PDA

View Full Version : Ce formatie vedeti pentru la anul la Real?



gigiciuperca
18th June 2007, 14:07
Ce transferuri credeti ca ar trebui facute, sau cele care sunt aproape sa se realizeze?

De asemenea ce sistem credeti ca va juca/ar trebui sa joace la anul Real in functie de lotul pe care il are?

Daca se poate sa si asezati jucatorii in sistemul dorit ar fi perfect.

Eu am deja o idee formata, va las pe voi si apoi o sa scriu si eu echipa.

Lordul
18th June 2007, 14:23
pai Metzelder a si semnat cu Real , mai trebuie un fundas stanga in locul lui Roberto Carlos si un mijlocas in locul lui Beckam , de asemnea am, auzit ca Saviola a semnat cu Real

gigiciuperca
18th June 2007, 16:05
Hai sa incep eu.

As vrea sa treaca Capello la sistemul 4-1-2-1-2 care mi se pare mai puternic atat devensiv cat si ofensiv, mai spectaculos dar si mai greu de impus pentru ca ai nevoie de jucatori care sa alerge si mijlocasii laterali sa faca si faza defensiva si ofensiva.

Sistem 4-1-2-1-2
---------------------------------GK: Casillas/Diego Lopez------------------------------------------
RB: Torres/Cicinho--------CD: Sergio Ramos/Helguera----Cannavaro/Metzelder------LB: Marcelo/Salgado
----------------------------DM: Diarra/Sneijder(Ajax)/da Rosa Emerson------------------------------
RM: Fernando Gago/Fabregas(Wenger)/Diego(Werder)-----------------------LM: Reyes/Guti/Sneijder(Ajax)
-----------------------------------AM: Kaka/Fabregas/Diego(Werder)---------------------------------
------------------ST: van Nistelrooy/Higuain------------Raul/Robinho/Tevez(west Ham)---------------

Pret: Kaka(AM) 70mil EUR;Fabregas(AM) 25-30mil EUR;Sneijder(CM) 20mil EUR;Diego(AM) 15mil EUR;Tevez(ST) 25mil EUR
Buget Transferuri: 100 mil EUR
Posibilitati: 1.Kaka + Sneijder + 10 mil(probabil un fundas stanga)
2.Fabregas+Sneijder+Diego+Tevez+10 mil(probabil un fundas stanga)

Daca eram in locul lui Capello sau Calderon as fi ales varianta 2 oricat de mult il vreau eu pe Kaka in tricou alb.

Majoritatea cred ca Real joaca 4-3-3 acum cu Capello dar eu sincer il vad mai mult ca pe un 4-2-4 in care Beckham e putin mai retras iar Robinho putin mai sus, dar nu sunt totusi pe pozitii de 4-3-3.
Si sa mai dau o formatie, sistemul preferat al lui Capello:

Sistem 4-2-4
---------------------------------------GK: Casillas/Diego Lopez------------------------------------------
RB: Torres/Cicinho----------CD: Sergio Ramos/Helguera----Cannavaro/Metzelder----------LB: Marcelo/Salgado
----------------------------DM: Diarra/Sneijder----------da Rosam Emerson/Gago---------------------------
RW: Robinho/Cristiano Ronaldo--------------------------------------------------------------LW: Reyes/Guti
--------------------ST: van Nistelrooy/Higuain------------Raul/Robinho/Tevez-----------------------------

Daca jucam asa Kaka,Fabregas,Diego nu prea au loc in echipa. Daca capello vrea sa pastreze acest sistem ar trebui cu totul alte transferuri: Cristiano Ronaldo (RW), Tevez(ST) si probabil un LB

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 16:10
e cam greu ce zici tu, sunt multe transferuri, cateva chiar imposibile ( kaka si c ronaldo)
chiar nu stiu ce jucatori vor transfera cei de la real

Andreiy
19th June 2007, 12:44
Kaka vine?

realmadrid.com
19th June 2007, 13:27
Nu-i problema ta :ok:

Cam exagerat pretul pt Tevez...englezii cer cam 60mil euro, din ce am vazut....mai mult de 25-30 nu face..

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/spania/19531/galacticii-joaca-tare-pe-piata-transferurilor.htm

dardar_3
19th June 2007, 13:53
Nu vine mai Kaka... stati linistiti...:drak:...

Bogdy LFC
19th June 2007, 13:54
La Real trebuie sa vina neaparat un antrenor de valoare.Altfel,tare frica mi-e k urmatorul trofeu va fi peste alti 4 ani :angry:

realmadrid.com
19th June 2007, 14:00
Nu vine mai Kaka... stati linistiti...:drak:...

Vedem noi, mai sunt cateva luni :D. Cred ca 80% nu vine, dar mai raman cele 20% :D

Antrenor, avem....dar trebuie intarita echipa, dupa plecarea lui Beckham.

gigiciuperca
19th June 2007, 14:09
Pai Capello nu e antrenor de valoare?

Mi se pare mie sau astia sunt tampiti? Reyes la Atletico? Cum sa nu tii jucatorul care ti-a adus titlul?
Aveti idee cand a fost termenul la care trebuiau sa comunice catre Arsenal daca il cumpara sau nu?

Tevez mai mult de 30 de milioane nu merita! Bine oricum la multi fotbalisti sunt preturi prohibitive de vanzare ca sa nu se transfere la alta echipa.


Nu vine mai Kaka... stati linistiti...:drak:...

Noi sutem linistiti. Eu nu sper sa vina Kaka la noi! :D
Eu sper sa vina Ronaldinho la voi! :D
In felul asta cel tarziu din iarna o sa fiti de acord si voi(Berlusconi) sa va despartiti de el. :evil:
Asa ca pana la urma Ronaldinho la Milano inseamna practic Kaka la Madrid!

Chiar sunt curios cum ar juca Milan cu Ronaldinho in atac sau in spatele varfurilor si cu Kaka mijlocas dreapta.

realmadrid.com
19th June 2007, 14:15
Faza cu Reyes la Atletico, sunt doar zvonuri "marca"...nu cred ca pune nimeni botul la ele :D.

@dardar_3

Daca vine marmota, il mai vreti pe Kaka ? :D

kain
19th June 2007, 14:23
Sincer, in momentul asta jucatorul care-l vreau cel mai mult la Madrid nu este nici Ronaldinho, nici Kaka, nici Henry, nici Drogba..

----------------- -> ( Diego ) <- --------------------

dardar_3
19th June 2007, 14:28
Kaka nu se compara cu Ronaldinho....;)

E tanar, foarte bun, are tot viitorul in fata si va deveni legenda... ca Baresi, Maldini...

Daca va fi sa vina Ronaldinho nu inseamna ca va pleca Kaka...;)...

Berlusca a anuntat 200 de mil pt transferuri(deocamdata s-au dus numai 14 pe Suazo). Banii provin din vanzarea unor actiuni de la Fininvest(circa 250 de mil, bani pe care ii va investi in Milan)....


Asa ca multumiti-va cu Tevez sau de ce nu, cu Cristiano Ronaldo...;) se potriveste de minune la o beuta cu cei ramasi...:drak:

realmadrid.com
19th June 2007, 14:39
Eu ma multumesc cu Kaka si cu Tevez :D

dardar_3
19th June 2007, 14:40
:happy... Sweet dreams.... Stai sa mai treaca doua-trei saptamanai si intra iar Marca si AS in orgasm...:cry:...

gigiciuperca
19th June 2007, 15:23
Sincer, in momentul asta jucatorul care-l vreau cel mai mult la Madrid nu este nici Ronaldinho, nici Kaka, nici Henry, nici Drogba..

----------------- -> ( Diego ) <- --------------------

Pai daca nu dau 70 de mil pe Kaka sau C. Ronaldo atunci de banii astia ar lua 4 jucatori care au tot viitorul in fata si sunt foarte talentati: Diego,Scheijder,Fabregas...poate si Tevez sau Podolski care desi a prins un sezon f. slab cred ca isi va reveni.

raulmad
19th June 2007, 16:42
Hai sa-mi dau si eu cu presupusul:
Cristiano Ronaldo? Un jucator f bun dar prea fitos. Nu e pt Real Madrid
Kaka - da un jucator deosebit dar nu cred ca va veni la Real (din pacate)
Tevez - nu valoreaza atat de multi bani (25 milioane?!)
Diego? Care Diego? Armando Maradona? Glumesc...Totusi, care Diego? Nu stiu despre cine vorbiti.
Fabregas - da - dar nu cred ca-i da drumul Arsenal.
In opinia mea le trebuie inca un fundas central de valoare (Cannavaro n-a rupt gura targului) si in principal un conducator de joc (Guti face meciuri senzationale uneori dar nu este constant) si poate inca un atacant. Desi in atac au solutii: Van Nisterloy, Raul (daca joaca pe postul lui - nu ca anul asta, de a jucat aproape pe toate posturile, mai putin portar), Robinho, Higuain.

gigiciuperca
19th June 2007, 16:52
Raulmad:
Diego de la Werder Bremen. Exact asta este conducator de joc. Numai ca in sistemul de joc de anul asta al lui Capello nu are pe ce post sa joace. Probabil ca a jucat asa pentru ca nu avea un conducator de joc bun.

C.Ronaldo- fitos,dar bun. Oricum il prefer oricand pe Kaka. Pai a venit Metzelder. Ce fundas central de valoare mai vrei? Chivu poate ca stie si central si pe stanga dar am impresia ca e deja la Inter.

