PDA

View Full Version : este Steaua cea mai galonata echipa din Estul Europei ?



Zax
16th June 2007, 16:40
votati

Vand vise
16th June 2007, 16:43
100% DA

Zax
16th June 2007, 16:44
clar pe primu loc e Steaua , pe 2 ar fi Steaua Rosie si pe 3 Dynamo Kiev,

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 16:49
pana acu` vad ca numai stelistii au votat pe threadul asta.. si cred ca asa o sa si ramana :D
PS: asta e thread de pus ori pe "suporteri", ori pe sectiunea "europa"

Hard
16th June 2007, 16:50
ce bine ar fi,dar nu prea cred.

nike_sTeaua
16th June 2007, 17:21
DA DA DA cu siguranta, Suntem echipa cu cele mai mari performante din Europa de est. A, scz... Craiova e :))

BBB
16th June 2007, 17:48
Steaua e cea mai galonata echipa din Europa de Est dupa: Dinamo Kiev, Sahtior Donetsk, Metalist Harpov, Metalurg Donetsk, Dnipro Dnepopetrovs, Tavrya, Chernomorets Odesa, Karpaty, MEtalurg Donetsc, Kryvbas, Zorya, Arsenal Kiev, Arsenal Harkov, Vorskla, Illichievets, Steaua Rosie Belgrad, Partizan Belgrad, Vojvodina Novi Sad, BEzanija, Hajduk Kula, Mladost Apatin, OFK Belgrad, Buducnost, Smederevo, Borac, Vozdovac, Zemun , Cksa Moscova, Zenit ST Petersburg, Spartak Mosvoca, Krlylya Sovetov, Lokomotiv Moscova, FC Moscova, Kuban, Dinamo Moscova, FC Khimki, Tomsk, Amkar PErm, Luch Energyia, Spartak NAlchik, Saturn, Rubin KAzan, FC Rostov, Pobeda Prilep, FC Sarajevo, Zrinjski, Slavija, Siroki Brijeg, Zeljeznicar, Modrica, Leotar, Velez, JEdinstovo, ZEpce, Posusje, Sloboda, Borac, NK Celik, Orasje, RAdnik. Si ar mai fi parca vreo 5 in fata ei

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 17:52
Steaua e cea mai galonata echipa din Europa de Est dupa: Dinamo Kiev, Sahtior Donetsk, Metalist Harpov, Metalurg Donetsk, Dnipro Dnepopetrovs, Tavrya, Chernomorets Odesa, Karpaty, MEtalurg Donetsc, Kryvbas, Zorya, Arsenal Kiev, Arsenal Harkov, Vorskla, Illichievets, Steaua Rosie Belgrad, Partizan Belgrad, Vojvodina Novi Sad, BEzanija, Hajduk Kula, Mladost Apatin, OFK Belgrad, Buducnost, Smederevo, Borac, Vozdovac, Zemun , Cksa Moscova, Zenit ST Petersburg, Spartak Mosvoca, Krlylya Sovetov, Lokomotiv Moscova, FC Moscova, Kuban, Dinamo Moscova, FC Khimki, Tomsk, Amkar PErm, Luch Energyia, Spartak NAlchik, Saturn, Rubin KAzan, FC Rostov, Pobeda Prilep, FC Sarajevo, Zrinjski, Slavija, Siroki Brijeg, Zeljeznicar, Modrica, Leotar, Velez, JEdinstovo, ZEpce, Posusje, Sloboda, Borac, NK Celik, Orasje, RAdnik. Si ar mai fi parca vreo 5 in fata ei

sa stii ca alea pe care le-am ingrosat mai sus, sunt mai cunoscute in europa decat orice echipa din romania :cool:

Zax
16th June 2007, 17:53
haha nu te mai oftica atat ca plesnesti, croat sau sarb ce-oi fi :D

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 17:54
eu votez DA.. macar pe internet sa se considere si ei asa . Sa se simta si ei bine ;)

Zax
16th June 2007, 17:54
sa stii ca alea pe care le-am ingrosat mai sus, sunt mai cunoscute in europa decat orice echipa din romania :cool:

mai cunoscuta decat Steaua e doar Dynamo Kiev te asigur de asta prietene...

BBB
16th June 2007, 17:59
mai cunoscuta decat Steaua e doar Dynamo Kiev te asigur de asta prietene...

iar mai cunoscut ca steaua e gigi becali! :happy

Hard
16th June 2007, 18:06
In Londra cel putin,Steaua este cea mai cunoscuta echipa est-europeana :ok:

joshua_1
16th June 2007, 18:12
Nuuuuuuuuuuu

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 18:16
de ce sunteti rai?:D.. bagati si voi DA ca sa fie ca ei

Andreiy
16th June 2007, 18:18
nu, nici nu se pune problema

Nico21
16th June 2007, 18:30
In Londra cel putin,Steaua este cea mai cunoscuta echipa est-europeana :ok:


:D :D :D Pai la cati stelisti si steliste sunt la "munca" in Londra,te cred si eu...:) :) :)

Lover
16th June 2007, 18:40
mai cunoscuta decat Steaua e doar Dynamo Kiev te asigur de asta prietene...

aha...si Shahtior, care joaca an de an in UCL , nu`i mai cunoscuta? :thinkso:
cska moscova ( castigatoare Uefa Cup 2004-2005) , spartak moscova nu`s mai cunoscute ?


cat mai aveti de gand sa lasati threadu asta aici?
daca nu`l vad sters in 30 min, fac un thread: " Are Unirea Urziceni cel mai gros perete al vestiarului din europa de est?" . JUR ca fac :ras-plans:

5 minute...sper sa nu iau ban :ras-plans:

Lover
16th June 2007, 18:43
ceva argumente?

a fost cea mai galonata steaua...in 87 , atunci cand era nea nicu la putere.

