PDA

View Full Version : Merita Real Madrid titlul?



Kainsashiki
17th June 2007, 23:56
Real Madrid a castigat cel de-al 30-lea titlu din istorie dupa o victorie obtinuta in ultimele zece minute in fata insularilor de la Mallorca.

Merita Real Madrid titlul?

dextercioby
17th June 2007, 23:57
Conteaza ?

Kainsashiki
17th June 2007, 23:59
Daca nu ai nimic de spus, nu votezi si cu asta basta.

delaparis
18th June 2007, 00:00
In Spania cei care castiga merita ... spre deosebire de alte campionate

Andreiy
18th June 2007, 00:01
Real Madrid a castigat cel de-al 30-lea titlu din istorie dupa o victorie obtinuta in ultimele zece minute in fata insularilor de la Mallorca.

Merita Real Madrid titlul?

Nu, nu merita Real Madrid titlul. Mai degraba Barcelona.
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:

dextercioby
18th June 2007, 00:02
Insinuezi ca ar fi fost ceva necurat la mijloc ?

calipeta
18th June 2007, 00:02
NORMAL K MERITA! IN SFARSIT AM LUAT FATA GUNOAIELOR DIN CATALUNIA!!!
HALA MADRID!! O sa avem TREI stele deasupra emblemei!! REAL 4EVER!
ESTE TIMPUL sa PETRECEM!!!! :yeah:

P.s. Pt Messi :headbang:

calipeta
18th June 2007, 00:03
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:
Ti se pare dubios pt k nu ai vazut meciu! :D

Andreiy
18th June 2007, 00:04
Insinuezi ca ar fi fost ceva necurat la mijloc ?

pai gandeste-te si tu...de la 1-0 pt. mallorca deodata in repriza a 2-a s-a intors la 3 pt. real madrid...pe final de meci...nu ti se pare dubios? mie da!
sa fim seriosi...realul era disperat la pauza si era in stare de orice...

delaparis
18th June 2007, 00:04
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:


ai vazut meciul ?

Andreiy
18th June 2007, 00:05
nu, m-am chinuit o ora sa intru dar n-am reusit pt. ca mi-a mers ingrozitor internetul sal e dau in cap cu el pana le sara capatana aia! ]
abia astept sa bage fibra optica ca m-am saturaT!

Kainsashiki
18th June 2007, 00:07
Intrebarea e referitoare la tot sezonul, nu numai la ultima etapa.

Elvis81
18th June 2007, 00:14
Nu, nu merita Real Madrid titlul. Mai degraba Barcelona.
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:

Si eu cred ca nu il merita,insa nu a fost nimic dubios.Cu toata prima de 3 mil. mallorca nu avea cum sa reziste pe bernabeu!Cum zicea cineva pe alt thread,realul nu e alkmaar sa piarda titlul in ultima etapa! titlul in spania s-a jucat in ultimele 3 minute din penultima etapa.

Luis Garcia10
18th June 2007, 00:15
nu, m-am chinuit o ora sa intru dar n-am reusit pt. ca mi-a mers ingrozitor internetul sal e dau in cap cu el pana le sara capatana aia! ]
abia astept sa bage fibra optica ca m-am saturaT!

Nu inteleg la ce vorbesti atunci... macar abtine-te decat sa vorbesti in necunostiinta de cauza! ;)

Andreiy
18th June 2007, 00:19
am vazut evolutia scorului...demn de OSCAR la sectiunea FARSA SEZONULUI
am vazut pe livescore.

gigiciuperca
18th June 2007, 00:22
pai gandeste-te si tu...de la 1-0 pt. mallorca deodata in repriza a 2-a s-a intors la 3 pt. real madrid...pe final de meci...nu ti se pare dubios? mie da!
sa fim seriosi...realul era disperat la pauza si era in stare de orice...

Omule tu esti bolnav rau. Incearca la un medic. Si in prima repriza Mallorca a facut antijoc si aveau posesie de 35%. Raportul ocaziilor cred ca a fost de 5 ori mai mare pentru Madrid asa ca nu stiu de ce te agiti.

