PDA

View Full Version : Squadra Azzurra



Pages : 1 2 [3]

dardar_3
17th November 2006, 11:51
Pai tot rezerva va ramane Rocchi pentru Italia:drak:...

Lordul
23rd March 2007, 14:59
Aici discutii despre Squadra-Azzura palamares ,rezultate si orice doriti

dardar_3
23rd March 2007, 15:05
Convocati pentru meciul cu Scotia din preliminarii:

Portari: Buffon (Juventus), Amelia (Livorno), Abbiati (Torino)

Fundasi: Tonetto (Roma), Oddo (Milan), Zambrotta (Barcellona), Barzagli (Palermo), Materazzi (Inter), Cannavaro (Real Madrid), Bonera (Milan), Pasqual (Fiorentina)

Mijlocasi: Mauri (Lazio), Ambrosini (Milan), De Rossi (Roma), Gattuso (Milan), Pirlo (Milan), Semioli (Chievo), Perrotta (Roma), Camoranesi (Juventus)

Atacanti: Quagliarella (Sampdoria), Rocchi (Lazio), Toni (Fiorentina), Gilardino (Milan), Del Piero (Juventus), Di Natale (Udinese).

inter
25th March 2007, 17:39
http://www.datasport.it/immagini/pazzinigol.jpg

Pazzini inaugureaza noul Wembley cu un `hat-trick`

de urmarit acest "viola" :rolleyes: ... si a ratat al 4-lea gol .. iar apoi a fost schimbat :headbang:

inter
25th March 2007, 18:31
http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio13_v0.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio9_v0.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio10_v0.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio8_v0.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio6_v0.jpg

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/sta/stadio7_v0.jpg

cateva imagini din timpul meciului si inaintea disputarii partidei.

Mario Di Lazi
25th March 2007, 22:06
Vedem și noi la TV meciul de miercuri al Italiei ? ... că la meciul cu Luxemburg poate mă plictisesc ... :D

inter
25th March 2007, 22:20
da :ok:

4za_Lazio
27th March 2007, 21:12
World Cup winners Italy have signed a new contract with kit suppliers Puma until 2014.

The Italian Football Federation [FIGC] have today agreed to extend their contract with the German manufacturer.

Puma, who took charge of Azzurri kit matters in 2003, will thus dress the side at Euro 2008 and the 2010 World Cup Finals – should they get there.

Puma will continue to provide accessories for the men’s and women’s national outfits at all levels, as well as the Beach Soccer and Futsal representative sides.

Meanwhile, Italian car manufacturers FIAT have also returned as a major sponsor for the A and Under-21 national sides.

The Turin-based company will now provide transport for players and staff both pre-match and post-match starting from this Wednesday against Scotland.

inter
28th March 2007, 11:05
pana acum din tot ce am vazut .. Rai Uno .. e singurul care e receptinat si in Ro la abonatii prin cablu si transmite meciul Italia-Scotia.

Anti Draci
28th March 2007, 11:17
Se mai transmit si Rai due si Rai tre in Baia Mare.
Oricum e bine ca putem sa vedem meciul.

alejandro
28th March 2007, 12:05
Rai Uno e suficient!!!!/hello

Mario Di Lazi
28th March 2007, 12:33
Sper să nu fie codat Rai Uno ... :(

alejandro
28th March 2007, 12:57
De obieci la meciurile nationalei nu e codat...

Mario Di Lazi
28th March 2007, 19:30
Ai dreptate ... sper să nu se răzgândească acum ... :D

dardar_3
29th March 2007, 10:17
ITALIA - Scotia 2-0

1-0 (12)TONI
2-0 (70)TONI



/OLE/

alejandro
29th March 2007, 10:56
Se strang 4 echipe in fata...ce grupa...

inter
29th March 2007, 11:14
Au Jucat Bine Aseara Italienii

dardar_3
29th March 2007, 11:17
Dap... insa scotia are un meci mai mult... Italia trebuie sa castige neaparat in Ukraina si in Lituania pentru a se califica...:ok:...

Program destul de greu pentru Italia...

2007-06-02
FAROE ISLANDS - ITALY

2007-06-06
LITHUANIA - ITALY

2007-09-08
ITALY - FRANCE

2007-09-12
UKRAINE -ITALY

2007-10-13
ITALY - GEORGIA

2007-11-17
SCOTLAND - ITALY

2007-11-21
ITALY- FAROE ISLANDS

Sper sa se califice:ok:

alejandro
29th March 2007, 12:42
Tre' sa castige in Ucraina si in Lituania,insa si frantujilor tre sa le-o traga.
Programul e chiar greu tinand cont ca au pierdut aiurea puncte la inceputul campaniei de calificare...

dardar_3
29th March 2007, 17:56
O sa fie important pentru moralul lor si meciul cu Feroe...:)...

4za_Lazio
10th May 2007, 15:09
The national team coach was ironic about the call up of "Il Pupone" for the games against Lithuania and the Faroe Islands.

zoom - galleria It's not easy being coach of the Azzurri. Going up and down Italy to follow the various Italian players, take often unpo****r decisions, and try to get the best out of a group of players already having the life squeezed out of them by their clubs. There is a lot of stress involved, and it can have negative repercussions.

On the usual question regarding a possible call up for Totti ahead of the June games against Lithuania and the Faroe Islands, Donadoni ironically said: "Totti? Who is he? Never heard of him...".

The intention is obviously to avoid starting another polemic surrounding the Roma captain, although it certainly shows the player's po****rity with the coach has not improved.

While at a golf tournament with the proceeds going to charity, Donadoni went on to comment on the upcoming qualifying games: "June will be an important month, I hope to find players who are ready and motivated, even though it won't be easy after a championship as long as ours."

He also gave his opinion regarding the duel at a distance between Inter and Milan, with the fans arguing on who had the better season, considering Inter won the Scudetto and Milan reached the Champions League final. Is it better to win the league or to triumph in Europe? "They are different competitions, but equally important", Donadoni answered

"Totti? Who is he? Never heard of him...":happy

dardar_3
10th May 2007, 15:18
Un distrus si jumatate Donadoni....:mda:...

4za_Lazio
10th May 2007, 16:31
de ce? pentru ca nu are nevoie de totti?a distrus campionatul european iar in cel mondial nu a facut nimic deosebit

dardar_3
10th May 2007, 16:47
:)...

Aici vorbesti pur subiectiv...


Totti e un mare jucator si cred ca orice echipa si l-ar dori in echipa...

http://img341.imageshack.us/img341/375/0jhter4p346x212op0.jpg

Asta e dupa meciul de-aseara...:D

4za_Lazio
10th May 2007, 21:06
:rolleyes: as inlocui degetul ala cu altceva :D

steck68
10th May 2007, 21:30
:rosu: Totti ha detto:
Giocare all'Old Trafford e' piu' importante della finale di Berlino...
Non merita la nazionale

Mario Di Lazi
14th May 2007, 08:57
Group B
Ukraine 12 p
Scotland 12 p
France 12 p
Italy 10 p
Georgia 6 p
Lithuania 4 p
Faroe Islands 0 p

Delia
30th May 2007, 13:06
După splendida noapte de la Atena, Pippo Inzaghi revine la echipa națională, fiind convocat de Donadoni pentru meciurile din preliminariile Euro 2008 contra Lituaniei și Insulelor Feroe.