Ulysses
16th June 2007, 18:55
mai amantule , se vede de la o posta ca in tine se da o lupta ciudata : ori iubesti -dupa nick , ori urasti dupa cum declari...pe de alta parte , dupa semnatura , indemni lumea sa se iubeasca nu sa faca razboaie dar dupa postari ai face razboaie de 100 de ani... esti tare confuz , hotaraste-te ....
on topic : sigur ca STEAUA Bucuresti este cea mai galonata echipa din estul europei :ok: chiar daca urla frustrarea in mustata si amantii de ocazie :drak:

ReD_Devil
16th June 2007, 18:58
ce thread :groggy: daca am scoate ucraina si rusia din est ...ar putea fi cea mai galonata ...asa......inutil thread;)

Lover
16th June 2007, 19:12
mai amantule , se vede de la o posta ca in tine se da o lupta ciudata : ori iubesti -dupa nick , ori urasti dupa cum declari...pe de alta parte , dupa semnatura , indemni lumea sa se iubeasca nu sa faca razboaie dar dupa postari ai face razboaie de 100 de ani... esti tare confuz , hotaraste-te ....
on topic : sigur ca STEAUA Bucuresti este cea mai galonata echipa din estul europei :ok: chiar daca urla frustrarea in mustata si amantii de ocazie :drak:

ai argumente ca-i cea mai galonata? :ras-plans:
du-te si tu si intreaba 100.000 de oameni din germania si franta si vezi ce zic oamenii. ( am zis germ si franta pentru ca in spania n`are rost sa te duci...ca numai de romani dai :D )
daca scoatem toate celelalte tzari din europa de est...poate poate :D

Cappone
16th June 2007, 19:23
Steaua Rosie este cea mai galonata echipa din europa de est.uitati-va la palmares

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 19:31
ce thread :groggy: daca am scoate ucraina si rusia din est ...ar putea fi cea mai galonata ...asa......inutil thread;)

daca am scoate ucraina si rusia (comunistii), atunci am scoate si steaua, si dinamo :happy

Ulysses
16th June 2007, 19:56
ai argumente ca-i cea mai galonata? :ras-plans:
du-te si tu si intreaba 100.000 de oameni din germania si franta si vezi ce zic oamenii. ( am zis germ si franta pentru ca in spania n`are rost sa te duci...ca numai de romani dai :D )
daca scoatem toate celelalte tzari din europa de est...poate poate :D

a castigat cupa campionilor europeni si supercupa europei!in afara de stelistii din belgrad cine a mai facut-o?
esti superpenibil iubaretule cu sondajele tale de opinie in tari vestice ... du-te tu si intreaba-i , cred ca te alegi si cu cativa euro:happy :happy :happy

Lover
16th June 2007, 19:58
a castigat cupa campionilor europeni si supercupa europei!in afara de stelistii din belgrad cine a mai facut-o?
esti superpenibil iubaretule cu sondajele tale de opinie in tari vestice ... du-te tu si intreaba-i , cred ca te alegi si cu cativa euro:happy :happy :happy

bai...alea au fost acum 20 de ani. crezi ca mai stie cineva?
daca te intreb o echipa nordica , care a castigat cupa uefa in 81 habar nu ai...asa cum habar nu au vest-europenii de steaua si finala din 86...

mai doresti ceva?

nike_sTeaua
16th June 2007, 20:00
Steaua e cea mai galonata echipa din Europa de Est dupa: Dinamo Kiev, Sahtior Donetsk, Metalist Harpov, Metalurg Donetsk, Dnipro Dnepopetrovs, Tavrya, Chernomorets Odesa, Karpaty, MEtalurg Donetsc, Kryvbas, Zorya, Arsenal Kiev, Arsenal Harkov, Vorskla, Illichievets, Steaua Rosie Belgrad, Partizan Belgrad, Vojvodina Novi Sad, BEzanija, Hajduk Kula, Mladost Apatin, OFK Belgrad, Buducnost, Smederevo, Borac, Vozdovac, Zemun , Cksa Moscova, Zenit ST Petersburg, Spartak Mosvoca, Krlylya Sovetov, Lokomotiv Moscova, FC Moscova, Kuban, Dinamo Moscova, FC Khimki, Tomsk, Amkar PErm, Luch Energyia, Spartak NAlchik, Saturn, Rubin KAzan, FC Rostov, Pobeda Prilep, FC Sarajevo, Zrinjski, Slavija, Siroki Brijeg, Zeljeznicar, Modrica, Leotar, Velez, JEdinstovo, ZEpce, Posusje, Sloboda, Borac, NK Celik, Orasje, RAdnik. Si ar mai fi parca vreo 5 in fata ei

Haha, uite astia-s oamenii care nu au ce face acasa si stau 24 de ore din 24 online pe Net si au ironii stupide crezandu-se comici.

Nico21
16th June 2007, 20:01
bai...alea au fost acum 20 de ani. crezi ca mai stie cineva?
daca te intreb o echipa nordica , care a castigat cupa uefa in 81 habar nu ai...asa cum habar nu au vest-europenii de steaua si finala din 86...

mai doresti ceva?


Foarte corect...pana si stabii clubului Steaua,ignora generatia '86...dar strainii?...:) :) :)

YoYoyOi
16th June 2007, 20:01
aha...si Shahtior, care joaca an de an in UCL , nu`i mai cunoscuta? :thinkso:
cska moscova ( castigatoare Uefa Cup 2004-2005) , spartak moscova nu`s mai cunoscute ?



ai argumente ca-i cea mai galonata? :ras-plans:
du-te si tu si intreaba 100.000 de oameni din germania si franta si vezi ce zic oamenii.

pt voi ce inseamna "cea mai galonata" ? :thinkso:
ce treaba are po****ritatea cu asta? :thinkso:

Lover
16th June 2007, 20:03
pt voi ce inseamna "cea mai galonata" ? :thinkso:
ce treaba are po****ritatea cu asta? :thinkso:

parerea mea ca are legatura...cat ar fi de mica ;)
oricum nu poti sa spui ca o echipa e galonata pt ce`a facut acum 21 de ani...
sa zicem 10...cel mult 15. asa...si gotheborg e galonata, cu 2 cupe uefa in 81 si 86

Ulysses
16th June 2007, 20:04
bai...alea au fost acum 20 de ani. crezi ca mai stie cineva? daca te intreb o echipa nordica , care a castigat cupa uefa in 81 habar nu ai...asa cum habar nu au vest-europenii de steaua si finala din 86...

mai doresti ceva?

de vreme ce de atunci nici o echipa din est nu a mai castigat aceasta cupa rezulta ca STEAUA e cea mai galonata echipa din europa de est ! e destul de greu pentru tine ? si daca se intampla secolul trecut nu acum 20 de ani , tot aia era ...
ps . :happy :happy :happy :happy

dextercioby
16th June 2007, 20:09
In '91 au cistigat-o sirbii de la SR Belgrad. Si daca e vorba de galoane de c**at, atunci la Steaua...

