PDA

View Full Version : Kim Clijsters's thread



K1M
23rd February 2006, 08:39
Deschid acest nou thread din dorinta de a discuta cu alti fani/fane,admiratori,simpatizanti ai jucatoarei belgiene,actualul no. 1 mondial.Va invit sa va impartasiti opiniile si gandurile referitoare la aceasta fenomenala jucatoare de tenis capabila de reveniri deosebite (de la no 133 la inceputul anului 2005-la no 1 la inceputul lui 2006).:ok:

K1M
22nd March 2006, 20:33
Kim Clijsters a mai adaugat doua trofee la impresionanta ei colectie la Miami. Belgianca a fost recompensata cu titlul de "cea mai buna jucatoare a anului 2005" si a primit si trofeul "Comeback of the year".Trofeul pentru cel mai bun jucator a fost adjudecat de catre cine altul decat...Roger Federer.Bob&Mike Bryan au castigat titlul de cel mai bun dublu la masculin,la feminin trofeul fiind adjudecat de catre Lisa Raymond si Samantha Stossur.Daniela Hantuchova & Ai Sugiyama au primit titlul de cel mai po****r dublu,James Blake-revenirea anului la masculin,Rafael Nadal & Ana Ivanovici au fost recompensati cu titlul de cea mai spectaculoasa avansare in clasament iar Gael Monfils & Sania Mirza au fost considerati cei mai buni new comers:ok:

Darius
24th March 2006, 01:04
Imi place Kim, sunt un fan al ei...
Iata cateva informatii despre Kim:

1.Data nasterii: 08.06.1983
2.Locul nasterii: Bilzen, Belgia
3.Domiciliul actual: Bree, Belgia
4.Inaltime / greutate: 1.74m / 68kg
5.Jucatoare de mana dreapta
6.Turnee castigate: 30 la simplu; 11 la dublu
7.Bani castigati din tenis: peste 13.000.000 $
8.Victorii / Infrangeri: 379/90 - la simplu si 128/47 - la dublu

K1M
24th March 2006, 07:14
Salutare Double J si bine ai venit!
La turneul de la Miami, Kim Clijsters va disputa primul meci impotriva jucatoarei americane Jill Craybas care a invins-o in primul tur pe croata Jelena Kostanic cu 6-3;4-6;6-1.Belgianca va participa si la dublu unde o are ca partenera pe compatrioata sa Caroline Maes,cuplul belgian primind un WC din partea organizatorilor.In primul tur belgiencele se vor confrunta cu Eva Birnerova(Cze)/Galina Voskoboeva (Rus).
Gooooooooooooo Kim!:ok:

Cneazul
24th March 2006, 09:38
kim . born to be no1 .

Cneazul
24th March 2006, 09:39
dar nu pentru mult timp !

K1M
24th March 2006, 14:19
kim . born to be no1 .

Adevarat graiesti!Dar din cate se zvonesc...intentioneaza sa se retraga in 2008.Deci...in acest context afirmatia ultima are...poate relevanta:D

Darius
25th March 2006, 00:34
Ma bucur ca am gasit fani ai lui Kim pe acest forum!
Acum aflu o stire cel putin socanta: Kim se retrage in 2008?
Sper sa fie doar zvonuri si sa nu se adevereasca!...nu inteleg de ce s-ar retrage la varsta de 25 de ani (in 2008), cand ar trebui sa se afle la apogeul carierei...sper sa fie doar zvonuri!

a_ndrada
25th March 2006, 17:15
ea a fost f hotarata cand a spus ca la sfarsitul lui 2007 se retrage.a spus ca a avut f multe accidentari si ca este f obosita...sa speram ca se va razgandi,dar parea f hotarata.a anuntat asta la sf lui 2005

K1M
6th April 2006, 13:20
Extras din Jurnalul jucatoarei belgiene:

"Engaged to Brian 04-04-2006

Brian and I are engaged! we don't have a specific date for the marriage yet, but we'll think about it later this year. But most likely this should be somewhere next year.

Meanwhile, I have been home for a couple of days already. But the Miami jet lag isn't over yet: awake at night and getting sleepy daytime. It is getting better now and I sure hope to be in my usual rhythm again soon.

I start training on clay from next week onwards, as a preparation for the Fed Cup against Russia on 22 and 23 April. With Dementieva and Petrova the matches will be difficult, so training has to be hard!

After the Fed Cup I'll be travelling to Warsaw and this time daddy joins me again, it has been a while and I'm really looking forward to it. After that I might join the tournament in Rome before heading for the French Open. That's about it for now.

See you soon,
Kim
x"

Darius
12th April 2006, 00:02
Nu ai cumva si o poza cu "fericitul" Brian?...sunt curios sa vad daca arata mai bine ca si Hewitt...

delaparis
12th April 2006, 00:11
Tata lui Kim a jcat fotbal !!! (Anderlecht)
A jucat contra Stelei in '86 !!!
In fine pentru cei care sunt fani de fotbal ....

Darius
12th April 2006, 08:45
Da. stiam ca Leo Klijsters a fost fotbalist...cred ca si mama lui Kim a fost sportiva, dar nu stiu exact ce sport a practicat...

MCV
12th April 2006, 10:52
Mama lui Kim a facut gimnastica artistica. Kim are si o sora care a practicat si ea tenisul, dar s-a retras prin 2004 din cauza unor accidentari. O familie de sportivi.

K1M
9th May 2006, 08:23
Duminica, 7 mai, Kim Clijsters si-a adaugat la palmares titlul de la Varsovia.Dupa ce a intampinat unele dificultati in debuturile meciurilor cu Schiavone si Dementieva,in finala disputata impotriva rusoaicei Svetlana Kuznetsova, Kim "a scos de la pushculitza" loviturile care o caracterizeaza atat de bine si a alternat exemplar episoadele de defensiva si ofensiva reusind sa castige cu 7-5; 6-2 meciul impotriva ambitioasei sale adversare.Titlul de la Varsovia este cel de-al 31-lea al carierei belgiene.Pentru Kim urmeaza o saptamana de odihna ca apoi sa revina pe zgura de la Roma si, dupa la Roland Garros unde fanii mai asteapta un titlu de Grand Slam :ok:

Cristi
9th May 2006, 13:00
Dintre jucatoarele de tenis in activitate, trebuie sa recunosc ca cel mai mult imi place in acest moment Kim. E o jucatoare completa, nu se bazeaza numai pe forta. Sa speram ca nu se mai accidenteaza... nu de alta, dar m-am plictisit de rusoaice (probabil dopate) in fruntea clasamentului WTA.

K1M
13th May 2006, 06:56
:D Rusoiace...daaaaaaaaa o gramada! dar vin din urma ceva chinezoiace (a se urmari N.Li si J.Zheng) ajea ca starea de plictis din cauza rusoicelor va disparea;) Cat despre accidentari sper si eu sa nu se ma intample si cred ca la baza lor stau, de cele mai multe ori, determinarea,incapatanarea si daruirea din jocul complet al lui Kim ( a se scuza aceasta greseala gramaticala "al lui Kim" dar pur si simplu nush cum as putea sa spun altfel "al Kim-ei"?! nu prea merje...:rolleyes: )

K1M
15th May 2006, 07:03
Kim Clijsters este la Roma cap de serie nr. 2.Traseul ipotetic pana in finala ar putea cuprinde partida din turul trei impotriva Dinarei Safina,cea din sferturi impotriva Dementievei,apoi semifinala cu M.Sharapova ca in finala sa o intalneasca pe Amelie Mauresmo.Inainte de Roland Garros,turneul de la Roma va fi o "repetitie generala" menita sa formeze asteptari si sperante:ok:

ARTAeAPA
17th May 2006, 18:53
are viata grea cu aceasta morigami lol a condus cu 2-4 belgianca si a cedat primul set cu 6-4. Nu este o mare jucatoare. Parerea mea e ca nu stie jocul pe zgura. In afara de defensiva nu are nimic+ ca serviciul este destul de modest:D

Cristi
18th May 2006, 11:08
Pe zgura defensiva e favorizata. Seviciul nu e asa de important. Asa ca eu o vad printre favorite si pe zgura.

ARTAeAPA
18th May 2006, 19:04
azi cu safina a facut 9 duble greseli cum sa nu fie important serviciul? lol. se poate lua de mana cu coria .

Cristi
19th May 2006, 13:39
Nu cred ca 9 duble greseli o reprezinta pe Clijsters. De fapt, 9 duble greseli intr-un meci de 3 seturi nu prea intalnesti in circuitele ATP/WTA... a avut probabil o problema.

dan
9th January 2007, 00:15
e adevarat ca kim se va retrage dupa sezonul asta?
stie careva?

luma
9th January 2007, 00:16
Uite aici:
http://www.onlinesport.ro/stiri/tenis/12601/clijsters-se-gandeste-la-retragere.htm

dan
9th January 2007, 00:20
mersi de informatii, luma

luma
9th January 2007, 00:25
Cu placere! :) Ai aici si site-ul oficial:
http://www.kimclijsters.be/

damaris18
18th January 2007, 16:53
e cea mai buna
pacat ca vrea sa retraga anul asta
a castigat sidney anul asta
poate va reusi un turneu de mare slem anul asta
macar unul