Cat despre Fabregas eu stiam ceva ca Wenger detine drepturile asupra lui si ca va pleca odata cu Wenger.

Pentru Real cred ca Raul ar juca si portar daca este nevoie.

raulmad
19th June 2007, 17:09
Raumad:
Diego de la Werder Bremen. Exact asta este conducator de joc. Numai ca in sistemul de joc de anul asta al lui Capello nu are pe ce post sa joace. Probabil ca a jucat asa pentru ca nu avea un conducator de joc bun.

C.Ronaldo- fitos,dar bun. Oricum il prefer oricand pe Kaka. Pai a venit Metzelder. Ce fundas central de valoare mai vrei? Chivu poate ca stie si central si pe stanga dar am impresia ca e deja la Inter.

Cat despre Fabregas eu stiam ceva ca Wenger detine drepturile asupra lui si ca va pleca odata cu Wenger.

Pentru Real cred ca Raul ar juca si portar daca este nevoie.

Multumesc pt precizare. Nu cred ca-l stiu sau nu-mi aduc aminte acum de el. La Diego ma refer.
Si eu il prefer pe Kaka dar se pare ca sunt slabe sanse sa ajunga la Real. Ma rog, asa se spunea si despre Zidane acum cativa ani inainte de a se transfera de la Juventus...Totusi sunt situatii diferite (Zidane se indrepta spre apusul carierei in timp ce Kaka este in plina glorie)
Chivu? Fara nici o suparare: este un jucator exponential pt nationala Romaniei (alaturi de Mutu) dar nu cred ca are "fata" de Real Madrid.
RAUL? Din punctul meu de vedere orice antrenor de la Real trebuie sa inceapa meciul cu el in teren. Pt puterea lui de lupta, pt sacrificiul dus uneori pana la extrem, pt felul cum iubeste culorile clubului, pt o multime de alte motive RAUL este de neinlocuit. Poate sunt subiectiva dar asta este parerea mea. El si Casillas sunt de neinlocuit.

gigiciuperca
19th June 2007, 17:19
Raulmad:
Diego este foarte bun,coordonator,tanar,talentat si mai mult de 15-20 de milioane nu costa.

Nu esti subiectiva. Raul e un jucator exponential pentru Real si ar trebui inceput cu el meci de meci dar ca atacant, nu coordonator, in spatele varfurilor(sau mai bine zis al lui Ruud ), sau winger.

Daca l-am lua pe Kaka, ar ramane bani si de Sneijder si am avea o echipa foarte buna. Pe Fabregas si Diego ii lasam pentru la anu. :D

Dupa parerea mea Chivu este unul dintre cei mai buni fundasi din Europa. Spune-mi tu altul care sa fie mai bun decat el si sa putem sa il transferam. Bineinteles, cu varsta sub 28 de ani.

raulmad
19th June 2007, 17:37
gigiciuperca:

N-am spus ca Diego nu e bun sau ca ar costa mult. Pur si simplu nu-l stiu. Si m-am uitat la meciurile de anul asta din Bundesliga (avand in vedere ca ale Realului n-am putut sa le urmaresc de cand Tv sport a renuntat la Spania in favoarea wrestlingului...)
"Daca l-am lua pe Kaka"...aici nu mai este nimic de comentat caci nu cred ca-l vom lua. Desi nu se stie niciodata ce se poate intampla....
N-am spus ca nu e bun. Dar imi mentin parerea: nu este de Real Madrid (bine, in comparatie cu "pacalici" gen Woodgate sau Pavon este cu 7 clase peste...) Altul mai bun decat Chivu? Iti spun. Doar ca cel despre care vorbesc este netransferabil: se numeste Carles Puyol si joaca la Barcelona

realmadrid.com
19th June 2007, 17:56
RAUL? Din punctul meu de vedere orice antrenor de la Real trebuie sa inceapa meciul cu el in teren. Pt puterea lui de lupta, pt sacrificiul dus uneori pana la extrem, pt felul cum iubeste culorile clubului, pt o multime de alte motive RAUL este de neinlocuit. Poate sunt subiectiva dar asta este parerea mea. El si Casillas sunt de neinlocuit.

Raul vrea, dar nu mai poate ca inainte. Oricum, cred ca inca 2 sezoane il vom mai vedea in primul 11 al Realului. Ca si Casillias, a crescut aici si iubeste Realul, dar acum ramane de vazut, daca nu mai poate, sunt sigur ca el singur va pleca, pt ca se gandeste la binele echipei.

Chivu, sa mearga la Barcelona, nu avem nevoie de el, cum ai zis si tu, n-are fatza de Real. Eu cred ca Sergio Ramos nu mai are mult pana sa-l ajunga pe Puyol, oricum, sunt 2 fudasi de valoare si sunt sigur ca Puyol n-ar veni la Madrid.

Metzelder, nu stiu de ce a mai venit, poate sa-l inlocuiasca pe Cannavaro :D

Kaka...ramane un vis frumos...tot ce putem face este sa speram, dar sunt slabe sanse sa vina la noi, Berlusconi nu-i prost :D

Diego...nici eu nu l-am vazut la joc, dar cine stie, daca toata lumea il lauda, probabil ca este un jucator bun. Fabregas, ar fi bun, dar la fel ca si anul trecut, nu-i vor da drumul cei de la Arsenal.

Tevez, nici pe el nu prea l-am vazut, dar am inteles ca este un jucator de viteza si avem nevoie de asa ceva acum.

dardar_3
19th June 2007, 17:58
Tevez e dorit insistent de Moratti pentru ca a cazut transferul lui Suazo(luat de AC Milan:D)...

Sasuke Uchiha
19th June 2007, 18:01
daca kaka nu va veni nu e nici un dezastru, e un lucru normal, realu are nevoie mare de 2 extreme si un mijlocas central , pana acum nu au aparut nume
ce e sigur este ca r carlos, bechkam, r bravo, pavon si mejia vor parasi echipa in acesta vara , + emerson daca va fi demis capello

dardar_3
19th June 2007, 18:09
Emerson cica pleaca la Inter....:cry:... poate ii intepati... ca a declarat azi Emerson ca nu vrea la Milan....:D

Sasuke Uchiha
19th June 2007, 18:12
baiat destep, merge din campioana in campioana , roma - juve - real - &#191; inter ? :D

gigiciuperca
19th June 2007, 18:23
Iti spun. Doar ca cel despre care vorbesc este netransferabil: se numeste Carles Puyol si joaca la Barcelona

Pai Puyol merge pe 30 de ani. Iar ne imbatranim echipa. Realul are nevoie de jucatori de pana in 27 de ani maxim, ideal ar fi 20-24 pentru reconstructie.

Eu zic ca Chivu mai poate sa creasca ca jucator pe cand Puyol nu si dupa parerea mea e un transfer bun.

Fabregas din cate stiu eu daca pleaca Wenger pleaca si el, deci nu ar fi dificil de luat. Aici trebuie asteptat sa vedem ce se intampla la Arsenal.

Metzelder este sub Chivu plus ca are si ceva ani. Un fundas bun ar fi Mertesacker, e tanar si are potential dar nu cred ca e transferabil.

kain
19th June 2007, 19:33
@raulmad

Diego este jucatorul sezonului in Bundesliga.. A jucat la FC Porto, in prezent joaca la Werder Bremen.
Kaka este viitorul "Balon de Aur" si liderul din teren al lui AC Milan.. este mai prestigios ca Diego, insa eu zic ca ambii sunt cam la fel de valorosi :)

Diego vs. Kaka (http://www.youtube.com/watch?v=MmWO4nTs6zw)

@gigiciuperca

Pentru postul de fundas stanga Chivu mi se pare excelent. O alta varianta ar fi Abidal sau de ce nu tanarul nostru Marcelo, insa este tanar, neexperimentat. Un excelent fundas stanga la ora actuala : Philip Lahm de la Bayern Munchen. :P

Pentru postul de mijlocas dreapta, in locul lui Beckham, ar merge Cristiano Ronaldo perfect, se muleaza pe jocul actual al echipei :P Insa slabe sanse sa-l luam.. Un alt jucator de profil asemanator : Joaquin de la Valencia :P

Metzelder mi se pare un fundas de valoare.. si destul de tanar :)

gigiciuperca
19th June 2007, 21:29
@raulmad

Kaka este viitorul "Balon de Aur" si liderul din teren al lui AC Milan.. este mai prestigios ca Diego, insa eu zic ca ambii sunt cam la fel de valorosi :)

Diego vs. Kaka (http://www.youtube.com/watch?v=MmWO4nTs6zw)

Hai sa fim seriosi. Diego este un jucator foarte valoros, si la 22 de ani are si timpul necesar sa ajunga un jucator mare,precum Kaka.
Kaka si-a demonstrat valoarea la una dintre cele mai titrate echipe din Europa(a doua dupa Real), sa nu mai vorbim de ce a facut in liga campionilor. Poate la fifa sunt egali ca valoare dar in realitate cu siguranta Kaka este peste Diego cu mult. Cum am mai spus Diego e foarte talentat si cu siguranta jocul lui va mai creste. Eu sper sa il luam.




