PDA

View Full Version : Squadra Azzurra



Pages : [1] 2 3

Al Dracu
2nd March 2006, 14:55
Din ciclul "Cere si ti se va da"! Ascultind propunerile voastre, glorioasa conducere mult iubita si stimata a aprobat deschiderea unui thread special dedicat echipei nationale a Italiei in care evolueaza multi (sau in cazul unora nu chiar asa de multi :P) dintre jucatorii echipelor noastre de club favorite. Initiativa era necesara vazind ca se apropie CM din Germania si am fi riscat sa umplem de off-topic pe ici pe colo.
Apreciati aceasta investitie si onorati cu posturi multe noul topic! Ole! /hello

miril
2nd March 2006, 16:29
Italia a avut evolutia cea mai concludenta aseara, Lippi nemaiavand decat sa mai testeze inca un fundas dreapta si sa-si stabileasca rezervele. Totti poate sta linistit, Italia nu sufera la creatie, in schimb a castigat in viteza, mijlocul fiind excelent, cu De Rossi in forma de zile mari, iar Del Piero in forma de pe vremuri si altruist ca niciodata. Azzurri au jucat foarte bine, marcand foarte repede prin perechea magica Gilardino, Toni, bine sustinuti de un Del Piero in forma maxima. Este adevarat ca nemtii s-au dovedit deficitari in toate compartimentele, singura exceptie fiind jucatorul de banda stanga Lahm. Rezultatele Italiei se vad si pe tabela de marcaj, 3-1 cu Olanda si 4-1 cu Germania. Italia, Italia, Italia!!!

alejandro
2nd March 2006, 16:36
Imi pun mari sperante in Italia dupa 3-1 cu Olanda si 4-1 cu Germania!!!!
Sa vina cu trofeul acasa,iar jucatorii de la Juve sa faca legea in nationala!!!

philos
2nd March 2006, 17:17
credeti ca lotul cu care a abordat Lippi meciul cu Germania va fi si cel de baza la CM?

Iulian Lazialu
2nd March 2006, 17:29
Nu credeti ca Germania se va da asa de usor batuta la mondiale:ok:
Insa Italia are si ea sansa ei:rolleyes:

Leo_
2nd March 2006, 17:29
Aseara au lipsit Zambrotta, Gattuso, Totti, titulari incontestabili, asa ca nu cred ca lotul de aseara e cel definitiv. plus ca in atac poate aparea oricand Bobo, Luccareli sau altii (nu, nu zic de Pippo nimic :D)

P.S. cata promptitudine din partea moderatorilor :D si mai zicea cineva deunazi ca moderatorii pe Italia dorm...eu zic ca vegheaza :P

Ayrton
2nd March 2006, 18:13
Care Bobo? :o: ala ce face plaja pe Coasta de Azur? :D

Sergio
2nd March 2006, 18:20
mai e si altul? :D

Ayrton
2nd March 2006, 18:21
BoboCosta :D

alejandro
2nd March 2006, 18:22
Bey,nu mai postati off topic ca va crede lumea ca Italia are fani:D

Ayrton
2nd March 2006, 18:24
Asa e! :D

Sa revenim cun o stire despre Totti:

Familia Totti şochează San Remo. Dacă Ilary Blasi, aflată la debut în rolul de prezentatoare, şi-a descoperit un sîn pe scenă (foto), soţul ei, Francesco, a descins la festival dintr-un elicopter. Căpitanul Romei venea tocmai de la Nisa, unde era în vacanţă alături de părinţi şi cîţiva prieteni. Indisponibil din cauza unei fracturi de peroneu suferite pe 19 februarie, Totti a vrut să-i facă astfel o surpriză frumoasei sale soţii, pe care marţi seară a susţinut-o din primul rînd al sălii ce găzduieşte tradiţionalul concurs de muzică uşoară italiană.

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/3/36028/0902-139388808da1c9587f918_450_407_.jpg

Forza Totti!!!!!!

Leo_
2nd March 2006, 18:29
Wow! chiar ca ii trebuie forta lui Totti :D...o mai putea Francesco sa "presteze servicii" de cand cu accidentarea? :evil:

inter
2nd March 2006, 18:46
mey Ayrtoane pune si tu poze care se incarca rapid ... ca statui dupa "tata" asteia de innebunii , mai usor descarcam un calendar Pirelli si o vedeam pe toata :D:D

oricum superb meciul mancatorilor de spaghete de aseara!

iar titlurile din ziarele de azi pe masura ... sa vada si "ziaristii" nostri cum se "comenteaza" un meci ...:D:D
adevarul ca la jurnalism sportiv suntem de departe pe locul 1 in lume :P

ps. ayrtoane acu se "descarca" ... si daca n-as avea net .... n-as comenta:headbang:

diablo20
2nd March 2006, 21:00
dupa meciurile bune din ultima vreme italia se anunta ca o mare favorita, insa eu cred ca mai are cate putin de lucru. excelent jocul intregii echipe in meciul cu nemtii, mai ales gilardino, del piero, camoranesi, de rossi, zaccardo!

inter
2nd March 2006, 21:14
http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/03_Marzo/nazionale/1/GER9.jpg

asta a fost pe aproape :D:D

http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/03_Marzo/nazionale/1/GER10.jpg

plangea sau se bucura? :D

http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/03_Marzo/nazionale/1/GER4.jpg

si surpriza placuta a serii in opinia mea!

Italia!/hello

inter
2nd March 2006, 21:29
http://www.corriere.it/Media/Foto/2006/03_Marzo/02/bild.jpg

parerea lui "za german" :D:D



si tre sa recunosc ca Giorgio Tosatti a facut cea mai pertinenta analiza a partidei ... parerea mea!

Al Dracu
2nd March 2006, 21:32
Intere, eu stiu ca are mai mult gust sa furi asa cu privirea, putin cite putin, dar ca sa nu te mai chinui ia de aici tot meniul! :D Blasi si atacantzii ei (http://freespace.3x2.com/flavio/foto/blasi1.jpg) :drak:

inter
2nd March 2006, 21:34
asta vroiai? :D:D

res://C:\WINDOWS\system32\shdoclc.dll/http_403.htm#http://freespace.3x2.com/flavio/foto/blasi1.jpg

ps. sunt adeptul picaturii chinezesti :P

Al Dracu
2nd March 2006, 21:36
Ti s-a virusat computerul? Ai pus vreun lazial in fata lui? :D

inter
2nd March 2006, 21:37
nu sant virusat mey ... da cred ca am niste amici prin Ferentari ... care imi .. furara imaginea :P

Sergio
2nd March 2006, 21:39
oricum interesanta adresa... :D

inter
2nd March 2006, 21:43
Ti s-a virusat computerul? Ai pus vreun lazial in fata lui? :D

ia sa vad daca ai curaj sa dai ochii cu Voievodul :D:D

Al Dracu
2nd March 2006, 21:50
Intere, cine cu cine sa aiba curaj? :evil:

Raspuns-restantza la o intrebare de mai sus: nu e asta lotul pentru CM. Trebuie decis al saselea atacant si al treilea portar. Vad ca Lippi merge in continuare pe Vieri si s-ar putea sa-l coste. Sper sa nu-si revina Totti ca altfel arunca astia la gunoi inca o ocazie (dupa eliminarea din 2002 si suspendarea din 2004 nu poate veni ceva bun iar italienii au o vorba "non c'è due senza tre" :ok: ) Prin urmare in atac s-ar putea decide intre Lucarelli (favoritul meu dar din pacate n-are pile), Cassano (favoritul lui Carraro dar din pacate n-are meciuri) si Inzaghi. Al treilea portar se va alege intre Amelia, De Sanctis si Abbiati (cu toate ca Abbiati a cam pierdut cursa nejucind in ultima vreme). In aparare, pe stinga, Zambro va fi tatic! :yeah:

inter
2nd March 2006, 21:57
vezi ca te suna Voievodul :D:D

ps. vezi ca si el e tot Interist :D:D

diablo20
2nd March 2006, 22:01
un articol mai amplu despre cine va alcatui squadra azzurra la CM:
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo298903.shtml

Al Dracu
2nd March 2006, 22:03
Intere, stai ma ca nu ne intelegeam. Eu vorbeam de imparatul Iulica apropo de mistoul cu virusatul. Acum am inteles! :ok: Am vorbit cu Voievodul! :)

Leo_
3rd March 2006, 07:57
Eu l-as vedea in atacul Squadrei si pe Caracciolo...desi nu s-a evidentiat in ultima vreme, mie imi place de el :ok: Si inca ceva...De Rossi ala nu e de vanzare, vere? ca-mi place cum joaca :ok:


Am vorbit cu Voievodul! :)
Care voievod? ala mare? :D sa nu-mi spui ca iti face o vizita...si mie nu mi-a zis nimic...

Ayrton
3rd March 2006, 09:29
Si Caracciolo si Toni??? Nu prea se poate, parca sunt frati la calitati... Asa ca un titular sigur e Gilardino! :ok:

Leo_
3rd March 2006, 09:51
Gilardino vad ca s-a infipt bine ca titular in Squadra, dar nu ii strica un servant cu capul ca Toni sau Caracciolo ;) Am vazut ca Gila se intelege bine cu Toni...poate de la anul ii vedem coechipieri :P

inter
3rd March 2006, 10:07
:D:D pai vezi mey leo ...daca aseara n-ai fost :P
Voievodul era prin Italia si se conversa cu AlDracu ...

