PDA

View Full Version : Comentarii la Steaua vs Rapid



Ayrton
3rd March 2006, 09:23
Intrucat vad ca s-a deschis un thread de lupta, sa avem si un thread de comentarii.

Ca prima observatie ar trebui pastrata regula de a nu posta pe comentarii combatantii.

Insa intrebarea mea este daca va exista intr-adevar aceasta lupta, intrucat stelistii tocmai au incheiat o lupta cu Dinamo, si in afara de Paul nu cred ca or sa fie prea activi in aceasta noua disputa...

Oricum, daca va exista disputa, va incepe de la 1-0 pt Rapid avand in vedere autogolul marcat de MariusTR in primul post:


Sa nu uitam ca Rapid o depaseste pe Steaua in UEFA si ( dupa parerea mea umila ) va merge mai sus ca si stelistii mei... Betis scoate pe Steaua si Rapid o scoate pe Hamburg.
:happy :happy :happy

aliss
3rd March 2006, 09:40
Aoleu frate, iar MariusTR?:o:
Mariusica, zau daca nu te plictisesti :mda:

MariusTR
3rd March 2006, 09:47
MariusTR a fost creierul din spatele luptei Steaua vs. Dinamo, desi el nu a participat la lupta din cauze organizatorice.
La fel MariusTR nu va participa nici la aceasta lupta fiindca e baiat corect.

Ideea v-am dat-o, voi trebuie sa dezvoltati... eu nu dezvolt fiindca si aici stiu deja castigatorul.

Mariusica, zau daca nu te plictisesti :mda:
Printesa lu peshte, aici au treaba doar rapidistii si stelistii...voi ati mancat bataie.
Iar nu esti multumita ca nu te baga masculii in seama? Ei bine, nu conteaza secretarele pe acest topic.

Invatati-va odata sa acceptati ideile bune indiferent de la cine vin!!

fia
3rd March 2006, 09:52
Eu probabil ca nu voi participa la lupta, deci pot sa imi permit sa scriu aici. Ma batea gandul sa ma inscriu, dar oricum ideea de ArenA (OLS) nu ma incanta, ca sa nu mai zic de faptul ca sunt de parere ca Votul tine prea putin de desfasurarea luptei (nu stiu cine in afara de (probabil) combatanti a citit cele 1000 de posturi de la Steaua Dinamo) si mai mult de simpatiile proprii. Cum eu ca rapidist am votat Cu Steaua, si am facut propaganda la greu impotrva lui Dinamo, ma astept ca dinamovistii sa voteze cu Steua, numai din razbunare. Cred ca ar fi fost o idee mai buna o lupta Rapid - Dinamo, pentru a arata cat de jos este aceasta echipa. Steaua si Rapid sunt 2 echipe pe val in acest moment, e "lupta" intre ele nu prea are inversunarea necesara.

Ar fi interesant ca rapidistii sa refuze lupta :) Cu aceasta ocazie fac apel la toti rapidistii sa nu se inscrie la lupta, si sa o lasa sa fie castigata de Steaua prin neprezentare, stiti vorba aia, cel mai bun cedeaza intotdeauna.

suporterita
3rd March 2006, 09:58
@fia,ai dreptate in totalitate.
@Marius.Tr zis frizeru`,nu ne poti mani****.

aliss
3rd March 2006, 10:00
Printesa lu peshte, aici au treaba doar rapidistii si stelistii...voi ati mancat bataie.]
No shit? E thread de comentarii inteligentule.
Mi se pare idioata ideea deoarece lupta dintre Steaua si Diamo nu s-a incheiat de mult. Hai sa facem lupte in Arena ..asa non-stop.

realmadrid.com
3rd March 2006, 10:06
Iar asta doamne :(
Mariusica, lupta a fost mai frumoasa fara tine :D

Si frizerule, cum la Steaua vs Dinamo s-a mers mai mult pe palmares, unde Steaua este superioara...la Steaua vs Rapid cum o sa se mearga ?
Si fia are dreptate, votul este irelevant pt desfasurarea luptei ;)

@aliss

El vrea defapt un thread de scandal, nu de Arena :D

relansat
3rd March 2006, 10:13
Excelenta ideea cu Rapid vs. Steaua :happy

@fia eu zic ca ar trebui sa te bagi ... dupe "umila mea parere" :drak:

@MariusTR sa`ti fie rusine pt postul de inceput a threadului de inscriei :no:

MariusTR
3rd March 2006, 10:15
Iar asta doamne :(
Mariusica, lupta a fost mai frumoasa fara tine :D
Da, bai ţîcă ... iarasi am venit cu o idee reusita in timp ce tu te scobeai in nas. Ionutze, nu asa avansezi in viata cum faci tu...

Ok, deoarece vad ca apar aurolacii cu gust de sange rog iarasi pe Vadim sa inchida topicul de inscrieri deschis de mine si sa-l redeschida el ca si autor. :ok:

relansat
3rd March 2006, 10:16
.... si geniu` sa stea in umbra ca ashe se face ;)

MariusTR
3rd March 2006, 10:17
Da bai prelansatule, o sa stau in umbra, buey tata...

aliss
3rd March 2006, 10:20
mi-e mila de tine. vorbesc foarte serios.
crezi ca esti mai presus de noi daca jignesti asa pe toata lumea?
nu shtiu ce frustari ai tu, insa e pacat ca ti le rasfrangi asupra forumului.

relansat
3rd March 2006, 10:21
Ms mult prietene , ca`mi acorzi credit ... apropo ai avertisment pt pocire de nume ... deci re-lan-sat ... repeta dupe mine ca nu e ashe greu

MariusTR
3rd March 2006, 10:26
ne-re-lan-sat... am zis bine?

Asculta doom'le , tu nu esti de calibrul meu, asa ca sa-ti vezi tu de treaba.

suporterita
3rd March 2006, 10:29
propun sa-l ignoram pe "omul de calibru",sa vorbeasca de unul singur.

relansat
3rd March 2006, 10:30
Daca nu eu atunci cine ? (kidding)

Acu` serios Marius , spune`mi daca ti se pare normal un ashe thread de inscrieri ... poate peste toate aberatziile pe care le spui , o sa te trezesti intr`o zi , desi ma indoiesc

@suporterita ashe o sa facem :ok:

MariusTR
3rd March 2006, 10:35
Gata bai prea-nerelansatule, sa nu fim offtopic...

One-Man Show
3rd March 2006, 10:37
MariusTR a fost creierul din spatele luptei Steaua vs. Dinamo, desi el nu a participat la lupta din cauze organizatorice.
La fel MariusTR nu va participa nici la aceasta lupta fiindca e baiat corect.


Invatati-va odata sa acceptati ideile bune indiferent de la cine vin!!



yo cred ca nu a participat din mot subiective...baiatu' nu shtie inca ce echipa sustine...cum sa debitezi mah asemenea ineptii ??? cu rapidu' peste steaua...cine a facut mah clasamentu' ala ??? e al doilea an pt steaua shi doar primul pt rapid...NU TI SE PARE NIMIK ANORMAL AICI ??? shi threadu' e sortit esecului sin start...nu ai rapidisti mai rasariti pe forum:evil: :evil: :evil:

realmadrid.com
3rd March 2006, 10:39
One-Man-Show, n-a participat pt ca a luat un ban de 2 saptamani :D

MariusTR
3rd March 2006, 10:43
Ionutzule mic, nu-l intimida pe One-Man Show, mi se pare un tip foarte bazat.
Nu ai teme de facut... ceva?... e ora 11.00....

One-Man Show, momentan Rapidul este peste Steaua... asta am zis si sustin.

fia
3rd March 2006, 10:43
lasa ma sa faca Steaua "one man show", sa se bata singuri. Si despre rapidistii rasariti crede-ma ca eu cu Mihai si cu rasheed daca ne punem capul nu avem cu cine disucuta de la steaua (evident exista si exceptii).

relansat
3rd March 2006, 10:44
@.com Inca unu` si ma duc :happy

Utilizator
3rd March 2006, 10:46
Cum eu ca rapidist am votat Cu Steaua, si am facut propaganda la greu impotrva lui Dinamo, ma astept ca dinamovistii sa voteze cu Steua, numai din razbunare. Cred ca ar fi fost o idee mai buna o lupta Rapid - Dinamo, pentru a arata cat de jos este aceasta echipa. Steaua si Rapid sunt 2 echipe pe val in acest moment, e "lupta" intre ele nu prea are inversunarea necesara.

Ar fi interesant ca rapidistii sa refuze lupta :) Cu aceasta ocazie fac apel la toti rapidistii sa nu se inscrie la lupta, si sa o lasa sa fie castigata de Steaua prin neprezentare, stiti vorba aia, cel mai bun cedeaza intotdeauna.

Ai asteptari gresite, ar fi culmea sa votez cu Steaua pentru ca tu ai votat pentru ei data trecuta. Au fost altii, inclusiv rapidisti, care au votat cu noi. Eu voi alege pe cel mai bun in Arena, iar prin absurd as vota pe criteriul expus de tine fii convins ca mai degraba as vota Rapid pentru Emilio decat Steaua pentru ca ai fost tu de partea lor.

Ceea ce spui despre 'cel mai bun cedeaza' miroase a lasitate. La fel cum miroase a lasitate si captarea bunavointei stelistilor cu indemnul de a face front comun impotriva suporterilor dinamovisti. Dar ma rog, pentru unii e preferabil sa se gudure pe langa cei care sunt pe val si nu au nevoie de mai mult.
Crezi ca noi nu stiam ca echipa Stelei va fi votata automat de catre suporteri ei indiferent de ce se spune in lupta? La fel ai facut si tu, daca esti sincer recunosti.
Au mai fost si altii 'neutri' care au inteles mobilul luptei si analizand disputa au votat sincer (cu echipa noastra sau cu cei care au aparat Steaua). Nu toti vin aici cu idei preconcepute sa-si verse ura de neschimbat impotriva unora.

Ce se intampla aici zic eu ca e un joc si poate fi un mod de a depasi antipatii presetate intre suporteri. De ex. eu m-am tot intepat cu Paul inainte, si nu mereu amical. Pot spune ca dupa acest joc mi-a devenit simpatic si cred ca pot spune ca atunci cand ne vom intalni o vom face cu placere. Tot aici l-am descoperit pe Philos care e un tip deosebit. Tot aici am avut surpriza sa vad ca suporteri ai unor echipe care nutresc 'ura de moarte' pentru echipa mea favorita ne-au acordat votul. E o dovada ca nu toti au nevoie de ura impotriva unor oameni pe care nu-i cunosc pentru simplul motiv ca tin cu alta echipa de fotbal.
Nu stiu daca ceilalti rapidisti vor accepta provocarea sau nu, va fi alegerea lor. Dar ar fi gresit sa o refuze datorita 'principiilor' expuse de tine mai sus.

Cat despre suporterii lui Dinamo de pe ols stai linistit, daca ceilalti suporteri se vor lua dupa principiile tale veti scapa curand de noi pe ols. Vom lasa liber monologul impotriva noastra.
Oricum eu unul nu voi mai intra in alte provocari aici. Cu Steaua a fost ceva aparte si am vrut sa demonstram ca nu totul e chiar asa cum se prezinta oficial.
A, si era sa uit ca am vazut ca erai nedumerit: avatarul nostru era steagul cruciat nu al Angliei. Culorile sunt identice cu ale echipei noastre favorite si au mai fost si alte ratiuni pentru care am hotarat sa mergem cu el. :)

PS: Parca de la o vreme incoace posteaza altul sub nickul tau. Sincer, tu esti Fia pe care l-am cunoscut sau altul?

relansat
3rd March 2006, 10:52
@Utilizator no offense , pu si eu o intrebare : se poate ca toti dinamovistii sau mare lor parte sa voteze proRapid ? :)

....asta in ciuda faptului ca au fo` multi rapidisti care au votat antiDinamo si nu neaparat proSteaua , daca ma intelegi

Utilizator
3rd March 2006, 10:56
Relansat: in mod sigur nu. :) Daca te uiti la voturi o sa vezi ca nici pentru noi n-au votat toti dinamovistii de pe forum. Nu au stiut de lupta iar noi n-am facut campanie de constientizare pentru asta, dupa cum nu o vom face nici pentru Steaua-Rapid. Pot sa spun ca va fi foarte greu insa sa voteze dinamovisti pentru Steaua :)
Personal voi alege pe cel mai bun in Arena. Daca nu voi reusi, nu voi vota. :ok:

fia
3rd March 2006, 10:58
La fel ai facut si tu, daca esti sincer recunosti.
Am spus asta din primul post al Arenei trecute, ca am votat dupa simpatie, fara sa citesc lupta.


Ce se intampla aici zic eu ca e un joc si poate fi un mod de a depasi antipatii presetate intre suporteri.
Eu nu am antipatii printre suporteri. Eu am ce am cu echipa in sine, cu ceea ce reprezinta acea echipa. Prietenii nu mi-i aleg in functie de echipa pe care o sustin.

Nu stiu daca ceilalti rapidisti vor accepta provocarea sau nu, va fi alegerea lor. Dar ar fi gresit sa o refuze datorita 'principiilor' expuse de tine mai sus. Este intr-adevar alegerea lor. In opinia mea o lupta in arena nu are nici o relevanta, nu arata nimic. Imi este cat se poate de indiferenta.


Cat despre suporterii lui Dinamo de pe ols stai linistit, daca ceilalti suporteri se vor lua dupa principiile tale veti scapa curand de noi pe ols. Vom lasa liber monologul impotriva noastra. nu am nici un interes ca cineva sa plece de pe ols. Gradina e mare, e loc pentru toata lumea.


A, si era sa uit ca am vazut ca erai nedumerit: avatarul nostru era steagul cruciat nu al Angliei. Culorile sunt identice cu ale echipei noastre favorite si au mai fost si alte ratiuni pentru care am hotarat sa mergem cu el. :)Nu cred ca eu am fost cel care a zis ca e steagul Angliei, eu doar am remarcat faptul ca toti aveti acelasi avatar, nu am stat sa ma gandesc ce reprezinta, oricum ideea de cruciati este interesanta, chiar daca sa zicem ca din anumite ratiuni am ceva retineri.


PS: Parca de la o vreme incoace posteaza altul sub nickul tau. Sincer, tu esti Fia pe care l-am cunoscut sau altul?
Nu stiu de ce crezi asta. Intr-adevar am schimbat ceva stilul, in sensul ca nu prea ma mai intereseaza capitotul fotbal la nivelul OLS, ca sunt deranjat de anumite decizii de "management" al echipei de conducere sa-i zicem, si ca imi exprim in parte aceste frustrari printr-o atitudine dezinteresata si uneori jignitoare. Forumul ols mi-a fost o buna bucata de vreme un loc foarte drag, pe care il vizitam cu placere, dar din pacate in ultimele luni asta s-a cam schimbat, de aici si greata si dezgustul meu si comportamentul aferent. Acum poate in tonul obisnuit tin sa remarc si la tine o oarecare schimbare. Poate ca ochii cei noi prin care privesc OLS ma fac sa te vad schimbat, dar sincer nici tu nu mai imi pari cel cu care m-am obisnuit.

relansat
3rd March 2006, 10:59
Mi se pare corecta decizia ta ... cred totusi ca rezultatului votului la aceasta lupta , daca va continua (sa vedem cand se trezeste vadim :P) va fi unu` mai strans decat lupta anterioara

Uite la fia care a recunoscut ca a votat in necunostinta de cauza , ci doar pt ca uraste Dinamo :) (sau nu o place)

fia
3rd March 2006, 11:02
Asta am zis de la primul post de comentariu de la lupta steaua-dinamo.
Nu am ascuns niciodata nimic.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=520225&postcount=11


N-am citit nici un post din lupta (doh erau peste 1000), dar am votat cu Steaua pt ca i-au batut pe aia de aseara. Si in plus Dinamo imi e chiar mai antipatica decat Steaua, daca antipatic suporta grad de comparatie.

suporterita
3rd March 2006, 11:11
. Forumul ols mi-a fost o buna bucata de vreme un loc foarte drag, pe care il vizitam cu placere, dar din pacate in ultimele luni asta s-a cam schimbat, de aici si greata si dezgustul meu si comportamentul aferent. Acum poate in tonul obisnuit tin sa remarc si la tine o oarecare schimbare. Poate ca ochii cei noi prin care privesc OLS ma fac sa te vad schimbat, dar sincer nici tu nu mai imi pari cel cu care m-am obisnuit.


din pacate au aparut oameni,gen Remy care si-au pus amprenta negativa pe discutii,prezinta obsedant anumite chestiuni care provoaca la un moment dat sila de acest forum.probabil regulamentul este permisiv ,ca si o lege in care nu este sti****t un lucru,acel lucru nu exista.nimeni nu spune ca nu este buna diversitatea de opinii dar in momentul in care apar obsesii inseamna ca ele tin de un comportament patologic.

relansat
3rd March 2006, 11:15
Who`s the guilty one ?

Cum am spus eu cuiva , un post de la oameni genu` remy si ... (facetzi voi lista) aduc de la sine inca vreo alte 4 daca nu mai multe ...

Utilizator
3rd March 2006, 11:17
Fia: Nu te face ca nu intelegi, nu vorbeam de postul ala, vorbeam de asta si credeam ca ai inteles la ce ma refer. http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=520236&postcount=15
In rest fiecare cu parerea lui si nu te-am acuzat vreodata ca ai votat pe simpatii.

fia
3rd March 2006, 11:23
Si nu mi-am cerut scuze pentru postul ala? Am recunoscut ca am gresit, chiar in doua locuri. Ma deranjat chestia cu uniformitatea, nu mi-a placut..... iar zero-ul de la sfarsit a fost regretat si mi-am cerut scuze. Presupun ca nu e nevoie de link, probabil ca l-ai citit.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=520474&postcount=41

Utilizator
3rd March 2006, 11:34
Asta e ultimul meu post aici ca deja facem off-topic:
Ti-am spus ca te-ai schimbat pentru ca Fia cel pe care-l stiu nu 'gresea' astfel ca sa se scuze ulterior. E cel mai urat post de acolo, singurul care ne jigneste personal si nu se refera la echipa noastra favorita. Nici suporterii Stelei nu au facut asta si le multumesc pe calea asta pentru decenta. Pentru exemplificare vezi ce a postat Gica Chioru care poate ca e cel mai radical anti-dinamovist.
Ce mi s-a parut urat a fost faptul ca ne si cunosteai personal pe vreo cativa si nu cred ca vreunul dintre noi ti-a facut vreodata ceva rau sau te-a jignit cu ceva. Imi spui ca m-am schimbat si eu; probabil da, dar nu cred ca asa de radical precum ai facut-o tu.

fia
3rd March 2006, 11:40
Si eu inchi offtopicul cu niste vorbe ale lui Adrian Severin care vorbea de Cultura urii in societatea romaneasca. Adaptata putin la realitatea forumului OLS ma reprezinta intr-o oarecare masura.

Furia oamenilor necajiti este potolita o DATA prin simplul fapt al defularii circumscrise de "dreptul de a injura" iar apoi prin tehnica "dizgratiei" careia ii cad victima nu cei mai vinovati dintre lideri ci aceia alesi sa fie sacrificati drept tapi ispasitori (de regula, tocmai cei care cred in nevoia schimbarilor de fond).

stefanm14
3rd March 2006, 11:42
Mie imi suna a om care n-are ce face ::D

Mariuse, da' lupta asta crezi ca o prinzi ? Ai mai mare sanse la rapidisti :D

alejandro
3rd March 2006, 12:29
fac apel la toti stelistii sa nu se inscrie in aceasta lupta...abia am iesit din una ,ce facem,intram in alta ca asa vrea iar organizatoru?ala-si baga coada si ca un mare luptator da bir cu fugitii...
eu unul nu ma inscriu din mai multe motive:
1.la deschis cine nu trebuie
2.e prea curand dupa lupta abia incheiata
3.nu stiu prea multe despre rapid
4.fanii rapidului imi sunt simpatici,si n-am ce imparti cu ei

sa ne auzim de bine in finala Uefa...

relansat
3rd March 2006, 12:31
Subscriu la primele 2 subpuncte si la al 4`lea :ok:

MariusTR
3rd March 2006, 12:33
Asa e corect , cum zice alejandro.

Aliss, .com, relansat, alejandro, fia... ei sunt tari si mari pe aici, ei decid. Daca ei zic ca acest topic e de rahat si eu caut doar scandal, atunci asa si e.
Noroc ca OLS-ul e condus de oamenii astia.

Inchideti topicul. E DE RAHAT, si cel care a provocat deschiderea lui, eu, MariusTR sunt un tembel!

Leo_
3rd March 2006, 12:38
Cu gura ta ai zis-o :D:D

relansat
3rd March 2006, 12:38
MariusTR sunt un tembel!

Nu este adevarat , tu ai spus ca esti bufon , acu` tembel ?

Mie`mi esti simpatic , ti`am mai spus`o ... uneori depaseste limita bunului simt atata tot ...

Lupta ar trebui sa continue , peste vreo saptamana sa se pregateasca combatantii si sa fie o lupta ok !

MariusTR
3rd March 2006, 12:50
NU ar trebui, fiindca a fost ideea mea si eu nu pot sa am idei reusite, sunt prea tembel.

alejandro
3rd March 2006, 12:51
Numai tampenii zice...
Anyway,am mai zis,n-am nimik de impartit cu rapidistii,eu unul nu ma bag,va zic de pe-acum.Cum a zis si Utilizator,Steaua-Dinamo a fost ceva aparte.De fapt nici acolo n-am vrut sa ma bag,dar n-am vrut sa-mi las echipa balta,cum au facut altii:evil:
Acum insa va zic de la inceput,eu unul nu ma bag!!!

ps:ce o sa urmeze apoi?mai vine un tampit peste 2 zile si vrea Steaua-Poli Timisoara,National,Iasi,Craiova etc.:rosu:
Ajunge...

MariusTR
3rd March 2006, 12:56
ps:ce o sa urmeze apoi?mai vine un tampit peste 2 zile si vrea Steaua-Poli Timisoara,National,Iasi,Craiova etc.:rosu:
Ajunge...
Ideea era sa ne concentram la echipele ( max. 4 ) de top din Campionat.
Dar , oricum e o idee tampita. :no:

Dati-mi o franghie ca sa ma spanzur dracului!

relansat
3rd March 2006, 12:58
O amanare nu credeti ca ar fi binevenita ? ... asta in cazu` in care ambele parti o sa fie de acord cu lupta

don_denver
3rd March 2006, 13:00
Dati-mi o franghie ca sa ma spanzur dracului!
ce masura vrei?:evil:

alejandro
3rd March 2006, 13:02
Ideea era sa ne concentram la echipele ( max. 4 ) de top din Campionat.
deci am fost pe aproape!!!!
stiam eu!!!
esti de la lpf?faci un mini turneu?dinamo,rapid...inca cine?poli si national sau cfr?craiova e in b,asa ca cade



Dati-mi o franghie ca sa ma spanzur dracului!
sorry,am prea multe pacate,nu vreau sa mai strang din cauza altora...imi ajung ale mele...
nu fi trist,se va gasi altcineva;)

Paul
3rd March 2006, 14:54
intrucat stelistii tocmai au incheiat o lupta cu Dinamo, si in afara de Paul nu cred ca or sa fie prea activi in aceasta noua disputa...


Neh , trimitem trupa de tineret , ca suntem ocupatii cu Cupa UEFA , n`avem timp de Arena.

Pentru cine mai vrea Arena , la vara /hello