PDA

View Full Version : Lance Armstrong



Cneazul
27th February 2006, 17:29
He beat the cancer , he beat the tour , he beat them all

Darius
9th March 2006, 01:30
Omul acesta este un exemplu pentru toti, un model de determinare si vointa...am numai cuvinte de lauda despre EL...intr-adevar, HE BEAT THEM ALL.

mblue
12th April 2006, 11:42
din pacate s-a demostrat ceia ce stiam toti....nu este curat, primul tur l-a castigat murdar....nu stiu cand vor disparea scandalurile legate de dopare. oricum ...bravo lui

Darkslowstar
12th April 2006, 11:45
Nu s-a demonstrat nimic, esti naiv daca te iei dupa toate insinuarile fara probe in spate. Am dezbatut mult subiect la ciclism, si disputa a fost castigata clar de fanii lui Armstrong in timp ce rivalii s-au retras din lipsa de argumente valide :ok:

bran
13th April 2006, 08:52
Lance Armstrong SIMPLY THE BEST

aetius
13th April 2006, 13:19
desi sunt un fan al lui virenque ( ciclist cu probleme in tinerete...) lance merita respect nu atat pentru calitatile fizice cat mai ales pentru faptul ca a fost un adevarat lider de echipa.

tafu
17th April 2006, 20:45
lance=succesul tipic american adica ...dubios si controversat :no:

Lucky_OLD_G's
22nd April 2006, 16:40
evident ca da........merita respect ptr tot ce a facut......omu asta ori a fost ceva nemaipomenit ori a fost un trisor nemernic...balanta incina spre a 2 a varianta..desi la inceput copil fiind si aflandu-i povestea am fost fascinat si am fost fan lance.............dar odata cu anii adevaru iese la iveala...ata e...

Cneazul
4th May 2006, 17:56
ce vreti ma oligofrenilor >? deja deveniti aroganti . unde s-a dovedit ca Lance s-a dopat ? arata-mi o dovada . du-o la tribunal si fa tu dreptate daca esti asta de convins . Lance nu s-a dopat .
He beat the cancer, he beat the tour... he beat them all. Lance Armstrong , seven time Tour de France champion

Anclation
4th May 2006, 20:47
Toata stima pentru acest om :yeah:

One-Man Show
4th May 2006, 22:06
Am fost, sunt shi voi fi mereu fan Lance Armstrong. S-a dopat sau nu ? Nu ma intereseaza ! Nu stiu cati sportivi ar fi revenit dupa cancer...:ok:

Balaci
5th May 2006, 14:35
Lance ramane in istoria ciclismului,fie ca vrem fie ca nu!Eu unul nu-l suport(si ca mine intreaga po****tie a Frantei,am fost asta vara pe acolo,toti il urau profund:D)dar asta nu inseamna ca nu ii respect performantele!Si,vorba zicalei,hotul neprins e negustor curat!
Partea buna in faptul ca s-a retras:vom avea un tur mult mai interesant,in ultimii ani practic ucisese tot spectacolul din Marea Bucla!

Lucky_OLD_G's
8th May 2006, 18:41
Mey daroczi tu ai abia 16 ani baiete......ai apucat macar sa vezi vreun tur al frantei cu lance la timona>?....cred ca nu ....ai vazut turu din 99 .....ai vazut cum a inceput era lance...nu cunosti nimik baiete....omu e tare ......da mai sunt care au batut canceru..........

Cneazul
9th May 2006, 22:34
oare ? chiar nu cunosc nimic ? eu ? adik eu ? ma jugnesti . ma rog . daca tu zici . te rog sa participi si tu la turu frantei si sa castigi de 7 ori . tu nu ai avut cancer , deci ai un avantaj . apoi , dl balaci ... putin imi pasa ca francezii il urasc . de ce nu au ei un campion adevarat ? vai de capul lor . au incercat sa-i puna bete-n roate dar n-au reusit . le-a cam stricat lance imaginea . haha . Imediat o sa se intample acelasi lucru si la tenis. ma rog. e mai putin probabil , pentru ca federer nu prea le are cu zgura . e aproape imposibil sa castige de 7 ori la rand roland garros-ul . apoi , chiar daca l-ar castiga , e elvetian . vecin de-al lor . ar trebui sa fie un american . dar americanii sunt buni pe suprafete rapide . eventual sud-americani .coria , nalbandian , etc . pe puerta l-au suspendat . daca castiga de 7 ori Rg-ul ? mai ales ca a mai fosat suspendat pt dopaj . si pe el il urau . ma rog .