Leo_
3rd March 2006, 10:09
Deci voievodul e prin Italia :mda: bineeeeeee, lasa ca se intoarce el....
Voiam sa-i spun sa-mi aduca un suvenir si mie, ceva...:D:D
Poate se intoarce juventin convins dupa intalnirea/discutia cu Dracu :happy

miril
3rd March 2006, 10:14
Eu cred ca Zambrotta se simte bine si pe dreapta, sper sa nu ma insel, Grosso fiind bine infipt pe partea lui, plus tineretea. In schimb, Zaccardo nu m-a convins, dovada ca Lahm a zburdat precum...mielul pe acea parte. Ma rog, si mijlocasul de pe acea parte are partea lui de vina. In atac as mege mai degraba pe vulpoiul Inzaghi decat pe Vieri, cu conditia ca Inzaghi sa joace ceva mai mult decat o face acum. Al treilea portar? Nu stiu.

Leo_
3rd March 2006, 10:21
Zambrotta se descurca perfect pe dreapta, asa ca i-ar putea lua locul lui Zaccardo. Intre Vieri si Pippo, nu l-as alege pe nici unul dintre ei...iar al treilea portar l-as folosi pe Amelia...promitator :ok:
De Ambrosini ce se mai aude? a mai fost convocat?

Ayrton
3rd March 2006, 10:43
La fundasi centrali mi se pare ca e o mica problema: in afara de Fabio Cannavaro si Nesta nu prea mai e "material" de prima calitate... Ca Materazzi... :(

Leo_
3rd March 2006, 10:46
Ca fundas eu l-am mai aduce pe Bonera sau pe Terlizzi.

Sergio
3rd March 2006, 10:57
Ayrton, ai grija cu Materazzi, ca sunt sanse mari ca din vara sa joace pe acelasi stadion, dar la alta echipa. :D

Leo_
3rd March 2006, 11:03
Si crezi ca-si schimba stilul de joc la Milan? eu nu cred...cred ca va persevera ...si o sa va ia pe voi la tinta :D

Sergio
3rd March 2006, 11:07
de asta sunt convins, nu-mi fac sperante... :D va incerca sa-i demonstreze lui Mancini ca nu si-a spus ultimul cuvant. :drak:

Mario Di Lazi
3rd March 2006, 11:17
Al Dracu ... iar ai zis ceva de laziali.

Sergio
3rd March 2006, 11:22
nu se poate abtine. :drak:

Ayrton
3rd March 2006, 12:16
@Sergio: stiu ca ar putea veni la Milan dar tot un ciomagar mi se pare... :headbang:

Dar Paolo Cannavaro cum vi se pare? Macar ca rezerva lu' fra'-su eu zic ca ar merge...

Zebrone
3rd March 2006, 12:51
asa mai bine il luati pe bonera.mai da el cu mana in minge in careu dar in rest e jucator bun :D

Al Dracu
3rd March 2006, 14:40
Pai Zambrotta joaca bine pe dreapta, problema e ca nu prea ii place. A si declarat "dupa ce am invatat ani la rindul sa alerg si sa driblez pe stinga acum trebuie sa o iau de la capat si sa invat si pe dreapta"! :D Si adevarul e ca daca ii reprosez ceva lui Capello e ca a stricat jocul din prima jumatate doar ca sa-l foloseasca pe Chiellini ala caruia ii doresc un viitor luminat la Dnepr Dnepropetrovsk!
Iar Bonnera nu poate fi folosit central pentru ca joaca extern dreapta! :ok:

Ayrton
10th March 2006, 11:03
EUROPEI DEL 2008: IL CALENDARIO DELL'ITALIA

ROMA - La Nazionale italiana negli Europei del 2008 farà il suo esordio interno contro la Lituania il 2 o 3 settembre, poi la trasferta contro la Francia. C'e' voluto il sorteggio per stabilire il calendario, visto il mancato accordo tra Francia e Ucraina che ha reso impossibile un'intesa a tavolino nel girone che comprende, oltre a Italia, Francia, Ucraina e Lituania anche Georgia, Scozia e Isole Far Oer. Contro le Far Oer (20-21/11/2007) si concludera' l'impegno degli azzurri nelle qualificazioni.

BoboCosta
13th March 2006, 13:37
Italia si Brazilia sunt favorite la castigarea Campionatului Mondial.....as vrea o reeditare a finalei din 94'.De data asta Squadra sa fie invingatoare ;)

Universal
24th March 2006, 20:06
Italia va aajunge cel putin pana-n sferturi la CM ,,are jucatori f buni

BoboCosta
25th March 2006, 18:15
Asta se stie ;)

Cneazul
6th April 2006, 09:43
italia nu are nicio sansa sa castige WC daca nu joaca in atac cu del piero si inzaghi

Andy1987
14th April 2006, 00:44
chiar? ai analizat tu toate variantele si ai ajuns la varianta asta? dc nu preeiei nationala italiei, daca esti asa bun tehnician?

Al Dracu
30th April 2006, 23:26
Lista cu jucatorii convocati de Lippi pentru stagiul de pregatire din 2-3 mai 2006:

Portari: Amelia (Livorno), Buffon (Juventus), De Sanctis (Udinese) e Peruzzi (Lazio)

Aparatori: Barzagli, Grosso e Zaccardo (Palermo), Bonera (Parma), Cannavaro e Zambrotta (Juventus), Gamberini e Pasqual
(Fiorentina), Nesta (Milan), Oddo (Lazio)

Mijlocasi: Barone (Palermo), Camoranesi (Juventus), Esposito (Cagliari), Gattuso e Pirlo (Milan), Liverani (Lazio),
Marchionni (Parma), Semioli (Chievo)

Atacanti: Del Piero (Juventus), Gilardino e Inzaghi (Milan), Iaquinta (Udinese), Lucarelli (Livorno) e Toni (Fiorentina)

Se poate observa cu ochiul liber ca cei mai multi convocati sint de la Inter! :D

miril
1st May 2006, 09:50
Pai n-avem noi cei mai multi Internationali? Fie vorba intre noi, pentru o echipa care a dominat campionatul pana mai acum doua-trei etape, contributia la Nationala nu este cine stie ce, cu exceptia lui Buffon, restul fiind...juventisti, jucatori de viitor, adica.

Leo_
1st May 2006, 12:00
Miril, cateodata vorbesti atat de codificat, incat nu ma prind...ce vrei sa spui? In afara de Buffon, in squadra mai apar Zambro, Del Piero si Camo...adica titulari...

miril
1st May 2006, 14:11
Ma refeream la varsta lor, caci echipa se numeste Juventus, ca un raspuns la apropurile inutile, despre Inter, ale unui coleg de forum.

Al Dracu
1st May 2006, 16:00
Scumpule, eu nu am facut nici un apropo la virsta convocatilor! Am facut bashkalie de contributia Interului la formarea Nationalei Italiei! :ok:

miril
1st May 2006, 16:50
Iubitule, bascalie am facut eu de covocatii lui Juve, ca mai toti sunt juve-ti, adica tineri. Am raspuns pentru ca nu am inteles de ce trebuia tu sa pui Inter-ul acolo cand nici voi nu jucati cine stie ce. Un fel de ciob de oala sparta.

Leo_
1st May 2006, 18:10
Miril, de aluzia ta fina ma prinsesem :D dar nu vedeam unde e gluma...chiar asa batrani cum sunt (?), e bine ca SUNT chemati la squadra, spre deosebire de alti componenti ai altor echipe fruntase :D

miril
1st May 2006, 18:30
Era o referire la...referire. Cand e vorba de Echipa Nationala a Italiei cred ca ar trebui sa lasam...partizanatul la o parte, noi ce tinem cu acesta echipa. Altfel, as fi stat in banca mea.

Leo_
1st May 2006, 21:55
Ai dreptate, intr-un anumit fel...era doar o remarca haioasa pe care (iar) te-ai facut ca n-o intelegi sau pe care ai inghitit-o cu noduri.
Surprinzatoare chemarea la lot a lui Gamberini de la Fiorentina...e cam penurie de fundasi buni in Italia...

Ayrton
2nd May 2006, 10:24
Se poate observa cu ochiul liber ca cei mai multi convocati sint de la Inter! :D
:mda:

Assenti i giocatori della Roma e dell'Inter, impegnati nella doppia finale di Coppa Italia.
:ok:

Al Dracu
2nd May 2006, 14:30
Stai tu linistit ca de la Inter oricum nu avea pe cine chema oricum! Pe cine ai fi vrut? Pe Figo? Sau pe Veron? :D

Leo_
2nd May 2006, 15:17
Pe Materazzi :D:D

diablo20
2nd May 2006, 20:32
cannavaro, nesta si tavano au parasit cantonamentul nationalei din cauza unor probleme medicale, si li s-ar putea altura si camoranesi care acuza o problema la genunchi!!!