Am auzit că Nesta a renunțat la națională, știe cineva motivele?

Iată și lista jucătorilor convocați:

Portari: Abbiati (Torino), Amelia (Livorno), Buffon (Juventus)

Fundași: Barzagli (Palermo), Cannavaro (Real Madrid), Gamberini (Fiorentina), Materazzi (Inter), Oddo (Milan), Pasqual (Fiorentina), Tonetto (Roma), Zambrotta (Barcellona).

Mijlocași: Ambrosini (Milan), De Rossi (Roma), Diana (Palermo) Gattuso (Milan), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan).

Atacanți: Del Piero (Juventus), Di Natale (Udinese), Inzaghi (Milan), Lucarelli (Livorno), Quagliarella (Sampdoria), Rocchi (Lazio).

YoNuTzz
2nd June 2007, 23:51
daaaaaa.....din nou PIPPO ! 2 goluri la Atena, 2 goluri acum

milanezu
3rd June 2007, 00:00
rezultat rusinos.
sa iei gol de la amatori.
marea campioana mondiala doar 2-1 cu amatori.

dardar_3
3rd June 2007, 13:08
Insulele Feroe - Italia 1-2

0-1 INZAGHI(12)
0-2 INZAGHI(48)
1-2 (77)JACOBSEN


Grazie Pippo!...:drak:

dardar_3
7th June 2007, 11:32
Lituania - Italia 0-2

Lituania: Grybauskas; Semberas, Stankevicius, Skerla, Zvirgzdauskas; Klimavicius, Paulauskas (1' st Gedgaudas) Labukas (15' st Savenas); Kalonas, Morinas (39' pt Mikoliunas), Danilevicius. All. Liubinskas

Italia : Buffon; Oddo, Cannavaro, Materazzi, Zambrotta; Pirlo; Quagliarella, De Rossi (21' st Gattuso), Perrotta(27' st Ambrosini) , Di Natale (29' st Del Piero); Inzaghi.

Arbitro: Vink (Ola)
Marcatori: 31' pt , 45' Quagliarella
Ammoniti: Pirlo (I), Labukas (L)

:ok:

steck68
7th June 2007, 12:10
Ranking FIFA maggio may 2007

1 Italy 1606
2 Brazil 1538
3 Argentina 1520
4 France 1507
5 Germany 1390
6 Netherlands 1309
7 Portugal 1300
8 England 1278
9 Spain 1238
10 Czech Republic 1170
11 Ukraine 1040
12 Croatia 1011
13 Cameroon 968
14 Scotland 953
15 Romania 930
16 Greece 915
17 Russia 908
18 Poland 902
19 Turkey 896
20 Mexico 891

Mario Di Lazi
21st June 2007, 13:44
Echipa Națională a Italiei s-a făcut de rușine la Campionatul European de tineret ... Elevii lui Casiraghi nu au reușit să treacă de faza grupelor. Mai departe din grupa Italiei au mers Serbia și Anglia ...

ps. poate dacă erau convocați Greco și De Silvestri de la Lazio ... :D

Lordul
21st June 2007, 13:48
astazi au meciul de baraj pt calificarea la Olimpiada cu Portugalia

Mario Di Lazi
21st June 2007, 13:50
La cum au jucat la Campionatul European ... nu au nici o șansă în fața Portugaliei ... :D

Lordul
21st June 2007, 14:02
nici un meci nu seamana cu altul ...oricum tin cu Portugalia

Mario Di Lazi
21st June 2007, 14:05
La Campionatul ăsta European, am ținut cu Serbia ( că e Kolarev acolo :D)

În meciul Italia - Portugalia ... țin cu Italia, dar cred că țin degeaba :D

Lordul
22nd June 2007, 00:25
Italia -Portugalia 0-0 acum penalty-uri

Moutinho 1-0
Graziano Pele 1-1
Nani 2-1
Montolivo 2-2
Manuel Fernandes -ratare , parada a lui Emiliano Viviano
Criscito 3-2- pt Italia
Veloso 3-3
Paladino 4-3
Antunes -ratare

Italia se califica la Olimpiada de la Beijing dupa ce invinge Portugalia cu scorul de 4-3 la penalty-uri .

Mario Di Lazi
22nd June 2007, 08:10
am văzut și eu penaltyurile ... superb gol al lui Pelle ... scăriță la 5 cm de mâna portarului portughez ...

Mario Di Lazi
2nd August 2007, 07:45
După retragerea campionului mondial Angelo Peruzzi la sfârșitul sezonului trecut, în această săptămână încă 2 "mondiali" și-au anunțat retragerea ... Fr. Totti și A. Nesta ...

ps: pe o parte îi înțeleg, pe de altă parte nu îi înțeleg ... :D

Ray1
3rd August 2007, 03:00
eu sincer ii inteleg.amandoi au avut niste accindentari grave si acum ca echipe sunt in champions,cupa si campionat(milan are si supercupa)risca sa faca 55-60 de meciuri.imi amintesc intrun interviu ca de rossi anul trecut a jucat 62 meciuri oficiale(cu tot cu nationala).insa el e unul din cei care recupereaza foarte repede si isi pot permite

Mario Di Lazi
3rd August 2007, 07:46
eu îi înțeleg prin simplul motiv că mai mult de TITLUL MONDIAL la echipa Națiuonălă nu au ce să câștige ...
Cupa Mondială fiind maxim ...

YoNuTzz
6th August 2007, 12:36
dap, si eu ii inteleg...acum pun echipa de club pe primul loc...

YoNuTzz
23rd August 2007, 00:54
ungaria - italia 3-1...
totusi...

Mario Di Lazi
23rd August 2007, 07:44
că făcură mă campeonii mondiali ?
:D
bravo Donadoni ...

dardar_3
3rd September 2007, 15:44
Convocati pentru meciul cu Franta:

PORTIERI: Abbiati (Atletico Madrid), Amelia (Livorno), Buffon (Juventus).

DIFENSORI: Barzagli (Palermo), Cannavaro (Real Madrid), Chiellini (Juventus), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Olympique Lione), Oddo (Milan), Panucci (Roma), Zambrotta (Barcellona).

CENTROCAMPISTI: Ambrosini (Milan), Aquilani (Roma), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Foggia (Cagliari), Gattuso (Milan), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan).

ATTACCANTI: Del Piero (Juventus), Di Natale (Udinese), Inzaghi (Milan), Lucarelli (Shakhtar Donetsk), Quagliarella (Udinese), Toni (Bayern Monaco).

