PDA

View Full Version : NBA Europe Live 2006



cristane
1st March 2006, 11:46
S-a anuntat programul NBA Europe Live 2006:

Meciuri amicale

05.10: Barcelona - Philadelphia 76ers (Barcelona)
05.10: Addeco Asvel - San Antonio Spurs (Lyon)
06.10: Roma - Phoenix Suns (Roma)
06.10: CSKA Moscow - L.A. Clippers (Moscova)
08.10: Maccabi Tel Aviv - San Antonio Spurs (Paris)
08.10: Unics Kazan - L.A. Clippers (Moscova)

Turneu - Koln

Semifinale:
10.10: Philadelphia 76ers - Phoenix Suns
10.10: Euroleague Champion - Euroleague Runner-up

11.10: Finala mica
11.10: Finala mare

KingMJames
1st March 2006, 14:35
poate de ar transmite si un post de televiziune de la noi ar fi tare bine...:ok:

cristane
1st March 2006, 14:49
Tell me about it :)

Macar turneul de la Koln sa se dea, desi si amicalele se anunta foarte interesante.
Oricum, sper sa aiba succesul scontat, si sa devina un turneu traditional, ar fi frumos an de an sa vedem meciuri de genul acesta. Chiar imi doream de multa vreme un turneu cu echipe din Europa vs NBA

Kobe24
1st March 2006, 15:59
dupa ce reguli se joaca??FIBA nu?:(

Irimus
1st March 2006, 21:42
Precis...si pe urma o sa se mire de ce le dau astia din nba asa bine de la 3...europenii cu semicercu lor..

Danila
2nd March 2006, 01:26
din cate mi-aduc eu aminte...americanii au avut chiar o foarte mare problema la aruncarile de 3 puncte la olimpiada...asa k nush despre avantajul lor...

KingMJames
3rd March 2006, 13:08
au fost cam dezolanti de la 3...mi-amintesc de melo cum nu i-au intrat deloc(un singur cos de 3 am vzt de la el toata olimpiada;poate a dat mai multe dar nu cu mult,avand in vedere ca a aruncat destul de mult)...

cristane
4th September 2006, 13:07
S-a lansat site-ul oficial al NBA Europe Live:

http://www.nba.com/europelive/

cristane
25th September 2006, 11:51
Au mai ramas 10 zile. Meciurile se pare ca sint deja sold out. Daca afla careva detalii de televizare... pls let everyone know ;)

caseta
25th September 2006, 12:46
Au mai ramas 10 zile. Meciurile se pare ca sint deja sold out. Daca afla careva detalii de televizare... pls let everyone know ;)

sold out ?!?!?!?
kkt

cristane
25th September 2006, 13:20
sold out ?!?!?!?
kkt

Pai doar nu credeai ca mai gasesti bilete cu o zi inainte de meciuri :) Desi... s-ar putea inca sa mai gasesti la unele partide, daca te grabesti. Barcelona a anuntat oficial ca e sold out pt meciul cu 76ers, la fel si Lyon - Spurs. Restul vor fi si ele cu siguranta sold out - dar inca nu au venit anunturile oficiale.

cristane
26th September 2006, 11:33
Dupa cite se pare, TV Sport va transmite in direct NBA Europe Live!!! Primul meci - joia viitoare, in direct, Barcelona - Philadelphia 76ers!!!

r0bby
26th September 2006, 19:29
tv sport:o: sper ca acesta este inceputul transmisiilor meciurilor cu echipe din nba sau poate ca vor transmite chiar nba-ul:)

KingMJames
26th September 2006, 20:31
felicitari tv sport....aveti grija la stanculescu...;)

Zabriskie
26th September 2006, 21:04
pe site nu am vazut nimic despre eveniment... :confused:

cristane
29th September 2006, 12:21
A aparut confirmarea si pe site-ul TV Sport, vom avea NBA Europe Live la tv.

Programul televizarilor din primele zile:
05.10 - 22.00 - Barcelona - Philadelphia 76ers (Live)
07.10 - 00.00 - CSKA Moscova - L.A. Clippers (Delayed)
08.10 - 19.00 - Maccabi Tel Aviv - San Antonio Spurs (Delayed)

Apoi, pe 10 si 11 octombrie, va avea loc mini-turneul de la Koln, in care Phoenix Suns si Philadelphia 76ers vor intilni campioana si vicecampioana Europei, adica CSKA Moscova si Maccabi Tel Aviv. In semifinale europenii joaca intre ei, americanii la fel, iar apoi urmeaza finala mica si finala mare. Inca nu am gasit programul TV Sport din aceste zile, dar ma gindesc ca, daca tot au preluat evenimentul, nu se poate ca acest turneu sa nu il transmita.

Iar astea sint regulile turneului, un hibrid intre cele europene si cele americane:
http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temporada=E05&jornada=33&id=229

Florian GG
29th September 2006, 16:49
Niice thnx for the info cristane :ok: . Wow si ce reguli bine zis hibrid :D combinatie intre euroliga si nba cu un plus pt nba. Oricum de-abia astept

YodaRo
29th September 2006, 18:53
cool In USA si Canada le dau pe NBA TV Live si espn. Dar sunt niste ore nasole.

Oct. 5: NBA Europe Live Tour
3 pm - 76ers vs. FC Barcelona
9 pm - Spurs vs. Lyon

Oct. 6: NBA Europe Live Tour
12 pm - Clippers vs. BC Khimki
3 pm - Suns vs. Roma

Oct. 7: NBA Europe Live Tour
8am - Clippers vs CSKA Moscow

Oct. 8: NBA Europe Live Tour
10am-Spurs vs Maccabi Tel Aviv

Oct. 10: NBA Europe Live Tour
12 pm - CSKA Moscow vs. Maccabi Tel Aviv

Oct. 10: NBA Europe Live Tour
3 pm - 76ers vs. Suns

Oct. 11: NBA Europe Live Tour
12 pm-CSKA/Maccabi loser vs 76ers/Suns loser

Oct. 11: NBA Europe Live Tour
3pm-CSKA/Maccabi winner vs 76ers/Suns winner
All times Eastern

YodaRo
29th September 2006, 19:02
as fi vrut sa vad si Miami, Detroit, Cavs, Dallas sau Washington.

Raptor
30th September 2006, 01:38
22:00 BASCHET - NBA Europe TOUR: Philadelphia 76'ers - FC Barcelona (IN DIRECT) pe TV Sport :D :D :D :D :D :D

You can't get any better than that.

cristane
4th October 2006, 19:13
Miine il vedem pe Iverson ;)
Ma mir ca nu va agitati si voi mai tare... daca nu ii mai dau eu un "bump" subiectului asta, raminea mort demult :) Totusi, avem echipe de NBA in direct la TV, la ore normale! :D That's not something you see everyday!

