PDA

View Full Version : CF Real Madrid vs. FC Barcelona [Eternul Derby]



Pages : [1] 2

realmadrid.com
26th December 2004, 22:14
Acest thread este dedicat atat suporterilor catalani, mai precis, suporterii echipei FC Barcelona, cat si suporteri lui Real Madrid...
In Europa, nu cred ca exista o rivalitate mai mare intre 2 cluburi, asa cum este intre Real si Barcelona...
Daca este sa adunam palmaresul celor 2 echipe, este dea dreptul impresionant, 10 Cupe ale Campionilor Europeni + UEFA Champions League, 5 Cupe Uefa, 4 Cupa Cupelor, 3 Super Cupe ale Europei, 3 Cupe Intercontinentale, 45 de titluri in Spania, 41 Cupe ale Spaniei, 10 Super Cupe ale Spaniei. :)
Dintre care:

Real Madrid

9 titluri de Campioni ai Europei. 6 Cupa Campionilor Europeni + 3 UEFA Champions League
2 Cupe Uefa
1 Super Cupa a Europei
3 Cupe Intercontinentale
29 Titluri in Spania
17 Cupe ale Spaniei
7 Super Cupe ale Spaniei


FC Barcelona

1 Cupa a Campionilor Europeni
3 Cupe UEFA
4 Cupa Cupelor
2 Super Cupe a Europei
17 Titluri in Spania
24 Cupe ale Spaniei
6 Super Cupe ale Spaniei

inter
26th February 2005, 10:43
zau? mai pasnici ? :D:D
si ce e rau ca joaca pe acelasi teren? sa fie vb. despre suprematia orasului Milano care are 2 echipe de top ... lucru cu care nici un alt oras din lume nu se poate lauda ..:P

realmadrid.com
26th February 2005, 13:42
Eu zic ca mai dura este lupta dintre Barca si Real, ai vazut ce a patit Figo, asta e doar un exemplu:d
Dar ai si tu mare dreptate, Milano este cel mai tare oras, in privinta fotbalului, vb ta, nici alt orasnu are 2 echipe de top in CL, sau alte cupe europene, dar cea mai titrata echipa este in Spania:ok:

uti2102
26th February 2005, 15:17
:o: shi io care credeam ca Extensiv shi Stiintza sunt in top la capitolul asta... :o:

Corrado*
26th February 2005, 15:43
Suporterii echipelor din Milano se bat inainte de fiecare meci, si unii din ei nici nu vin la meci, ei vin doar sa se bata! Inter vs Milan Lasa ca vedeti voi maine :D

danidinescu
26th February 2005, 17:07
Fortza Inter , sau macar un egal :P

realmadrid.com
27th February 2005, 22:59
Etapa asta, Barcelona a iesit in avantaj:D, castigand doar un punct in deplasarea de la Numancia, laterna rosie a Primerei:mda:. Goluri Juanlu 45' pt Numancia, respectiv Marques pt Barca, minutul 46', repriza secunda.
Iar Real.....Real a pierdut, in fata unei echipe, care nu o duce prea bine, Deportivo La Coruna, pe locul 10 inaintea meciului cu Real, apoi a urcat pe 8:mda:...scorul a fost 2-0 pt Depor, un gol Luque si un autogol Pavon...

Catalanul
27th February 2005, 23:04
castigand doar un punctun punct care este foarte mare :drak: chiar decisiv in castigarea campionatului (de catre Barça bineinteles), asa cum a spus presa si buletinele de stiri de aici :ok:

madridista
27th February 2005, 23:11
si tu crezi tot ce auzi la stiri??:P

realmadrid.com
27th February 2005, 23:16
Totusi...ei au castigat 1 punct, noi am pierdut 2:(

Thanya
27th February 2005, 23:43
Deh...ce mi-e 7 puncte,ce mi-e 8?

realmadrid.com
3rd March 2005, 19:25
A venit randul Barcelonei sa se impiedice:D....acestia au obtinut doar un 0-0 pe teren propiu...in schimb Real a castigat pe Bernabeu cu 3-1 echipa Betis Sevilla
Distanta dintre cele 2 rivale, este acum de doar 6 puncte:ok:

Thanya
3rd March 2005, 19:58
Da...asta insemnand ca Barcelona sa o i-a in freza de doua ori shi sa mai faca un egal(specialitatea ei)...shi atunci Real ajunge lider! :)

Catalanul
3rd March 2005, 20:55
asta cu conditia ca realul sa nu piarda nici un meci, ceea ce practic, este imposibil :drak:

realmadrid.com
3rd March 2005, 21:13
Catalane, si voi o sa jucati cu Valencia si cu Real, ambele meciuri in deplasare:D

Catalanul
3rd March 2005, 21:21
facem egal in ambele meciuri, (deh, doar e specialitatea noastra :rolleyes:, dupa spusele nostradamei thanya :D) si astfel castigam La Liga /hello

realmadrid.com
3rd March 2005, 21:25
Da da, asa este, dar ai uitat, ca Real si Valencia nu o sa joace pt egal...cum zici tu ca fac echipele care vin pe Nou Camp:yeah:

Catalanul
3rd March 2005, 21:42
daca joaca la victorie o sa fie un plus pentru catalani, care vor avea mai multe spatii libere :ok: doar stii ca Barça nu se precipita asa cum o fac hahlacticii, cu pase lungi spre ronaldo... ei incep cu pase scurte, construind frumos faza iar cand cred ei ca este momentul potrivit, centreaza in careu, unde se afla Eto'o si marcheaza :D
sincer, imi place mai mult cand joaca Barça in deplasare, nu mie frica ca echipa gazda se va inchide in aparare, ci din contra, stiu ca o sa atace si ca Barça va avea sanse mai mari de a marca :yeah: de aceea sunt convins ca vom trece de chelsea in CL si ca vom scoate un rezultat bun pe Santiago Bernabeu, cel putin un egal :yeah:

realmadrid.com
3rd March 2005, 21:48
Pai cu Chelsea este o problema, si voi si ei o sa doritii victoria, sunt sigur...
Iar cu deplasarea ta....intr-un fel ai dreptate, mai ales cu pasele lungi catre "gras" (ronaldo pt necunoscatori:D)...:mda:

inter
3rd March 2005, 22:00
ionutze .. ce o sa mai plangeti voi dupa "gras" ... de ce?
racirea relatiilor cu a voastra conducere ... va duce la un atac ... de 2 lei grei ... (sdio atacanti de marca).

realmadrid.com
3rd March 2005, 22:10
Am inteles ca au adus o nutritionista din Brazilia, sa il faca sa slabeasca, deci se pare ca intentile lor sunt de al pastra...:ok:
Daca pleca Ronaldo, ai dreptate, atacul va fii varza, va trebuii sa facem imediat vreo 2 transferuri...

inter
3rd March 2005, 22:14
daca "grasu" pleaca... Adio ! sperantelor ca vine Adriano (asa macar "grasul" le intretine) ... si ca sa nu mai vb. de anuntatele plecari de la voi ... care va vor "subtia" la greu ... o sa ramaneti cu "vanzatori de autografe" :mda:

realmadrid.com
3rd March 2005, 22:21
Singurul care cred ca va pleca, si de care stiu eu, este Roberto Carlos...cu toate ca mai are valoare de Real Madrid:ok:...poate si Casillias daca nu i se va marii contractul...cu toate ca, cred ca Perez va ceda...

PS_intere...nici acum nu stiu, de ce nu vrea Perez sa ii dea cele 5 mil lui Iker Casillias?:)

inter
3rd March 2005, 22:27
nu ... spune-mi pe "pm" :P
da oricum vad ca Chelsea ii da lui Perez 40 mil. euroi pt. grasu ... o fi bine? :D

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=82070

apparte
4th March 2005, 01:14
Ca suporter al lui Athletic,intrebarea ar putea suna ofensator,dar intotdeauna "Antimadridistas"asa ca votul meu a mers spre Barca!Sunt antimadridist cu o singura exceptie:cand au jucat cu cea mai nesuferita echipa din Univers,Juventus Torino!

realmadrid.com
4th March 2005, 14:08
Votul acesta este pt ati da cu parerea despre echipa mai buna, dintre cele 2, nu sa votezi impotriva celei ce nu o suporti:ok:

Mihai
4th March 2005, 15:21
Tu chiar crezi ca nu s-a votat pe antipatii aici! Eu cred ca numai pe asta s-a votat :P

realmadrid.com
4th March 2005, 15:27
Deci tu asa ai votat nu:D?....mda...nu e prea bine.

Thanya
4th March 2005, 19:44
Aaaa...acum inteleg eu de ce are Barcelona voturi! :D Inseamna ca Real este iubita de 7 persoane shi urata de 6 persoane!

N0_NaM3
5th March 2005, 22:35
Pardon Thanya..aici ai gresit, scorul este egal...Si oricum in acest moment Barça este clar mai buna real, dar daca ne ducem un pic in trecut nu ar mai fii la fel..asta e, trebuie sa recunosc deshi nu`mi face placere...:)

Catalanul
5th March 2005, 23:08
Eu nu traiesc din trecut :P ce-a fost e istorie, prezentul conteaza :ok: iar la ora actuala Barça este cu mult peste real (stiu ca ma repet, da' poate le intra si hahalacticilor la cap:D). Astazi diferenta a crescut din nou la 8 puncte :yeah: iar pentru madridisti am un mesaj: ''Adios, a la liga Adios'' :ok:

MATRIX98
5th March 2005, 23:17
realmadrid.com -..-- si din toate trofeele alea... cate au fost castigate pe vremea lu franco??? echipa nazistilor, abuz de putere si etc... mai ales etc. :)
Pt mine, realu in spania este la fel ca steaua sau dinamo in românia.

realmadrid.com
5th March 2005, 23:49
Asa este, intradevar...Franco a decis cele 5 cupe ale Campionilor Europeni castigate consecutiv:ok:
Si ca titluri, lasa-ma cu fanteziile tale...oi fii tu mare istoric si stii cum a stat treaba...
Daca pt tine Real este cum este Dinamo si Steaua in Romania, atunci pe langa Real ar trebuii sa ii urasti si pe catalani, ca doar ei sunt si vor fii mereu a 2a echipa a Spaniei ca valoare, exact cum este Dinamo in Romania...eternul loc 2...