Mario Di Lazi
2nd May 2006, 20:53
Din punctul meu de vedere pe langa Peruzzi, Oddo, Liverani si Rocchi merita sa faca deplasarea la CM din Germania.

diablo20
2nd May 2006, 21:04
din cei 4 care i-ai spus tu doar peruzzi si oddo au asigurat locul in lot. liverani este doar de proba si nu are loc de altii, sincer nici nu prea are valoare de nationala, iar despre rocchi e bun, dar numai pt lazio si impotriva lui juve :D:D

Mario Di Lazi
2nd May 2006, 21:07
Tzaranu asta de Liverani are momente cand joaca foarte bine (exemplu - meciul Fiorentina - Lazio 1-2). A avut un joc exceptional. Dar in rest cam freaca menta. Parca nimic nu ii iese.

diablo20
2nd May 2006, 21:16
azi a avut loc un meci de preagatire intre jucatorii convocati la nationala: de o parte au jucat Buffon (De Sanctis), Oddo, Bonera, Gamberini, Pasqual, Semioli, Liverani, Barone, Marchionni, Inzaghi, Lucarelli e Iaquinta iar de cealalta parte Peruzzi (Amelia), Zambrotta, Zaccardo, Barzagli, Grosso, Camoranesi, Pirlo, Gattuso, Esposito, Gilardino, Toni e Del Piero. scorul a fost de 0-3 golurile fiind marcate de del piero, gilardino si esposito!!

http://www.gazzetta.it/Calcio/Nazionale/Primo_Piano/2006/05_Maggio/02/partitella.shtml

Leo_
2nd May 2006, 21:44
Esposito asta nu e rau deloc...oare cat o mai sta pe la Cagliari?
Vad ca Lippi nu se lasa si joaca tot cu 3 varfuri ;)

diablo20
2nd May 2006, 21:48
lippi dupa cum a declarat joaca un sistem 4-3-1-2 atunci cand pe teren e totti, dar in lipsa lui joaca un 4-3-3 cu del piero ca aripa stanga in locul lui totti!!
p.s. personal mi se pare mai bun un sistem 4-3-3 pt ca este mai compact :D:D

uti2102
2nd May 2006, 22:06
Haoleo, acu vazui thread-ul asta. Sper sa iasa inca din grupe macaronarii. Da doamne !

diablo20
2nd May 2006, 22:07
la mondialul din germania jucatorii italieni vor avea costumele oficiale create de D&G :ok:
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo307847.shtml

p.s. gata leo iti' indeplni' dorinta :D:D

inter
2nd May 2006, 22:11
Haoleo, acu vazui thread-ul asta. Sper sa iasa inca din grupe macaronarii. Da doamne !

:rosu: popica... ia vezi tu de cavalerii ..... aia ai tai , sau razboinici .. si nu mai da cu "var" pe aici!:drak:

Leo_
2nd May 2006, 22:13
Popica, nu esti fair-play...mai du-te-n divizia A de aici :D:D

Diablo, o poza mai acatarii n-ai? sa vedem mai de aproape costumele :D

Mario Di Lazi
3rd May 2006, 12:15
Este greu de spus de acum cine o sa fie in lotul de 23 pentru CM, dar eu va provoc la alta problema .
PE CINE NU VRETI LA CM in lotul Italiei.
Vreau raspunsuri pe bune.
Eu nu-l vreau pe Vieri (cu toate ca a jucat la Lazio) pentru ca este depasit in acest moment. Nu stiu daca mai joaca la Monaco sau NU. Eu nu-l vreau. Mai bine Miccoli.

Ayrton
3rd May 2006, 12:58
Vieri si Cassano sunt oficial in afara listei pentru CM!

Al Dracu
3rd May 2006, 14:35
De Vieri n-as fi asa sigur. Febletea lui Lippi s-ar putea sa fie un Rooney al Italiei!
Eu nu il vreau pe Totti! Din cauza lui Italia s-a facut de bascalie la ultimele 2 turnee (eliminarea decisiva in meciul cu Coreea in 2002 si gestul lamei in 2004 cind a luat 3 meciuri suspendare). In plus, fara Totti ar avea Del Piero spatiul care i-ar trebui pentru a cistiga Cupa! :D

diablo20
3rd May 2006, 16:34
stai linsitit pt ca, totti mai are mult de tras pana sa ajunga cat de cat la o forma fizica buna ca sa nu mai spun de o forma de joc acceptabila. oricat de mult si-ar dori cineva e greu dupa o accidentare asa urata sa revina brusc si sa rupa din prima gura targului. sa nu uitam de raul care s-a accidentat parca prin noiembrie-decembrie si a stat 3 luni pe tusa si chiar si acum el nu se afla intr-o forma prea stralucita!!

Leo_
3rd May 2006, 22:22
Neah...nu cred ca Lippi isi va lasa copilul de suflet acasa...il ia la mondiale si intr-un picior. Intr-un fel, e bine...mie imi place de Vieri ;)
Totti nu va prinde mondialele si poate e mai bine asa...

Mario Di Lazi
4th May 2006, 12:19
Pana acum noi zicem ca nu o sa mearga : Vieri, Cassano, Totti.

diablo20
4th May 2006, 12:22
totti sigur merge, iar cassano 100% sta acasa. in schimb lippi i-a mai lasat doar o fereastra deschisa lui bobo care inca nu si-a revenit complet dupa accidentare si are la dispozitie cateva zile, pana la 15 mai, pt a-l convinge pe lippi ca e refacut!!

Mario Di Lazi
4th May 2006, 12:24
Totti trebuie sa prinda cele 2 meciuri ramase din campionat ca titular + Finala Cupei ( returul ). Daca nu convinge NU cred ca o sa mearga. Daca NU o sa joace, presa din Italia o sa-i sara la gat lui Lippi ca a luat un jucator nerefacut. Risca.

diablo20
4th May 2006, 12:31
roma mai are de jucat in actualul sezon 3 meciuri oficiale, cu treviso si milan in campionat si cu inter returul din cupa. spallietti a declarat ca, cu treviso totti va juca ca titular cred, insa ii va fi greu sa joace intr-o sptamana 3 meciuri, iar cu inter si milan cred ca va juca mai putin tinand cont si de faptul ca cele 2 echipe au un fotbal mai barbatesc decat altii si astfel s-ar putea reaccidenta!!

Leo_
4th May 2006, 12:34
Daca vorbim de cine nu am vrea sa joace la mondiale, raspunsul e clar: Cassano! sa nu-l vad pe ala ca fac apoplexie...
MLDS, ce faci vere, ma induci in eroare...ce e cu avatarul ala? :D

Mario Di Lazi
4th May 2006, 12:37
MLDS, ce faci vere, ma induci in eroare...ce e cu avatarul ala? :D
La 1 mai 1994 a murit Senna. S-au facut 12 ani luna asta. I-am cerut voie lui "Ayrton" sa postez luna asta avtarul acesta in respect pentru Senna pentru ca si eu am tinut cu el in F1.
_____________________
Problema cu Cassano este ca nici spectatorii lui Real Madrid nu prea l-au vazut.

diablo20
4th May 2006, 13:25
jucatorii nationalei italiei vor prim 250.000 de euro pt castigarea CM, 180.000 pt locul 2 si 100.000 pt locul 3
http://www.lastampa.it/sport/cmsSezioni/germania2006/200605articoli/1236girata.asp

Mario Di Lazi
4th May 2006, 13:37
Si de la locul 4 in jos ?
NIMIC ?
Trebuie sa joace ca o echipa adevarata ca sa castige CM. Asa cum joaca Brazilia.

diablo20
4th May 2006, 13:51
pai da ce ei sunt vreo tara de prin africa sau asia ca sa ia prime dc ajung in optimi sau sferturi??

Ayrton
4th May 2006, 14:43
Si nu banii le lipsesc lor... titlul mondial ar fi prinipala lor preocupare, ca banii aia ii castiga in 2-3 saptamani de la echipele lor de club...
Dar parca eu tot cu Brazilia voi tine... abia apoi cu Sq.A. ... ;)

cocomic
4th May 2006, 15:39
Totti trebuie sa prinda cele 2 meciuri ramase din campionat ca titular + Finala Cupei ( returul ). Daca nu convinge NU cred ca o sa mearga. Daca NU o sa joace, presa din Italia o sa-i sara la gat lui Lippi ca a luat un jucator nerefacut. Risca.

Nu cred ca ii va sari cineva la gat din pricina lui Totti... datorita accidentarii a devenit un fel de erou :D... orice s-ar intampla, probabil va fi in lot si se va lua o decizie in meciurile de verificare...

Mario Di Lazi
8th May 2006, 14:42
Si nu banii le lipsesc lor... titlul mondial ar fi prinipala lor preocupare, ca banii aia ii castiga in 2-3 saptamani de la echipele lor de club...
Dar parca eu tot cu Brazilia voi tine... abia apoi cu Sq.A. ... ;)
La fel si eu. Brazilia este favorita mea la titlu mondial. Dar tin si cu Italia si ma bucur la fel de mult daca o sa castige CM.
Daca cele doua echipe se vor intalni, atunci voi tine cu Brazilia.

diablo20
13th May 2006, 13:45
in urma scandalului buffon risca sa fie suspendat, avand sanse ffff mari, de FIGC si sa nu mai participe la CM
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo309478.shtml

de asemenea desi pare putin probabil, din cauza ca nu sunt dovezi concludente si lippi poate fi dat afara:
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo309476.shtml

P.S. se anunta un nou CM ratat pt squadra azzurra :headbang:

Al Dracu
13th May 2006, 14:25
Daca mai citesti mult tgcom risti sa devii mai milanist decit Mania! :D Nu ca ti-ar trebui mult... :)

Ayrton
15th May 2006, 16:11
Se pare ca Lippi s-a decis pt cei 23 de convocati:
Singurul dubiu este asupra lui Gianluigi Buffon, ce poate fi inlocuit de De Sanctis sau Abbiati.
In rest: Peruzzi si Marco Amelia ca portari.
Oddo, Zaccardo, Barzagli, Materazzi, Nesta, Cannavaro, Zambrotta si Grosso - fundasi.
Camoranesi, Pirlo, Gattuso, De Rossi, Perrotta si Barone - mijlocasi.
Totti, Toni, Gilardino, Del Piero, Inzaghi si Iaquinta - atacanti.
Raman ca rezerve in caz de accidentari pana la debutul CM: Bonera, Semioli si Marchionni.

