PDA

View Full Version : Nu e suficient?



waterboy
27th February 2006, 03:44
Va dau mai jos link catre un post adresat mie pe sectiunea de pariuri:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=528377&postcount=84
Oare mai este nevoie de altceva pentru ca userul care a postat acest reply sa primeasca un ban sau macar un avertisment?
Am dat report bad post (atat la acest post cat si la altele care l-au precedat) si in care am fost jignit (intr-o masura mai mica), dar absolut nici o masura nu a fost luata. Chiar asa se poate pe forumul asta sa te iei de oricine si sa-l injuri in halul asta si moderatorii sa nu faca absolut nimic? Astept un raspuns de la cineva in masura sa-l ofere.
Daca nu se iau masuri atunci inteleg ca astfel de exprimari sunt incurajate aici si atunci poate ma voi cobori si eu la acelasi nivel pentru a raspunde.

waterboy
27th February 2006, 04:52
Multumiri Desde ... dau o bere in martie :D
Inca astept insa sa vad motivul pentru care Ady nu a luat nici o masura desi:
1. am dat report bad post
2. i-am trimis PM.

desdemona
27th February 2006, 05:04
Daca nu se iau masuri atunci inteleg ca astfel de exprimari sunt incurajate aici si atunci poate ma voi cobori si eu la acelasi nivel pentru a raspunde.

Waterboy, ai dreptate sa reprosezi OLS faptul ca nu a sanctionat userul respectiv - dupa modul in care ti-a vorbit. Probabil cei doi moderatori de pe Pariuri au fost cam ocupati perioada asta si din acest motiv nu au intervenit. Nu incerc sa-i scuz, incerc doar sa inteleg motivul pentru care acele mesaje au ramas nesanctionate pe forum.
SHADOW merita ban, nu doar avertisment, pentru felul in care s-a exprimat.

Bineinteles ca un astfel de limbaj nu este tolerat si in nici un caz incurajat pe nici un forum (nici pe OLS).

Din cat am citit pe threadul ala, am vazut ca tu ai mentinut decenta in mesajele postate, chiar si dupa ce ai fost injurat. Nu cred ca este o solutie sa te cobori la acelasi limbaj ca SHADOW, de fapt am observat ca nici nu iti sta in caracter. Sunt de parere ca orice disputa se poate rezolva cu argumente aduse de fiecare parte si intr-un limbaj civilizat, nu coborandu-ne la jigniri ca cele pe care le-am sters mai devreme.

relansat
27th February 2006, 12:25
Nu cred ca este o solutie sa te cobori la acelasi limbaj ca SHADOW, de fapt am observat ca nici nu iti sta in caracter

Adica cum vine asta :D ?

Shadow este un om de baza pe Pariuri ... este adevarat ca nu trebuia sa ii sara tzandura ....

ce a facut waterboy fu` instigare :) ... uite aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=526513&postcount=36

Daca eram , luam masuri ...

P.S : am fo` in concediu :ok:

Revin daca sunt nelamuriri

stefanm14
27th February 2006, 12:49
Poate sa fie Shadow si al mai mare parior, degeaba daca vorbeste asa...

Darkslowstar
27th February 2006, 12:57
@Relansat: Ce instigare vezi tu acolo, aia e polemica. Shadow poate fi el om de baza la pariuri, dar asta nu-i da dreptul sa jigneasca.
Ce masuri ai fi luat, ai fi editat postul lui Waterboy?

relansat
27th February 2006, 13:08
l`as fi sters ... atentionare lu` waterboy si atat ! ... daca era luata masura asta nu se mai continua :ok:

am spus , shadow a gresit ca urmare a ceea ce a spus waterboy !

Paul
27th February 2006, 16:06
Decizia e luata , nu am de gand sa incerc sa o schimb dar , in condtiile in care citesc tot ce misca pe acolo si in calitate de fost moderator al sectiunii de pariuri , fac uramtoarele precizari.

1. Shadow este unul dintre membrii acestui forum , care isi desfasoara 99 % din activitatea sa pe forumul de pariuri (nu aduc in discutie daca e bun parior/slab/)

2. Atmosfera pe forumul de pariuri este una linistata. E adevarat se mai scapa cate o injuratura , in condtii de nervi , insa moderatorii ady51a si relansat , rezolva bine problemele. In ultima saptamana relansat a fost plecat in vacanta , iar eu am deschis un thread despre "Mafia pariurilor chinezesti " , referitor la cazul din Belgia (implicat si Marius Mitu)

De aici sa vedem cum se prezinta situatia.

Am deschis acel thread , se posteaza linistit , pana cand waterboy , vine si il ia peste picior pe Expertul (care are o varsta , si e de departe cel mai priceput/ experimentat parior din zona (alaturi de pronostic si MrRight ambii cu o activitate mai redusa)

De aici incepe showul , cu jigniri mai mult sau mai putin aluzive , toate la adresa lui waterboy , sau de la waterboy la ceilalti. Waterboy , NU avea absolut nici un sustinator , si jignea/provoca intr-una , evident in limitele regulamentului flexibil.

Ca s-a ajuns la injuraturi , nu stiu , mesajele au fost sterse ... :(
Cert este ca era previzibil ca cineva il va pune la punct pe waterboy.

Acum care sunt problemele.

1) Banarea mi se pare abuziva , fiindca s-a facut peste capul moderatorilor.
Nu am nimic cu desdemona , chiar ma inteleg bine cu ea , discutam destul de des in prv. Desi as putea rezolva problema pe Y!M , inca nu am deschis yahoo-ul , si nici nu voi aborda problema Shadow in evetualele discutii in privat.

Forumul de pariuri , cum am spus are o bucatarie interna , iar multi useri , isi desfasoara activitatea exclusiv acolo. Consider ca trebuie analizat threadul de unul dintre moderatorii de pe pariuri , si sa ia masurile necesare (inclusiv ban daca considera necesar). Oricum Shadow are avertismente (asa cred) deci poate fi banat prin cumul.
Repet , lasati moderatorii sa-si faca treba , nu va bagati peste capul lor.

Insa , fara suparara desdemona a dat-o in bara aici. Stim cu toti ca waterboy , chiar daca e nou pe forum , a participat la intalnirile forumistilor olteni (printre care e desdemona) , si altfel iti creezi relatiile cu un om cu care stai la o masa si bei apa plata , iar apoi esti coleg de forum.

Nu cer ridicarea banului , ca nu fac trafic de influenta. Va spun ca nu am discutat niciodata cu Shadow , altfel decat pe forum (adica pe mesaje private sau yahoo msg). Cer doar ca desdemona sa anuleze sanctiunea data de ea , iar cazul sa fie judecat de cineva neimplicat (adica nu amicii lu waterboy)

Despre waterboy , daca a vazut ca nu e agreat de comunitatea de pariuri (cei cu mintea ascutita l-au mirosit ca e paralel cu fenomenul , si probabil l-au luat la misto) trebuia sa se ceara afara.
Stiu ca imi vor sarii oltenii in cap , dar va anunt ca asta e prima si ultima mea interventie de pe acest thread.
Pana acum in apararea lui waterboy au sarit dark si desdemona care au stat fata in fata cu waterboy , si stefanm14, "pastorul" oltenilor de pe OLS (pastor= moderator Craiova , sa nu cumva sa-mi zica cineva ca l-am facut cioban pe fanica)

Lasati moderatorii de pe pariuri sa-si faca treaba , nu va mai bagati peste ei.Ambii au rezolvat cu calm (si fara banari) problemele de pe pariuri .

EDIT


Multumiri Desde ... dau o bere in martie :D
Inca astept insa sa vad motivul pentru care Ady nu a luat nici o masura desi:
1. am dat report bad post
2. i-am trimis PM.
Acest post imi arata cum s-a desfasurat treaba.
waterboy , s-a saturat sa fie luat la misto.

Ce trebuia sa faca : sa dea report bad posts !
Ce a facut el: a abordat-o pe desdemona pe prv (vedeti ca figura s-a petrecut la 3-4 noaptea).

Oare daca avem probleme trebuie sa abordam adminii , super moderatorii sau moderatorii pe privat. Nu ascund ca si eu mai raportez cate o chestie direct pe YM , insa intreb asa : pentru muritorii de rand (cum e Shadow) care e solutia daca sunt jigniti. Sa dea Report Bad Posts pana crapa ?
De ce sunt unii avantajati de amicitia cu conducerea ... :D

Autonomie pentru forumul de pariuri !!!




Un moderator impartial , l-ar fi avertizat si pe waterboy pentru trolling , sau chiar dublu-avertisment.
Poate ma exprim mai in cunostinta de cauza daca vad mesajul original , desi si asa , trebuia lasat un moderator din zona sa ia decizia !

waterboy
27th February 2006, 16:21
Relansat te rog eu, priveste situatia facand abstractie de cine e implicat. E normal ca nu vei putea niciodata sa spui ca Shadow e vinovat, pentru ca e prieten cu tine. E normala aceasta atitudine dar nu si corecta.
Spui de mine ca acel post a fost provocator, dar atunci ce mai spui de primul post a lui Paul pe thread in care ma face "putoi" sau a lui Expertul care dupa ce intr-un post anterior imi cer scuze ca am folosit din greseala apelativul "ma" intr-un post adresat lui, vine si ma face cu ou si cu otet?

