PDA

View Full Version : Premier League 2007/2008



Pages : [1] 2

Bogdy LFC
14th June 2007, 13:12
Saturday, 11 August 2007

Arsenal v Fulham, 15:00
Aston Villa v Liverpool, 15:00
Bolton v Newcastle, 15:00
Chelsea v Birmingham, 15:00
Derby v Portsmouth, 15:00
Everton v Wigan, 15:00
Man Utd v Reading, 15:00
Middlesbro' v Blackburn, 15:00
Sunderland v Tottenham, 15:00
West Ham v Man City, 15:00




Meciurile din prima etapa:)

Celso
15th June 2007, 09:49
ho ca se vor schimba:headbang: :headbang: :headbang: ...le`a trecut si el asa cum le`a trecut BBC...se stabilesc ....se vor juca ca si pana acum ...

sambata:
1 meci incepe la 14:45
6 de la 17:00
1 de la 19:15

duminica:
inca 2 , nu mai stiu orele:mda:

Celso
15th June 2007, 11:31
pai ce crezi ca aici e Liga I?:) sa repartizeze meciurile numai dupa cum vor televiziunile?...... asa se joaca fotbalul adevarat, asa a fost mereu si nu a fost rau deloc;)

Celso
15th June 2007, 12:05
inca odata....nu este timp..se joaca miercuri-sambata,duminica ...cupa uefa, CL, cupa FA, LDV Cup ... englezii sunt foarte conservatori, greu ii schimbi de pe a lor:)

ma rog...da tu un mail la federatia engleza poate ii convingi:D

Bogdy LFC
18th June 2007, 23:36
Sînge străin în Premier League

Organismul Premier League începe să pompeze tot mai puțin sînge englez. La nivelul jucătorilor și, mai nou, la niveul patronilor de club. Au fost atacate organele vitale, Manchester și Chelsea, și, de curînd, Liverpool. Alături de acestea, Fulham, Aston Villa, West Ham și Portsmouth respiră și ele aer străin. Arsenal ar putea fi la rîndul ei preluată de Stan Kroenke, patron al celor de la Denver Nuggets (NBA) și Colorado Avalanche (NHL).

Blackburn Rovers va deveni al patrulea club din campionatul Angliei care ar avea patron american. Oferta este în valoare de 99 de milioane de euro și este făcută de omul de afaceri din SUA Daniel Williams. Familia Rothschild, adviserii financiari ai clubului negociază în numele englezilor.

Birmingham City poate fi preluată și ea în acestă săptămînă de omul de afaceri din Hong Kong, Carson Yeung, care a făcut o ofertă de 74 de milioane de euro pentru cumpărarea clubului. Manchester City se află la rîndul ei pe lista de cumpărături a unor oameni de afaceri din afara Angliei.

Vezi care sînt cluburile din Premier League care au patroni străini

Club Patron Țara Data tranzacției Cu cît au cumpărat

Fulham Mohammed Al-Fayed Egipt Mai 1997 45 mil. euro*

Chelsea Roman Abramovici Rusia Iulie 2003 195 mil. euro

Man. United Malcolm Glazer SUA Mai 2005 1 mld. euro

Portsmouth Alexandre Gaydamak Franța Ianuarie 2006 100 mil. euro

Aston Villa Randy Lerner USA August 2006 110 mil. euro

West Ham United E. Magnusson& Islanda Noiembrie 2006 155 mil. euro
B. Gudmundsson

Liverpool G. Gillett & T. Hicks SUA Februarie 2007 320 mil. euro

Bogdy LFC
19th June 2007, 11:45
Toti investitorii se inghesuie in anglia,in italia nu am vazut sa fie preluat vreun club de straini

ANGLIA (PREMIER LEAGUE) - CEL MAI PUTERNIC SI CEL MAI SPECTACULOS CAMPIONAT DIN LUME :ok:

Bogdy LFC
19th June 2007, 15:18
Mourinho îi atacă pe Benitez, Ferguson, Wenger și compară jucătorii tineri cu pepeni

Antrenorul lui Chelsea a fost nevoit să vadă cum Manchester a cheltuit 40 de milioane de euro pentru Owen Hargreaves, Nani și Anderson. În acest timp, echipa lui Lampard a transferat doar gratis: Steve Sidwell, Claudio Pizarro și Tal Ben Haim.

„Oamenii întreabă: «Anul trecut Chelsea a cîștigat două trofee, de ce nu patru?»”. Dar nu mulți jurnaliști nu îi întreabă pe Benitez sau Wenger «De ce zero trofee?». Sau pe Ferguson: «De ce doar Premiership?»

este vorba de bani? Dacă da, atunci sezonul acesta pare să pună presiune pe cei care au cheltuit mai mult și Chelsea nu a fost printre ei.

Ei sînt Liverpool, Manchester, Tottenham și poate Arsenal. Deci poate la începutul sezonului o să spună că Chelsea nu e favorită.”


Mourinho a vorbit și despre jucătorii tineri.

„Fotbaliștii tineri sînt precum pepenii. Doar atunci cînd îi deschizi ești sigur 100% de calitatea lor. Uneori, pepenii care arată bine nu au gust foarte bun și alții care au un aspect mai urît sînt foarte buni!”


:happy:

Celso
19th June 2007, 15:21
„Fotbaliștii tineri sînt precum pepenii. Doar atunci cînd îi deschizi ești sigur 100% de calitatea lor. Uneori, pepenii care arată bine nu au gust foarte bun și alții care au un aspect mai urît sînt foarte buni!”

buna asta:ok:

cam asa e...multi nu vor lua in seama Chelsea anul asta:rolleyes:

Bogdy LFC
19th June 2007, 15:43
„Fotbaliștii tineri sînt precum pepenii. Doar atunci cînd îi deschizi ești sigur 100% de calitatea lor. Uneori, pepenii care arată bine nu au gust foarte bun și alții care au un aspect mai urît sînt foarte buni!”

buna asta:ok:

cam asa e...multi nu vor lua in seama Chelsea anul asta:rolleyes:

Eu da pt k Chelsea este cea mai buna echip din Anglia si le poate bate pe celelalte fara niciun jucator nou in lot.In primu rand poate catiga trofee si sunt sigur k o vor face si fara zeci de milioane de euro:)

Bogdy LFC
19th June 2007, 23:04
Pe benitez ce sa il mai intrebe ziaristii,doar s-au obisnuit ca liverpool sa lupte pentru locul 4 in anglia!

OFF-TOPIC (imi cer scuze pt asta)

Bai Cappone,eu stiu unde bati tu postand astfel de ironii.....postezi in felu asta sa ma oftici pe mine insa afla k m-ai oficat doar la faza aia cu ''impotentia''....k in rest prin afirmatii d-astea,NU ma impresioneaza pe mine fraieri terminati d-astia k tine...

Deci las-o mai moale...k nimeni NU te baga in seama cand spui lucrurile alea :ok:

Anti_Broscar
21st June 2007, 17:52
Abia astept startul sezonului. Sunt sigur ca anul acesta Spurs va prinde un loc de LC (mai bine spus SPER sa prinda un loc de LC). Cat despre "jucatorii tineri sunt ca pepenii" nu cred ca Mourinho poate sa aiba pretentia ca stie despre jucatorii tineri mai mult decat Sir Alex sau Wenger(de exemplu).

Bogdy LFC
21st June 2007, 18:25
Abia astept startul sezonului. Sunt sigur ca anul acesta Spurs va prinde un loc de LC (mai bine spus SPER sa prinda un loc de LC). Cat despre "jucatorii tineri sunt ca pepenii" nu cred ca Mourinho poate sa aiba pretentia ca stie despre jucatorii tineri mai mult decat Sir Alex sau Wenger(de exemplu).

Omule fara niciun fel de suparare dar Spurs vor mai astepta 2,3 sezoane sa joace in CL.Sunt sigur k odata si odata vor reusi:ok: Dar dupa cum am mai spus,au ratat o sansa incredibila la sfarsitul sezonului 2005-2006:(

*In alta ordine de idei - Mourinho probabil nici nu trebuie sa stie f multe despre jucatori tineri atat timp cat dispune de zeci de milioane pt jucatorii cu experienta si in general pt jucatorii pe care ii vrea.Sa NU uitam totusi k Fergie si Wenger sunt mai avansati in varsta decat Jose,dar NU si mai smecheri decat el:ok:

Lordul
22nd June 2007, 23:49
adevarui ca Liverpool n-a mai castigat titlul din 1990

ReD_Devil
23rd June 2007, 11:43
iara castiga Manchester campionatul anul asta :drak:

:happyce tare-i

Geografu
23rd June 2007, 12:12
iara castiga Manchester campionatul anul asta :drak:

E GENIAL !!! :ras-plans:

Celso
30th June 2007, 20:55
Cappone te rog eu, termina cu glumele astea....nu mai confunda Internul cu Externul....:angry:...

noi preferam sa fie MU favorita si sa le aratam pe parcurs ce putem;)

OverMind
30th June 2007, 22:36
,arsenal are numai copii in echipa

Haha , asta e cea mai tare faza . Peste tot aud acelasi lucru . Ca avem o echipa tanara , in formare si ca nu putem emite pretentii :) Totusi , ce parere ai de : Toure,Rosicky,Ljungberg,Gallas,Hleb,Gilberto,Adeba yor ? Si ei tot "copii" sunt ? :yeah:
Plus ca mai avem in echipa jucatori intra-devar tineri , insa cu o mare experienta : Senderos,Van Persie,Fabregas,Eboue . Asa ca nu-mi fac probleme din acest punct de vedere .Important e sa fim feriti de accidentari , pentru ca s-a vazut si sezonul acesta ca ne-au lipsit cativa jucatori importanti . ;)

Oricat , un atacant (Tevez,Martins,Huntelaar,Babel) sigur va mai fi transferat. Plus un fundas dreapta (Sagna) pt ca Eboue e praf ca full-back :drak:

ReD_Devil
1st July 2007, 09:47
noi preferam sa fie MU favorita si sa le aratam pe parcurs ce putem;)

sa speram ca nu prea multe :D

Cappone
3rd July 2007, 15:18
Haha , asta e cea mai tare faza . Peste tot aud acelasi lucru . Ca avem o echipa tanara , in formare si ca nu putem emite pretentii :) Totusi , ce parere ai de : Toure,Rosicky,Ljungberg,Gallas,Hleb,Gilberto,Adeba yor ? Si ei tot "copii" sunt ? :yeah:
Plus ca mai avem in echipa jucatori intra-devar tineri , insa cu o mare experienta : Senderos,Van Persie,Fabregas,Eboue . Asa ca nu-mi fac probleme din acest punct de vedere .Important e sa fim feriti de accidentari , pentru ca s-a vazut si sezonul acesta ca ne-au lipsit cativa jucatori importanti . ;)

Oricat , un atacant (Tevez,Martins,Huntelaar,Babel) sigur va mai fi transferat. Plus un fundas dreapta (Sagna) pt ca Eboue e praf ca full-back :drak:


eu nu ma refeream neaparat la tinerete ci la valoare,unde cei de la arsenal sun copii mici

OverMind
3rd July 2007, 21:55
eu nu ma refeream neaparat la tinerete ci la valoare,unde cei de la arsenal sun copii mici

Nici ca se putea replica mai buna . :happy

Ai sa vezi cat de "copii" o sa fim in sezonul viitor. ;)

becaligr
3rd July 2007, 23:26
Fortza Manchester Campionii sus

Absint
6th July 2007, 18:39
Manchester este principala favorita la titlu. Chelsea trebuie sa-si gaseasca cadenta din sezoanele cand a luat titlul, Arsenal si Liverpool pot profita din linia a doua...alte formatii nu cred ca pot conta pentru titlu', eventual doar pentru un loc de CL

ducus
7th July 2007, 21:14
"Apasul" Carlos Tevez a semnat pe 2 sezoane cu Manchester United.

kain
8th July 2007, 01:58
E un jucator bun, dar nu de speriat :D

ReD_Devil
8th July 2007, 09:52
E un jucator bun, dar nu de speriat :D

e un juc excelent :ok::drak: e.....TEVEZ;)

Bogdy LFC
18th July 2007, 17:11
Manchester este principala favorita la titlu. Chelsea trebuie sa-si gaseasca cadenta din sezoanele cand a luat titlul, Arsenal si Liverpool pot profita din linia a doua...alte formatii nu cred ca pot conta pentru titlu', eventual doar pentru un loc de CL

Voi credeti k in fiecare sezon se fura titluri?:happy Va inselati...chiar dak NU ia LFC dar Chelsea isi va recupera tilul pierdut (furat) :ok:

Patriots
18th July 2007, 19:14
E un jucator bun, dar nu de speriat :D

Tevez in acest moment nu stiu daca are valoare de MU , dar sper ca pe parcurs jocul lui sa i se imbunatateasca si sa ne ajute sa ne pastram titlul.
@kain : Cum sa nu fie de speriat cu cicatricele acele pe care le are pe fata si pe gat :D

Bogdy LFC
18th July 2007, 19:24
Tevez in acest moment nu stiu daca are valoare de MU , dar sper ca pe parcurs jocul lui sa i se imbunatateasca si sa ne ajute sa ne pastram titlul.


Mai bine zis mufc n-are valoare de Tevez.''Apasul'' trebuia sa evolueze la cluburi mari cum ar fi LIVERPOOL,Inter:ok:

Patriots
18th July 2007, 21:05
Mai bine zis mufc n-are valoare de Tevez.''Apasul'' trebuia sa evolueze la cluburi mari cum ar fi LIVERPOOL,Inter:ok:

Chiar nu vad de ce celor de la Liverpool le-ar mai fi trebuit un atacant.Ii aveti pe Torres , Crouch , Babel , Kuyt si Benayoun.
Eu sper ca Tevez sa se descurce la MU.Am zis ca nu are valoare de ei pt. ca pe mine nu m-a impresionat jocul lui la West Ham UTD.Sper ca sub conducerea lui Sir Ferguson , Tevez sa ajunga un jucator mult mai valoros decat este acum.Mi nu mi se pare ca joaca la potentialul lui maxim.

Iaco
18th July 2007, 21:34
Mai bine zis mufc n-are valoare de Tevez.''Apasul'' trebuia sa evolueze la cluburi mari cum ar fi LIVERPOOL,Inter:ok:


Mi-e lene sa-ti si raspund...

Sasuke Uchiha
18th July 2007, 21:37
tevez si rooney in atac vor face spectacol :ok:

ReD_Devil
18th July 2007, 21:43
Mai bine zis mufc n-are valoare de Tevez.''Apasul'' trebuia sa evolueze la cluburi mari cum ar fi LIVERPOOL,Inter:ok:

da bine :happy:limba:

mArIuSeL
25th July 2007, 13:33
Si sezonul aceste Manchester va castiga titlu!!

YoNuTzz
27th July 2007, 15:46
cred k de data asta batalia se va da in 3, man utd, chelsea, si liverpool...totusi mizez pe man utd...
apropo, premier league se transmite tot pe telesport ?

Raphy
27th July 2007, 18:20
NU, Premier League va fi transmisa de Eurosport 2, cu 6 meciuri/etapa. Asa ca vom auzi niste comentatori experimentati (Emil Gradinarescu, Tomescu, Vlad Ienachita Vacarescu etc:P),nu comentatorii aia jalnici de pe telesport.

mArIuSeL
27th July 2007, 23:42
NU, Premier League va fi transmisa de Eurosport 2, cu 6 meciuri/etapa. Asa ca vom auzi niste comentatori experimentati (Emil Gradinarescu, Tomescu, Vlad Ienachita Vacarescu etc:P),nu comentatorii aia jalnici de pe telesport.

Deci nu pot sa cred!!!
Sa nu pot urmari nici campionau preferat!!!:(
Si voi prindeti Eurosport 2?

Geografu
27th July 2007, 23:44
Eu da ca am Dolce !! :yes:

Raphy
28th July 2007, 17:35
Si eu prind...am abonament baza la RCS

Celso
10th August 2007, 18:02
1. Care este diferența dintre Eurosport 2 și Eurosport 2 România?

Eurosport 2 - canalul internațional

În ianuarie 2005, Eurosport SA a lansat Eurosport 2, un nou canal sportiv pan-european, complementar Eurosport. În prezent, Eurosport 2 este recepționat în sistem pay TV în 25 de milioane de locuințe din 40 de țări din Europa și Orientul Mijlociu.

În februarie 2006, a fost lansată versiunea în limba română a Eurosport 2. Canalul este distribuit prin retețele de satelit și operatorii de cablu din România.

Eurosport 2 România

Sâmbătă, 11 august, Eurosport SA va lansa Eurosport 2 România, un nou canal sportiv, care emite prin intermediul unui alt satelit și care va fi disponibil în România. Canalul include o fereastră de programe regională care va prezenta meciurile din prima ligă a campionatului de fotbal englez Barclay's Premier League, în direct și în exclusivitate, un canal comentat 100% în limba română.

2. Există un alt loc unde pot urmări meciurile din Premier League în direct, dacă nu recepționez Eurosport 2 România?
Nu. Eurosport 2 România este singurul post care difuzează în direct în România meciurile din Barclay's Premier League.

3. Cum pot urmări acasă meciurile din Barclay's Premier League?

Trei platforme de satelit - Boom TV, Dolce și Max TV - și numeroși operatori de cablu - Beta Sistem, Elvila, G.B.G Cablu Line, GMB Computers, KATV Star, KTV, Led Communications, Media Cable, Miba Telecom 2000, Myty Sat Prodcompimpex, Pacris, Procatel, SIO Electronics etc. - au încheiat deja contracte de difuzare și vor distribui abonaților Eurosport 2 România.

Abonații acestor operatori vor putea urmări în direct și în exclusivitate meciurile din Barclay's Premier League, încă de la începutul sezonului, de pe 11 august.

Pentru a fi siguri că recepționați canalul, vă rugăm să vă contactați operatorul de cablu, satelit sau IPTV.

4. Cum rămâne cu ceilalți operatori? Este prea târziu pentru a recepționa canalul, după startul sezonului?

Eurosport SA nu își distribuie în mod direct canalele către consumatori, dar dorește să ofere telespectatorilor din România accesul la cea mai puternică ligă de fotbal din Europa, prin intermediul diverșilor operatori de cablu, satelit și IPTV, cu Eurosport 2 România.

Trebuie să vă contactați operatorul pentru a afla dacă intenționează să preia noul canal. Eurosport SA este oricând la dispoziția operatorilor, dacă aceștia doresc să ofere canalul telespectatorilor lor.

5. Trebuie să plătesc în plus pentru a recepționa Eurosport 2 cu meciurile din Barclay's Premier League în direct și în exclusivitate?
Operatorii sunt singurii în măsură să decidă asupra strategiei lor comerciale și a politicii de prețuri. Operatorii pot introduce noi canale sau înlocui canale deja existente, conform solicitărilor abonaților și în interesul propriilor afaceri.

Majoritatea operatorilor, care au încheiat deja contracte pentru recepționarea noului canal, vor distribui Eurosport 2 România și meciurile din Premier League fără costuri suplimentare, în pachetul de bază, tuturor abonaților, încă de la începutul sezonului.

sper sa va fie de ajutor! multumim Eurosport 2:yeah:

asadar ce urmarim maine:yes::

14:30 FOTBAL: Premier League în Anglia : Sunderland (Anglia) - Tottenham Hotspur (Anglia)

17:00 FOTBAL: Premier League în Anglia : Bolton Wanderers (Anglia) - Newcastle (Anglia)

19:15 FOTBAL: Premier League în Anglia : Aston Villa (Anglia) - Liverpool (Anglia)

Luis Garcia10
11th August 2007, 00:32
:o: :o: :o: Si cat de probabil e sa prindem acest program care se lanseaza maine? :groggy:

Luis Garcia10
11th August 2007, 01:53
Show pe Eurosport 2
Începînd de astăzi, fotbal spectacol din Premier League în fiecare week-end pe Eurosport 2. În prima etapă vor fi transmise în direct nu mai puțin de 6 meciuri, unul mai frumos decît altul. Sîmbătă, de la ora 14:45, Sunderland - Tottenham, urmat de Bolton - Newcastle (17:00), ziua încheindu-se cu Aston Villa - Liverpool (19:15). Duminică joacă favoritele: Arsenal - Fulham (14:00), Chelsea - Birmingham City (16:00) și Man. United - Reading (18:00).

Gsp.ro!

Deci pana la urma... daca prindem Eurosport 2 vedem Anglia sau tre` sa asteptam un nou program? ( si vom prinde doua! ambele in romana! )

Celso
11th August 2007, 10:34
vor fi mah pe asta de acum:P

Luis Garcia10
11th August 2007, 11:00
Ok..pai vazusem o reclama pe Eurosport 2... ca dau nu stiu ce porcarie la 15:30...si d-aia am fost confuz! Am mai vazut si asta aici cu diferentele..si m-am speriat :P Ms pentru raspuns :ok: :D

Celso
11th August 2007, 11:24
ENG Premier League, Injuries, August 11 - 10.08.2007

Sunderland 18 LEADBITTER Grant AMC ** 10.8 INJURED
Sunderland 2 HALFORD Greg DR/SC * 10.8 DOUBT

Tottenham 25 LENNON Aaron AMR *** 10.8 INJURED
Tottenham 26 KING Ledley D/DMC *** 10.8 INJURED
Tottenham 3 LEE Young-Pyo DRL * 10.8 INJURED
Tottenham 16 BALE Gareth DL * 10.8 INJURED
Tottenham 32 ASSOU-EKOTTO Benoit DL * 10.8 INJURED

Bolton 11 GARDNER Ricardo D/AML ** 10.8 INJURED
Bolton 7 GIANNAKOPOULOS Stelios AMRC * 10.8 INJURED
Bolton 10 WILHELMSSON Christian FRLC * 10.8 DOUBT lacking match fitness
Bolton 23 DZEMAILI Blerim DMC * 10.8 INJURED
Bolton 27 BRAATEN Daniel FRLC * 10.8 DOUBT lacking match fitness
Bolton 24 O'BRIEN Joey DR/MC - 10.8 INJURED

Newcastle 1 GIVEN Shay GK *** 10.8 INJURED
Newcastle 7 BARTON Joey DMC *** 10.8 INJURED
Newcastle 10 OWEN Michael SC *** 10.8 INJURED
Newcastle 5 EMRE MLC ** 10.8 INJURED
Newcastle 11 DUFF Damien AML ** 10.8 INJURED
Newcastle 33 BABAYARO Celestine DL * 10.8 INJURED

Derby 28 BARNES Giles MRLC ** 10.8 INJURED

Portsmouth 2 PRIMUS Linvoy DRC ** 10.8 INJURED
Portsmouth 3 STEFANOVIC Dejan DLC ** 10.8 INJURED
Portsmouth 19 KRANJCAR Niko AMLC * 10.8 INJURED

Everton 17 CAHILL Tim AMC *** 10.8 INJURED
Everton 3 BAINES Leighton DL ** 10.8 INJURED
Everton 14 VAUGHAN James SC * 10.8 INJURED

Wigan 11 BROWN Michael MRLC ** 10.8 SUSPENDED
Wigan 2 TAYLOR Ryan D/MR * 10.8 INJURED

Middlesbrough 8 WOODGATE Jonathan DC *** 10.8 INJURED
Middlesbrough 10 ROCHEMBACK Fabio MRC ** 10.8 SUSPENDED
Middlesbrough 12 POGATETZ Emmanuel DLC/ML ** 10.8 INJURED
Middlesbrough 14 HUTH Robert DC * 10.8 INJURED
Middlesbrough 26 BATES Matt DRC - 10.8 INJURED
Middlesbrough 42 CRADDOCK Tom SC - 10.8 SUSPENDED

Blackburn 14 REID Steven MRC ** 10.8 INJURED
Blackburn 25 BERNER Bruno DLC * 10.8 INJURED
Blackburn 31 PETER Sergio AMRL * 10.8 INJURED

West Ham 2 NEILL Lucas DR *** 10.8 INJURED
West Ham 8 PARKER Scott MC *** 10.8 INJURED
West Ham 20 FAUBERT Julien D/AMR ** 10.8 INJURED
West Ham 27 DAVENPORT Calum DC * 10.8 INJURED
West Ham 33 QUASHIE Nigel MC * 10.8 INJURED

Man City 1 ISAKSSON Andreas GK ** 10.8 INJURED
Man City 3 BALL Michael D/DML ** 10.8 SUSPENDED
Man City 9 MPENZA Emile SC ** 10.8 INJURED
Man City 26 MILLS Matthew DC * 10.8 SUSPENDED

Aston Villa 1 SÖRENSEN Thomas GK *** 10.8 INJURED
Aston Villa 10 CAREW John SC ** 10.8 PROBABLE

Liverpool 12 FABIO AURELIO D/DML * 10.8 INJURED

absentii de azi!

siiir louie
11th August 2007, 13:21
e naspa ca nu se joaca mai multe noaptea...si orele-s atat de aiurea...mai ales alea in paralel

vad ca esti din Iasi. Prinzi cumva Eurosport2?

la ce firma de cablu esti?

Celso
11th August 2007, 14:32
ne-am luat plasa.....RCS nu da Eurosport Barclays deocamdata:| ...oricum....ma uit pe net;)

Luis Garcia10
11th August 2007, 14:34
Ce ti-am zis ;)

Celso
11th August 2007, 14:37
agitatie de pomana:cry:...

Tak3r
11th August 2007, 14:47
S-a mutat Premiership pe plaje....thank you RCS

Luis Garcia10
11th August 2007, 14:49
Deci sunt 2 programe...Eurosport 2 si Eurosport 2 Romania! Ce rahat! Ca la noi la nimeni! :cry: :cry: :angry:

Celso
11th August 2007, 14:56
mda...sa vbim si despre fotbal

Sunderland : Gordon, Whitehead, Nosworthy, McShane, Wallace, Edwards, Etuhu, Yorke, Richardson, Murphy, Stokes.

Spurs : Robinson, Chimbonda, Gardner, Stalteri, Kaboul, Jenas, Zokora, Malbranque, Tainio, Berbatov, Keane.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aston Villa: Taylor, Laursen, Mellberg, Cahill, Bouma, Agbonlahor, Petrov, Reo Cocker, Barry, Carew, Young

Liverpool: Reina, Riise, Carragher, Agger, Finnan, Benayoun, Mascherano, Gerrard, Babel, Torres, Kuyt

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

West Ham: Green, McCartney, Ferinand, Upson, Spector, Boa Morte, Noble, Bowyer, Ljunberg, Bellamy, Ashton

Manchester City:Hart, Garrido, Onuoha, Richards, Petrov, Elano, Hamann, Geovanni, Bianchi, Coraddi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Middlesbrough: Jones, Arca, Taylor, Davies, Young, Downing, Tuncay, Boateng, Cattermole, Aliadiere, Yakubu

Blackburn Rovers: Friedel, Warnock, Samba, Nelsen, Emerton, Pedersen, Savage, Dunn, Bentley,McCarthy, Santa Cruz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Everton: Howard, Lescott, Yobo, Jagielka, Hibbert, Neville, Pienaar, Carsley, Arteta, Anichebe, Johnson

Wigan: Kirkland, Kilbane, Hall, Bramble, Melchiot, Valencia, Landzaat, Scharner, Koumas, Heskey, Camara

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Derby: Bywater, McEveley, Todd, Davis, Mears, Jones, Pearson, Oakley, Teal, Howard, Earnshaw

Portsmouth: James, Hreidarsson, Campbell, Distin, Lauren, O'Neill, Mendes, Muntari, Taylor, Nugent, Utaka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bolton: Jaaskelainen, Samuel, Michalik, Faye, Hunt, Spees, McCann, Teymouriar, Nolan, Anelka, Helguson

Newcastle: Harper, Enrique, Rozenhal, Taylor, Carr, Geremi, Butt, Milner, Martins, Viduka

Raphy
11th August 2007, 15:42
Deci sunt 2 programe...Eurosport 2 si Eurosport 2 Romania! Ce rahat! Ca la noi la nimeni! :cry: :cry: :angry:
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul...asa se intampla mereu la noi :angry: Ma si miram de ce este volei pe Eurosport2 :no::sleep::headbang:
Sper sa se simta providerii de cablu si sa inlocuiasca E2 cu E2 Romania.:rosu:

Kainsashiki
11th August 2007, 16:44
Sunderland invinge Tottenham la debutul Premiership

Sunderland a obtinut o victorie in ultimele secunde, scor 1-0, in fata lui Tottenham Hotspurs in prima partida a sezonului 2007/2008 din Premier League.

Cu cateva minute inainte de startul meciului, Michael Dawson a suferit o accidentare la glezna si managerul Martin Jol a fost nevoit sa-l trimita pe Atnhon Gardner in locul sau. Pe langa Dawson, Tottenham avea deja o lista impresionanta de accidentari, cu King, Young-Pyo, Assou-Ekotto, Lennon, Alwick si Bale.

Martin Jol a inceput meciul de la Sunderland cu Keane si Berbatov in atac, tinandu-l astfel pe banca pe jucatorul adus pentru 17 milioane de lire sterline de la Charlton, Darren Bent. Dupa 35 de minute echilibrate, fara nici o ocazie clara de gol, cele doua echipe au lasat garda jos in ultimele zece minute ale primei reprize si, dupa ce Robinson l-a blocat excelent pe Murphy in minutul 37, Dimitar Berbatov a lobat o minge peste portarul Gordon, insa in momentul in care se pregatea sa suteze a fost deposedat.

In partea secunda, jocul a fost unul de lupta, dar spectacolul a lipsit cu desavarsire, la capitolul ocazii putand nota doar lovitura libera a lui Berbatov, trimisa peste poarta, in minutul 56 si devierea cu genunchiul a lui Etuhu din minutul 89, scoasa excelent de Robinson.

Totusi, pe finalul partidei, Sunderland a presat din ce in ce mai tare, reusind un gol decisiv in ultimele secunde ale partidei prin sutul lui Chopra din 10 metri.

Au evoluat:

Sunderland: Gordon; Whitehead, Nosworthy, McShane, Wallace; Edwards, Yorke, Etuhu, Richardson; Murphy, Stokes.
Tottenham: Robinson; Chimbonda, Gardner, Kaboul, Stalteri; Malbranque, Jenas, Zokora (Huddlestone '86), Tainio (Bent '58); Keane, Berbatov (Defoe '76).

Onlinesport

Celso
11th August 2007, 16:49
wow:shocked:....3 pcte mari de inceput pt Sunderland.... si dush rece pe Spurs

Universal
11th August 2007, 16:49
Mare surpriza :o:

Celso
11th August 2007, 18:25
LIVE

60' Bolton 1 : 3 Newcastle
64' Derby County 1 : 1 Portsmouth
65' Everton 1 : 0 Wigan
65' Middlesbrough 1 : 1 Blackburn
63' West Ham 0 : 1 Manchester City

Celso
11th August 2007, 19:24
FT Sunderland 1 : 0 Tottenham
FT West Ham 0 : 2 Manchester City
FT Bolton 1 : 3 Newcastle
FT Derby 2 : 2 Portsmouth
FT Middlesbrough 1 : 2 Blackburn
FT Everton 2 : 1 Wigan
6' Aston Villa 0 : 0 Liverpool

sau marcat ceva goluri in prima etapa:D

Kainsashiki
11th August 2007, 19:36
WEST HAM - MANCHESTER CITY 0-2

Brazilianul Elano, transferat in aceasta vara de la formatia antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetsk, i-a pasat unei alte achizitii, Bianchi, sosit de la Reggina, care a marcat din fata portii primul gol pentru Manchester City in acest sezon.

In minutul 24, West Ham a luat cu asalt poarta lui Smeichel! Dupa ce initial s-a cerut penalty pentru un hent al lui Richards, Bowyer a sutat din vole, insa mingea a lovit bara, iar apoi arbitrul a fluierat fault in atac.

In partea secunda, meciul a fost extrem de disputat, cu ocazii la ambele porti, insa tot Manchester City a dat lovitura, in minutul 87, prin brazilianul Geovanni, care a fructificat o actiune frumoasa a lui Nedum Onuoha. Acelasi Geovanni a fost aproape sa duca scorul la 3-0 in ultimele secunde, insa portarul Green a aparat bine sutul sau de la 16 metri, iar Manchester City obtine o victorie, scor 2-0, la debutul lui Sven-Goran Eriksson pe banca echipei din Manchester.

BOLTON - NEWCASTLE 1-3

Newcastle a inceput in forta meciul cu Bolton si in minutul 11, dupa o lovitura libera, Charles N'Zogbia a introdus balonul in poarta. Zece minute mai tarziu, Newcastle si-a majorat diferenta dupa ce Martins a preluat o minge pe piept in careu si l-a invins pe Jaaskelainen.

Meciul a continuat sa aiba un ritm bun, iar Steven Taylor a respins de pe linia portii o minge la care portarul lui Newcastle, Harper, era batut. In minutul 27, pe Reebok Stadium s-a lasat linistea, dupa ce Martins a reusit dubla gratie unui sut de la 30 de metri.

Spectacolul a continuat, iar cu un minut inainte de pauza, mijlocasul lui Bolton, Gavin McCann, a sutat din vole putin pe langa poarta. La doua minute dupa pauza, Bolton a continuat cursa de urmarire, insa dupa o pasa a lui Anelka, Gary Speed a sutat destul de slab si Steve Harper a respins in corner.

Bolton a reusit golul meritat in minutul 50, cand Gaving McCann i-a pasat lui Nicolas Anelka in suprafata de pedeapsa si a sutat la coltul lung, dar meciul s-a terminat cu victoria lui Newcastle, scor 3-1.

DERBY COUNTY - PORTSMOUTH 2-2

La primul meci de la revenirea in Premiership, Derby County a deschis scorul in minutul 2, gratie sutului lui Matt Oakley care l-a lasat fara replica pe David James. Portsmouth a reusit egalarea in minutul 25, cand Benjani l-a invins pe Bywater cu un sut din interiorul careului de 16 metri.

Portsmouth a prins curaj dupa ce a egalat si cu cateva minute inainte de pauza Steven Bywater a scos excelent sutul cu piciorul drept al lui Utaka. Cu cateva minute inainte de final, mai exact in minutul 82, John Utaka a adus-o pe Portsmotuh in avantaj, dar la reluarea jocului Derby a egalat, printr-un jucator vinovat la precedentul gol al lui Portsmouth, Andy Todd.

EVERTON - WIGAN 2-1

Everton a deschis scorul in minutul 26, dintr-o lovitura libera de la 10 metri a lui Osman, pentru ca acelasi Osman sa marcheze in minutul 61, dar arbitrul a anulat golul pentru fault la portar. In minutul 75, Anichebe a dublat avantajul lui Everton, iar in minutul 80 Sibierski a stabilit scorul final.


MIDDLESBROUGH - BLACKBURN ROVERS 1-2

Pe Riverside Stadium, Middlesbrough a inceput mai bine jocul, iar atacantul sosit de la Arsenal, Aliadiere a fost aproape de deschiderea scorului in minutul 8, cand a fost gasit excelent de Tuncay in careul lui Friedel. Weather a ratat si el alte doua bune ocazii pentru Boro, dar in minutul 30 Friedel a fost invins din lovitura libera de la 22 de metri executata de Stewart Downing.

In partea secunda, Roque Santa Cruz, aflat la debutul in Premiership si intrat in locul lui Benni McCarthy accidentat, a reusit sa aduca egalarea pentru Blackburn la doar patru minute dupa ce a intrat pe teren, cu o lovitura de cap din centrarea lui Bentley. In minutul 78, internationalul de tineret Matt Derbyshire a sutat splendid si a stabilit scorul final, desi in finalul partidei, Middlesbrough a avut o ocazie imensa, cand Friedel a scos lovitura de cap a lui Johnson din sase metri.

Celso
11th August 2007, 21:25
A batut si Liverpool, dupa ce Aston Villa a egalat in minutul 84 din penalty prin Barry, Liverpool a inscris in minutul 87 golul victoriei prin capitanul Steven Gerrard...asadar 2-1:)

Val
11th August 2007, 21:38
A batut si Liverpool, dupa ce Aston Villa a egalat in minutul 84 din penalty prin Barry, Liverpool a inscris in minutul 87 golul victoriei prin capitanul Steven Gerrard...asadar 2-1:)
Carragher era sa ne arda, a facut un hent prostec in careu si au egalat aia, dupa ce tot meciul au tras un sut pe poarta, si ala de undeva de la 30 de metri.
Dar noroc cu Steven, care a marcat un gol fabulos din lovitura libera de la 25 m, mingea ducandu-se direct in vinclu.

Catalanul
12th August 2007, 02:23
impresionant golul marcat de gerrard :shock:

Red devilkiller
12th August 2007, 10:13
Diavolii Rosii vor lua din nou campionatul si chiar Champions League... Nu exista echipa mai bine formata de cat Manchester United....
MANCHESTER UNITED RULLZ

Kainsashiki
12th August 2007, 14:13
Ce gol a luat Lehmann:happy :happy: happy

La prima atingere din acest sezon, i-a pasat lui Healy care a inscris din 5 metri :happy

ps: min 10 - penalty neacordat pt Arsenal

Celso
12th August 2007, 14:21
mama masii Lehmann....aveam la handicap pe Arsenal:mda:

Celso
12th August 2007, 15:18
Referee: Rob Styles

Manchester United
Manager: Alex Ferguson

van der Sar
Brown
Ferdinand
Vidic
Silvestre
Ronaldo
Carrick
Scholes
Evra
Rooney
Giggs

Reading
Manager: Steve Coppell

Hahnemann
Murty
Ingimarsson
Bikey
Shorey
Ki-Hyeon
Harper
Fae
Hunt
Kitson
Doyle

---------------------------------------------------
Referee: Mike Riley

Chelsea
Manager: Jose Mourinho

Cech
Johnson
Carvalho
Ben Haim
Cole
Wright-Phillips
Essien
Lampard
Cole
Shevchenko
Pizarro

Birmingham City
Manager: Steve Bruce

Doyle
Kelly
Taylor
Jaidi
Larsson
De Ridder
Muamba
Kapo
McSheffrey
O'Connor
Forssell

TenisFan
12th August 2007, 15:57
N-au zis cei de la Eurosport 2 ca trasnmit meciurile in direct?Eu prind Eurosport 2 si vad numai bazaconii nicidecum meciuri din Premier League...Stie cineva ce s-a intamplat? :shocked:

Kainsashiki
12th August 2007, 15:57
Arsenal, victorie tarzie cu Fulham

Arsenal Londra a obtinut o victorie tarzie, scor 2-1, in fata lui Fulham, intr-un meci in care Lehmann a facut gafa anului dupa numai 58 de secunde.

Meciul a inceput cum nu se poate mai rau pentru gruparea lui Arsene Wenger. In secunda 58, portarul Jens Lehmann a primit o pasa de la un coechipier si, in loc sa degajeze, i-a pasat lui David Healy, care a inscris din sase metri. Arsenal a trecut repede peste socul primirii unui gol atat de rusinos si in minutul 10 bielorusul Hleb a initiat o actiune pe partea stanga, a patruns in careu, unde a fost faultat de Chris Baird, dar arbitrul Phil Dowd a lasat jocul sa continue.

Arsenal si-a continuat presiunea, Rosicky fiind omul numarul unu din atacul "tunarilor". In minutul 13, cehul a reluat din vole centrarea fundasului dreapta adus de la Auxerre, Sagna, insa mingea a trecut putin pe langa vinclu. In minutul 18, Warner a fost salvat de Kinght, care a deviat din apropierea liniei portii sutul lui Robbie Van Persie.

Atacurile "tunarilor" au fost din ce in ce mai intense, insa Fulham s-a aparat bine si sansele de gol au venit d-abia spre sfarsitul primei repriza, cand Warner a facut minuni. Mai intai, a avut o dubla interventie la sutul lui Fabregas din 16 metri si apoi la sutul lui Rosicky din unghi, pentru ca in minutul 43 Warner sa se opuna unui no sut al cehului Rosicky.

Partea secunda a debutat cu acelasi ritm infernal din repriza intai. Mai intai, Rosicky a scapat pe partea stanga a terenului, a oprit mingea pe piept, a patruns in careu unde ramasese singru cu portarul poreclit Denzel, insa din nou, acesta s-a opus unui gol egalizator. Imediat, la cealalta poarta, Healy i-a dat din nou de furca lui Lehmann, insa neamtul a boxat in fata.

In minutul 53, Rosicky a patruns imperial printre doi fundasi ai lui Fulham, i-a pasat lui Van Persie, care se afla in ofside, dar arbitrii au lasat jocul sa continue, iar olandezul a fost blocat din nou excelent de Warner. Fulham a ripostat si in urma unui corner mingea a ajuns la McBride, care s-a impiedicat in momentul reluarii, dar acesta a reusit sa reia de jos, mingea trecand periculos pe langa poarta lui Lehmann, Bocanegra fiind la un pas sa o introduca in poarta.

Cu o jumatate de ora inainte de final, van Persie a fost lansat pe partea stanga, Bocanegra a luftat, insa tot el l-a deposedat pe olandez, mingea a ajuns la Rosicky, care a sutat de la 20 de metri, dar sutul sau a fost deviat intr-un corner ramas fara urmari. Dupa ce in urma cu cateva minute beneficiase de o alta lovitura libera de la 20 de metri pe care o trimisese in zid, Van Persie a obtinut una noua in minutul 66, cand a sutat periculos, putin pe langa vinclul portii lui Warner.

Asaltul la poarta lui Warner a continuat, in minutul 74 Kolo Toure si-a luat inima in dinti si a sutat dintr-o pozitie dificila, dar Zat a respins de pe linia portii iar suturile ulterioare au fost respinse la sacrificiu de jucatorii lui Fulham. Dar Fulham nu s-a multumit doar sa stea in aparare! Clint Dempsey a scapat singur cu Lehmann in minutul 78, neamtul era batut, dar balonul a trecut de putin pe langa poarta.

In fine, inevitabilul s-a produs in minutul 84. Kolo Toure a driblat doi adversari si la marginea careului a fost obstructionat de Bocanegra, iar arbitrul nu a ezitat si a acordat un penalty transformat de Van Persie cu un sut in vinclu. Un lucru ciudat s-a intamplat in timp ce "tunarii" incercau sa ia mingea din plasa ca sa repuna mai repede. Diop a venit prin invaluire, a luat mingea din poarta si a fugit cu ea spre marginea terenului, dar a fost prins din urma de Van Persie si mingea a fost recuperata.

Cel care a obtinut penalty-ul pentru Arsenal, Kolo Toure, a fost aproape sa isi inscrie un autogol, la o neintelegere cu Lehmann din minutul 88. Dupa o alta ocazie ratata de Arsenal, Alexander Hleb a fost lansat in careu, a preluat pe piept si a sutat din 10 metri, fara nici o sansa pentru Warner, un gol pe deplin meritat pentru "tunari", mai ales dupa numarul de ocazii avute si care aduce victoria lui Arsenal cu 2-1.

Onlinesport

Celso
12th August 2007, 15:58
Arsenal 2 - 1 Fulham
Repriză 1
1'Healy
Repriză 2
83' Van Persie (Penalty)
90' Hleb

superb forcing'ul de final al lui Arsenal!:cool:

Chelsea 2 - 1 Birmingham -minutul 37

15' Forssell
18' Pizarro
31' Malouda

Bravo Malouda:yeah:

YoNuTzz
12th August 2007, 16:06
N-au zis cei de la Eurosport 2 ca trasnmit meciurile in direct?Eu prind Eurosport 2 si vad numai bazaconii nicidecum meciuri din Premier League...Stie cineva ce s-a intamplat? :shocked:

u prinzi eurosport 2, premier league se transmite pe eurosport 2 romania...:(

pe de alta parte, victorie tarzie a lui arsenal :ok:

Celso
12th August 2007, 16:09
2-2:headbang:

ma ce gol...Kapo:(..unde e apararea de alta data!

TenisFan
12th August 2007, 16:09
premier league se transmite pe eurosport 2 romania...:(Wtf is that? :shocked: Nici nu stiam ca exista asa ceva... :sleep: :headbang: In fine poate ni-l baga si pe asta in ceva timp... :cry:
Chelsea are 2-1 cu cu Birmingham dupa ce oaspetii au condus prin Forssell... :shocked: Pt Chelsea au marcat cele doua achizitii Pizarro si Malouda... ;)
Later edit...2-2 => Kapo a ajuns la Birmingham... :shocked:
Intrebare: se poate vedea partida pe undeva?

Celso
12th August 2007, 16:14
http://www.myp2p.eu/Sunday.htm

downladezi sopcast, instalezi si vezi orice meci;)

YoNuTzz
12th August 2007, 16:14
2-2:headbang:

ma ce gol...Kapo:(..unde e apararea de alta data!

u unde vezi meciurile ?

TenisFan
12th August 2007, 16:19
Aveam Sopcast...Am prins meciul in sfarsit pe un canal...Merci mult celso... :ok: :yeah:

YoNuTzz
12th August 2007, 16:25
si de unde pot downloda si eu sopcast ? pls help

TenisFan
12th August 2007, 16:31
si de unde pot downloda si eu sopcast ? pls helphttp://sopcast.softonic.de/download Il poti lua de aici... :ok: Vezi cand dai click pe download sa astepti ceva secunde pana apare fereastra de download... ;) Golul lui Kapo a fost superb... :shocked:

Celso
12th August 2007, 16:39
EssienEssienEssienEssienEssienEssienEssienEssien :lol: superb 3-2

YoNuTzz
12th August 2007, 16:57
am prins si eu meciul...
multumesc :ok:

Incubus
12th August 2007, 18:07
ma ce se intampla cu Eurosport 2 asta? Voi prindeti canalul bun?
Eu sunt pe RCS si il am pe ala naspa care da numai tampenii:headbang: E cineva pe RCS care il are pe cel bun?

Celso
12th August 2007, 18:13
nu il are nimeni:(

Incubus
12th August 2007, 18:23
si pe Sopcast, canalul Eurosport 2, se vede meciul dar ala comenteaza atletism :lol:

Celso
12th August 2007, 19:56
Manchester - Reading 0-0:o:

YoNuTzz
12th August 2007, 19:58
eu sunt simpatizant al lui man utd...
astazi doar 0-0...portarul lui reading a scos orice...:(

TenisFan
12th August 2007, 20:03
Man Utd a jucat si-n superioritate numerica circa 20 de minute...Cam socant scorul mai ales ca Reading cred ca se va bate la retrogradare anul asta... :shocked:

Celso
12th August 2007, 21:28
ETAPA 1

Aston Villa - Liverpool 1:2
Laursen[own]
Barry
Gerrard

Bolton - Newcastle 1:3
N Zogbia
Martins
Martins
Anelka

Derby - Portsmouth 2:2
Oakley
Mwaruwari
Todd
Utaka

Everton - Wigan 2:1
Osman
Anichebe
Sibierski

Middlesbro' - Blackburn 1:2
Downing
Santa Cruz
Derbyshire

Sunderland - Tottenham 1:0
Chopra

West Ham - Man City 0:2
Bianchi
Geovanni

Arsenal - Fulham 2:1
Van Persie
Hleb
Healy

Chelsea - Birmingham 3:2
Pizarro
Malouda
Essien
Forssell
Kapo

Man Utd v Reading 0:0

Elphax
13th August 2007, 12:43
NUFC rules ! no. 1 :D

Hard
13th August 2007, 16:21
tottenham si manchester united surprizele acestei etape :drak:

Celso
13th August 2007, 20:35
de maine incepe o noua etapa!...etapa 2

14 August 2007
Tottenham v Everton, 22:00

15 August 2007
Birmingham v Sunderland, 21:45
Fulham v Bolton, 21:45
Man City v Derby, 21:45
Portsmouth v Man Utd, 21:45
Reading v Chelsea, 22:00
Wigan v Middlesbrough, 22:00

nu uitati de concurs!:evil:

YoNuTzz
16th August 2007, 04:55
o etapa proasta ptr man utd again...
ink un egal, si doar 2 puncte din 6...
nu ma asteptam la un start atat de slab din partea lu man utd...
intre timp chelsea au 6 puncte

Celso
16th August 2007, 07:46
da! asa este...Chelsea castiga iarasi greu, dar a luat distanta de 4 puncte fata de Man:)...invingand-o chiar pe Reading, egala lui MU de duminica!:rolleyes:...revin mai pe seara cu detalii!

Celso
18th August 2007, 16:47
Portsmouth 3 - 1 Bolton

Repriză 1
13'Anelka
16' Kanu
30' Utaka
Repriză 2
88' Taylor (Penalty)

si cati au mers pe 2-1 la concurs:D...oricum Anelka si-a facut din nou datoria:)

Celso
18th August 2007, 17:53
rezultate pauza

Birmingham 0 - 0 West Ham

Fulham 1 - 0 Middlesbrough
16' B McBride

Reading 1 - 0 Everton
44' S Hunt

Tottenham 3 - 0 Derby
2' S Malbranque
6' S Malbranque
14' J Jenas

Wigan 1 - 0 Sunderland
19' E Heskey

Celso
18th August 2007, 19:03
Finale

Birmingham 0 - 1 West Ham
70' M Noble (pen)

Fulham 1 - 2 Middlesbrough
16' McBride 1 - 0
55' 1 - 1 Mido
88' 1 - 2 L Cattermole

Reading 1 - 0 Everton
44' S Hunt

Tottenham 4 - 0 Derby
2' S Malbranque
6' S Malbranque
14' J Jenas
80' D Bent

Wigan 3 - 0 Sunderland
19' E Heskey
62' D Landzaat (pen)
69' A Sibierski (pen)


multe goluri azi in EPL....sa vedem ce va fi si in Newcastle-Villa

Celso
19th August 2007, 11:17
Newcastle 0 - 0 Aston Villa

astazi 2 derbyuri:yes:....

Manchester City - Manchester Utd
Liverpool - Chelsea
Blackburn - Arsenal

echipele asteptate pt derbyul orasului Manchester

http://img170.imageshack.us/img170/8307/machesteryyykp3.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-08-19

Bogdy LFC
19th August 2007, 11:51
Sper sa-i rupa cetatenii pe diavoli:drak:

Incubus
19th August 2007, 16:07
1-0 pt City :lol: la primul sut pe poarta
La aia sunt tribunele pline de "cetateni" si totusi se canta non-stop :happy:happy

Celso
19th August 2007, 17:58
City-Man Utd 1:0
Geovanni

City se va lupta cel putin pt un loc de UCL...anul acesta ...au facut echipa bunicica!:)

SweetMan
19th August 2007, 18:02
Au si antrenor

Incubus
19th August 2007, 18:29
unde se vede Liv - Chelsea? pe net nu merge nimic:headbang:

Celso
19th August 2007, 18:30
dap...e cazut sopcastu:headbang:

Celso
19th August 2007, 18:47
Channel - 22508 merge aici pe sopcast acum!

mariomax
19th August 2007, 19:26
ce rahat de arbitru.
urgent tricou albastru. :(


go Liverpool.
bravo Torres. :yeah:

mariomax
19th August 2007, 19:27
vaaaiiiii Riseeeeee

razwan_vs
19th August 2007, 19:33
1-1.....bv chelsea :D

mariomax
19th August 2007, 19:43
1-1.....bv chelsea :D

bravo celski pentru ce mah? :rosu:

razwan_vs
19th August 2007, 19:51
pt ca au egalat.....si raman pe locul 1 ;)

Celso
19th August 2007, 19:53
locul 1 nu cred....dar ne apropiem:evil:

delaparis
19th August 2007, 19:55
S-a terminat 1-1 ... meci incins dar slabut tehnic ...
Arbitraj ciudat :D

Bogdy LFC
19th August 2007, 19:58
Liverpool 1-1 Chelsea.Intotdeauna am spus k Chelsea este mai buna k dar imi pare rau k au scos un punct nemeritat dintr-o SINGURA,suficienta si eronata decizie de arbitraj.Pacat pt k va conta enorm acest egal in lupta pt titlu:(:headbang:

YoNuTzz
19th August 2007, 21:22
1-1...am vzt meciul si Liverpool merita sa castige...
pana una man city e pe primu loc :ok:

lenny9
20th August 2007, 16:51
1-1.....bv chelsea :D

Liverpool FC -Chelsea & Rob Styles ( centralul),Ian Gosling (de linie) 1-1.........pacat ca liverpool a jucat in 11 si ei in 13........cu ce ne ajuta ca sunt suspendati acum????

Geografu
25th August 2007, 16:17
Live acum in primul meci din etapa 4 din Premiership Liverpool conduce cu 1-0 la Sunderland gol marcat in prima repriza de Sissoko.Acum este minutul 69 ! ;)

Bogdy LFC
25th August 2007, 16:35
Live acum in primul meci din etapa 4 din Premiership Liverpool conduce cu 1-0 la Sunderland gol marcat in prima repriza de Sissoko.Acum este minutul 69 ! ;)

E chiar 2-0 acum :D

Celso
25th August 2007, 16:38
pfffffffffffffff...ce ghinion....aveam 1-0:headbang: ...min 87....mm Craciunescule:headbang:

Bogdy LFC
25th August 2007, 17:12
pfffffffffffffff...ce ghinion....aveam 1-0:headbang: ...min 87....mm Craciunescule:headbang:

Ti-am si zis k ''Spitalul de Urgenta'' mai face vreo nefacuta :happy

YoNuTzz
26th August 2007, 03:19
au batut si liverpool, si chelsea si arsenal...dak man utd nu bate maine, situatia devina tragica ptr ei...

Hard
26th August 2007, 10:37
Pai chiar nu bate:D

Bogdy LFC
26th August 2007, 11:39
Pai chiar nu bate:D

Eu sper sa NU invinga insa Spurs sunt mai dezastru k ei in startul asta de sezon:(

Geografu
26th August 2007, 11:46
La ce ora e marele meci ManU - Spurs ? :D

Celso
26th August 2007, 11:51
18.00

Geografu
26th August 2007, 12:12
Merci amice Celso ! ;)

Bogdy LFC
26th August 2007, 12:19
Merci amice Celso ! ;)

Pot sa te-ntreb de ce te intereseaza?:scsa::floricica::sneaky:

Geografu
26th August 2007, 12:21
Ma intereseaza orice din Premiership indiferent cine joaca deoarece NUMAI acolo se joaca cel mai frumos fotbal din lume.Si o partida ca asta merita vazuta sa stii ! :ok:

Bogdy LFC
26th August 2007, 12:25
Ma intereseaza orice din Premiership indiferent cine joaca deoarece NUMAI acolo se joaca cel mai frumos fotbal din lume. :ok:

Argument plauzibil si exceptional :ok:

Celso
26th August 2007, 13:19
Arsenal - CITY 1-0
Chiar și cu băiatul lui Schmeichel un erou în poartă, Man. City a pierdut primul meci din acest campionat
Trupa de mercenari a lui Eriksson, cu 17 naționalități diferite în lot, n-a mai rezistat și în fața lui Arsenal. Pînă ieri, nu pierduse nici un punct în primele 3 etape și nici nu primise vreun gol. Pe "Emirates" a cedat.
Deși Kasper Schmeichel, care e copia la indigo a tatălui său, fantasticul danez al lui Man. United în anii '90, a făcut minuni în poartă. Blondul scandinav i-a înnebunit pe "tunari" cu paradele lui. A blocat inclusiv un penalty, intuind că Van Persie va trage pe centru și respingînd cu piciorul. Dar, în minutul 80, Fabregas a șutat nimicitor, sub transversală, și Schmeichel a scos mingea din plasă.
În ultimele secunde, Kasper a urcat în atac la un corner, sperînd să poată el egala, exact ca Peter Schmeichel, pe vremuri. A fost aproape. Puternica sa lovitură de cap a fost însă parată de Almunia. Ar fi fost prea frumos să și marcheze.

Ghinioanele se țin lanțNu era suficient pentru Arsene Wenger că Gallas era deja accidentat. La încălzire, managerul lui Arsenal a pierdut un alt fundaș central, pe elvețianul Senderos, care a suferit o recidivă la leziunea de la gleznă. A fost obligat să-l retragă pe mijlocașul Gilberto Silva în defensivă. Dar ghinionul s-a ținut lanț de "Emirates". După un sfert de oră, Sagna s-a ciocnit cu un coechipier, Flamini, și s-a accidentat la spate, fiind înlocuit în minutul 19.

SUNDERLAND - LIVERPOOL 0-2
Primele goluri
Premieră pentru Sissoko la Liverpool, după 75 de meciuri. Ieri, Momo a deschis scorul cu un șut la firul ierbii. Iar Voronin a reușit și el primul gol în Premier League, ucraineanul avînd și o pasă decisivă. Oaspeții au învins cu 2-0, însă au rămas fără Hyypia, schimbat în minutul 15 după ce Murphy i-a spart nasul cu cotul, și fără Carragher, victima unui bodycheck al propriului portar, Reina.

CHELSEA - PORTSMOUTH 1-0
Albaștrii lideri
După 4 runde, Chelsea e numărul 1. Chiar dacă a cîștigat 3 meciuri la limită, 3-2 cu Birmingham, 2-1 la Reading și, acum, 1-0 cu Portsmouth. Nelipsitul Lampard a înscris iarăși (a 4-a partidă la rînd cu gol pentru Frank, inclusiv amicalul Angliei cu Germania) , după o pasă cu călcîiul a lui Drogba, și Mourinho l-a folosit din minutul 75 și pe Belletti. În ultimele secunde, albaștrii au scăpat ca prin urechile acului: Ashley Cole a respins de pe linie mingea lui Hreidarsson.

effect
26th August 2007, 14:37
Cu cat bate Manchester azi ? :P

lenny9
26th August 2007, 15:08
Cu cat bate Manchester azi ? :P

cu.....1-1

Celso
26th August 2007, 15:09
cu 3-1...gol Saha:D

effect
26th August 2007, 15:11
Mai vedem noi :D

SweetMan
26th August 2007, 18:31
Am pus pe ei .... deci tre sa bata obligatoriu :evil:

Bogdy LFC
26th August 2007, 18:45
Am pus pe ei .... deci tre sa bata obligatoriu :evil:

Stati ma linistiti k sigur vor invinge.Au asa norocul ala de d-aia care mancau mult ***** cu lingurita cand erau mici si sigur vor castiga in ultimul minut dak nu pe parcursul meciuluii:headbang:

SweetMan
26th August 2007, 18:52
In general o urasc pe manchester.Da acuma tin cu ei sa imi iasa biletu :D

Si totusi
HT Manchester U. 0 - 0 Tottenham H.

effect
26th August 2007, 20:03
A BATUT MANCHESTER !!! :drak::D:yeah:

kain
26th August 2007, 21:32
Ce gol a putut sa dea Nani :drak:

Iaco
27th August 2007, 00:41
in sfarsit...daca faceam egal se ducea pe....campionatu...asta e...sper sa isi revina mai repede...oricum primul pas a fost facut...

