PDA

View Full Version : care este jucatorul preferat?



Cristea Ioana
23rd February 2006, 14:33
in acest thread as vrea sa spuneti care este jucatorul/jucatoarea favorit/favorita,si de ce!sunt curiosa sa vad ce zice fiecare

a_ndrada
23rd February 2006, 14:45
eu il ador pe federer,nu doar ca jucator ,dar si ca personalitate.este cel mai modest din circuit dupa parerea mea si ar fi foarte multe de spus despre el,dar nua re rost sa le insir....iar la fete imi place f mult cum joaca daniela hantuchova.

ioana_boronea17
23rd February 2006, 15:09
Imi place foarte mult Victor Hanescu. Este foarte calm, echilibrat si modest. Imi mai plac : Justine Henin, L.Davenport, R.Federer (care este foarte talentat si are un stil deosebit).

Timm
23rd February 2006, 16:13
Jucatoarea mea preferata a fost Steffi Graf. Am fost fan declarat 100%. Singurul (a) jucator (are) pe care o urmaream constant. Imi placea mai ales lovitura de rever, era o placere. Imi placea sub toate aspectele: atat ca sportiva, cat si ca om cat si, de ce sa nu recunosc, ca femeie. Pentru ca simpatiile nu pot fi pur obiective si nici nu au de ce. Suporterul este liber sa isi aleaga criteriile.
Ca jucator mi-a placut Becker. Acum imi plac Agassi si Pavel respectiv Hingis si Sharapova.

nooki
24th February 2006, 18:13
nu cred ca am jucator (e) favorita. am fost fan ekberg si pat rafter, . insa acum imi place generatia asta noua foarte mult. fost fan sharapova (pana la sf 2004). sunt multi pusti/pustoaice care promit mult. imi place david ferrer, mariano puerta (pana acum), baghdatis, henin, kirilenko,

Apolini
25th February 2006, 10:57
Dintre jucatori nu prea am preferinte. Imi place dreapta lui Roddick, serviciul lui Pete Sampras, reverul lui Agassi, dar ca jucatori nu prefer pe nimeni. Deocamdata as putea spune ca Roddick e preferatul meu pentru ca mi-a dat autograf :D.

In schimb Mauresmo este un model pentru mine, o admir in tot ce face si tot ce a realizat. Jucatorii nu ar trebui alesi dupa cum arata. Asta e o greasa pe care multi o savarsesc.

Cristea Ioana
25th February 2006, 16:27
da aici are dreptate a_ndrada!e adevarat ca federer este cel mai modest dintre jucatori dar ai uitat sa sp ceva..:) e si cel mai bun vb tehnic si mintal.

One-Man Show
25th February 2006, 16:34
Federer este de departe cel mai complet jukator de tenis la ora actuala...insa imi place foarte mult entuziasmul lui Baghdatis.

adriana18p
25th February 2006, 19:30
jucatorul meu preferat este si va fi ........ marat safin
imi place cum joaca,are tehnica
este singurul, parerea mea, care ii poate face fata lui federer

gianinamet
26th February 2006, 19:55
salut! jucatorul meu preferat este marat safin,dupa parerea mea este si cel mai talentat. pacat insa ca nu este serios si ca "prefera"bauturile alcoolice!!!de departe, cel mai frumos caracter il are roger federer, care este si talentat si constant.

nooki
8th March 2006, 08:18
Jucatorii nu ar trebui alesi dupa cum arata. Asta e o greasa pe care multi o savarsesc.

ar fi mai bine spus "Jucatorii nu ar trebui alesi numai dupa cum arata." ca sincer luand exemplul lui mauresmo, desi apreciez realizarile ei, nu cred ca as putea sa imi placa o astfel de jucatoare (ma refer si la joc, si la aspect fizic) care si-a pierdut legatura cu feminitatea. Si un alt exemplu, sincer sa-mi spuna si mie cineva care a vazut-o pe Petrova zambind intr-o partida de tenis.

scythe19pro
8th March 2006, 13:25
Si un alt exemplu, sincer sa-mi spuna si mie cineva care a vazut-o pe Petrova zambind intr-o partida de tenis.
http://i22.photobucket.com/albums/b306/scythe19pro/stuff/56997576.jpg

:drak:

relansat
8th March 2006, 16:15
Imi place Gael Monfils si Ana Ivanovic ... simpatizez si pe Baghdatis (pt. ca a reusit sa`l bata pe Federrer) ... antipatici imi sunt

Roddick si inca vreo 5 jucatori pe care nu prea`i suport :)

nooki
8th March 2006, 16:31
da, ok am vazut poza cu petrova, dar macar o poza in care sa nu semene cu un "rictus de hiena" (citez), deci nu ma convingi.

relansat
8th March 2006, 16:33
Mey da` ce nasoala`i poza ... sa mor yo ... parca era mai frumushica :D

Nu se compara nici intr`un milion de ani cu Ana :)

pinky
8th March 2006, 18:17
Incredibil, impuscati-o ca nu are zambet de fotomodel! Ce sa spun, ca parca ar ajuta-o cu ceva asta pentru a se mentine in top 10! Este o jucatoare demna de tot respectul, Petrova, una din cea mai muncitoare si constante jucatoare din circuit! Este incredibil cum a rezistat atata timp acolo sus, abia anul trecut castigand primul ei turneu la simplu! Si hai ca nu-i chiar urata, este o fata obisnuita, asa, cam ca si Sharapova fara machiaj! :drak:

Jucatorii mei preferati sunt Safin, la baieti si Hingis si Clijsters la fete! Si mai tin cu toti jucatorii romani! :)

dianette_d
8th March 2006, 20:45
Pinky are dreptate, zau asa .. da ce-ati vrea? Parca era vorba despre tenis aici si nu despre ce zambet au jucatoarele de top. Pentru ca da, Petrova e o jucatoare de top .. si de cand conteaza frumusetea in tenis? Am mai zis-o si o mai zic: frumusetea e un bonus .. iti poate aduce contracte frumoase de publicitate, editoriale in Sports Illustrated (cine stie cunoaste :D) dar nu-ti asigura un loc sus in clasament ..cati mai sunt efectiv atenti la jocul Mariei Sharapova si nu la rochitza ei, sa ridice o mana. :rolleyes: :D

On topic:
Jucatorii preferati: Safin si simpatizez cu mai multi (Agassi, Nadal, Haas, Ancic .. nah, sunt mai multi).
Iar la fete: Davenport , Hingis, Clijters ..si tot asa simpatizez cu mai multe dar n-are rost sa le insir..

Pe romanashii nostri ii trec la categoria "personale". :P

E cam greu sa-ti alegi un jucator preferat. :P

css2
8th March 2006, 21:51
mai dianette le schimbi in fiecare zi.alaltaieri spuneai ca nadal este favoritul tau.hotaraste-te odata.

adriana18p
8th March 2006, 22:44
dianette ma bucur ca ai cam aceeasi favoriti ca mine
favortiul meu este safin, mai imi mai place de nalbandian mult,sper sa castige si el un grand slam pt ca merita
la fete imi place fff mult de davenport si nu vreau sa se retraga pana nu mai castiga un grand slam,dementieva si ea e pe lista mea,cred faptul ca daca ar avea serviciu bun ar putea fi no1

scythe19pro
8th March 2006, 23:55
da, ok am vazut poza cu petrova, dar macar o poza in care sa nu semene cu un "rictus de hiena" (citez), deci nu ma convingi.
ah c'mon, in poza aia Petrova arata chiar bine. Da ia uite aici: :drak:

http://i22.photobucket.com/albums/b306/scythe19pro/stuff/56795449.jpg

http://i22.photobucket.com/albums/b306/scythe19pro/stuff/56979594.jpg

http://i22.photobucket.com/albums/b306/scythe19pro/stuff/56979621.jpg

Sper sa nu ziceti acum ca am ceva cu Petrova.

dianette_d
9th March 2006, 00:01
@css: am zis ca tin cu Nadal in disputa cu Federer ... si in general cu orice joaca Nadal tin cu el (numa` cand joaca cu Safin nu :D)

Deh, de parca n-ai sti ca sunt cu Safin de cand haul :P observi ca nu l-am pus pe Roddick in lista, nu? l-am cam scos de la inima de cand cu meciul de Cupa Davis ..desi mai sta gatat de un fir subtiiire :D

P.S. Inca o fana Davenport : adriana18:yeah:

@scythe19pro: asa, si ce m-ar face pe mine sa n-o am ca favorita pe Petrova? pozele alea n-au nici o relevanta .. :rolleyes:

Darius
9th March 2006, 02:11
Mie mi-a placut mult Goran Ivanisevic...in general imi plac jucatorii cu servicii puternice si cu veniri dese la fileu...in rest, il astept pe Mergea sa urce in clasament; il urmaresc cu interes si imi place...e talentat.

relansat
9th March 2006, 03:53
Nu mai bagatzi poze horror pe thread va rog ... se duce dreak threadu` asta :D

Double_J Si mie imi placea de Kuerten ... dadea asi la secunda omu` :)

Andreea
9th March 2006, 08:51
Favoritul meu este Federer, dar simpatizez Safin, Marcos Baghdatis, Nalbandian,etc.
La feminin: Justine Henin- Hardenne, Martina Hinghis, Kim Clijters,etc.

scythe19pro
9th March 2006, 09:43
@scythe19pro: asa, si ce m-ar face pe mine sa n-o am ca favorita pe Petrova?
nimic :rolleyes:
nooki spusese ca Petrova nu arata bine in prima poza, asa ca am postat si "altfel" de poze.
Se pare ca unii nu stiu de gluma :rolleyes:
btw, I like Petrova too and don't worry, I won't post any pictures with her anymore

nooki
9th March 2006, 09:55
petrova n-arata bine in nici o poza, dara asta e doar parerea mea; gusturile nu se discuta asa ca fiecare e liber sa-i placa ce vrea.

dianette_d
9th March 2006, 11:03
@scythe19pro: nu m-am pronuntat asupra frumusetii Nadiei Petrova .. am zis doar ca aspectul fizic n-are nici o relevanta in alegerea unui jucator/unei jucatoare preferat(e) ... sau cel putin asa ar trebui :D

Am inteles ca n-ai nimic cu ea dupa cum ai precizat si sub pozele alea .. dar ii faceati atata "reclama" zambetului Petrovei ca nu m-am putut abtine :D

ursus
9th March 2006, 12:18
Stie cineva ce s-a intimplat cu Dj Klaus ? de ce nu mai apare oe forum?