Spui ca eu am instigat lumea, nu? Ei bine uita-te la doua posturi ale lui Bagheera:
1. eu zic: BLAT CLAR!! - Referitor la meciul Cagliari - Lecce
2. oricum nu cred ca se pot face blaturi in campionatele acestea "tari" cum ar fi .. italia . spania . anglia .... - la numai 5 posturi distanta de precedentul
Pai din cate vad eu el scrie pur si simplu fara logica. Se contrazice singur in numai 5 posturi. Pe motivul asta am si afirmat cele de mai sus(l-am intreabat daca are idee de fotbal). Toti va luati de mine ca scriu tampenii si altele dar de Bagheera ce spuneti, care scrie ca sa aiba un numar mai mare de posturi? Vedeti bine si in quote-ul din postul la care faci referire: el spune ca a fost blat ca le era frica la echipelor ca o sa piarda si au zis ca decat sa se bata si sa piarda mai bine sa ia fiecare cate un punct (echipele erau aflate in lupta directa pentru salvarea de la retrogradare). Intra apoi "greii" forumului in lupta si spun ca acest meci a fost un blat pentru pariuri nu de clasament sau intre echipe si apoi Bagheera incepe si el sa zica de mine ca vorbesc fara sa stiu ca mai bine tac si altele(uitand repede ca si el sustinea cu totul alt lucru). Nici macar o persoana nu a zis ceva de el. Motivul? E mai vechi pe forum. Eu nu cred ca daca esti vechi pe forum ai 100% dreptate si nimeni nu are voie sa-ti discute parerile.

Oricum am vazut pe valea plangerii ca desi Shadow spune ca ban-ul e meritat nu renunta insa sa aduca tot felul de mizerii in posturile sale, ceea ce ma face sa cred ca toata chestia asta nu a fost doar "ca i-a sarit tandara". Oricum iti garantez ca Shadow nu s-a atacat din cauza postului acela in care era vorba 100% despre un blat facut intre echipe in timp ce el sustinea ca a fost un blat pentru pariori. Discutia aceea "provocatoare" de care zici tu era intre mine si Bagheera si nu avea deloc legatura cu discutia ulterioara. Ai citit atat de bine threadul incat sa dai verdicte cine trebuia sanctionat dar de fapt nu ai inteles ca toti s-au luat de mine ca i-am raspuns Expertului spunandu-i ca acela nu a fost blat si nicidecum lui Bagheera. Asta cred ca demonstreaza clar ca ai citit superficial threadul iar tot ce ai scris aici e doar in baza prieteniilor si nicidecum a regulamentului acestui forum.

Toti au afirmat ca vezi domne ei veneau cu argumente ca ei stiau tot si eu nu eram in stare sa bag la cap ce-mi spun ei. Va dau mai jos un PM care l-am primit dupa aceasta cearta:
nu iti trimit mesajul acesta pentru a ma certa cu tine.Vreau doar sa-ti spun ca m-ai convins cu analiza asupra echipe werder bremen...
Daca vrei sa mai discutam in legatura cu pariurile acesta e id-ul meu de messenger : *********
bafta
Se pare ca nu eram chiar asa de pe langa subiect cum vreti toti sa sustineti. Au mai fost useri (in special Iuli) care au condamnat modul de exprimare al lui Shadow, Paul si Expertul dar replica a venit de la Paul:
hehe , ce frustrati avem pe aici ...waterboy , iuli & Co de parca noi am fi fost aia care au jignit sau altceva.

relansat
27th February 2006, 16:30
@waterboy - Doua lucruri am sa iti spun :

1. Shadow a gresit

2.Postu` in care tu ii acuzai pe baieti ca nu au habar de fotbal trebea sters din start si o atentionare pt. tine ... atata tot !

Ce a facut shadow a fost o consecinta a ceea ce ai facut tu - trolling

waterboy
27th February 2006, 16:49
2. Atmosfera pe forumul de pariuri este una linistata. E adevarat se mai scapa cate o injuratura , in condtii de nervi , insa moderatorii ady51a si relansat , rezolva bine problemele.
Am dat report bad post de miercuri. Au trecut mai bine de 4 zile si nici un fel de actiune nu a fost luata, eu zic ca e cam mult. Oricum Ady a fost online in perioada asta: joi-duminica.



In ultima saptamana relansat a fost plecat in vacanta , iar eu am deschis un thread despre "Mafia pariurilor chinezesti " , referitor la cazul din Belgia (implicat si Marius Mitu)

De aici sa vedem cum se prezinta situatia.

Am deschis acel thread , se posteaza linistit , pana cand waterboy , vine si il ia peste picior pe Expertul (care are o varsta , si e de departe cel mai priceput/ experimentat parior din zona (alaturi de pronostic si MrRight ambii cu o activitate mai redusa)

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=526142&postcount=33

Acesta este postul catre Expertul. Vreau sa vad eu unde am fost eu atat de nesmtit incat sa-l iau peste picior pe Expertul? Hai sa vorbim la obiect.


De aici incepe showul , cu jigniri mai mult sau mai putin aluzive , toate la adresa lui waterboy , sau de la waterboy la ceilalti. Waterboy , NU avea absolut nici un sustinator , si jignea/provoca intr-una , evident in limitele regulamentului flexibil.
Iti dai seama ca acum incerci sa arunci vina pe mine cand oricine poate sa citeasca threadul sa vada cine a adus jigniri. Faza cu sustinatorii cred ca am explicat-o si in postul precedent. Sunt convins ca au mai fost si unii care nu au postat de frica sa nu intre in gura voastra.




Ca s-a ajuns la injuraturi , nu stiu , mesajele au fost sterse ... :(

Uite 3 mesaje consecutive:
22nd February 2006, 20:14 - postul cu injuraturile lui Shadow
22nd February 2006, 20:23 - reply al lui Iuli cu quote cu mesajul lui Shadow
22nd February 2006, 20:42 - postul tau:
hehe , ce frustrati avem pe aici ...waterboy , iuli & Co

Nu mai spune ca nu ai vazut injuraturile. Tu acum vrei sa ne prostesti in fata.
Hai explica-mi cum n-ai vazut cele doua mesaje anterioare postului tau, nici atunci cand ai postat nici in urmatoarele 4-5 zile cat au stat acestea pe forum.



Insa , fara suparara desdemona a dat-o in bara aici. Stim cu toti ca waterboy , chiar daca e nou pe forum , a participat la intalnirile forumistilor olteni (printre care e desdemona) , si altfel iti creezi relatiile cu un om cu care stai la o masa si bei apa plata , iar apoi esti coleg de forum.

Nu cer ridicarea banului , ca nu fac trafic de influenta. Va spun ca nu am discutat niciodata cu Shadow , altfel decat pe forum (adica pe mesaje private sau yahoo msg). Cer doar ca desdemona sa anuleze sanctiunea data de ea , iar cazul sa fie judecat de cineva neimplicat (adica nu amicii lu waterboy)

Despre waterboy , daca a vazut ca nu e agreat de comunitatea de pariuri (cei cu mintea ascutita l-au mirosit ca e paralel cu fenomenul , si probabil l-au luat la misto) trebuia sa se ceara afara.
Stiu ca imi vor sarii oltenii in cap , dar va anunt ca asta e prima si ultima mea interventie de pe acest thread.
Pana acum in apararea lui waterboy au sarit dark si desdemona care au stat fata in fata cu waterboy , si stefanm14, "pastorul" oltenilor de pe OLS (pastor= moderator Craiova , sa nu cumva sa-mi zica cineva ca l-am facut cioban pe fanica)


EDIT


Acest post imi arata cum s-a desfasurat treaba.
waterboy , s-a saturat sa fie luat la misto.

Ce trebuia sa faca : sa dea report bad posts !
Ce a facut el: a abordat-o pe desdemona pe prv (vedeti ca figura s-a petrecut la 3-4 noaptea).

Oare daca avem probleme trebuie sa abordam adminii , super moderatorii sau moderatorii pe privat. Nu ascund ca si eu mai raportez cate o chestie direct pe YM , insa intreb asa : pentru muritorii de rand (cum e Shadow) care e solutia daca sunt jigniti. Sa dea Report Bad Posts pana crapa ?
De ce sunt unii avantajati de amicitia cu conducerea ... :D

Autonomie pentru forumul de pariuri !!!




Un moderator impartial , l-ar fi avertizat si pe waterboy pentru trolling , sau chiar dublu-avertisment.
Poate ma exprim mai in cunostinta de cauza daca vad mesajul original , desi si asa , trebuia lasat un moderator din zona sa ia decizia !

