PDA

View Full Version : Meciurile CSM-ului



dragosh_vl
25th February 2006, 11:26
Meci de importanta generala :)

Neamtu
25th February 2006, 14:50
ii rupem pe Steaua:D

Neamtu
25th February 2006, 19:08
Meciul amical dintre Steaua si FCM Rm. Valcea, care ar fi trebuit sa se desfasoare la Rm. Valcea duminica 26 februarie 2006, de la ora 14, a fost amanat. In urma zapezilor cazute vineri noaptea si sambata, conducerile celor doua cluburi au hotarat ca - intrucat starea terenului de joc este improprie disputarii unui meci de pregatire - partida sa se desfasoare intr-o alta zi. Data in care se va juca acest meci va una pe care calendarul Stelei o va permite, ea urmand a fi anuntata la momentul respectiv.

dragosh_vl
26th February 2006, 15:48
Eu cred ca se putea jocul ca nu prea a nins asa mult.

Mario Di Lazi
27th February 2006, 11:26
A nins sambata, iar duminica a fost si un pic de soare.
S-au temut de accidentari. Era un amical in plus pt Steaua.

Mario Di Lazi
28th March 2006, 11:12
Pana la meciul cu Petrolul mai avem un meci greu la Motru. O echipa care va lupta pentru a incurca CSM.

Balaci
5th April 2006, 11:33
Bate Petrolul,clar!Valcea nu mai are putere sa se lupte pentru divizia A!

CoolRain
5th April 2006, 17:22
Eu nu cred ca forta echipei a scazut, pur si simplu Valcea a avut ghinion pana acum un acest retur. Au fost 2 rezultate de egalitate in deplasare si unul aiurea acasa... Ramane de vazut, dar nu cred ca Petrolul va castiga :ok:

CoolRain
8th April 2006, 13:00
C.S.M. RAMNICU VALCEA - PETROLUL PLOIESTI 2-1
(Raicu '77, Campeanu '88/Hadnagy'68) /hello
Cum ziceam, Valcea nu s-a facut de ras:yeah:

TheAndy
8th April 2006, 14:06
poze de la meci

dragosh_vl
8th April 2006, 14:58
ce o pusasi ma paia cu seminte

CHITU
11th May 2006, 23:13
ce o pusasi ma paia cu seminte
pai aia e frumusetea valcei ma...:D si apropo :happy poze cu :happy galeria valceana:happy unde sunt???:happy :D

dragosh_vl
29th October 2006, 22:36
pai si tu cu cine ti cu valcea sau cu dej :D


Valcea bate logic :D

Geog
30th October 2006, 09:43
El tine cu Bihoru.
FIRZA CSM

dragosh_vl
30th October 2006, 09:47
am vazut dar am intrebat cu cine tine in meciu asta :D


Tu esti din Valcea?

Mario Di Lazi
30th October 2006, 15:02
Geog este din Valcea ... Este coleg de servici cu mine ...

Neamtu
31st October 2006, 17:11
da el nu poate sa raspunda? :P

CrAzY92
4th November 2006, 09:16
pai si tu cu cine ti cu valcea sau cu dej :D


Valcea bate logic :D

cu valcea tin acuma :P in meciu asta :D

Mario Di Lazi
4th November 2006, 20:43
1-2 ... :)
Au marcat pentru valceni Mot si Melcea ...

dragosh_vl
5th November 2006, 14:41
Bravoooo Valcea :D

Mario Di Lazi
7th February 2007, 16:33
Asteptati în “Zavoi”
SOLUTIE Duelul dintre Cristocea si fotbalistii aradeni, din etapa a 20-a, s-ar putea disputa la Râmnicu Vâlcea
AMICAL Echipa lui Cosmin Olaroiu va sustine sâmbata, la Vâlcea, de la ora 14:00, un ultim test înainte de jocul cu FC Sevilla.
Presedintele formatiei CSM Vâlcea, Florin Verigeanu, ne-a declarat ca, odata cu acest amical, ros-albastrii doresc sa testeze terenul de joc din “Zavoi”.
Cum Steaua are terenul suspendat pentru primele trei meciuri din retur, oficialii din Ghencea iau în calcul varianta de a disputa aceste partide pe arena din Rm. Vâlcea. “Am discutat acum o saptamâna cu domnul Argaseala. Dupa ce ne-am înteles sa jucam aceasta partida, eu i-am propus ca, în cazul în care vor fi suspendati, sa vina sa joace la Vâlcea. Dânsul a fost de acord, dar ultimul cuvânt îl vor avea probabil jucatorii Stelei, dupa ce vor testa gazonul”, a declarat Verigeanu. Conducatorul clubului vâlcean a spus ca stadionul din “Zavoi” detine licenta pentru a putea organiza partide din Liga I înca de anul trecut.
Referitor la ostilitatea cu care ar putea fi întâmpinati stelistii de catre sustinatorii Universitatii Craiova, foarte numerosi în zona, Verigeanu a dat asigurari ca nu vor fi probleme: “Cu toate ca în Vâlcea sunt multi suporteri ai Stiintei, va asigur ca si Steaua are fanii ei aici, de aceea nu cred ca vor fi incidente”.
sursa - prosport.ro