Raptor
4th October 2006, 19:44
Da^^^

Iverson Iguodala Rodney Carney Webber... (si il astept pe Ady Micinic sa zica de europeni)

Ady Micinic
4th October 2006, 20:02
Prezent. :)

Lakovic, Basile, Navarro, Marconato, Ukic, Kasun.

Irimus
4th October 2006, 20:21
sunt curios daca va juca titular carney....dar nu prea cred

Raptor
4th October 2006, 21:46
Atunci cine? Ca daca nu joaca in sezon macar acuma sa joace, in Training Camp (ca poti sa-l numesti asa). Korver? Adevaru e ca Rodney Carney e SF... si e rezerva lu Iggy. Pe SG joaca Willie Green si Korver, cel putin in viziunea mea.

Irimus
4th October 2006, 21:59
asa zic si eu..dar poate joaca iguodala sg si incepe carney pe sf...desi ca totusi cred ca korver va fii starter..are deja 3 ani de nba si a mai crescut valoric in ultima vreme..desi ca defensiva tot nu stie

cristane
5th October 2006, 10:25
Un mic offtopic: citeam si eu pe wikipedia de una-alta din NBA, si am dat peste lista asta cu draftul din 1996, in care Iverson a fost prima optiune. Mi se pare foarte misto sa vedem acum, 10 ani mai tirziu, ce s-a ales de jucatorii din draftul ala. Uitati-va la al 13-lea ales. Si la al 27-lea :D

http://en.wikipedia.org/wiki/1996_NBA_Draft

StephonTrue 15
5th October 2006, 10:30
mai interesant e la Undrafted players :P

caseta
5th October 2006, 13:03
io tot zic ca din draftu ala cel mai "interesant" e cum wolves l-au dat pe ray ray si un future 1st round pe marbury, care dupa 2 ani a cerut trade, pt ca de bun ce se credea nu suporta ideea ca KG ia mai multi bani decit el.

si cind te gindesti ce echipa puteau sa faca ray ray cu kg ....

stiu, stiu ... hindsight is 20-20 ... nu ai cum sa intuiesti mereu ce nebun e cite unu. dar io le-as face un control psihiatric jucatorilor pe care as vrea sa ii aduc la echipa.

Irimus
5th October 2006, 14:16
pai in momentul draftului..marbury chiar era cotat mai bine....

cristane
5th October 2006, 17:24
Avancronica meciului din seara asta:
http://www.euroleague.net/news/i/1262/180/preview-winterthur-fcb-vs-philadelphia-76ers

Tot azi, se joaca si Adecco Asvel - San Antonio Spurs.

Irimus
5th October 2006, 18:44
eu presimt ca ii vom vedea mai mult pe carney, bobby jones, willie green, s. randoplh si louis williams decat pe iverson c-webb si iggy:rosu: desi ca sper sa ma insel...oricum in momentu de fata nu as miza prea multi bani pe o victorie a sixersilor

Raptor
5th October 2006, 21:18
Din blogul lui Carney:


Today, we practiced in the arena to try and get a feel for it. The floor is tough though. In NBA arenas, there's the cement floor and then there's a cushiony support underneath the court. There's none of that underneath here. It's just plain cement, so you feel like you're playing on hard ground. But you get adjusted to it and, anyplace we are, we're just gonna try to go out and play.

Zabriskie
5th October 2006, 22:15
Ete na.. sunt regulile din NBA.

Irimus
5th October 2006, 22:27
ce ziceti de meci? imi place f. mult cum se misca iggy..devine incet incet un jucator complet
c-webb saracu..e tot mai imobil pe zi ce trece dar se vede ca totusi stie foarte bine jocu
ma bucur si ca dalambert pare sanatos si dispus la joc
astept sa intre si carney

Sharkie
5th October 2006, 22:49
joaca foarte frumos barcelona !
americanii joaca naspa

Irimus
5th October 2006, 22:52
naspa rau de tot...io zic ca daca venea wade si juca el singur contra barcelonei ii batea la vreo 20 de puncte

Sharkie
5th October 2006, 22:55
daca mie nu imi place ce vrei ? :)

Irimus
5th October 2006, 22:59
glumeam mai...dar phila e o echipa din a doua jumatate valorica a nba-ului in timp ce barca are doar vedete(la nivel european vorbind)si totusi phila conduce deocamdata...io sincer chiar m-as mira ca pana la urma sa castige phila....

Irimus
5th October 2006, 23:01
faultul ofensiv fluierat la iggy a fost o cretinitate

SilverZeus
5th October 2006, 23:11
Half-Time: Spurs vs. Adecco ASVEL Lyon = 67-44...PArker (23), Duncan(10), Manu(7)

Irimus
5th October 2006, 23:23
credeam ca va fii un meci demonstrativ si ca vor juca mai mult pt spectacol dar vad ca joaca cu indarjire si chiar isi doresc victoria ambele echipe

Raptor
5th October 2006, 23:29
Da... e destul de marfa meciu. Iggy joaca super tare, mai ales la inceput a jucat bine si flashy. Dar ma supar daca nu vad o moara, ori de la Iggy ori de la Carney... care a fost lovit in genunchi dar s-a intors.

Irimus
5th October 2006, 23:33
raptore eu ce sa cred pana acuma despre carney? :mda:
vai ce jucator ar fii c-webb daca l-ar lasa genunchii

Elphax
5th October 2006, 23:50
na, cum era faza cu echipe din europa in nba?
barcelona e mai buna, dar ar face fata?
totusi parca la americani se joaca mai mult...

Irimus
6th October 2006, 00:08
dalambert e singurul care-mi place de la phila...daca joaca tot asa e un C bun...nu unul grozav..dar unul bun

Ady Micinic
6th October 2006, 00:20
De cate ori s-a fluierat fault ofensiv la blocaj?!?

Irimus
6th October 2006, 00:43
parca am vazut semifinala de la olimpiada..cu niste americani imfumurati si siguri ca tot vor castiga pana la urma...doar dalambert a jucat cum trebuie

Raptor
6th October 2006, 00:55
Arbitrajul a fost foarte prost...

Comentariul foarte bun zic eu...

Dar ce e cel mai tare e ca s-a jucat cu REGULI NBA, nu mixte. Eu n-am vazut nici o regula care sa apartina de Euroliga (cum ar fi, de ex, faptul ca poti sa iei mingea de deasupra inelului odata ce aruncarea a fost ratata etc). Deci cea mai tare faza e ca europenii i-au batut pe americani cu regulile NBA.