scythe19pro
9th March 2006, 12:52
@scythe19pro: nu m-am pronuntat asupra frumusetii Nadiei Petrova .. am zis doar ca aspectul fizic n-are nici o relevanta in alegerea unui jucator/unei jucatoare preferat(e) ... sau cel putin asa ar trebui :D

Am inteles ca n-ai nimic cu ea dupa cum ai precizat si sub pozele alea .. dar ii faceati atata "reclama" zambetului Petrovei ca nu m-am putut abtine :D
ok then. No harm done http://67.19.129.138/mtf/images/smilies/kiss.gif

dasal
9th March 2006, 13:40
Pentu daruirea cu care joaca tenishttp://http://gblx.cache.el-mundo.net/elmundodeporte/especiales/2005/05/roland/ellas/img/myskina.jpg
http://http://ceo.seesaa.net/Myskina/b_04_myskina48_afp-thumbnail2.jpg
http://http://netmode.vietnamnet.vn/dataimages/original/images467075_myskina01.jpgiar la baieti isi mai aduce cineva aminte de:
http://www.ctvilanova.org/imatges/nomsadarro/lendl.jpg
http://www.ctvilanova.org/ figures.htm

dasal
9th March 2006, 13:42
la fetewww.ctvilanova.org/ figures.htm

dasal
9th March 2006, 13:43
http://http://www.opentespi.it/immagini/desktop/03-Grandi%20campionesse/Sabatini%20Gabriela%2002.jpg

dasal
9th March 2006, 13:44
Sabatini http://http://www.strangesports.com/images/content/1574.jpg

madridIZA
9th March 2006, 20:08
La baieti...Verdasco. clar (scythepro....nu cred k e greu sa iti dai seama cine sunt :))) )
de ce? pentru ca e foarte talentat, desi nu se mobilizeaza prea bine, e foarte de treaba, are un joc spectaculos si e cel mai dragutz :)
dar imi mai plac si Baghdatis, Nadal, Lopez, Federer, Safin, Djokovic, Tsonga, Monfils, Mathieu, Gasquet, Moya, Ferrero, Almagro, Garcia-Lopez, Joachim Johansson, Christophe Rochus, Robredo, Chela, Gaudio si Ancic.
La fete imi place cel mai mult Mauresmo, dar jucatoarea nr.2 e Clijsters.

scythe19pro
10th March 2006, 01:10
(scythepro....nu cred k e greu sa iti dai seama cine sunt :))) )
:kiss:
Nu stiam ca postezi si p-aici :drak:

madridIZA
10th March 2006, 15:59
:kiss:
Nu stiam ca postezi si p-aici :drak:


postam aici inainte sa ma apuc de MTF si iti dai seama k dupa ce am ramas pe MTF am plecat de aici. Si asta ii primul post dupa multe seocle de auto-exil :))

cristane
10th March 2006, 16:37
Hewitt... Roddick... Ginepri... Fish...
Ivanovic... Clijsters... Hingis... Dokic...

whisper
28th May 2006, 18:20
Sampras,Safin,Nadal. Davenport,V.si S.Williams.

Cneazul
29th May 2006, 11:25
andrei pavel. e cel mai bun jucator. pe langa asta, mai face si spectacol.glumeste cu spectatorii,injura:drak: ... sampras a fost idolul meu , dar daca s-a retras... . la feminin...Swiss Miss/hello

amatorul
1st June 2006, 22:48
Safin,Pavel,Roddick,Hewit---------------ii iubesc:D
Nadal,Davidenko,Gasquet------------------in fine:evil:
Federer,Bagdathis,Grosjean--------------ii urasc:drak:

La fete:
toates misto:P

adriana18p
1st June 2006, 23:23
Safin,Pavel,Roddick,Hewit---------------ii iubesc:D
Nadal,Davidenko,Gasquet------------------in fine:evil:
Federer,Bagdathis,Grosjean--------------ii urasc:drak:

La fete:
toates misto:P
inca un fan safin /hello super
cam aceleasi preferinte am si eu,numai ca nadal si roddick intra la "ii urasc"
iar la ii iubesc intra si nalbandian:D

amatorul
2nd June 2006, 22:50
inca un fan safin /hello super
cam aceleasi preferinte am si eu,numai ca nadal si roddick intra la "ii urasc"
iar la ii iubesc intra si nalbandian:D
----------------------
Buna colega ! Am o intrebare: de ce nu iti place de Roddick si de Nadal?
Apropo Nalbandian intra in categoria ii iubesc:P , da la fete de cine iti place?Eu sunt fan Justine si Sharapova....

lethal
2nd June 2006, 23:07
deci pt mine exista un singur idol ANDRE AGASSI!!sunt fan al magicianul Santoro care face un spectacol incredibil pe teren ,iar de la restu care au fost pomeniti si mai sus incerc sa apreciez talentul si daruirea lor pt tenis si incerc sa invat cat mai multe lovituri si sa le pot pune in practica :D ,iar Andrei Pavel si restu romanilor din tenis au tot respectul si stima mea ca reprezinta ROMANIA si au ajuns macar sa figureze in clasamentul ATP (execeptie Pavel care a mai castigat si titluri),iar dintre acestia sa speram ca intr-o zi se va naste un nou Nastase sau macar un jucator de top 10 ;); la fete am o singura favorita Sharapova :)

