PDA

View Full Version : Talnar e om de cuvant



DIXX
2nd March 2006, 20:39
Talnar a fost contactat de Dinu sa antreneze Dinamo dar a spus ca si-a dat cuvantul in fata lui Nicolae si nu pleaca de la FC Brasov.Cati antrenori renuntau la Dinamo pt noi?Omul asta trebuie tratat cu respect si stima pt ca e un om adevarat.Sper sa-i faceti o primire pe masura pentru ca o merita din plin.

de_kid
2nd March 2006, 21:20
oare....

Darkslowstar
2nd March 2006, 22:34
Numai sa fie adevarata stirea si sa nu-si fi facut reclama gratuita. Dinamo confirma stirea?

GruppoApparte
3rd March 2006, 00:33
pe siteu dinamomania nu scrie asa ceva si nici pe gsp nu am vazut sa apara doar aici , nu prea cred eu ca e real , oricum de ce sa plece si la vara il da afara , asa de sta la brasov si promoveaza o sa fie tratat ca un rege

Darkslowstar
3rd March 2006, 01:25
daca prommoveaza, pt ca la ce lot are, nu ar avea nici o scuza. Acum il l-au adus si pe Flavius Moldovan. Trebuie sa promovam!

RaiNMaN
3rd March 2006, 11:07
Promovam sigur ! Haideti la meciu cu moldova people.. si sa vedeti ce le dam :))

de_kid
3rd March 2006, 11:35
„Sīnt ardelean şi īmi respect cuvīntul“

FC Braşov a fost foarte aproape de a-l pierde pe Cornel Ţălnar, īnsă caracterul tehnicianului a cīntărit enorm, astfel că „Ţīnţarul“ a rămas sub Tīmpa. Schimbarea de trupe de la Dinamo l-a pus pe Ţălnar īn faţa unei oferte pe care nu mulţi ar fi refuzat-o, şi anume să antreneze echipă aflată pe primul loc, īmpreună cu Cornel Dinu. „M-a sunat Cornel Dinu şi mi-a zis că nu am cum să īl refuz, că nu īl pot lăsa baltă, dar, din păcate, eu sīnt ardelean şi dacă mi-am dat cuvīntul nu mai dau īnapoi. Am bătut palma cu Ioan Niculae la Braşov şi nu plec pīnă nu īmi termin treaba aici. Am de gīnd să duc această echipă din nou īn divizia A“, declara Ţălnar. FC Braşov a mai rămas o dată fără antrenor la finalul anului trecut, atunci cīnd Petre Grigoraş şi-a īncălcat cuvīntul dat preşedintelui Ioan Neculaie. Deşi bătuse palma cu oficialul braşovean, Grigoraş a părăsit echipa īn favoarea divizionarei A Oţelul Galaţi, fără a efectua nici un antrenament sub Tīmpa.

Darkslowstar
3rd March 2006, 11:59
De unde citezi?

de_kid
3rd March 2006, 13:01
din monitorul expres...am spus si in revista presei

DIXX
3rd March 2006, 16:09
Nu-si permitea Tantarul sa vorbeasca pe nas de Dinu daca nu era adevarat.Il stiu doar din vedere pt ca pe vremuri vrajea la una de la mine din bloc dar toti ziceau de el ca e ok.

de_kid
3rd March 2006, 16:49
cred ca e om de cuvant...probabil ca nici contractul nu il lasa sa plece :D

lucirvr
3rd March 2006, 19:52
pe siteu dinamomania nu scrie asa ceva si nici pe gsp nu am vazut sa apara doar aici , nu prea cred eu ca e real , oricum de ce sa plece si la vara il da afara , asa de sta la brasov si promoveaza o sa fie tratat ca un rege

Parca am mai promovat si l-au dat afara dupaia nu?

de_kid
3rd March 2006, 20:11
:D nu stiu exact daca l-au dat afara sau a plecat el...

tudoor
4th March 2006, 14:03
l-au cam dat afara... pt ca atunci clubul era a lui Kraila si chiar dupa promovare, dupa o cearta publica, a luat clubul Nicolaie. si dupa promovare Nico s-a gandit ca trebe un antrenor care sa mai fi antrenat in A. dak tin bine minte a venit Andone... care avem un joc super frumos, ofensiv, dar n-a castigat decat un meci sau doua. cred ca l-a dat afara pe Andone inainte sa se termine turul :D

de_kid
5th March 2006, 10:12
da da , si avenit lepra de halagian ...

DIXX
5th March 2006, 12:48
Cu Ando am avut cel mai frumos joc dupa parerea mea.

de_kid
6th March 2006, 19:45
e clar !!!cred ca aceleasi calitati le avea si atunci doar ca atunci nu era asa de mediatizat:)

Darkslowstar
6th March 2006, 19:55
Frumos dar ineficient. Am pierdut de nu stiu cate ori in minutul 90 si ceva. A trebuit sa vina Gabelo ca sa-i invete sa se apere.

de_kid
6th March 2006, 22:58
da dar atunci chiar daca pierdeam jucam toate meciurile cu stadionul plin

DIXX
7th March 2006, 00:51
Puteai sa zici linistit ca ala era ghinion,un antrenor care-ti pierde meciurile nu e iubit de nimeni dar Ando a fost regretat de toti in afara de Nico care l-a pus pe faras.

ADelPiero
7th March 2006, 02:34
Daca nu a fost bun la Alba....... poate e la Brasov ;)

de_kid
7th March 2006, 08:35
pai bine ca suporter accepti si infrangeri daca joci bine , ca finantator nu accepti nici o infrangere pentru ca pierzi pe banii tai:)

Darkslowstar
7th March 2006, 11:02
Nici eu nu l-am regretat foarte mult pe Ando, eram pe marginea prapastiei cu el, desi jucam estetic dar cam ineficient.

Delpi, la voi nu prea avea cu cine sa lucreze, cu o mana de necunoscuti rupti de foame mai greu faci performanta. Din pacate pt voi

de_kid
7th March 2006, 12:17
Eu cred ca problema principala pentru care nu a facut performanta la voi este aceea ca era contestat...cam nimeni nu il inghitea si in conditiile astea nu se prea poate lucra

Darkslowstar
7th March 2006, 13:39
Pacat, pt ca rodul muncii lui a fost cules de altii. A lui si a lui Talnar in mod special. Sa fie iubit :)

de_kid
7th March 2006, 20:22
cred ca nu duce lipsa :D

Darkslowstar
7th March 2006, 22:38
Dar ce folos? Pt noi nu a insemnat decat jumate de sozon si multe nereusite.

lucirvr
8th March 2006, 08:18
hai mai lasa-ti-l in pace pe andone , cui ii mai pasa acum de el, hai sa vedem ce facem acu cu talnarul nostru

de_kid
8th March 2006, 13:25
ii batem pe subalternii lui pinalti cum zicea cineva dintr-un ziar azi...:)

GruppoApparte
16th March 2006, 16:32
da i batem cu 1-1 :(

de_kid
20th March 2006, 20:32
kkmas pe ei de obositi