Ma faci sa rad. Acum ai facut gata scenariul de film. Hai sa fac urmatoarea precizare:
1. Am participat la o singura intalnire a celor de pe forum (in decembrie) si apoi am intrat pe forum dar la vreo doua saptamani mai ales sa vad ce s-a discutat legat de intalnire.
2. Nici macar nu am id-ul de messenger al lui Desde in messengerul meu.
3. Pe Dark chiar nu mi-l amintesc de la intalnire (scuze daca ai fost)
4. Pe sectiunea Universitatea Craiova nu cred ca am nici 3 posturi.
5. Am scris acest post pentru ca am facut ca muritorii de rand sa dau report bad post la mesaje in care sunt injurat insa nu a fost luata absolut nici o masura. Hai sa fim seriosi sunt injurat iar moderatorul nu e in stare in 4 zile sa dea un avertisment macar?!? Atunci de ce mai sunt moderatori aici?
6. Si daca e facut la ora aia care e problema? Am fost plecat din localitate de joi dimineata si pana ieri seara, iar la ora 11 seara am intrat pe net sa recupereze cele 4 zile lipsa. Stai linistit ca forumul OLS l-am lasat ultimul pentru ca stiam ca e destul de mult de citit.

relansat
27th February 2006, 17:10
@off desdemona te rog frumos intra un pik pe messenger!

nino
27th February 2006, 17:19
Paul, de acord cu tine!In plus watrboy ia pe toata lume peste picior vad!Nu vedeti mesajul lui?doar in trecere:deci face valva si apoi se tireaza de pe forum

un post mic:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528906#post528906
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528330#post528330
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528319#post528319
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528308#post528308
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528281#post528281
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528259#post528259 --e primu
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528210#post528210 -stai juma de ora ca sa scrii deastea>? http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=528043#post528043


raspuns?

waterboy
27th February 2006, 17:39
Nino nu am timp sa ma uit acum pe forum sa-ti caut toate apelativele la care am fost supus. Tinand cont de ele, cred ca ce am scris acolo este destul de bland. Nu stiu cati ar fi rezistat in locul meu sa fie numiti in toate felurile si sa fie injurati fara sa raspunda cu aceasi moneda.
Cat despre partea cu face valva si se tireaza imi demonstrezi ca nu citesti toate posturile inainte sa scrii ceva. Am spus mai sus: am fost plecat din localitate de joi dimineata la ora 7:12 si m-am intors la ora 19:35 duminica. Sincer data viitoare, cand o sa plec undeva sa ma distrez, o sa mai imi rapesc din timp ca sa citesc sa vad cum ma injura unii care nici nu ma cunosc.

nino
27th February 2006, 17:46
Vezi ce scrie : Si eu in trecere ...:evil:
deci tu nu prea stai pe forum,ca altfel nu scriai si io in trecere!

waterboy
27th February 2006, 17:49
Vezi ce scrie : Si eu in trecere ...:evil:
deci tu nu prea stai pe forum,ca altfel nu scriai si io in trecere!
:happy Semnatura am pus-o ca a fost primul lucru care mi-a venit in minte cand am ajuns la acel camp.

Darkslowstar
27th February 2006, 17:59
Paul, vwzi ca te asteapta mamica pe acasa cu lapticul. :)
Waterboy, eram si eu acolo dar sincer nici eu nu te tin minte, desi am stat la masa majoritar olteneasca. Ba chiar am intrebat ulterior cine e Waterboy :P

Observ ca sunt multe neamuri proaste pe Pariuri si exprimarea e sub orice critica. Paul, Expertul, etc si-ar fi luat demult avertisment pt cum s-au exprimta acolo, daca ar fi postat pe Intern, Divizia B, etc. Degeaba esti expert daca nu ai 7 ani de acasa.

waterboy
27th February 2006, 18:07
Lasa ca ne mai intalnim si vedem atunci exact :)

Darkslowstar
27th February 2006, 18:25
Da, si data viitoare o sa le dam motive la pariorii astia patimasi (sa nu zic ceva mai de dulce) sa ma suspecteze de rea credinta :D

desdemona
27th February 2006, 19:01
De aici incepe showul , cu jigniri mai mult sau mai putin aluzive , toate la adresa lui waterboy , sau de la waterboy la ceilalti. Waterboy , NU avea absolut nici un sustinator , si jignea/provoca intr-una , evident in limitele regulamentului flexibil.
Ca s-a ajuns la injuraturi , nu stiu , mesajele au fost sterse ... :(
Cert este ca era previzibil ca cineva il va pune la punct pe waterboy.

Eu am avut rabdare sa citesc tot threadul inainte de a lua o decizie definitiva. Nu-mi spune ca nu stii la ce injuraturi s-a ajuns, ca doar le-ai vazut si tu (ai postat chiar dupa unul din mesajele cu injuraturi).
Pe mine nu ma intereseaza care ce sustinatori a avut, eu am pus in balanta jignirile. Waterboy nu a jignit (oricine citeste poate vedea pe thread) si nu a facut nici trolling, pe cand el a fost jignit de catre persoane care faceau trolling (hai sa nu enumar persoanele, ce zici?). Dintre toti care s-au contrat pe acolo, mesajele lui SHADOW erau vizibil contra regulamentului.

Regret sa te contrazic, dar gandesti gresit (iti aperi prietenii probabil) cand spui: "Cert este ca era previzibil ca cineva il va pune la punct pe waterboy". E ca si cum forumul de Pariuri a ajuns stat in stat, e o mica gashca acolo care se ia de toti userii care posteaza si au alte pareri decat ale "gashtii"... si cine nu e de acord cu imparatia trebuie luat peste picior, injurat, dat afara. Eu zic mai bine sa restrictionati accesul si sa fiti numai voi si cei pe care ii primiti voi acolo, daca tu afirmi chestiile alea de mai sus.
"Cert este ca era previzibil ca cineva il va pune la punct pe waterboy"??? Adica tu esti de acord si chiar incurajezi un astfel de comportament? Jignirile ca la usa cortului?

Tin sa iti reamintesc ca ban direct s-a mai dat si pentru altii pe OLS - nu numai de catre mine. Sunt curioasa pentru cati ai mai sarit in ajutor ca s-a intervenit peste "moderatorul" sectiunii. Ultimul caz recent este Achiles, banat initial 3 zile (ca si Shadow acum) - tot pt 2 injuraturi (exact de acelasi gen).
Arata-mi te rog unde e mesajul in care ai contestat decizia mea.
Si iti mai caut si alte banari. Arata-mi si in acele cazuri pozitia ta.

Si mai spune-mi care este - dupa parerea ta - lucrul pe care trebuia sa-l fi facut eu. Vad ca zici ca nu trebuia sa ma bag peste moderatori. Nu m-as fi bagat, dragul meu, daca isi faceau treaba. Mesajele alea erau de mai mult timp acolo si nu le moderase nimeni. Daca le vedeam de atunci, as fi lasat moderatorul sa se ocupe. Nu le-am vazut nici eu, probabil nici altii - deci moderatorul a avut tot timpul (cateva zile) sa se ocupe de ele si sa ia o decizie .... Presupun ca relansat ar fi facut ce a spus - ii dadea avertisment lui ... waterboy (complet aiurea, doar pentru ca a incercat sa posteze pe Pariuri) si i-ar fi sters mesajele lui Shadow saracutul, repejor, sa nu cumva sa le mai vada si altcineva. Echidistant, nu am ce spune.


1) Banarea mi se pare abuziva , fiindca s-a facut peste capul moderatorilor.
Nu am nimic cu desdemona , chiar ma inteleg bine cu ea , discutam destul de des in prv. Desi as putea rezolva problema pe Y!M , inca nu am deschis yahoo-ul , si nici nu voi aborda problema Shadow in evetualele discutii in privat.

Forumul de pariuri , cum am spus are o bucatarie interna , iar multi useri , isi desfasoara activitatea exclusiv acolo. Consider ca trebuie analizat threadul de unul dintre moderatorii de pe pariuri , si sa ia masurile necesare (inclusiv ban daca considera necesar). Oricum Shadow are avertismente (asa cred) deci poate fi banat prin cumul.
Repet, lasati moderatorii sa-si faca treba , nu va bagati peste capul lor.

Repet, cand moderatorii isi vor face treaba - nu se va mai baga nimeni peste capul lor. Cand sunt mai mult plecati sau in concediu.... de aia mai exista si supermoderatorii - sa suplineasca absenta primilor.


Insa , fara suparara desdemona a dat-o in bara aici. Stim cu toti ca waterboy , chiar daca e nou pe forum , a participat la intalnirile forumistilor olteni (printre care e desdemona) , si altfel iti creezi relatiile cu un om cu care stai la o masa si bei apa plata , iar apoi esti coleg de forum.
Fara suparare, dar faci niste afirmatii aiurea. Nu ma leaga nici o prietenie de waterboy si nici nu m-a abordat pe privat pentru ce insinuezi tu. Eu am vazut threadul deschis pe Administrativ si am intrat sa vad despre ce este vorba si de ce se plange userul ca nu s-a luat nici o masura, desi daduse Report Bad Post. Am citit tot threadul si m-am lamurit care e vinovat. Am actionat in consecinta. Ar fi meritat si altii avertismente pe acolo (dintre cei 3 care au sarit pe waterboy) pentru diverse apelative, dar pe acestia nu i-am sanctionat, deoarece au gresit infinit mai putin decat Shadow.


