PDA

View Full Version : Cu cine va juca Dinamo in turul trei preliminar al LC?



Kainsashiki
18th June 2007, 13:30
Dubla mansa se va juca la 14/15 august si 28/29 august. Tragerea la sorti va avea loc la 3 august.

Cu cine va juca Dinamo in turul trei preliminar al Ligii Campionilor?

Luis Garcia10
18th June 2007, 13:35
Sa speram ca vor pica cu Dinamo Kiev :D :rolleyes: Asa se vor lamuri multe lucruri! :D

SAMM
18th June 2007, 13:45
as vrea cu Arsenal, sa ii bata cu juniorii

Lordul
18th June 2007, 13:51
cele mai usoare adversare posibile sunt Dinamo Kiev (va fi greu si cu ei ) si Levski Sofia (un duel romano-bulgar )

fandinamo_cta
18th June 2007, 13:52
Sa speram ca vor pica cu Dinamo Kiev :D :rolleyes: Asa se vor lamuri multe lucruri! :D



ce sa lamurim mai .....tot nu intelegi care este diferenta anul asta 2-4:happy :happy :happy


ne calificam 100%

Kainsashiki
18th June 2007, 13:56
Glasgow, Sahtior, Dinamo Kiev, Levski Sofia, Besiktas si Andrelecht - astea sunt singurele echipe cu care sansele sunt 50-50.

Cu celalalte nici nu va mai prezentati.

Lordul
18th June 2007, 13:58
asa si Besiktas am uitat ...de regula avem ghinion la tragere dar poate acum vom avea mai mult noroc si vom sparge gheata

Luis Garcia10
18th June 2007, 14:05
ne calificam 100%

Pari foarte convins :rolleyes: Timpul iti va da sau nu dreptate :ok:

BMW Power
18th June 2007, 14:10
cele mai usoare adversare posibile sunt Dinamo Kiev (va fi greu si cu ei ) si Levski Sofia (un duel romano-bulgar )

Si Besiktas e de invans

gigiciuperca
18th June 2007, 14:12
Sa speram ca vor pica cu Dinamo Kiev :D :rolleyes: Asa se vor lamuri multe lucruri! :D

Ce lucruri se vor lamuri daca pica cu Dinamo Kiev?

Eu vreau sa cada cu Kiev sau Levski.

mblue
18th June 2007, 14:12
numai mama omida cred ca ar putea reaspunda la aceasta intrebare.
Ca si dincolo, trebuie sa studiati un pic intrebarea apoi reformulati, cu cine vreti sa pice dinamo in turul 3

SAMM
18th June 2007, 14:18
asa si Besiktas am uitat ...de regula avem ghinion la tragere dar poate acum vom avea mai mult noroc si vom sparge gheata

:happy :happy :happy :happy :happy

polonia varsovia, ghinion curat

Luis Garcia10
18th June 2007, 14:20
Ce lucruri se vor lamuri daca pica cu Dinamo Kiev?

Eu vreau sa cada cu Kiev sau Levski.

Pai cainii au ras de ucraineni cand i-am batut cu 4-1 la Kiev! Asa ca ...vreau sa-i vad si pe ei cum se califica in fata "echipei slabe" de care vorbeau ;) :P
Si in plus ...ar fi un adversar mai accesibil decat Liverpool ,Arsenal sau Valencia! Ceea ce ar obliga echipa Dinamo sa se califice , o eventuala ratare ar delcansa "razboaie" interne! :D :rolleyes:

noir_desir
18th June 2007, 14:26
cu Levski, sa demonstram ca suntem mai buni decat bulgarii atat la echipa nationala, cat si la echipele de club.

Kainsashiki
18th June 2007, 14:30
eu vreau cu besiktas, ca levski ii scoate daca joaca cu ei.

Lordul
18th June 2007, 14:34
pai Levski scoate si pe Steaua nu-i problema ...pe Besiktas i-am batut cu 2-1 anu trecut in Uefa

kain
18th June 2007, 14:35
Sper sa pice cu Liverpool :D

Sorin Blaj
18th June 2007, 14:35
Cu Andrelecht Bruxelles. Rednic are de luat o revansa. :)

Celso
18th June 2007, 14:38
eu vreau cu besiktas, ca levski ii scoate daca joaca cu ei.

cu Levski am facut 1-1 pe Lia Manoliu int-un amical acum cateva luni...ei au jucat cu multi jucatori de baza..mai ales straini, iar noi am jucat cu juniorii si cativa titulari:)

io vreau cu Anderlecht...de obicei Rednic nu lasa datoriile nepaltite:D

SAMM
18th June 2007, 14:40
pai Levski scoate si pe Steaua nu-i problema ...pe Besiktas i-am batut cu 2-1 anu trecut in Uefa

nu tin minte vreo echipa bulgara sa fi batut Steaua, deh e mai greu sa ne scoata valencia dar dupa capatana unora ne scoate levski

gigiciuperca
18th June 2007, 14:52
Pai cainii au ras de ucraineni cand i-am batut cu 4-1 la Kiev! Asa ca ...vreau sa-i vad si pe ei cum se califica in fata "echipei slabe" de care vorbeau ;) :P
Si in plus ...ar fi un adversar mai accesibil decat Liverpool ,Arsenal sau Valencia! Ceea ce ar obliga echipa Dinamo sa se califice , o eventuala ratare ar delcansa "razboaie" interne! :D :rolleyes:

Pai Kiev e o echipa buna. Anul trecut au avut o perioada mai proasta, dar in meciul din tur de la Kiev chiar nu puteau sa ii bata pe Steaua. In meciul ala putine echipe ar fi putut pentru ca le-a iesit tot ce au incercat.

In schimb in Ghencea ai vazut ca lucrurile au stat alftel si Kiev a fost peste in acel meci.

Pai Dinamo oricum e cam obligata sa se califice indiferent cu cine pica. Ca poate sau nu asta e alta poveste.

eventHorizon
18th June 2007, 14:54
:happy :happy :happy :happy :happy

polonia varsovia, ghinion curat

nu mai rade de ei, ca au cam avut ghinion saracii :( de data asta au noroc ca nu dau de 17 nentori :D

Cappone
18th June 2007, 14:55
cred ca dinamo va ajunge in grupe,si stelistii vor crapa de ciuda!vor sparge iarasi niste termopane si gata!

SAMM
18th June 2007, 14:58
cred ca dinamo va ajunge in grupe,si stelistii vor crapa de ciuda!vor sparge iarasi niste termopane si gata!

de ce iarasi ??? pana acum doar noi am ajuns pe-acolo si altii au spart televizoare si si-au taiat venele, cred ca fraza ta ar fi mai potrivita:

cred ca Steaua va ajunge din nou in grupe,si anti-stelistii vor crapa de ciuda!vor sparge iarasi niste televizoare si gata

steauasv
18th June 2007, 15:09
eu vreau sa cada cu Sevilla...daca sunteti buni cu Sevilla se va vedea...

steauasv
18th June 2007, 15:09
de ce iarasi ??? pana acum doar noi am ajuns pe-acolo si altii au spart televizoare si si-au taiat venele, cred ca fraza ta ar fi mai potrivita:

cred ca Steaua va ajunge din nou in grupe,si anti-stelistii vor crapa de ciuda!vor sparge iarasi niste televizoare si gata

corect:ok:

YoYoyOi
18th June 2007, 15:23
as vrea sa joace cu Liverpool, dar cred ca vor avea noroc si vor cadea cu o echipa de desculti gen Valencia sau Dinamo Kiev :rolleyes:

noir_desir
18th June 2007, 15:25
o echipa de desculti gen Valencia :rolleyes:

:shocked: :shocked: Desculti? Pai daca pica cu astia, si-o iau urat de tot

Lordul
18th June 2007, 15:26
Valencia e o echipa buna ...ar fi interesant cu Anderlecht pt a vedea revansa puriului

YoYoyOi
18th June 2007, 15:27
:shocked: :shocked: Desculti? Pai daca pica cu astia, si-o iau urat de tot

daca au fost desculti cu noi, sunt desculti si cu ei ;)

Lordul
18th June 2007, 15:29
pai cu voi le-a dat gigi ceva bani si gata

georg40
18th June 2007, 15:37
Indiferent cu cine, in turul trei nu mai sunt echipe slabe, pentru a se califica trebuie sa dea maximum !

orbette
18th June 2007, 15:45
am ales dinamo kiev..in modul asta, sigur va fi o echipa dinamo in grupe :happy
nu e nici o tragedie daca pica cu liverpool sau arsenal, merg in uefa si mai strang puncte pentru coeficientul uefa :evil:

YoYoyOi
18th June 2007, 15:48
pai cu voi le-a dat gigi ceva bani si gata

ce? cum? cine?
:cry: :cry:

dede
18th June 2007, 16:48
sa joace cu sevilla, ca tot radeau ei de stelisti dupa Steaua-Sevilla :groggy:

pai cu voi le-a dat gigi ceva bani si gata
:cry: :cry: :happy :lol:

Grinco
18th June 2007, 17:01
Am votat Arsenal, pentru ca aia imi dau impreisa ca nu se opresc la 2-3 goluri daca ii prind ''in forma'' pe dinamovisti :D

bob
18th June 2007, 17:12
ma apuca tremuriciul cand vad lista.

best_lazialul
18th June 2007, 17:19
pai Levski scoate si pe Steaua nu-i problema ...pe Besiktas i-am batut cu 2-1 anu trecut in Uefa

i-ati batut voi cu 2-1.. dar daca era si returul.. cred ca ieseati sifonati rau din infernul din Turcia...