Sergiu
3rd June 2006, 13:49
Jucatorii mei favoriti sunt Marat Safin si Juan Carlos Ferrero. Desi nu prea sunt in forma momentan sper sa aiba o a doua jumatate a sezonului mai buna.
De urat inca n-a aparut un jucator care sa nu-mi placa.
La fete favoritele mele sunt Justine Henin Hardenne si Martina Hingis. Pacat ca se vor intalni asa repede la Roland Garros.
Aici sunt si unele care nu-mi plac: Serena Williams si Maria Sharapova, parca sunt mai mult fotomodele decat jucatoare de tenis, desi joaca foarte bine tenis, cred ca ar trebui sa renunte la atata publicitate.

adriana18p
3rd June 2006, 14:09
roddick nu imi place cum joaca deloc,se bazeaza numai pe serviciu si dreapta si cand nu functioneaza astea doua e varza
pe nadal pur si simplu nu pot sa il suport
la fete tin cu dementieva si davenport
in general cu rusoaicele in afara de sharapova si kuznetova
sper sa fie asa sergiuseling sa aibe a doua jumatate mai buna marat

BMW Power
3rd June 2006, 15:17
Jucatorul meu preferat, de fapt sunt doi: Marat Safin si Andy Rodick. Pacat ca ambii au iesit din lupta ptr Roland Gaross. Dintre jucatoare am avut-o ca preferata pe Jenifer Capriatti.

BMW Power
3rd June 2006, 15:21
Jucatorul care cu adevarat m-a intuziasmat a fost Peter Sampras. Spuneti-mi voi cum vi se pareau legendarele finale jucate la sfarsitul anilor '90 a caror protagonisti erau Peter Sampras vs Andre Agasii?

Sorin Blaj
3rd June 2006, 16:48
RAFAEL NADAL.

adriana18p
3rd June 2006, 17:34
Jucatorul meu preferat, de fapt sunt doi: Marat Safin si Andy Rodick. Pacat ca ambii au iesit din lupta ptr Roland Gaross. Dintre jucatoare am avut-o ca preferata pe Jenifer Capriatti.
Jucatorul care cu adevarat m-a intuziasmat a fost Peter Sampras. Spuneti-mi voi cum vi se pareau legendarele finale jucate la sfarsitul anilor '90 a caror protagonisti erau Peter Sampras vs Andre Agasii?
erau pur si smplu superbe,mai mereu era decisiv,erau meciuri echilibrate,o singura finala mai tin minte la wimbledon nu mai tin minte in ce an dar sampras l-a batut rau pe agassi

LannaS
5th July 2006, 22:18
jucatoarea mea preferata e justine henin. are o tehnica superba si nu cred sa aiba cineva un backhand mai bun ca al ei. in plus are o ambitie si o tarie psihologica absolut incredibile. sunt sigura ca o sa o vedem in varful ierarhiei din nou. allez justine :D

luma
5th July 2006, 23:18
Si mie imi place Justine. O s-o vedem in semifinale, din nou, cu compatrioata ei, Clijster. A cata oara in ultimul timp? Parca a 3-a oara, nu?

ana888
7th July 2006, 19:28
pai...jucatoarea mea preferata este Sharapova(nu numai pt ca e frumoasa) dar mai imi place si Vaidisova.Iar jucatorul preferat este Andrei Pavel,iar pe Federer il apreciez foarte mult..

luma
7th July 2006, 19:57
Ii iubesc pe Nadal si Federer, il ador pe Agassi, il admir pe Ancic si imi aduc aminte cu mare placere de Sampras si Edberg, doi jucatori extraordinari. Numarul unu este, bineinteles, Andrei. Andrei Pavel, desigur./hello /hello

Dintre fete imi plac foarte tare Justine Henin si Sharapova. Vaidisova mi-a lasat o impresie buna la RG; De urmarit!

LannaS
7th July 2006, 23:51
Si mie imi place Justine. O s-o vedem in semifinale, din nou, cu compatrioata ei, Clijster. A cata oara in ultimul timp? Parca a 3-a oara, nu?

a treia oara, a treia infrangere in ultimul timp:D ... in ritmul asta kim o sa dezvolte un complex (asta in cazul in care nu-l are deja, ca la felul in care joaca ...;). am vazut inca odata de ce e justine atat de buna. are un psihic de fier si o tehnica superba care nu da gres de cele mai multe ori.
in afara de ea o mai admir pe martina hingis.a avut mult curaj si a fost nevoie de multa munca sa revina si se descurca mult mai bine decat anticipat.
la masculin imi place federer pentru constanta si calmul lui. si marat era super..in zilele lui bune. sper sa-si revina si sa fie din nou in stare sa se bata de la egal la egal cu federer si nadal.

best_lazialul
8th July 2006, 12:06
Eu tin la feminin cu "Masha" (cum ii spun parintii) adica Maria Sharapova. La masculin nu am un favorit insa in duelul celor care domina acum tenisul mondial inclin spre Federer.