Lover
16th June 2007, 20:09
pai nu aveau cum s`o castige...ca , Cupa Campionilor s-a desfiintzat :ras-plans: acum e Liga Campionilor...din 91. :P

putem pune oricum si cupa uefa la socoteala...castigata de cska moscova...

TYPI-STIINTA
16th June 2007, 20:09
In '91 au cistigat-o sirbii de la SR Belgrad. Si daca e vorba de galoane de c**at, atunci la Steaua...

:happy :happy ..hai ca le-ai zis-o :evil:

Zax
16th June 2007, 20:10
doamne ce frustrati si ofticosi sunt pe aici......eram sigur ca veti reactiona asa....Steaua cu siguranta e cea mai galonata si cea mai po****ra echipa din est in tarile latine, Italia, Spania, Portugalia etc....

Ulysses
16th June 2007, 20:10
parerea mea ca are legatura...cat ar fi de mica ;)
oricum nu poti sa spui ca o echipa e galonata pt ce`a facut acum 21 de ani...
sa zicem 10...cel mult 15. asa...si gotheborg e galonata, cu 2 cupe uefa in 81 si 86

:happy :happy :happy :happy :happy superextraordinar ma lover !io zic sa contabilizam si campionatele castigate in romania numai in ultimii 5 ani ! restul sa nu se mai puna ! :happy :happy :happy hai ca m-ai facut sa rad cu ineptiile tale!:ok:

Zax
16th June 2007, 20:12
pai nu aveau cum s`o castige...ca , Cupa Campionilor s-a desfiintzat :ras-plans: acum e Liga Campionilor...din 91. :P

putem pune oricum si cupa uefa la socoteala...castigata de cska moscova...

in 92/93 a devenit Champions League ;)

Lover
16th June 2007, 20:12
doamne ce frustrati si ofticosi sunt pe aici......eram sigur ca veti reactiona asa....Steaua cu siguranta e cea mai galonata si cea mai po****ra echipa din est in tarile latine, Italia, Spania, Portugalia etc....

la cati capshunari sunt pe acolo... normal ca steaua e po****ra :D
daca intrebi in Germania, 1 din 100 au auzit de steaua in viata lor.

Universal
16th June 2007, 20:13
Este cea mai cunoscuta echipa din Estul Europei...cu cele mai mari prformante.... rivali la acest titlu sunt, :

Dinamo Kiev
CSKA Moscova
Lokomotiv Moscova
Olympiakos Piraeus
Steaua Rosie Belgrad
Panathinakos Atena
Spartak Moscova
Partizan Belgrad
in Ger s-a auzit de Steaua- multi cunosc echipa care a ajuns in semifinala Cupei Uefa.

Lover
16th June 2007, 20:14
Este cea mai cunoscuta echipa din Estul Europei...cu cele mai mari prformante.... rivali la acest titlu sunt, :


Olympiakos Piraeus
Panathinakos Atena


AI ZIs`O omule :ras-plans:

Zax
16th June 2007, 20:15
si-n Italia sau in Portugalia sunt capsunari? nu vezi ca esti penibil.... daca nu e po****ra Steaua in germania atunci ce echipa din est crezi tu ca ar fi mai po****ra acolo? poate doar Dynamo Kiev ...

Radu
16th June 2007, 20:15
Este cea mai cunoscuta echipa din Estul Europei...cu cele mai mari prformante.... rivali la acest titlu sunt, :

Dinamo Kiev
CSKA Moscova
Lokomotiv Moscova
Olympiakos Piraeus
Steaua Rosie Belgrad
Panathinakos Atena
Spartak Moscova
Partizan Belgrad
degeaba le explici la frustratii astia...daca ii pui la harta sa arate estul ei iti arata vestul!...:sleep:

Zax
16th June 2007, 20:16
AI ZIs`O omule :ras-plans:

care-i faza? Grecii si Turcii sunt considerati deseori ca facand parte din Estul Europei, ma refer strict geografic

Lover
16th June 2007, 20:18
atunci poti considera si finlanda tzara estica...
cel mai estic punct al finlandei e mai apropiat de Est decat cel mai estic punct al greciei :ras-plans:

Universal
16th June 2007, 20:24
Idiots are idiots

South-East Europe: Romania, Bulgaria, Serbia, Greece, Macedonia, Albania, Bosnia/Herc,

Turkey, Georgia, Armenia, Aserbaijan- special status- Caucasia / Black Sea

East Europe : Ukraine, Moldova, Transnistria,Russia, Belorussia, Baltic Countries

idiots are idiots

geographical countries not

Lover
16th June 2007, 20:26
gata...cer time out. va las sa vorbiti singuri.

Radu
16th June 2007, 20:28
gata...cer time out. va las sa vorbiti singuri.
hai du'te tare ca deja ne'ai plictisit!:cya:

Zax
16th June 2007, 20:39
Steaua Rosie este cea mai galonata echipa din europa de est.uitati-va la palmares

si anume? ce a facut Steaua Rosie in plus fata de Steaua?