Bur
8th February 2007, 21:14
le-o dam la oieri! cat despre posibilitatea unei primiri ostile din partea sustinatorilor Craiovei, nu cred ca se pune problema, oricat de mult mi-as dori eu. cred ca-s mai multi sclavi in valcea decat fani ai Stiintei.
**********

dragosh_vl
9th February 2007, 15:44
FORZA VALCEA :D

Maine pierdem dar nu la difereta prea mare ;) SPER :D

Mario Di Lazi
9th February 2007, 17:16
Avem echipa puternica ... :ras-plans: ... cred ca o sa batem sigur pe Steaua ... :ras-plans: ...

dragosh_vl
9th February 2007, 18:01
da ma sigur ii batem :D

cate primim?cate dam ? :P
5 0

Mario Di Lazi
10th February 2007, 18:43
CSM - Steaua ...
http://www.prosport.ro/articole/steaua-cu-doua-fete/26503
Poze CSM - Steaua ...
http://www.prosport.ro/articole/csm-rm-valcea-steaua-0-3/26499
Comentariu LIVE ...
http://www.prosport.ro/articole/comentariul-live-al-meciului/26480

dragosh_vl
10th February 2007, 20:43
ce zici Mario alt meci azi fata de cel cu rapid .Sincer mie mi-a placut cum a jukat Csm in afar de ultimele 25 de min :P

Mario Di Lazi
11th February 2007, 14:19
Nu am fost la meci ... dar dupa cum o arata scorul se pare ca CSM a jucat mai bine ...

Mario Di Lazi
21st August 2007, 11:17
meci amical în care s-a prezentat și lotul de jucători
CSM - Petrolul Ploiești 0-3

mă mai gândesc dacă mă duc sâmbătă la meciul din prima etapă :D

Mario Di Lazi
23rd October 2007, 11:11
et. 8
Jiul - CSM Rm Vâlcea 2-0

et. 9
CSM Rm Vâlcea - Unirea Alba Iulia 1-0 : Boroiban

et. 10
Arieșu Turda - CSM Rm Vâlcea 0-4 : Visa, Onofrei, Robson, Vidakovic

Mario Di Lazi
24th October 2007, 18:20
et. 11
CSM Rm. Vâlcea - FC Târgoviște 6-1 : Vidakovic 4 g, Onofrei, Melcea

Mario Di Lazi
28th October 2007, 08:55
et. 12
FC Caracal - CSM Rm. Vâlcea 0-1 : Vidakovic

aetius
29th October 2007, 09:38
sper ca nu mai pleaca si vidakovic la iarna...

dragosh_vl
29th October 2007, 09:51
nu cred oricum in iarna am auzit ceva de transferuri mai tari la Valcea :D sper sa nu fie numai vorbe :P

Mario Di Lazi
29th October 2007, 14:52
parcă Vidakovic nu era al nostru ... așa că orice este posibil ...
să nu uităm de fostul jucător al CSM-ului Nemanja Jovanovic care a dat un supergol etapa asta ...

aetius
30th October 2007, 15:17
parcă Vidakovic nu era al nostru ... așa că orice este posibil ...
să nu uităm de fostul jucător al CSM-ului Nemanja Jovanovic care a dat un supergol etapa asta ...

evident ca a fost super ... doar a fost in poarta stelei ...:drak:
dar sper ca dinamo si steaua sa revina in lupta pt titlu....

Bur
30th October 2007, 18:00
numai sdr-isti pe forum-ul asta:(
Moarte echipelor a caror istorie se bazeaza pe trecutul comunist!

dragosh_vl
30th October 2007, 21:11
stai linisit bur eu cred ca rapid cfr cluj timisoara si urziceni se vor bate la titlu si castig de cauza sa aiba Rapid :D

Mario Di Lazi
31st October 2007, 07:42
a tot promis vice președintele ăla de la CSM că o să ne aducă palmaresul Chimiei ... :(

aetius
31st October 2007, 11:32
cand ? la anu ' si la multi ani ! ha ha ha ce gluma buna !!!

Mario Di Lazi
1st November 2007, 10:36
îmi doresc acest palmares și numele CHIMIA mai mult decât îmi doresc promovarea :(

dragosh_vl
1st November 2007, 11:27
eu imi doresc promovarea :D

Mario Di Lazi
1st November 2007, 11:39
și eu, dar parcă suntem o echipă fără istorie ...
și avem istorie ... 1 Cupă a României și 10 ani în Liga 1 ...

aetius
2nd November 2007, 08:33
vesti proaste... meciul cu fc bihor l-am pierdut la masa verde cu 3-0 pt ca un tantalau din club a bagat in min 90+2 un jucator far actele de transfer in regula.daca promovarea se va pierde din cauza acestor 3 puncte omul asta trebuie sa paraseasca valcea !!!

Mario Di Lazi
2nd November 2007, 09:28
cum ? pe bune ? :(((((((((((((

aetius
2nd November 2007, 09:43
http://www.bihon.ro/stiri/fcbihor/articol/cadou-pentru-fc-bihor/cn/news-20071101-07075863


marlania lui mitica e mare...