Leo_
15th May 2006, 17:06
Singura surpriza imi pare convocarea lui Materazzi...sincer. Bonera era mai bun...Pana la urma vad ca Lippi nu si-a mai convocat "copilul" :D:D

Ayrton
15th May 2006, 18:24
Eu nu stiu ce cauta Barone... E mijlocas central, dar nu va juca in vecii-vecilor inaintea lui Pirlo, Gattuso, De Rossi, Perrotta ... Chiar, cam multi mijlocasi centrali! Si nici un stangaci printre ei... inseamna ca Zambrotta are locul asigurat! :D (nu-i vorba, ca merita!)

Leo_
15th May 2006, 21:37
Uite ca asta nu vazusem...daca joaca 4-4-2, atunci probabil ca Grosso si Zambro vor fi pe stanga, dar daca vor juca 4-3-3, atunci nu mai e nevoie :D:D

diablo20
15th May 2006, 21:45
lippi ii place sa joace un 4-3-1-2, cu totti in spatrele varfurilor, sau un 4-3-3 in lipsa lui totti cu del piero extrema stanga. nu cred ca ca folosi deloc sistemul 4-4-2 decat in cazul unor accidentari ale lui totti si del piero :D

Al Dracu
15th May 2006, 21:49
Buffon este 100%!
Materazzi mai mult ca sigur va face dungi pe c*r de la banca de rezerve!
M-a dezamagit Lippi prin convocarea lui Iaquinta in dauna lui Lucarelli.
Cea mai mare tzeapa si de data asta se va dovedi Totti. Daca e umflat cu pompa de presa italiana nu inseamna ca e si capabil. S-a vazut in 2002, s-a vazut in 2004 si, din pacate, se va vedea si in 2006. In plus, va ajunge in Germania intr-o forma scazuta.

diablo20
15th May 2006, 21:55
eu l-am vazut si in meciul de ieri si in cel din cupa cu inter cum ii era frica sa bage piciorul mai tare la minge atunci cand era atacat, si sincer e de inteles. e greu sa-ti revii din prima dupa o asemenea accidentare. oricum eu sper ca in lipsa romaniei, italia sa castige CM :D:D

Elphax
15th May 2006, 22:00
cati ani mai are peruzzi asta?

diablo20
15th May 2006, 22:04
in jur de 36 de ani. e nascut parca prin '70 :D

Elphax
15th May 2006, 22:08
mersi, mie imi pare ca joaca fotbal de cand lumea, generatia delpiero spre ravanelli

uti2102
15th May 2006, 23:07
Sper ca Toni sa dea multe goluri ! Shi la fiecare gol dat de el sa dea don Fabio shi don Allesandro cate un autogol :D Da doamne !

Sergiu
15th May 2006, 23:21
Da Peruzzi are 36 de ani dintre care 8 la Juventus si inca 7 de cand a plecat. Da joaca fotbal de multa vreme si parerea mea e ca va mai rezista.

Ayrton
16th May 2006, 13:30
IL PROGRAMMA DELLA NAZIONALE AZZURRA

Questo il programma degli Azzurri verso il Mondiale, così come riportato dal sito ufficiale della Federazione (figc.it):

Lunedì 22 maggio 2006
Ore 12.30 Raduno presso il Centro Tecnico Federale di Coverciano - Firenze
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)

Martedì 23 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Mercoledì 24 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Giovedì 25 maggio 2006
Ore 10.00 Foto ufficiale
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Venerdì 26 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Sabato 27 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)


Domenica 28 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento/Partitella con squadra Dilettanti
(aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
Ore 17.00 Allenamento/Partitella con squadra Dilettanti
(aperto solo alla stampa)
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)

Lunedì 29 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)


Questo il programma della Nazionale:

Lunedì 22 maggio 2006
Ore 12.30 Raduno presso il Centro Tecnico Federale di Coverciano - Firenze
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)

Martedì 23 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Mercoledì 24 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Giovedì 25 maggio 2006
Ore 10.00 Foto ufficiale
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Venerdì 26 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

Sabato 27 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)


Domenica 28 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento/Partitella con squadra Dilettanti
(aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
Ore 17.00 Allenamento/Partitella con squadra Dilettanti
(aperto solo alla stampa)
A seguire incontro con la stampa (CT + calciatori)

Lunedì 29 maggio 2006
Ore 10.00 Allenamento (aperto solo alla stampa)
Ore 13.00 Pranzo
A seguire incontro con la stampa (calciatori)
Ore 17.00 Allenamento (a porte chiuse)

diablo20
16th May 2006, 19:46
La Figc ha comunicato i numeri di maglia dei 23 nazionali azzurri convocati dal ct Lippi per i Mondiali di Germania 2006. Ecco l'elenco completo:

1. Gianluigi Buffon
2. Cristian Zaccardo
3. Fabio Grosso
4. Daniele De Rossi
5. Fabio Cannavaro
6. Andrea Barzagli
7. Alessandro Del Piero
8. Gennaro Gattuso
9. Luca Toni
10.Francesco Totti
11.Alberto Gilardino
12.Angelo Peruzzi
13.Alessandro Nesta
14.Marco Amelia
15.Vincenzo Iaquinta
16.Mauro Camoranesi
17.Simone Barone
18.Filippo Inzaghi
19.Gianluca Zambrotta
20.Simone Perrotta
21.Andrea Pirlo
22.Massimo Oddo
23.Marco Materazzi.

tafu
17th May 2006, 00:49
da , asta vroiam sa spun si eu , mi-ai luat-o inainte :ok:

inter
27th May 2006, 01:04
http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2006/05/25/0IZTOOCA--400x280.jpg

prima fotografie oficiala a lotului care va juca la turneul final.

Zebrone
27th May 2006, 13:26
sergio nu e convocat? :D :D

BoboCosta
27th May 2006, 14:27
Ce frumos echipament au

Mario Di Lazi
27th May 2006, 17:36
Echipamentul titularilor este cel obisnuit, dar mie NU imi place echipamentul portarilor. Puteau sa gaseasca si ei o culoare mai frumoasa.

Leo_
27th May 2006, 17:48
Echipamentul e cel traditional, mai putin portarii...puteau sa le gaseasca alta culoare :D
Fotograful e cam tampitzel in schimb...nu a vazut ca-i batea soarele in obiectiv? jucatorii au iesit cu jumate de fata in umbra (mai ales aia de la Milan :D:D)

Mario Di Lazi
27th May 2006, 18:39
Intamplarea face ca la marginea sa fie GATTUSO si Pirlo cu jumatate de fata. Asta NU inseamna ca jucatorii lui Milan sunt in "umbra". Daca in Pirlo NU am incredere pentru acest Mondial, in GATTUSO am mare incredere ca o sa ajute echipa. Asta daca nu o sa-l intalneasca pe Ronaldinho.
:P

Mario Di Lazi
30th May 2006, 21:31
Lippi doreste sa-l incerce pe Zacardo pe postul accidentatului Zambrotta.

diablo20
30th May 2006, 22:21
in urma accidentarii din meciul cu amatorii de duminica, zambrotta va sta in jur de 20-25 de zile!!!

Leo_
30th May 2006, 22:57
Mare ghinion...Zaccardo nu-l va putea inlocui pe Zambro...nimeni n-ar putea, de fapt :( Lasa ca se inzdraveneste pentru finala :D

Mario Di Lazi
31st May 2006, 11:27
Tu mai vrei un episod Baresi gen CM din 94 ?

inter
31st May 2006, 15:27
AMICALUL DIN SEARA ASTA CU ELVETIA .. IN DIRECT PE RAI 1 , incepand cu ora 21.30 (a Romaniei).

diablo20
31st May 2006, 16:47
echipa probabila din meciul cu elvetia: Buffon; Zaccardo, Cannavaro, Materazzi, Grosso; Camoranesi, Pirlo, Gattuso; Totti; Del Piero, Gilardino

P.S. intere meciul incepe la 21.45 RO, poate la 21.30 incepe transmisiunea pe rai 1. apropo stie cineva dc e codat rai 1 in timpul meciului??

inter
31st May 2006, 16:54
normal nu ... ca nu e in regim de pay for view :D:D

diablo20
31st May 2006, 17:04
pai la mine la iasi de multe ori at cand joaca italia nu pot sa vad ca e codat. scrie ceva de genu' "Insert the card" :headbang:

inter
31st May 2006, 17:05
mde.. ce sa zic ... de asta nu m-am lovit ... poate stie dracul mai multe...

Leo_
31st May 2006, 22:16
Elvetia-Italia 0-1...care vazurati golul?

Al Dracu
31st May 2006, 22:26
mde.. ce sa zic ... de asta nu m-am lovit ... poate stie dracul mai multe...
La mine sint toate in clar! :D Traiasca-mi cardul! :drak:

diablo20
31st May 2006, 22:56
leo, a fost o actiune frumosa pt partea stanga cu o centrare precisa a lui grosso.

P.S. dc lippi va continua asa si la mondiale italieini vor veni acasa inca din grupe. pirlo, totti si gatusso sunt varza:D

inter
1st June 2006, 00:05
slabut meci ... vineri cu Ucraina ... ultimul test si apoi om vedea/

Zebrone
1st June 2006, 10:15
a doua repriza pe nicaieri. mai au 10 zile sa lucreze la detalii.

Mario Di Lazi
1st June 2006, 13:51
Din pacate nu prea "avem" aparare. Pase gresite intre fundasi, eu zic ca acesta este principalul defect al echipei.

Jerry20cm
1st June 2006, 14:03
Din pacate nu prea "avem" aparare. Pase gresite intre fundasi, eu zic ca acesta este principalul defect al echipei.

Esti italian?;)

diablo20
2nd June 2006, 12:06
in aceasta seara de la ora 21.45 RO, italia va juca un al 2 amical impotriva ucrainei. de la acestia va lipsi sheva!!!

