PDA

View Full Version : Cu cine va juca Steaua in turul III preliminar al LC?



Bogdy LFC
19th June 2007, 16:06
Din punct de vedere teoretic,STEAUA este in turul III dar am deschis topicul asta deoarece cred k vor fi pareri interesante legate de subiect.:)

YoYoyOi
19th June 2007, 16:09
eu cred ca e preamtur sa discutam acum. Sa ajungem acolo si discutam mai apoi.

Universal
19th June 2007, 16:11
Va ajunge Steaua in turul III mai mult decat sigur.

Eu cred ca va pica cu........Slavia Praga

dede
19th June 2007, 16:13
inca nici in turul II nu stim cu cine joaca, dar ma rog :rolleyes:
Steaua e cap de serie, deci nu va intalni cine stie ce echipa... ar fi ceva normal daca se califica inca o data in grupe :D

Bogdy LFC
19th June 2007, 16:15
Dupa parerea mea,Fener e cea mai tare echipa pe care o putem intalni :hmm:

YoYoyOi
19th June 2007, 16:15
eu as vrea sa joace cu Steaua Rosie sa incheiem niste dicutii mai vechi :D

Zax
19th June 2007, 16:21
la Steaua Rosie, Fenerbahce si Dinamo Zagreb va fi un iad in tribune, ....mai ales la primele doua ...practic au cei mai patimasi suporteri din Europa...ar trebui sa jucam returul acasa pt a ne putea califica cu aceste echipe

YoYoyOi
19th June 2007, 16:23
de parca suporterii ti-o bga in poarta.... pe Real si pe Lyon nu le-a deranjat suporterii de la bucuresti :rolleyes:

eventHorizon
19th June 2007, 16:33
Eu zic ca inafara de Debrecen, Apoel Nicosia,Salzburg si poate chiar si FC Zurich, toate echipe ar putea sa puna probleme serioase Stelei... nu e nimic sigur cu astea. Dar totusi sa vedem daca se si vor califica unele echipe din cele din poll ca nici ele nu sunt deja calificate!
Pe de alta parte , nici noi nu suntem calificati din turul 2, asa ca nu vad graba in supozitii de pe acum :sleep:

Zax
19th June 2007, 16:40
in primu rand la bucuresti a fost o atmosfera urata, au venit numai samintari datorita preturilor ridicate, si in al doilea rand noi nu avem valoarea Realului si a Lyonului, Steaua e o echipa de moral (vezi Boro) care poate fi usor influentata de presiunea publicului.

ReDog 4ever
19th June 2007, 16:53
de parca suporterii ti-o bga in poarta.... pe Real si pe Lyon nu le-a deranjat suporterii de la bucuresti :rolleyes:

ba da, s-au oprit doar la 4 si 3 goluri, respectiv :happy :happy

daca nu era acel "infern" dintre cimitire, va bagau 8 :evil:

SAMM
19th June 2007, 17:06
fenerbahce e singura de care 100% Steaua nu trece, in rest sunt vreo 5-6 cu care avem sanse egale, si cu restul suntem favoriti certi

Lordul
19th June 2007, 17:26
pai kred ca cu Fenerbahce o sa cadeti

SAMM
19th June 2007, 17:27
pai kred ca cu Fenerbahce o sa cadeti

sanse mici zic eu, am cazut o data cu cea mai buna Valencia, acum cadem cu una de mijloc

ReDog 4ever
19th June 2007, 17:29
eu cred ca juma' din echipe va pot da bataie de cap, nu doar fenerbache
cu sarbii nu va vad bine, cu spartak, etc....am crezut ca sunt numai cizme initial, dar eu zic ca 40-50% din aceste echipe pot bate ghencistii

SAMM
19th June 2007, 17:40
eu cred ca juma' din echipe va pot da bataie de cap, nu doar fenerbache
cu sarbii nu va vad bine, cu spartak, etc....am crezut ca sunt numai cizme initial, dar eu zic ca 40-50% din aceste echipe pot bate ghencistii

pai asa oricea echipa poate bate alta echipa, orice e posibil, dar eu zic asa dpdv al sanselor Stelei

Sparta Praga - 60%
Fenerbahce - 30%
AEK Atena - 40%
Slavia Praga - 70%
Rosenborg - 60%
Spartak Moscova - 50%
Steaua Rosie Belgrad - 50%
FC Copenhaga - 60%
Toulouse - 60%
Dinamo Zagreb - 70%
RC Genk - 70%
Debrecen - 90%
FC Zurich - 70%
FC Salzburg - 80%
APOEL Nicosia - 95%

ReDog 4ever
19th June 2007, 17:48
in mare, iti dau dreptate :ok:

Luis Garcia10
19th June 2007, 21:58
E prematur sa vorbim despre turul 3! ;)

Lover
19th June 2007, 22:15
doar spartak moscova poate pune probleme stelei... o fi ei praf, dar la adversarii astia...

tataleone
20th June 2007, 10:29
Din punct de vedere teoretic,STEAUA este in turul III dar am deschis topicul asta deoarece cred k vor fi pareri interesante legate de subiect.:)

Probabil ai vrut sa zici "Din punct de vedere teoretic,STEAUA NU este in turul III"

Presupunand ca va ajunge totusi acolo (adversarii din turul II sunt modesti) as vrea sa joace cu Fenerbahce. Nici Spartak Moscova sau Steaua Rosie nu ar fi rau. Chiar si Toulouse :D

SAMM
20th June 2007, 10:54
Probabil ai vrut sa zici "Din punct de vedere teoretic,STEAUA NU este in turul III"

:D

si pe ce naiba te bazezi, Steaua e echipa cu cel mai mare coeficient dintre toate echipele din turul 2

ciudate afirmatii faci

Vand vise
20th June 2007, 10:57
cu fenerbahce... spulberam orice echipa :D

Lordul
20th June 2007, 11:06
fenerbahce va spulbera ca joaca la ei si Roberto Carlos

SAMM
20th June 2007, 11:08
fenerbahce va spulbera ca joaca la ei si Roberto Carlos

si Anelka si Appiah

Lordul
20th June 2007, 11:08
Anelka e la Botlon ...

Vand vise
20th June 2007, 11:10
fenerbahce va spulbera ca joaca la ei si Roberto Carlos

da,da :D ... cum ne-au spulberat in '97? :D

SAMM
20th June 2007, 11:10
Anelka e la Botlon ...

s-a transferat ?

SAMM
20th June 2007, 11:11
Anelka e la Botlon ...

s-a transferat ?


da,da :D ... cum ne-au spulberat in '97? :D


noi am ramas cam la aceeasi nivel, dar ei au progresat mult de-atunci

Vand vise
20th June 2007, 11:13
s-a transferat ?

in 2006

Lordul
20th June 2007, 11:27
dap e transferat din 2006 ca a fost la Manchester City apoi la Fener acum la Bolton

SAMM
20th June 2007, 11:36
sa fie sanatos

Zax
20th June 2007, 11:45
au ramas si fara Tuncay, transferat la Boro...

Lordul
20th June 2007, 11:47
da il au pe Mehmet Aurelio stati linistiti si o sa mai vina jucatori

Zax
20th June 2007, 11:48
Dynamo Kiev i-a umiliat in turul 3 anu trecut, si noi am umilit pe Dynamo Kiev...deci..

Vand vise
20th June 2007, 11:49
da il au pe Mehmet Aurelio stati linistiti si o sa mai vina jucatori

si? Steaua e in grupeeeeeeeeeeeee :D

SAMM
20th June 2007, 11:50
Dynamo Kiev i-a umiliat in turul 3 anu trecut, si noi am umilit pe Dynamo Kiev...deci..

eu am ramas surprins ca a batut Kiew, ma asteptam sa fie eliminati, cred ca a fost totusi un accident, fenerbahce erau peste kiew

Zax
20th June 2007, 11:53
....nu stiu unde ii vezi tu pe astia de la Fenerbahce asa buni, Kievu s-a cam distrat cu ei

SAMM
20th June 2007, 11:58
....nu stiu unde ii vezi tu pe astia de la Fenerbahce asa buni, Kievu s-a cam distrat cu ei

pai ma uit ca bat tot ce se poate in turcia, sau or avea si astia militia in spate

Zax
20th June 2007, 12:03
sa fim seriosi, campionatul Turciei e sub cel al Romaniei in momentul de fata, in plus Fener e cam favorita arbitrilor p-acolo...Zenga a spus ca e nenorocire la turci cu arbitrajele...

YoNuTzz
20th June 2007, 12:09
nush dc am impresia k vom cadea cu debrecen...oricum puteti spune orice, dar fener e de evitat...

SAMM
20th June 2007, 12:19
sa fim seriosi, campionatul Turciei e sub cel al Romaniei in momentul de fata, in plus Fener e cam favorita arbitrilor p-acolo...Zenga a spus ca e nenorocire la turci cu arbitrajele...

nuuuu

eu cred ca liga turca este peste a noastra, aia aproape an de an au avut echipe in UCL si nu doar una ca in Romania (STEAUA) ci cate 3 echipe

Vand vise
20th June 2007, 12:28
3 echipe in grupe? :lol:

Zax
20th June 2007, 12:28
nu tin minte sa fi avut vreodata turcii 3 echipe....poate 2, si in momentul de fata in clasamentul coeficientilor noi suntem pe 7 iar turcii pe 14

Vand vise
20th June 2007, 12:38
Steaua e locul pe 33, Fener pe 66 :D

SAMM
20th June 2007, 14:09
nu tin minte sa fi avut vreodata turcii 3 echipe....poate 2, si in momentul de fata in clasamentul coeficientilor noi suntem pe 7 iar turcii pe 14

pai de la ei in grupe au fost fener, galata si besiktas nu in acelasi timp dar in ani diferiti

pe cand la noi doar Steaua a participat o singura data in noul format, in rest pauza, spartani in liga mitica sprijiniti de arbitraje si blaturi dar potai in Europa

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:19
pai de la ei in grupe au fost fener, galata si besiktas nu in acelasi timp dar in ani diferiti

pe cand la noi doar Steaua a participat o singura data in noul format, in rest pauza, spartani in liga mitica sprijiniti de arbitraje si blaturi dar potai in Europa

mai samuel, mai subtireanu cu europa ca iar matura astia cu voi prin liga, ca sa nu mai zic de uefa ca anul asta

tu iar visezi kievul se pare....

Bogdy LFC
20th June 2007, 19:37
mai samuel, mai subtireanu cu europa ca iar matura astia cu voi prin liga, ca sa nu mai zic de uefa ca anul asta

tu iar visezi kievul se pare....

Kievul a pus probleme serioase in meciul retur din grupe.

Zax
20th June 2007, 19:38
cine sa pice cu ei? Steaua n-are cum pt ca si Kievu e cap de serie

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:40
"probleme" e putin zis

noroc cu tusierul ceh ca IAR iesea cafteala in ghencea...dar pana la meciul 3 de acasa, ne obisnuisem toti cu aceste maceluri

Zax
20th June 2007, 19:41
voi vb-iti mah? la meciul cu Besiktas v-a dat penaltiul ala gratuit si daca nu ma insel le-a anulat si-un gol perfect valabil turcilor...

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:43
da, au avut turcaletzii 5 goluri valabile dar arbitru a tinut cu noi....

ma apuca si mila de voi cateodata

Vand vise
20th June 2007, 19:43
mai samuel, mai subtireanu cu europa ca iar matura astia cu voi prin liga, ca sa nu mai zic de uefa ca anul asta

tu iar visezi kievul se pare....

daca cu noi matura...cu voi ce se intampla? ups, am uitat, voi o sa jucati doar turul 3, nu? :lol:

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:48
pai noi daca picam cu vreo superputere, recunoastem ca nu putem face fatza...voi va si vedeti peste barcelona, liverpool cand de fapt nu puteti sa bateti urziceniul fara penaltiuri inventate

Zax
20th June 2007, 19:50
da, au avut turcaletzii 5 goluri valabile dar arbitru a tinut cu noi....

ma apuca si mila de voi cateodata

Lucescu este de partea "vulturilor"

Fost antrenor la Besiktas, Mircea Lucescu le-a sustinut cauza "vulturilor". "Eu consider ca, la faza penalty-ului, categoric n-a fost fault. Aici, cel care a facut o mare greseala, alaturi de apararea echipei Besiktas, a fost arbitrul", scrie "Il Luce", intr-un editorial aparut in numarul de ieri al cotidianului "Vatan". "Besiktas s-a comportat ca si cum ar fi stapanit terenul".

Tehnicianul a pus tunurile pe Dinamo: "A fost departe de ce era in campionat. Stresul Cupei UEFA i-a cuprins pe jucatorii acestei echipe. Besiktas i-a presat bine si i-a prins intr-o zi proasta".

Lucescu l-a criticat si pe Tigana, caruia i se clatina scaunul la Besiktas: "Daca ar fi mers pe extreme si de-acolo s-ar fi centrat, i-ar fi determinat pe dinamovisti sa isi dea autogol". Ieri, Lucescu a negat faptul ca ar fi criticat evolutia "cainilor".


"C’est pas penalty!"

Jean Tigana nu s-a impacat cu esecul. Imbracat intr-o geaca de culoare alba cu insemnele "vulturilor", tehnicianul francez repeta intruna, dupa meci: "C’est pas penalty!".

Tigana contesta golul anulat in prima repriza echipei sale pe motiv de ofsaid. Turcii s-au plans nu doar de arbitraj, ci si de starea terenului. Din pricina ploii, gazonul s-a prezentat intr-o stare deplorabila.

http://www.evz.ro/article.php?artid=278979

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:53
iceblue, imi place ca tu nu renunti usor, tot pe a ta o tii
acel penalty a fost discutabil, recunosc ca nu a fost 100% clar...dar nici nu pot zice ca nu a fost deloc....orice decizie era discutabila; daca nu il dadea, puteam zice ca trebuia acordat.....

iar golul turcilor, eu zic sa mai revezi faza, atat...nu te lua dupa tigana, ce era sa zica antrenorul turcilor?? nu crezi ca e putin subiectiv?

mai e mult pana la steaua-kiev, unde greselile au fost MAJORE si decisive

Vand vise
20th June 2007, 19:54
pai noi daca picam cu vreo superputere, recunoastem ca nu putem face fatza...voi va si vedeti peste barcelona, liverpool cand de fapt nu puteti sa bateti urziceniul fara penalituri inventate
Cu putin noroc trecem de grupe. Steaua nu o sa se faca de ras... o sa vezi :yeah: :yeah:

Zax
20th June 2007, 19:59
ReDog

nu fi penibil, penaltiul vostru a fost pur si simplu inventat, pana si Mircea Lucescu marele dinamovist a recunoscut, sau pt tine un penalti acordat gratuit nu e o decizie MAJORA SI DECISIVA?

Cappone
20th June 2007, 20:57
sper sa fie FENERBAHCE!!!

Bogdy LFC
20th June 2007, 21:37
Doresc sa-mi cer scuze fata de cei ce NU sunt multumiti de faptul k eu am deschis prea devreme acest topic,insa n-am nimic impotriva dak veti continua sa discutatio pe marginea acestui topic insa va asigur eu k NU o sa infruntam Fenerbahce in turul III :ok:

Lordul
20th June 2007, 21:43
Doresc sa-mi cer scuze fata de cei ce NU sunt multumiti de faptul k eu am deschis prea devreme acest topic,insa n-am nimic impotriva dak veti continua sa discutatio pe marginea acestui topic insa va asigur eu k NU o sa infruntam Fenerbahce in turul III :ok:

tu esti clarvazator ?

Bumbescu
20th June 2007, 21:47
Am votat rosenborg, vreau razbunare:evil:

Bogdy LFC
20th June 2007, 21:48
tu esti clarvazator ?

NU! gandesc pur si simplu logic (are efect de fiecare data:evil: ).Din tot malderul ala de echipe e greu de crezut k noi vom nimeri tocmai cu cea mai grea,cu Fener.Vei vedea k asa cum am spus eu va fi :ok:

Bumbescu
20th June 2007, 21:50
Poate ca n-ar fi rau sa cadem cu fener, macar sa nu mai poate cateii sa spuna ca n-am jucat cu o echipa tare

Nico21
20th June 2007, 22:02
Sper sa pice cu alta clona comunista...aia din Belgrad...

Lover
20th June 2007, 22:34
mergeti la OTV si intrebati`o pe Ildiko cu cine va pica steaua?
ce mai thread...de unde sa stim noi ?
daca se numea" cu cine ati vrea sa joace ? "

Leo
20th June 2007, 23:07
pai sa ajungeti pana acolo si apoi vedem ..................

Vand vise
20th June 2007, 23:15
sper sa fie FENERBAHCE!!!
Steaua pica cu Fener, da? Steaua se califica, ce zici pe urma? :D ... ? :D
Ceva de genul ? "cine e fener, aia e echipa...?" :evil: :evil:

dede
20th June 2007, 23:21
daca nu, o baga pe aia cu arbitrii :happy

Vand vise
20th June 2007, 23:30
da, am uitat asta. scuze :D :P

YoYoyOi
20th June 2007, 23:35
sa nu se mai intample :mda:

si aia cu descultii ai uitat-o :mda:

Vand vise
20th June 2007, 23:41
:lol: :lol: :lol: mersi ca mi-ai amintit :D

YoNuTzz
21st June 2007, 00:25
mergeti la OTV si intrebati`o pe Ildiko cu cine va pica steaua?
ce mai thread...de unde sa stim noi ?
daca se numea" cu cine ati vrea sa joace ? "

:happy
perfect spus...

Prome
21st June 2007, 01:11
eu vreau cu bozgorii :D debrecen

noir_desir
21st June 2007, 07:13
Rosenborg :drak: :evil:

Lordul
21st June 2007, 09:45
sa va elimine iar

Sevilla86
21st June 2007, 09:47
Rosenborg! Data trecuta am scapat calificarea printre degete... sper sa cadem cu ei si daca nu joaca Mirel fundas, ne calificam sigur :D

caine19
21st June 2007, 11:38
Va vreau cu fener sau cu Aek Atena !

Anul trecut am zis ca o sa cadeti cu sevilla si asa a fost:D , astept si acum ...

Luis Garcia10
21st June 2007, 11:50
Rosenborg! Data trecuta am scapat calificarea printre degete... sper sa cadem cu ei si daca nu joaca Mirel fundas, ne calificam sigur :D

Mirel a fost imperial cu Rosenborg la Bucuresti de pe postul de fundas , iar la Trondheim a jucat la fel de slab ca toti ceilalti ...asa ca nu vad de ce zici sa nu joace Mirel fundas?

Lordul
21st June 2007, 12:09
Mirel a fost imperial cu Rosenborg la Bucuresti de pe postul de fundas , iar la Trondheim a jucat la fel de slab ca toti ceilalti ...asa ca nu vad de ce zici sa nu joace Mirel fundas?

Ia adu-ti aminte , cine a gresit la golul de 1-1 in meciul tur , marcat de Rosenborg in min 86 . . .

Sevilla86
21st June 2007, 15:26
Mirel a fost imperial cu Rosenborg la Bucuresti de pe postul de fundas , iar la Trondheim a jucat la fel de slab ca toti ceilalti ...asa ca nu vad de ce zici sa nu joace Mirel fundas?

Am spus-o ca o gluma... e greu de crezut ca Mirel ar putea sa repete greselile din dubla cu Rosenborg asa ca poate sa joace pe orice post. Totusi, asa ca o superstitie, mi-ar placea sa-l vad mijlocas in Turul III :D

fiscu
21st June 2007, 15:47
eu sper din tot sufletul sa pice cu rosenborg, avem o revansa de luat

Luis Garcia10
21st June 2007, 16:23
Ia adu-ti aminte , cine a gresit la golul de 1-1 in meciul tur , marcat de Rosenborg in min 86 . . .

Cine a gresit? :headbang: :headbang: A fost o iesire la offside dejucata de norvegieni ( se poate sa fi fost si offside ..nu s-a putut vedea clar nici pe reluari ) , iar Helstad a ramas singur cu Hamu , a parut ca portarul a aparat ,dar mingea nu a mai putut fi ajunsa cu tot efortul admirabil al lui Radoi si al lui Hamutovski... :(
Imi explici si mie ce-ai vrut sa zici ?? Ca nu inteleg! :sleep:

Universal
21st June 2007, 17:07
nu mai conteaza acum, sincer,au trecut ani..acum conteaza ce fac ei acum...

Bogdy LFC
21st June 2007, 17:27
Cine a gresit? :headbang: :headbang: A fost o iesire la offside dejucata de norvegieni ( se poate sa fi fost si offside ..nu s-a putut vedea clar nici pe reluari ) , iar Helstad a ramas singur cu Hamu , a parut ca portarul a aparat ,dar mingea nu a mai putut fi ajunsa cu tot efortul admirabil al lui Radoi si al lui Hamutovski... :(
Imi explici si mie ce-ai vrut sa zici ?? Ca nu inteleg! :sleep:

Da! Poate k STEAUA se va califica in grupe de fiecare data in urmatorii 10 poate chiar 100,dar eu niciodata NU voi uita acea calificare ratata,sau cailificarile ratate ale Nationalei :(

dan
21st June 2007, 17:34
ma rog sa cadem cu debreceeeeeeeeeeeeeeeeeeen:evil:

Bogdy LFC
21st June 2007, 18:29
ma rog sa cadem cu debreceeeeeeeeeeeeeeeeeeen:evil:

Spunand-o pe cea dreapta - STEAUA are sanse sa cada cu Debrecen la fel de ''mari'' cum are Dinamo sa cada cu Levski......Greu de crezut omule :rolleyes:

caine19
21st June 2007, 20:18
ma rog sa cadem cu debreceeeeeeeeeeeeeeeeeeen:evil:

sa va bata ungurii ? :rolleyes:

dede
21st June 2007, 20:47
Spunand-o pe cea dreapta - STEAUA are sanse sa cada cu Debrecen la fel de ''mari'' cum are Dinamo sa cada cu Levski......Greu de crezut omule :rolleyes:

pai Steaua are aceleasi sanse sa cada cu orice echipa :rolleyes: la fel si dinamo :D

Luis Garcia10
21st June 2007, 20:49
Da caine18...sa picam cu ei...chiar daca ne bat :rolleyes: :happy

PS: Asa e Bogdy ... ratarile nu se vor uita :(

Sasuke Uchiha
24th June 2007, 02:56
in afara de Fenerbahce toate sunt sub steaua, dar acu cu hagi nu stiu ce sa zic :( :angry:

aetius
24th June 2007, 13:08
ce ziceti de o revansa cu rosenborg .
revansa va fi completa pentru ca acum steaua e cap de serie acum 2 ani erau norvegienii.

Paul
24th June 2007, 14:05
n`ar fi deloc rau cu Rosenborg
revansa (razbunarea e arma prostului) ... importanta e calificarea... Hai Debrecen

Paul
24th June 2007, 14:07
fenerbahce e singura de care 100% Steaua nu trece, in rest sunt vreo 5-6 cu care avem sanse egale, si cu restul suntem favoriti certi

da ce astia-s Real Madrid
Cu Fener ...da ei sunt favoriti dar atat.
Nu se compara diferenta de valoare Fener - Steaua , cu cea Liverpool - Dinamo.

BTW.
FC Salzburg aia is al dracului de tari.

Paul
24th June 2007, 14:10
Spunand-o pe cea dreapta - STEAUA are sanse sa cada cu Debrecen la fel de ''mari'' cum are Dinamo sa cada cu Levski......Greu de crezut omule :rolleyes:

Ba nu.
Noi ori cadem cu Debrecen , ori cu APOEL Nicosia sau Croatia Zagreb tot adversa usor.
Ei doar la Levsky ii pun eticheta "adversar unde sansele se apropie de 50-50 , desi tot ei sunt favoriti", fiindca inclusiv Levsky are un mic avans in fata lor.

Ulysses
24th June 2007, 18:47
baietii au acumulat experienta suficienta in europa ca sa treaca de oricare dintre echipele din lista :ok: spre deosebire de vecinii de cartier care sunt obisnuiti sa bata echipe mari gen vaslui , p neamt, pitesti si tg jiu:happy :happy si pe alea cu ajutorul arbitrilor lui borcea , STEAUA e o obisnuita a cupelor europene , acolo unde se joaca fotbal adevarat fara corpodeni si alte jigodii:ok:

cip_81
24th June 2007, 19:27
Fiti serisoi. Nu sunt mai mult de 2 echipe pe care sa le eliminati. Auzi la ei...Zagreb: aia au un Modric, un Vugrinec, un Sokota. Auzi la ei...Rosenborg (culmea, dar si atunci erau cei mai doriti :happy : ) inseamna ca sunteti masochisti. De Fener, AEK, Sparta Praga, Steaua Rosie sau Copenhaga nu putem discuta, ca sunt net superioare echipei care a furat intr-un mod ordinar locul 2. Dar, de fapt, de ce vorbim de turul 3? Echipa care nu a mai jucat un meci pe bune de pe data de 7 aprilie 2007, cand efectiv a fost calcata in picioare, ii va fi greu sa reintre in ritm si sa abordeze un meci la capacitate maxima. Asa ca, si turul 2 e o stacheta mult prea ridicata...gata, nu mai sunt Jula, Minteuan, Coroian, Anca, Simion, Simota, Tudor, Balaj, Trandu, Martis, Helesteanu, Coltescu, Augustus, pungi cu bani...acum va fi o lupta 11 contra 11, ceea ce va fi ffff greu pentru hotii din Ghencea.

dede
24th June 2007, 22:04
ce probleme au unii :happy
buey, nu va mai dati toti cu parerea despre ce face sau ce nu face Steaua in ucl, deocamdata are mai multa experienta in Europa decat toate echipele romanesti la un loc :sleep:

Luis Garcia10
24th June 2007, 22:10
Sa vedem cum sta cu norocu` Gica :rolleyes: Sper sa prinda un Genk sau Apoel Nicosia!

PS: Cip_81 din cate stiu eu cainii vegheaza in curtea lor , nicidecum in a altora ;) :happy

Nico21
24th June 2007, 22:18
baietii au acumulat experienta suficienta in europa ca sa treaca de oricare dintre echipele din lista :ok: spre deosebire de vecinii de cartier care sunt obisnuiti sa bata echipe mari gen vaslui , p neamt, pitesti si tg jiu:happy :happy si pe alea cu ajutorul arbitrilor lui borcea , STEAUA e o obisnuita a cupelor europene , acolo unde se joaca fotbal adevarat fara corpodeni si alte jigodii:ok:

Pai din cand in cand,mai dati si de un Salomir,varianta ceha,la tusa...:cool: :cool: :cool:

cimitiru branesti
26th June 2007, 16:20
cipandele, era prea larga camasa de forta? :)

cimitiru branesti
26th June 2007, 16:27
Asta rescrie orice tratat de boli psihice :) cind maidanezii impotenti au facut de ris tara in cupele europene in fiecare an dupa revolutie, cind ei nu stiu cum arata Liga Campionilor pt ca au fost batjocoriti de echipe gen Polonia Varsovia si Partizan Belgrad in timp ce Steaua a avut deja 4 participari, bolnaviorul asta delireaza despre Steaua in loc sa dea fuga in cotet sa-si linga de suparare bilutele :D

Vladek
26th June 2007, 16:32
Observ ca anumite personaje au scapat de la ospiciu si dand peste o tastatura isi vomita ineptiile pe-aci. Rugam ca rezultatele brainstorming-ului din ospiciul unde se crede ca o anumita echipa a facut mare branza vreodata prin cupele europene si ca are dreptul sa dea altora lectii sa fie tinute strict secrete. Nu le transmiteti mai departe decat salonul urmator ca nu intereseaza pe nimeni. Mai bine rugati-l pe nenea Borcea sa va mai puna odata filmul ala misto facut dupa benzi desenate cu multi oameni taiati si spintecati. E mai pe masura capacitatilor intelectuale ale unora.

YoYoyOi
26th June 2007, 16:32
@zob79 ma gandesc ca acum ca ai scapat, nu vrei sa te intorci inapoi... :cool:

ti-e prea cald afara? :o:

albedo111
26th June 2007, 18:07
Cu FC Copenhaga ar fi interesant

SexyBoy
26th June 2007, 22:44
Cu F.C Copenhaga ar fi chiar interesant.O echipa care a eliminat in turul I preliminar CL pe Ajax,facand niste meciuri bune.Cum ii Hagi pe banca poate vom avea parte de surprize :D.

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:01
Norocu` care l-au avut danezii anu` trecut a fost epocal...nu cred ca mai vad ei asa ceva in urmatorii 15-20 de ani ;)

ducus
26th June 2007, 23:28
Vreau un duel Steaua-Steaua Rosie Belgrad! Mi-as dori sa evitam Fenerbahce sau AEK Atena.

Elvis81
27th June 2007, 00:31
ce s-au mobilizat cateii sa voteze ca o sa cadem cu Fener:happy :happy mi-am adus aminte de proverbul ala cu sapatul gropii:drak:
on-topic: daca Steaua va juca cum ne asteptam cu totii sa o faca, nu cred ca este vreo echipa din lista aia pe care sa nu o poata elimina:yeah:

Travis Daye
27th June 2007, 09:17
nu vreau sa cobesc..... dar daca Hagi e acelasi antrenor bun care a ratat calificarea Romaniei la europene si a dus Bursaspor la retrogradare in Turcia... atunci... dragi stelisti, va asteapta vremuri grele :D

Adi Da Samraj
27th June 2007, 10:15
APOEL Nicosia

Ferko
27th June 2007, 12:23
Sa treaca intai de turul II.

dede
27th June 2007, 13:37
ce s-au mobilizat cateii sa voteze ca o sa cadem cu Fener:happy :happy mi-am adus aminte de proverbul ala cu sapatul gropii:drak:
chiar ca... :happy pai ce sa faca si ei, isi doresc ca Steaua sa joace cu cea mai tare echipa, poate poate nu prinde grupele :happy nu ar mai suporta inca un an in care doar Steaua ajunge in grupe :evil: :happy

tataleone
27th June 2007, 14:11
Norocu` care l-au avut danezii anu` trecut a fost epocal...nu cred ca mai vad ei asa ceva in urmatorii 15-20 de ani ;)

Ai dreptatea, dar si norocul Stelei trebuie sa se mai termine odata :P

Luis Garcia10
27th June 2007, 14:18
S-a terminat la Middlesbrough...de atunci nu stiu daca am mai avut sansa :rolleyes:

Lordul
27th June 2007, 14:29
daca o sa cadeti cu Rosenborg va mai elimina odata ...

Ioca10
27th June 2007, 15:33
Important e sa ajungem in turul 3..apoi cu maxima atentzie si seriozite o sa ascultam din nou in Ghencea imnul UCL;)

Lordul
27th June 2007, 15:37
nope , se vor auzi cantece religioase : Liturghia ,Vecernia ...

dede
27th June 2007, 15:39
nu ne da voie uefa cu asa ceva :happy

Ioca10
27th June 2007, 15:44
nope , se vor auzi cantece religioase : Liturghia ,Vecernia ...

Amice daca mai ai ceva ontopic de zis esti binevenit;)
Cat despre posibilii adversari...valoric suntem cu o treapta peste ei;)

Radu
27th June 2007, 16:53
sa jucam cu moldovenii...ca sa fie si pt mine deplasarea mai scurta :D

Lordul
27th June 2007, 18:11
a da , si o sa fie mai usor de digerat infrangerea adik n-a mai putin bani pt deplasare

Luis Garcia10
27th June 2007, 18:15
a da , si o sa fie mai usor de digerat infrangerea adik n-a mai putin bani pt deplasare

:happy :happy Reinventezi gramatica tu mai lordule :lol: Lasa tu Steaua...ca daca incepi de pe acum sa stai mai mult pe threadurile Stelei...in grupe o sa fi satul :rolleyes: ;)

Lordul
27th June 2007, 18:26
lasa ca nu va calificati in grupe ,hagi n-a eliminat slovenia deci e posibil sa nu treceti de turul II

Luis Garcia10
27th June 2007, 18:28
Logica de fier :headbang: :headbang:

PS: OMG..schimba avataru` ala :|

Lordul
27th June 2007, 18:33
aoleu nu mai am avatar -inadmisibil asa ceva

ontopic : sa vedem vineri cu cine cadeti si mai discutam

Radu
27th June 2007, 18:44
a da , si o sa fie mai usor de digerat infrangerea adik n-a mai putin bani pt deplasare
mda...banii astia...cum am facut deplasari in italia,spania,franta etc...pot sa fac si o deplasare in israel sau belgia etc...dar ce sa te duca pe tine capu...yo am servici...nu frec menta ca tine...:(
pt mine nu banii sunt problema...ci timpul...

dede
27th June 2007, 20:28
ontopic : sa vedem vineri cu cine cadeti si mai discutam
vineri aflam adversarul din turul II... cu aia oricum nu o sa fie probleme, deci conteaza mai putin :D

Elvis81
27th June 2007, 20:33
lasa d3d3 ca astia spera sa nu trecem nici de turul 2..iti dai seama ce probleme au ei:headbang: in loc sa se gandeasca la echipele cu care pot sa cada ei :drak:

on topic turul 2 e asa de forma si ca sa mai fac si eu vreo doi bani din pariuri ca oricum trecem de el lejer:ok:

dede
27th June 2007, 20:40
in turul 2 se mai strang niste pct, se mai pregatesc jucatorii ;) e bun si turul 2 la ceva :D

astia spera sa nu trecem nici de turul 2..iti dai seama ce probleme au ei
asta asa a fost mereu :happy si mai zic dupa aia ca pe ei nu-i intereseaza Steaua :cry:

albedo111
27th June 2007, 20:59
Cu ce echipe putem cadea in turul II ?

Lordul
27th June 2007, 21:30
cu Beitar Ierusalim

Gontel
27th June 2007, 21:51
Vreau sa picam cu Debrecen ca sa descaltam ungurii... :lol:

Radu
27th June 2007, 22:10
Vreau sa picam cu Debrecen ca sa descaltam ungurii... :lol:
si q astia ar fi bn...ar fi o deplasare mai scurta...dar si mai periculoasa!:rolleyes:

ducus
27th June 2007, 22:27
Cred ca Spartak Moscova va fi o nuca greu de spart pentru noi, dar nu imposibil. Un egal in deplasare si o victorie acasa ar rezolva problema.

Lordul
27th June 2007, 22:42
Vreau sa picam cu Debrecen ca sa descaltam ungurii... :lol:

si daca va descalta ungurii pe voi ?

Elvis81
27th June 2007, 22:48
?
FC Liverpool Arsenal Londra FC Valencia FC Sevilla Benfica Lisabona Ajax Amsterdam Werder Bremen Celtic Glasgow Lazio Roma Glasgow Rangers Sahtior Donetk Besiktas Istanbul Anderlecht Bruxelles Dinamo Kiev Levski Sofia bunisoare echipe:drak: nu stiu de ce le-am enumerat:D


on topic daca va fi debrecen trecem cu 2 victorii fara sa primim gol:ok: :yeah:

dede
27th June 2007, 22:58
si daca va descalta ungurii pe voi ?
:cry: :happy

acum serios, pe unguri orice amarat din Romania ar trebui sa fie in stare sa-i descalte :D

matei_viola
8th July 2007, 21:34
Cu nimeni

Kooler
8th July 2007, 23:27
Adversarele par usoare, dar Hagi nu stie sa antreneze si aici vor fi probleme. Sa fie multumita daca se califica la limita.

Adi Da Samraj
9th July 2007, 00:34
Cu nimeni

pentru ca nu se prezinta aia la meci de frica Stelei

Rossi
9th July 2007, 01:04
steaua , in caz ca trece de polonezi si cade cu vreuna din echipele astea , nu se califica in grupe

Sparta Praga
Fenerbahce
AEK Atena
Slavia Praga
Rosenborg
Spartak Moscova
Steaua Rosie Belgrad
FC Copenhaga



daca au bulan , si cad cu : Toulouse ,Dinamo Zagreb ,RC Genk ,Debrecen ,FC Zurich ,FC Salzburg ,APOEL Nicosia ... au sanse mari

Ulysses
10th July 2007, 23:05
da ma verdicte pentru vesnicul tur preliminar al dinamovistilor ... ca ala e tot ce obtineti iar de la ucl ... STEAUA e ca si in grupe , doar e reprezentanta tarii de atata amar de ani in europa :ok:

Geografu
10th July 2007, 23:09
Nu stiu daca e corect Bianco sa punem anateme si sa stabilim concluzii.Oricum e prematur sa vorbim acum.Sa trecem de polonezi intai ! ;)

Luis Garcia10
24th July 2007, 23:54
Ar fi minunat sa picam cu invingatoarea meciului din turul 2 dintre Bate Borisov (BLR) VS 4 FH Hafnarfjördur (ISL)/HB Tórshavn (FAR)! :D :rolleyes:
Doamne ajuta! :yes:

YoNuTzz
25th July 2007, 11:22
intai sa trecem de zaglebie, si atunci vom vrb...sper la un adversar usor...

SAMM
25th July 2007, 14:57
steaua , in caz ca trece de polonezi si cade cu vreuna din echipele astea , nu se califica in grupe

Sparta Praga
Fenerbahce
AEK Atena
Slavia Praga
Rosenborg
Spartak Moscova
Steaua Rosie Belgrad
FC Copenhaga



daca au bulan , si cad cu : Toulouse ,Dinamo Zagreb ,RC Genk ,Debrecen ,FC Zurich ,FC Salzburg ,APOEL Nicosia ... au sanse mari

pai nu prea e bulan ca sunt sanse 50%-50% sa cada cu una sau cu alta

Universal
25th July 2007, 15:04
daca pica cu Dinamo Zagreb 100% calificati :ok:

Aurel.D
25th July 2007, 15:05
Dinamo Zagreb este o echipa buna, nu este de neglijat.

Universal
25th July 2007, 15:32
:)))) ai vazut cum a jucat cu Lenkoran?

:)))

m0kanu
25th July 2007, 17:13
steaua , in caz ca trece de polonezi si cade cu vreuna din echipele astea , nu se califica in grupe

Sparta Praga
Fenerbahce
AEK Atena
Slavia Praga
Rosenborg
Spartak Moscova
Steaua Rosie Belgrad
FC Copenhaga



daca au bulan , si cad cu : Toulouse ,Dinamo Zagreb ,RC Genk ,Debrecen ,FC Zurich ,FC Salzburg ,APOEL Nicosia ... au sanse mari

Ce te face sa crezi ca toulouse e o echipa mica?Nici o echipa nu e slaba deoarece ele s-ar putea sa fie in forma si cum Steaua cu noul ei antrenor nu este in forma va fi cam greu.(stai sa vedem daca trece de lubin)

caine19
29th July 2007, 01:37
da ma verdicte pentru vesnicul tur preliminar al dinamovistilor ... ca ala e tot ce obtineti iar de la ucl ... STEAUA e ca si in grupe , doar e reprezentanta tarii de atata amar de ani in europa :ok:

Asa am zis si noi cu supercupa ;) ...

Sper sa aveti aceea-si soarta :ok:

Luis Garcia10
29th July 2007, 01:42
Ulysses lasa ingamfarea si aroganta ca nu suntem in nicio grupa ( Inca! ) Sper sa ajungem! :D Si bafta si lui Dinamo caine :D :ok:

chop chop
31st July 2007, 18:49
cu cine as vrea sa pice: Rosenborg - sa ia revansa dupa ce a patit acum 2 ani
cu cine ar trebui sa pice (daca vrea calificarea): Rosenborg, Zürich, Genk (Nicosia si Debrecen n-o sa trec in nici un caz de turul 2)

sansele dupa parerea mea (pe cateva echipe nu le cunosc prea bine, ca Belgrad, Slavia si Genk)

Sparta Praga 60%
Fenerbahce 60%
AEK Atena 50%
Slavia Praga 60%
Rosenborg 70%
Spartak Moscova 40% (sunt in mijlocul campionatului, pregatiti si tot)
Steaua Rosie Belgrad 50%
FC Copenhaga 50%
Toulouse 50%
Dinamo Zagreb 60%
RC Genk 75%
Debrecen 80%
FC Zurich 70%
FC Salzburg 55%
APOEL Nicosia 80%

SAMM
1st August 2007, 11:33
grupele sunt tot mai aproape
.
.
.

YodaRo
3rd August 2007, 01:24
Hagi a pus la punct se pare apararea. Urmeaza mijlocul si atacul. Insa nu avem un jucator de constructie de tip play-maker la mijloc. Eu l-as retrage pe Dica la mijloc si as juca cu un varf mai puternic ..ca Rica e cam scund. Suntem pe drumul bun zic eu.
E bine ca jucam in turul 2 preliminar cu polonezii. Facem cat mai multe jocuri in picioare pentru Grupele Ligii. Steaua are acum nevoie sa isi sudeze lotul cu achizitiile noi facute si sa se obosnuiasca cu Hagi. Ne trebuie cat mai multe jocuri. Eu as prefera o echipa nordica ca avem apararea masiva si atacul rapid.