Ulio singuraticu
8th July 2006, 12:47
Rafael Nadal

lucian_iasi
8th July 2006, 22:38
Hewitt,Coria,Nadal,Clijsters,Hingis :D :D :D

boonika
13th July 2006, 18:31
clar:james blake,rafa nadal si amelie mauresmo:yeah:

ilovesharapova
21st August 2006, 18:08
eu la feminin tin clar cu maria sharapova pt faptul k este fff frumoasa si joaca un tenis fabulos mai ales k are abea 19 ani..la masculin nu am un favorit dar imi place rafa nafal

Dante
21st August 2006, 18:49
Andre Agassi for ever :yeah:

Zabriskie
21st August 2006, 20:56
Kim Clijters, Martina Hingis si Nalbandian, Henman, Monfils.

roxirf
26th August 2006, 23:30
simpatizez si pe Baghdatis (pt. ca a reusit sa`l bata pe Federrer) :)

cand (si unde) l-a"batut" baghdatis pe Federer?

luma
26th August 2006, 23:54
cand (si unde) l-a"batut" baghdatis pe Federer?

in alta viata, poate:D s-au intalnit de 4 ori si e 4-0 pt Federer.:)

Universal
27th August 2006, 06:42
l-a invins la dublu,cum a facut si Andrei.
jucätorul meu preferat: cänd juca dar si acum,ca om: Boris Becker, acum se retrage Andre Agassi,tot preferat de-al meu, de 4 ani imi place foarte mult Roger Federer.
Feminin: cine n-a pläcut-o pe Steffi Graf?
actualmente -de 9 ani pe Martina Hingis.fabulos cum are reverul.

BIARPC
28th August 2006, 23:39
MARTINA HINGIS

[QUOTE=Universal;771838]
Feminin: cine n-a pläcut-o pe Steffi Graf?
QUOTE]



EU, mai ales dupa finala RG99...

lily_ac_milan
31st August 2006, 19:47
Nadal. In principal pentru ca l-a batut pe Federer de mai multe ori decat ceilalti la un loc :)) Pacat ca nu e la fel de bun pe iarba cum e pe zgura, dar are tot timpul sa se perfectioneze. Vamos Rafa! :)

krydo
2nd September 2006, 13:44
Cei mai k-lumea jucatori ii au rusii. Ei o sa si ia Cupa Davis, dupa ce ii bat pe americani la Moscova acum in septembrie.
Ar fi foarte misto daca jucatori precum Nikolai Davydenko, Dmitri Tursunov, Mikhail Youzhny, Igor Andreev sau chiar si acest Teimuraz Gabashvili (care a jucat frumos cu Blake la US Open) ar veni si anul acesta la Open Romania. Safin clar nu vine ca el n-are nici o tangenta cu zgura...:)

Ady
2nd September 2006, 14:56
safin joaca bine pe zgura ... nu are nici o tangenta cu iarba ...

krydo
2nd September 2006, 20:03
Nu stiu cat o fi el de bun pe zgura...Se descurca bine pe rapid ca e inalt (1.93 parca are) si serveste tare si are o dreapta buna. Singurul lucru care l-ar recomanda in lotul Rusiei pentru meciul din 20-22 septembrie de la Moscova cu SUA (pe zgura), ar fi respectul pt ceea ce a facut pana acum pt rusi, mai ales contributia sa la castigarea Cupei Davis in 2002 de catre Rusia. Sincer zic ca echipa cea mai buna ar fi Davydenko, Tursunov (simplu - ambii au pierdut greu la Roland Garros cu Nalbandian si acum sunt in forma), Youzhny/Andreev (sau Safin) - dublu.

adriana18p
2nd September 2006, 21:12
are dreptate ady safin joaca bine pe zgura totusi a facut semifinala la roland garros in 2002
apropo tot rusii sunt si favoritii mei in frunte cu safin
sper sa castige si anul asta cupa davis si sa il foloseasca si pe safin e mai bun decat andreev (sorry de offtopic)

pinki
4th September 2006, 18:48
pai ar fi andy roddick, imi place cum serveste si in general stilul de joc. imi mai place safin, imi place pt ca e temperamental. ar mai fi nadal, talentat baiatul asta. federer e un mare talent dar pe mine ma enerveaza, nu stiu de ce... si imi mai place cum joaca james blake, agassi in zilele lui bune, ferrero, nalbandian si davydenko. cam multi favoriti am eu hehe :D

Andreea
22nd October 2006, 22:05
Favoritul meu este Federer, nu cred ca este nevoie sa spun de ce.
Nalbandian imi place mult cum joaca si l-am vazut pe Berdych in meciul cu Nadal si recunosc ca m-a impresionat. Berdych este foarte bun, si cred ca va avea un viitor promitator, deja este numarul 11 din lume!
Nadal nu este chiar favoritul meu, imi place cum joaca tenis, dar nu imi place comportamentul sau!

Red-Castorryy
22nd October 2006, 23:18
Federer

DJ Klaus
23rd October 2006, 00:15
safin joaca bine pe zgura ... nu are nici o tangenta cu iarba ...

Adi... PERLA PERLA PERLA
Safin este un "all court player" adica joaca bine pe orice suprafata. Ca acum el nu joaca bine pe nimic ca e ******* ...asta e altceva !
Dar poate sa joace si pe iarba f bine dovada fiind finala de anul trecut de la Halle pierduta la Federer in set decisiv, an in care a si castigat Australian open tot in fata lui Federer.
Daca Safin nu are nici o tangenta cu iarba...atunci tu nu ai nici o tangenta cu tenisu'

Ady
23rd October 2006, 00:39
ai inteles gresit ce am vrut sa spun, de fapt si eu m-am exprimat putin prost ... ideea mea era ca nu ii place sa joace pe iarba si ca mereu a zis asta ... ca are jocul necesar pentru iarba nu poate nimeni sa dezminta ... cu serviciul lui si voleurile ar putea sa il bata si pe fed daca ar renunta sa spuna ca "uraste iarba" , ca acum mi-am amintit exact formularea lui ...

DJ Klaus
23rd October 2006, 03:18
ai inteles gresit ce am vrut sa spun, de fapt si eu m-am exprimat putin prost ... .

Asta e cu totul altceva !!! :ok:

Lavinia
23rd October 2006, 10:48
Safin,Hewitt,Roddick...oriqm safin e fav meu d dparte:D

Dee_dee
24th October 2006, 16:46
Federer conduce detasat!!!!!!!....apoi ar urma Blake,Baghdatis,Ljubicic,Ancic si mai nou Berdych:)
acuma....fiecare are ceva deosebit ca jucatori si impresioneaza in ciurcuit...ii respect pe toti!

ContraTodos
24th October 2006, 20:17
Safin si Baghdatis...sunt unii din nu f multii juktori kre au int'adevar talent si nu doar antrenament,PARERERA MEA!

ilinca89
31st October 2006, 18:43
pico monaco...mariano zabaleta si chela..de cand am vazut tenis pro ..sunt admiratoarea lor nr unu..si bineinteles..NADAAAAAAAAL...vreau si yo sa vb pe mess cu amatori ai tenisului..am 17 ani si imi place la nebunie tot ce e legat de tenis..dar ce folos daca nu am cu cine sa discut..asa ca cine vrea id-ul meu e availabl3_nick..ms..v-am pupat..vamos rafa/hello :D

Alessia
8th November 2006, 09:59
Marat Safin este preferatul meu. Talent pur si fizic perfect pentru tenis... pacat ca a avut parte de cateva accidentari serioase.

Ma bucur totusi ca anul asta a strans ceva puncte si a avansat de pe locul 104 pana pe 26.

Soulstone
14th November 2006, 20:29
Safin si Baghdatis...sunt unii din nu f multii juktori kre au int'adevar talent si nu doar antrenament,PARERERA MEA!
Baghdatis:o:

Ad3ana
15th November 2006, 18:55
Marat Safin este si preferatul meu si un supertalent. iar kuerten e preferatul meu no. 1 ... dar a tot fost accidentat, am inteles k a reluat colaborarea cu lari passos si va reveni in 2007 in circuit..dar nush ce sa zik...nu sint f. optimista :(

luma
15th November 2006, 20:24
"Former World No. 1 Gustavo Kuerten ends a nine-month hiatus from the circuit as a wild card at the Copa Petrobras this week."
Uite aici Bamby:
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2006/1780/x.pdf

Ady
15th November 2006, 20:32
dap, stiam :)

TenisFan
15th November 2006, 21:44
De magicus,Berdych... ;)

Ad3ana
16th November 2006, 19:04
ms mult pt link luma :)

Iulya
24th November 2006, 00:09
Jukatorul favorit? ... Safin e nr 1 pt mine, apoi mai sunt PH Mathieu, Jose Acasuso, Florian Mayer altii nu mai imi vin in minte akum.

Parazitu'1919
26th November 2006, 21:26
RAFAEL NADAL si MARIA SHARAPOVA :kiss:

romy
28th November 2006, 20:20
maria sharapova :ok: si rafa nadal :)

luma
28th November 2006, 20:37
Fireste ca Sharapova...dupa avatar. :)
:ok: Bine ai venit pe forum!

r0bby
28th November 2006, 20:48
Maria Sharapova!:D

luma
28th November 2006, 20:56
Serios, R0bby? Nu stiu de ce, aveam eu asa...un feeling ca-ti place Sharapova. :D

r0bby
28th November 2006, 21:13
Pai...ne potrivim!:D sti tu ce sti!:ras-plans: si dintre baieti imi plac cum joaca:Federrer ..Roddick..Nadal..si un francez ...nu ii tin bine numele..Santoro parca!nu sunt sigur!
Dar Sharapova imi place cel mai mult!:D

luma
28th November 2006, 21:17
Dintre baieti, sper sa nu-ti placa Sharapova. :D
Fabrice Santoro? La asta nu ma asteptam.

r0bby
28th November 2006, 21:20
Da..pot spune ca este favoritul!Imi place stilul lui de joc!:)Mai ales cand le da pe alea printre picioare!:D

luma
28th November 2006, 21:28
Eu zic: bine ca nu face echipa cu Michael Llodra in februarie! :D

r0bby
28th November 2006, 21:30
Cine mai e si Michael Llodra asta?:mda::D

luma
28th November 2006, 21:34
Ops!
Michael Llodra – 26 de ani, 1.91, 80 kg, locul 96 mondial, locul 36 în clasamentul de dublu, face pereche (de regula) cu Santoro in meciurile de dublu ale Frantei. Sau mai bine zis facea pana cand s-a certat Santoro cu echipa. Sau asa am auzit eu...

