PDA

View Full Version : Ronaldinho, Eto'o sau Drogba?



dardar_3
18th June 2007, 10:55
Ronaldinho, Eto'o sau Drogba?...



Ronaldinho:

http://img166.imageshack.us/img166/3804/ronaldinhoab5.jpg


Eto'o:

http://img166.imageshack.us/img166/5485/etoodk7.jpg


Drogba:

http://img454.imageshack.us/img454/9550/drogbacx4.jpg

This is the question:evil: ...

Comentati aici pe cine credeti ca va lua Milan...

Bogdy LFC
18th June 2007, 10:57
Drogba ar fi cel mai potrivit pt ACM :ok:

Dar cu parere de rau o spun,si sper sa NU va suparati,ACM NU cred k va lua pe nimeni :ok:

dardar_3
18th June 2007, 10:58
Galiani si Braida au plecat in Spania... si cu siguranta nu la capsuni...:evil:...

Celso
18th June 2007, 10:58
puneti-va pofta-n cui de la Drogba:D ...cel putin pt inca un an:cool:

dardar_3
18th June 2007, 10:59
Vom vedea... cert e ca Chelsea si-l doreste foarte mult pe Kahka Kaladze...:drak:

Celso
18th June 2007, 11:00
poate pe alt Kaka:D

dardar_3
18th June 2007, 11:03
:)...

Ia uite:
http://img177.imageshack.us/img177/9610/milannoncedekakamm1.jpg


Asa ca :cya:...:D

Celso
18th June 2007, 11:05
nu prea stiu io italiana...dar cert e ca am inteles ca Milan nu-l cedeaza:plans:

eh...nu mai vrem vedete:D :D :D

lucian_iasi
18th June 2007, 11:06
Drogba :) oricum Berlusconi a zis clar ca NU-L ia pe eto'o..ptr ca il vrea inapoi pe shevchenko...asa ca iti poti pune pofta in cui :evil: :evil: :drak: :drak:

dardar_3
18th June 2007, 11:06
Pai din moment ce rusnacu' vrea ca echipa sa se autofinanteze, chelsea tre sa mai si vanda... daca nu e Drogba, va fi Shevchenko pe o suma modica+Kaladze...

Pentru Drogba sunt pregatiti 40 de mil sau Gila+ceva money...:drak:

gigiciuperca
18th June 2007, 11:08
:)...

Ia uite:
http://img177.imageshack.us/img177/9610/milannoncedekakamm1.jpg


Asa ca :cya:...:D

Ronaldinho si Kaka nu au loc in aceeasi echipa. Amandoi sunt liderii echipelor si joaca fotbalul pe care il stiu atunci cand sunt lideri.

Mare grija sa nu deveniti galacticii din Milano pentru ca stim ce performante a avut realul in perioada galactica.

lucian_iasi
18th June 2007, 11:10
Ronaldinho si Eto'o raman la Barca..sa le intre bine in cap milanistilor :) n-au ce cauta la milan...:drak: :evil:

dardar_3
18th June 2007, 11:12
:cry:...

Pai si-au terminat ciclul la Barcelona... Henry sa compenseze lipsa oricaruia dintre ei...:evil:

lucian_iasi
18th June 2007, 11:18
Berlusconi a zis CLAR ca pe Eto'o nu-l vrea...si dupa cum a zis a zis gigiciuperca,Ronaldinho si kaka n-au loc in aceeasi echipa la milan :evil: :evil: :drak: :drak: ..doar daca pleaca kaka la real...sper sa-l pastrati :evil: :evil: :drak: :drak:

dardar_3
18th June 2007, 11:20
Cum sa nu aiba loc:D... Kaka pe dreapta, Ronaldinho pe stanga... si Drogba pi shentru...:D

lucian_iasi
18th June 2007, 11:21
Ganditi-va la altul :D Ronaldinho nu vine si punct :D :ok:

dardar_3
18th June 2007, 11:24
Vom vedea...:evil:

