PDA

View Full Version : Transferuri



Pages : [1] 2

ieppy
4th December 2003, 19:31
Ce jucatori ati vrea sa vedeti din iarna sau vara la Dinamo?
Eu as zice in felul urmator:
Dica, Ciubotariu, Cernat(numai cumparat, nu imprumutat), Florea, Constantin(Brasov), Tamas, Nastase. Fundasii ar fii bine sa vina din iarna, restul zic ca ar putea veni si de la vara.

Ayrton
5th December 2003, 09:05
Da, de fundasi avem neaparata nevoie in iarna, si cred ca Bodea si Ciubotariu sunt deja cu un pas in Stefan cel Mare. Ar mai fi si un jucator din "B", Fodor, considerat o mare speranta.
Mie personal imi place foarte mult si fundasul stanga Florin Maxim de la Sportul.

Bogdan
5th December 2003, 13:16
Pai pe Tamas d-abia l-am vandut.Ce sa mai vina?In plus cred ca nu s-ar intoarce el la Dinamo,altfel nu pleca.Ar fi extraordinar daca ar veni,pentru ca avem nevoie de fundasi de valoare ca de aer.Cred ca se mai gasesc si in campionat la noi cativa.Sper sa cumparam fundasi buni si sa nu plece nici un jucator in iarna.
FORZA DINAMO!!!

Ultras
5th December 2003, 13:27
Da, de fundasi avem neaparata nevoie in iarna, si cred ca Bodea si Ciubotariu sunt deja cu un pas in Stefan cel Mare. Ar mai fi si un jucator din "B", Fodor, considerat o mare speranta.
Mie personal imi place foarte mult si fundasul stanga Florin Maxim de la Sportul.

Maxim este intradevar un jucator bun (acum pe post de mijlocas stanga), dar are probleme cu capu'
Despre un alt jucator de la Sportul se spune ca ar veni din iarna la Dinamo. Este vorba de George Galamaz (fundas central si capitanul echipei).

Dar nu cred ca pleaca cineva de la Sportul pentru ca nici un club din tara nu va da banii pe care ii cere Siman. Nici macar Dinamo, Steaua sau Rapid. Nu a invatat inca faptul ca daca nu ii vinzi cand poti risti sa iti plece gratis cand le expira contractele.

Spun asta fara a fi nerabdator sa plece vreun jucator de la Sportul Studentesc! :ok:

Ayrton
11th December 2003, 08:57
E, Galamaz spre Rapid... Parerea mea e ca nu am pierdut nimic de valoare.
Insa acum apar tot felul de zvonuri de plecari (Zicu, Marica, Vlad Munteanu, Barcauan, Danciulescu, etc), insa mai mult prin redactiile unor ziare de scandalagii; iar despre veniri nimic sigur inca...

ieppy
14th December 2003, 12:51
Se pare ca se cristalizeaza cateva transferuri: Stelea(de ce Doamne?), Ciubotariu, Naidin, Marginean si Tibi Moldovan.

Any questions?

Mortification
14th December 2003, 20:17
chiar credeti ca prin aducerea lui Stelea scapati de durerile de cap produse de portari?

Bogdan
15th December 2003, 12:08
Categoric NU.Cristi Munteanu este mult mai bun dupa parerea mea.Eu nu stiu ce dracu i-a apucat cu aducerea lui Stelea.Pai cu salariul pe care o sa i-l dea lui Stelea(sub 100.000$ sigur nu o sa fie) mai bine le-ar mari lui Zicu si Marica.Dar ce sa faci cu oameni batuti in cap :headbang: .
FORZA DINAMO!!!

Bogdan
15th December 2003, 12:24
Cat despre Naidin si Marginean, ce sa zic, nu prea i-am vazut cum joaca,iar de Tibi Moldovan mi-a placut. Ciobi,daca joaca in continuare la fel cum o facea cand a plecat de la noi(desi nu prea cred) va fi un castig pentru linia defensiva.Acum ramane de vazut.Capitolul cel mai important ramane insa cel al vanzarilor.Daca nu se va vinde nimic(citind in presa afli ca jumate din lot este vandut) atunci cred ca vom lua titlul cu siguranta.Sper sa fie asa.
FORZA DINAMO!!!

Mortification
15th December 2003, 17:58
Voi ati avea sanse la titlul daca actualului lot i se va mai alatura doar un portar adevarat si nimic mai mult. Insa problema cea mai acuta nu se gaseste in lot, ci la nivelul conducerii. In ceea ce priveste intarirea Rapidului cu BEcali... am mari rezerve. La Dan Petrescu nici nu mai ma obosesc sa ma refer. Oricum, ca rapidist pot spune totusi ca speranta moare ultima.

Forza visinii!!!

ieppy
16th December 2003, 09:36
Se pare ca Dinamo a reusit primul transfer: Toporan de la Petrolul la schimb cu Iodi si 30000$. Exista posibilitatea ca si Negoita sa il urmeze.

Utilizator
16th December 2003, 10:11
Transferul lui Toporan mi se pare bun, mai ales ca am scapat de Iodi. Nici Negoita n-ar fi rau, desi experientele trecute cu fundasi de la Petrolul n-au fost prea fericite (vezi Onut, Parvu care chiar daca nu era fundasera defensiv).
Si Stelea mi se pare un transfer bun pentru un an-doi, oricum ar fi eu cred ca e mai bun decat Cristi Munteanu, are si mai multa experienta.

JJ
19th December 2003, 10:04
Pana la urma chiar il vindeti pe Marica?

ieppy
19th December 2003, 11:50
Sper sa nu insa daca luam 5 milioane atunci chiar ca nu prea mai avem ce comenta.

ady_azzuro
20th December 2003, 16:26
What about the title?
'Tarnsferuri'
Chiar nu s-a sesizat nimeni? :)
M-am sesizat eu :D

Ayrton
24th December 2003, 09:43
daca luam 5 milioane atunci chiar ca nu prea mai avem ce comenta.

Pai ar fi bine sa-i "luam" noi... Insa banii o sa-i bage in buzunare Badea, Cohn, Netoiu, Borcea, Victor Becali si toata sleahta de profitori... Pe pariu ca nici 20% din suma nu va fi reinvestita in alti jucatori de valoare, si la urmatoarea oferta pentru orice alt jucator va fi aruncata iar pastila de fum cu "n-avem bani de buget, etc..."

DRAGOS
26th December 2003, 12:54
Stelea revine în Ştefan cel Mare după 13 ani
Bogdan Stelea va reveni la Dinamo după o perioadă de
13 ani. Ultima oară la formaţia spaniolă Salamanca, goalkeeper-ul echipei naţionale va semna un contract până la vară şi va primi un salariu de 60.000 de dolari.

DRAGOS
26th December 2003, 12:56
Categoric NU.Cristi Munteanu este mult mai bun dupa parerea mea.Eu nu stiu ce dracu i-a apucat cu aducerea lui Stelea.Pai cu salariul pe care o sa i-l dea lui Stelea(sub 100.000$ sigur nu o sa fie) mai bine le-ar mari lui Zicu si Marica.Dar ce sa faci cu oameni batuti in cap :headbang: .
FORZA DINAMO!!!

:D :D Salariul lui Stelea = 60.000 $ deci e sub 100.000 $ nu cum ai zis tu
E totusi un lucru bun aducerea sa!!!!

Ayrton
29th December 2003, 09:00
E, se pare ca nici Stelea nu mai vine, insa o mare surpriza neplacuta este Claudiu Niculescu, ce s-a aratat incantat (???) de oferta anonimului club arab unde va antrena Rednic... Daca ofera aia si vreo cateva sute de mii de dolari pleaca si cu multumiri din oartea vrednicei conduceri dinamoviste...

ady_azzuro
29th December 2003, 15:15
Pai daca dau arabii banul nu ai cum sa refuzi!
Clubul ala nu e chiar anonim, ci este cel mai vechi din Orientul Mijlociu!
Lasa-l pe niculescu sa vina aici la mine, e pe maini bune, mai am eu niste cuvinte de 'dulce' sa ii spun :evil:

Ayrton
30th December 2003, 08:49
E adevarat ca echipa aia e un fel de Rapid al arabilor? Adica are vreo 80 de ani si doar 3 titluri amarate?

ady_azzuro
30th December 2003, 15:56
Cam asa :D
Dar las` ca a venit Rednic la ei si poate numarul campionatelor va creste ;)

ieppy
4th January 2004, 13:36
ayrton, stai linistit ca nu pleaca Claudiu nicaieri. Din pacate Stelea nu mai vine, Ciubatariu la fel. Iti spun ayrton e ca in vara cand ne abureau bulangii astia cu n-shpe transferuri si nu faceau nici unul.

Ayrton
5th January 2004, 08:38
Cam ai dreptate...

Red Heat
5th January 2004, 12:28
Mie nu imi pare rau ca nu mai vine Stelea. Cred ca e depasit deja. O sa ajunga ca Burebista de la Gloria. Mai bine il aduc inapoi pe Munteanu. De Ciobi insa cred ca aveam nevoie. E un baiat extraordinar si de caracter. Pacat.

Ayrton
6th January 2004, 08:53
Da, si mie imi pare rau de Ciubotariu... Si cu picioarele legate si cu ochii inchisi e de doua ori mai bun decat Burca... Asta e, sa speram ca aduc totusi un fundas bun, nu submediocrii de genul Toporan.
Insa cu Chistoc Munteanu nu pot fi de acord: m-a umput de draci anul trecut cu alea 7 infrangeri consecutive la care a avut o mare contributie. M-am lamurit in ceea ce-l priveste!

ieppy
6th January 2004, 15:50
Putem sa stam linistiti, Porto nu il va cumpara pe Zicu deoarece l-au cumparat pe Carlos Alberto, un mijlocas ofensiv de 19 ani. Mai ramane sa scapam de TSKA care din cate stiu este clubul lui Abramovic, un fel de pepiniera pentru Chelsea.

krakatau
8th January 2004, 00:40
Putem sa stam linistiti, Porto nu il va cumpara pe Zicu deoarece l-au cumparat pe Carlos Alberto, un mijlocas ofensiv de 19 ani. Mai ramane sa scapam de TSKA care din cate stiu este clubul lui Abramovic, un fel de pepiniera pentru Chelsea.


Nu conteaza,gasesc samsarii o echipa si tot il dau,numai sa faca rost de o mana de bani.

nr.zece
8th January 2004, 00:48
cel mai bun transfer pentru voi ar fi dinu vama, ca sa-l contacarati pe giovani care v-a parasit.

Utilizator
8th January 2004, 09:33
Pe Giovanni l-am dat gratis, cu clauza in contract sa nu mai revina vreodata alaturi de noi. E cel mai bun transfer din ultimii ani pentru Dinamo. Dinu Vama sa ramana suporter al Rapidului cum a declarat public.

IlMILAN
8th January 2004, 12:55
Mai trebuie sa rezolvati problema Netoiu si poate Borcea :D

Mariusmadmax
9th January 2004, 22:15
Zicu - TSKA Moscova .

ieppy
10th January 2004, 13:11
Liniste Marius, ca acum te trimit in Siberia.