So congrats Barcelona, ca sa ma exprim in spaniola. Probabil cea mai tare victorie la nivel de club pentru europeni fatza de americani.

Irimus
6th October 2006, 01:02
si mie mi-a placut comentariul....chiar stia toti jucatorii ..chiar e mare lucru sa-l recunosti din profil pe kevin ollie sau mai stiu eu care...si in plus comentatorul avea suficiente informatii despre jucatori cum ar ii trecut pozitia in draft chestii de astea...mi-ar placea sa comenteze el si meciurile de pe tvr(daca vor mai fii)

raptore...m-ai facut sa sper ca e mai bun de atat carney..azi nu am vazut nimic deosebit la el in schimb dalambert a aratat ca isi merita cat de cat banii(dar a fost singurul)

am si eu o intrebare pt cei care cunosc regulamentul perfect:Chiar e interzis sa ratezi in mod intentionat aruncarea libera? Eu chiar nu am stiut asta..bine ca oricum nu mai conta....dar e o decizie pe care eu o vad pt prima data

Ady Micinic
6th October 2006, 01:41
Basile cred ca a dat 11 puncte in sfertul 4, daca bine am numarat.

caseta
6th October 2006, 02:32
raptore eu ce sa cred pana acuma despre carney? :mda:
vai ce jucator ar fii c-webb daca l-ar lasa genunchii

ar fi jucatorul care a fost cindva ... adica un jucator excelent. web a fost un PF versatil inainte ca KG sa stie sa scrie cuvintu asta ....
eu stiam ca e slow, dar nu credeam ca e in halul asta. se vede clar cum trage un picior dupa el. sincer imi pare tare rau a a ajuns asa. era un jucator atit de bun ... mare pacat cind un asa jucator se pierde.

altel meciul a fost ok. s-a vazut diferenta intre europeni si americani. europenii au plimbat mult mingea, americanii au fost individualisti. AI a fortat muuult de tot. cough*ball hog*cough

ca atitudine, mi s-a parut ca americanii au jucat mai relaxati si nu prea ii interesa rezultatul. de altfel am asta e la ei stilul din presezon. e o mare incalzire. nu zic ca daca se strofocau reuseau mai multe. pe final au incercat sa forteze un pic, da barcelona a raspuns excelent. singura lor sansa ar fi fost sa faca 2-3 defensive stops consecutive, dar cum apararea lor e "swiss cheese" ....

asa ca felicitari barcelona.

altfel, cred ca in stern e destul de serios in legatura cu extinderea ligii in europa. deja in US nu cred ca mai poate creste mult. acolo basketul e dupa fotbal si era si dupa baseball - nu mai stiu dupa scandalul de dopaj. in schimb in restul lumii, din cite stiu, basketul e pe locul 2 si e in crestere.
in mod sigur stern se gindeste la propria "legacy", iar extinderea ligii in europa ar fi incununarea carierei lui.

cristane
6th October 2006, 02:33
Foarte misto meciul, mai spectaculos si mai indirjit decit ma asteptam. Ma gindeam ca o sa bata Barcelona, nu cred ca a fost chiar asa mare surpriza :) Mai ales ca Iverson a jucat slab. In rest, totul a fost la superlativ. Meciul, atmosfera din tribune, transmisia, comentariul. Sper sa continue asa... ;)

In celalalt meci, Spurs s-a distrat cu Lyon, victorie la 25 puncte, leading scorer Tony Parker, inapoi la el in tara.

Miine se joaca Lotto Roma - Suns si Khimki - Clippers, din pacate nici unul din meciuri nu e televizat.

Raptor
6th October 2006, 03:15
Nu e interzis sa ratezi intentionat... e interzis sa ratezi inelu... si sa dai cu mingea in panou. Mingea trebuie sa atinga neaparat inelul (sau sa fie fus cu panoul :D) altfel se considera airball (ma rog, violation) si revine in posesia celorlalti in cazu in care e ultima aruncare libera.

Irimus
6th October 2006, 09:07
ar fii penibil sa zici ca phila nu si-a dorit victoria si ca a jucat in scarba si ca daca ar fii fortat ar fii castigat lejer...nici vorba..cam asta e valoarea baschetului european in momentul de fata...adica f. apropiat de cel european

@caseta:iverson nush daca a fortat cat parca nu a avut prea mult chef de joc..adica sa fim serisoi 12 FMA? wtf? cand a mai aruncat el asa putin la cos?desi ca in sf. 4 s-a vazut ca si el vroia sa castige meciu

Zabriskie
6th October 2006, 09:49
eu ma asteptam la un meci demostrativ in adevaratul sens, gen all star. impresia mea e ca la asta s-au asteptat si americanii. oricum e mai frumos un meci cu "scantei".c-webb mi-a placut, la stop sut de la semi e tatic, ca sa nu mai zis la handling,pacat ca in aparare trec toti de el. dalambert si rookie-ul ala de nu am auzit au jucat bine.barcelona au lot bun si echilibrat, un adversar pe masura pt panathinaikos sezonu' asta.

Florian GG
6th October 2006, 11:59
Mda meci frumos...insa nu am aflat nimic nou despre Philly (the same old thing) adik Dalemebert acelasi monstru in defensiva (intr-adevar a jucat bine si-n ofensiva in seara asta); C-Webb acelasi juc experimentat cu o stiinta a jocului excelenta; Iggy daca i s-ar cere mai mult sau daca ar fi lasat sa faca mai mult cu siguranta ar ajunge departe; AI nu prea a avut chef (tv-ul spaniol s-a concentrat mai mult tatuajele lui decat la joc). Carney nu a aratat absolut nimic, total depasit de situatie insa nu cred ca valoarea lui e asta.

Raptor
6th October 2006, 14:16
Eu nu cred ca aia e viteza lu C-Webb... eu cred ca a jucat la "shto", mai ales din punct de vedere al efortului. Ca mai joc si eu asa d-apoi C-Webb, nu? Oricum e clar ca nu mai e "his old self" dar nici cum a jucat ieri de lent nu cred sa fie.

Irimus
6th October 2006, 14:19
pacat ca nu raman suficiente mingi si pt iggy....care pe langa faptul ca partrunde excelent are mai nou si mana de la distanta si semidistanta deci incepe sa aiba un arsenal complet pt ofensiva..pacat nu si-l poate folosi

cristane
6th October 2006, 14:37
Dar de Barcelona nu ziceti nimic? :D Si cind pierd americanii, tot numai de ei vorbiti :P Navarro rules, a aratat-o inca o data aseara.
Miine prevad o noua victorie a Europei asupra NBA-ului. TSKA bate pe Clippers.