Mario Di Lazi
3rd September 2007, 15:49
Are și Lazio un reprezentant indirect :D ... pe Foggia ...
Cum dracu să-i bată pe ăștia ? ... :D nu i-au bătut pe unguri și îi bat pe francezi ? :D

dardar_3
3rd September 2007, 15:51
Surprinde de altfel si multitudinea de jucatori de la inter:D

Mario Di Lazi
3rd September 2007, 15:53
păi de aia nu bate Italia :D ... că nu sunt de la Lazio și Inter :D

acum pe bune frate Dardar ... de ce ai făcut un astfel de thread ? :D e clar cine bate : FRANȚA :D ... Donadoni și cei 23 sau 24 de jucători nu au nici o șansă :D

dardar_3
3rd September 2007, 15:57
Mai vedem Mario cine castiga... Eu tot sper in sclipirea lui Pippo...:drak:....


Lasa threadu ca sta bine.... cine vrea scrie aici... cine nu... :D

YoNuTzz
3rd September 2007, 16:01
threadu e bun...
meciul e important, mai ales k franta ne-a batut la ea acasa...
in schimb in italia, veti vedea k francezii nu au nici o sansa :ok:

Mario Di Lazi
3rd September 2007, 20:53
thred bun, meci important, Squadra Azurra foarte slabă :D

Ray1
3rd September 2007, 22:03
si eu zic ca italia va castiga pentru ca in meciurile importante nu prea au gresit ei.cei de la roma o sa faca diferenta(aquilani, de rossi, perrotta)+panucci care probabil va fi titular.mario ce vrei sa faca cei de la lazio in nationala?:rosu:(unicul e rocchi care e mai discret restul nu au ce cauta):drak:

Mario Di Lazi
4th September 2007, 08:06
vreau să facă bine cei de la Lazio la Națională ...
dar cum Donadoni este un tip cu memorie și vedere slabă (precum calu :D ), nu prea am ce să-i mai cer ...

BATE Franța :D ... la ce bătaie au luat în Ungaria :D

Sasuke Uchiha
4th September 2007, 09:22
egal

Lordul
4th September 2007, 10:44
merg pe mana cocosilor galici , Vive la Fance !Vive la France! Alles les bleux!

Geografu
4th September 2007, 10:50
E un meci de 1,x,2 ca toate partidele de genul asta dar binenteles ca voi tine cu Franta.ALLEZ LES BLEUS !! :yes:

delaparis
4th September 2007, 18:16
Convocati pentru meciul cu Franta:

PORTIERI: Abbiati (Atletico Madrid), Amelia (Livorno), Buffon (Juventus).

DIFENSORI: Barzagli (Palermo), Cannavaro (Real Madrid), Chiellini (Juventus), Gamberini (Fiorentina), Grosso (Olympique Lione), Oddo (Milan), Panucci (Roma), Zambrotta (Barcellona).

CENTROCAMPISTI: Ambrosini (Milan), Aquilani (Roma), Camoranesi (Juventus), De Rossi (Roma), Foggia (Cagliari), Gattuso (Milan), Perrotta (Roma), Pirlo (Milan).

ATTACCANTI: Del Piero (Juventus), Di Natale (Udinese), Inzaghi (Milan), Lucarelli (Shakhtar Donetsk), Quagliarella (Udinese), Toni (Bayern Monaco).

Abbiati si Toni forfait ... :D

Italienii incep sa tremure .... :drak:

Radu
4th September 2007, 18:30
o sa bata ITALIA fara mari probleme...GRANDE ITALIA!:D

effect
4th September 2007, 19:26
threadu e bun...
meciul e important, mai ales k franta ne-a batut la ea acasa...
in schimb in italia, veti vedea k francezii nu au nici o sansa :ok:

Esti italian ma ? :headbang:

georg40
4th September 2007, 19:31
Dincolo de adevarul ca este un meci de 1,X,2 eu cred ca de data aceasta vom avea un egal.

delaparis
5th September 2007, 21:02
nu mai stiu daca v-am spus deja dar duminica l-am vazut pe Domenech in tribuna pe PdP ... ma intrebam ce mai vrea sa vada deoarece anuntase deja lotul Frantei.

Ulterior am inteles ... se antrena pentru meciul asta :cry:

dardar_3
5th September 2007, 23:09
Esti italian ma ? :headbang:

Care-i problema ca tine cu Italia?... voi tristii nu tineti cu Argentina?...:drak:...


@parisiene: o sa fie macel sambata... fara 3-0 nu scapatzi:D

delaparis
5th September 2007, 23:15
3-0 nu-mi aduc aminte cand a incasat Franta vreodata ...


dar hai sa-ti aduc aminte de atac aici ca sa mai tremuri un pic :D

Atacanti: Nicolas Anelka (Bolton/ANG), Karim Benzema (Lyon), Sidney Govou (Lyon), Thierry Henry (FC Barcelone/ESP), Florent Malouda (Chelsea/ANG), Franck Ribéry (Bayern Munich/ALL), David Trezeguet (Juventus Turin/ITA).

SMILE BAM
5th September 2007, 23:24
Sunt mai buni frantuzii acum,dar eu sper sa invinga ''squadra azzura''!Macar ca-i Alex Del Piero italian...;)

dardar_3
5th September 2007, 23:30
Hai sa iti zic si eu parisiene ca Filippo Inzaghi e in atac:D, Luca Toni poate fi si el, Del Piero la fel...:D

delaparis
5th September 2007, 23:35
aha ... brrrrr :D


Sunt mai buni frantuzii acum,dar eu sper sa invinga ''squadra azzura''!Macar ca-i Alex Del Piero italian...;)

Del Piero ..; probabil singurul care va face iluzie de fotbal in echipa ritala :D

Sper ca Italia sa nu piarda ... nu de alta dar chiar ca nu mai avem adversari in grupa asta :drak:

Jerry20cm
5th September 2007, 23:39
parizianule, termina.

buffon - oddo, canavaro, barzagli, zambrotta - pirlo, gatusso, de rossi - quagliarela, del piero - toni.

nu are Franta cum sa bata echipa asta.
singurul jucator bun de la voi e Ribery, dar nici el nu va avea ce face in meciul asta.

SMILE BAM
5th September 2007, 23:43
aha ... brrrrr :D



Del Piero ..; probabil singurul care va face iluzie de fotbal in echipa ritala :D

Sper ca Italia sa nu piarda ... nu de alta dar chiar ca nu mai avem adversari in grupa asta :drak:

Va descurcati bine in preliminarii,dar mai greu e cand vine vorba de turneul final...oricum,Del Piero,acum,are o varsta,dar ramane un jucator de luat in seama!In vremea lui,dadea clasa oricarui jucator din primul unsprezece al actualei Frante...:ok:

delaparis
5th September 2007, 23:46
jerry : Eu stiam ca Toni nu joaca ..; ma rog .. probabil intoxicatie franceza a la champagne :D

Treze hat-trick iti spune ceva ? :D ... sau Henry debutantul cu Malouda 1-4 :D ?