Bogdy LFC
27th August 2007, 10:40
http://img292.imageshack.us/img292/3628/00et0.png


http://img96.imageshack.us/img96/6392/000ai6.png


http://img169.imageshack.us/img169/6985/10jh6.png

SweetMan
27th August 2007, 12:10
Chelsea sta une ii e locu :)

Cristy RVD
27th August 2007, 14:17
nu cred ca va rezista acolo mult timp sper ca liverpool sa ajunga acolo unde ii este locul

Bogdy LFC
27th August 2007, 15:19
nu cred ca va rezista acolo mult timp sper ca liverpool sa ajunga acolo unde ii este locul

Adik pe 1? :) Si eu sper :ok:

Celso
27th August 2007, 17:34
stiti voi....speranta moare....:D:evil:

BMW Power
27th August 2007, 23:08
Sper MU sa-si revina cat mai repede, si sa recupereze punctele perdute din derby-urile cu echipele cu care se va bate ptr campionat: Liverpool, Arsenal, Chelsea.

Bogdy LFC
27th August 2007, 23:19
Sper MU sa-si revina cat mai repede, si sa recupereze punctele perdute din derby-urile cu echipele cu care se va bate ptr campionat: Liverpool, Arsenal, Chelsea.

Tu sigur NU ma minti? a pierdut mu vreun punct sezonu asta cu vreouna din alea 3 echipe? Eu stiu k nici macar NU a jucat impotriva lor.O va face impotriva lui Chelsea pe 23 Septembrie :drak:

SweetMan
28th August 2007, 00:10
Si ? Oricum punctele alea vor veni la Londra ;)

effect
28th August 2007, 00:32
Tu sigur NU ma minti? a pierdut mu vreun punct sezonu asta cu vreouna din alea 3 echipe? Eu stiu k nici macar NU a jucat impotriva lor.O va face impotriva lui Chelsea pe 23 Septembrie :drak:

Sa RECUPEREZE punctele castigand in derby-uri . Asta a vrut sa zica BMW :D

Rossi
28th August 2007, 00:50
se stie ... Chelsea , Manchester si Liverpool se bat pentru titlu :ok:

Bogdy LFC
28th August 2007, 11:15
Si ? Oricum punctele alea vor veni la Londra ;)

Asta am vrut sa spun si eu:ok:


Sa RECUPEREZE punctele castigand in derby-uri . Asta a vrut sa zica BMW :D

Ramane de vazut :drak::evil:

Celso
1st September 2007, 21:04
Liverpool face show: 6-0 cu Derby County

Liverpool s-a distrat copios cu Derby County, castigand partida de pe Anfield Road cu 6-0, gratie golurilor lui Xabi Alonso (2), Fernando Torres (2), Anreiy Voronin si Mascherano. Iata si cronicile celorlalte partide disputate sambata in Premiership.

Recitalul dat de Liverpool pe Anfield Road a inceput inca din minutul 4, cand Agger a sutat de la distanta, dar s-a concretizat de abia in minutul 26, cand Xabi Alonso a marcat un gol de poveste cu un sut de 40 de metri la care Bywater a fost spectator, crezand ca mingea iese in afara cadrului portii.

In prelungirile primei reprize Derby County a primit o noua lovitura! Babel a primit o pasa de la Arbeola, s-a prefacut ca trage, i-a driblat pe Griffin si Davis, iar apoi a stabilit scorul pauzei: 2-0! De la cabine Liverpool a revenit la fel de montata, iar Torres a marcat golul de 3-0 dupa o pasa a lui Mascherano.

Xabi Alonso a realizat dubla cu 20 de minute inainte de final, pentru ca cinci minute mai tarziu ucrainianul Voronin sa duca scorul la 5-0 dupa o combinatie intre Kuyt si Fernando Torres. Liverpool n-a ridicat nici o clipa piciorul de pe acceleratie, iar la doua minute duap golul lui Voronin, Torres a reusit si el dubla dupa o greseala a lui Todd.

Middlesbrough invinge Birmingham cu 2-0

Pe Riverside Stadium, Middlesbrough a obtinut o victorie impotriva lui Birmingham City gratie a doua goluri reusite in prima repriza. Dupa zece minute de joc, dupa un corner pe care Birmingham n-a reusit sa-l respinga, Taylor a centrat de pe partea stanga, iar Wheater a introdus balonul in poarta cu capul din sase metri. In minutul 36, Taylor a profitat de o gaura in apararea oaspetilor, i-a pasat lui Boateng, iar acesta lui Taylor, care a stabilit si scorul final. Dupa pauza nu s-a mai marcat, iar ocaziile au fost tot la poarta celor de la Birmingham.

Egal nebun pe Craven Cottage

Desi a condus de doua ori cu o diferenta de doua goluri, Tottenham nu a plecat decat cu o remiza de la Fulham, meciul incheindu-se cu scorul 3-3. Younes Kaboul a marcat primul sau gol pentru Tottenham dupa zece minute de joc in urma unei balbaieli in careul gazdelor, iar in minutul 28, adversarul Romaniei din preliminariile pentru EURO 2008, Dimitar Berbatov, a stopat o minge pe piept si a sutat din vole, ducand astfel scorul la 2-0. Cu cinci minute inainte de pauza, Dempesy a redus diferenta de pe tabela de marcaj cu un sut din apropiera portii, dar Tottenham a replicat dupa pauza prin Bale, care l-a invins pe Niemi. Dar finalul a fost unul de-a dreptul nebun! Mai intai Smertin a facut 2-3 cu un sut care a fost deviat de Ricardo Rocha, pentru ca in minutul 90, Kamara sa aduca un punct nesperat cu o superba foarfeca! 3-3 si Martin Jol este ca si plecat de la Tottenham.

Victorie tarzie pentru Everton

Yakubu, aflat la primul meci pentru Everton, a marcat rapid la debut, in minutul 12, dupa o centrare de pe partea dreapta a lui Johnson. Dar dupa pauza, jucatorul care tocmai si-a prelungit contractul cu Bolton Wanderers, francezul Nicolas Anelka a egalat cu un superb sut din vole care s-a dus direct din vara. Pe cand toata lumea se astepta la o remiza, Lescott a marcat in minutul 88 cu o lovitura de cap si
pleaca de pe Reebok Stadium cu toate cele trei puncte.

West Ham castiga clar in deplasarea de la Reading

Transferat in aceasta vara de la Liverpool, Craig Bellamy pare sa se simta de minune la West Ham si a inscris din nou pentru gruparea "ciocanirilor". In minutul 5, dupa ce a fost lansat de Lee Bowyer a inscris cu un sut din prima si nu i-a dat nici o sansa lui Hahnemann. Desi prima repriza a fost extrem de spectaculoasa, ca de altfel tot restul meciului, golul cu numarul doi al lui West Ham a fost marcat in de abia in debutul partii secunde, cand Etherington a inscris dupa un un-doi cu Bellamy. Dupa alte ocazii ratate la ambele porti, Etherington a stabilit scorul final in minutul 90, iar West Ham castiga clar la Reading, 3-0.

Owen de trei puncte pentru Newcastle

Newcastle United a tremurat serios pentru a obtine cele trei puncte din intalnirea cu Wigan Athletic. Michael Owen a avut un gol anulat cu usurinta pe motiv de ofside in minutul 16, iar apoi Wigan a primit o lovitura dura, Kilbane fiind eliminat in primul minut al reprizei secunde. Dupa minute bune de asediu la poarta lui Kirkland, Newcastle United a avut un nou gol anulat cu zece minute inainte de final, de data aceasta pe buna dreptate. Omul de trei puncte pentru "cotofene" s-a dovedit a fi Michael Owen, care a marcat cu doua minute inainte de final cu o lovitura de cap din centrarea lui Martins, intrat pe teren in repriza secunda.

lenny9
1st September 2007, 21:32
wow....nici nu stiu daca am vazut eu vreodata pe primele doua locuri orasul Liverpool ...

YoNuTzz
2nd September 2007, 20:19
azi:

Arsenal 3 - 1 Portsmouth
Blackburn R. 1 - 0 Manchester C.
Aston Villa 2 - 0 Chelsea :D

mariomax
2nd September 2007, 20:44
Aston Villa !!!:yeah:

Sasuke Uchiha
2nd September 2007, 20:46
urata surpriza :headbang:

lenny9
2nd September 2007, 22:06
Aston Villa !!!:yeah:

....si cand te gandesti ca am pus 1.....:yeah:...doar e portarul nostru

Lordul
3rd September 2007, 08:37
Bvo Aston Villa ! paltonas a pierdut primu meci in campionat , Liverpool a inceput excelent sezonul , Manchester are un start ratat ,Manchester City a inceput formidabil

Luis Garcia10
3rd September 2007, 13:24
A fost un meci foarte disputat! Mi-au placut Barry, Young si Agbonlahor de la Villa! 2-0 in fata lui Chelsea nu e la indemana oricui! :ok: :D

Andrei_23
6th September 2007, 10:33
tot chelsea ia campionatu degeaba va entuziasmati :)

lenny9
8th September 2007, 17:05
tot chelsea ia campionatu degeaba va entuziasmati :)

"tot" Chelsea.....parca Man.U este campioana ???????

Luis Garcia10
16th September 2007, 01:07
Ce bine ca s-a incurcat si Chelsea! :D :P

Sasuke Uchiha
16th September 2007, 01:20
arbitrul a fost de vina, oricum nici voi nu v-ati descurcat bine :D

Luis Garcia10
16th September 2007, 01:22
Si la noi arbitrul a fost cam infect! :D Noroc cu Pepe :D DIN NOU! ;)

Bogdy LFC
16th September 2007, 09:58
arbitrul a fost de vina, oricum nici voi nu v-ati descurcat bine :D

Bai Vali las-o mai frate mai moale,am precizat si in topicul lui Chelsea....arbitrul acum v-a dezavantajat in compesatie cu meciul cu noi,cand Styles v-a facut cadou penalty-ul ala......Oricum,nici Chelsea n-ar avea prea multe scuze dak ieri a ratat ocazii cat roata carului u carul ;) :ok:

Sasuke Uchiha
16th September 2007, 17:02
sheva ala nu le nimereste deloc , ieri din cauza arbitrului am pierdut 2 puncte, cu voi tot din cauza arbitrului am castigat doar 1 :D

Bogdy LFC
22nd September 2007, 20:34
B'gham a scos miraculos 1 punct pe ANFIELD si etapa viitoare pe teren propriu in fata lui ManU se va da la o parte asa cum fac toate echipele din EPL de obicei.Asta-i viata,conspiratii dupa conspiratii impotriva lui LIVERPOOL.Este al dracului de rau dak luam si noi titlul sezonu asta dupa 18 ani :rosu::rosu::angry::headbang::headbang:

Bogdy LFC
23rd September 2007, 21:01
Rezultatele complete ale etapei cu nr. 7 din PL::(

http://img406.imageshack.us/img406/4079/000nk9.png

Clasamentul dupa 7 etape:

http://img216.imageshack.us/img216/8931/00le0.png

Etapa viitoare:

http://img216.imageshack.us/img216/7372/01pl3.png

ReD_Devil
24th September 2007, 14:29
B'gham a scos miraculos 1 punct pe ANFIELD si etapa viitoare pe teren propriu in fata lui ManU se va da la o parte asa cum fac toate echipele din EPL de obicei.Asta-i viata,conspiratii dupa conspiratii impotriva lui LIVERPOOL.Este al dracului de rau dak luam si noi titlul sezonu asta dupa 18 ani :rosu::rosu::angry::headbang::headbang:

PARANOIA !!! asa se numeste :happy:cya:

Bogdy LFC
24th September 2007, 15:01
PARANOIA !!! asa se numeste :happy:cya:

Bai recunoaste k din primele fraze reiese faptul k am dreptate.Charlton,Birmingham,Bolton,Everton (astia sunt ai :drak: rivali ) sunt doar cateva dintre echipele care si-au dat viata pe teren in partidele din sezoanele precedente cu LIVERPOOL si pe ''Donald McTrafford'' s-au lasat pur si simplu umilite.Exemplele pot continua oricum.:ok:

ReD_Devil
24th September 2007, 15:16
si pe ''Donald McTrafford'' s-au lasat pur si simplu umilite.Exemplele pot continua oricum.:ok:

fii serios pe OLD TRAFFORD nu se lasa nimeni umilita....nu tine de vointa lor...ci de diferenta de valoare ;):drak:

Bogdy LFC
24th September 2007, 15:21
nu tine de vointa lor...ci de diferenta de valoare ;):drak:

Atunci cum explici faptul k cel putin echipele alea mentionate de mine primeau cartonase rosii,plecau cu jucatori accidentati din LIVERPOOL (bineinteles datorita faptului k pur si simplu isi dateau viata pe teren,cum a facut si B'gham sambata iar la Birmingham va pierde meciul vei vedea).....oricum....De diferenta de valoare NU se pune problema intre cele 4 mari echipe din Anglia si restul insa la ce ma referam eu baiatule...............e vorba de DETERMINARE,VOINTA Asta NU poti nega iar dak negi - esti NErecunoscator :headbang:

ReD_Devil
24th September 2007, 15:27
insa la ce ma referam eu baiatule...............e vorba de DETERMINARE,VOINTA Asta NU poti nega iar dak negi - esti NErecunoscator :headbang:

pai mai baiatule...cum masori tu deteerminarea???in transpiratie??km parcursi poate??/toate echipele di premier league isi dau viata pe teren cand joaca cu una din cele patru cu atat MAI MULT cand joaca cu campioana...asa se explica si startul mai slab al nostru;):ok:
PS:DETERMINATI AU FOST SI ROMA PE OLD TRAFFORD...(apropo de umilinte )

Bogdy LFC
24th September 2007, 15:32
''Bai frate - NU poti,NU poti pe Old Trafford dak esti echipa cu nume mic....dar macar joaca impotriva echpei locale cum o faci si impotriva celorlalte echipe nu nume mare.....baga osul,arunca-te in gat dupa ea....NU vi k prostu pe Old Trafford,zici ''ah gata,jucam aici - pierdem sigur,nici n-are rost sa incercam sa tinem putin jocul la mijlocul terenului....si nici macar in aparare nu stam cu toata echipa k sa fim siguri k NU ne dau gol ,cum s-a intamplat pe ANFIELD'' :rosu::headbang::headbang:

Bogdy LFC
24th September 2007, 15:42
Si din ce deduc eu cand vorbesti tu de valoare......mufc inseamna k e cea mai buna echipa din Anglia,mai buna decat LIVERPOOL,Chelsea,Arsenal.....iar acest lucru nu se va putea spune niciodata prin prisma campionatelor,cupelor castigate,rezultatele meciurilor directe..etc........:ok:

Lordul
24th September 2007, 16:08
e o mare diferenta intre Manchester United si Liverpool ; da Birminghamm a facut egal la Liverpool dandu-si viata ,aparandu-se excelent ,de unde stiu tu ca , cu Man Utd nu va fi la fel ?

dardar_3
24th September 2007, 16:09
Momentan cele doua echipe din Manchester sunt peste Liverpool...

Arsenal sunt si ei deasupra...:drak:

Bogdy LFC
24th September 2007, 16:09
e o mare diferenta intre Manchester United si Liverpool

Depinde in ce sens gandesti

Bogdy LFC
24th September 2007, 16:09
Momentan cele doua echipe din Manchester sunt peste Liverpool...

Arsenal sunt si ei deasupra...:drak:

E vorba de forma de moment :ok:

dardar_3
24th September 2007, 16:14
Si pana la urma asta conteaza:ok:... Poti sa ai tu 15 trofee McDonalds... daca nu bati nici pe Birmingam... te multumesti cu privitul..:D

Celso
24th September 2007, 17:51
nu imi mai du aminte ce bilet am pierdut pe milan saptamana asta....nici pe Parma nu bate acasa ...pff:headbang:

Bogdy LFC
24th September 2007, 17:54
nu imi mai du aminte ce bilet am pierdut pe milan saptamana asta....nici pe Parma nu bate acasa ...pff:headbang:

:happyDak NU esti sigur,NU mai pune meciuri din toate campionatele :D Pune doar din Anglia :happy

Bogdy LFC
24th September 2007, 17:59
Arsenal innoata in bani

Mutarea pe noul stadion, Emirates (60.000 de locuri, toate pe scaune), i-a ajutat pe "tunari" sa-si mareasca cifra de afaceri la 300 de milioane de euro. Iar profiturile clubului pe anul financiar care se incheie la 31 mai au crescut cu 274 la suta, la 76 de milioane de euro. Adversara Stelei in Liga Campionilor le-a depasit astfel pe Manchester United si pe Chelsea, urcind in aceeasi "liga" financiara cu Real Madrid.



Ceva exceptional.Asa se va intampla si cu LIVERPOOL in vreo 2,3 ani :floricica:

Universal
25th September 2007, 14:49
Bate Man City azi pe Norwich?

Bogdy LFC
25th September 2007, 15:08
Bate Man City azi pe Norwich?

Dak nu va acorda importanta maxima,normal k NU :ok:


***Totusi e meci de Cupa Ligii si ar fi trebuit sa postezi acolo :D :ok:

lenny9
25th September 2007, 15:20
Momentan cele doua echipe din Manchester sunt peste Liverpool...

Arsenal sunt si ei deasupra...:drak:

initial doar Tunarii sunt peste..........un meci restanta poate fi 0-1-3 puncte ...deci .....

Bogdy LFC
25th September 2007, 15:21
initial doar Tunarii sunt peste..........un meci restanta poate fi 0-1-3 puncte ...deci .....

Asa va fi sigur.LIVERPOOL va invinge West Ham in restanta :evil::ok:

YoNuTzz
29th September 2007, 19:36
Portsmouth 7 - 4 Reading
WOW
mi-ar fi placut sa vad meciul :D

Lordul
29th September 2007, 20:07
meciul probabil superb Portsmouth-Reading 11 goluri intr-un meci , o nebunie!

Sasuke Uchiha
29th September 2007, 20:21
incredibil :shocked:

Bogdy LFC
29th September 2007, 20:31
Acum sa NU mai spuna nimeni k EPL nu e cel mai spectaculos campionat din lume :evil:

Bogdy LFC
30th September 2007, 12:20
Portsmouth 7-4 Reading (http://www.ballshare.com/download.php?file=501910) :great::bere:/OLE/:cheer:

E ceva ce trebuie as vedeti :ok:

Luis Garcia10
1st October 2007, 22:55
Tottenham 1-3 Aston Villa la pauza! :D Ce gafe a facut Robinson!! :happy :happy :cry:

resita
1st October 2007, 22:57
Tottenham 1-3 Aston Villa la pauza! :D Ce gafe a facut Robinson!! :happy :happy :cry:

:no::no::no::no:

sper sa egaleze Tottenham :ok:

Luis Garcia10
1st October 2007, 23:00
Si eu sper...ar fi mult mai spectaculos jocul! :D :rolleyes:

resita
1st October 2007, 23:02
....si eu as castiga la pariuri :D

Luis Garcia10
1st October 2007, 23:59
4-4 de la 1-4!! CE MECI SUPERB! :D :D Si totusi...ce amintiri :rolleyes: :( amintiri de la ultima intalnire cu un club englez :| :o:

resita
2nd October 2007, 06:39
4-4 de la 1-4!! CE MECI SUPERB! :D :D

ce bineeeeeeee:drak:

Celso
2nd October 2007, 18:03
se vede ca EPL este cel mai spectaculos campionat din lume:ok:...aici nimeni nu se plictiseste:lol:

Bogdy LFC
4th October 2007, 17:17
Meciurile acestei etape cu nr.9 :D

http://img225.imageshack.us/img225/6329/10092086nn3.png

Bogdy LFC
7th October 2007, 21:26
Rezultatele complete ale etapei cu nr.9 :headbang::

http://img220.imageshack.us/img220/2339/00bs2.png

Clasamentul:

http://img220.imageshack.us/img220/4487/94190116le9.png

Etapa viitoare:

http://img218.imageshack.us/img218/581/86822066xn4.png

Lordul
7th October 2007, 21:33
Arsenal merge ceas ...din nou Van Persie in mare forma , Manchester este si ea la varf ,Liverpool calca din nou gresit 2-2 acasa cu Totenhamm

Andrei_23
7th October 2007, 21:41
etapa viitoare derby-ul everton - liverpool , daca nici acum nu bate liverpool se distanteaza , oricum meci greu

Bogdy LFC
7th October 2007, 21:42
etapa viitoare derby-ul everton - liverpool , daca nici acum nu bate liverpool se distanteaza , oricum meci greu

Adevarat dar sunt sanse mari sa se incurce si Chelsea si Man U.Arsenal nu. :D

Celso
19th October 2007, 22:11
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/anglia/25457/premiership-avancronica-etapei-a-x-a.htm

Bogdy LFC
28th October 2007, 20:56
Rezultatele complete ale etapei cu nr. 11: :sad:

http://pcplanet.evonet.ro/upload/files/f0lltznnlhibzzktwdjy.bmp

Clasamentul:

http://pcplanet.evonet.ro/upload/files/jttznzhqzkhmfum1jgly.bmp

Etapa viitoare:

http://pcplanet.evonet.ro/upload/files/d3zhytkenmgobyjjyyy2.bmp

ReD_Devil
4th November 2007, 09:51
meci bun facut de blackburn :great: dar... newcastle 1-4 portsmouth :shocked:

Bogdy LFC
4th November 2007, 16:13
meci bun facut de blackburn :great: dar... newcastle 1-4 portsmouth :shocked:

Bine zis bun meci facut de Blackburn pt k NU au primit 3,4 cate ar fi trebuit :ok:

alex1nho
5th November 2007, 22:51
Asa e. Blackburn a scapat usor rau de tot la Tottenham... Liverpool tot asa? Ratam, ratam, ratam ... You`ll never walk alone !

Bogdy LFC
14th November 2007, 14:57
ARSENAL A INSCRIS GOLUL NUMARUL 1.000


ANGLIA Arsenal a câstigat luni seara cu 3-1 partida din deplasare cu Reading, din etapa a 13-a din Premier League, redevenind astfel liderul campionatului din Insula. Pentru “tunari” au înscris Flamini, Adebayor si Hleb, golul doi semnat de togolez fiind cel de-al 1.000-lea în prima liga pentru Arsenal. Managerul Arsene Wenger i-a folosit pe: Almunia - Sagna, Toure, Gallas, Clichy - Eboue, Fabregas, Flamini, Rosicky (83 Walcott), Hleb (79 Diarra) - Adebayor (83 Bendtner).

Bogdy LFC
14th November 2007, 14:59
CLUB CUMPARAT DE 20.000 DE FANI

ANGLIA Cei 20.000 de fani care au participat pe site-ul MyFootballClub.co.uk, fiecare cu câte 35 de lire sterline, la strângerea sumei de 700.000 de lire s-au hotarât asupra clubului pe care sa-l cumpere si la care fiecare dintre ei va fi actionar si va avea un rol în privinta transferurilor sau a componentei echipei. Norocoasa grupare este Ebbsfleet United, din Blue Square Premier League sau Conferinta Nationala, adica a cincea liga din Insula, echipa fiind antrenata de fostul international irlandez Liam Daish.


Frumos gest facut

Celso
14th November 2007, 18:19
interesanta afacere:D...

Bogdy LFC
15th November 2007, 15:04
IMPOTRIVA STRAINILOR



PREMIER LEAGUE Steven Gerrard cere reducerea numarului de jucatori veniti din afara Insulei.

Anglia e de ceva vreme bastionul luptei împotriva prezentei masive a strainilor în campionatele interne, însa, în ciuda legislatiei restrictive, alogenii continua sa fie majoritari în Premier League.

Ultimul pe lista “nemultumitilor” este Steven Gerrard (foto), capitanul lui FC Liverpool si vicecapitanul nationalei Angliei. “Trebuie sa se întâmple ceva, sa se adopte o regula, pentru a ne asigura ca putem avea una din cele mai bune nationale din lume. Daca nu se va face nimic, numarul de jucatori straini va creste din ce în ce mai mult. Consider ca multe talente locale vor fi stopate din cauza prezentei celor din afara”, a punctat Gerrard, “cormoranul” raliindu-se astfel teoriei conform careia prezenta jucatorilor din afara Insulei ar determina scaderea sanselor de afirmare pentru autohtoni. Gerrard, Carragher, Pennant si Crouch sunt practic singurii englezi din lotul lui FC Liverpool care pot juca titulari.

Bogdy LFC
15th November 2007, 15:14
Un clasament destul de mincinos zic eu :headbang: :

http://img231.imageshack.us/img231/3808/56379056fp9.jpg

Etapa viitoare :evil: :

http://img231.imageshack.us/img231/1617/62229100lh7.jpg

Celso
15th November 2007, 17:28
stai calm...ne apropiem vertiginos:evil:...campionatul este lung:yes:

SweetMan
15th November 2007, 21:16
greu meci urmeaza pentru noi :happy
man city pe 3:groggy:

Bogdy LFC
15th November 2007, 21:28
man city pe 3:groggy:

Chestiunea asta de timp cu City - teapa in coasta marilor - se prelungeste :angry::rosu:

Lordul
15th November 2007, 21:38
chelsea pe patru la 5p de lider

Celso
15th November 2007, 21:40
asa...si?:o:....imediat va ajungem mah:P

Lordul
15th November 2007, 21:43
eu tin cu manchester ...lupta se da intre Manchester si Arsenal .Chelsea poate spera la locul 3

Bogdy LFC
15th November 2007, 21:44
eu tin cu manchester ...lupta se da intre Manchester si Arsenal .Chelsea poate spera la locul 3

:happy:happy Ce le zici Lordule...inseamna k LIVERPOOL deja trebuie sa-si ia gandul de la locurile 4,5 :happy :rosu:

Celso
15th November 2007, 21:44
5 pcte reprezinta un nimic pt campionatul Angliei....:)...se pot recupera foarte repede...sunt meciuri directe... se trage linia la final;)

SweetMan
15th November 2007, 22:42
Chestiunea asta de timp cu City - teapa in coasta marilor - se prelungeste :angry::rosu:

se termina etapa asta :yes:

Bogdy LFC
13th December 2007, 22:41
GRANT, INCA PATRU ANI LA CHELSEA

Managerul Avram Grant a semnat joi un contract pe patru sezoane cu gruparea Chelsea, a anuntat site-ul oficial al clubului din Premier League.

In vârsta de 52 de ani, tehnicianul israelian a fost numit manager pe "Stamford Bridge" dupa plecarea lui Jose Mourinho. Desi a pierdut meciul de debut, cel cu Manchester United, Grant are pâna acum o serie de 16 meciuri consecutive fara înfrângere, parcursul bun din Premier League si Liga Campionilor determinându-l pe patronul Roman Abramovici sa-i ofere antrenorului întelegerea pe patru sezoane.

Celso
14th December 2007, 18:46
mda...desi nu prea imi place fata lui....nu am ce sa ii reprosez:D...pana acum:evil:

Celso
15th December 2007, 13:59
Weekend de sapte stele in Premiership

Etapa a XVII-a din Premiership ne pregateste doua meciuri cu totul si cu totul speciale. Liverpool primeste vizita lui Manchester United pe Anfield Road, in timp ce Chelsea, neinvinsa de 16 meciuri, va merge pe Emirates, unde va intalni Arsenal Londra.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/anglia/27552/weekend-de-sapte-stele-in-premiership.htm

YoNuTzz
16th December 2007, 17:29
primul derby s-a terminat: Liverpool - Man Utd 0-1 (Tevez)

Lordul
16th December 2007, 19:54
si al doilea derby e aproape de final in min 90 :

Arsenal-Chelsea 1-0 , inca odata Chelsea demonstreaza ca e dependenta de Didier Drogba

YoNuTzz
16th December 2007, 20:21
rezultat final: Arsenal - Chelsea 1-0
frumos finalul de meci, cu 2 goluri anulate lui arsenal si cateva parade superbe ale lui cech :ok:

Iaco
17th December 2007, 07:32
rezultat final: Arsenal - Chelsea 1-0
frumos finalul de meci, cu 2 goluri anulate lui arsenal si cateva parade superbe ale lui cech :ok:

Da da cand conta mai mut nu a facut-o...trebuie sa mai asteptam acum o etapa sa venim pe primu loc:D:D

ReD_Devil
17th December 2007, 13:20
lupta in 2 oare?!?! sau e prea devreme ? :rolleyes:

Sir. Eko
17th December 2007, 14:54
cam asa ceva devil....

ReD_Devil
26th December 2007, 23:44
portsmouth 0-0 arsenal :evil: suntem pe primul loc ... si speram acolo sa ramanem pana la final :drak:

Bogdy LFC
28th December 2007, 11:22
portsmouth 0-0 arsenal :evil: suntem pe primul loc ... si speram acolo sa ramanem pana la final :drak:

It's a FUCKING looong way :drak:

ReD_Devil
28th December 2007, 19:14
corect dar stii ce zice traditia nu ? legata de perioada asta si de primul loc :evil::drak:

Sir. Eko
28th December 2007, 20:55
da, cine e pe primu loc de craciun castiga campionatu...

Lordul
28th December 2007, 21:30
si aceea este MAN UNITED !!!!!

YoNuTzz
29th December 2007, 19:09
rezultatele de sambata de pana acum

Birmingham 1 : 1 Fulham
Chelsea 2 : 1 Newcastle
Portsmouth 0 : 1 Middlesbrough
Sunderland 3 : 1 Bolton
Tottenham 6 : 4 Reading
West Ham 2 : 1 Manchester Utd
Wigan 1 : 2 Aston Villa

chelsea castiga aks pe final...
man utd pierde pe mana ei...la 1-0 ptr man utd C. Ronaldo rateaza un penalty, iar apoi West Ham intoarce rezultatul...
meci soc la tottenham, unde la pauza era 1-1 iar la final 6-4...Berbatov a inscris 4 goluri...interesant k tot reading a pierdut in acest sezon cu 7-4 aks la Portsmouth...

YoNuTzz
29th December 2007, 21:25
si everton - arsenal 1-4, iar tunarii trec pe primul loc...

Sir. Eko
30th December 2007, 13:09
si aceea este MAN UNITED !!!!!

mai verfica cine a fost pe primul loc in seara de craciun ;) ....cine e si acum

YoNuTzz
1st January 2008, 23:01
today:

FT Fulham 1 - 2 Chelsea
FT Arsenal 2 - 0 West Ham U.
FT Manchester U. 1 - 0 Birmingham C.
FT Middlesbrough 0 - 2 Everton
FT Reading 0 - 2 Portsmouth
FT Aston Villa 2 - 1 Tottenham H.

Bogdy LFC
1st January 2008, 23:39
today:

FT Fulham 1 - 2 Chelsea
FT Arsenal 2 - 0 West Ham U.
FT Manchester U. 1 - 0 Birmingham C.
FT Middlesbrough 0 - 2 Everton
FT Reading 0 - 2 Portsmouth
FT Aston Villa 2 - 1 Tottenham H.

Zi fara ABSOLUT NICIO surpriza :ok:

YoNuTzz
3rd January 2008, 14:24
pe 2 ianuarie:

FT Newcastle U. 0 - 2 Manchester C.
FT Blackburn R. 1 - 0 Sunderland
FT Bolton W. 1 - 0 Derby County
FT Liverpool 1 - 1 Wigan Athletic

wigan a produs surpriza...

Andrei_23
4th January 2008, 11:31
Clasamentul IFFHS este realizat anual începând cu 1991 pe baza rezultatelor campionatelor interne, ale cupelor naționale și rezultatelor din competițiile intercluburi. În urma rezultalelor pe anul 2007 a reieșit că Premier League, campionatul Angliei, este cel mai puternic din lume (1171 de puncte), fiind urmat de Primera Division (Spania - 1074). Deși dă campioana mondială și cea mai bună echipă de club din lume în 2007, Serie A (Italia) se mulțumește doar cu bronzul.

Întrecerea din Brazilia a rezultat ca fiind cea mai puternică din America de Sud, devansând competițiile similare din Argentina, Columbia, Chile și Paraguay.

După o perioadă neagră de cinci ani, în care ajunsese să se dueleze cu campionatul românesc, Bundesliga a urcat din nou pe locul patru în Europa, devansând campionatul Franței.

Alături de România, care a picat de pe locul 10 pe 21 în clasamentul mondial întocmit de IFFHS, și Olanda, Elveția, Cehia, sau Bulgaria se află în topul regresului.

sursa : http://www.prosport.ro/articole/premier-league-cel-mai-puternic-campionat-din-lume/72022

acum stiu de ce-mi place premier league :yeah:

Lordul
5th January 2008, 12:29
mai verfica cine a fost pe primul loc in seara de craciun ;) ....cine e si acum

Acu e Arsenal , frumoasa echipa chiar nu ma asteptam dupa plecarea lui Henry sa joace atat de bine..

ReD_Devil
13th January 2008, 09:51
ce lupta va fi pt locul 4 :) liverpool/everton/aston villa/m.city :D
in alta ordine de idei....am revenit pe locul 1 ...si acolo vom ramane :drak::ok:

Bogdy LFC
13th January 2008, 10:28
ce lupta va fi pt locul 4 :) liverpool/everton/aston villa/m.city :D
in alta ordine de idei....am revenit pe locul 1 ...si acolo vom ramane :drak::ok:

Saracu de tine! :(

Vise placute in continuare! :cya:

Celso
13th January 2008, 11:03
vor ramane....pana in ultimele etape, cand ii vor devansa Chelsea:drak:

Sir. Eko
13th January 2008, 11:04
ce lupta va fi pt locul 4 :) liverpool/everton/aston villa/m.city :D
in alta ordine de idei....am revenit pe locul 1 ...si acolo vom ramane :drak::ok:

parca ai mai zis odata :D....

Iaco
13th January 2008, 12:15
Saracu de tine! :(

Vise placute in continuare! :cya:

Noi macar nu ne scaldam in anonimat !:rosu:

vor ramane....pana in ultimele etape, cand ii vor devansa Chelsea:drak:
E...mai aveti de muncit pana in ultima etapa:P:D


parca ai mai zis odata :D....

Watch and cry!
http://www.youtube.com/watch?v=ypZMTUbEzB0

Eu zic ca nu mai are rost sa ne certam!:D:D

ReD_Devil
16th January 2008, 17:13
parca ai mai zis odata :D....
n-am zis atunci ca acolo vom ramane :D ci am zis ceva de genu ce bine e pe 1,daca tin minte bine

@ celso - ramane de vazut :D
@bogdy :no1:cya:

Bogdy LFC
27th January 2008, 10:18
PATRONI AMERICANI LA DERBY COUNTY

ANGLIA - Gruparea Derby County va deveni cel de-al patrulea club din Premier League cu patroni americani, dupa Manchester United, FC Liverpool si Aston Villa. Numele consortiului din SUA care va prelua gruparea, clasata pe ultimul loc în campionat, nu a fost facut înca public, printre posibilii investitori numarându-se si omul de afaceri Roy Disney, nepotul celebrului Walt Disney. Anuntul oficial va fi facut luni.

Incubus
2nd February 2008, 15:09
In sfarsit au bagat Eurosportu' care trebuie si putem urmari Premier League. /OLE//OLE//OLE/
Cel putin la RDS asa e. Sper sa tina minunea si sa nu il scoata inapoi

Bogdy LFC
2nd February 2008, 15:20
In sfarsit au bagat Eurosportu' care trebuie si putem urmari Premier League. /OLE//OLE//OLE/
Cel putin la RDS asa e. Sper sa tina minunea si sa nu il scoata inapoi

In Alexandria,sau eo cel putin - NU-l receptionez la TV (cel putin pana acum :( )

OT: Ce meci intre City si arsenal :yeah:

Sasuke Uchiha
2nd February 2008, 16:06
esti din alexandria !!!!!??????

sa fiu ontopic
la ce ora joaca chelsea, cu cine si cand ca sa-l vad si eu