PDA

View Full Version : Cei Mai Buni Jucatori Din Liga Nationala De Handbal



alex-hcm
23rd February 2006, 00:20
Spuneti care vi s-a parut pana acum in acest sezon cel mai in forma si cel mai constant jucator din liga nationala.

alex-hcm
23rd February 2006, 00:35
Sper sa fiti multumiti ce jucatori am ales. Sa nu va suparati ca sunt mai multi de la constanta dar sunt pe locul1 si e ca si campioana asa ca merita. In plus are cei mai multi jucatori la echipa nationala. Daca mai e un jucator care il preferati si nu e in lista specificati-l.

mm2003
23rd February 2006, 09:47
Cred k si Georgescu de la Uztel merita cel putin sa fie nominalizat...;-)
Yo pe el l as vota daca ar fi...

Darkslowstar
23rd February 2006, 10:13
Daca mai vreti catva jucatori nu-i o problema sa modific poll-ul. Eventual de la Minaur pe cineva? Dati-mi si prenumele lor, ca sa nu ma obosesc sa-i mai caut, sunt foarte busy zilele astea. :)

danikunyak
23rd February 2006, 14:02
jan vizbovsky(nush daca e corect) io zic ca merita nominalizat iar alexandru csepregi este clar revelatia campionatului cea mai buna tanara speranta!!!!!

desdemona
23rd February 2006, 14:05
Pana modifica Dark, o sa pun eu optiunea "Altul - nominalizati pe thread", ca sa nu se simta nimeni frustrat ca nu are ce vota, pana isi face Dark timp sa modifice poll-ul :)

@mm2003 - si eu cred ca Georgescu tb. nominalizat, dar nu numai el.... :)


P.S. Dark, eu cred ca ar trebui sters pollul asta si facut altul..... alex l-a facut in graba si nu a activat optiunea aia care face vorutile publice.... :P

tudoor
23rd February 2006, 14:32
mey Dark baga si tuh macar unu de la Brasov... pe Gabi Borodi, cel mai bun portar :D kiddin' :P
anu asta chiar n-am prins nici un meci din campionat dar am observat ca toata lumea il lauda pe Sania asta care cica o jucat si la noi :mda:. Dar sezonul trecut mi-a placut mult de Stavrositu...

alex-hcm
23rd February 2006, 20:02
scuzati dar cred ca primele 5 echipe merita sa isi dispute titlul de cel mai bun jucator. si am dreptate ca un jucator bun se vde intr-un colectiv bun. si cele mai bune jocuri colective sunt la primele 5 clasate, restul mai mult pe individualitati. Si nu am facut in graba poll-ul. Am intrat pe siteu-ul federatiei si am luat cei mi buni jucarori duap ce m-am uitat la lista juatorilor fiecarei echipe.

Cosmin Salajan
23rd February 2006, 21:14
eu zic ca cei mai buni 10 marcatori is cei mai buni, poate si ceva portari

beibi
23rd February 2006, 21:31
Clar Ionut Georgescu!golgeterul sezonului trecut si una din cele mai bune extreme dreapta din tara.

adi84
23rd February 2006, 21:55
Cel mai bun jucator este extrema dreapta Dusan Pasic de la UCM Resita

iulius85
23rd February 2006, 22:54
Cred ca ar trebui sa va indreptati atentia catre extrema dreapta de la UCM Resita, Dusan Pasic datorita prestatiilor exceptionale ale acestuia din acest campionat

alex-hcm
24th February 2006, 00:24
Poate Ai Dreptate Dar Inca Nu Am Auzit De El. Sper Sa Il Vad La Un Meci La Tv. Oricum Si Timofte E O Extrema Dreapta Foarte Buna.

Cosmin Salajan
24th February 2006, 00:27
pe sandu iacob l-ai uitat ?
:P

robbertRZ
24th February 2006, 04:27
Georgescu e f bun...dar e greu de zis,cred k as fi cam subiectiv dak l-as baga si pe Yan Vizbovsky (asa se scrie..aviz danykuniak :) ) printre nominalizati! Interesanta provocare totusi aceasta intrebare.

mm2003
24th February 2006, 08:22
alex_hcm, imi permit sa t corectez pt k ai facut o mik greseala ...mihai timofte evolueaza pe postul de extrema stanga.
chiar, pe iacob?!

adi84
24th February 2006, 09:47
Dusan Pasic este campionul Serbiei anul trecut cu Vojvodina Novi Sad

dragosh_vl
24th February 2006, 09:57
George Buricea imi place cum joaca.