Prome
18th June 2007, 11:25
drogba s-ar potrivi cel mai bine :D

lucian_iasi
18th June 2007, 11:29
Las decisiones serán las mismas que ya estaban tomadas antes de saber si éramos campeones o no”. Entre ellas, aseguró que “el Barça quiere que Eto'o y Ronaldinho continúen” :drak: :drak: :evil: :evil:(Laporta in el mundo deportivo)


Finalmente, felicitó al Madrid. “Ha sido justo campeón. Tenemos que saber perder y aceptarlo, Hoy era muy complicado”

Lordul
18th June 2007, 11:32
Drogaba i-ar place la Ac Milan dar nu vine nici unu dintre ei la Milan

dardar_3
18th June 2007, 11:34
Pana pe 31 august mai e...:D

Va veni macar unul dintre ei:D

Jerry20cm
18th June 2007, 11:36
brusc imi doresc sa se faca 31 august.

sa vedeti dezamagire milanistilor, ca urmare a campaniei de transferuri.

ps: nu uitati post-ul asta

gigiciuperca
18th June 2007, 11:36
Cum sa nu aiba loc:D... Kaka pe dreapta, Ronaldinho pe stanga... si Drogba pi shentru...:D

Si liderul echipei cine va fi? Ronaldo, Kaka sau Ronaldinho?

Stiu ca ultimul este visul neimplinit al lui Silvio si foarte probabil va veni in aceasta vara la Milano. Atmosfera la Barcelona s-a deteriorat si dupa acest titlu pierdut e nevoie de reconstructie. Eu zic ca vor pleca atat Ronaldinho cat si Eto.

Cat despre Kaka, cred ca va ajunge la Madrid. Isi doreste mult asta si ar fi pacat sa nu fie lasat.

Kaka si Ronaldinho se aseamana ca joc si ca nevoi izbitor de mult. Iar cel mai bun randament in dau ca mijlocas ofensiv, nu ca extreme, cu atat mai putin ca mijlocasi laterali.

dardar_3 ce sistem joaca milanul la ora actuala? si ce sistem ai vedea tu pentru la anu?

Eu zic ca 4-1-2-1-2 e cel mai potrivit pentru aceasta echipa.

georg40
18th June 2007, 11:47
Intrebarea suna: Ronaldinho, Eto `o sau Drogba ?

Raspunsul este foarte simplu:MESSI.
Jucatorul acestui si urmatorului deceniu.

dardar_3
18th June 2007, 11:51
1. Don Silvio isi doreste multe... de exemplu ca la anul Milan sa castige tot.(UCL,Scudetto si Cupa). Pentru asta va baga 200 de mil in transferuri.
2. Pe Ronaldinho il doreste de ceva timp(vreo 2-3 ani) si e dispus sa plateasca mult pentru el. Vrea tripleta Kaka-Ronaldinho-Ronaldo.
3.Kaka va sta la Milan si nu cred ca va pleca. Au fost speculatii din partea ziarelor de scandal, gen AS, Marca sau The Sun. Digao(fratele lui Kaka) se va intoarce la Milan in vara dupa imprumutul la Rimini. Este fundas central, are 21 de ani si poate juca si el.Asta e visul lui Kaka sa joace cu Digao in echipa Milanului.
4. Kaka va lua probabil Balonul de Aur dupa inca doua trofee anul asta(Supercupa Europei si Cupa Intercontinentala).

Acum Milan joaca u

-----------------------------Dida---------------------
Oddo--------Nesta----Maldini---------------Jankulovki-
----------Gattuso-----Pirlo-----------Ambrosini--------
------------Seedorf---------Kaka-------------------
---------------------Ronaldo/Gila/Inzaghi--------------


Pentru la anul se anunta un sistem mai ofensiv:


-----------------------Dida/Amelia--------------------------------
Oddo/Zambrotta-----Nesta-----Bonera/Barzagli------Jankulovski
------------------------Gattuso-----------------------------------
--------------Donati/Emerson----Pirlo/Carlos Eduardo-----------
-------------------------Kaka-----------------------------------
------------Ronaldo------------Gilardinho/Ronaldinho/Eto'o/Drogba-