Zebrone
2nd June 2006, 12:21
dar va fi del piero :D

diablo20
2nd June 2006, 12:24
am uitat sa spun ca, meciul va fi in direct pe rai 1. lippi a declarat ca va juca cu 2 varfuri, si probsbil in spatele lor del piero. in aparare va reveni nesta, iar la mijloc va juca de rossi in locul lui pirlo, alaturi de gatusso si camoranesi!!!

Al Dracu
2nd June 2006, 13:52
Italia va iesi din grupe si asta pentru ca nu joaca nimic, dar absolut nimic. In plus, Lippi va insista cu Totti si Pirlo desi astia doi sint iesiti complet din forma. Daca ar juca cu Del Piero si De Rossi s-ar mai schimba treaba dar nu poate sa lase pe banca doua vedete, lucru pentru care i-ar sari toata Italia in cap.
In plus, 4-3-3-ul utilizat de Lippi nu are cum sa functioneze din moment ce nu ai doi laterali retrasi care sa impinga. Iar problema cea mai mare in sistemul asta e ca virgula Camoranesi nu joaca niciodata in 3.
Daca Lippi ar incerca un 4-4-2 sau un 4-3-2-1 poate s-ar mai aranja lucrurile. Si cel mai important: fara Totti!

Leo_
2nd June 2006, 14:17
Italia nu va iesi din grupe. Meciul de miercuri cu Elvetia a fost foarte slab, cu exceptia primelor 20-25 de minute. Se simte lipsa lui Zambrotta care sa urce cu mingi in atac. Pirlo e bata saracul, dar nu cred ca Lippi il va mai folosi. De Rossi e mult mai bun si cred ca el va fi folosit. Nu sunt antrenor dar eu as juca cu un singur varf, Toni sau Gila, sustinut pe dreapta de Camo si pe stnga de Alex.

diablo20
2nd June 2006, 16:29
leo, pai dc lippi joaca cu del piero pe stanga si camoranesi pe dreapta at e obligat sa joace cu 2 varfuri, altfel ar fi putini oameni in fata iar la mijloc ar fi super aglomerat si s-ar calca in picioare, exact ca in meciul cu elvetia, acolo unde del piero a fost sufocat in banda stanga de totti :D

P.S. dracule, ai perfecta dreptate, cu totti titular italia e pierduta, si lui i se adauga si pirlo care saracu' de luni bune e zero, si asta trage-n jos echipa. au fost 2 loviturilibere de langa careu in meciul cu elvetia si pe rand atat pirlo cat si totti au executat slab de tot. eu nu stiu de ce nu au fost lasati del piero sau grosso!!

Al Dracu
2nd June 2006, 21:44
Pentru ca ei nu sint vedete! :D
Laif iz nau! :drak:

P.S. Lippi rulez! Ii pune pe Pirlo si De Rossi impreuna pe teren! Bun el! Cred ca am invatat eu mai multa tactica la Romagnano decit el la Coverciano!

diablo20
2nd June 2006, 22:54
cum a fost prima repriza ca la mine e codat si nu se vede :headbang:

Al Dracu
2nd June 2006, 22:58
Nu spun ca dupa aia zic juventinii ca imi laud odraslele! :D

diablo20
2nd June 2006, 23:13
pai si eu at de unde ar trebui sa aflu cum a fost prima repriza???!!

P.S. poate iesim la o :bere: si-mi spui atunci :drak:

Al Dracu
2nd June 2006, 23:23
Ideea e ca pina in minutul 60 Ucraina nu a avut un sut pe poarta iar Italia a fost pe ei. Din min. 60 au intrat Totti, Inzaghi si Perotta (au iesit Toni, Del Piero si inca unul) si s-a inclinat terenul spre Buffon. :D

P.S. Scuzati optimismul! Italia va face maxim 3 puncte in grupa!:D

Leo_
3rd June 2006, 10:48
Italia, daca va capota la Mondiale, va fi nu atat din cauza jocului slab prestat, cat din cauza scandalului iscat in cizma care a afectat majoritatea jucatorilor ce apartin cluburilor luate in vizor. Adica nu te poti baza intr-o echipa doar pe Alex, Camo, Fabio si Buffon :D:D Ce te faci cu Pirlo, Gattuso, Nesta, Totti, ca sa nu mai zic de saracul Toni care are de ales intre serie B cu violetii si serie A cu Inter :happy

diablo20
3rd June 2006, 11:10
din cate am citit pe ici pe colo, lippi a facut schimbarile nu la pauza ci dupa 15 min din repriza a 2, deci eu cred ca a fost multumit de ce-a vazut in prima repriza altfel ar fi schimbat la pauza, si tot de aceea cred ca cel putin in primul meci la CM va folosi aceeasi formula cu cel mult 1-2 schimbari numai dc e necesar. inca un lucru pozitiv este acela ca, pirlo a mai inceput sa joace fotbal, nu de alta da pana amu' mi se parea ca fuge de minge sa nu-l loveasca :D:D

diablo20
6th June 2006, 13:01
posibilele sisteme de joc ale italiei :ok:
http://www.corriere.it/Primo_Piano/Sport/2006/06_Giugno/06/italia_opzioni.shtml

diablo20
7th June 2006, 15:13
dupa ce ieri s-a confirmatca, zambrotta va lipsi cel putin la primul meci din grupe azi lui i s-a adaugat si gattuso, care va lipsi si el 1-2 meciuri din grupa. situatia lui nesta e inca neclara, adik nu se stie dc va putea juca in primul meci. la acestia se adauga si totti, care trage taredar e greu sa revina la forma buna, si del piero, care se pare ca nu se simte nici el prea bine, adik dupa jocul destul de modest din cele 2 amicale mai este chinuit si de mici probleme musculare.

P.S. se anunta zile grele pt squadra azzura :headbang:

diablo20
19th June 2006, 16:06
azi squadra azzura si-a inceput antrenamentele pt a pregati meciul decisiv cu cehia de joi. s-au antrenat separat gila, zambrotta si gatusso, in timp ce iaquinta are probleme mai mari. restul jucatorilor au fost impartiti in 2 echipe in rosu Amelia, Materazzi, Zaccardo, De Rossi, Camoranesi, Inzaghi e Totti, iar in alb Peruzzi, Oddo, Barone, Gattuso, Barzagli, Grosso e Del Piero. Joaca s-a incheiat cu 10-5 pt cei in rosu. au marcat Inzaghi-6 goluri si , Camoranesi, Zaccardo e Materazzi cate 1 gol pt "rosi" si Del Piero-5 goluri pt albi!!!

Ayrton
19th June 2006, 18:03
Pacat pt Inzaghi si Del Piero ca au gresit meciul... daca cehilor le dau fiecare macar jumate din cat au dat in meciul ala, eu ma declar multumit. :D

diablo20
19th June 2006, 21:56
din cate am citit se pare ca, lippi va miza si in meciul cu cehiipe tripleta:totti-toni-gila. dc va fi asa at a inebunit complet.......:headbang:

maldini
19th June 2006, 22:18
din cate am citit se pare ca, lippi va miza si in meciul cu cehiipe tripleta:totti-toni-gila. dc va fi asa at a inebunit complet.......:headbang:


Totti este peste del piero diablo...Toni este foarte bun iar GILARDINO a inscris ptr ITALIA...lasa-ma cu del piero si Inzaghi ca nu au loc...poate asa 10-15 min pe final ....Noroc cu Milanezii PIRLO si GILARDINO ( si Iaquinta) :D

Al Dracu
20th June 2006, 15:16
Am visat azi-noapte ca in meciul cu Cehia, Italia ar putea juca foarte bine pe externi cu Oddo fundas dreapta, Grosso fundas stinga si Zambrotta impins mijlocas pe stinga. I-am trimis un sms lui Lippi, sa vedem daca indrazneste sa nu ma asculte. :D

diablo20
20th June 2006, 23:49
Totti este peste del piero diablo... :D

poate la luat cartonase rosii si la dat cu pumnii......etc. in rest, vb aia "palmaresul vorbeste"/hello :ok:

P.S. totti este un jucator extraordinar dat este prea umflat de presa, iar dc ar fi fost un alt jucator in locul sau, adik de a fi luat laCM dupa 3 luni pe tusa nici nu ar fi fost luat in lot, in schimb el vrea sa fie mereu titular. sa fim seriosi.... eu nu zic, ca ar tre sa joace cu del piero, ci faptul ca dc totti are mereu pretentii nu vad de ce nu ar avea pretenti si jucatori precum del piero si inzaghi.

Maldini, spune-mi si mie te rog ce mari victorii (cu echipe renumite) a avut italia cu totti in teren, si ma refer ca acesta sa joace bine nu doar sa fie prezent. in schimb cu del piero doar atata: olanda (3-1) si germania (4-1):D

diablo20
22nd June 2006, 11:35
conform ultimelor stiri se pare ca, lippi se va baza si in meciul cu cehii pe tripleta Totti, Toni e Gilardino. e prapad pt italieni.......:D:D

Al Dracu
22nd June 2006, 14:34
S-ar putea ca virgula Camoranesi sa joace din primul minut. Iar Lippi sa renunte la Toni. Asta chiar nu intelege din ce ii tot desenez! :D

diablo20
22nd June 2006, 15:08
echipa probabila 4-4-2:
Buffon, Zambrotta, Nesta, Cannavaro, Grosso, Pirlo, Perrotta, Gattuso, Camoranesi, Totti e Gilardino.

