PDA

View Full Version : Asta E



White Shadow
27th February 2006, 13:55
"SHADOW merita ban, nu doar avertisment, pentru felul in care s-a exprimat.
Bineinteles ca un astfel de limbaj nu este tolerat si in nici un caz incurajat pe nici un forum (nici pe OLS).
Din cat am citit pe threadul ala, am vazut ca tu ai mentinut decenta in mesajele postate, chiar si dupa ce ai fost injurat.Nu cred ca este o solutie sa te cobori la acelasi limbaj ca SHADOW, de fapt am observat ca nici nu iti sta in caracterSunt de parere ca orice disputa se poate rezolva cu argumente aduse de fiecare parte si intr-un limbaj civilizat, nu coborandu-ne la jigniri ca cele pe care le-am sters mai devreme"
by Desdemona

Domnisoara Desdemona sa stii ca nici mie nu imi sta in caracter sa folosesc acest limbaj de cartier, dar cand vezi asemenea oameni esti obligat sa folosesti un limbaj de cartier..........da , orice disputa se poate rezolva , au fost trei persoane care au venit cu argumente dar el o tinea tot pe a lui , scuza-ma dar cand vin trei persoane si iti spun ca esti cocoflender asta inseamna ca esti cocoflender , sunt persoane care poate nu au mai facut sex de sase luni sau au un salar de vreo trei milioane si intotdeauna cauta sa intre in polemica pt ca sunt suparati pe viata........

Waterboy tata daca vin zece persoane si iti spun sa taci ca nu ai dreptate atunci taci drakului din gura.

Asta a fost greseala mea , intotdeauna intru in polemica cu cocoflenderii si cu astia nu ajungi niciunde.

Regret ca nu am ascultat de sfatul lu Paul cand mi-a spus sa il ignor.

Am primit ban meritat pt ca am folosit un limbaj de cartier , decizie corecta.

relansat
27th February 2006, 14:05
Nu sunt de acord cu nici o iota din ce ai spus pt. un singur lucru care exclude tot ceea ce ai spus tu mai devreme : ca moderator nu dau ban niciodata din prima !

Imi pare bine ca ai recunoscut , insa acolo e teritoriu meu si o sa incerc sa iti scot banu` ... dublu avertisment e decizia mea :ok:

desdemona
27th February 2006, 16:17
Eu imi mentin hotararea. Am citit intreaga discutie si, infiderent de ceea ce spun unii pe threadul asta sau pe altele deschide pe aceasta tema, sunt convinsa ca am procedat corect.
Este inadmisibil ca - in aceste conditii - cand este evident cine a jignit si cine nu - sa vina unii in apararea userului care a injurat si sa spuna ca a fost provocat. De ce a fost provocat? Ca i s-a spus altuita ca nu are habar de fotbal? Ce jignire e asta? Nu i-as da nici macar un avertisment, OLS e plin de expresia asta. Daca s-a simtit respectivul jignit, sa fi ripostat la fel. Sa ii fi demonstrat celuilalt ca el nu are habar de fotbal (daca era asa), nu sa apara apelative ca putoi, fiul ploii etc. Apropo, nu am luat masuri pentru astea - ci doar pentru mesajele la care s-a dat Report.
Dar cand sar 3 useri pe unul, unul din cei trei chiar cu jigniri de genul:
"poate yo i-au mura-n gura dar tu iei m**e in gura [...] , dar ce stii tu ma figura de stil decat Bremen , visezi Bremen , ti-o tragi cu Bremen.......trei oameni ti-au dat argumente dar tu tot nu esti multumit , cred ca vrei si argumente si m**e poate asa vei fi multumit..........halal om esti tu ma si nu te mai lega de viata mea de parior pt ca tu pt mine esti un cocoflender,stii ce sunt cocoflenderii ? sunt niste animale pe cale de disparitie.
Toti avem dreptul la o parere , recunosc..........in afara de cocoflenderi."

@SHADOW - parerea mea este ca daca voi 3 ii explicati lui waterboy ca e "cocoflender" cum spui - vad ca incepuseti destul de bine atacul, nu trebuia sa te cobori la limbajul acela suburban. Puteai sa ii explici cum credeai de cuviinta, dar sa injuri nu cred ca este o solutie.

Raman la decizia pe care am luat-o.

White Shadow
27th February 2006, 23:58
Pt mine tot un cocoflender ramane.

Nu te mai lupta Relansat cu toti oltenii ca nu are rost , sunt foarte multi si astia sa ajuta intre ei.