Irimus
6th October 2006, 16:12
nu cred ca tska o bate pe LAC

Florian GG
6th October 2006, 16:42
nu e exclus totusi :) Intr-adevar Barca a jucat excelent aseara folosindu-se de arma perfectionata de europeni si anume teamwork (in lipsa superstarurilor echipa e arma suprema normal) incluzand aici si great passing. Intotdeauna la echipele non-americane nationale sau de club pasele curg incredibil si ametitor. De fapt acesta este show-ul european :d printre putinele lucruri care imi plac la jocul de basket european. Vasquez (superba patrunderea pe langa C-Webb incheiata cu un one-handed-flush); Navarro (aruncari reusite exact atunci cand a tr) sau Basile (parca el a facut 4-point-play-ul de la sfarsit) au jucat f bine.

deko
6th October 2006, 17:09
foarte tare meciul !
am tinut cu barcelona de la inceput , nu stiu exact de ce, probabil aceeasi ca la meciul USA cu Grecia , dar totusi acest meci nu avea nici o miza.
iggy mi-a placut destul de mult si in plus ma asteptam de la ceva deosebit din partea lui carney !
astept celelelate meciuri , dar tsk-ul are destul de multi americani din cate stiu asa ca sunt curios sa vad americanii europei contre celor din state

Raptor
6th October 2006, 18:25
Iggy s-ar putea foarte bine sa aibe break-out year in NBA sezonul asta. Acelasi lucru il prevad si pentru Josh Smith. Iggy este overall package, din care cel mai important lucru pe care l-am vazut il reprezinta abilitatea lui de a pasa. Este un pasator excelent si spun foarte rar acest lucru. Si nu numai atat, ci este si inteligent in joc, doar ca e tratat de sus de restul coechipierilor si el e "baiat de treaba" si modest. Pentru ca daca ar fi putin mai arogant si mai increzator in sine (gen Kobe) ar fi un "monster player". Sigur ca mai are de lucrat la jumpshot dar in rest... aparare are, athletic ability nu mai zic, viziune&pase are, nu e selfish, recupereaza bine, e inteligent. So... :rolleyes:

La fel si Josh Smith (care nu e asa inteligent but still :)). Sezonul trecut a avut in ultimele 12 meciuri pe care le-a jucat o medie de 17.4 ppg, 8 rpg, 4 apg, 2.5 bpg...:rolleyes:

r0bby
6th October 2006, 19:17
iggy a jucat bine....dar barcelona a meritat sa castige dupa cum si-a impus jocul..navaro a jucat excelent!

Kobe24
6th October 2006, 20:10
de iggy se leaga pan la urma sperantele de playoff.
adica anul trecut iverson a avut un sezon excelent nu? nu cred ca poate sa joace CU MULT mai bine
webber a fost sanatos?? se poate repeta??
antrenor tot maurice cheeks a ramas.
trebuie sa vina de undeva un plus nu???

Irimus
6th October 2006, 20:34
daca ar aparea un plus doar din partea lui iggy ar putea sa apara insa din pacate atat timp cat la phila vor fii 2 personalitati ca iverson si c-webb ..progresul lui va fii tinut pe loc si e pacat

sun
7th October 2006, 11:48
bun , si cat a fost scorul pana la urma ?

Voi tine in fiecare meci cu echipa care da cele mai multe alle-upuri :ras-plans: iubesc schema asta :ok:

Zabriskie
7th October 2006, 13:10
Dar de Barcelona nu ziceti nimic? :D Si cind pierd americanii, tot numai de ei vorbiti :P Navarro rules, a aratat-o inca o data aseara.

Ukic mi-a placut mult. Adevarat talent, de urmarit pe viitor.

Ady Micinic
7th October 2006, 15:00
La Barcelona trebuie evidentiat jocul foarte bun al lui Lakovic. Din pacate pentru el, Jaka nu se va maturiza niciodata pentru stilul de joc european. Tine prea mult mingea de multe ori si cu toate ca e considerat din punct de vedere individual unul dintre cei mai spectaculosi baschetbalisti din Europa ii lipseste maturitatea. E greu de antrenat iar echipa are de suferit din aceasta cauza.
Navarro este fantastic, unul dintre cei mai buni jucatori allaround din Euroliga, are good D, aruncare extrem de buna si se uita pe teren. Un SG extrem de important.
Basile e un veteran care a inscris 11 puncte in sfertul 4, se afla de o panta descendenta in cariera, dar intotdeauna va ramane o placere de urmarit pentru acea aruncare (si imbucurator e ca il are pe Belinelli urmas).
DelaFuente e tipicul de extrema spaniola, in aceeasi categorie cu Jimenez, extrem de putin vizibil prin ce face in teren, dar foarte util, a ratat cam mult in meciul cu Phila. Un veteran important pentru fanii catalani.
Kakiouzis, e grec, no need to say more. Totusi, fanii NBA isi vor aminti de capacul incasat de la Dalembert si nu de aruncarea de 3 care a readus pe Barca la conducere in sfertul decisiv. Foarte util in aparare, un jucator de echipa, un jucator pe care orice antrenor serios stie sa-l aprecieze.
Kasun a impresionat prin tatuaje.
Marconato a fost batjocorit in repriza secunda de arbitrii cand i s-au fluierat cel putin doua greseli ofensive la blocaj, care in opinia mea au fost regulamentare. Un pivot imens, greoi dar cu plasament foarte bun, ajuta mult la ambele panouri. Pacat ca a jucat prea putin, dar i se intampla des acest lucru.
Fran Vasquez cred ca a impresionat pe toata lumea, fie fan NBA, fie fan Euroliga. Aruncare de semidistanta foarte buna pentru un pivot (chiar si european), decent la recuperare, foarte bun in duelul unu la unu, se simte foarte bine sub cos. In defensiva e cam depasit, sa nu zic aerian. Mai are de invatat dar se anunta un jucator important. Poate revine in lotul Spaniei pt CE de anul viitor (care va fi in Spania), dupa ce a lipsit de la CM, dar a fost prezent la CE in 2005 cand a lipsit Pau.
Ukic are o tehnica sclipitoare, cam predispus la greseli. Asta pare sa fie punctul deficitar al Barcei in acest sezon, au 2 PG extrem de talentati dar spre deosebire de restul lotului, cei doi se cred mai importanti decat echipa. Poate 'Dusko' ii pune cu botul pe labe si atunci Euroleague watchout.
Per ansamblu echipa frumoasa a Barcei, inca coeziunea si relatiile de joc sufera, explicabil tinand cont de faptul ca au plecat 3 jucatori si in schimb au venit 4. E echipa solida pentru Euroliga, dar pentru moment nu se compara cu marile forte CSKA, TAU ori Panathinaikos.