Luis Garcia10
18th June 2007, 19:38
Indiferent cu cine, in turul trei nu mai sunt echipe slabe, pentru a se califica trebuie sa dea maximum !

Asa e! Asta e adevarul! Intr-o asememnea partida , de calificare in grupe , meciurile sunt foarte foarte foarte grele! Orice echipa poate pune probleme enorme! Sa speram ca se va califica si Dinamo , dar pentru asta trebuie noroc si echipa!

resita
18th June 2007, 19:46
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=118051

thread identic :lol: :lol: :lol:

Gontel
18th June 2007, 20:18
Dinamo are ghinion cam la fiecare tragere la sorti. S-ar putea sa cada cu Arsenal. :P :D
Ca sa poata sa ajunga in grupe adversarii de care ar putea trece sunt: Anderlecht, Levski, Sahtior, Dinamo Kiev, Besiktas si ... atat. :D

Lordul
18th June 2007, 20:27
deci sa explic ce-i drept cu intarziere :

Cand a jucat cu Steaua in sezonul 2004-2005 Valencia era proaspat castigatoare Uefa iar Steaua se calificase dupa mult timp in primavara europeana , Steaua avea nevoie de o calificare in optimi pt a reveni in elita fotbalului european dupa f mult timp , in tur Valencia a batut cu 2-0 iar in retur Gigi a dat 2000 euro de caciula la jucatorii Valenciei sa tranteasca meciul si asta a fost tot ( suma e doar de exemplu ) .

Vladek
18th June 2007, 20:39
deci sa explic ce-i drept cu intarziere :

Cand a jucat cu Steaua in sezonul 2004-2005 Valencia era proaspat castigatoare Uefa iar Steaua se calificase dupa mult timp in primavara europeana , Steaua avea nevoie de o calificare in optimi pt a reveni in elita fotbalului european dupa f mult timp , in tur Valencia a batut cu 2-0 iar in retur Gigi a dat 2000 euro de caciula la jucatorii Valenciei sa tranteasca meciul si asta a fost tot ( suma e doar de exemplu ) .

:lol: :lol: :lol: :lol:

Mancate-ar tata, cum le stii tu pe toate. Hai zi-ne si ce prime au primit jucatorii Barcelonei in 86 sa tranteasca finala, sa stim o treaba.

Radu
18th June 2007, 20:41
in tur Valencia a batut cu 2-0 iar in retur Gigi a dat 2000 euro de caciula la jucatorii Valenciei sa tranteasca meciul si asta a fost tot ( suma e doar de exemplu ) .
hai ca am trait sa o aud si pe asta...esti vai de capul tau...deja imi e mila de tine...cum dreaq va mai tine Dumnezeu pe pamant???:confused:

ReDog 4ever
18th June 2007, 20:41
ma apuca tremuriciul cand vad lista.

nu esti singurul :shocked:

Radu
18th June 2007, 20:42
poi imi doresc sa pice cu liverpool sau arsenal!:yeah:

joshua_1
18th June 2007, 20:42
Cu Levski.

Radu
18th June 2007, 20:44
Cu Levski.
o sa joace dinamo cu levski in preliminarii...cand o zbura porcu!:yeah:

Leo
18th June 2007, 20:54
cu ajax

Radu
18th June 2007, 20:58
poate sa joace cu oricine...dar...sa nu se califice!sa il vad pe borcica ce mai danseaza ca shakira!:D

Kainsashiki
18th June 2007, 21:03
DSNT, eu vreau sa joace cu levski sau besiktas, ca sa fie bucuria mai mare cand o sa fie eliminati. daca-i scoate arsenal parca n-are haz :D

mai frumos e sa spere dinainte ca se califica, sa-si faca iluzii, sa-l auzi pe borcea cum se crede-n liga..si poc, min 90, gol levski.

Radu
18th June 2007, 21:05
DSNT, eu vreau sa joace cu levski sau besiktas, ca sa fie bucuria mai mare cand o sa fie eliminati. daca-i scoate arsenal parca n-are haz :D

mai frumos e sa spere dinainte ca se califica, sa-si faca iluzii, sa-l auzi pe borcea cum se crede-n liga..si poc, min 90, gol levski.
sa sti k ai dreptate...orikum conteaza sa nu se califice!noi de cine sa facem misto sezonul asta!:lol:

Celso
18th June 2007, 21:07
pacat ca locul 1 iar va fi acontat de Dinamo pana la sfarsitul campionatului:(

Radu
18th June 2007, 21:10
pacat ca locul 1 iar va fi acontat de Dinamo pana la sfarsitul campionatului:(
asta ramane de vazut...totul depinde de gigi...daca apasa de la inceput pe butoane...:cya: :cya: :cya:

Celso
18th June 2007, 21:13
pai daca joaca Steaua in CL..."ma tem" ca si la anul vom vedea acelasi "scenariu":D

Radu
18th June 2007, 21:15
pai daca joaca Steaua in CL..."ma tem" ca si la anul vom vedea acelasi "scenariu":D ca anul trecut
mane nu se stie...ti-am spus...ramane de vazut...totul depinde de cioban!:)

ReDog 4ever
18th June 2007, 21:33
am vazut cat a apasat ciobanul pe butoane si tot la mana a noastra a stat... ca sa nu zic alt organ al corpului :)

fanatic88
18th June 2007, 21:54
numele threadului ar trebui schimbat in : cu cine vor stelistii sa joace dinamo :) frustrati mai sunt :D

Luis Garcia10
18th June 2007, 21:59
De ce suntem mai frustrati? Ce performante ati facut voi in Europa sa fim invidiosi?

Andreiy
18th June 2007, 22:07
eu sper sa cadem cu levski

johny bravo
18th June 2007, 22:45
as vrea sa joace cu Anderlecht. cu cine o sa joace, nu stiu. intrebarea din poll e de-a dreptu' tampita

LazioRoma
18th June 2007, 23:02
cu LAZIO sa cada... dar sunt sigur ca rasul jegos de pe fatza lu borcea care a cheltuit milioane... ca sa fure campionatu! o sa se stearga!

RstInPc
18th June 2007, 23:21
Da va place sa va balacariti !
Sincer sansele sunt de max. 10% daca va juca impotriva echipelor din prima jumatate a listei. Cu restul ar mai fi ceva sanse, insa la norocul lui Dinamo...Liverpool sau Arsenal scrie in dreptul nostru.

a cheltuit milioane... ca sa fure campionatu!
Bine ca ati fost voi mai buni si ne-ati batut.:o:

dede
18th June 2007, 23:27
priviti partea plina a paharului... daca nu ajunge in gr, merge in uefa unde poate sa stranga mai multe pct decat ar fi strans in ucl :D

superchumbo
18th June 2007, 23:29
insa la norocul lui Dinamo...


Bine ca ati fost voi mai buni si ne-ati batut.:o:



Inca doua mostre de mentalitate europeana ........ :(

FatFrumos
19th June 2007, 03:19
Nu va speriati cad iar cu Benfica sa ii mai scoata odata.

danito
19th June 2007, 03:38
Cu AJAX sigur

soccer
19th June 2007, 05:48
Mi-as Dori Sa Cada Cu Liverpool Ca Sa Le Astupe Gura Si In Special Lui Catelu De Borcea.

Mreu Steaua Campioana.

Vand vise
19th June 2007, 06:51
sevilla, dinamo kiev sau valencia :D

Ulysses
19th June 2007, 06:58
arsenal, liverpool sau sevilla si-ar bate joc de ei ... as prefera sa-i scoata dinamo kiev , sa vedem 2 victorii ale ucrainienilor .:ok:
anul trecut STEAUA a luat 4 pct din 6 sa vedem ce fac ei:happy :happy :happy
indiferent cu cine pica , nu au nici o sansa(nici macar corpo nu-i poate ajuta):happy :happy :happy

fandinamo_cta
19th June 2007, 07:50
ptr.toti stelistii care au postat aici ........frustratilor......2-4


nu va agitati atat ca o sa faceti infarct....putem sa jucam cu cea mai tare echipa ..arsenal...liverpool....ca tot umiliti muriti.....