Le multumesc celor care au fost alaturi de mine dar va rog yo nu mai insistati pt ca Desdemona a procedat corect.

Pot sa stiu va rog frumos cand o sa pot sa postez din nou.

Darkslowstar
28th February 2006, 00:22
Peste 3 zile de la data primirii banului.

PS Desdemona e din partea opusa Olteniei :)

Vadim
28th February 2006, 00:25
Dark, daca te referi la domiciliu a dreptate, altfel nu. :)

White Shadow
28th February 2006, 00:38
Toti sunteti olteni , nu ma pacaliti voi pe mine.

Nu se poate negocia acest ban , stau bine cu fondul :D , sunt un baiat cuminte , frumos , sunt o persoana pe care te poti baza,etc...........am luat ban si nu ma simt bine in aceasta ipostaza.

Hai Desdemona nu se poate macar ban 2 zile si trei ore , promit ca de 1 martie am sa iti cumpar cel mai frumos martisor.

"Tin sa iti reamintesc ca ban direct s-a mai dat si pentru altii pe OLS - nu numai de catre mine."
by Desdemona

Te rog frumos draga Desdemona sa nu ma mai compari cu altii , yo am luat un singur avertisment de cand m-am inscris pe acest forum si ala pt ceva reclama , nu ma mai compara cu alte persoane care cine stie cate avertismente au avut sau inca mai au , ban direct pt o persoana care are un singur avertisment de cand s-a inscris pe forum e o decizie foarte dura pe care doar o femeie o putea lua.

Vreau sa stiu ce persoana care in opt luni de zile are un singur avertisment a primit ban direct , sa imi spuneti si mie...........ma frate dai ban direct la cine merita , nu dai ban la o persoana care in opt luni de zile are un singur avertisment , in Romania orice e posibil.

A fost o iesire nervoasa , trebuie sa ma intelegeti si voi..........era suficient un avertisment avand in vedere faptul ca din Iulie 2005 nu am avut treaba cu nimeni si am vorbit frumos cu toata lumea.

Darkslowstar
28th February 2006, 01:11
:happy :happy :happy Asa-i prietene, toti suntem olteni under cover. Cati olteni ai vazut care tin cu Steagu?

desdemona
28th February 2006, 02:47
A fost o iesire nervoasa , trebuie sa ma intelegeti si voi..........era suficient un avertisment avand in vedere faptul ca din Iulie 2005 nu am avut treaba cu nimeni si am vorbit frumos cu toata lumea.

Intr-adevar a fost o iesire nervoasa... mai grava decat am observat ca vorbesti de obicei... Uite de exemplu aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=407867&postcount=161

Te rog frumos sa iti scoti cuvantul "mue" din vocabular, ca nu toata lumea accepta un astfel de mod de adresare :ok: Probabil esti obisnuit sa vorbesti asa si nici moderatorii de pe pariuri nu s-au chinuit prea mult sa iti atraga atentia (pacat), dar eu cred ca toate se pot rezolva in timp si nu vor mai exista probleme. Suntem pe un forum public, deschis pentru toata lumea.. si incercam sa mentinem un limbaj civilizat :)

Hai ca 3 zile trec cat ai clipi :ok:

White Shadow
28th February 2006, 03:17
:happy :happy :happy :happy .....ce exemplu ai gasit pe Yamakasi.......114.056.000 milioane de lei castigati in trei ani din pariuri ( vei ramane celebru Yamakasi pt acea propozitie )

Stii de ce i-am spus asa:uite aici declaratia lu Yamakasi inainte sa il fac yo "mue"......... "nu prea te pricepi , lasa-te:degete: ( aici mi-a aratat mue )"......scuza-ma dar asemenea persoane care intra la mine pe thread si imi arata mue nu merita nici un respect din partea mea , ce vroiai draga Desdemona sa fac , sa-i multumesc pt ca mi-a aratat mue ( dragi moderatori pe vremea aia voi erati de vina pt ca ati introdus acel smile "mue" , acuma vad ca ati scos din uz acel smile , sunteti un forum public unde incercati sa mentineti un limbaj civilizat si voi pe vremea aia ati avut un smile "mue".......bravo )

Ai vrut sa dai acest exemplu ca sa imi demonstrezi mie ca asa vorbesc de obicei , sorry , nu ai reusit , mai incearca si nu mai veni cu asemenea afirmatii "Probabil esti obisnuit sa vorbesti asa"....................doar polemica cautati ma , esti exact ca si Waterboy nu folosesti cuvinte obscene dar folosesti niste afirmatii care te fac sa te simti foarte prost.