Pentru postul de fundas stanga Chivu mi se pare excelent. O alta varianta ar fi Abidal sau de ce nu tanarul nostru Marcelo, insa este tanar, neexperimentat. Un excelent fundas stanga la ora actuala : Philip Lahm de la Bayern Munchen. :P
Chivu ar fi excelent pentru Real. El poate juca atat central cat si stanga si da acelasi randament.
Lahm ar fi si el excelent, este mai tanar decat Chivu (23 de ani) dar da randament maxim ca fundas de banda. Poate juca atat pe stanga, cat si pe dreapta.
Cred ca este si mai scump decat Chivu, si tinand cont ca pe Metzelder nu il vad mare jucator am avea mai multa nevoie de Chivu.
Marcelo va ajunge un jucator mare. Este foarte tanar si are tot timpul sa creasca indiferent daca vine Chivu sau nu. Este exact pe profilul lui Roberto Carlos.



Pentru postul de mijlocas dreapta, in locul lui Beckham, ar merge Cristiano Ronaldo perfect, se muleaza pe jocul actual al echipei :P Insa slabe sanse sa-l luam.. Un alt jucator de profil asemanator : Joaquin de la Valencia :P


C. Ronaldo da cel mai bun randament al sau ca RW(right winger). Ca mijlocas dreapta el nu face deloc faza de aparare...iar daca vom juca 4-1-2-1-2 vom avea nevoie de un mijlocas dreapta care sa faca si faza de aparare. Gago este excelent, pustiul asta pana sa vina la Real a jucat numai mijlocas dreapta, dar este bun si in aparare si de asta a fost jucat la inchidere de Capello.

Eu zic ca daca luam un coordonator bun nu avem nevoie de Cristiano Ronaldo.Ar mai fi o problema ca Reyes pe stanga nici el nu face faza defensiva, dar daca nu putem sa ii luam pe Kaka sau C. Ronaldo, Scheijder de la Ajax joaca la fel de bine si ca mijlocas stanga si ca inchizator sau mijlocas central.

In schimb daca il luam pe Cristiano Ronaldo, vom ramane tot la un sistem de joc cu wingeri si cu doi inchizatori cum a fost anul acesta. Si Robinho de meserie e tot winger dreapta si a fost mutat sezonul asta pe stanga de Capello cat timp a fost Beckham in forma. Parerea mea e ca nu prea avem nevoie de C. Ronaldo.

Joaquin e un jucator bun, dar nu senzational si nici tanar nu mai e. Nu il vad cu mult peste Gago.

Cred ca ideal pentru noi ar fi sa cumparam jucatori de la echipele mai mici si astfel de 100 de milioane am reusi sa luam 4-5 jucatori in loc de 2.

andreicukapp
20th June 2007, 08:42
Hai sa fim seriosi. Diego este un jucator foarte valoros, si la 22 de ani are si timpul necesar sa ajunga un jucator mare,precum Kaka.
Kaka si-a demonstrat valoarea la una dintre cele mai titrate echipe din Europa(a doua dupa Real), sa nu mai vorbim de ce a facut in liga campionilor. Poate la fifa sunt egali ca valoare dar in realitate cu siguranta Kaka este peste Diego cu mult. Cum am mai spus Diego e foarte talentat si cu siguranta jocul lui va mai creste. Eu sper sa il luam.



Milan este prima echipa din Europa, la trofee internationale(si, dupa cate stiu, asa se masoara cat de titrata este o echipa), mai ales ca si-a castigat multe dintre ele intr-o perioada in care este mult mai mare concurenta decat aia in care ati luat voi multe dintre CL-uri...(''55-''66)
Iar Kaka NU va veni la Real, iar daca totusi o va face, inseamna ca este prost.. vrea bani, dar sa nu castige nimic.. mai luati un trofeu dupa inca patru ani...
Oricum, nu-mi vine sa cred cat de nesimtiti sunt conducatorii de la Real, sa spuna ca "trebuie sa faca Kaka presiuni la milan, sa plece"... Voi sunteti obisnuiti sa puneti presiune pe jucatori, doar doar s-or certa cu cluburile lor actuale, sa vina la voi.. e o tactica rusinoasa. Daca pretindeti ca sunteti o echipa atat de mare, n-aveti nevoie de asa ceva.. Mai si puneti pe site-ul oficial eventualele veniri(vehiculate in presa, cica), doar pentru presiune suplimentara..
Dar nu cred ca Berlusconi il va da pe Kaka.. stie cati bani face cu el, mai multi decat ati putea voi da.

Radu
20th June 2007, 08:47
daca la real vin abidal pt postul de fundas stanga,kaka si tevez...pot spune ca or sa fie imbatabili in eropa...este doar o parere!:ok:

Sasuke Uchiha
20th June 2007, 15:59
potrivit Marca, daca va veni schuster primul e lista transferurilor ar fi gabi milito, dorit foarte mult si de juventul

http://www.marca.com/primeras/07/06/g0620.jpg

kain
22nd June 2007, 15:07
Real Madrid ofera 80 milioane de euro pentru Kaka

Cotidianul spaniol AS anunta ca Real Madrid urmeaza sa faca o oferta de 80 de milioane de euro clubului AC Milan pentru brazilianul Kaka.

Sursa citata spune ca Real Madrid are un buget de 110 milioane de euro in aceasta vara, iar ca 80 de milioane sunt rezervate pentru transferul lui Kaka. Daca cele doua parti se vor intelege, Kaka va deveni cel mai scump jucator din istoria fotbalului.

Un membrul al consiliului de adminstratie al "galacticilor", Jose Angel Sanchez, impreuna cu directorul sportiv, Pedja Mijatovic, sunt responsabili cu negocierile pentru brazilian. Negocierile vor incepe luni, cand este de asteptat ca Fabio Capello sa fie demis si inlocuit cu Bernd Schuster.

Inlocuitorul lui Capello, Schuster de la Getafe, si-a dat deja acordul pentru transferul brazilianului, spunand "Kaka e mult mai important decat Cristiano Ronaldo". Diogo Kotscho, un asociat al fotbalistului, a declarat ca daca Real va oferi 80 de milioane pentru Kaka, mai mult ca sigur acesta va ajunge pe Bernabeu.

Daca vor reusi sa-l transfere pe Kaka, "galacticii" vor cheltui cele 30 de milioane de euro ramase din buget pentru jucatorii Heinze, Saviola, Dudek si Makelele.

In cazul in care Kaka nu va ajunge pe Santiago Bernabeu, exista si un plan B, care ii vizeaza pe jucatorii Cesc Fabregas, Arjen Robben si Daniel Alves. :ok:

Lordul
22nd June 2007, 15:09
eu zik ca Realul sa-l transfere pe kainutz , nu e foarte scump si joaca bine

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

kain
22nd June 2007, 15:15
eu zik ca Realul sa-l transfere pe kainutz , nu e foarte scump si joaca bine

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Daca m-ar transfera pe mine.. nu ar mai pierde nici un trofeu :yeah:

Andreiy
22nd June 2007, 17:04
eu zik ca Realul sa-l transfere pe kainutz , nu e foarte scump si joaca bine

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

cat valoreaza? :happy

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 19:03
Real Madrid ofera 80 milioane de euro pentru Kaka

Cotidianul spaniol AS anunta ca Real Madrid urmeaza sa faca o oferta de 80 de milioane de euro clubului AC Milan pentru brazilianul Kaka.



as zice asta si marca zice ca 80 de mil € e prea mult pt KAKA :rolleyes:

kain
9th July 2007, 02:51
Kaka a fost declarat netransferabil pana la urma, nu ca nu am fi stiut deja. :D

Noua tinta este Cesc Fabregas de la Arsenal. Real ofera 40 de milioane de euro pe Cesc si Reyes, insa cei de la gruparea londoneza vor un schimb intre Robinho si Cesc :P

Primul jucator transferat va fi Christoph Metzelder care a sosit deja la Madrid. Un alt transfer aproape de realizat ar putea fi cel al olandezului Arjen Robben, Chelsea ajungand la un acord cu Florent Malouda :ok:

kain
11th July 2007, 21:31
Prezentarea lui Metzelder

http://www.realmadrid.com/addon/img/a8f207presentacion02p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/a8f207presentacionmetzelder01p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/a8f207metzeldercesped1p.jpg

Joi urmeaza sa fie prezentat si fundasul brazilian "Pepe" :great:

Catalanul
11th July 2007, 21:40
Tot respectul meu pentru Metzelder care la prezentarea sa a oferit un discurs in limba spaniola :ok: Nota 10 pentru el :) Beckham dupa 4 sezoane la real de abia lega 2-3 cuvinte :cry:

Sasuke Uchiha
12th July 2007, 08:12
metzelder si pepe, unde va mai juca cannavaro ?!