leo.mocanu
24th February 2006, 14:51
Mi se pare un lucru hazardat sa compar jucatori care evolueaza pe posturi diferite si despre care ii pot aprecia atata timp cat pe unii ii vad meci de meci, iar pe altii o data, maximum de doua ori, pe sezon.
Sunt jucatori precum Murtaza, Georgescu, Filip si altii, care tin in spate o echipa, inscriu cate zece goluri meci de meci, dar pusi in angrenajul unei trupe de valoare nu mai reprezinta nimic deosebit.
Dragos VL il prefera pe Buricea. Foarte bine, numai ca eu nu imi amintesc neaparat interceptia si golul din ultimele secunde ale meciului cu Dinamo, ci mingile scapate printre degete in acelasi meci, urmate de interceptii si goluri dinamoviste.
Constantenii il adulau pe Iacob, la momentul venirii la HCM. Acum Iacob este un jucator de pluton. Util, dar cu nimic iesit din comun. Cozma e un pivot valoros, dar trebuie pus in valoare de coechipieri, altfel...Mai mult, bara din ultimele secunde ale meciului cu Tatran ar putea avea un efect nefast asupra psihicului lui.
Este clar ca in voturile noastre potentiale este mult subiectivism. Cred ca putem vorbi de cel mai bun jucator din tara despre jucatorul cu evolutiile cele mai constante la echipa de club si la echipa nationala sau in cupele europene. In acest fel, aria de selectie ii va cuprinde intr-adevar pe cei realmente merituosi.
Poate ca, asemenea IHF, ei trebuie analizati pe posturi, pe durata intregului campionat si nu la global, pentru ca e mai simplu sa-i compar pe Baiceanu, Cozma, Stamate si ceilalti pivoti, dar mult mai complicat sa-l introduc in ecuatie pe Stavrositu. Sau pe Stanescu.

Darkslowstar
24th February 2006, 15:26
De acord, ar trebui sa facem comparatia si votul pe posturi.

robbertRZ
24th February 2006, 16:01
Corect,are dreptate Leo,de problema asta m am lovit si eu cand am incercat sa raspund la intrebare :P

iulius85
24th February 2006, 16:58
Sa nu fiti surprinsi daca cele mai multe voturi se vor indrepta spre sectiunea "Altul" intrucat handbalul nu incepe la Constanta si in nici un caz nu se termina la Bucuresti. Chiar daca pare greu de crezut exista o echipa destul de buna si pe la Resita iar prezenta macar a unui jucator din aceasta echipa in sondajul vostru mi s-ar fi parut o chestie de bun simt. Nu uitati ca Dinamo a pierdut la Resita si veti vedea ca si puternica echipa din Constanta, desi "aproape campioana", va pleca fara puncte de aici.

Valyboy
24th February 2006, 22:22
scuzati dar cred ca primele 5 echipe merita sa isi dispute titlul de cel mai bun jucator. si am dreptate ca un jucator bun se vde intr-un colectiv bun. si cele mai bune jocuri colective sunt la primele 5 clasate, restul mai mult pe individualitati. Si nu am facut in graba poll-ul. Am intrat pe siteu-ul federatiei si am luat cei mi buni jucarori duap ce m-am uitat la lista juatorilor fiecarei echipe.

Alexeee de unde atata vrajala pe tine? spui ca primele 5 echipe merita sa isi dispute titlul de cel mai bun jucator si totusi nu exista nici un jucator de la Resita in poll!!! sau poate nu sti ca Resita ii pe locu 5 la egalitate de puncte cu Steaua. Cred ca te-ai uitat degeaba pe site-ul federatiei ca daca ai fi fost putin mai atent l-ai fi remarcat pe Cristian Adomnicai care este pe locul 6 topul golgeterilor.
As dori sa mai subliniez ceva: Din lista de 12 jucatori 7, ADICA MAI MULT DE JUMATATE, sunt de la HCM Constanta. Sa aiba acest lucru vreo legatura cu nick-ul tau (alex-hcm)??? sau poate ca ii pura coincidenta!?

STEAUA-MANIA
25th February 2006, 00:46
Spuneti care vi s-a parut pana acum in acest sezon cel mai in forma si cel mai constant jucator din liga nationala.
Mai lipsea sa pui pe magazionerul de la HCM Constanta...nici nu esti subiectiv..:rosu:

desdemona
25th February 2006, 01:32
Pai e subiectiv, o recunoastem si noi, trebuia sa puna toata echipa, cu tot cu staff :P El asa... a ales numai cativa! :mda: :D

Serios acum, am putea face threaduri pt fiecare post... cu poll, pareri... discutii despre jocul lor. Sau o lasam balta? :D Asa cum e acum oricum nu merge...

leo.mocanu
25th February 2006, 17:14
Pierdere de timp. discutii de copii. A cui jucarica e mai frumoasa? Serveste cuiva, il ajuta cu ceva pe jucator, sau just talking?

desdemona
25th February 2006, 18:45
Acu' daca pui problema asa... in general asta e si ideea unul forum - de just talking.... ca doar nu discutiile noastre (astea sau alttele) ii ajuta pe jucatori :) Sau?