Luis Garcia10
18th June 2007, 00:23
Ai vazut evolutia scorului? :lol: :lol: Te rog eu nu mai posta aiurea! Am vazut meciul si pot spune ca s-a jucat FOTBAL! Nu teatru , nu altceva! Fotbal!
Stii bine ca Realu` e echipa finalurilor de meci! Vezi meciu` cu Espanyol , cel cu Recre , cel cu Zaragoza! ;) Era de asteptat! Cat credeai ca pot madrilenii sa doarma in ghete? (cum au facut-o in prima repriza ) Unei echipe mari cand e concentrata si supermotivata si te ia la fotbal nu ai ce sa-i faci! (Ai vazut ce zicea si Hagi ;) )

delaparis
18th June 2007, 00:25
Eu repet ca Real a meritat ... sigur ca sunt subiectiv deoarece clubul asta a fost tot timpul in inima mea si am o parere ferma in legatura cu corectitudinea rezultatelor din Spania :ok:


PS. sunt foarte multumit asta seara :D

Andreiy
18th June 2007, 00:26
iar eu f. nervos si dak ma mai iau de voi nu ma bagat in seama dar nu pot sa cred ca Barca nu-i campioana :angry: :angry: :angry: :angry:

ura mea pt. real madrid a crescut in acest moment la 200%

gigiciuperca
18th June 2007, 00:31
Eu repet ca Real a meritat ... sigur ca sunt subiectiv deoarece clubul asta a fost tot timpul in inima mea si am o parere ferma in legatura cu corectitudinea rezultatelor din Spania :ok:


PS. sunt foarte multumit asta seara :D

Cu siguranta ca titlul este 100% meritat. Pacat ca nu am am mai gasit bilet pentru meci, cred ca este o sarbatoare de neuitat. Vad ca bulangii astia de la Boom nu mai tranzmit si continuare meciului...sarbatoarea...dau niste spoturi de kkt. Niste basiti!

Oricum e bine cand totul se termina cu bine.

Luis Garcia10
18th June 2007, 00:31
Eu sunt sigur obiectiv fiindca nu am niciun fel de afinitate cu Real! Mai tin cu ei prin Europa , asa cum tin de altfel cu toate echipele din Spania!
Dar trebuie sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului!
Am mai spus-o Barca le-a pus titlu` pe tava, prin rezultate ca: 0-1 cu Zaragoza , 0-2 cu Villarreal , 1-1 cu Getafe , 1-1 cu Betis in tur ,1-1 cu Levante , 1-1 cu Betis in retur, 0-0 cu Osasuna , 1-3 cu Espanyol in tur , 2-2 cu Espanyol in retur , 1-1 cu Deportivo! 10 REZULTATE NEGATIVE in partide cu echipe IN AFARA LUI TOP 4!!! E FOARTE FOARTE MULT!
Meritul Realului e , cum am mai spus, ca au stiut sa se bata , au stiut sa profite! :ok:

boni2204
18th June 2007, 00:35
am vazut evolutia scorului...demn de OSCAR la sectiunea FARSA SEZONULUI
am vazut pe livescore.

nici chiar asa, pai sa fim seriosi real e real si cred ca poate da 3 goluri lejer oricarui adversar, in plus adversarii deja erau cu gandul la vacanta :ok:
felicitari real
barca a pierdut titlul din cauza meciurilor directe asa ca e logic ca realul merita acest titlu , ce tot atatea discutii;) si sa nu uitam ca barca a egalat in ultimul minut pe camp nou in meciul direct asa ca...:)

vagus
18th June 2007, 00:36
Puteti fii siguri ca cine ia campionatul in Spania, il ia pe MERIT. Asadar, REAL MADRID, CONGRATULATION !!!! In orice caz, nu a fost DELOC usor :ok: ....

BDK
18th June 2007, 00:37
Nu, nu merita Real Madrid titlul. Mai degraba Barcelona.
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:

bai frate inseamna k tu nu ai nici o treaba cu fotbalu dak ti se pare dubios. Ce ti se pare dubios au fost rasturnari de scoruri si mai mari de la 4-0 la 4-5 si tu te miri ca intoarse realu rezultatu. bai frate vorbesti de REAL MADRID cea mai buna echipa din lume!!!
FORTZA REAL!

Andreiy
18th June 2007, 00:44
asta tine de trecut...la ora actuala nu-i cea mai buna echipa din lume

boni2204
18th June 2007, 00:45
asta tine de trecut...la ora actuala nu-i cea mai buna echipa din lume

aici ai dreptate, milan este regina europei:ok:

lucian_iasi
18th June 2007, 00:46
Daca Mallorca ar fi inscris la 1-0 la imensa ocazie pe care a avut-o in a doua repriza,realul nu mai revenea.