Lavinia
29th November 2006, 19:26
Jukatorul favorit? ... Safin e nr 1 pt mine, apoi mai sunt PH Mathieu, Jose Acasuso, Florian Mayer altii nu mai imi vin in minte akum.
uite mey k nu's chiar singura kareia ii place d acasuso:D

dan
29th November 2006, 21:22
Andy Roddick,Federer si belgiencele Kim Clijsters si Justine Henin-Hardenne, cu un plus pentru Kim....si sa nu uit slovaca Daniela Hantucova

Iulya
29th November 2006, 21:26
uite mey k nu's chiar singura kareia ii place d acasuso:D

:yeah: :yeah:

romy
30th November 2006, 16:47
Fireste ca Sharapova...dupa avatar. :)
:ok: Bine ai venit pe forum!

avatarul m-a dat de gol ? :happy :happy stau mai mult pe versiunea americana a acestui forum unde ma uimesc si pe mine cu engleza mea :happy si unde nu e prea bine sa-ti placa de sharapova :happy ! aici nu stiu cum merg lucrurile dar probabil ca ma voi obisnui :)

Ady
30th November 2006, 16:49
versiunea americana e un forum total diferit, asta e in romana si atat, nu are alte versiuni :)
probabil te referi la forumul celor de la tennis warehouse ...

romy
30th November 2006, 16:53
versiunea americana e un forum total diferit, asta e in romana si atat, nu are alte versiuni :)
probabil te referi la forumul celor de la tennis warehouse ...

WTAworld.com si acest forum seamana ca prezentare cu el doar ca sint mai multi membri au v-cash poti paria la meciuri...sa mai continui ?

Ady
30th November 2006, 17:01
a, pai ala banuiesc ca este doar pt tennis feminin ...
vcash au si cei de la menstennisforums :)

romy
30th November 2006, 17:12
a, pai ala banuiesc ca este doar pt tennis feminin ...
vcash au si cei de la menstennisforums :)

stiu ! sint inregistrata pe amandoua forumuri...asta e mai interesant ca poti paria...cu bani care nu sint bani adevarati..in functie de ce spune cineva ii poti da un bad rep sau god rep ...lucrurile sint pe dos daca aici un poll pt cine e cea mai sexy jucatoare l-ar castiga sharapova aici , acolo ai sugyiama ar detine locul intai..sau orsicine numai sharapova nu.:happy :happy .plus ca ai ocazia sa cunosti oameni de peste tot de asta am facut observatia 80% se aseamana cu acel forum :)

Alexz
30th November 2006, 21:12
jucatorul meu preferat de tenis este igor andreev si ,dancevic...iar de la fete am o pasiune f. mare pt. ana ivanovic :evil:

Darth Revan
29th December 2006, 14:00
Lleyton Hewitt

georg40
29th December 2006, 14:06
Sa fiu sincer ? Inca dupa multi ani, daca vreau tenis pe placul meu privesc casete cu Ilie Nastase sau Boris Becker. Ei raman pentru mine de neuitat.

ioanav88
15th January 2007, 10:42
clisjters, henin-hardene, federer

lucian_iasi
15th January 2007, 10:56
Lleyton Hewitt

:D :D :D Idem

Iar la feminin Clijsters si Hingis :D

Wyvern
15th January 2007, 17:08
Edberg :)

damaris18
18th January 2007, 16:49
kim clijsters si marat safin

Dan67
19th January 2007, 20:28
Nadal si Moresmo

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:53
Sharapova, Roddick si Gasquet.

Sorin Blaj
22nd April 2007, 23:55
Vezi ca este un thread cu poll: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=77743&page=5

krydo
23rd April 2007, 01:40
Cel mai baza jucator e Dmitri Tursunov...:D A inceput sa-mi placa din vara trecuta cand facea meciuri foarte frumoase pe iarba... Este un tip foarte jovial si in plus joaca destul de bine sub presiune (mama cat m-am bucurat dupa ce l-a invins pe Roddick 17-15 in decisiv in semifinalele Cupei Davis de anul trecut, calificand Rusia in finala). Atunci am putut si eu sa le dau peste nas carcotasilor mei de preteni. Toti tineau cu jucatori gen Federer, Nadal, Roddick sau Blake... Numai eu eram cu Tursunov:D

Lavinia
27th April 2007, 11:10
tursunov joaca foarte bine si e si un jucator cu o personalitate foarte placuta..e dasemenea unul din favoritii mei

Optimistul
27th April 2007, 11:32
Novak Djokovic si Roger Federer .

Celso
27th April 2007, 12:00
tu cu Federer:shock: !!!!!:D

praf_de_stele
28th April 2007, 23:54
tu cu Federer:shock: !!!!!:D
pai ce motive ar avea sa nu-i placa? daca-i bun...:ok:

Lavinia
29th April 2007, 00:50
yo am mai multe motive:P

Optimistul
29th April 2007, 07:31
tu cu Federer:shock: !!!!!:D

Da ,pt. faptul cum am mai spus-o ,este jucatorul cel mai tehnic din toata istoria tenisului mondial.Fara el tenisul ar fi mai sarac...
Nu inseamna ca daca il critic nu-l admir !? Nu stii proverbul " cine-si iubeste nuiaua isi uraste fiul " ?

praf_de_stele
29th April 2007, 09:55
nici mie nu-mi place cand imi bate favoritii, dar are talent si mie imi place.