De la Sixers mi-a placut Dalembert, e clar ca in NBA nu se va simti asa bine, precum in acest meci dar totusi, e o bestie in defense. Iverson e o placere sa-l vezi cu mingea in mana dar imi amintesc, fara sa ma gandesc foarte mult, vreo 3 faze in care s-a facut double team la el si a intarziat sa paseze. Webber e departe de ce a fost candva, desi e extrem de talentat, tehnic, elegant, cu viziune mult peste atletii de azi, dar e praf dpdv fizic. Iguodala se misca bine, sa vedem daca isi dezvolta aruncarea, macar de la 3 s-o bubuie ca aruncarea de semi e o arta, unul ca el nu o sa stie niciodata sa arunce de la semidistanta. Prea mult se vb despre niste jucatori care nu au habar de baschet (ex: Carney). Parerea mea.
Arbitraj ca la Olimpiada, adica foarte slab.

Raptor
7th October 2006, 16:14
Eu n-am zis decat sa vad o moara de la Carney, atata. N-am cerut mai mult :D. Cred ca e evident ca nu se ridica la nivelul nici celor de la Barca nici celor de la Sixers... e un rookie atletic si cam atat. Chiar daca el vorbeste sa "proove his critics wrong". Si totusi, a fost doar un meci, sa nu-l judecam chiar asa.

Irimus
7th October 2006, 16:44
De la Sixers mi-a placut Dalembert, e clar ca in NBA nu se va simti asa bine, precum in acest meci dar totusi, e o bestie in defense. Iverson e o placere sa-l vezi cu mingea in mana dar imi amintesc, fara sa ma gandesc foarte mult, vreo 3 faze in care s-a facut double team la el si a intarziat sa paseze. Webber e departe de ce a fost candva, desi e extrem de talentat, tehnic, elegant, cu viziune mult peste atletii de azi, dar e praf dpdv fizic. Iguodala se misca bine, sa vedem daca isi dezvolta aruncarea, macar de la 3 s-o bubuie ca aruncarea de semi e o arta, unul ca el nu o sa stie niciodata sa arunce de la semidistanta. Prea mult se vb despre niste jucatori care nu au habar de baschet (ex: Carney). Parerea mea.
Arbitraj ca la Olimpiada, adica foarte slab.

ady 2 remarci:
1.iggy are dupa mine aruncare de la seimidistanta ok(pt tipul lui de jucator)
2.iar legat de carney..la ce am vazut in acest meci...tre sa fiu de acord cu tine desi ca intr-adevar a fost doar primul sau meci deci mai are timp..oricum din pacate mie nu mi-a spus nimic


ps:Lakovic e un fel de Iverson al europei...are o tehnica comparabila cu cea a americanului...

Irimus
7th October 2006, 17:13
nu am vazut primele 5 minute...maggette a fost titular?

edit:bagami-as picioru...m-am uitat din greseala pe nba.com si am vazut cat e scorul...am uitat ca nu e in direct meciul

StephonTrue 15
7th October 2006, 17:44
mai bine te uiti pe nba la play by play ca astia au taiat din meci...

Raptor
7th October 2006, 18:42
Din blogul lui Carney:


I think I did alright. I missed two easy shots, but ultimately, I helped the team. I got some good minutes and Mo kept me out there for defensive reasons. I think I did a good job for him and he congratulated me for a good game afterwards. So, I think I did alright, but we still lost the game.

Irimus
7th October 2006, 19:41
nu cred ca tska o bate pe LAC

ce prostie am zis :ciocan:

Florian GG
8th October 2006, 12:22
Mda as avea si eu o rugaminte...mai ales ca meciul de marti 10 (de la ora 00.00 dintre Philly - Suns) va fi in premiera (inreg) si din cate am vazut (aici incluzand si mondialele de baket) a devenit o obisnuinta taiatul meciurilor in premiera...Va rog eu sa dati meciul integral ca oricum nu e nimic de vazut de la 00.00. Vreau sa-i vad pe Suns insa mai ales pe Amare :D. Sa zicem ca ati fi avut o scuza ieri ca incepea HCM Constanta meciul de liga campionailor (dar totusi eu zic ca puteati sa amanati stirile tv sport de la 18.30 pt mai tarziu). Sper sa n-am surprize

Kobe24
8th October 2006, 12:58
pe amare nush daca il vedem.....
cam naspa situatia....:(

cristane
8th October 2006, 13:28
Azi la 17.00, Spurs - Maccabi, in direct.

Irimus
8th October 2006, 13:54
daca amare incepe de pe acum cu accidentare dupa accidentare...nush ce viitor va avea...

Raptor
8th October 2006, 13:56
Pai zicea ca il doare genunchiu alalalt, nu asta cu microfractura.

Irimus
8th October 2006, 14:25
aaa...asa e bine, in loc sa fie recidiva are probleme la celalat genunchi :rolleyes:

caseta
8th October 2006, 14:29
daca amare incepe de pe acum cu accidentare dupa accidentare...nush ce viitor va avea...

think allan houston. incearca revenire dupa revenire, esueaza, si intre timp incaseaza zeci de milioane. nu chiar asa de rau pentru el, un dezastru pentru echipa, o mare pierdere pt fani (toti, dar in special ai lui suns).

Kobe24
8th October 2006, 14:46
ambii genunchi....mai intai l-a durut ala cu microfacture...si apoi amandoi.....cel asa putin zicea reporteru de la nba tv
e terminat:(

Zabriskie
8th October 2006, 15:08
pfuuai ce veste proasta! si ce mult i-am simtit lipsa sezonu trecut... :cry: poate ca isi va reveni..

Florian GG
8th October 2006, 16:15
Mda ...pacat eu chiar imi puneam sperante ca sezonul asta sa vad pe Suns cu Amare pe teren si eventual intr-o finala NBA. :(

P.S. Urmeaza meciul Spurs - Maccabi si ma astept ca echipa israeliana sa faca un meci mare la fel cum au facut si CSKA in meciul de ieri ;)

Irimus
8th October 2006, 16:33
bine, acuma nu tre vorbim de amare ca si cum ar fii murit dar totusi...bine nu-i va fii cu atatea probleme la genunchi

Ady Micinic
8th October 2006, 17:13
Maccabi a slabit foarte mult fata de sezonul trecut. Nu au sanse. Si oricum Spurs nu sunt Philadelphia sau Clippers.

SilverZeus
8th October 2006, 17:26
...macel

Irimus
8th October 2006, 17:49
Dar nici Maccabi nu sunt Barca sau Tska

Kobe24
8th October 2006, 17:51
as vrea sa vad spurs vs cska/barcelona.....dar nu se va intampla:(

Zabriskie
8th October 2006, 17:57
ce belea sunt dunkurile alea de pe trambulina. :D:D:D.
Parker e genial.