Eu nu traiesc din trecut ce-a fost e istorie, prezentul conteaza iar la ora actuala Barça este cu mult peste real (stiu ca ma repet, da' poate le intra si hahalacticilor la cap). Astazi diferenta a crescut din nou la 8 puncte iar pentru madridisti am un mesaj: ''Adios, a la liga Adios''

Tu mi-ai zis mie ca nu am treaba cu fotbalul, ai glumit sau nu, eu nu glumesc cand zic ca esti pe aratura...
Tu dupa ce caracterizezi o echipa...dupa 10 etape de campionat, cunoscatorul lui peste ??? :rosu: ...o echipa este considerata mai buna, dupa trofeele castigate, nu dupa ultimul sezon:headbang:
Nu traiesti din amintiri, eu zic ca da, pt ca mereu iti amintesti cand juca Poli mai bine...si cat era de frumos atunci, cu toate ca nu stiu daca ai apucat vremurile acelea:ok:

Thanya
5th March 2005, 23:52
Catalane...cred ca exagerezi cand spui ca Barcelona este cu mult peste Real.....cat de mult Catalane?Daca te uiti in jos o vezi?

Catalanul
5th March 2005, 23:56
catalani ca doar ei sunt si vor fii mereu a 2a echipa a Spaniei ca valoarecine e pe primu loc, cine e pe primu loc... BARÇA eee, BARÇA eee :D ceea ce spui tu acolo nu-si are rostu`... pe locul 2 sunteti voi si acolo veti ramane :ok:

@thanya... 8 puncte, destule pentru ca Barça sa castige LA LIGA in acest an :yeah:

realmadrid.com
6th March 2005, 00:00
Esti dussssssssssssssss:ok:
Vb singur...degeaba ma chinui sa demonstrez ceva...tu tot pe tampenia ta o tii in continuare...

Catalanul
6th March 2005, 00:18
complexatule, ti-a argumentat mai sus de ce nu meritati acele 5 trofee CL, te lauzi in stanga si-n dreapta cu ele, dar nu au nici o valoare :rolleyes:
aici vb despre Barça si ireal madrid, deci nu adu' vorba despre Poli. exista subforum pentru campionatul intern, esti poftit sa postezi si acolo :ok:

realmadrid.com
6th March 2005, 00:24
Nu postez pe forumuri fara valoare:ok:
Matrix98, el ce putea sa spuna, cand nici el nu suporta pe Real
Dar hai, ca tu stai in Spania si ar trebuii sa stii istoria...ce a facut Franco pt ca Real sa castige cele 5 CCE ???...vorbesti fara sa stii, sau ce zic altii...ca de obicei de fapt:headbang:...si de ce nu au nici o valoare acele cupe ???...imi provoci greata cu, cunostintele tale de fotbal:ok:

Catalanul
6th March 2005, 00:34
imi provoci greata cu, cunostintele tale de fotbal:ok:atunci du-te si boraste :D nu te opreste nimeni :) tu, atotstiitorule, esti obsedat de acele cupe, care au fost cucerite acu' 50 de ani, timp in care fotbalul s-a schimbat mult...acele cupe nu au nici o valoare acum, insa tu o tii intr-una cu palmaresul realului :headbang:
complexatule, o noapte buna iti doresc, sa ai parte de vise frumoase alaturi de Barça :drak:

realmadrid.com
6th March 2005, 00:37
Eu ti-am zis sa raspunzi la intrebari...daca stii, dar presupun ca ai vorbit iar in necunostinta de cauza...:headbang:
Daca acele Cupe nu au nici o valoare, cele din 98/00/02 ce valoare au ??? junior:no:

realmadrid.com
11th March 2005, 13:59
Se pare ca ambele echipe au primit o lovitura puternica pe plan international, ambele fiind eliminate din optimile UEFA CL, Barcelona de catre Chelsea...2-1/2-4, iar Real de Juventus, 1-0/0-1 (1-2) dupa prelungiri....
Asa cele mai bune echipe spaniole, parasesc cea mai puternica competitie europeana din optimi :(...pt prima oara din sezonul 1992/1993:no:

Thanya
11th March 2005, 19:59
Mda....shi cica Primera=cel mai tare campionat! Urat din partea lor!
Oricum eu m-ash impushca daca echipa mea(de suflet :D ) ar fi eliminata din CL de Murinho...nu Catalane? :P

Mihai
11th March 2005, 20:47
Primera cel mai tare... Poate cel mai spectaculos :D

Thanya
11th March 2005, 21:24
Ok...sa zicem ca cei mai multi dintre noi prin cel mai spectaculos intelegem cel mai tare!In momentul in care shtii sa faci spectacol shtii sa cashtigi pt. ca prin spectacol se intelge driblinduri,depashiri spectaculoase,biciclete :D etc.,toate incheiate cu pase de gol,cu pase decisive sau cu goluri in cel mai fericit caz!

Al Dracu
12th March 2005, 10:18
Scuzati intromisiunea! Dar jocul ala cu biciclete si trotinete a murit acum vreo 40 de ani cind a inceput sa nu mai dea rezultate sistemul 2-3-5 cind jucau toti in atac si niciunul in aparare. Iti permiti sa joci asa in campionat, cu echipe de mina a 12-a dar nu in meciurile tari unde adversarul abia asteapta sa te dai "spectaculos" ca sa te composteze de sa nu mai stii pe unde e iesirea de pe teren! :D

Thanya
12th March 2005, 11:45
Acum incerci sa-i scoti pe cei de la Juve`?Daca nu poti sa te dai "spectaculos" nu te dai shi gata!Dar nu cred ce spui tu cu acum 40 de ani.....ar trebui sa te uiti shi la alte echipe,nu doar la Juventus shi o sa vezi spectacol!

Al Dracu
12th March 2005, 14:49
:D Pai vad ca tu esti tendentioasa plecind din start de la ideea ca eu vorbesc asa doar pentru ca tin cu Juve. Sa fim seriosi, meciurile spectaculoase le vezi, unul din 50, in campionate. Daca vorbim de Campionat european, mondial, Liga, Cupa Uefa proportia cred ca scade si mai mult.
Hai sa le numaram, coane Fanica (si ca sa nu ne intindem luam ultimii 4-5 ani)!
- Cite meciuri spectaculoase ai vazut la CM 2002 di Japonia/Coreea? Eu am dormit linistit 4 saptamini, inclusiv la finala.
- Cite meciuri spectaculoase ai vazut la CE 2004? 2-2-ul ala anuntat intre Suedia si Danemarca a fost cel mai tare meci... :drak:
- Cite meciuri spectaculoase ai vazut in Liga Campionilor in ultimii 4-5 ani?

Fotbalul se joaca de foarte mult timp pe bani iar cluburile stiu ca scopul scuza mijloacele. Degeaba joci spectaculos azi daca o iei in freza, miine la fel si peste un an nu mai ai bani sa-ti platesti jucatorii sau sa faci transferuri ca lumea. Si dupa aia cine iti mai ramine sa joace spectaculos? Real Madrid? :happy :happy :happy

realmadrid.com
12th March 2005, 15:22
CM Mondial 2002. Spania - Coreea de Sud.
Euro 2004. Olanda - Cehia, Portugalia - Anglia
UEFA CL. Monaco - Deportivo, Lyon - Werder, Manchester - Real tur/retur, Chelsea - Barcelona, Bayern Leverkusen - Real Madrid (finala)...etc,etc

Al Dracu
12th March 2005, 15:33
Pai vezi ca le poti numara pe degete? :D
Iar de Bayer - Real ce sa-ti mai zic? SPECTACULOS!!! :happy

realmadrid.com
12th March 2005, 15:36
Pai eu zic ca, cam este, ocazii de gol cu gramada, mai ales la final in contul lui Leverkusen, sa nu mai vb de golul secolului marcat de Zidane:ok:

Catalanul
12th March 2005, 15:37
ionutz vad ca a insirat putinele meciuri spectaculoase ale madridului din CL :D nu-i frumos din partea sa :nah: :P

@al dracu, parerea mea, este ca cel mai fain meci din ultimii ani a fost Juve - Milan, pacat ca nu am avut parte de mai multe goluri :drak:

Thanya
12th March 2005, 20:30
Mey Al Dracu,eu am vazut meciuri spectaculoase de fiecare data cand a jucat Brazilia la CM 2002!
Iar in editia asta de CL toate meciurile mi s-au parut spectaculoase(care le-am vazut) in afara de Milan-Manchester!Poate ca nu sunt chiar atat de pretentioasa!

Al Dracu
12th March 2005, 22:06
Ai dreptate, Brazilia la CM 2002 a fost de mare exceptie! In ambele meciuri cu turcii, cind i-au batut pe otomanii ramasi in 9 oameni cu arbitrii si cu piesele de teatru ale lui Rivaldo? :D Sau cu galonata echipa a Chinei care nu stia daca se joaca fotbal sau badminton pe stadionul ala? :drak: Sau cu temuta echipa Costa Rica (numai cind pronunti numele te-apuca risul)? Sau cu liderul de necontestat al fotbalului mondial, Belgia? :evil:
Daca or sa fie toate CM ca ala din 2002 ma pregatesc sa ma uit la Divizia A a statului Fiji! :P

Thanya
12th March 2005, 22:20
Da,da...meciurile alea mi-au placut,cu Cei Trei Crai de la Rasarit!
Discutia asta e off topic shi o sa vina Ionutz sa spuna ca eu sunt vinovata :P :D .