Astia joaca cu voi :drak:

Jerry20cm
5th September 2007, 23:47
pacat ca nu joaca Materazzi, ca riscau sa joace ultimul lor meci :drak:
nu bate nimeni in Cizma :cool:

delaparis
5th September 2007, 23:48
Va descurcati bine in preliminarii,dar mai greu e cand vine vorba de turneul final...:
adevarat :D
o sa incercam mai mult decat finala in editia asta :drak:

dardar_3
5th September 2007, 23:48
Joaca si trezegol?...:D...


insa ai uitat ca e Buffon in poarta... la fel ca in Germania...:D..


vreun penalty ceva?...:dance:

SMILE BAM
5th September 2007, 23:55
adevarat :D
o sa incercam mai mult decat finala in editia asta :drak:

Eu nu as vrea sa ma implic!Imi plac italienii ca popor,Del Piero e idolul meu,dar nu prea imi place fotbalul italian!Sa invinga al mai bun!

delaparis
5th September 2007, 23:59
insa ai uitat ca e Buffon in poarta... la fel ca in Germania...:D..



la fel ca si la Paris 3-1 ... mai recent asa :D ... ceva Govou sau Henry ca readucere aminte :drak:


Sa invinga al mai bun!

aici l-ai distrus pe dardar_3 :happy

dardar_3
6th September 2007, 00:27
parisiene...:D.... ai grija sa nu plecati voi cu coada intre picioare...:D...

Sergio_D
6th September 2007, 02:28
ce pot spune... Italia imi este mai aproape de inima, dar nici frantzuzii nu-s de ici de colo... Tare greu imi e sa cred ca poate pleca Franta cu 3 puncte din peninsula... Meci de 1X. :D

Forza Italia! :lol::D

Mario Di Lazi
6th September 2007, 07:46
ce pot spune... Italia imi este mai aproape de inima,
Și eu la fel ... dar asta nu înseamnă că echipa de rahat a lui Donadoni poate bate Franța ... :D
Eu nu îmi pot scoate din cap înfrângerea cu Ungaria ... evident că nici un meci nu seamănă cu celălalt ... dar să te bată Ungaria ? :happy

noir_desir
6th September 2007, 09:21
Meci de 1x2... Cu toate ca si echipa Italiei imi place, sper ca vor castiga "les bleus".

dardar_3
6th September 2007, 09:36
@Mario... a fost doar un amical cu ungaria...;).... in care s-a rupt si materazzi:evil:...


Meciul cu Franta va fi tratat altfel....:ok:

Lordul
6th September 2007, 10:02
cu siguranta

Franta va invinge cu 2-0 goluri Henry si Govou

Andrei_23
6th September 2007, 10:05
Italia , Italia hai gatuso pe ei tata :)

Mario Di Lazi
6th September 2007, 13:03
@Mario... a fost doar un amical cu ungaria...;).... in care s-a rupt si materazzi:evil:...


Meciul cu Franta va fi tratat altfel....:ok:

Dardar ... a fost un meci amical în care Italia nu a terminat la egalitate cu Ungaria ... a fost UMILITĂ :happy

YoNuTzz
6th September 2007, 13:48
este un meci de 1X2...
totusi cred k se va impune italia...
nu cred k infrangerea umilitoare cu ungaria are vreo importanta acum...

effect
6th September 2007, 14:00
Care-i problema ca tine cu Italia?... voi tristii nu tineti cu Argentina?...:drak:...



BINE MA ! Atunci eu sper sa nu ne-o luam de la italieni , cred ca-i si batem . FRANTA ! :yeah:

dardar_3
6th September 2007, 14:17
Dardar ... a fost un meci amical în care Italia nu a terminat la egalitate cu Ungaria ... a fost UMILITĂ :happy

cum a fost umilita si germania de romania si apoi a ajuns pana in semifinale nu?:)


BINE MA ! Atunci eu sper sa nu ne-o luam de la italieni , cred ca-i si batem . FRANTA ! :yeah:

corect... fiecare tine cu cine vrea...:D... pacat ca voi interistii nu aveti pe nimeni in nationala italiei..:rolleyes:

delaparis
6th September 2007, 23:13
ha sa va mai iau de urechi un pic asta seara ca tot sunt suparat :D


... pacat ca voi interistii nu aveti pe nimeni in nationala italiei..:rolleyes:

de acord ..; de aceea zic ca Italia nu mai are nicio sansa :D

PS. nu mai trageti de Toni ca e accidentat ... daca va juca in meciul asta risca un caz "Radoi" la Steaua :rolleyes:

Jucati cu cei valizi ..... adica ... ma rog :D


Pipo ?

dardar_3
7th September 2007, 00:00
--------------Buffon--------------------------
Oddo---Barzagli----Cannavaro/Chielini----Grosso
--------Gattuso-----Pirlo-----Aquilani-----------
------------Del Piero-----Quagliarella-----------
-----------------Inzaghi-----------------------

O sa maturam cu voi parisiene...:drak:

SMILE BAM
7th September 2007, 00:06
Daca da gol Del Piero ma imbat...:yeah::P

Mario Di Lazi
7th September 2007, 07:54
dacă dă Italia mai multe goluri decât Franța ... mă las de fumat :D

Andrei_23
7th September 2007, 10:17
pacat ca s-a retras nesta ca nu misca nimeni in fata lui

dardar_3
7th September 2007, 12:08
dacă dă Italia mai multe goluri decât Franța ... mă las de fumat :D


Vezi ca ai promis...:D... O sa iti reamintesc sambata pe la 23.50:D....

Hard
7th September 2007, 13:16
Vive le France :D

YoNuTzz
7th September 2007, 13:53
sunt sanse mici k luca toni sa joace...

iuli
7th September 2007, 14:00
pfff...ce echipa slaba au italienii...
Cum naibii sa faca fata Grosso si Oddo in fata lui Ribery si Malouda? :happy

Lordul
7th September 2007, 14:34
si in fata lui Henry ..victorie clara pt Franta dar adevarata revansa va fi la EURO 2008

georg40
7th September 2007, 14:40
Raman la parerea ca acest "clasic" indiferent unde si in ce conjunctura are loc este un meci de 1, X, 2 !

Jerry20cm
7th September 2007, 14:43
pfff...ce echipa slaba au italienii...
Cum naibii sa faca fata Grosso si Oddo in fata lui Ribery si Malouda? :happy

la fel cum au facut fata in finala Campionatului Mondial din 2006.

daca nu joaca toni, joaca inzaghi .. tot dreq ala e:ok:

Lordul
7th September 2007, 14:45
exact jerry tot aia e ca oricum, luati bataie Vive la France!

Jerry20cm
7th September 2007, 15:03
eu? eu nu iau nicio bataie:D
daca bate franta, bravo lor.
dar eu zic ca vor bate macaronarii.

delaparis
7th September 2007, 15:11
Se pare ca Domenech va trimite un 4-4-2 cu Vieira in teren desi incert pana ieri, fara Gallas (accidentat) si sigur Henry in atac ...

Secret mare la Clairefontaine in legatura cu primul 11 ... :sleep:

Jerry20cm
7th September 2007, 15:17
da, aiuritu ala vrea sa-l foloseasca pe Vieira :mda:, lucru cu care Inter nu e de acord.

Geografu
7th September 2007, 15:23
Oricum in mare se stie primul la 11 la frantuji.Vive le France !!! :yes:

Lordul
7th September 2007, 15:23
Viera e exponential Fratei

apropo cine va apara buturile Frantei : Coupet?