Irimus
8th October 2006, 18:03
parker e bestial intr-adevar

Ady Micinic
8th October 2006, 18:21
Apropo de Barcelona. Azi a pierdut acasa in campionat cu Gran Canaria, 71-74. Dupa 2 etape au 2 infrangeri.

SilverZeus
8th October 2006, 18:28
...din cate stiu eu, Barcelona nu e o mare forta in baschetul europeean...cel putin nu de valoarea unor Tau ceram sau Real MAdrid

Efficiency
8th October 2006, 18:33
am aflat si cum poate fi oprit tony parker

Ady Micinic
8th October 2006, 18:33
Pai Barcelona nu are valoarea (actualmente) a lui TAU si nici trofeele lui Real Madrid, dar totusi e o uriasa surpriza sa piarda acasa cu Gran Canaria. Pentru invingatorii Barcelonei de azi cel mai bun marcator a fost ungurul David Kornel cu 15 puncte.

Efficiency
8th October 2006, 18:35
care a jucat si in nba

Ady Micinic
8th October 2006, 18:36
Corect.

Efficiency
8th October 2006, 18:38
si langdon de la nu mai stiu care echipa europeana care a jucat deunazi cu una din nba a fost in nba dar acolo era cam pe langa banca, acum le-a dat sa sara..............

Ady Micinic
8th October 2006, 18:40
Da, Langdon joaca la CSKA Moscova...eu stiu ca si in NBA le ardea de la 3, dar nu prea avea ocazia...statea muuuult pe banca.

Efficiency
8th October 2006, 18:44
americani in europa si europeni in nba...ce inseamna asta ?!!??

Ady Micinic
8th October 2006, 18:45
Hm, I don't know, poate ar trebui sa intrebi pe altcineva. ;)

SilverZeus
8th October 2006, 19:23
...sau altundeva

r0bby
8th October 2006, 20:39
parker a facut un joc excelent...mai ales incercare aia de slamdunk..stie sa mentina atmosfera..spurs practica un joc foarte bun...

Gontel
8th October 2006, 22:58
ce belea sunt dunkurile alea de pe trambulina. :D:D:D.
Parker e genial.


Intr-adevar belea dunkurile, dar a incercat si unul din public si era sa-si rupa coastele.

Parker e un jucator care stie sa faca spectacol, sa intretina publicul. Belea si el. :D

Raptor
9th October 2006, 02:39
Mi-a placut dunkul lui Parker.

Danila
9th October 2006, 03:23
mai tare tentativa lui parker decat dunkurile tale de la sport arena:drak:
la ce viteza are, pun pariu k o da de sus destul de bine...s-a relaxat si el un pic si de-asta a sarit cat o galushca:P
TP rulz

Irimus
9th October 2006, 07:37
din cate am inteles meciul dintre phila si phoenix nu va fii in direct ci decalat...am sa va rog sa nu postati rezultatul sau comentarii despre meci inaite de al vedea la tv pt a nu rapi placerea vizionarii...

Raptor
9th October 2006, 10:52
Pai stiu ca o da, chiar am vazut un film cand se duce cu mana la patrat sus. Refuz insa sa cred ca a fost mai tare ca devastatoarele mele slamuri din master.

Apropos... primele 2 pe care le-am ratat au fost de la distanta mare... nu cred ca a observat nimeni din cauza ca veneam din lateral. Am dat tare in inel si mingea a sarit aiurea, asa cum s-a intamplat multora. ;)

Irimus
11th October 2006, 07:43
hehe...ce meci misto...m-a tinut treaza pana la 2:40 cand s-a terminat.N-as fii crezut ca sixersii sa revina desi ca e clar ca acest lucru s-a inatamplat in special datorita relaxarii lui nash&co.Mi-a placut Carney care nu a avut nici o emotie si a jucat relaxat si am o mare dorinta:sa-l vad intr-o buna zi pe kyle korver jucand in aceeasi echipa cu steve nash, ar inscrie muuuuuuuuult mai multe cosuri de la 3 decat o face acum.

cristane
11th October 2006, 10:30
Asadar... azi la 19.00 e finala mica, Maccabi - Suns, LIVE la TV Sport.
Tot azi, la 22.00, finala: CSKA - Sixers, transmisa inregistrat de TV Sport, miine, la 19.00.

virtual
11th October 2006, 10:37
10x man de info!

Florian GG
11th October 2006, 11:48
Mda chiar mi-era dor sa vad jocul lui Phoenix :D Si na ca a jucat si Amare si a jucat ceva (la timp de joc ma refer) :yeah: . A incercat multe in special piruetele lui care erau devastatoare in sezonul 04/05 insa nu prea le-a mai reusit insa sunt usor usor sa speram ca va reveni la forma maxima. Cat de frumos joaca D'Antony a combinat perfect jocul de pase "teamwork-ul" european cu jocul american bazat pe individualitati. Bine cand il ai pe Nash in echipa (sau il vezi la tv) totul pare f usor :rolleyes: Stiu ca a fost amical insa nu este deloc in regula sa ai avantaj de 20 puncte si in 15 min de joc sa fie anulat avantajul si mai mult echipa adversa sa preia conducerea. Si btw nu este prima data cand PHO face asa ceva: un exemplu recent - seria cu Dallas din finala conferintei cand au fost meciuri in care au avut avantaj mare si spre sfarsit au scapat meciul din mana si au pierdut. Pacat vream sa vad un meci CSKA - Phoenix...

Irimus
11th October 2006, 13:12
Stiu ca a fost amical insa nu este deloc in regula sa ai avantaj de 20 puncte si in 15 min de joc sa fie anulat avantajul si mai mult echipa adversa sa preia conducerea.

ca sa nu mai vorbim de valoarea echipei care a revenit: brunson, korver, iggy, carney si s. randolph :rolleyes:

Raptor
11th October 2006, 15:29
V-am zis atunci sa nu-l judecati pe Carney dupa un singur meci vazut... si va zic acelasi lucru si acum.

r0bby
11th October 2006, 20:35
ce cos a inscris carney pe final in meciul cu suns...o achizitie de valoare pentru sixers..in timp se vor vedea rezultatele!

Irimus
11th October 2006, 21:23
eu nu m-as grabi sa afirm ce e mare jucator dar mi-a placut tupeul pe care l-a avut in ofensiva si daruirea din defensiva

r0bby
11th October 2006, 22:25
Phoenix Suns 119-102 Macabi Tel Aviv ..frumos meci:D!