Vand vise
19th June 2007, 08:00
si levski va elimina :lol:

cip_81
19th June 2007, 09:30
Vad ca stelistii sunt mai activi pe thread-ul asta decat pe cel dedicat lor (asta dovedeste ca umilinta din sezonul trecut a fost mult prea mare). Ei tre' sa fie cei care sa-si faca probleme...dupa 2 luni de partide "amicale" (in realitate ele au fost oficiale) + inca o luna de amicale, e greu sa reintri asa repede in ritm. Li s-a format un gest reflex ca vor avea in fata adversari de paie iar meciul e rezolvat (ei tot cred ca valoarea lor e cea din ultimele 8 etape :happy ).

Kooler
19th June 2007, 09:55
Daca cade cu primele 6 din poll, are sanse infime sa se califice. Cu restu are sanse mai mari dar nu mai mari de 50 - 60%.

filipo
19th June 2007, 10:15
cu celtic glasgow picam.....si ii batem...

Steliztul_1
19th June 2007, 10:19
:evil: :evil: :evil: Dinamo o sa cada cu Fc Sevilla ! shi o sa vedem o infrangere la scor de neprezentare !

4star
19th June 2007, 10:25
poate sa joace cu oricine...dar...sa nu se califice!sa il vad pe borcica ce mai danseaza ca shakira!:D


pai .. o sa danseze ..pentru calificare in grupele Cupei UEFA.:happy :happy
iti dai seama ca la asa eveniment ..

dinamo are doar cateva echipe cu care are sanse in rest .. doar daca se intampla o minune. asa ca nu conteaza cu cine o sa cada.

Lordul
19th June 2007, 10:49
cu celtic glasgow picam.....si ii batem...

Shinosuke Nakamura , Mc Namara si Jan Venegoor of Hesselink iti spun ceva ?

SAMM
19th June 2007, 11:46
din astea dinamo are sanse egale cu maxim 5 echipe

levski, besiktas, sahtior si cele 2 din scotia

pt celelalte va fi victima sigura

superchumbo
19th June 2007, 12:06
Vad ca stelistii sunt mai activi pe thread-ul asta decat pe cel dedicat lor



suna familiar, nu???



Hai sa vedem cat postati voi in toamna pe meciurile Stelei din CL si cat pe meciurile voastre din UEFA ...........

Vand vise
19th June 2007, 12:27
din astea dinamo are sanse egale cu maxim 5 echipe

levski, besiktas, sahtior si cele 2 din scotia

pt celelalte va fi victima sigura

dinamo are sanse egale cu celtic si glasgow? :lol: :lol: :lol: poate 15%...


FC Liverpool (Anglia) 5%
Arsenal Londra (Anglia) 5%
FC Valencia (Spania) 5%
FC Sevilla (Spania) 5%
Benfica Lisabona (Portugalia) 15%
Ajax Amsterdam (Olanda) 15%
Werder Bremen (Germania) 10%
Celtic Glasgow (Scotia) 15%
Lazio Roma (Italia) 15%
Glasgow Rangers (Scotia, daca se califica) 15%
Sahtior Donetk (Ucraina, daca se califica) 40%
Besiktas Istanbul (Turcia, daca se califica) 40%
Anderlecht Bruxelles (Belgia) 50%
Dinamo Kiev (Ucraina) 30%
Levski Sofia 50%

sun
19th June 2007, 13:00
va fi din nou o echipa cu culorile rosu si alb:

probabil dintre Liverpool ,Sevilla, Ajax si Benfica :ok:

Universal
19th June 2007, 13:10
Eu prevad o sansa- anume va pica ori cu o echipa tip Anderlecht/Besiktas, ori cu un a tip Benfica/Lazio

Perrsonal as prefera cea mai accesibila...Besiktas...si daca vor fi eliminati..asta este

aetius
19th June 2007, 14:09
cu anderlecht ar putea incerca sistemul rapid de nocturna dar ...
cel mai bine ar fi cu celtic glasgow , aia ataca ca nebunii si cam uita de aparare , fapt pentru care dinamo poate lovi cu mari sanse pe contraatac.

ReDog 4ever
19th June 2007, 16:50
pt frustratii dintre cimitire:
eu zic ca dupa umilinta suferita anul trecut, ar cam trebui sa tineti ciocul mic si sa va rugati sa treceti de FC Koerkluheks, ca dupa transferurile "reusite" iar FURTUL va cheama... :)

SAMM
19th June 2007, 18:00
Sansele echipei dinamo:

FC Liverpool (Anglia) 10%
Arsenal Londra (Anglia) 10%
FC Valencia (Spania) 20%
FC Sevilla (Spania) 10%
Benfica Lisabona (Portugalia) 40%
Ajax Amsterdam (Olanda) 30%
Werder Bremen (Germania) 40%
Celtic Glasgow (Scotia) 50%
Lazio Roma (Italia) 40%
Glasgow Rangers (Scotia, daca se califica) 50%
Sahtior Donetk (Ucraina, daca se califica) 50%
Besiktas Istanbul (Turcia, daca se califica) 60%
Anderlecht Bruxelles (Belgia) 50%
Dinamo Kiev (Ucraina) 50%
Levski Sofia (Bulgaria, daca se califica) 60%

Lordul
19th June 2007, 18:21
la ce lot avem putem elimina pe oricine

Radu
19th June 2007, 18:24
la ce lot avem putem elimina pe oricine
chiar ca pe oricine...si pe liverpool si pe arsenal...:happy :happy :happy ai fantezii erotice!:lol:

gigiciuperca
19th June 2007, 18:34
Sansele echipei dinamo:


O fi iluzie sau a devenit SAMM mai realist? Parca postul asta nu mai aduce a copilul ala de stia doar cateva cuvinte impotriva echipei Dinamo :ok:

Eu cred ca nici Sevilla nu va mai fi echipa de speriat din sezonul care s-a incheiat. Sa nu uitam ca au 2-3 titulari care mai mult ca sigur nu ii prinde toamna la echipa. Oricum nu va fi bine sa pice Dinamo cu ei nici daca pleaca acestia.

Luis Garcia10
19th June 2007, 21:53
S-ar putea ca lipsa de experienta in astfel de meciuri sa-si spuna cuvantul! Sper sa nu... :|
Imi doresc sa scapati de Arsenal , Liverpool ,Sevilla ,Valencia , Bremen, Ajax ,Benfica, Lazio si Celtic ...cu restul cred ca aveti sanse mari! :ok:

fanatic88
19th June 2007, 23:42
Ce performante ati facut voi in Europa sa fim invidiosisemifinala de cupa europeana nu ramane in istorie ...in istorie ramane 86 dar e ala era ...sunteti frustrati pt ca ati ajus in turul 2 doi din cauza lui dinamo

Luis Garcia10
19th June 2007, 23:51
Serios ? Noi suntem cap de serie si in turul 2 si in turul 3 , pe cand voi nu sunteti ;) ... asa ca nu vad de ce am fi frustrati! Daca tu vezi...explica-mi si mie :D

fanatic88
19th June 2007, 23:56
vorbeai de performanta europeana ...vad ca schimbi subiectul ...pai si cum ati ajuns in turul 2 ?

Adi Da Samraj
19th June 2007, 23:59
FC Liverpool :lol:

fanatic88
20th June 2007, 00:03
de astea englezesti trebuie sa scapam :)

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:04
Pai ...vorbind de performanta europeana...Steaua e peste Dinamo cu mult ;) ...iar in turul 2 am ajuns pentru ca am terminat pe 2 ;)

fanatic88
20th June 2007, 00:05
Steaua e peste Dinamo cu mult era vorba de performanta stelei nu a lui dinamo :)

si verifica meciurile directe steaua-dinamo :D

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:10
Nu trebuie sa mai verific nimic..stiu rezultatele :(
Iar despre echipele englezesti pe care zici ca tre` sa le evitati ..sunt de acord! Dar cred ca si cele spaniole ar trebui evitate :rolleyes:

fanatic88
20th June 2007, 00:19
mda si cele din spania sunt de temut poate mai mult sevilla decat valencia ...mai ales ca sevilla va dori foarte mult sa joace in cl dupa 2 ani in care au dominat uefa

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:27
Amandoua sunt super-echipe intr-adevar! Dar eu sper sa scapati de ele...si sa dati de un adversar cat mai accesibil! :ok: DAR! Adversar "accesibil" ..inseamna o echipa puternica impotriva careia veti juca doua meciuri de care pe care! E foarte greu in Champions League!

delaparis
20th June 2007, 00:29
Sahtior Donetk ... astia sunt de batut :ok:

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:31
Daca tu zici :rolleyes: Daca nu era Palop , Sevilla era eliminata de Sahtior! ;)

delaparis
20th June 2007, 00:35
da ... dar stai ca Lucescu sr nu prea mai poate sa se lupte cu ce se joaca azi in Rom ... :rolleyes: ... are ceva valoare in echipa dar cred ca e un pic " has-been" ... nu mai cred ca poate face din "nimic" performanta ... :rolleyes:

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:39
Eu nu cred ca e bine sa jucati cu Sahtior...sau mai bine zis .. nu e foarte bine! ...ca decat cu Liverpool sau Arsenal :rolleyes:
Jucatori ca Matuzalem , Elano, Marica sunt valori certe , iar echipa din Donetk are experienta mult mai multa la acest nivel decat Dinamo! Iar meciul e foarte important ...practic baietii aia isi joaca sezonul!

delaparis
20th June 2007, 00:46
Stiu ca au valori ... eu zic doar ca Lucescu e insuficient pentru ei :)

Cred ca Rednic e mai capabil sa faca performanta in fata lui cu ce are decat in fata unora ca Anderlecht sa zicem ...

Nu comentez in caz de Arsenal sau alti favoriti la titlu ... :cool: cu astia nu avem nicio sansa ... clar

Luis Garcia10
20th June 2007, 00:53
Mda..pacat ca nu joaca Rednic cu Lucescu...tot jucatorii vor fi cei care vor decide :rolleyes:

fanatic88
20th June 2007, 01:14
si scotienii pot fi de temut

Luis Garcia10
20th June 2007, 01:33
Asa e! Pe teren propriu sunt foarte buni! Nici in deplasare nu sunt de neglijat..dar acasa ii poarta publicul spre victorie. Mie nu-mi plac deloc confruntarile astea cu englezii sau scotienii din deplasare...asta din cauza episodului Boro :( E greu sa invingi in insula! FOARTE GREU!

delaparis
20th June 2007, 01:39
Pai de scotieni nu mai vorbesc ... parca sunt mai rai ca englezii contra noastra :cool:

oricum nu suntem la nivel cu prima jumatate valorica in Europa ... :(

asta e valabil pentru toate echipele din Rom ...

Cu sansa poate ca trecem de unii dar ne facem de ras mai departe ...


Dinamo este in grupe doar daca joaca bine cu un adversar mediocru ... este posibil :ok:

fanatic88
20th June 2007, 09:12
pai cred ca din lista de sus poate cu ultimele 4-5 are sanse reale ...in rest va fi foarte greu

dellia
20th June 2007, 14:56
zic eu ca va cadea cu werder, AR FI UN SUPER MECI!

Universal
20th June 2007, 15:35
Sansele echipei dinamo:

FC Liverpool (Anglia) 10% da 10%
Arsenal Londra (Anglia) 10% da 10%
FC Valencia (Spania) 20% da 20%
FC Sevilla (Spania) 10% nu 25%
Benfica Lisabona (Portugalia) 40% nu 25%
Ajax Amsterdam (Olanda) 30% nu 15%
Werder Bremen (Germania) 40% nu 10%
Celtic Glasgow (Scotia) 50% nu 30%
Lazio Roma (Italia) 40% nu 10%
Glasgow Rangers (Scotia, daca se califica) 50% da 50%
Sahtior Donetk (Ucraina, daca se califica) 50% da 50%
Besiktas Istanbul (Turcia, daca se califica) 60% nu 50%
Anderlecht Bruxelles (Belgia) 50% da 50%
Dinamo Kiev (Ucraina) 50% da 50%
Levski Sofia (Bulgaria, daca se califica) 60% nu 50%

cu 5 echipe are sanse

SAMM
20th June 2007, 16:07
nu 50%

cu 5 echipe are sanse

pui egalitate intre benfica si sevilla ??? nu prea se poate

Lordul
20th June 2007, 16:20
daca avem vointa putem elimina orice echipa ...putem castiga chiar si trofeul...cu vointa se poate realiza totul

SAMM
20th June 2007, 16:57
daca avem vointa putem elimina orice echipa ...putem castiga chiar si trofeul...cu vointa se poate realiza totul

pe langa vointa trebuie sa fie si putinta

YoNuTzz
20th June 2007, 17:25
cu cine va cadea dinamo...pai dak sunt primele 4, adik liverpool, arsenal, valencia sau sevilla, sansele sunt 0
succes la tragere...desi eu presimt k va fi arsenal...

Universal
20th June 2007, 17:25
eu zic: Besiktas sau Anderlecht

blaga
20th June 2007, 17:32
Sahtior Donetk ... astia sunt de batut :ok:

Unica sansa a lui Dinamo de a intra anul asta in Sampion lig, :happy :happy :happy
o pardon, sa facem liniste sa se poata pregati .............Leonidas Porcica:D :D
la 3, si :Au, Au,Au, Au, Au, Au,Au, Au ba si cum i-am ..........facut noi pe toti arbitrii.

Vand vise
20th June 2007, 17:43
daca avem vointa putem elimina orice echipa ...putem castiga chiar si trofeul...cu vointa se poate realiza totul
:lol: :lol: :lol: :happy :happy :happy :cya: :cya: :cya:
pe cine? pe knatspirnufelag reykjavik?

resita
20th June 2007, 17:48
daca avem vointa putem elimina orice echipa ...putem castiga chiar si trofeul...cu vointa se poate realiza totul


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: lordule, chiar asa :happy :happy

ReDog 4ever
20th June 2007, 19:16
daca avem vointa putem elimina orice echipa ...putem castiga chiar si trofeul...cu vointa se poate realiza totul

sunt dinamovist convins si infocat din nastere, dar nu sunt de acord cu tine aici....mai avem pana sa ne batem cot la cot cu echipele mari.

cu benfica am avut o sansa, dar benfica nu este liverpool, barcelona, etc.

Vladek
20th June 2007, 19:36
Daca te uiti mai atent pe tablou, sansele lui Dinamo nu sunt chiar atat de mici.

Adversarii posibili ar putea fi impartiti asa :

- accesibili : Levski;
- comparabili, sau relativ apropiati ca valoare : Anderlecht, Besiktas;
- superiori ca valoare, dar nu "imposibili" : Sahtior, Dinamo Kiev, Celtic, Rangers ;
- mult superiori, e nevoie de o minune : Arsenal, Liverpool, Valencia, Sevilla, Lazio, Ajax, Werder, Benfica.

Din 15 adversari, 8 sunt de evitat, 4 foarte dificili, 2 comparabili si unul aparent mai slab. Dinamo ar avea totusi sanse de la mici spre medii pana la bune in 7 cazuri din 15. Nu e chiar atat de rau.

Sevilla86
21st June 2007, 09:59
Sunt cativa adversari accesibili, iar daca Copenhaga a eliminat pe Ajax sezonul trecut, de ce n-ar face-o si Dinamo? Sanse sunt... nu foarte mari, dar exista. Oricum va doresc sa cadeti cu Liverpool dintr-un singur motiv: alte echipe ca Arsenal, Valencia etc marcheaza de 3, 4 ori si se opresc pentru ca si-au asigurat calificarea, dar Liverpool o sa se opreasca abia in min 93 cand or sa aiba cel putin 7-0 cu Dinamo :ok:

Lordul
21st June 2007, 10:13
vai vai vai ..ni se zbarleste pielea ...o sa ne calificam in grupe o sa vedeti

Luis Garcia10
21st June 2007, 10:50
Bai Lordule tu pe ce pamant traiesti ma? Ce trofeu sa castigati mai baiatule ? :headbang: Esti strain rau de fotbalu` asta...se vede ca n-ai pus in viata ta picioru` pe minge :( :headbang:

baubau
21st June 2007, 11:09
La ce "sanse" a avut Dinamo in ultimul timp...Arsenal sau Liverpool..par accesibili.

