PDA

View Full Version : Nadal sau Safin?



Cristea Ioana
23rd February 2006, 14:22
deacum va puteti spune parerile despre cei doi jucatori(preferatii mai de altfel):)

adriana18p
23rd February 2006, 22:04
eu tin cu safin, imi place mult de el, nadal nu prea, safin e mult mai spectaculos are lovituri mai bune....parerea mea

Apolini
25th February 2006, 10:47
Nadal a fost un curent de moment si poate ca multi il prefera pentru ca "arata bine", dar Safin are mult mai mult talent de cat el => il prefer pe Safin :)

a_ndrada
25th February 2006, 15:49
nu stiu daca poate fi facuta o comparatie intre cei doi,doar ca amandoi au fost crescuti de scoala saniola de tenis,probabil stiti ca safin s-a antrenat f mult timp la barcelona.....e clar ca safin este net superior supa parerea mea.

css2
26th February 2006, 18:38
nadal o sa cistige mai multe concursuri decit safin.o sa fie mai bun

gianinamet
26th February 2006, 20:02
doro are dreptate! nadal a fost ceva de moment! sa nu uitam ca l-a batut clement acum o saptamana! nu-mi place nadal...,eu cred ca ce s-a intamplat la roland garros (federer a pierdut in fata lui nadal)a fost tranteala pentru casele de pariuri si sunt convinsa ca federer nu va mai pierde in fata lui rafa.safin e genial!e foarte talentat, pacat ca nu e serios! sper sa-l bata maine pe davidenko, oricum sunt prieteni buni si s-ar putea ca davydenko sa-i dea meciul!

adriana18p
26th February 2006, 20:55
si eu am aceeasi parere gianinamet , exact acceasi
federer nu a fost in ziua lui buna in semi de la roland garros
federer a gresit mult dar asta e nu prea sunt eu cu federer tb sa recunosc
preferatul meu e safin, mereu va fi
nu are sanse safin in fata lui davydenko din pacate
am citit ca nu are exercitiu, a mai pus si pe el cateva kg si nu prea mai alearga chiar asa de bine
nu are nici un rost ca davydenko sa ii dea meciul, tb sa castige pe cont propriu, sa isi intre in forma

gianinamet
26th February 2006, 21:03
si preferatul meu e tot safin! eu cred ca va bate safin maine, voi paria pe el, sa vedem...2 kilograme nu sunt asa de multe si s-a antrenat pana acum. eu cred in el. o sa-ti scriu un mail . te pup

pinky
26th February 2006, 22:38
Da unde joaca maine Safin? :confused:

css2
27th February 2006, 04:31
preferatul vostru poate sa fie safin dar nu este mai bun ca nadal si federer.nadal o sa fie peste safin la titluri si la bani peste 3 ani iar de federere numai vorbesc ca diferenta este prea mare

relansat
27th February 2006, 11:47
Va rog eu nu mai umblati cu prostii ... Safin , cine e Nadal ?

El mai are de aratat :ok: ... si Safin :) , dar este mai vechi in bransha ashe ca ii dau credit lui ...

Fara turnele de zgura Nadal ar fi mort ... sau nu ???

adriana18p
27th February 2006, 15:38
nadal fara zgura e varza, ai dreptate relansat
dar el inca e la inceput
vom vedea

adriana18p
27th February 2006, 15:39
apropo safin joaca maine la dubai cu davydenko
sper sa il dea pe eurosport
eu zic ca nu are sanse in fata lui davydenko, inca nu e in forma

relansat
27th February 2006, 15:53
Greu meci , meci de 3 seturi , ce ziceti ?

Inca incerc sa inlteleg de unde vine comparatia asta a lu` Safin cu Federrer ... in fine ,

nush cum ar fi Nadal fara zgura si pb nu o sa aflam niciodat` :ok:

Cu siguranta Safin este un tenisman iubit !

adriana18p
27th February 2006, 16:35
eu zic ca o sa fie un meci de 2 seturi 2-0 pt davydenko, desi nu vreau,ar fi marfa daca ar fi 3 sa se obisnuiasca safin cu atmosfera
nu cred ca poti face comparatie intre cei doi(safin-nadal), sunt din generatii diferite,desi amandoi au crescut pe zgura
mi-ar placea sa vad un meci intre ei, deocamdata nu s-au intalnit niciodata

relansat
27th February 2006, 19:11
Misto idee mai ai : sa piarda Safin , da` macar sa fie in 3 seturi :D ... te multumesti cu putin draga mea :)

relansat
28th February 2006, 14:14
Davydenko - Safin 1-2 ... Bv Safin ! Uite adriana ca a inceput sa se obisnuiasca cu lupta din teren :ok:

adriana18p
28th February 2006, 15:40
da vad:D
ma bucur enorm pt el
nu ma asteptam sa bata, a revenit dupa 6 luni de accidentare si sa il bata pe davydenko care joaca bine de un an incoace
in turul 2 eu zic ca are inca un meci greu, cu rochus
sper sa treaca de el
poate vedem o semifinala federer-safin

css2
4th March 2006, 05:37
pacat ca a pierdut acest rus care nu cred ca isi mai revine.
in finala joaca geniul cu gladiatorul.bate geniul ca este cel mai tare.
uaaaaaaaaaa rusia

dianette_d
4th March 2006, 12:05
Calmo css ca incepe sezonul zgurii acushica :D

Si revenind: Nadal sau Safin? De unde comparatia asta? Threadul asemanator cu Safin si Federer "s-a nascut" din meciul lor de anul trecut de la AO unde nimeni nu se astepta ca Safin sa castige...Nadal si Safin nu s-au intalnit pana acum...nu vad cum as putea sa-i compar...

Apropo, Safin e "One to watch" pe www.atptennis.com in caz ca n-ati vazut :D

relansat
4th March 2006, 12:36
Meci Federrer - Nadal azi :ok:

Mizez pe Roger , alte pareri avetzi ? Astept css`ul sa raspunda :) (mentionez ca nu e provocare)

dianette_d
4th March 2006, 12:44
Federer n-are loc pe threadul asta :D tin cu Nadal desi...:P

adriana18p
4th March 2006, 12:51
de unde stii css2 ca nu isi mai revine safin
faceti niste pronosticuri fara nici un sens
esti ghicitor sau nu
este primul lui turneu si l-a batut pe no 5 mondial
nu e mare lucru nu?

relansat
4th March 2006, 13:18
Adriana ai contract cu Safin sau ti`e ruda ? :D

Sper sa faca o treaba buna Safin anu` asta si sa inlature toate suspiciunile ... oricum o sa fie o minune daca va termina in top 5 ;)

Te`am pupat ca`mi esti simpatica rau :)

Cat despre dianette_d , se pare ca a uitat cu cine tine :drak:

dianette_d
4th March 2006, 16:29
pai cu cine era sa tin? Cu Federer? :o: ptiu ptiu...

Toata lumea ti-e simpatica tie? :D

relansat
4th March 2006, 19:24
Bravo Nadal , m`ai facut un om fericit azi :happy :happy :happy

dianette_d
5th March 2006, 02:23
Ha! Ce surpriza mi-a facut pustiul .. aveam incredere in el ca poa' sa-l bata pe Federer da' recunosc ca mai mult pe zgura :P

Cred ca Federer e debusolat .. deja incepea sa-si faca probleme ca vine sezonul zgurii acush si sa-si mai puna pofta in cui, dar sa-l bata si pe hard .. nu cred ca se astepta la asta :D ca multi altii de altfel ( prezent :P )

relansat
5th March 2006, 02:40
A fo` hard...core meciu` ; si`o luat`o`n freza favoritu` tau :D

Daca pustiu` a inceput de pe acu` sa castige abia astept sa`l vad pe css`u cum o sa radieze de fericire in sezonu` zgurii ;)

dianette_d
5th March 2006, 02:45
Singurul care si-a luat-o in freza azi e Federer si el nu e printre favoritii mei ... cred ca ai inteles de`a`ndoaselea: io tin cu Nadal si cssu cu Federer ... mai tine si el ocazional cu Nadal dar nu cand joaca cu Federer :D

nu-i asa cssule? am zis bine? :D

relansat
5th March 2006, 02:55
Ufff , m`am saturat ... e foarte complicata treaba :)

Il stiam pe css`u amator de America de Sud si de jucatori buni pe zgura :D

Oricum hai Nadal si Gael tata tu pe unde umbli ? :thinking:

css2
5th March 2006, 03:42
ai dreptate dianette.tin cu ferderer si dupa aceea cu nadal.a fost o finala frumoasa dar vad ca nadal il incurca rau pe federer.are un stil aparte cu lovituri de topspin foarte inalte care incurca pe toata lumea.este un fenomen spaniolul asta dar tot federer are jocul mai frumos.eu spun ca urmatoarea intilnire o sa bata roger.oricum amiindoi sint peste 2 clase peste rusnacul ala arogant.dianette toti stim ca favoritul tau este safin.cu nadal tii si tu asa cind il bate pe federer

pinky
5th March 2006, 09:16
Nadal cu 2 clase peste Safin? Hai ca pe asta nici tu nu o crezi! Poate la urletele care le scoate nenorocitul ca e minune ca mai aud dupa meciul de ieri!
:headbang:
Parerea mea ca ieri Federer a lasat-o mai moale, Nadal era super motivat ca deh, e tanar (o sa-i treaca si asta :D ) si asa, putin cate putin, mai o lovitura plesnita, mai un strigat de Tarzan si l-o batut pe Roger! Dar spectacolul cred ca tot Federer l-a oferit, a prins niste mingi, una si una :o:

Nu zic ca nu-mi pare bine ca a pierdut "extraterestrul" http://www.oasisinet.com/forum/images/smiles/icon_lol.gif , deja era iritanta dominatia asta a lui Federer, era chiar penibil ca nimeni nu putea sa-l bata, dar nu-s deloc fana Nadal, chiar ma enerveaza si as fi vrut, daca se putea, sa-l bata altcineva pe elvetian! :rolleyes:

a_ndrada
5th March 2006, 10:15
federer are un complex cand joaca cu nadal...tot timpul au fost meciuri f stranse intre ei,dar sunt sigura ca il va bate federer...a jucat extraordinar nadal si a stiut sa profite de unele greseli ale lui roger...dar nu-i nimic...tot federer ramane the greatest:D:D

Cneazul
5th March 2006, 11:28
daca ar avea nadal servicul lui safin ar fi no1 .si mie imi place safin dar trebuie sa revina . e undeva dupa locul 50 mondial . ce a facut la turneul de la dubai ? a pierdut in turul 2 . adevarul este ca a revenit dupa o accidentare , dar...............

dianette_d
5th March 2006, 21:28
css, ai zis k nu mai vrei cearta :D


oricum amiindoi sint peste 2 clase peste rusnacul ala arogant.

Stiu ca iti este antipatic Safin deci nu ma asteptam sa-l ridici in slavi, dar daca e asa cum zici tu, inseamna ca Nadal e la acelasi nivel cu marele Federer? Asta inteleg io de mai sus .. :D


dianette toti stim ca favoritul tau este safin.cu nadal tii si tu asa cind il bate pe federer

In primele mele posturi (anul trecut pe vremea AO) am prezis ca Nadal va urca mult in clasament...anul trecut l-a batut pe mentorul lui, Carlos Moya ... meciul l-am vazut in direct si de atunci a inceput sa-mi placa de Nadal

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=198239&postcount=287

vezi? tu nu m-ai nimerit ... se pare ca io te cunosc mai bine :D

relansat
6th March 2006, 08:14
Sunt un pikutz confuz ... cine se dueleaza aici safin cu nadal sau dianette cu css`ul :D ?

Am inceput sa nu mai inteleg nimic :)

Si ca sa fiu ontopic si obiectiv(asta pt. dianette:P) da` hai safinu` in top 5 sa fie mai interesant duelul :D:ok:

dianette_d
6th March 2006, 22:38
Hai hai .. :D io mi-s pretena cu cssu ... sa-ti zica el :D

N-ai zis din suflet chestia despre Safin ... fii mai confingator :evil:

Marquise MGP
7th March 2006, 01:19
daca vrei spun eu ceva din suflet pt nadal :evil: ... las ca vine vara acusica si sa vezi ce convingator o sa fiu ... sau nu ? :drak:

dianette_d
7th March 2006, 01:33
uite relansat si Marquise e pretenu` meu :evil:

te supraapreciezi maria ta ... nush daca poti sa ma convingi cu una cu doua ..:D

css2
7th March 2006, 04:01
Nadal cu 2 clase peste Safin? Hai ca pe asta nici tu nu o crezi! Poate la urletele care le scoate nenorocitul ca e minune ca mai aud dupa meciul de ieri!
:headbang:
Parerea mea ca ieri Federer a lasat-o mai moale, Nadal era super motivat ca deh, e tanar (o sa-i treaca si asta :D ) si asa, putin cate putin, mai o lovitura plesnita, mai un strigat de Tarzan si l-o batut pe Roger! Dar spectacolul cred ca tot Federer l-a oferit, a prins niste mingi, una si una :o:

Nu zic ca nu-mi pare bine ca a pierdut "extraterestrul" http://www.oasisinet.com/forum/images/smiles/icon_lol.gif , deja era iritanta dominatia asta a lui Federer, era chiar penibil ca nimeni nu putea sa-l bata, dar nu-s deloc fana Nadal, chiar ma enerveaza si as fi vrut, daca se putea, sa-l bata altcineva pe elvetian! :rolleyes:

nadal poate te enerveaza dar sa stii ca o sa cistige cel putin 50 de concursuri in cariera lui.nu are un joc frumos dar scoate orice minge si ii innebuneste cu topspinul lui.la dubai trebuia sa cistige roger.l-a avut in mina dar a venit de multe ori la fileu pe minge scurta

relansat
7th March 2006, 07:08
Da` ia zi tu css`u cate ar castiga daca ar fi turnee pe zgura tot anu` ? :D

Apolini
7th March 2006, 08:49
Nadal l-a batut pe Federer la Dubai!!! oleoleole!!! :D

relansat
7th March 2006, 12:14
doro, tu primesti informatiile cu intarziere? :D ... nu ai fo` atent la ce se vb aici :) ?

css2
7th March 2006, 16:55
sigur doro primeste vestile mai tirziu

dianette_d
7th March 2006, 17:32
Doro a vrut sa devieze discutia cred .. sa ne aduca aminte k e threadul lui Nadal si al lui Safin ...Federer n-are ce cauta decat in calitate de invins al lui Nadal :D

Federer are si el threadul lui :D

relansat
7th March 2006, 21:01
Cred ca a gresit locatia :) ... doro ai fo tare de tot ... hai nadal :happy

Unde dreak esti Gael ? :D

dianette_d
7th March 2006, 21:31
Fa-i un thread separat ... Gael sau Safin? :D

Asa e la moda acum :happy

css2
7th March 2006, 21:46
gael joca si paddle tennis la concursurile din america.dianette esti cam funny matale.lasa ca ai sa vezi ce-i face federer lui nadal next time they meet.
unde este faimosul de dj klaus sa se supere un pic pe mine.
dianette esti de acord ca acum un an tu si dj klaus ati gresit?
mai tii minte ce tot ziceati?.lasa ca te iert ca esti dianette si imi place ce zici si chiar cind gresesti
WHERE IS SAFIN???
NOWHERE

dianette_d
7th March 2006, 22:20
Iertare, indurare stapane! :D

Nu recunosc nimic, eu inca mai am incredere ..cu Safin am ramas dupa ce m-o dezamagit Roddick :D ..asta da, recunosc ...

Ca n-avut anul pe care mi-l doream sa-l aiba, eh..:P ti-am mai zis eu, l-a batut pe Federer exact cand trebuia si nu pot sa uit asa curand meciul ala ..or sa mai fie dueluri interesante intre ei, uite fac alta previziune! ...poate asta imi iese :D

Si gata cu Federer pe threadul asta ... are si el thread separat, fiecare cu bucatzica lui de patura :D

relansat
8th March 2006, 01:03
Nu prea mi`a placut niciodat` sa tin cu favoritu` clar (in spetza federrer), de asta sper ca Nadal sa`l mai bata macar o dat` :D

adriana18p
8th March 2006, 19:40
dar aici e vorba despre safin nadal
voi vb despre altceva

relansat
8th March 2006, 21:31
Ashe este adriana18p, tu ce parere ai despre acesti jucatori de tenis ? :)

adriana18p
8th March 2006, 21:47
despre care jucatori ca nici nu mai inteleg despre cine se vb?
cumva nadal-safin
pai logic ca safin este favoritul meu insa pe nadal nu pot sa il sufar nu imi place deloc de el si mai ales acum dupa ce l.a batut pe federer
chiar daca nu prea il am eu la inima pe federer vroiam sa castige el finala de la dubai

dianette_d
9th March 2006, 00:32
Nu inteleg ce puteti voi sa comparati la 2 jucatori care n-au avut meciuri directe pana acum.

relansat
9th March 2006, 03:51
Facem paralele si ajungem la concluzii :D