Al Dracu
12th March 2005, 22:28
Pai da cine? :drak:
Si nu e off! Vorbeam de brazilieni (Robert Carlos, Ronaldo vs. Ronaldinho)

Thanya
12th March 2005, 22:37
Da?Pai Ronaldinho=Barcelona

Marquise MGP
12th March 2005, 22:51
las ca tot incercand sa faceti spectacol o sa ajungeti sa castigati la "mamaia" sau la "cerbul de aur" ca in competitiile intercluburi o lasati balta...sau cine stie cu jongleori ca zidane si ronaldinho poate va bagati la "circul globus" :drak:

Thanya
12th March 2005, 23:22
Nu inteleg ce treaba are Realul cu Ronaldinho?Crezi ca Juventus a facut ceva extraordinar ca sa mearga mai departe?Ei bine afla ca nu e asha....a profitat de prostia fundashilor madrileni!Stai linishtit ca Juve se va ocupa doar de campionatul intern mai repede,decat crezi!

Al Dracu
12th March 2005, 23:37
Nu crezi ca daca nu ar gresi fundasii ne-am plictisi cu toate partidele care se termina 0-0? :D

Marquise MGP
12th March 2005, 23:40
pai ce, scupa mea thanya...vroiai ca juve sa profite de prostia lui ronaldinho sau a fundasilor lui Getafe ?....cu astia am jucat...pe astia iam articulat...stii cum se zice..."jocul greseala asteapta"...si ca sati fie si mai clar...greselile pot fi provocate...daca nu eram in atac si nu va presam nu aveau cum sa apara greselile...doar nu teai astepta ca in toate meciurile sa se inscrie goluri de la 30 de metri sau goluri gen maradona...aproape intotdeauna exista o greseala atunci cand primesti gol...te las pe tine sa tragi concluziile.

Thanya
13th March 2005, 00:09
Pai scumpul meu Marquise,nu trebuia neaparat sa ne presati ca sa va calificati.Puteati sa fiti doar de doua ori la poarta noastra shi tot de doua ori sa gafeze fundashii de geniu!Voi ati fost de 5 ori la poarta noastra shi ati marcat de 2 ori :P ,ca de 3 ori a scos Casillas!

Mihai
13th March 2005, 00:36
Nu crezi ca daca nu ar gresi fundasii ne-am plictisi cu toate partidele care se termina 0-0? :D

Pai si acum nu te plictisesti de scoruri gen: 1-0, 1-1 sau 0-0??? (sau 0-1) :evil:

PS: Vorbeam de echipele din Italia!

realmadrid.com
13th March 2005, 00:40
S-au obisnuit:D

Al Dracu
13th March 2005, 17:28
Ai dreptate, ne-am obisnuit! Inclusiv sa scoatem spaniolii din cupe... :D

realmadrid.com
13th March 2005, 19:08
Stiu, ai tu dreptate (Deportivo - Milan 5-4, Deportivo - Juventus 2-0)...:D

Al Dracu
13th March 2005, 19:54
Juventus - Deportivo 3-2 si 2-2
Juventus - Barcelona 1-1 si 2-1
Juventus - Real Madrid 1-2 si 3-1
Juventus - Real Madrid 0-1 si 2-0
Inter - Valencia 5-1 si 0-0
Juventus - Real Sociedad 4-2 si 0-0
Milan - Deportivo 1-2 si 4-0

Oleeeeee! Oleeeeee! :D

ADelPiero
14th March 2005, 01:40
al dracu stie :evil: cred ca o sa devin fanul lui ...

p.s. de unde pot face rost de tricoul tau? :evil:

Al Dracu
14th March 2005, 10:10
E exemplar unic. Costa cit masinile din parcarea Realului in zi de meci! :D

Thanya
15th March 2005, 18:59
Cine?Site`ul de pe care ai luat rezultatele alea?

realmadrid.com
26th March 2005, 23:24
Catalane, eu zic ca nu are rost sa continuam pe Barcelona cu pozele...aici ar merge bine:D

2015…Barcelona ajunge in finala UEFA CL…dupa mai mult de 25 de ani de asteptare
2 ultrasi catalani, tata si fiu, urmaresc cu mare atentie meciul, in care pana la urma, Barcelona se impune la penaltyuri
Imediat dupa aceea, Barca ridica trofeul CL si "We are the Champions"(queen) incepe sa se auda pe stadion.
Dar fara a patzi nimic, fiul incepe sa planga cu lacrimi de brontozaur…tatal il intreaba "de ce plangi fiule, doar am castigat", iar fiul raspunde printre lacrimi: "asa este tata, dar odata castigam si noi si tot imnul lui Real Madrid il baga" :D:D:D

Vin si pozele, dar astept replica Catalanului, care vad ca s-a dat la fund:P

Catalanul
26th March 2005, 23:38
foarte buna ideea cu bancurile :D ia sa pun si io unu cu vedeta raul :drak:

Se deschide cortina si apare Raul cu balonul de aur in mana, peste 2 secunde se inchide cortina si intreaba un spectator:
- Cum se numeste filmul?
iar raul raspunde: Ce-am facut eu ca sa merit una ca asta? :D

realmadrid.com
27th March 2005, 22:53
LATEST NEWS

"Conform postului Al Jazeera, s-a semnat un acord de sprijinire reciproca pe forumul Ols intre Barca si Juve" :o:

Catalanul
27th March 2005, 22:59
si ce legatura are prostia spusa de tine cu acest thread :mda: sau ai confundat subforumul de diverse cu spania :drak: du-te frate si posteaza ''stirea'' pe Cafelutza de dimineata :)

realmadrid.com
27th March 2005, 23:03
Pai este ceva de notat, pt ca acum eu ma lupt si cu Barca si cu Juve:D...nu e fair-play:happy

Paul
27th March 2005, 23:22
bine ca nu te lupti cu Steaua ca ai de`a face cu mine

fia
27th March 2005, 23:25
O inrtebare pentru fanii Ral si Barca.

De ce la Real e CF Real Madrid si la Barca e FC Barcelona?

realmadrid.com
27th March 2005, 23:27
Football Club, iar CF Club de Fútbol

Catalanul
27th March 2005, 23:28
cf real madrid ---> club de futbol real madrid
FC Barcelona ----> futbol club Barcelona

nu stii ca (virgula) Catalnunya is not spain! :D

fia
27th March 2005, 23:30
Doh!!! Evident ca stiu si eu de la ce vin CF si FC. Dar care e diferntza? Topica frazei e alfel in regiuna catalana, sau de ce? Totusi tot in spanoila isi scriu numele ambele cluburi. La noi nu vezi "fotbal club" si "club fotbal". Eu vreau sa stiu la nivel de limba de ce sunt diferente.

realmadrid.com
27th March 2005, 23:31
Aici nu stiu, cred ca Catalanul te poate lamurii mai bine:ok:

Catalanul
27th March 2005, 23:39
imi pare rau sa va dezamagesc dar n-am nici cea mai vaga idee :D cred ca cel mai bine ar fi sa-i intrebam pe cei care au fondat echipele de ce au ales acele nume :D: poate ca Barça s-a inspirat de la englezi iar realul a vrut sa respecte ordinea dpdv gramatical :)

fia
27th March 2005, 23:41
Deci sa inteleg ca in spaniola topica frazei spune ca e corect CF?

Catalanul
27th March 2005, 23:47
da, insa mai nou CF-ul este inlocut de Balonpie (vezi Betis Balonpie, Albacete Balonpie)... spaniolii nu prea accepta anglicismele, nu prea folosesc cuvinte gen: week-end etc. in aproape toate sporturile si-au creat propriul nume: baloncesto (baschet) balonmano (handabl) si lista continua... ca sa nu mai zic de trupele muzicale, in loc de iu bi forty (UB40) ei zic u be cuarenta :D iar in loc de iu tu (U2) spun u dos :D sunt foarte rari, nu accepta imprumuturile, neologismele :mda:

fia
27th March 2005, 23:53
O iau pe urmele francezilor :(, care zic Disk dure la harddisk si surie la mouse :D

Corrado*
28th March 2005, 02:16
si la 1860 munich cum ii spun? :D

realmadrid.com
28th March 2005, 12:08
nu stii ca (virgula) Catalnunya is not spain! :D

Catalane, sigur nu mintzi:D?

http://www.anti-barcelona.com/Humor/camp20nou.jpg
http://www.anti-barcelona.com/Humor/cataloniapolonia.jpg

Mai, dar catalanii tai nu stau bine cu geografia:D

realmadrid.com
28th March 2005, 22:10
Catalane, ai renuntzat:D...macar aici sa ne distram:ok:

Mama, ce presedinte avetzi:evil:...ia uite-l cum se face de ras:)


http://www.anti-barcelona.com/Humor/laporta_anti.jpg


http://www.anti-barcelona.com/Humor/laportaanti2.jpg

Catalanul
28th March 2005, 23:50
bun, deci sa continuam cu iuda, tradatorul, a.k.a. luis figo :D
http://usuarios.lycos.es/camgroup/images/cam/FIGO/1.jpghttp://anti_madridista.tripod.com/fanart/8.jpg
daca tot ne-am legat de iuda, mana dreapta a lui Iisus, fiul lui Dumnezeu de ce sa nu punem si un banc?