Lordul
21st June 2007, 11:23
Bai Lordule tu pe ce pamant traiesti ma? Ce trofeu sa castigati mai baiatule ? :headbang: Esti strain rau de fotbalu` asta...se vede ca n-ai pus in viata ta picioru` pe minge :( :headbang:

Atata timp cat te afli in competitie orice e posibil

Luis Garcia10
21st June 2007, 11:34
Nu e orice posibil! Pentru ca in grupe vorbim de 6 meciuri contra unor super-puteri! Intr-o dubla mansa se mai poate schimba situatia cu un gol norocos in deplasare...sau mai stiu eu ce.... dar in grupe e imposibil pentru valoarea fotbalului romanesc!

caine19
21st June 2007, 11:35
Vreau BJK, cred ca e cel mai slab adversar de acolo :yeah: ...

fiscu
21st June 2007, 15:55
...sa ii lasam sa se pregateasca de liga campionilor... dar totusi dak nu pica cu levski sau d kiev... nu i problema...tot tuimpul va exista "la anu"

fanatic88
21st June 2007, 18:35
Atata timp cat te afli in competitie orice e posibilnu chiar ,nu te poti bate cu sutele de milioane de euro ale echipelor gen arsenal,liverpool asa ceva se intampla odata la 10 ani poate gen ce a facut copenhaga sau steaua cu valencia

Bogdy LFC
21st June 2007, 18:42
Sper k Dinamo sa infrunte LIVERPOOL in turul III sa ma duc la meci:ok:

orbette
21st June 2007, 19:03
echipe cu care Dinamo n-are nici o sansa de calificare: FC Liverpool, Arsenal Londra, FC Valencia, FC Sevilla, Ajax Amsterdam, Werder Bremen. Cu restul, orice e posibil

caine19
21st June 2007, 20:14
Ajax nu e chiar atat de speriat pe cat crezi tu , iar nemtii nu-s imposibil de eliminat :ok:

Luis Garcia10
21st June 2007, 20:51
Da ...asa e :ok: Aici ai dreptate...Ajax si Bremen intr-o zi proasta pot fi eliminate de Dinamo intr-o zi excelenta :rolleyes:

Ulysses
21st June 2007, 21:39
Ajax nu e chiar atat de speriat pe cat crezi tu , iar nemtii nu-s imposibil de eliminat :ok:

iar ai tras pe nas?:happy :happy :happy
0 (zero) sanse pt echipa dintr-o groapa pentru UCL! aceasta intrecere a campionilor e interzisa mediocrilor ! se transimt insa pe protv meciurile STELEI in aceasta competitie!:ok:

orbette
22nd June 2007, 00:03
:lol:
euforia tv cand iti ia interviu? :ras-plans:

Lordul
22nd June 2007, 00:09
:ras-plans: :ras-plans:

anu asta stelistiii se vor uita pe PRO TV la meciurile lui DINAMO in grupele Championsleague

albedo111
22nd June 2007, 00:53
Benfica Lisabona si poate cu ceva sansa Dinamo isi va lua revansa.
Deja se cunosc si stiu ce pot. Au intarit lotul deci pretentzii mai mari.

Sevilla86
22nd June 2007, 11:43
:ras-plans: :ras-plans:

anu asta stelistiii se vor uita pe PRO TV la meciurile lui DINAMO in grupele Championsleague

Stai linistit... dupa Turul III iar o sa incepi sa injuri pe forum si sa plangi, asa cum ai mai facut de cateva ori. Spre binele vostru va spun sa nu va mai faceti iluzii pentru ca veti fi foarte dezamagiti.
Dinamo in Europa... ca omu pe Marte, apa in desert si pestele pe uscat.
Zici ca sunteti in Matrix... pur si simplu nu vreti sa acceptati adevarul :(

Bogdy LFC
22nd June 2007, 12:02
:ras-plans: :ras-plans:

anu asta stelistiii se vor uita pe PRO TV la meciurile lui DINAMO in grupele Championsleague

Esti nebun de legat :happy

sun
22nd June 2007, 12:21
parerea mea:

Dinamo e cu 2 ani in urma Stelei. Deci cainii vor pati ceva in genul cu Rosenborg din 2005. Vor fi foarte aproape de calificare, dar nu o vor obtine

La anul ( chiar daca nu castiga campionatul ) vor ajunge in grupe, din cauza coeficientului :ok:

VanillaICE
22nd June 2007, 12:44
cu cine ar juca, bataie va lua... nu are fata de champions ligue DINAMO................
Forta Steaua

VanillaICE
22nd June 2007, 14:33
Auziti Baieti !!!
Pt cei care cred in fortele lu' DINAMO,,,,,,,,
Depinde de tragerea la sortii...
Stiti bine ca STEAUA are Puncte mai multe in Europa asa ca are parcurs mai usor...
Nu stiu care suporteri or sa planga Mai tare !!!!
Ma-s bucura si pentru voi ca-s roman dar e greu sa va calificati !!!!!

Lordul
22nd June 2007, 15:02
parerea mea:

Dinamo e cu 2 ani in urma Stelei. Deci cainii vor pati ceva in genul cu Rosenborg din 2005. Vor fi foarte aproape de calificare, dar nu o vor obtine

La anul ( chiar daca nu castiga campionatul ) vor ajunge in grupe, din cauza coeficientului :ok:

Nu , noi vom obtine calificarea pt ca nu suntem fraieri ca voi sa pierdeti in fata unei echipe a carei defensiva faceau parte Johnsen 34 de ani ,Bratbakk 33 de ani ,Berg 37 de ani si in atac era unu de 34 de ani care v-a si dat gol :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ulysses
22nd June 2007, 16:04
mai capdemort iar ai avut vise erotice?:happy mai bine picati cu o echipa mai tare ca sa iesiti onorabil fiindca oricat v-ati dori o sa va elimine inclusiv anderlecht sau levski sofia:happy :happy :happy

gigiciuperca
22nd June 2007, 16:39
Ce atractie simt stelistii pentru topicul asta?
Oare din ce motiv?
Mai bine scrieti voi, nepotii lui Nostradamus, cu cine pica Steaua in grupe si ce face daca tot le stiti pe "tati".

Vand vise
22nd June 2007, 17:09
Ce atractie simt stelistii pentru topicul asta?
Oare din ce motiv?
Mai bine scrieti voi, nepotii lui Nostradamus, cu cine pica Steaua in grupe si ce face daca tot le stiti pe "tati".

Barcelona
AS Roma
STEAUA
OM

cred ca avem sanse sa terminam pe locul 2 :D

gigiciuperca
22nd June 2007, 17:20
Barcelona
AS Roma
STEAUA
OM

cred ca avem sanse sa terminam pe locul 2 :D

Vezi ca esti offtopic! Ai putea sa muti postul pe celalalt thread, asemanator cu asta ce-i dreot, dar vezi ca contine Steaua in numele threadului.

Apropo juniorule ploua astazi? Ramane Capello la Real? Crezi ca il vedem si la anu' pe Gigi in Stefan Cel Mare cu fularul lui Dinamo la gat, facand galerie dinamovistilor? :D Va fi 2-4 in Ghencea in meciul direct sau 1-5? :D
As aprecia daca raspunzi pe celalalt thread.

Si acum ontopic: Vreau Levski sau Anderlecht. Chiar Glasgow.

orbette
22nd June 2007, 17:31
glasgow rangers, ca la celtic n-au nici o sansa

ReDog 4ever
22nd June 2007, 17:40
Barcelona
AS Roma
STEAUA
OM

cred ca avem sanse sa terminam pe locul 2 :D

voi cu ultimele 10 etape furate ati ajuns pe locul 2 in romania, iar tu vrei 2 in grupe???

:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

dede
22nd June 2007, 17:47
nu mai comparati campionatul intern cu cupele europene ca nu merge... s-au mai vazut situatii in care o echipa in campionat era mare si tare, iar in Europa ... :cry:

Charon
22nd June 2007, 19:14
o sa-mi faceti o bucurie si veti aduce Lazio in Romania!:lol:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 20:07
Nu , noi vom obtine calificarea pt ca nu suntem fraieri ca voi sa pierdeti in fata unei echipe a carei defensiva faceau parte Johnsen 34 de ani ,Bratbakk 33 de ani ,Berg 37 de ani si in atac era unu de 34 de ani care v-a si dat gol :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ma tu ai idee despre ce vorbesti? Eu chiar cred ca tu vorbesti din auzite :|

Vand vise
22nd June 2007, 20:26
Nu , noi vom obtine calificarea pt ca nu suntem fraieri ca voi sa pierdeti in fata unei echipe a carei defensiva faceau parte Johnsen 34 de ani ,Bratbakk 33 de ani ,Berg 37 de ani si in atac era unu de 34 de ani care v-a si dat gol :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Johnsen e atacant, Bratbakk era atacant, Berg era mijlocas :) :lol:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 20:47
Nu mai asculta la el..mai intai sa se informeze ca lumea si apoi sa vina aici sa ne spuna si noua! Ca de tampenii..suntem satuli :sleep: Le-a bagat la ani alora de s-a saturat :lol:

Lordul
22nd June 2007, 21:48
Johnsen e atacant, Bratbakk era atacant, Berg era mijlocas :) :lol:

Johsen a jucat si la Manchester si era fundas
Berg -mea culpa mijlocas
Brattbakk -in nationala Norvegiei juca fundas

sun
23rd June 2007, 13:26
Brattbakk in niciun caz nu era fundas, lordule :ok:

Serios :ok:

Vand vise
23rd June 2007, 13:34
Brattbakk a marcat peste 190 de goluri in cariera :lol:

cip_81
23rd June 2007, 14:50
Johnsen e atacant, Bratbakk era atacant, Berg era mijlocas :) :lol:

Inca o dovada ca v-au eliminat niste neica-nimeni (lasa-ma cu istoria lui Rosenborg in ChL...vorbim de momentul 2005, cand picioarele nu-i mai tineau...ce frumos il depasea batranelul ala pe Radoi la golul 2...rima involuntara sic!), de nu le cunoastem nici macar posturile pe care joaca.

vlad1607
23rd June 2007, 15:15
aia erau praf atunci ma niste fosile distruse....rusine ros albastra

Luis Garcia10
23rd June 2007, 15:33
Nu mai vorbi de rusini ca le aveti si voi pe ale voaste...Rosenborg era o echipa foarte puternica fata de amatorii care v-au scos pe voi de-a lungu` timpului ;)
Reveniti Ontopic ;)

Vand vise
23rd June 2007, 15:58
@cip
de bosorogii lui milan ce zici?