Pana una alta am reusit si noi primul transfer, unul bun zic eu pentru ca am vazut jucatorul si imi place cum sse misca, e vorba de Naidin. Cica pe teava ar mai fii Paleacu si Moldovan de la Apullum, ultimul venind de acum numai daca pleaca Niculescu la arabi. Conducere de kkt ce avem, cum e posibil sa ia in calcul o asemenea mutare?

ady_azzuro
10th January 2004, 15:07
Lasa ca e bun niculescu aici, sa vina! :evil:

Mariusmadmax
11th January 2004, 17:17
In Siberia , te rog , nu !
Trimete-ma in Hawai , sau in Australia ( ca acolo e vara acum ) !

ieppy
11th January 2004, 18:07
Daca nu vrei in Siberia nu mai posta prostii aici. In momentul in care e oficial poti sa spui ca Zicu e la polul nord FC insa pana atunci te rog sa te abtii.

Jhan
12th January 2004, 00:50
Bai baieti eu despre Tibi Moldovan ala stiu doar ca este unul dintre cei mai prosti atacanti din Divizia A.Pai in meciul cu Steaua tin minte ca a jucat sub orice critica.Nu are precizie in sut nici viteza de ractie nici lovitura de cap.Sa tineti minte ce va spun acum,asta e slab de tot!La fel am zis si de Neaga inainte sa vina la Steaua cand era vb sa vina la Dinamo si la fel zic si de Dica.Dica nu e un jucator bun,este mediocru o sa vedeti,la Steaua nu avea ce cauta,nu are viteza este lent si nici forta cine stie ce.Un jucator bun care nu-l vede nimeni este Balan de la Sportul,la fel si Badescu,astia au viteza si tehnica.Astia sunt jucatorii pe care se poate pune baza.Ati vazut ca din toate transferurile Stelei doar Pitu a fost unu reusit?Fotbalul din ziua de azi se bazeaza pe viteza si forta nu merge cu "domnisoare" gen Dica.

Mariusmadmax
12th January 2004, 02:05
Asa am citit !
Tu stii "sursele mele" ...
Da am vazut ca a fost un fis .

sstef
12th January 2004, 08:40
eu cred ca ar trebui sa aduceti niste fundasi rapid, ca ati vazut cum se descurca cei de acum! si un portar mai bun va trebuie! eu tin cu U. Craiova, dar sa stii ca a inceput sa imi placa la Dinamo cum se descurca atacantii si mijlocasii mai ales Fl. Petre, Zicu, Niculescu si Danciulescu!
nu cred ca ar trebui sa plece acum, si nici la vara, Zicu, Marica si Alexa!
parerea mea este ca daca pleaca jucatorii astia se duce de rapa Dinamo1

Utilizator
12th January 2004, 11:33
Vaz ca e in vorba sa testam un portar bielorus talentat de la Dinamo Minsk, poate se rezolva ceva cu apararea. Ando a orpit in lotul mare o seama de juniori, inclusiv aparatori, si asta e poate un lucru mai bun decat transferurile de la alte echipe. Avem juniori talentati si sigur vor mai fi castiguri pentru echipa mare. Altfel, a venit inapoi Alistar, poate fi si el o solutie in aparare.

Utilizator
12th January 2004, 11:36
Despre plecari, Marica desi talentat nu prea a fost in primul 11 si deci nu va fi o pierdere majora. Niculescu nu va fi nici el o pierdere de neinlocuit. Chiar si Zicu poate fi suplinit. Daca plecarile se vor rezuma la ei mergem inainte cu incredere. Sa nu pierdem insa iarasi juma’ de echipa…

Ayrton
12th January 2004, 13:53
Adevarul e ca un jucator plecat se poate acoperi din lot sau dintre cei ce se vor transfera, insa daca pleaca 2-3, deja omogenitatea echipei va fi distrusa, si va trece inca un an de chin si de reconstructie.

Mariusmadmax
13th January 2004, 04:42
Borcea zicea ca sunteti prea tari ca sa transferati ceva .
Eu cred ca Steaua e cea mai tare , iata argumentul :
Dinamo n-a putut sa transfere nimic (tare) din cauza Rapidului , iar Rapidul are buzele umflate din cauza STELEI .
:D

Mariusmadmax
13th January 2004, 06:13
Titlu in Prosport
http://www.prosport.ro/eKontentFiles/home/divizia%20a/divizia%20a/Sint-zero-la-transferuri-1301.html

Sînt zero la transferuri (13.01)

În vreme ce contracandidatele la titlu s-au întărit în această iarnă, conducerea dinamovistă n-a reuşit să aducă nici un jucător cu nume

Ayrton
13th January 2004, 09:04
Domnul marius, poate acolo departe unde traiti nu prea sunteti la curent cu realitatea din fotbalul romanesc pe plan intern, si singurele impresii le aveti de prin ziare... Altfel nu-mi explic modul asta copiloros in care puneti problema... Daca insa ati fi vazut macar cateva meciuri din ultimile sezoane ati fi vazut ca omogenitatea unei echipe decide, si nu cate 3 transferuri "de marca" gen Popescu, Neaga, Denis Serban, etc... Dinamo a transferat in ultimul an si jumatate mai multi jucatori decat a facut-o Steaua in 6-7 ani, punandu-i la socoteala si pe urmatorii 3... Iar problema a fost omogenitatea echipei, lucru pe care Steaua, cu ai ei rici, trici, pomilici, etc, intr-un cuvant piturci, l-a facut in ultimii 3 ani la un nivel submediocru.

ieppy
13th January 2004, 18:29
Am inteles ca lam transferat pe Tibi Moldovan. Jucatorul va veni inca de pa acuma la Dinamo, poate cineva sa confirme?

Mariusmadmax
14th January 2004, 01:39
Domnule Ayrton ,
sunt departe - ai dreptate !
Sursele-mi sunt ziarele si Protv intrnational - da ale tale in aceasta perioada care-ti sunt ?
Pun problema intr-un mod copilaros - daca tu spui !
Omogenitatea echipei - poate n-ai vazut citi jucatori s-au perindat pe la Dinamo , nu se prea poate vb de asa ceva .
rici , pompilici , trici - acei jucatori aveau cota buna , si se credea ca este ceva de capul lor ( Trica a cistigat o supercupa , iti aduci aminte ? ).

Ieri a aparut Borcea sa se dea mare de strategia lui Dinamo -" Suntem prea tari ca sa mai trebuiasca sa transferam pe cineva "!!!!!!!!!!!!!!!!
Azi apare Badea - " Noi ne ingrijim dantura , si nu avem nevoie de plombe"!!!!!!!!!!!!!!!!!
Apoi a spus - "Strategia noastra este diferita , in turneul din Antalya vor veni jucatorii de care AVEM NEVOIE"!

Coerenti , pina la final , ce zici ?
Eu zic ca visteria lui Dinamo e cam goala .

Mariusmadmax
14th January 2004, 01:42
Si ce zici de un portar , si de o aparare mai organizata ?
De niste ... plombe ? :D

Ayrton
14th January 2004, 08:51
1. Tibor Moldovan a semnat un precontract cu Dinamo, vine acum daca pleaca vreun atacant in aceasta perioada, daca nu, la vara e in Stefan cel Mare.

2. De un portar si poate de un fundas central Dinamo are nevoie, visteria e poate goala, Badea&Cohn&Netoiu&Borcea urmaresc cu siguranta umplerea propriilor buzunare, dar asta nu schimba realitatea: Dinamo joaca de doua ori mai frumos si mai spectaculos decat Steaua, si diferenta din clasament era poate la nivelul realitatii, adica 6-8 puncte daca Steaua nu era ajutata copios de arbitrii si liga amicului vostru Mitica in tur, dar asta nu are rost sa o discutam aici, ca asta e thread de "Transferuri Dinamo" si nu de comentarii ale stelistilor, si cum eu sunt moderator te rog sa lasi ironiile de "buze umflate" pentru topicele voastre si sa accepti realitatea spusa de Borcea: Dinamo este mult mai tare decat Steaua!

baubau
14th January 2004, 19:58
Fotbalul trebuie sa fie spectacol(DINAMO) nu strategie dusa pana in panzele albe(STEAUA) si chiar daca am luat o multime de goluri ,am inscris inca pe atat si echipa si-a satisfacut fanii,televizunile si chiar pe unii oficiali UEFA :cool:

Revenind la Transferuri:Se mai aude ceva de vreun portar,vreun zvon mic de tot macar?

Mariusmadmax
15th January 2004, 05:34
Borcea mi se pare un tip prea cretin , ca sa accept de la el astfel de afirmatii !
:D

Bogdan
15th January 2004, 12:40
Alexa a fost vandut la Spartak Moscova pe 800.000 euro.Asa au anuntat la stirile sportive de Antena 1 aseara.Stiti ceva despre aceasta stire?Sper sa nu fie adevarat.Noi in loc sa ne intarim defensiva mai rau o slabim,Alexa fiind un inchizator foarte bun dupa parerea mea si care poate evolua foarte bine si fundas central.Inca odata sper sa nu fie adevarat.
FORZA DINAMO!!!

Ayrton
16th January 2004, 09:17
Iata insa ca a facut si Dinamo 2 transferuri "de marca":
http://www.fcdinamo.ro/poze/2004_1_15_13_43_46_zicu_marica-ftls_.jpg.
vor juca cel mai probabil pe linia de fund... :D

ieppy
16th January 2004, 11:36
Daca vin sa sarbatoreasca si cu suporterii atunci e OK!

gicu
16th January 2004, 16:21
Ayrton, beton! /OLE/

Ayrton
16th January 2004, 17:55
Redevenind seriosi, sa notam inca un jucator ce va juca din vara in "Stefan cel Mare: Alex Baltoi se prezinta la Dinamo la 01.07.2004.

inter
16th January 2004, 18:33
:D buna Ayrton,
apropo Ieppy, vezi ca alea 2 nu mananca decat lebede :p

ieppy
16th January 2004, 19:55
avem, inter si din astea. Sa vina ele ca nu mai lebede le dau.

Mariusmadmax
17th January 2004, 05:10
Nu le cunosc pe "pupeze" , cine sunt ?

Jhan
18th January 2004, 11:00
Sunt fetele de la Spicy. "mi-e frica ,mi-e frica ,sa dorm singurica" :)

Jhan
18th January 2004, 11:03
Marius acolo in USA nu ai decat PRO TV Intl care sa te tina aproape de Romania si nu cred ca ai auzit de tipele astea.Ai putea sa mai asculti live pe internet radio 21, si cu sigurantza ca o sa auzi de Spicy.