Intrebare: De ce se cred madridistii zei?
Raspuns: Pentru ca nu-i poate vedea nimeni! (pe teren evident :D)

dar sa revenim la ''el traidor'':
http://usuarios.lycos.es/camgroup/images/cam/FIGO/4.jpg
care este un?
http://anti_madridista.tripod.com/fanart/7.jpg
pentru mai multe informatii accesati siteul :D
http://anti_madridista.tripod.com/fanart/cps2.gif

ADelPiero
7th April 2005, 01:14
iara v`ati dat drumul ? :D:D:evil: ... ati facut pariu ?:evil:

Thanya
7th April 2005, 20:26
Neaah,ne-am lasat de sportul asta :D

ADelPiero
7th April 2005, 21:37
ai pierdut prea mult ?! si te`ai invatat minte ? :P

Thanya
7th April 2005, 22:05
Numa` o data am pierdut :P .Dar acum nu s-ar mai intampla,la fel shi tot pe Real mizez :))) .

banok
9th April 2005, 18:38
Real Madrid-Barcelona in live www.stream.gportal.hu (http://www.stream.gportal.hu)

ADelPiero
11th April 2005, 01:03
thanya, bine ca nu am pus pariu ... ca o incasam :P

Thanya
11th April 2005, 22:11
Mda...ai fost inspirat!Era evident ca Real va cashtiga :D

ADelPiero
11th April 2005, 22:45
data viitoare ma risc :D

Thanya
11th April 2005, 23:15
Pacat ca inca nu ti-ai dat seama ca nu ai nici o sansa sa cashtigi in fatza mea daca pariez pe Real.M-a dezamagit o data shi nu cred ca o s`o mai faca! :P

ADelPiero
11th April 2005, 23:28
cand au jucat ... la tine s`au gandit :D si au incercat sa te faca sa nu mai suferi :P asa`i? :D

Thanya
13th April 2005, 20:01
Pai ei mereu se gandesc la suporteri.... :D

Catalanul
23rd July 2005, 03:48
http://sports.tom.com/img/assets/200307/03071618230707161826.jpghttp://sports.tom.com/img/assets/200307/03071618214507161820.jpghttp://sports.tom.com/img/assets/200307/03071618224507161824.jpg
http://sports.tom.com/img/assets/200307/03071618221307161822.jpghttp://sports.tom.com/img/assets/200307/03071618233307161828.jpg

ii cunoasteti ? :D cica ei sunt cei cu foame de titluri, in special de liga :D

http://www.sangrefria.com/real_madrid/ronaldo/ronaldomarca.jpg :D

parca vad ca iar o sa ramana cu pofta-n cui :evil:

Thanya
11th August 2005, 13:52
Beckham seamana cu al nostru Cristi Tabara :))

alejandro
23rd September 2005, 18:10
cred ca mananca mai putin :D

Thanya
23rd September 2005, 23:30
Cristi Tabara? :P
Sezonul asta Real va invinge tur/retur :P .....adik Barcelona nu-mi inspira deloc incredere :D

alejandro
26th September 2005, 10:27
da,Cristi:D
Thanya, Lyon iti inspira incredere?:D

Catalanul
7th October 2005, 23:31
cat de mult se iubesc jucatorii Barça si Real Madrid :D

http://video.google.com/videoplay?docid=3744385541984432533&q=f.c.+barcelona

Thanya
13th October 2005, 16:49
da,Cristi:D
Thanya, Lyon iti inspira incredere?:D


Da...tinand cont ca e campioana 4 ani la rand ce ar putea sa-mi inspire?Barcelona e campioana din greseala...greseala noastra!!

realmadrid.com
16th October 2005, 21:38
http://www.anti-barcelona.com/etoosinmundial.jpg

:ok:

Thanya
17th October 2005, 20:23
Simt ca momentul in care Eto`o asta o sa regrete pt. vorbele astea, e mai aproape decat crede el :P..Nu Catalane?

Catalanul
17th October 2005, 20:47
Intr-un fel e bine (pentru Barça) ca Eto'o nu va juca la mondialul din vara. Va profita in acest sezon sa marcheze cat mai multe goluri iar in sezonul viitor va fi mai proaspat ;) In plus poate evita o eventuala accidentare :P

Thanya
17th October 2005, 20:54
Asta ai mai zis-o Catalane.....am inteles ca Eto`o nu poate face fatza unui program incarcat,de ce vrei sa imi mai aminteshti o data?

Catalanul
17th October 2005, 21:06
Poate face fata si unui program de 2 ori mai incarcat, ca doar nu degeaba e african :ok: La capitolul conditie fizica Eto'o le da fum la toti "galacticii" pe care-i aveti in atac ;)

Thanya
17th October 2005, 21:16
Shi atunci de ce te bucura ca Eto`o nu joaca la CM?Ca nu ar fi facut fatza cu brio..nu?Eu asta inteleg?Shi lasa-ma cu poveshti de adormit copii`...de unde shtii tu ca la conditia fizica le da fum "galacticilor",e demonstrat shtiintific? :P

Catalanul
17th October 2005, 21:22
Bineinteles ca nu ma bucura deloc acest lucru, dar am vrut sa evidentiez ca tot timpul un rau este urmat de un bine, iar binele in acest caz este ca Eto'o nu va putea suferi o accidentare, nu va fi obosit si va avea mai mare pofta de fotbal in debutul sezonului viitor :)

Thanya
17th October 2005, 21:52
Pai atunci eu spun ca ar fi mai bine sa plecati cat mai repede shi din CL. ...ca sa fie shi mai odihnit!!

alejandro
18th October 2005, 10:18
Ce dulce esti tu,Thanya:kiss: da' poate iesiti voi din CL,ca pentru voi e mai simplu,nu prea aveti puncte pe acolo:P ,in plus ronaldo s-a prins,s-a accidentat si se va ma odihni un pik:D

Thanya
19th October 2005, 19:38
Pai nu ai inteles?Ce a zis Eto`o..."mai bine nu calific echipa la CM ca sa fiu mai odihnit ca Ronaldo" da nici "grasu" nu e prost....asha ca o sa se mai odihneasca shi el :P.
Nu avem noi multe puncte in CL da` nici nu ne trebe :P...noua nu ne e frica sa jucam cu o echipa de pe primul loc :P!!...shi asta e tot o strategie de-a "Galacticilor" :P...vor sa arate ca pot cashtiga indiferent cu cine joaca :D.
Mai ai shi alte nelamuriri?
"El Clasico" e al nostru..tur-retur :P

alejandro
20th October 2005, 13:00
Thanya,Thanya....nu incetezi niciodata sa ma surprinzi:P
Unde mi-o fi fost capul????:thinkso:Sigur ca Ronaldo e baiat destept si el,a analizat situatia si hop si el cu o strategie:D
Ce-mi ramane atunci sa va zic,sa vi se indeplineasca dorinta:sa aveti cat mai putine puncte in CL ca in Liga vi le luam noi:drak:
alta nelamurire:Wood-ul vostru cand mai da gol?Care e strategia lui?:thinkso:

P.S.:Aproposito,am aflat ca azi it's your birthday,iti urez mucho-mucho sanatate si mari realizari.D-zeu sa puna mana acolo unde tu pui suflet.Mucho suerte/hello
Inca ceva,la cat mai multe goluri...marca Wood...:P

Thanya
21st October 2005, 15:29
:)) .....Wood`ul nostru va mai inscrie inca 2 goluri in poarta lui Casillas dupa care da iar lovitura cea mare!!Eu cred ca ai facut o pasiune pt. jucatorul englez...ia-ti gandul de la el mey ca e jucatorul nostru,ai inteles?

P.S_merci mult pt. urari...shtiam eu ca ai ceva pus de-o parte pt. mine :P !! :kiss:

alejandro
21st October 2005, 16:00
Da,gata e al vostru, am inteles!!!!Am vrut sa-l luam sa ne mai dea si noua vreo 2 goluri,da' vad vreti sa luati toate bilele la voi in poarta:P
poate ni-l dati pe casillas?
P.S.:sigur ca aveam ceva pentru tine,tu ce credeai?Si Wood-ul vostru are ceva pentru tine pregatit,vei vedea in El Clasico:P

Thanya
21st October 2005, 19:37
Shtiu ca portarul NO1 este tot ceea ce va doriti...dar trebuie sa intelegeti ca in viatza nu iti pot fi satisfacute toate dorintzele :P.
In El Clasico,Woodgate o sa demonstreze ce inseamna sa fi` englez :P

alejandro
24th October 2005, 10:44
Eu chiar imi doresc sa joace in El clasico,avem nevoie de golurile lui:D

N0_NaM3
25th October 2005, 09:47
Shi unu` este de ajuns...macar...:D

realmadrid.com
25th October 2005, 10:43
O poza...in ton cu moda din arbitrajul spaniol :D

http://www.anti-barcelona.com/Humor/tiracomicamunoz.jpg
:D

alejandro
25th October 2005, 11:44
:P
Faina poza:D
Da' ce avem noi cu asta,D-le ionutz???????????:thinkso:
Hai nu-mi zi ca noi influentam arbitrajul,avem mai multa putere decat voi?Suntem mai bogati?Liderii de la Madrid sunt pro Barcelona?:o: In plus sunteti in fata noastra in campionat!!!!!:happy Care-i problema?????????:rolleyes:

realmadrid.com
25th October 2005, 11:51
Pai nu stiu....pe voi va ajuta...pe noi ne fura :D

alejandro
25th October 2005, 12:07
nu stii sa pierzi cu demnitate:D

Catalanul
25th October 2005, 16:10
Pai nu stiu....pe voi va ajuta...pe noi ne fura :D
ce imaginatie bogata ai :D

realmadrid.com
26th October 2005, 23:12
http://www.anti-barcelona.com/Humor/equipacionbarsa.JPG

Ce bine va sta in verde :D

Nixx
27th October 2005, 01:08
Ce bine va sta in clasament:D

Nixx
27th October 2005, 02:35
http://www.anti-barcelona.com/Humor/equipacionbarsa.JPG

Ce bine va sta in verde :D

Nici voua nu va sta prea rau :D

alejandro
27th October 2005, 10:09
Iar i-au furat...saracii de ei:D
Hai depor:happy de ce naiba n-ati castigat 2-0:headbang:

Catalanul
27th October 2005, 22:05
Va mai aduceti aminte de filmul... Floren Gump ? :D:D

http://img427.imageshack.us/img427/3383/florentino1iv.jpg

alejandro
28th October 2005, 10:19
nu...ce-i cu el?:thinkso:

realmadrid.com
28th October 2005, 10:23
A incercat si ktalanul sa faca misto de cineva :D
Catalane, Forest Gump....este un exemplu pt toti :ok:

http://www.anti-barcelona.com/Humor/fetooo.gif

Cine este asta ? :D...daca nu Etoont, atunci cine :D ?

alejandro
28th October 2005, 11:02
ei hai...ce nu vezi ca era zapada?:D

Catalanul
28th October 2005, 14:56
Catalane, Forest Gump....este un exemplu pt toti :ok:
daca ar fi si Floren Gump un exemplu pentru lumea fotbalului, pe teren am vedea numai "vedete" si defilari de moda :D