Lover
23rd June 2007, 18:21
stati sa`mi aduc niste boabe de cafea si va ghicesc cu cine joaca...sau o chem pe ildiko sa`si puna prosoapele pe cap si sa ne spuna...buhuhu...
uuuuuu....shushsuhulalalala...diaconescule vorbeste mai clar ca nu te aud bine in cascaaa buhuuu.

mi`a iesit liverpool... ale dracu boabe de cafea daca au gresit...

Ulysses
23rd June 2007, 19:17
liverpool? pai o sa cam fie vreo 7-8 la ZERO per dubla mansha:happy :happy :happy

Luis Garcia10
23rd June 2007, 19:18
Ar fi normal...Liverpool dupa ce ca are super-echipa se mai si intareste :ok: :D

vlad1607
23rd June 2007, 20:01
si marmota..

cip_81
23rd June 2007, 20:27
liverpool? pai o sa cam fie vreo 7-8 la ZERO per dubla mansha:happy :happy :happy

N-a mai luat o echipa romaneasca o asemenea diferenta de pe la Montpellier (cine oare au fost prostii aia de au fost calcati in picioare in halul ala?!)...si nici nu se va mai intampla. Indiferent cu cine va pica Dinamo, nu va exista diferenta asta si nici macar la jumatate...nu toti prostii iau cate 3-4 boabe acasa si se milogesc apoi de adversari sa le dea chilotii (mi se rupea inima cand il vedeam cu lacrimi in ochi ca a ramas fara trofeul mult visat).

Universal
23rd June 2007, 20:29
Va invit la o bere http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1392330#post1392330

Luis Garcia10
23rd June 2007, 20:32
N-a mai luat o echipa romaneasca o asemenea diferenta de pe la Montpellier (cine oare au fost prostii aia de au fost calcati in picioare in halul ala?!)...si nici nu se va mai intampla. Indiferent cu cine va pica Dinamo, nu va exista diferenta asta si nici macar la jumatate...nu toti prostii iau cate 3-4 boabe acasa si se milogesc apoi de adversari sa le dea chilotii (mi se rupea inima cand il vedeam cu lacrimi in ochi ca a ramas fara trofeul mult visat).

Macar "prostii" aia au jucat semifinala de cupa europeana in 2006! Sa nu mai zic ca au performante in Europa de 2-3 ori mai bune decat voi ;) Relax.. ;)

vlad1607
23rd June 2007, 20:32
cip lasa Montpelellieru in pace ca astia de pe aci is pusti nu au treaba...mai bine sa cautam un filmulet sa le aratam ..cate au luat atunci 7 sau 8? ca nu imi mai amintesc...

cip_81
23rd June 2007, 20:37
Da. dar avem mult de cautat...alea din arhiva romaneasca sigur nu mai exista, sa vedem in aia "straineza".

P.S. 5+3=?!?!?!

Luis Garcia10
23rd June 2007, 20:37
Esti batran tu rau Vlade :happy :lol: Hai sa fim seriosi.. :| ;) Nu am chef sa va mai aduc aminte de nereusitele voastre ca nu sunt antidinamovist ;) Daca voi vorbiti despre Steaua pe threadu` asta inseamna ca sunt rani care inca dor :evil:

cip_81
23rd June 2007, 20:39
Nici noi nu voiam sa va aducem aminte...dar vorbeam intre noi, mai tare ce-i drept (si din pacate s-a auzit peste tot).

vlad1607
23rd June 2007, 20:51
noi doar am raspuns unor fratiori de ai tai...care zic de noi dar uita de momente voastre "Sublim de penibile" :happy

Sevilla86
24th June 2007, 00:18
aia erau praf atunci ma niste fosile distruse....rusine ros albastra

Fosile care in 10 sezoane jucasera de 9 ori in Grupe venind de fiecare data din calificari.
In schimb Levski si Heerenven sunt adevarate forte in Europa.

Voi chiar nu pricepeti ca nu aveti fata de Liga? Steaua de bine de rau, a intalnit multe echipe puternice, si-a luat si bataie, dar cu cateva ocazii a jucat de la egal la egal cu echipe mari: cu Liverpool acum cativa ani dupa ce eliminam Southempton, cu Valencia pe care am eliminat-o, un egal cu Lyon... iar Dinamo: infrangere categorica in fata lui Mancester, infrangere categorica in fata lui Tottenham si batuti tur-retur de Benfica...

Steaua cu cateva ocazii si-a depasit conditia si a facut fata unor echipe mari, dar Dinamo s-a lovit ca de zid de cate ori a intalnit o echipa mai de Doamna-ajuta.

Lover
24th June 2007, 01:30
si iar se ajunge la aceasi discutie... :ras-plans:


ps: egal cu lyon ? :D la cum au jucat de interesati in meciu ala...si dacia mioveni scotea un egal

Luis Garcia10
24th June 2007, 01:34
Nu chiar Dacia Mioveni ..dar oricum era la indemana multora! In orice caz Dinamo mai are de demonstrat multe...pana una alta echipe ca Valencia, Betis, Hamburg, Feyenord, Hertha, Dynamo Kiev ( 1-4 in deplasare la primul meci in grupe! ) nu le-au invins ei ;)

Lover
24th June 2007, 01:36
sa zicem ca nu au avut ocazia...
daca nici anu` asta nu demonstreaza nimic, sper ca va tineti gura dinamovistilor :cya: desi cred ca la sfarsitul sezonului o sa zic...pa dinamo, felicitari cfr :))

Sasuke Uchiha
24th June 2007, 02:55
:( adversare grele pt dinamo
sper sa pice cu levski sau anderlecht

darkchild89
24th June 2007, 02:56
sa speram!!!!!! poate o sa avem noroc de data asta!!!!

Vand vise
24th June 2007, 07:11
ce, vreti pomana? sper sa joace cu una din echipele astea: valencia, sevilla, liveropool, ajax, werder sau dinamo kiev

aetius
24th June 2007, 13:05
Fosile care in 10 sezoane jucasera de 9 ori in Grupe venind de fiecare data din calificari.
In schimb Levski si Heerenven sunt adevarate forte in Europa.

----
Steaua cu cateva ocazii si-a depasit conditia si a facut fata unor echipe mari, dar Dinamo s-a lovit ca de zid de cate ori a intalnit o echipa mai de
Doamna-ajuta.

mai usor omu'....
in primul sezon in care au aparut grupele uefa atunci a aparut si sansa ca echipele romanesti sa joace doar 1 din 4 cu o echipa tare , pe cand in vechiul sistem aveam "norocul" sa intalnim aceasta echipa in turul 1 sau 2 . de acord ?
acum sa vedem :
2004/05 steaua trece de grupe , trece de valencia si da de vilareal->out
dinamo capoteaza in grupele uefa, dupa ce a jucat cu MU
2005/06
steaua si rapid trec de grupe , ajung pina in sferturi si acolo uefa ne "aranjeaza" punandu-le una impotriva celeilalte...
dinamo , desi bate detinatoatea titlului uefa ca si steaua anul precedent nu reuseste sa treaca de grupe, golul nevalidat al lui chihaia incheie sezonul european pentru alb-rosii.
2006/2007
steaua venita din grupele cl si dinamo din grupele uefa capoteaza in 16-imi in fata a 2 echipe iberice - sevilla si benfica.

dupa cum se vede varful de forma al stelei 2005/06 iar al lui dinamo va fi 2007/08 .

dardar_3
24th June 2007, 14:54
Lazio Roma va fi adversarul lui Dinamo...:)

delaparis
24th June 2007, 15:08
Lazio Roma va fi adversarul lui Dinamo...:)
:happy

asta ma gandeam si eu ... sa-l vad pe Mario :D

dardar_3
24th June 2007, 17:21
Sa va vad pe voi... ca toti spuneti ca Lazio e echipa slaba:evil:....