Geografu
7th September 2007, 15:29
Se aude pe la colturi ca se va miza pe Landreau diseara dar nimic nu e sigur....:rolleyes:

delaparis
7th September 2007, 15:32
: Coupet?

Coupet e accidentat de doua saptamani si va lipsi cateva luni ... va rata si grupele CL cu Lyon ;)

Lordul
7th September 2007, 15:36
Landreau ? e asa bun portar , mai bine altul tanar si de perspectiva

delaparis
7th September 2007, 15:41
Taci mai :D ... e bun ... e la PSG !!!

Am mai scris ... parca ar fi geaman cu Lobont. Portar de reflex , lipit de linia portii are un joc spectaculos dar oarecum nesigur la mingile inalte

Lordul
7th September 2007, 15:46
are vreo 35 de ani si a jucat ani buni la Nantes e de doi ani la PSG

vedem sambata de ce-i in stare

pe ce canal ii Italia-Franta , Rai Uno ?

dardar_3
7th September 2007, 16:13
Inzaghi le va apara tot meciul:drak:...

delaparis
7th September 2007, 16:28
are vreo 35 de ani

:ciocan: are 28 de ani si e in plina forma ...

echipa mea probabila :D

Landreau - Clerc, Thuram, Abidal (sau Mexes), Evra - Ribery, Vieira, Makelele, Malouda - Henry , Anelka

:ok:

Luis Garcia10
7th September 2007, 16:43
Un meci tare! Vad pe aici..."Vive la France" ?! De ce sa traiasca? Noi suntem romani...ei sunt francezi! Fiecare cu mamaliga lui! :rolleyes:

grande
7th September 2007, 16:58
..."Vive la France" ? ...ei sunt francezi! :rolleyes:

pe dreak francezi ,in afara de portar si de un fundas ,nu-i nici unul francez :headbang:...toti sunt naturalizati

delaparis
7th September 2007, 17:03
grande in afara de Vieira care e senegalez naturalizat toti sunt nascuti in Franta ...

Anelka e chiar nobil nascut la Versailles :D

grande
7th September 2007, 17:09
:happy:happy si ca el mai sunt o gramada http://florentmalouda.fr/index.php?pg=2 voila de vezi http://www.lequipe.fr/Football/FootballFicheJoueur5888.html

delaparis
7th September 2007, 17:13
Si Cayenne en Guyane unde este ? .. Ai uitat ca Franta are asa zisele Dom/Tom ?

Toate insulele astea apartin Frantei ... toti au votat pentru Sarko :D

dardar_3
7th September 2007, 17:18
Nu joaca trezeguet?..:mda:....



Ia uite peste ce am dat... cocoseilor...:D


ici (http://youtube.com/watch?v=kmMaFW2kNXM)

grande
7th September 2007, 17:19
Si Kinshasa tot de Franta apartine ?....aia tot pt Sarko au votat ??????

va bat macaronarii ,asta-i mai important :ok:

delaparis
7th September 2007, 17:37
Nu joaca trezeguet?..:mda:....





Pai Domenech nu-l prea are la inima ... l-a convocat asa din cauza presei dar nu-l vad in teren inainte de minutul 85 probabil :D

Geografu
7th September 2007, 17:51
Pai amice Luis noi i-am simpatizat tot timpul pe francezi asa ca e logic sa tinem cu ei macar in meciul asta ( majoritatea sau doar unii ).Bine mai sunt si altii ca mine care au si alte simpatii speciale pentru germani si finlandezi.
Dar de baza ramane ROMANIA ! :yes:

Jerry20cm
7th September 2007, 18:04
Parizieni, da' lu Benzema ala nu-i da Domenech vreo sansa?

delaparis
7th September 2007, 18:14
Benzema joaca la tineret deocamadata dar daca Franta se califica in 2008 sigur va face parte din lot

Lordul
7th September 2007, 18:36
Benzema ,Remy -noile staruri ale Frantei in 2008

Delaparis da ce te faci cu Govou ? e accidentat ? ca vad ca nu l-ai pus titular

delaparis
7th September 2007, 19:53
Govou e rezerva ... n-are loc in primii 11 deocamdata ... in caz de accidentari in meciurile urmatoare poate intra pe postul lui Ribery sau Malouda , dar in sistemul 4 4 2 nu poate sa intre in atac ... Sunt patru acolo pe doua locuri : Henry, Anelka, Cisse, Treze ...

Lordul
8th September 2007, 00:08
eu vad un atac : Henry-Cisse

steck68
8th September 2007, 16:50
Surprinde de altfel si multitudinea de jucatori de la inter:D
Sono tutti stranieri...
:D :evil:

Ricordate:
L'ITALIA E' CAMPIONE DEL MONDO...:ok:

Lordul
8th September 2007, 22:36
bun meciul imi place ...Vive la France , Buffon apara sutul lui Henry , 0-0 la pauza

delaparis
8th September 2007, 22:46
meci echilibrat pana in min 30 cand italienii au inceput sa treaca repde peste mijlocul terenului si sa-si desfasoare jocul in 20 m ... seamana cu meciul Lazio-Dinamo :D

Cannavaro cel mai bune de pe teren iar al doilea Vieira ....

Gattuso imi place de obicei iar asta seara la fel dar ar trebui un pic mai mult fairplay ..; daca pui talpa ok ... daca nu e grav macar recunoaste dar nu face pe inocentul ca o fecioara :D

Lordul
8th September 2007, 22:49
Henry l-a pus la grea incercare pe Buffon , Pippo a ratat o ocazie monumentala , Anelka a ratat singur cu Buffon

delaparis
8th September 2007, 23:10
min 56 ... Cannavaro imperial :ok: ..; jos palaria :)

Geografu
8th September 2007, 23:31
0-0 in minutul 79.Hai les bleus ca se poate !! :yes:

delaparis
8th September 2007, 23:34
a fost penalty la Anelka acolo ... ma rog

Geografu
8th September 2007, 23:45
0-0 final pacat e un scor ce nu ajuta pe nimeni....:rolleyes::mda::(

delaparis
8th September 2007, 23:46
gata 0-0 cu o a doua repriza slaba ...

Franta a jucat la 0-0 ... e clar ..; Treze nu a intrat iar echipa nu a schimbat nimic in joc dupa pauza ...