Mario Di Lazi
2nd November 2007, 11:03
eu pe prosport.ro nu am găsit nimic ... mare păcat :(

dragosh_vl
2nd November 2007, 11:54
decat pe siteul celor de la bihor este aceasta informatie

aetius
2nd November 2007, 12:23
ma gandesc ca nu publica nimeni tampenii...desi sper sa nu fie adevarat !!!!

dragosh_vl
2nd November 2007, 12:56
asta ne-ar duce pe locul 3 :( si pt ce c-am bagat un jucator care nu trebuia in min 92 car n-a contribuit cu nmk la victoria noastra :(

Mario Di Lazi
4th November 2007, 14:26
2-2 cu CFR Timișoara :((

dragosh_vl
5th November 2007, 09:26
nu este decizie defiitiva cu cele 3 puncte

Mario Di Lazi
5th November 2007, 09:35
am tot căutat și eu pe prosport și pe alte saituri, dar nici eu nu am găsit altă știre despre acest subiect ...

dragosh_vl
5th November 2007, 12:07
a anuntat la tv(la meciul arges-ariesul) ca nu este o decizie definitiva si valcea ramane cu 29 de puncte.

Bur
6th November 2007, 09:01
2-2 cu CFR Timișoara :((
n-am vazut arbitraj mai partinitor ca cel din partida csm-cfr. nu stiu sigur totusi daca verigeanu a lucrat la "cavalerul fluierului" sau pur si simplu ala era antitalent. omul ala n-avea nicio tangenta cu sportul asta. multe decizii aiurea, prea putine sanctiuni in randul jucatorilor nostrii, faulturi date aiurea pt noi si in defavoarea alora. cel mai execrabil arbitraj la care am asistat!
am avut cel putin 3 faze de gol la 2-2 dar mingea pur si simplu n-a vrut sa intre in poarta. spre final, cand mai erau vreo 15 min, si jucatorii nostri au cedat fizic. pur si simplu nu mai vroiau sa atace, chiara daca aia nu mai contau deloc in atac si se mutasera cu curu in poarta. joc mediocru facut de alb-albastrii care nu merita sa fie lideri.
dintre jucatori l-am remarcat pe Drida (daca asa il cehama) care a avut cateva incursiuni periculoase atat pe partea stanga cat si pe dreapta. este destul de tehnic.

Bur
6th November 2007, 09:06
a anuntat la tv(la meciul arges-ariesul) ca nu este o decizie definitiva si valcea ramane cu 29 de puncte.
tot la meciul csm-cfr, crainicul a afirmat, citandu-l pe verigeanu, ca la comisia frf nu se studiaza niciun caz cu privire la treaba asta si ca sutn simple speculatii ale unor agentii de presa "rau-voitoare".

Mario Di Lazi
12th November 2007, 09:06
Mureșul Deva - CSM 0-2 ... Onofrei și Boroiban

dragosh_vl
12th November 2007, 11:46
sper sa nu ne incurcam cu Liberty :D

Bur
12th November 2007, 22:15
cand are meci Oltchim cu ferencsvaros si de la ce ora?
multumesc!

Mario Di Lazi
13th November 2007, 07:37
chiar nu știu ... nu mă interesează handbalul ...

dragosh_vl
13th November 2007, 10:27
vineri de la ora 19 30 :P

dc nu te intereseaza e un sport care aduce performanta in Romania si in Rm.Valcea ;)

Mario Di Lazi
13th November 2007, 11:27
nu îmi plac sporturile de fete ... mă duc din când în când la meciurile de baschet masculin ...
eu pe fete nu vreau să le văd practicând un sport anume ... poate doar bătaie în ciocolată :D

Mario Di Lazi
16th November 2007, 08:17
meciul cu Liberty Oradea este LIVE pe TV Sport ...

Mario Di Lazi
19th November 2007, 08:27
0-0 cu Liberty Oradea :D

Mario Di Lazi
21st November 2007, 08:20
azi meci la Turnu Severin ...

dragosh_vl
22nd November 2007, 10:13
1-1 :(

Mario Di Lazi
22nd November 2007, 13:07
Drobeta Turnu Severin - CSM 1-1
golul nostru a fost marcat de Vișa ...

dragosh_vl
22nd January 2008, 11:09
Piteștenii au fost depunctați

Dacă „municipalii” au avut câștig de cauză în „războiul” purtat cu cei de la FC Bihor, nu același lucru îl putem spune și despre liderul Seriei a II-a, FC Argeș. Piteștenii au fost acuzați că în timpul partidei de pe teren propriu când au întâlnit formați a bănățeană CFR Timișoara, au folosit un jucător aflat în stare de suspendare pentru cumul de cartonașe galbene. Deși echipa antrenată de Ionuț Badea câștigase meciul cu 1-0, după decizia Comisiei de Disciplină, cei care au ieșit învingători sunt timișorenii, rezultatul omologat după această ședință fiind 3-0 în favoarea feroviarilor din Banat. În aceste condiții lupta pentru promovarea în Liga I se încinge mai tare. Diferența dintre piteșteni și ocupanta locului doi, Gaz Metan Mediaș, fiind acum de doar două puncte, iar CSM Rm. Vâlcea, care ocupă poziția a treia în clasament, se află în acest moment la cinci puncte de argeșeni și la trei de medieșeni.