Va mananca Irriductibili cu fulgi cu tot...:evil:

Ulysses
24th June 2007, 18:39
noi doar am raspuns unor fratiori de ai tai...care zic de noi dar uita de momente voastre "Sublim de penibile" :happy

STEAUA a fost totdeauna in frunte , a jucat FINALE si SEMIFINALE de cupe europ[ene, sa nu mai vb de faptul ca le-a si castigat!:ok: voi,in afara de 2-3 meciuri reusite cu echipe mai bune in ultimii 20 de ani , ati iesit din europa numai pe usa din dos ca deh , s-a cunoscut ca ce cumperi in campionatul intern nu merge in europa !:rosu: cam asta e diferenta mai vlade , zi-i si lui caine18 ca iar o sa va aruncati tv-urile pe geam si-l bate ma-sa cu coada maturii:happy :happy :happy

Lordul
24th June 2007, 18:54
Ulysses draga vb prostii :

Dinamo :

Semifinalista C.C.E 1989-1990
Semifinalista Cupei Cupelor :1983-1984 (ne-a scos detinatoarea trofeului Liverpool)
Dinamo este prima echipa romaneasca participanta in Cupa Campionilor Europeni in 1956 .
Dinamo prima echipa romaneasca calificata in semifinalele Cupei Campionilor in 1984

Ulysses
24th June 2007, 19:27
cap de mort , se compara ce ai scrijelit tu acolo cu doua finale de CCE din care una castigata?
SUPERCAMPIOANA EUROPEI ITI SPUNE CEVA?:ok:
despre cupa uefa nu mai amintesc ca si asa esti tulburat... de la caldura cred :happy :happy :happy

Lordul
24th June 2007, 19:33
da si intr-o finala ati luat-o cu 4-0 cea mai mare umilinta din istoria finalelor cupei campionilor europeni -o mare realizare tre sa recunosc :ras-plans:

cip_81
24th June 2007, 19:33
Si Nottingham a castigat CCE pe vremuri si era o mare echipa. Acum se zbate undeva prin ligile inferioare si-si poarta crucea cu demintate...Nu acelasi lucru se poate spune si despre hotii din ghencea care fura, fura si iar fura si o tin la nesfarsit cu acea cupa (nu cred ca sunt mai mult de 10% din suporteri care au prins acel moment). Fac ceva pe cupa voastra...conteaza ca acum sunteti o echipa de beep, beep si de beep.

Lordul
24th June 2007, 19:40
Si Nottingham a castigat CCE pe vremuri si era o mare echipa. Acum se zbate undeva prin ligile inferioare si-si poarta crucea cu demintate...Nu acelasi lucru se poate spune si despre hotii din ghencea care fura, fura si iar fura si o tin la nesfarsit cu acea cupa (nu cred ca sunt mai mult de 10% din suporteri care au prins acel moment). Fac ceva pe cupa voastra...conteaza ca acum sunteti o echipa de hoti nenorociti si de dopati.


ce poti sa te astepti de la niste oi ? au hotia in sange ,nu mai pot scapa de ea si nici nu vor

dardar_3
25th June 2007, 00:36
da si intr-o finala ati luat-o cu 4-0 cea mai mare umilinta din istoria finalelor cupei campionilor europeni -o mare realizare tre sa recunosc :ras-plans:

Pai nu vorbeai ma de acel 7-3 al lui Real dintr-o finala de Cupa campionilor...

Sau Milan-Barcelona 4-0 ai uitat>?(scuze ca asta era atunci cand te-ai nascut...:D)...

Daca tot vorbesti de performante te rog sa nu balacaresti ceea ce nu e al vostru...

delaparis
25th June 2007, 00:50
Sunt greu de purtat rezulatate gen 0-4, 1-4, 2-4 ... etc ..; desi reprezinta un "progres", vorba subiectului de pe intern, aduce a mandrie ieftina "interna" si mai ales suficienta ...

se zice " am pierdut contra celor mai buni" :D ... problema vine atunci cand echipe din Bucuresti se amesteca in "rezultateli astea " :D

dardar_3
25th June 2007, 00:54
Asa e parisiene...:D... Mai pui si 5-0 ala si deja o dam in istorie...:groggy:... Insa eu va doresc ce e mai bine pentru voi... si anume Lazio Roma...:evil:... cu returul pe Olimpico...:drak:

delaparis
25th June 2007, 00:59
Da ... lasa ca oricum cel mai bine este cu ucrainieni ... pe astia ii batem ... altfel UEFA si primavara ... ca de obicei de un timp :P :D

ducus
25th June 2007, 20:02
Eu zic ca cele mai accesibile echipe sunt Besiktas, Anderlecht si Dinamo Kiev, Levski si Lazio. Probabilitatea sa intalnim una din aceste echipe e destul de mare. Ramane de vazut cine va fi cel care va extrage echipele.

crissis
26th June 2007, 14:49
Indiferent de echipa cu care va juca dinamo nu se va califica in grupe

dardar_3
26th June 2007, 15:33
Lazio accesibila?...:)... Pai atunci sa cadeti cu Lazio....;)

cimitiru branesti
26th June 2007, 16:17
Cu Nentori Tirana sau Knattspyrnufelag pot cadea patrupezii?

Travis Daye
27th June 2007, 09:14
bine ca sunteti voi bastani si daca o sa va calificati o sa va laudati ca ati reusit mai multe ca noi, dar nu uitati cu ce nume se poate intalni steaua si cu ce nume dinamo...

Adi Da Samraj
27th June 2007, 10:17
Cu Nentori Tirana sau Knattspyrnufelag pot cadea patrupezii?

nu au ei norocul asta :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Lordul
27th June 2007, 10:49
ne vom califica veti vedea

Luis Garcia10
27th June 2007, 11:57
bine ca sunteti voi bastani si daca o sa va calificati o sa va laudati ca ati reusit mai multe ca noi, dar nu uitati cu ce nume se poate intalni steaua si cu ce nume dinamo...

Ajungeti in semifinalele Cupei Uefa si apoi picati si voi cu echipe accesibile ;)

Ferko
27th June 2007, 12:21
Eu le doresc un singur lucru : CALIFICAREA in grupele CL .

dede
27th June 2007, 13:42
bine ca sunteti voi bastani si daca o sa va calificati o sa va laudati ca ati reusit mai multe ca noi, dar nu uitati cu ce nume se poate intalni steaua si cu ce nume dinamo...
pai oare de ce intalneste dinamo asa echipe si Steaua echipe mai slabe? :mda: ca sa fie cap de serie, Steaua a muncit ceva prin Europa, a avut grija sa stranga pct, dinamo ... :sleep:

Rossi
29th June 2007, 01:21
daca avem sansa sa nu cadem cu una din astea' 4 ...FC Liverpool , FC Valencia , Arsenal Londra , FC Sevilla ...putem intra in grupele CL

Ulysses
29th June 2007, 06:44
dar poate nu aveti :ok:

Sevilla86
29th June 2007, 13:13
Ulysses draga vb prostii :

Dinamo :

Semifinalista C.C.E 1989-1990
Semifinalista Cupei Cupelor :1983-1984 (ne-a scos detinatoarea trofeului Liverpool)
Dinamo este prima echipa romaneasca participanta in Cupa Campionilor Europeni in 1956 .
Dinamo prima echipa romaneasca calificata in semifinalele Cupei Campionilor in 1984

Ati ajuns si voi de doua ori in semifinale si ati jucat 4 meciuri... bineinteles ca ati luat bataie in fiecare :happy Craiova a ajuns o singura data intr-o semifinala si a facut doua egaluri, iar Steaua nu mai spun... e incomparabil.

Intr-un fel ar fi bine sa mearga si Dinamo in Grupe. Ar avea si ei un program mai greu, mult mai greu decat daca ar merge in Uefa, dar sincer nu cred ca se califica.

Matu
29th June 2007, 18:15
Cica s-au gandit ei asa...jucatorii shi staff-ul in frunte cu idiotul #1 Borcea si cel mai bine si ushor pt echipa ar fi sa pice cu Lazio....Probabil se gandesc ca le dau doar 3-4 ashtia...

dj_jaxxx
29th June 2007, 19:04
Anderlecht, Levski si Ajax nu ne-ar face probleme. Oricum, orice e posibil :)

cimitiru branesti
29th June 2007, 20:37
Anderlecht, Levski si Ajax nu ne-ar face probleme. Oricum, orice e posibil :)

Esti prea modest, da' ce, e capabila vreuna din echipele astea sa va faca probleme? Stai linistit ca toti fac pe ei numai cind aud de palmaresul vostru in Europa din perioada post-Postelnicu :happy

LazioRoma
29th June 2007, 20:49
cu LAZIO DOAMNE AJUTA SA II VAD SI EU LA BUCURESTI!

dj_jaxxx
29th June 2007, 22:06
Esti prea modest, da' ce, e capabila vreuna din echipele astea sa va faca probleme? Stai linistit ca toti fac pe ei numai cind aud de palmaresul vostru in Europa din perioada post-Postelnicu :happy

Alt an, alta echipa. Ca si cum fanii Stelei se asteptau la o semifinala in cupa UEFA. :)

Vom trai si vom vedea. :D

Rossi
29th June 2007, 23:58
Anderlecht, Levski si Ajax nu ne-ar face probleme. Oricum, orice e posibil :)

La ce bulan avem , parca vad ca o sa jucam cu Liverpool .....:mda::mda::mda:

Ulysses
30th June 2007, 08:50
sa te auda Dumnezeu!:ok:

Nico21
30th June 2007, 11:15
Asta apropo de frustrati....:D:D:D

superchumbo
30th June 2007, 11:45
asta da mentaliate europeana .....


in loc sa-ti aranjezi meciuri cu adversare tari, stai si te plangi prin presa ca un copil mic ca ai vrea sa cazi cu x, ca la norocul tau a bla bla ....

caine19
30th June 2007, 13:51
Pai nu au toti bulanul vostru sa cadem cu rosenborg si cu standard :groggy:...