P.S. Jucarica mea e mai frumoasa :D

alex-hcm
25th February 2006, 20:17
Cel Cu Resita. Nu Am Pus Nici Un Jucator Ca Nu Cunosc Nici Unul De La Voi. Scuze. Mai Aveti Pana Sa Cresteti Mari. Si Chestia Ca O Sa Ne Bateti La Resita. Hai Sa Fim Seriosi. I-ati Batut Pe Dinamo. Dar Noi Nu Suntem Asa Blegi Ca Aia. Oricum Am Castigat Campionatul Si Nu Vom Pierde Nici Un Meci Anul Asta In Campionat. Fii Sigur De Asta.

adi84
25th February 2006, 23:24
Pentru cel cu Constanta.Daca n-ai auzit de jucatori ca Alexandru care este campion national cu Minaur in '98 si '99, Rohozneanu si Ciubotariu titulari la Campionatele Mondiale din Ungaria unde am obtinut locul sase, Pasic campion in Serbia anul trecut, tara care nea zdrobit vara trecuta inseamna ca nu prea le ai cu handbalul.De fapt nici nu ma mir din moment ce nu stii pe ce post joaca Timofte.Asa este, Resita este o echipa in crestere, cu mari ambitii dar sa nu uiti ca asta-vara a fost vorba ca Aihan Omer sa vina la Resita cu cei mai buni jucatori.La Resita este un patron strain care vrea performanta, iar conditiile sunt mult mai bune ca la hcm.

iulius85
26th February 2006, 00:01
Mai baiatule, incepi sa devii patetic. Nu a negat nimeni ca echipa din Constanta este cea mai buna in acest sezon si ca ar trebui sa aiba cei mai multi jucatori prezenti in poll, iar sugestia mea , daca nu ai putu citi printre randuri, era aceea de a introduce si jucatori de la alte echipe, nu neaparat de la Resita. Tonul tau agresiv si obraznic e total nejustificat.Trecand peste faptul ca, asa cum au subliniat si ceilalti, e greu sa compari jucatori ce evolueaza pe posturi diferite, ai mai avut si proasta inspiratie de a spune ca nu cunosti nici un jucator din echipa celor din Resita. Faptul ca n-ai auzit de Adomnicai sau de Alexandru, jucatori cu numeroase prezente in cupele europene sau la echipa nationala, sugereaza fie ca esti un ignorant fie ca orizontul tau handbalistic este penibil de restrans. Sa fiu sincer mesajele tale sunt atat de slabe incat nici nu necesita o replica.

lucas_hrv
26th February 2006, 17:31
[QUOTE=alex-hcm]Cel Cu Resita. Nu Am Pus Nici Un Jucator Ca Nu Cunosc Nici Unul De La Voi. Scuze. Mai Aveti Pana Sa Cresteti Mari. Si Chestia Ca O Sa Ne Bateti La Resita. Hai Sa Fim Seriosi. I-ati Batut Pe Dinamo. Dar Noi Nu Suntem Asa Blegi Ca Aia. Oricum Am Castigat Campionatul Si Nu Vom Pierde Nici Un Meci Anul Asta In Campionat. Fii Sigur De Asta.

pai si atunci ce te pui sa faci clasamente cand tu nu ai habar de handbal. uita-te pe www.frh.ro si vezi cine e pe locu 6 la golgeteri (Adomnicai) nu vad pe nici unu de la HCM pe acolo... iar faza cu crescutu o sa ai mari surprize pe viitor de la Resita. cum ati facut egal la cluj asa puteti sa pierdeti si la Resita nu e greu crede-ma.
pune mana pe citit si vezi ce inseamna Resita la capitolu sport de la fotbal-gimnastica-box-motosport si lista poate continua. dar pun pariu ca esti doar un frustrat din galeria lu cta care s-a trezit peste noapte ultras si te simti bine cand echipa ta e sus. crezi ca daca o sa iasa unu de la hcm castigi ceva nu pt ca acel sondaj o sa fie fals si superficial

leo.mocanu
26th February 2006, 18:24
Dragul meu, fii calm. Gandeste-te la cei vii, ca pe morti ii pomenesc popii. O vorba de duh spune ca doar pentru locul intai se canta imnul. Dupa toate aparentele, handbalul se joaca in sapte, iar lotul inscris pe foaie este de 14 jucatori. La final, meciul este castigat de cine inscrie un gol in plus fata de adversar si nu de cel care e golgeter. Tot pe site-ul FRH poti vedea ca la Constanta de regula inscriu toti jucatorii (inclusiv Denis Ali), asta pentru ca joaca toti.
Daca nu te-ai lamurit, trebuia sa privesti meciul de la Skjiern.
pune mana pe citit si vezi ce inseamna Resita la capitolu sport de la fotbal-gimnastica-box-motosport si lista poate continua
N-are rost sa cantarim cu balanta de farmacie cine si ce a reprezentat mai mult in handbal sau in sport, dar te asigur, la o prima vedere, ca iesi pe locul doi. Hagi, de la Camelia Voinea la Catalina Ponor, Ion Alexe (vicecampion olimpic la box, Munchen 1972), etc

Alex a incercat ceva, unii dintre noi i-am spus ce aveam de obiectat, dar cand astia sunt handbalistii care ti se ofera saptamana de saptamana, la astia te opresti.