P.S. mi se pare fff proasta alegrea lui lippi cu perotta in primul 11. a jucat 180 in 5 zile si a iesit accidentat, iar amu bagat din nou. nu cred ca va face fata ca de altfel nici totti. mai bine era un 4-4-2 cu grosso-zambrottape stanga so oddo-camo pe dreapta, iar in intre toni-gila-inzaghi :D

Ayrton
22nd June 2006, 15:56
0-0. suficient pt calificare. :ok:

Dar terminam pe 2 daca nu iese 1X SUA-Ghana... Si ar urma Brazilia! :o:

Ayrton
22nd June 2006, 17:26
Cum puii mei s-a accidentat Nesta??? :headbang:

A intrat Macelazzi??? :o:

----------

Bravo Lippi!!! Ai descoperit golgeterul!!! :D

inter
22nd June 2006, 17:41
si ce gol a dat "salvatore della patria" :D:D
asa ca ciocul mic mey necredinciosilor!:D:D

Zebrone
22nd June 2006, 19:28
da ce vere zisaram ceva? bravo lui, mai ales ca nu rupsa nici un picior meciul asta :D

diablo20
22nd June 2006, 20:40
meci "senzational" al italienilor. noroc de cannavaro, pirlo, si buffon, era sa-luit pe macelazzi :D. lippi la pamant cu tactica si cu jocul lui, mia les cu unele alegeri: totti (cel mia bun pasator cu portarul advers), perrotta (asata n-are nicio vina problema e ca lippi il forteaza si el e prea obosit), gila (care trage cat poate). inca o data m-am convins ca pt a castiga CM italia are neaparat nevoie de inzaghi in atac, ca titular, si de un lippi mult mai cerebral fara a se lasa influentat de presa si unii jucatori. dar vom vedea ce va fi dar dc vor juca asa sa nu ne miram dc in optimi sunt eliminati de croatia sau australia :D:D

P.S. pacat de cehi ca merg acasa. si inmeciul de azi nedved a aratat ce mare jucator este :ok:

inter
22nd June 2006, 21:09
http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/7.jpg

golul ...

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/8.jpg

bucuria dupa 1-0

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/13.jpg

Matrix jr. priveste impasibil reusita tatalui ....

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/21.jpg

2-0

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/22.jpg

el e Pippo....

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/4.jpg

si el si-a facut treaba ...

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/14/24.jpg

bucuria de final!!!!

FORZA ITALIA!!!!!/hello

Al Dracu
22nd June 2006, 21:18
Buffon a fost super tatic in meciul asta.
Totti jalnic ca de obicei.
Dar ceea ce vad ca nu si-au dat multi seama este ca INZAGHI A DRIBLAT UN JUCATOR! (fie el si portar) :o: :D

diablo20
22nd June 2006, 21:21
dc lippi vrea sau spera sa castige CM cu echipa asta si mai ales cu lipsa de idei tactice eu ma dezic de macaronari, dar cum speranta moare ultima astept si meciul urmator :D:D

inter
22nd June 2006, 21:22
:drak: -ule eu de ce :drak: selectai poza aia? :D

sa nu uit mai am 2:

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/tifo3/1/13.jpg

in Milano

http://www.corriere.it/gallery/Extra/2006/germania06/germania06/germania06/tifo3/1/6.jpg

si celebrul "rila" la meci .... leo nu-l desconspira ca te mananca born!:happy

Al Dracu
22nd June 2006, 21:25
Imi pare rau ca am uitat aparatul la munca. Facusem niste poze bestiale speciale de pus aici. Miine!

tafu
23rd June 2006, 00:59
ce ziceti de faza in care Gattuso il strange de gat pe Lippi? :)

miril
23rd June 2006, 10:20
Se pare ca au o...relatie. Oarecum dezamagitor si prudent jocul azzurilor, caci meciul putea fi decis mult mai devreme si la un scor mai mare, avand in vedere si superioritatea numerica. Totti nu este refacut si ar trebui sa stea pe banca in meciul cu anti...pozii (sic) foarte bine pregatiti fizic.

Mario Di Lazi
23rd June 2006, 18:01
De Rossi a fost suspendat patru meciuri
Mijlocaşul italian Daniele de Rossi, care a fost eliminat, sâmbătă, la meciul Italia - SUA, scor 1-1, pentru că l-a lovit cu cotul pe americanul Brian McBride, a fost suspendat patru meciuri de Comisia de Disciplină a FIFA.
De Rossi nu va putea evolua, astfel în următoarele trei meciuri pe care le va disputa reprezentativa Italiei, prima partidă de suspendare fiind considerată cea cu Cehia, de joi, scor 2-0, în care nu a jucat.
Jucătorul în vârstă de 22 de ani a fost, de asemenea, amendat cu suma de 10.000 de franci elveţieni (6.400 de euro).
Daniele de Rossi a fost eliminat de pe teren la meciul cu SUA, după ce l-a lovit cu cotul în pometele stâng pe McBride, într-un duel în minutul 28. Atacantul american, cu faţa plină de sânge, a primit îngrijiri în afara terenului pentru câteva minute. Ulterior, De Rossi şi-a cerut scuze de la McBride.

diablo20
23rd June 2006, 20:29
Totti nu este refacut si ar trebui sa stea pe banca in meciul cu anti...pozii (sic) foarte bine pregatiti fizic.

pai dc in locul lui totti ar fi fost alti jucatori nici macar nu ar fi fost convocati, dapai' titular cu pretentii :D

Al Dracu
23rd June 2006, 23:01
Dopo la straordinaria prova contro la Repubblica Ceca, contro i cui attacchi ha eretto un muro, il portiere azzurro Gianluigi Buffon si toglie qualche sassolino dalle scarpe: "Questo dimostra che io e Cannavaro, i due che sono arrivati al Mondiale accompagnati da tante polemiche, siamo uomini veri. E con grandi attributi...". Chiaro il riferimento alle vicende del calcio scommesse e dei presunti contratti in nero. :ok:

Al Dracu
24th June 2006, 00:21
Dupa rezultatele Elvetia-Coreea 2-0 si Franta-Togo 2-0 se deschide un culoar destul de favorabil pentru Italia. Daca trece de Australia va intilni cistigatoarea din Ucraina-Elvetia!

inter
24th June 2006, 00:39
daca nu trec de aia ... rechinii ii mananca!

Al Dracu
24th June 2006, 00:50
Cre' ca ar fi o moarte prea blinda! :D

Cu toate ca i-am urmarit atent pe australieni. Cred ca au facut o vizita pe la Balco, prea alearga ca nebunii!

diablo20
24th June 2006, 11:12
pai multi jucatori joaca sau au jucat in anglia, acolo unde la un meci se alearga mai ceva ca la un maraton :D

P.S. interesant este faptul ca dc italia trece de canguri, va intalni o echipa, fie elvetia fie ukraina, cu care a jucat amical inainte de CM. dar mai este pana atunci....:D

Al Dracu
24th June 2006, 22:07
Tifoso dezlantuit! :D

diablo20
25th June 2006, 22:06
se pare ca, lippi va folosi iar "marele" trio in meciul cu cangurii: totti-toni-gila, iar la mijloc iar cu perrotta in locul lui camo :headbang:

inter
26th June 2006, 01:16
Lippi deja sari la gatul ziaristilor italieni :D ... sa vezi acu articole prin ziare :D

Universal
26th June 2006, 04:17
Australia poate elimina Italia...

Zebrone
26th June 2006, 20:03
sau nu :D :D oricum mare bou cantalejo ala :mda:

diablo20
26th June 2006, 20:04
Fortza Italia. e prima data cand tin cu totti :D

Marquise MGP
26th June 2006, 20:12
totti a adus un plus fata de delpiero si probabil ca in meciul urmator va fi titular ... eliminarea lui materazzi a fost compensata cu penaltyul la grosso ... la fel de corecte au fost ambele decizii ... faza e ca , ciudat, Italia ramane in gaura de fundasi centrali ;)
o prima repriza interesanta dar per total un joc destul de slab.

Zebrone
26th June 2006, 21:24
nici nu avea cum sa fie cand joci 45 de minute in 10 oameni. si nici nu am nevoie sa faca spectacol, din partea mea tot asa sa joace si sa castige finala :D

Mario Di Lazi
26th June 2006, 21:25
Cum adica asa ...?
Cu un 11 m de pomana in min. 93 in fiecare meci ?

Ayrton
27th June 2006, 10:03
Italia are noroc in continuare: in sferturi, Ucraina e inca o echipa ce poate fi eliminata cu 1-0! :D
Apoi din semifinale incepe balul!

diablo20
27th June 2006, 10:44
dar amu' italienii au mari probleme in aparare, odata cu accidentarea lui nesta si suspendarea lui matrix :D

Ayrton
27th June 2006, 12:29
Daca nu se reface Nesta poate juca Barzagli, eu am incredere in el.
Sper insa sa poata juca Alessandro.

Al Dracu
27th June 2006, 15:46
Sa ne ocupam putin si de enigmistica! :D Gasiti diferentele dintre cele doua imagini de mai jos! :drak:

Mario Di Lazi
27th June 2006, 16:42
Care este premiul ?
Nici un concurs nu se mai desfasuara fara un premiu pus in joc. Nu vezi ca si cocomic a abandonat jocul, motivul : nu erau premii.

Al Dracu
27th June 2006, 22:19
Pai tu trebuie sa spui ca prima poza e facuta in timpul meciului Italia-Australia iar a doua dupa. Si eu iti spun "Bravo!" :ok:

inter
29th June 2006, 13:28
excelenta replica data de Riva la "concluziile" aberante ale lui platini.

Bravo Gigi!

BoboCosta
1st July 2006, 02:35
Italia - Ucraina 3-0.Si uite asa se vede semifinala ;)

Universal
1st July 2006, 06:14
Se vede.Dar nu trece de noi.