@georg: Milan nu cumpara argentinieni...:drak:

Jerry20cm
18th June 2007, 12:01
in afara faptului ca ai pus 12 jucatori in a doua echipa ... :happy
in asta investiti, in a juca cu 12 jucatori? :D

dardar_3
18th June 2007, 12:09
Am gresit oleaca:D

gigiciuperca
18th June 2007, 13:55
Pentru la anul se anunta un sistem mai ofensiv:


-----------------------Dida/Amelia--------------------------------
Oddo/Zambrotta-----Nesta-----Bonera/Barzagli------Jankulovski
------------------------Gattuso-----------------------------------
--------------Donati/Emerson----Pirlo/Carlos Eduardo-----------
-------------------------Kaka-----------------------------------
------------Ronaldo------------Gilardinho/Ronaldinho/Eto'o/Drogba-


@georg: Milan nu cumpara argentinieni...:drak:

Da exact ce iti spuneam si eu 4-1-2-1-2. Indiferent ca ramane Kaka sau ca vine Ronaldinho voi aveti nevoie de mijlocas dreapta/stanga care sa faca ambele faze(ofensiva,defensiva).

Ronaldinho nu se simte bine atacant si nu joaca la nivelul la care ar trebui deci formati asta nu va da roade. Pe de alta parte daca il treci pe Kaka pe dreapta si pe Ronaldinho in locul lui in formatia ta formatia nu va da randamentul scontat. Ronaldinho si Kaka nu sunt buni in aceeasi echipa, e clar. Amandoi joaca superb atunci cand sunt lideri echipelor in care joaca.

Uite asa vad eu un Milan pentru la anu. Daca eram in locul lui Berlusconii pe asta ma axam.

-----------------------Dida/Amelia--------------------------------
Oddo/Zambrotta-----Nesta-----Bonera/Barzagli------Jankulovski
------------------------Gattuso-----------------------------------
--------------Donati/Fabregas----Pirlo/Carlos Eduardo-----------
-------------------------Ronaldinho-----------------------------------
------------Ronaldo------------Gilardinho/Eto'o/Drogba

Emerson nu e bun pe dreapta. El stie sa joace doar inchizator si central in cel mai rau caz.
Pe Fabregas l-as vrea la Madrid, dar il avem pe Gago, plus ca am inteles ca bugetul pentru transferuri la Real e de 100 mil. si avem nevoie cam de multi jucatori.

Andreiy
18th June 2007, 14:08
Drogba ar fi cel mai potrivit pt. Milan

noir_desir
18th June 2007, 15:11
Drogba, dar nici Eto'o nu e de lasat... sau poate amandoi, sa fim pregatiti pentru al 18 scudetto :D

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 18:42
vreti multe voi , lasati-l pe drogba in pace, sper sa-l luati pe dintos

kain
18th June 2007, 19:47
Tinta principala a milanezilor este Samuel Eto'o :P

dardar_3
18th June 2007, 20:15
Asa se aude...:D


Va fi noul Weah:drak:

Lordul
18th June 2007, 20:29
de parca ar veni Eto'o la Milan , cica ar fi posibil sa vina dar nu kred depinde ce atacant vine in schimb la Barca , Drogba e interesat de Primera Divison

lucian_iasi
18th June 2007, 20:57
Tinta principala a milanezilor este Samuel Eto'o :P

Dupa spusele lui Berlusconi e Shevchenko :ok: ;)


LE:Acum am vazut si eu declaratia lui Galliani,in elmundo deportivo si sport...inseamna ca,conducatorii milanului sunt tare indecisi,berlusconi spune una,galliani alta :cool: :rolleyes:

"Ronaldinho ha sido declarado 'intransferible' por parte del Barcelona, algo parecido a lo que nosotros hemos realizado con Kaká, quien es el mejor futbolista del mundo en la actualidad", ha comentado Galliani