Universal
16th June 2007, 20:44
Pai nu exista Banatul sarbesc :? :)

Bogdy LFC
16th June 2007, 20:57
parerea mea ca are legatura...cat ar fi de mica ;)
oricum nu poti sa spui ca o echipa e galonata pt ce`a facut acum 21 de ani...
sa zicem 10...cel mult 15. asa...si gotheborg e galonata, cu 2 cupe uefa in 81 si 86

NU prea sunt de acord cu tine :nah: Dar nici nu stiu ce sa zic.Sunt partial:)

Universal
16th June 2007, 21:23
Gothenburg a fost o echipa mare - cat a fost antrenata de Sven-Göran Ericsson..dupa aceea...s-a dus din pacate :(

Zax
16th June 2007, 21:39
cu dedicatie pt lover http://www.youtube.com/watch?v=kRReNbKWAtw :happy

Lover
16th June 2007, 21:41
cu dedicatie pt lover http://www.youtube.com/watch?v=kRReNbKWAtw :happy

n`am flash player...ca nu mi`l pot instala de cand mi`am formatat calculatoru`...deci pune`ti pofta`n cui. :D
canta`ne tu.

Zax
16th June 2007, 21:46
lol, nu era un cantec....era grafica televiziunii germane la meciul Hertha - Rapid...care in loc sa scrie Rapid a scris Steaua :D, probabil de voi nu auzisera :)

Nico21
16th June 2007, 21:52
nu auzisera...dar ne tin minte si acum,dupa dubla aia...:)

Lover
16th June 2007, 22:07
nu ma...
dar le era ciuda ca i`am batut, si au vrut sa faca caterinca de noi...asa ca s`au gandit la cel mai rau lucru posibil...sa ne zica " steaua" :D can anything be worse then that ? :ras-plans:

Zax
16th June 2007, 22:11
era la pauza cand inca nu se stia cine va merge mai departe :D ...si logic ca va tin minte si acum, a fost o mare rusine pt ei sa fie eliminati de o echipa asa mica :no:

Ioca10
16th June 2007, 22:34
Cu sigurantza;)la o disatantza considerabila de restul;)

Lover
16th June 2007, 22:39
era la pauza cand inca nu se stia cine va merge mai departe :D ...si logic ca va tin minte si acum, a fost o mare rusine pt ei sa fie eliminati de o echipa asa mica :no:

mica...da voinica, care bate adversarii pe teren...

YoYoyOi
16th June 2007, 23:26
da s-a vazut in meciul direct :happy

Gontel
17th June 2007, 01:34
As zice ca Steaua este a doua dupa Steaua Rosie. Sarbii au pe langa CCE, 25 de titluri nationale si o Cupa Intercontinentala.

Vand vise
17th June 2007, 01:57
threadul trebuie inchis, stie toata lumea ... :D STEAUA ESTE CEL MAI GALONAT CLUB DIN S-E EUROPEI :D

delaparis
17th June 2007, 02:08
nu trebuie inchis ... eu inca ma gandesc :D

danpuric78
17th June 2007, 05:17
Adica cum e treaba asta cu cea mai galonata? cine da acest titlu?

Fiecare considera ce vrea.
Cert e ca Steaua, alaturi de steaua rosie belgrad sunt singurele echipe din est care au castigat CCE.

Care e "cel mai galonat" - optiunea fiecaruia.

Zax
17th June 2007, 11:20
As zice ca Steaua este a doua dupa Steaua Rosie. Sarbii au pe langa CCE, 25 de titluri nationale si o Cupa Intercontinentala.

Supercupa Europei era mai importanta decat Cupa Intercontinentala, pt ca se intalneau castigatoarele Cupei Campionilor si Cupei Cupelor din Europa, locul unde sunt cele mai tari campionate si cele mai puternice formatii din lume,

Dani3l
17th June 2007, 13:21
nu trebuie inchis ... eu inca ma gandesc :D
Wow,tu gandesti?!:groggy:
Dupa trofee internationale,Steaua Rosie Belgrad are o Cupa Intercontinentala in plus fata de Steaua Bucuresti.Oricum,STEAUA e o echipa mare in Europa.:ok: :yeah:

Zax
17th June 2007, 13:27
Steaua Rosie n-are supercupa Europei....Steaua o are

Cappone
17th June 2007, 15:23
As zice ca Steaua este a doua dupa Steaua Rosie. Sarbii au pe langa CCE, 25 de titluri nationale si o Cupa Intercontinentala.

asa este,steaua a ratat cupa intercontinentala,si astfel este dupa steaua rosie

Zax
17th June 2007, 15:39
steaua rosie a ratat supercupa europei care e mult mai importanta pt ca se intalnesc castigatoarele celor mai importante competitii din EUROPA...Steaua a castigat-o..

si Steaua are inca o finala de cupa a campionilor jucata fata de Steaua Rosie..

LUCKY_AMARU
17th June 2007, 16:18
O FINALA plus o semifinala de cupa campionilor plus o semifinala de uefa in conditiile fotbalului actual este si asta o performanta ptr o echipa din fostul bloc comunist

Elvis81
17th June 2007, 16:28
Cine vrea sa vada de ce raspunsul e evident DA, sa dea click pe linkul din semnatura mea!

Paul
17th June 2007, 16:57
Nu stiu daca e cea mai galonata echipa din Europa de Est, dar cu siguranta in cel mai rau caz este a II-a dupa Dinamo Kiev.

Galatasaray si Steaua Rosie nici nu intra in discutie.

Paul
17th June 2007, 17:00
As zice ca Steaua este a doua dupa Steaua Rosie. Sarbii au pe langa CCE, 25 de titluri nationale si o Cupa Intercontinentala.

Lasa-ma sa te contrazic.
Steaua Rosie se lauda cu acea Cupa (dublata de o intercontinentala) si cam atat.

Steaua Bucuresti pe langa o Cupa, mai are o finala, o semifinala si o semifinala de UEFA.

Plus ca a luat SuperCupa Europei intr-un duel cu Dinamo Kiev care e la concurenza cu Steaua in acest top.

Sa revenim in prezent, Steaua Rosie nici nu misca in Europa pe cand noi suntem in top. Steaua Rosie nici nu e jucat in grupele Ligii.

Paul
17th June 2007, 17:03
Idiots are idiots

South-East Europe: Romania, Bulgaria, Serbia, Greece, Macedonia, Albania, Bosnia/Herc,

Turkey, Georgia, Armenia, Aserbaijan- special status- Caucasia / Black Sea

East Europe : Ukraine, Moldova, Transnistria,Russia, Belorussia, Baltic Countries

idiots are idiots

geographical countries not

Idiot esti tu.
Dupa manualul de geografie Romania este in Europa Centrala
Ca noi discutam despre o Romanie din Est, de fapt Europa de Est = Fostul bloc comunist , ca vad ca bagam in Est si Polonia, Cehia si alte tari care sunt fix in centrul Europei!