Joi urmeaza sa fie prezentat si fundasul brazilian Pepe

si vineri Saviola :D

kain
12th July 2007, 16:54
Fundasul brazilian "Pepe"

http://www.realmadrid.com/addon/img/b83447pepecesped01p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/b83447288xpepepresentacionp.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/b83447peperp01p.jpg

Vineri va fi prezentat si Saviola ( dupa spusele lui ValiEnte ) :D

Sasuke Uchiha
12th July 2007, 19:27
nu pare asta fundas de 30 mil € pana acum cateva zile nu-l cunostea nimeni

kain
13th July 2007, 16:26
Prezentarea lui Saviola

http://www.realmadrid.com/addon/img/c77687saviolapresen04p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/c77687saviolapresen02p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/c77687saviolapresen03p.jpg

Saviola ramane in "El Classico" :evil:

Geografu
13th July 2007, 16:32
Buna achizitie a facut Real cu acest Saviola.Prevad ca va da cel putin un gol in macar un El Clasico din cele 2 care vor veni sezonul viitor...:rolleyes:

Sasuke Uchiha
13th July 2007, 17:45
mai trebuie un mijlocas si au terminat cu transferurile
cesc a refuzat oferta realului

Catalanul
13th July 2007, 17:45
baiat destept :D

Sasuke Uchiha
13th July 2007, 17:46
asta e, nu vrea sa castige nici un trofeu sezonul viitor :D

kain
13th July 2007, 18:04
Mai bine ca nu vine Cesc, sunt optiuni mai bune de luat in considerare. :cool:

Mijatovic a spus ca urmatoarele transferuri ar putea fi: Kaka (daca Ronaldinho vine la AC Milan), Riquelme (un bun coordonator), Xabi Alonso (care e cam scump, in jur de 40 mil.$), Dani Alves (asta ar insemna sa nu-l mai folosim pe Cicinho), Quaresma (un jucator care il doresc demult eu, mi se pare potrivit pentru echipa), Diego (super jucator, coordonator), Alexandre Pato (noul pusti minune al brazilienilor) :ok:

Am inteles ca saptamana viitoare ajunge la noi si fundasul stanga olandez Drenthe :great:

Sasuke Uchiha
13th July 2007, 18:09
nu inteleg de vor sa-l cumpera si pe asta, au destui fundasi, in schimb diego ar fi ideal pt real, realu are nevoie de un jucator precum el

kain
17th July 2007, 12:57
Se pare ca vor pleca din jucatorii slabi ai echipei : Helguera, Salgado, Mejia, Cassano :P

Sasuke Uchiha
17th July 2007, 22:34
pavon a semnat cu zaragoza un contract pe 4 sezoane

Sasuke Uchiha
19th July 2007, 21:39
Murcia la transferat pe Álvaro Mejía , suma de transfer , 2 mil €

kain
24th July 2007, 14:08
Real Madrid creates to have tied Pato

Madrid so and as advances MARCA in its edition of the 24 of Real July Madrid and Milan can be on the verge of opening new `war'… that nothing has to do with Kaká.

In this occasion the protagonist is Alexandre Pato, the last jewel of Brazilian soccer and object of desire of these two colossuses of Europe.

And it is that as much madridistas as milanistas they are convinced to have `tied' to the player for the next season. Pedja Mijatovic and Quick Gilmar, agent of Duck, met the Saturday last in Santiago Bernabéu and spoke of crack Brazilian. The answer of Quick Gilmar could not be more explicit: “Calm, Duck only wants to play in Real Madrid”.

Milan, on the other hand, also says to practically have `tied' to the Brazilian genius. To thus it affirmed Silvio Berlusconi Monday it.

@Se pare ca Alexandre Pato va ajunge pe Bernabeu :P Super jucator, daca nu l-am putut lua pe Kaka.. macar il luam pe asta :ok:

haszi
25th July 2007, 09:59
-----------------Casillas---------------
--S.Ramos----Cannavaro--Pepe-Marcelo
------------------Diarra-----------
Reyes-----------Robinho-------Robben
--------Raúl----------------RvN-------
:yes:

torn_beton
25th July 2007, 10:43
Mai repede asta. Nu am incredere in Pepe(ne) asta deloc, iar Torres a jucat foarte bine cand a fost pe teren.
Robinho joaca excelent pe benzi, central nu va mai da randament.

-----------------Casillas---------------
--Torres----S.Ramos--Metzelder-Marcelo
------------------Diarra-----------
Robinho-----------Reyes ?-------Robben
--------Raúl----------------RvN-------

kain
2nd August 2007, 14:15
Samir Nasri, spre Real Madrid

Noul Zinedine Zidane, Samir Nasri, a intrat din nou in atentia lui Real Madrid, dupa ce transferurile lui Kaka si Cesc Fabregas sunt imposibil de realizat in aceasta vara.

Initial, Real Madrid si Olympique Marseille au avut un acord verbal pentru transferul lui Nasri pe Bernabeu vara viitoare, insa dupa ce nici Kaka si nici Fabregas nu au ajuns pe Bernabeu, Bernd Schuster le-a cerut coducatorilor clubului sa-i aduca un coordonator de joc si acesta ar putea fi Nasri.

Samir Nasri a recunoscut ca un transfer la campioana Spaniei ar fi tentant, insa nu a vrut sa comenteze mai mult, declarand ca momentan doreste sa-si faca un nume la Olympique Marseille. :ok:

kain
4th August 2007, 20:42
Cum supercupa Spaniei este la mica distanta, Ramon Calderon a anuntat ca va prezenta in scurt timp ultimele transferuri.

Jucatori vizati : Arjen Robben (Chelsea) Royston Drenthe (Feyenoord), Michael Ballack (Chelsea), Wesley Sneijder (Ajax), Lucho Gonzales (FC Porto), Rafael van der Vaart (HSV), Ricardo Quaresma (FC Porto) :D

Ramane de vazut cine va si ajunge la echipa :cool:

kain
10th August 2007, 09:04
Drenthe, oficial la Real Madrid

Real Madrid a confirmat transferul tanarului olandez Royston Ricky Drenthe de la Feyenoord Rotherdam, suma de transfer fiind estimata la 13 milioane de euro.

Internationalul de tineret olandez devine astfel a cincea achizitie a verii pentru Real Madrid, dupa Christoph Metzelder, Pepe, Javier Saviola si Jerzy Dudek.

Drenthe, care a fost dorit cu insistenta si de FC Barcelona si Chelsea Londra, va semna un contract pe o durata de cinci ani, imediat dupa ce va efectua vizita medicala, vineri, iar apoi va debuta mai mult ca sigur in prima mansa a Supercupei Spaniei, pe care campioana din Madrid o va disputa sambata la Sevilla. :ok:

kain
11th August 2007, 14:58
Real ofera 24 milioane de euro pentru Sneijder

Ajax Amsterdam a confirmat oferta de 24 milioane de euro primita pentru Wesley Sneijder din partea clublui Real Madrid.

Jucatorul in varsta de 23 de ani s-a numarat printre jucatorii de top ceruti in aceasta vara de Bernd Schuster si directorul tehnic al lui Ajax Amsterdam a confirmat oferta oficiala primita.

"Wesley nu a plecat inca, dar nu putem ascunde faptul ca ne gandim ca el va pleca la Real Madrid. Sneijder ne-a spus ca ar fi foarte incantat sa se transfere", a spus Martin van Geel.

Antrenorul "lancierilor", Henk ten Cate, spune ca ii va fi extrem de dificil sa alinieze o echipa fara Sneijder, jucator cheie pentru echipa lui George Ogararu si a lui Nicolae Mitea.

"Deja ma gandesc la o echipa fara Sneijder. Daca va pleca imi va fi destul de dificil", s-a plans Henk ten Cate.

Campioana Spaniei l-a transferat deja in aceasta vara pe olandezul Royston Drenthe de la Feyeenoord si un alt olandez este pe cale sa ajunga pe Santiago Bernabeu, Arjen Robben de la Chelsea. :cool:

kain
13th August 2007, 13:39
Sneijder, la Real Madrid

Ajax Amsterdam a acceptat oferta de 27 milioane de euro venita din partea clubului Real Madrid pentru mijlocasul Wesley Sneijder.

Real Madrid a anuntat ca internationalul olandez, care a jucat 180 de meciuri si a marcat 57 de goluri pentru Ajax, va semna un contract pe o durata de cinci ani dupa ce va efectua vizita medicala.

Jucatorul cu 35 de selectii pentru "Portocala Mecanica" va fi al doilea olandez care va ajunge in aceasta vara pe Santiago Bernabeu, dupa Royston Drenthe, transferat de la Feyenoord.

"Nu puteam sa refuz un club de talia lui Real Madrid", a spus Wesley Sneijder la sosirea pe aeroportul din Madrid.

Sneijder este a sasea achizitie a verii pentru galactici, dupa Cristoph Metzelder, Pepe, Jerzy Dudek, Drenthe si Javier Saviola. :ok:

kain
13th August 2007, 22:32
Drenthe <----------- & -----------> Sneijder

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2007/08/1187028455.jpg

Super achizitii ! /OLE/

mArIuSeL
13th August 2007, 23:09
Lucrurile merg inspre bine la Real Madrid..ma bucur ca nu mai transfera " vedete " si isi fac echipa adevarata!;)

kain
14th August 2007, 14:46
Alte poze:
http://www.realmadrid.com/addon/img/c79d97288zsneijdercamisetap.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/c79d97288xdrentheysneijder2p.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/c79d97288xdrenthecamisetap.jpg

Alte stiri:

Cicinho va juca AS Roma
Brazilianul Cicinho, fundasul celor de la Real Madrid, urmeaza sa fie împrumutat la formatia italiana AS Roma. Aparatorul, în vârsta de 27 de ani, a fost achizitionat de echipa spaniola la sfârsitul anului 2005 de la FC Sao Paulo, însa nu a reusit sa se impuna în lotul celor de la Real Madrid, jucând doar 26 de meciuri în ultimele doua sezoane din Primera Division.

