PDA

View Full Version : Steaua - Betis Sevilla (dubla mansa)



Pages : [1] 2 3 4 5

Edgar
24th February 2006, 08:25
9 martie Steaua - Betis Sevilla
16 martie Betis Sevilla - Steaua

Comentarii despre tur si retur aici.

dragos_popa17
24th February 2006, 09:39
Parerea mea ca va fi mai usor cu Betis decat cu Herenveen. Primul meci acasa poate mai mult sa fie un avantaj pt Steaua decat un dezavantaj. O victorie gen 2-0 ar insemna calificare impotriva spaniolilor pt ca e mai important pt ei sa nu retrogradeze decat sa se califice in sferturi si nu vor forta in retur. In mod normal ar trebui sa fie mai usor. Dupa meciul Stelei de aseara insa :( ramane de vazut

Zapada
24th February 2006, 09:48
echipele romanesti nu se prea califica daca joaca primul meci pe teren propriu.
asa a fost si anul trecut Steaua-Vilareal, desi cibanul scotea spume de laude cu calificarea

Steaua ar trebui sa se califice dar nu prea cred deoarece steaua are un antrenor slab dpdv. tactic, iar azi meciurile se cistiga doar cu o tactica buna in ambele meciuri.

Steaua are adversar mai slab ca Rapid, iar daca nu se califica macar sa aduca 2 puncte la clasamentul UEFA

Timm
24th February 2006, 09:52
echipele romanesti nu se prea califica daca joaca primul meci pe teren propriu.
asa a fost si anul trecut Steaua-Vilareal, desi cibanul scotea spume de laude cu calificarea

Steaua ar trebui sa se califice dar nu prea cred deoarece steaua are un antrenor slab dpdv. tactic, iar azi meciurile se cistiga doar cu o tactica buna in ambele meciuri.

Steaua are adversar mai slab ca Rapid, iar daca nu se califica macar sa aduca 2 puncte la clasamentul UEFA

Nu stiu ce sa cred despre Olaroiu. Doar sa sper ca e bun.
Si eu cred ca Protasov e mult peste el. sper sa ma contrazica insa.
Conteaza mult. Trebuie sa inteleaga ca Steaua nu e echipa "italiana", nu a fost si nu va fi niciodata. Daca nu intelege e nasol.

4star
24th February 2006, 09:53
"Bestis Sevilla a invins joi noapte pe AZ Alkmaar, in prelungiri cu 2-1, si s-a calificat in optimile de finala ale Cupei UEFA, acolo unde va intalni pe Steaua. Primul meci va avea loc la Bucuresti."

Asta este stirea OLS. Pai nu a castigat AZ cu 2-1?

Mai sunt doua saptamani pana la primul meci in care stelistii (antrenor +jucatori) tre sa caste bine ochii si sa traga invatamintele care se cuvin dupa meciul de aseara. Daca ar face lucrul asta meciul de aseara nu ar mai insemna o infrangere ci doar pas mic inapoi pentru a putea merge mai departe. Daca nu ... pacat.
Urmeaza un amical cu Valcea si un meci de campionat (destul de tare cu FC Arges), doua meciuri in care sa se "obisnuiasca cu noul stadion" si pe 9 martie sa fie in forma maxima. Si pana atunci ne mai lamurim si noi de sansele impotriva lui Betis, ca doar dupa meciul de aseara suntem cam in ceata.

PS:Mi-a mai venit o idee. Poate Oli s-a gandit sa nu se expuna chiar cu tot ce poate Steaua, asa ca sa nu se ingrijoreze adversarii si sa nu ne ia in serios.

dragos_popa17
24th February 2006, 09:53
@zapada In general echipele care joaca primul meci acasa nu se califica. In 16-imi in UEFA, din 16 echipe calificate, doar 5 au obtinut calificare dupa ce au jucat primul meci acasa(Schalke, Lille, Betis, Basel, Udinese).
Ziceam doar ca pt Steaua poate fi un avantaj deoarce Betis se lupta pentru evitarea retrogradarii in Spania. Daca bat cu 2-0 acasa(e f posibil) atunci spaniolii vor avea sanse destul de mici la calificare si s-ar putea sa nu mai forteze la ei. Sa nu mai vb ca in Spania vor fi la meci multi romani, deci vor mai anula din avantajul meciului propriu.

DIXX
24th February 2006, 09:59
Sincer nu va dau nici o sansa cu Oli pe banca.Asta nu e antrenor,strica doar echipe.

dragosh_vl
24th February 2006, 10:07
Pe Gigi Becali zicea ca OLi in 3 ani ajunge mai tare ca LUcescu .
Oricum Steaua se califica mai departe.

miril
24th February 2006, 10:23
DIXX, care sunt echipele? Si inca o intrebare, la Heerenveen cui s-a datorat victoria, intamplarii, lui Protasov, lui MM si Gigi Becali, exclusiv fotbalistilor, cui? Parerea mea este ca suporterii schimba placa foarte repede si uita ce s-a intamplat cu o saptamana inainte. Inca odata, sa avem putintica rabdare! Am ajuns mai departe decat ne tine plapuma si nu vrem sa intelegem. Fotbalul romanesc este acelasi si la mentalitate si la naravuri, inca de pe vremea Cooperativei ********ocomunsite, caci nimic nu s-a schimbat la nivel de structura. Sa nu credem ca am facut progrese substantiale pentru ca accedem intr-o Cupa europeana, neproiritara pentru majoritatea echipelor din fotbalul mare. Sunt convins ca acest sistem se va schimba in curand, pentru ca mai mult costa decat aduce beneficii UEFA. Sa nu ne furam singuri caciula si sa-i lasam pe antrenori sa si faca treaba. Lucescu cel mic a dovedit-o, in ciuda contestatarilorn, iar daca este bun si Olaroiu o va face si el, cu o conditie, sa fie lasat in pace sa lucreze.

Profetu
24th February 2006, 10:25
Dupa returul cu Heerenven cred ca Betis este echipa care se va califica .

Sunchase
24th February 2006, 10:29
Sanse minime pentru steaua.

Ess
24th February 2006, 11:16
Nu cred ca Betis e o echipa de netrecut.
Vorba orbului...vom trai si vom vedea!
Oricum bafta maxima!!!!

miril
24th February 2006, 11:23
Asta-i problema, acum o saptamana jucam in finala UEFA, acum sunt eliminati de Sevilla. Ca mai totdeauna adevarul este pe undeva la mijloc si nu are de a face cu...Olaroiu, parerea mea.

SORENSEN
24th February 2006, 11:26
Nu cred ca meciul cu Heerenveen de acasa va conta in vreun fel in dubla cu Betis.
Cred ca Steaua va trece de spanioli.
Olaroiu nu se poate impotrivi firii ros-albastre.

Sunchase
24th February 2006, 11:26
E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.

alejandro
24th February 2006, 11:29
Ne asteapta o dubla dificila,insa cred ca putem trece mai departe.Eu pun jocul slab de ieri al Stelei pe seama faptului ca am reusit sa ne asiguram calificarea inca din tur,si stelistii au lasat-o un pic mai moale cu concentrarea.
Sper totusi ca aceasta infrangere sa-i fi trezit la realitate.O fi cupa Uefa slaba,dar nici chiar asa cum cred unii...
Succes Steaua!!!

walt.mann
24th February 2006, 11:34
Putem trece de Betis daca revenim la fotbalul pe care il stim. Inteleg ca un antrenor trebuie sa aiba mai multe module tactice pregatite, pe care sa le aplice in functie de rezultat, adversar, etc. Totusi, daca aseara Oli a jucat la asteptare, a fost o greseala imensa, pentru ca toti oamenii aia au venit din toata tara sa vada nu neaparat o victorie a Stelei, cat acel joc care ne-a facut anul trecut sa speram la mai mult.
Paote cu Betis vom juca ce stim, cum stim, si atunci trecem de ei.

bluesky
24th February 2006, 11:43
cu betis o sa fie greu o sa vedeti .daca oli nu isi baga jucatori in priza eu cred ca steaua o sa aiba de pierdut si o sa isi faca viata grea singura prin jocul practicat de acestia. cu heerenven au jucata parca la un amical.delasarea asta tipica la romini o sa ne coste.trtebuie sa aborde cu alta mentalitate jocul cu betis daca vor sa mearga mai departe.pacat de suporteri de aseara care au venit din toate colturile tari ca sustina pe steaua,singuri si-au facut viata grea,am ramas cu un gust amara dupa meciul dea aseara.

SORENSEN
24th February 2006, 11:50
E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.

nu e asa :
tragere la sorti UEFA:
winners 4- winners 15
meciul 4 :Heerenveen-Steaua
meciul 15:Betis-AZ
Deci :Steaua-Betis.

Zapada
24th February 2006, 13:05
Desi Rapid are adversar mai tare in optimi (pe Hamburg) si teoretic sanse mai mici la calificare ca Steaua, in practica Rapid are sanse mai mare de calificare deoarece Rapid are un antrenor mai bun ca Steaua.

Pacat ca Steaua a luat un antrenor aruncat de alte echipe deoarece sa vazut acolo la Timisoara ca nu putea face performanta.

Daca in primul meci in Olanda echipa a jucat asa cum stia (dupa stilul lui Protasov) si a castigat cu 3-1, a venit acest antrenor de 2 lei care a schimbat stilul echipei in meciul retur si steaua a pierdut cu 1-0 pe teren propriu.

Pacat de Steaua dar cu acest antrenor nu se mai bata Steaua la titlu ci doar la un loc in cupele europene

dede
24th February 2006, 13:15
daca jucatorii (si antrenorul) au invatat ceva din meciul cu heerenveen, atunci ne putem califica...daca nu, vom vedea...

starsteel
24th February 2006, 13:46
Meciuri grele, insa am scos adversari mai valorosi, cred ca vin si eu pe 9 martie, desi nu imi convine ca se joaca pe National, in Ghencea nu am vazut decat victorii steliste, mai putin meciul cu Liverpool dar la cum s-a jucat, acel 1-1 a fost pt. mine tot o victorie.

byubay
24th February 2006, 14:52
nu cred ca trebuie sa incepem sa-l facem pe olaroiu jalnic.ce daca nu a confirmat la timisoara?a confirmat la national!remember,locul 2?oricum nici zenga nu a fost cine stie ce antrenor inainte sa ajunga la steaua!si acum la sarbi nu a facut cine stie ce in uefa!nu stiu in campionat,ca nu il urmaresc!

oricum despre meciul cu betis,zic la fel ca restul lumii!o sa fie foarte greu.s-ar putea sa ne ajute infrangerea cu olandezii.prea ne vedeam noi in finala.daca betis a invins-o pe chelsea,inseamna ca o fi ceva de capul lor.faza cum ca ei vor sa se salveze de la retrogradare,si nu ii intereseaza uefa cred ca e aberatie.daca nu ii interesa,nu ii eliminau pe az.oricum,doamne ajuta sa trecem si de astia:D

dragos_popa17
24th February 2006, 14:58
pai sa ne amintim cum i-au eliminat pe alkmar. in spania olandezii practic si-au bagat mingea in poarta iar in olanda au dus meciul in prelungiri pentru ca au ratat un penalty. daca steaua bate in primul meci cu 2-0 interesul celor de la betis pt meciul 2 va scadea mult. Daca fac 0-0 la bucuresti sau alt rezultat cat de cat favorabil normal ca nu vor 'evita' sa se califice daca pot. ideea era ca in dubla asta steaua da tonul. parerea mea.

suporterita
24th February 2006, 15:04
Alkmaar este peste Heerenven ca valoare si cred acum dupa ce i-am vazut putin la lucru ca era mai dificil de jucat cu ei,pe undeva avem avantaj ca jucam primul meci acasa dar sa nu ne trezim cu o ninsoare ca anul trecut cu Villareal.cind se joaca meciul tur?

dede
24th February 2006, 15:09
in 9...

superchumbo
24th February 2006, 15:17
Daca nu cumva olaroiu e ruda cu alladin sau houdini, vom lua 1 punct din 2 meciuri cu Betis

black_bird
24th February 2006, 15:26
eu zic ca aici steaua isi rupe gatul daca joaca la fel ca in mansa retur cu herenven

BlueEnergy
24th February 2006, 15:31
Anul trecut Steaua s-a oprit in optimi eliminata tot de o echipa din Spania... Athletic Bilbao... anul asta tot o echipa din Spania. Anul trecut primul meci l-am jucat tot acasa si returul in Spania. Anul asta la fel! Veneam dupa o dubla cu Valencia in care toti l-au ridicat in slavi pe Zenga! Acum venim dupa un semi-succes in care multi il ponogrim pe Olaroiu! Sa fie un semn bun sau ne oprim in optimile Cupei UEFA? Oricum ar fi... frumos parcursul Stelei pana acum, la fel si al Rapidului si sper ca toate astea inseamna un pas inainte ptr fotbalul romanesc! Sper sa reusim sa intram in grupele Ligii Campionilor, sper ca numele echipelor noastre de club sa fie rostit cu teama si respect! Pana una alta... sa tinem pumnii ambelor combatante si sa visam!

dragos_popa17
24th February 2006, 15:42
Anul trecut Steaua s-a oprit in optimi eliminata tot de o echipa din Spania... Athletic Bilbao...

ai vrut sa spui Villareal. sau nu mai tine eu bine minte? :confused:

BlueEnergy
24th February 2006, 15:47
Da scuze... my mistake. Cu Athletic a jucat in grupe! Imi era gandul la meciul Chelsea-Barca! Tocmai il revazusem eram putin distrat!

Triphat
24th February 2006, 15:58
Betis e mai slaba ca Villarealul de anul trecut, deci nu este o echipa de netrecut. Plus ca Steaua joaca mai bine ca anul trecut (nu in meciul cu Heerenveen) in general.

uti2102
24th February 2006, 16:06
Io am rasuflat ushurat ca am scapat de Alkmaar, o echipa foarte incomoda. Avem shansa noastra cu Betis, o echipa ce vine dintr-un fotbal mult mai performant, o echipa ce a jucat in grupele CL. Cred ca shansele noastre sunt ceva mai mari decat in dubla cu Villareal, insa pentru a le fructifica e nevoie de multa munca shi mult devotament, atat din partea jucatorilor cat shi din partea suporterilor.
Am incredere ca dupa prima mansha vom face un pas spre calificare. Iar la Sevilla eu cred ca vom face un meci mare.


Desi Rapid are adversar mai tare in optimi (pe Hamburg) si teoretic sanse mai mici la calificare ca Steaua, in practica Rapid are sanse mai mare de calificare deoarece Rapid are un antrenor mai bun ca Steaua.

:D Haoleo Zapada iar ai venit sa ne inebuneshti cu ineptzii d-astea ?! :D Du-te pe "echipele romaneshti nu se califica" shi mai da acolo verdicte negative, ca iese bine daca faci asha :drak:

Paul
24th February 2006, 16:12
E posibil ca totusi dubla Steaua- Betis sa fie inversata, fiindca are si Sevilla in deplasare prima intalnire.

Ai niste detalii , ca nu sunt la curent.
Ar fi o veste EXCELENTA.

On topic:
Meciul este greu si deschis oricarui rezultat.
Fara discutie ca accesul in sferturile Cupei UEFA , ar fi o performantza mai mare decat orice calificare in Grupele Ligii.

Jucam cu Betis Sevilla o echipa care vine din Liga (cum era si Valencia)
E in forma proasta.

Marele dezavantaj e stadionul: din tribune se aude superb , insa nu stiu daca jucatorii simt publicul cum il percep ei pe Ghencea.

interfan
24th February 2006, 16:36
Si ce daca are si Sevilla primul meci in deplasare?
Un exemplu elocvent vine din Liga Campionilor unde Inter si Milan au de jucat acasa pe acelasi stadion in aceeasi etapa! Uefa nu a inversat vreun meci ci a programat meciul Inter-Ajax o saptamana mai tarziu!!

uti2102
24th February 2006, 16:45
Sau de la noi, unde Rapid shi Steaua au avut ambele meci acasa in aceeashi zi :)
In plus, Sevilla shi Betis au stadioane diferite. Nu se schimba nimic, va zic io.

sun
24th February 2006, 17:36
Steaua ar trebui sa isi canalizeze toate energiile catre aceste 2 meciuri . raman la parerea ca sezonul asta nu e asa de important . Mai important e sa adunam puncte pentru 07/08 .

Sper sa ne calificam , dar va fi mult prea greu . Avem nevoie neaparat de victorie la 0 acasa :ok:

in saisprezecimi , doar FC Thun ( 1-0 ) si Slavia Praga ( 2-1) au ratat calificarea dupa o victorie acasa ;)

narcis20002000
24th February 2006, 18:39
Eu am parearea ca Steaua are o sansa mai mare cu Betis decat daca ar fi cazut cu AZ. Faptul ca Steaua joaca primul meci acasa in dubla cu Betis e un lucru pozitiv, pentru ca Steaua va avea pofta de joc si sete de performanta si va scoate un rezultat bun la Bucuresti, iar in Spania va trage cu dintii de un rezultat care sa ne califice. Cat despre Olaroiu, mai lasati omul in pace ca nu sunteti unii dintre voi atat de priceputi la fotbal cat sa va permiteti sa evaluati un antrenor. Fotbalul se vede altfel de la peluza...

SORENSEN
24th February 2006, 18:50
AZ era o nuca prea tare,Betis ni se portriveste mai bine in principiu ...sa vedem daca castigam sau nu ...eu cred ca trecem de Betis.
alpopa lasa-l pe Zapada pt ca la pronostic e un fel de Pele si stim ce se intampla cand marele fotbalist da vreo predictie....:D

Paul
24th February 2006, 18:59
AZ era o nuca prea tare,Betis ni se portriveste mai bine in principiu ...sa vedem daca castigam sau nu ...eu cred ca trecem de Betis.
alpopa lasa-l pe Zapada pt ca la pronostic e un fel de Pele si stim ce se intampla cand marele fotbalist da vreo predictie....:D
... ia Argentina Cupa Mondiala .... :ok:

Hipgnosis
24th February 2006, 20:11
Cred ca va fi f greu.
Totusi Betis a batut sezonul asta si pe Barca si pe Chelsea, poate cele mai tari echipe din lume la ora asta. Asa ca nu e de joaca cu astia.
Personal sunt optimist pt. ca e totusi vorba de Steaua si ca stelist nu pot gtandi decat astfel, orice echipa am avea in fata:D
Sper sa batem cu 1-0 acasa, sau poate chiar 0-0 si sa sa reusim un egal cu goluri in deplasare.
Oricum, presiunea va fi imensa la primul meci din Bucuresti, presimt ca in retur Steaua va juca mai bine decat in tur.

ps: dinamo cand joaca? (sory dar nu ma pot abtine):evil:

Vladek
24th February 2006, 20:18
Meci greu, greu, greu de tot... Realmente orice se poate intampla.
Prindem o zi buna => putem bate pe Betis cu 2,3 goluri diferenta.
Prindem o zi mediocra => facem egal, cel mult o victorie la 1 gol diferenta cu mult noroc.
Prindem o zi slaba => ne bat spaniolii de ne suna apa in cap. :ciocan:

PS: orice ipoteza de mai sus pleaca de la ideea ca Oli lasa dracului schemele lui savante dar pe care se pare ca nu le pricepe decat el, Bostina si Dica intra pe teren sa joace fotbal, nu sa se plimbe, iar Carlos nu se mai da in spectacol inutil. Si toata echipa sa se trezeasca de urgenta.
A bon entendur salut !

nicu26
24th February 2006, 23:02
Poate ma credeti nebun dar cred ca infrangerea de aseara cu olandezii este ... binevenita!! Cu siguranta rezultatul i-a adus cu picioarele pe pamant si si-au dat seama ca orice meci conteaza. Am un feeling ca isi vor reveni si vor arata altceva in dubla cu Betis. Totusi am o mare teama cu Olaroiu! Tare imi este teama ca nu are valoare de a conduce o echipa de talia Stelei.

Paul
24th February 2006, 23:34
Cred ca va fi f greu.
Totusi Betis a batut sezonul asta si pe Barca si pe Chelsea, poate cele mai tari echipe din lume la ora asta. Asa ca nu e de joaca cu astia.
Personal sunt optimist pt. ca e totusi vorba de Steaua si ca stelist nu pot gtandi decat astfel, orice echipa am avea in fata:D
Sper sa batem cu 1-0 acasa, sau poate chiar 0-0 si sa sa reusim un egal cu goluri in deplasare.
Oricum, presiunea va fi imensa la primul meci din Bucuresti, presimt ca in retur Steaua va juca mai bine decat in tur.

ps: dinamo cand joaca? (sory dar nu ma pot abtine):evil:

la toamna in Schauma Sampon Lig

Rossi
24th February 2006, 23:38
9 martie Steaua - Betis Sevilla 2-2

16 martie Betis Sevilla - Steaua 4-0

One-Man Show
24th February 2006, 23:39
asta nu se va intampla nici in cele mai ude vise ale tale :evil:

Gigel Sportul
25th February 2006, 00:09
Sper ca stelistii sa nu mai repete jocul penibil de ieri seara. E drept, au avut si o scuza: nici daca ar fi intrat desculti pe teren nu ar fi putut sa incaseze trei goluri. Imi doresc o calificare in dauna spaniolilor, motiv pentru care votez cu Steaua, desi la asa suporteri nu ar merita mai mult de un mare ignore. Meciul e greu, Betis este o echipa al naibii de tare, sper ca Steaua sa fie mai tare. Bafta Beheheiiiii!

Paul
25th February 2006, 00:27
ce-ai domne cu suporteri...
ai senzatia ca s-a strigat "Rusine sa va fie".

S-a strigat in prelungiri , din peluza "rasculatilor" iar Nordul a huiduit puternic , la fel si Tribunele ...

nu stiu ce ai vazut la tembelizor si cum capteaza ei sunetele , dar te asigur ca nu a fost o actiune unitara , si doar o manifestare a "durilor" din Sud.

babalu
25th February 2006, 00:28
Meci greu.Chiar daca Betis e in Spania la retrogradare,in Europa a facut cateva jocuri foarte bune.Dar mai important e cum va juca Steaua.Pana la meciul cu Heer. ma gandeam ca poate chiar ar putea sa prinda finala.Din pacate imaginea mea era a echipei care era pe vremea lui Protasov.O echipa ofensiva,cu tupeu dar si cu aparare solida.Acum vad o echipa dupa chipul si asemanarea antrenorului:fricoasa si care joaca la ciupeala.In stilul asta greu sa mearga mai departe.Sper ca Olaroiu sa se dezmeticeasca dupa gafa cu Heer. si sa isi dea seama ca stilul lui nu se potriveste la Steaua.Pana atunci...

Cristy
25th February 2006, 00:44
las-o asa paul , s-a auzit clar si tare , sau tu ai televizoru diferit :o: ?

"Voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori ;) " cam asa sunt suporterii stelei , incurajeaza doar cand castiga meciuri sau trofee in rest ......

Paul
25th February 2006, 00:47
mah tu esti chior sau orb , nu intelegi ca am fost la fatza locului ...

philos
25th February 2006, 01:29
Mdeah...
1. important e ca suporterii sa vina in numar mare si sa-si sprijine favoritii la meciul cu Betis...desi e cam greu de crezut dupa meciul de fiasco impotriva inimioarelor...
2. trebuie "lucrat" la jucatori...in sensul ca tre' sa-si revina psihic...
3. de Oli nush ce sa zic...dar e clar ca omu' tre' sa-si revizuiasca bine planurile pt meciul cu Betis....din partea mea, s-ar putea ca tactica incercata cu olandezii sa le fie fatala spaniolilor (angajari verticale pe varfuri puternice sau joc tip britanic cu o ploaie de centrari de pe aripi)...spaniolii au multi mingicari in echipa si e posibil ca "tesatura" de pase pe care ne-am fi dorit-o cu heerenven sa nu iasa asa de bine...

remy
25th February 2006, 05:20
De la ''o simpla distractie'' la o simpla infrangere

Steaua s-a facut de ras joi seara, in fata unui stadion 'National' intesat pana la refuz de fani. Suporterii care in urma cu un an jubilau dupa eliminarea 'liliecilor' au 'salutat' aceasta calificare cu fluieraturi la adresa favoritilor lor. Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat ca le va cere fotbalistilor sa-si respecte fanii care vin sa-i sustina.

Inainte de meci ati spus ca disputa cu Heerenveen va fi o simpla distractie. De ce nu s-a mai intamplat asa?
Gigi Becali: Pai, a fost distractie, ca, daca nu era distractie, nu se mai inregistra acest scor. Eu nu sunt suparat pe nimeni, fiindca echipa s-a calificat.
Pierderea acestor puncte afecteaza coeficientul UEFA...
Nu-l afecteaza foarte tare, fiindca tot cap de serie vom fi in turul trei preliminar din Liga Campionilor. Mai important decat coeficientul este sa castigam acest campionat.
Ilie Nastase s-a certat cu observatorul Quigley chiar la tribuna oficiala...
Nu stiu ce s-a intamplat, n-am vazut nimic. Nu ma intereseaza ce au avut de impartit, dar eu tin cu Ilie Nastase, fiindca e roman.
Publicul a fluierat copios echipa la finalul partidei. E normal, avand in vedere faptul ca s-a obtinut calificarea?
N-au fluierat calificarea, ci au protestat pe buna dreptate pentru ca au venit si de la sute de kilometri departare sa vada spectacol. O sa le spun jucatorilor ca suporterii au avut dreptate si, de acum inainte, trebuie sa-i respecte mai mult.
Va pare rau ca le-ati dat prima de calificare inainte de meciul retur?
Nu, pentru ca eram sigur ca eram calificati.
Inaintea meciurilor cu Heerenveen ati spus ca mergeti ca la teatru. Cum veti merge la partidele cu Betis, ca la circ ?
Acum se schimba situatia, nu mai e teatru, nici circ. Betis e mult mai buna ca Heerenveen. Dar o sa-i eliminam si pe spanioli. Eu sustin ca o sa ajungem in finala competitiei. La meciul din deplasarea de la Sevilla o sa-i invit pe toti jucatorii care au cucerit Cupa Campionilor Europeni in 1986.
Premierul Tariceanu a fost la meciul Rapidului, dar la Steaua n-a venit...
Nu ma intereseaza Tariceanu. Nu pot sa-l sufar pe omul asta. Stie ca n-are loc la Steaua. E un om de slaba calitate. El il punea pe Bodu sa ma atace.

EVZ

kevinro
25th February 2006, 09:24
Bai nene, Steaua va trece fara probleme de Betis. Betis e o echipa care oricum a ajuns prea departe pentru conditia ei si baietii ar face bine sa se concentreze pe evitarea retrogradarii in Spania, decat sa o faca pe cocosii in Europa. Daca vor trece si de Steaua, vor ajunge sa aiba alte 2 meciuri total inutile intr-o perioada in care le va fi vital sa obtina victorii in Spania. Deci numai daca sunt tampiti isi vor dori sa treaca in sferturi. In al doilea rand, infrangerea cu Hereenven... care-i treaba?! Venea dupa 3-1 in deplasare! Pur si simplu echipa a jucat mai lejer. Era dreptul ei. Nu stiu daca va amintiti cum a fost in '88, dupa Sparta Praga - Steaua 1-5 si Steaua - Sparta 2-2 (meci prost facut acasa de Steaua): toata lumea a inceput sa spuna ca victoria de la Praga a fost o intamplare, bla-bla... Concluzia? In sezonul ala, Steaua a jucat finala. Echipele inteligente stiu sa joace cat, si cum trebuie.

k474laNu_2006
25th February 2006, 11:28
Pe site-ul suporterilor, www.fcsteaua.ro, fanii au desfiinţat tactica antrenorului din meciul cu olandezii.
Fanii celor din Ghencea care au intrat ieri pe site-ul suporterilor au protestat la ceea ce a arătat Steaua īn meciul cu Heerenveen.
Ei erau foarte deranjaţi de faptul că echipa nu a făcut spectacol, dar nu erau de acord cu fluierăturile de la finalul partidei. Altă problemă a fanilor era că, deşi Steaua a jucat cu peste 50.000 de spectatori, atmosfera nu a fost aşa cum ar trebui din cauză că īncurajările au venit doar din partea galeriei. Majoritatea suporterilor au susţinut că Olăroiu a jucat mult prea defensiv şi că roş-albaştrii au “aruncat” prea multe mingi spre Iacob, care era izolat īntre fundaşii olandezi.
De subliniat este faptul că antrenorul stelist nu a fost chemat la salut de către galerie după īnfrāngerea cu Heerenveen. “Olăroiu trebuie să demonstreze că merită să fie aici (īn familia Stelei), şi apoi să fie chemat la salut”, au spus suporterii stelişti pe site.

"Am īngheţat 4 ore pe stadion ca să văd tenis īntre Carlos şi Iacob. Dacă Olăroiu era antrenor (şi nu este!) se ducea la pauză la Carlos şi īi zicea: «Băi Carlos, bagă-ţi minţile īn cap, aici e Steaua, echipă cu pretenţii, noi jucăm cu mingea la picior, nu caterincă»"

"Olăroiu īşi bate joc de munca lui Zenga şi a lui Protasov. N-are nici cea mai vagă idee despre modul īn care Protasov a reuşit să facă mecanismul de fotbal de la Steaua."
Gaby, suporter Steaua

poliis
25th February 2006, 11:54
Betis e o echipa care oricum a ajuns prea departe pentru conditia ei

din cate stiu Betis vine din CL, unde a batut si pe Chelsea parca

poate steaua a ajuns departe pentru conditia ei (si poate ajunge si mai departe :D ) .. dar nu as spune la fel de betis

sun
25th February 2006, 12:24
achiles , imi place pronosticul tau . Singura problema e ca Steaua nu a pierdut nici un meci in deplasare in UEFA anul asta , incasand un singur gol :ok:

remy e din nou offtopic cu stiri despre meciul cu heereenveen :P

iar stelistii incearca sa se automotiveze , spunand ca dusul asta e binevenit .

Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :happy:

hai noroc la meci :bere:

STEAUA - BETIS 2-1
BETIS - STEAUA 2-1 si cu Dumnezeu inainte

Paul
25th February 2006, 12:26
si cu Dumnezeu inainte spre finala ... :D

One-Man Show
25th February 2006, 12:29
Doblas - Oscar Lopez, Melli, Juanito, Varela - Arzu, Rivera, Assunēao, Joaquin - Edu, Xisco
Cu ashtia ne batem mai departe...O echipa capabila sa il linishteasca pe :jerk: maurinio:jerk: chiar pe Stamford Bridge...dupa 2 accidentari in prima repriza.
Joaquin reprezinta in viziunea mea pericolul # 1 ...Assunēao,Arzu,Rivera pot intoarce soarta unui meci. Vom infrunta o echipa periculoasa pe flancuri. Neshu va avea parte de un nou test...Joaquin.
Intr-adevar sufera in campionat...da' se aflau in aceeashi situatie amenintatoare shi la momentul dublei cu AZ Alkmaar.Sunt latini deci imprevibili.Un rol important il va juk shi conducerea clubului care ar putea interveni cerand echipei sa acorde mai mare importanta campionatului.Paradoxal nu au ajuns la retrogadare in urma unui jok slab...mai degraba in urma unor erori personale ce au dus la pierderea unor puncte importante(a se vedea meciul cu Barcelona).
Va fi o dubla dificila,mai ales ca la Steaua nu se intrevede nici o speranta in schimbarea stilului italian al lui Ancelotti Wannabe.

Hopshio
25th February 2006, 12:35
Vai bah...K474lanu...bah dupa 3-1 cum ai vrea sa joace acasa steaua? cei care declara ca steaua o dezamagit si dinastea nu is suporteri adevarati..ei tin cu steaua numa cand castiga? sau cum????L-)

saphicus
25th February 2006, 13:09
Asta-i problema, acum o saptamana jucam in finala UEFA, acum sunt eliminati de Sevilla. Ca mai totdeauna adevarul este pe undeva la mijloc si nu are de a face cu...Olaroiu, parerea mea.


De ce-l apăr pe Olăroiu?
Pentru că la 36 de ani are deja 6 ani de primă ligă.
Pentru că a lucrat pe durere financiară la FC Naţional şi a fost la un pas să cīştige titlul īn 2002.
Pentru că nu latră dacă uită romāneşte şi nu foloseşte laptopul doar pentru a se uita la filme.
Pentru că la Timişoara a luat o echipă de la retrogradare şi a dus-o īn nici un an pīnă pe podiumul Diviziei A.
Pentru că plăteşte 3 societăţi străine pentru monitorizarea oricărui adversar.
Pentru că niciunul dintre contestatarii de acum nu l-a lăudat după victoria cu 3-1 de la Heerenveen.
Pentru că īn meciul de joi de pe "Naţional", raportul ocaziilor de gol a fost totuşi de 3-2 īn favoarea Stelei. Ca şi rezultatul general al dublei manşe.
Pentru că oricīt de mare antrenor ar fi Mourinho, al cărui fan sīnt, spectacolul şi rezultatul īn Chelsea - Barcelona l-au făcut tot Messi, Ronaldinho sau Deco.
Şi, īn sfīrşit, pentru că nu m-a mai īnjurat nimeni de mult.
Andrei Vochin - GSP

Subscriu la ceace spune Miril si pe deasupra foarte elocvent Andrei Vochin !!
Repet , eu am aratat doar faptul ca IN ACEST MECI Steaua-Heerenveen, tactica folosita de Oli s-a dovedit paguboasa!!
Dar de aici si pana la a-l contesta imediat, este o cale lunga care denota un fel de...extremism din partea celor care-i vor capul !! :)
Parca n-am vazut pe nimeni cu postari Anti-Oli, dupa meciul Heerenveen-Steaua 1-3 !!! Aud??? :thinkso:
Calificare asigurata, scop atins!! Asta e lucrul important!! Oli fiind un baiat
inteligent are capacitatea sa-si faca singur "procese de constiinta" despre modul in care a gandit acest meci (pentru ca, sigur a gresit!) si sa remedieze situatia pana la meciul cu Betis, ce ..va sa vina!!:ok: :ok:

Paul
25th February 2006, 13:25
Problema nu e de la Oli...

L-am admirat pe Oli si la primul mandat, chiar i-am regretat plecarea , ii dau si acum credit. De fapt problema e alta (ziceau si alti "comentatori" pe stadion):
Daca vor intelege ceea ce trebuie acest dus , este excelent. Daca repeta figura asta , atunci schimbam placa. Intr-un fel e bine sa pierdem asa rar (de la ultima euro-infrangere au trecut 10 meciuri).

Ultimii 3 antrenori au avut probleme la inceput:

Va mai amitit meciul cu Zelzenik? Batem la Belgrad , wow ce echipa avem.
Juca in Ghencea , luam 1-2 si deja auzim "Lacatus- Lacatus".
Era de fapt inceputul unui traseu exceptional (asa l-am considerat la vremea aceea). Privind in urma , a fost doar o demonstratie de valoare , imbinata cu putin noroc in meciul cu Valencia.
Pe langa infrangerea cu Zelzenik , a mai bulit-o si cu Rapid in campionat , iar echipa nu prea juca mare lucru.

Protasov.
A debutat si mai nasol ca Zenga.
Trofeu pierdut la primul meci , cu Dinamo . Toti am trait senzatia ca e aerian dupa ce face schimbarile in min 60, si ii baga pe Keca si Simion in teren ...
Pe el de fapt il durea la patina de Supercupa si de Dinamo.
Mai adaugam petele numite Rosenborg si e clar cu cine avem de-a face ...

Si Zenga si Protasov au fost apoi apreciati dupa ce au fost contestati ca hotii de cai.

Asa ca sa-l lasam pe Oli, tot calificari de astea sa obtinem.
Totusi de la jucatori cer(em) mai mult. E inadminisibil sa ai un stadion de 55.000 de oameni , cel putin jumate dintre ei fiind din provincie, si sa joci in halul asta ...
O nota naspa pentru Dica , Iacob , si mai ales Banel , un plus pentru Goian si chiar pentru Bostina .
Despre Carlos , sincer imi place stilul lui mistocar , dar pana la prima greseala.
Apoi s-a ras cu noi :rosu:

PS.
Referitor la meci : Olandezii i-au vandut pe Huntelar si Samaras. Dar mai au o bucata de minim 10 beleoane : Ugur Yıldırım. Ce mijlocas ... :o:
O sa-l tina minte Paraschiv pe asta ...

remy
25th February 2006, 13:40
achiles , imi place pronosticul tau . Singura problema e ca Steaua nu a pierdut nici un meci in deplasare in UEFA anul asta , incasand un singur gol :ok:

remy e din nou offtopic cu stiri despre meciul cu heereenveen :P

iar stelistii incearca sa se automotiveze , spunand ca dusul asta e binevenit .

Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :happy:

hai noroc la meci :bere:

STEAUA - BETIS 2-1
BETIS - STEAUA 2-1 si cu Dumnezeu inainte

Cred ca stii sa citesti:
Inaintea meciurilor cu Heerenveen ati spus ca mergeti ca la teatru. Cum veti merge la partidele cu Betis, ca la circ ?
Acum se schimba situatia, nu mai e teatru, nici circ.

Chiar ca ramai ca la teatru cand vezi actori prosti ca asta.
Macar nu se mai da cel mai tare din parcare cu meciul cu Betis.
Sa i se inchida gura, ca numai prostii debiteaza "politicianul" de la Steaua.
Afara cu politicenii !
Si, cu Betis, ar trebui sa va calificati lejer, pt. ca iar aveti noroc sa jucati cu o echipa aproape retrogradata in Spania, deci, nemotivata cu Steaua.
Ce rusine ar fi sa fie eliminata de o echipa de pe locul ... 19 !!!
Cred ca stelistii vor tine cu alte echipe, deja unii punandu-si intrebarea daca jucatorii lui JIJI & MEME chiar au valoare.

saphicus
25th February 2006, 13:47
Problema nu e de la Oli...

L-am admirat pe Oli si la primul mandat, chiar i-am regretat plecarea , ii dau si acum credit. De fapt problema e alta (ziceau si alti "comentatori" pe stadion):
Daca vor intelege ceea ce trebuie acest dus , este excelent. Daca repeta figura asta , atunci schimbam placa. Intr-un fel e bine sa pierdem asa rar (de la ultima euro-infrangere au trecut 10 meciuri).

Ultimii 3 antrenori au avut probleme la inceput:

Va mai amitit meciul cu Zelzenik? Batem la Belgrad , wow ce echipa avem.
Juca in Ghencea , luam 1-2 si deja auzim "Lacatus- Lacatus".
Era de fapt inceputul unui traseu exceptional (asa l-am considerat la vremea aceea). Privind in urma , a fost doar o demonstratie de valoare , imbinata cu putin noroc in meciul cu Valencia.
Pe langa infrangerea cu Zelzenik , a mai bulit-o si cu Rapid in campionat , iar echipa nu prea juca mare lucru.

Protasov.
A debutat si mai nasol ca Zenga.
Trofeu pierdut la primul meci , cu Dinamo . Toti am trait senzatia ca e aerian dupa ce face schimbarile in min 60, si ii baga pe Keca si Simion in teren ...
Pe el de fapt il durea la patina de Supercupa si de Dinamo.
Mai adaugam petele numite Rosenborg si e clar cu cine avem de-a face ...

Si Zenga si Protasov au fost apoi apreciati dupa ce au fost contestati ca hotii de cai.

Asa ca sa-l lasam pe Oli, tot calificari de astea sa obtinem.
Totusi de la jucatori cer(em) mai mult. E inadminisibil sa ai un stadion de 55.000 de oameni , cel putin jumate dintre ei fiind din provincie, si sa joci in halul asta ...
O nota naspa pentru Dica , Iacob , si mai ales Banel , un plus pentru Goian si chiar pentru Bostina .
Despre Carlos , sincer imi place stilul lui mistocar , dar pana la prima greseala.
Apoi s-a ras cu noi :rosu:

PS.
Referitor la meci : Olandezii i-au vandut pe Huntelar si Samaras. Dar mai au o bucata de minim 10 beleoane : Ugur Yıldırım. Ce mijlocas ... :o:
O sa-l tina minte Paraschiv pe asta ...

De acord cu tine !! Yildirim ca Yildirim, ca il stiam, dar de pustiul Prager, ce parere ai? A jucat ca la carte, chit ca uneori a cam lasat regulamentul la o parte!!:ok:

Paul
25th February 2006, 13:51
ce numar a avut ?
In afara de turcalet , au mai fost 2 oameni tapeni rau : fundasul central-stanga , si celelalt mijlocas central ...
Fundasul ala central , a scos 3-4 mingi care era puse pe capul lui Iacob ... :mda:

saphicus
25th February 2006, 14:16
@paul mi se pare nr.14, blondu' ala indesat !! Excelent mijlocas si foarte tanar!!:)

uti2102
25th February 2006, 14:21
ce-ai domne cu suporteri...
ai senzatia ca s-a strigat "Rusine sa va fie".

S-a strigat in prelungiri , din peluza "rasculatilor" iar Nordul a huiduit puternic , la fel si Tribunele ...

nu stiu ce ai vazut la tembelizor si cum capteaza ei sunetele , dar te asigur ca nu a fost o actiune unitara , si doar o manifestare a "durilor" din Sud.
Mai paulica, nu mai dezinforma daca nu shtii. "Durii" din Sud, cum itzi place tzie sa le spui, erau pana de curand singurii suporteri care cantau, strigau shi incurajau echipa timp de 90 de minute. In ultima vreme vad ca shi Mustatza incearca ceva, problema e ca nu prea are cu cine...
De strigat au strigat "samantzarii" - shi cred ca shtii cine-s samantzarii. D-aia care pe drumul spre ieshire ziceau ca vor banii inapoi. Pai scuza-ma, o fi zis Gigi ca suporterii trebuie respectatzi, da' ashtia care fac d-astea nu merita nici cel mai mic respect...

Cristy
25th February 2006, 15:40
Cry reuseste ca intotdeauna sa destinda atmosfera cu o gluma buna :happy:


STEAUA - BETIS 2

nu e nici o gluma , este un mare adevar "Voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori " ;)

sun
25th February 2006, 17:03
da cry , noi va respectam optiunile .. rogvaivice ;) totusi ai grija la quote`ul dat de tine , ai uitat sa pui si 1`le :ok:
remy esti demential , articolul tau continea o jumatate de frantura despre Betis , dar a fost de fapt un articol dupa meciul cu Heerenveen :P

si cateodata ma indoiesc si eu de capacitatea mea de a citi cand ma uit peste posturile tale . Chiar iti dau un sfat sa o lasi mai moale cu Steaua :ok:

uti2102
25th February 2006, 17:47
Tocmai am (re)vazut prima parte parte a jocului cu Heerenveen, shi am ramas la aceeashi parere pe care mi-am format-o shi la stadion. Impresile mele despre prima repriza :
- Steaua a jucat mai prudent decat de obicei, insa a avut jocul sub control in marea parte a timpului
- in aparare Steaua nu a avut nici o problema, poate cu exceptzia jumatatzii de ocazie a lui De Vries, ivita in urma unui corner
- Heerenveen a stat foarte bine in teren shi, la randul ei, nu a riscat mai deloc, preferand sa practice un joc de ashteptare, cu 1 singur varf shi shi 5 mijlocashi
- pe atac Steaua a alternat pasele rapide, din prima, cu lansarile pe Iacob sau Dica urmate de devieri; jucatorii au fost insa vadit incomodatzi de mijlocul supra-aglomerat al oaspetzilor shi au greshit foarte multe executzii decisive - s-a vazut o lipsa de luciditate shi de concentrare din partea stelishtilor; angajamentul a fost totushi bun, iar disponibilitatea la efort buna
In concluzie, prima parte a jocului nu a fost tocmai spectaculoasa, cele doua echipe anihilandu-se destul de bine; a fost o repriza dominata mai mult de fortza decat de executzii tehnice deosebite.
O sa urmaresc shi partea a doua, care mi-a lasat o impresie foarte proasta la stadion. Ashteptam ca Steaua sa apese ceva mai mult pe acceleratzie shi sa incerce sa tzina mai mult mingea....a facut exact invers insa...

Paul
25th February 2006, 19:34
Oscar Lopez ratează īntālnirile cu Steaua



Fundaşul echipei Betis Sevilla, Oscar Lopez, va fi indisponibil aproximativ o lună, ca urmare a unei accidentări suferite īn partida cu AZ Alkmaar, din 16-imile Cupei UEFA, şi va rata, astfel, dubla manşă cu Steaua, din optimile competiţiei, precum şi cāteva partide din campionatul Spaniei.

Potrivit publicaţiei Diario de Sevilla, Oscar Lopez a suferit o ruptură fibrilară la bicepsul femural al piciorului drept, avānd nevoie de trei-patru săptămāni pentru recuperare.

Oscar Lopez a fost īnlocuit cu Luis Fernandez la īnceputul reprizei a doua a meciului pierdut de Betis, īn deplasare, cu scorul de 1-2, după prelungiri, īn faţa formaţiei AZ Alkmaar, din manşa secundă a 16-imilor Cupei UEFA. Betis s-a calificat totuşi īn optimile competiţiei, datorită victoriei cu scorul de 2-0 obţinute īn tur.

Potrivit sursei citate, Oscar Lopez va rata şi următoarele trei meciuri din Primera Division, cu Real Sociedad (duminică), Getafe şi Malaga, īn timp ce prezenţa sa īn duelul cu Real Madrid este incertă.

Prima partidă a dublei manşe dintre Steaua şi Betis Sevilla este programată pe 9 martie, la Bucureşti, returul urmānd să se dispute pe 16 martie, īn Spania.

Asta dupa ce portarul e suspendat pentru prima mansa , iar atacul Oliveira are sanse mici sa joace ... :ok:

k474laNu_2006
26th February 2006, 08:15
Vai bah...K474lanu...bah dupa 3-1 cum ai vrea sa joace acasa steaua? cei care declara ca steaua o dezamagit si dinastea nu is suporteri adevarati..ei tin cu steaua numa cand castiga? sau cum????L-)
Pai da, sa joace mai relaxat ... acela era un articol din prosport :D

armin
26th February 2006, 09:00
Am crezut ca va fi bine cu Betis, dar cu Oli nu mai cred nimic... Cu Protasov echipa juca fotbal, baietii au inceput sa aiba incredere in forta lor. Europa a inceput sa se teama de noi.

2 meciuri, atat i-au trebuit lui Oli, sa naruie tot!
Ah, Protasov... unde esti...

Paul
26th February 2006, 09:25
Am votat cu Betis.
Asta nu inseamna ca am vre-un feeling pt. Betis , sau nu am incredere in echipa.

Sa nu uitam ca e un meci de optimi.
Calificarea inseamna atingerea sferturilor !!!
Sferturile UEFA + Sferturile Ligii , inseamna ca mai sunt DOAR 16 echipe in cursa din cele 16 , 12 vor fi din : Italia , Anglia , Spania si Franta.

Germania , Olanda si Portugalia vor fi scuturate (Germania ramane fara echipe in Liga , iar din cele 2 din UEFA una pica , Olanda si Portugalia cu echipe in Liga dispar)

Mai raman , astia din lumea a III-a ... Romania , BUlgaria , Rusia , ELvetia si Scotia.

Ar fi prea frumos ca Steaua sa ajunga in sferturi.
Fara sa supar pe nimeni , dar atingerea sferturilor (care inseamna 16 meciuri europene pana acolo) in ziua de astazi (cu atatea tururi ) e o performantza comparabila cu cele din`nainte de `89.
Optimi am atins si anul trecut. Am fost eliminati de Villareal cu care (fie vorba intre noi) puteam sa jucam 2 ani , ca tot nu ii eliminam. Aveam nevoie de bulan (vezi meciul de la Bucuresti , unde am ratat destul de mult , alta era povestea daca era un 2-0 sau 3-0 la Bucuresti (nu ca am fi meritat un asemenea scor))

Sa nu ne facem iluzii degeaba.
Daca vor fi eliminati , ne elimina Betis Sevila. Echipa mare? Nu ! Echipa cu un lot valoros fara discutie , in criza de forma in campionat.

Vom fi suparati pe echipa noastra? Depinde cum joaca ...
Joaca pentru glorie , joaca pentru noi , joaca pentru ei .

interfan
26th February 2006, 09:58
Si io sunt pesimist in legatura cu meciu cu Betis da' abia astept sa fiu luat peste picior in caz ca Steaua se califica!

Paul
26th February 2006, 10:02
in fond nu avem ce pierde ...
avem numai de castigat daca ne calificam :D

apparte
26th February 2006, 11:59
Am votat cu inima,nu cu ratiunea!Betis e o nuca tare,il au pe Joaquin(titular in nationala Spaniei),pe Assuncao(modelul lui Niculescu la lovituri libere)Oliveira(bine-ar fi sa nu joace)fostul golgheter al Valenciei...O fi echipa de locul 19 in Spania,dar sa nu uitam ca avand 10 indisponibili in lot au batut Chelsea,iar daca ar juca la noi in campionat s-ar bate la titlu!!Iar acest loc 19 pe care sunt la aceasta ora e unul conjunctural,acele accidentari determinand o fluctuatie masiva in randul echipei(timp de 10 etape n-au aliniat aceeasi formula 2 etape la rand)!

Paul
26th February 2006, 12:02
Oliveira e rupt :great:

Betis e acum locul 19 in Spania.
Are 22p de puncte , iar echipa de pe locul #15 are tot 22 puncte :P

Hipgnosis
26th February 2006, 16:20
e o echipa tare rau, orice s-ar zice. dintre echipele cu care am mai jucat anul asta este comparabila cu lens sau sampdoria.

Paul
26th February 2006, 16:38
in mod normal e sub sampdoria ...
acu cu oli antrenor e alta distractie ... :(

Seahawk
26th February 2006, 18:30
Se califica Steaua de data asta, trece de optimi anul asta. 1-0 acasa si 2-2 in deplasare. Cu cine jucam dupa astia? :drak:

Paul
26th February 2006, 18:33
una dintre urmatoarele echipe:



Rapid Bucuresti Rom Hamburger SV Ger
FC Basel Sui RC Strasbourg Fra
Middlesbrough Eng AS Roma Ita
Palermo Ita Schalke 04 Ger
Olympique Marseille Fra Zenit St. Petersburg Rus
Udinese Ita Levski Sofia Bul
Lille OSC Fra Sevilla Esp

Seahawk
26th February 2006, 18:52
Ce destept esti Paul ;) merci

Paul
26th February 2006, 18:55
cu placere , te mai astept cu intrebari :D

mariomax
26th February 2006, 18:57
Betis are 1-0 la pauza, gol Dani, probabil cel mai periculos om al lor...:rolleyes:

Paul
26th February 2006, 19:19
il au in lot pe unu Joaquim ... :no:

mariomax
26th February 2006, 19:35
Nu il vad asa de periculos...e un om de constructie mai mult, iar in echipa lui Betis nu prea ii "mere"...;)

Paul
26th February 2006, 19:35
o cam baga in ate , din pacate
sper sa nu fie in forma la meciul cu noi :ciocan:

philos
26th February 2006, 22:54
2-0 cu sociedadu'...nasol

SORENSEN
27th February 2006, 00:30
Echipa Betis Sevilla, adversara Stelei īn optimile de finală ale Cupei UEFA, a īnvins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Real Sociedad, īntr-un meci din etapa a XXV-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Dani, īn minutul 31, şi Robert, īn minutul 90+2.

Antrenorul echipei Betis, Lorenzo Serra Ferrer, a folosit următorii jucători: 1. Contreras - 7. Varela (5. Rivas '81), 27. Melli, 4. Juanito, 2. Luis Fernandez - 17. Joaquin, 18. Rivera, 14. Capi, 11. Tardelli (8. Arzu '63) - 24. Edu, 6. Dani (12. Robert '70).
Cei cu rosu sunt doar cativa jucatori de valoare care ne pot pune probleme...de mentionat ca Melli cand nu joace bine marcheaza "bine" in PROPRIA poarta:D

Seahawk
27th February 2006, 10:47
Dani e un ratangiu, gen Zicu;iar pe Edu il chinuie talentul ala al lui... Joaquin alearga mult si cand vede ca toate pasele lui sunt irosite se enerveaza si ia totul pe cont propriu si nu rezolva nimic. Mai degraba viteza lui Capi ne-ar putea pune in pericol... dar si el rateaza cu aceeasi seninatate...

Daca Steaua reuseste sa pastreze posesia (lucru nu chiar greu de facut contra mijlocului mai degraba fantezist al spaniolilor) si sa aplice un pressing a'la Rapid din meciul tur contra Herthei... atunci nu vad cum nu s-ar califica.
Asta evident, daca arbitrii o sa fie si ei impartiali...

relansat
27th February 2006, 11:51
Sanse de calificare 50 - 50 cu un plus pentru Betis :no:

Cred ca un plus pentru Betis totusi , acu` depinde si de conjunctura cu problemele lu` Betis in campionat :ok:

SORENSEN
27th February 2006, 12:10
Nu prea am avut probleme cu arbitrajul in ultimul timp,nici la clubuiri nici la nationala

starsteel
27th February 2006, 13:31
Din pacate victoria obtinuta duminica de Betis cu Sociedad ii mai scoate din zona nisipurilor miscatoare, asta e, oricum Steaua trebuie sa lupte 180 minute pentru calificare.

walt.mann
27th February 2006, 15:42
Betis inca trebuie sa lupte sa fie sigura ca scapa de la retrogradare. Oricum nu mizam pe faptul ca ar neglija UEFA, pentru ca altfel ar fi renuntat inca de la dubla cu Alkmaar. Noi trebuie sa fim in forma, ca n-or sa poata sa ne opreasca!

aetius
27th February 2006, 19:30
acum nu au de ales. ori joaca bine si castiga pe lia manoliu , bine ar fi - ca sa se ridice blestemul de pe stadionul asta, ori vede oarba si la sevilla vor trebui sa faca ce n-au facut in romania. oricum sansele sunt 50 -50.
si inca ceva, daca castiga cu 3-1 sa nu se culce pe o ureche , ca o incaseaza, si nu cu 1-0 ci 2-0 sau 3-0. asa ca grija mare ...

alejandro
28th February 2006, 10:10
Cica Gigi vrea sa sfinteasca Lia Manoliu,sa nu ne mai poarte ghinion...

k474laNu_2006
28th February 2006, 14:42
Betis Sevilla -Steaua se joaca pe 16 martie, iar Hamburg - Rapid pe 15 martie.

Mii de squze ... mai sus e`returu :D

Prima mansa a meciurilor Steaua- Betis şi Rapid - Hamburg are loc pe 9 martie. Steaua joaca de la ora 19:00, iar Rapidul de la 20:30.

One-Man Show
28th February 2006, 17:41
sa speram ca vor fi conditii meteo favorabile...sa ninga vreo 3 zile in continuu...mocirla...sa nu poata aia sa faca o preluare...ca noi shtim sa juk pe teren din asta...:evil: :evil:

Vi3rme_X
28th February 2006, 17:56
Steaua - Betis 2-0

superchumbo
28th February 2006, 18:16
Cred ca sansa a doua intotdeauna ne-a avantajat. S-o lasam mai moale cu laudele presei, si sa ne facem jocul. Nu a venit inca timpul sa facem statistici cat de buni am fost in europa. Avem inca doua meciuri. Bilantul o sa-l facem cand Uefa se va termina pentru noi, intr-un fel sau altul, pe 16 martie sau mai tarziu.

sun
28th February 2006, 21:03
ce poll ciudat ! :thinkso:

Paul si cu mine am votat Betis ( din aceleasi motive ) . Pacat ca remy si cry nu au putut fi si ei pe invers :ok:

victoria din campionat e cum nu se poate mai rau venita pentru noi . Daca bat si etapa urmatoare , ies total din griji si se concentreaza pe UEFA :ciocan:

Paul
28th February 2006, 21:07
cel mia important e votul lui Zapda , care merge pe Betis :ok:
Suntem lipsiti de griji ... :drak: , ca omu asta oricum le rateaza :D

alejandro
1st March 2006, 10:08
Si Zapada a votat asa cum trebuie:P

Hipgnosis
1st March 2006, 12:26
Zapada is the one-man-show
unde apare el ..apare si distractia
multumim zapada, sper ca la derbi sa votezi la poll cu dinamo :drak:

tuxie
1st March 2006, 12:49
sa speram ca vor fi conditii meteo favorabile...sa ninga vreo 3 zile in continuu...mocirla...sa nu poata aia sa faca o preluare...ca noi shtim sa juk pe teren din asta...:evil: :evil:
Vezi ca Lia Manoliu nu e Ghencea, sa-i atrageti in mocirle. S-ar putea ca terenului ala chiar sa i se falfaie de vremea rea.

One-Man Show
1st March 2006, 13:59
e o echipa tare rau, orice s-ar zice. dintre echipele cu care am mai jucat anul asta este comparabila cu lens sau sampdoria.



LENS shi SAMPDORIA sunt F.C. National pe langa Betis...cat despre gazonu' de pe Lia Manoliu l-am vaz chiar astazi dimineata cum este...nu rezista unui jok de 90 de min...

dragos_popa17
1st March 2006, 15:06
Daca nu va mai ninge cred ca terenul va fi bun. Cat despre dubla cu Betis, rationamentul meu e urmatorul:
- Steaua de anul asta e mai buna decat Steaua de anul trecut
- Betis de anul asta e mai slaba decat Valencia de anul trecut
- Olaroiu e antrenor mai bun decat Zenga, nu neaparat pentru ca Olaroiu e super antrenor, ci pentru ca Zenga nu mi s-a parut niciodata un antrenor f bun (daca ar fi fost f bun, cu numele lui, ar fi antrenat in Serie A, nu la Steaua sau la Steaua Rosie Belgrad)
Deci Steaua nu are nici o scuza daca rateaza calificare
PS Am folosit acelasi rationament la meciul cu Herneveen si a functionat :P

Paul
1st March 2006, 15:11
as mai adauga o liniuta

- Steaua e mai buna ca cea de anul trecut la meciurile din deplasare (am inceput sa dam si goluri , ne aparam mai bine) , dar in meciurile de acasa nu ne fructificam cum o faceam anul trecut avantajul terenului propriu , care mai degraba e unul neutru , chiar daca ar fi 200.000 de oameni pe el.

Un Ghencea cu 20.000 de oameni (din 28000 de locuri) are un efect mai ridicat asupra jucatorilor decat Lia Manoliu arhiplin , si cu oameni pe scarile de acces ...

alejandro
1st March 2006, 18:56
Cica s-a sfintit stadionul:happy
II spargem:D

bunduche
1st March 2006, 19:51
Dumnezeu e cu Steaua

bluesky
1st March 2006, 20:08
poate ne va nimeri si pe noi norocul dupa ce sa sfintiit terenul si sa s[erem ca o vom vedea pe steaua in sferturi

challenger
1st March 2006, 20:51
frate am fost scarbit de meciul cu heerenven...sunt stelist de cand ma stiu...acu sunt si in US e mai greu cu meciurile...dar si-au batut joc de cei 50.000 de fani de pe lia manoliu...Dc jucam in aceiasi maniera ratam calificarea...oricum olaroiu n-are cohones...a tras de un egal ca sclavu...a jucat defensiv...de c....t urat urat urat meci...sper sa-si revina . Betis e mult mai buna decat Heerenven oricum si ar fi o performanta sa trecem de ei

noir_desir
1st March 2006, 21:10
Sa speram ca Steaua va ajunge cel putin pana in semifinale...de-abia aia se poate numi cat de cat performanta... Avand in vedere ca UEFA e un fel de Divizia B a Europei, sa ajungem sa ne batem pentru "promovare", nu pentru "mijlocul clasamentului"...
Si ar fi timpul sa mai batem o echipa de top din Spania (in ciuda pozitionarii actuale in clasament), caci se pare ca eliminarea Valenciei n-a fost de ajuns si cam toti ibericii ne iau la misto, neconceptand ca Betis ca nu treaca de o echipa de mana a doua, in viziunea lor...

Sunchase
1st March 2006, 21:17
Acum ca a facut jiji slujba mare betis nu are nici o sansa :P

Paul
1st March 2006, 21:40
Cica s-a sfintit stadionul:happy
II spargem:D

nu bre , am luat decizia sa nu mai merg veci la tribuna I , trec la a II-a

Meciul cu Valencia l-am servit de la a II-a , pe cand VIllareal si Herenveen le-am vazut la I.
Acum trec iar pe tribuna a II-a :ok:

Daca nici la a II-a nu am noroc , merg la loje :happy

bunduche
1st March 2006, 21:59
Cel mai bine e la peluze, acolo trebuie sa fie cat mai multi,/hello ca sa sustina echipa.
La tribune spectatorii nu prea sustin echipa, iar multi invers o critica si injura jucatorii, sa le fie rusine la aia.:no:

HAI STEAUA!!!

One-Man Show
1st March 2006, 22:01
il vedem shi de pe nocturna...numai sa joace echipa...

Paul
1st March 2006, 22:05
Cel mai bine e la peluze, acolo trebuie sa fie cat mai multi,/hello ca sa sustina echipa.
La tribune spectatorii nu prea sustin echipa, iar multi invers o critica si injura jucatorii, sa le fie rusine la aia.:no:

HAI STEAUA!!!

Asa , astia sunt in principal bucurestenii care populeaza tribuna I si 0 (nu generalizez) si permanent au cate un client.
Anul trecut pe vremea asta Dica era cel mai injurat (juca mijlocas stanga pe atunci) apoi a intrat "lotul Bacau" in vizor .
Acum vad ca Banel si chiar Victoras Iacob sunt "scanati" atent :drak:
Nici Oli nu e foarte po****r ...

In schimb cei care vin din provincie , stau la I sau II , ca e cel mai simplu de luat bilete , se pastreaza locurile , etc
EI vin in primul rand sa vada meciul , abia apoi spectacol de tribuna .... :happy

One-Man Show
1st March 2006, 22:32
Paule...uite sa-ti spun yo cum e cu bucurestenii care populeaza tribuna 1 shi 0...la 0 se duce cine isi permite...shi cine ishi permite nu prea intelege fenomenul...ashtia de la 1...printre care ma numar de cateva meciuri incoace vin cu copiii,prietenele,sotiile sau au o situatie care nu le permite sa "riste" un meci in galerie...yo am ales 1 pt ca sunt scarbit de ce vad in galerie...cei care merg shi nu au ochelari de cal shtiu despre ce vb...cat despre juk injurati...park nu iti mai vine sa iei bataie de la garda sau sa iti scuipi plamanii cand il vezi pe unu' ca nicolita ca intra in sila pe teren...sunt oameni care evadeaza din realitatea zilnica cu ajutorul unui meci de fotbal...akolo vine muncitoru' sa isi verse nadufu' strans intr-o saptamana...trage ca un negru pe plantatie toata saptamana la munca...scoate 10 paini din buzunar sau mai mult sa vada spectacol...si-l vede pe nicolita care castiga de sute de ori mai mult dekat el shi nu joak nimik...poate sunt eu prea vehement...poate voi prea visatori sau orbiti de banii lu' taticu'...POATE...:hmm:

Paul
1st March 2006, 22:42
FC Steaua anunta ca de sambata, 4 martie 2006 (ora 10:00), vor fi puse in vanzare biletele pentru partida tur cu Betis Sevilla. Meciul se va disputa joi, 9 martie, pe Stadionul "Lia Manoliu" din Complexul National, de la ora 19:00.

Preturi bilete:

Tribuna O 200 RON
Tribuna I 30 RON
Tribuna II 20 RON
Peluze 10 RON

Abonamentele pentru sezonul 2005 - 2006 sunt valabile pentru acest meci.

Atasat : pentru cei care vor avatare noi :D

bunduche
2nd March 2006, 09:12
FC Steaua anunta ca de sambata, 4 martie 2006 (ora 10:00), vor fi puse in vanzare biletele pentru partida tur cu Betis Sevilla. Meciul se va disputa joi, 9 martie, pe Stadionul "Lia Manoliu" din Complexul National, de la ora 19:00.

Preturi bilete:

Tribuna O 200 RON
Tribuna I 30 RON
Tribuna II 20 RON
Peluze 10 RON

Abonamentele pentru sezonul 2005 - 2006 sunt valabile pentru acest meci.

Atasat : pentru cei care vor avatare noi :D


Cred ca vor veni mai putini spectatori ca meciul trecut, nu sunt scumpe
biletele, dar le-au dublat fata de meciul cu olandezii:mda:

armin
2nd March 2006, 09:59
Betis e mai buna decat Heerenven.
Steaua inca nu e in forma maxima, dar daca prinde o zi precum cea cu Lens (da Doamne!), ne asiguram calificarea din primul tur. Iar daca Oli joaca "sa nu ia gol", atunci cu siguranta o sa ia, si cred ca de Pasti isi cauta echipa...
Biletele nu sunt scumpe. Forza Steaua!

alejandro
2nd March 2006, 10:26
Daca nici la a II-a nu am noroc , merg la loje :happy
Sa speram ca nu va fi nevoie:evil:

SORENSEN
2nd March 2006, 13:19
Nu stiu daca va mai fi nebunia de data trecuta dar cred ca vor fi minim 35-40 000 de oameni...
Hai Steaua!
Preturile sunt ok .

Hipgnosis
2nd March 2006, 14:11
preturile sunt ok
cateodata sunt bune si niste preturi mai mari:
1. scoate clubul mai multi bani
2. dispar bisnitarii.

Paul
2nd March 2006, 15:16
nu mi se par exagerate preturile:

La pelze de la 5 la 10 RON , la tribuna a II-a de la 10 la 20, iar la I de la 20 la 30 RON.

Anul trecut , la I la Steaua - Villareal a fost 600.000 !

alejandro
2nd March 2006, 15:59
Ca tot veni vorba de bilete...


Precizari importante pentru suporteri, in vederea meciului cu Betis Sevilla.
FC Steaua anunta ca toate tipurile de abonamente vor trebui preschimbate pana la data meciului tur cu Betis Sevilla, din 09.03.2006, conform ordonantei de urgenta nr 11/26.01.2006 - capitolul 2, articolul 8, litera N. Acest lucru se poate face la casele de bilete de la stadionul "Steaua", dupa urmatorul program: sambata-miercuri intre orele 9:00-19:00. Aceasta modificare este cauzata de schimbarea stadionului si de faptul ca locurile si sectoarele nu corespund. FC Steaua multumeste abonatilor pentru intelegere.

Abonamentele pentru sezonul 2005 - 2006 vor fi preschimbate dupa cum urmeaza:

Pentru toti posesorii de abonamente si legitimatii (abonamente gratuite) la sectoarele Loja, Fotolii si posesorii de abonamente pentru Tribuna 0 vor fi rezervate locuri la Tribuna O.

Posesorii de legitimatii (abonamente gratuite) la Tribuna 0 si posesorii de abonamente si legitimatii la Tribuna I vor avea locuri rezervate la Tribuna I.

Posesorii de abonamente si legitimatii pentru Tribuna II-a vor avea locuri rezervate la Tribuna a II-a.

Posesorii de abonamente atat pentru Peluza I cat si pentru Peluza II-a vor avea locuri rezervate la Peluza a II-a.

De asemenea, FC Steaua face un apel catre toti suporterii care doresc sa fie pe stadion la meciul cu Betis Sevilla sa cumpere bilete doar de la punctele de vanzare autorizate si anuntate de club, pentru a evita riscul de a achizitiona bilete false de la persoane neautorizate si, implicit, de a suporta ulterior rigorile legii. Reamintim ca elementele de securitate ale biletului nu sunt usor de recunoscut de catre o persoana neavizata si recomandam tuturor, pentru propria siguranta, sa achizitioneze bilete doar de la punctele de vanzare autorizate de FC Steaua.

Pentru acest meci nu se vor vinde mai mult de 5 BILETE unei singure persoane.

Hipgnosis
2nd March 2006, 16:00
nu mi se par exagerate preturile:

La pelze de la 5 la 10 RON , la tribuna a II-a de la 10 la 20, iar la I de la 20 la 30 RON.

Anul trecut , la I la Steaua - Villareal a fost 600.000 !

atunci a fost o mica "nesimtire", dar tot s-a umplut stadionul... de suporteri si de zapada :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Paul
2nd March 2006, 16:03
atunci a fost o mica "nesimtire", dar tot s-a umplut stadionul... de suporteri si de zapada :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

eu zic ca mare nesimtire , mai ales pentru cei din provincie care au facut si 2 drumuri , si pe vremea aia ai mai platit si o cazare in bucuresti :headbang:

Insa atunci era ceva unic , sa vezi ca esti la portile sferturilor cupei uefa :ok:

100%rapidist
2nd March 2006, 16:31
in orice caz vor avea o misiune mai grea decat rapidisti pentru ca Betis este o echipa care are rezultate si ii poate crea mari probleme Stelei

One-Man Show
2nd March 2006, 16:47
dak merge van der vaart o sa para betis o echipa de amatori pe langa hamburg...sunt 2 meciuri grele...la nivelul asta tb sa ne ashteptam la adversari dificili...nimeni nu a tras tare pan' aici ca sa renunte tocmai aku'...cred cu tarie ca situatia din clasament a spaniolilor nu le va afecta prestatia din uefa

Paul
2nd March 2006, 17:14
nu se compara SV Hamburg cu Betis

Daca Betis are vre`o 2 jucatori mai cunoscuti ... Joaquim si Oliveira (care nu joaca) , HSV are un van Buyter , un van der vaart , un nigel de jong sau barbarez

chit ca Betis e locul 14 in Spania , a ajuns pana aici ==> adversar redutabil !

bunduche
3rd March 2006, 11:40
in orice caz vor avea o misiune mai grea decat rapidisti pentru ca Betis este o echipa care are rezultate si ii poate crea mari probleme Stelei

Ambele echipe sunt foarte valoroase, Hamburg joaca foarte bine in campionat, singura echipa care tine piept lui Bayern, iar Betis desi in campionat nu e printre primele echipe, a eliminat pe Alkmaar dupe 2 meciuri foarte grele, fiind si singura echipa, inafara de Barcelona, care a batut pe Chelsea in cupele europene.

FORTZA STEAUA si bafta Rapidului!

Alex15
3rd March 2006, 15:24
Steaua intr-adevar are un meci extrem de greu , dar i-am vazut pe jucatorii lui betis foarte siguri pe ei de victorie , lucru ce s-ar putea sa ii coste ( si sper ca asa o sa fie)

Hipgnosis
3rd March 2006, 15:30
Sunt off topic dar vrea sa reliefez un aspect extraordinar:

Rapidistii zic ca Steaua va juca cu o echipa mai tare, iar stelistii zic ca Rapid va juca cu o echipa mai tare!! :ok: :ok: :ok:
Adica nimeni nu se plange si incepe sa zica, "ce noroc aveti ca ati picat cu echipa usoara, iata ce echipa tare avem noi"...:rosu: :rosu:
Bravos.
desi acuma, sper sa nu se supere nimeni dar echipa cu care joaca dinamo mi se pare totusi cea mai slaba...Otelul Galati, nu? sau cum ii zice? :happy :happy

delaparis
3rd March 2006, 20:03
hip: Esti nostim dar nu prea vad unde e aspectul extraordinar in ce spui tu.:D

Ah ... poate in faptul ca a-ti luat-o de la Heerenven iar Dinamo a facut egal ?

Nu nu cred ca e extraordinar nici asta ...

Revenind la meciul cu Betis, cred ca principala problema la Steaua va fi jocul ei pur si simplu. Daca nu se revine la nivelul din toamna atunci va ramine si voua numai Otelul :D

Hipgnosis
4th March 2006, 01:20
hip: Esti nostim dar nu prea vad unde e aspectul extraordinar in ce spui tu.:D

Ah ... poate in faptul ca a-ti luat-o de la Heerenven iar Dinamo a facut egal ?

Nu nu cred ca e extraordinar nici asta ...

Revenind la meciul cu Betis, cred ca principala problema la Steaua va fi jocul ei pur si simplu. Daca nu se revine la nivelul din toamna atunci va ramine si voua numai Otelul :D

aspectul extraorinar era fair-playul.
cum sa-ti explic eu tie, "europenii" se poarta si asa.
altii, pt. care de 15 ani coroana de regina balturilor este maxim ce pot obtine fac afirmatii de genul " poate in faptul ca a-ti luat-o de la Heerenven iar Dinamo a facut egal".
Nu! Noi am eliminat H cu 3-2! , jucam in martie, voi ati iesit pe ultimul loc in cea mai usoara grupa.
Vad ca dc lipseste remisor sunt destui dornici sa-l inlocuiasca.
De gigi ceva noutati?

Alex15
4th March 2006, 11:42
dak dupa tine o grupa cu actuala detinatoare a cupei uefa cu marseille, una din cele mai bune echipe din franta , levski sofia care a ajuns tot in optimi(unde sunteti si voi) si Heerenveen, echipa pe care voti ati eliminat-o cu 3-2, dar nu uitati ca ati avut 2 meciuri si pe cel de acasa l-ati pierdut (chiar si acolo tot cei de la heerenveen au fost superiori, numai ca au cedat ultimele 30 de min si voi i-ati executat) se poate numi cea mai usoara....... :headbang:

Ella14
4th March 2006, 12:02
Sa nu ne imbatam cu apa rece. Asa am zis si de olandezi ca ii rupem la Bucuresti, si ce am facut ne-au calarit aia!!! Nu mai era mult si ne si scoteau din UEFA!! Asa ca mai bine un pic mai pesimisti si sa joace STEAUA bine decit asa optimisti si sa ne facem de ris in lume!!! Eu zic ca STEAUA va avea mari probleme cu BETIS daca trateaza meciul cu atata superficialitate ca si in meciul cu olandezii!!

PS. Stie cineva daca TVR International si-a bagat mintile-n cap si dau meciul STELEI??? Daca nu chiar ca sunt criminali!!!

Hipgnosis
4th March 2006, 14:13
dak dupa tine o grupa cu actuala detinatoare a cupei uefa cu marseille, una din cele mai bune echipe din franta , levski sofia care a ajuns tot in optimi(unde sunteti si voi) si Heerenveen, echipa pe care voti ati eliminat-o cu 3-2, dar nu uitati ca ati avut 2 meciuri si pe cel de acasa l-ati pierdut (chiar si acolo tot cei de la heerenveen au fost superiori, numai ca au cedat ultimele 30 de min si voi i-ati executat) se poate numi cea mai usoara....... :headbang:

cand s-au aflat grupele de la lucescu pana la iordanescu, cu totii au fost de acord ca dinamo a picat in cea mai usoara grupa.
franta, italia, germania, danemarca vs. franta, rusia, olanda, bulgaria.
franta = franta
italia mult peste rusia
germania peste olanda
danemarca si bulgaria aproximativ egale
hai suntem off-topic, chiar nu au rost discutiile astea.

STEAUA-MANIA
4th March 2006, 14:21
Acu 5 min,tvr a prezentat un reportaj in care aratau coada la bilete pt meciul cu Betis!:yeah: Suntem doar sambata,mai avem 6 zile pana la meci si deja lumea se ingramadeste sa cumpere bilete,se anunta un stadion plin,sold outttttttttt!:happy
Conducerea Stelei a pus de azi īn vīnzare 40.000 de bilete la casele de la stadionul Ghencea şi cele din incinta complexului "Lia Manoliu", tichete valabile pentru meciul tur dintre Steaua şi Betis Sevilla, partidă care se va disputa pe 9 martie, de la ora 19:00, pe stadionul "Naţional". "Sperăm ca şi de data acesta să se umple stadionul", a declarat directorul executiv al Stelei, Valeriu Argăseală. Casele de bilete vor fi deschise īn fiecare zi īntre orele 9:00 şi 19:00.

Loc īn stadion / Preţ
Peluze / / 10 RON
Tribuna a II-a / 20 RON
Tribuna I / 30 RON
Tribuna 0 / 200 RON

Ce trebuie să ştie suporterii Stelei
- posesorii de abonamente trebuie să-şi schimbe legitimaţiile pīnă la meciul cu Betis, deoarece locurile de pe stadionul din Ghencea nu corespund cu cele de la "Lia Manoliu"
- să cumpere bilete doar de la punctele autorizate de FC Steaua
- abonaţii vor intra pe baza legitimaţiilor la partida cu Betis
- o persoană nu va putea cumpăra mai mult de 5 bilete

Le-a luat sīnge
Ieri dimineaţă, jucătorii Stelei au fost chemaţi la stadion de Cosmin Olăroiu, dar nu pentru antrenament, ci pentru a da sīnge īn vederea efectuării unor analize medicale. Tuturor fotbaliştilor le-a fost recoltat sīnge, rezultatele urmīnd să-i ofere lui Olăroiu parametrii fizici la care se situează echipa după două luni de pregătire. Jucătorilor le-a fost luat sīnge şi īn timpul cantonamentului din Cipru, chiar īn pauza meciului amical cu Steaua Roşie Belgrad, atunci analizele făcīndu-le un medic grec, adus special la echipă de Oli.

4 martie 2006
gsp.ro

Paul
4th March 2006, 14:27
deja am facut rost de belet :D

bunduche
4th March 2006, 14:52
dak dupa tine o grupa cu actuala detinatoare a cupei uefa cu marseille, una din cele mai bune echipe din franta , levski sofia care a ajuns tot in optimi(unde sunteti si voi) si Heerenveen, echipa pe care voti ati eliminat-o cu 3-2, dar nu uitati ca ati avut 2 meciuri si pe cel de acasa l-ati pierdut (chiar si acolo tot cei de la heerenveen au fost superiori, numai ca au cedat ultimele 30 de min si voi i-ati executat) se poate numi cea mai usoara....... :headbang:


Eu cred ca esti foarte subiectiv, Dinamo in cupa UEFA ajucat mai slab ca Steaua, faptul ca tu spui ca Steaua a avut o grupa usoara e balarie, ar trebui sa te ingrijorezi de Dinamo, nu de Steaua.

FORZA STEAUA!

esku
5th March 2006, 03:19
dubla fff grea pentru steaua.... daca olaroiu nu`si schimba penibila tactica din meciul retur cu herenven o ia pe carca rau de tot de la betis .... as da un procentaj de 50-50% sanse de calificare...... asa ca nush ce sa cred... vorbim dupa meciul tur... sper sa se califice steaua.... bafta

SORENSEN
5th March 2006, 11:41
Cica deja s-au vandut aproape 10 000 de bilete ,asta sambata prima zi de vanzari...e foart bine ...e un alt cec in alb..sper ca baietii sa-l valorifice.

$T3@u@
5th March 2006, 13:38
Am incredere an baieti si cred ca va castiga ! si se va califica :yeah: :yeah: :yeah:

Paul
5th March 2006, 21:24
Nu mai sīnt bilete la tribuna a II-a!
Răzvan Rotaru, Dan Udrea


Interesul e imens pentru partida de joi seară dintre Steaua şi Betis, care se va disputa pe stadionul Naţional, de la ora 19:00, īn "optimile" Cupei UEFA. Chiar dacă la casele de bilete n-a mai fost īmbulzeală, tichetele s-au vīndut aproape la fel de bine ca īn prima zi.

Numărul biletelor deja achiziţionate de fanii roş-albaştrilor se ridică după primele zile la 30.000, toate estimările indicīnd că astăzi se vor epuiza şi cele 10.000 rămase.

E clar.
BIletele incep sa fie un punct important in bugetele cluburilor nostre.
Un meci de asta are o reteta de 200.000 E (la 40.000 de bilete vandute).
Adaugam banii din abonament , televizari , publicitate pe stadion , premii de le UEFA (mici , dar sunt vre`o 175.000 pt. saisprezecimi si 230.000 pt. optimi).

Deci retata se apropie de 1.000.000 E

- 200.000 bilete
- 230.000 prima de la UEFA
- 120.000 drepturi TV in Romania
- 140.000 drepturi TV in Spania
- 250.000 publicitate pe stadion
-------
940.000 E

-------
Cu Herenveen au fost altfel datele , a fost mai profitabil , fiindca UEFA se vinde mai bine in Olanda decat in Spania :(

-350.000 publicitate pe stadion (au vandut unei firme olandeze)
- 270.000 televizare in Olanda
- 65.000 televizare in Romania
- 200.000 bilete
- 175.000 prima UEFA
-------------------
1.050.000


In total , primavara europeana inseamna 2.000.000.
Sa mai zica cineva ca nu e profitabila.

Hipgnosis
5th March 2006, 23:05
In total , primavara europeana inseamna 2.000.000.
Sa mai zica cineva ca nu e profitabila.


practic pana acum avem jumatate din bugetul pe anul viitor:happy :happy . Dc il vinde pe Iacob cu 2 mil de E, deja e bugetul facut pt campionatul viitor.

In calcule nu apar insa meciurile din grupe si cele cu Rosenborg si Valerenga. Dc la meciurile astea doua s-au adunat 2 mil E, e posibil ca la cele 4 anterioate de pe teren propriu, (nu am calculat cu Shelbourne) sa se mai fi adunat cel putin 1,5 milion E.
La banii astia se adauga vreo 700 000 E cat ia Steaua anul din drepturile de televizare si vreo 100 000 E, media profitului la un meci acasa in campionat (bilete plus reclama pe stadion).

Paul
5th March 2006, 23:28
Nu e chiar asa.
E clar ca Steaua ar putea fi profitabil.

Meciurile de UEFA inseamna:
- prime de joc
- deplasari (avion , cazare)
- arbitrii
- chirie stadion

Ramai cu jumate din bani dupa ce dai primele astea.

------
Acu incasarile / sezon depasesc 4.000.000

Insa in Divizia A , la jocurile de acasa nu faci 100.000 , fiindca publicitatea pe stadion e nesemnificativa ... :D
BIletele la fel ...

Grosu vine din primavara europeana.

Reteta maxima ar fi un Steaua - Middlesbrough in sferturi.
Minim 2.000.000 (din care 1.200.000 vin de la englezi pentru drepturi TV (600-700 k) si publicitate pe stadion (500 k- Her a dat 350 k si e Olanda)

Vine un bonus de 300k de la UEFA + 300 k biletele + 200 k televizarea in RO + alte venituri ...

2 mil fluierand ... :happy

100%rapidist
6th March 2006, 04:49
cu toate ca getafe a batut acasa pe betis ,betis tot o echipa puternica e si avand in vedere ca nici nu au jucatori acidentati eliminati etc, e o echipa si mai tare

don_denver
6th March 2006, 09:29
whatever....care vine la meci???

dede
6th March 2006, 11:25
iar o sa fie stadionu full (sau aproape full)...eu ma gandeam ca nici nu o sa mai vina lumea la stadion dupa ce s-a intamplat cu olandezii, da' se pare ca m-am inselat...

MariusTR
6th March 2006, 11:27
Din pacate am dat peste o echipa super-buna. Am vazut ce a facut cu FC Barcelona.
Aici ni se cam infunda. :(

LA noi egal 1-1.
La ei ne dau 3-1

dede
6th March 2006, 11:58
cu barcelona a pierdut...da' numai cu 5-1

MariusTR
6th March 2006, 12:07
Damn... si atunci ce meci am vazut io?

bunduche
6th March 2006, 12:08
Ieri s-au terminat nu numai biletele de la tribuna a II-a , dar si de la peluze. Azi dimineata la 9 am fost sa-mi iau bilet la peluza si nu mai erau:headbang: decat 1000 bilete la tribuna I-a si 400 la tribuna 0. Asa ca la amiaza o sa fie bilete doar la "rahatii" astia de bisnitzari.

FORTZA STEAUA

dede
6th March 2006, 12:09
nu stiu...in ultima vreme betis mai mult pierde decat castiga

don_denver
6th March 2006, 12:15
voi fi pe stadion....so sa speram...ca nu ma duc degeaba..si betis pierde....la scor....:P....va rog..nu stricati visurile...oamenilor...:D

dede
6th March 2006, 13:28
Cuplul de fundaşi care s-a “sudat” īn Ghencea īn acest sezon poate juca din primul minut īn confruntarea cu spaniolii. Cei doi sunt refăcuţi sută la sută.

Problemele medicale ale fundaşilor centrali ai roş-albaştrilor s-au terminat, Cosmin Olăroiu putāndu-se baza pe serviciile acestora īn meciul de joi.
Dorin Goian s-a accidentat īn partida cu Heerenveen la glezna stāngă şi din această cauză a ratat şi convocarea la naţională pentru turneul din Cipru. Sorin Ghionea s-a accidentat la spate la antrenament, īnaintea meciului cu olandezii.
Cei doi au urmat programul de recuperare al preparatorului fizic Fernandino Hippolitti şi au tras din greu la sala de forţă īn ultima săptămānă. Joi au făcut cāteva alergări uşoare la stadionul Naţional şi de vineri au intrat īn programul normal al echipei. La ora partidei cu Betis, cei doi vor fi apţi de joc şi Olăroiu īi poate folosi din primul minut.
bine ca nu mai avem accidentati...sper sa nu apara altii pana la meci

Paul
6th March 2006, 15:03
whatever....care vine la meci???

io :D

din pacate n`am mai prins la a II-a , am belet la peluza :(

alejandro
6th March 2006, 15:05
lol...asta e aia care-ti poarta ghinion?:o:
mai bine nu te duci la meci:evil:

don_denver
6th March 2006, 15:09
io :D

din pacate n`am mai prins la a II-a , am belet la peluza :(
me 2....pai...hai cu noi...ca suntem mai multi....apoi..oricum..mergem la bere...

Paul
6th March 2006, 15:15
@alejandro ... nu , locul cu ghinion e la tribuna I
In peluza nu am fost in viata mea (Ghencea/Lia Manoliu)


me 2....pai...hai cu noi...ca suntem mai multi....apoi..oricum..mergem la bere...

lasa`mi un nr. de tel pe PM , eventual da un add pe YM la ID`ul meu si povestim :D

EU am grup de inca 4 amici , si imediat dupa meci o tiram spre casa.
Vineri la ora 8 sunt la scoala :ciocan:
La meciu cu Her am stat langa iulian si ADelPiero :D

Andrei_NBA
6th March 2006, 15:22
Daca ma poate ajuta cineva... Mai sunt bilete la Tribuna 1? Multumesc anticipat !

Paul
6th March 2006, 15:30
la I cica mai sunt ... :D

don_denver
6th March 2006, 15:38
paul..ne auzim pe seara pe ym..atunci...

Paul
6th March 2006, 15:43
oricum sansele sa ne intanim sunt 50 % ... :no: , ca nu stiu in ce peluza mi-au luat bilet :D

sau sunt universale?

bunduche
6th March 2006, 16:22
Ce fel de suporter esti daca nu stii asa ceva:D

bluesky
6th March 2006, 16:22
ce spuneti wa bate steaua pe betis ? eu ma indoiesc,cel putin un egal

tu crezi bunduche ca steaua o sa aiba meci usor cu betis eu ma indoiesc. sa fereasca dumnezeu sa ninga sau sa ploaie ca va fi naspa

Haiduk
6th March 2006, 16:29
Nici tu nu stii ca se joaca pe Lia Manoliu! Are incalzire beiiiiii!

Dificil meci pt. Steaua! Dc joaca la fel de defensiv (cum ii este caracteristic lui Oli) se fac de ..... si iar raman 50.000 de suflete cu buzеle pe bigudiu!
Oricum....Олег лучший!!!!

bluesky
6th March 2006, 16:34
sa nu dea vreo zapada de aia ca anu trecut cind au jucat cu villareal ce zapada afost si chiar cu incalzirea care este pe lia manoliu .om trai si om vedea

superchumbo
6th March 2006, 16:35
Dupa ce am vazut sambata pe TV Sport, ma bucur ca jucam cu Betis, si nu cu Alkmar sau Hamburg. Sa vedem daca o sa ma bucur si joi seara!!! :mda:

One-Man Show
6th March 2006, 17:06
mai e careva cu bilet la 1 ? sa iasa mai bine dekat cu olandezii...

bluesky
6th March 2006, 17:06
chiar daca esti suporter steaua nu trebuie sa subestimezi pe betis .nu conteaza pozitia in clasament ci ziua in care se afla echipa ,sansele is juma juma.

Hipgnosis
6th March 2006, 17:44
mai sunt 3 zile..abia astept...

alejandro
6th March 2006, 17:48
cu astia calificare va fi mai dulce, sunt mai puternici,si meciurile vor fi mai stranse:evil:

One-Man Show
6th March 2006, 19:25
Fanii Stelei au luat cu asalt de dimineata casele de bilete de la stadioanele National si Ghencea.

Nu mare a fost surpriza cand s-a constatat ca mai sunt disponibile numai cele mai piperate bilete, la tribuna I si cea oficiala. Nimic la peluza si tribuna a II-a.


Oamenii s-au enervat si au patruns pe stadionul Lia Manoliu, acolo unde Steaua se afla la antrenament. Oamenii au cerut sa vina Gigi Becali pentru a salva situatia.

Pe Becali nu il interesa, pentru ca se afla intr-o intalnire in care a primit pasaport diplomatic, act care ii permite sa o sterga oricand din Romania fara explicatii.
:rosu: :rosu: :rosu:
i-am vazut...maj erau din provincie...era unu' care venise din TM :mda: de asemenea i-am vaz shi pe bishnitari cand am fost sa iau bilete(nu sunt o persoana violenta da' l-am plesnit pe unu'...ca merita ):rosu: :rosu: :rosu: iar ne-am facut de ras...macar traim cu speranta ca de data asta nu va mai trimite :no: lacatus:no: jandarmii sa ne scoata cu caini shi bastoane de pe stadion

$T3@u@
6th March 2006, 20:00
da "doamne" :rolleyes: sa castige Steaua ... cineva de sus sa ne iubeasca ??:confused: :(

Paul
6th March 2006, 20:23
mama ce meci o sa fie;
pentru un asemenea meci merita sa fie scoase scaunele , si sa se vanda 100.000 de bilete si nu 40.000 !
Ar fi iesit 500.000 E din bilete !

Si cica mai contesta cineva cine e cea mai iubita echipa din RO , cand echipa de sub pod cu stadion de 15 000 , nu e pic de agitatie !

Cristy
6th March 2006, 20:35
daca nu stiai stadionu are 19000, iar la meciu cu hertha au fost 20.000 .

oricum decat 50.000 de semintari , ma bine 20.000 buni ;)

cum bulanu e mereu cu steaua, iar a dat peste o echipa iesita din forma .
bafta la calficare , dar cu asemenea suporteri (care pe deasupra se mai dau si ultrasi si sunt doar ultrasi de pc) mai bine ...

Paul
6th March 2006, 20:40
20.000 cu Herta ... hahahaha
daca va aude UEFA va desfiinteaza
Stadionul e de fix 18.000 - 10 % masuri de siguranta = MAXIM 16.200

Oaspetii au si ei dreptul al 10 % , deci daca vor ei , vor fi :

14.580 - rapidisti
1.620 Hamburgheri

Deci cati sunteti mah ?
15.000 treaca la de mine :D

Cristy
6th March 2006, 20:45
mah , erau si pe scari si la intrari , au fost 20.000.
observatoru i-a zis lu copos ca s-ar putea sa aiba probleme deoarce nu au respectat normele alea si s-ar putea sa luam amenda.

asa ca lasa-ne cu 50.000 de semintari
hai pa , ca am luat 2 avertisemnte aiurea, cei drept 1 pe merit de la andreiush da al 2 lea de la alpopa a fost de toata jena :rosu:

meci usor pentru steaua , bate acasa iar in deplasare cred ca egal , sunt slabi rau betis.

Paul
6th March 2006, 20:47
craisor , pe stadion de 18.000 nu incap niciodata 20.000
stim cu totii cum sunt scarile pe giulesti ...inguste :D

oricum ce mai conteaza ... diferentza de la 20.000 la 53-54.000 e mare de tot :D

daca era vre`un interes la voi , azi erau gata biletele :D

pe Lia Manoliu joaca echipa campioana , nu locul #7 :D

Cristy
6th March 2006, 20:56
hai copile mai usor cu nicku ala .
stadionu are 19.100 asa ca pa.
diferenta dintre 20.000 de suporteri si 50.000 de samantari stim e mare.
suntem pe 6 daca nu stiai la 6 puncte de marea echipa , plus meci direct. (dar voi aveti si niste amicale : sportu, otelu, faru, bacau, etc ).



Nano: "Campionatul este mai important decit meciul cu Steaua"
Fundasul Victoriano Rivas "Nano" a declarat ca participarea in Cupa UEFA este pe planul doi pentru echipa spaniola.Nano a subliniat ca meciul de pe teren propriu cu Malaga, programat duminica, in etapa a XXVII-a a campionatului Spaniei, este "mai important" decit cel cu Steaua, din prima mansa a optimilor Cupei UEFA, mai ales dupa esecul din partida cu Getafe.

"Trebuie sa ne gindim mai intii la meciul de joi cu Steaua, sa facem un joc bun si sa capatam incredere, insa cea mai importanta partisa a saptaminii este cea cu Malaga. Va fi ca o finala pentru noi, nu putem pierde cele trei puncte", a afirmat Nano, care nu va juca in partida cu Malaga, fiind suspendat pentru cumul de cartonase galbene.

Jucatorul spune ca principalul obiectiv pentru Betis este mentinerea in Primera Division, fapt pentru formatia sa trebuie sa fie puternica pe teren propriu, din moment ce formatia sa a cistigat un singur meci in deplasare in acest sezon. "Daca vom juca asa cum am facut-o ieri (n.r. - in meciul cu Getafe, pierdut, duminica, in deplasare, cu scorul

dupa cum spuneam :)

Paul
6th March 2006, 21:03
o sa ajungem prin semifinale sa jucam cu Rapid ,aflat in lupta cu Dinamo (pentru locul 2) , iar Niculae va declara:

"E mai important campionatul , trebuie sa jucam si la anu in UEFA"

Daca nu era importanta UEFA ,de ce dracu au ajuns aici ... :happy

Ce sa mai vorbim de Herta , care a supt`o si de la Koln si de la Mainz in 2 etape la rand :great:
Acasa la Herta 2-4 cu Koln :D

Cristy
6th March 2006, 21:07
lol daca nu stiai cupa e aproape castigata copile, dar daca se joaca totu corect, desi nu cred mai ales steaua cu amicalele ei eterne avem sanse .

chiar si voi v-ati facut de ras Hertha 0 0 steaua :happy :o:

Paul
6th March 2006, 21:11
hai gata ca v`a ajuns pe ziua de azi?
ti-au luat bilet , sau plangi joi pe la porti ??

A pus Cocos preturi mari , si stii ca doar "rapidistii e amarati rau" ca sa`l citez pe Cocos :D

starsteel
6th March 2006, 21:14
Oare sa fie un semn? Astazi au relatat o stire la TV despre o oaie care a fatat 5 miei, ar fi o veritabila palma data celor care tot il gratuleaza pe Gigi cu cioban, oier etc. daca Steaua inscrie 5 goluri in meciul cu Betis. Pronosticul meu daca tin cont si de forta atacului spaniol 5-1 pentru STEAUA.

Paul
6th March 2006, 21:16
eu zic asa : un nou meci mare al Stelei!
Care e scorul ?

Pai e clar ca pentru Steaua , meci mare inseamna in ultimii 10 ani : 2-0 in Ghencea

Steaua - West Ham 2-0
Steaua - Valencia 2-0
As adauga cele 2 accidentet: Steaua - Aston Villa 2-1 si Steaua - Lens 4-0

Cristy
6th March 2006, 21:25
spre deosebire de tine, ultras de pc, eu mi-am luat bilet, si daca nu stiai la Rapid au fost mai scumpe decat la steaua , pentru meciu trecut ;)

hai bafta cu descultii astia

Paul
6th March 2006, 21:39
spre deosebire de tine , care ai pretentii de ultras , eu nu mi`am asumat niciodata calitate de ultras ...
Si eu mi-am luat bilet inaintea ta :happy

Hai bafta ca aia echipatzi in pantofi luati din Bucur - Obor cu 70.000 perechea :D

One-Man Show
6th March 2006, 21:40
spre deosebire de tine, ultras de pc, eu mi-am luat bilet, si daca nu stiai la Rapid au fost mai scumpe decat la steaua , pentru meciu trecut ;)

hai bafta cu descultii astia



tu nu faci altceva dekat sa intaresti ideea pe care am lansat-o pe un thread unde se incerk un duel Steaua - rapid...de la avatar la vorbele aruncate aiurea...

Cristy
6th March 2006, 21:44
eu nu sunt un ultras , insa spre deosebire de tine ma duc la multe meciuri ale echipei favorite.

deah ti-ai innoit abonemantu la tv poate .

ultima propozitie ai inteles-o doar tu , cred ca e scrisa in limba rromilor:happy

Paul
6th March 2006, 21:46
eu nu sunt un ultras , insa spre deosebire de tine ma duc la multe meciuri ale echipei favorite.

deah ti-ai innoit abonemantu la tv poate .


spre deosebire de mine , tu vei sta ascuns intr`o cutiutza si offline pe forum , iar eu voi fi pe stadion unde ma voi intalni cu alta tura de forumisti stelisti :D

ia zi sa iti rezolv de`un ban , ca sa nu fi tentat sa stai pe forum la ora meciului?

Cristy
6th March 2006, 21:48
oricum acum iau ban , ca sigur o sa iau avertisment.

copile tu o sa fi cu sticla de pepsi langa fotoliu si o sa te uiti la teve, nu ne mai aburi , hai vorbim cand imi expira banu ca fac 3 avertismente.
normal ar trebui 2 dar ...

One-Man Show
6th March 2006, 21:54
spre deosebire de mine , tu vei sta ascuns intr`o cutiutza si offline pe forum , iar eu voi fi pe stadion unde ma voi intalni cu alta tura de forumisti stelisti :D

ia zi sa iti rezolv de`un ban , ca sa nu fi tentat sa stai pe forum la ora meciului?



unde ati stat mah la meciu' cu Herenveen ??? yo am fost la a 1-a...chiar ash vrea un thread Steaua vs. Rapid aku' :evil:

Paul
6th March 2006, 21:56
oricum acum iau ban , ca sigur o sa iau avertisment.

copile tu o sa fi cu sticla de pepsi langa fotoliu si o sa te uiti la teve, nu ne mai aburi , hai vorbim cand imi expira banu ca fac 3 avertismente.
normal ar trebui 2 dar ...
din pacate pe stadion nu e voie numai cu sucuri la sticle de carton , dar cred ca sticla de pepsi iti aminteste de meciul cu Herta :ciocan:

dragosh_vl
6th March 2006, 22:01
Pe ce va fi transmis meciu si de la ce ora?

Paul
6th March 2006, 22:02
19.00 , cred ca pe tvr :D

One-Man Show
6th March 2006, 22:03
Pe ce va fi transmis meciu si de la ce ora?



TVR 1 JOI DE LA 19:00;)

Zapada
6th March 2006, 22:37
sper ca Steaua sa bata macar la un gol diferenta dar nu prea cred in calificare (Steaua are antrenor dintre cei slabi in div. A)
sanse la calificare 25% pentru steaua si 35% pentru rapid (rapid are antrenor mai bun dpdv. tactic dar si adversar mai tare)

Paul
6th March 2006, 22:40
si`a dat Zapada cu parerea , ne`a dat sanse 25 % :D ==> suntem calificati :happy

relansat
6th March 2006, 23:21
Uite ca dau si eu sansele de calificare...rapid un 30% iar steaua 55 %, sper sa nu fie surprize la steaua si matematica sa`si faca treaba :D

Paul
6th March 2006, 23:24
Zapada e idolu` meu in materie de pronosticuri ca le rateaza pe toate :D

krydo
6th March 2006, 23:51
Sansele teoretic pleaca de la 50-50, dar dak ne uitam mai bine realizam ca Steaua va trece 100% si doar la Rapid e valabila chestia cu 50-50.
Asta nu mai e Betis aia fabuloasa si plina de bulan care a batut-o pe o Chelsea lipsita de idei si noroc la Sevilla in Liga Campionilor. Nu mai joaca nimica. Au spus-o multi si reflectarea este clasamentul in Spania si pozitia lor acolo. Multi ar putea spune ca e irelevant clasamentul intern (la noi Dinamo e p1 dar tot is varza in Europa), dar daca tot in zona aia e...hai ca sta acolo 1-2-3 saptamani, o luna chiar da astia nu-si mai revin. Nu cred ca au sanse cu Steaua.
Cat despre Rapid chiar nu am nici o idee ce sa fie. Acolo: May the best team win (and Rapid go through)!:D

relansat
6th March 2006, 23:55
Krydo cum vine 100 % ? Eu inca sunt sub shock :o:

sheva_bog
6th March 2006, 23:57
rapid nu are sanse deloc cu hamburg,pe cand steaua este o forta a demonstrat ca anul trecut nu a fost decat o intamplare pe cand rapid e inca la acest stadiu.

RAPID-HAMBURG 0-3;;; STEAUA - BETIS 2-0

don_denver
7th March 2006, 00:03
sheva...urat tata....cat o-i fi eu de stelist...rapidul a jucat mult mai bine....inteleg dragostea pt echipa..dar nu si prostia orbirii...atunci..cand altcineva..a facut un lucru mai bun....si rapidul are sanse...la fel..cum si noi..atata timp..cat un meci se joaca doar pe teren..si cum o echipa..difera de la meci la meci....toti au sanse egale...la inceputul meciului...vom vedea..in cate procente..si cat de concrete sunt procentajele..joi..seara.....o joie..sper...eu...prolifica pt ambele echipe...

relansat
7th March 2006, 00:20
@don ai foarte mare dreptate ... toti avem sanse teoretice de 50-50, restu` tine de altceva :) ... si rapidu` a fo` echipa foarte buna in Uefa

Oricum HSV e cu mult peste Betis in acest moment, de asta am si dat 30-70 la Rapid :ok:

Ammadeus
7th March 2006, 04:22
1-1

maximus3ad
7th March 2006, 08:34
Normal Steaua are trebui sa castige cu 3-0 daca joaca asa cum trebuie, Betis joaca prost in deplasare si are si probleme in defensiva, si cica la Betis ii este frica de vreme nu de Iacob sau Dica care ar putea sa lea dea doua boabe :)

sper intr-0 victorie a Stelei - Go Steaua - si sa fie vreme proasta pentru ei si buna pentru noi :)

Zapada
7th March 2006, 09:38
nu ati inteles nimic

daca era Protasov antrenor Steaua avea azi peste 65% sanse de calificare dar cu actualul antrenor steaua are doar 25% sanse de califcare.

In olanda Steaua a jucat dupa cum stia echipa (adica model Protasov) si a batut cu 3-1 iar in returul de la Bucuresti dupa modelu oalaroi si rezultatul sa vazut 0-1.

Jiji si Stoica si-au adus prieten ca antrenori la echipa in loc sa-si aduca antrenori adevarati.


aruncat de slab de la Timisoara si luat de bun la Steaua!

SORENSEN
7th March 2006, 09:47
Cred ca Steaua va castiga meciul tur si e posibil sa nu luam go.Trebuie sa ne concentram si sa fim mai agresivi si mai atenti decat ei.
Hai Steaua!

interfan
7th March 2006, 10:07
Nu avem voie sa primim gol acasa!

One-Man Show
7th March 2006, 11:35
ash vrea sa nu luam gol acas' da' cre' ca or s-o puna baietii de un 3-1...Iacob,Goian,Dica...Joaquin

Paul
7th March 2006, 11:38
Nu avem voie sa primim gol acasa!

astea sunt povesti...
Trebuie sa atacam , sa ii desfintam si sa profitam de avantajul publicului !!!
Aia ca sa nu luam gol , e vrajeala.
Un 0-0 nu ne avantajeaza !

bunduche
7th March 2006, 11:42
ce spuneti wa bate steaua pe betis ? eu ma indoiesc,cel putin un egal

tu crezi bunduche ca steaua o sa aiba meci usor cu betis eu ma indoiesc. sa fereasca dumnezeu sa ninga sau sa ploaie ca va fi naspa

Eu n-am spus ca Steaua va avea meci usor, am accentuat ca Betis e singura echipa inafara de Barca care a batut Chelsea in cupele europene si a eliminat pe Alkmaar, care a ajuns anul trecut in semifinale cupei UEFA.
Oricum eu cred ca Steaua are forta necessara sa obtina vivtoria pe Lia Manoliu
caci daca nu va scoate un rezultat bun in Spania va fi imposibil sa faca macar un egal, asa ca calificarea se joaca in Romania.

FORTZA STEAUA!!!:yeah:

relansat
7th March 2006, 12:27
Si un 1-0 ar fi bun pana la urma victorie sa fie :)

Steaua daca se pune in aparare in meciu` retur nush cum va reusi Betisu` sa dea gol ... spun asta pt ca`l stiu pe Oli ;)

mblue
7th March 2006, 12:42
chestia cu evitarea retrogradarii e un mare fis, betis va juca la calificare asta e foarte clar. parma anul trecut s-a luptat sa evite retrogradarea si a ajuns in semifinalele cupei uefa.

4star
7th March 2006, 13:29
Si turul urmator cu cineva vor juca Steaua si Rapid?;)

relansat
7th March 2006, 13:50
@mblue tu chiar crezi? pt ei retrogradarea ar fi mult mai nasoala decat o eventuala necalificare in Uefa

Alex15
7th March 2006, 14:54
Eu chiar nu imi fac probleme pt meciul de maine al stelei!! va castiga lejer cu un 2 sau 3-0!!! mai greu va fi pt rapid care mai mult de un egal nu cred ca va scoate

dede
7th March 2006, 14:57
mey da au un noroc spaniolii cand vin prin ro...numai vreme nasoala prind :D

alejandro
7th March 2006, 15:18
Eu chiar nu imi fac probleme pt meciul de maine al stelei!! va castiga lejer cu un 2 sau 3-0!!!
lasa sarcasmul,vezi ca meciul e abia joi,azi parca e marti...multumim pt sustinere...

bunduche
7th March 2006, 15:23
Eu chiar nu imi fac probleme pt meciul de maine al stelei!! va castiga lejer cu un 2 sau 3-0!!! mai greu va fi pt rapid care mai mult de un egal nu cred ca va scoate


Steua joaca poimaine,joi- 9 martie.:D

4star
7th March 2006, 15:34
Se vede ca nu este familiarizat cu programul meciurilor din Europa. Fiti intelegatori va rog.

aetius
7th March 2006, 15:40
bafta ,ca avem nevoie. poate ninge joi :)

alejandro
7th March 2006, 15:45
nu cred ca ne avantajeaza ninsoarea,noi tre' sa atacam,sa facem noi jocul..deci mai bine sa fie vreme buna...

RstInPc
7th March 2006, 16:46
Lasati omul in pace, si terminati cu mistourile ieftine. Poate a incurcat zilele si a crezut ca azi este miercuri. Nu vi s-a intamplat niciodata sa traiti cu impresia ca sunteti intr-o alta zi a saptamanii ?
In alta ordine de idei, Steaua poate profita de forma proasta pe care Betis a aratat-o in campionat (se aseamana in linii mari cu forma Valenciei de anul trecut). Vad un meci tur de 1x insa am dubii in privinta calificarii. De ce ? Pentru ca s-a dovedit in nenumarate cazuri ca nu se compara un meci de campionat cu unul din cupele europene, iar Betis a demonstrat ca poate face jocuri foarte bune.
Bafta JOI !

bunduche
7th March 2006, 16:48
nu cred ca ne avantajeaza ninsoarea,noi tre' sa atacam,sa facem noi jocul..deci mai bine sa fie vreme buna...

Oricum Steaua e mai putin avantajata ca Betis daca ninge , ca aia au vazut zapada, doar in vacantele la munte :drak:

Paul
7th March 2006, 16:56
Sīnt sigur că dacă Steaua ar avea un stadion de 100.000 de locuri ar fi plin. Dacă o să le dăm o şansă aşa cum am făcut cu Heerenveen o să profite de ea şi atunci o să avem probleme”

Oare cand va aparea stadionul fara scaune , si sa incapa pe Lia Manoliu 150.000 de oameni ???

dede
7th March 2006, 19:00
nu cred ca ne avantajeaza ninsoarea,noi tre' sa atacam,sa facem noi jocul..deci mai bine sa fie vreme buna...
nici sa ninga, da nici sa fie vreme f buna...sa fie frig, ca aia nu-s prea obisnuiti cu frigu...

eu cred ca vom castiga cu 2-0...sper ca stelistii au invatat ceva din episodul heerenveen si nu vor mai repeta greselile facute atunci

ricky
7th March 2006, 21:07
TVR arata un jucator stelist care...striga indemnul : "Scoafa jos, pe ei si pe mama lor ! "

Tare m-as mira ca intr-un astfel de bostan un medic sa descopere si o urma de creier...:evil:

sun
7th March 2006, 21:09
fratilor , eu sunt linistit , Zapada a votat cu Betis . La fel ca remy sau cry :ok:

Nu pot sa inteleg insa de ce RIP voteaza in continuare cu adversarii . Te credeam ceva mai realist :D

oricum , cu cat veti dori mai multe infrangeri Stelei , cu atat mai multe victorii vor veni ... :/hello

relansat
7th March 2006, 21:15
Cred ca o sa dardaie in fatza noastra spaniolii :D

Paul
7th March 2006, 21:44
fratilor , eu sunt linistit , Zapada a votat cu Betis . La fel ca remy sau cry :ok:

Nu pot sa inteleg insa de ce RIP voteaza in continuare cu adversarii . Te credeam ceva mai realist :D

oricum , cu cat veti dori mai multe infrangeri Stelei , cu atat mai multe victorii vor veni ... :/hello

Eu sunt si mai linistit.
Daca ajungem in finala , ma duc dupa Zapada in Suedia , si ii dau 1000 E pe parieze pe adversarii nostrii :D

Fratilor , daca ne calificam in sferturi , finala va fi mai aproape ca oricand !

One-Man Show
7th March 2006, 21:49
speram cu totii...da' nu-l vad prea bine pe neshu cu joaquin:mda:

Cristy
7th March 2006, 23:51
am vazut intr-un ziar ca antrenoru lor vrea sa menajeze cativa jucatori pentru meciu de campionat ....

Paul
7th March 2006, 23:56
tu sti citii mah?
sigur nu te-ai uitat la poze?

100%rapidist
8th March 2006, 00:41
Am citi in Gazetta Sporturilor ca marele star a lui Betis Juanito sa certat in avion cu antrenorul!!

SORENSEN
8th March 2006, 00:57
Cam naspa pt ei..dar asta nu inseamna ca nu vor juca fotbal..

relansat
8th March 2006, 00:59
Pan` la urma noi cu cine jucam ... mai au astia jucatori ? :)

tu26dor
8th March 2006, 04:19
ma cam abtin de la comentarii...
visez la victoria stelei, dar parca nu o simt... oare de ce mi se pare mie ca nu se mai chinuie nimeni sa treaca si de turul asta?
sper din suflet sa ma insel si sa sarbatorim cu totii joi noapte

Sunchase
8th March 2006, 11:06
Slujbele lui gigi isi fac deja efectul :D

aetius
8th March 2006, 11:11
daca betis menajeaza jucatori sunt 2 cauze:
1.nu ii intereseaza meciul tur, adica vin la ciupeala, un egal sau ce o fi dar sa primeasca cat mai putine boabe, iar in retur sar pe noi...
2. se cred prea buni fata de noi si cred ca ne bat si cu rezervele, mai ales ca aia ce nu prea joaca in campionat sunt odihniti...
in ambele cazuri fac o greseala iar daca steaua joaca ca la herenveen acasa vom face scor pe lia manoliu. meciul cu lens va fi miniatura pe linga ce va fi joi!
Deci daca antrenorul lor chiar face ce declara ( eu nu prea cred...) atunci steaua le poate da un " five" ! (5-0 sau 5-1) si vor egala si recordul lui dinamo ( singurul pozitiv al acestora in cupele europene in acest an).

SORENSEN
8th March 2006, 11:12
Am citit ca si Lopera e religios asa ca mai degraba e egalitate aici...certurile vin din interiorul echipeui.
Cred ca Steaua va trece de Betis.
Hai Steaua !

augustin66
8th March 2006, 11:26
:yeah: steaua - betis 4-0

:yeah: :yeah: :yeah:

One-Man Show
8th March 2006, 11:30
mircea sandu .......... om de cuvant??!
ce mai e de facut?!
re:O INFRANGERE IN ALEGERI ,IL V-A TREZI DIN EUFORIE!
GICA POPESCU SA-I DEMONSTREZE CE -NSEAMNA A FI UN OM DE CUVANT.
VOTATI PT.BINELE SPORTULUI!!!
:rosu: :rosu: :rosu:

dupa ultimele scandaluri ar fi tb sa schimbi asta :evil:
Iacob,Dica,Goian - Joaquin ... retur ... Goian :D

dragos_popa17
8th March 2006, 11:43
Iacob,Dica,Goian - Joaquin ... retur ... Goian :D

Mai lasa-l pe Goian sa-si traga sufletu :D Saracu nu mai poate de la atatea goluri :D