa ani e cel mai bun, dar doar din spania

Nixx
23rd March 2006, 23:39
Da mey, Canizarez nici nu era pe faza cand se bateau penalty-urile...

Thanya
7th April 2006, 20:03
Casillas cel mai bun portar cand Cañizares n-a fost invins in acest sezon de la punctul de 11 m :) nici mai mult si nici mai putin de 5 penalty-uri aparare in acest campionat :ok:

Ieri a mai aparat unul. Riquelme ratand al 2-lea sau penalty din toata cariera sa de profesionist.

Catalane...nici tu nu intelegi nimic,doar driblingurile lu` Ronaldinho,pe alea le intelegi!!Ai simtit pe pielea ta cat de bun e Casillas,in meciul direct!!Iar ai inceput cu al tau Canisarez?
Ce oameni..nici o reactie dupa "Duelul Gigantilor",cu privire la evolutia lui Iker....rushine!!

One-Man Show
7th April 2006, 20:26
Ce oameni..nici o reactie dupa "Duelul Gigantilor",cu privire la evolutia lui Iker....rushine!!
Pai ce a facut ? Nenea Larsson a tras in el...

SixeR
7th April 2006, 21:18
Nu s-a pierdut cu firea, asta a facut.:lol:

alejandro
8th April 2006, 19:24
Ce oameni..nici o reactie dupa "Duelul Gigantilor",cu privire la evolutia lui Iker....rushine!!
corect!!!
ce nesimtiti mai suntem...Iker the best!
mi-a placut cum a jucat,a fost la inaltime:)

Nixx
8th April 2006, 22:22
:lol: Ce portar :lol: inca 2 si-l ajunge pe Valdes... :D

realmadrid.com
9th April 2006, 00:21
Mai are pana il ajunge pe rumegator :D...mai intai trebuie sa nu-l convoace astia la nationala :D

Catalanul
9th April 2006, 00:31
@Nixx, inca una :drak: sau gafa din meciul cu Serbia Montenegro nu se pune :D :P

realmadrid.com
9th April 2006, 00:32
Norocul lui Valdes ca nu ajunge la nationala, ca nici din grupele de calificari nu mai ieseau spaniolii :D

alejandro
10th April 2006, 12:11
moderatori,vreau sa-mi schimb votul!!!:D

realmadrid.com
10th April 2006, 13:08
Nu se poate, odata ce ai votat, asa ramane :P. Votul il poti schimba la anul :drak:

Thanya
13th April 2006, 14:09
Catalane...hai sa le numaram pe degete....pai aia nu se pune,cum nici ale lui Valdes din dubla cu Chelsea(sezonul trecut de CL) nu se pun.Ca imi vine sa....da imi iau ban :D!!In fine...se vede ca nu shtiti nimic,adica shtiti da va prostiti!!Asha tari sunteti acum,de ce nu ati spus nimic de el dupa El Clasico?Acum veniti toti mai deshtepti ca niciodata.....O fi tampit Ronaldinho ala de spune ca Iker e cel mai bun din Spania,sau poate shtiti voi mai bine!!!
@One-Man Show
Tu vorbeshti serios?Am o sugestie : taci din gura,ca taci bine!!
Catalane....intr-o selec. nationala,ce jucatori sunt convocati?
Abtineti`va fratilor ca dati pe langa!!!

aimar
23rd April 2006, 10:17
Canizares e de departe cel mai bun portar din Spania ... doar cand ii privesti ochii ratezi :D ... e al doilea portar ca istorie dupa Andoni Zubizarreta ... mai lasati gafeori gen Casillas si Valdes ... pacat ca apara cine nu trebuie poarta Spaniei la campionatul mondial :( ... mare pacat.

Paul
30th April 2006, 23:46
Casillas e cel mai mare ***** din fotbalul international.
Azi m-a uscat de 30 de ieroi si nu il iert toata viata. Maine sunt la biserica si il blestem sa-si rupa un picior si sa nu mearga la Mondial :rosu:

realmadrid.com
1st May 2006, 13:41
Eu nu inteleg ce ai pariat tu acolo :D ?.

Paul
1st May 2006, 13:45
Am pariat prin minutu 65-70 , live , ca nu se dau cartonase rosii in meciul ala !
Si Casillas a luat rosu , deci am pierdut cca 30E.

Pepsi-Cola
15th May 2006, 07:35
Santiago Cañizares si Iker cam la egal dar tot mai bun Iker Casillas

Tzake
19th May 2006, 00:37
După părerea mea, cel mai bun portar e ăla care apără două mingi de-odată şi freacă atacantu până vomită, dar aşa portar, numa femeile au!