Cassano, imprumutat la Sampdoria
Atacantul italian Antonio Cassano a fost împrumutat de clubul Real Madrid pentru un sezon, cu o clauză de cumpărare definitivă, la gruparea italiană Sampdoria Genova, informează cotidianul Gazzetta dello Sport.
Clubul italian se obligă să plătească o treime din salariul fotbalistului (1,2 milioane euro), restul urmând să fie plătit de clubul de care aparține, Real Madrid.
Antonio Cassano a venit la campioana Spaniei, Real Madrid, în 2006, și a jucat pentru acest club în 19 meciuri, marcând două goluri. Cassano a mai jucat pentru formațiile AS Roma și Bari.

kain
21st August 2007, 17:53
Bernd Schuster vrea intariri, inca un numar "9"

http://www.as.com/composition/images/das/das/por/2007/08/1187697814.jpg

Cine va fi alesul? :D

dardar_3
21st August 2007, 17:57
Luati-l pe Ibra...:drak:..


Huntellar nu vine 100%....

Hertz
21st August 2007, 19:10
nu e vorba nici de Ibra nici de Hunte...e vorba de Diego Millito...el e cel pe care il vrea Schuster!

Universal
21st August 2007, 19:14
HUntelaar nu poate veni- e deja inscris in Cupe :rolleyes:

N0_NaM3
21st August 2007, 21:28
si pe Ibra..nu cred ca`l lasa Morrati...

Thanya
22nd August 2007, 18:00
Sper sa nu-l lase!!!

kain
22nd August 2007, 18:15
Se pare ca o noua achizite a noastra va fi Gabriel Heinze de la Manchester United. :P

Catalanul
22nd August 2007, 23:50
aveti nevoie de mijlocasi ofensivi si atacanti dar voi tot fundasi transferati :D

kain
23rd August 2007, 22:37
Arjen Robben / Gabriel Heinze

http://www.realmadrid.com/addon/img/1603417288robbenpresentacionp.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/1603417288heinzerobbencespedp.jpg http://www.realmadrid.com/addon/img/1603417camisetaheinzep.jpg

/OLE/

YoNuTzz
24th August 2007, 03:06
trebuie sa recunosc k am fost cu adevarat impresionat de campania de achizitii ptr noul sezon...
am citit pe gsp k real a cheltuit 119 milioane euro ! OMG !

dudek, pepe, metzelder, heinze, robben, sneijder, drenthe, saviolla...

succes :ok:

kain
24th August 2007, 14:26
Nu ma asteptam sa cumpere atatia jucatori.. valorosi.. :D

Sneijder, Drenthe, Robben, Heinze - piese :ok:

Pepe, Saviola, Metzelder, Dudek - nu se stie, au de demonstrat :P

Hertz
24th August 2007, 19:06
Valori is Sneijder,Robben,Heinze,Metzelder,robben si poate Iepurele..dudek ,dar mai ales PEPE poot!

haszi
24th August 2007, 23:55
---------------Casillas---------------
---D.Alves--Ramos-Cannavaro-Heinze/Marcelo
----------------Diarra-----------------
-------Robben-----------Drenthe-------
-----------------Sneijder---------------
-------------RvN---Robinho----------
:yeah::yeah:

Hertz
25th August 2007, 01:58
Alves..de unde pana unde?

kain
25th August 2007, 17:09
Alves..de unde pana unde?

Real ofera 36 de milioane de euro pentru Daniel Alves

Fundasul dreapta al Sevilliei, Daniel Alves, ar putea ajunge la Real Madrid, informeaza editia de sambata a cotidianului Marca.

Sursa citata sustine ca Real Madrid pregateste o oferta de 36 de milioane de euro pentru internationalul brazilian, iar daca aceasta va fi acceptat, Real Madrid va cheltui in aceasta vara peste 160 de milioane de euro.

Sevilla a refuzat trei oferte facute de Chelsea pentru Daniel Alves, iar echipa lui Jose Mourinho s-a orientat catre Belletti de la Barcelona, Real Madrid ramanand astfel singura echipa care il doreste pe Alves, iar jucatorul a declarat deja ca vrea pe Santiago Bernabeu.

"Jucatorul care spune ca nu este incantat sa joace la Real Madrid are probleme mentale. Orice jucator si-ar dori sa joace pentru acest club, care are asemenea fani. Eu imi doresc la Real, dar decizia nu imi apartine in totalitate mie. E o situatie destul de complicata, dar in curand se va rezolva, asta e tot ce imi doresc. Am spus destul de clara ca vreau sa cresc ca fotbalisti si tocmai de asta vreau sa plec de la Sevilla, care fara indoiala este un club foarte special in viata mea", a spus Daniel Alves. :P

iuli_vl
27th August 2007, 18:44
casillas




sergio ramos pepe cannavaro heinze




robben diarra sneijder drenthe



ruud robinho

Sasuke Uchiha
28th August 2007, 19:25
casillas

ramos-pepe-metz-drenthe

robben-diarra-sneijder-robinho

ruud-saviola

pt mine aceasta este echipa perfecta a realulu

kain
1st September 2007, 14:46
Numerele oficiale din sezonul 2007/2008

1) Iker Casillas
2) Míchel Salgado
3) Pepe
4) Sergio Ramos
5) Fabio Cannavaro
6) Mahamadou Diarra
7) Raúl González
8) Fernando Gago
9) Roberto Soldado
10) Robinho
11) Arjen Robben
12) Marcelo
13) Jordi Codina
14) Guti
15) Royston Drenthe
16) Gabriel Heinze
17) Ruud Van Nistelrooy
18) Javier Saviola
19) Julio Baptista
20) Gonzalo Higuaín
21) Christoph Metzelder
22) Miguel Torres
23) Wesley Sneijder
24) Javier Balboa
25) Jerzey Dudek

:ok:

kain
9th September 2007, 16:33
Ballack din iarna la Real Madrid

Michael Ballack nu a fost inclus pe lista cu jucatorii pentru Liga Campionilor de catre Chelsea pentru ca gruparea de pe Stamford Bridge a ajuns deja la un acord pentru cedarea lui din iarna la Real Madrid, informeaza The People.

Oficial, internationalul german a fost lasat in afara lotului pentru Liga Campionilor din cauza unei accidentari, dar sursa citata sustine ca cele doua cluburi au un acord verbal si Ballack este de acord cu transferul pe Santiago Bernabeu, unde va avea un salariu de 135.000 de lire pe saptamana

Atacantul in varsta de 30 de ani a fost aproape de a ajunge la Real Madrid inca din aceasta vara, Bernd Schuster confirmand acest lucru, insa se pare ca galacticii nu au vrut sa transfere un jucator deja accidentat, asteptandu-l sa se recupereze. :P

Sasuke Uchiha
9th September 2007, 16:35
ar fi un transfer extraordinar

Thanya
9th September 2007, 19:17
Daca pana in iarna Ballack,ishi va reveni si va juca asha cum o facea in Germania,nu cred ca-l va mai da Abramovich!

kain
16th October 2007, 19:46
Fabregas, dorit de Real Madrid

Mijlocasul lui Arsenal, Cesc Fabregas, este dorit de Real Madrid, sustine cotidianul AS in editia tiparita de marti.

AS citeaza declaratia presedintelui Ramon Calderon dupa victoria Spaniei in fata Danemarcei, "Cesc este unul dintre cei mai buni jucatori din lume", si sustine ca Bernd Schuster il vrea pentru sezonul 2008-2009.

Inaintea alegerilor de anul trecut, Ramon Calderon a promis ca ii aduce pe Santiago Bernabeu pe Fabregas, Arjen Robben si Kaka, iar dupa ce olandezul Robben a venit deja pentru 35 de milioane de euro de la Chelsea, iar pentru Kaka tratativele se poarta intens cu vicepresedintele lui Milan, Galliani.

In varsta de 20 de ani, Cesc Fabregas si-a facut junioratul la Barcelona, iar in acest sezon a marcat patru goluri in opt meciuri pentru Arsenal. :P

Sasuke Uchiha
16th October 2007, 20:37
in fiecare saptamana apare cate unu jucator dorit de real, intai drogba, dupa aceea villa, saptamana trecuta lampard si acum cesc... cine stie cine va aparea saptamana viitoare :lol:

Lordul
17th October 2007, 15:25
droga??? n-am auzit de jucatorul asta ,poate drogba...

kain
17th October 2007, 15:33
droga??? n-am auzit de jucatorul asta ,poate drogba...

L-am corectat eu, deci a scris corect :ok:

Sasuke Uchiha
17th October 2007, 22:26
se baga spamarul sa faca mistouri :happy
sa fiu on topic, villa e bucuros ca realu il vrea...

kain
11th November 2007, 13:53
Real Madrid si-a trimis cei mai buni scouteri la Campionatul Mondial sub 15 ani ce se desfasoara in aceste zile in Brazilia pentru a-l gasi pe noul Messi, jucator pe care l-ar fi putut transfera in urma cu cativa ani, doar ca politica clubului de atunci nu viza jucatorii tineri.

Presedintele Ramon Calderon doreste sa preia modelul Arsenal si sa promoveze mai mult juctorii tineri, tocmai de aceea si-a trimis in Brazilia scouterii de incredere, insa la panda mai stau si Valencia si Atletico Madrid, care il cauta si ele pe "noul Messi".

Pana in acest moment, in vizorul campioanei Spaniei se afla cei mai promitatori pusti ai planetei. Felipe (Internacional Porto Alegre), Wellington (Fluminense), Polenta si Barreto (Danubio), Mezquida (Penarol), Ameli (Sporting Cristal), Diaz (Argentino Juniors), Quinyulen (San Lorenzo) si Matias Jadue (Universidad Catloica).

Din cate se pare, Ramon Calderon si-a orientat atentia catre jucatorii tineri dupa ce a vazut ce au ajuns Cristiano Ronaldo, Lionel Messi si Giovani Dos Santos, jucatori pe care Real Madrid i-ar fi putut transfera la varste fragede de catre Miguel Portugal, actualul director tehnic al madrilenilor.

"Cand Giovani dos Santos avea 14 ani, am avut sansa de a-l transfera. Acelasi lucru si cu Messi. L-am fi putut avea si pe Cristiano Ronaldo. A fost o mare dezamagire, dar pe atunci centrul de juniori nu avea un buget pentru transferuri", a spus Miguel Portugal.

kain
13th November 2007, 14:01
Daca Realul isi facea probleme ca nu are un Messi al ei, echipa lui Bernd Schuster se pare ca si-a gasit noua vedeta. Campioana Spaniei vrea sa-l inregimenteze pe tanarul si talentatul Coutinho, de la Vasco da Gama.

Scouterii celor de la Real deja il compara pe Coutinho cu Messi si, desi are doar 15 ani, tanarul brazilian are sanse mari sa ajunga in capitala Spaniei. Coutinho i-a impresionat pe madrileni, care l-au comparat cu alti tineri talentati din America de Sud, locul preferat de recrutare pentru cei de la Real :P

Thanya
23rd November 2007, 05:46
Nu stiu ce credeti voi,dar mie mi se par aberante comparatiile intre fotbalisti!

kain
27th November 2007, 21:25
Real Madrid intentioneaza sa scape de nu mai putin de 6 jucatori in perioada de transferuri din ianuarie.

Pe lista indezirabililor gruparii madrilene se gasesc portarul polonez Jerzyk Dudek, mijlocasul malian Mahamadou Diarra, atacantul brazilian Julio Baptista, atacantul argentinian Javier Saviola, mijlocasul olandez Royston Drenthe si “virful” spaniol Roberto Soldado. Dintre toti, cazurile Drenthe si Soldado sint considerate urgente. Cei 6 vor fi vinduti sau imprumutati.

Deocamdata, singura oferta clara o are Saviola, de la Juventus. Real ar cere 6 milioane de euro pe argentinian, luat gratis vara trecuta, dupa expirarea contractului cu FC Barcelona.

Mi se pare aiurea sa-l dea pe Drenthe care este un super jucator, din cei mentionati mi-as mai dori sa ramana Diarra, in rest nimeni nu prea prinde echipa asa ca se explica de ce li se cauta cluburi noi :cool:

Andrei_23
28th November 2007, 13:56
vreau sa-l vad pe ben arfa la real madrid ! ;)

kain
18th March 2008, 22:14
Conducătorii clubului FC Porto sînt deciși să mai dea o lovitură pe piața transferurilor în vară, cînd vor renunța la unul dintre cei mai în vogă fotbaliști europeni ai momentului, mijlocașul Ricardo Quaresma (24 de ani). Real Madrid s-a arătat deja interesată de serviciile jucătorului, dar lusitanii solicită nu mai puțin de 35 de milioane de euro în schimbul serviciilor fostului component al Barcelonei. Președintele campioanei Portugaliei, Jorge Nuno Pinto, a recunoscut ieri: “Da, îi dăm drumul pentru 35 de milioane. Acesta este prețul său corect”.

Nu stiu ce sa zic, mai bine s-ar tine de Robben, a costat tot atat si daca-si reintra in forma e de doua ori mai bun ca Quaresma :cool:

kain
18th March 2008, 22:26
Bernd Schuster vorbeste putin cu presa, dar nimeni nu gindeste ca este un om fara cuvinte. In ultimele saptamini tehnicianul german a spus multe, dar fara a avea microfon in fata. El a devenit foarte volubil inaintea conducatorilor, dupa eliminarea din Champions League.Intr-o discutie intre 6 ochi cu presedintele Ramon Calderon si directorul sportiv Predrag Mijatovici, Schuster le-a zis, textual: “Daca vrem sa ne batem pentru cistigarea Ligii Campionilor trebuie sa fie adusi numai jucatori de top”. 5 sint cerintele sale.

1. Un mijlocas central. Mahamadou Diarra si Gago nu conving. Bernd doreste un specialist care nu doar sa “fure” mingea de la adversari, ci si sa o distribuie “cu cap”. De Rossi (AS Roma), Seydou Keita si Poulsen (ambii FC Sevilla) sint preferatii sai.

2. Un atacant central. Acum conteaza numai pe Van Nistelrooy, care este insa multa vreme accidentat (e inapt de patru saptamini). Neamtul cauta un coechipier de linie pentru olandez in primul “11″ si altul care sa-i concureze pe amindoi de pe banca.

3. Mijlocas dreapta. Nu exista un specialist pe aceasta banda. Robinho este pus fortat in acea parte, Balboa nu are anvergura, de aceea nu face fata, lacunele fiind rezolvate partial de inaintarile lui Sergio Ramos.

4. Mijlocas ofensiv. Este nevoie de cineva care sa se completeze si sa combine cu Guti, sa aiba luciditate, clarviziune, anticipatie si talent. L-a cerut pe Ballack (Chelsea), mai nou este luat in calcul Diego (Bremen).

5. Un aparator central. Virsta lui Fabio Cannavaro, 34 de ani, obliga la aducerea altui fundas in mijlocul defensivei. Metzelder a fost un fiasco, germanul va si pleca la vara.

P.S. Toate aceste cerinte devin, fireste, realizabile numai in cazul in care Schuster va ramine pe banca Realului, stiindu-se obisnuita madrilenilor din ultimele sezoane de a-si “devora” antrenorii chiar si daca ei au cucerit titlul.

Sunt de acord in mare parte cu ce isi doreste sa aduca :cool:

Spune ca ii lipseste un mijlocas dreapta, dar in acest sezon niciodata nu a putut sa se bazeze pe Robinho si Robben in acelasi timp, ideal ar fi brazilianul pe stanga, olandezul pe dreapta si sa faca schimb de pozitii de mai multe ori in timpul meciului :P

Mijlocas ofensiv trebuie neaparat, Kaka nu o sa vina sigur, Cesc nici el, Ballack e batran, deci Diego ar fi perfect (a si declarat ca singurul club la care se va transfera va fi la Real) :yeah:

Mijlocas central il prefer pe De Rossi, pe locul doi Poulsen, ultima optiune ar fi Keita..

Un fundas central excelent la ora actuala nu-mi vine in minte, ma mai gandesc.. :D

Atacant care sa faca cuplu cu Ruud, unul dintre : Huntelaar, Berbatov, Aguero, Luis Fabiano, Benzema :cool:

Imi place planul lui Schuster, sper sa ramana si la anu' :ok:

Bogdy LFC
18th March 2008, 22:34
Nu stiu ce sa zic, mai bine s-ar tine de Robben, a costat tot atat si daca-si reintra in forma e de doua ori mai bun ca Quaresma :cool:

Ai spus o mare tampenie! Quaresma a fost mereu,este si va fi cu cel putin 3 clase peste Robben.Viteza lui Robben poate fi oprita,dar magia si implicit tehnica desavarsita a lui Quaresma este INEGALABILA...nici ''marele'' Cristiano Ronaldo nu-l intrece la tehnica pe Ricardo Quaresma :ok: Ar trebui sa fiti cei mai fericiti fani din lume,daca clubul vostru pune mana pe acest COLOS. ;)

kain
18th March 2008, 22:38
Ai spus o mare tampenie! Quaresma a fost mereu,este si va fi cu cel putin 3 clase peste Robben.Viteza lui Robben poate fi oprita,dar magia si implicit tehnica desavarsita a lui Quaresma este INEGALABILA...nici ''marele'' Cristiano Ronaldo nu-l intrece la tehnica pe Ricardo Quaresma :ok: Ar trebui sa fiti cei mai fericiti fani din lume,daca clubul vostru pune mana pe acest COLOS. ;)

Quaresma este foarte tehnic, insa nu intotdeauna eficient, de ce crezi ca nu l-a mai tinut Barca? Cum de a ajuns sa joace la Porto? Este un jucator supraestimat, la fel cum a fost si Pepe :mda:

Robben facea furori in cel mai puternic campionat din lume (cel englez) pe cand Quaresma face furori intr-un campionat cu mult sub.. :yeah:

Andrei_23
18th March 2008, 22:38
Eu unu nu ma uit la meciurile lu' Porto daca nu joaca Quaresma , e mult mai placut jocul lui decat al lui Ibrahimovici , au stiluri apropiate , cam aceleasi sclipiri. Ar fi cu adevarat un transfer fabulos ; are in jur de 25 de ani mi se pare

o mica demonstratie :ok: http://www.youtube.com/watch?v=1L82VWIJepE

Bogdy LFC
18th March 2008, 22:44
Quaresma este foarte tehnic, insa nu intotdeauna eficient, de ce crezi ca nu l-a mai tinut Barca? Cum de a ajuns sa joace la Porto? Este un jucator supraestimat, la fel cum a fost si Pepe :mda:

Robben facea furori in cel mai puternic campionat din lume (cel englez) pe cand Quaresma face furori intr-un campionat cu mult sub.. :yeah:

Este bine cunoscut faptul ca din cauza lui Rijkaard,Quaresma A ALES SA PLECE,nu a fost inlaturat de Barcelona...Daca vrei mai multe exemple Kain,nu te uita doar la Pepe ci uite-te la numeroase vedete care le-a adus Realul pe parcursul ultimilor ani si vezi cati jucatori ajungi la concluzia ca au fost supra-estimati,printre care si Robben....Multi au facut furori in alte campionate si la Real au fost cizme : OWEN :( Diarra,Cannavaro,Pepe,Gago,Higuain,Robben ,lista e prea lunga fara suparare :mask

Daca Realul ar vrea sa-l vanda pe Robben,cu sansa ar lua pe el 15,16 milioane la ora asta...:ok:

kain
18th March 2008, 22:55
Este bine cunoscut faptul ca din cauza lui Rijkaard,Quaresma A ALES SA PLECE,nu a fost inlaturat de Barcelona...Daca vrei mai multe exemple Kain,nu te uita doar la Pepe ci uite-te la numeroase vedete care le-a adus Realul pe parcursul ultimilor ani si vezi cati jucatori ajungi la concluzia ca au fost supra-estimati,printre care si Robben....Multi au facut furori in alte campionate si la Real au fost cizme : OWEN :( Diarra,Cannavaro,Pepe,Gago,Higuain,Robben ,lista e prea lunga fara suparare :mask

Daca Realul ar vrea sa-l vanda pe Robben,cu sansa ar lua pe el 15,16 milioane la ora asta...:ok:

Are o conducere dura clubul zic eu, nu foloseste deloc juniorii, e greu de acomodat, antrenorii au fost schimbati prea des, nu exista continuitate, sunt asteptari mari in fiecare an, daca nu esti fenomen sau te accidentezi des, e greu sa te impui..

Cat despre Robben, pe timpul cand juca la Chelsea, se facea comparatie intre el si Cristiano Ronaldo, pe cand in prezent nici nu te poti gandi la asa ceva din cauza multiplelor accidentari, ceea ce implica lipsa de forma.. :rolleyes:

Recunosc despre Quaresma ca este printre cei mai tehnici jucatori din lume, deci l-as vrea la noi, iar daca Robben nu convinge, atunci voi fi de acord sa plece, dar ma doare sufletul cand ma gandesc ca a costat 35 de milioane si probabil o sa plece pe cel mult 15..

Bogdy LFC
18th March 2008, 23:02
Are o conducere dura clubul zic eu, nu foloseste deloc juniorii, e greu de acomodat, antrenorii au fost schimbati prea des, nu exista continuitate, sunt asteptari mari in fiecare an, daca nu esti fenomen sau te accidentezi des, e greu sa te impui..

Cat despre Robben, pe timpul cand juca la Chelsea, se facea comparatie intre el si Cristiano Ronaldo, pe cand in prezent nici nu te poti gandi la asa ceva din cauza multiplelor accidentari, ceea ce implica lipsa de forma.. :rolleyes:

Recunosc despre Quaresma ca este printre cei mai tehnici jucatori din lume, deci l-as vrea la noi, iar daca Robben nu convinge, atunci voi fi de acord sa plece, dar ma doare sufletul cand ma gandesc ca a costat 35 de milioane si probabil o sa plece pe cel mult 15..

Cu ce-ai scris aici,sunt intr-utotul de acord :ok: Ca sa inchei discutiile in seara asta :D iti spun cu tot respectul pentru clubul pe care-l sustii si pentru munca lui Schuster,ca pentru mine ar fi o mare mirare ca el sa NU fie demis dupa ce va castiga titlul sezonul acesta,facand si o mica referire la ceea ce tu ai spus despre conducerea clubului :mask :ok:

Catalanul
18th March 2008, 23:06
realul e deja in tratative cu mourinho asa ca slabe sanse sa ramana schuster (chiar daca va castiga titlul) :D

se pare ca la vara va fi batalie mare pe mourinho intre Barça, Real si Inter :cry:

kain
18th March 2008, 23:11
realul e deja in tratative cu mourinho asa ca slabe sanse sa ramana schuster (chiar daca va castiga titlul) :D

se pare ca la vara va fi batalie mare pe mourinho intre Barça, Real si Inter :cry:

Nu cred ca va ajunge la noi Mourinho, dar orice e posibil..

Am inteles ca portughezul doreste la echipa pe care o va antrena control total asupra transferurilor..

Mai putine sanse in cazul nostru, deoarece va fi posibil doar daca va fi concediat directorul sportiv Predrag Mijatovic :ok:

kain
6th May 2008, 14:05
Daca in vara Real Madrid a fost printre cele mai active echipe pe piata transferurilor, cheltuind aproximativ 100 de milioane de euro, presedintele Realului, Ramon Calderon, a anuntat ca in vara viitoare nu vor fi multe mutari in tabara galacticilor.

"Trebuie sa muncim pentru ca jocul sa creasca, insa nu trebuie sa facem multe schimbari, nu cred ca asta e o idee buna. In acest moment exista o legatura incredibila intre jucatori, sunt ca o familie si nu cred ca avem nevoie de prea multe schimbari. In plus, acesti jucatori pe care ii avem vor continua sa creasca deoarece sunt tineri si vor fi si mai concentrati", a spus Calderon.

Conducatorul madrilenilor a explicat de ce Real Madrid a trecut printr-o perioada mai putin fasta pana la sosirea lui Bernd Schuster. "Pana acum am avut un vestiar care nu a fost unit. Am vrut sa se intample acelasi lucru ca la echipa de bachet cand a castigat Cupa ULEB si asta ne-a iesit", a explicat Calderon.

Thanya
6th May 2008, 20:54
Si Raul recunoashte ca vestiarul este mult mai unit si ca acest titlul este al muncii in echipa!!!

Sasuke Uchiha
6th May 2008, 21:03
oricum nu au nevoie de multe transferuri, 2 - 3 sunt suficiente insa depinde si de jucatorii care vor pleca

Thanya
6th May 2008, 21:20
Inca nu se aude nimic de plecari!!

Sasuke Uchiha
7th May 2008, 18:20
doar de diarra , saviola , soldado , salgado :rolleyes:

kain
19th May 2008, 14:13
Real Madrid l-a transferat pe Ezequiel Garay de la Racing Santander pentru care va plati 10 milioane de euro, informeaza Marca.

Dorit de mult timp pe Santiago Bernabeu, fundasul argentinian va semna zilele urmatoare un contract pe o perioada de sase ani, iar transferul sau reprezinta o iminenta despartire de Fabio Cannavaro sau Christoph Metzelder.

Argentinianul in varsta de 21 de ani s-a aflat si pe lista de achizitii a Barcelonei, insa pretul cerut in schimbul sau a fost de 18 milioane de euro, considerat prea mare de Joan Laporta.

kain
18th June 2008, 03:26
Mijlocașul lui Manchester United, Cristiano Ronaldo, a declarat că nu se gândește decât la meciul Portugaliei cu Germania din sferturile EURO 2008 și a refuzat să comenteze un eventual transfer la Real Madrid.
"Am spus de mai multe ori că nu voi discuta despre viitorul meu în timpul Euro. În prezent sunt concentrat doar la meciul cu Germania, de joi, din sferturi", a declarat Cristiano Ronaldo. :cool:

kain
20th June 2008, 18:09
Real Madrid and Netherlands midfielder Wesley Sneijder has resoundingly refuted rumours of him leaving the club, which he feels is the best in the world...

The Dutch midfielder's scintillating start to Euro 2008 coupled with rumours of a swap deal for Manchester United's Cristiano Ronaldo saw Sneijder linked with a move to Old Trafford, but he insists he will not be leaving the club - intimating he would only do so to go back to his hometown club, Ajax - and added he will not tolerate suggestions that he is leaving the club.

"When I left Ajax, the team of my life, I only wanted to go to Madrid, which is the best club in the world," declared the 24-year-old.

"Now that I'm here, the only thing I wish for is success, winning many titles and to be here as long as possible to defend this shirt and this shield.

"I will not consider, nor accept anyone else suggesting, that I am going to leave Madrid." :ok:

kain
1st July 2009, 22:22
Sunt curios ce asezare o sa avem in teren..

Sistem 4-2-2-2:

Portar: Casillas(Dudek)

Fundasi: Ramos - Pepe - Albiol(Garay) - Arbeloa(Torres)

Inchizatori: Lass - Xabi(Gago/Mahmadou)

Extreme: Ronaldo(Higuain) - Robben(Benzema)

In spatele varfului: Kaka(Raul)

Atacant de careu: Nistelrooy(Huntelaar)

iuli_vl
1st July 2009, 22:38
Sistem:4-1-2-1-2

--------Portar:Casillas


ramos -- pepe -- albiol ---marcello


----------Mahmadou

-Ronaldo ------ ------ Robben
-- ----------kaka

-----Ruud--------benzema

kain
1st July 2009, 23:09
Ei propun doua sisteme de joc:

http://i.media.goal.com/g/51291.jpg

Aici puteti accesa articolul intreg: http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/07/01/1358251/goalcom-special-where-do-real-madrids-new-signings-fit-in

iuli_vl
1st July 2009, 23:42
Ei propun doua sisteme de joc:

http://i.media.goal.com/g/51291.jpg

Aici puteti accesa articolul intreg: http://www.goal.com/en/news/12/spain/2009/07/01/1358251/goalcom-special-where-do-real-madrids-new-signings-fit-in
Deci raul ciuciu:cya:

unic_jul
1st July 2009, 23:55
chiar crezi ca raul va fi trecut asa usor pe banca? raul e un simbol la madrid.
probabil ca raul va fi inlocuit dar asta va fi treptat.sistemele alea nu sunt functionale.roben e mai mult accidentat asta daca nu reuseste sa-l vanda

iuli_vl
2nd July 2009, 00:01
chiar crezi ca raul va fi trecut asa usor pe banca? raul e un simbol la madrid.
probabil ca raul va fi inlocuit dar asta va fi treptat.sistemele alea nu sunt functionale.roben e mai mult accidentat asta daca nu reuseste sa-l vanda
Da,Robben ar fi o problema in privinta accidentarilor:(Daca vine ribery ar fi super cool,nu ca robben nu ar fi bun,dar se accidenteaza des.