Andreiy
18th June 2007, 00:46
asta cred si eu..pacat...mare pacat...deplangem situatia...

vagus
18th June 2007, 00:48
Anul asta, Real a fost de MULTE ori condusa acasa si a revenit apoi castigand cu 2-1, 3-1 sau 3-2. Au luptat saracii in disperare tot sezonul iar in final au castigat pentru ca au fost mai buni ca Barcelona in meciurile directe. Deci ... NORMAL CA PE MERIT AU CASTIGAT CAMPIONATUL :ok: ...

kain
18th June 2007, 00:55
Ce intrebare e asta? Normal ca merita titlul.. a demonstrat lucrul acesta /OLE/
HALA MADRID ! /OLE/

h0va
18th June 2007, 01:11
nu ma ashteptam sincer sa fiu acum 6-7 etape ca Realul sa reusheasca sa cashtige campionatul, insa ma bucur ca m'am inshelat shi ca macar ei mi'au facut o bucurie anul asta :(

haide rapidu', haide realu'..

mariomax
18th June 2007, 01:18
meci aranjat la pauza. golurile 1 si 2 stau marturie...

Andreiy
18th June 2007, 01:19
si eu crred la fel....dar asta e

kain
18th June 2007, 01:22
meci aranjat la pauza. golurile 1 si 2 stau marturie...

hahahahahahaha :happy cum zici tu :lol:

Luis Garcia10
18th June 2007, 01:23
Cum se face ca romanii sunt singuri care vad asta? :rolleyes: Mi-e mila de voi , daca ganditi asa! Pierdeti toata frumusetea fotbalului , daca in loc sa va bucurati de acest sport minunat , stati sa va ganditi la tampenii! Dar de...sunteti romani! :|

Kooler
18th June 2007, 01:25
Pai de ce sa nu-l merite? Daca si la ei sunt blaturi eu zic sa ne lasam naiba de fotbal. Si prin absurd, daca ar fi, n-ar fi o problema, ce la noi nu e? Borcea si Becali se tot joaca ei la butoane si tot ne uitam.

DAKK
18th June 2007, 01:26
Da, il merita. Barca si Real au avut amandoua un sezon jenant, dar Real e in reconstructie.

Parerea mea e ca Barca va trebui sa vanda din "vedete" si sa o ia de la capat pentru ca in 2-3 ani sa ajunga iar in top.

Elvis81
18th June 2007, 01:33
Cum se face ca romanii sunt singuri care vad asta? :rolleyes: Mi-e mila de voi , daca ganditi asa! Pierdeti toata frumusetea fotbalului , daca in loc sa va bucurati de acest sport minunat , stati sa va ganditi la tampenii! Dar de...sunteti romani! :|

sunt perfect de acord cu tine dar ultima propozitie e dementiala:cry: :cry: :cry: tu ce esti?:cry: :cry:

Luis Garcia10
18th June 2007, 01:35
Ei sunt mai romani ca mine se pare! Sau mai bine zis...mai balcanici! :D

Elvis81
18th June 2007, 01:42
Adevarul e ca ne-am cam obisnuit cu ce a fost si poate ca inca mai este la noi si probabil ca am devenit mai paranoici decat ar trebui!
Oricum multi de pe forum ar trebui sa fie mai moderati in ceea ce afirma,dar probabil ca multi nu au curajul sa se certe cu cineva in viata REALa:D si vin sa posteze aici pt a-si mai descarca frustrarile.

Luis Garcia10
18th June 2007, 01:47
Cat ar fi de paranoici sau de frustrati , mi-e greu sa cred ca cineva care intelege fotbalul cat de cat , poate spune dupa acest meci ca a fost ceva aranjat! Inseamna ca e paralel cu fotbalul! :|

kain
18th June 2007, 01:52
Cat ar fi de paranoici sau de frustrati , mi-e greu sa cred ca cineva care intelege fotbalul cat de cat , poate spune dupa acest meci ca a fost ceva aranjat! Inseamna ca e paralel cu fotbalul! :|

Corect. Dupa ce ca Barca le oferea 3 mil. $ celor de la Mallorca in cazul in care castigau.. mai si vorbesc de aranjamente.
Real in ultimile meciuri mereu a castigat in a doua repriza sau in ultimile minute.. A avut noroc, sansa, inspiratie, a luptat si a castigat :ok:

Elvis81
18th June 2007, 01:56
si daca real-ul a dat 5 mil?:D ce,nu au de unde?:D

PS tare as vrea sa vad si echipele romanesti ca mai cred in sansa lor pana in ultimul minut!