Va spun ca nu am discutat niciodata cu Shadow , altfel decat pe forum (adica pe mesaje private sau yahoo msg). Cer doar ca desdemona sa anuleze sanctiunea data de ea , iar cazul sa fie judecat de cineva neimplicat (adica nu amicii lu waterboy)
Va spun si eu ca nu am discutat niciodata in privat cu waterboy - nici pe forum, nici la ym, nici la telefon etc. (in afara de faptul ca a participat la un FM, alaturi de alte 40 persoane,printr care si eu. Nu ma leaga nici o prietenie de el). Cer sa isi spuna parerea aici toate persoanele "neimplicate" - adica nu amicii lui Shadow (de pe forum si ym).

P.S. Cu Paul am discutat destul de mult in general (ym) si imi este mult mai "apropiat" decat waterboy, cu care abia de am schimbat 2-3 cuvinte la acel FM la care au participat o groaza de persoane. Asta nu ma impiedica sa fiu echidistanta. Refuz sa cedez la presiuni si sa fac jocurile "amicilor" in defavoarea userilor care vor fi, astfel, determinati sa paraseasca forumul din cauza unei purtari partinitoare. Cu acesti ... amici (Paul de ex.) voi discuta fara nici o problema si pe viitor, la fel ca si pana acum, dar de moderat nu moderez dupa cum incearca sa mi se dicteze (mai multe nu spun - nici despre acest caz, nici despre altele). Cine are urechi de auzit, aude... si isi aminteste.

Cred ca am explicat destul.
Am luat decizia corecta, fara a fi influentata de nimeni si degeaba incearca acum unii sa ma influenteze, raman la parerea initiala. Shadow merita acel ban, data viitoare sa fie mai moderat in limbaj. Si data viitoare sa isi faca si moderatorii treaba, sa nu fie nevoie de alte interventii.

relansat
27th February 2006, 19:45
Desdemona si ce se intampla atunci cand parerea moderatorului nu coincide cu cea a SM`ului ? ... ca pe zi ce trece imi dau seama ca eu sunt moderator pe pariuri doar ashe de forma :no:

Darkslowstar
27th February 2006, 19:53
Nu zice nimeni ca nu ai voie sa inchizi ochii la incalcari mici ale regulamentului (consecutive, limbaj mai aspru, etc), dar voi ati permis o adevarata vanatoare acolo. Desde a fost mai mult decat rezonabila, eu prob i-as fi dat si Expertului un avertisment.
Relansat, poti sa te plangi mai sus la stapanire, daca crezi ca Desdemona te-a nedreptatit, exact ca oricine altcineva.

PS am intrat si eu azi pe pariuri si prima impresie a fost ca nu ma mai aflu pe OLS :(

inter
27th February 2006, 19:55
erai in deplasare la Craiova? :D
lasati-i mey in pace sa-si spele rufele intre ei :D

relansat
27th February 2006, 19:57
Masura pe care`a luat`o desdemona pb ar fi luat`o 80 % din moderatori ,nu si eu , tocmai de asta cer sa i se ridice banu` lu` shadow , pt ca pt a 2 sau a 3-a oara am fo` calcat in picioare de ai` mai mari !

Eu am fo` in vacanta de asta nu am putut lua masuri :ok:

P.S : de ce spui asta dark ? ce te face sa crezi ca nu te mai afli pe OLS ?

P.S.S : se poate sa fiu si eu macar odat` bagat in seama ? sa incerce sa ma inteleaga cineva ca eu nu mai rezist

desdemona
27th February 2006, 20:21
ca pe zi ce trece imi dau seama ca eu sunt moderator pe pariuri doar ashe de forma :no:
Nu stiu cat esti "de forma" si cat nu. Nu vreau sa comentez, iti spun doar sa nu mai pleci urechea la tot ce spun altii, ca nu toti iti vor binele. Asta asa, fara legatura cu ce discutam...

Acum ai fost in vacanta, asta e. Si eu am fost in vacante si nu am sarit in sus ca mi-au facut altii treaba (dar nu cum as fi vrut eu). Pe langa tine mai era un moderator. Si el tot in vacanta? Bravo, inseamna ca v-ati distrat. Nu am vazut sa-mi multumesti ca am pierdut timpul pe acolo, rezolvand ce nu rezolvaseti voi, in schimb la comentat sunteti primii.

Data viitoare sa-ti faci treaba la timp, ca eu nu am nici un interes sa imi pierd timpul moderand Pariurile. Nu m-am bagat peste nimeni, am facut doar ce presupun atributiile de SM, am moderat in lipsa voastra

Decizia ramane aia, nu mi-o retrag, credeam ca am vorbit destul de clar. Data viitoare moderati voi cum credeti, sa nu mai fie nevoie sa intervina nimeni. Subject closed.

@relansat - eu nu calc pe nimeni in picioare. Tocmai asta incerc sa fac prin actiunile mele - sa respect demnitatea tuturor, de la simplu user - la administrator.

Tess
27th February 2006, 20:23
...mah, dar RA nu mai egzista? :D

relansat
27th February 2006, 20:27
Stiu foarte bine la ce te referi cand spui sa nu aplec urechea si altele ....

Shadow imi e prieten si 3 zile ma pliktisesc fara el , asta ar fi motivu` principal :P ... inca un motiv ar fi acela ca eu nu am mai dat avertismente de mult timp si ashe vreau sa ramana situatia !!!

Imi conduc subforumu` dupe propriile reguli , respectandu`le , bineinteles , pe cele de baza !

Inca o lovitura pe care am primit`o ... Ms desdemona de ajutor

Darkslowstar
27th February 2006, 20:29
Relansat, limbajul folosit era foarte dur, asemenator cu ce am vazut pe alte forumuri si departe de ce am incercat sa mentinem aici.

relansat
27th February 2006, 20:39
Totu` a inceput de la chestia cu nu stii nimic despre fotbal ... daca era sters mesaju` nu mai era nimic :ok: ... atat am avut sa spun , constient de faptu` ca nu o sa fie luata in seama parerea mea ... singura greseala a mea a fo` aceea ca eram in vacanta !!! :)

Nu mai am cuvinte ... oricum shadow si`a recunoscut greseala ... ce rost mai are sa discutam , nu ? sa continuam ca si cum nu s`ar fi intamplat nimic aici !!


Concluzie : Shadow - prima greseala , om de baza pe pariuri , toti oamenii inltreaba de el cand revine si toate alea ... aproape toti contesta banu` ... eu am spus dublu avertisment , desdemona ban 3 zile ... deci SHADOW BAN 3 ZILE - decizia finala !!

Darkslowstar
27th February 2006, 20:45
Hai mah ca nu-i chiar asa, mai citim si noi ce se scrie pe canapea, acum se vorbeste de bulanele Anei Ivanovici si nu par sa fie foarte suferinzi :P

waterboy
27th February 2006, 23:48
Totu` a inceput de la chestia cu nu stii nimic despre fotbal
Cand un om spune ca doua echipe de fotbal aflate in lupta directa pentru un obiectiv (poti sa iei exemplu si pe Steaua cu Dinamo) afirma ca au facut blat intr-un meci, ca e mai bine sa ia un punct fiecare decat sa riste si una sa ia 3 puncte si una 0, tu ce reactie ai avea?

Dupa acel post a urmat o serie de schimburi de replici in care am rezolvat problema cu Bagheera (cel caruia ii era adresat postul) in care am spus amandoi ca nu vrem sa ne certam. In schimb ceilalti au inceput sa foloseasca la adresa mea apelative de genul putoi, fiul ploii, etc.

Later edit: Hai sa-ti dau niste quote-uri de pe forum care mi-au sarit in ochi in ultima saptamana:
"eu zic ca nu stii o boaba despre fotbal"
"asa...deci tu nu stii o boaba"
"clubul celor care inteleg fenomenul il saluta pe ****"
Sunt forumulari ca si cea pe care o condamni asa de mult la mine. Pe threadul pe care apar aceste fraze nu a zis nimeni nimic, a continuat discutia cu argumente mai mult sau mai putin bune dar nu a inceput nimeni sa jigneasca. Asa ca va rog frumos: vreau sa ingropam acest scandal dar pentru asta va rog sa nu mai incercati sa ma scoateti pe mine tap ispasitor cand vinovatii sunt in alta parte.

Paul
28th February 2006, 10:23
Nu zice nimeni ca nu ai voie sa inchizi ochii la incalcari mici ale regulamentului (consecutive, limbaj mai aspru, etc), dar voi ati permis o adevarata vanatoare acolo. Desde a fost mai mult decat rezonabila, eu prob i-as fi dat si Expertului un avertisment.
Relansat, poti sa te plangi mai sus la stapanire, daca crezi ca Desdemona te-a nedreptatit, exact ca oricine altcineva.