Catalanul
28th October 2005, 21:07
Siteul oficial al Madridului a fost hackuit azi :D Asa a aratat prima pagina vreun sfert de ora :D Apoi serverul a fost oprit pentru ca operatorii sa curete erorile :D

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_131282_CAS.jpg

Thanya
29th October 2005, 01:32
Asha,shi?Nici nu iti dai seama cat de suparata sunt ca site-ul oficeal al Realului a fost hackuit(cum ii spui tu)!!Mie de site-uri imi pasa?Of fo..mai mai,m-ai distrus!! :sleep:

alejandro
29th October 2005, 11:49
Asa-ti trebuie:D
Catalane,daca mai stii mai baga:drak:
P.S.:ca sa nu uit- vad ca te-ai tinut de cuvant, la pronosticuri ma refer:D

realmadrid.com
29th October 2005, 12:26
http://www.anti-barcelona.com/Humor/vincent.jpg

Grasul sau Etoont ? :D...decideti voi :ok:

alejandro
29th October 2005, 12:33
Se pune?400 si 200?unde marcate?Spania?la nationalele lor?care si de cat timp joaca?:thinkso:
eu cred ca grasutul vostru va fi mai degraba uitat...

realmadrid.com
29th October 2005, 12:35
Etoont nu o sa-l ajunga pe gras..la nr de goluri :D...nici in visele lui frumoase :D

alejandro
29th October 2005, 12:48
pai care si de cat timp joaca?daca la CMR-ez media e mai buna?in plus la noi loviturile de la 11m le bate ronaldinho:D

Catalanul
29th October 2005, 13:08
Etoont nu o sa-l ajunga pe gras..la nr de goluri :D...nici in visele lui frumoase :D
Grasul acela de care vorbesti tu a marcat mai bine de 50 de goluri pentru Barça, asa ca nu te lauda cu ceea ce nu e al tau :P

Eto'o are sanse mari sa-l ajunga pe Ronaldo la nr de goluri, sa nu uitam ca Samuel este jucatorul care a marcat cele mai multe goluri in acest secol in primera :ok: :drak:

alejandro
29th October 2005, 13:14
Samuel?in poarta cui?:D

Catalanul
29th October 2005, 13:16
Samuel Eto'o :D ;) sau nu stiai ca acesta este prenumele lui ? :P

alejandro
29th October 2005, 13:20
Pai am crezut ca vei enumera echipele care au avut de suferit de pe urma lui...sperac ca si realul e pe acolo:D sau o sa fie...:D

Thanya
29th October 2005, 15:24
Of of.....ce ati face voi fata Eto`o?Va agatati de el ca de ultima sansa de supravietuire!!Nu e chiar asha genial....e la pomana!!

realmadrid.com
29th October 2005, 15:34
Mai ceva ca Inzaghi :D
Catalane, studiaza semnatura Thanyei..si cand Barca o sa primeasca asa ceva...cu toate ca nu mai apuci tu sa vezi :D...mai vb :D
Pana atunci....grasul=400....tontul=200 :D

alejandro
29th October 2005, 15:40
Cine e pe primul loc la goluri?
cine e pe locul 6 in campionat...of of mai dai gras e grasu' vostru...

Catalanul
29th October 2005, 18:37
Of of.....ce ati face voi fata Eto`o?Va agatati de el ca de ultima sansa de supravietuire!!Nu e chiar asha genial....e la pomana!!

Zi-se Thanya scancind din dinti, amintindu-si cu durere de momentul in care Florent Dump l-a vandut pe Eto'o la Barça :D:drak:

Apropo de Eto'o, se pare ca maine nu va juca, deoarece el se afla inca in Camerun (pentru a rezolva niste probleme personale). Titular, pare-se ca va fi Larsson. :)

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_131312_CAS.jpg

Luxemburgo: Nu ma preocupa situatia mea si a jucatorilor mei, sunt foarte linistit, am doar un sinur lucru de spus: GRASULEEEE, VINO INAPOI TE ROG! :D

Nixx
30th October 2005, 00:16
Pana atunci....grasul=400....tontul=200 :D
Comule, pana ajunge la varsta grasului da 800 :D

Thanya
30th October 2005, 01:08
Zi-se Thanya scancind din dinti, amintindu-si cu durere de momentul in care Florent Dump l-a vandut pe Eto'o la Barça :D:drak:

Apropo de Eto'o, se pare ca maine nu va juca, deoarece el se afla inca in Camerun (pentru a rezolva niste probleme personale). Titular, pare-se ca va fi Larsson. :)



Nu imi amintesc de momentul ala ca Eto`o era egal cu 0.....shi momentele neansemnate din istoria Realului nu au loc in memorie,alea-s in Recycle Bin!!Eto`o a plecat in Camerun sa se mai odihneasca putin..ca doar voi spuneti ca e bine ca nu joaca la CM....trebuie sa se odihneasca la valoarea lui...e greu sa duci in spate o asha valoare!!!

Catalanul
30th October 2005, 01:12
Eto`o a plecat in Camerun sa se mai odihneasca putin
esti tu mai bine informata decat noi ? :D nu ne dai si noua mai multe detalii ? :)
din cate am vazut, Eto'o a fost convocat pentru meciul de maine cu Real Sociedad, insa nu e sigur daca va fi titular sau nu.

Thanya
30th October 2005, 01:22
Pai nu sunt mai informata,dar ce vroiai sa spuna" merg pana in Camerun sa ma odihnesc"?A bagat aia cu probleme personale ca da bine la public!! :drak:

realmadrid.com
30th October 2005, 11:01
Si tu cine esti Catalane :D ?...purtatorul de cuvant..."mai informata decat noi" :D...asta a fost tare :D
Pana una alta, Thanya are dreptate...cand Etoont facea tusa la Real...nici nu stiati cine e..
Si degeaba s-a suparat Toontul pe galactici :ok:....nu avea loc printre Ronaldo si Raul :ok:

Catalanul
30th October 2005, 13:19
cand Eto'o facea tusa la Real...nici nu stiati cine e
da tu stiai ? :D

nu avea loc printre Ronaldo si Raul :ok:
vad ca esti pus pe glume azi :D sa nu-mi spui ca tu-l preferi pe Raul in locul lui Eto'o :happy Daca nu pleca Owen de la voi, poate ca era mai greu sa prinda un post de titular, dar asa n-ar avea nici o problema sa joace din primul minut :ok: In orice caz, nu va faceti vise desarte, Eto'o nu va mai juca la voi niciodata :drak: :P

Thanya
30th October 2005, 13:29
Ce intrebari pui shi tu Catalane...nu ti-e clar ca Raul e peste Eto`o la toate categoriile(shi la aia grea)?Vai de.....fotbalul tau!! :rosu:

realmadrid.com
30th October 2005, 13:30
Catalane...cand Raul facea performanta...tontul vostru stergea praful de pe banca de rezerve :ok:
Acum 2 ani..l-as fi preferat pe Raul, acum mai bun este Etoont...dar avand in vedere ca Raul este un jucator care a facut istorie la Real...tot pe el il prefer :ok:

Catalanul
30th October 2005, 14:32
Raul e peste Eto`o la toate categoriile
a fost, acu' 2-3 ani, pana si .com a recunoscut ;)

Nixx
30th October 2005, 16:09
Ce intrebari pui shi tu Catalane...nu ti-e clar ca Raul e peste Eto`o la toate categoriile(shi la aia grea)?Vai de.....fotbalul tau!! :rosu:
VAI DE FOTBALUL TAU.... Numai la varsta nu se compara Eto'o cu Raul...:rosu: (sa nu-mi spui de cariera lui Raul ca nu tine, la Eto'o abia incepe...)

Thanya
30th October 2005, 16:55
Stai linishtit ca nici nu aveam de gand sa-ti inshir palmaresul lui Raul.Nush` cat de atent eshti tu cand joaca Realul..daca eshti atent inseamna ca ai observat ca Raul e peste tot,alearga mult,face faza de atac shi apare chiar shi in aparare!!Eto`o e un...(ma abtin)care cersheshte cate o pasa doua sa devina golg.!!
".... Numai la varsta nu se compara Eto'o cu Raul" ...tradu-mi!!Numa la varsta nu se compara,in rest sunt identici...sau cum?

Catalanul
30th October 2005, 17:07
Eto`o e un...(ma abtin)care cersheshte cate o pasa doua sa devina golg.:happy :happy fraza zilei :D Pai daca Eto'o este un "cersetor" atunci Ronaldo ce e ? :D
Thanya daca te-ai uita cu atentie la meciurile Barçei ai observa ca mai tot timpul vine Eto'o la mijlocul terenului ca sa primeasca mingi, paseaza din nou si se demarca pentru a primi pasa decisiva de la Ronaldinho, Deco, Xavi sau van Bommel (huh, cati pasatori avem :D la voi doar Guti e omul cu pasele :drak: ). Face si faza apararii atunci cand e nevoie de el (ceea ce se intampla foarte rar, deoarece Puyol face cat 2 fundasi :D).
Oricum, eu zic ca nu ii poti compara pe Eto'o si Raul. In timp ce camerunezul este un atacant pur-sange cum se spune, Raul este un atacant-mijlocas care distribuiaza pasele varfurilor de atac (la voi in atac varfului, deoarece il aveti doar pe Robinho in acest moment :D).

Thanya
30th October 2005, 17:19
Da` noi vorbeam de Raul shi Eto`o...de ce-l bagi pe Ronaldo.:rosu: Ai vazut ca Real nu prea mishca fara Ronaldo,in schimb Eto`o poate sa mai plece prin Camerun vreo cateva sezoane!!
De cand mi-a sugerat Nenea de pe forum sa ma uit la handbal,vad ca ma iei shi tu cu faze de genul!!Te-ai uitat tu shi pentru mine??
Eto`o asta..cate poate sa faca el saracutzu!!Pana la urma nici Ronaldo nu poate fi comparat cu Eto`o sau invers..ca primul e muncit tata nu ca Eto`o!!! :no:

Catalanul
30th October 2005, 17:27
poate fi comparat cu Eto`o sau invers..ca primul e muncit tata nu ca Eto`o!!! :no:
pai si normal, sa comparam statisticile celo 2 peste cativa ani, sa vedem atunci spre cine va inclina balanta :ok: Eto'o este de abia la inceput, Ronaldo mai are un pic si ajunge pe urmele lui Zidane :)

Nixx
30th October 2005, 17:29
Traduc

Raul e peste Eto`o la toate categoriile

Raspuns: Raul este peste Eto'o numai la categoria varstei...