Andreiy
18th June 2007, 22:10
cred ca Drogba va "poposi" la milan

lucian_iasi
19th June 2007, 20:16
Pentru fanii milanului o veste trista: :D :D :evil: :drak:

Laporta confirma la continuidad de Rijkaard, Ronaldinho y Eto'o

Garantiza la continuidad de Eto'o y Ronaldinho :drak: :drak:

Además el presidente del Barcelona, Joan Laporta, ha garantizado la continuidad de las estrellas del equipo (Ronaldinho y Samuel Eto'o), así como la del técnico Frank Rijkaard, y anunció "una renovación importante" que incluirá la contratación de entre 4 y 6 nuevos jugadores.

En su balance de final de temporada, el dirigente azulgrana no dio nombres de altas y bajas. Los únicos que facilitó fueron los de Samuel Eto'o, Ronaldo de Assis y el técnico Frank Rijkaard y para decir que la directiva cuenta con ellos y que los tres le habían comunicado su intención de continuar en el próximo proyecto.

Laporta también precisó las contrataciones a realizar para la próxima temporada y detalló que el Barcelona anda detrás de un lateral izquierdo, un central, uno o dos centrocampistas y uno o dos delanteros; con independencia de las altas de dos jugadores del filial (Giovani dos Santos y Bojan Krkic) que se integrarán en el primer equipo.

De ese modo, reconoció de forma implícita las negociaciones emprendidas por el Barcelona en las últimas semanas para contratar a Eric Abidal (lateral izquierdo, Lyon); Christian Chivu (central, Roma); Yaya Touré (centrocampista, Mónaco) y Thierry Henry (delantero, Arsenal).

"La intención es que haya un número de bajas que ilustren una renovación", insistió Laporta, quien aseguró que "ni Ronaldinho ni Eto'o están en venta" :D , porque "son dos jugadores que queremos para el futuro".

Por todo ello, el dirigente azulgrana no contempla la posibilidad de que ninguno de los dos 'cracks' del equipo puedan ser traspasados. "Entendemos que se quedarán por las declaraciones que han realizado y, además, nosotros queremos que continúen", insistió el mandatario del Barça.(sport)


Asta e doar o parte din articol..ce era mai interesant ptr milanisti...deci il luati pe drogba :ok:

dardar_3
19th June 2007, 20:29
:)

Vom vedea:evil:

lucian_iasi
19th June 2007, 20:31
Clubul nu ii vinde iar ei nu-si doresc sa plece.Berlusconi sa-si puna pofta in cui :evil: :evil: :drak: :drak:

Sasuke Uchiha
19th June 2007, 20:33
Asta e doar o parte din articol..ce era mai interesant ptr milanisti...deci il luati pe drogba :ok:

niciodata !

tot eto'o sau dintosu ajunge la milan daca vine henry

lucian_iasi
19th June 2007, 20:45
Eto'o sau Ronaldinho nu-si doresc sa plece de la Barca...si nici conducerea nu vrea :ok: ..deci sunt toate conditiile indeplinite pentru ca cei doi sa ramana la Barcelona.:ok:

Bogdy LFC
20th June 2007, 15:15
Pana la urma,negrii au ramas la Barca :happy :happy :happy

Dardar_3 scuze k rad dar tu erai sigur k boss-i lui ACM se vor intoarce din Spnia cu ceva jucatori si nu cu capsuni ......si ai folosit si emoticonul asta - :drak:

Rad pt k frazele pe care le scrii,pui si emoticoni si devin amuzante

:ok:

raulmad
20th June 2007, 16:21
Echipa mea de suflet este Real Madrid. Ca pleaca sau nu Ronaldinho si/sau Eto'o de la Barcelona mi-e perfect indiferent.
Dar din Italia simpatizez cu AC Milan.
Intrebare: daca il aveti pe Kaka (mai tanar, mai in forma) de ce naiba mai aveti nevoie si de Ronaldinho? Cine garanteaza ca "dintosul" se va adapta la rigorile fotbalului italian? Ce a facut Ronaldinho in Europa inainte de a se transfera la Barca? Mai nimic cel putin pe vremea cand era la PSG mai mult facea tusa decat juca.
Berlusconi cred ca a innebunit si o ia usor pe urmele lui Florentino Perez: tripleta Ronaldinho - Kaka - Ronaldo seamana cu tripleta Figo - Zidane - Ronaldo. La inceput au mers dar apoi au inceput sa se calce pe bataturi.
Al naibii daca invata cineva din greselile Realului. Toti vor sa fie acum echipe de super vedete, toti se duc acum in turnee prin Asia sau America...
Si la Real totul era roz (la inceput) dar spre final....Cei doi R se apropie de 30 de ani iar Milanul are deja o echipa batrana. Stiu, cu echipa asta de mosi a cucerit CL (bravo lor) dar cat o vor mai duce asa?
Si inca o intrebare: Seva era idol pe San Siro, a plecat la Chelsea si a ajuns o umbra a jucatorului care era....Cum s-a putut intampla asta? Ca doar n-a uitat tot fotbalul pe care-l stia? Uneori nu e bine sa dai vrabia din mana pt cioara de pe gard. Nu toti se adapteaza la schimbari. Unii se adapteaza, unii se descurca iar altii dau chix.
Exemple sunt destule: Morientes (nu s-a adaptat la Liverpool dar si-a revenit la Valencia), Veron (cum era in Italia si cum era la Chelsea), Quaresma (un pusti talentat care la Barcelona n-a rupt gura targului si s-a intors in Portugalia), Mutu (e facut pt fotbalul italian, la Chelsea s-a ales praful de el), Cannavaro (cred ca la Real a juns frate-su geaman nu jucatorul sigur de la Juve si din nationala Italiei), etc.

Bogdy LFC
20th June 2007, 16:43
Cine garanteaza ca "dintosul" se va adapta la rigorile fotbalului italian? Ce a facut Ronaldinho in Europa inainte de a se transfera la Barca? Mai nimic cel putin pe vremea cand era la PSG mai mult facea tusa decat juca.
. Nu toti se adapteaza la schimbari. Unii se adapteaza, unii se descurca iar altii dau chix.
Exemple sunt destule: Morientes (nu s-a adaptat la Liverpool dar si-a revenit la Valencia),

In Europa,Ronaldinho NU avea ce sa faca pt k PSG la vremea aia NU era in Europa,in schimb in campionat facea furori.....(park si acum imi amintesc :D )

:happy Morientes a explodat pur si simplu cand a venit la LIVERPOOL.Dak vrei iti arat niste meciuri si goluri marcate de el de te doare capul :ok:


Imi cer mii de scuze pt OFF-TOPIC

dardar_3
20th June 2007, 16:54
Mercato nu s-a terminat....


Ronaldinhi si Eto'o depind foarte mult de cat va mai sta Rijkaard pe banca Barcelonei... Daca Laporta il schimba, pleaca si Eto'o si Ronaldinho.... nu neaparat ambii la Milan....;)

Sasuke Uchiha
20th June 2007, 16:58
Rijkaard va continua sigur , daca vine henry atunci unul pleaca, poate nu acum dar la iarna SIGUR :D

raulmad
20th June 2007, 17:01
In Europa,Ronaldinho NU avea ce sa faca pt k PSG la vremea aia NU era in Europa,in schimb in campionat facea furori.....(park si acum imi amintesc :D )

:happy Morientes a explodat pur si simplu cand a venit la LIVERPOOL.Dak vrei iti arat niste meciuri si goluri marcate de el de te doare capul :ok:


Imi cer mii de scuze pt OFF-TOPIC

Nu cumva era si Ronaldinho in echipa deplasata la Bucuresti pt "faimosul" meci din Giulesti. Atunci cand s-a stins nocturna? Eu parca asa imi aduc aminte. Totusi, se poate sa ma insel. Daca te referi la Europa ca si CL da, atunci PSG nu era in Europa ci doar in UEFA.

Morientes este unul dintre jucatorii pe care eu ii simpatizez foarte mult. Eu nu zic ca nu s-a descurcat la Liverpool. Si totusi te intreb: de ce n-a ramas?

Bogdy LFC
20th June 2007, 18:50
Nu cumva era si Ronaldinho in echipa deplasata la Bucuresti pt "faimosul" meci din Giulesti. Atunci cand s-a stins nocturna? Eu parca asa imi aduc aminte. Totusi, se poate sa ma insel. Daca te referi la Europa ca si CL da, atunci PSG nu era in Europa ci doar in UEFA.

Morientes este unul dintre jucatorii pe care eu ii simpatizez foarte mult. Eu nu zic ca nu s-a descurcat la Liverpool. Si totusi te intreb: de ce n-a ramas?

OFF-TOPIC

1.In sezoanele 2001-2002 si 2002-2003 Ronaldinho se anunta k un viitor cel mai bun jucator al lumii.Barca a ''stiut ce-a stiut'' cand a semnat cu el.

2.Nando s-a intors la Real si imediat dupa s-a dus la Valencia,deoarece ii expirase imprutul la LIVERPOOL.A fost adus acolo in Ianuarie 2005 si parasit clubul in Iulie 2006 ;) De ce nu a fost achizionat definitiv? - asta NU mai stiu :D

lucian_iasi
20th June 2007, 21:31
Eto'o nu vrea sa plece :ok: :ok:

Eto'o: "Me quedo en el Barça y jugaré con Henry"(sport) :ok: :yeah: :yes:

El diario inglés The Times publica este miércoles una entrevista con el jugador del FC Barcelona Samuel Eto'o. En un momento de la entrevista, se le pregunta qué pasaría si el Barça le dice de dejar el equipo. "¿Y si yo digo que no me quiero ir?", responde el camerunés.

A continuación añade que "soy propietario de mi futuro. Tengo una idea muy clara de lo que quiero. El club no puede obligarme a hacer lo que él quiera. Nadie puede". Dicho esto, reconoce que "tengo unas excelentes relaciones con el club, con el presidente y no pienso que vayamos a llegar a esos extremos, aunque sé que algunos responsables del club quieren que me vaya".

El delantero barcelonista admite que "cuando no tenga nada más que ofrecerle al Barcelona, se lo haré saber a la directiva y al entrenador. Pero en la actualidad hay alguien que está construyendo una mentira tan inmensa sobre que me quiero ir, que la gente se lo cree. Pero repito que sólo yo puede decir mi futuro y me quedo aquí".

Eto'o añade además que no le preocupa la llegada de Thierry Henry. "Hablé con él cuando embarcaba hacia Estados Unidos para ver la final de la NBA. Es un gran compañero y jugaremos juntos. Hay sitio para todo el mundo".

Por último, Eto'o desmiente una vez más que tenga problemas con Ronaldinho. "Los dos somos grandes jugadores y no tenemos nada que envidiarnos el uno del otro".

YoNuTzz
21st June 2007, 00:27
parerea mea k eto'o v afi jucatorul milanului...mai ales dak vine henry...iar 100 de mil ptr ronaldinho este imens...

lucian_iasi
21st June 2007, 00:46
Eto'o ramane,ce nu intelegi? :rolleyes: :)

Mad_max
21st June 2007, 02:23
va mai spun o data ca visati daca credeti ca va veni la voi ronaldinho sau etoo.laporta tocmai a insistat intr-un interviu oficial ca cei doi cat si rijkaard vor continua si sezonul ce urmeaza la barca

Andreiy
21st June 2007, 02:27
asta incerc si eu sa le explic :P

Messi19FCB
15th July 2007, 12:16
greu inteleg oamenii astia...

mArIuSeL
27th July 2007, 11:54
Eu zic Drogba!:ok:

Sasuke Uchiha
30th August 2007, 20:22
uite ca nici unul, si nici lampard sau dintosu

Andrei_23
3rd September 2007, 23:16
pai dintre cei 3 cea mai mare nevoie e de drogba , dar e clar ca nu mai vine nimeni