Leo
17th June 2007, 17:45
steaua rosie a ratat supercupa europei care e mult mai importanta pt ca se intalnesc castigatoarele celor mai importante competitii din EUROPA...Steaua a castigat-o..

si Steaua are inca o finala de cupa a campionilor jucata fata de Steaua Rosie..

pierduta si in ce hal ?:happy
nu este steaua bucuresti cea mai galonata echipa.
da ?:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zax
17th June 2007, 17:54
si Barcelona a luat-o cu 4-o de la Milan intr-o finala de CL ;)

ai dreptate nu e Steaua cea mai galonata echipa din Estul Europei.....e cea mai galonata din regiunea Sud-Estul Europei - Peninsula Balcanica - Europa Centrala

;)

Elvis81
17th June 2007, 17:57
ai dreptate nu e Steaua cea mai galonata echipa din Estul Europei.....e cea mai galonata din regiunea Sud-Estul Europei - Peninsula Balcanica - Europa Centrala

;)
tareeeee:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

gigiciuperca
17th June 2007, 18:09
E cam greu de raspuns aici. As zice totusi ca Steaua e dupa Steaua din Belgrad pentru ca au mai putine trofee.

Totusi, cred ca steaua este mai cunoscuta in europa decat echipa din Belgrad datorita performantelor foarte bune din ultimii ani.

Paul
17th June 2007, 20:33
E cam greu de raspuns aici. As zice totusi ca Steaua e dupa Steaua din Belgrad pentru ca au mai putine trofee.

Totusi, cred ca steaua este mai cunoscuta in europa decat echipa din Belgrad datorita performantelor foarte bune din ultimii ani.

Aici ai dreptate.
Steaua e mai cunoscuta ca Steaua Rosie, iar Dinamo Kiev e peste Steaua Bucuresti (cel putin Shevcenko a asigurat suprematia Kiev-ului in Est pt. vre-o 10 ani)

BTW.
Inca un argument esential e ca exceptandu-l pe Gica Popescu , toti ceilalti mari fotbalisti romani care au facut purici prin Europa au plecat de la Steaua: Hagi, Dan Petrescu, Adi Ilie si Ilie Dumitrescu.

georg40
17th June 2007, 20:34
Actuala situatie din Poll (29 la 29) arata cat de dificil este de raspuns la intrebarea pusa si cat de nesiguri suntem cu totii in a lua o decizie.

Steaua este foarte cunoscuta in Europa, succesele "turneului englez" din anul 1956 au pus primele pietre la ...temelie, apoi castigarea Cupei campionilor europeni cu 20 de ani in urma, dar si valoarea internationala a unor fotbalisti, imi vine in minte Gheorghe Hagi.

Dar sa nu uitam modestia. Mai sunt multe echipe, care de pilda aici, in Germania, sunt la fel de cunoscute ,iar numele lor este rostit cu respect sau mai exact cu acelasi respect.
O scurta insiruire, fara pretentia de a epuiza lista: Dinamo Kiev, TSKA Moscova, Sparta Praga, Ferencvaros Budapesta, Levski Sofia, Steaua Rosie si Partizan Belgrad. Aici nu este ,desigur, vorba de performante ci de modul in care aceste echipe sunt (sau nu ) cunoscute.

SAMM
18th June 2007, 09:31
nu exista dubiu,

cine a votat nu, ori nu are legatura cu fenomenul, ori e ....

Nico21
18th June 2007, 10:30
nu exista dubiu,

cine a votat nu, ori nu are legatura cu fenomenul, ori e ....


Ca Samm...

SAMM
18th June 2007, 10:40
Ca Samm...

eu am votat DA, deci nu sunt ....

_Razvi_
18th June 2007, 10:40
N-are cum sa fie peste Kiev

SAMM
18th June 2007, 10:56
N-are cum sa fie peste Kiev

de ce nu ??? pana la urma kievul n-are decat 1 cupa uefa, iar noi, cupa Campionilor plus victorie directa in meciul cu ei in supercupa :D

la concurenta cu Steaua in Europa de Est pt titlul asta sunt Steaua Rosie Belgrad si Dinamo Kiew insa niciuna din astea 2 nu are palmaresul Stelei atat european cat si intern, iar asta se poate verifica destul de usor pe www.uefa.com, numai ca celor 32 care au votat le-a fost lene

YoYoyOi
18th June 2007, 11:06
carora 32 nu le-a fost lene?

SAMM
18th June 2007, 11:17
carora 32 nu le-a fost lene?

hackerii astia, imi modifica postarile :happy :happy :happy

my mistake

Zax
18th June 2007, 12:16
cei care au votat NU au votat si pe intern ca retrogradeaza Steaua asa ca va dati seama ce obiectivi sunt ...

georg40
18th June 2007, 12:41
nu exista dubiu,

cine a votat nu, ori nu are legatura cu fenomenul, ori e ....


Ca eu sunt stelist nu este nici un dubiu, dar imi place sa fiu si obiectiv.

Daca am inteles bine aici este vorba nu numai de palmares dar si de gradul de cunoastere in Europa si in lume.
Din acest punct de vedere, Dinamo Kiev sau tocmai echipele sarbesti amintite sunt de asemenea foarte notorii de unde este absolut problematic a incerca formularea de judecati sau chiar avansarea unor procente.
Fenomenul poate fi indubitabil concretizat doar printr-un...referendum, intentie care insa nu sta la ordinea zilei.

SAMM
18th June 2007, 13:01
Ca eu sunt stelist nu este nici un dubiu, dar imi place sa fiu si obiectiv.

Daca am inteles bine aici este vorba nu numai de palmares dar si de gradul de cunoastere in Europa si in lume.
Din acest punct de vedere, Dinamo Kiev sau tocmai echipele sarbesti amintite sunt de asemenea foarte notorii de unde este absolut problematic a incerca formularea de judecati sau chiar avansarea unor procente.
Fenomenul poate fi indubitabil concretizat doar printr-un...referendum, intentie care insa nu sta la ordinea zilei.

chiar si asa,

Duckadam e in cartea recordurilor cu 4 penalty-uri consecutive aparate, Hagi a jucat la Steaua cred ca notorietatea Stelei e mult mai mare in afara Romaniei decat a contracandidatelor.

Cu ce ar putea fi mai cunoscute Dynamo Kiew si Steaua Rosie decat Steaua, mi-e greu sa ma gandesc la ceva anume, participari europene avem mai multe decat ei, deci Europa ne-a vazut mai des, din finala cupei intercontinentale ne cunosc si sud-americanii,

obiectiv vorbind tot Steaua este THE BEST

Zax
18th June 2007, 13:04
Samm acum sincer...unde ai vazut tu ca participari europene avem mai multe decat Dynamo Kiev sau Crvena Zvezda?

ca notorietate nu stiu daca Steaua e pe primu loc dar ca performante sigur e

SAMM
18th June 2007, 13:53
http://www.uefa.com/footballeurope/club=50065/domestic.html
Steaua 201 - meciuri
o cupa a campionilor si o supercupa a Europei


http://www.uefa.com/footballeurope/club=52723/domestic.html
Dynamo Kiew - 239 - meciuri
2 cupe UEFA si o supercupa a Europei

http://www.uefa.com/footballeurope/club=50069/domestic.html
Crvena Zvezda - 231 meciuri
O cupa a campionilor si o cupa intercontinentala


Echilibrat zic eu, o sa va trimit in curand si articolul in care UEFA precizeaza "Steaua Bucuresti cea mai galonata echipa din Sud Estul Europei"

pana la urma a zis UEFA nu o mana de anti-stelisti

Avand insa in vedere ca ultimele evenimente conteaza mai mult, si ca Steaua a fost in ultimii 3 ani cu 5 clase peste cele doua echipe atunci eu zic ca raspunsul e clar - STEAUA

georg40
18th June 2007, 14:09
Atentie: pana acum am vorbit de Europa de est .

Iar UEFA vorbeste de ""Steaua Bucuresti cea mai galonata echipa din Sud Estul Europei"

Asadar cercul se restrange sau se...mareste dupa dorinta noastra !
Eu zic ca discutia nu poate fi transata cu un raspuns neatacabil.
Lupta Steaua !!

Sorin Blaj
18th June 2007, 14:16
Fiind roman: Sigur ca da. :)

Sunt trei echipe relativ egale ca performante in Europa.

SAMM
18th June 2007, 14:24
Atentie: pana acum am vorbit de Europa de est .

Iar UEFA vorbeste de ""Steaua Bucuresti cea mai galonata echipa din Sud Estul Europei"

Asadar cercul se restrange sau se...mareste dupa dorinta noastra !
Eu zic ca discutia nu poate fi transata cu un raspuns neatacabil.
Lupta Steaua !!

mda pai hai sa vedem ce tari se includ aici, oricum din Europa de Est sau din Sud-Estul Europei tot astea 3 sunt, pt ca din NE Europei nu-mi vine nicio echipa in gand care ar avea mari performante.

Zax
18th June 2007, 14:43
unde zice uefa ca Steaua e cea mai galonata echipa din S-E europei? da-ti si voi link

SAMM
18th June 2007, 14:45
unde zice uefa ca Steaua e cea mai galonata echipa din S-E europei? da-ti si voi link

in almanahul de 100 de ani spune asta, dar nu gasesc link

Zax
18th June 2007, 14:51
aha ok

noir_desir
18th June 2007, 15:27
depinde ce inseamna estul Europei... daca includem doar echipele din fostul lagar comunist, da, daca includem si Grecia si Turcia, nu.

SAMM
18th June 2007, 15:43
depinde ce inseamna estul Europei... daca includem doar echipele din fostul lagar comunist, da, daca includem si Grecia si Turcia, nu.

:happy :happy :happy :happy :happy

Turcia si Grecia ??? ei de 5-6 ani au scos capul prin Europa, pt ca au bani mai multi la performante sunt insa un ZERO BARAT

doar Galatasaray ar putea rivaliza cu Steaua

Cappone
18th June 2007, 15:47
Steaua este sub Steaua Rosie Belgrad,din punct de vedere al trofeelor!
Steaua Rosie a ajuns campioana intercontinentala,in schimb steaua bucuresti a ajuns campioana europei!!!!!

noir_desir
18th June 2007, 15:58
Turcia si Grecia ??? ei de 5-6 ani au scos capul prin Europa, pt ca au bani mai multi la performante sunt insa un ZERO BARAT

doar Galatasaray ar putea rivaliza cu Steaua

de 5-6 ani, da' in 5-6 ani au facut ce noi nu putem face in 20... Si nu-mi zice perioada 86-89, ca atunci a fost altceva...

SAMM
18th June 2007, 16:00
de 5-6 ani, da' in 5-6 ani au facut ce noi nu putem face in 20... Si nu-mi zice perioada 86-89, ca atunci a fost altceva...

nu cred, in afara de sezonul ala extraordinar al Galatay cu Hagi si Popescu in rest toate au fost victime sigure prin Europa, Steaua a jucat si ea o semifinala de UEFA chiar anul trecut

"Being the only Romanian football team and the first in Eastern Europe to have won the European Cup, in 1986, together with the European Super Cup in 1987, Steaua is the most successful football club in Romania. Alongside the two European trophies, they have also won 23 National Football Championships, 20 Romanian Cups and 5 Romanian Super Cups."

Zax
18th June 2007, 16:44
Steaua este sub Steaua Rosie Belgrad,din punct de vedere al trofeelor!
Steaua Rosie a ajuns campioana intercontinentala,in schimb steaua bucuresti a ajuns campioana europei!!!!!

ba frate stim ca esti din Banat, dar mai slabeste-ne cu steaua ta rosie... daca era asa de tare supercupa intercontinentala de ce s-a desfiintat?
atunci Steaua Rosie a jucat cu Colo Colo o echipa de desculti, normal ca au castigat.

Steaua in schimb a jucat cu River Plate ...si Supercupa Europei e mult mai importanta decat cupa intercontinentala pt ca in Europa sunt echipe mult mai bune decat in america de sud .....asa ca lasa-ne

Universal
18th June 2007, 17:02
Idiot esti tu.
Dupa manualul de geografie Romania este in Europa Centrala
Ca noi discutam despre o Romanie din Est, de fapt Europa de Est = Fostul bloc comunist , ca vad ca bagam in Est si Polonia, Cehia si alte tari care sunt fix in centrul Europei!

Fix centrul Europei, ha?

Yeah, big guy, you're damn right!

http://en.wikipedia.org/wiki/Romania

Yippie-kay Ey

orbette
18th June 2007, 17:08
mai precis ar fi europa centrala de sud-est ;)

georg40
18th June 2007, 17:17
Copii, incet-incet demaram si ora de georgrafie...
Europa de est este totul de la fostul RDG incoace, sa zicem fostul CAER !
In sud-est as plasa Balcanii cel mult, oricum scapam de ...Dinamo Kiev !

SAMM
18th June 2007, 17:43
hai sa incercam sa fim obiectivi, sa raspundem DA

orbette
18th June 2007, 17:46
hai sa nu mai traim din trecut, si sa spunem nu

SAMM
18th June 2007, 17:53
sa traim in prezent
semifinala UCL, facut muci pe dinamo kiew, steaua rosie n-a participat in grupele UCL

deci DA

YoYoyOi
18th June 2007, 17:54
hai sa incercam sa fim obiectivi, sa raspundem DA

eu tocmai te-am ascultat :ok:

orbette
18th June 2007, 18:01
trebuia sa reformulati intrebarea: este steaua cea mai galonata echipa de fotbal din sud-estul romaniei? sunt curios ce raspunsuri erau...
in prezent, steaua este cea mai galonata (adica cel mai des adusa in discutie) datorita patronului cu carisma zoologica pe care il are, si datorita performantelor dubioase din campionatul intern
ca sa raspund la intrebare, din punct de vedere al trofeelor din competitiile inter-cluburi, doar steaua buc conteaza, pentru ca nu exista alta formatie din s-e europei care sa fi castigat ucl (steaua rosie nu e in s-e europei ;))
din punct de vedere al fotbalului practicat...acolo se poate discuta mult :D

Zax
18th June 2007, 18:18
Steaua nu numai ca e cea mai galonata echipa din regiunea Sud-Estul Europei - Peninsula Balcanica - Europa Centrala dar e al 15-lea club ca performante din intreaga Europa

http://img513.imageshack.us/img513/4546/22146650xh8.png

Celso
18th June 2007, 18:36
astea sunt doar Ligile Campionilor...nu inseamna ca daca ai luat o UCL esti cea mai galonata...:o:

orbette
18th June 2007, 18:49
in fine...un thread lung si fara rost...daca suporterii stelei au ajuns la concluzia ca steaua e cea mai galonata echipa din s-e europei, asta nu ne incalzeste cu nimic...si nici pe ei...pentru ca steaua tot pe 2 a terminat campionatul, pentru ca steaua nu prea a mai jucat fotbalul de echipa cu care obisnuise publicul, pentru ca steaua nu are nici cine stie ce perspectiva, doar niste declaratii electorale ale patronului...daca asta e consolarea voastra, atunci bucurati-va ca steaua a castigat ucl si supercupa in 86 si a mai jucat o finala in 89

Zax
18th June 2007, 18:51
astea sunt doar Ligile Campionilor...nu inseamna ca daca ai luat o UCL esti cea mai galonata...:o:

da pt ca CL e competitia suprema, si acolo se numara si numarul de finale jucate ;)

Nico21
18th June 2007, 19:00
Exagerati o groaza,stelistilor...voi comparati Cupa Campionilor,cu Liga Campionilor...acum ca sa joci in finala,joci vreo 12 meciuri,si cu ce echipe,iar voi in '86 ati scos pe Laahti,pe Honved,pe Veyle si pe Anderlecht,si ati fost in finala...daca pun aici ce adversari a intalnit si scos Milanu',anul asta pana in finala,te iei cu mainile de cap...

SAMM
18th June 2007, 19:02
Exagerati o groaza,stelistilor...voi comparati Cupa Campionilor,cu Liga Campionilor...acum ca sa joci in finala,joci vreo 12 meciuri,si cu ce echipe,iar voi in '86 ati scos pe Laahti,pe Honved,pe Veyle si pe Anderlecht,si ati fost in finala...daca pun aici ce adversari a intalnit si scos Milanu',anul asta pana in finala,te iei cu mainile de cap...

si de ce n-a castigat si dinamo dak era asa usor

Zax
18th June 2007, 19:03
Mustata, daca ne luam dupa logica ta Real Madrid ar avea acum 3 ligi ale campionilor ci nu 9, ca alea 5 consecutive au fost la inceputul competitiei si cand erau ajutati si de Franco.

Lover
18th June 2007, 19:16
am zis noi ca n`o aveti? o aveti...sa fiti sanatosi. ca un campionat de acum valoreaza mai mult decat aia...

Nico21
18th June 2007, 19:23
si de ce n-a castigat si dinamo dak era asa usor


Pentru ca Dinamo a dat peste niste trupe de soc,cand a avut ocazia...

Elvis81
18th June 2007, 19:24
si de ce n-a castigat si dinamo dak era asa usor

sau craiova:happy :happy :happy

orbette
18th June 2007, 20:38
craiova nu prea castiga titlul in perioada aia...stim cu totii de ce :(

Elvis81
18th June 2007, 20:42
craiova nu prea castiga titlul in perioada aia...stim cu totii de ce :(

nu fi suparat ca o sa-l castige in viitorul apropiat:ok:

TheIceMan
18th June 2007, 21:26
daca era asa de tare supercupa intercontinentala de ce s-a desfiintat?

Nu s-a desfiintat, s-a transformat in CM al cluburilor.

Dinamo Kiev are 3 cupe europene: de doua ori cupa cupelor si o cupa UEFA, desi sunt mai multe ca numar nu cred ca bat ca valoare o cupa a campionilor. Cam ca si la Olimpiada, o tara care are 5 medalii de bronz este in lasament sub o tara care are o singuar medalie dar de aur.

Votez pro Steaua, cam la egalitate cu Steaua Rosie, sau la o mustata in fata tinand cont de a doua finala de CCE pierduta in '89

SAMM
19th June 2007, 11:07
Pentru ca Dinamo a dat peste niste trupe de soc,cand a avut ocazia...

da, 17 nentori tirana :happy :happy :happy

fiscu
21st June 2007, 16:59
da

caine19
21st June 2007, 21:16
Nu , noi am dat de liverpool cand erau un nume in Europa , de hamburg cand a castigat CCE...

Primul nume greu scos de voi a fost barcelona , si ala la penalty :o: .

Puteti avea si 10 UCL , tot cei mai praf suproteri ii aveti

YoYoyOi
21st June 2007, 21:26
:happy :happy

Ulysses
21st June 2007, 22:34
Nu , noi am dat de liverpool cand erau un nume in Europa , de hamburg cand a castigat CCE...

Primul nume greu scos de voi a fost barcelona , si ala la penalty :o: .

Puteti avea si 10 UCL , tot cei mai praf suproteri ii aveti

bay frate , asta chiar o sa crape de invidie intr-o buna zi !:happy :happy :happy :happy

Zax
21st June 2007, 22:39
interviu in Gazzetta Dello Sport cu Zenga vorbind despre Steaua si Steaua Rosie

http://www.youtube.com/watch?v=0CW7T8NGUZk

Sevilla86
21st June 2007, 22:40
Primul nume greu scos de voi a fost barcelona , si ala la penalty :o:

Cat de greu o fi sa elimini Barcelona in Spania la ei in tara, echipa campioana in cel mai puternic campionat din lume? Performanta Stelei e cu atat mai mare cu cat i-am batut la ei in tara!
Si azi dupa 21 de ani Sevilla '86 ramane cea mai mare performanta a fotbalului romanesc, fie el la nivel de cluburi sau nationala.

Steaua

- Castigatoare Cupa Campionilor Europeni 1986

- Castigatoare Supercupa Europei 1987

- Finalista a Cupei Intercontinentale 1986

- Semifinalista a Cupei Campionilor Europeni 1987-1988

- Finalista a Cupei Campionilor Europeni 1988-1989

- Semifinalista a Cupei Uefa 2006

Probabil Steaua este echipa care a realizat cel mai lung parcurs European dintre toate echipele din Est: 18 meciuri in sezonul 2005-2006 si singura sau una dintre putinele echipe din Est ce au reusit trei Primaveri Europene Consecutive.

Cand un jucator sau un antrenor din strainatate este intrebat de Romania, spune ceva de genul: din Romania nu am auzit decat de Steaua. Oricat i-ar durea pe rivalii nostrii, doar noi contam in Europa si suntem cea mai galonata echipa din Estul Europei :ok:

delaparis
21st June 2007, 22:44
- Semifinalista a Cupei Intercontinentale 1986

:

finalista ;)

Sevilla86
21st June 2007, 22:48
finalista ;)

Am corectat :ok: stiam ca a fost finalista... semifinala in competitia aia nici nu cred ca ar fi meritat mentionata, dar finala mai merge.

Universal
21st June 2007, 22:56
Da oameni buni , este cea mai galonata echipa din Sud-Est

Acum este momentul sa fie si o echipa de luat in seama in Liga Campionilor

orbette
22nd June 2007, 01:01
- Castigatoare Supercupa Europei 1987



1986...esti stelist si nu-ti cunosti performantele cu care te mandresti:P

Zax
22nd June 2007, 01:32
supercupa europei s-a disputat in 87 ;)

delaparis
22nd June 2007, 01:36
Da ... Hagi a marcat acolo

orbette
22nd June 2007, 02:15
supercupa europei s-a disputat in 87 ;)

supercupa se joaca la inceputul sezonului...in mod logi si firesc, finalele uefa se joaca in mai, iar supercupa in august..imi explica si mie cineva pe ce criteriu a jucat steaua supercupa in 87?

delaparis
22nd June 2007, 02:20
supercupa se joaca la inceputul sezonului...in mod logi si firesc, finalele uefa se joaca in mai, iar supercupa in august..imi explica si mie cineva pe ce criteriu a jucat steaua supercupa in 87?

:happy

cred ca ai dreptate :groggy: ... stai sa verific ... :)

orbette
22nd June 2007, 02:27
m-am uitat eu...in 86 a castigat steaua...in 87 porto

Liviu
22nd June 2007, 02:32
24 februarie 1987 , Steaua castiga Supercupa Europei .

On-topic : poate , la mare lupta cu Dinamo Kiev .

milanezu
22nd June 2007, 07:12
da.
end of story.

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 10:25
Da!

Sevilla86
22nd June 2007, 12:05
m-am uitat eu...in 86 a castigat steaua...in 87 porto

Iti spun eu sigur ca a fost in '87.
24.02.1987(Monte Carlo): STEAUA - DYNAMO KIEV 1 - 0 (1 - 0) Marcator: Hagi(44)

Pe site-ul Uefa scrie '86 ceea ce este o greseala, dar daca citesti articolul o sa vezi ca meciul s-a disputat pe 24 februarie 1987 la Monaco:


Steaua and Dynamo decided to contest the fixture on a one-off basis, with UEFA choosing Monaco's Stade Louis II as the neutral venue for the game, which took place on 24 February 1987. The same venue, of course, has hosted every UEFA Super Cup since 1998.

http://www.uefa.com/competitions/supercup/history/season=1986/intro.html

4star
22nd June 2007, 13:59
Deci disputarea supercupei a avut loc in 1987 intre castigatoarele competitiilor incheiate in 1986, adica supercupa pentru 1986 s-a disputat in 1987.. ce e asa de greu de inteles?
Acum au schimbat, probabil datorita programului si supercupa se disputa imediat in vara.