Stii ceva despre cercul cunoasterii, al lui Newton? Iti spun eu.
Daca apreciem ca suprafata unui cerc reprezinta tot ceea ce cunoaste un om, iar circumferinta este limita dintre cunoastere si necunoastere, atunci la unii la care cercul este mic (trage tu concluziile de ce), si circumferinta va fi mica. Apoi, cu cat cercul este mai mare, deci omul stie mai mult, limita necunoasterii devine mai mare. Unii atat vad, in handbal sau in viata. Incearca sa nu te numeri printre ei.

alex-hcm
26th February 2006, 19:39
Nu Intotdeauna Golgeteri Sunt Cei Mai Buni Juactori. Pot Fii Niste Anonimi Care Inscriu Numai De La 7m. Si Apropo Nu Fac Parte Din Galerie Si Nu Am Faut Parte Niciodata Sunt Doar Un Suporter. Apropo Cine Are Cei Mai Multi Juactori La Echipa Nationala? Eu Zic Ca Hcm-ul Face Scheletul Echipei Nationale. Jucatorii Astia Care I-am Pus Sunt Cam Cei Mai Des Convocati La Nationala... Daca Din Astia Alege Selectionerul Romaniei De Ce Nu Am Alege Si Noi?

lucas_hrv
26th February 2006, 20:27
Dragul meu, fii calm. Gandeste-te la cei vii, ca pe morti ii pomenesc popii. O vorba de duh spune ca doar pentru locul intai se canta imnul. Dupa toate aparentele, handbalul se joaca in sapte, iar lotul inscris pe foaie este de 14 jucatori. La final, meciul este castigat de cine inscrie un gol in plus fata de adversar si nu de cel care e golgeter. Tot pe site-ul FRH poti vedea ca la Constanta de regula inscriu toti jucatorii (inclusiv Denis Ali), asta pentru ca joaca toti.
Daca nu te-ai lamurit, trebuia sa privesti meciul de la Skjiern.
pune mana pe citit si vezi ce inseamna Resita la capitolu sport de la fotbal-gimnastica-box-motosport si lista poate continua
N-are rost sa cantarim cu balanta de farmacie cine si ce a reprezentat mai mult in handbal sau in sport, dar te asigur, la o prima vedere, ca iesi pe locul doi. Hagi, de la Camelia Voinea la Catalina Ponor, Ion Alexe (vicecampion olimpic la box, Munchen 1972), etc

Alex a incercat ceva, unii dintre noi i-am spus ce aveam de obiectat, dar cand astia sunt handbalistii care ti se ofera saptamana de saptamana, la astia te opresti.

Stii ceva despre cercul cunoasterii, al lui Newton? Iti spun eu.
Daca apreciem ca suprafata unui cerc reprezinta tot ceea ce cunoaste un om, iar circumferinta este limita dintre cunoastere si necunoastere, atunci la unii la care cercul este mic (trage tu concluziile de ce), si circumferinta va fi mica. Apoi, cu cat cercul este mai mare, deci omul stie mai mult, limita necunoasterii devine mai mare. Unii atat vad, in handbal sau in viata. Incearca sa nu te numeri printre ei.

draga "prietene" stai calm ca nu ma agit pt unu ca tine, ca sa iti demonstrez ca LA CAPITOLUL SPORT Resita e cel putin EGALA cta am sa iti dau niste nume asa ca sa nu mai aud de tine cu cine vrei sa incep ...??? chivu, feri fastag , belodedici, pascota(alearga de unu singur in camp nat de motociclism viteza si mai e si camp balcanic) d. munteanu (care inca mai joaca si are mai multe meciuri la nationala decat hagi , megelea( dadea omu cu sulita dar nu cred ca a fost ceva de capu lui a fost pe la o olimpiada ) selariu si suciu (gimnastica) panduru. nu uita ca la resita se antreneza lotu olimpic de gimnastica,lupte si box.uita-te cum se comparta chivu si d munteanu si cum se comporta hagi uita-te la arogantza lu hagi si la modestia celor doi
ce zici ce pronostic dai 1 x 2 sau tre sa mai enumer alte nume :)

Nimeni nu contesta valoarea echipei Hcm dar serios sa nu incluzi intr-un sondaj, care se vrea serios, jucatori de echipa nationala e chiar penal cred ca prietenii mei au dat destule argumente pt care in sondaj trebuie sa fie cel putin un jucator de la resita . din partea mea sa castige hcmul tot ca tot ma doare in cot de ei.
iar faza cu newton :))))) iti recomand o carte "M-am hotarat sa devin prost" Martin Page daca vrei sa vezi cat de destept sunt ne putem vedea in cta pt ca am casa in cta si crede-ma stiu ffff multe despre cta si despre oamenii de acolo

Darkslowstar
26th February 2006, 20:38
Mah oameni buni, decat sa va luati in clont si sa ne puneti pe noi la treaba mai bine faceti cate un pol pt fiecare post si daca cineva nu va fi multumit cu cei de acolo sa faca propuneri concrete si eu o sa-i adaug preferinta

lucas_hrv
26th February 2006, 20:50
Nu Intotdeauna Golgeteri Sunt Cei Mai Buni Juactori. Pot Fii Niste Anonimi Care Inscriu Numai De La 7m. Si Apropo Nu Fac Parte Din Galerie Si Nu Am Faut Parte Niciodata Sunt Doar Un Suporter. Apropo Cine Are Cei Mai Multi Juactori La Echipa Nationala? Eu Zic Ca Hcm-ul Face Scheletul Echipei Nationale. Jucatorii Astia Care I-am Pus Sunt Cam Cei Mai Des Convocati La Nationala... Daca Din Astia Alege Selectionerul Romaniei De Ce Nu Am Alege Si Noi?

dar te durea mana daca erau de la fiecare echipa cate un jucator.
dupa cum obs tu nu esti destul informat de aceea gafezi in halu asta dar sper sa iti faca Resita o surpriza "Anonimi Care Inscriu Numai De La 7m" nu ajung in topul 10 la nr de goluri.

Resita si-a construit echipa in 2 ani si inca investeste fiind un sg investitor la echipa (investitor implicat in sustinerea mai multor sporturi din localitate de aceea nu arunca cu banii pe fereastra iar daca ma uit la hcm nu disting culorile de pe tricou)

leo.mocanu
26th February 2006, 21:45
Si daca tot ti-ai luat un motto "M-am hotarat sa devin prost" atat de elocvent, ma multumesc sa-ti spun ca unul ca mine, cum zici, a scris, cel putin in materie de sport, mai mult decat ai citit tu.
Sezi bland, vorbeste frumos ca asa se cade unui junior cu doua posturi in raport cu altii care au barba alba pe forum.
Las-o sa stea asa si nu te mai agita. A gresit omul, ti-a spus, iar principalul lui argument a fost convocarea la Nationala. Dintre cei 12 nominalizati, 9 au jucat in preliminarii si au inscris impreuna 91 de goluri dintre cele 186 ale echipei. Iar cei trei "ne-internationali" sunt Baiceanu (ai ceva impotriva?), Filip si Buricea (despre care si eu m-am exprimat impotriva). Dar cand HCM, cu aia sapte nominalizati in teren a batut la Skjern in sferturile de finala ale Cupei Cupelor, alti "idoli" au privit meciul la televizor. Voi o sa va bucurati ca o sa bateti Constanta, noi ca am batut Skjern. Oamenii mici au bucurii mici, oamenii mari - bucurii pe masura.
Ne-am suparat ca ne-a luat Alex jucarica. Dale-o, mai Alex, inapoi. Ca ne ameninta baietii cu tot sportul din judetul lor. Uite, propun sa-i desemnam drept cei mai buni handbalisti pe toti jucatorii de la UCM Resita. Repet propunerea: desemnati-i pe posturi si veti vedea voi insiva cat de greu va fi sa alegeti si asa.
Apropos, mai patriotule, de la ce echipa s-a retras din box Francisc Vastag? Sau cate meciuri au jucat in prima divizie in Caras Severin idolii tai seriosi si cu bun simt? Poate imi spui ce facea aruncatoru' ala de sulita cand Ilie Floroiu alerga pe la olimpiade. Cand Farul castiga campionate la rugby (se joaca cu dracovenia aia ovala) si dadea jumatate din echipa nationala, care batea Franta, se auzise in orasul ala al vostru de sportul asta? Cre' ca trebuie sa inoate Razvan Florea (a luat medalie la olimpiada) pana la Resita si inapoi, poate auzi si tu de el. Las-o naibii asa cum ti-am spus, ca s-a plictisit Andrei Pavel de cand duce-n spate echipa de Cupa Davis.
Da' pariez ca toti astia despre care ti-am pomenit, ca sa nu vorbesc de altii stiu limba romana mai bine decat tine. Daca ai trecut de bac' insemna ca ai dat spaga, daca nu, vinde casa aia de la Constanta, ca e nevoie de bani ca sa-l iei. In ce priveste vazutul in Constanta, da-mi voie sa-ti spun ca obisnuiesc sa stau de vorba cu oameni mult mai importanti decat unul ca tine.
Un vechi proverb spune ca intotdeauna cel mai destept cedeaza. Drept urmare, dupa ce am convingerea ca l-ai citit si l-ai inteles(!!!), am sa-i rog pe moderatori sa-l sterga de pe forum, ca ne derapeaza catre off-topic.

alex-hcm
26th February 2006, 22:11
Eu Nu Mai Zic Nimic. S-a Intrat In Conflict De Pomana. Nu Se Merita. Oricum Vroiam Sa Fie O Tema Buna Pt Acest Site Si Cine A Trebuit A Apreciat.

danikunyak
27th February 2006, 13:41
deci io zic sa se dea propuneri concrete si sa sa adauge(io las propune pe yan vizbovsky) si asa sar rezolva!!!!!!!!!!!!!!!!resita ar mai vrea un alexandru(nu se va mai naste curand altul ca el) dar este multa vreme accidentat deci pica!!!constanta ar merita sa aiba toata echipa selectionata pt ca mai e putin si egaleaza dream teamul fibrexului!!!!iar lipsi cateva piese...

iulius85
27th February 2006, 18:32
Conflictul despre care vorbesti tu, Alex , a pornit chiar de la tine iar Lucas_hrv si Leo n-au facut altceva decat sa-l duca la un alt nivel.
Mai Leo as vrea sa stiu si eu ce anume te-a deranjat in afirmatia mea in care am spus ca HCM va pierde la Resita. Dupa cum am mentionat deja echipa noastra este in formare iar deocamdata Resita la atat poate aspira, la o victorie in fata HCM-ului. In fond as fi tentat sa cred ca o echipa mare e obisnuita cu un astfel de tratament care se incadreaza in spiritul competitiei sau ar trebui cumva sa ne prezentam toti cu capetele plecate fara a opune nici un fel de rezistenta.Insa probabil ca nu sunteti chiar asa de mari precum credeti. In ceea ce priveste Nationala, a carui schelet e format din jucatorii de la HCM, aceasta nu prea mai prinde un turneu final dar, conform zicalei « Astia sunt cu astia defilam », asteptam linistiti viitorul baraj. Cred ca acest diferend ar trebui sa se incheie aici intrucat e foarte clar ca discrepanta dintre opiniile fiecaruia si realitate este determinata de subiectivismul inevitabil in anumite situatii.

leo.mocanu
27th February 2006, 19:40
Iulius, nu m-a deranjat nicidecum ca ai spus de HCM ca va pierde la Resita. Contrar pronosticurilor, eu nu vad inca titlul in vitrina, pana ce, matematic, acest lucru nu este posibil. Am vazut jocul penibil de la Cluj si sunt convins ca se poate repeta. Admit infrangerea, ca facand parte din competitie.
Am trait si noi perioada de crestere, ne-am bucurat cand ii bateam pe granzi si nu vad de ce m-as supara pe un suporter care se bucura de victoria echipei lui. N-are nicio legatura cu posturile mele. Chiar nu inteleg ce-mi reprosezi in relatia cu tine.
In ce priveste nationala, nu sunt de vina jucatorii de la HCM ca astia sunt. Si nici nu sunt ei vinovati ca nu am mai ajuns la un turneu final de zece ani. Acum zece ani, cam toti HCM-istii deabia erau campioni nationali la juniori.
Am spus-o si o repet: nu vom avea valoare, pana ce nu ne vom confrunta cu cei puternici. De-aia mi se pare imbucurator cand mai prindem si noi un tur superior intr-o cupa europeana. Daca vrei sa fiu putin rau, pot sa-ti spun ca Alexandru, un mare jucator dealtfel, a cam cochetat cu nationala in ultimii ani, de cand nu mai avem performante. Ia-o ca pe o gluma colegiala. Sper sa nu aprinda spiritele.
In toata aceasta aiureala m-a deranjat tonul concitadinului tau (sau ma rog, al colegului de suferinta in ale UCM-ului), care a folosit expresii pe care eu nu le foloseam nici acum treizeci de ani. Am incercat sa-i raspund cat mai frumos, dar am ajuns la concluzia ca sunt luat in balon, ca sa nu spun altfel.
Sincer, nu cred ca meritam un asemenea tratament, iar acum propun sa vorbim despre handbal, pentru ca despre sentimentele mele, va voi anunta atunci cand imi voi scrie memoriile.

mm2003
28th February 2006, 12:32
salut!
imi place sa vad ca dialogul acestui ''clasament'' a luat o turnura greu de anticipat. felicitari pentru modul in care incercati sa va aparati favoritii!
in acest moment cred ca 2 jucatori se detaseaza fata de restul jucatorilor, unul prin evolutii, celalalt prin contractul pe care l-a semnat.
este vorba de stanescu (prin evolutii, atat la nationala cat si la hcm) si de cozma (care a semnat un contract in valoare de 100.000 Euro/an care-i atesta valoarea).
cred ca ''lupta'' pt locul 1 in acest top se da intre acesti 2 jucatori.
ceilalti jucatori nominalizati sunt jucatori buni.