Nixx
30th October 2005, 17:38
De cand mi-a sugerat Nenea de pe forum sa ma uit la handbal,vad ca ma iei shi tu cu faze de genul!!
Cred ca i-a placut ideea... Nu inteleg de ce tie nu-ti place? 40-50, poate 60 de goluri pe meci!!! Spectagol draga!/hello

Pana la urma nici Ronaldo nu poate fi comparat cu Eto`o sau invers
Pana la urma nici Barcelona nu poate fi comparat cu irealul dupa parerea ta... Dar tot noi am luat campionatul, am avut cea mai buna aparare si cel mai bun atac, cea mai buna posesie si cele mai multe suturi la poarta... Si golgheterul nostru a dat mai multe decat al vostru... Insa cred ca mai avem de lucru pana sa avem onoarea de a fi comparati cu vedetele voastre...:rosu:

Thanya
30th October 2005, 18:01
Asha-i,tot voi ati luat campionatul dupa 6 ani de pauza!!Da` statisticile astea sunt facute de tine?Ca prea o dai in labareala p`aici!!Forlan saracul ce ar zice daca ar vedea ce scrii tu aici?Pai faza e ca nu o sa fiti comparati niciodata cu vedetele noastre ca o sa ramaneti fara Ronaldinho....Perez va avea grija sa aduca alte vedete.......atat shtiti toti" vedete...vedete shi iar vedete" Incearca sa ai propriile pareri!! :D

Nixx
30th October 2005, 18:30
Asha-i,tot voi ati luat campionatul dupa 6 ani de pauza!!
De fapt, eu comparam Barcelona si real din prezent. Adica suntem campioni in exercitiu si statistica e recenta...

Da` statisticile astea sunt facute de tine?Ca prea o dai in labareala p`aici!!Forlan saracul ce ar zice daca ar vedea ce scrii tu aici?
??? De unde a aparut Forlan pe aici? Ce legatura are el cu golgheterii Barcelonei si realului?

Incearca sa ai propriile pareri!! :D
Am, draga, pareri proprii. Diferenta e ca ele coincid si cu alte pareri... Ale tale cu ale cui coincid?

Thanya
30th October 2005, 19:47
Ale mele coincid cu ale oamenilor obiectivi!!
E bine daca sunteti campioni in exercitiu...e trist ca in 2006 n-o sa mai fiti!!Chiar crezi ca Realul nu merita sa-i scrii numele cu majuscula?Sau e de la caps..?
Am inteles altceva la faza cu golg. ..te rog important sa ma scuzi..imi retrag cuvintele!!

realmadrid.com
30th October 2005, 20:01
Dupa cum a spus si Catalanul, Raul este un atacant care vine si in spate, in comparatie cu Etoontul care sta doar in fata si marcheaza doar datorita gafelor din aparare si devierilor (devierile sunt punctul forte ale lui Deco)...sau Ronaldo, care mai face si faza de aparare...dar ii este foarte greu sa alerge pana in careul advers...de aici se duce si faza Realului de atac...

Cat despre ce a zis Nixx si Catalanul pe threadul Barcelonei, cum ca 20 de campionate si 5 CCE sunt furate...pai, parerea mea este ca aberatzi :ok:
Sunt curios...cu ce ne-a ajutat Franco in finalele CCE ?...poate a vb cu cei de la Milan..sau Fiorentina...sau Eintracht Frankfurt :D...nu stiu, tu sa-mi spui...
Si...de ce a batut Steaua pe Barcelona....poate a pus Ceasca o pila :D...dispareti ma cu vrajelile astea de 2 lei...
Am castigat pt ca am avut echipa...si gata :ok:

Nixx
30th October 2005, 21:06
Afla cum a ajuns Di Stefano la real si o sa intelegi cum era pe atunci...

Catalanul
30th October 2005, 21:12
Nixx mi-ai luat vorba din gura :D O sa revin cu detalii mai tarziu, acum incepe repriza a 2-a :P

realmadrid.com
30th October 2005, 21:14
Lasa ma...ca ne-au adus 2-3 jucatori :ok:
Sunt sigur ca am fost ajutati si in campionat...de aia aveti si voi 17 :D...iar in CL, 5 victorii consecutive...ce mai vrei :ok:

PS_Sunt sigur ca Di Stefano regreta ca n-a ajuns la Far$elonezi :D

Cititi asta...si pe urma tacetzi dreaq din gura :ok:

"Don Santiago Bernabéu dijo esa tarde: "Quiero a ese argentino" y tras varios avatares debido a una situación complicada en su contrato con el Millonarios, la cosa quedó entre el Realmadrid y el F.C. Barcelona que pugnaron por hacerse con los servicios del jugador. Como ninguno de los dos clubes cedía en sus pretensiones, Moscardó, responsable de deportes, decidió salomónicamente: Di Stéfano jugaría un año en Barcelona y otro en Madrid. Don Santiago accedió, pero el F.C. Barcelona no lo aceptó y se retiró de la puja a cambio de que el Realmadrid pagara todos los gastos del club de Barcelona en aquella operación. Don Santiago accedió y pagó: Alfredo Di Stéfano ya era jugador blanco. Jamás en la historia del fútbol ha habido un jugador más rentable."

Nixx
3rd November 2005, 17:09
Comule, ce faci? Rescrii istoria??? Di Stefano a fost al nostru!!!O shtiu toti! :rosu:

Esta misma temporada tiene lugar uno de los episodios que mas ríos de tinta han desatado a lo largo de la Historia, fue el presunto fichaje del argentino Alfredo Di Stefano.El Barça cuando prácticamente le tiene fichado (incluso jugo dos partidos amistosos como azulgrana),sale el Madrid por medio diciendo que también el jugador es de ellos.Para arreglar el problema, interviene la Federación que trata de solucionar el caso.A pesar de que el Barça tiene los derechos del jugador y toda la razón, implanta una decisión increíble,el jugador debía de jugar dos temporadas con el Barça y dos con el Madrid, los blaugrana no tragaron y renunciaron a los derechos, por tal motivo la junta directiva presento su dimisión.:no:

Shi daca tot nu eshti convins:

Di Stéfano's move to Spain was controversial. Barcelona originally signed the player from River Plate but the then Spanish government of Francisco Franco did not like the Catalan nationalism associated with the club, and decided to block the move. Barcelona bought out Di Stéfano's contract from River Plate, who he was actually contracted to, while Real Madrid, helped by the government, negotiated with the Millonarios that he was playing for. Enric Martí, the then president of Barcelona, was also reputedly threatened by the government, leading to Di Stéfano's "release".

Di Stéfano actually played three friendly matches for Barcelona before being moved to Madrid; Barcelona supporters are still upset at the fact that government maneouvering led to this move. The Spanish FA was also used by the government to help Di Stéfano move to Real Madrid, and they publically decided that the two clubs should share Di Stéfano. Barça refused.
:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:

Cioku mic:mda:

Sasuke Uchiha
3rd November 2005, 18:56
nixx de unde ai scos asta cu di stefano ?



VAI DE FOTBALUL TAU.... Numai la varsta nu se compara Eto'o cu Raul...:rosu: (sa nu-mi spui de cariera lui Raul ca nu tine, la Eto'o abia incepe...)
f tare, dar de cei care il compara pe ronaldinho cu ronaldo sau cu zidane, de ce nu zici nimic :D
cariera celor 2 jucatori de la real este cu f mult peste cea a lu ronaldinho si tot se compara :happy

Catalanul
3rd November 2005, 19:13
Comule, vrei probe adevarate ? Uite-le mai jos :ok:
Cand ai timp citeste aceste pagini si poate iti vei da si tu seama care a fost adevarata "poveste" :ok:

Pagina 143
http://img377.imageshack.us/img377/6503/1438mb.th.jpg (http://img377.imageshack.us/my.php?image=1438mb.jpg)

Paginile 144-145
http://img382.imageshack.us/img382/628/1441455yi.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=1441455yi.jpg)

Paginile 146-147
http://img369.imageshack.us/img369/6667/1461470rx.th.jpg (http://img369.imageshack.us/my.php?image=1461470rx.jpg)

Paginile 148-149
http://img380.imageshack.us/img380/7103/1481492gs.th.jpg (http://img380.imageshack.us/my.php?image=1481492gs.jpg)

Nixx
3rd November 2005, 19:19
nixx de unde ai scos asta cu di stefano ?



f tare, dar de cei care il compara pe ronaldinho cu ronaldo sau cu zidane, de ce nu zici nimic :D
cariera celor 2 jucatori de la real este cu f mult peste cea a lu ronaldinho si tot se compara :happy
De ce ma-ntrebi? Sau shi tu-l crezi pe .com? Pe wikipedia,cred, daca vrei sa verifici...
Pt e vorba de Ronaldinho. Si nu inteleg de ce nu s-ar compara un campion mondial si cel mai bun jucator al lumii cu Ronaldo sau cu Zidane??? Oare stii despre ce vorbesti? Cu a cui cariera nu se compara? Si inca ceva, Ronaldinho are 25 de ani... Ronaldo are 29 si Zidane,32 dupa cate tin minte

realmadrid.com
3rd November 2005, 20:08
"Campion mondial"....bai baiatule, marmota a fost la nivelul 0 la 2002, in afara golului norocos cu Anglia...nu a facut nimic.
Nu uita cine a marcat cele 2 goluri in finala....nu uita cine a marcat in finala din 98....lasa-ma cu campionu tau mondial :ok:
Cat despre Di Stefano, raman la parerea mea :ok:....fiecare cu sursele lui :ok:
Uite aici (http://www.historialago.com/rm_011_di_stefano.htm), ceva scris de cei de la Madrid...probabil.