Riddler
15th August 2009, 18:17
Casillas - Ramos , Pepe , Albiol , Marcelo - Robben , Kaka , Xabi Alonso , C. Ronaldo - Raul , Benzema.

E asa de simplu! :D

Andrei_23
16th August 2009, 15:52
Casillas - Ramos , Pepe , Albiol , Marcelo - Robben , Kaka , Xabi Alonso , C. Ronaldo - Raul , Benzema.

E asa de simplu! :D

Cu formatia asta ia Realu 3 goluri pe meci.

kain
16th August 2009, 19:49
Cu formatia asta ia Realu 3 goluri pe meci.

Asa ai vrea tu, dar nu se poate, imi pare rau :cry:

Andrei_23
16th August 2009, 23:27
Nu-i vorba ca vreau eu sau nu, dar cu o linie de mijloc: "Robben , Kaka , Xabi Alonso , C. Ronaldo", treci printre ei ca pe bulevard....cel putin unul din ei sare din schema.

kain
17th August 2009, 04:06
Nu-i vorba ca vreau eu sau nu, dar cu o linie de mijloc: "Robben , Kaka , Xabi Alonso , C. Ronaldo", treci printre ei ca pe bulevard....cel putin unul din ei sare din schema.

Nu o sa fie asta linia de mijloc, va fi in felul urmator : Lass (inchizator), Xabi (central), Ronaldo (dreapta), Kaka (stanga) , Raul si Benzema in fata. Toti vor face schimb permanent de pozitii, asta-i schema gandita de Pellegrini ;)

dardar_3
17th August 2009, 14:07
Sneijder, van der Vaart, Robben, Guti, Higuain si van Nisterlooy n-au loc in echipa? :shock: Plus ca ar mai fi parca si cei doi Diarro + Gago. Cu un antrenor ca lumea va bateati la titlu fara achizitiile din vara asta.

Sasuke Uchiha
17th August 2009, 18:45
casillas / ramos - pepe - albiol - marcelo / gago - xabi - ronaldo - kaka / higuain - benzema

Riddler
17th August 2009, 22:05
Nu imi plac deloc Gago si Higuain. Mai bine Lass si Raul. :)

kain
18th August 2009, 04:40
Sneijder, van der Vaart, Robben, Guti, Higuain si van Nisterlooy n-au loc in echipa? :shock: Plus ca ar mai fi parca si cei doi Diarra + Gago. Cu un antrenor ca lumea va bateati la titlu fara achizitiile din vara asta.

Au si cei enumerati de tine loc in echipa, insa eu ti-am zis care va fi unsprezecele de start din sezonul ce urmeaza :P

O sa vezi pe parcurs ca Pellegrini e capabil sa castige Primera sau Liga Campionilor. Daca nu anul asta, anul urmator sigur :ok:

Riddler
25th August 2009, 12:32
---------------------Casillas-------------------
Sergio Ramos----Pepe-------Raul Albiol----Marcelo
----------------Lass Diarra---------------
C. Ronaldo -------------------------A. Robben
-------------------Kaka---------------------
---------Raul------------------Benzema-----

Zabriskie
25th August 2009, 12:59
^Cu formatia asta Realul o sa aibe pe faza de aparare mai multi jucatori in terenul advers :D


Cu formatia asta ia Realu 3 goluri pe meci.

eh, ii mai scoate Iker din kkt, oricum e clar ca n-ai cum sa joci cu ronaldo, robben si kaka in acelasi timp pe teren.

Riddler
25th August 2009, 13:02
Cea mai buna aparare e atacul. :D

Cristy RVD
25th August 2009, 13:39
Xabi Alonso e cel mai bun mijlocas din lume.Cu el trebuie inceputa echipa.

mariomax
25th August 2009, 21:27
---------------------Casillas-------------------
Sergio Ramos----Pepe-------Raul Albiol----Marcelo
----------------Lass Diarra---------------
C. Ronaldo -------------------------A. Robben
-------------------Kaka---------------------
---------Raul------------------Benzema-----

mda, la fifa10 probabil sa mearga echipa asta...

kain
26th August 2009, 04:39
mda, la fifa10 probabil sa mearga echipa asta...

E echipa slaba tare intr-adevar :cry: Nu vad rostul postului tau :)

unic_jul
26th August 2009, 14:31
---------------------Casillas-------------------
Sergio Ramos----Pepe-------Raul Albiol----Marcelo
----------------Lass Diarra---------------
C. Ronaldo -------------------------A. Robben
-------------------Kaka---------------------
---------Raul------------------Benzema-----


Xabi UNDE E?

m-as mira sa ramana pe banca.
ce rezerve tari are realul,si numa refer la xabi care sigur va fi titular.ma gandeam asa ce rezerve de valoare vor avea.

Sasuke Uchiha
27th August 2009, 14:20
prea multe rezerve nu vor avea , au plecat multi , negredo la sevilla ,sneijder la inter , robben la bayer , miguel torres este aproape de atletico , plus ca nu conteaza cu van der vaart , asa ca mare lucru nu vor face nici anu acesta in 11 jucatori

mes_que_un_club
27th August 2009, 14:46
ce formatie vedeti pentru la anul la real?:o: pai va mai exista realul la anu'? daca iar sar din liga in optimi nu.i vad prea bine cu datoriile alea la banci, primarie sau de unde a mai luat bani mosuletul ala de perez. nu cred ca isi pot plati datoriile cu banii luati pe biletele de la meciurile din campionat cu zaragoza sau getafe.:D

hai ca sunt rautacios, dar imi place sa lovesc in voi chiar si cand sunteti la pamant.:drak:

kain
27th August 2009, 18:04
ce formatie vedeti pentru la anul la real?:o: pai va mai exista realul la anu'? daca iar sar din liga in optimi nu.i vad prea bine cu datoriile alea la banci, primarie sau de unde a mai luat bani mosuletul ala de perez. nu cred ca isi pot plati datoriile cu banii luati pe biletele de la meciurile din campionat cu zaragoza sau getafe.:D

hai ca sunt rautacios, dar imi place sa lovesc in voi chiar si cand sunteti la pamant.:drak:

Stai linistit ca in cativa ani iar luam distanta, financiar vorbind, de toate cluburile din lume. De ce? Perez stie ce face.

Singurul lucru care nu e sigur este parcursul echipei, asta trebuie sa fie bun, in rest totul e ok :ok:

Riddler
1st September 2009, 15:21
Casillas ( Dudek ) – Sergio Ramos ( Arbeloa ) , Pepe ( Garay ) , R. Albiol ( Metzelder ) , Marcelo ( Drenthe ) – Lass Diarra ( M. Diarra ) , Xabi Alonso ( F. Gago ) – Kaka ( Guti , Granero ) ,C. Ronaldo ( Van Der Vaart ) – Raul ( Higuain ), Benzema ( R. Van Nisterloy )

E bine asa? :D

Riddler
15th July 2010, 10:37
In 2010/2011 vad cam asa...

Casillas - Ramos , Albiol , Pepe , Ashley Cole - Gago , Alonso - Ronaldo , Kaka , Di Maria - Higuain.

kain
28th July 2010, 02:59
Casillas - Maicon, Ramos, Pepe, Arbeloa - Alonso, Gerrard - Di Maria, Kaka, Ronaldo - Higuain

Pedro1984
8th August 2010, 19:51
Casillas - Ramos, Marcelo , Pepe, Arbeloa - Alonso, Khedira - Di Maria, Kaka, Ronaldo - Higuain

VladC
8th August 2010, 22:03
canales in locul lui KAKA

Lordul
10th August 2010, 23:50
se aude ca Mourinho il doreste pe Lukaku la Real

Frana91
10th August 2010, 23:53
deci
Casillas - arbeloa-ramos-albiol sau pepe - marcelo - khedira alonso-di maria canales ronaldo- benzema (higuain)

VladC
11th August 2010, 03:12
carvalho in locul lui albiol:D

Razor
11th August 2010, 03:14
Asta de ce a mai venit ? La anul cred ca se retrage.

Exagerez...dar nu vad de ce s-au dat 8 milioane pe un jucator de 32 de ani.

Frana91
11th August 2010, 08:12
e cam batran dar asta e preferatu lu mourinho ca l-a avut si la porto :))
parerea mea ca trebuia sa ia unu mai tanar

VladC
11th August 2010, 11:27
mai poate duce 2-3 ani..si daca isi face treaba..se merita banii