PDA

View Full Version : Major League Baseball 2006



relansat
3rd March 2006, 14:15
Pentru toti pasionatii de baseball aici este threadu` de discutii asupra meciurilor !

Ballack_29
3rd March 2006, 14:43
Hai ca ma bag eu primu, pariez pe una din echipele de renume...pt inceput si pt un necunoscut(deocamdata) :

NY Yankees v PHL Phillies 1 1.92
miza 5 lei :yeah:

nino
3rd March 2006, 17:10
Frumos e baseballu !

relansat
3rd March 2006, 17:12
Da ? Eu sper sa fie frumoase castigurile de pe urma lui :ok:

De pe urma NHL`ului a fo` OK ... si NBA`ul e cool , sa vedem MLB`ul :happy

Va astept cu meciuri pe asta seara :)

Celso
3rd March 2006, 17:57
pt seara asta zik:
Washington - Pittsburgh......2......1.77.......ieri in primul meci a fost 1-9:evil:
,sa speram k si azi va bate....:happy ...si Yankees sunt de luat in seama,,,da ma inteles k sunt ceva probleme in angrenajul echipei...asa k ii mai asteptam:P

ovidiu_it20
3rd March 2006, 17:57
astept primele etape sa vad ce si cum si dupa aia voi intra si eu cu predictiile. anul trecut greseam destul de rar. numai ca au fost multe trade-uri in vacanta de sezon si nu e nik sigur la inceput. oricum, yankees, st louis, braves si whitesox cred ca sunt favoriti in the end.

relansat
3rd March 2006, 18:04
Este foarte corect ce ai spus tu ovidiu si sa stii ca se aplica in toate sporturile , mai ales pe la americani , unde chiar se joaca pe bune

Fiecare meci este unu` de la egal la egal , indiferent de locu` ocupat de combatante :ok:

fortza_dinamo
3rd March 2006, 18:14
am sters am crezut ca am spus o prostie,dar totusi am o mica indoiala......ce inseamna USA - MLB Spring Training?in oferta de pariuri de la o agentie online apar meciurile din data de 3 martie 2006 dar sub titulatura de mai sus....deci sunt meciuri amicale?oficiale?

relansat
3rd March 2006, 18:18
Eu zic ca sunt oficiale ,da` nu te baza pe acest lucru . Verifica si tu pe site`uri data de incepere a campionatului de pe anii trecuti ! :ok:

fortza_dinamo
3rd March 2006, 18:26
atentie la meciurile din MLB.eu zic ca sunt meciuri amicale,din ce am vazut pe mai multe siteuri!

dlgicu
3rd March 2006, 20:31
ATENTIE! NU Sunt meciuri oficiale!

Toate meciurile din Spring Training sunt amicale. Se pun in niste clasamente, dar clasamentele alea nu inseamna nimic, doar contabilizeaza cate victorii a avut fiecare echipa si cate infrangeri, nici macar nu se acorda vreun trofeu la sfarsit din cate stiu.

In plus la baseball, in meciuri amicale, chiar nu conteaza scorul, se joaca numai de pregatire... titularii sunt folositi foarte rar, se ruleaza in special jucatorii asupra carora sunt dubii. Nu numai atat, pe langa lotul de jucatori cu care se estimeaza ca se va incepe campionatul (care si ala e oricum destul de largit) sunt si asa-numitii "invitati" fie pentru a fi testati daca au cat de cat valoare, fie doar de distractie. Unele echipe joaca si cate doua meciuri pe zi, cu "split squad", adica jumate intr-un meci, jumate in altul.

Asadar, dupa ce ca oricum baseball e practic cel mai imprevizibil sport (asa cum spuneam si pe threadul cu mlb 2005, intr-un campionat intreg cele mai bune echipe castiga in jur de 60% din meciuri, cele mai proaste in jur de 40%, cu una-doua exceptii in afara acestori valori), sa joci pe spring training e loterie curata.

iuli
3rd March 2006, 20:33
corect fortza dinamo,corect digicu,sunt meciuri amicale,campionatul adevarat incepe pe 1 aprilie,asa stiu...

relansat
3rd March 2006, 20:36
Bine ca ne`am lamurit oameni buni :happy

nino
3rd March 2006, 21:59
Deci nu are rost nu sa jucam MLB?

iuli
3rd March 2006, 22:01
nu!!!

relansat
3rd March 2006, 22:06
Raspunsul poate fi si : DA pt. ca la americani se joaca tare , fie amical , fie oficial ... totusi sunt de evitat , cum s`a mai spus :)

Mult succes celora care au pus MLB asta seara si sper ca nu i`am descurajat !

Vedem rezultatele maine :ok:

relansat
4th March 2006, 01:47
Minnesota Twins - Boston Red Sox 6:3

Cleveland Indians - Houston Astros 5:11

Minnesota Twins - Cincinnati Reds 1:9

Atlanta Braves - Los Angeles Dodgers 8:7

Cincinnati Reds - Detroit Tigers 10:17

Philadelphia Phillies - New York Yankees 11:10

Pittsburgh Pirates - Washington Nationals 6:4

Florida Marlins - Baltimore Orioles 5:4

Tampa Bay Devil Rays - Toronto Blue Jays 4:2

Kansas City Royals - Texas Rangers 7:6

Oakland Athletics - Milwaukee Brewers 1:5

Seattle Mariners - Chicago Cubs 8:15

San Francisco Giants - Milwaukee Brewers 1:5

Los Angeles Angels - San Diego Padres 10:1

Arizona Diamondbacks - Chicago White Sox 13:5

Celso
4th March 2006, 10:00
pt seara asta zik:
Washington - Pittsburgh......2......1.77.......ieri in primul meci a fost 1-9:evil:
,sa speram k si azi va bate....:happy ...si Yankees sunt de luat in seama,,,da ma inteles k sunt ceva probleme in angrenajul echipei...asa k ii mai asteptam:P
Washington - Pittsburgh......4-6:yeah:

iuli
4th March 2006, 14:55
anul trecut tin minte ca luam o echipa aproape meci de meci...los angeles angels...stie cineva pe ce loc a terminat pana la urma???

relansat
4th March 2006, 21:13
In mai putin de ora se mai joaca inca 4 meciuri de baseball , ceva idei ?

Ma gandesc la un Chicago Cubs - SF Giants 1 2.02 ... mult succes :ok:

relansat
5th March 2006, 01:42
Rezultate 04.03.2006

New York Mets - St Louis Cardinals 8:11

Baltimore Orioles - Los Angeles Dodgers 6-3

Boston Red Sox - Pittsburgh Pirates 6-7

Cleveland Indians - Detroit Tigers 11-8

Minnesota Twins - Cleveland Indians 3-7

Toronto Blue Jays - Philadelphia Phillies 7-9

Houston Astros - Atlanta Braves 6-10

Florida Marlins - St Louis Cardinals 9-0

Tampa Bay Devil Rays - Minnesota Twins 6-1

New York Mets - Washington Nationals 5-4

New York Yankees - Cincinnati Reds 1-4

Chicago White Sox - Arizona Diamondbacks 2-13

Los Angeles Angels - Colorado Rockies 5-3

Kansas City Royals - Texas Rangers 8-9

Milwaukee Brewers - Oakland Athletics 9-7

Seattle Mariners - San Diego Padres 4-17

San Francisco Giants - Chicago Cubs 7-2

dlgicu
5th March 2006, 03:32
anul trecut tin minte ca luam o echipa aproape meci de meci...los angeles angels...stie cineva pe ce loc a terminat pana la urma???

Au terminat pe primul loc in grupa lor (American League West, una din cele 6 cate sunt in total). Au intrat bineinteles in play-off, dar dupa ce au trecut de New York Yankees in primul tur s-au oprit in finala ligii (un fel de semifinala inainte de World Series, ca sunt doua ligi) invinsi de Chicago White Sox cu 4 meciuri la 1 parca.

ovidiu_it20
5th March 2006, 11:55
oakland athletics - l.a angels 1

anul trecut, cele doua formatii s-au aflat pana spre final in lupta pentru castigarea primului loc, direct participant in playoff, din American League(West Division). castig de cauza au avut californienii. cred ca acum vor pierde, mai ales ca athletics au deja 3 infrangeri si trebuie sa-si revina. nu sunt o echipa de mana a doua, si vor sa-si ia revansa fata de l.a.

dlgicu
5th March 2006, 15:23
Alte doua echipe bune au inceput prost spring training-ul: NY Yankees (0-3) si Chicago White Sox (campionii la zi: 0-5). Cred ca ambele vor invinge azi, dar depinde mult si ce jucatori vor utiliza.
Si Boston Red Sox (0-2) ar trebui sa castige azi, deschide meciul un pitcher titular, dar in cazul lor sunt cam subiectiv.

Oricum, pe MLB se pariaza cat de cat in cunostinta de cauza cam dupa o luna de la inceperea campionatului.

relansat
6th March 2006, 07:07
Rezultate 06.03.2006

Cleveland Indians Atlanta Braves 6:4

Detroit Tigers Pittsburgh Pirates 4:1

Minnesota Twins[b] Boston Red Sox [b]5:1

Toronto Blue Jays New York Yankees 2:3

Cincinnati Reds Tampa Bay Devil Rays 5:7

Los Angeles Dodgers New York Mets 16:2

Washington Nationals Baltimore Orioles 10:6

Philadelphia Phillies Houston Astros 4:3

St Louis Cardinals Florida Marlins 6:3

Oakland Athletics Los Angeles Angels 8:5

Texas Rangers Milwaukee Brewers 3:9

Chicago Cubs San Francisco Giants 5:1

San Diego Padres Seattle Mariners 13:7

Colorado Rockies Kansas City Royals 8:13

Arizona Diamondbacks Chicago White Sox 6:5

ovidiu_it20
6th March 2006, 18:47
oakland athletics - chicago cubs 1 (1.80)

e timpul ca lucrurile sa reintre in normal. puteti miza si pe o victorie a red sox la devil rays, dar e destul de riscant.

kaka4milan
5th April 2006, 21:32
daca tot a inceput MLB-ul, m-am gandit sa vin cu un pont:
ATL Braves v LA Dodgers peste 7.5
sper sa fie bun..bafta

Dudubetwin
5th April 2006, 21:37
kaka4milan: eu te intreba acuma dar fara sa te superi ! tu cunosti MLB`u ??? eu recunosc nu ma pricep .. nici nu stiu cum se joaca

stiu doar ca unu da cu bata intr`o minge .. atat .. de aceea te intreb pe tine daca ai mai pariat sau ceva . . sa stiu daca sa ma bazez pe tine sau nu .. :D

kaka4milan
5th April 2006, 21:43
sincer...nu prea..dar mai primesc ponturi..destul de credibile..si analizate bine..
orikum..o sa mai postez..si daca vreti..luati in considerare pontul,daca nu ,nu.

Dudubetwin
10th April 2006, 21:35
meciuri din 10.04.2006

Din mai multe surse stiu ca Philadelphia Phillies va bate in seara aceasta .. si are o cota destul de buna ( 1.9 )

kaka4milan
14th April 2006, 21:23
CIN Reds v STL Cardinals 2 sa speram k e si asta bun.

kaka4milan
17th April 2006, 23:20
STL Cardinals v PIT Pirates 1 akum tre sa iasa

kaka4milan
18th April 2006, 15:25
a iesit :)

Satanel
18th April 2006, 16:36
buna sa va dau si eu un pont din baseball White Sox nu au pierdut in acest sezon si sunt veritabili acasa cota 1.40 mica da sigura

alexq1
19th April 2006, 22:15
care imi da si mie un site de livescore pt baseball
??

kaka4milan
19th April 2006, 23:50
incearca www.mlb.com ..nu stiu daca are si live

nino
20th April 2006, 15:35
Frumos Mlbu asta!13256

Vraciul
20th April 2006, 17:00
ninosule, baga ceva ponturi ca vad ca esti profesor in mlb. :P