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 00:19
mey frate.......faci vreun sport ceva????? intreaba si tu un sportiv pe care il cunosti daca in 7 ani de zile n-a prins o zi proasta......oricum nu incerc sa sustin ca lance a castigat furand cele 7 tururi......sau 8 ..6...cate o fi fost.......da macar 1 sau 2 tot le-a luat pe blat.........si nu ai cum sa nu te bucuri cand vezi unu ca el asa de sus dupa ce a trecut prin atatea la viata lui.......si nu te jignesc,.,,da la 16 ani e putin probabil ca in 99......adik la 9 ani cat aveai tu sa vezi alea si sa le tzii bine minte......parerea mea...

klman
13th May 2006, 22:57
respect pentru Lance... are si el defectele sale... dar e o legenda...

Sergiu
13th May 2006, 23:06
E o legenda nimeni nu zice ca nu. Puteti sa-l iubiti neconditionat.
Ce Virenque nu a fost iubit de francezi cu toate ca s-a dopat?
La fel si italienii cu Pantani.
Puteti sa-l admirati sa ziceti ca e un mare sportiv ca nimeni n-ar fii putut sa bata cancerul si apoi sa castige turul. Se poate.
Dar trebe sa acceptati ca a trisat. Dovada sunt probele de sange din 1999 cu EPO.
Daca sunteti constienti ca v-a mintit, ca performantele lui n-au fost corecte si tot credeti ca e un mare campion atunci va respect opinia.

Dar nu-mi ziceti ca nu s-a dopat.

Lucky_OLD_G's
14th May 2006, 01:41
pai oficial nu sa o recunoasca nimeni asta.....ptr ca s-ar distruge mitu lance......nici yo nu vreau sa se demonstreze negru pe alb asta......ptr simplu fapt ca am tzinut vreo 3-4 ani cu el...anii de la inceput.....omu merita respect ca si richard inima de leu...sau ca piratu pantani.......

Pepsi-Cola
14th May 2006, 19:19
Lance Armstrong este un luptator ..a trecut peste multe momente grele dar niciodata nu a renuntat

Sergiu
31st May 2006, 20:26
Lance Armstrong a fost oficial dezvinovatit de acuzatiile de dopaj.
Se pare ca WADA a facut doar teste experimentale asupra probelor de sange printre care si cele ale americanului. Si cu toate ca se pare ca ar fi fost urme aceste teste nu au avut scopul de a demonstra faptul ca era EPO in sange deci procedura standard nu a fost respectata:
Adica nimeni n-a cerut investigarea lui Lance.
Daca testele erau experimentale nu trebuiau puse nume pe probele de sange.

Cneazul
27th June 2006, 17:30
haha. ii poate da in judecata. ce bine ma simt cand am aflat asta.

Sergiu
28th June 2006, 00:33
Pe cine sa dea in judecata?
Ca el momentan se judeca cu sponsorul lui care nu mai vrea sa-i dea banii promisi pentru victoria din 2004, in urma scandalului de dopaj.

Cneazul
28th June 2006, 00:39
pe cei care au pus nume pe probele de sange:P

Cneazul
5th July 2006, 16:39
pakt ca s-a retras ca-i manca pe toti. mai ales dupa suspendarile lui basso si ullrich si abandonurile catorva favoriti.

Darkslowstar
5th July 2006, 19:48
II manca oricum cu tot cu Basoooo, Ullrich, Valverde, etc

Cneazul
5th July 2006, 21:05
asa am vrut sa zic si io ; da noah am incercat sa evit comentariile dusmanilor lui lance. se pare ca am reusit. bine zici dark, le-o dadea la fese la toti. le dadea un rever peste roata:evil:

LUCKY_AMARU
6th July 2006, 14:19
evident cu " portbagaju "plin de prajituriu si sucuri de portocale .....epo ..de astea......asa ii bat si yo pelance ullrich si basso la un loc......si mi iau si bicicleta fara ghidon pedale si roti ...ca sa le arat ca-s mai tare ca ei.....

stefanm14
6th July 2006, 19:30
Ca Ullrich si Basso erau saraci rau nici n-aveau ce manca saracii da' sa se mai si dopeze :D

dani3lll
23rd August 2006, 18:34
unde e el Armstrong sa arate lumii intregi cum se comporta un adevarat ciclist :)
o mare pierdere pt USA retragerea lui o mare pierdere pt Ciclism ,pacat ca sa retras creca ar mai fi luat turul Frantei de 2-3 ori Bv lui pt ce a realizat

thegizmo
30th August 2006, 19:45
Mah, forumu asta a ajuns 1 fel de parastas etern pt Lance Armstrong, aveti toti lacrimi pe obrajori. Cimitirele sint pline de oameni de neinlocuit! Nu credeti ca e timpu sa va orientati si la altii?