PDA

View Full Version : Cupa de badminton pentru amatori organizata de federatia de badminton



Timm
28th February 2006, 09:43
Cine este amator sa participe la o cupa pt amatori de badminton sa citeasca mai jos. Eu m-am inscris deja.

CUPA FIRMELOR

Federaţia Română de Badminton vă invită să participaţi la Cupa Firmelor unde, vă oferim şansa de a disputa cât mai multe meciuri de badminton în dorinţa de a ocupa locurile pe podium prin spiritul sportivităţii şi al fair-playului, aceasta avand loc în perioada 17 -19 MARTIE 2006 în Bucureşti.
Vom organiza desfăşuarare concursului cu : probă pe echipe şi probă individuală.

Concursul pe echipe: componenţa echipei trebuie să fie din minim doi băieţi şi două fete, sau echipa să fie formată din minim cinci băieţi.
Concursul pe echipe se desfăşoară cu următoarele probe:
- în cazul în care componenţa echipei cuprinde fete şi băieţi se va juca astfel: o probă simplu băieţi (SB), o probă simplu fete (SF), o probă dublu băieţi (DB), o probă dublu fete (DF), o probă dublu mixt ( Mx).
- în cazul în care componenţa echipei cuprinde numai băieţi concursul se va desfăşura astfel:
două probe de simplu, şi trei probe de dublu.
Concursul individual cuprinde următoarele probe:
simplu băieţi
simplu fete
dublu băieţi
dublu fete
dublu mixt

Câştigătorii vor fi premiaţi cu cupe, medalii, diplome şi alte premii speciale.

* Înscrierile se fac la sediul federaţiei prin fax : 021-3171037 sau e-mail - frb@badminton.ro.
* În funcţie de înscrierile care vor fi făcute la federaţie cu privire la proba pe echipe, se va stabili sistemul de joc (mixt sau numai băieţi). De aceea vă rugăm pentru probele pe echipe să transmiteţi înscrierea până miercuri 15 martie 2006.
* Taxa pentru participare la proba pe echipe este de 100 lei Ron/echipă, iar pentru proba individuală taxa este de 6 lei Ron/persoană/probă.
Dacă sunteţi interesaţi, vă rugăm să ne telefonaţi la numărul următor 3171037, şi vă stăm la dispoziţie pentru orice informaţie care vă interesează în legătură cu acest concurs.

Cu stimă,

Ana-Maria Neagu
Secretar General.

Timm
28th February 2006, 11:27
Desi se numeste Cupa Firmelor retineti ca nu sunteti legat de participarea de o firma anume.
Va puteti inscrie la una din urmatoarele probe:
1) Individual
2) Dublu
3) Dublu Mixt

Taxa este simbolica (60 de mii de proba).
Inscrierea se face pe adresa specificata mai sus.

Timm
2nd March 2006, 18:33
Sa inteleg ca nu sunt oameni interesati?
Ma mir mie mi se pare o initiativa excelenta.
Chiar asa slab e interesul pt badminton in tara asta?

Pacat, mare pacat oameni buni.

Timm
16th March 2006, 06:56
Sa inteleg ca nu sunt oameni interesati?
Ma mir mie mi se pare o initiativa excelenta.
Chiar asa slab e interesul pt badminton in tara asta?

Pacat, mare pacat oameni buni.

sambata si duminica se joaca campionatul de amatori descris in thread.
Ultima strigare pt doritori.

ViorelC
26th February 2007, 16:14
prieteni,
si in acest an se organizeaza aceasta competitie pt. amatori
10-11 februarie, Bucuresti !

ViorelC
5th June 2008, 22:36
concurs de badminton pt. amatori, in Bucuresti, editia 2008 - detalii la www.badminton.ro !! puteti anunta orice persoana interesata

ony_vitan
7th August 2008, 18:29
cum as putea sa ma inscriu la concursul de badminton pentru amatori? as vrea si eu sa particip.....imi place foarte mult sa joc

filo
24th December 2008, 17:36
Forumul de badminton este de astazi pe http://www.badminton.amatur.ro va astept pe forum si in circuitul de badminton pentru amatori.