dragosh_vl
23rd January 2008, 21:36
http://www.craiovamaxima.ro/stiri/1167/csm-rm-vilcea-asteapta-intre-1-milion-si-1-milion-si-jumatate-de-euro-dintr-o-eventuala-vinzare-a-lui-florin-costea.htm

dragosh_vl
13th February 2008, 10:17
CSm - Debrecen(loc 1 in Ungaria) = 1-2

TaciAcolo
13th February 2008, 10:59
a dat gol si Vintilescu :D

bafta la promovare :ok:

dragosh_vl
13th February 2008, 23:06
doamne ajuta :yeah:

dragosh_vl
14th February 2008, 12:45
am batut cu 3-1 pe Astana campioana Kazahstanului.(a participat in turul 2 in Chl)

Mario Di Lazi
15th February 2008, 09:18
CSM RM. VALCEA S-A INTORS DIN ANTALYA
Echipei antrenate de Marian Bondrea i-au priit formațiile din spațiul ex-sovetic, pe care le-a învins în toate cele patru amicale disputate în cantonamentul din Turcia. Vâlcenii au suferit în Antalya un singur eșec, cu Debrecen, scor 1-2. În ultimul test din Antalya, susținut marți seara, CSM a înfrânt, cu 3-1, pe Astana, golurile oltenilor fiind reușite de M. Voicu, Vidakovic și Robson. Principalul Marian Bondrea nu i-a putut folosi pe Vătavu, Vișa, Dedu și Dandea, toți indisponibili.

Vâlcenii au revenit marti seara din Antalya și de azi își continuă antrenamentele la baza sportivă din Zăvoi.

“Formația s-a mișcat bine în amicale, sunt mulțumit în ansamblu de evoluția jucătorilor. Ne-am mai omogenizat un pic, avem un plan tactic și mi-am făcut în mare o idee despre formula de echipă. În Turcia am beneficiat de condiții excelente, mă sperie doar timpul instabil din țară, dar sper să găsim condiții optime de pregătire și la Vâlcea”, a declarat principalul CSM. Tehnicianul speră s-i recupereze cât mai curând și pe Melcea, Stanca și Dragomir care nu au făcut deplasarea în Antalya, fiind accidentați.

REZULTATELE CSM-ULUI IN ANTALYA

CSM RM. VÂLCEA - BELARUS UNDER 21 1-0
CSM RM. VÂLCEA - KUBAN KRASNODAR 2-1
CSM RM. VÂLCEA - DINESTER OVIDIOPOL 2-1
CSM RM. VÂLCEA - DEBRECEN 0-1
CSM RM. VÂLCEA - ASTANA 3-1

prosport.ro

dragosh_vl
15th February 2008, 13:26
se pare ca s-a mai renuntat la 3 jukatori : Vintilescu , Csogor si Balaet(parca).

Am inteles ca mai aduc 2 jucatori , sa vedem :P

Mario Di Lazi
15th February 2008, 16:38
Vintilescu ?
păi de ce s-a renunțat la ăsta ?

Mario Di Lazi
2nd March 2008, 13:14
etapa 18
Corvinul Hunedoara - CSM 0-1 . Vidakovic

CSM : Rusandu / Pasăre (Vlăduți), Dandea, Vișa, Al. Vlad / M. Voicu - cpt, Larie (A. Nițu), Labun, Onofrei / Boroiban, Vidakovic (Robson) ... Antr. M. Bondrea

Mario Di Lazi
10th March 2008, 08:17
et. 19
CSM - ISCT 3-0

dragosh_vl
14th March 2008, 09:23
OLTENII INVADEAZA MEDIASU!

CSM Vâlcea va avea parte, la derbiul de mâine, cu ocupanta locului doi, Gaz Metan, de sprijin masiv din tribune. Cinci autocare vor pleca mâine dimineață, la ora 7.00, de la stadionul din Zăvoi, cu destinația Mediaș. Alți susținători ai elevilor lui Marian Bondrea, care vor face deplasarea cu autoturismele personale, și-au dat întâlnire în parcarea supermarketului „Interex“, plecarea în coloană fiind programată la ora 8.30.

„Vom face o atmosferă de senzație, așa cum a fost acum câțiva ani, la Sibiu, când am promovat în Divizia B. Vom domina fondul sonor al stadionului din Mediaș, să fiți siguri de asta“, spun liderii galeriei Brigada Zăvoi. Oficialii formației vâlcene se așteaptă la peste 500 de susținători la meciul de mâine, cu Gaz Metan, care va începe la ora 11.00.

dragosh_vl
14th March 2008, 09:23
se duce cineva la meci de aici ?

Mario Di Lazi
14th March 2008, 09:42
meciul de la Mediaș este în direct sâmbătă de la ora 11,00 pe Sport.ro ...

Mario Di Lazi
17th March 2008, 08:09
Gaz Metan Mediaș - CSM 2-1 ... Labun
CSM: Rusandru / E. Crăciun, Dandea, Vișa, Al. Vlad / M. Voicu - cpt, Labun, Larie (Dedu), Onofrei / Borobiban (De Gregorio), Vidakovic (Robson) .... Antr. M. Bondrea

Mario Di Lazi
21st March 2008, 08:38
dacă nu batem mâine pe FC Argeș, ne-am luat clar ADIO și sezonul ăsta de la Liga 1 ...