Thanya
24th May 2006, 03:18
Am pariat prin minutu 65-70 , live , ca nu se dau cartonase rosii in meciul ala !
Si Casillas a luat rosu , deci am pierdut cca 30E.

:lol: cred ca a facut-o intentionat....cineva e de partea lui!!You are Barca fan...remember!!Si nu mai face matanii ca nu tine !!
Canizares nu mai este egal cu Iker,in ultimul timp si-a mai revenit dar....degeaba!!Este un mare portar si un exemplul bun de urmat dar e cam trecut!!

Catalanul
4th June 2006, 13:57
Mult iubitul vostru portar Casillas l-a imitat ieri pe Valdes, dandu-i o pasa unui atacant egiptean la marginea careului :D Norocul "galacticului" vostru a fost ca acesta a trimis mingea milimetric pe langa :rolleyes:

Nixx
4th June 2006, 19:09
Cate mai are pana il ajunge pe Valdes? Sau deja l-a intrecut ? :D

Thanya
5th June 2006, 03:02
Ha...la ora asta nici macar sa rad nu pot.Spre deosebire de Valdes,la Casillas trage norocul ca deh,merge si norocul asta la cine merita :P.Nu va mai luati de Casillas ca nu are rost si nu-l mai comparati cu Valdes ca mai are pana coboara la nivelul catalanului...probabil ca atunci se va retrage :D

Andreiy
13th January 2007, 16:34
Iker Casillas, da, este cel mai bun portar din spania

kain
13th January 2007, 18:36
Iker Casillas mai are putin si il ajunge pe Buffon :D

Andreiy
13th January 2007, 19:32
la ce te referi?

kain
13th January 2007, 23:14
la ce te referi?

Adica mai are de lucrat daca vrea sa fie cel mai bun portar din lume, nu numai din Spania ;)

Lordul
23rd June 2007, 00:08
Casillias cel mai bun sezonu asta

Sasuke Uchiha
23rd June 2007, 00:58
Palop si Abbondanzieri cei mai buni portari in sezonul 2006-2007

Lordul
23rd June 2007, 01:03
da si Palop ca a marcat

Prome
23rd June 2007, 02:37
Palop

Thanya
4th July 2007, 13:25
Nu exista cel mai bun sau cel mai prost portar.Casillas este un portar care s-a aflat pe podium in ultimii ani si care inca mai promite.Sunt putine meciurile in care nu se face remarcat,a salvat echipa atunci cand putini mai sperau ca se poate face ceva si este o veriga foarte importanta a Realului.Cel mai important este ca la 26 de ani le-a vazut si simtit pe toate......si inca ceva:nu am vazut multi portari capitani la mondialul din Germania :P

Universal
4th July 2007, 13:46
De Palop nu se scrie nimic?

Thanya
4th July 2007, 14:05
Palop este un portar bun.Nu trebuie sa-l ridicam in slavi ca a inscris,trebuie apreciat dupa parade :D.Palop...este pentru Sevilla!!

mArIuSeL
26th July 2007, 15:51
Iker Casillias e cel mai bun dupa parerea mea!!!
Tin minte intr`un meci cu Bayern Munchen..cand a fost rezerva...in poarta era Caesar si s-a accidentat...dupa care a intrat el si a facut un meci fenomenal...si de atunci e titular incontestabil in poarta Realului!!!!
Sper sa nu ma insel in legatura cu meciu cu Bayern..!!

Thanya
23rd November 2007, 06:18
Nu te inseli :)

realmadrid.com
27th November 2007, 15:19
Se insala...si tu la fel :ok:...meciul respectiv este finala UCL din 2002....jucata cu Bayer....dar Leverkusen :D

Lordul
27th November 2007, 15:23
din Spania este cel mai bun ,cu toate ca , Santiago Canizares are ca atu experienta mai vasta ,dar oricum si Casillias a chiulit la istorie si a ajuns titular la real in Championsleague , din lume sunt altii mai buni ca Buffon ,Peter Cech

Catalanul
27th November 2007, 15:25
cañizares nu mai e deloc ce a fost... in ultimul timp are niste prestatii foarte proaste... cel mai bune exemplu este golul primit week-endul trecut, de la racing :rolleyes:

Bogdy LFC
27th November 2007, 15:26
Este cel mai bun din Spania dar NU si din lume :ok:

Catalanul
28th November 2007, 16:29
cei care vad etapa de etapa meciurile realului pot afirma ca intr'adevar casillas este cel mai bun portar din lume la ora actuala... eu unul ma numar printre cei care sunt de acord cu acest lucru... cateodata face minuni... nu degeaba i se spune "San Iker" (sfantul Iker) :D

Sasuke Uchiha
28th November 2007, 21:18
este cel mai bun din lume...dupa buffon si cech

Thanya
8th January 2008, 00:04
Schuster dupa meciul cu Zaragoza:
"Es un equipo muy peligroso, muy duro. Y después del parón navideño es difícil. Teníamos claro que decidirían los detalles, y hoy han sido los delanteros e incluyendo a Iker, que por supuesto ha hecho un gran partido.Schuster, que admitió que Iker es posiblemente "el mejor portero del mundo"."Queríamos estar más cerca de la portería, tener más claridad en los pases. Eso lo conseguimos con la entrada de Guti", dijo Schuster, que indicó que el hecho de que a Casillas no le otorguen premios internacionales es "otro tema".
Victor Fernandez,antrenor Zaragoza:
"El Madrid cuenta con el jugador más decisivo de la Liga, el que más puntos gana, que es el portero, Casillas. Si juntas las paradas que hace, la dificultad de las paradas y en los momentos que las hace, vas sumando y ves que es el que más puntos salva".

"Vas sumando puntos a lo largo de la temporada y ves que es el más decisivo. Hoy ha cumplido perfectamente su trabajo y ha sido decisivo", indicó Víctor. "Creo que hemos visto un gran Zaragoza en el Bernabéu, un equipo que ha querido la pelota, que ha ido a atacarle constantemente al Madrid. Que ha puesto intensidad, ambición y que ha intentado jugar al fútbol".

"Pero al final todo se mide por el marcador y porque tiene a los dos jugadores extraordinarios en las dos zonas más importantes del campo, que son las áreas. Y esos son Casillas y van Nistelrooy", dijo Víctor. "Nosotros no tuvimos suerte, independientemente de la actuación de Casillas, también estuvieron los postes".

R:You know Casillas better now. What do you like about him?
Dudek:I've learned a lot from Iker.

R:You?
Dudek:Yes. A keeper never stops learning; if he does, he's as good as dead. I like Iker's strong mentality. Goalkeepers are a weird species, we're not like the rest. We stay in a restricted area in which we have to be the best. Iker is the best example of survival I can think of. People normally try to destroy what you do, even when you play well, but I have never heard a single bad comment about Iker. HE IS IDESTRUCTIBLE.

R:What about his technique?
Dudek:He is very good in one-on-ones, one of the best in the world. He is excellent on the goal-line, he has incredible reflexes and he also has great influence in the dressing room.

R:How do you two get along?
dudek:We get along well since the very first day. I know about my situation on the squad and I fight to improve on it, but I don't have a destructive attitude. I want to help Iker and the rest of the team. I'm very privileged. I get along great with Iker; we joke around and laugh a lot.

So...putem vb. de Casillas ca fiind cel mai bun jucator din Primera :D.Cu siguranta cel mai bun portar este....sau mai are cineva vreo indoiala? :P

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 18:19
cred ca este cel mai tare portar din spania de departe.

miril
16th January 2008, 18:37
cei care vad etapa de etapa meciurile realului pot afirma ca intr'adevar casillas este cel mai bun portar din lume la ora actuala... eu unul ma numar printre cei care sunt de acord cu acest lucru... cateodata face minuni... nu degeaba i se spune "San Iker" (sfantul Iker) :D

Din pacate pentru el exista un portar pe nume Buffon, campion mondial.

realmadrid.com
16th January 2008, 19:56
Nu stiu de ce Casillias este pe locul 3, dar in fine...el a declarat ca nu-si doreste sa fie cel mai bun portar din lume, pt ca oricum, clasamentul ala nu arata adevarul :ok:..sunt multi portari care nu apar acolo si altii care apar degeaba.

La Real Madrid, in orice caz...face minuni :D

Catalanul
16th January 2008, 21:18
La Real Madrid, in orice caz...face minuni :D

nu prea imi face placere sa spun asta :mda: dar tocmai pentru acest lucru merita locul 1 :) :D

YoNuTzz
16th January 2008, 21:34
pai in cate meciuri a salvat casillas pe real...
pe departe e cel mai bun :ok:

Thanya
6th May 2008, 21:00
Cred ca acum acest lucru este f clar pt. toata lumea ;)

Sir. Eko
6th May 2008, 21:04
Iker Casillas este fenomenal eu zic ca e cel mai bun din lume

Thanya
6th May 2008, 21:18
;) nu eshti singurul care sustine asta.
Antrenorul celor de la Bilbao,antrenorul celor de la Osasuna,Kaka,Kameni s.a l-au declarat cel mai bun portar din lume :D.Precum si presa germana,spaniola,engleza si franceza l-au declarat pe spaniol cel mai bun portar din Europa...in afara de cea italiana,care-l vede pe Buffon peste Casillas...normal!!