Ady Micinic
12th October 2006, 08:29
Ce guarzi au Suns...

KingMJames
12th October 2006, 13:10
cand isi joaca pho jocul normal obosesc mai mult cand ma uit la ei,decat ca atunci cand joc eu baschet...:) oricum,spectaculos meciul...amare s-a cam menajat...as fi preferat sa il vad mai activ,dar ii inteleg totusi retinerea...si mi-a placut diaw...:) no comment :)...

cristane
12th October 2006, 13:16
Azi avem la TV Sport finala care s-a jucat ieri. Va rog sa nu postati scorul aici, am facut eforturi disperate sa nu intru pe niciun site de baschet de unde l-as fi putut afla :)

Presimt ca Sixers si-o ia de la CSKA (de fapt... presimt ca si-a luat-o :D)

Raptor
12th October 2006, 14:50
Mai gandeste-te...

cristane
12th October 2006, 16:07
Mai gandeste-te...

E clar. :headbang:

Irimus
12th October 2006, 16:50
raptore..bagami-as :headbang: ...ma chinuiesc sa ma abtin sa nu ma uit..nu mai fa de astea ca pe urma iti las si eu mesaje offline cu rezultatele meciurilor pe care ti le tragi de pe torenti :evil: :D

Raptor
12th October 2006, 19:30
Haha... pai n-am zis rezultatu. Am zis doar sa se mai gandeasca... 76ers e echipa mare... e mare... :evil:

Irimus
12th October 2006, 20:21
refuz sa cred ca se pot apara atat de bine....

r0bby
12th October 2006, 20:25
meciul si nba europe live s-a inchiat....****** a luat nba europe...nustiu de ce mai stati in suspans..???

Zabriskie
12th October 2006, 20:30
:ras-plans: le place suspansul. cine ziceai ca a castigat?:ras-plans:
Cred ca nu ar fi rau ca sa se mute in Europa linia de 3. Au jucat "aerisit" in turneul asta

r0bby
12th October 2006, 20:45
nu spun cine a castigat...:Dnu ai spus ca le place suspansul...

Irimus
12th October 2006, 20:48
dalambert a fost un monstru turneul asta

Zabriskie
12th October 2006, 20:52
:happy :happy :happy :happy
asa sa faci roby.

r0bby
12th October 2006, 21:06
dalambert a fost un monstru turneul astada...nu m-am astept sa joace asa de bine dalambert...o achizitie buna pentru sixers:) :headbang:

Irimus
12th October 2006, 21:22
ce achizitie roby? :headbang: e la phila din 2001...

Kobe24
12th October 2006, 22:03
pai e vina ta..irimus...:D
i-ai zis "dalambert"...
o fi crezut baiatu...ca o fi un nou jucator prin nba :drak:...:D:P

r0bby
12th October 2006, 22:23
pai asa zicea comentatorul " de pe tv sport" intr-un meci al lui sixers..ce vina am eu...

StephonTrue 15
12th October 2006, 22:28
hahhahhah

irimus : "dalambert"
robby : "dalambert" ba baiatule nu trebuie sa postezi o replica la fiecare mesaj daca nu stii care`i treaba. mai bine asteapta si mai invata ca m`am plictisit sa citesc ce scrii, chiar daca de multe ori ma amuz

Irimus
12th October 2006, 22:35
pai e vina ta..irimus...:D
i-ai zis "dalambert"...
o fi crezut baiatu...ca o fi un nou jucator prin nba :drak:...:D:P

bine stiu ca e dalembert..dar tot cu "a" imi vine sa scriu pt ca asa se citeste dar totusi...daca scriu kobe briant sau maryon...sa crezi ca e alt jucator :D

Kobe24
12th October 2006, 23:56
eu nu....da la el nu stiu....:)

Raptor
13th October 2006, 01:18
O fi francez. Si "e" e "a"...aaa...?

Zabriskie
13th October 2006, 09:17
aia din haiti ce limba vorbesc? :D
oricum baiatul zicea acu cateva zile ca o achizitie se vede in timp deci... achizitie bune D`Alembert asta.

Nightfly
13th October 2006, 20:49
Daca era francez "e" era "ai". Oricum nu e departe avand in vedere ca e din canada

Zabriskie
13th October 2006, 21:14
E din Haiti, a plecat in Canada la 14 ani.

KingMJames
13th October 2006, 23:03
el e cel cu teorema aceea din analiza matematica? :-?

Irimus
13th October 2006, 23:33
loooooooooooooooooooool

KingMJames
14th October 2006, 14:32
mie personal imi place mai mult jocul lui LaGrange...:P

Irimus
14th October 2006, 14:44
sau aruncarile de 3pt ale lui Cauchy...

just_me
14th October 2006, 14:53
bah..mai moale cu astea..ca am avut restante la analize si matematici speciale 2 ani de zile..numele astea provoaca rectii adverse si chiar senzatii de voma!

Raptor
14th October 2006, 16:13
Presupun ca daca pomenim de Pipotagora nu sunt probleme.

caseta
14th October 2006, 19:51
daca va era dor de mine ... uite ca am revenit. cu bunatati :P

http://img123.imageshack.us/img123/4490/iguodalajx4.th.jpg (http://img123.imageshack.us/my.php?image=iguodalajx4.jpg) http://img111.imageshack.us/img111/5307/iversonhv2.th.jpg (http://img111.imageshack.us/my.php?image=iversonhv2.jpg)

http://img436.imageshack.us/img436/219/kolnarenabn9.th.jpg (http://img436.imageshack.us/my.php?image=kolnarenabn9.jpg) http://img436.imageshack.us/img436/1764/lastsecondqr4.th.jpg (http://img436.imageshack.us/my.php?image=lastsecondqr4.jpg)

http://img480.imageshack.us/img480/9387/mariondx6.th.jpg (http://img480.imageshack.us/my.php?image=mariondx6.jpg) http://img431.imageshack.us/img431/5996/nashlv3.th.jpg (http://img431.imageshack.us/my.php?image=nashlv3.jpg)

http://img436.imageshack.us/img436/148/papaloukasof3.th.jpg (http://img436.imageshack.us/my.php?image=papaloukasof3.jpg) http://img260.imageshack.us/img260/2803/webbermk4.th.jpg (http://img260.imageshack.us/my.php?image=webbermk4.jpg)

in curind o sa postez pe site (halfcourt.info) intreaga poveste .... ca e destul de mult ... si o sa fie si mai multe poze. din pacate o parte dintre poze sunt un pic neclare, jucatorii fiind intr-o continua miscare si eu ne-avind un aparat foto profesionist. :( dar va asigur ca pozele merita vazute ....

r0bby
14th October 2006, 19:55
how...de cine sunt facute?...imaginea nu este prea clara..dar sunt super..

caseta
14th October 2006, 20:30
in curind o sa postez pe site (halfcourt.info) intreaga poveste .... ca e destul de mult ... si o sa fie si mai multe poze. din pacate o parte dintre poze sunt un pic neclare, jucatorii fiind intr-o continua miscare si eu ne-avind un aparat foto profesionist. :( dar va asigur ca pozele merita vazute ....


how...de cine sunt facute?...imaginea nu este prea clara..dar sunt super..

http://www.swtactics.com/forums/images/smilies/emoticons/sign_stupid.gif :P :D ummm, le-am gasit pe net.

r0bby
14th October 2006, 20:43
eee..nu am citit postul de mai sus...acum trebuie sa insulti?!?!..

KingMJames
14th October 2006, 21:55
nu subestima caracterul didactic al insultelor...;)

Irimus
15th October 2006, 00:43
pai ce sa zic.....il invidiez pe castea si oricum bravo lui ca a avut curajul si ambitia sa mearga de unul singur prin europa pt. a vedea 2 echipe din nba

Irimus
15th October 2006, 00:49
eee..nu am citit postul de mai sus...acum trebuie sa insulti?!?!..

unde e insulta?

KingMJames
15th October 2006, 00:57
nu stiu ce scria acolo cu 'stupid'...dar oricum,se vede ca nu are un frate mai mare,ca altfel era obisnuit cu astfel de cuvinte sau sinonime...:)

cat despre caseta,sper s-a meritat si ca s-a simtit cat se poate de bine...cum, de altfel,cred ca a si facut...:)

caseta
15th October 2006, 03:12
eh, robby ... nu am gasit o imagine cu "neatent" sau "care nu citeste ce scrie mai sus" ....

ce pot sa va zic decit ca a meritat ?! daca aveti vreodata ocazia ... mergeti. stringeti de acum bani pt la anu daca e ... ca am impresia ca si la anu o sa se joace acest turneu.

Raptor
15th October 2006, 04:29
Si ai fost tu tocmai pana acolo doar pentru asta? Cat a costat? Cu ce te-ai dus, cu avionu? Si de unde ai mai prins bilete? Si cum ai gasit sala? Si... :rolleyes: :D

caseta
15th October 2006, 05:48
Si ai fost tu tocmai pana acolo doar pentru asta? Cat a costat? Cu ce te-ai dus, cu avionu? Si de unde ai mai prins bilete? Si cum ai gasit sala? Si... :rolleyes: :D

da, destul, trenu, net, harta/adresa si in plus am stat f aproape de sala - 5-10 min de mers pe jos. :D

Dumars
15th October 2006, 08:12
ce pot sa va zic decit ca a meritat ?! daca aveti vreodata ocazia ... mergeti. stringeti de acum bani pt la anu daca e ... ca am impresia ca si la anu o sa se joace acest turneu.

Cu siguranta a meritat. Si te invidiem. Se stie unde va fi la anul? Ca sa stim sa programam de pe acum, concediul si finantele.
Pana atunci probabil ca voi merge in decembrie la un meci NBA, daca totul merge conform planului.


si o sa fie si mai multe poze. din pacate o parte dintre poze sunt un pic neclare, jucatorii fiind intr-o continua miscare si eu ne-avind un aparat foto profesionist. :( dar va asigur ca pozele merita vazute ....

Ai cumva aparat Sony? Ce model? Eu am un Sony T5 si nici eu nu prea reusesc sa fac prea multe poze care sa iasa OK, daca se tot misca atata jucatorii.

caseta
19th October 2006, 16:25
dupa cum am promis, am postat articolul despre nba europe live koln.
http://www.halfcourt.info/A55B25/Halfcourt.nsf/AllCV/D8A38586E3CA1D9F8625720B0083BEE7?OpenDocument

e un pic tirziu, insa .... treaba multa cum m-am intors.
sper sa va placa.
e si o galerie foto la:
http://www.halfcourt.info/A55B25/HalfCourt.nsf/URLGallery?OpenForm&Gallery=NBAEurope2006&Number=1

Raptor
19th October 2006, 17:52
In poza 3 te-au bagat in echipa de majorete? :D

Pana la urma e sau nu urat Shawn Marion?:ras-plans:

caseta
19th October 2006, 18:17
hehe .... nu era rau ... nu era rau deloc :D

cit despre marion, sa zicem ca frumos nu e. dar pe de alta parte, asta ma intereseaza mai putin. io m-am dus sa il vad jucind si a avut citeva dunkuri si faze frumoase.

wallace
21st October 2006, 09:11
good job,caseta!!daca vii prin State te invit la un meci in Detroit, Detroit-Miami sau Detroit-Bulls!!!I-ti platesc eu biletul,numai sa portzi un tricou cu Detroit!!

Raptor
21st October 2006, 14:58
Sau Detroit-Indiana... preferabil sa stai in primele locuri, langa banca celor din Indiana. Sau Sacramento... mai nou :rolleyes:

Busta
21st October 2006, 15:11
si eventual sa-l injuri pe Jackson de familie ca ala cred ca vine cu pistolul si la meci daca el si in cluburi de striptease poarta arma la el ... poate cred femeile ca e mai "dotat" asa :happy

StephonTrue 15
21st October 2006, 20:14
ala care poarta pistol dupa el e Telfair, l-au prins acum 1 an sau 2 cu gun-ul in avionul echipei. a spus ca e al logodnicei lui si ca a incurcat gentile :rolleyes:

caseta
22nd October 2006, 16:41
good job,caseta!!daca vii prin State te invit la un meci in Detroit, Detroit-Miami sau Detroit-Bulls!!!I-ti platesc eu biletul,numai sa portzi un tricou cu Detroit!!

thx de invitatie .... mi-ar placea sa vin. nu stiu cu tricoul ... eu am deja un tricou cu ben gordon si as veni cu el. nu e problema, ca imi platesc singur biletu. :)

sau, de fapt ... as putea sa port un tricou cu detroit: al lui BEN WALLACE.
:evil: :D

caseta
22nd October 2006, 16:42
ala care poarta pistol dupa el e Telfair, l-au prins acum 1 an sau 2 cu gun-ul in avionul echipei. a spus ca e al logodnicei lui si ca a incurcat gentile :rolleyes:

cred ca in feb anu asta chiar. deci .. acum 8 luni. cum ziceam mai sus, e un idiot.

StephonTrue 15
22nd October 2006, 19:54
cred ca am fi surprinsi (sau nu)cu totii daca am afla cati jucatori din NBA ies pe strada cu gun-urile :D