PS am intrat si eu azi pe pariuri si prima impresie a fost ca nu ma mai aflu pe OLS :(
@desdemona -
Ti-ai fi raspuns ieri , da mi-a crapat tzeava :headbang:
Ca sa-l citez pe Shadow , nue RDS :evil:

Dark , daca nu ai aflat forumul de Pariuri e ceva stat in stat.
In curand vom cere autonomie :ok:

In atentia baietilor buni de pe forumul de pariuri (mai putin relansat ca el e mod si nu are voie sa faca ce le recomand eu)

Apasati butonul ignore pentru waterboy - ori el ori desdemona (care a admis ca inca nu a calcat intr-o agentie de pariuri) , tot acelesi discutii puteti purta cu oricare dintre ei :yeah:

Si nu mai jigniti (Shadow , ti-am zis cu un mesaj mai sus , inainte sa-l iei la bani maruntzi pe waterboy , sa-l ignori)
Nu ai ascultat ai luat ban ... :no:

MariusTR
28th February 2006, 10:46
Situatia e simpla : moderatorul sau administratorul are chef sa scoata pe careva de pe forum, indiferent care e motivul ( nu-i place avatarul lui, nu-i place ca nu arata respect, nu-i convine freza lui imaginara sau se apuca ala sa injure , sa faca reclama ). Forumul e condus de ei si tu ca si forumist esti tolerat pe forum cat timp nu ii deranjezi.
Nu e o institutie publica forumul, e una privata. Orice proprietate privata te tolereza cat vrea proprietarul. Asa e si forumul asta si toate din lumea asta, proprietati private.

Bagati toti la cap : NU va obliga nimeni sa stati aici si nici nu va roaga sa stati. Sunteti pe proprietate privata. Stati aici cat vrea propritarul.

Simple as that.

Paul
28th February 2006, 10:50
vorbesti din proprie experienta?

Diferenta dintre tine si Shadow e ca tu l-ai amenintat pe unul dintre "administatorii " parcelei lui de pe MOsia OLS , pe cand Shadow s-a luat in gura cu un cetatean :D

MariusTR
28th February 2006, 10:59
Nu conteaza.

Proprietarii pot sa decida sa scoata de pe "parcela" pe oricine orice ar fi facut.
Corect ca vorbesc din experienta, am avut noroc ca nu mi-au bant definitiv contul, totusi am suparat si am jignit un administrator.
De aceea zic sa mai o lase cu contestatiile : Forumistul e aici tolerat , nu e dreptul lui sa scrie pe OLS. Nici o lege nu il apara de decizia unui admin. Daca il baneaza, asta e. Tonul astora care "tipa in gura mare" mi se pare comic. Si eu am protestat, insa am stiut ca o fac degeaba. La mine era vorba de altceva decat dorinta de "reabilitare" ;)

Maine poimaine tie, bre Paulica, ti se poate retrage "dreptul" de a scrie pe Valea plangerii . NU esti moderator , deci nu ai avea nici o treaba sa postezi acolo. Daca ti se va taia aceesul acolo, tu nu ai ca sa faci... NIMIC. Te pot scoate definitiv si de pe orice alta sectiune, iarasi nu poti face nimic.

Paul
28th February 2006, 11:03
nu am dreptul nici acum sa scriu pe Valea Plangerii , era odata cand din greseala , eu , fia , inter sau ieppy puteam scrie pe Valea Plangerii , dar era un bug :happy

In schimb , datorezi o naveta de bere , ca pe cat de antipatic imi esti , am pus o vorba buna sa nu iei ban 4 ever , desi pentru "Constantine" ai fi meritat

Le-am zis ca imi esti simpatic , si imi faci reducere la viitoarea tunsoara ... :D

MariusTR
28th February 2006, 11:08
Eu sunt tolerat pe acest forum fiindca sunt bufonul unora dintre voi.
Sunt tolerat fiindca 4-5 dintre voi pot face misto de userul MariusTR si nu e vreo problema.
Asta in cazul in care accept sa mai fac pe bufonul. Daca MariusTR nu mai intra in jocul vostru , voi ce mai faceti? Va plictisiti.

Adminii sunt multumiti : atentia de la faptele lor e deturnata inspre MaruisTR, voi , astia 5-6 aveti bufon, toata lumea e multumita.

Paul
28th February 2006, 11:15
Orice cetate , trebuie sa aiba cate un bufon ...:D

relansat
28th February 2006, 11:31
:happy :happy :happy ma bucur ca nu`ti displace situatia MariusTR :happy :happy :happy

stefanm14
28th February 2006, 12:07
Welcome back mariusTR. Please stay with us more than usual. :D

MariusTR
28th February 2006, 12:15
Pay me. ;)

alejandro
28th February 2006, 12:20
Reincep spectacolele...:ciocan:

relansat
28th February 2006, 12:23
Sa mor daca nu`mi esti simpatic mariuse :) ! Si abia incep sa te cunosc :))

alejandro
28th February 2006, 12:27
Poate il atragi la pariuri,ca e plin off topicul de el...crede-ma ai ce vedea...

relansat
28th February 2006, 12:32
Ce , rade offtopicu` sau ce ? :D

aliss
28th February 2006, 12:42
eu zic sa incetati, ca nu au nici un sens discutiile astea :)

Paul
28th February 2006, 12:51
Poate il atragi la pariuri,ca e plin off topicul de el...crede-ma ai ce vedea...

ce sa faca bre acolo ?
acolo nu intra decat cei au IQ format din 3 cifre :D

stefanm14
28th February 2006, 12:55
Si el il are format din 4 sau cum ? :D:D

Paul
28th February 2006, 12:58
4 ce?
4 neuroni , sau IQ=4 ?

MariusTR
28th February 2006, 13:07
Paulica ( ca te vad pe dinafara ca de obicei si te dai in barci iarasi ) ai macar habar cum si cu ce se masoara IQ-ul?

stefanm14
28th February 2006, 13:07
patru sute patruspatru :D

relansat
28th February 2006, 14:57
MariusTR ... a te da in barci = ceva de bine ... :ok: (if you know what i mean :P)

MariusTR
28th February 2006, 15:04
Hai sa terminam aici discutia... chiar vreti sa nu mai aveti bufon inca o luna?
Eu am plecat acasa.

suporterita
28th February 2006, 15:21
urrraaaa,urrrraaaa,a plecat frizeru` acasa!!!

Paul
28th February 2006, 16:16
Paulica ( ca te vad pe dinafara ca de obicei si te dai in barci iarasi ) ai macar habar cum si cu ce se masoara IQ-ul?

frizerinho , hai sa`ti zic o faza

Cica azi vara eram prin Italia , si prin mijlocul Florentei (sau Firentze) era un rau , cu barci pe el...

O fatuca din grup: "Doamna profesoara , nu ne dam in barci ... "
Habar n`ai ce reactie au avut ceilalti :rolleyes:

Frizer , IQ se masoara in Amperi

alejandro
28th February 2006, 16:43
Frizer , IQ se masoara in Amperi
Cai putere:happy :D

Darkslowstar
28th February 2006, 18:14
La unii magari, e mai apropiat de realitate :D

alejandro
28th February 2006, 18:29
neuroni pe km patrat:D

desdemona
28th February 2006, 18:44
In atentia baietilor buni de pe forumul de pariuri (mai putin relansat ca el e mod si nu are voie sa faca ce le recomand eu)

Apasati butonul ignore pentru waterboy - ori el ori desdemona (care a admis ca inca nu a calcat intr-o agentie de pariuri) , tot acelesi discutii puteti purta cu oricare dintre ei :yeah:
N-are nici o legatura faptul ca nu am de gand sa calc in agentii de pariuri cu faptul ca stiu sa deosebesc limbajul vulgar de cel civilizat. Orice ai spune, motivul banului ramane tot exprimarea ca la usa cortului care nu e permisa pe OLS - indiferent ca tu esti de acord si inciti la violenta verbala pe forum :ok: Degeaba e cineva bun parior (sau asa se crede)... daca nu are cei 7 ani de acasa - e cam degeaba :yeah:

Paul
28th February 2006, 18:53
dsd, cum bine ai vazut , nici eu nu am contestat ca a meritat ban , ca a recunoscut de unul singur ca l-a meritat (vezi Valea Plangerii) ...deci caz closed
eu m-am ofticat sa unii se baga peste capul moderatorilor , atat si nimic mai mult !

de waterboy , avem noi grija :evil:

waterboy
28th February 2006, 19:25
dsd, cum bine ai vazut , nici eu nu am contestat ca a meritat ban , ca a recunoscut de unul singur ca l-a meritat (vezi Valea Plangerii) ...deci caz closed
eu m-am ofticat sa unii se baga peste capul moderatorilor , atat si nimic mai mult !

de waterboy , avem noi grija :evil:
Puteti voi sa aveti grija in orice mod vreti. Chiar credeti ca de aia nu mai pot eu? Ca nu sunt bine-venit pe un subforum (sectiunea de pariuri ca pe restul OLS-ului mai intalnesti si useri cu care poti discuta)? Sincer aveti o parere prea buna despre voi si aveti impresia ca fara forumul vostru lumea s-ar sinucide :happy Ramaneti voi cu pariurile voastre ca m-am convins cu cine am facut greseala sa discut. Sau cine stie poate va mai fac vizite sa vad ce va poate capu' :happy

Desde a facut bine ce a facut iar despre faza cu "peste capul moderatorilor" las-o balta. Au avut sansa (sau cel putin Ady care nu era in concediu) sa ia masuri timp de 4 zile (intre momentul in care i-am trimis PM si report bad post si momentul cand am deschis threadul). Ca n-a facut-o la o greseala grava atunci e numai vina lui si trebuia cineva sa rectifice. Asadar aveti rabdare ca va revine idolul maine seara.