Ma asteptam la mai mult in seara asta :mda:

Lordul
8th September 2007, 23:54
Delaparis tre sa fii totusi multumit : Franta a luat 4p din 6 Italiei

delaparis
8th September 2007, 23:59
Delaparis tre sa fii totusi multumit : Franta a luat 4p din 6 Italiei


Nu nu ... au pierdut doua :D

Lordul
9th September 2007, 00:01
lasa ca batem pe italieni si la Euro 2008 :D

steck68
9th September 2007, 00:04
0-0 niente e' perduto... LA SPERANZA E' L'ULTIMA A MORIRE...:headbang:

steck68
9th September 2007, 00:07
:cool:

lasa ca batem pe italieni si la Euro 2008 :D
SE CI QUALIFICHIAMO SPERO DI INCONTRARE LA ROMANIA SUBITO...:cool:

steck68
9th September 2007, 00:08
0-0 niente e' perduto... LA SPERANZA E' L'ULTIMA A MORIRE...:headbang:SIAMO CAMPIONI DEL MONDO!!!!

steck68
9th September 2007, 00:09
lasa ca batem pe italieni si la Euro 2008 :D
CAMPIONI DEL MONDO... RICORDATI!

steck68
9th September 2007, 00:13
lasa ca batem pe italieni si la Euro 2008 :D

SI... 2-0 :yeah:

delaparis
9th September 2007, 00:17
:cool:

SE CI QUALIFICHIAMO SPERO DI INCONTRARE LA ROMANIA SUBITO...:cool:

Vi rammaricherete :D

steck68
9th September 2007, 00:24
Vi rammaricherete :D

Cuccuruccucuuuuu paloma....siamo i campioni del mondooo popoopopooopoooo
:D

delaparis
9th September 2007, 00:37
per il momento :D

steck68
9th September 2007, 00:41
per il momento :D
fino al 2010:D

Universal
9th September 2007, 00:45
Nu miai raspuns la intrebare...de ce in italiana?

delaparis
9th September 2007, 00:49
steck68: : che è così lunghezza :D

Universal
9th September 2007, 00:50
me english, nix verstehen :)

nubian
9th September 2007, 00:54
Franta a castigat mai inteligent azi, si daca ar fi jucat la victorie probabil c-ar fi castigat. Asa, au jucat la egal si s-a terminat 0-0...

delaparis
9th September 2007, 00:54
me english, nix verstehen :)


nici eu ..; dar deh .. discut acilea :happy

Universal
9th September 2007, 00:56
Da ce puii mei are de scrie numai in italiana??

steck68
9th September 2007, 00:56
Nu miai raspuns la intrebare...de ce in italiana?
sunt italianu.. ce problem ai?
:cool:

delaparis
9th September 2007, 00:57
Franta a castigat mai inteligent azi, si daca ar fi jucat la victorie probabil c-ar fi castigat. Asa, au jucat la egal si s-a terminat 0-0...
Franta a jucat mai "italieneste" decat italienii ... asta au vrut asta au obtinut :rolleyes:

Nu mi-a placut meciul desi in prima repriza s-a jucat barbateste ... a fost un meci blocat tactic

Universal
9th September 2007, 00:57
sunt italianu.. ce problem ai?
cool:

:lol: :D :happy :happy

steck68
9th September 2007, 00:59
:DForza Italia

Universal
9th September 2007, 01:01
Deci daca scrii in italiana este smenar ai :D


:happy :D

ia sa trag eu o suedeza de la tata sa vezi ca ramai posta :D :happy

delaparis
9th September 2007, 01:04
:DForza Italia

Non capisco :D

steck68
9th September 2007, 01:34
pentru ca sunt italian... nu crezi:happy?

Sasuke Uchiha
9th September 2007, 01:35
am nimerit rezultatul

Universal
9th September 2007, 01:35
pentru ca sunt italian... nu crezi:happy?

neeeee :D

steck68
9th September 2007, 01:36
Am iubita la CTA!:cool:

steck68
9th September 2007, 01:37
am nimerit rezultatul
bravo!:rolleyes:

steck68
9th September 2007, 01:37
bravo!:rolleyes:
bravo se zice si in italiana...:D

delaparis
9th September 2007, 01:41
Hai sa terminam cu off-topic ca se trezesc maine moderatorii pe sectiunea asta si ne sanctioneaza pe toti :D

OT: Franta a jucat tactic iar iatalienii nu au reusit sa faca mai mult decat un egal.

Publicul italian in special a fost deceptionat ...

Universal
9th September 2007, 02:12
Si eu am iubita, dar nu in Constanta, si in Bavaria :D

Hertz
9th September 2007, 02:20
Bravo!

Mais comment s'appele l'amoureuse de Universal? :D

Universal
9th September 2007, 02:24
Anna, mon ami :D

Da, acest meci a fost stricat de tactica , de mult prea multa tactica.Dar trebuia , zic eu, deoarece , numai asa ,Italia avea o sansa in fata Frantei, Franta este o echipa senzationala.

delaparis
9th September 2007, 02:26
Bravo!

Mais comment s'appele l'amoureuse de Universal? :D

ça s'appelle trolling :D

hai sa incetam si sa revenim la meci ;)

Universal
9th September 2007, 02:28
eu am revenit deja :ok:

Deci..hai sa desemnam in acest meci tactic cel mai bun jucator..eu zic...Anelka?ce ziceti de el?

Hertz
9th September 2007, 02:29
N-am C cu sedila "delaparis" :P.

Franta e cea mai tare echipa europeana..sau cel putin era pana s-a retras Zidane.Sincer ma asteptam sa batem azi Italia,dar uite ca degeaba jucatori buni daca antrenor prost :(

Universal
9th September 2007, 02:34
Ribery este noul Zidane, si asta nu o spun eu, ci ceea ceea ce joaca :ok:

Am 4 jucatori preferati: Adrian Mutu, Frank Ribery, Bastian Schweinsteiger si desigur Henriiiiiiik Larsson :ok:

delaparis
9th September 2007, 02:36
Anelka?ce ziceti de el?

slabutz ... inca nu are nivel de Euro :cool:

Eu zic Cannavaro :ok: ... ca sa fiu obiectiv ... este cel mai bun fundas din lume azi


N-am C cu sedila "delaparis" :P.

Franta e cea mai tare echipa europeana..sau cel putin era pana s-a retras Zidane.Sincer ma asteptam sa batem azi Italia,dar uite ca degeaba jucatori buni daca antrenor prost :(

antrenor slab vrei sa zici ..; prost nu e ... Domenech e un tip destept dar nu ca antrenor ... poate ca director tehnic national etc bla bla :D

Echipa a jucat singura asta seara dar a fost compusa de el ;) ... Din ce am inteles din "soapte" se pare ca nimeni nu-l asculta la antrenament dar toti il respecta in deciziile in legatura cu primul 11 :groggy: ... Domenech e un tip special :D ... este "strainul" echipei Frantei :D

Universal
9th September 2007, 02:40
Nu il iubeste nimeni, dar atat timp cat aduce rezultate notabile, nimeni are ceva ceva cu el.

Hertz
9th September 2007, 02:48
antrenor slab vrei sa zici ..; prost nu e ... Domenech e un tip destept dar nu ca antrenor ... poate ca director tehnic national etc bla bla

Echipa a jucat singura asta seara dar a fost compusa de el ;) ... Din ce am inteles din "soapte" se pare ca nimeni nu-l asculta la antrenament dar toti il respecta in deciziile in legatura cu primul 11 :groggy: ... Domenech e un tip special :D ... este "strainul" echipei Frantei

Nee orice faci nu mi-l bagi la suflet pe Raymond :D:D
E slab,prost,etc..nustiu de ce l-au luat selectioner :rolleyes: :no: cine stei ce pile are :drak:
Cand ai asa jucatori si asa stele pe teren..pff pai ar trebui sa sari din 4-0 in 3-0 meci de meci :cool:..da asta habar nare o tactica ofensiva..cu un henry in spatele varfurilor Treze si Cisse..of of..