Nixx
3rd November 2005, 20:19
Ai vazut tu CM 2002 cand toti spuneau ca tot jocul Braziliei e facut de Rivaldo-Ronaldinho-Ronaldo? Sau poate atunci nu prea intelegeai fotbalul?:D
Cat despre Di Stefano, nici nu ma asteptam la altceva de la tine. Tu ai istoria care-ti convine.:D

Catalanul
3rd November 2005, 20:26
Hai sa nu exageram, golul marcat de Ronaldinho in meciul cu Anglia a fost decisiv si i-a calificat pe brazilieni in semifinale. Sa nu uitam ca tot in acea partida a mai marcat si Rivaldo, pe atunci jucator al Barçei daca-mi aduc bine aminte.
Iar in finala, Ronaldo a marcat in urma unor faze create de acelasi Rivaldo :) Asa ca nu e doar meritul lui Ronaldo.
In plus, nu se pot compara cei doi jucatori din acest punct de vedere... ii despart aproape 5 ani. Ronaldinho are timp sa-si demonstreze valoarea la urmatoarele 2-3 mondiale :ok: Ronaldo...nici nu se stie daca va fi convocat pentru mondialul din Germania :rolleyes:

realmadrid.com
3rd November 2005, 21:02
Da Catalane, golul marcat de marmota a fost decisiv :ok:....dar cand Nixx vine si imi spune ca sa nu compar un campion mondial cu Ronaldo si Zidane...
De parca Ronaldo nu a fost in aceiasi echipa...sau Zidane nu a fost si el campion mondial si european...

@Nixx

Fiecare cu sursele lui :ok:...nu le-am scris eu ;)

Catalanul
3rd November 2005, 21:06
In fine, sa revenim la ale noastre :D

Arbitrul delegat pentru El Clasico este Iturralde González (intreaga echipa de arbitri este de origine basca). Sa speram ca nu va avea nici o problema si ca deciziile lui vor fi corecte :)

Nixx
3rd November 2005, 21:10
Comule, ce tot vorbesti? Eu am spus ca nu se compara?:o:



f tare, dar de cei care il compara pe ronaldinho cu ronaldo sau cu zidane, de ce nu zici nimic :D
cariera celor 2 jucatori de la real este cu f mult peste cea a lu ronaldinho si tot se compara :happy

Oricine a devenit cel mai bun jucator al lumii se poate compara cu orice jucator...




Fiecare cu sursele lui :ok:...nu le-am scris eu ;)
Eu am luat-o dintr-o sursa care nu are nimik comun cu Barcelona

realmadrid.com
3rd November 2005, 21:15
Comule, ce tot vorbesti? Eu am spus ca nu se compara?

Iti recomand lecitina :ok:...uiti cam repede ce spui :). Mai jos este ce ai spus tu.


t e vorba de Ronaldinho. Si nu inteleg de ce nu s-ar compara un campion mondial si cel mai bun jucator al lumii cu Ronaldo sau cu Zidane??? Oare stii despre ce vorbesti?

Nixx
3rd November 2005, 21:29
Si de aici tu ai inteles ca eu am spus ca Ronaldinho nu se compara cu Zidane si Ronaldo? Incearca sa mai citeste o data pagina...

realmadrid.com
3rd November 2005, 22:03
Nu, dar ai spus ca martianu tau este CM :ok:...pe cand Ronaldo si Zidane inca mai viseaza la acest titlu...oare il vor castiga vreodata ?

Nixx
3rd November 2005, 22:09
Eu m-am cam saturat sa-ti lamuresc...Incearca sa intelegi si singur...
P.S. Porneste de la afirmatia ca Ronaldinho nu se compara cu Zidane si Ronaldo (nu ca Zidane si Ronaldo nu pot fi comparati cu Ronaldinho)

realmadrid.com
3rd November 2005, 22:39
Sa nu rascolim istoriea Nixx...in privinta el clasico-ului :ok:...ca nu sunteti mai buni ca noi acolo :ok:

Stai linistit, erau destui fani kklani pe aici...dar nu aveau ce sa posteze :D....

Cat despre injuratul....ar trebui sa fi cu echipa si la bine si la rau :ok:...nu doar atunci cand castiga :D

Nixx
3rd November 2005, 22:54
Sa nu rascolim istoriea Nixx...in privinta el clasico-ului :ok:...ca nu sunteti mai buni ca noi acolo :ok:
Oare???

Barcelona vs real 1902-2000

Total matches played 217
Matches won by Barcelona 91
Matches drew 45
Matches won by R.Madrid 81
Goals for Barcelona 380
Goals for R.Madrid 361

Stai linistit, erau destui fani kklani pe aici...dar nu aveau ce sa posteze :D....
Nu merge struna Barca de 2 ani?

Cat despre injuratul....ar trebui sa fi cu echipa si la bine si la rau :ok:...nu doar atunci cand castiga :D
Cei care injurau erau fani Barcelona?

realmadrid.com
3rd November 2005, 23:36
Real Madrid - FC Barcelona. 1928-2004

Goluri:
Real Madrid: 161
Barcelona: 77

Victorii Real: 48
Egaluri: 11
Victorii Barcelona: 13

PS_Nixx, EL Clasico se refera la derby-ul din campionat :ok:

Nixx
3rd November 2005, 23:39
:lol: De unde ai scos Comule statistica asta??? Eu am scris toate meciurile... inclusiv cele in care Barca a fost gazda..

Catalanul
3rd November 2005, 23:40
Se refera la partidele de pe Bernabeu :)

@comule, dar cele din 1902 pana-n 1928 nu se pun ? sau atunci nu era Franco la putere :drak:

realmadrid.com
3rd November 2005, 23:52
Catalane, se vorbeste despre El Clasico :D...unde noi avem mai multe victorii decat voi (64 Real - 52 Barca) si 27 egaluri...
In liga, noi am castigat de 16 ori pe KK Nou...iar Far$a doar de 12 ori pe Bernabeu.

Catalanul
3rd November 2005, 23:56
Mda, asa se intampla daca te iei dupa ce spune Marca. :mda: E mai obiectiva statistica data de Nixx, care se refera la toate partidele dintre jucate intre cele 2 mari rivale. Si evident, prima intalnire dintre cele 2 echipe s-a disputat la numai cateva luni dupa ce s-a infiintat clubul Real Madrid, in 1902.

PS. am mutat ultimele mesaje pe acest thread deoarece consider ca aici este locul lor, statistici legate de Real Madrid si Barça, nu doar de echipa madridista :)

realmadrid.com
4th November 2005, 00:03
Uite aici Catalane.....statistica lui Nixx...

http://www.geocities.com/babu96_west_side/statistica2222.jpg

PS_Daca pe voi va intereseaza amicalele....treaba voastra....pe mine ma lasa rece :D

Catalanul
4th November 2005, 00:16
Nu sunt chiar niste amicale. In acea perioada aveau loc trofee regionale si in majoritatea competitiilor Barça si Real ajungeau in finale. Nu s-au organizat competitii de o anvergura mai mare (un campioant de exemplu sau cupe europene) datorita primului razboi mondial si al razboiului civil (aici, in Spania). Intr-adevar, nu conteaza asa de mult acele "amicale" cum le spui tu, dar nici nu sunt nesemnificative :)

realmadrid.com
4th November 2005, 00:25
In amicale....joci mai relaxat :P...nu cand ai 9 puncte in fata :D....deci, intr-un amical...poate castiga si Barca si Real.....intr-un meci, sanse are mereu doar o echipa...judecand dupa cum joaca si unde se joaca meciul.

Nixx
4th November 2005, 00:29
O statistica recenta (1970-2005), adica fara Franco.... Numai El Clasico...

Victorii Barcelona 32
Egaluri 17
Victorii real 23

Cele mai multe victorii le-ati obtinut inainte de 1970!!!

Catalanul
4th November 2005, 00:32
Tot atunci ati castigat si cele mai multe partide pe Camp Nou. Cred ca nu mai e cazu' sa spun ca acu' 2 sezoana, dupa 23 de ani fara victorie la noi acasa, ati izbutit si voi sa castigati :D :rolleyes:

realmadrid.com
4th November 2005, 00:38
:no: :no:
Nu imi spune mie ca Franco ne-a ajutat si in El Clasico....o fi facut el destule...dar asta nu :ok:...
Daca este vorba de El Clasico....avem mai multe victorii...daca vorbim despre amicale...sunteti lideri :D

Nixx
4th November 2005, 00:43
eu ti-am dat o statistica recenta sa vezi cum stau lucrurile cand e democratie :D

alejandro
4th November 2005, 13:06
lasa-l in pace ca n-o sa recunoasca nici in ruptul capului...

Thanya
4th November 2005, 21:52
Ce n-o sa reusheasca?

ADelPiero
4th November 2005, 22:07
sa castige ceva anul acesta :lol: (realu` ... din madrid)

Thanya
4th November 2005, 22:26
Ala din Madrid e cu "R"..nu cu "r"....shi ala o sa cashtige!!Despre celalalt..nu pot sa ma pronutz pt. ca nu am auzit de el :P

realmadrid.com
5th November 2005, 00:48
Nixx si Alejandro...nu o sa recunosc nici in 100 de ani...ca noi am castigat mai multe derby-uri cu voi din cauza lui Fraco :mda:...cum se mai zice..."asta sa io spui lu mutu"

Catalanul
5th November 2005, 15:31
http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_132181_CAS.jpg

Catalanilor le curg balele vazand echipa lor jucand http://www.locomania.us/images/smilies/craazyy.gif! Merenguilor de asemenea... :sleep:

Thanya
5th November 2005, 17:57
Catalane...tu mai shti` sa faci shi altceva?