Asa ca ciocu mic...

Luis Garcia10
30th June 2007, 14:00
Cu Rosenborg a fost noroc intr-adevar , dar am cazut si noi cu Sevilla , cu Valencia ;)
Iar cu Standard..eram cap de serie si am cazut in consecinta cu o echipa accesibila! Nu am cazut nici cu Rabotniki dar nici cu Osasuna sau Fener...deci nu poti vorbi de noroc aici ;)

Zax
30th June 2007, 14:03
nu ...voi ati cazut cu Polonia Varsovia si FC Bruges care v-au eliminat fara drept de apel cu duble victorii....Polonia Varsovia joaca acum in liga a 3-a...:happy:happy

Elvis81
30th June 2007, 16:10
Ajax nu ne-ar face probleme. Oricum, orice e posibil :)

:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:

Elvis81
30th June 2007, 16:11
Ajax nu ne-ar face probleme. Oricum, orice e posibil :)

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Rossi
1st July 2007, 03:59
--------------------------------- LOBONT --------------------------------

--------- BLAY --------- MOTI --------- STEFAN --------- PULHAC --------

----------------------------- MARGARITESCU -----------------------------

----- CRISTEA ------------------- ZICU ------------------ MUNTEANU -----

-------------------- BRATU ------------------- NICULESCU ----------------



avem echipa :ok: , asa ca nu ne mai duceti grija cu ce echipa o sa jucam
rupem tot !!! :D

Ulysses
1st July 2007, 07:59
sigur , sigur , de parca in preliminariile astea ar juca numai muraturi ca alde ceahlaul sau pandurii:happy:happy:happy bine ca nu e si urziceniul in turul 3 ca ati fi avut emotii la tragerea la sorti:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Luis Garcia10
1st July 2007, 10:21
E slaba apararea Bianco! Blay si Pulhac pot fi usor depasiti pe flancuri, iar nici cuplul de centrali nu este unul foarte sigur! Stati mai bine in centrul apararii decat pe flancuri, dar si acolo sunteti vulnerabili cateodata! ( sa ne aducem aminte gafele lui Moti... )
Eu sper sa vedem marti pe Steaua si miercuri pe Dinamo ...dar va trebuie multa sansa la tragerea asta!
Rangers , Levski , Besiktas, Anderlecht, Sahtior, Celtic, Dinamo Kiev sunt echipe cu care aveti sanse! Restul ..deja vorbim de SF-uri :) :ok:

Hard
1st July 2007, 10:22
Arsenal Londra :D

buzabel
1st July 2007, 14:18
pariez 100% ca va fi benfica si o sa ne razbunam.:headbang:

Elvis81
1st July 2007, 14:33
ce pariezi 100%? :groggy:din 15 echipe tu ai paria ca iese 100% benfica?:headbang: Ai vazut filmul "Neuronul singuratic"?sa va razbunati pe benfica?:happy:happy

ps vreau sa se califice dinamo in grupe pt binele sportului romanesc(ce cliseu:D) iar un roman care tine cu o echipa straina cand joaca cu o rivala din campionat nu prea mai inseamna ca e suporter:rosu:e pur si simplu PROST oricum vad ca acum se poarta sa fii contra adversarei decat pro echipa favorita:rosu:

Ulysses
1st July 2007, 21:16
pariez 100% ca va fi benfica si o sa ne razbunam.:headbang:

pe cat pariem ca eu tin pariul ! si daca prin hazard da iarasi peste benfica fii 100% ca va scoate din nou!

Rossi
11th July 2007, 07:00
E slaba apararea Bianco! Blay si Pulhac pot fi usor depasiti pe flancuri, iar nici cuplul de centrali nu este unul foarte sigur! Stati mai bine in centrul apararii decat pe flancuri, dar si acolo sunteti vulnerabili cateodata! ( sa ne aducem aminte gafele lui Moti... )

Moti + Radu Stefan = cel mai tare cuplu de fundasi centrali din Liga 1 :ok:
Pulhac ? Cel mai bun fundas stanga al Romaniei la ora actuala :ok:

Problema e doar la Blay (nu e constant), dar a venit Stoican care in cel mai scurt timp o sa devina titularul postului de fundas dreapta :evil:

Noi avem cea mai buna aparare din Liga 1 si imi spui ca e aparare slaba ?! :happy


----------------Lobont------------------
---Stoican---Moti---Stefan---Pulhac---
--------------Margaritescu-------------

superchumbo
15th July 2007, 12:03
Moti + Radu Stefan = cel mai tare cuplu de fundasi centrali din Liga 1 :ok:


cel mai bun, bineinteles ...... titulari indiscutabili la nationala ... pe langa chivu, goian, tamas ...

Luis Garcia10
15th July 2007, 12:10
:lol: :lol: :happy Mai glumim mult sau trecem si la chestii mai serioase? :rolleyes:

Moshu
15th July 2007, 14:21
mie mi-ar place sa pice cu Lazio si chiar cred ca ar avea sanse mari impotriva lor

caine19
15th July 2007, 14:45
cel mai bun, bineinteles ...... titulari indiscutabili la nationala ... pe langa chivu, goian, tamas ...

:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

De cand joaca ma chivu si tamas in LIGA 1 , cum zicea Bianco-Rossi ?

Citeste toata fraza inainte sa scrii toate prostiile .

p.s. Zicea cineva de o carte "neuronul singuratic" , cred ca esti invidios pe ala cu 1 neuron :)

Rossi
16th July 2007, 04:11
De cand joaca ma chivu in LIGA 1 ?

cica vine Chivu la Dinamo :P:P:P

dardar_3
16th July 2007, 10:35
Cine ti-a zis tie Bianco la 4 dimineata?...:shock:....:drak:...


PS: Lazio va fi trasa din urna... ia sa vezi...:P... ca tot va doriti voi cu ei...

Rossi
22nd July 2007, 08:06
cu oricine in afara de :FC Liverpool , Arsenal Londra , FC Valencia , FC Sevilla , Benfica Lisabona , Ajax Amsterdam

rogxg
24th July 2007, 20:41
am zis inca de la finala CL ca cine pierde joaca cu dinamo in turul 3. Asa ca ... liverpool:drak:.

Luis Garcia10
24th July 2007, 21:15
Lasa-i acum pe "spartanei" ...se pregatesc (INCA! :lol: ) de liga campionilor!

m0kanu
25th July 2007, 17:11
mie mi-ar place sa pice cu Lazio si chiar cred ca ar avea sanse mari impotriva lor

De ce crezi ca lazio este o echipa mica?
Cred ca pentru Dinamo ar fi bine sa cada cu o echipa care nu este in forma nu conteaza valoarea.Cu echipele gen Lazio este mai greu deoarece astfel de echipe se concentreaza mai mult si au mai multa determinare

YoNuTzz
26th July 2007, 15:14
dak aveti noroc, oricine in afara de liverpool, arsenal, sevilla, valencia, benfica, werder...
totusi presimt k va fi liverpool...

crissis
26th July 2007, 16:25
Indiferent cu cine vor juca nu se vor califica in grupe. Vor ajunge in uefa unde cu putin noroc poate acolo vor reusi sa prinda grupele.

chop chop
31st July 2007, 18:42
cu cine as vrea sa pice Dinamo: Anderlecht
cu cine nu ar trebui sa pice (daca vrea calificarea): Sevilla, Liverpool, Valencia, Arsenal, Benfica

sansele vor fi aproximativ:

FC Liverpool (Anglia) NO CHANCE IN HELL
Arsenal Londra (Anglia) 5%
FC Valencia (Spania) 15%
FC Sevilla (Spania) 5%
Benfica Lisabona (Portugalia) 10%
Ajax Amsterdam (Olanda) 25% (nu mai sunt ce au fost)
Werder Bremen (Germania) 30% (au probleme mari, multe accidentari)
Celtic Glasgow (Scotia) 25%
Lazio Roma (Italia) 20%
Glasgow Rangers (Scotia, daca se califica) 20%
Sahtior Donetk (Ucraina, daca se califica) 40%
Besiktas Istanbul (Turcia, daca se califica) 50%
Anderlecht Bruxelles (Belgia) 60%
Dinamo Kiev (Ucraina) 40%
Levski Sofia 50%