Ribery este noul Zidane, si asta nu o spun eu, ci ceea ceea ce joaca



Sa nu mai compari niciodata pe cineva cu Zidane ca te faci de ras :headbang:

"UNICATU-i UNICAT FIINDCA A FOST FACUT UNICAT"

Universal
9th September 2007, 02:49
Nee orice faci nu mi-l bagi la suflet pe Raymond :D:D
E slab,prost,etc..nustiu de ce l-au luat selectioner :rolleyes: :no: cine stei ce pile are :drak:
Cand ai asa jucatori si asa stele pe teren..pff pai ar trebui sa sari din 4-0 in 3-0 meci de meci :cool:..da asta habar nare o tactica ofensiva..cu un henry in spatele varfurilor Treze si Cisse..of of..


Ribery este noul Zidane, si asta nu o spun eu, ci ceea ceea ce joaca




Sa nu mai compari niciodata pe cineva cu Zidane ca te faci de ras :headbang:

"UNICATU-i UNICAT FIINDCA A FOST FACUT UNICAT"


Nu spune niciodata niciodata :P

Asa se spunea si de Dobrin..pana a venit Hagi..

delaparis
9th September 2007, 02:58
Asa se spunea si de Dobrin..pana a venit Hagi..
pana a venit Balaci :ok: ... Hagi a fost mai tarziu :cool: dar bun si asta :D

... oricum fara Zidane Franta joaca totusi ceva ... Italia in schimb fara Matrix :D :lol:

dardar_3
9th September 2007, 11:07
Non capisco :D


Che pasa delaparis?... Cerca translate.google.com...:D



Hai sa terminam cu off-topic ca se trezesc maine moderatorii pe sectiunea asta si ne sanctioneaza pe toti :D

OT: Franta a jucat tactic iar iatalienii nu au reusit sa faca mai mult decat un egal.

Publicul italian in special a fost deceptionat ...

Aveti noroc ca m-am trezit cu buna dispozitie ca va haleam pe totzi...:D




Meciul dupa parearea mea a fost unul de 5 stele, chiar daca s-a terminat 0-0. Cannavaro a facut un meci mare. Fara el si Buffon, Italia pierdea la 2 goluri diferenta. Barzagli e si el un bun inlocuitor pentru Nesta. Problema la Italia e in alta parte.

Atacul a suferit enorm. Inzaghi si Del Piero au jucat slabut. Nici pe banca de rezerva nu a fost un atacant mai doamne ajuta:mda:..

Gattuso si Pirlo alaturi de Makelele si Vieria au facut un joc de exceptie. Au inchis perfect fiecare culoar. Cred ca au fost zeci de momente in care Pirlo urca cu mingea din propriul careu, incerca o combinatie insa nu prea avea cu cine. Camoranesi nu trebuia schimbat. Perrotta a jucat slabutz. Extremele Oddo si Zambrotta au jucat iarasi bine, insa centrarile lor nu isi gaseau tinta. A fost inexistent atacul..:mda:...

Jocul de pase al francezilor a fost incantator... insa a fost anulat de tacklingurile parca desprinse din manualul de fotbal ale lui Cannavaro, Barzagli, Oddo, Zambrotta si chiar Gattuso:D...

E un rezultat echitabil. Italia e pe 3.. insa meciul din Ukraina e vital pentru Donadoni. De asemenea e si Franta-Scotia. Sanse mai sunt pentru Italia, chiar daca pierde la Ukraina(ceea ce sper sa nu se intample). Ultimul meci este in Scotia...

Forza Azzurri!:yeah:

YoNuTzz
9th September 2007, 17:10
nu am fost aks ieri, si nu am vazut meciul, dar am fost surprins sa vad k s-a terminat 0-0...
ms dardar ptr cronica meciului :ok:

Mario Di Lazi
9th September 2007, 19:34
0-0 ... bravo Italia ... :D
vorbind serios ... e bine și așa ... :D

dardar_3
12th September 2007, 23:43
Ukraina - Italia 1-2

0-1 DI NATALE(41)
1-1 (71)SHEVCHENKO
1-2 DI NATALE(77)


Grazie azzurri!:great:


PS: Franta-Scotia 0-1...:D... si Franta e pe 3:D iar Italia e pe 2...:D

YoNuTzz
12th September 2007, 23:52
am vzt meciul...
obiectiv indeplinit :D victorie in ucraina...
franta - scotia 0-1 rezultat final ( francezii iau 0 puncte din dubla confruntare cu scotia :D )

Mario Di Lazi
13th September 2007, 07:47
Surpriză la Paris ... nu mă așteptam la o victorie a Scoției ...
Bravo și Italiei ... pentru victoria din Ucraina ... păcat de Șevcenko :D

Mario Di Lazi
19th November 2007, 09:48
Italia a meritat victoria din Scoția ... golulul scoțienilor a fost clar "fuori gioco" :D, iar Italia a mai înscris un gol prin Di Natale, gol care a fost nevalidat în mod eronat ...
bravo Italia ...

YoNuTzz
24th November 2007, 18:19
bravo Italia ! am castigat in Ucraina si Scotia si am terminat grupa pe primul loc !
Italia este campioana mondiala si sa speram la o prestatie cat mai stralucita la Euro 2008 :ok:

Mario Di Lazi
25th November 2007, 18:49
o finală cu România :D

alejandro
28th November 2007, 14:30
Italia a meritat victoria din Scoția ... golulul scoțienilor a fost clar "fuori gioco" :D, iar Italia a mai înscris un gol prin Di Natale, gol care a fost nevalidat în mod eronat ...
bravo Italia ...

Asta e Italia mea de la CM:kiss:
Sa vezi cum ii bate iar pe frantuji la CE si iar incep aia sa planga:lol:

Andrei_23
5th February 2008, 08:27
lotul pentru meciu' amical cu portugalia : ITALIA Contrar anticiparilor presei din “Cizma”, selectionerul Roberto Donadoni nu i-a convocat pentru amicalul din 6 februarie, contra Portugaliei, nici pe Antonio Cassano, nici pe Alessandro Del Piero. In schimb, în premiera, a fost chemat atacantul Marco Borriello de la Genoa. Iata pe cine a convocat Donadoni: portari: Amelia si De Sanctis; fundasi: Oddo, F. Cannavaro, Materazzi, Barzagli, Zambrotta, Grosso si Cassetti; mijlocasi: Semioli, Pirlo, De Rossi, Ambrosini, Aquilani si Perrotta; atacanti: Toni, Borriello, Di Natale, Quagliarela si Palladino.

prosport.ro

meciu' va fi pe tvr 2 de la 21:45 (miercuri)

Andrei_23
7th February 2008, 11:28
Italia - Portugalia 3-1
Toni 45 Quaresma 77
Pirlo 50
Quagiarella 79