Bur
22nd March 2008, 10:07
ceseme e eterna aspiranta la un loc de prima liga. sunt penibili!
mai bine asteptati sa se acopere Rimnicu Vilcea cu aur decat sa promoveze echipa asta de parasute care fac orasu' de ras!
Mandru ca sunt OLTEAN !

ziulian
22nd March 2008, 19:38
ceseme e eterna aspiranta la un loc de prima liga. sunt penibili!
mai bine asteptati sa se acopere Rimnicu Vilcea cu aur decat sa promoveze echipa asta de parasute care fac orasu' de ras!
Mandru ca sunt OLTEAN !

Nu inteleg de ce te agiti atata pt o echipa cu care nu ai nici o treaba...

Mario Di Lazi
22nd March 2008, 21:58
Bur este vâlcean ... normal că își dorea și el ca noi toți promovarea ...
asta e ... mai vedem Liga a2a încă 1 an la Vâlcea :D

dragosh_vl
23rd March 2008, 12:56
macar cand intram sa castigam titlu :))) :)))

Bur
23rd March 2008, 15:55
Nu inteleg de ce te agiti atata pt o echipa cu care nu ai nici o treaba...
esti dinamovist, n-ai cum sa intelegi. poate tu esti obisnuit cu meciuri trantite, jocuri de culise si jucatori murdari, dar cand dai o promovare pe cativa banuti nu te poti numi echipa. pe de alta parte, echipa asta ma reprezinta (ca valcean) si inevitabil sper sa faca performanta (dar cu jucatorii astia carpiti de prin toate partile, mai putin de crezut).
noi sa fim sanatosi, si tu dinamovist fericit ! traiasca hotia in fotbal!

Mario Di Lazi
24th March 2008, 07:47
macar cand intram sa castigam titlu :))) :)))

la handbal :D

ziulian
26th March 2008, 17:54
esti dinamovist, n-ai cum sa intelegi. poate tu esti obisnuit cu meciuri trantite, jocuri de culise si jucatori murdari, dar cand dai o promovare pe cativa banuti nu te poti numi echipa. pe de alta parte, echipa asta ma reprezinta (ca valcean) si inevitabil sper sa faca performanta (dar cu jucatorii astia carpiti de prin toate partile, mai putin de crezut).
noi sa fim sanatosi, si tu dinamovist fericit ! traiasca hotia in fotbal!
Sa trecem peste faptul ca sunt dinamovist... Am spus ce am spus pt ca mi s-a parut ca ai avea ceva cu echipa CSM! Sa stii ca daca sunt si dinamovist asta nu inseamna ca sunt de acord cu meciuri aranjate sau chestii din-astea! Problema e ca se fac unele lucruri cam fara cap, zic eu, si aici ma refer la infuzia asta masiva de jucatori din iarna(mai mult sau mai putin valorosi) carora binenteles ca le e greu sa joace ca o echipa asa, dintr-o data! Daca s-ar fi pastrat un nucleu si erau adusi 2-3 jucatori de certa valoare atunci cred ca am fi avut sanse mai mari... Dar asta e, trebuie sa fim alaturi de echipa la bine si la rau!

Mario Di Lazi
31st March 2008, 09:24
vistorie frumoasă la Oradea cu FC Bihor ... 3-1 pt CSM cu 2 goluri ale lui Boroiban (primul cu un șut superb) și un gol al "salvatorului" Robson ...

Mario Di Lazi
10th April 2008, 12:32
Poli 2 Timișoara - CSM 1-2
suntem la 7 puncte de locul 2 ...

dragosh_vl
11th April 2008, 22:05
mda... sa mai sper ? :D

ducus
16th April 2008, 10:19
mda... sa mai sper ? :D
Vâlcenii regretă că l-au demis pe Bondrea Adio, promovare pentru Râmnicu-Vâlcea:(
Și lui Marian Bondrea îi pare rău că s-a despărțit de echipa din Zăvoi
CSM Rm. Vâlcea a pierdut orice șansă la promovare, după ce a suferit sâmbătă un nou eșec, scor 1-2, cu Jiul Petroșani. Jucătorii vâlceni au deza­măgit din nou, chiar de ziua de naștere a directorului-general al clubului, Florin Verigeanu.

„Mi-au stricat ziua. Asta este situația. Fotbaliștii noștri se fac că joacă, noi ne facem că-i plătim. Nu găsesc nicio explicație pentru jocul slab, dar poate că aceasta este valoarea lor. Au intrat într-un blocaj psihic. Nu Bondrea trebuie dat afară, ci unii dintre jucători. Eu nu am fost de acord cu demiterea lui Bondrea“, a spus Verigeanu.

„Am făcut minuni“

Aflat la Craiova, fostul tehnician din Zăvoi de până acum două săptămâni, Marian Bondrea, a aflat cu stupoare rezultatul meciului cu Jiul.