Folosesc acest cuvant cu cine merita sa il folosesc.........ce frumos exemplu ai dat , alt cocoflender care a intrat la mine pe thread si cauta scandal , Yamakasi.............de ce nu intelegi draga Desdemona ca sunt persoane care cauta doar sa intre in polemica si yo nu tolerez asa ceva..........am un thread unde imi postez biletele pe care le joc la pariuri si vreu sa fiu lasat drakului in pace sa imi fac treaba , hai nu mai cauta exemple sa imi demonstrezi mie ca nu am fost un baiat cuminte........."lista neagra" conteaza , vezi cate avertismente am pe acolo.

Hai lasa-ma sa imi savurez acest ban si nu mai cauta prin posturile mele sa vezi pe cine am mai facut "mue".

Le cer scuze la toate persoanele pe care le-am facut "mue".

desdemona
28th February 2006, 03:59
Zambaretii sunt zambareti (cat exista ii folosesti, cat nu.. nu), dar nu exprima in cuvinte anumite lucruri :)

Nu-ti dadeam nici un exemplu, iti spuneam ca daca ti-ai scoate anumite cuvinte din limbaj (pe care sa nu le folosesti din obisnuinta), nu ar mai exista poate incidente ca cel de acum cateva zile - cand esti cu adevarat nervos si-ti dai drumul la gura mult mai rau ;) Eu sunt bine intentionata, treaba ta ce intelegi din ce-ti scriu eu... :)

Hai ca a trecut o zi, ti-am tinut companie :P

White Shadow
28th February 2006, 04:17
Da , mersi de companie.

Am sa incerc pe viitor sa nu mai intru in polemica cu toti cocoflenderii si daca intru am sa incerc sa folosesc un limbaj adecvat............daca nu o sa reusesc poate ne mai intalnim pe acest thread , cine stie....ciao

Mai doua zile.

desdemona
28th February 2006, 04:58
Heh, hai ca esti simpatic :D

Felicitari pentru cele 1000 de posturi pe care le vei inregistra in curand pe Onlinesport! :) La mai mare :ok:

White Shadow
1st March 2006, 00:20
2154 de elefanti , se leganau , pe o panza de paianjen si pt ca , nu s-a rupt au mai chemat un elefant.........2155 de elefanti , se leganau , pe o panza de paianjen si pt ca , nu s-a rupt au mai chemat un elefant.............2156 de elefanti , se leganau , pe o panza de paianjen si pt ca , nu s-a rupt au mai chemat un elefant..............2157 de elefanti , se leganau , pe o panza de paianjen si pt ca , nu s-a rupt l-au chemat pe Waterboy.........2157 de elefanti si Waterboy se leganau , pe o panza de paianjen si pt ca , panza s-a rupt , au picat cu totii in cap :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Doamne , da nu imi expira odata acest ban ca incep sa o i-au razna.

POSTUL NR 1000 , SA INCEAPA SARBATOAREA IN "JAIL"

Dedicatie pt Waterboy.......................................... .................."Magda Modra - Ready to Fly"

Dedicatie pt toti oltenii de pe forum............................................ "Danzel - Undercover"

Dedicatie pt Desdemona , persoana de la care am luat ban..............."Bad Boys Blue - Lady In Black '98"

Dedicatie pt toti cei care posteaza pe "Pariuri Sportive" , cu respect din partea UMBREI........."Linkin Park & Jay-Z - numb encore"

Dedicatie pt toti cei care sunt alaturi de mine la bine si la rau.............."C-block - So strung out"

Dedicatie pt UMBRA ( daca tot asa de prost merge treaba la pariuri poate prin aprilie o sa imi cumpar si yo sistemul )................................................"Groove Coverage - Moonlight Shadow"

relansat
1st March 2006, 01:01
La multi ani Shadow , hai sa vb aici ca mi`e dor de tine :melancolie: :)

White Shadow
1st March 2006, 01:07
Ce faci omu ?...........bine ai revenit......dupa cum vezi yo sunt la inchisoare , sper ca nu ai venit cu mana goala si ai adus si tu o ciocolata ? :D...............

relansat
1st March 2006, 01:12
Venit`am si cu o fetishcana , vezi ca e in celula alaturata in lanturi ;) (stiu ca nu`ti place genu` asta da` am zis ca poate o sa te puna la punct ... poate iti rezolva pb pe care o ai cu excesu` de zel :P)

Apropo , ceteste repede ceea ce scriu eu pt ca aceste posturi vor fi sterse pe motiv de offtopic :)

White Shadow
1st March 2006, 01:18
Gata am citit , poate sa le stearga.

Am plecat sa ma ocup de fetishcana , poate ma loveste cu lantul pt ca nu am fost cuminte , cred ca e nevoie de mai multe fetishcane pt a ma pune la punct.

relansat
1st March 2006, 01:20
Zi`mi si mie daca ai vreun of pe care vrei sa mi`l spui pt ce s`a petrecut pe pariuri ieri si azi :ok: ... spune`mi orice vrei tu ca mi`e somn si vreau noapte alba :)

White Shadow
1st March 2006, 01:27
Ce of sa am omu ? nu am nici un of..........ce faci Relansat ? , nu mai vrei sa faci clasamentul la acel concurs , asa tare te-ai suparat , am inteles ca esti platit foarte bine pt a face clasamentul...........apropo de fetishcane tu nu ai maine scoala ?...........

ceteste repede ceea ce scriu eu pt ca aceste posturi vor fi sterse pe motiv de offtopic

relansat
1st March 2006, 01:31
Ba deah , rezist pana la la ora 7 juma sa stau treaz , sunt sigur de asta .. momentan pariez oleak pe baw si mai am unu` la GB ... de poimaine incep distractia , imi bag bani la betfer si :celebrating:

Cat despre clasament ... LOL ma simpaticule :P

10 euro lunar adik putin peste 30 centi/zi :D ... si nu banii a fo` treaba ... ci modu` in care`i primeam ... poate nu`ti vine sa crezi da` trebuia sa ii rulez si pe aia :)) ... de`a dreptu` hilar ... in fine , cautam replacement si sper sa gasim curand

White Shadow
1st March 2006, 01:40
Te platesc yo pe luna dublu sa nu faci clasamentul , ce sa faci Relansat daca esti moderator , esti obligat sa faci clasamentul sau nu esti ?

Acuma Desdemona sa uita sa vada ce postam noi , vrei sa iti spun la ce sa gandeste ? fii atent ce tare sunt: "aha de aia nu i-a Shadow avertismente pt ca sa intelege bine cu moderatorii"............sa vezi cand ies din JAIL ce urmarit o sa fiu de ceilalti moderatori sa nu fac cumva o greseala si voi sa nu observati.

relansat
1st March 2006, 01:45
Nu spune ashe Shadow , vorbit`am cu ea si a spus ca situatia e OK ... se pare ca nu ai prezis bine , da` las` ca e bene s`ashe :P

Nu sunt obligat sa fac clasamentu` da` sunt un 25 % sanse sa fiu dat afara pt a intra un altu` moderator sa intretina concursu` :)

P.S : eu nu fac favoruri nimanui , am tipat si am comentat la toate doar ashe de fatzada :ok: , de fapt vroiam sa iei ban forever :drak:

Imi dai tu 20 euro ? O sa fie considerata mita :D , sa vedem maine ... nush daca mai ai cui sa`i dai mita :)

pss`eu : iti place animal x cu pacha man si tornero ?

White Shadow
1st March 2006, 01:57
Lasa ma Relansat , noi sa fim sanatosi...........yo sunt putin cu capul in nori , dar e bine ca macar tu esti cu capul pe umeri.

Ce Relansat , e asa de grea meseria asta , de moderator ?

Poate o fi moderator Waterboy , ce zici ?.........cred ca imi trag un glont in cap daca se va intampla acest lucru.

Yo zic sa te culci Relansat pt ca ai nevoie de odihna , esti o persoana calma , fii in continuare asa si nu te schimba , cine iti da tie sfaturi sa fi calm:D , yo care am ban.

pss.......nu cunosc formatia , nu am auzit.

relansat
1st March 2006, 02:04
Eh pe dreak , de unde sa fie grea meseria de moderator !

Nu pot dormi , aseara m`am zvarcolit toata noaptea in pat ... nush ce dreak am ... in fine , ce sa mai zic ? :thinking:

Hai sa facem vreo 5 pagini aici pe thread , macar pana pe la 4 dupe care ne culcam ok ? :)

Nush mah ... singurul lucru care`mi place la "meseria" asta de moderator e albastru cu care`mi e scris useru` ... nu prea mai am alte motive :)

Vroiam sa mai schimb si eu un avatar , o semnatura ... :) , dar am renuntat :evil: (jus` kidding)

Vacanta asta m`o cam relaxat prea tare , am inceput sa ascult animal x ... asta facut cu pacha man imi place la nebunie :)

White Shadow
1st March 2006, 02:16
Yo sunt foarte nervos cand vad ca voi moderatorii aveti avatarul mai mare decat al meu , odata ce ai ajuns moderator trebuie sa fii cu ochii in patru si sa aplici legea.

