PDA

View Full Version : Apel



ronaldinho
23rd February 2006, 13:28
Cu scuzele de rigoare pt moderatorii acestui forum, fac urmatorul apel:
Cei care au posibilitatea sunt rugati sa faca o captura a meciurilor de astazi iar apoi sa le torrentifice :D. Sunt convins ca atat eu cat si romanii din diaspora vom fi recunoscatori pe veci. Multumesc.

philos
23rd February 2006, 18:19
buna idee...dar io n-am torrent, doar e-mule

GruppoApparte
23rd February 2006, 19:08
sper ca ati inregistrat meciul rapidului si acuma al stelei si in curand apare aici :)

Onlinesport vrea parerea voastra
23rd February 2006, 23:00
Golurile sunt aici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cupa%20uefa/index.php?meniuId=35&viewCat=372&viewItem=8893

remy
24th February 2006, 01:07
sper ca ati inregistrat meciul rapidului si acuma al stelei si in curand apare aici :)
La meciul Rapidului aveti ce vedea, la al Stelei, JALE.
Romani plecati din tara, va recomand sa nu va uitati la meciul Stelei, ca va pierdeti timpul.
Ce, vreti sa vedeti cum ii calareau olandezii, de zici ca jucau acasa ? :happy

philos
24th February 2006, 02:13
auzi remy...ai fost vreodata pe stadion? te-ai uitat vreodata la TV sau ai ascultat la radio vreun meci? si daca da, atunci cand echipa ta juca prost ce faceai? plecai de pe stadion sau inchideai radioul si televizorul?
hai sa fim seriosi, nu ne spune tu noua la ce sa ne uitam sau ba...cel putin sezonul trecut mi-am miscat buzele de oftica pen' ca nu am fost in tara sa vad cum batem Valencia...

narcis20002000
24th February 2006, 02:22
Amin

dragosh_vl
24th February 2006, 10:19
Ba da va certati :)

walt.mann
24th February 2006, 13:52
remy, cand postezi si tu on-topic?

starsteel
24th February 2006, 13:57
Usa cortului nu altceva se pare ca a fost pe aici, mai bine explicati-mi ce inseamna "sa le torrentifice".

remy
24th February 2006, 14:22
ALO, DESTEPTAREA !
Nu va bateti joc de mine, scriu degeaba aici ?
Iar tu, Desdemona ? Nu mi se poate lua dreptul la a scrie inca o data de tine.
Stiu ca-mi vei da ban sau avertisment ca sa inchizi gura (de asta am luat ban-uri pana acum), dar, macar in cazul asta da dovada ca esti moderatoare si accepta discutia, chiar daca doare pe stelisti. Vreau sa vad ca e echidistanta. O aberatie scrisa de unul de aici, trebuie amendata. Vreti sa nu mai scriem pe aici ? Sa se aduca numai osanale cuiva ?
Nu pot sa am drept la replica atunci cand ma intreaba cineva ceva ?
Ce n-a fost ON-TOPIC ?
Ce aberatii a putut sa spuna acel stelist, ar trebui sa stie toti.

walt.mann
24th February 2006, 14:37
remy, aici se discuta despre posibilitatea de a posta pe net meciurile, bune sau proaste cum au fost ele, iar nu specific despre meci.
Daca ai pareri, opinii, premonitii, viziuni, esti asteptat sa postezi aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10583
Te asptept cu interes!!!:drak:

remy
24th February 2006, 17:07
Bine, inteleg, dar are legatura cu threadul, pt. ca a fost comic, afirmand ca de vina a fost publicul (de ce nu si Televiziunea, pt. ca avea prea multe camere si se rusinau), ca i-au aclamat prea tare, si au cedat nervos.
Ce ziceti, scuza mai plauzibila ca asta ati auzit ?

Paul
24th February 2006, 18:55
remysor , nu cautam scuze bre

Am pierdut ca am jucat prost , ce e asa greu de inteles.
Daca aveau vre-o scuza jucatorii (arbitrul , vremea , adversar puternic) nu le-am fi strigat "Rusine sa va fie" !
E prima echipa care prinde o zi proasta?

Apropo , remy , vezi ca esti OFF TOPIC (ca de obicei)

@ronaldinho , daca dai 1 sticla de whiskey , iti dau eu una de palinca si cele 2 DVD-uri (prin posta)

Hipgnosis
24th February 2006, 20:25
Iar tu, Desdemona ? Nu mi se poate lua dreptul la a scrie inca o data de tine.

pai nu de Desdemona trebuie sa scrii, ci despre subiectul threadului. a draq limba romana asta :drak:

desdemona
24th February 2006, 20:53
ALO, DESTEPTAREA !
Nu va bateti joc de mine, scriu degeaba aici ?
Iar tu, Desdemona ? Nu mi se poate lua dreptul la a scrie inca o data de tine.
Stiu ca-mi vei da ban sau avertisment ca sa inchizi gura (de asta am luat ban-uri pana acum), dar, macar in cazul asta da dovada ca esti moderatoare si accepta discutia, chiar daca doare pe stelisti. Vreau sa vad ca e echidistanta. O aberatie scrisa de unul de aici, trebuie amendata. Vreti sa nu mai scriem pe aici ? Sa se aduca numai osanale cuiva ?
Nu pot sa am drept la replica atunci cand ma intreaba cineva ceva ?
Ce n-a fost ON-TOPIC ?
Ce aberatii a putut sa spuna acel stelist, ar trebui sa stie toti.
:happy
Remy, cred ca de la atata timp petrecut pe forum nu mai vezi bine. Ia-ti ochelari, dragul meu, sunt sincer ingrijorata!!! :( Cine ziceai ca isi "bate joc" de tine si iti "ia dreptul" sa scrii? Cine ziceai ca nu "accepta discutia, chiar daca doare pe stelisti"? :D

Mamicule, mesajele ti-au fost sterse de RstInPc, un moderator dinamovist :rolleyes: oare nici el nu o fi echidistant? Te pomenesti ca l-a aparat pe acel stelist care "spune aberatii"!!!!!!

Dragul si iubitul meu remy, eu doar l-am sustinut pe RstInPc, ca am vazut ca, desi el ti-a sters mesajele pentru ca erai offtopic si incepuserati o disputa care nu-si avea locul aici, tu te-ai trezit cu fata la cearceaf si te-ai incapatant sa continui. Pai cum, dragul meu, te stiam om serios! Te-a orbit atat de mult furia incat ai inceput sa te legi si de dinamovisti? Pai moderatorul iti spune sa incetezi, si tu o tii pe a ta? Ai bagat copy-paste exact cu primul mesaj dintre cele sterse (urmand probabil sa bagi dupa aia tot arsenalul).

Stii ca pentru asa ceva se ia avertisment? Citeste explicatiile date de moderatorul care ti-a sters mesajele (cel de o culoare cu tine). Bun, le-ai citit? Acum mai citeste-le o data. Ai inteles? Nu? Iti explic (ca la clasa 1):

"off-topic !! Terminati cu cearta asta. Nu este momentul si nici locul. Daca nu incetati se vor lua masuri !"

RstInPc te-a avertizat ca daca mai continui, se vor lua masuri. Cu alte cuvinte, tu - pentru ca ai continuat (si nu oricum, ci punand exact mesajul sters prima data de RstInPc) - ai sfidat decizia acestui moderator.

Ia zi-mi sincer - pe cine iti imaginezi ca sustin (pentru ca are dreptate)? Pe RstInPc - moderator, un tip echilibrat - sau pe tine?

"ALO, DESTEPTAREA!"

Si ca sa te citez inca o data, "vreau sa vad ca e echidistanta" /hello Vreau sa te vad cand recunosti ca ai vorbit din nou in plus si te-ai luat de mine aiurea, ca de obicei, doar pentru placerea ta :D

RstInPc ti-a sters o caruta de mesaje, eu doar l-am suplinit cand te-ai apucat sa-i sfidezi deciziile, pentru ca el nu era online. Am acest drept. Am fost "gigea" :D si te-am iertat, nu am luat masurile anuntate de moderator, pentru ca am o slabiciune pentru tine si nu vreau sa-ti interzic dreptul de a scrie :D Cum sa iei avertisment/ban doar pentru ca esti incapatat!!! NU, asa ceva nu concep, eu vreau sa poti scrie in continuare, nu sa fii out cateva zile :(
Vezi ce rau esti remy, ma faci imediat sa plang si mi se intinde rimelul, eu tin la tine si tu te iei de mine. Unde e echidistanta in cazul tau?

Sa nu uiti sa-mi cumperi martisor pe 1 Martie, vezi ca se apropie. Si te iert! /hello

P.S. Nu ti-am sters mesajul si ti-am raspuns aici ca sa nu urli iar 100 de mesaje ca am ceva cu tine. Dar pe cuvant ca urmatoarele care sunt offtopic se sterg. Daca ai de reclamat ceva, mergi frumusel pe administrativ, aici am facut cam multi purici si tu, si eu raspunzandu-ti din motivele amintite anterior, nu crezi?

Paul
24th February 2006, 21:01
desdemona esti off-topic , si iti dau eu tie avertisment , in loc de martisor
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=531558&postcount=873

daca vrei un martisor , revino ontopic , fa rost de DVD-urile solicitate, trimite-i-le lu ronaldinho si primesti un martisor :P

@ronaldinho , contacteaza-ma pe PRV (YM) , si iti recomand pe cineva care se ocupa cu vanzare de DVD-uri

Odata isi facea reclama aici pe forum , da l-au taiat baietii :happy

philos
25th February 2006, 01:12
m-ar interesa si pe mine ceva filmulete cu meciurile stelei cam din ultimii 2 ani, de cand sunt plecat...

starsteel
25th February 2006, 14:07
Usa cortului nu altceva se pare ca a fost pe aici, mai bine explicati-mi ce inseamna "sa le torrentifice".
Revin si eu cu aceeasi intrebare, cine imi raspunde?

GruppoApparte
25th February 2006, 22:15
adika sa le bage pe un torrent(ca un fel de server) si noi sa le putem scoate cu un program de acolo , merge si fainut si usor

Paul
25th February 2006, 23:22
Revin si eu cu aceeasi intrebare, cine imi raspunde?
torentzi astia sunt o alta alternativa la clasicul DC++.
www.bittorent.com

Faci upload ,si apoi le downloadeaza altii independent de calcultatorul celui care il uploadeaza (cum e pe d++ unde daca eu imi inchid calculatorul , tu nu mai poti downloada de la mine ... )

remy
26th February 2006, 02:48
Bai, internautilor si informaticienilor !
Voi n-ati auzit de site-uri de hosting, care accepta si fisere mai mari ?
Pt. ce aveti PC ?

Hipgnosis
26th February 2006, 16:09
Asa ca sa ma laud mai exista si un programel numit Ares
Se instaleaza si poti downloada de la toti utilizatorii din lume. nu exista liste cu utilizatori ci doar dai search si de obicei iti gaseste ce cauti.
mananca f putin resurse, ce-i drept un film se poate downloada si in 10 ore. oricum, dc 3-4 persoane downloadeaza de la tine in acelasi timp acelasi film, calc nu este afectat.