Nixx
5th November 2005, 20:11
Catalane, tine-o tot asa ca se enerveaza "realistii" :)

Thanya
6th November 2005, 13:39
Eu sunt cat se poate de umanista!!Da aici se vorbeste despre Real-Barcelona,nu despre balele suporterilor catalani!!
O sa vedem noi pe 19 cui o sa-i curga balele!!

alejandro
7th November 2005, 10:04
la toata lumea!!!!!!!!!
si noua...da' si voua:D
p.s.:daca n-ai inteles mai priveste poza un pik:drak:

Nixx
7th November 2005, 10:08
Thanya, o spui de parca ati periculosi in vre-un fel... :D

SixeR
7th November 2005, 12:37
O sa bata Barca la Real ca la hotii de cai.Sa vedeti ce meci o sa faca marmota(cum am vazut k ii zic fanii Realului).Mai tineti minte ce gol v'a dat sezonul trecut, realistilor?

realmadrid.com
7th November 2005, 13:24
Sixerule....da mai stii cate goluri ati luat anul trecut ?

Catalanul
7th November 2005, 15:35
per total noi am luat 4 dar voi 5 ;) Si cred ca nu are rost sa vorbim despre umilirea suferita pe Camp Nou :D

SixeR
7th November 2005, 15:55
Noi pe bernabeu macar am marcat 2 goluri(si unul de generic, prin "marmota") dar voi pe nou camp v'ati facut de ras.Mai tii minte necoordonarea(ca sa nu zic prostia) dintre carlos si casillias?:D

alejandro
7th November 2005, 17:39
da...atunci a cazut luna pe pamant:P
p.s.:realistii stiu de ce:drak:

Thanya
7th November 2005, 18:05
Noi pe bernabeu macar am marcat 2 goluri(si unul de generic, prin "marmota") dar voi pe nou camp v'ati facut de ras.Mai tii minte necoordonarea(ca sa nu zic prostia) dintre carlos si casillias?:D

Mda....Casillas a fost derutat de Carlos care a lasat mingea crezand ca portarul Realului va ajunge la ea...shi invers!!!Prostii sunt alea pe care le face Valdez...de ex. scapa regulat mingea din mana...

don_denver
7th November 2005, 18:08
bARCA..RAMANE BARCA....REALUL....MAI ARE....DE LUCRAT..A FOST ODATA REALUL..ACUM...MISCA...DAR..NU PREA MULT..

Thanya
7th November 2005, 18:14
Asha e..Barca ramane Barca shi nu va emite prea multe pretentii in Europa niciodata!!Ca..ramane Barca

SixeR
7th November 2005, 18:20
are perfecta dreptate don denver.
se vede si in jocul prestat:realu de'abia reuseste sa bata pe zaragoza acasa si barca face spectacol total meci de meci. Realu traieste din amintiri!
Thanya ce parere ai de faptu k barca e mai bine cotata la casele de pariuri sa castige UCL decat Realu?

Thanya
7th November 2005, 18:28
Pe cand Barcelona se chinuia sa scoata un egal cu Zaragoza,Real facea spectacol cu Mallorca(Real Madrid-Mallorca 4-0)!!Care-i faza?
Am o parere foarte proasta..de ce?

alejandro
7th November 2005, 18:30
Thanya,cred ca esti prea nervoasa...

Nixx
7th November 2005, 18:34
Si acum cand realu abia smulge o victorie pt ca se impiedica Robinho pe teren, Barca trece ca tavalugul peste toti :evil:

Thanya
7th November 2005, 18:43
Shi cand noi o sa maturam cu voi pe jos...tu ce o sa faci?O sa mananci popcorn?
@alejandro....tu ma shtii de nervoasa :D ,ti se pare ca sunt nervoasa acum?

Nixx
7th November 2005, 18:44
Pai sa ajungem pana atunci, ca viitorul pentru voi nu este "orange" :D

alejandro
7th November 2005, 18:47
Shi cand noi o sa maturam cu voi pe jos...tu ce o sa faci?O sa mananci popcorn?
@alejandro....tu ma shtii de nervoasa :D ,ti se pare ca sunt nervoasa acum?
nu stiu..parca nu erai da' in seara asta nu stiu ce sa zic...:thinkso:nu esti?

cand maturati?in ce secol?:P

Thanya
7th November 2005, 18:49
Oooo...ce mari sunteti voi!!Voua va trebuie secole ca sa maturati cu noi pe jos!!Noi am maturat shi o sa mai maturam!!...la propriu :D

PS_shtii reclama de la Floriol?

SixeR
7th November 2005, 18:51
nu o sa mature realu cu barca niciodata..
las k veniti voi pe nou camp si va mai luati un cap de porc in tzeasta :D

Thanya
7th November 2005, 18:57
Da`...adevarul e ca tre` sa fiti mandrii de asta!!Asta e singurul lucru pe care-l regret ca nu sunt suporter catalan....vroiam sa fiu shi eu un huligan!!Uff..asta e,data viitoare poate o sa va dam noi cu un cap de elefant in mecla!!

Nixx
7th November 2005, 18:59
Thanya, noua nu ne-a trebuit 21 de ani sa cashtigam pe derbedeu... :D

SixeR
7th November 2005, 19:04
Trebuie sa recunosti k IN PREZENT(adika de vreo 2 ani incoace) Barca e mai buna ca Realu...ce'o fi in viitor ramane de vazut.

Thanya
7th November 2005, 19:12
Eu nu pot sa caracterizez o echipa dupa o perioda(mai lunga sau mai scurta) a ei de joc!!Clar?

SixeR
7th November 2005, 19:21
O caracterizezi dupa palmares? Daca da, atunci Realu are un palmares mai bogat decat BArca! Dar de cand a venit Laporta la conducere, suntem mai buni k voi!

Thanya
7th November 2005, 19:37
Nu...o caracterizare dupa jocul celor 2 echipe de-a lungul anilor..ok?Ooo..chiar de cand a venit Laporta?

Nixx
7th November 2005, 19:39
De cand a venit Laporta voi nu ati cashtigat nimik si nici n-ati ocupat o pozitie mai inalta decat noi in clasament la final :evil:

realmadrid.com
7th November 2005, 19:58
Thanya, lasa-l....probabil a uitat de ce au facut egal cu Valencia sau cu altii :D

Thanya
7th November 2005, 20:00
Asta pt. ca am jucat noi fff prost...nu pt. ca ati fost voi ff buni!!Daca erati invincibili cashtigati ceva mai mult decat o Primera :D

realmadrid.com
7th November 2005, 20:03
O primera...dupa 6 ani :D...in care au luat de fiecare data doar degetul mijlociu :(

Thanya
7th November 2005, 20:07
Nici pe ala..ca erau altii mai buni la rand!!

Catalanul
7th November 2005, 21:28
Real Madrid-Mallorca 4-0

la tine simplul fapt ca marchezi 4 goluri inseamna spectacol ? si mai ales ca acest goluri vin din urma unor pase in adancime :rolleyes: Recunoaste ca in acel meci Real Madrid nu a stralucit atat de mult pe cat vrei sa ne faci sa credem... (ca a jucat ceva mai bine fata de cum o face acum asta e alta poveste)
spectacol inseamna ceea ce face Barça meci de meci, multe goluri, faze elaborate de joc, goluri spectaculare, dominarea adversarului in proportie de 70%, putine faulturi si restul te las sa ti-l imaginezi tu ;)
Barça joaca fotbal adevarat, asta o spun toate cotidianele din Europa (nu doar cele din Spania) voi doar il mimati :ok:

realmadrid.com
7th November 2005, 21:39
Auzi ma, 2 goluri din 3 au fost pe baza unei gafe in aparare, ai priceput ?...in meciul cu Getafe :)...asa ca nu va mai kkti pe voi.
Si al 3lea gol din lov libera....gol care nu ma incanta pe mine....ok ?
Si golul care l-ati primit...golazo..cum va place voua....a facut cat toate golurile voastre :)

inter
7th November 2005, 21:41
catalane.. por favor intre dezbaterile astea aprinse mai fa-ti o clipa libera si pt. pronosticuri ...:D:D , ca oricum realul bate in meciul asta ...:evil:

realmadrid.com
7th November 2005, 21:54
Gracias Inter :D.....suntem in inferioritate numerica pe aici :P

inter
7th November 2005, 21:54
las ca recuperam ...:D:D

Thanya
7th November 2005, 21:58
Ce sa mai recuperam ca-s franta :D!!
Catalane....voi spuneti ca goluri multe=spectacol!!Sau am eu amnezie?
Sa dau shi un pronostic....Real Madrid-Barcelona 4-1

Catalanul
7th November 2005, 22:01
Auzi ma, 2 goluri din 3 au fost pe baza unei gafe in aparare, ai priceput ?...in meciul cu Getafe...asa ca nu va mai kkti pe voi.
Eu cred ca majoritatea golurilor se marcheaza in urma unor gafe. Daca fundasii nu ar gafa atunci toate meciurile s-ar incheia cu rezultatul de 0-0 :D asta vrei ? :happy sunt convins ca nu :ok:
Singura gafa a fost la golul 2, dar vrei sa spui ca tot Barça e de vina (sau mai bine zis Ronalidnho) ca a prins pe pas gresit apararea lui Getafe ? :confused:


Si al 3lea gol din lov libera....gol care nu ma incanta pe mine....ok ?bine mey, stim ca tie iti plac golurile din penallty ;)

Si golul care l-ati primit...golazo..cum va place voua....a facut cat toate golurile voastre :)

Da, a fost golul etapei, cireasa de pe tort in meciul de ieri :) si? Tot un golazo a fost si cel a lui Motta, declarat al 2-lea gol al etapi (dupa cel al lui Pernia)

@inter, ai rabdare, mai sunt 2 saptamani pana la urmatoarea etapa :P sincer, n-am chef sa fac clasamente acum, dupa ce 3 ore am invatat la valenciana :( (sau catalana, ca tot aia-i :D)

inter
7th November 2005, 22:04
http://www.anti-barcelona.com/Humor/vincent.jpg

:ok: , vezi ca incepui pregatirea pt. derby :drak:

realmadrid.com
7th November 2005, 22:14
Catalane, se gafeaza....dar mai frumoase sunt golurile cu pase in adancime, cum ai zis tu, decat golurile cu ajutorul devierilor (maestrul incontestabil Deco) sau cele in urma unor gafe imense :D

Si...nu, nu-mi plac golurile din penalty, nici din lovitura libera.