Tu esti cel mai potrivit sa fii moderator , nu imi vine in minte nici o calitate de a ta la ora asta dar sa stii ca ceva calitati ai , ai inteles ceva ? nici yo.

Nu stiu ma de melodia aia , astia de la animal x mi sa par expirati.

Yo nu mai ascult nici o melodie pana cand imi cumpar sistemul.

relansat
1st March 2006, 02:24
Nu am inteles nimic , da` oricum nu despre yo era vb ... las`o ashe :)

Sunt expirati ... mie`mi place doar melodia asta si au mai avut ei ceva ceva ... parca Sa pot ierta se chema ... in fine , restu` melodiilor

pe care le`ascult sunt d`afara sa se mai cultive si persoana mea :D ... desi nu prea intleg ce zic aia , eu le potrivesc in ashe fel incat

sa capete un inteles ... da` poate ca ashe facem noi toti , si aici nu ma refer la melodiile straine :ok:

Ce frumos ninge afara sa mor yo daca nu`mi vine sa ma duc afara sa ma ninga ! :happy :happy :happy

Pacat ca anotimpu` meu preferat e pe cale sa se sfarseasca :(

White Shadow
1st March 2006, 02:38
La mine depinde in ce stare ma aflu , cand sunt nervos ascult Brooklyn Bounce la un volum cat mai ridicat si ma calmez imediat , saptamana asta am ascultat tot albumul.............cand vreu sa tin un party bag doar muzica veche , Bluesystem,C.C. Catch,C-block...... sa iti spun sincer , muzica noastra romaneasca nu prea ma satisface.

Cand ninge nu e frig asa ca GO , ce mai astepti.

Mai am o zi si sunt liber.

relansat
1st March 2006, 02:40
M`am bagat la un manager , noapte buna shadow mai vb maine . Bafta :ok:

White Shadow
1st March 2006, 02:45
manager , doamne ma Relansat cu ce iti mai pierzi timpul la ora asta , alt joc nu ai gasit , yo cred ca am sa analizez cateva meciuri pt vineri , am un obiectiv care trebuie indeplinit cat mai urgent si intotdeauna dupa ora 03.00 analizez cel mai bine meciurile.

relansat
1st March 2006, 02:48
Ok , eu am plekat ... ciudate analizele tale nocturne ... e bine ca da randament :ok:

White Shadow
1st March 2006, 02:53
Cum crezi ca am ajuns la acest fond ? doar prin analize dupa ora 03.00 si cu muzica house in urechi :yeah:

Mersi Relansat pt companie :ok: , peste sapte minute incepe distractia.

White Shadow
1st March 2006, 04:27
Buna Dimineata :yeah:

relansat
1st March 2006, 14:39
Salutare Shadow , asta e ultima ta zi de inchisoare .... pe la 4 dimineatza pare`mi`se ti se scoate banu` sau pe la 12:01 PM :) ... in fine , abia astept sa te reintorci si sa continuam discutiile pe cafenea :)

relansat
1st March 2006, 23:36
Inca un pikutz Shadow si gata :ok:

Apropo , tu ce mai spui ? ;)

White Shadow
2nd March 2006, 01:16
in 27th February 2006, 03:22 am luat ban.

Daca la ora 03:23 nu am sa pot posta o sa fiu foarte nervos , scrie clar ban 3 zile , nu scrie 3 zile si cateva ore

desdemona
2nd March 2006, 02:13
Expira pe.. sa vedem.... 2nd March 2006, 04:00.

Mai e putin :)

White Shadow
2nd March 2006, 02:27
Mai 93 de minute......

Mai 60 de minute......

White Shadow
2nd March 2006, 04:11
Expira pe.. sa vedem.... 2nd March 2006, 04:00.

Mai e putin :)

ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOO MA AUDE CINEVA............E ORA 04.11 SI INCA AM BAN........

relansat
2nd March 2006, 10:59
Imi pare rau ca nu am avut bani sa te scot pe cautiune , da` las` ca e mai bene ashe , poate te`ai mai calmat si tu :P