„Eu am făcut minuni la Vâlcea cu o echipă încropită. Fără mine, echipa asta nu făcea nici patru puncte și retrograda. Rezultatele bune s-au datorat pregătirii bune și a organizării din teren. Păcat, pentru că Vâlcea merită o echipă de Liga I. Până la urmă va reuși, dar trebuie răbdare. Publicul trebuie să fie mai mult lângă echipă, spectatorii nu-și încurajează jucători, stau ca la teatru. Cine știe, poate mă voi întoarce odată la Vâlcea și vom reuși împreună promovarea“, a spus Marian Bondrea, tehnicianul demis în urmă cu două săptămâni din Zăvoi.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-2/adio-promovare-pentru-ramnicu-valcea-2547797
Poate la anu' :D

Mario Di Lazi
21st April 2008, 08:32
Unirea Alba Iulia - CSM 1-4
meci transmis de N24 ... golurile noastre au fost marcate de Boroiban, M. Voicu (penalty), Robson și Vidakovic ...

suntem tot la 7 puncte de l0cul 2 :D

dragosh_vl
21st April 2008, 10:39
degeaba ...:(

Mario Di Lazi
24th April 2008, 08:16
victorie acasă cu Arieșul Turda 2-1 ...
tot la 7 puncte de locul 2 suntem :D

dragosh_vl
24th April 2008, 13:46
• Umblă vorba prin târg că la Mediaș nu prea s-ar mai dori promovarea. De ce? E simplu. Un sezon în Liga I este foarte costisitor, de la cel puțin 11 fotbaliști care trebuie aduși în vară și până la o eventuală luptă de salvare de la retrogradare.



• În aceste condiiții, CS Municipal poate spera din nou. Tot ce trebuie să facă elevii lui Teleșpan este să câștige totul până la final și să aștepte pașii greșiți ai medieșenilor. Și vor mai face pași greșiți!



• Dacă CSM va reuși o promovare spectaculoasă, investitorii nu vor întârzia să apară la echipa din Zăvoi, mai ales că Dacia Mioveni, formație finanțată de Gigi Nețoiu, pare să fi luat drumul eșalonului II. Și atunci să nu vă mire că Vâlcea în Liga lui Mitică ar putea fi antrenată de Florin Marin sau de Sorin Cârțu.



• Oficialii de la CS Oltchim au « pe țeavă » câteva transferuri din străinătate. Numele jucătoarelor care vor veni la Râmnicu Vâlcea pentru sezonul viitor vor fi anunțate, însă, doar înainte de Jocurile Olimpice de la Beijing.

Mario Di Lazi
25th April 2008, 16:20
eu nu cred în astfel de povești ... cred că promovarea a fost pierdută și nimic nu se mai poate întâmpla ...
evident că-mi doresc să fie adevărată această știre :D

Mario Di Lazi
7th July 2008, 08:14
Chimia, victorie la debutul pregătirilor
Într-un amical disputat sâmbătă, la Rm. Vâlcea, CF Chimia a învins cu 3-0 (2-0) pe Minerul Mătăsari, echipă care activează în Liga a III-a. Golurile echipei din Zăvoi au fost marcate de I. Popa, M. Constantinescu și V. Gârlă. Antrenorul Marin Barbu, la primul și ultimul său meci pe banca Chimiei, a mizat pe următoarea formulă de start: Rusandu - Melcea, Vișa, Vătavu, Onofrei - I.Popa, Roșca, Câju, Goge - Boroiban, Constantines- cu. Au mai jucat: Perianu, Pasăre, C. Dinu, Petcu, Kutlacik, Sg. Popescu, Gârlă, Sg. Pârvu, Băltățeanu.

editie speciala de olteniea

Mario Di Lazi
28th July 2008, 07:59
CSM, victorie cu FSV Frankfurt
Într-un meci de verificare disputat sâmbătă, în Austria, CSM Rm. Vâlcea a învins cu 2-1(1-0) pe FSV Frankfurt, echipă nou promovată în Bundesliga 2. Pentru vâlceni au marcat Gârlă în minutul 27 și Câju în minutul 70. Echipa vâlceană antrenată de macedoneanul Nikola Ilievski este în cantonament la Kaprun, locație unde alb-albaștrii vor sta până pe 3 august. CSM va mai juca partide de verificare cu Red Bull Salzburg (27 iulie), Aris Salonic (29 iulie) și Padova (31 iulie). Altfel, după ce asocierea cu George Frăsin a căzut, CSM va fi în continuare susținut financiar de autoritățile locale din Vâlcea.

prosport.ro

Mario Di Lazi
1st August 2008, 07:55
Vâlcenii au remizat cu grecii de la Aris Salonic
CSM Rm. Vâlcea a remizat miercuri seara, 0-0 cu grecii de la Aris Salonic, într-un meci de verificare disputat în Austria.
Vâlcea a remizat, 0-0 cu Aris Salonic, echipă care va evolua în Cupa UEFA și astfel oltenii au rămas neînvinși în partidele de verificare disputate în această vară. În minutul 86 al amicalului, grecii au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, parată însă de cel mai bun om al meciului, portarul vâlcean Albert Perianu. CSM, echipă finanțată de Primăria Râmnicului și antrenată de macedoneanul Nikola Ilievski, va încheia pe 3 august stagiul de pregătire de la Kaprun. «Este posibil să mai facem transferuri, lotul nu este încă definitivat» a spus directorul-general al clubului, Florin Verigeanu.

CSM Rm. Vâlcea: Perianu - Dinu, Vișa, Vătavu, Facundo - I.Popa, Labun, Câju, Roșca - Nemeth, Luca. Au mai jucat Melcea, Gârlă, Băltățeanu, Boroiban, Pasăre, Kutlacik.

prosport.ro

Mario Di Lazi
2nd November 2008, 20:09
et. 13
CFR Timișoara - CSM 1-6 ... Câju, C. Dinu (2 g), Stromajer (3 g)

Perianu / Pasăre, C. Dinu - cpt, Kutlacic, Goge / I. Popa (Melcea), Sergiu Popescu, Facundo (Gârlă), Răzvan Dobre (Grecu) / Enache Câju, Stromajer ... Antr. Alin Artimon

Mario Di Lazi
8th November 2008, 17:51
victorie azi acasă cu Dacia Mioveni cu scorul de 3-0
Sergiu Popescu, Enache Câju din 11 m și Stromajer ...

aetius
10th November 2008, 04:14
chiar vor sa promoveze baietii?

World Expert
10th November 2008, 05:10
Anul asta musai :P fíti foarte atenti la Dacia si U :o:

Mario Di Lazi
10th November 2008, 22:02
până nu se termină campionatul, nu cred nimic :D
am mai văzut noi promovări ratate, după un meci pierdut în ultima etapă la o echipă care era deja retrogradată în Liga a3a ...

aetius
14th November 2008, 23:02
asta cam asa e mario. las' ca vedem ...

jameslary1975
11th March 2009, 02:04
CSM RM VALECA- BIHOR ORADEA 2-1 Valcea a inscris ultimul gol in inferioritate numerica. Sambata mergem la Petrosani.

INTRATI PE SITE

Mario Di Lazi
12th March 2009, 08:08
un egal la Petroșani este foarte bun
dacă îi batem e și mai bine :D

Mario Di Lazi
3rd May 2009, 19:52
CSM RM. VÂLCEA-ACU Arad 4-2 02.05.09 CSM RĂMÂNE ÎN CURSA PENTRU PROMOVARE
Vâlcea încă speră

CSM Rm. Vâlcea a învins azi în Zăvoi pe ACU Arad, scor 4-2(1-0) și astfel trupa antrenată de Alin Artimon rămâne în cursa pentru promovare în Liga I. Vâlcenii au deschis scorul în minutul 39, când Enache Câju a transformat un penalty obținut tot de el. În minutul 54, Sergiu Popescu, abia intrat în joc a dus scorul la 2-0.
Câju a reușit „dubla”, marcând în minutul 56 și CSM părea scăpată în câștigătoare. ACU a revenit însă puternic, punctând de două ori, prin Paina (minutul 66) și Lung (minutul 73). Vâlcea se despinde însă din nou în minutul 80, când Stromajer obține un penalty care este transformat de Răzvan Dobre. Finalmente, CSM Rm. Vâlcea învinge cu 4-2 și alb-albaștrii își pun toate speranțele în derbyul de miercuri, de la Alba Iulia.

liga 2

Mario Di Lazi
5th May 2009, 11:43
Etapa 28

Unirea Alba Iulia - Râmnicu Vâlcea, ora 17.00, în direct la sport.ro
Unirea poate lua o opțiune serioasă în lupta pentru promovare în cazul în care ar obține toate punctele. O victorie a echipei albaiuliene ar face ca Vâlcea să rămână cu 6 puncte în spatele formației lui Adrian Falub. Alba are un parcurs bun pe teren propriu și vine după 3 victorii consecutive.

liga 2

Mario Di Lazi
5th May 2009, 20:25
CSM RÂMNICU VÂLCEA 15:30 SPERĂ SĂ NU IA GOL
„Batem la Alba Iulia”

Portarul CSM-ului, Dorian Perianu vrea să facă miercuri un meci mare la Alba Iulia, în derby-ul cu Unirea.

„Nu știu dacă partida cu Unirea este chiar decisivă, dar este cel mai important meci de până acum. Dacă ne ajută Dumnezeu să câștigăm la Alba Iulia, îi egalăm la puncte și având avantajul meciurilor directe, trecem în locul lor. Ne-ar fi mult mai ușor apoi, pentru că avem două meciuri consecutive acasă. Și un egal ar fi bun cu Unirea, însă dacă am pierde, s-ar cam termina cu promovarea. Vrem să promovăm, am muncit un an pentru asta. Doar n-o să terminăm iar pe locul 3 sau 4 ca sezoanele trecute, toată lumea vrea acum să promovăm în Liga I. Sper să nu iau gol la Alba Iulia și să înscriem noi și atunci ar fi foarte bine. Nu mergem la egal, vrem neapărat să câștigăm. Dacă jucăm bine, nu ne oprește nimeni”, a declarat Perianu.

liga 2

Geog
7th May 2009, 10:44
0-0 la Alba Iulia nu este un rezultat rau.