Lavinia
29th April 2007, 12:21
mie mi se pare prea robotzel..chiar nu imi lasa impresia k pentru el tenisu e o pasiune...pare doar o simpla meserie...acum cativa ani era si el mai altfel....

praf_de_stele
30th April 2007, 00:05
e un talent innascut. ce mai...

dianac
4th May 2007, 21:14
rafa e super modest,imi place cum vb in engleza si pt tot ceea ce a realizat are toata admiratia mea
imi place si gasquet,blake e super tare

Andreea
5th May 2007, 21:42
Mie Rafa mi se pare ca da dovada de falsa modestie. Cand la batut Berdich la Madrid in 2006, si-a aratat adevarat fata, facandul prost pe Berdich. Eu tin cu Federer, Berdich si Djockovich.

georg40
5th May 2007, 21:52
Eu nu am avut niciodata decat doi jucatori preferati, fiecare in era lui.
Acestia sunt: Ilie Nastase un artist al rachetei si spectacolului si Boris Becker, un jucator excelent si mare luptator.

Optimistul
5th May 2007, 22:52
Mie Rafa mi se pare ca da dovada de falsa modestie. Cand la batut Berdich la Madrid in 2006, si-a aratat adevarat fata, facandul prost pe Berdich. Eu tin cu Federer, Berdich si Djockovich.

Mi-am adus si eu aminte de faza aia ... a dat dovada atunci de lipsa de fair-play cu toate ca o parte din vina au avut-o spectatorii.


Eu nu am avut niciodata decat doi jucatori preferati, fiecare in era lui.
Acestia sunt: Ilie Nastase un artist al rachetei si spectacolului si Boris Becker, un jucator excelent si mare luptator.

Eheee alte vremuri ... Dar din cei actuali nu-ti place chiar niciunul ? De exemplu ,eu vad in Djokovic acea placere si 'inocenta' de a juca tenis pe care a avut-o Nastase despre care se spune ca este jucatorul pt. care tenisul a fost mai mult o joaca...
Urmareste-l pe Novak mai atent si spune-mi daca am dreptate sau nu - vezi ca miine joaca finala de la Estoril,noi nu putem vedea meciul, poate-l vezi tu...

praf_de_stele
6th May 2007, 12:31
da...joaca cu Gasquet! ce meci! eu tin cu Gasquet!!!! imi place si Djokovic, dar Gasquet e favoritul meu!
deci, hai Rich!!!

Lavinia
7th May 2007, 10:51
din pacate..:(..km tampita partida oricum...

praf_de_stele
7th May 2007, 21:02
da, ce mai scor...rich era in stare sa-l bata pe djokovic, dar asta e...

cine stie sa-mi spuna daca e adevarat ca novak e cu ana ivanovic? am auzit si eu pe la tv.

Lavinia
7th May 2007, 21:02
daca sunt...sa le fie de bine;)
parerea mea e k ea e km draguta for him da...treaba lor;)

praf_de_stele
7th May 2007, 21:06
dar si el e frumusel. ana nu mi se pare prea-prea.
oricum, pe el il simpatizez mai mult decat pe ea. la ea nu m-atrage nimic: nici cum joaca, nici cum arata etc.

Lavinia
7th May 2007, 21:10
pe mine el nu prea ma atrage...dar nu'i de lepadat oricum;)

praf_de_stele
7th May 2007, 21:14
el a inceput sa aiba rezultate din ce in ce mai bune.

Lavinia
7th May 2007, 23:41
da..dar ca aspect fizic nu mi se pare cine stye ce...

praf_de_stele
8th May 2007, 18:15
nu e nici el prea frumos, dar comparativ cu ana, il prefer pe el. si aici ma refer mai mult la jocul de tenis, nu la cum arata.

Lavinia
9th May 2007, 01:53
pe mine nu ma impresioneaza niciunul insa intr'adevar..prin comparatie el e mai bun

Rafaela_1987
13th May 2007, 00:17
Imi place Gael Monfils si Ana Ivanovic ... simpatizez si pe Baghdatis (pt. ca a reusit sa`l bata pe Federrer) ... antipatici imi sunt

Roddick si inca vreo 5 jucatori pe care nu prea`i suport :)

Monfils nu-mi place pt k l-a batut pe baghdatis intr un joc in care marcos ii facuse 'cadou' cateva puncte de mila k il vedea schiopatand si la final s-a intors soarta jocului...Pentru ca mie imi place foarte mult de marcos...e plin de viata,nu se lasa batut, e carismatic si face show...e super tare tipul...Dar...nu-mi vad mesajele,desi am mai scris aici...Stie cineva de ce?

luma
13th May 2007, 00:20
Nu cumva aici?:)
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=77743&page=6

Lavinia
13th May 2007, 20:32
mie imi place mult monfils..unu din favoritii mei:D

costeaa
14th May 2007, 12:20
Andy Murray....favoritul meu:)...
si Ana Ivanovi si Sschnyder

Rafaela_1987
14th May 2007, 16:56
Luma,da...Confusing...Sunt 2 threaduri diferite dar...cum de nu reusesc sa intru pe acelasi??

piscatella1806
3rd June 2007, 15:46
vreau sa achizitionez o racheta si trebuie sa aleg intre babolat sau wilson... ce imi recomandati si...de la ce magazin sa o achizitionez:D ?

piscatella1806
3rd June 2007, 15:47
rafael nadal....logic :D de ce? pentru ca e invincibil :yeah:

iuli
3rd June 2007, 15:57
absolut...

relansat
3rd June 2007, 16:00
Pai daca si`o luat`o de la Fedex, pe zgura, unde mai e invincibil? :D

iuli
3rd June 2007, 16:02
In her dreams...

Safinator 85
5th June 2007, 20:39
Fara indoiala MARAT SAFIN.

paosemat
29th August 2013, 14:35
female is sania mirza