andreiush
28th February 2006, 12:34
Nu stiu, da mie Cozma nu mi se pare un pivot atat de bun...
E mare, si-atat.

lucas_hrv
28th February 2006, 13:08
bine ca esti tu destept frumos si cu bani, nu eu am inceput sa-te jignesc pt ca eu nu am inceput nicio conversatie cu tine!!!! e dreptul meu sa-l inreb pe moderatorul canalului ce vreau si pe ce ton vreau!!! tu te-ai bagat in seama si ai dat-o pe jignit !!!!! nu cred ca e cazul sa iti spun ca nu am dat nicio SPAGA la bac !!!!! daca chiar te intereseaza sunt student,stiu vreo 4 limbi, am dubla cetatenie, provin dintr-o familie care are in spate vreo 4 gen de oameni cu studii superioare familie care are in componenta rectori universitari, doctori, ingineri, economisti, bancheri, oameni din massmedia etc chiar daca este o diferenta de varsta intre noi nu iti permit sa ma tratezi de sus, doar pt ca tu crezi ca generatia de azi ("GENERATIA PRO") e o generatie superficiala bazata doar pe PCR (Pile Relatii Cunostinte) te inseli !!!!
Ca sa iti spun ce facea "aruncatoru' ala de sulita cand Ilie Floroiu alerga pe la olimpiade" poftim un pasaj luat de pe net in graba la o simpla cautare a numelui MEGELEA (degeaba ai scris mult daca ai scris prost) " Acum 28 de ani, la Montreal, sulitasul Gheorghe Megelea aducea Romaniei prima medalie olimpica a unui atlet, un bronz, si timp de aproape trei decenii aceasta avea sa fie cea mai buna performanta a atletismului masculin romanesc"
cred ca nu mai trebuie sa mai adaug nimik pt ca ma plictisesc oamenii care traiesc in alta ERA.

Darkslowstar
28th February 2006, 13:25
Gata amigos, sa nu o dam in balarii si sa dati de lucru la moderatori. Aveti de ales intre a crea cate un thread pt fiecare post sau sa votati pe acesta, cu unele modificari.

leo.mocanu
28th February 2006, 17:10
Viitorul Romaniei este pe maini bune. (E vorba de handbal, a inteles toata lumea)

iulius85
1st March 2006, 20:00
Bai oameni buni dar ce ati vazut voi la Filip asta?

adi84
1st March 2006, 20:31
Se pare ca Filip le-a luat faţa "marilor handbalişti" de la constanţa:yeah:

alex-hcm
1st March 2006, 21:02
Dupa Voturile Voastre Se Vede Cat De Seriosi Sunteti.

Valyboy
2nd March 2006, 00:33
LOL!!! Toti cei care au votat cu Filip au devenit membri pe 1 Martie (frumos martisor). Se pare ca baietii din Tg. Jiu s-au pus pe treaba.

Totusi fiecare are dreptul sa-si aleaga favoritul(mai putin eu ca nu-i nici un resitean in poll).

Alex mare gresala ai facut ca l-ai bagat in poll:drak: Se pare ca cel mai bun jucator al acestui campionat nu va fi de la Constanta:evil: dar.... ramane de vazut.

Alex astept raspuns la mesajul privat pe care ti l-am trimis

Ce s-a intamplat cu voturile pe care Filip le avea ieri? "Cine i-a furat martisorul?" :D

Darkslowstar
3rd March 2006, 13:28
Erau clone si au fost sterse de mai marii formului. Le revendica cineva?

lucas_hrv
4th March 2006, 15:51
eu propun sa fie inclusi in sondaj de la Resita:PASIC Dusan, ROHOZNEANU Dan, IRIMESCU Alexandru, ALEXANDRU Iulian, NEDELCU Georgian daca sunt pusi bine daca nu asta eeeee

andreiush
4th March 2006, 17:36
Ia uite fostii jucatori de la Minaur... :D :rolleyes:
Iar ma apuca nostalgia dupa Alexandru, Irimescu, Nedelcu... si altii... :mad:

lucas_hrv
4th March 2006, 18:20
:) sorry man dar asta e viata sper ca nu ai pica pe noi acu ca s-au transferat, dar las ca minaur nu duce lipsa de talente, lanseaza pe banda rulanta jucatori asa ca mai asteapta si tu un an doi

k474laNu_2006
5th March 2006, 11:59
eu propun sa fie inclusi in sondaj de la Resita:PASIC Dusan, ROHOZNEANU Dan, IRIMESCU Alexandru, ALEXANDRU Iulian, NEDELCU Georgian daca sunt pusi bine daca nu asta eeeee
si eo propun sa fie inclusa toata echipa Constantei, daca se poate si Omer :drak: :ok:

DIXX
5th March 2006, 13:02
Daca mai aveam dreptul la un vot as fi vrut sa-l votez si pe Stanescu.