Marquise MGP
1st July 2006, 10:26
slabi tare jucatorii de la ekipa aia de serie C2 care castiga doar cu arbitrii ... zambrotta,buffon si cannavaro au fost pamant ... in rest, s-au descurcat bine italienii ;)

Mario Di Lazi
1st July 2006, 12:58
Sa ne ocupam putin si de enigmistica! :D Gasiti diferentele dintre cele doua imagini de mai jos! :drak:
Ce naiba ma , si romanii nostrii ciorditori se uita la meciuri? Uita cum stau masinile alea singure si nebagate in seama de romani.:D

Al Dracu
2nd July 2006, 00:18
Bucurie mare aseara! Bautura si pizza pentru toti bajetzii mei! :D

Leo_
2nd July 2006, 00:20
Eu zic ca daca ajungem in finala, ne strangem aici pe forum si bem pana ne cade mausu' din mana :happy

BoboCosta
2nd July 2006, 00:50
Drumu spre cupa e deskis....brazilia e out!!!!
Era de asteptat tinand cont de atmpsfera de vacanta din lotul lor.Emerson toata ziua era preocupat ce ii face neamu(a venit cu vreo 30 de pers),pernambucano in loc sa se antreneze se uita la fiica'sa.Sa fii modest e lucrul cel mai de pret

inter
5th July 2006, 01:19
ce seara .. ce meci .. ce VICTORIE!!!!!!!!!!!!!!

FORZA ITALIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FORZA RAGAZZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BoboCosta
5th July 2006, 01:32
Avanti Italia!!!Cu toate traditiile lor,cu toata aroganta lor,cu toata nesimtirea lor....germanii nu au facut fata Italiei.Un meci dominat clar de italieni......si au jucat si pe westfallenstadion,stadionu pe care nu au luat bataie niciodata :))

Al Dracu
5th July 2006, 01:53
Hehehe, ce i-am facut pe nemtzi si pe stinga si pe dreapta! Le-am stins nocturna la nemtzi! :D

http://www.thedivinesong.it/robe/hehe.jpg

anti_juventus
5th July 2006, 01:56
daca s-ar face o combinatie intre ac milan si juventus sigur ar castiga si liga 5 ani la rand!!!!!!

Ayrton
5th July 2006, 09:22
Baaaaaaaaaai baieti, ce victorie!!! /hello

Si ce mai tin romanii cu Italia... cand a dat Grosso in min 119 golul ce a ingropat Germania au fost niste urlete de bucurie prin blocurile de la mine din cartier de ziceai ca joaca Romania! :ok:

Bravo pentru toti jucatorii!
Si imi calc pe inima si trebuie sa spun ca mi-a placut peste toti Il Capitano Fabio Canavaro! A jucat perfect! :great:

Marquise MGP
5th July 2006, 09:59
toti jucatorii au fost excelenti aseara si o victorie la mondiale cred ca va avea o influenta importanta si asupra scandalului intern ... jumatate de ekipa e formata din jucatori de la juve si milan ... nu prea inteleg cum o echipa care a castigat 2 ani in italia doar datorita blaturilor ar putea sa aiba 8 jucatori in semi la cupa mondiala si sa mai joace si extraordinar de foarte impecabil ;)
chiar daca italia a avut un parcurs lejer , atunci cand a fost nevoie a jucat excelent si nu vreau sa-mi imaginez cum ar arata echipa fara jucatorii de la milan si juve.

cu o ekipa buna langa el ... kiar si materazzi joaca bine :drak:

alejandro
5th July 2006, 10:09
Baaaaaaaaaai baieti, ce victorie!!! /hello

Si ce mai tin romanii cu Italia... cand a dat Grosso in min 119 golul ce a ingropat Germania au fost niste urlete de bucurie prin blocurile de la mine din cartier de ziceai ca joaca Romania! :ok:

Bravo pentru toti jucatorii!
Si imi calc pe inima si trebuie sa spun ca mi-a placut peste toti Il Capitano Fabio Canavaro! A jucat perfect! :great:

Ayrton,si la Chisinau lumea tine cu Italia!In centrul orasului este pus un ecran mare,si acolo se strange lumea sa vada meciurile,sa vezi ce bucurie...nici urma de neamt:D

Canavaro a fost cel mai bun!N-a trecut nici o minge de el!!!
Forza Italia!!!!
Mai avem 90 min si suntem iar campioni!!!!

diablo20
5th July 2006, 14:13
pana acuma cannavaro si buffon cei mai buni jucatori ai CM :ok:

Ayrton
5th July 2006, 14:22
Pentru mine e o revelatie si Grosso. Pentru ce a facut cu Australia si cu Germania merita titlul de cel mai bun italian de la CM! :D

anti_juventus
5th July 2006, 14:24
pirlo is the best!!!!!!

Ayrton
5th July 2006, 14:28
De acord cu tine... insa incearca sa nu mai postezi doar ca sa te afli in treaba si argumenteaza si tu cu cate ceva...

diablo20
5th July 2006, 14:39
pirlo a jucat bine dar a avut si meciuri mai putin reusite, in timp ce apararea (zabbrotta, cannavaro, grosso si buffon) au jucat bine in toate meciurile. oricum toti merita felicitari pt modul in care au jucat si au luptat, luand in considerarea si scandalul din tara :D

inter
7th July 2006, 00:13
Marco Materazzi ha già qualche idea su come fermare Zidane e la spiega a chi gli ricorda le polemiche sorte all'indomani della sconfitta degli azzurri agli Europei 2000: "Noi abbiamo gente che può marcarlo in diverse zone del campo e c'è Gattuso, il mio figlioccio. Lui non dobbiamo nemmeno caricarlo altrimenti finisce che spacca il mondo"

ete ca Matrix are ganduri mari :D:D

Al Dracu
8th July 2006, 22:27
Cind joaca Matrix linga Cannavaro parca ar fi guvernanta! :D Cuminte, timid! :drak:

Cu citeva minute inainte de gol Del Piero ratase o ocazie la citiva metri de poarta. Pe moment nu-mi explicam cum de n-a bagat-o in atze de acolo. Acum am aflat! Jmeker Lehmann asta!

http://www.thedivinesong.it/robe/recorte.jpg

Mario Di Lazi
9th July 2006, 10:31
Italia trebuie sa castige acest CM pentru ca Franta NU JOACA NIMIC.
FORZA ITALIA
Din 6 in 6 ani : 1994 ; 2000 ; 2006

Al Dracu
9th July 2006, 16:13
Pina incepe finala antrenati-l pe Buffon! :D
Beton ideea! :drak:

http://www.pumafootball.com/buffon.jsp

Al Dracu
9th July 2006, 19:50
Ciao, macaronarilor! :D Am plecat la meci!

Inger, ingerashul meu, mai pune o stelutza pe tricou! :drak:

inter
9th July 2006, 20:09
http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/09/tifo0907/17.JPG

http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/07_Luglio/09/tifo0907/4.JPG

:ok:

Marquise MGP
9th July 2006, 23:59
felicitari baietilor ca si-au tinut nervii si au obtinut un trogeu pe deplin meritat.

felicitari si adversarei ... pacat de gestul lui zidane.

una peste alta , a fost o finala frumoasa /hello

inter
10th July 2006, 00:04
http://www.corriere.it/Media/Foto/2006/07_Luglio/09/vittoria--466x300.jpg

/OLE/ /OLE/ /OLE/

realmadrid.com
10th July 2006, 00:23
pacat de gestul lui zidane.

Pacat de boschetul de Materazi, care il injura ceva mai grav pe Zidane...pt ca altfel, nu se explica reactia francezului.

Dominati tot meciul de francezi...cu ceva bulan la sfarsit si in timpul meciului, datorita accidentarii lui Vieira si Henry...un Henry care s-a distrat cu echipa makkronara :D.

Sarbatoriti baieti...in serie B si C :yeah:

Leo_
10th July 2006, 00:24
Bravo baieti!! O cupa pe deplin meritata, umbrita de gestul inexplicabil al lui Zidane...
Comule, fafa :D

inter
10th July 2006, 00:30
bah comule... vezi ca deraiezi ... Matrix a fost la inaltime la acest CM .... !!!

Marquise MGP
10th July 2006, 00:33
ionute , gesturi din alea nu se fac orice ti-ar spune adversarul pt ca iti lasi ekipa in minus ... dar a uitat zidane ce inseamna "echipa" de cand e la madrid ... italienii au ramas uniti cu toate scandalurile interne si toata presiunea asupra lor.

in seara asta il iubesc pe materazzi ... de maine imi revin :D

si sa vezi ce sarbatorim ioane /hello

Jerry20cm
10th July 2006, 00:33
Pacat de boschetul de Materazi, care il injura ceva mai grav pe Zidane...pt ca altfel, nu se explica reactia francezului.

Dominati tot meciul de francezi...cu ceva bulan la sfarsit si in timpul meciului, datorita accidentarii lui Vieira si Henry...un Henry care s-a distrat cu echipa makkronara :D.

Sarbatoriti baieti...in serie B si C :yeah:

Bah treci la somn.
Zidane a reusit sa-si inchei cariera ca un rahat(din pacate pt. tot ce a facut pt. fotbal).

Una peste alta: Felicitari Italia :ok:

realmadrid.com
10th July 2006, 00:41
@Inter

Materazi sa mearga pe maidan...el le are cu vorbele, Zidane cu lovitul :D.

@MGP
Nu se face asa, din pacate tensiunea si nervii si-au spus cuvantul...

@2cm
Zidane pana una alta, si-a incheiat cariera cu CM 2006, nu doar cu finala ;). Iar pana la finala si chiar si in ea, a fost peste toti makkronarii la un loc.