Paul
28th February 2006, 19:51
View Post Old Today, 18:25
Remove user from ignore list
waterboy
This message is hidden because waterboy is on your ignore list.

Gata Waterboy , iti ajunge , ai fost si tu celebru o zi !

stefanm14
28th February 2006, 20:49
frizerinho , hai sa`ti zic o faza
Cica azi vara eram prin Italia , si prin mijlocul Florentei (sau Firentze) era un rau , cu barci pe el...
O fatuca din grup: "Doamna profesoara , nu ne dam in barci ... "
Habar n`ai ce reactie au avut ceilalti :rolleyes:


Hai ma nu ne lasa asa. Pana la urma s-a dat fata in barci ? I-a placut ? Cine a vaslit ? :D:D

waterboy
1st March 2006, 01:37
View Post Old Today, 18:25
Remove user from ignore list
waterboy
This message is hidden because waterboy is on your ignore list.

Gata Waterboy , iti ajunge , ai fost si tu celebru o zi !
Sunt cel mai fericit user de pe acest forum ... am scapat de reply-uri de la Paul.
Let's party !!!!! /hello

MariusTR
1st March 2006, 08:33
Sunt cel mai fericit user de pe acest forum ... am scapat de reply-uri de la Paul.
Let's party !!!!! /hello
Eu zic sa facem un partid... i-am dat si eu ignore lui Paulica, fiindca e prea stresant. Abia am revenit si mi-a si urcat in cap.
Asta nu stie cand sa faca pauza... toata ziua sta pe net si scoala ioc. :D

Which user do you want to ignore?
Paulica
OK.

White Shadow
2nd March 2006, 05:46
Sa vedem cum a stat treaba cu Waterboy , yo am facut o analiza a meciului Cagliari v Lecce ,am incercat sa iti demonstrez cateva lucruri , nu am reusit , OK nici o problema , ce s-a intamplat mai departe ?......atentie nu ma intereseaza ce a postat Expertul sau ceilalti care au luat parte la discutie , ma intereseaza ce am postat yo , eu consider ca am vorbit frumos cu tine pana cand ai venit cu acea declaratie: "Asadar iti spun eu altceva: halal parior esti tu daca stai si iei mura-n gura ce scrie pe alte site-uri"
, adica yo incerc sa pastrez un limbaj cat de cat adecvat si tu vii cu asemene afirmatii , ma frate tu daca in acest moment intri pe thread si mai postezi inca odata aceasta propozitie vei primi aceleasi complimenete din partea mea fara nici o ezitare , cine esti tu sa ma critici pe mine ?......daca nu cunosti persoana respectiva cel mai bine e sa nu te legi de acea persoana sau daca cunosti acest fenomen de nu stiu cati ani atunci ai dreptul sa vii si sa spui asa ceva pt ca esti un as in pariuri si vezi unde gresesc , pt mine acea propozitie a fost mai mult decat o jignire si daca ma injurai nu ma suparam asa de tare...........si daca sunt cel mai prost parior tu nu ai nici un drept sa vii sa declari asa ceva........dupa aia vine Desdemona si declara:
Sunt de parere ca orice disputa sa poate rezolva cu argumente aduse de fiecare in parte si intr-un limbaj civilizat"
.........floricele pe campii hai se le adunam copii....
pe cand yo am incercat sa vin cu argumente si am folosit un limbaj civilizat el vine si aduce urmatorul argument........halal parior esti tu daca stai si iei mura-n gura ce scrie pe alte site-uri"...asta e un argument Desdemona ? stii ce am inteles din aceasta propozitie ?...ca sunt un parior prost care intra pe site-uri si pariaza ce zic persoanele de pe acele site-uri , sa imi explici si mie Waterboy ce inseamna "halal" si expresia "mura-n gura" , vorbeste romaneste frate , poate stai intr-un sat unde folosesti de obicei propozitii de genul asta , nu le mai folosi cu mine, OK.....Daca Waterboy nu posta acea propozitie si pastra acel limbaj civilizat de care tot vorbeste Desdemona era totul OK pt mine acea propozitie nu face parte din categoria "limbaj civilizat"..........La orice ora iti demonstrez Waterboy ca putem sa purtam o conversatie civilizata dar tu daca vii cu asemenea declaratii atunci scuza-ma dar ma cobor si yo la nivelul tau.Adica discutam despre un meci si tu vii si imi spui ca sunt un parior prost.

Cand ai vazut ca cei doi moderatori nu au luat nici o masura ai apelat imediat la moderatorul pe care il cunosti cel mai bine , nu trebuie sa imi explicati voi mie ca nu va cunoasteti , adica yo daca am probleme si apelez la Desdemona sa i-a masuri , dupa ce imi rezolva problema bag o propozitie de genul "Multumiri Desde ... dau o bere in martie" ?????.... daca nu il cunosc pe acel moderator nu pot sa scriu asa ceva , acest caz trebuia judecat de un moderator care cunoaste cel mai bine activitatea mea de pe acest forum si stie ce fel de om sunt , in opt luni de zile de cand m-am inscris pe forum nu am avut nici un avertisment pt jigniri sau pt limbaj necivilizat si acuma am primit ban direct.

Discutia era despre un meci si logic era sa discutam despre meci si el vine cu o declaratie pe care scuza-ma dar , doar un taran o putea da
"halal parior esti tu daca stai si iei mura-n gura ce scrie pe alte site-uri" de aici a pornit draga Desdemona furia mea pe aceasta persoana ,
tu consideri ca aceasta propozitie avea legatura cu acel meci ? , aceasta propozitie are legatura cu meciul Cagliari v Lecce ? nu avea nici o legatura cu subiectul.

Uite si declaratia mea pt care am luat ban:
"Ma figura de stil cine drak esti tu sa ma critici pe mine ?.............ma cunosti cumva ? , tu crezi ca pariurile inseamna doar analiza clasamentului ? ..............poate yo i-au mura-n gura dar tu iei mue in gura , asta e clar pt ca vorbesti fara sa cunosti persoana respectiva , dar ce stii tu ma figura de stil decat Bremen , visezi Bremen , ti-o tragi cu Bremen.......trei oameni ti-au dat argumente dar tu tot nu esti multumit , cred ca vrei si argumente si mue poate asa vei fi multumit..........halal om esti tu ma si nu te mai lega de viata mea de parior pt ca tu pt mine esti un cocoflender,stii ce sunt cocoflenderii ? sunt niste animale pe cale de disparitie".........by Shadow

.....si pt ce am luat ban direct , pt trei cuvinte.
1.mue ( cautati in vocabular si veti vedea ca mue=Romania....traim intr-o tara de tot rahatu :no: )
2. ti-o tragi ( ce e asa de rau sa ti-o tragi cu cineva ?:D )
3.cocoflender ( asta e cea mai grava jignire , voi stiti ce e ala cocoflender ? nici yo )

Am fost asa de bland pt ca am fost sigur ca o sa i-au doar un avertisment pt aceasta declaratie , daca stiam ca o sa i-au ban
direct atunci postam o pagina intreaga doar cu complimente la adresa lu Waterboy , ma frate cand l-am jignit pe Waterboy parca am jignit toti oltenii majoritatea au inceput sa sara ca si cangurii:D ( sper sa nu i-au ban ) si de aia am si primit ban direct , pt ca am jignit un oltean si cum majoritatea moderatorilor sunt olteni au facut cea mai buna mutare , adica ban direct , o sa incerc pe viitor sa evit dialogurile cu oltenii pt ca daca il fac din greseala cocoflender pe unul dintre ei automat voi primi ban direct de la cinci moderatori

"E ca si cum forumul de Pariuri a ajuns stat in stat, e o mica gashca acolo care se ia de toti userii care posteaza
si au alte pareri decat ale "gashtii"... si cine nu e de acord cu imparatia trebuie luat peste picior, injurat, dat afara. Eu zic
mai bine sa restrictionati accesul si sa fiti nu mai voi si cei pe care ii primiti voi acolo" by Desdemona

Stii cum e pe forumul de Pariuri ?....yo sunt bin Laden si cand intra unu mai nou pe forum declar Jihadul si atunci reteaua al-Qaeda incepe sa il distruga , asa sta treaba pe pariuri Desdemona :D

Nu mai aruncati frate declaratii de genul asta , yo am impresia ca postati doar de dragul da a posta , intotdeauna cand apareau useri noi pe sectiunea "Pariuri Sportive" yo intotdeauna i-am incurajat si am incercat sa le dau cateva sfaturi utile , am martori care au vazut acest lucru , a fost un caz cand o persoana care avea 3 posturi a postat ceva si dupa aia a fost luat la misto de alt user care era mai vechi pe forum si yo am sarit in ajutorul lui pt ca si eu cand am fost la inceput am fost luat la misto de altii mai vechi si stiu cum e , nu mai veniti cu declaratii expirate ca vezi doamne nu intra nimeni pe "Pariuri Sportive" pt ca e luat peste picior si injurat.