desdemona
5th March 2006, 13:46
Lasa, nu-l vota, mai tine-l in suspans :D ca nu e intotdeauna in apele lui :P si daca vrea sa-ti obtina votul, sa joace intotdeauna bine :D

alex-hcm
5th March 2006, 21:32
Ce Portar E Tot Timpul Perfect? Mai Ai Si Zile Proaste, Depinde Si De Apararea Echipei.

desdemona
6th March 2006, 01:55
Oricine are macar o data o zi proasta... insa unii au zile proaste - indiferent de apararea echipei :P
Oricum, n-a zis nimeni ca poate fi cineva "perfect" - portar si nu numai :D E si el om, nu robot.. Trebuie sa tinda... asta-i altceva :D Nu ma intelege gresit, mie-mi place Ionut :ok:

editat:
Ca sa nu mai postez alt mesaj dupa ce l-am citit pe cel de mai jos, specific ca nu ma refeream la meciurile cu Skjern (in caz ca respectivul comentariu mi-era adresat), ci in general, bineinteles :)

DIXX
6th March 2006, 09:31
La aruncarile lui Madsen oricum n-au prea multi portari ceva de zis dar se prea poate ca in primul meci sa-si fi citit adversarul si acum in retur sa arate ceva.Cred ca la portari e vorba de 50% reflexe si jumatatea cealalta deductie.
O saptamana excelenta la toata la toata suflarea de pe forum.

Chipi
9th March 2006, 00:15
Cateva informatii despre UCM Resita pe care le-am observat la meciurile de acasa: Alexandru(nu stiu cum juca cand era la Baia Mare)- este lent iar in echipa nu joaca titular; Adomnicai -de cand a inceput returul mai mult pe banca decat in teren. Ciubotariu,Rohozneanu,Pasic posibile nominalizari.

andreiush
9th March 2006, 00:21
Poate acum o fi lent Alexandru, dar Iulica stie handbal :ok: Despre Irimescu.. nimic ?

Chipi
9th March 2006, 00:30
Irimescu,imi place foarte mult cum joaca ,ii bun dar daca nu joaca echipa bine(mi se pare ca Resita ii o echipa de moral)el chiar nu are ce face.Singur nu poate,mai ales ca joaca pe pivot si acolo are nevoie de angajarile coechipierilor.

La Alexandru se vede experienta ,prinde momente foarte bune si in unele meciuri trage echipa dupa el.

andreiush
9th March 2006, 00:39
Pai da, asta e calitatea marilor jucatori. Trag echipa dupa ei. E drept ca nu intotdeauna le iese jocul...

adi84
9th March 2006, 00:56
Pai Alexandru nu-si poate arata adevarata valoare pentru ca nu prea e bagat in teren.

adi84
9th March 2006, 01:09
Mai lasati-l pe Irimescu ala ca e varza.Ca sa dea gol ii trebuie o poarta de fotbal ca in ultimul timp a devenit cel mai mare ratangiu.

Valyboy
9th March 2006, 10:51
In meciul cu Steaua Alexandru a fost bagat in teren in min. 15 in locul lui Adomnicai care joaca din ce in ce mai prost(inexplicabil avand in vedere ca in sezonul trecut si in tur a avut o evolutie exceptionala, el fiind "motorul" echipei). Jocul lui Alexandru a fost slab, in ton cu echipa, acesta nereusind mai mult decat Adomnicai. Mai grav este ca un jucator ca Alexandru nu a avut curajul sa arunce la poarta de la 9 metri si pe durata jocului nu a reusit nici o patrundere!!!
Cat despre Irimescu... ofteaza toata sala la ratarile lui tot mai dese. :headbang:

lucas_hrv
9th March 2006, 19:02
singuru care mi-a placut cum a jucat cu steaua a fost Pasic. Irimescu a mi-a facut tensiunea cat casa, a dat in bara de N ori si pe langa de si mai multe ori!!! alexandru a dat de 3 ori la poarta pasa mingea ca pe vremea lu nea Puiu la nationala de fotbal parca ii era frica sa nu rateze asa a jucat :(, dac mai zic si de arbitraj ........simt ca am nevoie de niste calmante parca a jucat Resita in deplasare asa au arbitrat,din primele 5 goluri steliste 4 au fost de la 7 m, iar primu eliminat la steaua in min 28 iar faza din finalu de meci cand au incercat sa o dea pe dupa visini facand abuz in favoarea Resitei mi s-a parut penal

forza-hcm
17th March 2006, 12:59
Stavrositu este de departe cel mai bun jucator al Romaniei

mm2003
30th March 2006, 15:53
cred ca mai nimerit ar fi sa facem o echipa ideala (sau mai bine, nationala forumistilor ;-) ) pt ca e destul de greu sa-l alegi pe cel mai bun din campionatul romanesc.
ce parere aveti?:ok:

raulucu
3rd January 2007, 18:53
la multi ani si an nou fericit va urez din barcelona!