PDA

View Full Version : Inside my soul



aliss
27th February 2006, 00:02
Cu siguranta exista melodii care trezesc anumite sentimente in noi, de fiecare data cand le ascultam...care ne dau pur si simplu fiori. Cu totii avem o multime de cantece preferate, insa doar unele melodii sunt atat de "speciale" incat sa iti schimbe starea de spirit intr-o clipa.
Nu vreau sa fie un thread plin de versuri sau plin de enumerari. Ci pur si simplu sa spuneti ce melodie va impresioneaza de fiecare data cand o ascultati si de ce?

Am sa incep eu cu doua melodii:

The Moody Blues-Nights in white satin:
Mi se pare una dintre cele mai triste melodii existente. Atat linia melodica, cat si felul in care este interpretata exprima durere pur si simplu. Daca o ascult cu volumul dat tare...deja imi imaginez pe cineva aruncandu-se de pe un pod:D. Ma feresc sa o ascult cand sunt intr-o stare de spirit mai proasta:D..
In alta ordine de idei...e superba...si "nemuritoare".

La capatul opus se afla
Bob Sinclair feat Gary Pine-Love generation
In opinia mea una dintre cele mai optimiste melodii. De fiecare data cand o ascult ma binedispune. Indiferent de starea mea de spirit melodia asta reuseste sa imi redea optimismul...n-as putea spune de ce. Poate pentru ca imi aminteste de cineva drag...

Leviss
27th February 2006, 01:40
dolly parton & kenny rogers - sometimes when we touch si LADY..Super ,te ung pe suflet..