Doua lucruri m-au deranjat
1.Am luat ban de la un moderator care nu stie ce om sunt si nu cunoaste activitatea mea de cand m-am inscris pe forum.:no:
2.Cateva declaratii pe care le-au dat cativa moderatori cum ca pe pariuri sa injura in prostie , userii noi sunt luati peste picior ,etc.:no:

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva dar am facut acest lucru pt ca am fost provocat.

Acest thread yo zic ca se poate inchide.........nu astept nici un raspuns de la nimeni pt ca nu ma mai intereseaza trecutul , pe mine ma intereseaza intotdeauna prezentul si viitorul.

In fine , viata merge inainte , yo am uitat ce a fost , mai vorbesc pe Pariuri cu cine are curajul sa intre , yo sunt bin Laden si am sa va astept cu un trandafir in mana stanga si in mana dreapta cu o grenada :evil:

desdemona
2nd March 2006, 10:12
Vorbesti ca sa te afli in treaba cautandu-ti scuze acum, dupa ce chiar tu ai recunoscut ca meriti sa fii banat pentru mesajele alea. Nu trebuie sa stiu ce fel de om esti, astfel de mesaje nu au ce cauta pe un forum civilizat ;) Vei fi avertizat de fiecare data cand vei injura (indiferent pe cine, partea asta cred ca o intelegi mai greu, dar poate pana la urma, daca insist... poate-poate...) :ok:

Vezi ca la partea cu coalitia ai un fix.... cred ca l-ai preluat de la unul dintre sustinatorii infocati pe care i-ai avut de la banare (nu dam nume :D ). Si lui i se parea ca exista o gasca impotriva lui (din care faceam parte si eu, bineinteles, doar pentru ca s-a nimerit sa am tot o parere contrara lui, ca a celorlalti), care-l urmareste sa calce gresit pentru a-l mazili. In ceea ce ma priveste, am sustinut nevinovatia oamenilor cand au fost nevinovati si vinovatia lor cand au fost vinovati, chiar si cand imi erau simpatici (cum este chiar cazul de fatza: userul de care zic mi-e simpatic, dar asta nu ma opreste sa afirm ca a inceput din nou sa sara calul ;) ) Daca nu as subscrie la o parere, nu as mai sustine-o, indiferent ca la ea subcrie si restul planetei (partea asta nu e pentru Shadow).

waterboy
2nd March 2006, 12:41
1. Ai luat ban nu pentru ca ai folosit cuvantul "mue" ci expresia "tu iei mue in gura". E o injuratura clara ca lumina zilei. Ce vrei mai mult de atat?

2. Sincer dar nu e vina mea ca tu te ataci cand vine cineva si-ti spune ca esti un parior slab. Nu conteaza daca are sau nu dreptate, nu conteaza daca a spus-o cu rautate sau nu.
Tu imi spui inainte:
tu ma gandesc ca ai pariat acest meci pt ca esti pe langa fenomen
ceea ce e echivalent cu ceea ce ti-am spus tie. Adica tu ai voie sa-mi spui ceva dar eu nu. Tu ai voie sa-mi spui ca sunt pe langa fenonem (deci ca nu ma pricep la pariuri si logic ca sunt un parior slab) dar eu nu pot sa-ti spun la fel. E exact proverbul acela: "Ce tie nu-ti place aluia nu-i face".

3. Faza cu Desde credeam ca am lamurit-o inainte. Din pacate aici nu poti sa faci nici un fel de gluma pentru ca deja sar toti ca arsi ca se rezolva totul cu pile. Hai sa fim seriosi.

MariusTR
2nd March 2006, 12:46
Daca nu as subscrie la o parere, nu as mai sustine-o, indiferent ca la ea subcrie si restul planetei (partea asta nu e pentru Shadow).
La tine e deja un stass : cand vrei sa il "pui la colt" pe un user, indiferent ce a facut si cat de grav a comis-o, te folosesti de fraza marca @desdemona :" tu esti antipatizat de toti, toti te iau la misto, etc..alea ..alea" Altceva nu ai ca si element de sustinere... la tine merge de minune, ca altceva nu poti scoate la inaintare. Userul e element negativ si tu esti cea care arata cu degetul... e urat de alti forumisti deci sa moara dreq!

Buey, chiar toti suntem oi negre pe OLS, toti meritam bolovani in cap ... numai desdemona e sfanta si iubita de toti pe aici ?

fia
2nd March 2006, 12:50
Si eu :) Si ieppy, si denver, si aliss, si Edmond_ si muuuuuuuuulti multi altii :) Antipaticii (asa ca tine) sunt aia putini.


1. Ai luat ban nu pentru ca ai folosit cuvantul "mue" ci expresia "tu iei mue in gura". E o injuratura clara ca lumina zilei. Ce vrei mai mult de atat?
MÚIE s.f. (Arg.; folosit adesea art. şi mai ales în expresii) Gură, fleancă. (din ţig. mui (Graur, Juilland))
Trimis de tavi, 20/12/2004. Sursa: DER
http://dexonline.ro/search.php?cuv=****&source=

Pai nu e plonasm : ai luat gura in gura? Sau inseamna ca s-a pupat?

realmadrid.com
2nd March 2006, 12:54
Fia, sa inteleg ca daca cineva iti zice "tu iei m**e in gura" nu te deranjeaza ? :D

@frezeru
Nu toti ma, tu, remy si inca 2-3 :D

MariusTR
2nd March 2006, 12:56
Bah fia, eu zic sa-ti tii gura inchisa... ai fost suspendat de curand vreo 10 ani fiindca ai bagat prostii in semnatura si profil. Esti si tu un element negativ pe aici.

Ce vreau sa zic e ca desdemona are fixul asta cu antipatia, ea e Sfanta Ana calare pe un ponei alb care arata cu bagheta fermecata inspre raufacatori care sunt urmariti de oameni cu furci si topoare in mana. Asta e placerea ei, alte argumente NU ARE.

Vezi ca la partea cu coalitia ai un fix.... cred ca l-ai preluat de la unul dintre sustinatorii infocati pe care i-ai avut de la banare (nu dam nume ). Si lui i se parea ca exista o gasca impotriva lui (din care faceam parte si eu, bineinteles, doar pentru ca s-a nimerit sa am tot o parere contrara lui, ca a celorlalti),
parerea ... ca a celorlalti. Adica " vezi frate ca nu sunt singura cu parerea asta?" , " toti gandesc la fel ca si mine" " eu nu fac decat sa fiu purtatorul lor de cuvant si asta face O LEGE din ce zic eu"
Asta ne cerea si Ceausescu... sa gandim toti K 1

desdemona
2nd March 2006, 13:20
Mariuse, prinsasi glas? :D Mi-a fost dor de tine, nici nu stii!!! :D Sper ca te-ai prins ca nu-ti acord atentie la ceea ce scrii (atunci cand faci trolling, ca acum). Fara a fi prea atenta la continutul mesajelor, se vede din avion ca vorbesti neintrebat - ca de obicei - si sa te anunt ca esti "pe langa" rau, tot... ca de obicei :evil: Reorienteaza-te repejor, ca tare mi-e ca o sa calci iar in strachini, proaspat revenit printre cei vii ;)

P.S. Parca am vazut ca fratele tau remy a luat 2 avertismente aseara sau azi dimineata, fugi si contesta-le pe threadul special, are nevoie de tine! :D Fa-te util! :D

alejandro
2nd March 2006, 13:40
One man show...cu buffonul la inaintare...

relansat
2nd March 2006, 13:56
@fia super tare :happy

Cuvantul mue nu il gasisi in dictionar ? :P

White Shadow
2nd March 2006, 14:59
MÚIE s.f. (Arg.; folosit adesea art. şi mai ales în expresii) Gură, fleancă. (din ţig. mui (Graur, Juilland))
Trimis de tavi, 20/12/2004. Sursa: DER
http://dexonline.ro/search.php?cuv=****&source=

Pai nu e plonasm : ai luat gura in gura? Sau inseamna ca s-a pupat?

Faza zile :happy :happy :happy :happy :happy

Stii Desdemona de ce am recunoscut ca am luat ban meritat ?....pt ca nu avea rost sa
ma lupt cu toti moderatorii...........era ca si cum un sclav sa lupta cu Cleopatra.

Hai Waterboy sa nu mai continuam discutia pt ca nu are rost.........tu intotdeauna esti cel mai destept..........
a trecut si pe mine nu ma mai intereseaza ce a fost......OK Einstein.

Vei fi avertizat de fiecare data cand vei injura by Desdemona
Am sa fiu avertizat sau voi primi ban direct ?........depinde pe cine injur.....asa-i ? prin aceasta propozitie recunosti ca
trebuia sa primesc avertisment.

Poti draga Desdemona sa postezi romane pe acest thread pt ca yo mi-am spus parerea si nu
poti sa mi-o schimbi , asta a fost parerea mea despre acest caz.

fia
2nd March 2006, 15:55
Fia, sa inteleg ca daca cineva iti zice "tu iei m**e in gura" nu te deranjeaza ? :DDepinde cine imi zice :) Ce tu ti-o iei in gura de la oricine?