Mario Di Lazi
16th July 2009, 08:22
Drobeta și Vâlcea au remizat la Motru

Început la ora 18 și disputat pe terenul din Motru, amicalul dintre FC Drobeta și CSM Rm. Vâlcea s-a încheiat nedecis, scor 1-1. Pentru echipa lui Marian Bucurescu a marcat Dacian Bîrza (‘64), golul egalizator al trupei pregătită de Alin Artimon purtând semnătura lui Marian Nedelcu (’75).

În minutul 51, FC Drobeta a beneficiat de un penalty, obținut de Georgian Tobă (foto), dar portughezul Hugo Moutinho nu l-a putut învinge pe Dorian Perianu.

Mâine, de la ora 11, severinenii vor întâlni, pe terenul de la Vânju Mare, nou – promovata în Liga a II-a Gaz Metan CFR Craiova. În precedentele amicale ale verii, FC Drobeta dispusese de Minerul Mătăsari (3-1) și Dunărea Calafat (2-1).

liga 2

Mario Di Lazi
20th August 2009, 14:21
CFR Timișoara-CSM Rm. Vâlcea, reprogramat

FRF a trimis azi un fax în Zăvoi, anunțând că meciul din prima etapă, CFR Timișoara-CSM Rm. Vâlcea a fost reprogramat pentru data de 26 august (ora 18.00). „Noi am dorit să jucăm la această dată. După deplasarea la Timișoara, ne continuăm drumul spre Șimleul Silvaniei, unde jucăm sâmbătă, 29 august. Meciul din Cupa României dintre noi și FC Oltchim a fost reprogramat pentru 2 septembrie” a anunțat Florin Verigeanu, directorul-general al CSM-ului.

Cum se cunoaște, CFR Timișoara a fost înscrisă de FRF în Liga a II-a în această săptămână, după retrogradarea echipei ACU Arad, cea care inițial trebuia să fie adversara vâlcenilor în prima rundă a Seriei Vest.

liga 2

Mario Di Lazi
17th April 2010, 19:29
et. 24: UT Arad - CSM

discuții despre acest meci aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3006618#post3006618

meciul Live aici : http://www.liga2.ro/special/live-text/uta-arad-csm-ramnicu-valcea-0-1-5927251

EDIT: 4-1 ... Golul vâlcenilor a fost marcat de Dobre din penalty.
CSM: 27. Perianu - 2. Moraru, 3. Ionașcu, 17. C. Dinu, 7. C. Vasile, 23. Dandea, 20. S. Popescu, 10. Dobre, 11. L. Pârvu, 9. Curtuiuș, 21. Stanca

Mario Di Lazi
19th April 2010, 20:11
et. 25 : CSM - Universitatea Cluj

discuții despre meci AICI : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3009308#post3009308

Mario Di Lazi
21st April 2010, 20:21
et. 25 : CSM - U Cluj 2-4 (0-0).
Blat cu B mare :D


CSM Râmnicu Vâlcea - Universitatea Cluj / FINAL 2-4
Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Mihai Iliescu (Craiova) și Mihai Gheorghe (București)

►min 90: 2-4. Arbitrul Vădan mai inventează un penalty pentru clujeni, după o intervenție la balon a lui Ionașcu la Popa. Transformă Lemnaru și scorul e 2-4.

►min 88: 2-3. Lecic scapa singur cu Rusandu, portarul vâlcean se dă la o parte și este 2-3.

►min 82: 2-2. A. Popa scoate un penalty pentru clujeni, ușor acordat de Mugurel Vădan. Vâlceanul Deaconescu este eliminat pentru proteste. Transformă Lemnaru și este 2-2

►min 80: 2-1. Pasă genială a brazilianului Moreira pentru Curtuiuș, care îl învinge pe Matache

►min 77: 1-1. Lecic îi fura mingea lui Rusandu și egalează, iar galeria clujeană învie

►min 67: Vâlcenii domină, Dinu reia cu capul puțin peste

►min 65: Șut Goge puțin pe lângă poarta clujeană

►min 62: Rusandu îl blochează excelent pe Lemnaru, scăpat singur spre poarta vâlceană

►min 57: ocazie bună pentru gazde, L. Pârvu trage peste din 12 metri

►min 49: 1-0. S.Popescu pasează excelenta pentru L. Pârvu, care îl învinge pe Matache cu un șut plasat.

►min 26: corner petru CSM, Deaconescu reia cu capul puțin peste poartă

►min 24: Ocazie mare pentru clujeni: centrare de pe stânga și Machado nu poate împinge mingea în poartă din patru metri

►min 8: Șut senzațional de la 25 metri al lui Reinaldo în transversala porții vâlcene

liga2.ro

Mario Di Lazi
3rd May 2010, 10:58
Et. 27 : CSM - Mureșul Deva 3-1
* Roberto Moreira Linck Junior "BETO"(5')
* Petre GOGE(43')
* Marius Aurelian CURTUIUȘ(44')

Mario Di Lazi
12th May 2010, 20:19
CSM - FC Arges Pitesti 3-0.
dedicatie pt dl. pEnescu.

Pedro1984
8th August 2010, 12:15
pai pe ultima suta ...Argesu a luat'o la vale , nu e chiar asa mare victoria