PDA

View Full Version : Propuneri - cel mai bun fundas 2006-2007



resita
19th June 2007, 11:22
Care credeti ca a fost cel mai bun fundas in sezonul recent incheiat(2006-2007) in Europa. Pollul se va face mai tarziu dupa ce vedem propunerile :ok:

Lordul
19th June 2007, 11:25
Pai :

John Arne Riise
John Terry
Daniel Alves
Radu Stefan

Andreiy
19th June 2007, 12:51
Cristian Chivu de la AS Roma este unul dintre cei mai buni din lume.

YoYoyOi
19th June 2007, 12:54
John Terry cred....

Celso
19th June 2007, 12:57
Terry;)

Bogdy LFC
19th June 2007, 13:08
JOHN TERRY :great:

kain
19th June 2007, 13:20
Sergio Ramos, Nesta, Terry, Ferdinand

Bogdy LFC
19th June 2007, 13:46
Sergio Ramos, Nesta, Terry, Ferdinand

Ma intreb de unde si pana unde Ramos nebunu ala si drogatul de Ferdinand.In fine - e parerea ta :ok:

kain
19th June 2007, 13:51
Ma intreb de unde si pana unde Ramos nebunu ala si drogatul de Ferdinand.In fine - e parerea ta :ok:

Sergio Ramos a jucat titular in aproape toate meciurile Realului sezonul asta.. e piesa de baza in echipa (campioana Spaniei), e tanar.. e valoros ;)
Rio Ferdinand la fel.. este cel mai scump fundas din lume, piesa de baza la Manchester United, campioana Angiei :yeah:

dardar_3
19th June 2007, 14:13
Maldini - Golden Foot
Nesta - unul dintre cei mai buni fundasi din lume(Milanul a pierdut mult cat timp a fost accidentat)

Universal
19th June 2007, 14:14
Cristi Chivu Philipp Pahm John Terry

Bogdy LFC
19th June 2007, 14:15
Sergio Ramos a jucat titular in aproape toate meciurile Realului sezonul asta.. e piesa de baza in echipa (campioana Spaniei), e tanar.. e valoros ;)
Rio Ferdinand la fel.. este cel mai scump fundas din lume, piesa de baza la Manchester United, campioana Angiei :yeah:

:happy Sergio Ramos - dak e tanar inseamna k e de viitor,si momentan NU trebuie nominalizat intre cei mai buni fundasi din lume deoarece sunt multi mai buni k el ..ex. CARRAGHER ;)

Rio Ferdinan - la Scum,apararea n-a avut nicio treaba cu atacul care a fost bun. La ei eca mai buna aparare a fost atacul pt a fura titlul lui Chelsea


*BTW...Dak ai atata admiratie pt Scum si Real care au FURAT titlurile lui Chelsea,respectiv Bacei,este o alta dovada din categoria egoismului tau fotbalistic :ok:

kain
19th June 2007, 14:25
:happy Sergio Ramos - dak e tanar inseamna k e de viitor,si momentan NU trebuie nominalizat intre cei mai buni fundasi din lume deoarece sunt multi mai buni k el ..ex. CARRAGHER ;)

Rio Ferdinan - la Scum,apararea n-a avut nicio treaba cu atacul care a fost bun. La ei eca mai buna aparare a fost atacul pt a fura titlul lui Chelsea


*BTW...Dak ai atata admiratie pt Scum si Real care au FURAT titlurile lui Chelsea,respectiv Bacei,este o alta dovada din categoria egoismului tau fotbalistic :ok:

Si daca un jucator este tanar nu poate fi cel mai bun? Nu vad logica in asta :confused:

Am furat titlul? :happy Daca pentru tine asta inseamna ca am furat titlul.. nu cred ca intelegi fenomenul fotbalistic :cool: No offence :P

realmadrid.com
19th June 2007, 14:28
Bogdy, nu am furat nimic, l-am castigat, pe teren :ok:

Sergio Ramos este unul dintre cei mai buni fundasi din lume, nu cel mai bun...parerea mea, dar cred ca este un jucator de viitor. A crescut foarte mult fatza de acum 2 ani, de cand a venit de la Sevilla.

Propunerile mele: Maldini, Nesta, Ramos, John Terry.

Bogdy LFC
19th June 2007, 14:29
Si daca un jucator este tanar nu poate fi cel mai bun? Nu vad logica in asta :confused:

Am furat titlul? :happy Daca pentru tine asta inseamna ca am furat titlul.. nu cred ca intelegi fenomenul fotbalistic :cool: No offence :P

Dak tot suntem off-topic hai sa judecam altfel si te rog sa fi realist :

Anglia - A fost un titlu pierdut de Chelsea,NU castigat de Scum

Spania - Aici CATEGORIC a fost un titlu pierdut De barca si NU castigat de Real.



Cred totusi k egoismul tau poate avea si limite:D Intreaba tu orice fan fotbal,exceptandu-i pe cei ai Realului si Scum (care in veci NU vor recunoaste aceste lucruri) si ai sa vezi :ok:

Numai bine :ok:


ON-TOPIC: CARRAGHER e cu 10 clase peste Ramos :ok:

kain
19th June 2007, 14:35
Dak tot suntem off-topicmhai sa judecam altfel si te rog sa fi realist :

Anglia - A fost un titlu pierdut de Chelsea,NU castigat de Scum

Spania - Aici CATEGORIC a fost un titlu pierdut De barca si NU castigat de Real.



Cred totusi k egoismul tau poate avea si limite:D Intreaba tu orice fan fotbal,exceptandu-i pe cei ai Realului si Scum (care in veci NU vor recunoaste aceste lucruri) si ai sa vezi :ok:

Numai bine :ok:


ON-TOPIC: CARRAGHER e cu 10 clase peste Ramos :ok:

Daca barca a pierdut titlul este vina noastra? E vina noastra ca i-am facut la duelurile directe? E vina noastra ca am castigat mereu pe final? E vina noastra ca suntem campioni? Este vina noastra.. este vina noastra ca avem valoare.. suntem vinovati ca am castigat un campionat, poate cel mai disputat campionat sezonul asta :yeah:

Carragher cu 10 clase peste Ramos? Mai scade din clasele alea ca exagerezi :lol:

Cat despre egoismul meu.. nu este egoism.. ci doar nu pot sa cred ca poti sa zici asemenea lucruri.. Din moment ce suntem campioni o meritam.. Daca era Barca campioana ei o meritau si cu asta basta :cool: Daca sunt impotenti NU E VINA MEA :evil:

Cappone
20th June 2007, 14:33
Alves si Terry

Life
20th June 2007, 14:58
nesta , chivu , terry

Luis Garcia10
20th June 2007, 15:26
Terry , Gabi Milito , Puyol , Taylor :rolleyes:

Sasuke Uchiha
20th June 2007, 16:48
J.Terry si Sergio Ramos

Bogdy LFC
20th June 2007, 19:16
Terry , Gabi Milito , Puyol , Taylor :rolleyes:

Taylor? Steven taylor de la ''Cotofene''? :happy :happy :happy

Cred k iti bati joc de mine;)

Luis Garcia10
20th June 2007, 23:48
Nu imi bat joc de tine :ok: Mie mi se pare un fundas de mare perspectiva...sunt in stare sa fac pariu ca in curand va fi un nume foarte mare :ok:

Bogdy LFC
20th June 2007, 23:55
Nu imi bat joc de tine :ok: Mie mi se pare un fundas de mare perspectiva...sunt in stare sa fac pariu ca in curand va fi un nume foarte mare :ok:

Fata lui o arata,dar momentan NU :D :ok:

Luis Garcia10
20th June 2007, 23:57
E si greu sa te remarci cu "stele" ca Bramble sau Ramage langa tine... :rolleyes:

Bogdy LFC
20th June 2007, 23:59
E si greu sa te remarci cu "stele" ca Bramble sau Ramage langa tine... :rolleyes:

Cum spui tu omule...ma simt nevoit sa-ti respect fiecare parere insa ma surprinde oarecum putin k NU l-ai nominalizat si pe ''WARRIOR'' - CARRA printre aia :)

Jerry20cm
21st June 2007, 00:15
Bah, treziti-vaaaaaaaaaaaaa :D

Materazzi :cool:

- a castigat titlul cu Inter
- a castigat turneul final
- a marcat 10 goluri pentru Inter, in campionat :shocked: ... nu mai stiu vreun fundas care sa fi reusit performanta asta

De departe, Materazzi e cel mai bun fundas al sezonului 2006/2007.:ok:

Lordul
21st June 2007, 09:36
da si Materrazzi un fundas exceptional poreclit ,,clampaul " dar faza ca l-a injurat pe Zidane si faptul ca nu a castigat Championsleague

Zabriskie
21st June 2007, 20:49
kolo toure, nesta, mexes , dani alves, risse

Lordul
21st June 2007, 23:42
Zabriskie -trezirea sau culcarea cum vrei dar Riise e mijlocas afost reprofilat

Geografu
21st June 2007, 23:50
Terry sau Alves ! ;)

Lordul
21st June 2007, 23:53
Cam asta e ordinea :

1-2 Terry sau Alves
3.Puyol
4.Chivu
5-6-7 R.Ferdinand ,S.Ramos ,P.Lahm