Mario Di Lazi
7th February 2008, 13:52
meci normal pentru Italia ... 2 goluri din 3 au fost marcate cu noroc :D

Radu
7th February 2008, 14:01
norocul specific italienilor...nu au jucat nimica si au batut...:(

YoNuTzz
7th February 2008, 15:12
3-1 :ok:
pana la urma rezultatul e important si am batut o nationala puternica precum portugalia :ok:

Mario Di Lazi
8th February 2008, 07:47
dacă nici portughezii nu au descifrat jocul norocos al italienilor ... :D
România nu are nici o șansă :D

Mario Di Lazi
25th March 2008, 08:16
Spania - Italia este transmis mâine de TV Sport.ro ...

miril
20th May 2008, 16:55
Lotul pentru CE 2008:

Portari: Gianluigi Buffon (Juventus), Marco Amelia (Livorno), Morgan De Sanctis (Sevilla)

Fundasi: Cristian Panucci (Roma), Fabio Cannavaro (Real Madrid), Andrea Barzagli (Palermo), Marco Materazzi (Inter), Fabio Grosso (Lyon), Gianluca Zambrotta (Barcelona), Giorgio Chiellini (Juventus)

Mijlocasi: Rino Gattuso, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini (Milan), Daniele De Rossi, Simone Perrotta, Alberto Aquilani (Roma), Mauro German Camoranesi (Juventus), Riccardo Montolivo (Fiorentina)

Atacanti: Luca Toni (Bayern Munchen), Marco Borriello (Genoa), Antonio Di Natale, Fabio Quagliarella (Udinese), Alessandro Del Piero (Juventus), Antonio Cassano (Sampdoria)

Bogdy LFC
20th May 2008, 17:13
Fara discutie la EURO trebuie folosit primul XI care a castigat WC 2006pentru ca este mult mai mobil si omogen decat cel din preliminarii!

tafu
20th May 2008, 22:37
din cate observ sunt 24 in lot deci se va renunta la un atacant , oare care va fi acela ?

YoNuTzz
21st May 2008, 00:36
din cate observ sunt 24 in lot deci se va renunta la un atacant , oare care va fi acela ?

probabil cassano
oricum eu cred k pippo trebuia sa fie inclus in lot :ok:

Mario Di Lazi
13th October 2008, 14:56
Incidente grave la Sofia înaintea partidei Bulgaria-Italia
Campioana mondială nu a reușit să scoată decât un punct în confruntarea de la Sofia, acolo unde incidentele din afara stadionului au fost mai mediatizate decât jocul propriu-zis.
Scandalul provocat de suporterii italieni s-a iscat după o contră cu ultrașii lui ȚSKA (foto), având la bază ideologia politică. Din repertoriul italienilor nu au lipsit salutul nazist și nici amintirea „Ducelui“. Incidentele au dus la rănirea unui polițist bulgar, singurul aflat în zona Universității din Sofia!!!, acolo unde s-au petrecut faptele, și la arestarea mai multor suporteri din ambele tabere.

„Italia a jucat ultradefensiv”
Formula întinerită gândită de Lippi, cu fotbaliști ca Montolivo, Pepe, Chiellini sau Rossi, nu a adus rezultatul scontat, Squadra Azzurra nefiind în stare să spargă o defensivă a bulgarilor extrem de bine pusă la punct. Cel mai nemulțumit de rezultat a fost selecționerul Bulgariei, Plamen Markov, care a acuzat tactica oaspeților. „Nu am putut scoate un rezultat mai bun, pentru că Italia a jucat ultradefensiv. Păcat, pentru că echipa mea merita să câștige”, a declarat Markov după meci.
Ca o curiozitate, Italia a mai întâlnit Bulgaria la CM din Mexic 1986 tot din postura de campioană mondială. Și atunci a fost tot egalitate, 1-1.
"Trebuia să câștigăm. Am prins Italia într-o formulă inedită, cu mulți absenți, dar nu am profitat de asta" - Plamen Markov, selecționer Bulgaria

prosport.ro

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/international/incidente-grave-la-sofia-inaintea-partidei-bulgaria-italia-3302338

YoNuTzz
19th October 2009, 00:29
italia s-a calificat la World Cup 2010 castigand grupa a 8-a de calificare :D

Squadra Azzurra a terminat grupa cu 24 de puncte inregistrand 7 victorii , 3 egaluri si 0 infrangeri !

YoNuTzz
4th December 2009, 21:14
Squadra Azzurra are parte de una din cele mai usoare grupe la World Cup:

Italia
Paraguay
Noua Zeelandă
Slovacia

alejandro
26th September 2010, 12:53
Doar ca ai uitat sa spui ca e varza...

YoNuTzz
26th September 2010, 12:58
nici nu a meritat comentata macar evolutia patetica a nationalei...

miril
22nd December 2010, 09:43
A murit Enzo Bearzot, longevivul antrenor al Squadra Azzura, campioana mondiala in 1982. Dumnezeu sa-l odihneasca!

YoNuTzz
10th August 2011, 23:52
italia - spania 2-1 intr-un meci amical

miril
10th August 2011, 23:58
Torres si Pique au iesit accidentati in prima repriza. Italia a dominat inceputul si sfarsitul meciului, Spania mijlocul.

Numero Dieci
11th August 2011, 00:10
Da prima repzia buna si finalul pt. Italia.

Publicul de la Bari l-a impins pe Cassano de la spate pt. un joc bun pe care Antonio l-a aratat.

Imi palce Prandelli,cred ca face o treaba buna cu reconstructia.

Sper ca pana la Euro sa aibe o echipa competitiva.

Au jucat si 3 interisti:Motta,Ranocchia si Pazzini.

YoNuTzz
11th August 2011, 00:17
nu cred ca are sanse italia sa faca ceva notabil la euro...dar macar sa nu repete prestatia penibila de la mondial...un sfert de finala sau chiar semifinala ar fi super...

El Pistolero
11th August 2011, 10:16
Am incredere in Prandelli ca va face o treaba buna. :ok:

Numero Dieci
11th August 2011, 19:44
Daca joaca asemanator cum au jucat cu Spania(cea mai buna echipa din lume) au sanse sa faca ceva notabil.

resita
11th August 2011, 20:08
Italia e imprevizibila, cand te astepti sa faca ceva taman atunci face buf iar cand n-ai sperante castiga tot

YoNuTzz
14th November 2017, 00:12
2010 - italia nu trece de grupa la mondial
2014 - italia nu trece de grupa la mondial
2018 - italia nu se califica la mondial

....

Hingherul
14th November 2017, 00:14
Italianu' frate cu romanu' :))

YoNuTzz
14th November 2017, 00:18
suntem un model bun noi :))

El Pistolero
14th November 2017, 09:54
Generație de tot rasul au si italienii. O sa ajungă ca olandezii, care nu mai prind turnee finale. Nu prea mai vin valori din urma. S-au retras Chiellini, Barzagli, De Rossi si evident Buffon.

Leo
14th November 2017, 11:46
Nu ma asteptam ca Italia sa stea acasa.