Mariusmadmax
18th January 2004, 23:44
O da , le stiu , dupa ce ai zis cintecelu' : mi-e frica , mi-e frica ...
Le-am vazut , daca joaca in primul 11 , cred ca luati campionatul , ai apoi si CL , sunt tari ! :D
Da', daca nu , atunci cred ca Steaua are prima sansa.

inter
20th January 2004, 12:06
Inter va plati maine 1,4 mil. eu pt. Zicu pe care il va ceda la vara definitiv Parmei (oare cat va declara Borcica)
se pare ca si Marica va lua acelasi drum

Utilizator
20th January 2004, 12:21
Curioasa trecerea lui Zicu la Parma via Inter; stiam ca e afectata zdravan de problemele financiare Parmalat. Curios si de ce il ia Inter sa-l dea la Parma…Parma e echipa de rodaj a Interului sau merg pe principiul ca Mutu s-a dezvoltat plenar la Parma? De unde stii Inter?

inter
20th January 2004, 12:24
asta pt. ca adriano sa redebuteze duminica contra Modenei la nerazzuri :D ......... sursa :calciomercato :p

Utilizator
20th January 2004, 12:28
Multam…Si crezi ca Parma il da pe Adriano pentru Zicu si Marica acum cand au nevoie de “malai”? Miram-as…

inter
20th January 2004, 12:30
pai ma e o suma pe care Inter le-o vireaza direct pt. a sfarsi cu copropietatea

Utilizator
20th January 2004, 12:31
Are Inter suma pe care ar da-o Abramovici pentru Adriano?

gicu
20th January 2004, 12:33
Bine ca n-au scris de un schimb direct "Adriano - Zicu + Marica". Asa, sa aiba si Dinamo un inlocuitor (si nu numai) :p

inter
20th January 2004, 12:34
:D:D:D pai Abramovich tre sa-i plateasca si pe Inter si pe Parma, pe cand Inter cu 7 mil.eu gata :p transferul

ieppy
20th January 2004, 12:36
inter, ce bucurie se citeste din mesajele tale. Inter se intareste cu adriano, Dinamo pierde doi dintre cei mai buni jucatori din Romania, can life be any better?

inter
20th January 2004, 12:37
otravitule :D:D, chiar nu ma intereseaza de zicu si marica

ieppy
20th January 2004, 12:40
vai, vai, chiar asa. Pai poate nu te intereseaza, dar cand Dinamo pierde jucatori ar trebuii sa te bucuri ca poate asa are si craiova o sansa sa ne bata.

IlMILAN
20th January 2004, 12:49
ieppy , te inteleg ca te oftici dar daca se va realiza transferul atunci e clar va sapa rau de tot Becali. Chiar daca pentru voi dinamovistii e nasol, cred ca va doare, e normal trebuie sa intelegi ca cei care nu tin cu Dinamo se bucura. Apropo nu are sanse numai Craiova sa va bata ci sa beau si eu lada de bere daca vii la Timisoara... :D

IlMILAN
20th January 2004, 12:51
Aaaaaa si inca ceva eu cred ca ar fi benefic pentru fotbalul nostru ca Zicu si Marica sa ajunga in Serie A. Daca au caractere de fotbalisti vor ajunge ceea ce a ajuns si Mutu. Ar fi un castig pentru Romania.

inter
20th January 2004, 12:54
Ieppy sunt de acord ca fecali au ceva cu voi dar pt. mine satisfactia este ............. :p

si oricum decat sa-i dati la rusi, mai bine in cizma
dar sunt fff. curios cat se va declara din suma de transfer :D:D:D:D

gicu
20th January 2004, 12:58
Ieppy sunt de acord ca fecali au ceva cu voi dar pt. mine satisfactia este ............. :p

si oricum decat sa-i dati la rusi, mai bine in cizma
dar sunt fff. curios cat se va declara din suma de transfer :D:D:D:D

cum cat? acolo...2-300 000 de bucata :(
N-ai vazut ca tre' sa-si scoata si ei sumele "investite" :evil:

inter
20th January 2004, 13:01
Aaaaaa si inca ceva eu cred ca ar fi benefic pentru fotbalul nostru ca Zicu si Marica sa ajunga in Serie A. Daca au caractere de fotbalisti vor ajunge ceea ce a ajuns si Mutu. Ar fi un castig pentru Romania.

ar fi foarte bine ........ si sa ajunga la Milan :drak: :drak: :drak:

ieppy
20th January 2004, 13:08
De ce sa fie benefic pentru fotbalul NOSTRU? Benefic ar fii daca ar ramane acolo unde sunt ca sa ajute pe Dinamo sa mai scoata capul in Europa. Lui Mutu iau trebuit doi ani ca sa se scoata in Italia. Parma va da mai mult ca sigur faliment la vara, deci jucatorii vor fii scosi la licitatie probabil si vor ajunge prin B ca nimeni nu ia 2 romani sub 21 de ani. Nimeni fiind o echipa mare. Ma oftic si e nedrept ce se intampla, nu este normal sa fim lucrati din toate partile. Insa si daca vom avea o perioada ca aceea dupa 91 tot vom reveni cu alti jucatori care sper ca atunci sa nu aiba nici o legatura cu nenorociti ca Popescu si Becali. Chit ca va dura 5 ani.

Cat despre berile pe care ti le dau la vistoria Timisoarei, cred ca este invers. Dau bere daca Dinamo castiga, daca pierde dai tu Milane.

Si inca o chestie, ce intere, vrei sa spui ca sunt jucatori prosti de vrei sa ajunga la Milan? Iti spun eu ca la ora actuala nu exista la noi in tara jucatori de varsta lor mai buni decat ei.

IlMILAN
20th January 2004, 13:45
Ieppy lasand faptul ca esti putin subiectiv , ai dreptate...
e pacat ca niste tineri talentati sa nu faca mai nimic pentru campionatul intern , dar trebuie sa fim realisti...nu-i putem tine. Tu daca ai fi fotbalist ce ai face ai ramane la Dinamo?

Nu cred ca Parma se va desfinta, se va gasi un Abramovici si la ei.
In ce priveste berile , deci esti convis ca vei bea bere de pe mine? asa sa dea Dumnezeu.....sa bata POLI ...:)

IlMILAN
20th January 2004, 13:47
Inter , continui cu ideea de a ajunge cei doi la Milan, eu sincer nu o resping.
P.S Sa-ti aduc aminte de afacerea cu turci de la Inter? :D

Utilizator
20th January 2004, 14:01
Transferurile lui Zicu si Marica se vor realiza daca nu acum in vara. Nu e ceva deosebit de rau pentru Dinamo, pot fi supliniti in teren (Marica nici nu e titular, n-a dat multe goluri) problema e sa se realizeze la sume decente, ceea ce pentru mine ar insemna peste 2 mil Euro sau in jur de 1 mil Euro si cota din transferul urmator (cota pentru clubul ce a format jucatorul am inteles ca este deja norma UEFA).
Din pacate va mai trece mult pana vom reusi sa tinem jucatorii si asta e valabil si pentru alte domenii de activitate in Romania. Nu banii ne lipsesc, ci niste buni manageri.
Cat despre bucuria suporterilor altor echipe romanesti, mi se pare lipsita de fond pentru ca si ei isi vor pierde valorile rapid in momentul in care le vor avea. Vezi Dica, vezi Cristea etc.
Dar repet, si Zicu si Marica si ceilalti ramane sa demonstreze valoarea, deocamdata ei sunt promisiuni. La fel ca si prea mult mediatizatul Keseru care a explodat la juniorii lui Nantes; ramane de vazut daca se va pastra ca valoare si la prima echipa.
Spre deosebire de fotbalul de elita unde jucatorii cresc in mod firesc si ajung vedete, la noi sunt vedete la inceputul carierei si devin simpli jucatori mai apoi. Exceptiile intaresc regula.

ieppy
20th January 2004, 14:32
Milane, berile le dau eu, am spus insa ca le dau numai daca bate Dinamo, deci in proportie de 80% le dau eu. Si nu ma ustura la buzunar, problematic ar fii sa ti le dau aici, la 3 € berea.

DRAGOS
20th January 2004, 18:35
Zicu, transferat la Inter Milano?

Site-ul italian de fotbal calciomercato anunta ca diriguitorii clubul Internazionale Milano il vor achizitiona pe jucatorul echipei Dinamo Bucuresti, Ianis Zicu, care urmeaza sa fie cedat gruparii AC Parma.
Potrivit sursei citate, Internazionale doreste achizitionarea lui Zicu si trimiterea la gruparea parmegiana pentru a putea sa-l transfere in aceast iarna pe atacantul brazilian Adriano.
"Aducerea lui Zicu ar costa 1.400.000 de euro. De asemenea, exista o optiune si pentru colegul sau de la Dinamo, Ciprian Marica. Zicu va merge la Parma sub forma de imprumut pana in iunie", noteaza sursa mentionata.
Impresarul fotbalistului, Gica Popescu, a declarat ca Inter nu a facut o oferta pentru Zicu. "Noi nu avem nici o veste oficiala de la Internazionale. S-o fi discutat in cadrul clubului lor aceasta posibilitate, insa acum probabil ca Inter are probleme mai importante decat sa cumpere jucatori", a spus Popescu.
Cotidianul "Gazzeta di Parma" noteaza ca Internazionale Milano l-a achizitionat deja pe atacantul dinamovist Ciprian Marica, pe care il va trimite la Parma.
Presedintele FC Dinamo, Nicolae Badea, a declarat la randul sau ca nu detine informatii despre aceste transferuri. "Ca sa-l transfere pe Marica trebuia sa discute cu Dinamo, insa nu stiu nimic concret despre asta. In cazul lui Zicu, care are o clauza, se discuta cu jucatorul, insa nu stiu nimic nici despre acest caz", a declarat Badea.
Conform calciomercato.com, transferul lui Zicu va fi anuntat oficial miercuri.

inter
20th January 2004, 18:37
asa Dragos mai omoarai si tu, dar e putin cam "veche" stirea ta :p

DRAGOS
20th January 2004, 18:39
E putin mai concreta decat ceea ce au scris ceilalti!!!

gicu
20th January 2004, 18:39
ce dracu' acu' chiar ca rasuciti cutitul, copiem articole din pagina principala Onlinesport.ro si le punem aici?

inter
20th January 2004, 18:51
:D:D:D:D
FORZA STIINTA !
FORZA INTER !

:p

gicu
20th January 2004, 19:07
Inter, eu in locul tau nu m-as bucura :p

inter
20th January 2004, 19:10
de ce "prietene"? :p

ieppy
20th January 2004, 19:20
intere, vezi ca ne suparam. I-am atras atentia lui ady, dar nu ma asteptam sa trebuiasca sa iti spun si tie. Aici nu exista Forza Stiinta, vezi un rand mai jos de Dinamo, acolo poate ai voie.

gicu
20th January 2004, 19:44
de ce "prietene"? :p
Inter, cu ce sa incep...cu situatia echipelor tale preferate? :D

Ma refeream ca va place sa "atatati focul", va folositi de diverse chestii aparute in presa (cele care va convin). Cand presa prezenta zvonuri la adresa echipei tale favorite ati sarit toti in sus si credeati ca sunteti "lucrati". Acu' cand v-au lasat mai la coada (deh, Zicu si Marica reprezinta o "vaca mai buna de muls") sper sa va simtiti mai bine ;)

ady_azzuro
20th January 2004, 20:32
Sa vezi ce la da NJock in retur in groapa, ii infundam de tot pe caini la ei acasa :D

Utilizator
21st January 2004, 09:09
Njock sa primeasca intai ghete si pe urma poate va mai si juca…

Red Heat
21st January 2004, 09:16
Imi vine deja sa vomit de atata greata. Avem niste conducatori (daca se pot numi asa) de rahat. Dinamo o sa piarda multi fani daca mai continua asa. Pacat. Mare pacat.
Dupa parearea mea Zicu era cel mai important jucator dupa Petre. El era sclipirea de geniu, scanteia, pasa data cu ochii inchisi. Cred ca ne puteam lipsi de oricare alt jucator dar nu de Zicu si in orice caz nu pe banii astia. Rusine !!! :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Ayrton
21st January 2004, 15:19
"De astazi doi jucatori sarbi in probe. Este vorba despre goal-keeper-ul in varsta de 26 de ani, Radisa Ilic, de la Partizan si fundasul central Milan Jovanovic (21 de ani), de la Zeleznik Belgrad. In dorinta de a fi acoperite posturile deficitare, cei doi fotbalisti vor fi testati chiar in amicalul cu Besiktas, urmand sa-si continue pregatirile alaturi de dinamovisti."

sorinl
22nd January 2004, 08:21
regret ca trebuie sa va reamintesc de faptul ca am fost pesimist inca de la declansarea initiativei pentru oprirea lui zicu in stefan cel mare.
era evident ca nici conducerea si nici chiar zicu nu se vor putea opune unei oferte tentante. zicu putea declara tot ce dorea atat timp cat nu a avut oferte,dar in momentul in care a avut ceva mai tentant la vest de romania nu s-a gandit de doua ori. e de condamnat?

Red Heat
22nd January 2004, 09:26
Ar trebui sa facem un protest pe strada, cu toate aprobarile legale bineinteles, la fel cum fac sindicatele. Cu lozinci si pancarde, dar civilizat, fara scandaluri si fara shpritz. In fata clubului, in fata ministerului, in fata locuintelor celor din conducere. Cineva dintre noi sa se intereseze ce aprobari trebuiesc obtinute, sa fixam o data si sa iesim in strada. Alta solutie ar fi sa protestam la primul meci oficial pe stadion, insa poate ar fi prea tarziu sau ar putea afecta randamentul echipei in acel meci.
Ma doare sufletul, simt ca o sa ma imbolnavesc de inima cu conducerea asta....
Sa vada si nemernicii astia ce fortza au fanii lui Dinamo si sa nu ne mai desconsidere in felul in care se intampla acum. Daca vor sa-si faca publicitate pe spatele clubului sa bage bani, nu sa imprumute si sa ceara inapoi inzecit. Daca vrei sa-ti faci reclama firmele de advertising iti iau o gramada de bani.
Forzza Dinamo ! Forzza ultras !

EDMOND_
22nd January 2004, 20:22
Red Heat , daca jucatorul avea clauza de reziliere ce puteau sa mai faca cei din conducerea clubului vostru ?
Pe de alta parte atunci cand l-au adus de la Constanta probabil au considerat ca un milion este o suma rezonabila pentru aceasta clauza.. nu cred ca banuiau ca va pleca asa repede...

MaPaX
22nd January 2004, 21:24
500.000 de dolari pentru Tibi
Deoarece dinamoviştii Zicu şi Marica sunt anunţaţi în media ita<beep>liană drept sigur transferaţi la Internazionale Milano, conducerea bu<beep>cureşteană a urgentat tratativele cu Unirea, pentru achiziţionarea în această iarnă a atacantului unirist Tibi Moldovan, ieri urmând să se deruleze o rundă de negocieri între Emanoil Savin şi Cristian Bor<beep>cea, directorul administrativ al liderului de toamnă. "Dinamoviştii sunt fierţi, îl vor neaparat acum pe Tibi. Am ridicat însă preţul de plecare la 500.000 $ şi 50 la sută coproprietate. Am şi argumente suficiente, în turneul din Turcia poate găsim o echipă străină dis<beep>pusă să-l achiziţioneze, dar sigur, la vară primim această sumă.

Red Heat
23rd January 2004, 14:04
E adevarat, insa un conducator destept trebuia sa intuiasca faptul ca jucatorul care are talent o sa explodeze la un moment dat. Asemenea clauze nu ar fi trebuit acceptate. La Dinamo insa conducerea are tot interesul la asemenea inginerii, pentru ca orice produs ieftin si de calitate se vinde repede. Badea, de exemplu trebuie sa-si termine Hotelul Dorobanti, nu???? Am mai spus asta dar nu conteaza......

MaPaX
23rd January 2004, 16:09
În schimb, negocierile de miercuri seara cu Dinamo s-au dovedit infructuoase. După o primă rundă eşuată, Emanoil Savin şi Cristi Borcea s-au întâlnit iarăşi la hotel "Marriot" din Bucureşti, deznodământul fiind acelaşi. "Dinamo a propus suma de 150.000 $, plătibilă în trei rate, o treime acum, o altă parte la începutul returului, iar restul abia în vară. Bineînţeles că nu ne-a convenit varianta, deşi ne-au oferit şi 40 la sută dintr-un transfer ulterior, şi am părăsit tratativele", a sintetizat preşedintele CA al FC Unirea. "Ce să mai zic, îmi pare rău că părţile n-au ajuns la un acord, dar n-am altceva de făcut decât să mă pregătesc bine şi să joc pentru Unirea", a conchis golgteterul unirist.

Mariusmadmax
24th January 2004, 04:17
Si Cocis ... nu mai vine !

ultra_alba
24th January 2004, 12:51
marcati banul fratilor daca il vreti pe Moldovan

Mariusmadmax
25th January 2004, 05:08
Si Niculescu - pleaca in China ....

MaPaX
25th January 2004, 18:03
Tibor Moldovan mai aproape de Debrecen decât de Dinamo

asa ca trebuie sa cautati alt atacant :)

Mariusmadmax
26th January 2004, 04:49
Si ...Alexa si Munteanu Vlad - in Rusia ( unul din ei in B-ul rusesc ).

Ayrton
26th January 2004, 09:06
Alexa ar fi intradevar o pierdere mai mare pentru echipa decat Zicu...
In schimb Vad Munteanu zis si Ileana (chiar daca aia acum se culca cu Ion Ion Tiriac) nu are cum sa ne lipseasca...

Utilizator
26th January 2004, 10:17
Corect, Alexa ar fi o pierdere importanta…Deja am trecut de stadiul nevrozelor pe tema transferurilor, sunt tare curios cu ce echipa va juca Ando. Deocamdata tot vindem, cumparaturile sunt numai pentru la vara, si alea incerte. Ceva sarbi in teste, doi portari monitorizati de Manu, in rest nimic care sa inlocuiasca pierderile. De fapt asta e cel mai ingrijorator, toata lumea se oftica referitor la sumele de transfer, dar asta chiar nu ma mai intereseaza, nu eu finantez echipa, e treaba conducerii sa asigure un buget suficient.
Mi-e teama insa ca incet, incet se cam epuizeaza fondul de jucatori de actualitate. Ca de la noi pleaca permanent jucatorii de perspectiva. Si nu prea mai vad potential de performanta europeana (asta insemnand turul II, III UEFA ca altceva nici gand) prea curand, nici la noi, dar nici la alte echipe romanesti.

Ayrton
26th January 2004, 17:24
Sa mai dau un paste de pe site-ul oficial:
"Alaturi de cei doi sarbi, Radisa Ilic si Milan Jovanovic, sositi saptamana trecuta la Dinamo, antrenorul Ioan Andone are de astazi inca trei fotbalisti straini in probe. Este vorba de pustii care nu au implinit inca 18 ani, Laszlo Gendur (portar) si Gabor Demjen (atacant) din Ungaria, si de Vladimir Gaev (portar) din Belarus. Ultimul dintre ei este, de fapt, si cel mai cunoscut. In varsta de 27 de ani, Gaev a evoluat la FC Gomel, campioana in Belarus, fiind titular in echipa nationala a fostei tari din blocul sovietic."

Mariusmadmax
27th January 2004, 04:46
Mie personal imi place mult de Vlad Munteanu .
El , cred ca ar fi o pierdere f importanta !
Se poate si Alexa , sa-si gaseasca inlocuitor .
Vlad , mai greu !

ieppy
27th January 2004, 13:27
Marius, cu declaratii din astea chiar ca incep sa cred ca nu prea te pricepi la fotbal. Vladut a jucat 30 de minute turul asta. Cum naiba sa fie greu de inlocuit. E de parca ai spune ca Stanga de la voi e greu de inlocuit.

inter
27th January 2004, 13:30
Marius, cu declaratii din astea chiar ca incep sa cred ca nu prea te pricepi la fotbal. Vladut a jucat 30 de minute turul asta. Cum naiba sa fie greu de inlocuit. E de parca ai spune ca Stanga de la voi e greu de inlocuit.

:O :O :O :O de cand e Stanga la steaua?, Ieppy :rosu:

Ayrton
27th January 2004, 13:37
inter, inter... :O
Ai facut o gafa... Andrei Stanga, e de vreo 2 ani la Steaua si a jucat asa cum a zis ieppy vreo 30 de minute in perioada asta... :drak:

inter
27th January 2004, 13:40
:O :mda: ete ca m-am inselat :cool:
se mai intampla si la case mari :D :D

ieppy
27th January 2004, 14:38
Vai, vai intere, ce ne facem cu tine si cu cartonasul ala?

inter
27th January 2004, 17:20
oricum cartonasul ala e in culoarea voastra favorita :D:D:D poti sa-l pastrezi :p

ieppy
27th January 2004, 17:58
Mai trebuie adaugat putin alb si atuncea merge. asa ia-l inapoi.

dj_jaxxx
27th January 2004, 23:07
Auziti...dar Marica pleaca de la Dinamo? Parca am citit ca a semnat un contract nou cu Dinamo.

Nu mai inteleg nimic.

Mariusmadmax
28th January 2004, 02:06
Yeppi ,
acum doua saptamini am vazut in reluare Steaua - Dinamo 1-0 . Vlad Munteanu era titular , stii cu scarita aceea ...
Inainte , si dupa , nu a mai jucat ?

Ayrton
28th January 2004, 08:50
1. Marica a semnat un nou contract, pe 4 ani, cu clauza de reziliere de 2 milioane $, salariu 40.000 $ / an. Pleaca mai mult ca sigur pana in 2005, dar nu acum.

2. V.Munteanu a jucat doar 2 meciuri titular, iar dupa etapa a treia, dupa ratarea aia nu a mai jucat decat rezerva cateva minute la 5 etape.

3. Noi veniti in Stefan cel Mare: Gaev, titularul Belarusului (in fata lui Hamutovski) si Ciprian Cigan (16 ani), titular in Nationala de juniori.

vasile314tzurka
28th January 2004, 10:06
din rom libera:

http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z28012004&idx=52

ieppy
28th January 2004, 13:27
Yeppi ,
acum doua saptamini am vazut in reluare Steaua - Dinamo 1-0 . Vlad Munteanu era titular , stii cu scarita aceea ...
Inainte , si dupa , nu a mai jucat ?


Ti-a raspuns ayrton.

Mariusmadmax
29th January 2004, 04:59
Pacat , mie imi place jucatorul .

vasile314tzurka
29th January 2004, 08:55
http://www.gsp.ro/index.php?c=2&a=4541

Ayrton
30th January 2004, 08:37
Belgianul (atacant) Frederic Pierre, fost la Anderlecht Bruxelles, pe care U.Craiova dorea sa il transfere va ajunge in cantonamentul lui Dinamo din Antalya.

Mariusmadmax
31st January 2004, 05:29
Daca nu stiti mare lucru , intrati pe forumul Craiovei , ca si l-au prezentat inclusiv cu poza .
Frumosssssss si tinar ... :D

Ayrton
5th February 2004, 09:25
Se pare ca in Antalya in cantonamentul cainilor va veni si ganezul Peter Oforiquaye, fost 5 ani la Olympiakos Pireu, castigator a 5 titluri de campion al Greciei, participant si marcator frecvent in Liga Campionilor, in varsta de 23 de ani.

Ayrton
9th February 2004, 09:00
Conform site-ului oficial, cei doi sarbi au fost trimisi acasa de Andone, care nu i-a placut.
Oare pe Burca nu-l putem trimite acasa, la olteni?

Red Heat
9th February 2004, 09:45
Ce se intampla, pana la urma, cu Alexa? Pleaca sau nu. Am citit ca ar fi semnat un precontract cu Spartak. Stie cineva mai mult?

rew
9th February 2004, 16:05
Nu degeaba s-au dus toti samsarii din conducere in Turcia. Vor sa vinda cit mai mult, sa nu scape nici o ocazie. Pentru Alexa sint o gramada de oferte, cea mai dubioasa va fi sigur pe placul lui Borcea.

vasile314tzurka
9th February 2004, 16:06
cica si f.c abatorul a facut vreo oferta:) nu te supara ieppy, dar prea e misto poanta:)

ieppy
9th February 2004, 16:23
no problem. Nu am de ce sa ma supar pe tine. Am de ce sa ma supar pe boii din conducere. Acum ma duc sa iau prastia.

Red Heat
10th February 2004, 09:15
Aseara a iesit la bara Badea care a spus ca Alexa nu este transferabil !?
Si mai mult, cica pana in vara nu mai pleaca nimeni. Ati mai auzit placa asta?

Totti
10th February 2004, 09:23
cand zice ca numai pleaca nimeni
inseamna ca pleaca cineva...cu sigurantza !

vasile314tzurka
10th February 2004, 09:30
asta e distractia nationala. noi ne spargem capetele unul altuia pe motiv de ce echipa e mai frumoasa si pe ei ii doare-n cot de suporteri. nu este singurul caz. exemple sunt cu duiumul. nu ca ar fi galeriile niste adunari de sfinti, dar parca modul lor de a trata aceste grupari seamana cu un soi de boierie ieftina. unii fac misto, altii dau bacsisuri si toti ii mint cu nerusinare. asta e tara din pacate.

Red Heat
10th February 2004, 12:58
Ai dreptate. Singurul lucru care ii intereseaza este castigul. Acum, ce sa spun, nu stiu cati din noi cei care facem bataturi la degete scriind aici despre cat de nemernici sunt conducatorii, ne-am comporta altfel decat ei daca am fi in locul lor.....

Utilizator
10th February 2004, 14:00
Fratzilor, chiar daca nu mai pleaca nimeni, problema se muta la vara. Daca luam campionatul si vindem inca trei-patru jucatori iarasi ne oprim in preliminarii, iar construim echipa, iar…

Totti
10th February 2004, 19:20
ce sa zik...dinamo a ajuns rau... ( nu chiar f. rau... e pe primul loc :p)

insa ... suporterii acum.. nu se mai bucura cand dinamo face un transfer...cand aduce pe cineva... sau ceva de genul asta... cea mai mare bucurie a unui fan dinamovist e atunci cand clubul reuseste sa mentina unul dintre jucatorii de valoare la club...si sa nu-l vinda pe o suma de nimik ... intr-o tara de nimik ! asta e grav :( !

Ayrton
18th February 2004, 13:37
Se trateaza revenirea lui Fouhami, iar Dejan Bogunovici e in probe, pentru postul de portar.

Ayrton
19th February 2004, 08:49
Daca la plecari este de notat doar plecarea ,lui Zicu, la sosiri putem nota (din psp):
"Jucătorii nou-veniţi caracterizaţi de Ando

Bogunovici: “Este un portar care are calităţi foarte bune din toate punctele de vedere. Totuşi cele 30 de minute în care a jucat cu Rostov pe Don nu au fost concludente. Trebuie să-l mai văd”

Korudjev: “Promite foarte mult. Tehnicitatea extraordinară pe care o are, precum şi mobilitatea compensează înălţimea sa mai mică. Este un puşti pe care l-aş dori la Dinamo II. De el depinde totul ca să ajungă la echipa mare”

Gabor Demjen: “Anul acesta împlineşte 18 ani. Este un vîrf autentic foarte bun, de clasă, care se va roda tot la Dinamo II. În vară, cine ştie, poate va face saltul la seniori”

Alistar: “Randamentul lui m-a mulţumit foarte mult, linia defensivă căpătînd o altă faţă. Este un fotbalist cu un foarte bun joc de cap. Mă bazez pe el în retur”

Naidin: “Mă bucur că a început să se încadreze în sistemul de joc al lui Dinamo. Este un fotbalist tehnic, cu disponibilitate pentru capacitate mare de efort. Sper din tot sufletul să facă faţă cerinţelor de la Dinamo”

Cigan: “Este un jucător cu calităţi excepţionale, cum nu am mai văzut de mult. Are tot ce-i trebuie. Îmi place tupeul lui în joc. Sigur va face parte din lotul lărgit al lui Dinamo”

rew
20th February 2004, 10:13
Am vazut pe site-ul UEFA un articol despre transferul lui Tamas la Spartak. Acolo scrie ca el a plecat de la Dinamo la Galata pt 100K$ si 50% dintr-un viitor transfer, nicidecun ce ne-au declarat alde Badea 1mil.$, 50-50 cu brasovenii. Nu sesizeaza nimeni din Garda Financiara sau UEFA magariile astea?

Red Heat
27th February 2004, 10:10
Mai da-l in gura ma-sii pe figurantul asta de Marica. Ce atat mare valoare? Cand il vad cu cate figuri iese in fata imi vine sa vars. Ando tata, arunca-l la echipa de tineret vreo cateva etape sa vedem cum se comporta apoi. Ne-am saturat de teribilismul lui. O fi el speranta dar nici asa nu se poate. Asta e chiar nesimtire. Dupa ce l-a crescut Dinamo de mic copil si a bagat bani in formarea lui, acum vrea sa plece gratis. Aloo ! Junioru' ! Trezeste-te la realitate mai baiatule, si mai lasa fitzele de domnisoara virgina. Scoate-ti ochelarii de pe nas, da-ti cu peria prin par si priveste lumea cu alti ochi, ca asa nu o sa ajungi nicaieri !

ieppy
27th February 2004, 11:38
Sunt de acord. Deja consider ca ar trebuii sa il lase sa plece la vara. Mai da-l dracu pentru ce sa ramana? Cu clauza de 1 max 2 mil ce naiba facem cu el. Joaca 3 luni si pe urma pleaca? Mai bine incepem sa-l rodam pe Cigan ca asta e sigur al nostru fara clauze si alte prostii. Il mai avem si pe Demjen si Korudcev si zic ca nu ar trebuii sa ne milogim atat de Marica.

gicu
27th February 2004, 11:38
Red Heat, ce-a mai facut de te-a suparat asa?

vasile314tzurka
27th February 2004, 11:39
lui marica i-au prelungit contractul cu inca doi ani, declara aseara badea la conferinta de presa.

ieppy
27th February 2004, 11:43
I sa prelungit un *****. Taicasu, mare shmecher a declarat ca nu vrea ca fiul lui sa semneze cu Dinamo fara clauze. Daca nu vrea atunci sa se duca frate ca nu mai suport sa vad asemenea oameni la aceasta echipa.

gicu
27th February 2004, 11:43
lui marica i-au prelungit contractul cu inca doi ani, declara aseara badea la conferinta de presa.

Da, dar cica tat'su (respectiv impresarul) a declarat ca ar fi o gluma declaratia aia si ca n-a fost semnata nici o prelungire. Acu', mai degraba-l cred pe Badea...dar ramane de vazut.

ieppy
9th March 2004, 17:23
Dinamo la transferat azi pe jucatorul Sportului Cristi Ciubotariu. Jucatorul a semnat un contract pe 5 ani cu echipa Dinamo si se va prezenta maine la antrenamente. Sa speram ca lui vor urma Cigan, Moldovan si Baltoi.

Utilizator
9th March 2004, 21:54
Se pare ca se trateaza si cu Gigel Bucur si cu Chihaia...
Oricum nu disperati, luam titlul si fara Marica. Trebuie doar sa credem si sa luptam pana la capat...Echipa de baza a ramas, am scapat de Delwarte, se pare ca si Burca va mai sta sa se odihneasca pe banca, eu cred ca toata tevatura asta este facuta si cu contributia clanului Becali care vrea titlul cu orice pret. Se aude ca Giovani a fost in Ucraina sa trateze transferul lui Marica. Pana cand nu dispar acesti mafioti ai fotbalului romanesc nu va fi liniste si nici performanta.

amadeus
19th March 2004, 20:57
de curios ce mi-s:

L-a luat Dinamo pe juniorul ala din Bulgaria?
Mersi

Utilizator
2nd June 2004, 14:55
Iata ca am luat titlul, ne bucuram, dar incepe campania de transferuri si sper sa nu ne intristam mai apoi…

Ce stiti despre plecari si sosiri?

Plecari aproape sigure sunt Alexa si Danciulescu. Alte plecari preconizate sunt Barcauan si Piticu’…S-ar putea sa mai fie si altele (mama lor de vanzatori…), dar mai putin importante.

Sper ca va debuta in sfarsit Cigan, s-a vorbit mult despre el si nu l-am vazut inca. De juniorul-minune din Bulgaria n-am mai auzit nimic desi se spunea ca a fost luat de noi.

Veniri posibile:
- se pare ca exista acordul de principiu al lui Ciobi (am inteles ca el vrea contract pe 2 ani, conducerea i-a oferit doar pe 1 an)
- se vehiculeaza o venire a lui Tararache
- se pare ca va reveni Baltoi de la Farul
- se spune ca ar veni Paleacu daca pleaca Petre
- se zvoneste de Caramarin si Burdujan
- s-a vorbit mult despre Keseru, dar nu prea cred ca se va materializa ceva
- se pare ca vor reveni Vatavu si Oltean de la Cluj (cred ca mai degraba ca moneda de schimb) si ca va veni si Florescu de la aceeasi echipa (stiti ceva despre el?) dorit insa si de Craiova

Ratari:
- Cocis (chiar sunt curios ce-i poate pielea, pare destul de capricios ca si caracter iar faptul ca la 21 de ani n-a jucat inca prin prima divizie ma face sa ma indoiesc de valoarea lui) si Buga, aflati si in vizorul nostru, se spune ca si-au dat deja acordul de principiu la Steaua.

Padrino
2nd June 2004, 19:09
Personal imi place Cocis (am vazut un meci cu U Cluj) si nu cred ca ar fi rau sa aducem si un strain. Tare mie dor de un Demolari

Deluxe
3rd June 2004, 01:13
If Danciulescu leaves Dinamo; get Burdujan and Gigel Bucur !

ADelPiero
3rd June 2004, 01:35
Dinamo l-a achizitionat ieri pe fundasul Liviu Ciobotariu, ultima oara la echipa belgiana Anvers. Fostul international va semna un contract pe doi ani cu campioana, urmind sa primeasca un salariu de 100.000 de dolari pe sezon.

RstInPc
3rd June 2004, 08:56
Si se pare ca la atat se va reduce marea campanie de achizitii "cu buget nelimitat". Va incepe campania de vanzari, nelimitate insa, de luni 07.06.2004.

Utilizator
3rd June 2004, 09:11
Gigel Bucur e stelist si cred ca va fi si in vizorul Stelei, va fi greu sa-l luam, mai cu seama ca Sportul a promovat si Siman tine la preturi pe care conducerea lui Dinamo refuza sa la plateasca.

Burdujan este intens curtat si de Rapid (am inteles ca discutiile sunt avansate) si de Steaua.

Piata jucatorilor straini poate aduce valori, depinde pe unde le cauti si cat de bine stii sa le vezi. Hamutowski si Guso sunt cei mai buni portari din Divizia A, Dauda este un jucator bun, am putea gasi si noi ceva, dar experintele triste din vara trecuta cu Merinde, Opt-cu-noua si Departe :) indeamna la prudenta.

Cocis oate ca e bun dar repet, dupa cat de sucit e ma indoiesc ca va fi un jucator care sa puna suflet in teren. L-am vazut aseara la TV declarand ca asteapta cu speranta raspunsul lui Boloni, care daca nu va veni ii va provoca sigur deceptii ce-l vor afecta mai tot turul campionatului viitor (vezi si cazul Vladut Munteanu, jucator de baza inainte de antrenamentele cu Ajax si rezerva de baza mai apoi…). Daca isi va reveni va juca tot cu gandul la plecare si nu cred ca avem nevoie de jucatori cu gandul in alta parte.

Problemele pe care le vad eu acum sunt gasirea unui mijlocas coordonator bun si ceva prin aparare (Ciobi poate va fi solutia asteptata, dar nu mai stiu nimic despre potentialul lui de joc), plus acoperirea pierderilor de efectiv ce se intrevad (la inchidere in locul lui Alexa ar fi bun Tararache, Danciulescu va fi greu de suplinit dar poate ca Cigan e o solutie, in locul lui Petre chiar nu stiu cine, poate Vladut daca si-a revenit si nu pleaca si el). Ne-ar trebui un lot echilibrat, cu rezerve bune pe fiecare post, pentru ca daca vrem sa jucam in Cupele europene (macar UEFA daca nu Liga) e neaparata nevoie de asa ceva.

Am incredere mare in Ando, si daca va avea sprijinul conducerii gaseste el solutiile optime in mod sigur.

Deluxe
3rd June 2004, 23:54
What about Bogdan Mara? Could he go to Dinamo?

(excuse my English, I´m not Romanian)

And Cigan is too young to be a serious alternative to Danciulescu.

Utilizator
4th June 2004, 00:18
Bogdan Mara is on the list but not sure (like in most cases of the potential acquisitions of Dinamo...).
Dinamo staff policy regarding the players is like the song of Clash: "Could I Stay or Could I Go".

Cigan is too young, true, but don't forget players like Raducioiu, Lupescu, Dobrin or Hagi whom started very earlier, younger than Cigan. Let's see...Firstly must to play even few minutes.

But I have a question for you: If you are not Romanian how do you are interested about Dinamo and how do you know about Mara and Cigan?
And I found you first post here (quote): "Cel mai bun este Petre. Este un jucator superb."


Alt tranfer ce pare deja sigur: Ciprian Danciu revine de la Otelul la Dinamo.

Deluxe
4th June 2004, 00:21
I love the Romanian football. :) Simple as that.

I know a few words in Romanian :cool:

Utilizator
4th June 2004, 12:01
I love the Romanian football. :) Simple as that.

I know a few words in Romanian :cool:

:ok: , you found here the best team from Romania :).

Anyway, from which country do you are?

Deluxe
4th June 2004, 19:25
:ok: , you found here the best team from Romania :).

Anyway, from which country do you are?

I´m from Spain :)

I support all the Romanian teams; not only Dinamo :rolleyes: The "red dogs" have been the best team this year. Congrats!

Utilizator
4th June 2004, 22:58
Thanks :ok: . It is a little bit strange for me to hear about a Spanish who like so much Romanian football...You have a very powefull Primera Division, much better than Romanian First Division. You know Cigan (!!!), Gigel Bucur (!!!!), players not so famous all over the world.

But doesn't matter, maybe I am too suspicious.

Which is your favourite in Spain?

Deluxe
5th June 2004, 00:55
I understand that it sounds a bit strange. Anyways, I would like to know even more things about your football. I like the Romanian football especially since WC94.

In Spain, I´m a Barça fan.

Utilizator
5th June 2004, 23:14
Maybe you are from Catalunia...I know that the Catalan language is very close to Romanian. It is very interesting, there are words, propositions that sounds identical in both languages.

Yes '94 was amaizing for us, we will have another after 50 years or more...
Congrat also for Barca, you had a very good finish.

Deluxe
5th June 2004, 23:40
Maybe you are from Catalunia...I know that the Catalan language is very close to Romanian. It is very interesting, there are words, propositions that sounds identical in both languages.

Yes '94 was amaizing for us, we will have another after 50 years or more...
Congrat also for Barca, you had a very good finish.

I´m not Catalan but you´re right, the languages are similar. :ok:

Romania will repeat the '94 success in WC2006 /hello

Utilizator
5th June 2004, 23:43
Science Fiction...Ok I drunk a little whisky and I feel the same, in 2006 we will be better than in '94 and next year Dinamo will win the CL Cup... :ok: :)

Deluxe
5th June 2004, 23:53
Now there is a good generation. Iordanescu should find the correct formule to see what Romania can do really.

And about Dinamo, I hope to see a Romanian team in CL soon (maybe the next year!!) That´s enough right now :)

Utilizator
5th June 2004, 23:59
:ok: next CL final: Barcelona FC - Dinamo Bucharest :) and God knows who will win :) :)

gicu
6th June 2004, 01:06
Utilizator, some more whisky? I've got two more Black Label...just in case :D

ps. welcome Deluxe, I admit that you have a great stadium :ok:

Deluxe
7th June 2004, 03:01
ps. welcome Deluxe, I admit that you have a great stadium :ok:

Thanks!
Yeah I know... :D

Utilizator
7th June 2004, 08:43
Gicule eu prefer Jack Daniels :) si daca vrei tu putem ridica stacheta la mai multe :). Avem motive in perioada asta…Dupa finala Cupei de aseara am mai degustat un pic :). A fost o atmosfera extra, ce a fost aseara si la meciul cu Apulum (pe care l-am ratat din pacate, am fost plecat) n-am mai vazut de multisor pe stadioane.
Daca intram in CL (e un vis dar…) e cazul sa luam cu lada :)

Si apropo de C.L. si de topicul Transferuri unde ne aflam acum sa scandam cu totii ceea ce s-a repetat obsedant aseara:
“NU MAI VINDETI NIMIC”
“NU MAI VINDETI NIMIC”
“NU MAI VINDETI NIMIC”

Poate se aude unde trebuie…

gicu
7th June 2004, 10:46
Poate se aude unde trebuie…
POATE SE AUDE UNDE TREBUIE...
POATE SE AUDE UNDE TREBUIE...
POATE SE AUDE UNDE TREBUIEEEE...


Felicitari Dinamo, asteptam sa pregatiti o echipa valoroasa pt. cupele europene!

ultravioletu
7th June 2004, 11:39
ps. welcome Deluxe, I admit that you have a great stadium :ok:
You have to believe Gicu, he saw it with his own eyes. Lucky bastard, he is.
(his only problem is that he supports the wrong team :p)

ultravioletu
7th June 2004, 11:41
Gicule eu prefer Jack Daniels :)Nothing compares with Tullamore Dew. And "Gicu" knows it, isn't it so, Acety?

gicu
7th June 2004, 11:46
tinere, ai venit sa ne feliciti, nu? ;)

ps. dispari cu ispitele de-aici ca-s la munca, dar vezi tu ce patesti daca ajung in Hd :)

Utilizator
7th June 2004, 12:46
Ultravioletule ai dreptate totala cu Tullamore, mai sunt cateva, dar eu vorbeam la concret, ce-mi permit la ora actuala :).

Ayrton
29th June 2004, 10:11
O stire importanta si mai "din interior": bacauanul Andrei Cristea vine sigur la Dinamo, s-a inteles aseara cu conducerea dinamovista, semneaza contractul zilele urmatoare si se asteapta intoarcerea echipei din Elvetia pentu a se alatura celorlati jucatori.

Cane Rosso
29th June 2004, 11:12
De unde ai vestea legata de venirea lui cristea? In acest caz ,in sfarsit luam si noi fata stelei si rapidului in ce priveste transferul unui jucator curtat intens.
/hello

Ayrton
29th June 2004, 13:11
mi-a soptit cineva, dar nu pot spune cine... e din club!

Utilizator
29th June 2004, 13:58
Sa fie intr-un ceas bun atunci :)
Se pare ca se isca o echipa competitiva daca luam in considerare venirile si rezultatele din Elvetia.
Sa intram in C.L. ar fi o chestie si pentru club, si pentru jucatori si, nu in ultimul rand, pentru noi suporterii. M-ar multumi de fapt o primavara europeana, chiar daca va fi in UEFA, dar tare bine ar fi in C.L. :)
Daca se pastreaza stilul ofensiv de joc, cu venirile din vara asta si fara plecari importante devenim Cehia campionatului intern :).

Cane Rosso
29th June 2004, 14:21
Sa Te Auda Cineva

Bogdan
30th June 2004, 12:36
Ce se mai aude cu Petre si Danciulescu?Sper sa nu plece nici unul inainte de tururile preliminare.Cu ei in echipa putem sa facem o figura foarte frumoasa in Europa.
Forza Dinamo!!!

Ayrton
1st July 2004, 09:45
Deocamdata nu pleaca nici unul... Insa nu-i prinde iarna la Dinamo pe nici unul...

Cane Rosso
3rd July 2004, 16:23
Si uite asa cristea a semnat pt stiaua.

Ayrton
5th July 2004, 09:36
Da, din pacate noi am facut o greseala majora... Ne-am inteles intai cu jucatorul, dar Sechelariu nu a acceptat decat oferta lui Gigi Becali... asta e...
Oricum, macar Mara sa nu semneze cu tiganii, ca atunci chiar ca ... "m**e Borcea!"

Bogdan
7th July 2004, 09:40
Daca la capitolul veniri stam cel mai prost,in schimb la vanzari suntem pe primul loc:Barcauan este vandut la Sahtior.Pt. ca a refuzat prelungirea contractului,Barcauan va pleca azi sau maine la Sahtior in schimbul a 1.000.000$.Orice comentarii sunt de prisos.
Sursa:GSP.RO

Utilizator
7th July 2004, 10:07
Asta e…sa speram ca nu mai pleaca si altii anul asta pentru ca altfel s-a zis cu cupele europene.
Pana la urma daca e adevarat ca n-a vrut prelungire, il pierdeam gratis in iarna. El plus Petre si Danciulescu erau vizati oricum sa plece. Daca totusi nu va mai pleca nimeni pana in iarna, in aparare avem acum solutii, n-ar trebui sa fie o problema, chiar daca nu era cazul…

Utilizator
7th July 2004, 15:09
N-am terminat bine de scris despre plecarea lui Barcauan ca iata o stire proaspata la radio: Danciulescu a plecat cu fratii impresari la FC Nantes pentru 1 mil. dolores. Dinamo vrea sa-I roage sa il lase la meciurile din preliminariile europene, dar totul depinde de noua echipa.
Probabil maine – poimaine vine randul lui Petre…

Bogdan
7th July 2004, 15:24
Deja s-a terminat totul pentru noi inainte de a incepe.Nu se poate asa ceva.Cred ca nici nu o sa ma mai uit la meciurile cu Zilina.Este incredibil!!!

Utilizator
7th July 2004, 15:36
Sa n-o luam chiar in tragic, in aparare avem solutii, Danciu e pierderea grea, dar poate o compenseaza Baltoi sau Cigan. Sa nu ne dezumflam inainte de a incepe, eu cred ca si asa vom trece de Zilina.

Red Heat
7th July 2004, 15:43
Sa n-o luam chiar in tragic, in aparare avem solutii, Danciu e pierderea grea, dar poate o compenseaza Baltoi sau Cigan. Sa nu ne dezumflam inainte de a incepe, eu cred ca si asa vom trece de Zilina.

Eu cred ca e mai putin important daca trecem de Zilina. Important e ca a noastra luminata conducere iar ne scoate peri albi. Era imposibil sa fie totul bine. Chiar stateam si ma gandeam, pe la sfarsitul turneului din Elvetia cat o sa dureze atmosfera propice si lotul nedecimat.....

Bogdan
7th July 2004, 15:44
Danciu e pierderea grea, dar poate o compenseaza Baltoi sau Cigan. Sa nu ne dezumflam inainte de a incepe, eu cred ca si asa vom trece de Zilina.
Ma indoiesc ca Baltoi sau Cigan il vor suplini pe Danciu.Amintiti-va cum a jucat Clau-gol in finala cupei fara Danciu,parca nici nu era pe teren,iar in turneul din Elvetia alaturi de Danciu au facut praf apararile adverse.Cat despre meciul cu Zilina eu nu cred ca vom trece de ei,mai ales dupa aceste plecari.

Red Heat
7th July 2004, 15:48
Cu jocul prestat in turneul asta aveam chiar mari sanse sa intram in grupe. Ne trebuia doar putin noroc. Echipa merge(a) bine, lotul e(ra) destul de sudat, aveam nevoie de putina sansa si *******ii din conducere ar fi castigat mult mai bine daca ajungeam la "masa bogatilor". Insa, la Dinamo chiar nu se poate altfel..

Red Heat
7th July 2004, 15:50
Daca se pastreaza stilul ofensiv de joc, cu venirile din vara asta si fara plecari importante devenim Cehia campionatului intern :).

Eu speram sa devenim Grecia campionatului :D :D

Utilizator
7th July 2004, 16:11
Postarea cu Cehia am facut-o inainte de finalul Campionatului european :), acum iti dau dreptate…

Cane Rosso
7th July 2004, 21:36
Nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample daca dam de manchester sau real.Am scapa ieftin cu un 5-0.

Cane Rosso
7th July 2004, 21:42
Acesti samsari spun ca ii vor transfera pe goian si cristea de la iasi.Sincer cred ca goian se va duce la steaua iar cristea la rrapid.Cred ca pana la urma inlocuitorii pt danciulescu si barcauan vor fi 2 rebuturi imprumutate pe la nu stiu ce echipa.

Utilizator
7th July 2004, 22:45
Ramane de vazut ce va mai fi, vorba cuiva, am devenit imun dupa atatea tratamente soc la care ne-a supus conducerea clubului. Pana una alta repet, Danciu e pierderea greu de acoperit, fundasi avem acum. Despre Goian asta chiar nu prea stiu ce sa zic; mi se pare cam "umflat", pe mine nu prea m-a impresionat cu nimic. Cristea II e iarasi un jucator mediatizat, dar nu prea are suport; e de la o echipa de B care in partea a doua a turului n-a prea mai jucat nemaipomenit.
Vezi si cazurile Cocis, Florescu, care dupa nenumarate fite au esuat la Tiraspol. Te dai batos ca tu vrei sa joci doar in vest (Cazul Cocis), figuri ca nu-ti place in orase mari si te duci la transnistreni in capitala. Decat din astia mai bine cu juniorii proprii (care fie vorba intre noi au dat valori in mod constant) si chiar cei imprumutati; Baltoi cred ca va confirma, Balan inteleg ca e pe val, Irimia a fost constant in Elvetia.
Cat e Ando la noi si il tine inspiratia si mai raman macar 15 jucatori la echipa :) nu prea ma mai impresioneaza vanzarile previzibile ale conducerii. Ando a format echipa odata, o va mai face inca odata.

Sa picam cu Manchester sau Real cred ca doresc doar cei ce vor sa scape repede de cupele europene. Nu as vrea sa jucam cu ei (si nu cred ca se va intampla) daca trecem de Zilina, poate mai departe, in grupe :).

Utilizator
8th July 2004, 08:38
Danciu se intoarce !!!
Azi dimineata stire bomba: Danciu se intoarce la Dinamo si isi cere scuze conducerii si suporterilor.
Aseara suporterii au protestat vehement la club avand un dialog incins cu conducerea referitor la vanzarile recente, iar Badea a discutat indelung cu Danciu pe telefon.

In alta ordine de idei se pare ca i se va mari contratul lui Petre cu aproximativ 30 000 dolores.

Sa fie intr-un ceas bun si sa nu mai avem parte de dusuri reci prea curand.

Utilizator
8th July 2004, 10:00
Aproape sigur l-am transferat pe Goian. Nu stiu daca e vreo afacere cu el, dar s-a rezolvat, sa-l vedem la treaba acum.

Bogdan
8th July 2004, 10:14
E sigur ca se intoarce Danciu?Sincer nu stiu ce dreaq sa mai cred.Atunci m-am mai linistit putin(daca se poate spune).Totusi pana nu ii vad jucand cu Zilina pe Danciu,Petre,Niculescu nu mai cred nici un cuvant din ce spun marionetele astea(Borcea,Badea,Cohn,Netoiu).

Utilizator
8th July 2004, 10:45
E sigur. :)

Red Heat
8th July 2004, 10:56
Reactia lui Danciu mi se pare foarte corecta. Adica el se sacrifica pt ca cei din conducere i-au spus ca nu pleaca nimeni ca echipa sa atace intrarea in grupe, iar peste cateva zile ii dau drumul lui Barcauan (un om de baza in echipa). Si eu daca as fi fost in locul lui Danciulescu as fi reactionat la fel.
Nu cred ca Barcauan ar fi plecat daca avea o propunere de contract mult mai avantajoasa. Dar nu s-a vrut..

Utilizator
8th July 2004, 11:01
Barcauan a avut o propunere mai buna, asta e sigur. A vrut insa mai mult, si-a si dorit sa ajunga langa prietenul Stoican. Oricum momentul ales pentru asta e prost, poate crea zizanie in lot. Sper sa ne linistim si sa ne calificam. Se poate, inca se poate...

S.O.S.
8th July 2004, 11:24
Dragilor, nu va impacientati. Fiti calmi. Puteti vinde toata echipa, MINISTERUL DE INTERNE va avea grija ca Dinamo sa castige si cu jucatori de divizia B. Nu va lasa baietii cu ochi albastri din brate.

Utilizator
8th July 2004, 11:31
Multumim pentru incurajari SOS, esti amabil. Cred ca tii postarea asta in tine de vreo 15 ani, acum te-ai eliberat.

Utilizator
8th July 2004, 16:11
Ioan Andone a declarat pentru agentia Mediafax ca " pe Danciulescu o sa-l vedeti diseara la antrenament", antrenorul adaugand ca nu crede ca transferul lui Danciulescu la Nantes este realizabil. "Nu cred ca se va plati suma de un milion de dolari. Daca o aveau, o plateau acum o luna." Nantes trerbuia sa achite acea suma pe loc! Pentru ca Nantes este participanta in Cupa UEFA Intertoto, iar daca Danciulescu ar juca pentru Dinamo in preliminariile Ligii campionilor, nu ar mai avea drept de joc pentru Nantes in Intertoto! Se pare ca Danciulescu este pasibil de amenda, deoarece a incalcat Regulamentul de Ordine Interioara, in care se stipuleaza ca jucatorul ar fi trebuit sa anunte de plecarea sa fie pe antrenor, fie pe directorul sportiv.
In alta ordine de idei, Andone a confirmat ca este posibil ca inca un "lot" de jucatori sa mai paraseasca Dinamo. Este vorba despre cei aflati la final de contract, printre care se numara, Tames si Vladut Munteanu. " Jucatorii care nu vor semna prelungirea contractului, asta v-o spun sigur, iar in aceasta situatie mai sunt cativa jucatori, vor pleca."
In ceea ce priveste transferul lui Goian, Andone se declara multumit de aducerea ex-nemteanului, afirmand ca "este un jucator de perspectiva. Poate este unul dintre cei mai buni fundasi centrali din Romania."
Sursa: www.dinamo-online.net

Utilizator
9th July 2004, 00:09
Adrian Cristea din iarna la Dinamo.

Edgar
9th July 2004, 12:35
E bun pustiul, ramane de vazut daca va confirma si la un club care se bate pentru titlu. Oricum, bine ca joaca turul la Poli, asa poate se salveaza de la foarte probabila retrogradare. Sa va fie de bine! :)

RstInPc
9th July 2004, 13:48
A revenit Danciulescu !

Am auzit , asa, fugitiv, ceva de posibila revenire a lui Mihalcea. Ceva de genul ca nu mai vrea sa-si prelungeasca angajamentul in Serie B si ca ar putea reveni la Dinamo. Este vre-un sambure de adevar in asta ?

Utilizator
9th July 2004, 16:17
Mihalcea s-ar putea sa vina daca pleaca Danciu.

iulian
10th July 2004, 16:52
Ionel Dănciulescu a renunţat la cel puţin 300.000 de euro, diferenţa de bani oferită de FC Nantes, ca să rămînă la Dinamo să joace pentru o calificare incertă în grupele Ligii Campionilor. Faptul nu e banal, nici nu poate fi trecut cu vederea şi reprezintă un şoc pentru un fotbal mercantil pînă în măduva oaselor precum al nostru. Deşi cei mai mulţi dintre noi am crede că Danciu-gol n-ar mai fi fost dorit de francezi, realitatea chiar asta este: jucătorul a preferat să ajute clubul care l-a sprijinit, la rîndu-i, în momente grele. Nu s-a declarat niciodată, ca alţii, “cîine pînă la moarte”, pentru ca apoi s-o dea cotită la prima ofertă, deşi motive ar fi avut destule. În ciuda unui sezon reuşit pe plan intern, atacantul dinamovist nu e unul dintre răsfăţaţii presei. Modest, preferă declaraţiile scurte şi o viaţă liniştită, departe de luminile rampei. Apariţiile mondene sînt rare, scandalurile amoroase absente, glumele proaste la adresa adversarilor inexistente. Danciu n-a ieşit niciodată în faţă, preferînd să-şi consume în linişte şi bucuriile, şi necazurile. A vorbit pe teren, îndurînd ca nimeni altul ocara nedreaptă a suporterilor pentru vina de a fi jucat la Steaua, suportînd huiduieli şi înjurături chiar şi cînd marca goluri decisive pentru Dinamo. În acele clipe, cînd poate că-i venea să-şi ia cîmpii, Dănciulescu a răbdat şi a crezut în el. Cînd toţi din jur îl huleau şi viitorul se anunţa sumbru, cineva s-a încăpăţînat să-i prelungească contractul. N-a pretins nimic în schimb, însă a obţinut totul. Cristi Borcea a cîştigat respectul unui om. Iar noi ne-am ales cu o lecţie de viaţă.
ProSport - 10.07.04

Frumos gestul lui Danciulescu ...foarte frumos ...cinste lui...:ok:

Ayrton
13th July 2004, 12:51
Se pare ca si bancarul Caramarin e cu un picior in "Stefan cel Mare".
Acum sa vedem daca face si pasul decisiv...

Utilizator
13th July 2004, 12:58
Corect Iulian, rar se intampla asa ceva. Danciulescu este un om de caracter, a rabdat multe pe nedrept si s-a impus prin ceea ce a facut pe teren. Chiar daca va pleca pana la urma, ramane un om demn de respect. :ok:

Bogdan
13th July 2004, 15:48
Se pare ca si bancarul Caramarin e cu un picior in "Stefan cel Mare".
Acum sa vedem daca face si pasul decisiv...
In cazul in care pleaca Petre.

Cane Rosso
13th July 2004, 19:29
In gazeta scrie ca brasov au cerut 800.000$ pe buga.Mi se pare o suma exorbitanta dar cred si sper pana la urma ca se vor intelege la pret in turneul din brasov.Parerea mea e ca avem nevoie de buga deoarece mijlocul e un post deficitar la noi si avem in vedere faptul ca grigorie si vlad munteanu vor absenta in meciul cu zilina.

Utilizator
14th July 2004, 11:07
Se pare ca tranzactia a cazut deja.
Iarasi se pare ca Grigorie va juca cu Zilina.

Saber Rider
7th August 2004, 16:47
"După ce l-a refuzat pe Ioan Andone, care îl dorea la Dinamo pe atacantul slovac Şestak de la Zilina, Cristi Borcea a revenit asupra deciziei. "Pînă acum am vîndut numai fotbalişti români şi nu ştiam cum să procedăm în cazul străinilor, dar am găsit soluţia salvatoare: îi luăm, le românizăm numele şi apoi îi dăm mai departe", a declarat Borcea. Aşadar, Dinamo îl va cumpăra pe Şestak şi îl va vinde pe Şestache."

LOL

ieppy
11th October 2004, 19:04
Dinamo la achizitionat pe jucatorul Sportului Gigel Bucur(deci nu pe celebrul forumist) pe suma de 500000$. Jucatorul va fi sub comanda lui Andone incepand cu pregatirea de iarna.

sotostone
12th October 2004, 19:32
mai bine il lua pe Aboiudun de banii ashtia ...!

sotostone
12th October 2004, 19:36
Abiodun

sotostone
22nd October 2004, 11:01
pe Dragutinovici de la Standard ar trebui sa-l ia ca sa continue seria de transferuri de kkt Dinamo nu a mai facut un transfer serios de prea mult timp Borcea nu se gandeshte-te decat la ce sa vanda a facut cam ce a facut Ianul la inceputul anilor '90 numai ca nu-l vede nimeni ca o face mai lent!
Borcea opreste-te !

vlad1607
23rd October 2004, 14:57
Cel mai bun transfer ar fi plecarea lui porcea netoiu tziganoiu si a lui cohn si eliminarea influentei nefaste pe care o exercita fratii fecali !

inter
23rd October 2004, 14:58
vise :D:D, n-au cum sa plece aia ca retrogradati!

vlad1607
24th October 2004, 11:51
@inter: vezi ca de retrogradare e aproape alta echipa...Craiova parca ii zice..nu ajung niciodata cu privirea asa de joss in clasament! :D :D OK? :D

ieppy
24th October 2004, 12:00
intere, vezi ca nu e frumos sa vorbesti de retrogradare. :D

mai incearca. :)

Ayrton
25th October 2004, 14:39
chiar intere, nu mai ai de ce sa-ti faci probleme cu oltenii tai de ne duci noua grija?
sau ai renuntat la orice speranta si iti cauti o alta echipa?

Ayrton
10th December 2004, 09:42
Iata si primul venit dupa Adrian Cristea ce era rezolvat inca din vara: Tibor Moldovan ce a semnat pe 5 ani; saptamana viitoare semneaza si Alin Paleacu. Urmatorii vizati sunt Maxim, Tibi Balan, Gigel Bucur, Rada (?!?!), Flavius Moldovan.
Insa sa vedem cine pleaca, ca si acolo lista e si mai mare, si cuprinde nu doar ciurucuri gen Burca, Naidin si Alistar, ci si pe Petre, Tames si N & D...

cip_81
11th December 2004, 12:33
Ce dracului cauta Tibor Moldovan la Dinamo?Nici nu stiu daca insumat a jucat 90 minute in turul asta de campionat...plus ca are niste antecedente (Andone parca spunea in vara ca nu doreste un astfel de jucator la echipa).Dar,se pare unii de la Dinamo doresc astfel de jucatori....daca nu e betiv sau criminal al soseslor,macar este mardeias.Asta este profilul jucatorului de la Dinamo in ultimul timp.

Eu nu inteleg de ce nu se pune mai mult accent pe jucatorii din propria pepiniera,renuntandu-se la toti mercenarii,care vad Dinamo doar ca o rampa de lansare.

Ayrton
13th December 2004, 12:58
Important e sa iasa banii pt Porcea&Fecali&Netoi&cohn&Badea... Pai cred ca daca de cateva goluri in retur din vara il dau cu multumiri pt cine le da si lor macar un $ in plus...

HaoTic
16th December 2004, 09:20
In ciuda antecedentelor extrasportive, Tibi Moldovan este un jucator excelent. Spun in cunostinta de cauza, l-am urmarit in toate meciurile jucate. Eu spun ca Dinamo a facut o achizitie foarte buna cu acest jucator.
In legatura cu Paleacu, eu cred ca nu este mai bun decat Tames. Nu cred ca va sfarsi titular.

cip_81
16th December 2004, 18:39
Paleacu are aproape 30 de ani.Ce e la Dinamo?Cimitul elefantilor?
Borceaaaa,ia vezi...poate Joe Panait,Galca sau Filipescu vor si ei sa vina la Dinamo..nu incerci sa-i aduci si pe ei?

Zapada
18th December 2004, 19:08
Ce dracului cauta Tibor Moldovan la Dinamo?Nici nu stiu daca insumat a jucat 90 minute in turul asta de campionat...plus ca are niste antecedente (Andone parca spunea in vara ca nu doreste un astfel de jucator la echipa).Dar,se pare unii de la Dinamo doresc astfel de jucatori....daca nu e betiv sau criminal al soseslor,macar este mardeias.Asta este profilul jucatorului de la Dinamo in ultimul timp.

bine ai ziso!

apropo scandalagii de la dinamo
dinamo e o echipa cu multi scandalagii tocmai pentru ca scandalurile se musamalizeaza rapid datorita protectiei militienesti.

Poate ca Dinamo are nevoie de scandalagii in strategia de joc, mai stii?

Cainele
20th December 2004, 09:23
vise :D:D, n-au cum sa plece aia ca retrogradati!

Mah , badie... ce vise ai ... vorbesti de funie in casa spanzuratului....mortule :degete:

bob
21st December 2004, 13:13
pin' la urma ne bucuram ca nu-i mai aduce pe paleacu, bundea, etc, ca nu mai sunt bani! avem destule gloabe!

Utilizator
22nd December 2004, 10:35
si pe cine aduc pana la urma? ca de plecari nu ducem lipsa.

Zebrone
22nd December 2004, 11:07
Am auzit ca pe Leandro :drak:

Utilizator
22nd December 2004, 11:10
Unde ai auzit, la Europa Libera? :)

ieppy
22nd December 2004, 12:02
alpi, bagi Coada pe aici? :D Vezi ca poate ti-o prinde vreun caine si nu ii mai da drumul. :D

Zebrone
22nd December 2004, 12:05
sunt rezistent la durere nu vezi ce stoic rabd ce imi fac ai mei ca brazii de pe primul loc din coada? :D

ieppy
22nd December 2004, 12:06
Vaz, vaz, sunt foarte mandru de tine. :D

Zebrone
22nd December 2004, 12:10
Multumesc, multumesc si eu sunt mandru :D Auzi daca ma mai lauzi o sa ma umflu in pene ca borcica cel cu verzisorii la negru :D

ieppy
22nd December 2004, 12:13
lasa ca daca nu te umflii ca jiji atunci esti OK. :D

Zebrone
22nd December 2004, 12:20
borcica pare pe undeva mai istet ca jiji, adica ce naiba ala e chiar cioban la propriu :D

ieppy
22nd December 2004, 12:27
nu este iti spun eu. :)

Zebrone
22nd December 2004, 12:28
cine nu e, jiji cioban sau borcica istet?

ieppy
22nd December 2004, 12:28
borcica istetz. :)

Zebrone
22nd December 2004, 12:30
ce zici bateti nationalul?

ieppy
22nd December 2004, 12:34
Eu asa zic, desi in ultimele meciuri nu am prea reusit, insa daca ma gandesc ca asta e cam singura sansa sa castigam ceva anul asta, cred ca o sa ii batem. Oricum mai e mult, in momentul de fatza nu pot sa fiu sigur, trebuie sa vad ce miscari de lot se fac la noi. :D