Luis Garcia10
18th June 2007, 01:59
:happy :happy Si daca tot le era de dat...de ce nu le-au dat si celor de la Zaragoza? :groggy: Poate atunci ieseau mai ieftin..nu? :lol:

effect
18th June 2007, 02:32
Un titlu meritat

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 03:26
Nu, nu merita Real Madrid titlul. Mai degraba Barcelona.
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:

se vede ca habar n-ai de fotbalul spaniol si de meciurile realului

la castigat...deci merita


la ora actuala nu-i cea mai buna echipa din lume

nu, dar e cea mai buna din spania

Marcus99Narci
18th June 2007, 04:17
Daca l-a luat bineinteles ca il si merita ... :)

ReD_Devil
18th June 2007, 08:25
Daca l-a luat bineinteles ca il si merita ... :)

exact !:ok:

Lordul
18th June 2007, 08:39
a castigat multe meciuri in ultimele minute ...dar eu zik ca merita ...

Celso
18th June 2007, 10:52
normal ca merita:) ...bravo Capello....bravo Reyes:yeah:

cine castiga ala il merita:lol:

Bogdy LFC
18th June 2007, 10:53
NU :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :plans: :plans: :plans:

papaletto2000
18th June 2007, 10:53
Din moment ce l/a castigat, e logic ca DA!

gigiciuperca
18th June 2007, 11:00
Cred ca cei care au zis ca a fost blat au vazut meciul pe livescore si nu intelegeau cum Super Echipa Mallorca poate sa ia 3 goluri in 20 de minute cand ei au avut 100 de ocazii de poarta in prima repriza. Astia cu blatul sigur sufera de scenarita.

Mallorca aseara a incercat sa pacaleasca fotbalul. Dupa 0-1 nu mai vroiau sa se ridice,cred ca le placea gazonul de pe Bernabeu.

Si cum toti stim, cand incerci sa pacalesti fotbalul acesta te pedepseste. Asta s-a intamplat aseara pe Bernabeu in a doua repriza.

Sper sa il pastreze pe Reyes la echipa pentru ca aseara el a adus titlul la Madrid.

realmadrid.com
18th June 2007, 12:42
Nu, nu merita Real Madrid titlul. Mai degraba Barcelona.
Mi se pare f. dubios cum la pauza era 1-0 pt. Mallorca si deodata in repriza a 2-a s-a facut 1-3 pt. Real Madrid!!! :angry:


Real Madrid - Barca 2-0
Barca - Real Madrid 3-3 (0-1,1-1,1-2,2-2,2-3,3-3)
Real Madrid - Sevilla - 3-1

Ruud => Pichichi

Baiatule, blat ai vazut tu pe livescore, poate...cei care au vazut meciul iti pot garanta ca n-a fost nici vorba de blat. Eu la pauza eram terminat...cand am vazut ca eram condusi. A fost blat...cu bara la Mallorca in primul minut si inca 2 ocazii 1 vs 1 cu Casillias....blat, ce sa mai zic. Du-te si te plimba, ca esti dus cu pluta.

A fost blat la Nastic, cunoscatorule ?...la scorul ala pot sa zic si eu ca Nastic s-a dat la o parte.

Cu At. Madrid ce ati facut ?...cu cat a fost platit ratatul ala de portar sa gafeze asa ?

Multi prosti pe lumea asta :ok:

Mihai
18th June 2007, 15:41
cum naibii sa nu meritam =)) pai de ce suntem oare pe primu loc acu la sfarsti. Real merita mai ales pentru ultimele etape senzationale pe care le-a facut, si cand zic ultimele ma refer asa cam la tot returul:)

Bravo Real!!! Bravo Raul!!!

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 15:45
Cred ca cei care au zis ca a fost blat au vazut meciul pe livescore


si probabil nu au vazut un meci al realului sezonul asta si probabil habar n-au de campionatul spaniol

Universal
18th June 2007, 15:54
Ramane Capelllo? Ca el este artizanul .....

Merita desigur

Sasuke Uchiha
18th June 2007, 15:56
merita insa sunt multi impotriva lui, eu sper sa ramana
saptamana asta se va decide viitorul sau la echipa