Hertz
7th May 2008, 08:05
Iker no.1!

rivil_amg
8th May 2008, 01:21
Nr. 1 de cativa ani cam 2 sa fiu mai exact, sper ca anul acesta sa fie corecti si sa isi primeasca titlul care il merita. Sfantul Casillas

Denis
9th January 2009, 08:08
Eu cred ca Valdes la devansat pe Casillas.

kain
9th January 2009, 13:47
Eu cred ca Valdes la devansat pe Casillas.

IFFHS World’s Best Goalkeeper of 2008 Rankings

1. Iker Casillas, Spain (Real Madrid) 249 points

2. Gianluigi Buffon, Italy (Juventus) 170 points

3. Edwin van der Sar, Netherlands (Manchester United) 143 points

4. Petr Cech, Czech Republic (Chelsea) 108 points

Casillas tocmai a fost votat cel mai bun portar din lume :ok:

Thanya
1st May 2009, 19:53
Eu cred ca Valdes la devansat pe Casillas.

Shi cam cand s-a intamplat asta?Cand a ridicat Casillas Cupa Europeana ,deasupra capului?Sau cand a batut Italia,ori cand a fost pe locul 4 pentru castigarea Balonului de Aur?Sau poate etapa trecuta in meciul cu Valencia.. :D
Sunt putin confuza ;)

Catalanul
1st May 2009, 21:33
eh lasa ca mai face si Valdes lucruri bune :D ne-a salvat in turul cu Chelsea la dubla ocazie a lui Drogba :P

Celso
1st May 2009, 21:35
eh lasa ca mai face si Valdes lucruri bune :D ne-a salvat in turul cu Chelsea la dubla ocazie a lui Drogba :P

deci recunosti ca era sa va batem:evil:

Catalanul
1st May 2009, 21:55
pai ati avut acea ocazie mare de gol (singura in tot meciul) ... iar l-a cum s-au desfasurat lucrurile de-alungul partidei, cu acel gol ne-ati fi facut mult rau :D oricum, ziceti mersi pentru cadoul facut de Marquez ca altfel nici acea ocazie nu o aveati :D

Thanya
6th June 2009, 14:40
eh lasa ca mai face si Valdes lucruri bune :D ne-a salvat in turul cu Chelsea la dubla ocazie a lui Drogba :P

Pai n-am zis ca nu face si lucruri bune.Si-a rascumparat greseala din 2006(atunci parca a gafat cu Chelsea,nu?Nu mai stiu sigur)

iuli_vl
12th June 2009, 11:13
Fara dicuti in momentul de fata casillias este the best :) aa nu,iarasi am dato in bara,am vrut sa spun val(des) gafaeaza :happy

Xaviesta
18th June 2009, 00:00
din spania este, dar din lume nu, sunt 3 inaintea lui

Ba nu,...acum chiar este cel mai bun din lume...si Valdes o ia pe urmele lui incet incet...la cum a salvat Barca anul asta;) Ole Valdez:D

Xaviesta
18th June 2009, 00:02
pai ati avut acea ocazie mare de gol (singura in tot meciul) ... iar l-a cum s-au desfasurat lucrurile de-alungul partidei, cu acel gol ne-ati fi facut mult rau :D oricum, ziceti mersi pentru cadoul facut de Marquez ca altfel nici acea ocazie nu o aveati :D

Exact...:evil::D:ok:
Visca el Barca!

Thanya
25th June 2009, 04:02
Discutia asta e deplasata.
UEFA are un site, unde din cand in cand se face un 11 ideal,iar la sfarsitul fiecarui sezon se da rezultatul final.Asha ca daca vreti voi sa vedeti ce si cum , intrati pe www.uefa.com si scutiti-ma de comentarii inutile cu Valdes al vostru cu tot...

alejandro
25th June 2009, 11:11
Shi cam cand s-a intamplat asta?Cand a ridicat Casillas Cupa Europeana ,deasupra capului?

Parca ai zis ca nu conteaza meciurile de la nationala:D:D

Xaviesta
29th June 2009, 14:23
Mai lasati-ma cu Madridul vostru fratilor.Real nu a mai trecut de optimi in UCL de 4-5 ani la rand:rosu::rosu: asa ca...

Singurul cu care rezista Real este Casillas si alti 1-2 jucatori, in rest...

iuli_vl
2nd July 2009, 01:33
Mai lasati-ma cu Madridul vostru fratilor.Real nu a mai trecut de optimi in UCL de 4-5 ani la rand:rosu::rosu: asa ca...

Singurul cu care rezista Real este Casillas si alti 1-2 jucatori, in rest...
Acum cam sa schimbat situatia pustulica:lol:odata cu transferurile in masa si in marca(:D) vom cuceri ucl chiar pe rubembeu(bernabeu)...Cred ca ai inteles piciule.