Bah fia, eu zic sa-ti tii gura inchisa... ai fost suspendat de curand vreo 10 ani fiindca ai bagat prostii in semnatura si profil. Esti si tu un element negativ pe aici.Buey smechere eu am fsot banat pentru ca asa am vrut, am fost debanat de vreo 3 ori si a trebuit sa cer expres sa fiu banat. Deci un pic altfel, pe mine ma vrea lumea, pe tine nu :0

Paul
2nd March 2006, 15:56
Shadow , am un sfat amical.
Las`o balta , si treci pe Pariuri , ca pe aici cine calca isi prinde urechile.
Iar daca prin absurd are dreptate (nu e cazul tau) , threadul ii este sters si cazul musamalizat :evil:

White Shadow
2nd March 2006, 15:59
Asa am sa fac , de acuma incolo am sa incerc sa iti ascult sfaturile , ultima oara cand nu am facut acest lucru am luat ban.

Darkslowstar
2nd March 2006, 16:29
In locul tau as tine un profil cat mai low Shadow, a fost, a durut, a trecut :ok:
Ar fi pacat sa ajungi un contestatar de profesie :)

desdemona
2nd March 2006, 16:46
Vei fi avertizat de fiecare data cand vei injura by Desdemona
Am sa fiu avertizat sau voi primi ban direct ?........depinde pe cine injur.....asa-i ? prin aceasta propozitie recunosti ca
trebuia sa primesc avertisment.
Nu recunosc nimic, chiar daca interpretezi cum ai chef :D

O sa fii avertizat/banat in functie de injuratura. Daca zici "du-te dracu" si jignesti doar cu "cocoflenderi" si alte alintaturi din limbajul tau colorat - iei avertisment. Pentru alea grele - ban. Daca nu mai ai alte intrebari, eu iti spun cu mare regret la revedere, cred ca ne-am intretinut destul :D
Zic "cu regret" pentru ca dorinta mea cea mai mare este sa discut cu oameni care nu au doua vorbe la un loc, cu 2 fetze (ai recunoscut doar pentru ca "nu avea rost sa te lupti cu toti moderatorii", dar de fapt te-ai mai gandit si ti-ai dat seama ca adevarul este ca nu crezi ca meritai ban, ca ai vorbit foarte civilizat). Cum spuneam, mi-ar fi placut sa fi discutat in continuare cu tine, o intorci amuzant din tastatura, dar timpul nu-mi permite.


Poti draga Desdemona sa postezi romane pe acest thread pt ca yo mi-am spus parerea si nu poti sa mi-o schimbi , asta a fost parerea mea despre acest caz

Ia vezi cine insista si posteaza romane, cu intriga si punct culminant, cu dezvaluiri si rasturnari de situatie etc. Eu nu am facut decat sa-ti raspund la nelamuriri (din moment ce eu te-am banat, e frumos din partea mea sa iti ofer si explicatii/consultanta. BTW - asa procedez cu toti cei pe care ii banez/avertizez, nu esti un caz special.)
Ai o parere gresita din start (din moment ce crezi ca eu vreau sa-ti schimb parerea) - asa ca ce sa mai schimb la ea daca e gresita? Eu doar ti-am explicat niste lucruri si te-am sfatuit sa nu mai injuri in loc de buna ziua (ti-ar folosi in general si in viata, in impresia pe care o lasi asupra celor din jur). Ce intelegi tu deja e treaba ta si nici nu ma prea intereseaza, sincer.
Dar daca tot spui de pareri schimbate - tin sa-ti reamintesc ca eu o am pe cea de la inceput (te-am banat pe merit, restul discutiilor au fost sa treaca timpul), nu s-a clintit nici un milimetru, pe cand la tine..... :sleep: :D ba recunosti, ba zici ca ai spus la misto fatza de moderatori, ba e alba, ba neagra :D Hai bafta la Pariuri. Sanatate si virtute!

White Shadow
2nd March 2006, 17:17
O sa fii avertizat/banat in functie de injuratura. Daca zici "du-te dracu" si jignesti doar cu "cocoflenderi" si alte alintaturi din limbajul tau colorat - iei avertisment. Pentru alea grele - ban.

Gata , in sfarsit am inteles si yo de ce am luat ban , am luat ban pt ca am combinat "ti-o tragi si cocoflender" ( aici era avertisment clar ) cu "tu iei mue in gura" ( aici era inca un avertisment pt ca aceasta injuratura face parte din categoria "alea grele" ).........logic era dublu avertisment si cu un avertisment pe care l-am avut pt reclame sa facea de un ban :ok:

Hai ca am plecat de pe acest thread pt ca intotdeauna cand posteaza Darkslowstar si apare cu acel avatar incep sa imi tremure degetele pe tastatura si nu mai scriu corect ghusygyutwegqubvhsg.:D

Salutare si respect din partea Umbrei :yeah:

ce_bine_e
2nd March 2006, 23:04
si pe mine m-ar interesa sa dau ignor catorva useri, si as incepe cu clujeanul stabilit in USA, si cu ardeleanul stabilit in Bistritza! :D

MariusTR
3rd March 2006, 08:41
Oricum mi se pare un fapt pozitiv ca un user avertizat nu se da de ceasul mortii.. SHADOW asta trebuie luat ca si exemplu. Deschizator de drumuri...

BTW, ideea acestui subforum e sa reclami cand ti s-a facut o nedreptate ( ca ti se pare tie asta... ) nu sa ii aplauzi pe cei care te-au "potcovit". Eu asa stiu, dar oricum eu zic sa-l aplaudam pe SHADOW, ca poate maine-poimaine ajunge moderator si el din cauza atitudinii ;)

relansat
3rd March 2006, 10:43
BTW, ideea acestui subforum e sa reclami cand ti s-a facut o nedreptate ( ca ti se pare tie asta... ) nu sa ii aplauzi pe cei care te-au "potcovit".

Threadu` a fost facut de shadow pt a nu avea desdemona mustrari de constiintza ... sau mi se pare mie :P ?

desdemona
3rd March 2006, 11:24
Gata , in sfarsit am inteles si yo de ce am luat ban , am luat ban pt ca am combinat "ti-o tragi si cocoflender" ( aici era avertisment clar ) cu "tu iei mue in gura" ( aici era inca un avertisment pt ca aceasta injuratura face parte din categoria "alea grele" ).........logic era dublu avertisment si cu un avertisment pe care l-am avut pt reclame sa facea de un ban :ok:

Bravo, ma bucur ca ai inteles :D dar se pare ca nu complet :cool: Avertismentul pentru reclama ramane bine-mersi, nu a disparut nicaieri. Hai ca am rabdare sa-ti explic banul si dupa rationamentul tau (din moment ce pe al meu e mai greu sa-l intelegi).

Ai folosit:
a) m** - de 2 ori:
- "poate yo i-au mura-n gura dar tu iei m**e in gura" si
- "trei oameni ti-au dat argumente dar tu tot nu esti multumit , cred ca vrei si argumente si m**e poate asa vei fi multumit."
=> (2 avertismente)

b) ti-o tragi + cocoflender (1 avertisment)

Deci 3 avertismente=ban. Numai bine :ok:

@relansat - orium nu am mustrari de constiinta, pentru ca de cate ori iau o decizie cantaresc bine faptele in cauza. Iau decizia corecta studiind datele situatiei. Cum as putea avea indoieli sau mustrari de constiinta? ;)
P.S. Threadul nu a fost facut de Shadow, ci de waterboy (victima), pentru a atrage atentia asupra indolentei moderatorilor de pe Pariuri, care nu reactioneaza nici la Report Bad Post, nici la PM... si nici nu se sesizeaza din oficiu, permitand un astfel de limbaj pe OLS.
Se discuta aproape de o saptamana, nu cred ca nu ati inteles :D Faptul ca insistati pe subiect il pun pe seama poftei de vorba pe care o aveti (ba dupa vacanta, ba dupa ban). Oricare ar fi motivele, contati pe mine! :D Sunt aici sa va raspund solicitarilor ;)

relansat
3rd March 2006, 18:02
@relansat - orium nu am mustrari de constiinta, pentru ca de cate ori iau o decizie cantaresc bine faptele in cauza. Iau decizia corecta studiind datele situatiei.

Oricare ar fi motivele, contati pe mine! :D Sunt aici sa va raspund solicitarilor ;)

Stiu ca esti o fata constiicioasa :)

Pt. ultima fraza , bravo!!! http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/41.gif

P.S : nu se gaseste nimeni sa inchida threadu` ?

stefanm14
3rd March 2006, 21:16
relansat, stai ma linistit cu inchiderea threadurilor, ca nu trebuie inchise toate threadurile. Cu timpul se linistisesc spiritile si threadurile de genul asta o sa fie date uitarii, nu trebuie neaparat inchise decat daca se incing spiritele ;)

relansat
3rd March 2006, 21:19
Poate ca ai dreptate stefane , da` nu mai vad sensu` continuarii postarii pe acest thread :) ... e ultimu` meu post aici :ok: