PDA

View Full Version : Mercato



delaparis
11th June 2007, 00:29
"Atacantul lui Juventus, David Trezeguet, a declarat dupa infrangerea suferita in fata lui Spezia, ca viitorul sau la "Batrana Doamna" este incert, deoarece clubul nu il mai doreste. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/italia/19209/trezeguet-pleaca-de-la-juventus.htm

daca doriti sa comentati ...

YoNuTzz
11th June 2007, 23:53
sa plece, din cate am citit pe calciomercato azi, iaquinta e noua achizitie a lui juve...

Andreiy
12th June 2007, 13:09
ar fi pacat sa plece un jucator ca Trezeguet...

bluesky
12th June 2007, 23:35
lasa ca aducen golgheterul lui toulouse nu se simte lipsa lui trezeguet.

dardar_3
19th June 2007, 15:22
Aici se vor discuta despre venirile si plecarile la Juventus.


:ok:

dardar_3
19th June 2007, 15:23
La Juventus ha ingaggiato dall'Udinese l'attaccante Vincenzo Iaquinta per un importo di 11,3 milioni di euro, pagabili in tre rate annuali. Lo ha ufficializzato il club bianconero sul proprio sito. Il centravanti ha firmato fino al 2012.

tuttomercatoweb.com

YoNuTzz
19th June 2007, 16:11
hmm...iaquinta...merge...

Mario Di Lazi
20th May 2009, 10:03
UFFICIALE: Cannavaro alla Juve

La Juventus Football Club ha depositato il contratto di prestazione sportiva con il giocatore Fabio Cannavaro, efficace dal 1° luglio 2009, sino al 30 giugno 2010. Come noto, il contratto del calciatore con il Real Madrid è in scadenza il 30 giugno 2009.
Fabio Cannavaro dopo aver vestito le maglie di Napoli , Parma e Internazionale, nel giugno 2004 è stato acquistato dalla Juventus, con la quale ha vinto due campionati, 2004/2005 e 2005/2006. Nell'estate 2006, a fronte di un corrispettivo economico considerevole per la società, venne ceduto al Real Madrid insieme a un altro giocatore della rosa . Nel corso delle tre stagioni di attività in Spagna il capitano della nazionale italiana ha collezionato due vittorie nella Liga e ha vinto il Pallone d'Oro 2006.
Il giocatore , ieri a Torino per partecipare alla Partita del Cuore, ha espresso la propria soddisfazione per l'accordo: « Sono felice di essere tornato Torino e di avere l'opportunità di vestire nuovamente la maglia bianconera. Mi spiace che in una parte della tifoseria prevalga il rancore sull'apprezzamento per le stagioni gloriose che abbiamo vissuto insieme. Sono convinto di poter convincere anche i più scettici attraverso il lavoro, la professionalità e la passione con cui affronterò questa nuova avventura».
Per Alessio Secco , direttore sportivo bianconero, si tratta di un importante tassello per la squadra che dovrà affrontare la prossima stagione: «Fabio – ha detto – è un campione del Mondo, un pallone d'Oro e un grandissimo uomo spogliatoio. Durante l'estate del 2006 la società ha dovuto cederlo per far fronte ad esigenze economiche urgenti. Quest'anno abbiamo sfruttato la scadenza naturale del contratto di Cannavaro per riportarlo a Torino e siamo sicuri che il suo apporto tecnico renderà la Juventus più competitiva».

tuttomercato

Srdjan
25th December 2012, 20:39
La Stampa scrie că Juventus ia în calcul o ofertă pentru Chamakh, după accidentarea lui Bendtner. Adică încă un inutil de la Arsenal?

delaparis
27th January 2013, 01:08
Anelka a semnat pt 5 luni.

delaparis
16th August 2017, 21:51
Matuidi la Juve pt 20 milioane
In varsta de 30 de ani a semnat un contract de 3 ani

Srdjan
16th August 2017, 22:28
Cel mai bun transfer al verii daca e sa ne luam asa, uitandu-ne la pret si la calitatea jucatorului

YoNuTzz
17th August 2017, 12:29
tot bonucci ramane cel mai bun transfer din vara asta...

dar da, douglas costa si matuidi sunt achizitii foarte bune.

Nadalfan
17th August 2017, 13:15
Matuidi?Cel mai bun transfer?Nu, mersi..Bonucci, Douglas Costa, Bernardeschi sunt toti peste el. De fapt, Matuidi nici nu cred ca o sa fie titular la Juve. O sa fie back-up pentru Khedira in timp ce Marchisio o sa fie pentru Pjanic. Bernardeschi extrema dreapta, Dybala in spatele lui Higuain si Douglas Costa in stanga si aia e echipa. Cuadrado si Mandzu rezerve..Imposibil sa te pui cu astia.

Srdjan
17th August 2017, 15:11
Matuidi?Cel mai bun transfer?Nu, mersi..Bonucci, Douglas Costa, Bernardeschi sunt toti peste el. De fapt, Matuidi nici nu cred ca o sa fie titular la Juve. O sa fie back-up pentru Khedira in timp ce Marchisio o sa fie pentru Pjanic. Bernardeschi extrema dreapta, Dybala in spatele lui Higuain si Douglas Costa in stanga si aia e echipa. Cuadrado si Mandzu rezerve..Imposibil sa te pui cu astia.

Ma refeream in raport cu pretul platit

delaparis
17th August 2017, 22:27
Se pare ca scartaie putin. Juve nu e de acord cu pretul total sau mai bine zis cu un detaliu. PSG reclama 20 milioane plus 5 de bonus iar Juve ofera 20 milioane bonus inclus.

delaparis
19th August 2017, 21:10
Deci a semnat deoarece e pe banca acum contra Cagliari.
Ma uitam la echipa lui Juve si intr-adevar va fi foarte dificil sa prinda primul 11.

YoNuTzz
19th August 2017, 23:16
la mijloc khedira, pjanic, marchisio, matuidi, cuadrado, douglas costa...criminal.

delaparis
19th August 2017, 23:25
In mod normal nu intra decat probabil daca se joaca 4-3-3 dar din ce am vazut azi au jucat 4-2-3-1 deci va sta rezerva. Sau probabil ca Allegri il vrea deci il va impune acolo.

YoNuTzz
19th August 2017, 23:35
ideea este ca allegri joaca cu 3 atacanti puri - mandzukic, dybala si higuain, si atunci raman doar 3 mijlocasi, dintre care cuadrado si pjanic sigur vor juca titlulari...

delaparis
19th August 2017, 23:44
Azi cand Matuidi a intrat am impresia ca s-a incercat un 4-4-2 pe final. Matuidi a jucat retras pe stanga ... sa vedem ce va fi

delaparis
5th July 2018, 23:08
Ronaldo?

YoNuTzz
6th July 2018, 00:23
mutare soc, dar daca se face, Juve are asigurat si al 8-lea titlu consecutiv :))

dardar_3
6th July 2018, 14:32
Ar fi o lovitura incredibila de imagine pentru Serie A. 100M pentru un jucator de 32 ani mi se pare cam mult insa gobbi pare ca au bani. Ai nostri o dau pe camatareala cu fondurile de investitii chineze. E haos si se pare ca decizia de 2 ani out din Europa pt fair play financiar va ramane. Parisiene, ai vostri sunt mana in mana cu Uefa mafia nu? :D

El Pistolero
10th July 2018, 20:12
Done deal. Nu îmi vine sa cred ce a făcut Juve și ca Ronaldo a ales Italia. Nu cred ca ii se potrivește fotbalul din Italia deloc, dar vedem ce o sa facă. Oricum e un mare plus pentru Seria A acest transfer. Pentru Real e sfârșitul unei ere. Cred ca el mai voia sa rămână la Real, dar Perez a avut alte gânduri. A vrut sa scoată ceva bani din transfer acum când încă avea un preț bun.

Lordul
10th July 2018, 22:20
Juve vrea UCL asta e clar

Johnny D
10th July 2018, 22:25
Fix dupa ce-a plecat Buffon? Chiar c-ar fi bufon!:))

JJ
10th July 2018, 22:34
E oficial: CR7 la Juventus!
Moratti declara: nu conteaza, noi ii avem pe Icardi si Nainggolan. :)

Johnny D
11th July 2018, 01:02
Buffon isi da palme dupa pumni la ora asta!:))
Mai ales daca pleaca Neymar sau Mbappe la Real!:))


Eu inteleg ce vrea Ronaldo, ca l-au cam enervat fazele astea cu Messi superior.
1. Eu la Manchester United - am castigat tot, inclusiv CL.
2. Messi la Barcelona - club gigant - castiga tot - rupe tot.
3. Eu la Real Madrid - club gigant - gastig tot - rup tot.
4. Am castigat CE cu Portugalia.
5. Ma duc la Juventus - echipa complexata care face finale de CL si nu le poate castiga - vin eu si le castig CL-ul - demonstrez ca-s Dumnezeu.
6. Messi... ce plm a facut pe langa Barcelona?!


Cam asta vrea el.:rolleyes:

Lordul
18th July 2018, 14:58
da , vrea UCL cu 3 echipe diferite

YoNuTzz
20th July 2018, 18:48
Milan back in Europa, cum era si normal !

JJ
20th July 2018, 22:23
Nu stiu cat de fericiti sunt aia de la Atalanta de decizia asta... :D

El Pistolero
23rd July 2018, 10:19
Cică Higuain s-a înțeles cu Milan. Să pleci de la Napoli la Juve pentru că voiai trofee și să joci în CL, iar după 2 ani să ajungi la o echipă mai slaba decât Napoli, o echipa care nu se bate la niciun trofeu, mi se pare fără logică. Sper totuși sa nu se facă transferul.

dardar_3
23rd July 2018, 11:45
Nu e nimic sigur cu Higuain. Dupa ce in weekend a fost infirmat transferul lui Benzema, acum se zvoneste pista Higuain. Maine probabil va fi Morata. :D Fantacalcio... :)) Important e ca participam in EL si s-a schimbat conducerea :drak:

Pana acum:
- Pepe Reina - free
- Ivan Strinic - free

- Milan Badelj - free (in proportie de 80%)

YoNuTzz
24th July 2018, 11:26
eu cred ca Higuain se va duce la chelsea...

oricum cu de-al de Kalinic si Andre Silva nu mai merge treaba...