PDA

View Full Version : Intrebari si contestatii



ady51a
28th February 2006, 14:46
Intrebari si contestatii despre concurs mai jos:

tchibos
28th February 2006, 23:30
Vad ca multi nu au inteles regula cu marcatorul, punand 2-3 marcatori. Am vazut ca la doi insi biletele au fost anulate. Ce inseamna asta ?.. ca daca pana la ora meciului nu isi modifica biletul pentru a se incadra in regulament li se anuleaza iar daca il modifica, biletul este luat in considerare?

Addy
1st March 2006, 15:01
minorii au voie sa participe?

b3bito
1st March 2006, 16:19
da!!!...pei cred k suntem multi minori pe aici :D:rolleyes:

ady51a
2nd March 2006, 07:15
a mai aparut un ADDY aici :D
Da se poate participa si daca esti minor. Nu dam premii casete sau DVD-uri cu filme pt adulti.:D
da tchibos initial asa am gandit. Cine posteza gresit si revine ramane cu pronosticul acela corect, dar probabil fiind incepatori nu stiu ce sa faca; le-am trimis si PM in sensul asta.
Da - o sa particp si eu normal. Concursul o sa fie deschis si la vedere nu este vorba de "pile":ok:
Concursul a fost promovat si in ziarul Cuget liber, anuntul aratand asa:

Concurs de pronosticuri la meciurile Farului, pe onlinesport.ro

Site-ul de Internet www.onlinesport.ro va găzdui, din returul Diviziei A, un concurs de pronosticuri exclusiv pe meciurile din campionat şi din „Cupă“ ale „rechinilor“. Întrecerea va fi organizată împreună cu FC Farul, care va oferi premiile finale, constând în materiale promoţionale şi abonamente la partidele de acasă ale constănţenilor. Pronosticurile vor fi date pe secţiunea Forum / Fotbal / Suporter / Farul. Premiile pentru primii trei clasaţi, sunt: locul I - un tricou cu semnăturile tuturor jucătorilor, o minge, un fular, un fanion şi un abonament la tribuna 0 în sezonul 2006/2007; locul II - o minge cu semnăturile „rechinilor“, un fular, un fanion şi un abonament la tribuna I în sezonul 2006/2007; locul III - un fular, un fanion şi un abonament la tribuna I în sezonul 2006/2007. De ieri, a fost postat regulamentul concursului. (M.B.)

Rechinul Ucigas
9th March 2006, 23:54
ady vad ca deabia acum ai pus pronosticul , cred eu ca ai aflat scorul vrei sa castigi tu locul 1 :D (kidding)

tchibos
12th March 2006, 00:59
daca cineva pune 0-0 si iese 0-0 cate punte face? ... 3 ca a ghicit scorul si rezultatul, in plus i se mai da un punct pentru marcator?

ady51a
12th March 2006, 08:13
Daca cineva pune ca Farul nu va marca intr-un meci si o sa iasa primeste punctul bonus pt marcator. Deci daca ghiceste 0-0 primeste 4 puncte.

Se iveste o mica problema. Ce se va intampla daca la final sunt mai multi pe locul 1 sau mai mullti pe un loc din primii 3. Probabil vom recurge la o tragere la sorti.

100%rapidist
12th March 2006, 08:14
si numa despre farul se poate ghici??

pff
12th March 2006, 08:32
pai .. d`aia se si numeste concurs pt rechini :))

100%rapidist
12th March 2006, 08:34
atunci voi ghici eu toate rezultatele:)

ady51a
12th March 2006, 08:40
100%rapidist citeste bine regulamentul si posteaza si un marcator de la farul daca intr-adevar te intereseaza concusul asta. Dar poate e mai bine sa concurezi acolo la voi in Giulesti.:rosu: Biletul tau e anulat in acest moment.

100%rapidist
12th March 2006, 08:45
scuze!!!Sportul-Farul 1-2 Mazilu/Gutita si Tibi Balan

ady51a
12th March 2006, 08:47
Bai baiete ti-am mai spus citeste bine regulamentul si cum se posteaza un pronostic. offf incep sa ma bucur ca nu este farist.:rosu:

pff
12th March 2006, 08:47
:))) mai citeste o data ..

100%rapidist
12th March 2006, 08:50
unde scrie regulamentu??

pff
12th March 2006, 08:53
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11907

100%rapidist
12th March 2006, 08:56
sportul-farul 1-2 Gurita

ady51a
12th March 2006, 08:58
Nu se posteaza biletele aici. Asta e threard de intrebari si contestatii. Se pare ca iar nu ai citit cum trebuie.:rosu: Chiar te intereseaza pe tine concursul asta si premiile ? Le-ai citit?

Rechinul Ucigas
12th March 2006, 09:03
ady nu-l mai lua asa tare ma ca e baiat bun :) isi da el seama

100%rapidist
12th March 2006, 09:04
premile nu da concursul da!!! Pai leam citit omule!!!

ady51a
12th March 2006, 09:06
Rechinul Ucigas sincer nu prea suna bine in clasamentul nostru sa fie un 100% rapidist. Mai bine nu. Macar sa-si schimbe nickul.

Rechinul Ucigas
12th March 2006, 09:09
eee pai oricum au votat si altii care nus faristi ....dar nu conteaza nu avea ce sa faca cu premiul

chiar ady au bagat tricouri ? daca e ceva sa ma anunti sa dau un tel sa imi ia si mie cineva pls

100%rapidist
12th March 2006, 09:11
Rechinul Ucigas sincer nu prea suna bine in clasamentul nostru sa fie un 100% rapidist. Mai bine nu. Macar sa-si schimbe nickul.

Doar pentru ca echipa mea favorita e rapid nu inseamna ca nu imi place Farul!!!
Chiar imi place!!!!

ady51a
12th March 2006, 09:12
Exista un threard destint postarii pronosticurilor. Acolo unde ai pus prima data gresit.

ady51a
12th March 2006, 09:14
eee pai oricum au votat si altii care nus faristi ....dar nu conteaza nu avea ce sa faca cu premiul

chiar ady au bagat tricouri ? daca e ceva sa ma anunti sa dau un tel sa imi ia si mie cineva pls
In curand Directorul de Marketing de la farul o a intre pe Forum sa raspunda intrebarilor voastra pe un threard special creat pentru asta. Asa ca o sa va raspunda si la problemele acestea. Gata cu offtopicul pe concurs. Mutam discutia de pe sectiunea de concurs.

100%rapidist
12th March 2006, 09:14
dupa aia am pus bine nnu??ce sa fac sa ma revansez??

ady51a
12th March 2006, 09:16
1. Sa-ti schimbi nickul (eventual ... si farist)
2. Sa postezi pe threardul special facut pt asta.
cum poti sa spui ca esti si farist daca esti 100% rapidist?

100%rapidist
12th March 2006, 09:19
pai rapidul e prima in inima mea dar dupa acea farul??
na-m sami schimb nickul dar am sa poztezi si nu prosti pe thread!!!

b3bito
12th March 2006, 11:22
hai mah ca astea sunt povesti ca a2a mea echipa este farul constanta,si a3a mea echipa dupa farul,milan este victoria ciorogarla , nu se poate sa faceti un concurs ceva...va rog yo k ma nevoie de un tricou de la ei =)))...ce naiba e asta mah....si macar dak erai putin farist la echipa favorita puteai sa adaugi si farul ;)...
Ady nu`i mai cere sa`si schimbe nickul,k daca este el farist nu`si baga nickul asta....

tchibos
12th March 2006, 14:45
Se iveste o mica problema. Ce se va intampla daca la final sunt mai multi pe locul 1 sau mai mullti pe un loc din primii 3. Probabil vom recurge la o tragere la sorti.

nu cred ca sunt sanse mari sa se intample asa ceva, dar daca se intampla poti oricand s-a folosesti alte criterii... vechimea, daca e sau nu suporter Farul, activitatea pe sectiunea suporter Farul -< nr de mesaje s.a.m.d.

alta intrebare: vad ca au aparut persoane care ori nu inteleg ori nu citesc si doar posteaza... de exemplu pronostic sportul - farul 1-1 dar fara marcator... ce se intampla in cazul asta? se anuleaza biletul sau se ia de bun si pleaca din start cu handicap (minus un punt la marcator?)

late edit: acum am vazut ca se anuleaza biletul

ps: acum m-am uitat si pe bilete anulate si am vazut ca nu prea sunt... eu zic sa ii lasam sa posteze si in ultima zi cand le anulezi biletul sa le explici si motivul ca asa nu vor mai fi bilete de genul
sportul-farul 1-0 anulate. Daca sunt batuti in cap sa piarda prin anularea biletelor... cred ca regulamentul e destul de clar si simplu, cine nu citeste sau citeste si nu pricepe sa invete din greseli, altfel ce rost mai are regulamentul si threandul ala "bilete anulate"???

ady51a
12th March 2006, 15:52
Pai Sportul - FARUL 1-0 E CORECT. Adica tipul respectiv crede ca Farul nu marcheaza si nu tb sa puna marcatori.

tchibos
12th March 2006, 20:37
asa e ... sorry... vroiam sa iau un bilet gen 1-1 si am gresit... oricum ai inteles ideea

dorryn
17th March 2006, 23:28
am o reclamatie de facut !! vreau sa mi se ia in considerare daca in meciul de cupa dau gol todoran si pascovici..de ce trebuie sa pun doar unul ?! nu e corect !!daca imi anulati mesajul ala plang da?? .. hai acum serios ..mai pot sa bag unul sau luati voi in considerare doar primul ?adica pe todoran ?

ady51a
19th March 2006, 18:35
Asa este regulamentul. Toata lumea pune cate unul, iar tu vrei sa pui cate 2?

Addy
10th April 2006, 15:14
Vreau si eu sa contest ceva, adica felul in care am fost punctat.La meciul Vaslui - Farul am pus pronostic 0-2(Moldovan).Dupa cum vedeti am gresit doar marcatorul si din regulament am inteles ca trebuia sa primesc 3 puncte.Etapa trecuta aveam 1 pct si dupa meciul cu Vaslui am 2 pct.Poate gresesc eu cumva si imi cer scuze daca e asa, dar il rog pe ady51a sa mai verifice o data pronosticul meu sa vada daca nu a gresit.Nu te supara.

alejandro
13th April 2006, 11:50
Ady51a,am si eu o intrebare,am citit in regulament,dar n-am gasit (poate mi-a scapat,cer scuze daca e asa).
Sa zicem ca avem urmatoarele pronosticuri:
Farul - Bacau 3-0 (Gurita)
Farul - Bacau 2-0 (Mihai).

Meciul se termina 2-0 (Gurita).
Care si cate puncte ia?
Multumesc.

Black sea shark
15th April 2006, 23:29
primul ia 2 puncte (unul pt. pronostic corect 1 din 1x2, iar celalalt pentru marcator)

al doilea ia 3 puncte pentru scor corect si pronostic corect

Addy
16th April 2006, 10:43
Deci chiar trebuia sa iau 3 puncte la meciul cu Vaslui.

tchibos
16th April 2006, 11:10
asa cred si eu, tu trebuia sa iei trei puncte... greseli se mai fac, important e sa le sesizati (asa cum a spus ady) si se rectifica

ady51a
16th April 2006, 12:28
Vreau si eu sa contest ceva, adica felul in care am fost punctat.La meciul Vaslui - Farul am pus pronostic 0-2(Moldovan).Dupa cum vedeti am gresit doar marcatorul si din regulament am inteles ca trebuia sa primesc 3 puncte.Etapa trecuta aveam 1 pct si dupa meciul cu Vaslui am 2 pct.Poate gresesc eu cumva si imi cer scuze daca e asa, dar il rog pe ady51a sa mai verifice o data pronosticul meu sa vada daca nu a gresit.Nu te supara.


Corect Addy! S-a rectificat.:ok:

ady51a
16th April 2006, 13:51
am o reclamatie de facut !! vreau sa mi se ia in considerare daca in meciul de cupa dau gol todoran si pascovici..de ce trebuie sa pun doar unul ?! nu e corect !!daca imi anulati mesajul ala plang da?? .. hai acum serios ..mai pot sa bag unul sau luati voi in considerare doar primul ?adica pe todoran ?
Daca cineva pune mai multi mrcatori acel bilet este anulat din start. Se mi poate posta corect pana la ora inceperii meciului.

alejandro
17th April 2006, 11:03
primul ia 2 puncte (unul pt. pronostic corect 1 din 1x2, iar celalalt pentru marcator)

al doilea ia 3 puncte pentru scor corect si pronostic corect
S-a notat.Multumesc.

Gicutu
2nd May 2006, 10:29
Pronosticul meu pentru etapa 25 a fost:
FC Farul - National 2-1 Moldovan
Nu am primit niciun punct

ady51a
2nd May 2006, 11:07
Gata s-a rezolvat, ai 12 puncte :ok: