PDA

View Full Version : Cainii la nationala



ieppy
4th December 2003, 19:34
Parerea mea:
Petre, Danciulescu, Zicu, Marica, Barcauan.
Acum sa nu se inteleaga ca trebuie convocati si sa si joace in primul 11, dar cred ca ar trebuii sa li se dea o sansa, mai ales lui Danciu si Petre.

ady_azzuro
31st December 2003, 22:15
Petre, Danciulescu, Zicu, Marica.
Cam astia! ;)

rew
8th February 2004, 10:40
Petre, Alexa, Marica, Tames

ieppy
8th February 2004, 11:17
Ma surprins neplacut neconvocarea lui alexa si convocarea lui Soava. Mi se pare incredibil cum ratatul ala poate ajunge la nationala si sa mai fie si titular din cand in cand.

vasile314tzurka
8th February 2004, 11:39
mde. face parte din iordanismele clasice. si nu numai.

Ayrton
9th February 2004, 09:02
Asa e, Alexa si Barcauan sunt ignorati de "general", fiind convocati alti semi-fotbalisti.
Poate e mai bine, ca ne rodam si noi echipa.

Red Heat
9th February 2004, 09:53
Eu chiar nu pot sa-mi dau seama ce vede Iordanescu la Soava asta. Daca ma gandesc putin nu pot sa-mi aduc aminte de vreun joc bun facut de el la nationala. Cred ca Alexa era mult mai nimerit pe postul ala. E bun la recuperare, stie sa inchida, si pune si osul la bataie, nu ca domnisoara aia de Soava...

Red Heat
9th February 2004, 09:55
P.S. De fapt aici e tot mana lui Giovanni. Poate reuseste sa-l vanda afara ca data trecuta nu i-a mers..

nr.zece
9th February 2004, 10:06
pai pe alexa se pare ca l-a vandut, de ce sa-l mai convoace, mai mare interes ofera soava si ienczi
primul sa scape de el si al doilea sa ia bani multi din transfer.

SILVIU99
7th August 2006, 19:36
din lotul actual merita convocati dupa parerea mea:MOTI , CL.NICULESCU , I.GANEA si poate PASCOVICI
iar la tineret ar trebui convocati: RADU STEFAN , PREDESCU , ROPOTAN, PULHAC

Aurel.D
8th August 2006, 12:46
Moti cu siguranta si poate Ganea.
La tineret Radu Stefan, Predescu, care imi place si da, poate si Pulhac merita o sansa.

Ayrton
8th August 2006, 12:59
Mai bine n-ar convoca niciun dinamovist pentru amicale... Are destula nevoie Rednic de toti jucatorii pentru a forma o echipa omogena si sa lucreze la automatismele de joc...

SILVIU99
13th August 2006, 00:47
pt meciul ROMANIA-irlanda de nord de la tineret au fost convocati 4 dinamovisti:MOTI,RADU STEFAN,PULHAC si ROPOTAN

Ayrton
14th August 2006, 17:08
S-a intamplat ce mi-am dorit: victor "Satana" piturca n-a convocat niciun dinamovist la echipa nationala de seniori.

odin_bm
16th August 2006, 12:32
De cind a plecat Netoiu de la dinamo nu mai avem de vinzare nici un jucator deci.... Piturca nu mai are ce vopsi pt a vinde generalu.
rusine piturca

bob
18th August 2006, 22:04
fata de cei care au fost, c. munteanu, niculescu la cea "mare", predescu la
"mica".

Rossi
28th August 2006, 06:35
la echipa mare :

Ganea
Danciulescu
Niculescu
Catalin Munteanu
Margaritescu

la tineret :

Moti
Radu Stefan
Adrian Ropotan
Predescu

Mario Di Lazi
28th August 2006, 10:15
Eu l-as lua si pe Pulhac la a mare. Este peste Rat ca valoare.

Ayrton
31st August 2006, 10:54
MARGARITESCU CONVOCAT!
Andrei Margaritescu a fost astazi cel mai norocos dinamovist. Datorita accidentarii stelistului Paraschiv, dar si absentei motivate a lui Dorinel Munteanu, "China" a primit din partea lui Piturca prima sa convocare la nationala Romaniei.
Margaritescu se alatura lui Ionel Ganea ca cel de-al doilea jucator dinamovist convocat, insa la lotul de tineret antrenat de Emil Sandoi se mai afla Cristi Pulhac, Cosmin Moti, Radu Stefan si Adrian Ropotan.

Utilizator
31st August 2006, 11:56
mi se pare jenant pentru Piturca sa ajunga asa de repede sa ia jucatori de la Dinamo dupa ce a declarat ca nu e nici unul bun.
e vorba de Nationala si e o datorie sa spui prezent atunci cand esti chemat sub drapel :), altfel parca merita sa se dea toti accidentati ca sa invete si Pitzi ca nu se arunca cu jigniri atunci cand esti pus pe o astfel de pozitie.

Ayrton
31st August 2006, 14:21
Asta e pitzurca... negru la suflet, invidios, nesimtit, obraznic si egoist... :ciocan:
Chiar si de Steaua lui s-a luat, suparat ca au intrat in Liga, dupa ce el a dat rateu dupa rateu in incercari...
Am mari dubii ca va reusi calificarea, chiar daca imi doresc din tot sufletul sa mergem si noi iar la un turneu final!

Aurel.D
31st August 2006, 16:31
Ma bucur pt. Margaritescu. Ce mi-ar placea sa faca un meci mare si dupa aia sa fie convocat tot timpul!
Ar fi o supriza de la echipa care nu are jucatori de nationala!!

apercele
12th September 2006, 22:20
si moti e jucator de echipa mare
daca se accidenteaza chivu sau tamas (sau cum a luat tamas rosu), pe cine bagam? Moti e super jucator, si ne dovedeste acest lucru meci de meci

Bancheru
11th October 2006, 14:06
Cuplul N&D ,Catalin Munteanu -->la echipa mare
Moti,Radu Stefan,Ropotan

Mario Di Lazi
13th October 2006, 21:22
Nu mai vreu jucatori la echipa Nationala ... de la DINAMO ...
Sa ii cheme pe aia de la steaua, ca sunt mari vedete ...

ankutza66
15th November 2006, 19:59
cum adica ce jucatori merita sa fie convocati la nationala?cred ca ati auzit mai stelistilor si rapidistilor de ganea,niculescu si danciulescu.sau nu?clar voi n-aveti un trio asa ca noi.

Aurel.D
16th November 2006, 13:53
Radu Stefan a intrat 5 minute in meciul cu Spania si a parut destul de stapan pe el. Ii doresc cat mai multe selectii si sa ajunga mai mare decat Chivu.
Orice s-ar spune, Piturca a promovat de-a lungul timpului multi dinamovisti la Nationala:ok:

caine19
16th November 2006, 13:56
Radu Stefan ( o sa fie un mare jucator) , Niculescu , Pulhac si Moti

Aurel.D
16th November 2006, 16:55
Salut Caine 18, bine ai venit printre "caini":D!

Leo
3rd December 2006, 17:45
Ganea, Niculescu, Moti, Radu Stefan si Margaritescu

apercele
8th December 2006, 21:52
toti fundasii, mai putin blay :)

marga, ganezul, clau-gol...avem trupa

Darth Revan
2nd January 2007, 21:22
Niculescu,Pulhac,Radu Stefan+Ze Kalanga la Angola

caine19
19th January 2007, 21:25
Niculescu , Moti , Radu Stefan , Catalin Munteanu , Pulhac , Cristea... aproape toti

fanatic88
20th January 2007, 00:50
niculescu ,pulhac

fanatic88
31st January 2007, 16:18
Antrenorul naționalei de tineret, Emil Săndoi, a anunțat lotul pentru meciul amical cu selectionata similara a Republicii Moldova care se va desfășura pe data de 6 februarie, la Tiraspol, de la ora 19.00.
De la Dinamo a fost convocat doar Adrian Ropotan !Credeti ca mai meritau si altii?

fanatic88
31st January 2007, 19:06
cred ca macar radu stefan ar fi trebuit convocat

Kainsashiki
31st January 2007, 19:08
radu stefan o sa fie la echipa mare probabil

fanatic88
31st January 2007, 19:23
radu stefan o sa fie la echipa mare probabil

da ai dreptate !am uitat ca a jucat putin si cu spania

Celso
31st January 2007, 19:26
nu stiu Moti daca mai are varsta necesara! Pulhac iar cred ca a cam "imbatranit":thinkso: :D ...probabil selectionerul urmareste reimprosmatarea pt urmatoarele calificari!;)

caine19
1st February 2007, 22:41
Piturca face improspatare la fiecare calificare ratata , pacat ca sunt din 2 in 2 ani:headbang: :headbang: .

Poate avem mai mult noroc anul acesta...:yeah: ROMANIA:yeah:

fanatic88
2nd February 2007, 22:02
Victor Piturca a convocat doar 3 jucatori de la Dinamo, si nu 13, asa cum si-ar fi dorit Cristi Borcea. Site-ul oficial al clubului Dinamo a anuntat ca Bogdan Lobont, Claudiu Niculescu si Radu Stefan sunt jucatorii ros-albilor chemati de Piturca la nationala, in vederea meciului amical cu Italia. Adrian Ropotan a fost chemat de Emil Sandoi la nationala de tineret, pentru amicalul cu Moldova. Cei patru jucatori vor ajunge in tara astazi, la ora 19.30.

fanatic88
4th February 2007, 22:12
merita claugol sa fie si el chemat la nationala?eu zic ca da ...oricum ma bucur ca a fost chemat cristea

YoYoyOi
4th February 2007, 22:20
pe Niculescu trebuia sa-l cheme, dar a bagat iar motive rasuflate ca nu i-a placut de el la ultimul meci. Pai de atunci a trecut o gramada de vreme....
Ce motive tampite are si Piti asta :rolleyes:

fanatic88
4th February 2007, 22:42
si-a gasit acum scoatere ca nu i-a placut intr-un amcal

fanatic88
4th February 2007, 22:43
Atacantul lui Dinamo, Claudiu Niculescu, a declarat, duminică, pentru NewsIn, că acceptă decizia selecționerului de a nu-l convoca la echipa națională pentru partida de miercuri, cu Republica Moldova"Nu e nicio problemă. Asta a fost decizia lui și eu o respect. Nu imi rămane decât să mă pregătesc, să joc cât mai bine, și să aștept următoarea convocare", a declarat, duminică, atacantul lui Dinamo, Claudiu Niculescu.

Jucătorul dinamovist revenise în țară vineri, împreună cu Bogdan Lobonț și Radu Ștefan, cu o zi mai devreme decât restul lotului lui Dinamo deplasat în Portugalia, fiind anunțat de către club că intră în vederile selecționerului pentru meciul amical cu Italia.

Mircea Rednic este de parere ca Niculescu ar fi trebuit sa fie convocat pentru amicalul cu Moldova: "De ce a ratat convocarea Niculescu? E un lucru bun, care pentru mine nu prea e bun... Dar e decizia antrenorului, el depinde de lot. Mie imi pare rau de Niculescu pentru ca ar fi meritat. Dar nu cred ca intereseaza pe cineva parerea mea. Imi pare rau pentru el insa, ca a muncit foarte mult, este in forma si si-a aratat valoarea. Este cel mai bun atacant la ora actuala de la Dinamo",a spus antrenorul "cainilor".

fanatic88
6th February 2007, 15:44
pulhac la nationala in locul lui chivu ....felicitari

ReDog 4ever
6th February 2007, 20:23
niculescu este in super forma.....trebuia convocat si el

ciudat barbugiul asta de piturca...

fanatic88
6th February 2007, 22:05
bine ca-l cheama pe nicolita....

caine19
6th February 2007, 22:52
niculescu este in super forma.....trebuia convocat si el

ciudat barbugiul asta de piturca...

Cred c-a baut prea mult whiskey cand a facut convocarile pentru echipa nationala:sleep: !

piti , piti lasa-neee!!!

fanatic88
7th February 2007, 22:09
In amicalul Romania-Moldova, scor 2 - 0 (Mazilu '76, Mutu '89), au jucat si dinamovistii convocati la nationala: Stefan Radu, Bogdan Lobont si Adrian Cristea au intrat la pauza, iar Cristi Pulhac in minutul 78.

Stefan Radu la a doua selectie dupa cea din amicalul cu Spania, de la Cadiz, a urcat deseori in atac si a creat presiune in careul moldovenilor.
In minutul 52, Adrian Cristea a avut o actiune foarte buna pe partea dreapta, incheiata cu o centrare pentru Mutu, respinsa insa in corner.

Romania: 1. D. Coman (12. Lobont '46) - 2. Contra, 4. Tamas (15. Goian '46), 5. Ghionea (22. St. Radu '46), 18. P. Marin (3. Pulhac '78) - 8. Ov. Petre (6. Codrea '46), 11. Rosu (20. A. Cristea '46) - 7. Fl. Petre (14. Nicolita '46), 13. Cocis (19. Buga '74), 10. Mutu - 9. Marica (17. Mazilu '63).


merita si claugol

fanatic88
22nd May 2007, 13:57
Dinamo ar putea fi echipa cu cei mai mulți jucători convocați la lot pentru "dubla" cu Slovenia din 2 și 6 iunie. Cinci campioni, Lobonț, Ștefan Radu, Pulhac, Adrian Cristea (foto) și Claudiu Niculescu, se regăsesc pe lista fotbaliștilor din campionatul intern, pe care selecționerul o va anunța după etapa de mîine. Ceilalți vizați sînt Bornescu, Stăncioiu, Bădoi, D. Stoica, Nicoliță, Ov. Petre, Mureșan, Zicu, Mazilu, chiar și D. Goian, suspendat pentru meciul de la Celje, dar cu drept de joc pentru partida secundă, de la Timișoara.

fanatic88
24th May 2007, 19:35
loby ,cristea,stefan si clau au fost selectionati la nationala

felicitari

caine19
24th May 2007, 22:17
E destul de buna selectia , Clau si Mutu in atac -> un cuplu de caini pur-sange :evil: :evil:

Romania !!!!/OLE/

Celso
25th May 2007, 11:15
nu ca Marica nu ar fi caine ...

fanatic88
26th May 2007, 19:02
si cristea in spatele lor ...

resita
30th May 2007, 12:52
lobont sigur titular, restul sa speram ca o sa joace macar 15 min.

fanatic88
30th May 2007, 18:39
marcar clau pt ce sezon a avut merita

fanatic88
2nd June 2007, 17:58
Scarlatache și Ropotan au fost integraliști în partida terminată la egalitate, scor 1-1, între selecționatele de tineret ale Franței și României. Meciul de la Brest, a fost primul pe care tricolorii l-au disputat în cadrul preliminariilor Campionatului European din 2009. România va disputa următoarea partidă marți, ora 18:00 , la Corradino, împotriva Maltei.


Bogdan Lobonț va fi titular în meciul cu Slovenia de la Celje. Portarul echipei Dinamo va ajunge la a-54-a selecție pentru echipa națională a României. Debutul lui Lobby în poarta tricolorilor a avut loc la 02.09.1998, la partida România - Liechtenstein, 7-0, din preliminariile Euro 2000. Altfel, în cazul în care va primi un cartonaș galben, Lobonț va fi suspendat pentru returul de la Timișoara.

rossi18
5th June 2007, 07:33
clau foarte probabil titular la timisoara

Leo
8th June 2007, 10:43
mai bine nu-l convoca pe NICULESCU
acum este accidentat si cine stie cat sta pe tusa .............................

fanatic88
8th June 2007, 17:33
cand a dat interviu cu cateva minute inainte de a incepe meciul era foarte dezamagit imi pare rau pt el

Leo
8th June 2007, 20:37
si-a dorit foarte mult sa joace, dar Piturca l-a folosit cate 2 minute in ultimele meciuri
acum s-a accidentat inainte de meci
curat ghinion

fanatic88
9th June 2007, 10:23
nu imi place deloc cum trateaza piti jucatorii de la dinamo

Celso
9th June 2007, 10:47
doar e Piturca....numa el stie cate injuraturi i`am dat cand am vz ca il baga pe Niculae in Slovenia...se vede clar ca are ceva impotriva dinamovistilor....putin mai imi pasa....sa joace la noi bine:ok: si sa ii dea peste nas cand rupem Steaua si Craiova

abia astept sa vedem la nationala si un antrenor dinamosvist...un Andone, un Rednic(dupa ce pleaca de la noi:P )...sa le arate meserie tuturor "meseriasilor" de au fost pana acum:no: ...

fanatic88
9th June 2007, 11:19
numa el stie cate injuraturi i`am dat cand am vz ca il baga pe Niculae in Slovenia nu esti singurul care l-a spurcat :)

resita
19th August 2007, 20:21
pt. meciul amical cu turcia sunt 3 caini la nationala.

Lobont, Radu Stefan si Cristea vor face parte din lot

fanatic88
20th August 2007, 09:44
nici nu meritau mai multi la modul in care joaca , numai lobont a ramas constant si si-a vazut in continuare de treaba

Leo
27th August 2007, 18:26
Piturca mai bine nu ar mai convoca jucatorii lui DINAMO.