Ne vedem in B si C :D

Leo_
10th July 2006, 00:46
Comule, du-te la culcare...esti zapacit de tot...te-ai emotionat prea mult.
Buna achizitia Interului :ok:
http://www.tgcom.mediaset.it/bin/341.$plit/orig_C_0_fotogallery_2113_listaverticale_foto_4_fo toverticale.jpg

Marquise MGP
10th July 2006, 00:50
Buna achizitia Interului

mi-e mila de grosso . :drak:

Leo_
10th July 2006, 00:52
Asta e partea a doua :drak: dar azi sa-i dam cezarului ce e al...lu' Moratti ;)

realmadrid.com
10th July 2006, 00:52
Ce mandri sunteti de matierazi :D...de ce ?..pt ca a reusit sa-l elimine pe Zidane :D ?...ca in rest, n-a fost asa bun la CM-ul asta.

@LEo
Ia-o inainte...cu tot cu jocul vostru spectaculos :D...si penalty-ul inventat cu SUA, din min 93 :D

Suturi pe poarta: 1-5 :D

Leo_
10th July 2006, 00:56
@LEo
Ia-o inainte...cu tot cu jocul vostru spectaculos :D...si penalty-ul inventat cu SUA, din min 93 :D

Suturi pe poarta: 1-5 :D

pana una alta tu o luasi inainte...razna...:D
penalty inventat cu SUA? mai uitat-te o data la meciuri...vezi ca se dau in reluare saptamana viitoare pe tvr2 :D

realmadrid.com
10th July 2006, 01:00
Scuza-ma, cu Australia...m-am incurcat, deh..oboseala :D...dar penalty-ul, ramane acelasi :D

Leo_
10th July 2006, 01:05
m-am incurcat, deh..oboseala :D
pai vezi?! si eu cand te trimit la culcare, te superi :P

inter
10th July 2006, 01:11
Suturi pe poarta: 1-5 :D

bara face parte din "tribune"? :D:D

com-ule n-ai treaba? :D:D

Sorin Blaj
10th July 2006, 01:37
Ne vedem in B si C :D
Dormi tu linistit ca nu va fi nici B, nici C, va fi tot A. Poate nu intelegi ce s-a intamplat in seara asta? Urmareste stirile din zilele ce vor urma si vei vedea.

The G.O.A.T.
10th July 2006, 01:46
Scuza-ma, cu Australia...m-am incurcat, deh..oboseala :D...dar penalty-ul, ramane acelasi :D

Obositule, la culcare cu tine!!! Vezi ca raul le doarme de prin optimi, tu de ce mai esti treaz la ora asta?

pentru gestul lui zidane: :rosu::jerk:

pentru Campioni:/OLE/ /OLE/ /OLE/

Al Dracu
10th July 2006, 02:05
Pooooooooom pom pom pom pom pooooooooom poooooooom!
Nu cred ca o sa am voce pentru urmatoarele citeva zile dar e bine!
Com-ule, noapte buna!


Odihneasca-se in pace!
http://www.thedivinesong.it/robe/campioni01.jpg

Pasarica lui Del Piero aducatoare de noroc!
http://www.thedivinesong.it/robe/campioni02.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni03.jpg

Inghesuiala pe terase in timpul meciului!
http://www.thedivinesong.it/robe/campioni04.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni05.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni06.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni07.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni08.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni09.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni10.jpg

inter
10th July 2006, 02:09
asa drace ... baga ... :D:D

Leo_
10th July 2006, 02:10
Cine e prea-fericitul din poza 5? :D:D

inter
10th July 2006, 02:12
unul care va imparti JB dupa puteri :D:D

Leo_
10th July 2006, 02:13
Deie Al de Sus!! :happy:

Ayrton
10th July 2006, 10:15
Bravo!
Iar am tipat in miez de noapte pe geam cand a ratat Treze! Ii multumim, se vede ca n-a mancat degeaba cozonac in Italia atatia ani... :D

Campioni del Mondo! /hello
Ce frumos suna! :great:

diablo20
10th July 2006, 10:42
pe mine m-a sunat aseara dupa meci un prieten din italia, de prin cuneo (parca asa se scrie)-o comuna nu departe de franta, si mi-a dat sa ascult ce era pe acolo...NEBUNIEEEE MAREEEE... toti erau pe afara: armata, pompieri absolut toti /hello :ok:

P.S. tin sa-i aduc multumiri speciale lui david pt gestul facut, iar zidan penibil exact la fel cum a si plecat din italia adik cu capul plecat :drak:

Ayrton
10th July 2006, 10:55
Eu astept cu nerabdare sa vad cine va fi declarat cel mai bun fotbalist de la Mondiale: Andrea Pirlo ;) sau Fabio Canavaro!

diablo20
10th July 2006, 10:57
ayrton, uite aici niste note:
http://www.gazzetta.it/Speciali/Mondiale_2006/Primo_Piano/2006/07_Luglio/09/pagelle.shtml

omul finalei a fost ales pirlo /hello

diablo20
10th July 2006, 12:11
am si eu o nelamurile!! cine stie ce s-ar fi intamplat dc s-ar fi ajuns la penalty-uri ca toti juctorii sa execute (ca in cupa africii camerun-coasta de fildes), adik italia avea 11 si franta doar 10 jucatori, cum s-ar fi procedat??

Al Dracu
10th July 2006, 13:32
Unul de la italieni nu executa, si se incepea de la capat!

Ayrton
10th July 2006, 13:58
Adica Buffon. :) ... ca pana la urma apara si el un penalty...

-----------

PS: Zidane a fost declarat cel mai bun jucator de la CM... pacat de munca italienilor... probabil s-au gandit cei de la FIFA sa-l consoleze pe huligan...

Al Dracu
10th July 2006, 14:32
Lasa-i pe ei cu titlul pentru cel mai bun jucator si pe noi cu sarbatoarea! :D

Pooooooooom pom pom pom pom pooooooooooom pooooooooooom! :yeah:

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni11.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni12.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni13.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni14.jpg

http://www.thedivinesong.it/robe/campioni15.jpg

alejandro
10th July 2006, 14:36
mi-as fi dorit pt Cannavaro sa fie desemnat jucatorul acestui mondial,da' cred ca s-au gandit aia sa nu-l desfiinteze de tot pe zidan:rosu:
ar fi meritat Cannavaro,asa cum si Buffon a meritat sa fie numit cel mai bun portar!!!
dar asta e mai putin important,conteaza titlul!!!
am crezut in Italia de la inceput,si nu m-a dezamagit!!!!
forza azzurri!!!

BoboCosta
10th July 2006, 17:31
Meritat pe deplin acest titlu.Al Draq a fost traseu aseara :)).....la cat te'ai culcat? ;))

Ayrton
10th July 2006, 17:32
Mai Dracule, dar v-ati bucurat ceva...

Deja ma gandesc oare cand ne mai scoate si Romania pe strazi? ...

Mario Di Lazi
10th July 2006, 19:20
S-a facut dreptate.
Cand a batut Materazzi mi-a stat inima. Dupa ce a marcat cu o super executie mi-am adus aminte ca la Perugia el batea penalyurile.
Gestul lui Zidane este un cap in piept tuturor celor care au crezut in el.

realmadrid.com
10th July 2006, 20:14
Dormi tu linistit ca nu va fi nici B, nici C, va fi tot A. Poate nu intelegi ce s-a intamplat in seara asta? Urmareste stirile din zilele ce vor urma si vei vedea.


Si asta ce inseamna cunoscatorii lu' peste :D ?...daca au castigat makkronarii titlul, merita in A ?. Merita pe dracu, daca au aranjat meciuri sau ce au facut ei, sa cada, in B, C..dupa cum merita. De la Juve si Milan, pana la Fiorentina si Lazio. Dar deh, blaturi in campionat, blaturi si in "justitie" :D


PS: Zidane a fost declarat cel mai bun jucator de la CM... pacat de munca italienilor... probabil s-au gandit cei de la FIFA sa-l consoleze pe huligan...

Pacat :(..sunt sigur ca Zidane a jucat foarte prost la CM-ul asta :D.

"Materazzi a insultat-o pe sora lui Zidane!

Specialişti brazilieni în cititul pe buze susţin că fundaşul italian Marco Materazzi a insultat-o pe sora lui Zinédine Zidane, numind-o în două rânduri "prostituată", iar apoi l-a insultat pe căpitanul naţionalei Franţei, fapt ce a declanşat reacţia violentă a acestuia, în finala Cupei Mondiale de fotbal din Germania.

Specialiştii au declarat că lovitura de cap a lui Zidane, în pieptul lui Materazzi a fost precedată de o altercaţie între cei doi, în care italianul, după ce l-a apucat de tricou pe Zidane, a spus de două ori că sora mijlocaşului francez este prostituată, iar apoi l-a insultat dur pe Zidane, cu un cuvânt "dur", neprecizat."

Sa invete sa vorbeasca jegul asta, prostituata e aia pe care o are el alaturi.

inter
10th July 2006, 20:22
comule ... relax my friend ... te contrazici singur ... pai ce puii mei de specialisti erau aia .... ?
apropo Matrix nu vb. portugheza :D:D

am impresia ca sa declansat o adevarat vanatoare a lui Matrix.... pana si musulmanii se ridicara impotriva lui ... precum ca iar fi jignit!

VERGOGNA!

realmadrid.com
10th July 2006, 20:35
Ma, nu stiu ce specialisti erau aia..si poate stiau italiana :D. Zidane va comenta peste cateva zile ce s-a intamplat. Sunt sigur ca l-a jignit grav, pt ca altfel nu reactiona asa. Iar ce a fost...tensiunea si-a spus cuvantul...si probabil enervat prea rau de ce i-a zis materazi.